PDA

Pogledaj Full Version : Popis stanovništva 2012. u BiH

caporegime
07-09-2011, 10:21
http://www.vecernji.ba/vijesti/popis-pucanstva-bih-2012-clanak-324667

kakvi će biti kriteriji za popis obzirom da bošnjaci koče takav projekt te kakvi li će biti rezultati?

mardar
07-09-2011, 10:38
Porazni će bit po njih doći će do ispisa iz državljanstva BiH mnogih bošnjaka jer sa mnogo država nemaju potpisan sporazum o dvojnom državljanstvu jer takovo nešto mnoge države i nemaju u svome zakonu a veliki je i broj bošnjaka rođen tamo od 1992 pa na dalje kada je val izbjeglica i krenuo sa ovih prostora.Prvo u Hrvatsku pa dalje.Stoga bošnjaci nikada nisu ni ratificirali sporazum o dvojnom državljanstvu potpisan između RH i BiH.On u parlamentu nije ratificiran baš zbog otpora bošnjaka.Zaboravio sam kakav je slučaj sa Srbijom.:):)

NorthStand
07-09-2011, 18:34
Koče taj projekt, jer onda neće moć trubit o genocidu previše. Ne kažem ja, srbi jesu počinili strašne i gnjusne zločine, kako nad bošnjacima tako i nad hrvatima. I svijestan sam da su i oni žrtva velikosrpske agresije, ali isto tako sam svijestan da su oni tu nesretnu situaciju po sebe i BiH iskoristili protiv hrvata, i to rade i danas. I ne vidim onda niti jedan razlog, zašto bi nekoga pretjerano interesirala njihova teza o genocidu, koja realno drži vodu jedino u Srebrenici, a ni tamo nije baš tako jer su žene i djeca uglavnom odvedene na sigurno dok su muškarci bili ti koji su platili danak svoje borbe, nikom drugom do R.Mladiću.

Sve u svemu, bilo bi dobro da se napravi taj popis stanovništva u BiH, da se prestane ostrašćeno pričat o genocidima, i da se vidi koliko je koga, i da se prestane manipulirat takvim podacima, jer svima je u interesu da se zna istina a ne nešto što bi nekom više pasalo.