PDA

Pogledaj Full Version : Article: Poplava dobronamjernih euroskeptika

Graničar Jozo
06-09-2011, 13:32
You can view the page at http://hrhb.info/content.php?r=686-Poplava-dobronamjernih-euroskeptika

mardar
06-09-2011, 13:55
Kako ti to znaš približiti .Ali u mene još uvjek strah od EU ponajviše i unosi to što niko od vladajućih ne želi ni pojasniti što možemo dobiti ulaskom a što izgubiti.I samo izbjegavanje prijevoda Lisabonskog ugovora od strane institucija Hrvatske (ne zaboravimo prijevod je napravila grupa ljudi nikakva institucija) potiče na razmišljanje krije li se dosta toga od pučanstva Hrvatske.Mnogo toga nije transparentno i čisto u Hrvatskom putu u EU.Pitanje je što se krije?

caporegime
06-09-2011, 14:03
sjajan osvrt.

ilirka
06-09-2011, 14:34
klap, klap.. :) (fale ti dva zareza, neću ti reć di... :p )

mardar
06-09-2011, 20:45
klap, klap.. :) (fale ti dva zareza, neću ti reć di... :p )

fali i meni sto Eura za tutanj u Zagreb pa štaš?:):)

Gala
07-09-2011, 11:21
Kako to da se rasprava o ulasku u EU nije vodila u razdoblju privatizacije banaka, kao i svega ostalog što je vrijedilo, kada je trebalo zadovoljiti pravnu stečevinu EU, čitaj interese pojedinih zemalja članica EU? Kako to da se rasprava o ulasku u EU nije vodila ni u razdoblju slovenske blokade pristupnih pregovora, odnosno ucjene i teritorijalne pretenzije? Kako to da se rasprava nije vodila u razdoblju kada su generali HV-a bili uvjet za dobivanje ovog ili onog statusa, a koji se u svojoj suštini ne razliku jedan od drugoga? Kako to euroskepticizam koji je bio rezerviran za neobrazovane ognjištarce odjednom postaje perjanica urbanog europejstva?

Odlična pitanja!

Neregistriran
07-09-2011, 21:41
http://komentar.hr/portal/komentari/komentari/8578-poplava-dobronamjernih-euroskeptika

Geronimo
08-09-2011, 09:54
u suštini, cijeli članak se svodi na dva pitanja.

zašto se baš sada kada su pregovori završeni javljaju raznorazni euroskeptici i zašto im mediji u hrvatskoj baš sada daju prostor?

Što se tiče euroskeptika, oni su mahom Britanci, počevši od ovog Fergusona, pa do Nigela Paula Faragea. Zašto nema nijednog Njemca na tim skupovima?

I samo bih komentirao onaj video sa dnevno.hr. Svi hrvatski sugovornici (ajmo reć) se mogu svesti pod jedno mišljenje, a to je da trenutno nije dobro ući u EU. Uredu, ali kada bi to bilo dobro i šta Hrvatska tim odgađanjem dobija? Ne vjerujem da će se uvjeti u EU bitno izmijeniti za 5 ili 10 godina. Kada kažem uvjeti mislim na odnose unutar unije. Kada bi to NE značilo zauvijek onda je to OK, ali na primjeru Irske vidimo da to ne bi išlo baš tako.

Nadodao bih još jednu stvar koju je iznio Nigel Paul Farage, a to je da se europa više ne dijeli na istočnu i zapadnu, nego na južnu i sjevernu. To je djelomične točno. Europa, odnosno EU će se nakon promjene načina donošenja odluka u Europskom parlamentu (čini mi se 2017. godine) dijeliti na male zemlje satelite i velike zemlje koji će moći natpolovičnom većinom donositi odluke koje njima odgovaraju.