PDA

Pogledaj Full Version : Article: Dežurni genetičar Dežulović

Ilirk@
08-09-2011, 10:35
You can view the page at http://hrhb.info/content.php?r=707-Dežurni-genetičar-Dežulović

Ilirk@
08-09-2011, 10:37
gosn holjevac, moj dragi frend, sjajan kao i uvijek...

caporegime
08-09-2011, 10:42
Dežulović je, zapravo, posve u pravu kad kaže "Mi s Hrvatima nemamo apsolutno ništa". On i ekipa iz Ferala su to trebali već davno priznati, oni sebe kao Hrvate ne vide i ne doživljavaju, i emocionalno su vezani za Hrvatsku koliko i hrvatski branitelji za Carlu del Ponte.

ovaj zaključak je zapravo spiritus movens svih dežulovićevih črčkarija.
čovjek koji od svih kvalifikacija ima jednu jedinu a to je da zna pisati, i to ne u smislu da je talentirani pisac nego da jednostavno poznaje slova, zapravo je prikaz, ogledalo društva u kojemu je njegova jedina kvalifikacija to ono što na vrhu kvotano.
i pokazatelj, da je za koluknista i novinara u današnjoj hrvatskoj dovoljna činjenica da titraš jaja određenoj političkoj skupini i pišeš ono što oni žele pročitati.
kakav si pisac i koliko gluposti u tom pisanju izbaljezgaš, manje je važno.
kakvi li su tek jadnici oni koji su u dežulovićevim škrabotinama vidjeli literani dar.
takvi valjda vrijeme provode misleći da je i njihov literarni dar od boga dan i da su svi to dužni poštovati na isti način.
e pa nije tako.

Gala
08-09-2011, 11:04
recimo da mi je gušt pročitati kako mlati po SDP-u BiH baš iz razloga što ga je Lagumđžija uveo na velika vrata u Sarajevo kao novu zvizdu platformaškog pera, sada taj isti dežulović secira ko žabu .:)

A što se tiče ostalih dežulevićevih uradaka smeće obično .:mad:

Ilirk@
08-09-2011, 11:07
pa pisac prosječnih intelektualnih, a posebice literarnih, sposobnosti, kao uzor može biti samo onima koji su mu ideološki bliski.
to je jednostavno činjenica.
literarno najjači od svih tih stalnih i povremenih kolumnista, po meni je jergović.
je li mi uzor u ičemu u životu? nije.
kad bi se bavila pisanjem kolumni, uzor bi mi bio damir pešorda, hodak, aralica i slični.
to je logično. nitko ne može pobjeći od svojih uvjerenja, ma koliko tvrdio suprotno i kleo se u svoju objektivnost, nepristranost i slična sranja.

Ilirk@
08-09-2011, 11:09
recimo da mi je gušt pročitati kako mlati po SDP-u BiH baš iz razloga što ga je Lagumđžija uveo na velika vrata u Sarajevo kao novu zvizdu platformaškog pera, sada taj isti dežulović secira ko žabu .:)

kao i kuljiš, odrađuje posao za srbe.

u tome ništa viteško i pravedničko, nego isključivo plaćeničko i u svojoj biti, antihrvatsko, a posebice antihercegovačko.
pa tko u tome može guštati, pravo mu bilo.

meni je muka od njega ma što god pisao.

Gala
08-09-2011, 11:19
lagumđžiju upravo dere njegovo oružje i moram guštat.....:obama

caporegime
08-09-2011, 11:23
pa neki gušt mora biti i to kad se dva pseta pokolju ali nije mi onda drago zbog pseta koje grize nego ovog izgrizenog pa se guštam na to da će i taj koji trenutno grize uskoro kad tad biti izgižen.
lijevi novinari su medijske prostitutke i žive isključivo od toga što ime se plati da pišu za nekoga ili protiv.
osobito pseta iz eph.
da ovisi samo o svom čistom literarnom umijeću smrdežulović bi najvjerojatnije umro od gladi.

herz
08-09-2011, 11:46
Boris Dezulovic Dalmatinac!?

Dezulovic je nedavno obajvio pricu kako drupa splicana pali Fiat Punto purgerske registracije. Sto se zapravo dogadjalo oko Fiata...

...dok je grupa mladica obilazila onaj Punto i glasno nagadjala odakle "Dalmatinska ulica" na okviru purgerske registracije, onaj sto lici na Grgura Ninskog baci pogled niz ulicu i ugleda jednog promatraca...

- Ogtejebaa je li ono onaj cetnik? – promrlja naglas.

- Oce purgeri opet zajebat? Nas!? - dobaci onaj mrsavi, atestirajuci sam sebi izrecenu mudrost, usput bacivsi pogled u smijeru Grgura i dalje niz ulicu...

- Issami on je! - razdera se mrsavi i dodade - Jeba sebe!

Na to se trgnu i ostali, gledajuci niz ulicu. Grupa ostavi Punto i bez ijedne rijeci svi krenuse prema promatracu. Onaj debeljuskasti ponese kanistar sa benzinom. Zlu ne trebalo.

Grupa napravi krug oko Dezulovica, onaj sto lici na Grgura Ninskog postavi se ispred njega, skide majicu i istaknu lijevu stranu tijela prema Dezulovicu. Na grudima, s lijeve strane u visini srca, istetovirano "U" u tropletu. S desne grb sa prvim bilim poljem... "Hajduk i Hrvatska" pise ispod grba.

Grgur, pogledom upucenog Dezulovicu u oci, upitno kimnu glavom. Dezul blijed. Suti kao zaliven.

- Issami cetnik poprima bilu boju - dobaci onaj mrsavi iz pozadine.

- Nasces zajebat!!! - dobaci onaj sa kanisterom benzina.

Druzina nakratko, kao pod komandom nekog renomiranog dirigenta, prasne u sinkroniziran smijeh.

- Jebom.aterr sta ti radis ovdje? - upita Grgur Dezulovica. Druzina automatski, kao po komandi, prestane sa smijehom.

Dezulovic je u medjuvremenu bijel kao krec, sto se na licu onog debeljuskastog ozrcava kao potvrda - uljez kamuflira da voli Bile.

- I? - Ponovi Grgur gledajuci Dezula.

- Ja sam rrrodjen u Splitu - jedva izusti Dezulovic obliven hladnim znojem.

- Putovnicu! - Zapovjedi Grgur ispruzene ruke. Dok su mu ostale stvari ispadale na ulicu, Dezul nervozno izvadi putovnicu iz rucne torbice i predade je Grguru.

- Jebateiss - glasno ce Grgur.

- Nes ti nas zajebat! - promrmlja onaj debeljuskasti gledajuci u putovnicu. - Ogtejebaa lazira je putovnicu - Dodade debeljuskasti na to.

- Hiljadudevestosezdesetcetvrte, Split, Dalmacija, Jugosl... - Jedva pokusa pojasniti Dezulovic i zanijemi, shvacajuci u trenu da nije smio spomenuti Jugoslaviju.

- Uberite mu kosu - rece Grgur okrecuci se prema ostalima. - Dezertirao u cetnike, Jugoslaven, izdajica, kamuflira da voli Hajduka i Dalmaciju, lazirao putovnicu - Nadoda Grgur povisenim tonom, sto je zvucalo kao sluzbeno obrazlozenje presude. Ostali kimnuse glavama u znak odobravanja.

Cuvsi "presudu", Dezulovic se onesvjesti i srusi na ulicu.

- Piksa - Izusti onaj mrsavi. Druzina ostavi onesvjestenog Dezulovica i uputi se ponovo prema Puntu.

caporegime
08-09-2011, 12:22
još da dodaš šta je bilo s puntom i ode ti tekst na naslovnicu.

Gala
08-09-2011, 13:15
Boris Dezulovic Dalmatinac!?

Dezulovic je nedavno obajvio pricu kako drupa splicana pali Fiat Punto purgerske registracije. Sto se zapravo dogadjalo oko Fiata...

...dok je grupa mladica obilazila onaj Punto i glasno nagadjala odakle "Dalmatinska ulica" na okviru purgerske registracije, onaj sto lici na Grgura Ninskog baci pogled niz ulicu i ugleda jednog promatraca...

- Ogtejebaa je li ono onaj cetnik? – promrlja naglas.

- Oce purgeri opet zajebat? Nas!? - dobaci onaj mrsavi, atestirajuci sam sebi izrecenu mudrost, usput bacivsi pogled u smijeru Grgura i dalje niz ulicu...

- Issami on je! - razdera se mrsavi i dodade - Jeba sebe!

Na to se trgnu i ostali, gledajuci niz ulicu. Grupa ostavi Punto i bez ijedne rijeci svi krenuse prema promatracu. Onaj debeljuskasti ponese kanistar sa benzinom. Zlu ne trebalo.

Grupa napravi krug oko Dezulovica, onaj sto lici na Grgura Ninskog postavi se ispred njega, skide majicu i istaknu lijevu stranu tijela prema Dezulovicu. Na grudima, s lijeve strane u visini srca, istetovirano "U" u tropletu. S desne grb sa prvim bilim poljem... "Hajduk i Hrvatska" pise ispod grba.

Grgur, pogledom upucenog Dezulovicu u oci, upitno kimnu glavom. Dezul blijed. Suti kao zaliven.

- Issami cetnik poprima bilu boju - dobaci onaj mrsavi iz pozadine.

- Nasces zajebat!!! - dobaci onaj sa kanisterom benzina.

Druzina nakratko, kao pod komandom nekog renomiranog dirigenta, prasne u sinkroniziran smijeh.

- Jebom.aterr sta ti radis ovdje? - upita Grgur Dezulovica. Druzina automatski, kao po komandi, prestane sa smijehom.

Dezulovic je u medjuvremenu bijel kao krec, sto se na licu onog debeljuskastog ozrcava kao potvrda - uljez kamuflira da voli Bile.

- I? - Ponovi Grgur gledajuci Dezula.

- Ja sam rrrodjen u Splitu - jedva izusti Dezulovic obliven hladnim znojem.

- Putovnicu! - Zapovjedi Grgur ispruzene ruke. Dok su mu ostale stvari ispadale na ulicu, Dezul nervozno izvadi putovnicu iz rucne torbice i predade je Grguru.

- Jebateiss - glasno ce Grgur.

- Nes ti nas zajebat! - promrmlja onaj debeljuskasti gledajuci u putovnicu. - Ogtejebaa lazira je putovnicu - Dodade debeljuskasti na to.

- Hiljadudevestosezdesetcetvrte, Split, Dalmacija, Jugosl... - Jedva pokusa pojasniti Dezulovic i zanijemi, shvacajuci u trenu da nije smio spomenuti Jugoslaviju.

- Uberite mu kosu - rece Grgur okrecuci se prema ostalima. - Dezertirao u cetnike, Jugoslaven, izdajica, kamuflira da voli Hajduka i Dalmaciju, lazirao putovnicu - Nadoda Grgur povisenim tonom, sto je zvucalo kao sluzbeno obrazlozenje presude. Ostali kimnuse glavama u znak odobravanja.

Cuvsi "presudu", Dezulovic se onesvjesti i srusi na ulicu.

- Piksa - Izusti onaj mrsavi. Druzina ostavi onesvjestenog Dezulovica i uputi se ponovo prema Puntu.

aaaaaaa.... ovo mi liči na jednu đežulovića kolumnu ,samo neznam da je baš ovaka ,neda mi se tražit:(:rofl

Hercegovački Križar
08-09-2011, 14:08
jeeee ovo je kolega komentator reinterpretirao kolumnu 'Kako otkriti Purgera bez suvišnih zakaj' .. ovo sam čitao neki dan na Jutarnjem!

Dobar! koji si broj? evo 5

Gala
08-09-2011, 14:19
jeeee ovo je kolega komentator reinterpretirao kolumnu 'Kako otkriti Purgera bez suvišnih zakaj' .. ovo sam čitao neki dan na Jutarnjem!

Dobar! koji si broj? evo 5

Da to je ta ..
samo, jesi ti onaj što bi mrka ovce ,a od mačaka pravio gejše?
:rofl

Inkvizitor
08-09-2011, 15:54
Pa ne može se reć da nema duha i literarnog dara, al ni blizu što su provikani..jebiga imaju zaleđe, imali su svu potporu..

u direktnom duelu su lak plijen jer su nedosljedni i licemjerni..

mardar
09-09-2011, 06:07
Da trenutačno je i pojedinim Hrvatima in i smješan jer pljuje po muslimanima .Do prve prilike.Pa će osuti ponovo.Po Hrvatima.Baš i kao i Srpska politika u BiH.Osut će sada po muslimanima dok ne završe posao oko RS.Pa će onda opet po nama A i već to čine kada im se prohtije samo što mi Hrvati posebice u BiH šutimo jer mislimo da nam bez Dodika i Vasića i Srba nema ništa.Ma jadan smo narod dok se god ovako ponašamo.Nema nam trećeg bez Rajka Vasića i Borisa Dežulovića i slične kamarile.

Hercegovački Križar
09-09-2011, 08:21
Da to je ta ..
samo, jesi ti onaj što bi mrka ovce ,a od mačaka pravio gejše?
:rofl

jesam :) jadni isan.. u nedostatku prave..

Zasto pitas? A ?