+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/73

Tema: Cijena podrške Dodika i Srba općenito za projekt Herceg-Bosne

Uostalom, sklon sam misljenju da je suradnja Dodik-Covic i potaknuta iz Zagreba i Beograda, samo pratiti sta ce se u narednom periodu desavati, bosnje vec sumnjaju na "novo Karadjordjevo", ne vole oni Josipovica ali ga kao toleriraju, ali ono, sa podozrenjem.

SDP Hrvatske jeste podrzao SDP BiH, ali Josipovic mi nije bas lutka na koncu onog smijesnog Milanovica i njegove klike. Ili sam samo naivan.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Je samo sto zaboravljas da i Zagreb suradjuje sa Srbima, eno ga Josipovic skoro pa u ljubavnoj vezi sa Tadicem

Zasto oni smiju, a BiH Hrvati ne smiju? zasto je normalno da suradjuju dvije drzave, Srbija i Hrvatska, a suradnja sa Srbima u BiH je "podjela drzave, komadanje, paradrzavna djelatnost"?

Bogami Covic i Dodik meni ne djeluju tako idilican par, kao Josipovic i Tadic
    Tadić i Josipović to rade da bi stabilizirali regiju i zatvorili bolne rane, to su demokrate, koji da su slučajno bili na čelu država ne bi se ni ratovalo a Čović i Dodik raspiruju nacionalizam i rasturaju tu divnu zemlju Bosnu gdje se stoljećima živjelo u miru i toleranciji dok nisu nacionalisti zavadili narode..to ti je tipično razmišljanje hrvatskog sitnostokozubaša.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    HSp jednostavno ne može protiv sebe, kako onaj u Hrvatskoj tako i ovaj smiješni u BiH. Oni stvarno još misle da je hrvatska granica na Drini i da su muslimani Hrvati koji su istina malo sad zalutali ali će se vratiti izgubljeni sin, pasti ničice i priznati grijehe, pokajati se i nabaciti hrvatski grb na kapu.

Oni to misle, oni su uvjereni u to, i kad ti muslimani pobiju xxxxx Hrvata oni rezoniraju, to jest tragedija ali ta se žrtva mora podnijeti u cilju granice na Drini.

Za HSP BiH griješiš,to je prije svega intersna skupina na lokalnoj razini, nikakve ideologije oni nemaju niti su kapaciteti da uopće shvate tu riječ, poznaješ prvog i drugog im čojeka, ko bi od njih bio ideolog ičega, za duvanjske HSPovce su oni balije, i zato ne dajem nikakve šanse sporazumu s SDPom, iako bi to htio retardirani Jurišić , zbog fotelje, ali neće ostali.

Tadić i Josipović to rade da bi stabilizirali regiju i zatvorili bolne rane, to su demokrate, koji da su slučajno bili na čelu država ne bi se ni ratovalo a Čović i Dodik raspiruju nacionalizam i rasturaju tu divnu zemlju Bosnu gdje se stoljećima živjelo u miru i toleranciji dok nisu nacionalisti zavadili narode..to ti je tipično razmišljanje hrvatskog sitnostokozubaša.

Na normalizaciji i treba raditi, ali ne na ušrb svojih interesa, što radi Josipović u određenoj mjeri, A što se tiče suradnje u BiH , ona je retultat zajedničkih interesa. I zato u svom intersu treba s Dodikom popisati sporazum o suradnji po pitanju ustavnih promjena, a u praksi stalno minirati muslimanske teženje, kakve god bile, jer to je jedini način da ih se urazumi i da shvate du su u bih samo ravnopravna trećina i to ako budu surađivali, a ako ne onda će ih S i H preglasavti kad je god moiguće.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Mislim da je jasno da bez suradnje sa Srbima, Hrvati treci entitet nece dobiti nikada, a izgubit ce i ono malo sto imaju sada.

Kome to nije jasno, kasno ce progledati.

Posavina, koja Posavina? Derventa je srpska koliko i hrvatska, ako cemo realno i objektivno, Hrvatima ionako pripadaju Odzak, Domaljevac, Orasje... Posavina se podmece kao kukavicje jaje od strane one bagre kojoj je stalo da Hrvatima otmu sva prava.

Daj ljudi, nije stvar u suradnji sa Srbima, stvar je u tome da su Hrvati i Srbi medjusobne probleme uglavnom rijesili (govorim o BiH, a za Hrvatsku vi nemojte puno brinuti, ne brinu ni oni za vas, budite sigurni) i sada se kao nuzni problem namecu Bosnjaci odnosno mundjosi... danas me ink pitao zasto oni toliko odjednom drkaju na antifasizam, pa pogledaj njihove vijesti, politicke emisije, antifasizam, antifasizam, i drugi dan izadje neki mundjos pred kamere i zahtjeva da se drzava BiH razracuna sa fasistima, naravno mundjos je iz Mostara a fasisti su naravno Hrvati sa zapadne strane. Od Rondoa do Imotskog, sa njima bi se oni razracunavali.
    To je sustina njihovog naglo probudjenog "antifasizma", obracun sa fasistima, citaj Hrvatima. Nije onaj gnom Bakir slucajno Siroki brijeg okarakterizirao kao fasisticko leglo.

Daj budite pametni, i malo mudri, nije Dodik prijatelj, nego je neprijatelj tvog neprijatelja tvoj prijatelj.

Zar ne vidite da djubre od Lagumdzije pokusava i Dodiku uci u dupe, da se kladimo da je jedan od Zlatkovih uvjeta bio "odjebi HDZ, imamo Lijanovice i HSP". Da se kladimo.

Kakvo crno ukidanje RS-a, to je cvjecarska politika vezanja zastava sa mundjosima i stavljanje hrvatskih glava na panj u ime muslimanske politike, kakvo je dobro Hrvatima donijela politika vezanja zastava sa mundjosima? kakvo nam je dobro donijela politika naoruzavanja mundjosa? na kraju su nasi starci zivote spasavali bjezanjem preko srpskih teritorija... da nije bilo cetnicke republike, imali bi desetak ili dvadesetak tisuca Hrvata vise pod zemljom, mislite malo o tome.

Ne brinite, ja prvi Srbe kuzim u srzi, ako me neko optuzi za srbofiliju, nabijem ga na kurac, ja sam sa njima `95 sve racune izravnao, ne volim ih u putu sresti... ali ako vam je do opstanka Hrvata, znacete sta je pametzna politika... imamo jasan izbor, ili suradnja sa Dodikom, ili da Hrvate predstavlja Lijanovic, Zubar i Slavo Kukic. Pa izvolite.

svakako. ali kakva suradnja točno. volio bih kad bi netko definirao koje su to točke na kojima se može surađivati. zasada je to puko ponavljanje pojma suradnja.

Pa otprilike je suradnja, bar su tako Dodik i Covic precizirali, formiranje vlasti na drzavnom nivou pri cemu Dodik podrzava Hrvata kao predsjedavajuceg Vijeca ministara.

Kako je Lagumdzija u maniru Staljina pikirao to mjesto za sebe, rat se u principu vodi za tu fotelju. Dodik i Covic mu je ne daju, a on zapeo.

Sve drugo je kamilica, ta fotelja je sada najbitnija. Dodik zeli HDZ-ovca na tom mjestu, vjerovatno bi mu Covic dao neko Dodiku pozeljno ministarstvo, a Lagumdzija u svojoj nezasitoj poterbi za vlascu, zeli sebe tamo gledati.
    Pa sve se zadnjih tjedana vrti oko toga, svako 60 minuta je u tom filmu, ko je za a ko protiv Lagumdzije kao predsjednika VM. Ko je za, lize mu se dupe, ko je protiv, ustasa je i fasista, da ne kazem cetnik.

Treci entitet? bice ga ili ga nece biti, ovisno o volji velikih sila. To je bar jasno.

Ne trebamo se zanositi, uredjenje drzave nije u ingerenciji naroda koji u njoj zive. Na zalost, ali tako je, BiH je neka vrsta protektorata, a ovi politicari se uglavnom sada tuku za fotelje.

Crni Bombarder, baš si crni bombarder, haha. Šalu na stranu, sve stoji, slažem se s tobom. Mislim da srbe malo tko tako otvoreno i jasno mrzi ko ja. ALI, jebiga sad dolazi ono ALI, pogledajte vi malo politiku službenog zagreba prema hrvatima u BiH. Za koga se to onaj izrod mesić zalago, jel zna tko šta je taj napravio po pitanju položaja hrvata u bosni??? APSOLUTNO NIŠTA, U 10 JEBENIH GODINA JEDNOM NIJE BIO U MOSTARU, JER KAKO ON KAŽE SARAJEVO JE GLAVNI GRAD BIH NEKA SE HRVATI OBRATE SARAJEVU. Na moju veliku sreću(i ne samo moju), sarajevo je glavni grad samo za sebe i muslimane, nikako za srbe i hrvate. Zašto, mislim da svi predobro znamo zašto i tu temu uopće ne treba otvarat i na njoj gubit vrijeme. Sad imamo Josipovića, koji moram priznat ima kao neke izjave koje podržavaju dogovor da se hrvati dogovore s ostala tri naroda oko svoje pozicije. I posjetio je mostar, i to je po meni prva njegova pozitivna stvar u cijelom njegovom mandatu. Jer je bar mrvicu razumjevanja pokazo za hrvate u BIH, naravno lažnog al bolje ikakvog nego nikakvog. Ono što treba reć, je to da njegov stav gdje se optužuje tuđmana i hrvate iz BIH za agresiju na bosnu naravno direktno štete interesima našeg naroda dolje da uspostavi svoj treći entitet. Naravno da agresije nije bilo, već baš suprotno hrvati su se u BIH cijeli rat BRANILI! od najezde turaka i četnika. To je svima jasno, osim hrvatskoj ljevici, i službenom sarajevu. I sad dolazimo na ono bitno, kad to sve znamo, kad znamo da glupi istrani i pola tih partizanskih hrvatskih regija zaboli kurčina za položaj BIH hrvata, tko ima pravo i obraza i morala prozivat čovića i hrvate iz BIH za udruženje s dodikom?? Tko ste vi gospodo, da hrvatima iz BIH koji su ostavljeni na cijedilu sudite, što se udružuju s četnicima??? Samo ću ovo reć, i sve ću vam reć s time. Često se govori kako je NDH bila nacistička tvorevina, koga boli kurac kad se zvala NDH??? Ja osobno bi i s crvenim vragom ušo u savez, ako bi taj crveni vrag ostvario moje želje i ciljeve. Kratko i jasno, bez puno filozofije, dal je to moralno iskreno uopće me ne zanima. Jer živimo u svijetu, u kojem je puno lažnog morala i licemjerja. Dakle apsolutno podržavam nastojanja hrvatskog djela mostara i hrvata iz BIH, za udruženje s radovanom karadžićem i mladićem ako će to udruženje ostvarit hrvatske ciljeve i interes unutar BIH. A ti ciljevi nisu stvaranje države u državi, kao RS npr, već samo borba za ravnopravnost i puki opstanak hrvatskog naroda u BIH. Što se tiče BosanskePosavine, meni je najbolji prijatelj iz dervente, i znam da mu je žao posavine, al žao je i srbinu krajine, al nema mu je više, nit će mu je ikad biti, pa tako ni bosanske odnosno hrvatske posavine. Tko je zajebo je zajebo, ljudi budimo realni, na koju foru sad netko može zatražit od srba vraćanje posavine hrvatima na koju jebenu foru? Nemojte bit neralni i tražit nešto što nema veze s zdravom pameti, jer umjesto da dobijemo kakvu takvu ravnopravnost opet ćemo dobit kurac u usta! Ne znam kome je to cilj, da radi bosanske posavine riskira opstanak BIH hrvata. Ja prvi držim da je hrvatska do drine, i držat ću i dalje bez obzira tko živio na tom području, al treba bit realan i shvatit da smo mi u bosni trenutno najmanji narod i da ne možemo niti srbima niti muslićima određivat pravila igre. Zato nam treba podrška srba, i mi je dobivamo za sad, i treba je iskoristit sad, jer sutra tko zna šta će bit. Nemojte se uvijek pravit moralni i pametni, jer ćemo na kraju ostat i bez muda i bez glave. A onda će neki, valjda doć na svoje, samo će bit kasno da se napravi ono što se trebalo napravit ranije. Zato pamet u glavu, jer dodik je četnik, al frajer muslimane ne može vidjet ni nacrtane, kao i dobar dio hrvata iz BIH, i eto prilike da se dogovori taj treći entitet koji će bit jamstvo mira i opstanka kako BIH, tako i hrvata u BIH. Ja sam reko što sam imo reć na tu temu, od sad samo čitam. haha
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 29-11-2010 at 05:05

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    zašto samo čitati?
    imaš ti još toga za reći.
    nemoj se ustručavati.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

da citiram dodika
    ;- tko ne vidi, tome nitko ne može pomoći

a ja mislim da je ova izreka kao izmišljena za hrvate.
    pogotovo u vezi srpske dobronamjernosti.

još nek se dogovori s sdp-om pa nek mijenjaju, dgg za dijelove istočne bosne.
    i to bi bila prihvatljiva cijena da s guštom mogu nokauturati novopečene hrvate koji vrište u ime hrvatskog interesa i bez ikakvih kriterija i planova zagovaraju bezuvjetnu suradnju sa srbima (čitaj skinut gaće, raširit guzove i čekat milost nakon jebanja)

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/u-s...rba.html#video

Ako mi ne prihvatimo pruženu ruku za zajedničku platformu o troentitetskoj BiH s kojom ćemo izaći u javnost i pred mz, onda će on prihvatiti i Lagumdžiju kao patrnera, čovjek radi sve da bi učvrstio RS i to je normalno. A mi ako ne prepoznamo i ne iskoristimo ovu situaciju sada, onda nećemo nikad.

Sumnjam da se itko zavarava Dodikovom dobronamjernošću, ali realnost je ta da mi imamo iste poglede po pitanju ustava, njemu je prihvatljivija suradnja s hrvatima jer je takva politika realnija i valjda po njegovoj procijeni ima bolji prolaz, ali ako mi ne želimo, on će tražiti druga rješenja, što je i logično

On je medijski zanimljiv i mislim da je interwiev bio zapažen , a sdržajno nije mogao biti bolji po nas u HB, koda mu ga je čović sastavio !

Ilirk@
    Gost
    meni nije jasna samo jedna stvar.
    otkud tolika isključivost prema nama koji smo za rezerviran odnos prema srbima pa nas se optužuje da smo kontra suradnje?
    ljudi, dajte jednom shvatite, mi jebeni "integralisti" JESMO za suradnju sa srbima, ali ne takvu da svojim čmarenjem zatvaramo sva ostala vrata.
    da se onako ljigavo dodvoravamo onima koji i sada etnički čiste svoj teritorij od hrvata, gazeći vrijednosti domovinskog rata tezama o prodaji posavine, dogovorenom ratu, podjeli i oluji kao igrokazu.
    vrijeđajući tako ljude koji su krvarili i za našu grudu. i za jebene balavandere koji su rat proveli u štramplicama, a sada u medijima pljuju zemlju bez koje bismo bili tek sjećanje nekog emigranta u argentini i novom zelandu?
    i, dovraga, neka mi netko objasni, čemu onim ljigavim ponašanjem nekih naših srbofila, zatvarati svaka vrata dogovorima sa muslimanima??
    budimo realni, srbi nam NIŠTA neće dati, a dijelit ćemo s muslimanima!
    i u tome je cijela bit.
    jel to teško shvatiti? da mi JESMO za suradnju, ali ne bilo kakvu i ne na način kakav nam se nudi kao jedini ispravan.

Citiraj Prvotno napisano od Ilirk@ Vidi poruku
    meni nije jasna samo jedna stvar.
    otkud tolika isključivost prema nama koji smo za rezerviran odnos prema srbima pa nas se optužuje da smo kontra suradnje?
    ljudi, dajte jednom shvatite, mi jebeni "integralisti" JESMO za suradnju sa srbima, ali ne takvu da svojim čmarenjem zatvaramo sva ostala vrata.
    da se onako ljigavo dodvoravamo onima koji i sada etnički čiste svoj teritorij od hrvata, gazeći vrijednosti domovinskog rata tezama o prodaji posavine, dogovorenom ratu, podjeli i oluji kao igrokazu.
    vrijeđajući tako ljude koji su krvarili i za našu grudu. i za jebene balavandere koji su rat proveli u štramplicama, a sada u medijima pljuju zemlju bez koje bismo bili tek sjećanje nekog emigranta u argentini i novom zelandu?
    i, dovraga, neka mi netko objasni, čemu onim ljigavim ponašanjem nekih naših srbofila, zatvarati svaka vrata dogovorima sa muslimanima??
    budimo realni, srbi nam NIŠTA neće dati, a dijelit ćemo s muslimanima!
    i u tome je cijela bit.
    jel to teško shvatiti? da mi JESMO za suradnju, ali ne bilo kakvu i ne na način kakav nam se nudi kao jedini ispravan.

Samo što će dogovor s muslimanima biti nemoguće postići.

Srbi kakvi jesu jesu znaju da su oni na redu poslije nas. Nema tu ljubavi ali ima straha. Muslimanima je prvo preuzet federaciju i zasada će Srbe ostaviti na miru. S muslimanima nema nikakvog dogovora. Ljudi moji na djelu su ratne poilitike. Ciljevi su isti. A to su, učvrstit se u Srednjoj Bosni i krenuti na jug.

Nema šanse da se dogovori s muslimanima oko ičega. Kad su oni usred najveće opasnosti odlučili napasti nas, nema šanse da sad odustanu kad su im pri ruci "neopasnije" metode.

S Muslimanima nema dogovora dok ih se ne uvjeri da se moraju dogovoriti. Jedini način zato je da ih se uvjeri da nisu većina i da će s vremenom njihov broj opadati zbog loše ekonomske situacije.
    Donedavno su u Mostaru bili protiv podjela jedinog i jedinstvenog , a dans su za podjelu, kad shvate da u SB Hrvati neće iscuriti, nego da će nam se broj povećavati ,sami će nuditi podjele općina.
    Isto tako kad shvate da na razini BIH ne mogu sastaviti vlast njihovi izborni pobjednici i da ih S i H mogu naguzitiu ako naprave koaliciju, tada će tek shvatiti realnost u kojoj žive, Glupi su, izmanipulirani pogršnom demografskom muslimanskom mitologijiom koja u bih nikad ni nije pila vodu , a vjerovatno ih i mz huška jer žele da ovdje ostane nered.
    Tako da bi sad bilo iznimno važno sastaviti vlast mimo volje muslimanskih glasača!
    Tihić je shvatio o čemu se radi, ali većina ih je još u oblacima pa on nije uspio progurati prudski dogovor i zato je važno pokazati im u praksu tko su i što su u BiH, jer toga nisu svjesni, dovoljno je pogledati upise njihovih forumaša, svi su isti , nesvjesni da su u Bih samo trećina.

A što se tiče Srba, oni ništa drugo niti ne žele nego suradnju oko ustava, što nama odgovara. Mi smo se zapjenili oko Posavine, a oni nikad nisu spomenuli velike gubitke u zapanoj Bosni, ti su gubitci 5 puta, ako ne i više puta, veći nego naši u Posavin!

Ilirk@
    Gost
    muslimani će morati mijenjati stajališta (što im, ruku na srce, neće biti teško, genetika im takva) kad vide da im podrška amerike pomalo opada.
    ne bojim se ja da će jednog dana, pritisnuti sa sviju strana, morati sjesti s komšijama i dogovarati.

Muslimani su u fazi. Mi jedini ispravni, okolo fašisti, dva agresora, mi raja, oni papci, tko Bosnu ne voli nek ide iz nje, mi junaci, dva agresora, multietnička Armija, mi obranili, mi ćemo obranit, dva agresora, cijeli demokratski svijet je uz nas, oni fašisti mi antifaššisti, Bosanac kad kuću pravi prsten u temelje stavi,..m...vam jebem, mi raja bolan, multietnika, šta će đauri, bolan Turci su tu, al mi smo raja, multietnika....................................... .................................................. ...

kako s takvima razgovarat..to nema dodira sa stvarnošću..velika većina..

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    S muslimanima gotovo nemoguće a srbi bi nas samo gurnuli u prve redove dizanja frke s namjerom da frku iskoriste i dignu sidro iz bosne.
    i uvjeren sam, s oba oka gledaju na dgg.
    kaže dodik, hrvatski entite nek bude u opsegu hr hb. divno. ali i derventa i brod su bili dio te herceg bosne.
    ili možda time skriveno želi reći da dgg ne smatra dijelom budućeg hrvatskog entiteta jer su to ipak, treba priznati područja koja se mogu nazvati ratnim plijenom i tek su dijelovi hrvatskih županija u federaciji.

ne mislim da je Srbima to toliko bitno. Oni kao na pazaru, postavljaju veću cijenu znajući da im roba manje vrijedi. Prvo očuvanje statusa RS-a a o izdvajanju..ne bih rekao.

Uostalom gdje bi onda sa zapadnim dijelom RS-a koji faktički ima diskontinuitet.

Oni su u tako sjajnoj situaciji, što se tiče današnjih odnosa da im ništa više ne treba. što se može preko noći promjeniti. E pa oni upravo na tome rade da se to ne mjenja.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ali bi u očuvanju te svoje pozicije, mogli nas upotrebljavati kao lopticu za nabacivanje.
    dok mi hrvati shvatimo da samo letamo tamo vamo, biće kasno.
    kao što smo naivno vjerovali u cvijeće 91-92 godine tako sada naivno vjerujemo u podršku srba.
    szuradnja kako rekoh da, ali konkretno kakva. hoću konkretna djela a ne fraze i floskule kao da čekamo izbavitelja.

ja tu ne vidim neko naivno vjerovanje u bezrezervnu podršku Srba ako izuzmemo par poskokovaca koji su ionako margina margine.

Samo pragmatika, to je obično laviranje.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ja tu ne vidim neko naivno vjerovanje u bezrezervnu podršku Srba ako izuzmemo par poskokovaca koji su ionako margina margine.

Samo pragmatika, to je obično laviranje.

bog ti riječi pozlatio ali ja svom narodu više ništa ne vjerujem.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove