+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/74

Tema: Mjere za poboljšanje i ozdravljenje Hrvatske - Idealna Hrvatska

Mjere za poboljšanje i ozdravljenje Hrvatske - Idealna Hrvatska

Malo sam razmišljal o ovome. Država nam je u banani, tu se svi slažemo jer stalno kukamo. No, koji su to potezi, mjere, koji bi promijenili trenutno jadno stanje našeg naroda, društva i države. Mogli bi tu napisati sve mjere kojima bi poboljšali i ozdravili našu ljubljenu Hrvatsku na političkom, društvenom, ekonomskom, sportskom, medijskom, demografskom, kulturnom, obrazovnom, odgojnom i svakom drugom području. Što bi sve lošeg trebalo ukloniti i dobroga postaviti kako bi ozdravili naše društvo i osigurali našem narodu slobodu, rast, razvoj, blagostanje i sreću? Te mjere bi onda mogli pobrojiti na jednom mjestu kako bi iz njih dobili zahtjeve prema svakoj stranci i političaru na budućim izborima i kako bi mogli prema njima ocjenjivati valjanost kandidata. Tražimo našu idealnu Hrvatsku da možemo ocijeniti koliko smo u stvarnosti udaljeni od nje i kaj trebamo napraviti da je ostvarimo.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 06-12-2019 at 11:22

Budem ja rekel par. Puna državna potpora HPC-u, ukidanje državnih dotacija SPC-u, njihovom glasilu Novostima i SNV-u. Preusmjeravanje te love HPC-u.

Ukidanje zajamčenih mjesta u Saboru manjinama.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 06-12-2019 at 11:55

Već duže vrijeme imam sličnu ideju, otvoriti temu "Predizborni program domoljubno desne stranke". I tu što jasnije i detaljinije napisati, što mislim da bi se trebalo učiniti. Problem je u tome što bi to trebalo biti nešto vrlo opsežno, sa puno detalja, jer rješenje naših problema nije jedan potez, nego mozaik poteza i ideja koji bi u konačnici zajedno dali pozitivno rješenje. A to znači, puno vremena i pisanje "plahti".
    Svakako ću ovdje nešto napisati.

Iritiraju me bezvezni programi stranaka, sa prigodnim i ispraznim frazama poput: "Unaprijediti ćemo gospodrastvo!", "Okrenuti ćemo se mladima!", "Važna nam je demografija!".... Naravno bez detalja, što u konačnici vodi do "ništa", jer ništa nisu ni rekli (obećali).
    Može i gore. Kada domoljubno desne stranke ne daju pozornost socijalnim problemima nacije, dižu ručice za ovrhe, porez na nekretnine, uvođenje GMO-a, misije HV-a po svijetu, lizanje guzice NATO-u, EU-niji, stranim bankama, krupnom kapitalu i kome sve već treba.

Drago mi je da sam pogodio žicu.

Zabrana abortusa i pretvaranje abortusa u kazneno djelo.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Ja bih rekao par stvari, ali mislim da su utuzive pa zbog toga ne cu u detalje.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Mišljenje nije utuživo.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Budem ja rekel par. Puna državna potpora HPC-u, ukidanje državnih dotacija SPC-u, njihovom glasilu Novostima i SNV-u. Preusmjeravanje te love HPC-u.

Ukidanje zajamčenih mjesta u Saboru manjinama.

Grunficka, ovo je najvaznija mera, posle koje sledi potpuno ozdravljenje Hrvatske...

Drago mi je da se slažemo.

Lustracija državnih i javnih institucija, pravosuđa, medija, obrazovnog sustava od kadrova stranih i jugoslavenskih i srpskih tajnih službi i njihovog represivnog aparata.

Zabrana ulaska takvih kadrova u političke stranke, udruge i medije.

Drago mi je da se slažemo.

Lustracija državnih i javnih institucija, pravosuđa, medija, obrazovnog sustava od kadrova stranih i jugoslavenskih i srpskih tajnih službi i njihovog represivnog aparata.

Zabrana ulaska takvih kadrova u političke stranke, udruge i medije.
    Grunficka, po ovome pravi izbor na izborima je Ante Djapic... jel si razmisljao o tome...

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Grunficka, po ovome pravi izbor na izborima je Ante Djapic... jel si razmisljao o tome...
    Znaš nekad biti dosadan kao stjenica.

Osnivanje HPC je prijeka potreba.

Samo sa mnom rade 4 pravoslavca Hrvata iz Bjelovara.

Ja sam priznajem bio skeptičan prema onom broju old malo manje od 15 000 Hrvata pravoslavaca ali očito da je to takav slučaj. Uostalom već imamo grkokatolike koji održavaju mise po pravoslavnom obredu ali priznaju papu.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Osnivanje HPC je prijeka potreba.

Samo sa mnom rade 4 pravoslavca Hrvata iz Bjelovara.

Ja sam priznajem bio skeptičan prema onom broju old malo manje od 15 000 Hrvata pravoslavaca ali očito da je to takav slučaj. Uostalom već imamo grkokatolike koji održavaju mise po pravoslavnom obredu ali priznaju papu.
    Osnujte ih, kao Milo...prijavi crkvu kao grupu gradjana... nemaju ni objekte, ni crkve... ali postoje...

Molice se po sobama... tako nesto im i prilici...

Ima u Srbiji Srba katolika... daj da ih tako prijavimo - srpska katolicka crkva kad je zajebancija, da bude do kraja...

Znaš nekad biti dosadan kao stjenica.
    ........

Osnujte ih, kao Milo...prijavi crkvu kao grupu gradjana... nemaju ni objekte, ni crkve... ali postoje...

Ima u Srbiji Srba katolika... daj da ih tako prijavimo - srpska katolicka crkva kad je zajebancija, da bude do kraja...
    Pa ako ima Srba katolika zašto ne.

Pa nisam ja prisilo te ljude da se tako izjašnjavao. Poštovao bi ih i kao Srbe jer su Ok ljudi ali oni kažu da nisu Srbi nego Hrvati. A pravoslavci su.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Puno ima Srba katolika, jako puno.... Inače ako ih i ima u Srbiji, nema potrebe za osnivanjem Srpske katoličke crkve jer je Katolička crkva univerzalna, bez nacionalnog predznaka , dok su pravoslavne crkve državne i zato to i nose u nazivu, pa imaš rusku, grčku, srpsku itd .pravoslavnu crkvu. Tako da tu ne mozes povlacit paralele.

I stvarno se pitam što to vas toliko ždere, mislim pitanje HPC-a. Nemaju Srbi monopol na pravoslavlje u RH.
    Posljednje uređivanje od Yaya : 06-12-2019 at 19:55

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Pa ako ima Srba katolika zašto ne.

Pa nisam ja prisilo te ljude da se tako izjašnjavao. Poštovao bi ih i kao Srbe jer su Ok ljudi ali oni kažu da nisu Srbi nego Hrvati. A pravoslavci su.
    Poznajuci tebe Inkvi, verujem da nisu ni smeli da kazu da su Srbi

Yaya prica o drzavnoj crkvi, nije drzavna, nego narodna... hramovi SPC se nalaze od Australije do Kanade i USA... za molitvu i liturgiju uopste nije vazno dal je ruska, srpska, grcka, ili bilo koja drevna pravoslavna crkva... one su sve deo pravoslavnog sveta gde je prvi medju jednakima vaseljenski patrijarh u Carigradu...

Ne moze postojati HPC jer Hrvati kao narod nisu pravoslavni... moze kao udruzenje gradjana, kao npr ribolovacko drustvo, ali ne kao deo pravoslavnog sveta, takvu pizdariju niko ne bi priznao... ideja o HPC je nastala u NDH, sto celoj prici daje jos bizarniju notu...

Postoji i sada neka HPC, glavni svestenik je Bugarin... iznajmljen da celu pricu zavrti, ali to je vec parodija...

Kad bi se crkve tako osnivale... ajde malo ozbiljnosti...

Uvođenje osobnog odbitka za oba roditelja, a ne samo jednog. Smanjenje opće stope pdv-a postupno, 1 posto godišnje. Uvođenje tjednih, mjesečnih, polugodišnjih i godišnjih vinjeta za sve hrvatske autoceste. (tjedna za aute 100 kuna, mjesečna 250 kuna, polugodišnja 1.000 kn, godišnja 1.500 kuna).

Koliko je osnivanje i državna podrška HPC-u značajna i velika mjera pokazuju i Džonijeve ospice koje je dobil samo zato jer smo spomenuli tu mjeru.

Poznajuci tebe Inkvi, verujem da nisu ni smeli da kazu da su Srbi

Yaya prica o drzavnoj crkvi, nije drzavna, nego narodna... hramovi SPC se nalaze od Australije do Kanade i USA... za molitvu i liturgiju uopste nije vazno dal je ruska, srpska, grcka, ili bilo koja drevna pravoslavna crkva... one su sve deo pravoslavnog sveta gde je prvi medju jednakima vaseljenski patrijarh u Carigradu...

Ne moze postojati HPC jer Hrvati kao narod nisu pravoslavni... moze kao udruzenje gradjana, kao npr ribolovacko drustvo, ali ne kao deo pravoslavnog sveta, takvu pizdariju niko ne bi priznao... ideja o HPC je nastala u NDH, sto celoj prici daje jos bizarniju notu...

Postoji i sada neka HPC, glavni svestenik je Bugarin... iznajmljen da celu pricu zavrti, ali to je vec parodija...

Kad bi se crkve tako osnivale... ajde malo ozbiljnosti...
    Dobro, narodna, nek ti bude. U cemu je onda problem s Crnogorskom ili Makedonskom pravoslavnom crkvom? Oni kao narodi jesu pravoslavni. Ili je problem u tome što ih SPC ne priznaje? Milogorci i kako ih već zovete, nije Milo stvorio Crnogorce koliko se god neki iz petnih žila tvrdili suprotno.

Inače je za oporavak RH potreban kompletan preodgoj u mentalnom smislu jer su mnogi zaostali u nekom drugom sistemu, duhovna revolucija mogli bismo reći, a ona nije provedena. Mladi su tu bitni, ali ih netko stariji mora upućivati preko obrazovnog sustava, a on je u ka.osu
    Posljednje uređivanje od Yaya : 06-12-2019 at 21:04

Mišljenje nije utuživo.
    Zaboravio si na "govor mržnje".

Pa Srbi govore kako su Hrvati zapravo Srbi katolici. Religija ne određuje nečiju etničku pripadnost, druga stvar što su Hrvati većinski katolici pa se Hrvate asocira s katoličanstvom. Da su Hrvati većinski hinduisti ili budisti nebi zato bili etnički Indijci ili Japanci. Kao što ni pravoslavlje nije isključivo srpska religija.

Ne vidim problem u tome da postoje etnički Hrvati pravoslavci isto kao što postoje muslimani, pa nisu zato Srbi ili Arapi ili Turci.

Društveni konstrukti (religija, kultura, države, nacija) se mijenjaju, mutiraju, transformiraju, najbitniji je biološki konstrukt zvan rasa i njena opstojnost iz koje sve drugo proizlazi.
    Jednostavnim primjerom, Japan nebi bio Japan bez Japanaca i da se u Japan doseli neka druga rasno-etnička skupina koja bi protekom vremena zamijenila domicilno stanovništvo ili se izmiješala i time promijenila etničko-rasnu sliku Japana, to više nebi bio Japan.
    ZA DOM SPREMNI !

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove