PDA

Pogledaj Full Version : Bajram Šerif Mubarek Olsun!

caporegime
30-08-2011, 14:25
Svim čitateljima islamske vjeroispovijesti redakcija portala HRHB.info upućuje čestitku povodom završetka Ramazana i obilježavanja Bajrama, sa željama za proslavu ovog velikog praznika u krugu obitelji u zdravlju, miru i veselju.

Ramazanski je bajram, islamski praznik kojim se obilježava kraj ramazana. Nastupa 1. ševvala, desetog mjeseca hidžretskog kalendara. Muslimani se ovoga bajrama raduju jer su ispostili mjesec Ramazan, obnovili svoja znanja i potvrdili svoju pokornost Bogu Uzvišenom. Ovaj bajram traje tri dana.

Muslimani se na Bajram okupaju, obuku najbolja odijela, posjećuju mezarja (groblja), obilaze rodbinu, prijatelje, susjede, dijele sadaku (plemenito dijelo).

ljuta trava
30-08-2011, 14:37
Također , čestitka i svim HSP-ovcima ,ipak je to njihov najveći praznik .....

Kažu da je Ćoza smaknuo čak 20 ovaca , i časti li časti ...

caporegime
30-08-2011, 14:45
manimo politiku na stranu. nek je samo dobar čovjek zaslužuje da dobije čestitku.
a da ne govorimo o tolikim dragim ljudima, hrvatima islamske vjere, koje mnoge osobno poznam, koji su se borili za ovu zemlju i koji itekako prepoznaju današnje novobošnjačke političkoteritorijalne aspiracije kao nešto pogrešno.

ako je Bog bio spremna poštediti sodomu ako mu se nađe 10 poštenih ljudi, ja bi zarad 5 pravih naglas čestitao bajram.
a ja znam da ovakvih kakve sam ja opisao ima puno puno više.
nek je bajram svakom sretan al nek je svakom platformašu i bošnjačkom majorizatoru svaki dan u kurcu, od danas pa zauvijek