+ Odgovori na temu
Stranica 101 od 219 PrviPrvi ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 2,001/4372

Tema: Old photo

Član u nastajanju the outfit avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Hz22 Vidi poruku
    U pravu si, nikada nismo došli kod vas na organizovan način. Ne sumnjaj da smo se odlučili da dođemo da bi i došli . Osnovni razlog za naš nedolazak u Split je što smo se strateški bazirali na Beograd i Zagreb. Jednostavnije rečeno , u navijačkoj hijerarhiji smo nastojali da preuzmemo jedno od mjesta koje su zauzimale navijačke grupe Grobari i BBB-i.Da li smo u tom uspjeli, je drugi par rukava...
    na forumu ima i kompetentnijih za doba exyu od mene, ali ovo napisano mi nema smisla, ako želiš nekog preskakati u hijerahiji, onda ne preskačeš zajebana gostovanja i ne kalkuliraš na taj način...
    trebali ste probati zauzeti mjesto armade... da li ste to uspjeli, to je drugi par rukava...
    ovo je samo moje mišljenje
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-02-2012 at 10:29

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Pa dobro, zadali su si neke ciljeve i pokušali ih ostvarit. It`s ok.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    nije li najbolji način navijačkog napretka upravo odlazak tamo gdje zna biti najčupavije i to na divljaka?
    hordi se sjećam iz sezone 1989/90 iduće sezone nisu došli.
    došli u zagreb ba sam početak tekme. s 3 autobusa ali vjerujem da ih je bilo više od 150 jer se moglo vidjeti, dok su odlazeći prolazi busevima na križanju zvonimirove i svetica, da im je prilična gužva u autobusu.
    osim par srednjih prstiju i guzice koju je pokazivao neki hordaš preko stakla i puknutog stakla na busu za kojeg nisam još siguran jeli puklo od kamena ili ga je razbio sam hordaš sa zadnjeg sica, ništa.
    Slažem se dobrim dijelom sa tom konstatacijom. Međutim, ja danas mogu da iznesem tvrdnju da nas kao navijačku grupu niko nije porazio na svom terenu. Još teže na našem...

''Kada igra bordo tim
    Horde zla su uv'jek s' njim
    I kod kuće i na strani
    bordo b'jeli huligani...''

Mi smo, kao u ovoj pjesmi furali tu furku, naravno ne uvijek masovno i na organiziran način. Ali smo na godišnjem nivou planirali nekoliko gostovanja na organiziran način-masovnije.
    Što se tiče gostovanja u Zagreb, mislim da smo dolazili najmanje 3 puta u sezoni 1989-'90, prateći FK Sarajevo- NK Dinamo Zg i bar 2 puta KK Bosnu u suretu sa KK Cibonom,u prosjeku od najmanje 150 hordaša po jednom gostovanju. Više iz razloga podrške klubovima koje smo bodrili, a jednim manjim dijelom da se pojavimo i na terenu zagrebačkih BBB-a. Svako je na svom terenu-sredini bio u prednosti, i fudbaleri i navijači. Otići i na protivnički teren, tamo se pokazati i kao navijačka grupa i kao fudbalski tim, e to je već vrijedno respekta.

Da budem jasniji, svim ozbiljnijim navijačkim grupama smo došli ''na noge'', izuzev splitske Torcide pa i riječke Armade, da ih ne uvrijedim. Već sam pojasnio razloge zašto je to tako. Također sam posvjedočio manje-više redovno prisustvo pripadnika Torcide u Sarajevu, a to ne mogu reći za navijače Dinama.Koliko se sjećam jednom prilikom ih nismo dirali jer su bili manje više korektni. Ono, vole svoj klub, ne provociraju i ponašaju se ne izazivajući revolt. U drugom slučaju su dosta loše prošli , kada su došli da prate svoj tim u onoj utakmici koja je prekinuta jer je neki neodgovorni gledaoc pogodio sudiju limenkom piva...
    Šteta...
    Posljednje uređivanje od Hz22 : 16-02-2012 at 11:46

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    U drugom slučaju su dosta loše prošli , kada su došli da prate svoj tim u onoj utakmici koja je prekinuta jer je neki neodgovorni gledaoc pogodio sudiju limenkom piva...
    kad? ja koliko se sjećam, osim one ponovljene utakmice kad nije išao nitko, uvijek se išlo u sarajevo.
    možda ne u velikim brojkama ali se išlo i to vlakom a brojka onih koji su došli do sarajeva je uvijek bila manja od onih koji su krenuli zbog izbacivanja od strane murje i konduktera po putu.
    ipak, zanima me ova tvoja konstatacija.
    jer za tu utakmicu ide priča koju je meni ispričalo troje ljudi, svak za sebe u surpotno vrijeme na suprotnom mjest a inače ta trojica bi se tek ofrlje poznavala na takmama a mimo toga se i nisu družili.
    grupicu od od 20 ak dinamovih navijača od koji je valjda najmanje 15 bilo mlađe od 20 pa i manje godina je u nekom parku napala velika grupa srednjoškolaca koji su na velikom odmoru izletili iz srednje škole.
    bilo ih je osjetno više, na aktera pa su ovi počeli bježati.
    jedan od boysa (medo) se ipak okrenuo, udario najbližeg, a za njim su stali i ostali i vratili se i nakon kratkog vremena svi ovi koji su izletili iz škole su isom brzinom uletili u školu.
    e sad, jesu li to samo školarci (ni ovi boysi nisu bili ništa stariji osim nekoliko ljudi koji us opet bili dovoljno maldi za današnje pojmove) ili neki hordaši, manijaci iz škole (boilo je jako puno muških, negdje oko marindvora lijevo-desno, očito nije bila glazbena ili tekstilna) ne znam ali znam da mi je troje ljudi ispričalo u dlaku istu priču.
    na kraju sam jednom pokrenuo tu priču i to baš pred tim medom koji ju je ponovio točno kao i ostali.
    pošto s tog gostovanja nose samo taj doživljaj, ja bi volio čuti kako su to loše prošli.

p.s. horde su u zagrebu na dinamu došli busevima i odmah otišli pa ne zna baš da se to može izjednačiti s gostovanjem vlakom kad ideš u nesigurnost. a boysi su tako išli u sarajevo. svaki put. na cibonu ionako nitko nije išao.
    ex. m. BBB ZG 40, 50+ Allah , suria, Bashaar w bas

Član u nastajanju the outfit avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    sjećam se jednom sam ih snimio na ciboni ispred dvorane na stepenicama, dobra ekipa sa sirkom načelu, u dvorani dosta dobri, dobra brojka (ispod 100 po mojoj procjeni) i ona velika zastava/trans "zdravko je bog", bbb su tada bojkotirali cibonu, ja sam došao samo zbog hordi zla, nikad nisam pratio košarku..

Evo ću se i ja uključit u ovu temu vezano za Horde.
    Ja bi stvarno volia nešto doznat o tome kako smo loše prolazili u Sarajevu.

Već sam nešto pisao o gostovanju Sarajevo -Hajduk u ljeto 1989.
    Jedan autobus,50-ak ljudi došao nekoliko sati prije početka utakmice do stadiona Koševo i tu nas iskrcalo.Nikakva pratnja,nigdi milicije okolo.Tu se ekipa raštrkala u grupice i bauljala po kvartu.Neki sili u restoran odma kraj stadiona na piće,neki uzeli u samposlugi,nekima dovoljna bila nailon kesa i neostik donešen iz Splita.
    Koliko se sićan ,nas par ušlo u gradski prijevoz i vozilo se.Di smo išli,nemam pojma.

Uglavnom,bili smo idealni ovako raštrkani za neku akciju protiv nas.U međuvremenu je došlo možda još 40-ak naših raznoraznim kanalima,većina vlakom iz Ploča.(može betty for klinik napist kako je on doša)

Do početka utakmice nikakvo sranje,osim šta je jedan naš,svjesno ili zaluta u onom bauljanju,doša do vašeg ulaza,te je završia u bolnici.Ili na ispumpavanju ili ste ga vi spremili.Valjda netko od vas zna.

Na utakmici moram priznat da sam se iznenadia sa vašom brojkom i izdanjem (bila je više nego dobra),mi smo dosta toga zapalili,te su nas opkolili milicioneri,iza utakmice otpratili nas do nekakvog parkirališta odma uz stadion di smo valjda čekali oni naš autobus.

Tu ste nas napali kamenicama iz nekog parka,odma kraj parkirališta.Trajalo je par sekundi kanonade i mi smo krenili usprkos miliciji u juriš prema vama.
    Bila je mrkla noć ,tako da uopće nismo znali koliko vas ima tu ,a kao šta sam napisa,na utakmici vas je bilo lijepa brojka.Nismo nikoga stigli,a kanonada je prestala.

Nakon povratka na parkiralište,milicija udri po nama i to junački.

Za kraj ,kad je doša autobus skoro se između sebe potukli.Uglavnom neki su željeli da se svih nas 80-ak što je bilo tu ukrca u autobus,a jedan gospodin (vođa puta) je bia protiv.

Stvarno mi nije jasno da vas onoliko nije pokušalo nikakvu akciju prema nama cijeli dan osim tog bacanja kamena,odakle ste vrlo brzo utekli iako ste znali koliko nas otprilike može bit spremnih za fajt.
    Posljednje uređivanje od bandira : 16-02-2012 at 12:44

@bandira, zvuči mi dosta realno opisano. Ako je taj vaš zalutali pripadnik Špula ili tako nekako, onda se mogu javiti opet...

@bandira, zvuči mi dosta realno opisano. Ako je taj vaš zalutali pripadnik Špula ili tako nekako, onda se mogu javiti opet...
    Davno je bilo,ne sićan se baš tko je bia,uglavnom netko od mlađe ekipe,tkz torcidino"cviće".
    I to je gostovanje simptomatično,osim dvojice trojice starijih (Šoguna,Valente,nas desetak srednjih,sve je bilo Torcidino cviće).

Danas ih nema živih sigurno 60%,nažalost.

Ok, mislim da se ova priča odnosi na to vrijeme. A ako se pokaže da joj nije mjesto ovdje, šta ja znam...moderacija je tu mjerodavnija. Priča je kopirana sa jednog hordaškog sajta:

Sjedio sam na stolici u prijemnoj prostoriji policijske uprave Sup-a na Marijin dvor-u.To je bila ''dezurana'' i u njoj se osim mene, nalazio i dezurni smjene, koji me je ''ugostio'' nakon sto sam priveden u tu zgradu u pratnji dva milicionara.Vjerujem da je, dok sam prolazio pored dva mladica koji su takoder bili privedeni, primijetio nesto u mom pogledu koji sam im uputio.Usao sam u tu ''dezuranu'' i sjeo na mjesto koje mi je ponudeno od strane dezurnog lica.Iz te prostorije se kroz stakleni dio mogao vidjeti ulazni dio, stepeniste koje je vodilo negdje ''dole'', prilazni dio dezurani sa klupom na kojoj su sjedila ona dva mladica kao i stepeniste koje je vodilo negdje ''gore'' na sprat.Dezurni je bio uljudan mladi covjek, prijatne vanjstine koju je krasio osmjeh na licu.Ja se nisam smijao, ni onda kada je pokusavao da me pridobije kao sagovornika, iznoseci neke podatke koji su ga trebali predstaviti kao nekoga ko razumije'' te navijacke ispade''.Naravno bio je upoznat o mom privodenju u stanicu jer je bio dezurni smjene, a njegove kolege su taj dan bili nosioci poslova osiguranja na stadionu Kosevo.Taj dan se je odigravala fudbalska utakmica izmedu fudbalskih klubova Sarajeva i Hajduka iz Splita.
    Na tu utakmicu je dosao i jedan moj prijatelj ili ''frend'' kako su oni zvali ono nase ''jaran''.To je jedan od onih prijatelja, koje upoznas tokom ljetovanja sa svojom tadasnjom djevojkom, u Kleku kod Neuma
    Uzvratili smo im taj dan gostoprimstvo, hodali po gradu i carsiji, casteci ih jelom i picem, vise picem nego jelom jer je Edi bio ljubitelj alkohola a Ivica moje djevojke...
    Kako se je priblizavalo vrijeme pocetka utakmice , ja sam ih ostavio sa svojom tadasnjom djevojkom koja je i onako bila nezainteresovana za nju, a onda taksijem dosao do juzne tribine stadiona Kosevo.Prolazeci pored ''juga'' zakljucio sam da je Torcida dosla i nastavio se kretati pored zapadne tribine ka ''sjeveru''.Na dijelu stadiona gdje se spaja zapadna i sjeverna tribina cujem nesto kao ''...te volim hajduce, ja te volim hajduce....''a onda i na nekih pet metara, izmedu ljudi i vidim dvojicu navijaca sa zastavom kluba iz Splita.Na tren sam se zacudio toj ''drskosti'' i vrlo kratko je trajala u meni dilema sta uraditi...
    Pogled lijevo i desno nije uocio nigdje da ima policije, a kada sam im prisao na metar od sebe sagnuh se i sakom opisah horizontalni polukrug....
    Samo sam nastavio dalje da koracam u pravcu ulaza na sjevernu tribinu, usao ponudio da me pretresu, pozdravio se sa nekoliko hordasa, potrazio odmah jednog ''autoriteta'' kako bih se informisao o onom sto vidim na jugu.....kad cujem, neko me zove a onda sve blize, cujem i ''ofira''me ...
    Pita me jedan''drot'' kojeg sam poznavao ''jesi li se tukao sa kim'' dok mu prilazim,a nisam ni mogao odgovoriti jer sam vidio da neki ''cikica'' pokazuje na mene tvrdeci ''onaj, taj visoki ga je udario, on je...''
    ''jesam, opalio sam ga'' potvrdih ja i bez ikakvih trzavica, udoh sa jos dva policajca u ''stojadina''.Nije mi bilo pravo kada sam vidio da imaju po dva pendreka u rukama.

I sada sjedim tu u ''dezurani'' i slusam ''keca'' kako je on nekad bio i nesto kao ''vođa'' navijaca ili jedne ''ekipe'' koji su pratili fudbalski klub Zeljeznicar.Osjetim da ne folira i da poznaje neke detalje o kojima sam ja vecinom samo slusao...i u jednom momentu mi otkri da ''je bas volio da se upoznamo,onako, ali da to ne bude kroz konflikt..i eto sam si mi dosao ''zavrsi uz smijeh.U tom ude u zgradu nekoliko milicionara, popese se uz stepenice pritom odmjeravajuci onu dvojicu na klupi a onda i mene.U meni nasta napetost koju unesose a narocito kada jedan glasno upita:''koji je udario onog na stadionu''
    ''Kec'' klimne glavom pokazujuci na mene, smijuci se predstavi me ko sam...
    Gledali su me sa prezirom, kada sam na pitanje jednog od njih ''pa, kako ga udari ...cime'' podigao pogled prema njemu i rekao da sam ga udario sakom....oni su gledali u mene praveci neke ''grimase'' zagledajuci me, valjda ih nisam impresionirao svojom pojavom.Nisam vidio ali sam osjetio ''igru ocima''koju je sa njima vodio ''kec'' pa se oni uz komentar da sam tog sto sam udario grdno udesio i da je u ***-sobi....okrenuse ka onoj dvojici sto su sjedili na klupi.Samo njima znanim kombinacijama, ''razidose'' se svi osim dvojice...i pocese provocirati te mladice, pa zatim jednog od njih koji pokaza malo ''drskosti'' pocastise jednim samarom, pa zatim i onog drugog sa jednim, a onda se navalise samo onom prvom koji je bio malo ko i stariji i koji se verbalno opirao a onda i fizicki kako su postajali sve grublji...
    Gledao sam kako ga pokusavaju slomiti i staviti mu lisice na leda, sto im on nije dopustao pokazujuci izuzetnu zilavost iako su ih bila dvojica.Onaj drugi je scucuren u desnu stranu iscekivao da i on dobije ali nisu ga dirali,a ja sam gledao to sve sa pomijesanim osjecajima prema onom clanu Torcide.Opet su neki, samo njima znani signali stigli ...i cuo sam kada jedan rece:''skidaj mu vezice, vodi ga dole, ...''sada ces ti dole da vidis...'' pa ga posto nije dao da mu skinu pertle od obuce udari otvorenim dlanom po sred lica, sto ovaj drugi iskoristi i istrgnu mu one vezice iz obuce.Dezurni je tu ''rutinu'' svojih kolega gledao kao nesto sto se desava...uz poglede prema meni koji su govorili ''cuti, dobro si prosao...''
    Nakon pola minuta, iz nekog prostora do kojeg su ga odveli stepenicama koje vode negdje''dole'' cuo sam samo ''tup'' a onda i ''jooj, pa opet ''tup'' i ''ahhh''...............i tako neke dvije minute....
    Nisam uopste zapamtio sta mi je ''kec'' govorio tada...samo bih na momenat uhvatio pogled pun prezira, pa i neke mrznje prema meni onog drugog mladica, kada bi nam se pogledi puni neizvjesnosti sreli na momenat .Ne znam jesmo li se osjecali bolje ili gore kada su napokon prestali dolaziti oni krikovi odozdo....
    Sistem veze je trazio dezurnog, telefoni su poceli da zvone, radio stanice su donosile ''habere'' o incidentima, direktive su isle ka blokadi kod mosta...dolazili su gradani sa razbijenim staklima na automobilima...trafika je obijena ...jos jedna
    ''vidis li sada sta radite....boli me k***c za splitsko auto, demoliraj ga skroz ..zaboli me..ali kada nase raje, nasih gradana razbijaju mi moramo da vas ''ganjamo''...okrenu se prema meni ''kec'' koji se vise nije smijao....
    Onoga navijaca Hajduka su vukli ona dvojica milicionara uz stepenice. Dok su mu se bose noge vukle po stepenistu, jos je pustao one teske jauke samo mnogo, mnogo tise i vise je to bilo krkljanje ali nije jecanje sigurno.Nije htio ili mogao da stane na noge, pa mu je onaj drug u ''letu'' oblacio obucu, prostorijom se sirio neugodan miris mokrace koja je bila vidljiva na njegovim farmerkama.....
    Gledajuci sve to, bez obzira sto je sam sebi zakomplikovao poziciju svojim otporom koji je pokazao prema njima,bi mi ga nekako zao...
    Mozda je to i osjetio u mom pogledu pa podize pogled prema meni i rece:''a vi Horde zla ...vi ste piiicke''
    Skocih,nije trebalo....umijesa se ''kec'' i naredi im da ga puste, ali on nece da ide pjeske vec hoce da ga oni odvezu na zeljeznicku stanicu.I Boga mi ih i odvezose, jer pocese pristizati kolege i novi izgrednici...

P.S.
    Onaj udareni je nakon sto je dosao sebi u ***-sobi poceo sa nekim nacio-furkama pa sam pusten i na konto toga, cak mi je par milicionara reklo ''i neka si ga, cuj Suvar....
    Moj ''frend'' je sutradan preko telefona rekao mojoj tadasnjoj djevojci da mu je ''kum-Spula'' dobio batine od mene,a da je on skontao sta sam ja u ''Hordama''tek na osnovu toga....a zamolio ju je da me ''pozdravi'' od njega samo ne od Edi-ja vec od Gauca (sto je bio njegov nadimak u Torcidi,a iskreno ja nisam znao za to...)
    Kroz ovaj slucaj opovrgao sam svoju tezu da ''kada zaglavis u muriju,moras izaci iz nje ili kao ''smeker'' ili ''krivih leda''...
    This post has been edited by Sirco: 07 May 2005 - 22:48

Skroz si u pravu.Ako nije bila optužnica za nacionalizam,rijetko je ondašnja milicija pisala prijave.
    Al je zato mlatila skoro bez razloga.I to baš ono mlatila.

bbb

vultures

horde zla

beograd crvena zvezda-olimpija

hajduk-zvijezda 1990

Posljednje uređivanje od bandira : 16-02-2012 at 16:28

Citiraj Prvotno napisano od msad Vidi poruku
    Pa iskreno mladi samo mogu da zale sto nisu malo stariji i sto nisu ziveli u vrijeme stare Juge.Mnogo veca zemlja,duza putovanja,veci klubovi,mnogo vise zanimljivosti.Zamisli situaciju posle toga.Zvezda igra u Banatskom Dvoru protiv Buducnosti(bez ikakve uvrede,selo od 1.000 ljudi)odes tamo i huliganis tako sto krades lubenice i tuces se sa strasilima na njivama.Ipak su ono bili mnogo veci dozivljaji.
    Nemaš ni ti ni ja , pravo da lažeš ni našu generaciju a naročito mlađe navijače. Nas dvojica smo završili komunikaciju, propustio si datu prliku-e da revidiraš svoj neistiniti komentar, u onom dijelu koji sam ti boldirao. Javio sam jednom Hordašu za tvoje nečasne i netačne riječi...

Slažem se dobrim dijelom sa tom konstatacijom. Međutim, ja danas mogu da iznesem tvrdnju da nas kao navijačku grupu niko nije porazio na svom terenu. Još teže na našem...
    eto
    91 ste u ljubljani mogli dobit... imali ste 4,5 starijih ljudi a ostalih 15 neznam jel su imali i 15 godina+ jedan čiča- alkos... skupilo se oko 30 ljudi(skinsi) , koji su vas htjeli napast, al večina gd nije dala zbog vašeg fair playa oba puta kad su oni bili u sarajevu. eto... iza stadiona, pred školom je onda bilo zajedničkog cuganja..
    Hajduk, 43, 200+-

ŽIVIO PRIMITIVIZAM NA TRIBINAMA!!!

Uploaded with ImageShack.us

Citiraj Prvotno napisano od clash Vidi poruku
    eto
    91 ste u ljubljani mogli dobit... imali ste 4,5 starijih ljudi a ostalih 15 neznam jel su imali i 15 godina+ jedan čiča- alkos... skupilo se oko 30 ljudi(skinsi) , koji su vas htjeli napast, al večina gd nije dala zbog vašeg fair playa oba puta kad su oni bili u sarajevu. eto... iza stadiona, pred školom je onda bilo zajedničkog cuganja..

ovo je 89/90, kad su dragonse na sa kolodvboru napali sa cigani a vi ste dragonsima pomogli..drugi put je došlo 7 ljudi i bilo je druženja uz bocu...
    Hajduk, 43, 200+-

Citiraj Prvotno napisano od Hz5 Vidi poruku

ovo nisu sve HZ..
    Hajduk, 43, 200+-

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke