+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/57

Tema: Mota li ko?

Član u nastajanju Svarog avatar
    Datum registracije
    Apr 2013

Mota li ko?

...ja već nekoliko meseci. Jebi ga, stisla kriza, duvan mi dođe približno pet puta jeftiniji nego da kupujem pakle pljuga na trafici. So far, so good.
    A, da, i manje se puši, živa istina!
    Kakva su vaša iskustva?

Simpatizer FK Crvena Zvezda, 40 godiina, matori ćalac

http://www.youtube.com/watch?v=AQZ5ck6upso

Super ugledni član gerilac avatar
    Datum registracije
    Jun 2012
    Blog Entries
    6
    Dobro u Hrvatskoj su i skuplje.Ali meni nisu bile dovoljne 3 kutije cigara dnevno,prije 4 .Sada duvan rijetko kupim cigare.Manje kašljem što je interesantno a ne moram čekati ni da otvori trgovina ujutro da kupim kutiju i zapalim uz kavu .

Datum registracije
    Apr 2013
    Jedino što je malo smor motati stalno. Ali jebi ga, nijedan raj nije savršen.
    Pitanje za tebe Gerilac ili nekog drugog, svejedno: koje su cene cigareta u Hrvatskoj?
    Npr. koliko košta crveni Winston (to sam udarnički tukao). Čisto da uporedim.

Datum registracije
    Jun 2012
    Blog Entries
    6
    A ne znam u HR hahahahah 20-25 kuna ja sam u HrHb .

Ih meni kada dopizdi motati ja najmlađoj se natovarim hajde motaj

Datum registracije
    Apr 2013
    To mu dođe oko 3 evra pakla. Skuplje nego kod nas, za trećinu.
    Kapiram da sve više ljudi prelazi na "motani duvan". Moj primer je sledeći:
    kad smo žena i ja bacili na papir koliko nas izađe moj Winston i njene "ženske" cigare, shvatili smo da je to lepa cifra od oko 120 evra mesečno. E, da ga jebem, to mi je vrtić za dete i još da mi pretekne.
    Prema tome, lepo se naruči kilo duvana, oko 15 do 20 evra, i potraje dooobrih metar i po dana.
    Filtere kupujem u Mađarskoj, snabdem se za par meseci, a potrošna roba (mašinica) je tričavih 150 dinara kod Kineza.
    I ušteda u finansijskom smislu, i manje se puši (kao, brinem se za svoje zdravlje).

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    ne pušim i ne motam, al znam da je masa ljudi ovdje to počelo... npr. obitelj u kojoj je troje pušača trošilo 1 500 kn mjesečno na cigarete, sad troši manje od 500.

ne znam koliko su zdravije ove domaće, motane... logično bi bilo da jesu, to je sam duhan.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Datum registracije
    Apr 2013
    Domaće su zdravije onoliko koliko je uopšte zdravo pljugati. Meni kad kaže prijateljica (koja je inače vatreni konzument Ronhila) "Taj vaš motani duvan smrdi", ja se ujedem za jezik. "Smrdi" jer nema jebenih aditiva kao kupovne cigare (a smrdi ti i guzica, pa je nosiš, mislim se nešto ).
    U svakom slučaju, duvan je za nas pušače mnogo bolje i efikasnije rešenje od kupovnih cigareta. Samo je pitanje dokle ćemo moći da ga nabavljamo, obzirom da država ganja preprodavce ko da valjaju dop u najmanju ruku.
    Mase stvari sam se odrekao, duvana, piva i muzike neću, pa makar mi zadnje bilo.

duvan je, ako čovjek već puši ne samo jeftiniji nego i zdraviji od cigareta..tj manje je štetan..manje ima katrana, što li.

najbolji je za motanje hercegovački duvan al se malo sadi, prije je se sve žutilo ispred hercegovačkih kuća.

radi njega su hercegovci dobili epitet švercera a zašto to je duga priča koju sam već pisao na drugim temama..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 21-05-2013 at 13:01
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Inače ima ona motalica za duvan..uguraš duvan u procijep staviš listič i potegneš ručicu i zamotano..ne moraš prstima motat, ne moraš papir lizat.

to mi je ima brat kad je pušio duvan..

to je ovo..

cigare, ne znam koliko i Winston al Marlboro je 24 kune..to ti je troje evradi..skupo vrlo..al vani je još skuplje u Njemačkoj preko 5 evra..

Datum registracije
    Jun 2012
    Blog Entries
    6
    Pa ne moraš Inkvi ni sa ovom gore na slici imaš i filtere.
    Evo računice.Ja tri dnevno minimum X 3 km x 30 dana = 270 km na pljugu samo.
    Kupi ti meni žena one e-cigarete hahahaha kako se naljutila ja rekao nos'te đavo i tebe i te e-cigare kao da nosam laptop sa sobom a hoću zapaliti.Ma nije ni raspakovala vratila .

Meni je ovo super, jednostavno.Kupim jedno 5-6 kutija duvana mjesečno 60 km i kupim onih filtera za 15 maraka u vrh glave eto koliko meni manje izađe tri puta .75 -80 km ma neka je i 100 baš ono ne znam koliko točno kupim

A i žena se po nekada ogrebe .Tada joj ne smrde

Ma lažu da smrde ja samo kupim jači duvan pa su joj jake a ona nek kupuje kakav ona hoće.

Datum registracije
    Apr 2013
    Motalica je vrh
    Ja koristim gore postavljenu mašinicu za punjenje.
    Kažeš da se hercegovački malo sadi, a ovde lihvari svaki drugi duvan reklamiraju kao hercegovački :009. Znači, prevara u najavi.
    Ja kupujem od nekog Nišlije, navodno prilepski duvan, jebem li ga, završava posao.

ja se uvik kad se priča o duvanu sitim naših didova žutih prstiju do članaka..vazda visi onaj komad iz usta, škilje na jedno oko dok ne dogori na usnama ne bacaju..pa čak i dok sama pljuvačka ne ugasi žar..

nikad mi nije bilo jasno kako bi onako majstorski smotali onim kvrgavim prstima..

ja probo motat prstima..ma kakvi..a oni pričaju i motaju ko mašine a reko bi taj ne može onakvim rukama čekić uzet pravilno..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 21-05-2013 at 13:25

Citiraj Prvotno napisano od Svarog Vidi poruku
    Motalica je vrh
    Ja koristim gore postavljenu mašinicu za punjenje.
    Kažeš da se hercegovački malo sadi, a ovde lihvari svaki drugi duvan reklamiraju kao hercegovački :009. Znači, prevara u najavi.
    Ja kupujem od nekog Nišlije, navodno prilepski duvan, jebem li ga, završava posao.

sadi se al ne ko prije..pa prije je cijela hercegovina sadila..ništa drugo se nije ni radilo..

sad su kažu opet počeli..jedno vrijeme nitko nije sadio..zajeban je to posao,..sadnja duvana je krvav poso..posadit par puta okopavat..pobrat..nizat, sušit..i sve to u točno vrijeme i sve po pravilima ako fulaš jedno..ode duvan, moš ga bacit pa probirat, okrećat, nizat......pa sortirat, pa rezat..

Datum registracije
    Apr 2013
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    ja se uvik kad se priča o duvnau sitim naših didova žutih prstiju do članaka..vazda visi onaj komad iz usta, škilje na jedno oko dok ne dogori na usnama ne bacaju..pa čak i dok sama pljuvačka ne ugasi žar...
    Jeben rad! Ko da gledam mojeg Vojislava.

Datum registracije
    Jun 2012
    Blog Entries
    6
    ja se uvik kad se priča o duvanu sitim naših didova žutih prstiju do članaka..vazda visi onaj komad iz usta, škilje na jedno oko dok ne dogori na usnama ne bacaju..pa čak i dok sama pljuvačka ne ugasi žar..

nikad mi nije bilo jasno kako bi onako majstorski smotali onim kvrgavim prstima..

ja probo motat prstima..ma kakvi..a oni pričaju i motaju ko mašine a reko bi taj ne može onakvim rukama čekić uzet pravilno..
    Vjeruješ li ovo.Moja je rodbina kod Gruda uvjek sadila i imala duvan.I ja u konobu uz vino i duvan.Nisam znao motati.Ali klinjo iz druge kuće možda sedam godina tada hahahahah mota kao cigaru.Pa i ja naučio od njega .Ali mali i zadimi.A za didom sve bi nosao bukaru i govorio dide daj vina i naspu mu malo uvjek govorili da je dobro i radi zuba hahahaha a i zdravo.

Inače hercegovački duvan i cigarete "Ljubuški" bili su jedno vrime proglašeni najbolji duvan na svitu..nije ih uopće bilo u slobodnoj prodaji..dobijali su ih samo visoki partijski funkcioneri i diplomatska predstavništva po svijetu za reprezentaciju.

Sarajevski Marlboro se radio od duvana iz okoline Oršaja. Bosanska Posavina to je najbolji duvan na svijetu za tzv blend cigarete, to je druga vrsta..sarajevski Marlboro nikad više takve cigarete..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 21-05-2013 at 13:32

Datum registracije
    Jun 2012
    Blog Entries
    6
    sadi se al ne ko prije..pa prije je cijela hercegovina sadila..ništa drugo se nije ni radilo..

sad su kažu opet počeli..jedno vrijeme nitko nije sadio..zajeban je to posao,..sadnja duvana je krvav poso..posadit par puta okopavat..pobrat..nizat, sušit..i sve to u točno vrijeme i sve po pravilima ako fulaš jedno..ode duvan, moš ga bacit pa probirat, okrećat, nizat......pa sortirat, pa rezat..
    Sve je više onih koji prodaju duvan i opet sade sve više .

Datum registracije
    Jun 2012
    Blog Entries
    6
    Inače hercegovački duvan i cigarete "Ljubuški" bili su jendo vrime proglašeni najbolji duvan na svitu..nije ih uopće bilo u slobodnoj prodaji..dobijali su ih smao viskoi funkcioneri i diplomatska predstavništva po svijetu za reprezentaciju.

Sarajevski Marlboro se radio od duvana iz okoline Oršaja. Bosanska Posavina to je najbolji duvan na svijetu za tzv blend cigarete, to je druga vrsta..sarajevski Marlboro nikad više takve cigarete..
    Potpis kao kuća .Ima još jedan dio Hrvatske oko Virovitice Inkvi potpuno ista sorta duvana i kvaliteta a otkup zagarantiran za izvoz .Baš se i zvao Virginia ja mislim.

Citiraj Prvotno napisano od gerilac Vidi poruku
    Vjeruješ li ovo.Moja je rodbina kod Gruda uvjek sadila i imala duvan.I ja u konobu uz vino i duvan.Nisam znao motati.Ali klinjo iz druge kuće možda sedam godina tada hahahahah mota kao cigaru.Pa i ja naučio od njega .Ali mali i zadimi.A za didom sve bi nosao bukaru i govorio dide daj vina i naspu mu malo uvjek govorili da je dobro i radi zuba hahahaha a i zdravo.
    Ja sam ko dite jednom došao kod Gruda, išli smo nekim poslom..tj ja sam trebao ići doktoru u Rim a taj čovjek iz Gruda nam je bio veza...i tada sam prvi put vidio puno dvorište ali doslovno..redove i redove nanizanog žutog duvana u ogromnom dvorištu..prolazili smo ispod toga ko ispod nadstrešnice..

meni nevjerovatna slika..mi to nismo imali..naš kraj nije za sadnju duvana..

Datum registracije
    Apr 2013
    Kada se sadi duvan? Kako ide održavanje? Treba li posebna klima?

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove