+ Odgovori na temu
Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 2 3 4
Prikaz rezultata str. 61/73

Tema: Cijena podrške Dodika i Srba općenito za projekt Herceg-Bosne

muslimanska nemoć u argumentiranju, naprđivanje o glupostima kad ga pitaš konkretno, ona tupava "argumentacija" i sve ostalo, što bi rekao Rojs..ne znam navodi me na zaključak da su ograničeni sa dva bliza graničnika a opet vidim kako nas veslaju u Bosni, na kraju krajeva kako su nas iskoristili u ratu, pa mislim..samo se prave glupi i tko je tu uopće glup.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 10-12-2010 at 09:54

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    pa dobro, kad bi netk os muslimanske strane znao argumentirano pričati zašto ne.
    nažalost većina koja prevladava je jednostavno ograničena mantrom o jedinstvenoj bosni kao priridnom pravu njihova naroda pri čemu na bilo kakav pokušaj pojašnjenja pojmova konstitutivnost i slično, zatvaraju svoje ograničene mozgove i pilaju po starom.

bio je onaj bumerang. baš je nekako meni dobro pisao, samo malo naširoko kao da je književnik kakav.

što se tiče muslimanske argumentacije ja je mogu razumjeti. ali nikako ne mogu shvatiti nače jurišnike na drinu. Barem ne u kontekstu današnjeg vremena i svih događanja. doduše, doživljaji iz rata su nekima različiti, pa ono...

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    a opet vidim kako nas veslaju u Bosni, na kraju krajeva kako su na siskoristili u ratu, pa mislim..samo se prave glupi i tko je tu uopće glup.
    zna li se kako se koji njihov političar izjašnjavao prije uspostave muslimanske nacije.

al ima zu i još jedna stvar. bio smo nekom društvu varešana koji su za vrijeme rata bili u HVO u varešu, pa neki i na "solidnim" pozicijama. svi se slažu da je možda najveći propust napravljen jer se na početku rata od "intelektualaca" nitko nije htio uključiti u rad HVO-a. svi nešto čekali. tada su preuzeli oni koji su preuzeli ostalo je povjest. ne znam kako je bilo u drugim mjestima, jer je vareš sam po sebi specifičan.

malo sam pokušao saznati više o saoupravi, pa sam došao da zaključka da se nakon samouprave malo koji političar htio uhvatiti pozicije lidera. dosta političara se vjerojatno bojalo progona. a u takvim uvjetima isplivaju obično najgori ili oni koji samo sebe gledaju. tako da nije čudno što nas muslimani veslaju...

Mi smo inače bili tanki na kadrovima. uvijek . I u ratu.I u cijeloj Bosni.

Koliko su muslimani, što je malo poznato imali školovanih KOs-ovaca, visokih oficira, zato smo obavještajno loše prolazili.

A što se tiče samouprave. kad je jelavić optužen to je bio znak šta će se dogoditi svakom političaru koji se drzne dirati u Dayton. I naravno da nitko nije smio.

proglase te lopovom pa te i vlastiti narod proglasi lopovom.

Onda zašto bi to tko radio.

Svaki političar ima putra na glavi, svaki.

Ali zašto mi Hrvati podliježemo tome kad se radi o bitnijim stvarima.

Uzmimo muslimane, krali su deset puta više nego naši.

I koji je od njih osuđen. I jel mu muslimani zamjeraju krađu. Ili Srbin Srbinu.

Oni znaju da se te stvari ne potežu dok se ne riješe druge stvari.

Hrvati su uvijek "najpametniji" i svaki Hrvat želi svakom loncu bit poklopac pa i ne čudi da nam je tako kako je.

Da muslimani ne zamjeraju kradju jedan drugom odakle bih ja znao da je mali Alija lopovsko djubre i s kim je povezan?

Sto se KOS-a tice, najjaci kadar UDB-e bio je nas kadar. KOS nikad nije ni bio relevantan.

Ovo sto kaze Jozo vjerujem sasvim. To je ono sto je Praljak demagoski jebao po medijima- Da su se dobri ljudi javili kad je trebalo bilo bi manje losih ljudi na terenu. Steta sto je taj isti Praljak samo htio unovciti svoje ratovanje.

Citiraj Prvotno napisano od Baader Meinhof Vidi poruku
    Da muslimani ne zamjeraju kradju jedan drugom odakle bih ja znao da je mali Alija lopovsko djubre i s kim je povezan?

Sto se KOS-a tice, najjaci kadar UDB-e bio je nas kadar. KOS nikad nije ni bio relevantan.

Ovo sto kaze Jozo vjerujem sasvim. To je ono sto je Praljak demagoski jebao po medijima- Da su se dobri ljudi javili kad je trebalo bilo bi manje losih ljudi na terenu. Steta sto je taj isti Praljak samo htio unovciti svoje ratovanje.
    ne znam ja šta ti znaš o Aliji ali to što se nešto zna o njima ne znači da jedni drugima pakiraju.

kao što to rade Hrvati radi stranačkih i novčanih interesa.

iako on djeluje boemski imao je te afere sa Chromosom i nekom tvornicom duhana u Čapljini..gdje li.

Inače nikad se s ocem nisam mogao dogovoriti oko njega.

a vjerujem da mi otac niej bio jedini. ja sam govorio..nije sin kriv za oca.

A Praljkov otac..Mirko, jedan od zajebanijih udbinih oficirina nakon 2. svj. rata..strah i trepet duvanjskog kraja.

najjaci kadar UDB-e bio je nas kadar
    priča meni jedan moj prijatelj iz gruda kako su se udbaši regrutirali iz "najkatoličkijh" obitelji. samo ti dođu na vrata i odvedoše dijete.

Citiraj Prvotno napisano od Graničar Jozo Vidi poruku
    priča meni jedan moj prijatelj iz gruda kako su se udbaši regrutirali iz "najkatoličkijh" obitelji. samo ti dođu na vrata i odvedoše dijete.

Ko janičari jebote..

de Jozo bolan..

Da, ko janjičari

udbaški doušniici u hercegovini su najčešće regrutirani ucjenom..

zapivaš negdi ustašku pismu pa ti kažu..ili ćeš dobiti robije ili surađuj..i sve u tom tonu..

a ove veće ribe..e to ne znam..al činjenica da je iz hercegovine izraslo par visokopozicioniranih udbaša..čak do savezne UDBE u Beogradu.

A cuj, to se tako i danas radi. I nije sad da je to nekakvo nasljedje komunizma, tako to rade i Zidovi i Ameri i Rusi. Ucjena je najbolji nacin za nekog prisilit da nesto radi.

U pravosudju se to sad nesluzbeno lijepo zove Oprosnica. Nema bitne razlike u nacinu rada- Drukni Bandica ili cemo tebe krivit za zemljista/ Drukni XY ili cemo te nazad na Goli Otok/ Drukni Jocu ili cemo tebe ohladiti na 40 godina. Druknes jednom i imaju te zauvijek, a sve u ime visih ciljeva. Da se razumijemo, nije samo igra ucjena. POA je imala, a vjerujem da jos uvijek ima, i agentice za zavodjenje. To su neke standardne stvari i nevjerojato su efikasne.

A sto se Praljka tice, nisam mislio na njegove biznise. Sta ja zna, mozda je sve to bilo sasvim legalno u krajnjoj liniji. Problem, za mene, je moralnost covjeka koji se uvijek onako s visoka i dubokim glasom udara u prsa junacka a s druge strane od MORH-a dobija stan samo da bi ga za koji mjesec dzabe otkupio i preprodao. To mi je skroz pederski od bilo koga, a od generala ponajvise. Mislim da je puno drugih ljudi dalo za zemlju jednako ili vise od njega a da nisu bili toliko sretni u zivotu pa da imaju vlastit stan. Cini mi se da su takvi trebali biti prioritet. S Praljkom je useljavan i Nadan Vidisevic, ali za njega mi je to nekako ocekivano, jebiga. A baja jos, dok je razgledavao tih 150 kvadrata, kaze MORH-ovcu- "Ove plocice tu, to nista ne valja. A ni ovi stokovi oko vrata. To treba odmah zamijeniti." Pukim slucajem MORH-ovac je bio specijalac od prvog dana i kaze mi prije desetak dana- "Mislim si ja ma picka ti materina debela znam da imas jos stanova, daju to ovoga dzabe a ti jos meni seres."

Inace, ne sumnjam da je nekima bio dobar zapovjednik. Da nije tako ne bi ga decki iz Sunje pratili u Hercegovinu. Mozda se vremenom promijenio, tko zna.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove