+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/73

Tema: Cijena podrške Dodika i Srba općenito za projekt Herceg-Bosne

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Kaže dodik, hrvatski entitet u granicama bivše herceg bosne.
    jel? a koje su to granice?
    malo su se mijenjale.
    jel misli na one od 92, 93 ili 95 u jesen.
    ili nešto govori a ne kaže ništa.

Bio je savim precizan, tamo di je ephzhb! A to je ona koju smo unijeli u federaciju!

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    znači i dgg? ja se ni bih usudio reći da mile ne govori jedno a misli prvom prilikom doći do dgg.
    međutim njegova deklaratzorna podrška ne vodi ničemu.
    od konkretnih stvari kojima bi mogao djelovati da se i muslimanska strana uvjeri kako je troentitetska bih najbolje rješenje...zasada ništa.

Ne misli sigurno, jer oni stoje čvrsto na liniji očuvanja granica RSa, ako bi se granuice RSa mijenjale, u pitanje dovode istočnu bosnu, a to ne žele, oni su zadovoljni, racionalni, kuže politiku i srljati neće.
    A normalno je da imaju i rezervne varijante, ali tek onda smo mi najebali.

Ne znam kako može biti konkrteniji od toga da kaže da je za troentitetsku BiH u granicama koje prate ephzhb?
    Jasno poručuje Muslimanima da Hrvate želi na svojoj strani kako bi Muzslimani postali politička manjina i da će tako biti ugroženi ako ne budu szrađivali, ali nemoš naše urazumit!

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    a ako s dogovori s sdp-om i svoje interese ostvari preko naših leđa?
    npr. neupitan status rs-a a zauzvrat nišza od podrške hrvatima.
    možda cijela ova njegova igra ide u tom smjeru.
    da isprovocira muslimane da mu daju garancije uobličene u nekakav sporazum po kojemu je rs neupitna a zauzvrat muslimani dobijaju nas kao kmetove?

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    a ako s dogovori s sdp-om i svoje interese ostvari preko naših leđa?
    npr. neupitan status rs-a a zauzvrat nišza od podrške hrvatima.
    možda cijela ova njegova igra ide u tom smjeru.
    da isprovocira muslimane da mu daju garancije uobličene u nekakav sporazum po kojemu je rs neupitna a zauzvrat muslimani dobijaju nas kao kmetove?
    A što vrijede garancije na papiru koje će vrijediti manje od tog istoga papira ako se promijene (geo)političke okolnosti? To bi bilo kao kad su Nijemci nudili Englezima garancije da neće napasti Benelux, a Englezi im objavili rat.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    da se ovisno o geopolitičkim okolnosti stvari na terenu mijenjaju, to jest istina, ali zasada i papirnati sporazum može dosta značiti.
    kad bi se svi oslanjali isključivo na trenutak promjene okolnosti ne bi bilo potrebe ni pregovaranja ni sklapanja sporazuma kao niti zahtjevanja da se preuzete obveze ostvare.
    ja misli mda bi nas taj dodik prodao u sekundi, samo da na drugi način ostvari svoje ciljeve.

da se ovisno o geopolitičkim okolnosti stvari na terenu mijenjaju, to jest istina, ali zasada i papirnati sporazum može dosta značiti.
    kad bi se svi oslanjali isključivo na trenutak promjene okolnosti ne bi bilo potrebe ni pregovaranja ni sklapanja sporazuma kao niti zahtjevanja da se preuzete obveze ostvare.
    ja misli mda bi nas taj dodik prodao u sekundi, samo da na drugi način ostvari svoje ciljeve.

Ma da, ali stvaranje hrvatske federalne jedinice, kao protuteže muslimanskom unitarizmu, je ipak trajnije od nekakvog deklaratornog sporazuma. Što se Dodika tiče, to nije dvojbeno, samo je pitanje preklapanja interesa, a naš i srpski interesi se čine, dugoročno, bližim, nego bilo koja druga kombinacija (ako su Srbi postali iole racionalni, što je, isto, pitanje).

Da se razumijemo, ono što je tu bitno je da Dodik sigurno neće radi Hrvata riskirati nemire i nekakve veće potrese koji bi mogli ugroziti RS, tako da će ta njegova pomoć biti, prvenstveno, verbalna.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    dakako nego verbalna. ali problem je što ima jako puno naših ljudi koji će pomisliti da je dovoljno eto to što dodik podržava ideju hrvatskog entiteta i da je stvar time gotova.
    doslovno kao, eto to je to, odo ja spavat a dodik će nekako s čovićem već iskombinirati treći.
    ko da rješava karte za utakmicu.

Ma to ti je kao s EU. U EU se možeš zaje...t, ako si nesposoban, a možeš profitirati, ako si sposoban. Isto je i ako si izvan EU. Isto je, naravno, i u odnosu sa Srbima (i Tuđmana su napadali zbog pregovora sa Srbima i suradnje s udbašima, a ti udbaši su, recimo, odigrali ključnu ulogu u sprečavanju vojnog udara na početku 1991.).

Ukratko, sami smo krivi ako nas se prevesla, i nema te opcije koja će nam pružiti apsolutnu sigurnost od toga.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    i to je istina. ako želimo biti jaka država i jak narod treba ući u klinč i sa prijateljima i neprijateljima i nadvladati ih.ž
    svojedobno je bila tuga ako bi neki hrvat ili hrvatica u brak ušli sa srbinom/njom.
    ja čekam i nadam se danu da srbi počnu kukat da brak s hrvatom/com znači i pohrvaćivanje.
    to bi mogli usporediti sa političkom situacijom.

i to je istina. ako želimo biti jaka država i jak narod treba ući u klinč i sa prijateljima i neprijateljima i nadvladati ih.ž
    svojedobno je bila tuga ako bi neki hrvat ili hrvatica u brak ušli sa srbinom/njom.
    ja čekam i nadam se danu da srbi počnu kukat da brak s hrvatom/com znači i pohrvaćivanje.
    to bi mogli usporediti sa političkom situacijom.
    Nama fali tehnike vladanja i diplomacije, što je i logično (Srbi imaju de facto nezavisnost od 1830. i to im je ogromna prednost). Te stvari dolaze s vremenom, i ne mislim da se Hrvati tu razlikuju od bilo kojeg bivšeg kolonijalnog naroda.

Ono gdje Hrvati jesu specifični je činjenica što smo mi, u vremenu (19. stoljeće) formiranja suvremenih nacija, imali jugoslavensko-germanofilsko-madžaronsku konfuziju radi koje do danas nismo uspjeli do kraja izgraditi taj kolektivni identitet, tako da nedostaje te nekakve elementarne solidarnosti (kako regionalne, tako na razini društvenih interesnih skupina).

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od mateb Vidi poruku
    Nama fali tehnike vladanja i diplomacije, što je i logično (Srbi imaju de facto nezavisnost od 1830. i to im je ogromna prednost). Te stvari dolaze s vremenom, i ne mislim da se Hrvati tu razlikuju od bilo kojeg bivšeg kolonijalnog naroda.

Ono gdje Hrvati jesu specifični je činjenica što smo mi, u vremenu (19. stoljeće) formiranja suvremenih nacija), imali jugoslavensko-germanofilsko-madžaronsku konfuziju radi koje do danas nismo uspjeli do kraja izgraditi taj kolektivni identitet, tako da nedostaje te nekakve elementarne solidarnosti (kako regionalne, tako na razini društvenih interesnih skupina).

i ovo je istina. ali ne vidim da itko, svjestan te mane, pokušava učiniti maksimalno na prevladavanju tog problema. ponekad mi se čini da određeni političari upravo potiču konfuziju nauštrb kolektivnog identiteta kao i političke zrelosti.
    jeli to samo zato da bi mogli lakše prolaziti bez jače i kritike javnosti pa time i dovršetka karijere ili se radi o zlonamjernim, da ne kažem likovima sa zadatkom?

Vjerojatno je u pitanju kombinacija jednog i drugog. Likovi koji neke stvari znaju su fokusirani na vlastitu moć i političko preživljavanje (Šeks), druge je pojeo vlastiti ego (uz navedeni strani element-Sanader), treći su lutke od krvi bez trunke ideje (Kosorica).

Ukratko, ima svega, najčešće kombinacija taštine, najnižih strasti i stranih igrača.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ovdje sam više mislio na neke političare iz oporbe kao i sveprisutne "nezavisne" intelektualce

Imam nekako osjećaj da se iza priče o HRHB valja nešto drugo. Ne znam šta. U svakom slučaju, ako je srbima i interes HR HB oni će taj svoj interes skupo naplatiti (nama). Ako se samo Dodiku isplati HR HB onda je pitanje zašto je to tako. Iako je i on nekoliko puta davao oprečne izjave, pa bi vrlo lako mogao Čović zaplivati na suhom. A ovo je sve posljedica muslimanske budalaštine.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    muslimani su, kako su dobili prvi put neku moguću državnost, poput kockara početnika kojega je malo krenulo na ruletu ili kartama.
    takvi se odmah počnu preseravati a ujutro nose gaće na štapu.
    na kraju će stvarno sami sebi učiniti medvjeđu uslugu jer će živjeti u maloj državici na trećini bosne okruženi isključivo narodima s kojima nisu u dobrim odnosima.
    neće moć ni vamo ni tamo.
    onaj tupavi zapovjednik sa hercegbosne, on je meni neka personifikacija tipičnog malo glupljeg ali muslimana koji je stvarno umislio da je jedna bosna pod njihovom kapom realnost i vječnost.

Ja nemam živaca niti otvarati teme gdje vidim da se pojavljuju Muslimani, jer to je stvarno dosadno, neargumentirano i na niskoj intelektualnoj razini!

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    pa dobro, kad bi netk os muslimanske strane znao argumentirano pričati zašto ne.
    nažalost većina koja prevladava je jednostavno ograničena mantrom o jedinstvenoj bosni kao priridnom pravu njihova naroda pri čemu na bilo kakav pokušaj pojašnjenja pojmova konstitutivnost i slično, zatvaraju svoje ograničene mozgove i pilaju po starom.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove