PDA

Pogledaj Full Version : Sastanak u Mostaru 05.rujna 2011. g

caporegime
05-09-2011, 11:55
http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=6b5713c8-d492-41a8-bc53-30bfa3e4a58e&c=a76d03e1-6e68-46ef-9626-00aa1c12c7ae

hoće li se uspjeti išta dogovoriti?
kakav će stav zauzeti hrvatska koalicija?

NorthStand
06-09-2011, 00:38
Sumnjam, Lagumdžija i ekipa i dalje trube po starom, a kako i ne bi kad im MZajednica daje vjetar u leđa. Nemojmo se zavaravat, ne bi se oni ovako ponašali da nemaju partnere izvana.

caporegime
06-09-2011, 10:26
http://www.vecernji.ba/vijesti/novi-sastanak-lidera-zakazan-15-rujna-sarajevu-clanak-324070

izgleda da su došli do zaključka, da nisu došli ni do kakvog zaključka.
a i to je nešto.

mardar
06-09-2011, 10:57
Ma trebalo ja samo čitati izjave Mašića date prije sastanka.Unaprijed govori da ne vjeruje u bilo kakav dogovor.Bio je dovoljno jasan.

Gala
06-09-2011, 12:33
Ništa se neće ni dogovorit ,stranci su nevjerovatno uništili pozicije hrvatskih političara (čitaj hrvatskog naroda)u ovom proteklom desteljeću toliko napuhali dominaciju muslimana da su ovi se umislili da su oni sami BiH i nitko više .
Nevjerovatna glupost muslimanskih političara oduzimati prava Hrvata u Federaciji kako bi ih ti isti Hrvati podržali u napadu na RS samo dokazuje zatupljenost i umišljenost muslimanske politike (neću biti korektna i pisati bošnjačke).Pomaka nema ,pozicije su poznate a u federaciji uzeli su apsolutno sve ,tako da im se i ne žuri dok ne izvuku novce iz dobrih hrvatskih firmi i ne uspostave svoje kadrove .
Ovo je jedan jako ozbiljan udarac Hrvatima u Federaciji uz blagoslov stranaca i apsolutno kršenje svih ustavnih zakona jer su nelegalna vlast ,priznata od stranaca.
Možda se nešto i dobro dogodi iz ovog svega ,samo ne znam kad ?

caporegime
06-09-2011, 12:40
činjenica je da su muslimanski političari odnosno njihove političke elite odustale od rs-a i pikiraju na federaciju kao na svoj čiftluk.
ali, mislim da njihov naivni narod još uvijek misli da je cilj ovakvog djelovanja svojih političkih elita država bih u kojoj će odzvoniti i rs-u.
je li vrijeme za medijsku ofenzivu kojo bi se rušili temelji muslimanskim elitama time da ih se javno proziva za kukavičluk i i neprincipijelnost i posvemašnje odustajanje od rs-a?
malo se tu doduše može na temelju toga može izvući ali im se barem može malo zagorčati život.
jedino ako i ja nisam u krivu pa da je i prosječni musliman odnosn obošnjak također u svojim glavama odustao od rs-a.
podrška srba zapravo ovisi i traje isključivo od njihove podozrivosti prema muslimanima smatrajući da će prebrzo pacifiziranje hrvata dovesti muslimanske apetite i prema rs-u.
ali ako podržavaju hrvate tek toliko da mulsimani shvate da su i mi hrvati povelik zalogaj te da podlije njeih nemaju ni snage ni ljudstav za nešto više, pa daju do znanja da ih rs ne zanima i da osdustaju. i to javno, otići će sprksa podrška u nama u zaborav a od političkih saveznika srbi će se naglo sjetiti da smo mi obični ustaše, koljače i rasturači jugoslavije.
jadni zirdum ako ovi dođu do tog zaključka u vijrme dok se on gosti među njima po rs-u.
postat će tragičar na čijim će se leđima srušiti san o srpsko-hrvatskom jedinstvu i to doslovno.
a srbi ne vole izdajice ma koliko im strasno milovali jaja.

Gala
06-09-2011, 12:49
Ne kužim ni ja toliku opijenost Srbima ,ne kužim nikako, jer na tim "temeljima" nema ništa osim golog interesa .
Osim toga ,smatram da je dobro uspostaviti koliko-toliko korektne odnose zbog Hrvata povratnika u RS ,jer mafija , poslovnjaci i političari su ih već odavno uspostavili ,što se tiče naroda ne triba ga držati u mržnji osim u istini i u oprezu.

caporegime
06-09-2011, 13:28
kad se istina i oprez doživljava kao mržnja i opsjednutost to je prvi pokazatelj lakomislenosti i nepoznavanja dubljeg stanja.

mardar
06-09-2011, 14:11
Ma odustali su oni od RS-a davno kakav RS.To je bila samo predizborna retorika.Gdje više Lagumdžija ili Bakir spominju RS ma nigdje.Pa Bakir Izetbegović se ispričava za zločine nad Srbima a Hrvate spominje samo kao ostale.Mislimani su odustali od RS još 93 kada su sve snage okrenuli na nas.95 na dan pada Srebrenice su imali sastavak u Zenici vrha tadašnje bošnjačke vlade ni jednom rječju nisu spomenuli obranu Srebrenice.Ni jednom.Samo su imali raspravu o raspodjeli mjesta.Na izlasku sa sjednice jedan od vozača ministru govori "šefe pala Srebrenica" doslovce tako vozač ministru govori.Ti su transkripti postojali na teletexru FTV-a sve do nedavno i skinuti su.Pa gdje su oni do početka oslobodilačkih akcija i Kupresa uopće imali napadnu akciju na Srbe većih razmjera .Nigdje.Tek od Kupresa i akcija HV-a i HVO-a i Washingtonskog sporazuma dolazi do oslobađanja teritorija u pravom smislu riječi.Pa njima je vojska RS-a bila na ulazu u Bugojno i to na onome mjestu gdje ih je zaustavio HVO- u Čaušlijama i tako je ostalo.Muslimani su samo preuzeli liniju od HVO-a kada su protjerali Hrvate iz Bugojna i ni pedlja dalje.Imao sam prilike čitati dnevnik srpskog oficira(ne znam gdje je završio) nakon oslobađanja Jajca i spajanja u jednom selu sa ABIH gdje Srbin opisuje sva događanja oko Bugojna.Nikada oni ne bi makli prema Donjem Vajufu da nije bilo HV-a i HVO-a.E sada tako je i za Bihać.Od svih napadnih akcija do Kupresa muslimani su imali samo osvajanje brda Žuč kod Sarajeva. Ostalo je bilo samo puko čuvanje teritorija.Pa RS im je bila na Grbavici,Otesu,Dobrinji .Tek Daytonom im vraćeno Sarajevo.Za njih je RS davno završena priča.Davno i oni to znaju.

A o njihovim navodnim uspjesima najviše govori neuspjeh akcije Neretva 93 i izlaska u Neum jer izlazak u Neum nisu ni ostvarili.No to je opet druga priča.Pa do 94 Alija nije htio ni pregovarati sa Hrvatima o primirju ali što mislite zašto je poslije Hera kada je skoro plakao na radio Sarajevu onako žurno potpisao primirje.Pa zato šuo su Huvati praktično imali otvoren put za spajanje sa Srednjom Bosnom.Jablanica Konjic bu se uzeli za tri dana što bi ostalo bošnjacima ništa.Pa su opet Hrvati natjerani od MZ da potpisuju primirje.Bošnjaci su imali uspjeha u početku protiv HVO-a,što i nije čudo jer je HVO već bio iscrpljen borbama sa Srbima ali i reorganizacijom su se stvari vratile na pravo mjesto.Koliko smo samo puta zaustavljeni tijekom rata ni sam više ne znam.A razlozi pa jasni su.MZ.

Nekako mislim da bi se mi Hrvati trebali prestati nadati da ćemo bilo što dobiti od Srbina ili bošnjaka.I uzdati se više u sami sebe.

Gala
06-09-2011, 14:17
Ne kužim opijenost Srbima od pojedinaca koji im se ulizivaju pišući gluposti .

mardar
06-09-2011, 14:40

Dobro morao sam ovo uzeti:)Ja još manje, još manje.Ako se suprostaviš bilo kome i sa argumentima odmah si desničar ili ih mrziš ili činiš štetu svome narodu.I najmanju ruku bi di Drine.Ma nema toga ko bi mi dao pušku da krenem negdje.Samo sačivati ovo što je naše to me ne bi trebao niko pozivati.Mogu ponoviti stotine puta da je i za mene RS sada po tome kako su "posložene karte" neupitna.I jednostavno ih ne mrzim.Ali ne mogu ja nikada prihvatiti i stavove bilo koga o Domovinskom ratu kao zločinačkom pothvatu Hrvata.A drugi izgleda mogu jer eto nama bez Srba nema ni trećega.Pa se "progutaju" i sve izjave njihove kao trenutni interes.Ako tako stvari postavljamo, ima li konačno RS bez Hrvata .Valjda su interesi obostrani -oduprijeti se bošnjačkoj težnji da u BiH ovladaju teritorijem.

caporegime
06-09-2011, 14:41
ni ja, gala ni ja.
šta misliš. koji razlog u tome leži?

mardar
06-09-2011, 15:03
Znam i razlog i izrekao ga je Dodik više puta.Granice RS-a su neupitne "izvolite" u srazu s muslimanima kako znate ostvariti treći.Ali Cappo ono što me brine je recimo sve veći pritisak na Hrvate Drvara recimo koji je po Daytonu pripao nama.Glamoč isto za kratko vrijeme je potpuno njihovo.Na ovaj ili onaj način.Posavinu ne smiješ spomenuti ni u jednom kontekstu.ni u jednom čak ni kao povratak.Mislim da suradnja i nije toliko iskrena.

mardar
06-09-2011, 15:17
ni ja, gala ni ja.

Da i treba dodatno podjeliti Hrvate.I dodatno ih okrenuti protiv matice .Ne biraju se sredstva.Može poslužiti i sportski događaj.S tako podjeljenim Hrvatima na "prave" i "perece" lako je dodatno manipulirati. Može poslužiti i izjava bilo koga.Pa i onakovog idiota iz Makarske koji je takve pameti da ni sam ne zna što je htio reći a nanio je štetu.Poslužio je svrsi da se Hrvati pokažu kao rasisti svi i svuda.Mislim da i ti to znaš Capo kao i ja što je cilj svega ovoga.Jedinstvo Hrvata kao 91 bi svima poremetilo planove .A bili bi nemoćni baš kao i '91.Sjetimo se embarga i pritisaka i svega pa se i preživilo i opstalo.

caporegime
06-09-2011, 15:28
Znam i razlog i izrekao ga je Dodik više puta.Granice RS-a su neupitne "izvolite" u srazu s muslimanima kako znate ostvariti treći.Ali Cappo ono što me brine je recimo sve veći pritisak na Hrvate Drvara recimo koji je po Daytonu pripao nama.Glamoč isto za kratko vrijeme je potpuno njihovo.Na ovaj ili onaj način.Posavinu ne smiješ spomenuti ni u jednom kontekstu.ni u jednom čak ni kao povratak.Mislim da suradnja i nije toliko iskrena.

spomeneš li drvar-grahovo-glamoč u kontekstu da srbi provode svoju volju tamo, da maltretiraju hrvate naseljenike i da će prvom prilikom pokušati to ponovo prikačiti republici srpskoj, od ovih opisanih dobiješ biljeg srbofoba, patetičara, cvjećara i onoga koji u ime zločinačke rh pokušava ponovo nanijeti zlo hrvatima hercegbosne.
odeš li na forum hercgbosna.org pa kažeš nešto u tom smislu, proglasit će te za muslimanskog provokatora.

nažalost na scenu izlaze licemjeri i neprincipijelni koji očito misle da nije isto zlo prema hrvatima ako dolazi od različiti strana.
to je nekakav dubok kompleks manje vrijednosti a naša je greška što u ime nekog svehrvatstva zapravo toleriramo takve.
danas ih poštedimo a sutra će najviše nama raditi o glavi.
i nikako da izađu na "livadu"

Vepar
06-09-2011, 16:09
Kkavo je stanje u Drvaru i tim mjestima, ima li tamo uopće još Hrvata? Znam da je s hrvatske strane granice jako loše, skoro svi Hrvati su se iselili iz Lapca i Srba, oni malobrojni koji su ostali izloženi su provokacijama, ekonomska situacija je sve lošija itd. Sjećam se da se prije u Srbu na dječjem igralištu pojavio grafit "Hrvatima ulaz zabranjen", a predsjednik Srpske narodne stranke Đukić je na to izjavio da je nemoguće da tako nešto napiše Srbin jer je to tipičan hrvatski način provociranja.

caporegime
06-09-2011, 16:18
malo je tamo hrvata. još je u glamoču najbolja situacija.
a i srba je barem duplo ako ne i još manje u odnosu na prije rata a i to su više stariji ljudi.
naravno, srbi gdje su god u nekom broju provociraju i maltretiraju ali, kak orekoh, neki se neće obazirati na to kao problem.
da to muslimani rade digli bi buku ko da bombe padaju ali podložnici i podguzi smatraju da reagiranje na srpska maltretiranja tamošnjih hrvata nije dobro za "korektne odnose".
to ti više govori o mentalnom stanju takvih novopečenih hrvata oberhercegbosanaca koji su ništa drugo nego podanici i lakeji.
uostalom i sam ih imaš prilike gledati na djelu.

Vepar
06-09-2011, 16:52

Ja mislim da osim fascinacije Srbima, njihovoj navodnoj hrabrosti, slozi, vitalnosti i progresivnosti, postoji još jedan razlog. To je privlačenje pozornosti, ekzibicionizam, pokušaji da naživciraju ostale i pokažu kako i oni konja za trku. Nezadovoljni politikom Hrvatske, idu u drugom smjeru, pokazuju kako mogu ne samo bez Hrvatske, nego protiv nje.

caporegime
06-09-2011, 17:05
i to je moguće, ali reci mi molim te, ima li to ikakvog smisla?
i to od ljudi koji s hrvatstvom nisu imali nikakve veze, kjima je sadašnje djelovanje tek jedan od stadija kroz koje prolaze, a bilo je tu svega.
čovjek koji ima želuca za tako nešto očito nema ponosa.

mardar
06-09-2011, 17:43
Ima još nešto recimo.Povratka Hrvata u Posavinu i RS nema .Nikako.Znači da nemaju uvjete baš nikakve.Silne priče Mesića Yusipovića i mnogih padaju u vodu pred poraznim činjenicama.A povratka Srba u Herceg -Bosnu kao što vidimo ima .Sada vrše i pritisak i na Hrvate koji su već jednom protjerani samo se o tome ne govori.Toliko o poštenoj suradnji.Što smo vojno osvojili to je naše nema povratka Hrvata mi ćemo vršiti opstrukcije i samo na papiru reći da je povratak moguć.Ali pazite sada Srbi gdje su vojno izgubili vraćaju se nazad bez ikakvih problema i ponovo pritiscima ponavljam tjeraju Hrvate na iseljavanje tako da njih doskora tamo neće ni biti.Oni jednostavno uzimaju sebi prava koja drugima ne daju pa neka meni priča o suradnji ko šta hoće ovo nije suradnja ovo je cementiranje RS uz pomoć Hrvata.

Jednako je i sa muslimanima.Evo primjera,Hrvati iz Vareša ,Konjica ,Bugojna Srednje Bosne su protjerani i ne vraćaju se.Pa zašto.Doživljavali su napade ubijani na Božić ubijani im policajci,ministri.Nemaju prava na svoj TV-kanal mnogo toga.Pritisak je strašan ,među njima nekažnjeno hodaju zločinci.A bošnjaci su se vratili u niz mjesta i sa zahtjevima za pravima koja nisu imali ni prije rata.Vratili su se i Prozor,Livno ,Stolac,Čapljinu.I platformaška vlast njima u istom Livnu umjesto same obnove džamije daju dozvolu da prave nešto sasvim drugo.Islamski centar.

Još nešto treba naglasiti.Međunarodna zajednica je uvijek nalazila među samim Hrvatima one koji su spremni izdati vlastiti narod.Za alijanse Zubaka i kompaniju, sada ponovo Zubaka (razbijanje HSS-a)i Jurišiće i Lijanoviće.Ma ja sam, vjerovali ili ne prije glasovanja na ovo upozoravao stotinama komentara i nagovještavao što bi se moglo dogoditi.Proglašavali me Čovićevim plaćenikom.A ja u stvari bi glasovao za "Ljiljin" HSS.Na kraju dogodilo se ono što sam i upozoravao podjelili smo se međusobno i međunarodna zajednica je lako iskoristila priliku.Znam ja reći ćete pa nelegalni su.Pa jesu ali su na žalost iz našega naroda i Budimir i Zubak i Lijan i Jurišić.

Gala
07-09-2011, 12:00
ni ja, gala ni ja.

Vepar
Ja mislim da osim fascinacije Srbima, njihovoj navodnoj hrabrosti, slozi, vitalnosti i progresivnosti, postoji još jedan razlog. To je privlačenje pozornosti, ekzibicionizam, pokušaji da naživciraju ostale i pokažu kako i oni konja za trku. Nezadovoljni politikom Hrvatske, idu u drugom smjeru, pokazuju kako mogu ne samo bez Hrvatske, nego protiv nje.

nekako moje mišljenje ide u ovom smjeru kojeg je Vepar(ha.ha malo mi je smiješno nekoga zvati Veprom )iznio i slažem se s njim .

ps.S tim da imamo velike probleme s političarima"desnice" -koja nikada mlade sposobne ljude ne zna pozvati na razgovore na uključivanje u neke procese itd..a ,dok to ljevica naša i Srbi rade maestralno.Čak toliko dobro da osoba koja se nađe s njima i ne zna kada postaje njihov instrument .

Gala
07-09-2011, 12:06
odeš li na forum hercgbosna.org pa kažeš nešto u tom smislu, proglasit će te za muslimanskog provokatora.
Dobar forum .Da ,postoje osobe koje će to vjerovatno i pokušati tako to prikazati ali imaš načina i argumente ,tako da ti to nestoji ,a te osobe iznose samo svoj stav s kojim se možeš i dakako nemoraš složiti .

caporegime
07-09-2011, 12:17
budimo na čistu.
praktički, sve političke opcije hrvata hercegbosne (ne sve ali skoro sve) bi se mogle nazvati desnicom. i hss i hsp i oba hdz-a.
da im daš anonimni upitnik poklapali bi im se opći životni stavovi u 99% slučajeva.
naš narod je tradicionalan i štuje vrijednosti koje bi netko nazvao desnima.
međutim, problem koji je istaknut
ikada mlade sposobne ljude ne zna pozvati na razgovore na uključivanje u neke procese je boljka svake političke organizacije hrvata iz bih, koje su očito još na mizernom stupnju razvoja i koje ne znaju kako voditi političku borbu.
njima je politika još uvijek na razini koju su gledali dok su bili nitko i ništa i dok su ima rasle zazubice na takvo političko djelovanje, krkanje po službenim zakuskama, zapošljavanje bliskih osoba te namještanje poslova drugima a za svoj džep.
njim ne trebaju ni mladi ni sposobni jer bi time ugrozili svoju poziciju.

ljevica pak dolazi iz okruženja koje baštini dublju, širu i povezaniju organizaciju.
njihov je program je kontra hrvatski a u svojoj kontri, prema time dakle cijelom narodu koji je sličnih tradicionalnih tj. desnih razmišljanja), nemaju ni prilike kao predstavnici neke vlasti, raditi kombinacije poput ovih naših, desnih.

ljevica je utoliko pametna pa zna za svoje ciljeve upregnuti i ove desne kao što je hsp jer su lako prepoznali da se tu radi komplet o gladušima i janjičarima (samo da im je janjetine) koji politiku shvaćaju na način prethodno opisan.

onda se mi čudimo kako nas šiju.
šiju nas toliko da nam i pod "hrvate" uvaljuju mućke i šupljake.
neki su svjesni svoje uloge a neki su tdovoljno glupi ili samoljubljivi da ne kuže niti
žele skužiti. to su ovi iz ovog opisa:
Čak toliko dobro da osoba koja se nađe s njima i ne zna kada postaje njihov instrument .

kao posljedica svega, prosječan hercegbosanski hrvat ostaje nagužen i prevaren, s visoko istaknutim rogovima.
umalo nisam povratio kad sam čak i danas vidio ljigava patetična pametovanja i revanja, sve pod maskom "ljubljene hercegovine" a ne znam da je itko toliko izvrijeđao i izponižavao taj narod, ismijavao i izražavao najgori prezir prema i čovjeku, i okolini i vrijednostima i svetinjama koje je ovaj narod tijekom povijesti i života usvojio i razvijao.
koja govna sve imaju obraz izgovoriti sveto ime hercegovine pridržavajući sebi pravo da postavlja kriterije daje ocjene o nečijoj vrijednosti u odnosu na majku hercegovinu.
fuj, jebem ti mater a tupava čeljad, koja i nije iskvarena vrište i klanjaju se šupljoj priči toliko šupljoj da bi se dinosar u tim šupljinama osjećao agorofobično kao komarac u tunelu sveti rok.

caporegime
07-09-2011, 12:19
Dobar forum .Da ,postoje osobe koje će to vjerovatno i pokušati tako to prikazati ali imaš načina i argumente ,tako da ti to nestoji ,a te osobe iznose samo svoj stav s kojim se možeš i dakako nemoraš složiti .

aha.....smeće nad smećem.
ko ima oči neka gleda.
ko ima glavu, vidjet će.
neke stvari bolje da prešutim. trebalo bi nadugo i naširoko a ne b ibilo ugodno slušat.

Gala
07-09-2011, 12:32
aha.....smeće nad smećem.
ko ima oči neka gleda.
ko ima glavu, vidjet će.
neke stvari bolje da prešutim. trebalo bi nadugo i naširoko a ne b ibilo ugodno slušat.

Zašto tako ? u redu ,možda je neke stvari i bolje prišutat ,mada ne znam kome bi bilo neugodno slušat .

caporegime
07-09-2011, 12:33
mnogima.... mnogima.