PDA

Pogledaj Full Version : koliko vam je vazna religioznost u vasem zivotu

zlatni_ljiljan
02-01-2011, 20:17
Ljudi da li ste religiozni i u kojoj mjeri,ono da li se redovno molite,posjecujete li bogomolje,bojite li se Boga?

caporegime
02-01-2011, 20:38
vrlo sam religiozan, bojim se boga ali nisam svaki tjedan na misi, a povremenoi kršim i božje zapovijedi.
ponekad mislim da nemam previše vjere jer se i ne ponašam u skladu s onim kako bi se jedan vjernik ponašao......jebiga
ja sam u tom smislu bolesnik i trebam pomoć. nekad se slomim kad vidim koliki sam šupak bio i da nisam imao snage izdignut se.....

zlatni_ljiljan
02-01-2011, 22:53
...ja vjerujem i znam da postoji Bog,ali cesto gubim vjeru i pitam se da li je svevisnji nas napravio ovako pogane da vremenom spoznamo sta je dobro,a sta nije...puno sam losih stvari napravio u zivotu na koje nisam ponosan,ali sam te lose stvari uvijek pokusavao kompenzirati nekako pa bi ucinio zauzvrat nesto dobro...ako razbijemo trafiku sto smo znali raditi kao djeca,onda to sto uzmem uvijek podjelim s rajom,ako sam nekom znao maznuti bajs izvozam se i ostavim da ga vlasnik nadje poslije...nikad u zivotu nisam prosao kraj bogalja da nisam udjelio sadaku,nahranio sam gladnog,napio zednog valjda se to negdje biljezi... ponekad me izjeda to sto nemam snage biti dobar vjernik i ponasati se kako dolikuje moralnom covjeku...

zaba1111
03-01-2011, 00:06
Religioznost mi je usađena odgojem i uvijek sam vjerovao,ali to je prije bio osobni odnos prema beskrajnoj sili čiju naklonost kao treba zaslužiti svojim djelima,tek kasnije, razmišljenjem sam došao do određene spoznaje što bi Bog, ukoliko postiji trebao biti i najfascinantnija stvar za mene je bila da je to onaj Bog kojega propovijeda kršćanstvo. Taj Bog je klica života i apsolutna ljubav i sve što se kroz kršćanstvo zagovara ima smisao u promociji i očuvanju života, i ljubavi kao nužnosti da bi taj život bio i kvalitetan.
Dubljom spoznajom vjerskog smisla i promatranjem svijeta sam došao do zaključka da je nereligiozan čovjek nekompletan, na odrđeni način usamljen, udubini slab i nezadovoljan.
Spoznajom vjere čovjek dobiva smisao, bez čega nije u stanju dožovjeti puninu života, a da bi se kršćanstVo razumjelo potrebno ga je proučavatii, a nažalost malo ljudi je shvatilo bit kršćanske misli .

Meni je neshavtljivo kako se može vjerovati da Bog, koji po definiciji stvorio čovjeka i koji je apsolutno dobro, želi da se ubiju oni koji se njemu nisu pokorili iz ko zna kojih razloga, a razlozi su uglavnom opravdani. Aludiram na jučerašnje ubojstvo kršćana u Egiptu.

Škutor Mate
03-01-2011, 07:33
Ja sam vjernik ponediljkom, četvrkom i nediljom, a utrkom, petkom i sridom sam agnostik. Subotu prispavam.

Virnik sam i kad god mi je neke frka, recimo kad obolim. Čak i ako samo umislim da sam gadno bolestan. :)

U biti sam, što bi neki dan u svojoj kolumni Raspudić reka, vjernik sporadi tradicije, odnosno preciznije rimokatolik dinaroid vulgaris. A što se logike tiče tu sam agnostik kod kojeg preteže više da Boga ima nego nema, no način na koji se taj Bog manifestira i kroz koju današnju religiju to me sa strane logike čini nevjernikom. Teologija koja ne priznaje evoluciju je za mene logički šuplja teologija. Zapravo nema te današnje teologije koja bi mi bila logična. I priznajem da se za pravog vjernika triba roditi, odnosno da se mora imati takav sklop u glavi koji pomaže jednostavnosti virovanja, da ti je sve jasno ko nacrtano, da bez problema pričaš s Bogom. Potriban je dar za apsolutno virovanje. Sklop za virovanje u nevolji, virovanje sporadi straha to imamo skoro svi. Pa i ja.

Škutor Mate
03-01-2011, 07:41
No i taj strah kako vrime prolazi, kako kosti stare obrće želje i nadanja, obrće stav prema virovanju. Što osobna povijest svoje biljege na kostima ostavlja počinjem se pitati je li za mene bolje da Boga ima ili nema? Kad mi za sve učinjeno, a pogotovo neučinjeno prije slidi ako ne paka, a ono u vr' glave nedavno ukinuti limb ili beskonačno čistilište, dok raj mogu samo sanjat. Pa se zamislim, možda je u mom slučaju i bolje zapravo bit mrtav. Za sva vrimena. Postoji li opcija u onom svitu koja kaže, "izgasi me"?

Inkvizitor
03-01-2011, 09:20
religija je jedno a vjera je drugo. Biti religiozan čovjek, to nije teško, teško je vjerovati. Kad ti se sve protivi vjeri, kad nema odgovora a ti ga toliko tražiš a ne nalaziš, potrebna je ogromna snaga i vjera koja lomi kamenje. Kao što kaže Isus..da imate vjere koliko je zrno gorušičino, rekli bi ovoj stijeni ..baci se u more i ona bi skočila.

Čovjekov odnos s Bogom je najčešće trgovački..Bože daj mi ovo ako ja učinim ovo. A to tako ne funkcionira. Čovjek je slabo biće i Bog to zna. Milion puta padneš i posrneš ali nije grijeh pasti, grijeh je ne ustati se. To je i ona simbolika gdje Isus tri puta pada pod križem.

osobno sam milion puta posumnjao a kaže se da je sumnja znak vjere mada to u potpunosti ne razumijem.

Uglavnom čovjek raste u vjeri i to ide s godinama i s iskustvom, ako želi razmišljati o tome.

Znam kad sam iskreno rekao..Bože neka ne bude moja volja nego tvoja, ali iskreno rekao a ne proforma , znam da sam osjetio takvo olakšanje ko da je netko rastovario prenatovarenog mene.

jer Isus veli.." kad molite ne molite kao pogani koji misle da će što više izgovaraju riječi, biti uslišani, Bog najbolje zna šta vama treba, zna za svaku vašu želju i prije nego se rodi u srcu tvome a Bog ponizno i raskajano srce neće prezreti".

prepustiti se, prepustiti i vjerovati.

No to je najteže jer se protivi ljudskoj naravi, sebičnosti i samodopadnosti

Čovjek je ohol i sebičan i teško može sve to pojmiti a to znam iz vlastitog iskustva.

Graničar Jozo
03-01-2011, 09:40
vrlo sam religiozan, bojim se boga ali nisam svaki tjedan na misi, a povremenoi kršim i božje zapovijedi.
ponekad mislim da nemam previše vjere jer se i ne ponašam u skladu s onim kako bi se jedan vjernik ponašao......jebiga
ja sam u tom smislu bolesnik i trebam pomoć. nekad se slomim kad vidim koliki sam šupak bio i da nisam imao snage izdignut se.....

evo capo me najbolje opisao. :)

caporegime
03-01-2011, 09:46
religija je jedno a vjera je drugo. Biti religiozan čovjek, to nije teško, teško je vjerovati. Kad ti se sve protivi vjeri, kad nema odgovora a ti ga toliko tražiš a ne nalaziš, potrebna je ogromna snaga i vjera koja lomi kamenje. Kao što kaže Isus..da imate vjere koliko je zrno gorušičino, rekli bi ovoj stijeni ..baci se u more i ona bi skočila.

Čovjekov odnos s Bogom je najčešće trgovački..Bože daj mi ovo ako ja učinim ovo. A to tako ne funkcionira. Čovjek je slabo biće i Bog to zna. Milion puta padneš i posrneš ali nije grijeh pasti, grijeh je ne ustati se. To je i ona simbolika gdje Isus tri puta pada pod križem.

osobno sam milion puta posumnjao a kaže se da je sumnja znak vjere mada to u potpunosti ne razumijem.

Uglavnom čovjek raste u vjeri i to ide s godinama i s iskustvom, ako želi razmišljati o tome.

Znam kad sam iskreno rekao..Bože neka ne bude moja volja nego tvoja, ali iskreno rekao a ne proforma , znam da sam osjetio takvo olakšanje ko da je netko rastovario prenatovarenog mene.

jer Isus veli.." kad molite ne molite kao pogani koji misle da će što više izgovaraju riječi, biti uslišani, Bog najbolje zna šta vama treba, zna za svaku vašu želju i prije nego se rodi u srcu tvome a Bog ponizno i raskajano srce neće prezreti".

prepustiti se, prepustiti i vjerovati.

No to je najteže jer se protivi ljudskoj naravi, sebičnosti i samodopadnosti

Čovjek je ohol i sebičan i teško može sve to pojmiti a to znam iz vlastitog iskustva.

vrlo lijepo rečeno.
dapače, da se nadovežem ,postoje toliki osobni primjeri koji bi zapravo trebali jedno racionalno biće do srži uvjeriti ispravnosti i istinitost.
kakvo je to prokletstvo u čovjeku da vrlo brzo svojim djelima zapravo posumnja, počne se ponašati suprotno od onoga kako bi, uslijed prethodnih spoznaja, trebao?
prečesto sam doživio milost božju u trenucima kad mi je trebala a da je možda nekim prethodnih duljim ponašanjem nisam zaslužio.
zato me je strah da jednom ispucam sve kredite i a Bog samo jednom kaže; -ako se dosad nisi uvjerio da se ne vraćaš na staro, neće te ništa ni odsad.
stvarno imam strah od toga.
a ponekad si ne mogu pomoć. i teško mi je zbog toga.
kad se osjetim takav da znam da griješim i ne radim dobro a nemam snage si pomoć, nekad pomislim.....-da me odnese nešto netragom, samo nek bude brzo i bezbolno.....
ima dana kad strahujem da će biti kasno za sve.

Inkvizitor
03-01-2011, 10:55
Treba čitati knjigu o Jobu. Tamo je sve napisano i ljutnja na Boga jer pravednik trpi i sve ljudske sumnje na Boga.

Čovjek je slab, dobiješ od Boga potvrdu i to tako snažnu da bi to moglo biti dovoljno da nikad ne posumnjaš. Ali sutra ćeš posumnjat ako naiđeš na neki problem kojeg u tom trenutku nisi u stanju riješiti.

zašto je to tako, pojma nemam a opet postoje ljudi koji čvrsto vjeruju. Ja sam nažalost počesto u filmu..Bože sad mi trebaš, eee sad mi više ne trebaš. I krivo mi je zbog toga.

I treba znati da Bog gleda samo u srce, samo u srce, sve je drugo nebitno. Ne gleda na usne, ne gleda ništa, samo srce.

I ne možeš ga prevariti nikad. Ni laskanjem ni molitvom ako su ti u srcu pogane misli.

zato su počesto deklarirani nevjernici Bogu bliži od gorljivih molitelja. Ako su im srca čista nema veze što ne vjeruju. I djela, djela. Vjera bez djela je mrtva vjera.

pričala mi je osoba koja je samo deklarirani vjernik a ne praktični..da nije vjerovala u Međugorje ni u ukazanja, da se čak rugala na neki način s tim i kad joj je mater obolila teško, od raka, jedan dan je dobila kao zapovjed, neodbijajuću sugestiju....idi dole.

Ni sama nije shvatila, samo se odjednom našla u autobusu u Međugorje. Nikad dole nije bila, nije ni tada znala zašto uopće ide dole. Došla je na brdo ukazanja i u tom trenutku osjetila neku milost i veli..istog trena sam znala da mi je mater ozdravila, nije ni molila puno jer nema običaj samo je spoznala.

Sutra se vratila doma, pozvali je doktori i preneraženo joj rekli da je zloćudna stvar nestala, da je nema a jučer je bila tu duga nekoliko cm .

Nema je na rengenu. Ispričavali se njoj i šaptali da ne pomisli da su je varali i bezveze plašili.

Ona kaže..ja sam se smijala i rekla im..ja sam to već jučer znala.

Oni naravno ništa nisu kužili

Ona ni danas nije praktični vjernik, nije ju to promjenilo u načinu života, to je bio bljesak u njezinom životu koji se dogodio bez nekog traženja i molitve.

To je milost koju doživi rijetki. Čime se to zasluži, nemam pojma. Životnim stavom, unutrašnjom ljepotom.

jer ima ljudi koji izmole milione krunica i nikad ne dožive ništa slično.

zaba1111
03-01-2011, 19:57
Treba moliti za Božiju milost i providnost , a ne za ispunjenje svoje fiksirane želje, jer nismo u stanju na osnovu malo informcija znati što je najbolje.
Ja sam još od djetinjstva , možda je to posljedica i dobrog života kojeg živim od tada pa do danas, molitvu završavao sa "Pomozi Bože" i uglavnom sam mislio kao "već Ti znaš što treba", bez da sam mislio na nešto konkretno, ali opet možda je to zato što mi ništa konkretno uglavnom nije ni trebalo, Kad sam tražio nešto konkretno onda je uvjek bilo kao da tražim od oca koji je mudar i od brata kojemu je stalo i moje su molitve uvijek bile uslišane.
A da se vratim na ono "Pomozi Bože" bez neke konkretne želje, to je nešto što prati gotovo svaki moj postupak i to ima u sebi nevjerovatnu snagu tako da se uvijek osjećam i snažno i zaštićeno Božijom milosti.

Npr, ja sam već nekoliko godina u fazi pokušaja da napravim nešto što bi imalo ogromno značenje za moju karijeru i činim sve što je mojoj moći ,do granice Božijih zakona, da se to ostvari, ali u srcu pa i u razumu sam taj slučaj prepustio Božijoj providnosti, slučaj se nikako ne razvija onako kako je bilo zamišljeno, ali nema veze, možda je i bolje da se pričeka, a možda je bolje , iako tako ne izgleda, da stvar propane, uglavnom ja sam dao sve od sebe, bit će kako bude.

JEr i vlastito iskustvo mi govori da kad sam god za nešto zadro ko sivonja da sam to i ostvario, ali se isto tako čest taj "uspjeh" pokazao kao nešto što bi bilo bolje da se nikad nije dogodilo.
Dakle, svoje obveze treba ispunjavati, savjesno u skladu sa svojim mogućnostima i talentima i imati povjerenje u Boga i prema mom iskustvu to je pravi put. Bar je bio do sad, a ja vjerujem da će tako i ostati.

Ne treba tu puno, samo shvatiti da obitelj zaista je temelj svega i života i ljubavi i sreće , i da je svaki pojedinac Božije dijete i da kao takv zaslužuje ljudsko dostojanstvo, ma kakav nam se činio.

Škutor Mate
04-01-2011, 09:06
Bog nekad pomaže nekad ne pomaže, nekad pomaže onom ko se i ne moli, a ne pomaže onom ko se moli, nekad pomogne onom tko nije zaslužio, a nekad ne pomogne onom tko je zaslužio. Bar kako mi banalno poimamo stvari. Kad pomogne zahvalimo se na pomoći, kad ne pomogne kažemo da On zna bolje od nas šta triba i kako triba pa se ne ljutimo na njega. Pitanje je mijenja li Bog išta na Zemlji ili pušta da sve ide svojom slobodnom voljom koju nam je darova. U svakom slučaju molitva nas hrabri i daje snage da ostvarimo što smo naumili, da lakše prebrodimo nedaće koje su nas snašle i da se s puno manje straha i bola saživimo s najnemilijim ishodom. Molitva pomaže osobonom doživaljaju svijeta sigurno, no da li mijenja drastično ishod događaja to je za sad upitno. Bar eksperimenti s molitvama to do sad nisu pokazali.

Graničar Jozo
04-01-2011, 11:05
Bar eksperimenti s molitvama to do sad nisu pokazali.

sve stoji, samo rekao bih da vjera nije eksperiment. vjera je puno više od samog uvjerenja u nešto. ponekad pomislim da je i ljudska podsvjest uvezana sa vjerom, pa i da Bog preko naše podsvijesti djeluje.

ali nije djelovanje Boga usmjereno na nas kao pojedince. npr, možda nečija patnja može donijeti nekome drugome nešto dobro (ne mislim ovo kao na zakon spojenih posuda ili karmu). nečija patnja za nečije spasenje - imamo Isusov primjer.

Ali opet šta je to vjera? jel to vjerovanje u nešto što mi ne vidimo i ne čujemo? Ljudska osjetila su ograničena, a frekvencije koje mi hvatamo su u malom rasponu.

Razlike u iskonu krecionističke teorije stvaranja svijeta/čovjeka i darvinističke teroje nema. obje počivaju na uvjerenju. dokaza da je čovjek nastao evolucijom nema.

Uh jesam ga otjero... :)

zaba1111
04-01-2011, 11:08
U svakom slučaju molitva nas hrabri i daje snage da ostvarimo što smo naumili, da lakše prebrodimo nedaće koje su nas snašle i da se s puno manje straha i bola saživimo s najnemilijim ishodom. Molitva pomaže osobonom doživaljaju svijeta sigurno
Pa štaš više!?

Graničar Jozo
04-01-2011, 11:12
Pa štaš više!?

izlječenje. primjera ima masu. koliko ja znam, tako nešto slični je u uvjet za proglašenje blaženika svecem.

caporegime
04-01-2011, 11:17
Čovjek je duša. ništa više nego duša.
evo primjera. realno gledajući, čovjek se nađe u situaciji koja mu sa objektivne strane savršeno odgovara. realno bolje ne može.
a subjektivno, kako čovjek robuje nekim svojim željama, zahtjevima i principima, osjeća se loše i pogođeno.
dakle,, čovjekov subjektivni stav muči i guši samoga sebe i ne pušta da ga veseli ono što bi mu realno trebalo ići u korist.
stvar je dakle blagoslova.
kad ga imaš, onda imaš snage prevladati i odbaciti ono prokletstvo, sotonino sjeme u sebi koje ti subjektivno mijenja odnos prema životu.
upravo takve neke stvari propitujem u sebi.
i kad se stvari dotjeraju do kraja shvatiš da je sve stvar samog sebe i onoga što je netko posijao u tebi. od toga ovisi što će se u duši prihvatit.
a život je stalna košnja i plijevljenje sotonskih nasada u sebi.

Škutor Mate
04-01-2011, 11:36
Čovik je i tilo, a ne samo duša. Bar dok živi na zemlji. Po kršćanstvu će na kraju uz neumrlu dušu uskrsnit i tilo isto ko što je i Isus uskrsa tjelesno, a ne samo duhovno. Zapravo da li duša taj tren umire kad i tilo to mi je još nejasno jer direktno u evanđeljima nema baš velike priče o raju, paklu, čistilištu prije no što dođe smak svita i krene uskrsnuće.

Škutor Mate
04-01-2011, 11:43
Razlike u iskonu krecionističke teorije stvaranja svijeta/čovjeka i darvinističke teroje nema. obje počivaju na uvjerenju. dokaza da je čovjek nastao evolucijom nema.

Uh jesam ga otjero... :)

Za evoluciju ima dokaza koliko ti srce oće. Evolucija je što se znanosti tiče danas fakat isto koliko i dopplerov efekt. Normalno uzevši u obzir koliko išta u znanosti može biti fakat pošto je svaka teorija na stalnoj provjeri. No evolucija je popriličito visoko što se izdržljivosti na provjere tiče.

caporegime
04-01-2011, 12:00
Čovik je i tilo, a ne samo duša. Bar dok živi na zemlji. Po kršćanstvu će na kraju uz neumrlu dušu uskrsnit i tilo isto ko što je i Isus uskrsa tjelesno, a ne samo duhovno. Zapravo da li duša taj tren umire kad i tilo to mi je još nejasno jer direktno u evanđeljima nema baš velike priče o raju, paklu, čistilištu prije no što dođe smak svita i krene uskrsnuće.

znam ja itekako da je čovjek i tijelo. puno me duša puta zaboljela zbog robovanja tijelu.

Graničar Jozo
04-01-2011, 13:27
Za evoluciju ima dokaza koliko ti srce oće. Evolucija je što se znanosti tiče danas fakat isto koliko i dopplerov efekt. Normalno uzevši u obzir koliko išta u znanosti može biti fakat pošto je svaka teorija na stalnoj provjeri. No evolucija je popriličito visoko što se izdržljivosti na provjere tiče.

ima o evoluciji dosta toga napisano, ali u svojom iskonu ništa se ne razlikuje od teorije kreacionizma. obje počivaju na uvjerenju. pisao je o tome jedan američki znanstvenik. ne mogu se sjetiti imena (čitao sam o tome na hr svijetu). prije 3-4 godine na teletekstu je bio objavljen tekst kako su francuski znanstvenici otkrili da homo erektusi nisu prethodnici homo sapinsa nego njegovi bliski srodnici.

al slažem se da sve treba dovoditi pitanje.

da se vratim na temu. i apostol toma nije vjerovao dok nije vidio rane na isusovim rukama. negdje sam pročitao da je ta "tomina nevjera" jedna od poželjnih odlika katolika.

Inkvizitor
04-01-2011, 13:45

Uvik me zanimalo, je li stvarno ljudi viruju da je čovik nasta od majmuna.

Ono svako milion godina rep se skraćiva za jedan cm i razvija mu se mozak usput

jel to ta teorija evolucije i te šeme..

caporegime
04-01-2011, 14:59
moguće. ili djelomično moguće.
naime, ni sam biblija u svom zvornom tekstu ne govori doslovno o tome da je svijet napravljen za 6+1 dana nego se izvornik temelji na misli da je svije stvoren u tih 7 etapa, razdoblja.
nije poanta na danu nego na broju 7 budući su stari narodi, koji nisu poznavali brojeve u obliku kojemu ih sada poznajemo, dakle nisu se obazirali na oblik znaka nego na metafiziku same jedinice.
mnogi znanstvenici su došli do zaključka da je cijeli svijet tako sinhroniziran i čudesan da je nemoguće ili barem nepojm,ljivo da je sve produkt slučajnosti.

zlatni_ljiljan
04-01-2011, 15:55
ja mislim da u zadnjih stotinjak godina evolucija ide obrnuto,sve vise i vise ljudi postaju majmuni nazalost...

Graničar Jozo
04-01-2011, 16:03
ja mislim da u zadnjih stotinjak godina evolucija ide obrnuto,sve vise i vise ljudi postaju majmuni nazalost...

ja sam isto pobornik ove teorije kada se pogledaju sve antičke građevine i usporede se sa današnjim građevinama. ajmo reć da su građevine nekakvo mjerilo vrijednosti.

caporegime
04-01-2011, 16:34
pa jašta. eno ti siktinske kapela i njezin svod. ili alhambra. ili antički kipovi.
a danas umjetnik vari neke cijevi i to pokazuje kao ultimativni umjetnički izričaj.

zlatni_ljiljan
05-01-2011, 08:37
pa jašta. eno ti siktinske kapela i njezin svod. ili alhambra. ili antički kipovi.
a danas umjetnik vari neke cijevi i to pokazuje kao ultimativni umjetnički izričaj.

Fakat sto ti kazes,najvise mi se sere od toga kad vidim da neki peder umjetnik prodaje za xxxxxxxx miliona $ shatro neku umjetninu sto bi moglo i djete u obdanistu nashkrabati,i onda jedno dvajes kritichara se dive tom djelu ,kao to predstavlja ovo,ono,sere mi se od takve umjetnosti...

Graničar Jozo
05-01-2011, 09:53
samo da nadodam performans žvakanja zastave i kidanja iste zubima:down

Škutor Mate
05-01-2011, 10:01
Uvik me zanimalo, je li stvarno ljudi viruju da je čovik nasta od majmuna.

Ono svako milion godina rep se skraćiva za jedan cm i razvija mu se mozak usput

jel to ta teorija evolucije i te šeme..

Da viruju, viruju ko sumanuti. :)

Samo prošetaj do PMF-a di caruju biolozi i reci im da je evolucija jednako nedokazna ko kreacionizam i popadat će od smija po podu.

Što se repa tiče nema veze on s nastankom čovika jer je rep kod čovikoliki majmuna (čimpanza, bonobi, gorila, orangutan i gibon) nesta davno prije. A kad je nesta moguće da je nesta "priko noći" u par generacija. Isto ko što se neki ljudi danas rode s repom, a da im ni ćaća ni mater nisu imali rep.

HVO-110
05-01-2011, 10:06
Današnja umjetnost je dno dna...
Mokrenje u javnosti je umjetnost, hodanje gol je umjetnost...

Nego da se vratimo na temu.
Meni osobno vjera jako puno znači, problem je što većina nas doživljava vjeru i Boga kao dam ti daš mi.
Pošto sam se u životu nalazio u situacijama kad od nikog nisi mogao očekivati ništa, ostajala bi mi samo vjera i uvijek bi se našlo neko rješenje koje nikako nisi moga predvidjeti.
Pomagali su mi ljudi koje sam jedva poznavao, a koji su se isto pozivali na vjeru i Boga, te su u životu imali slične situacije 30-tak godina prije mene, a i njima je netko pomogao.

Problem je što dosta ljudi odbacuje vjeru i Boga jer je to trenutno in, a takvim je vjera bila slaba i nisu je išli produbljivat, izučavat.

caporegime
05-01-2011, 10:09
Fakat sto ti kazes,najvise mi se sere od toga kad vidim da neki peder umjetnik prodaje za xxxxxxxx miliona $ shatro neku umjetninu sto bi moglo i djete u obdanistu nashkrabati,i onda jedno dvajes kritichara se dive tom djelu ,kao to predstavlja ovo,ono,sere mi se od takve umjetnosti...

to ti je kad se jazavci udruže.
jedan kreten stvara, drugih par kretena to pohvale, onda prvi kreten ove druge kretene istakne kao prave znalce umjetnosti. zatvoren krug

takva ti je situacija i sa književnicima i kolumnisitima.
jedan drugog hvale.

ili performans neke splkitske umjetnice (?)
pušta mišine pjesme i povraća pola sata.
i to je kao umjetnički izričaj.
(na ovo bi oni imali odgovora u stilu;- nije umjetnost za seljaka :rofl:rofl)

a ja bi rekao; točno. a ni za idiote.

caporegime
05-01-2011, 10:10
Da viruju, viruju ko sumanuti. :)

Samo prošetaj do PMF-a di caruju biolozi i reci im da je evolucija jednako nedokazna ko kreacionizam i popadat će od smija po podu.

Što se repa tiče nema veze on s nastankom čovika jer je rep kod čovikoliki majmuna (čimpanza, bonobi, gorila, orangutan i gibon) nesta davno prije. A kad je nesta moguće da je nesta "priko noći" u par generacija. Isto ko što se neki ljudi danas rode s repom, a da im ni ćaća ni mater nisu imali rep.
hm, neki ljudi imaju rogove pa nisu nastali od jelena. :cita

Ilirk@
05-01-2011, 10:11
i embrio ima rep.
a i nerijetke su pojave tih atavizama kod ljudi, ono, da imaju rep. otraga, naravno.

glede teme, ja uopće nisam religiozna. u obitelji mi je mater jedina religiozna, ne pretjerano, a ćaću su mi pratri odgajali, pa opet nije religiozan.
babe, didovi, tetke, stričevi...svi su religiozni i baš su držali do vire.
ja brate nisam i neću glumit da jesam.
nisam ateist, ali agnostik mi je najbolji opis.
međutim, odgajana sam po nekakvim kršćanskim načelima. ono, znate već: obitelj, brak, djeca, roditelji... to su institucije. i dalje, da ne objašnjavam puno: poštenje iznad svega, ne mrzi nikog, pomozi kome možeš, neodmozi onom tko ti naudio i td.
i nastojim živjeti tako, ali ne u strahu od božje kazne, nego što samo takav život smatram pravim, ispunjenim i dobrim životom.

Inkvizitor
05-01-2011, 10:32
to mi je baš misteriozno..'ercegovka a agnostik.

đe je to rođeno, hmm.

Ilirk@
05-01-2011, 10:41
rođeno u ercegovini. odgajano u ercegovini i umrit će u ercegovini. mojoj ljubljenoj zemlji.
a kako objašnjavaš to da sam desničar, tradicionalist, konzervativac ili kako god, a opet agnostik? ha?
ja sam ti vazda antiprotivna, ko jovandeka babić, ako se sjećaš osme ofanzive...
moj um je i meni misterija, a kamoli ne ostatku čovječanstva...

zaba1111
05-01-2011, 10:50
i embrio ima rep.
a i nerijetke su pojave tih atavizama kod ljudi, ono, da imaju rep. otraga, naravno.

glede teme, ja uopće nisam religiozna. u obitelji mi je mater jedina religiozna, ne pretjerano, a ćaću su mi pratri odgajali, pa opet nije religiozan.
babe, didovi, tetke, stričevi...svi su religiozni i baš su držali do vire.
ja brate nisam i neću glumit da jesam.
nisam ateist, ali agnostik mi je najbolji opis.
međutim, odgajana sam po nekakvim kršćanskim načelima. ono, znate već: obitelj, brak, djeca, roditelji... to su institucije. i dalje, da ne objašnjavam puno: poštenje iznad svega, ne mrzi nikog, pomozi kome možeš, neodmozi onom tko ti naudio i td.
i nastojim živjeti tako, ali ne u strahu od božje kazne, nego što samo takav život smatram pravim, ispunjenim i dobrim životom.

Imaš li ikakve osjećaje prema nevidljivim utjecajima, npr karma, život u skladu s prirodnim silama? Imaš li osjećaj da si kad si na strani dobra da si bar pod nekim utjecajem ili dijelom kolektivne svijesti dobra?

Ilirk@
05-01-2011, 10:58
ne znam što bih ti na to odgovorila.
nekad, posebice kad sam dobra prem ljudima koji svojim bivstvovanjem ne zaslužuju ni da ih se zgazi kao crva, osjećam se kao da sam pod utjecajem alkohola ili nekih jačih droga.
inače, ne osjećam ništa od tog što si naveo.
jednostavno mislim da mi je moj karakter i obrazac ponašanja, zapisan u genima.
pošto geni imaju itekakve veze sa prirodom, moguće da sam takva zbog nekih grešaka i mutacija jer definitivno nisam zbog prirodnog odabira vezanog za evoluciju u tijeku obzirom da jedinke poput mene vazda najebu u životu što je suprotno evoluciji i prirodnom odabiru, te opstanku jačih.
ne vjerujem u karmu i te istočnjačke mudrosti.
jedino ne volim bliske fizičke kontakte s ljudima tipa cmakanja, grljatanja, dodirivanja i slično, jer stvarno imam osjećaj da mi remete auru. a nju ne dam pa ne dam!

zaba1111
05-01-2011, 11:15
Pa jebemu u nešto moraš vjerovati, vjera u život , vjera u ljubav? Drži li te osjećaj da ako si na toj strani da imaš neko duhovno zadovoljstvo, MIslim ako u najblagoslovljenijim trenutcima , onima kad osjećaš dubinsko zadovoljstvo jer si napravila nešto dobro za bližnjeg ili okolinu, osjećaš samo osobno zadovoljstvo , onda si ti u odnosu na nas usamljana,
Ne mislim na pogodbeni odnos s Bogom ili na zahvalnost bližnjeg, nego na dubinski osjećaj blagoslova i pripadnosti silama dobra, bez čega nema potpune ispunjenosti.

caporegime
05-01-2011, 11:20
ja se upravo osjećam usamljeno.
muči me nešto zbog čega bi zapravo trebao biti sretan.
i u sebi molim boga da mi pročisti dušu.
moraću na ispovjed definitivno. a neugodno mi......

zaba1111
05-01-2011, 11:32
ja se upravo osjećam usamljeno.
muči me nešto zbog čega bi zapravo trebao biti sretan.
i u sebi molim boga da mi pročisti dušu.
moraću na ispovjed definitivno. a neugodno mi......

Daj nam priliku da ti pomgnemo, reci što te muči.:)

Ilirk@
05-01-2011, 11:35
Pa jebemu u nešto moraš vjerovati, vjera u život , vjera u ljubav? Drži li te osjećaj da ako si na toj strani da imaš neko duhovno zadovoljstvo, MIslim ako u najblagoslovljenijim trenutcima , onima kad osjećaš dubinsko zadovoljstvo jer si napravila nešto dobro za bližnjeg ili okolinu, osjećaš samo osobno zadovoljstvo , onda si ti u odnosu na nas usamljana,
Ne mislim na pogodbeni odnos s Bogom ili na zahvalnost bližnjeg, nego na dubinski osjećaj blagoslova i pripadnosti silama dobra, bez čega nema potpune ispunjenosti.

pa zašto bih osjećala nekakvo posebno zadovoljstvo zato što činim dobro i ne činim zla, kad mi je to obrazac ponašanja bez kojeg ne bih mogla normalno funkcionirati?
ne vjerujem u ljubav osim onu bezrezervnu kakva se osjeća prema djeci, na primjer.
ili kakvu je krist osjećao prema nama.
sve ostalo ima rok trajanja i ovisi o kemiji u mozgu.
samo ova bezrezervna mi je totalno misterija i vjerujem u nju kao što ti vjeruješ u ono što ne vidiš niti možeš objasniti.
čuj, ako nisam religiozna, ako ne vjerujem u boga kao što vjeruješ ti, ne znači da ga negiram kao što ne znači da to što ne ližem oltare, sutra da zatreba, ne bih pogunula za očuvanje kršćanstva i/ili katoličke crkve.
jesu li mnome ovladale nekakve sile ili ne, ja ne znam. ako jesu, neka im bude, ja se osjećam dobro u svojoj koži.
ma kako u njoj bila usamljena po vašem mišljenju.
naime, ne shvaćamo svi ni usamljenost na isti način. nekom je potrebna pripadnost širokoj ljudskoj zajednici, a nekom je dovoljno spadati i u 0,000000000000000001% čovječanstva, a da se osjeća ispunjen i voljen.

Ilirk@
05-01-2011, 11:37
zašto je dobro nekakva ekskluziva, a zlo kao nešto uobičajeno, pitam ja vas?
zato nam i jest tako kako jest kad smo dobri samo zato da nas ne bi grom ošinijo...

Ilirk@
05-01-2011, 11:39
zanimljivo mi je i to da se vi svi pitate kako uopće egzistira netko tko razmišlja i osjeća kao ja, a ne pitate se otkud, zašto i zbog čega postojanje ljudi koji su tako redovito u crkvi, veliki su vjernici i sve to, a čine takve podlosti ljudima i toliko su pokvareni i zli da im i sotona može pozavidjeti na tome?

zašto sam ja izuzetak kojeg treba pothitno proučavati i preobratiti, a na ove druge reagirate tako što ih niti ne vidite niti vas interesiraju?

Ilirk@
05-01-2011, 11:40

a kad će ispovid stare čeljadi da mogu i ja doći k tebi? :)

Inkvizitor
05-01-2011, 11:41
zanimljivo mi je i to da se vi svi pitate kako uopće egzistira netko tko razmišlja i osjeća kao ja, a ne pitate se otkud, zašto i zbog čega postojanje ljudi koji su tako redovito u crkvi, veliki su vjernici i sve to, a čine takve podlosti ljudima i toliko su pokvareni i zli da im i sotona može pozavidjeti na tome?

zašto sam ja izuzetak kojeg treba pothitno proučavati i preobratiti, a na ove druge reagirate tako što ih niti ne vidite niti vas interesiraju?

Ko kaže da ne reagiramo. Nisi čitala moje postove..:lupa:confused:

zaba1111
05-01-2011, 11:48
Ne znam može li nereligiozan čovjek prihvatiti da je svaki pojedinac, bez obzira na sve, vrijedan poštivanja do mejre da mu se ne ugrožava ljudsko dostojanstvo, ne znam može li se prihvatiti da neprijatelje moramo zaustaviti svim sredstvima, ali bez želje da ga ponizimo i zgazimo, nego ga doista samo spriječimo da širi zlo?

Ne znam može li nereligiozan čovjek doživjeti duboke osjećaje Kristove prisutnosti u trenutcima kad se u poraženom i nemoćnom neprijatelju prepozna Krista i kad mu se oprosti time što ga se ne ponizi?

Škutor Mate
05-01-2011, 11:48
Jedino što znam je to da jesam, a u sve drugo virujem, u nešto više, u nešto manje, a u nešto i nikako.

zaba1111
05-01-2011, 11:57
zašto je dobro nekakva ekskluziva, a zlo kao nešto uobičajeno, pitam ja vas?
zato nam i jest tako kako jest kad smo dobri samo zato da nas ne bi grom ošinijo...

Ova tvrdnja se ne može nikako dovesti u vezu s kršćanstvom, dobro je prisutno u svakom pojedincu, kao izravnom plodu Božije volje, a zlo je posljedica sotoninog zavođenja, Zato je važna molitva, jer tjera zle sile, a biti dobar zbog straha od Božije kazne je besmisleno jer Bog prašta do kraja, bez obzira na sve, svim oinima koji to žele.

Osnovna kršćanska poruka je da je svaki čovjek Božije djelo koje sotona želi pokvariti i zato je najveći uspjeh, u toj vječitoj borbi, prebcivanje što većeg broja na pravu stranu, a ne zatiranje onih na drugoj strani.

Ilirk@
05-01-2011, 11:59
Ne znam može li nereligiozan čovjek prihvatiti da je svaki pojedinac, bez obzira na sve, vrijedan poštivanja do mejre da mu se ne ugrožava ljudsko dostojanstvo, ne znam može li se prihvatiti da neprijatelje moramo zaustaviti svim sredstvima, ali bez želje da ga ponizimo i zgazimo, nego ga doista samo spriječimo da širi zlo?

Ne znam može li nereligiozan čovjek doživjeti duboke osjećaje Kristove prisutnosti u trenutcima kad se u poraženom i nemoćnom neprijatelju prepozna Krista i kad mu se oprosti time što ga se ne ponizi?

iznenadio bi se ti što sve nereligiozan čovjek može.

zanimljivo je da su religioznim ljudima svi ljudi jednako vrijedni, osim onih nereligioznih...

po tvojim pitanjima ispada da nereligiozni ljudi nisu u stanju biti ljudi u punini tog pojma. to ti nije baš u duhu vjere.

Ilirk@
05-01-2011, 12:01
Ova tvrdnja se ne može nikako dovesti u vezu s kršćanstvom, dobro je prisutno u svakom pojedincu, kao izravnom plodu Božije volje, a zlo je posljedica sotoninog zavođenja, Zato je važna molitva, jer tjera zle sile, a biti dobar zbog straha od Božije kazne je besmisleno jer Bog prašta do kraja, bez obzira na sve, svim oinima koji to žele.

Osnovna kršćanska poruka je da je svaki čovjek Božije djelo koje sotona želi pokvariti i zato je najveći uspjeh, u toj vječitoj borbi, prebcivanje što većeg broja na pravu stranu, a ne zatiranje onih na drugoj strani.

uskačeš sam sebi u usta. prvo ti nisam u stanju biti čovjekom, a sad ti svaki čovik božje djelo...

ako se ičeg grozim, to su ljudi koji me pokušavaju preobratiti, ali ne na vjeru, nego na nekakvu njihovu uvrnutu, fanatičnu matricu.

još reci da si neokatekumen ili jehovin svjedok, banirat ću trajno ili sebe ili tebe.

zato, odstupi.... ;)

Inkvizitor
05-01-2011, 12:03

zanimljivo je da su religioznim ljudima svi ljudi jednako vrijedni, osim onih nereligioznih...

po tvojim pitanjima ispada da nereligiozni ljudi nisu u stanju biti ljudi u punini tog pojma. to ti nije baš u duhu vjere.

ne ne nije to to uopće tako..

odkud ti to..nema veze s vezom

Ilirk@
05-01-2011, 12:04
pa vidiš što je napisao, kako sad otkud mi to???

zaba1111
05-01-2011, 12:04

Krivo navodiš, svi su ljudi božiji, a vrijednost će na kraju odrđivatu On, prema ostvarenju vlastitih mogućnosti i talenata, a ti iako tvrdiš da si nevjernik , ako živiš po svojoj savjesti si , prema katekizmu, ipak pripadnik KC!

Nereligiozni ljudi nisu u stanju osjetiti puninu života, a ljudi svakako jesu,tako mi vjerujemo.

Škutor Mate
05-01-2011, 12:51
pripadnik si katoličke crkve čim si kršten u katoličkoj crkvi bio religiozan, ateist ili agnostik i nakon krštenja više nema ispisa, uvik si pripadnik katoličke crkve osim ako te papa ili ko to već može i smi ne ekskomunicira

caporegime
05-01-2011, 12:52

ničim mi ne možeš pomoći.
u smislu da imaš rješenje, jer rješenje za subjektivno viđenje problematike ne postoji.
ništa mene ne muči u smislu da tražim rješenje koje bi mi pomoglo da me nešto prestane mučiti.
možeš naravno uvijek, izmolit koju za mene.

pa zašto bih osjećala nekakvo posebno zadovoljstvo zato što činim dobro i ne činim zla, kad mi je to obrazac ponašanja bez kojeg ne bih mogla normalno funkcionirati?
ne vjerujem u ljubav osim onu bezrezervnu kakva se osjeća prema djeci, na primjer.
ili kakvu je krist osjećao prema nama.
sve ostalo ima rok trajanja i ovisi o kemiji u mozgu.
samo ova bezrezervna mi je totalno misterija i vjerujem u nju kao što ti vjeruješ u ono što ne vidiš niti možeš objasniti.
čuj, ako nisam religiozna, ako ne vjerujem u boga kao što vjeruješ ti, ne znači da ga negiram kao što ne znači da to što ne ližem oltare, sutra da zatreba, ne bih pogunula za očuvanje kršćanstva i/ili katoličke crkve.
jesu li mnome ovladale nekakve sile ili ne, ja ne znam. ako jesu, neka im bude, ja se osjećam dobro u svojoj koži.
ma kako u njoj bila usamljena po vašem mišljenju.
naime, ne shvaćamo svi ni usamljenost na isti način. nekom je potrebna pripadnost širokoj ljudskoj zajednici, a nekom je dovoljno spadati i u 0,000000000000000001% čovječanstva, a da se osjeća ispunjen i voljen.

vrlo pošten odgovor.
zasigurno više priznajem ovaj nego odgovor nekih koji u privatnom razgovoru gotovo pa da ne priznaju crkvu i njezina pravila ali svejedno idu na mise i trude se odglumiti redovitog vjernika iako dio svoje karizme (nekoga i takvim stavom privuku, štaš) u javnost duguju takvim kritičko-poluskeptičkim stavom prema crkvi.
ne sjedi se na dvije stolice.
neko bi htio biti idejni guru prema kvaziurbanoliberalnoj mladeži a istodobno bi za svaki slučaj božji spokoj iako se temelji na formalizmu kojega Bog itekako dobro vidi.

doduše ponekad i ja znam u sebi uzgajat ponašanje (!) koje bi se znalo podvesti pod toj opis ali bar nikome ne serem nit držim predavanja.
smatram da je danas previše formalizma u svemu.
ljudi se prema vjeri odnose kao prema nekoj dobroj tradiciji i rezervi za trenutke očaja.
malo je onih koji se boga sjete kad im je sve dobro.
uglavnom ga se sjete kad dođu loše stvari.
nisam ni ja imun od ovoga. priznajem.

Škutor Mate
05-01-2011, 13:03
iskrenost se uvik cijeni

Ilirk@
05-01-2011, 13:08
meni su djeca religiozna, idu u crkvu, mole se prilikom objedovanja, prije spavanja, kršteni su, naravno, pričešćeni, redovito se ispovijedaju...
u školi su cijenjena kao i u crkvi kao izuzetno dobra, pametna i pristojna djeca. uistinu su mi na ponos.
ja s njima klapam u crkvu kad su značajniji datumi, ispovjedim se kad moram (prije krštenja i pričešćivanja djece), ali ne idem u crkvu nedjeljom.
ne znam jel to od mene u redu, ali radim to radi djece.
ako oni žele biti religiozni, odnosno, ako su vjernici i žele primati svete sakramente, ja im to moram omogućiti pokoravajući se nekad meni neshvatljivim zakonima crkve koji nalažu da dijete vjernik mora biti od roditelja vjernika.

Ilirk@
05-01-2011, 13:18
zasigurno više priznajem ovaj nego odgovor nekih koji u privatnom razgovoru gotovo pa da ne priznaju crkvu i njezina pravila ali svejedno idu na mise i trude se odglumiti redovitog vjernika iako dio svoje karizme (nekoga i takvim stavom privuku, štaš) u javnost duguju takvim kritičko-poluskeptičkim stavom prema crkvi.
ne sjedi se na dvije stolice.

doduše ponekad i ja znam u sebi uzgajat ponašanje (!) koje bi se znalo podvesti pod toj opis ali bar nikome ne serem nit držim predavanja.

ne mogu to shvatiti. to da vjernik ne razumije funkcioniranje crkve kao institucije, ali i to da svećenici nisu bezgrešni, da se i oni ispovijedaju, kaju i imaju pokore i sve ostalo.
recimo, nekritički će se pljuvati po cijeloj crkvi zbog pedofilije iako je ona zastupljena u svim slojevima društva, neovisno o tome jel netko vjernik ili ne ili svećenik bilo koje vjere. to se ističe kao ekskluzivitet katoličke crkve.
dalje, nabacivat će grijehe inkvizicije i križarskih ratova, ne shvaćajući ni vrijeme ni mjesto, ni uzroke ni posljedice toga, nego će time opovrgavati dobronamjernost vjere i vjernika bacajući time sjenu i na samoga Krista i čistoću njegove žrtve.
i što je najgore, u nedjelju će skrušeno, pognute glave, prilikom euharistije, razmišljati o sebi, prekrižiti se i otići ća kao da ništa nije bilo.

eto, vi ne možete shvatiti mene, a ja ne mogu shvatiti ovo gore napisano.

zaba1111
05-01-2011, 21:22
uskačeš sam sebi u usta. prvo ti nisam u stanju biti čovjekom, a sad ti svaki čovik božje djelo...

ako se ičeg grozim, to su ljudi koji me pokušavaju preobratiti, ali ne na vjeru, nego na nekakvu njihovu uvrnutu, fanatičnu matricu.

još reci da si neokatekumen ili jehovin svjedok, banirat ću trajno ili sebe ili tebe.

zato, odstupi.... ;)

Vidi.vidi! Neistinita imputiranja,a zatim prijetnja, čemu sestro?
Nikakav fanatizam,nekakva posebna mističnost nisu u uobičajenom kršćanskom duhu, zato i nisam simpatizer ni Sudca ni ostalih karizmatika.
Kršćanstvo pokušava objasniti da je sam život najveće čudo,a ljubav prema bližnjem(životu) najveća snaga. Dobar kršćanin je onaj koji je prihvatio obitelj kao temeljnu vrednotu i odgovornost prema svijetu i svakom čovjeku, i Boga kao vrhovni autoritet, što u praksi znači da se mora prihvatiti da nismo bogovi, da nemamo sveobuhvatno znanje i da si nismo samodostatni.Sve preko toga su božiji darovi koje su dobili pojedinci koje treba poštovati zbog njihovog zalaganja za ispunjavanje njihovih talenata. Kršćanska bit je jednostavna i ne traži dodatne potvrde. Evo ja sam jedan običan kršćanin koji se ni počemu ne razlikuje od prosijeka, talente za neke veće poteze vezane za širu zajednicu trenutno nemam, živim najprosječniji život i to je savim dovoljno, nikakve fantazije,nikakve težnje, fanatizmi i sl.

Kršćanstvo ne traži bezuvjetnu ljubav prema svakome u smislu roditelji-djeca,nego bezuvjetno poštivanje dostojanstva svakog pojedinca, što bi se na primjeru moglo pokazati kao davanje prilike za pokajanje do kraja ili kao obveza vlastite žrtve za spas svkog života koji smo u mogućnosti spasiti.

Ništa ja tebi ne pokušavam preobratiti, a pogotovo ne na neke svoje "uvrnute fanatizme", sudjeluješ u raspravi,donosiš nove poglede zbog čega sam htio proširiti svoje znanje, naravno ,nijednog razloga nisi imala pomisliti da pokušavam uzrpirati veličinu tvoga ega i čudim se takvoj reakciji, a kad se nečemu čudim onda pokušavam racionalno doći do nekog zaključka, a u ovom slučaju je jedino što mi pada napamet da imaš ego kao kuća i da nisi navikla da mu se netko suprotstavi(iako ovdje nije bilo nikakvog suprotstavljanja, ali tako si shvatila) , pogotovo netko koga smatraš da nije dorastao tvojoj veličini, a velika jemogućnost i da sam u krivu.

A ako ikoga volim spustiti to su onda oni koji se vide visoko, a pogotovo one koji misle da se "visina" stalno treba dokazivati i pkazivati pa onda misle , za one koji to ne čine ,da su njima nedorasli, nemoj slučajno pomisliti da mislim na tebe,nego govorim vezano za temu i odnos Boga i bogova na zemlji.

Prijetnju banom nisam shvatio ozbiljno, ali ipak ako do toga dođe ,meni biti žao(neće baš toliko puno, ali oće) jer se volim družiti na ovom forumu, ali ako moje društvo ne paše,Bože moj, poruka ćebiti jasna.

caporegime
05-01-2011, 22:04
mislim da nikakve prijetnje nije bilo. naprotiv, zaba je prekvalitetan sudionik da se na njega ne bi računalo. tetka se slikovito izrazila.
to je bilo više slikovito kao kad bi ja rekao da bi gol protrčao trgom bana jelačića kad bi mesić postao gradonačelnik zagreba (naravno da ne bi, pa uhapsili bi me)
dakle, svi smo tu i ostajemo a napokon da je došlo i do malo različitih mišljenja jer smo kako mi se čini svi vrlo bliskog razmišljanja toliko da se dosad još nitko nije pokačio.

Inkvizitor
05-01-2011, 22:18
ma kakav ban, ilirka reagira na sebi svojstven način, to će reći svakome čak i meni..hahaha

zaba je top forumaš tu nema dileme.

glupo je o tome uopće i pričati

Ilirk@
05-01-2011, 22:40
to je sistem kojeg uspješno primjenjujem na matana kad mu spomenem alfa centauri, neandertalce i homosapiense ili veliki prasak. na ovom zadnjem se najviše razveže, mogu koju uru i otkunjat...

Inkvizitor
05-01-2011, 22:50
veliki prasak???

nije ni čudo..

zlatni_ljiljan
05-01-2011, 22:56
jel to znaci da mi trebamo instituciju da bi imali medijatora izmedju nas i Boga?

Bogu su drazi iskreni nevjernici,nego lazni chuchavci koji dodju u crkvu i dzamiju chuchati da poslije imaju shtofa za olajavanje komshiluka...

PS zaboravih reci da mi se kenja od turbovjernika na baterije koji idu u bogomolje samo da budu "vidjeni" koda hodaju po spici pa ono da se malo slikamo pred rajom fol mi smo vjernici...

caporegime
05-01-2011, 23:03
jel to znaci da mi trebamo instituciju da bi imali medijatora izmedju nas i Boga?

Bogu su drazi iskreni nevjernici,nego lazni chuchavci koji dodju u crkvu i dzamiju chuchati da poslije imaju shtofa za olajavanje komshiluka...

PS zaboravih reci da mi se kenja od turbovjernika na baterije koji idu u bogomolje samo da budu "vidjeni" koda hodaju po spici pa ono da se malo slikamo pred rajom fol mi smo vjernici...

mislim da to nije sporno.
ali isto tako mislim da trenutno među nama ipak nema takvih.
iako svijet vrvi takvima

zlatni_ljiljan
05-01-2011, 23:07
nisam ni rekao da ovdje na forumu ima takvi,ali imam u komsiluku turbo vjernika pun kurac,komsija mi bio najveci lopov i sad se shatro preobratio i postao veliki vjernik i jos majstor isao na Hadz,a lopina da ne moze biti veca,i siguran sam da je otisao na Hadz sa haram parama koje je pokro za vrijeme rata od sirotinje dok je naplacivo litru zejtina 60 kermi...a takvi ima hrpa,e na to sam alergican,ili vrati se sa dzume i ode popiti kahvu u kafic dje konobarica ima najvece sise,ako nista da napari pohotne oci vjernicke...

caporegime
05-01-2011, 23:11
oh prijatelju...pa kad bi počeli nabrajati slučajeve formalnih velikih vjernika a zapravo ljudi koji s duhom vjere nemaju ama baš ništa zajedničko, trebali bi svi uzeti po tjedan dana godišnjeg pa samo takve nabrajat.
ono što me žalosti je činjenica da neki pripadnici svećenstva na takve pojave ne reagiraju kritikom.
štoviše, što me jako žalosti, za dobre novčane priloge takvi uopće ne dožive kritiku, dapače neki znaju ispasti uzoriti članovi zajednice.

Škutor Mate
06-01-2011, 15:16
to je sistem kojeg uspješno primjenjujem na matana kad mu spomenem alfa centauri, neandertalce i homosapiense ili veliki prasak. na ovom zadnjem se najviše razveže, mogu koju uru i otkunjat...

izgleda da sam ja terapija za nesanicu, najbolje da se nazovem Škutor Matičnjak, a ne Mate

Matičnjak - Melissa officinalis
prirodni lijek za nesanicu

Ilirk@
06-01-2011, 22:28
što jes, jes. moreš brte puno pričat, ali si prava terapija :)

Inkvizitor
06-01-2011, 22:34
da bar piše koliko priča.

mensčini da moraš klišćim rič čupat iz njega.

Ilirk@
06-01-2011, 22:37
nema kad pisati, četa sa ženama na fejsu hahahaa :D više ga ni ja ne mogu naćerat da piše.
nadam se da ćeš jednom upoznati matana, moraš to čudo vidjeti, uvuče se pod kožu, najdraži stvor što imotu iz zagreba pohodi.

caporegime
06-01-2011, 23:01
neka se netko klonira i lažno predstavi kao žena. i navuče matana na priču ovdje.

Ilirk@
06-01-2011, 23:06
on se pali na novinarke, pa eto, jedna od smjernica je tu :D

caporegime
06-01-2011, 23:11
sad bi nešto reko...al ću se ipak suzdržati.
ipak je ovo tema za duhovna pitanja

Škutor Mate
07-01-2011, 08:41
ovo sa ženama, chatanjem i novinarstvom su čiste insinuacije molit ću lipo, s obzrom na moje poodmakle godine napilit me more samo bačva benzine ili koji litar nitroglicerina