Vidi rezultate ankete: Za koga ćete glasati na izborima?

Glasači
45. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Ivu Josipovića

3 6.67%
  • Kolindu Grabar Kitarović

22 48.89%
  • Milana Kujundžića

13 28.89%
  • Ostale

7 15.56%
+ Odgovori na temu
Stranica 369 od 372 PrviPrvi ... 269 319 359 367 368 369 370 371 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 7,361/7423

Tema: Kolinda Grabar-Kitarović predsjednica Hrvatske

To nije nikakva hrvatska okupacija Afganistana. Naše snage su tamo u potpori miru i jačanju sigurnosnih institucija, vojske i policije Afganistana na poziv afganistanskog predsjednika.

U današnjem svijetu sve košta, demokracija, mir, stabilnost, država. To kaj mi dajemo 350 milijuna kuna godišnje, većina otiđe na dnevnice naših vojnika. Ljudi si zarade za pola stana u pol godine boravka u Afganistanu. Nitko ih ne tjera, idu dragovoljno.

Ameri su izgubili 3 tisuće ljudi u Afganistanu, mi jednog. Toliko o topovskom mesu. Ok, izgubili su 60-ak otkad smo mi tam. Znači država koja je 60 puta veća od nas ima 60 puta više mrtvih u Afganistanu. Ok, možemo se mi i povući iz mirovnih misija po svijetu i Afganistanu, ali to znači da će Talibani preuzeti Afganistan. Svijetu stvarno treba država od 70 milijuna ljudi koju vode Talibani, imamo premalo terora.

Ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Slažen se s Grunfon.

@goran2hr: Ne rugam se sudbini decka koji je poginuo o Afghanistanu i sigurno ne mislim pogrdno govoriti o braniteljima, ali kojom rijecju bi ti opisao profesionalnog vojnika koji na stranom podrucju (dobrovoljno) sluzi tudjim interesima i za to dobija placu?

@Grunf: Upravo Talibani i Al-Qaida su bili minorne pojave kojima je tek uz potporu SAD-a postalo moguce se pretvoriti u ozbiljne pokrete nad kojima je medjunarodna zajednica kasnije izgubila kontrolu („Operation Cyclone“).
    Violence is not necessary to destroy a civilization. Each civilization dies from indifference toward the unique values which created it.
    Nicolás Gómez Dávila

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    To nije nikakva hrvatska okupacija Afganistana. Naše snage su tamo u potpori miru i jačanju sigurnosnih institucija, vojske i policije Afganistana na poziv afganistanskog predsjednika.

U današnjem svijetu sve košta, demokracija, mir, stabilnost, država. To kaj mi dajemo 350 milijuna kuna godišnje, većina otiđe na dnevnice naših vojnika. Ljudi si zarade za pola stana u pol godine boravka u Afganistanu. Nitko ih ne tjera, idu dragovoljno.

Ameri su izgubili 3 tisuće ljudi u Afganistanu, mi jednog. Toliko o topovskom mesu. Ok, izgubili su 60-ak otkad smo mi tam. Znači država koja je 60 puta veća od nas ima 60 puta više mrtvih u Afganistanu. Ok, možemo se mi i povući iz mirovnih misija po svijetu i Afganistanu, ali to znači da će Talibani preuzeti Afganistan. Svijetu stvarno treba država od 70 milijuna ljudi koju vode Talibani, imamo premalo terora.
    Hrvati u Afganistanu nisu mirovne snage (npr. UN plave kacige), nego jedna od zaraćenih strana - tj. okupator. A najmanje je tamo bitan afganistanski predsjednik, kojeg su instalirali Amerikanci i koji će letjeti sa "vlasti" čim Amerikanci odu. Tako da nije to bio poziv afganistanskog predsjednika (formalno možda i je), nego ispunjavanje želje SAD-a. U napadu na tornjeve, najviše je bilo Sudijaca, u KSA se krše prava žena, sprovodi šerijat i tsl., pa što njih nisu napali? Što ne usmjere ilegalne imigrante u KSA?

Čega to u (donekle) neutralnoj Hrvatskoj, npr. krajem devedesetih, nije bilo (demokracija, mir, stabilnost, država)? Dapače svega toga (nabrojanog) bilo je više nego danas. Ili i Vi pušite priču o "olovnim godima" kada nije bilo "slobode", a svijetu "nismo bili simpatični". Negdje sam naišao na podatak da na plaće odlazi 1/3, a ostalo je logistika, tako da bi ih za istu plaću bilo korisnije rasporediti da čuvaju našu granicu. Idu dragovoljno, jer ih na to tjeraju socijalni problemi, međutim ako bi netko i odbio odlazak taj je onda "neprespektivan".... I naravno, korist za Hrvatsku nikakva. Nema to veze sa sigurnošću Hrvatske i dobrobiti hrvatskog naroda, osim činjenice da nam to slabi sigurnost i stvara nepotrebne troškove.

Možda i Amerikanci znaju zašto su tamo, vjerojatno i Kolinda zna zašto to osobno podržava, ali zašto smo mi tamo, to mi nije jasno, a ta usporedba broja žrtava me savršeno ne zanima. Mi sada tamo imamo jednog poginulog, više ranjenih, biti će tu i invalidnina, PTSP-a..., za mene već to je previše. Trebamo žurno povlačenje!

Što se tiče ugroza i terora, ispraznili smo skladišta i proslijedili to (indirektno) teroristima (Sirija). Time smo izgubili ročni i pričuvni sastav, a sa 7 GBR, spali na 2. Slična je priča i sa teškim naoružanjem, zrakoplovstvom, objektima itd. I prije tog NATO poduhvata Afganistanci nisu upadali i gazili preko RH, a sada zahvaljujući i naporima HV, to čine. Napadom na Libiju (opet uz našu pomoć), otvorili smo im put preko Mediterana (sada ćemo dobiti kvotu i po toj osnovi). A našlo se snage i za poslati HV u misiju zastrašivanja Rusa na njihovoj granici, pa da i mi budemo mete za nuklearno oružje. Ludilo od sigurnosti.

Citiraj Prvotno napisano od juro Vidi poruku
    @goran2hr: Ne rugam se sudbini decka koji je poginuo o Afghanistanu i sigurno ne mislim pogrdno govoriti o braniteljima, ali kojom rijecju bi ti opisao profesionalnog vojnika koji na stranom podrucju (dobrovoljno) sluzi tudjim interesima i za to dobija placu?

@Grunf: Upravo Talibani i Al-Qaida su bili minorne pojave kojima je tek uz potporu SAD-a postalo moguce se pretvoriti u ozbiljne pokrete nad kojima je medjunarodna zajednica kasnije izgubila kontrolu („Operation Cyclone“).
    Nije mi bila namjera osobno Vas napasti zbog tog izraza, nego skrenuti pažnju na činjenicu, da nam se jedan u principu loš pojam uvlači u jezik i postaje nešto prihvatljivo. Npr. kako nam se umjesto Istranin, uvukao pojam Istrijan. Iako se možda i oni sami (nesvjesni koliko je to loše) međusobno časte tim izrazom, svejedno ih ne bi nazvao plaćenicima, jer ih je tamo poslala loša politika hrvatskih vlada (kako vanjska, tako i socijalna) i dalje su pripadnici HV-a, a na njihovoj je odori hrvatska zastava. Oni zapravo Hrvatskoj prave štetu, a da toga nisu ni svjesni, u dobroj namjeri. I ne bi se složio sa tim dobrovoljno, jer s jedne strane prisiljeni su sebe (obitelji) izvlačiti iz socijalnih problema, a sa druge eventualnim odbijanjem postaju "neperspektivni", sa svim posljedicama koje to vuče za sobom.
    Pravi plaćenici bi bilo oni koji u rat odlaze u privatnom aranžmanu, samo za svoj račun, preko poduzeća koja angažiraju takve osobe i tsl. Na neki način i to poštujem, jer ne kriju se iza ideala, ne čine u to u ime Hrvatske, ne naplaćuju to od Hrvatske i činili nešto dobro ili loše, to se nas ne tiče. Ali takvu osobu, dok ima takve stavove, u HV-u ne trebamo.

Možda dobar primjer razlike između profesionalnog vojnika idealiste - domoljuba i plaćenika, može se vidjeti iz povijesnog događaja, jedne bitke Aleksandra Makedonskog. Prije bitke, došli su mu plaćenici, angažirani od suprotne strane (zbog straha ili u nadi bolje plaće) i ponudili mu da prijeđu na njegovu stranu. On ih je odbio i poručio im, da kako su uzeli novac, tako sada to pošteno i odrade. I u bitci ih je potamanio do zadnjega.

Grunf je hrvatski Filipinac

Škoro trebao imati besplatan koncert u Imotskom, HDZ-ov načelnik zabranio koncert. Koncert prebačen u Zmijavce, a tamo netko skida Škorine plakate po selu čim ih stave.

Koja drama čovječe, sapunica. HDZ i njihove akcije su trenutno kao iz neke lakrdije. Da čovjek ne povjeruje čime se oni bave i koliko truda ulažu u to da ostanu na vlasti. No, kad treba uložiti trud za zaštitu hrvatskog naroda i države, tu ih nema.

https://www.hkv.hr/hrvatski-tjednik/...kitarovic.html

Odgovori su već uobičajene sprdačine, damage control i himba, ali pitanja su fantastična. Bravo Marijačiću.

Izdvojio bi samo pitanje referenduma. I predsjednica Kolinda priprema svoj prijedlog zakona o referendumu (duži rok, "razvidnost"...?). Obratite pažnju, kada i ako se taj prijedlog objavi, ukoliko budu makar spomenuta "zabranjena pitanja", raditi će se o zapravo trajnom onemogućavanju referenduma. Moglo bi tu biti i drugih "kočnica" i "osigurača" (za sprječavanje referenduma), ali lista zabranjenih pitanja, na tragu toga vezivanje pitanja uz "ljudska prava", te pravo Ustavnom sudu da "presuđuje" - izmišlja čuda - biti će ono najbitnije i ključno za zabranu referenduma.
    Također, ne sjećam se da je predsjednica uopće ikada dala ikakvu potporu, ovim referendumskim pitanjima kao takvim. A uostalom, nakon Kušćevićevih poduhvata, ta pitanja je mogla sama dati na referendum kao svoja i onemogućiti tu sramotu od otimanja potpisa.
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 12-08-2019 at 12:18

Da li je moguće da ova vas ubedjuje da treba da idete da ginete u Afganistanu, pa ova vaša predsednica je klasična američka pudla, slugeranja teška bez časti i obraza.
    grobari,28,100+

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od BWA Vidi poruku
    Da li je moguće da ova vas ubedjuje da treba da idete da ginete u Afganistanu, pa ova vaša predsednica je klasična američka pudla, slugeranja teška bez časti i obraza.
    Mislis kao turska konkubina Dacic, koja obecaje Trumpu da ce svi Srbeki u Jusej glasati za njega.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Podsjetnik da postoji samo jedan legitimni predsjednicki kandidat:
    Violence is not necessary to destroy a civilization. Each civilization dies from indifference toward the unique values which created it.
    Nicolás Gómez Dávila

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Mislis kao turska konkubina Dacic, koja obecaje Trumpu da ce svi Srbeki u Jusej glasati za njega.
    Kakav god da je bar ne šalje srpske vojnike na bliski istok da ginu, ova vas još ubedjuje da je to ispravno a još je potpisnica Marekeškog sporazuma za migrante.
    Ona vas ili zajebava ili je ucenjena nema druge.
    grobari,28,100+

Datum registracije
    Sep 2016
    Kakav god da je bar ne šalje srpske vojnike na bliski istok da ginu, ova vas još ubedjuje da je to ispravno a još je potpisnica Marekeškog sporazuma za migrante.
    Dacic bi Erdoganu popusio da vidi neku korist za sebe. A sto spominjes migrante covEce, pa sto mislis tko ce postati hot-spot za njih, pred vratima EU. Jao jao.

Dačić poslao srpske vojnike da ginu na Cipar, Libanon, Mali, Somaliju, Centralnoafričku republiku.

http://www.vs.rs/sr_lat/clanak/07A0D...ovne-operacije
    Posljednje uređivanje od Grunf : 13-08-2019 at 22:47

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Dačić poslao srpske vojnike da ginu na Cipar, Libanon, Mali, Somaliju, Centralnoafričku republiku.

http://www.vs.rs/sr_lat/clanak/07A0D...ovne-operacije
    To su mirovne operacije UN, to nije takvog inteziteta naspram američkih pustolovina gde svaki dan ginu vojnici.
    A lepo je rekao Putin amerikancima - lako je ući u Afganistan, teško je izaći ali oni ne slušaju Ruskog cara i zato sad ginu.
    grobari,28,100+

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Dacic bi Erdoganu popusio da vidi neku korist za sebe. A sto spominjes migrante covEce, pa sto mislis tko ce postati hot-spot za njih, pred vratima EU. Jao jao.
    Ne brini, Vučić će vam na kvarno isporučiti te migrante a vi nećete smeti da podižete ograde kao Madjarski car Orban jer vam neda usoa
    grobari,28,100+

To su mirovne operacije UN, to nije takvog inteziteta naspram američkih pustolovina gde svaki dan ginu vojnici.
    A lepo je rekao Putin amerikancima - lako je ući u Afganistan, teško je izaći ali oni ne slušaju Ruskog cara i zato sad ginu.
    Da, Libanon i Somalija su općepoznata mjesta gdje cvate mir.

Može se i vama dogoditi da vam ubiju nekog vojnika islamista pa ćemo čuti onda Vučić s opravdanjima.

Datum registracije
    Sep 2016
    Ne brini, Vučić će vam na kvarno isporučiti te migrante a vi nećete smeti da podižete ograde kao Madjarski car Orban jer vam neda usoa
    I Muslimani su probali na kvarno, pa cak ih i ova vlada koliko toliko blokira i salje nazad.
    Jos ako Hrvatska zaista udje u Shengen, olicenje hot-spota Srbija.
    A ovo o ogradi i USA....
    Ono...
    Molim?

grunf je mason, tipični zagovornik anglosaksonskih krugova u endehaziji, i zato prolaza nema. NO PASARAN GRUNFE.

ok je Škoro, ali i on mi pari ko neki anglofil, mislim da će i on zaplovit putevima amerike.

po meni, samo štetu imamo od tih amerikanaca i anglofila, i mislim da je krajnje vrijeme da ih se riješimo. germanofili su ionako pase, ja osobno nisam nikada bio toliko germanofil koliko bavarofil. bavarci su u njemačkoj, ko hercegovci kod nas.

dakle malo tko ih voli, zato jer su uspješni i njeguju svoj identitet. po meni je kod nas problem vrludanje politike, naravno da se hrvatska nema šta oslanjat na Njemačku Englesku Francusku i AMERIKU, Izrael pogotovo, sve što smo imali od tih odnosa u prošlosti je rezultilaro našim krahom, a jugolevica uživa u pričama kako je endehazija neuspješna a jugovina bila jako uspješna, kao prve tvornice na svijetu smo imali bla bla truć truć, zapraov ti jugosloveni uživaju u priči kako je jugoslavija imala sve a hrvatska ništa, a kada se gleda u zadnjih 30 godina izuzev tih usranih titinih tvornica od kojih nitko nije imao koristi, jer su svi nosili odrpane gaće kao što nose i danas, hrvatska danas ima puno više infrastrukture a što se tiče gospodarstva ono bi bilo kud i kamo bolje i jače, da se provela detaljna korijenita lustracija. HDZ i Tuđman su glavni krivci što je Hrvatska u talogu danas, i što iz tog taloga neće tako skoro izać, naravno da jugo fanatici Tuđmana krive za svašta, samo ga ne krive za to što ih nije lustrirao sve do jednoga kao što je trebao. Tuđman je imao priliku napraviti dugoročno red, ali je mislio da će živjeti vječno ko Hajduk, pa se malo zajebo.

no šta je tu je, ne vjerujem da će se išta promjenit na bolje dok god imamo ovakve političare i stranke koje su oličenje nepotizma i korupcije, a ne u službi boljitka javnog dobra.

pa i vi ste u istom kurcu, misliš da vi nemate američke i švapske "pudle" ? meni je samo smješno kako mi mislimo, da ćemo stavljajući se u koš amera ili švaba izvući neku korist za sebe, a tek izraela i židova, to je meni facinantno, kaže danas Bozanić u propovijedi da je Isus BIO Židov i da je volio SVOJ narod, zapravo aludira da su svi kršćani Židovi i da bi trebali voljet "svoj" židovski narod. naravno zaboravio je spomenut, da se sam Isus Krist odrekao Židovstva i Židova, i da je pokrenuo tu svoju religiju upravo iz razloga što s dotičnima ne želi imati ništa, ali ne plaća Bozanića Isus, već Židov pa je logično da govori to što govori, kao i Papa Franjo i cijeli Vatikan, dobro se zna pod čijom lupom i organizacijom su oni već neko vrijeme.

a ti se čudiš tome ko pura dreku, tajna društva plus Židovi i postoje tu da bi kontrolirali procese između naroda. i da niti jedan narod ne bi imao konce svoje politike u svojim rukama, dakle mi svi imamo nezavisnost na papiru, u praksi smo totalno ovisni o njihovoj samovolji i to se najbolje vidi po ovim "mirovnim misijama" u kojima hrvatski i srpski vojnici hodočaste ko ovce na klanje.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove