PDA

Pogledaj Full Version : Posebni trenuci svijeta navijača-foto i video

Stranice : [1] 2 3 4 5

caporegime
01-01-2011, 17:02
http://www.youtube.com/watch?v=emuiKW34m30

nezaboravan klip. ovako ja smatram da se dolazi na gostovanje.
idu, idu ....idu...još idu......

caporegime
01-01-2011, 17:05
http://www.youtube.com/watch?v=CUazeGL9ew4

poseban noir style. nešto imeđu manje skupine i kortea, zapravo način kako banda ide kroz grad.
prava banda a ne čopor galamdžija kojima je domet razbit retrovizore na autu i potuć se sa dvojicom simpatizera.
šteta što su vaučeri poprilično prorijedili ekipu.

caporegime
01-01-2011, 17:47
http://www.youtube.com/watch?v=ybxfZoT6VHQ

svi kao jedan. mora se priznati da škoti puno bolje i ljepše otpjevaju himnu u jedan glas nego mi.
zato cijenim otok.
među navijačima repke su u 90% ljudi koji idu na klupski nogomet.
a kod nas je još uvijek, i sve više, 90% ljudi kao navijača reprezentacije, ljudi koji ne idu na utakmice svog kluba ili odu 2 puta godišnje kad je derbi na tribinu gdje se sjedi.

caporegime
07-01-2011, 22:44
http://www.youtube.com/watch?v=epcEhNhqi8c

iako je više pogodno za temu nereda, ostaje za priznat da su ljudi radilio nerede u gradu kojemu su im doslovno svi neprijatelji.
od protivničkih navijača, preko navijača marseilla domicilnih, pa sve do činjenice da je grad 25% arapski.
plus murja.

zlatni_ljiljan
07-01-2011, 22:51
Kakav shut glavushom,svaka mu cast :)

exx
18-01-2011, 01:22
Jebi ti toiz osobnog iskustva nisu oni vanzemaljci nit extra kad je broj podjednak.......al kad oni imaju maaaaaaaaaaasssssssu jebote
Jednom je jedan grobar dobro reko: nemože 300 luđaka na 3000 luđaka.jednostavno pojedu sve brojošću,i jebat ga,zato i imaju reputaciju

caporegime
18-01-2011, 09:50
ma nisu oni ništa.
pa zamisli da je nas, ovih koliko nas poznaješ u bližem smislu (starijih), a ima nas nekoliko desetina pravih, e pa da nas je nekoliko stotina koji se mogu skupit u svakom trenu.
kvaliteta je tu ali brojke bi uvijek mogle biti veće.

zlatni_ljiljan
18-01-2011, 21:44
http://www.youtube.com/watch?v=dbRBf3iKa8c

Ko je ovaj lik to ce Capo znati?
jel ovo cuveni Parangal?

Capo ce znati odgovor garant!

caporegime
18-01-2011, 21:49
ne. to je bosna, svojedobno istaknuti lik u torcidi.

caporegime
18-01-2011, 21:51
http://www.youtube.com/watch?v=xV9yZz-AB4o

ovo je bio poseban čovjek.
dinamovac i splita koji je u ono vrijeme hrvatskog bratstva išao i s torcidom.
pokojni ićo purger

zlatni_ljiljan
18-01-2011, 21:54
Inace Capo kakva su vam bila gostovanja na derbiju u Splitu,jel znalo biti shorke ono bas do jaja,da zavrse ljudi na intenzivnoj? Ili je ipak postojo neki Fair-Play prema protivniku ,ono mislim ne da ga gazi 50 ljudi dok on lezi na patosu...ili tu nema milosti?

zlatni_ljiljan
18-01-2011, 21:56
http://www.youtube.com/watch?v=xV9yZz-AB4o

ovo je bio poseban čovjek.
dinamovac i splita koji je u ono vrijeme hrvatskog bratstva išao i s torcidom.
pokojni ićo purger

Car, dobar mi je kad kaze djankam se i tako to...dobar lik skroz... RIP

caporegime
18-01-2011, 22:01
u splitu je bilo najmanje takvih dešavanja.
jednostavno ne možeš proći u grad.
imaš samo jedan ulaz i murja te uvijek zahalta.
zadnja poštena šora je bila prije oko 6 godina u vrijeme kad su boysi znali izvesti upade u grad pred samu utakmicu i prije oko 3-4 godine kad su agramovci došli ranojutarnjim vlakom.
ovako su prošli od murje.

http://www.youtube.com/watch?v=JsifQa_qO4k
bio je ijedan upad godinu prije ali pred stadionom je bila samo manja šora s nekim klincima koji su brzo rastjerani, dok im se ostatak ekipe koji je postavljao transparente zatvorio u stadion.
ipak, bilo ih je malo a nas oko 60 pravih.
postupanje policije poslije toga prema nama je bilo takvo da bi u nekoj normalnoj zemlji ministar dobio pedalu isti tren.

s torcidom je bilo krvavijih sukoba po zagrebu kao i kad bi se sreli na pola puta pri odlascima na gostovanja kao i međusobne zasjede.
zavisi tko se šora.
bilo je slučajeva fer pleja ali je bilo i gaženja na najjače.
to nikad ne znaš kako će završiti

zlatni_ljiljan
18-01-2011, 22:13
...iscitavo sam tvoje postove jos na onom forumu i znam da si bio na onoj sad vec historijskoj tekmi na Maksimiru,intresira me jesu fakat Delije demolirale Zagreb ili je to malo napuhano od strane medija...i koliko su pruzili dobar otpor s obzirom da su imali na glavi cijeli ZG,dodushe imali su muriju na svojoj strani?
Cito sam negdje tvoj post gdje si piso da ste i hvatali po gradu i marisali,ono tipichni hasenjagd

caporegime
18-01-2011, 22:34
...iscitavo sam tvoje postove jos na onom forumu i znam da si bio na onoj sad vec historijskoj tekmi na Maksimiru,intresira me jesu fakat Delije demolirale Zagreb ili je to malo napuhano od strane medija...i koliko su pruzili dobar otpor s obzirom da su imali na glavi cijeli ZG,dodushe imali su muriju na svojoj strani?
Cito sam negdje tvoj post gdje si piso da ste i hvatali po gradu i marisali,ono tipichni hasenjagd

ja sam tada bio prilično mald ali naravno da nisu demolirali zagreb. glupost.
jedan dio ih je u rano jutro kidnuo u grad i u gradu je bilo više šora.
uglavno bi oni najebavali jer se nisu držali u jednoj grupi.
ali i naši tadašnji klinci (od 16-19 god) su se malo precijenili pa su napali jednu grupu cigana kod okretišta na borongaju i to njihovu glavnu ekipu pa su morali bježati.

na stadionu su pred očima murje koja ništa nije radila probili na jug i tamo se u omjeru 10:1 potukli s običnim ljudima.
možda je bilo desetak mlađih ljudi, da ne kažem bojsa koji su na svoju ruku otišli na jug.
prva ekipa je razmišljala o tome ali je dogovr bio da se ipak svi nađu na sjeveru.

http://www.youtube.com/watch?v=hcu6K_3jitc

prati njihov upad na jug.
gore im je upala glavna ekipa dok su indijanci ostali na stajanju.
u tom sukobu cigana je bilo 10:1 ali nisu. što bi obzirom na brojku trebali napraviti, pomeli cijeli jug.
upravo suprotno, hvataju pojedince i imaju masovnu cipelarku na njima.
pogledaj na 4:16,17.
lik koji štanca ovog u kravati je s dinamove strane.
sam je ušao među cigane, naštancao cigana, i to dok mu hrpa cigana skače oko glave a onda elegantno odlazi bez posljwedica.
lik je među ciganima sam iznabijao cigana i jednostavno odšetao.
tu se vidi malio prije i kako ovi s juga na juriš u jednom trenutku tjeraju cigane.
obzirom da je gore bilo barem par stotina cigana i to prave ekipe to što su naprvili u odnosu na protivnika je manje više ništa.
a kad smo provalili na teren skupili su se gore na tribini i nije im padalo na pamet potući se.
dok smo se mi tukli s murjo.ja sam bio osmaš pa sam samo bacao kamenje.

caporegime
18-01-2011, 22:36
uprati scenu na 5:30.
5-6 ljudi s istoka stajanja kreće na ogradu juga a par stotina cigana okreće leđa i bježi iako ovih ima 5 i dijeli ih ograda

caporegime
18-01-2011, 22:39
treba pitati i exX-a, on je također aktivni sudionik zbivanja

NorthStand
18-01-2011, 22:58
Nisam bio aktivan tada, moje vrijeme je tek sada, ali treba reć, da su cigani ovo na maksimiru napuhali do zla boga, činjenica je da su prvi počeli s razbijanjem i kurčenjem, al kad je došlo do pravog štemanja, kad su naši uletili u teren, naglo im je moral opao, i više nisu bili zainteresirani za tuču, već su mirno gledali kako se naši šibaju s pandurima. i ovo što je capo reko, smiješno mi je za vidjet da im ograda stoji bez jednog čovjeka da je brani, milicija im morala branit nimalo bezvrijedne transparente, ja da sam na njihovom mjestu rumenio bi se na obljetnicu "rušenja maksimira", al ipak je o herojima riječ, moraju oni napisat priču koja nema veze s vezom. Jedno je sigurno, nitko od BBB se taj dan nema čega sramit, cigani pričaju o rušenju zagreba, a ne pričaju o tome da nikad nitko nije takav otpor panduriji pružio kao tada BBB, da ne govorim što je Thomas reko, zvuči smiješno al njima je pandurija za uši navlačila vodeće ljude s tribine, i sad će takvi ismijavat BBB i stavljat ih iza HZla, mislim stvarno neki ljudi pričaju bajke. Al ono nek pričaju šta hoće, ionako se na snimku vidi sve, što je reko capo, čak su ih oni simpatizeri na jugu malo pokolebali, ne želim ni pomišljat kako bi cigani prošli da se poslušalo dugog i otišlo na jug, mislim da bi bilo kud i kamo veselije ciganima, i da bi neki morali po travnjaku tražit miliciju da ih spasi. Al nećemo sad o tome, šta bi bilo kad bi bilo, u svakom slučaju meni je krivo što se nije išlo na jug, a mogu mislit ekipi koja je tad bila aktivna, al kažem nemamo se čega sramit, ovo je bila jedna od najvećih pizdarija u povijesti juge, i pravim čudom nitko nije smrtno stradao.

zlatni_ljiljan
18-01-2011, 23:19
tek sad vidim transparent TUZLACI ,cuj delije iz tuzle allah selamet

Ovaj na 3:02-3:06 je najebo dobro,samo fakat je cudo sto ovdje nije niko smrtno strado...

caporegime
18-01-2011, 23:31
bio je i delije prijedor.
a uvek verni tuzlaci kako je pisalo na transparentu je bio redovit još prošlih godina

Inkvizitor
18-01-2011, 23:51
Najveća graška BBB i je špto nisu otišli na Jug, bar pola prve ekipe. Znaš kad bi onda Delije provalile na gornju razinu. Ni danas mi nije jasno kako se to nije napravilo a znalo se da će bit frke. To je jednostavno visilo u zraku.

da, jaka je ona scena di BBB štanca Deliju u glavu a njegovi okolo stoje i gledaju, valjda su mislili da njihov štanca Boysa pa kad su skužili da nije tako..zamahnuli na lika a ovaj laganim kasom otišao.

Ipak je par ljudi koji su pali žestoko najebalo i Delije naravno to smatraju kao pobjedu.

najsmješnija je scena gdje par boysa trga transparent s ograde a Delije rade stampedo prema vrhu tribine ko da ih šmrk kosi.

Boysima minus za to što su već došli do ograde i onda se povukli pred par pandura, samo je malo falilo da milicija bude pometena sa terena, još im nije došlo pojačanje...nije bilo ni šmrkova.

Mogli su tu okrenuti situacioju u svoju korist ali nisu.

Ovbako je ispalo da su Delije propisno natukle ljude na Jugu i otišli , pod pratnjom ali otišli bez posljedica.

unchained
19-01-2011, 01:10
Kada ste vec spomenuli cigane Tuzlake, jedan je stanglom izbio oko policajcu ispred onog letnjeg sanka u sumi kada su cigani upali sa severa iz parka a pevali su prvo ono cuveno 'ja te volim, ja te volim Dinamo' a imali su par zastavica i ostalih dzidzabidza koje su verovatno izotimali prodavcima rekvizita jer je to licilo na takve zastave i ostalo. Bio sam tu licno a prepoznao sam ih odmah dok su ljudi za pocetak pomislili da su dinamovci. Onda su poceli da pevaju na istu melodiju 'ja te volim, ja te volim Srbijo' i zaleteli su se a imali su i stangle. Bilo je tu pandura u onim titovkama i desilo se da je jedan bas na pola metra od nas dobio udarac u oko i da je covek ostao bez oka. Jedan od vidjenijih cigana je tada bio sa nama i tu su nas prepoznali a ljudi su bezali na sve strane (jer smo na njega naleteli na onom raskrscu ka Vojnoj bolnici a to je verovatno bilo nakon onog u Borongaju a lik je tu ostao sam). Realno niko se nije nadao da ce icega tu biti a vec godinu dana pre toga nas vise i nisu tu drzali nego pravac na tribinu i dzudzi do utakmice.

caporegime
19-01-2011, 09:20
Najveća graška BBB i je špto nisu otišli na Jug, bar pola prve ekipe. Znaš kad bi onda Delije provalile na gornju razinu. Ni danas mi nije jasno kako se to nije napravilo a znalo se da će bit frke. To je jednostavno visilo u zraku.

da, jaka je ona scena di BBB štanca Deliju u glavu a njegovi okolo stoje i gledaju, valjda su mislili da njihov štanca Boysa pa kad su skužili da nije tako..zamahnuli na lika a ovaj laganim kasom otišao.

Ipak je par ljudi koji su pali žestoko najebalo i Delije naravno to smatraju kao pobjedu.

najsmješnija je scena gdje par boysa trga transparent s ograde a Delije rade stampedo prema vrhu tribine ko da ih šmrk kosi.

Boysima minus za to što su već došli do ograde i onda se povukli pred par pandura, samo je malo falilo da milicija bude pometena sa terena, još im nije došlo pojačanje...nije bilo ni šmrkova.

Ovbako je ispalo da su Delije propisno natukle ljude na Jugu i otišli , pod pratnjom ali otišli bez posljedica.

nisu. vidi se da ga udaraju i pokušavaju skinuti ali bezuspješno.
međuti, tko je mislio da će ovi uspjeti provaliti ogradu.
utakmica sa zvezvom godinu dana prije, dogodilo se slično, počelo je trganje reklama a tada iz prostora između jugozapada i jugoistoka ulazi nekoliko policajaca na jugozapad gdje su bili cigani i bez otpora ih potiskuje prema zapdanoj strani kaveza.
pa i grobari, koji su godinu dana prije gostovali, u vrijeme one kamenjarke međusobno, su također probali razvaliti ogradu samo što je policijska reakacija bila baš žestoka. to ti iz prve suke može unchained potvrditi.
a tada ih je bilo više nego cigana i pomeni u boljem sastavu jer je više bilo baš beogradske ekipe.

ko bi uopće tada pomisli da će se desiti što će se desiti.
neiskustvo u takvim prilikama, neznanje.......realno navijači koji su u današnja vremena imali iskustva sa interventnim policijskim postrojbama i njihovim terorom, pomeli bi onu miiciju ko metlom.
ali tada se nije bojalo debelog brke sa šakom, nego sistema koji stoji iza njega

unchained
19-01-2011, 22:50
Da, utrcali su tada panduri u nas dobro. Na pocetku smo bili dobri ali je ipak na kraju popustilo pa su nam dosta ljudi pokupili a interesantno je da su ih sve doveli na stanicu pre polaska voza...
http://i52.tinypic.com/xe21qf.jpg

exx
19-01-2011, 23:04
Luda utakmica,odlićno izdanje i BBB i grobara,cigle lete na sve strane,i bome dobro ste se držali s murjom,
pogotovo kad su oni "maskirni " uletili (mislim da su tad prvi put one u maskirnim prslucima upotrjebili za osiguranje tekme)
I odgovor na pitanje otkud ciganima ime godinu potom (transparent na reklamama,)hi,hi,hi

unchained
20-01-2011, 03:48
A evo jos par isecaka fotki iz novina a sa te utakmice...
http://i54.tinypic.com/24v8jdi.jpg
Ovaj desni sto vuce ogradu je ostao da visi na njoj i tu su ga i uhapsili a inace je bio bas iz moje ekipe,
http://i54.tinypic.com/23kqmuf.jpg
i legenda na ogradi,
http://i54.tinypic.com/59wvgn.jpg

caporegime
25-01-2011, 20:49
http://www.youtube.com/watch?v=SFwYUs7cEz0&feature=related

jedno od navijački jačih gostovanja općenito

bgd_fantom
10-02-2011, 14:34
Kada ste vec spomenuli cigane Tuzlake, jedan je stanglom izbio oko policajcu ispred onog letnjeg sanka u sumi kada su cigani upali sa severa iz parka a pevali su prvo ono cuveno 'ja te volim, ja te volim Dinamo' a imali su par zastavica i ostalih dzidzabidza koje su verovatno izotimali prodavcima rekvizita jer je to licilo na takve zastave i ostalo. Bio sam tu licno a prepoznao sam ih odmah dok su ljudi za pocetak pomislili da su dinamovci. Onda su poceli da pevaju na istu melodiju 'ja te volim, ja te volim Srbijo' i zaleteli su se a imali su i stangle. Bilo je tu pandura u onim titovkama i desilo se da je jedan bas na pola metra od nas dobio udarac u oko i da je covek ostao bez oka. Jedan od vidjenijih cigana je tada bio sa nama i tu su nas prepoznali a ljudi su bezali na sve strane (jer smo na njega naleteli na onom raskrscu ka Vojnoj bolnici a to je verovatno bilo nakon onog u Borongaju a lik je tu ostao sam). Realno niko se nije nadao da ce icega tu biti a vec godinu dana pre toga nas vise i nisu tu drzali nego pravac na tribinu i dzudzi do utakmice.
bravo majstore,o toj akciji niko nikad nije pricao,znaci bili smo jedan pored drugog u toj akciji i to smo odradili vecinom mi mladji 18-20 god.a kad nas je murija razbila ja sam sa tuzlakom,bobi...,nele...,zapalio u neki deo gde su nas ljudi sa terasa gadjali i dozivali policiju i tuzlak uleti u neku supu uzmee sekiru i kaze JA CU SE TUC DO KRAJA!!mi se pogledamo nije nam dobro sreca cim smo izasli nalete murija i pohapsi 3 od nas 5 medju njima i tuzlaka.
i da pozdravim gospodina rdbgd koji je za mene najveci autoritet na severu u ex-yu vremenu

unchained
10-02-2011, 16:01
Tu je u prvom redu u napadu bio cigan iz moje generacije i jako smo ga cenili zbog nekih x akcija ali njega, nazalost, vise niko ne spominje. Ja sam mislio da je on sa NBG ali opet mi je jedan cigan rekao da je sa Karaburme. Nosio je plavu jaknu stalno ali nije pokojni Vojvoda (cuvena plava jakna takodje) a nadimak mu je bio K.....

caporegime
10-02-2011, 16:16
bravo majstore,o toj akciji niko nikad nije pricao,znaci bili smo jedan pored drugog u toj akciji i to smo odradili vecinom mi mladji 18-20 god.a kad nas je murija razbila ja sam sa tuzlakom,bobi...,nele...,zapalio u neki deo gde su nas ljudi sa terasa gadjali i dozivali policiju i tuzlak uleti u neku supu uzmee sekiru i kaze JA CU SE TUC DO KRAJA!!mi se pogledamo nije nam dobro sreca cim smo izasli nalete murija i pohapsi 3 od nas 5 medju njima i tuzlaka.
i da pozdravim gospodina rdbgd koji je za mene najveci autoritet na severu u ex-yu vremenu

dobro da imamo nekog živog svjedoka s druge strane.
neću te davit is detaljima, ali kako ste nekoliko sati sjedili na istočnom dijelu južne tribine, bez ikakve namjere da se sjurite dolje i tučete svi na sve zanima me jedno.
kako cigani okolo pričaju ( a ja priznam da je to uglavnom saznanje sa interneta jer kako je od tad prošlo 20 godina da nismo u itoj državi, ne mogu se lako naći ljudi za razgovor) u najmanju ruku kao da su srušili cijeli zagreb i sve nas razbili.
pa ako je netko toliko jači, ako je već sve prije toga rasturio i razvalio što se nije pridružio daljnoj makljaži, što nisu isletili dolje i sve pomeli pred sobom.
prema onakvim pričama to je očito subjektivni odnos veći nego što mi imamo npr. prema kohorti od koje valjda nikad nismo ni bježali nit se skrivali i uvijek im se nudili i u daleko manjih brojevima.
zašto dakle, ako su boysi poslovično jajare ili čave, koje izraze ja susrećem, niste do kraja pomeli te čave (ne želim nametati ništa tebi osobno ali ovakav opisani stav
se najčešće mogao naći kod prepričavanja događaja od tog dana a da i nisam vidio nikoga tko bi s ciganske strane malo realnije sagledavao događaje) ?

NorthStand
10-02-2011, 18:49

Dobro zapažanje, moj je dojam da u to vrijeme nije se ni moglo više napravit, od onog što se napravilo. Naravno da bi najbolji scenarij bio, da se iznabijalo pandure, skršilo ogradu i udarilo na cigane, samo lako je nešto zamislit, a sasvim drugo je to sprovest u djelo. Po meni najveći minus nama taj dan je taj što si ti reko, netko je moro bit na jugu, ako se cigani okuraže kao što se i jesu okuražili, da ih ima tko dočekat, a ne da simpatizeri moraju spriječavat kršenje juga. I tu je po meni bio naš kiks, sve ostalo je dobro odrađeno, i naravno ono isprijed stadiona kad su tadašnji mlađi dobili odnosno bježali od udarne divizije delija, al jebiga i na greškama se uči zar ne?

A čuj delije jesu otišle bez posljedica, jer ako me pamćenje dobro služi, za tu tekmu je do tad bilo neviđeno osiguranje. Nekih 400 pandura, zvuči smiješno, al u to vrijeme to je vjerojatno bilo jako puno. Ne znam ako sam ja dobro informiran oko broja pandura, ako nisam nek me netko ispravi od starijih. Ovo za bježanje mlađih i broj pandura, znam preko neta, pa neka me netko ispravi ako nije točno.

rdbgd
10-02-2011, 22:59
http://www.dodaj.rs/f/2P/f1/4nDPFJET/1989-1990-zagreb-1.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1A/iz/mJ8GfF/1989-1990-zagreb-2.jpg

http://www.dodaj.rs/f/0/Tm/4UqMmkin/1989-1990-zagreb-3.jpg

Evo par slika sa pomenutog dogadjaja kod okretnice

caporegime
10-02-2011, 23:12
ova prva slika je na novoj branimirovoj, par kilometara od stadiona.
to što se tu događalo ne može imati veze s događajem kod okretišta.

ova druga slika prikazuje očiti juriš jedne skupine.
teško da svi koji su u kadru pripadaju u dvije grupe, odnosno da jedan dio ljudi ganja a da drugi bježi. nek me se ispravi ako griješim.
po odokativnoj procjeni tu ima puno više od 30 ljudi koji broj je izjavio onaj cigan sa snimke ispred južnog stajanja kad je opisivao događaj a da pred njima bježi 200 ljudi koju brojku je također isti spomenuo, nije realno jer bi se u pozadini vidjelo veći broj ljudi a 200 ljudi koji bježe bi pokrilo širok pojas u pozadini.

ipak snimke su pravi rariteti i dobro je što su tu.
sad bi trebali naći neke mališane, koji su bili među onima koji su neuspjelo pokušali napasti cigane na borongaju, da daju ssvoje viđenje. a ima ih na drugim forumima, valjda netko od njih čita.

rdbgd
10-02-2011, 23:18
U pravu si 99% ljudi u kadru su Delije.

zlatni_ljiljan
10-02-2011, 23:27
da pitam ekipu,jel ijedna navijachka grupa iz BIH mogla parirati Delijama,Boysima,Torci,Grobarima prije rata...ili su Horde Zla ,Robijashi,Manijaci bili trahana u to vrijeme?Interesira me to iz razloga sto se uglavnom uvijek prichalo o gore pomenutim...

caporegime
10-02-2011, 23:33
svaka ekipa je imala dio ljudi koji je vrijedio.
samo što su bih grupe bile mlađe, manje i s manjim brojem kvalitetnih momaka na okupu.
ali, evo svojedobno su horde zla imale dobru šoru s grobarima u beogradu samo što je jedan sarajlija potegao nož i ozlijedio dva grobara.
za detalje bolje pitati unchaineda.
svojedobno je u starom ćao tifu u jednoj reportaži iz banjaluke napričano kako su vulturesi masovno ubijali delije po ulicama ali to je ipak......ajmo reć...debelo pretjerivanje da ne upotrijebim težu riječ (pazi, vultures :009)
manijaci su pak jednom iznenadili cigane kod holliday inna i tu je nekoliko cigana završilo u bolnici.
uglavnom ni protiv koga nisi mogao ako bi ga potcijenio.
svatko se znaop saplest i protiv na papiru slabijih.

zlatni_ljiljan
10-02-2011, 23:42
Veliki klubovi su sto je i normalno bili magnet za sve momke bez obzira odakle su,zato sam se ja ibretio kad sam vidio onaj transparent delije tuzla,meni to nepojmljivo da neko iz Tuzle navija za Zvezdu pored Slobode...al eto to je to veliki grad magnet ...jednu skolu u Bihacu je dugo vremena krasio ogroman grafit Bad Blue Boys koji je osvano ako se ne varam negdje 88-89,mora da ste prolazili kroz Bihac pa ga isharali onako usput...

caporegime
10-02-2011, 23:48
pogledaj tu negdje na slikama vidjet ćeš jednu sliku sa hajduka, sliku je postavio the outfit, na kojoj ćeš vidjeti i bbb tuzla.
a ja se sjećam i velikog transparenta torcida tuzla.

unchained
11-02-2011, 00:21
da pitam ekipu,jel ijedna navijachka grupa iz BIH mogla parirati Delijama,Boysima,Torci,Grobarima prije rata...ili su Horde Zla ,Robijashi,Manijaci bili trahana u to vrijeme?Interesira me to iz razloga sto se uglavnom uvijek prichalo o gore pomenutim...
Bas kao sto ti je Capo napisao, ako bi usao opusteno mogao si svuda da najebes. E sada, Zenica je bila nezgodna ali je tamo bilo puno Grobara i simpatizera Partizana tako da mi tu nismo imali problema, realno.
Cigani su imali jaka uporista u Tuzli ali i u Sarajevu jako dobrih momaka.
Hajduk su gotivili po celoj zemlji a najvise zbog serije Velo Misto a oni su uvek imali svojih 50-80 ljudi koji su godinama isli zajedno.
Ja cu ti napisati pricu iz 1985te i HZ iako oni tada nisu ni znali da ce imati taj naziv. Kao sto sam i napisao da su BBB imali greske sto su nekada davno voleli da 'ruze' u manjim grupama po vrucim gostovanjima takav vid 'zabave' je mogao skupo da kosta. U svim gradovima je bila bar jedna ekipa koja je isla u izazove na nas iz tzv velike cetvorke.
Sto se tice tog Sarajeva, to je ono gostovanje sa ludilom u Sidu i prvim otvorenim sukobompolicije i navijaca pa su sva ostala ludila sa tog gostovanja ostala u senci. Isto kao ono u sumi na Maksimiru, da nije bilo ludila na stadionu sve bi brujalo o policajcu koji je izgubio oko.
Da se vratim na to Sarajevo, pre utakmice na platou iza istoka Koseva mi smo provali likove koji su rasirili veliki transparent Raja sa Anexa. Bilo ih je tu bas dosta a tada su jos uvek isli na istok. Mi smo se zaleteli a po inerciji obicno druga grupa krene u paniku i tako iskoristis momentum. Ono sto smo tada videli je bilo zaista nesto posebno, mi smo zauzeli plato (da ne zaboravite da su to bile nase najjace godine sa najboljom ekipom) a likovi su branili transparent da su na kraju polegali po njemu. Ja tako nesto ni pre ni posle toga nisam video. Kako takvim ljudima uopste da uzmes transparent?! Likovi su odbranili transparent iako su svi do jednog bili bas dobro iznabadani (za taj period). Panduri su se pojavili vrlo brzo i mi smo se vratili nazad ali tog dana su izbegavali da naknadno ulaze u bilo sta sa nama jer su verovatno imali neku direktivu zbog Sida. Sada ide deo posle utakmice, naleteli smo bili na ribu iz kraja koja je nekim svojim razlogom bila u Sarajevu i to smo se sreli pre utakmice pa je isla sa nama, posle utakmice smo videli da ima pun k pandura i mi odlucimo da zapalimo levo ka onim zgradama dok je nas korteo isao onom ulicom od Koseva ka dole. Nismo ni provali da su nas likovi upratili i kada smo vec skroz bili otisli levo samo su istrcali sa nozevima, jako nezgodna situacija. Ta scena je trajala kao vecnost, oni su stali i nisu znali sta da rade ali su bili kao skamenjeni, nas bitno manje a onda se nas najstariji clan snasao. Viknuo je murja, i oni su vec krenuli da pale a kao slag na tortu pojavljuje se pandur koji se ko zna od gde vracao i ono prolazio a nas iscupao.
Sada vidis da je bilo svuda dobrih ekipica, znaci moralo je ozbiljno.
Kada sam poslednji put bio u Sarajevu morali smo lopatama da se branimo, napadali su sa svih strana ali smo se odbranili.
Nadam se da sada imas realniju sliku jednog vremena.
http://i53.tinypic.com/2ywh6ig.jpg

exx
11-02-2011, 08:53
ova prva slika je na novoj branimirovoj, par kilometara od stadiona.
to što se tu događalo ne može imati veze s događajem kod okretišta.

ova druga slika prikazuje očiti juriš jedne skupine.
teško da svi koji su u kadru pripadaju u dvije grupe, odnosno da jedan dio ljudi ganja a da drugi bježi. nek me se ispravi ako griješim.
po odokativnoj procjeni tu ima puno više od 30 ljudi koji broj je izjavio onaj cigan sa snimke ispred južnog stajanja kad je opisivao događaj a da pred njima bježi 200 ljudi koju brojku je također isti spomenuo, nije realno jer bi se u pozadini vidjelo veći broj ljudi a 200 ljudi koji bježe bi pokrilo širok pojas u pozadini.

ipak snimke su pravi rariteti i dobro je što su tu.
sad bi trebali naći neke mališane, koji su bili među onima koji su neuspjelo pokušali napasti cigane na borongaju, da daju ssvoje viđenje. a ima ih na drugim forumima, valjda netko od njih čita.

U ranim jutarnjim satima cigani su potisnuli naše tada mlađe ekipe (zgm,bm) skroz do pruge,kak su cigani bili brojniji od očekivang nakon zaleta došlo je do njihove kontre koja je završila potiskivanjem na prugu.tad su i oni stali jer zna se čega ima u obilju na svakoj željezničkoj pruzi.I tu je završilo,ni mi ni oni više naprijed.To je događaj kojeg je Sima zulu spominjao na onoj snimci iz maksimira...Nešto kasnije na cigane na Borongaju naletio je dio tadašnje ekipe (m....,T....,itd,dubrava većinom) i tad su cigani istjerani iz birtije,a to je ona priča o lupanju šank stoicom.Ovo za ujutro je istina,jebi ga naivno ušli u manjem broju i morali uzmaknut.

zlatni_ljiljan
11-02-2011, 10:24
Ceif mi vas je chitati ovako ujutro uz kahvu,svaka cast momci ,fakat dobri opisi iz prve ruke...ovo bi bilo dobro nekako prenijeti na papir i izdati neku enciklopediju o ex-yu navijachkoj sceni...

bgd_fantom
11-02-2011, 10:49
nista se ti ne brini

HVO-110
12-02-2011, 21:18
Ceif mi vas je chitati ovako ujutro uz kahvu,svaka cast momci ,fakat dobri opisi iz prve ruke...ovo bi bilo dobro nekako prenijeti na papir i izdati neku enciklopediju o ex-yu navijachkoj sceni...

Da bi išta dodao.
Samo nastavite!

caporegime
17-02-2011, 19:20
http://www.youtube.com/watch?v=xIT1f5Syd2A&feature=related

the outfit
07-03-2011, 17:42
105
106

legendarna pobjeda protiv engleza...

dečko iz naše ekipe iz splita je zaustavio promet u podzemnoj kad je na vanjskoj stanici onako mrtav odlučio na sveopće iznenađenje pišati i uputio se preko tračnica....
zastoj je potrajao, a svi su bili u čudu kako nije poginuo od strujnog udara, kaj je još zanimljivije iako je sve snimano izvukao se lišo...
Bog čuva pijance i budale, pogotovo kad si obodvoje...

caporegime
07-03-2011, 17:54
vidim li ja to neke face iz kvarta

the outfit
07-03-2011, 18:05
da, dio moje ekipe pojačan sa H.

the outfit
07-03-2011, 18:17
ne baš takva rijetkost...

caporegime
08-03-2011, 13:48
uh, ko iz krokodilovih ralja

the outfit
14-03-2011, 21:01
jedna neiskorištena karta...111

unchained
17-03-2011, 03:34
http://www.index.hr/sport/clanak/bojkot-bbba-u-centru-prosvjeda-podmicuju-ljude-da-dodju-na-stadion-jad-i-bijeda/542644.aspx
Gospodin T.B. na ovoj fotki deluje kao neki reziser, nego da li je ovo skroz desno tip koji je bio u VU za vreme rata? Kratka zurka, navikao na malo duzu kosu a i proslo je mnogo godina pa smo se svi izmenjali!?

exx
17-03-2011, 08:44
http://www.index.hr/sport/clanak/bojkot-bbba-u-centru-prosvjeda-podmicuju-ljude-da-dodju-na-stadion-jad-i-bijeda/542644.aspx
Gospodin T.B. na ovoj fotki deluje kao neki reziser, nego da li je ovo skroz desno tip koji je bio u VU za vreme rata? Kratka zurka, navikao na malo duzu kosu a i proslo je mnogo godina pa smo se svi izmenjali!?

Odgovor za ovog desno- nije,ovaj dečko,R.,je mlađi od mene par godina al odličan dečko ko i njegov brat,prošli su brdo toga.

the outfit
18-03-2011, 00:08
hihihihihi

exx
18-03-2011, 07:50
hihihihihi

ha,ha,ha,brutala

the outfit
22-03-2011, 13:10
kad se sjetim euforije na ovoj tekmi....
i finog fajta s murijom na tržnici...120

unchained
23-03-2011, 03:30
http://www.youtube.com/watch?v=8VMiy9f19sw
Tri baklje, isto toliko barjaka, istok stajanje,
da li te moze da se proveri?
Te baklje pre utakmice vadili na nas u pocetku tuce ali ih nisu palili.
Barjaci se na snimku ne vide ali sam ubedjen da su bili!?

unchained
27-03-2011, 21:32
Evo malo nas kada smo bili mladji i mrsavi a i imali kosu....
http://www.youtube.com/watch?v=Dc6pTx3sO1w

unchained
22-05-2011, 05:28
Partizan-Olimpija 1-0, 6.12.1975.
Olimpija-Partizan 0-1, 11.7.1976.
http://www.youtube.com/watch?v=kgaxFnx4FG4

dalton
24-05-2011, 09:35
Partizan-Olimpija 1-0, 6.12.1975.
Olimpija-Partizan 0-1, 11.7.1976.
http://www.youtube.com/watch?v=kgaxFnx4FG4

PLJACKA 1976-hajduk je triba bit prvak

bgd_fantom
24-05-2011, 15:58
http://youtu.be/w_kv-_ilap8
drugi deo klipa obracun sa grckom policijom,desetine suzavaca ispaljeno na nas,nakraju ih rasterujemo i prelazimo granicu bez kontole,posto nikoga nije bilo u granicnim kucicama

caporegime
24-05-2011, 16:06
što je to s grčkom murjom?
bez želje da omalovažim dobru akciju cigana, ali je li to do kaubojskog mentaliteta, aljkavosti ili nešto treće, budući su navijači iz hrvatske i srbije u svojim akcijama pokazali prilično dobro držanje protiv grčke ili npr. talijanske murje dok bi s češkom ili slovačkom to bila potpuna suprotnost.
cigani u solunu, tovari u ateni i genovi, boysi u bergamu, milanu.....
a u pragu i žilini bome svi troje se nisu baš dobro proveli.
a čehe i slovake bi onako kolokvijalno nazvali...papcima od naroda.

unchained
27-05-2011, 04:29
Partizan-Dinamo Zagreb, mozda ste gledali ali cete prepoznati i nase i vase likove... Ima i drugara koje nisam video godinama a i 'nestalih'..

http://www.youtube.com/watch?v=mnl0qorNTFI

http://www.youtube.com/watch?v=e6FMuSLyWnc&feature=related

dalton
27-05-2011, 15:19
http://www.youtube.com/watch?v=uIn_umCFfUw&feature=related

u slovackoj je bila lagana sacekusa od pandura nisan to u zivotu dozivija-super super i onda kad su se skupili i pripremili udri konjima palicama sa svime a kao sve super hrvati-turizam prijatelji i onda bez povoda udriiiii -ovo bi prije moglo u slovackoj ic u nezakonito postupanje policije ali eto a u grcku italiju su protivnicki navijaci bili od renomea pa je samim time drugacija situacija

bgd_fantom
04-06-2011, 15:30
http://youtu.be/mmlaOBxN9u8
evo jedan za komsiju grobara

bgd_fantom
04-06-2011, 15:48
kad se vec spomeu bratislava nase prvo gostovanje bez viza preko 1500 ljudi iz bgda

http://youtu.be/Ui1WWJHPFbo

http://youtu.be/z4hJD82_DhQ
i malo zajebancije

unchained
04-06-2011, 16:07
http://youtu.be/mmlaOBxN9u8
evo jedan za komsiju grobara
Hvala komsija, ovakvi zapisi nas i drze u zivotu!
Dobio sam juce fotku iz Rima i ovi moji svi matori i izgledaju bas starije. Ja se tesim da jos mladoliko izgledam i pogledam se malo bolje u ogledalu i skapiram da me vreme jezivo gazi...
Ali sve u k... Partizan je sampion..
Dobra vam je ona nova pesma, ona sto ide 'sve sto sada zelim je da budes kao pre..' ko god da je napisao alal mu k!

bgd_fantom
04-06-2011, 16:13
komso pa vidi sta je bilo ludilo bez usranih stolica na ovom vasem klipu 1:14.danasnje generacije nemaju pojma sta je bila borba za zivot posle gola

bgd_fantom
05-06-2011, 09:57
http://youtu.be/H5YAMFGkARg
sve sto sad hocemo je......

1981
05-06-2011, 10:05
komso pa vidi sta je bilo ludilo bez usranih stolica na ovom vasem klipu 1:14.danasnje generacije nemaju pojma sta je bila borba za zivot posle gola

Ovoga na 1:14 mislin da više nema nigdi.
Vidi se strast u svemu onome šta je predstavljalo navijača.
Gura si se i skaka da priživiš da te ne prigaze a ako si izgubija patiku aj je nađi u onoj masi.hahahahaha
Nekad bilo sad se spominjalo.

1981
05-06-2011, 10:13
http://www.youtube.com/watch?v=GgjtP73obMs&feature=related

Ovo je među jačin snimkama.

1981
05-06-2011, 10:27
http://youtu.be/H5YAMFGkARg
sve sto sad hocemo je......

Pisma je teška Argentina ali prvo šta se primjeti je da bar 50% navijača piva isto ka da ih neko sili da pivaju.

bgd_fantom
05-06-2011, 12:14

da da pravo ludilo,koliko mi nedostaju talasi i ovo divljanje posle gola,a za nasu pesmu pa na toj utakmici se ucila prvi put pa zato tako deluje

dalton
05-06-2011, 14:31

ni bengalke nisu sta su nekad bile -iman snimak na veleza u splitu gori 3-4 bengalke a istok kao da prolazio jedna ogromna hitna pomoc sa ogromnom rotacijom jer kako ovi vrti baklju na sjeveru tako je ona bacala osjaj na cili istok kao da je rotaciju neko upalija .

bgd_fantom
05-06-2011, 17:21
jebi ga daltone nema vise one od 15 000 kandela-jupiterke,ili vase na udar.upalis 1 pola severa se crveni

bgd_fantom
05-06-2011, 17:25
http://youtu.be/CLCDlnS4DgY
evo nam omiljene pesme zvezda hej-skakanje,evri go-divljanje
od 0:10 spasavaj se ko moze

patriot
06-06-2011, 21:23
edit......

patriot
06-06-2011, 21:24
http://www.youtube.com/watch?v=cCihd88hroI&feature=channel_video_title

patriot
06-06-2011, 21:27
u moru svih mogucih stvari koje ste izbacivali kako bi potvrdili status najbolje grupe po pitanju pjesama,ovo je jedino uspjelo..

nikada nisam kuzio to silovanje "argentina" stila i poplavu pjesama koje izbacivali..

exx
06-06-2011, 21:31
http://www.youtube.com/watch?v=cCihd88hroI&feature=channel_video_title

Nemrem vjerovat da ova snimka postoji...paokova zastava iz te večeri mi je godinama trunula u garaži,nakraju I...a priveden

dalton
07-06-2011, 02:15
ima ih jos ali mulci nisu vise od kradja kao mi nekad -danas ode u ducan kupi mirnovec pirotehnika baklju ......orginal dodje u nabavi za brod 16 eura i tribas imat masu dokumenata za sta ti treba ovo ono a i mirnovec se izborija za svoj supak pa nemos uvest nista bez njihovog blagoslova za pirotehniku-tragedija(PRAVE ZELJEZNE NA UDAR) pa in je to skupo ali za 100 godina hajduka ih je bilo pun kurac ali zato je bija rumban svaki brod od krka do dubrovnika.barem na tren su se vratila stara vrimena .nista sad cekamo 100 godina torcide a onda nek me djava nosi sta se mene tice.

unchained
07-06-2011, 02:34
Nemrem vjerovat da ova snimka postoji...paokova zastava iz te večeri mi je godinama trunula u garaži,nakraju I...a priveden
Ova hala je na Tresnjevci, odmah pored ledene dvorane?
Bio sam tu na koncertu The Godfathers ako nisam pomesao hale....

exx
07-06-2011, 08:31
Da,odmah do Ledene,ovo je mala dvorana doma sportova,tzv dvojka,ledena je jedinica

caporegime
07-06-2011, 09:42
trebalo je nekad, i prošverat one iz trsta.
iako, ne znam umišljam li ili je to sve isto ali one potezne su mi djelovale nekako blještavije i od ovih na kremen iz trsta a di neće od ovih za zabavu mirnovec.

dalton
07-06-2011, 14:08
trebalo je nekad, i prošverat one iz trsta.
iako, ne znam umišljam li ili je to sve isto ali one potezne su mi djelovale nekako blještavije i od ovih na kremen iz trsta a di neće od ovih za zabavu mirnovec.
razlika je bila velika i jacini tkz- kandela- oznaka

bgd_fantom
08-06-2011, 03:56
jebi ga daltone nema vise one od 15 000 kandela-jupiterke,ili vase na udar.upalis 1 pola severa se crveni
to ja rekoh malopre kandeli oznaka jacine osvetljenja

rdbgd
09-06-2011, 20:31
Na klipovima koje cu postaviti su iskljucivo navijaci Zvezde u periodu '86-'90.Snimci su skidani sa TV-a i snimani od strane nase foto i video sekcije.Snimci nisu poredjani po hronoloskom redu.

http://www.youtube.com/watch?v=Kn15zoGVOkY

http://www.youtube.com/watch?v=SL_webESl9w

caporegime
09-06-2011, 20:43
nikad nisam zapravo doznao detalje o onoj utakmici zvezda-partizan u devetom mjesecu 1989'. sjećam se one šore na terenu ali se i nije baš mogli vidjeti ko koga. odnosno svak je svakoga.
pa ako mogu beogradski veterani ispričat koju......

rdbgd
09-06-2011, 21:08
To je 85.derbi.Igran 16. ili 17. 9. '89.Jedan od najlepsih derbija na kojima sam bio.Preko 90 000 ljudi.Pre utakmice je ceo dan bila ludnica u gradu.Mi smo zapalili dosta zelenih i plavih dimova ,a grobari gomilu baklji.U 89.minutu dali smo go i pobedili 1:0.Jos se euforija nije stisala sudija je svirao kraj.Ljudi su spontano poceli da utrcavaju u teren ,pa sam uskocio i ja.Video sam da je na centru pocelo koskanje ,pritrcao sam i onda ucestvovao u tuci koja se prenela od centra do korner zastavice kod juga.To je kratko trajalo, nekoliko policajaca je utrcalo i oteralo nas prema severu.E tu je vec bilo vise policije pa je pocelo pendrecenje, ludi vatrogasac nas je prskao iz smrka, pa sam dok sam preskako reklame upao u rov i polomio mali prst na desnoj ruci koji mi je i dan danas kriv.Onda su se grobari organizovali utrcalo je njih par stotina u teren, ali ih je policija zaustavila u visini sesnaesterca na severnoj strani.Posle utakmice se to ludilo prenelo na ulice.Sve u svemu to je to...

unchained
09-06-2011, 21:18
Komsija, kada god vidim vase snimke setim se mog mucenog videa koji je nakon sto su 'foto i video sekcija' sve prebacivali na VHS Bog zna koliko je to sati materijala bilo, podlegao je nakon toga! Moj cale cesto spomene drugara sa severa i kaze sj....e mi video.
Delije Sever mi dodju video!
Capo, sto se tice te utakmice 17.9.1989. ja na samoj utakmici nisam bio a vezano je za zurku koju sam par dana pre toga pravio a ispalo je ono sranje. Ja sam bio deo ekipe koja je nabavila svu pirotehniku za derbi a ista je bila kod mene na gajbi u vreme zurke. Ako komsija hoce da napise izvestaj sa njegove strane pa cemo mu verovati a ja imam dobre fotke sa tog derbija pa bi napisao i dogadjaje sa zurke jer su vezane uz taj derbi. Mu.. sam pojeo ali sam morao da iskuliram to sto sam morao u stek jer je na zurci i oko zgrade gorelo i letelo sve i svasta. Znas kako, cigani su par puta popadali pre toga za piro iz zezanja i gluposti ali smo uspeli bar da sve odmah sklonimo sa moje gajbe na drugu lokaciju.
Ako komsija hoce da napise nesto o tome i ja cu postaviti fotke koje imam. Imaju oni i video zapis manjeg dela svega toga pa ce biti sta da se vidi.

caporegime
09-06-2011, 21:24
ovo je treći put da spominješ žurku u kontekstu, bolje da se ne zna.
pa šta je dovraga bilo na tom tulumu od prije 22 godine?
pa da ste ubili nekog otišao bi slučaj u zastaru.

unchained
09-06-2011, 21:38
ovo je treći put da spominješ žurku u kontekstu, bolje da se ne zna.
pa šta je dovraga bilo na tom tulumu od prije 22 godine?
pa da ste ubili nekog otišao bi slučaj u zastaru.
Pa igrom slucaja su se na zurci pojavili neki navijaci Zvezde, neke sam zvao a neke je pozvao moj drugar koji je bio u ciganskoj ekipi a nesvesno.
Taj je pozvao i ribe jer je vazio za jaceg svalera u Bg, medjutim ribe se pojave sa nekim tipovima koje su par mojih grobara i cigana prebili. Tipovi zapalili ali se organizovali u gradu i vratili na gajbu oko 3h i pozvali nas da izadjemo napolje. Tada nas je ostalo samo par iz moje ekipe i par cigana.
Kako je sva pirotehnika bila kod mene nas 6-7 je uzelo po dve baklje i rakete (secas se tih raketa na utakmici rdbgd?) i izleteli smo.
Njih je doslo 5 automobila a sa prozora smo im sprasili bili jednu u kola koja je promasila njihova kola i pogodila komsijina...
Zvali smo sve iz kraja da izadju (neki nasi matori Grobari) a navatali smo samo jednog koji je iazleteo sa satarom.
Kada smo popalili baklje i jurnuli na ove i opallii par raketica ovi su jedva utrcali u kola i zapalili, realno su i prepoznali ti novi koji su dosli ko je tu u stvari a jedan ganac se malo zaneo pa im je i skakao po kolima a drzao je dve baklje.
Nikada im vise nece pasti na pamet da se kace sa navijacima.
Inace su svi ustalli u kraju jer je sve gorelo, raketice pucale a baklje osvetlele sve kao da je dan.
Jedino sto su cigani znali tacno sta se sprema pa je najednom derbi igran po danu, ajde da nije teorija zavere ali je simptomaticno!!!!

unchained
09-06-2011, 21:47
Evo fotki sa derbija 17.9.1989.
http://i54.tinypic.com/5ufe34.jpg
http://i54.tinypic.com/ny8xhh.jpg
http://i56.tinypic.com/5tubkg.jpg
http://i51.tinypic.com/2unwylv.jpg

NorthStand
10-06-2011, 01:01
http://youtu.be/w_kv-_ilap8
drugi deo klipa obracun sa grckom policijom,desetine suzavaca ispaljeno na nas,nakraju ih rasterujemo i prelazimo granicu bez kontole,posto nikoga nije bilo u granicnim kucicama

Grčka policija je banana žešća, ono što se događa u ateni u HR nema šanse da bi se moglo dogodit jer naši panduri nemilosrdno kažnjavaju i svaki najmanji prijestup. Slično je i kod vas u SRB, dok ova grčka policija stvarno neprofesionalna dosta. Što se tiče slovačke, mislim da imaju najgoru da ne kaže najsiroviju policiju u europi. Ono što je Torcida doživjela, onakva podlost te "plave stoke" se rijetko kad može doživjet na vlastitoj koži, kako je to doživjela Torcida. U svakom slučaju, puno su zajebanije ove policije iz ex-komunističkih područja, krajnje nemilosrdne!

Inače dobro gostovanje s vaše strane, a grci slabo ispratili vašu prisutnost u gradu. Bez ikakvog kontakta, jedino gdje bi bilo kontakta su OLY PAOK PAO(kako za koga naravno, haha neki su i u prijateljskim odnosima ), ta tri kluba definitivno imaju navijače od akcije ovo ostalo vrlo upitno. Eventualno Iraklis, uglavnom nekako sam dojma da ima dosta akcije dolje i onda kad dođe neka grupa s ovih područja dolje praktički ništa vrijedno spomena se ne dogodi, kad su njihovi navijači u pitanju. Torcida ode u atenu, AEK isto kao nasilni ovo ono i šta je bilo, ništa. Isto sad igra reprezentacija dolje, prije će bit ćorak nego kuhanac(jedino ako u solunu budemo igrali, moguće da dođe do intervencije paokara). Al dobro to je tako, negdje bude zanimljivo negdje turistički.

NorthStand
10-06-2011, 01:06
u moru svih mogucih stvari koje ste izbacivali kako bi potvrdili status najbolje grupe po pitanju pjesama,ovo je jedino uspjelo..

nikada nisam kuzio to silovanje "argentina" stila i poplavu pjesama koje izbacivali..

Realno, mislim da im što se tiče melodičnosti pjesama nitko nije ravan. Cigani definitivno imaju nekog gadnog muzičara, i stihoklepca, kad su ovoliko pjesama izbacili ko neka glazbena institucija. Nije da ih volim, al što se toga tiče to im je jača strana po meni. Sad naravno, uvijek će bit i oprečnih mišljenja što je i normalno.

unchained
10-06-2011, 01:21
http://i52.tinypic.com/2njermu.jpg
http://i55.tinypic.com/autxdg.jpg
http://i55.tinypic.com/n5kdio.jpg
http://i52.tinypic.com/2vmty76.jpg

unchained
10-06-2011, 01:28
http://i55.tinypic.com/311x66a.jpg
Kuriozitet za ovu utakmicu i bakljadu je da je u istom danu igrano u Zagrebu Dinamo-Hajduk a da se nas drugar koji je isao po veci deo baklji u radnji susreo sa BBB.

NorthStand
10-06-2011, 01:34

To je to, bitno da se napada da se ne bi neki umislili da mogu u ZG turističke fore prodavat. haha I šta je bilo na kraju s tom zastavom, jel se to zapalilo ili je strunula kod tebe u podrumu? :rofl

NorthStand
10-06-2011, 01:36
Kakva je ovo akcija na terenu, neko slavlje ili sranje? :clap Ova zadnja slika, je u pitanju.

unchained
10-06-2011, 02:04
Kakva je ovo akcija na terenu, neko slavlje ili sranje? :clap Ova zadnja slika, je u pitanju.
Cigani su dali gol u 90tom minutu, mi smo bili brutalno osteceni od strane sudije.
Cigani uleteli u teren da slave pobedu a onda upali i nasi, bila dobra tuca na terenu ali su nasi nekako krenuli u kontru a ova poslednja fotka je trenutak kada panduri zaustavljaju Grobare a rdbgd moze bolje i realnije da ti opise detalje jer ja nisam bio na stadionu na moju veliku zalost!

NorthStand
10-06-2011, 03:35
Cigani su dali gol u 90tom minutu, mi smo bili brutalno osteceni od strane sudije.
Cigani uleteli u teren da slave pobedu a onda upali i nasi, bila dobra tuca na terenu ali su nasi nekako krenuli u kontru a ova poslednja fotka je trenutak kada panduri zaustavljaju Grobare a rdbgd moze bolje i realnije da ti opise detalje jer ja nisam bio na stadionu na moju veliku zalost!

Koja je ovo godina, ne znam jel si reko već al ja nisam vidio. Uglavnom djeluje mi dosta zanimljivo, ovako na prvi pogled.

unchained
10-06-2011, 04:22
Koja je ovo godina, ne znam jel si reko već al ja nisam vidio. Uglavnom djeluje mi dosta zanimljivo, ovako na prvi pogled.
17.9.1989.
Crvena zvezda-Partizan 1:0

NorthStand
10-06-2011, 04:45
17.9.1989.
Crvena zvezda-Partizan 1:0

Aha, to je znači taj derbi koji capo spominje da je bio dobar. Hvala na odgovoru.

bgd_fantom
10-06-2011, 12:29
http://youtu.be/1lRgtZDqkNk
ovo je taj derbi i tuca ispred juga

http://youtu.be/xuLiiF3ENTM
ovo je pocetak utakmica,molim rdbgd_a ako ima onaj bolji snimak sa druke kamere od zapada da stavi,to je mozda najveca proizvodja dima u ex-yu

http://youtu.be/7xpLklMyQ-M
i ovo za kraj kako pada covek u kanal 0:27

bgd_fantom
10-06-2011, 12:33
http://youtu.be/LrnJV6Vq1zA
evo neki sa TV pa se malo vidi u prva 2-3 min

rdbgd
10-06-2011, 13:11
85.derbi,17.09.'89

http://www.youtube.com/watch?v=xpeCSBw5HzI

caporegime
10-06-2011, 13:31

ovo je pocetak utakmica,molim rdbgd_a ako ima onaj bolji snimak sa druke kamere od zapada da stavi,to je mozda najveca proizvodja dima u ex-yu

forumski kolega? (s ovog mjesta imam zabranu na video uradke pa dok pišem ne vidim snimak)

bgd_fantom
10-06-2011, 14:04
nije forumski kolega na srecu‚hahahaa
ali ovaj snimak od rdbgda pa ovo je prava argentina,kakvo ludilo.a vatrogasci sve vreme smrkovima hlade publiku,jebote sever od 33 000 ljudi
sta ti je bila nasa liga i velika cetvorka,da je opstala bila bi evropska velika cetvorka po navijacima a mozda i po rezultatima

exx
10-06-2011, 17:24
‚velika cetvorka,da je opstala bila bi evropska velika cetvorka po navijacima a mozda i po rezultatima

ovo potpisujem

bandira
10-06-2011, 17:34
nije forumski kolega na srecu‚hahahaa
ali ovaj snimak od rdbgda pa ovo je prava argentina,kakvo ludilo.a vatrogasci sve vreme smrkovima hlade publiku,jebote sever od 33 000 ljudi
sta ti je bila nasa liga i velika cetvorka,da je opstala bila bi evropska velika cetvorka po navijacima a mozda i po rezultatima

zaboravo si zabranu odlaska igraća do 28 godina.Da je Srna,Pletikosa,Kalinić,Perišić,Lakić,Neretljak,Bar tolović,Leko,Jurić....Modrić,Čorluka,Vukojević,Kra njčar,Manđukić....

Inkvizitor
10-06-2011, 17:54
ovo potpisujem

navijački možda ali igrački ne. Imali smo prilike vidit. Juga juga uvik favorit pa kurac. Muljalo se, prodavalo se , kralo se. Nema prvenstva koje Miljanić vodio da ga nije proda. Od njega je zanat ispeka Ćiro.

i prije je bilo više nogometa a manje biznisa. Aj ti sad igraj kad igraš sa korporacijama. Prije je bilo dva stranca u ekipi i basta. A u Arsenalu ne igra nijedan Englez. To više nije nogomet.

Zvezda je osvojila zadnji normalni KP. Danas bi ga osvojila malo sutra.

bgd_fantom
10-06-2011, 21:39
zvezda je i sledece godine igrala fakticki polufinale sa samdorijom u bugarskoj i da je pobedila isla bi u london na barsu

patriot
10-06-2011, 21:56
da,al ste opet imali strasno jaku momcad..bio je tu belodedic,pa mihajlovic..ostao i pancev,dejo genije..pa doveli bolica kao zamjenu za prosineckog,jugovic itd..

plus,treba uzeti u obzir i ondasnji format natjecanja i samo jednog predstavnika iz lige petica..

reprezentacija yuge je oduvijek bila u kurcu radi svih mogucih igara oko nje..recimo,na klupi u italiji su pancev,suker,savicevic,jarni itd..a igra djed susic,do totalnih nogometnih anaflabeta u usporedbi sa gore nabrojanima..koji su vec to ljeto pokazali da mogu..

i naravno da uefa nema sanse kako bi dopustila dobnu granicu od 28 godina,koja je ionako pred kraj ukinuta..

dalton
10-06-2011, 23:25
hajduk je po meni zadnji sta je napravija nesto u ligi prvaka i mislin da dugo dugo nece niko moc ni primirisat blizu tome a o finalu da negovorimo .tada smo isli sa nekim samo vracenim igracima iz ex yu do cetvrtfinala i naisli na nikad vise tako jakog ajaxa koji je proda cilu momcad u najace klubove godinu iza-kloifert braca debour overmars dani blind kanu vandersar itd itd .ma jebes sve danas odma se iznerviran kad vidin sta su nan ucinili -navijaci zadnja crta obrane nekad jake lige ............

exx
11-06-2011, 22:46

A zipa grobara kako je skinuo šal s vrata ciganu u tom metežu,majstorski nema kaj

exx
11-06-2011, 22:52
zvezda je i sledece godine igrala fakticki polufinale sa samdorijom u bugarskoj i da je pobedila isla bi u london na barsu

Bila je neka priča ( još tamo prije 1995),vezana uz tekme Zvezde i Dorije,da su Vas kao u Đenovi dočekali ok,a da ste im vi u uzvratu prebrojali kosti u Sofiji...dal je to ipak rekla kazala i plod nečije mašte ili je neko jednostavno malo krivo posložio stvari?

unchained
12-06-2011, 20:17
Bila je neka priča ( još tamo prije 1995),vezana uz tekme Zvezde i Dorije,da su Vas kao u Đenovi dočekali ok,a da ste im vi u uzvratu prebrojali kosti u Sofiji...dal je to ipak rekla kazala i plod nečije mašte ili je neko jednostavno malo krivo posložio stvari?
U Djenovi su ih Cigani bas dobro isprozivali porukama na italijanskom sto je bio novitet kod nas.
Prvo je, mislim, bilo ono da su iako je rat itd.. ipak stigli da dodju, pa onda da cerka vlasnika kluba moze da im ....,
a meni najjaca-
Imate vise boja na dresu nego titula!
Ubistvo u pojam, svakako ce komsije imati i prigodne fotografije ili i video zapis sa tog gostovanja!

exx
12-06-2011, 20:34
Brutala,ha,ha,ha,ha,neka su ih,ti dorijani su ionako komunjare žešće
Mada znam da je jedan od vođa dorijana i istaknuti novinar/publicist/navijač u italiji inicijalima B.F. bio u kontaktu sa jednim ultrasom sa "severa",velikim kolekcionarem fotki i ostalog kao i sa R.P. iz Torce ZG (kojeg iznimno cjenim i poštujem)

unchained
12-06-2011, 20:40
Brutala,ha,ha,ha,ha,neka su ih,ti dorijani su ionako komunjare žešće
Mada znam da je jedan od vođa dorijana i istaknuti novinar/publicist/navijač u italiji inicijalima B.F. bio u kontaktu sa jednim ultrasom sa "severa",velikim kolekcionarem fotki i ostalog kao i sa R.P. iz Torce ZG (kojeg iznimno cjenim i poštujem)
Kada se setim onih Supertifa iz 80tih gde svi zivi pozdravlaju 'mio caro amico F.... B....', nema grupe iz sveta koja ga nije pozdravljala...

exx
12-06-2011, 20:54
E da,upravo taj

patriot
12-06-2011, 21:43
Brunu Fabia je par puta ugostio i Z.T. u Beogradu ako se ne varam,a isao je i u split pogledati Torcidu na djelu..

Inace meni su Doriani uvijek bili simpaticni..kao i CAV..

btw-kad vec spomenuo T... koja je njegova prica vezana uz united force?

svasta se pricalo,cak i o sukobu kojeg imao na tribini u novom sadu..

a mislim da radovci dobili u svoje redove i neke vidjenije delije?!

exx
12-06-2011, 22:12
Bez uvrede il namjere da budem ićiji odvjetnik, ali nema smisla da o viziji događaja jednog čovjeka neko priča u trećam licu,tako da ako se ikad pojavi na ovom forumu T će sam odgovoriti na ovo pitanje,a za dešavanja na sjeveru zvezdinog stadiona imamo ovdje relevantn(u) e osobe dao tome sude...

patriot
12-06-2011, 22:24
ok..ako mislis da pitanjem oko tog sukoba u novom sadu usao u rekla-kazala pricu jer T. nije na forumu,onda nek se brise..

iako je svakako zanimljiv taj odnos delije-uf i kako je puknulo izmedju njih

exx
12-06-2011, 22:36
Neće se brisat al na to pitanje ipak neka odgovori sam

1981
12-06-2011, 22:37
Bilo bi dobro ako o nečemu raspravljate da to sve bude na jednome mistu a ne na tri ili četri topica.

exx
12-06-2011, 22:41
Da,nebi htjeli razvodnit teme spajanjem ali zadnji postovi definitivno spadaju u old school topic,možda i pospajamo sve to u jedno,ja osobno nestignem

1981
12-06-2011, 22:51
Neće se brisat al na to pitanje ipak neka odgovori sam

Ako ga znaš provaj ga dovest.
Za njega san čuja da je bija viđeniji Cigan.

exx
12-06-2011, 23:10
kao što reko,na teme koje se dotiču pojedinaca neka isti odgovore sami
takva su i moja saznanja

dalton
13-06-2011, 00:19
http://i56.tinypic.com/2upti7b.jpg

lipo

rdbgd
13-06-2011, 12:50
http://www.youtube.com/watch?v=EPTg3RaROcQ

http://www.youtube.com/watch?v=8Dak4eg74Ig

dalton
13-06-2011, 13:37
cuveno paljenje novina -koja vrimena davna-

rdbgd
13-06-2011, 13:56
http://www.delije.net/press/press/1988_1989_Zvezda_Milan_1.jpg

Znao sam da ce biti komentara pa sam se spremio.Znam da je cirilica problem ali ukatko cu prepricati:
Dan pred utakmice Milan-Zvezda u Bg-u,policija je u akciji uhapsila nekoliko osoba i u stanu pronasla 40 baklji,52 rakete i 6 komada dimnih kutija koje se ne gase vodom,koje su navijaci Zvezde spremili za sutrasnju utakmicu sa Milanom.
To paljenje novina je krenulo spontano pred produzetke ali na kraju krajeva ispalo je lepo.

NorthStand
13-06-2011, 15:45
http://i56.tinypic.com/2upti7b.jpg

lipo

O kome je ovdje riječ, koja zemlja čiji navijači?

caporegime
13-06-2011, 15:55
na slici piše nešto kao kibicewisly......da nisu poljaci?

NorthStand
13-06-2011, 17:43
Moguće, i djeluju mi kao oni, odnosno pomislio sam ovako na prvu da je o njima riječ al nemam pojma. Samo mogu reć da je slika, prva liga toliko navijača na jednom mjestu i onda još svima šalovi u zraku, palac gore.

dalton
13-06-2011, 23:27
O kome je ovdje riječ, koja zemlja čiji navijači?

wisla krakow-prvaci slavlje

caporegime
13-06-2011, 23:28
Moguće, i djeluju mi kao oni, odnosno pomislio sam ovako na prvu da je o njima riječ al nemam pojma. Samo mogu reć da je slika, prva liga toliko navijača na jednom mjestu i onda još svima šalovi u zraku, palac gore.
jest. jebeno moćna slika.

dalton
13-06-2011, 23:28
http://www.delije.net/press/press/1988_1989_Zvezda_Milan_1.jpg

Znao sam da ce biti komentara pa sam se spremio.Znam da je cirilica problem ali ukatko cu prepricati:
Dan pred utakmice Milan-Zvezda u Bg-u,policija je u akciji uhapsila nekoliko osoba i u stanu pronasla 40 baklji,52 rakete i 6 komada dimnih kutija koje se ne gase vodom,koje su navijaci Zvezde spremili za sutrasnju utakmicu sa Milanom.
To paljenje novina je krenulo spontano pred produzetke ali na kraju krajeva ispalo je lepo.

ispalo je dobro sobzirom da su se svi pridruzili a na ovoj utakmici je bilo i nasih it torciide desetak sta ja znam -naravno sa milanezima

NorthStand
14-06-2011, 00:20
http://www.rtl.hr/video-nijemci-stvarno-vole-nogomet-clanak-29325

rdbgd
14-06-2011, 16:59
http://www.youtube.com/watch?v=b4tnr21Kc_w

http://www.youtube.com/watch?v=bTvvtvxGIyU

1981
14-06-2011, 17:43
Magla hahahaha

http://www.youtube.com/watch?v=C7WWiOIWeu4

caporegime
14-06-2011, 17:44
moram reći, da iako su cigani u pitanjima koreografije, izgleda tribine i organizacije dosegnuli rijetko viđenu visoku razinu, nekako mislim da je temperament i spontanost tih davnih dana bila moćnija nego današnja -po crti posložena- organizacija.

1981
14-06-2011, 17:51
moram reći, da iako su cigani u pitanjima koreografije, izgleda tribine i organizacije dosegnuli rijetko viđenu visoku razinu, nekako mislim da je temperament i spontanost tih davnih dana bila moćnija nego današnja -po crti posložena- organizacija.

Torcida
BBB
Delije
Grobari
Horde
manijaci
Armada
Kohorta
One komunjare od Veleža
Robijaši

10 jakih grupa ovako na brzinu.

Danas, Slaven Belupo oni jedan krnjavi bez zubiju sa bubnjen i oko njega deset dice.

caporegime
14-06-2011, 17:55
i red firm, varvari ,meraklije, indijanci, pa zašto ne i green dragonsi (išli su čak i na gostovanja) pa blue marines, komiti.....
da je bilo boljeg prijevoza tada bilo bi i većeg broja na gostovanjima

1981
14-06-2011, 18:03
i red firm, varvari ,meraklije, indijanci, pa zašto ne i green dragonsi (išli su čak i na gostovanja) pa blue marines, komiti.....
da je bilo boljeg prijevoza tada bilo bi i većeg broja na gostovanjima

UF.Nisu ni oni loši.

bandira
14-06-2011, 18:04
uglavnom,svagdi si moga lako dobit po glavi

NorthStand
14-06-2011, 18:04
Vidi se na ovim slikama, da je to bilo vrijeme kad su ljudi više disali za svoje klubove. Žalosno, jer danas kad imamo svoju državu, stadioni praktički zjape prazni, neobjašnjivo i pomalo neshvatljivo. Razumjem krizu, i životne probleme, al opet sam nekako mišljenja da su ljudi danas prerazmaženi svaki kurac im smeta i onda rađe sjede doma nego da mrdnu guzicom.

NorthStand
14-06-2011, 18:07
UF.Nisu ni oni loši.

Dobro, te vaše prijateljske ustaško četničke odnose nećemo ovdje tolerirat. hahaha Jel se čujete vi stariji iz torce, šta s splićom koliko sam skužio po pisanju na tribini nije dolazio u split od rata na ovamo. Al vjerojatno mu i dalje srce zavibrira, kad gleda utakmicu svog najdražeg kluba. :rofl

1981
14-06-2011, 18:10
Dobro, te vaše prijateljske ustaško četničke odnose nećemo ovdje tolerirat. hahaha Jel se čujete vi stariji iz torce, šta s splićom koliko sam skužio po pisanju na tribini nije dolazio u split od rata na ovamo. Al vjerojatno mu i dalje srce zavibrira, kad gleda utakmicu svog najdražeg kluba. :rofl

?????
Šta je pisac tija reć?

caporegime
14-06-2011, 18:19
?????
Šta je pisac tija reć?

mislim da je čovjek čitajući srpsku tribinu, sajt, dobio dojam da je jedan od tamošnjih moderatora kojemu je bio nadimak splića izvorni lik. jer, taj lik se tako predstavljao, kao bivši član prve ekipe torcide koji je početkom rata otišao u knin, gdje da je bio u srpskoj vojsci, pa je onda došao u beograd gdje da je bio istaknuti član UF-a a kratko nakon toga da je otišao u ameriku.
e sad, na torcidinom sajtu su postojale i neke priče koje su bile potpisne sa splićo, a iz kojih je bilo moguće vidjeti da se pisac tih priča nekoliko godina nakon tih događaja stalno nalazio u beogradu.
međutim, sramota je pukla kad je jedan od sumnjičavih članova foruma srpske tribine nešto posumnjao, provjerio pa se ispostavilo da je navedni lik šupljak totalni a sve njegove priče laži.
naime, otkrivenio je da je lik, što je na njihovom forumu i priznao 1978 godište pa je dakle 1990 imao tek 12 godina.
ispade da je sva njegova priča o gostovanjima po beogradu i okolo, sa torcidom totalna laž kao i sudjelovanje u ratu jer je od 1991 pa do 1995 imao od 13-17 godina.
vjerujem da ći sam northstand potvrditi da je ovo što sam napisao točno.

1981
14-06-2011, 18:22
mislim da je čovjek čitajući srpsku tribinu, sajt, dobio dojam da je jedan od tamošnjih moderatora kojemu je bio nadimak splića izvorni lik. jer, taj lik se tako predstavljao, kao bivši član prve ekipe torcide koji je početkom rata otišao u knin, gdje da je bio u srpskoj vojsci, pa je onda došao u beograd gdje da je bio istaknuti član UF-a a kratko nakon toga da je otišao u ameriku.
e sad, na torcidinom sajtu su postojale i neke priče koje su bile potpisne sa splićo, a iz kojih je bilo moguće vidjeti da se pisac tih priča nekoliko godina nakon tih događaja stalno nalazio u beogradu.
međutim, sramota je pukla kad je jedan od sumnjičavih članova foruma srpske tribine nešto posumnjao, provjerio pa se ispostavilo da je navedni lik šupljak totalni a sve njegove priče laži.
naime, otkrivenio je da je lik, što je na njihovom forumu i priznao 1978 godište pa je dakle 1990 imao tek 12 godina.
ispade da je sva njegova priča o gostovanjima po beogradu i okolo, sa torcidom totalna laž kao i sudjelovanje u ratu jer je od 1991 pa do 1995 imao od 13-17 godina.
vjerujem da ći sam northstand potvrditi da je ovo što sam napisao točno.

Virovali ili ne još nikad nisan uša na Srpsku tribinu.
Taj Splića je onda kralj.hahahahahahaha

caporegime
14-06-2011, 18:29
http://torcida.org/site/nekoliko-prica/

zajebo je taj očito sve oko sebe. barem 10 godina je vukao za nos cijelu scenu sa srpske tribine.org aili bome zajebo je i torcidu

Igraju Zvezda i Hajduk u Splitu, odvelo cigane do Popaja a mi uvatili kružit okolo. Doša Jeti sa kozon i ka otiće on da izvidi situaciju. Posli pola ure se vraća urla di ga čulo i ne čulo gura kozu kraj sebe a razbijena mu glava. Sav krvav viče “Ajme meni majku in jeben cigansku, opizdili me matunon po glavi”. Mi popadali na pod od smija pijani ka guzice a Prnjak viče “Ajde kretino nadrogirani koga ti zajebaješ, pa si sa motora”. Jeti nije tija ić na utakmicu jer mu nismo virovali, osta u parkiću pit Kaštelet i samo viče “Matunon čovika po glavi u njegovon gradu, aaaa krvavu vam majku jeben”. Niko mu nije virova jer je bija sklon razbijačinama na motoru. Desetak godina kasnije mi priča čovik u Beogradu kako je u Splitu opalija nekog na motoru sa matunom po glavi u blizini Popaja. Kaže da je taj isti kružija okolo i piva neke pisme, ovi ga sačekali i tres. Ako čitas Jeti, izvini posli 15 godina.

kako je samo jedan splićo koji je tobože bio torcidaš a otišao u bg odnosno početkom rata napustio split nema drugog da bi bio taj.
čak je na srpskoj tribini govorio ikavicom i govorio ća.
tu imaš njegove izvještaje sa gostovanja iz osamdesetih godina koji su još uvijek na torcida.org a kak osam imao prilike čitati bijes i razočaranje ljudi sa srpske tribine kad su prokužili varalicu smijao sam se ko blesav ponajviše jer je frajer bio tako uvjerljiv da sam i ja pomislio da je to neki originalni lik.
a on i za mene faktički klinac!
naravno, ako se u ovom slučaju radi o onih 0.05% šansi da je pisdan neki drugi splićo, i to pravi, ja se ispričavam ali mislim da nema suda koji bi na temelju ovoh indicija donio drukčiju odluku.

caporegime
14-06-2011, 18:40
ajmo se ljudi malo bolje organizirati jer su se počele miješati teme.
ovdje stavljajte fotografije ili video klipove koji su baš ono po nečemu posebni kao npr. onaj klip izlaska napolitana u rimu ili ona slika s navijačima wisle na trgu ili neki detalj koji nije samo suho navijački nego je jedan detalj vremena, snage, želje i tih subjektivnih stvari uhvaćen aparatom ili kamerom.
domaće ili strane. stare ili nove svejedno.

1981
14-06-2011, 18:45

zajebo je taj očito sve oko sebe. barem 10 godina je vukao za nos cijelu scenu sa srpske tribine.org aili bome zajebo je i torcidu

kako je samo jedan splićo koji je tobože bio torcidaš a otišao u bg odnosno početkom rata napustio split nema drugog da bi bio taj.
tu imaš njegove izvještaje sa gostovanja iz osamdesetih godina koji su još uvijek na torcida.org a kak osam imao prilike čitati bijes i razočaranje ljudi sa srpske tribine kad su prokužili varalicu smijao sam se ko blesav ponajviše jer je frajer bio tako uvjerljiv da sam i ja pomislio da je to neki originalni lik.
naravno, ako se u ovom slučaju radi o onih 0.05% šansi da je pisdan neki drugi splićo, i to pravi, ja se ispričavam ali mislim da nema suda koji bi na temelju ovoh indicija donio drukčiju odluku.

hahahahaha
Ovo mi sve govori.
Čudno kako Splićo nije posta legenda.
Dobro san Daltonu reka da se legende stvaraju priko interneta.

NorthStand
14-06-2011, 22:57
?????
Šta je pisac tija reć?

zaebancija, nego jel to bio neki viđeniji lik i jel ga zna tko od vas starijih iz torcide, pričo je da je nekad bio dio torce, a poslje kad je otišo u srbiju bio viđeniji UF. i danas piše tamo, pod nickom splića. sad ne znam jel tko od vas zna, o kome je riječ. no nebitno, kad si spomenuo UF pao mi on na pamet. danas je valjda u chicagu, nemam pojma jel to istina u vezi s njime ili nije, tako da ne mogu potvrdit ništa što se njega tiče, nego kad sam ga tamo čito dobio sam dojam da je stvarno bio viđeniji torcidaš a poslje i UForce, ne znam nije mi djelovalo kao da glumi nešto što nije. stvarno ne bih znao, možda je točno da je "glumac" a možda je i stvarno istina to što priča, tko će znat ne mogu ništa tvrdit decidirano kad ga ne znam osobno, već samo putem žice.

NorthStand
14-06-2011, 23:10

pa upravo to, pa ja i sad vjerujem da je to stvarni lik, odnosno da je sve što je reko istina. haha jer ako nije, onda je jebeno dobro znao prodavat priču, ne meni nego svima tamo hahaha a kako su samo svi pratili šta piše! ako je lažnjak, boga mi fino nas je provozao. haha mislim ne znam u čemu je fora, lagat na nekom forumu da si bio viđeniji torcidaš i UF ako nisi? u čemu je kvaka, i što s time točno postiže nije mi baš najjasnije? a tko ga je "provalio", neki naš ili neki srbo?

caporegime
14-06-2011, 23:29
pa upravo to, pa ja i sad vjerujem da je to stvarni lik, odnosno da je sve što je reko istina. haha jer ako nije, onda je jebeno dobro znao prodavat priču, ne meni nego svima tamo hahaha a kako su samo svi pratili šta piše! ako je lažnjak, boga mi fino nas je provozao. haha mislim ne znam u čemu je fora, lagat na nekom forumu da si bio viđeniji torcidaš i UF ako nisi? u čemu je kvaka, i što s time točno postiže nije mi baš najjasnije? a tko ga je "provalio", neki naš ili neki srbo?

pa, mislio sam da smo apsolvirali ovu temu ali evo. lik koji ga je otkrio je zapravo bio njegov kompić, srpski navijač, koji se sprijateljio s njim i vjerovao mu ali je vremenom počeo sumnjati pa mu se neke stvari nisu slagale, proveo svoju internu istragu i sve to objelodanio.
tema je bila dugačka a dotični (splićo)se osramotio za sva vremena iako, pošto živi u americi, vjerojatno ga baš briga.
iako, dobra fora, to je ono, kad lažeš ultraveliko prije će ti netko povjerovat nego kad lažeš na sitno.
i to je to što se tiče toga.
zatvaramo priču o splići UF za sva vremena.

NorthStand
14-06-2011, 23:43
pa, mislio sam da smo apsolvirali ovu temu ali evo. lik koji ga je otkrio je zapravo bio njegov kompić, srpski navijač, koji se sprijateljio s njim i vjerovao mu ali je vremenom počeo sumnjati pa mu se neke stvari nisu slagale, proveo svoju internu istragu i sve to objelodanio.
tema je bila dugačka a dotični (splićo)se osramotio za sva vremena iako, pošto živi u americi, vjerojatno ga baš briga.
iako, dobra fora, to je ono, kad lažeš ultraveliko prije će ti netko povjerovat nego kad lažeš na sitno.
i to je to što se tiče toga.
zatvaramo priču o splići UF za sva vremena.

Al i dalje ne mogu vjerovat, da je tip lažnjak, čak nisam ni primjetio da je provaljen, ni tko ni kako ovo mi prva info i to od tebe, stvarno prvi put čujem. No nebitno, isprika za off.

rdbgd
15-06-2011, 14:01
'88-'89,Zvezda-Partizan 3:1

http://www.youtube.com/watch?v=oQPMFlIsYnE

bgd_fantom
15-06-2011, 16:05
iako ih ne volim vidim da se ovde u.f. nekako olako spominje.grupa koja je bila verovatno najaca u drugoj polovini 90 u srbiji,koja ima tuca sa murijom vise nego cela velika 4 zajedno,koja je brdo stvari uvela na nasu scenu,kojoj je kop koliki god da je ceo ekipa,koja nigde nije bezala ni predkim,dobijala batine ali uvek stajala i to samo od nas a i mi od njih.smesno je porediti neke red firmove,zamunce,verujte mi i armade,kohorte sa u.f.mozete napisati posle ovoga sta god ali to vam je stanje stvari 101% sto bi oni rekli

U priči
15-06-2011, 16:35
Lepo rečeno.

caporegime
15-06-2011, 16:49
iako ih ne volim vidim da se ovde u.f. nekako olako spominje.grupa koja je bila verovatno najaca u drugoj polovini 90 u srbiji,koja ima tuca sa murijom vise nego cela velika 4 zajedno,koja je brdo stvari uvela na nasu scenu,kojoj je kop koliki god da je ceo ekipa,koja nigde nije bezala ni predkim,dobijala batine ali uvek stajala i to samo od nas a i mi od njih.smesno je porediti neke red firmove,zamunce,verujte mi i armade,kohorte sa u.f.mozete napisati posle ovoga sta god ali to vam je stanje stvari 101% sto bi oni rekli

nitko ne spori njihovu vrijednost ali ipak u vrijeme bivše juge oni su bili tek grupa u začetku sa uvrh glave 50 ljudi dok su ove druge grupe ipak bile grupe sa bar nekim stažom.
praktički su postojali tek zadnja dva prvenstva bivše juge, pa kad to uzmeš u obzir, a spomenuti su koliko ja vidim isključivo u tom kontekstu, onda nekog razloga za ljutnju nemaš.
u vrijeme bivše juge su se tek formirali a to što su se poslije razvili u jednu iznimno čvrstu huligansku ekipu koja je nadšišala mnoge i brojnije i starije grupe može biti tek tema za nešto drugo.
moraćemo napraviti temu za neki prijelazni old school od 1992 pa do ne znam kad već obzirom da je ovisno o starosti nekog pojedinca pitanje stare škole subjektivan pojam.

NorthStand
15-06-2011, 16:50

E sad to koliko su oni imali tuča s pandurima u srbiji, i nisam najbolje upućen. Ono što mogu reć je to da je gostovanje u novom pazaru odlično odrađeno s njihove strane, ono što sam vidio na videu. Isto tako, jedan filmić gdje pandure ganjaju na banjici. Pa tuča s ciganima, gdje ih malo nagazili. Uglavnom, svakako da zaslužuju respekt što se akcija tiče. Nisam ja njih nigdje podcijenjivao, nego sam čuo za neke kontakte Tst i UForce-a al ne ovaj Splićo o kojem pričali, već jedni drugi likovi. No nebitno u biti, da ne davimo temu bezveze.

I za kraj zapamtite, nasilje je glupost! :rofl

http://www.united-force.org/galerija/1757Radnicki%20Nis-Rad07-08a.jpg

bgd_fantom
15-06-2011, 20:06
ni ja ih nevolim ali pitajte bilo koga u srbiji ne postoji grad gde oni nisu razvukli lokalnu muriju,pa ovi zovu pojacanje pa ih onda razšrafljuju.uostalom oni su ladno prvi izbacili trans SMRT POLICIJI,sto dovoljno govori o njihovom glavnom suparniku.a novi pazar 200 ljudi na 15 000 muslimana i ne beze nego izlaze na teren i ulaze u sukob dovoljno o njima govori.
mnoge grupe i iz ex-yu i sire bi se zajebale na njima
toliko od mene o u.f.nisam im advokat.sto se mene tice ova rasprava ja zavrsena

edit: kako si odmah mogao primjetiti ovo je forum hrvatskih domoljuba izrazito nacionalnih uvjerenja.
međutim, nitko tebe neće nazivati četnikom niti će te iz čista mira vrijeđati pogrdnim imenima obzirom na nacionalnost, bez upozorenja za takvo ponašanje ili nečega još represivnijeg kao i brisanja takvih naziva.
razina poštovanja među suprotstavljenim protovnicima će biti održana obzirom na relevantnost i veličinu ljudi koji ovdje pišu. radi toga nećeš ni ti muslimane nazivati turcima bez obzira na to što ti ili ja ili netko drugi mislio o njima.
dalje, mislim da sam već pojasnio okolnosti oko UF koji su spomenuti na način na koji su spomenuti samo u okvirima njihovog dosega u navijačkom svijetu bivše juge jer nitko nije ni podcijenio UF a vjerujem nitko tko imalo kuži stvari neće poreći da su UF navijačka grupa sa huliganskom reputacijom koja spada u europski vrh. toliko o ovome, i što se mene tiče oko njih u ovoj temi i na ove okolnosti ne treba biti daljnje rasprave.

p.s. northstand je dinamovac, ako sam dobro shvatio tvoju opasku, pa svojedobna razračunavanja nekoga obzirom na ugošćavanje UF na nečijoj tribini ipak ne dotiču njega.
toliko.

bgd_fantom
15-06-2011, 20:08
e da pa naravno da ste prijatelji,i to veliki!!!
neki su leteli se severa poljuda zbog bratstva i jedinstva

exx
15-06-2011, 23:57
Ja bih Vas stvarno sve zamolio da odjebete sa ovim dječjim šprehama i da ak nemate namjeru konstruktivno raspravljat odjebete svi koji tak misle.Boli me k za ustaše.četnike,hanđar divizije,ove one,o ratu pišete vi koji ga niste osjetili nit u njemu bili,pametni ste u 3 pm.
Ja kao i oni normalni ovdje oću ćut kaj se desilo i iz drugog ugla,il saznat kaj se dešavalo u oređenim periodima kad informacija nije bilo,sa napomenom da je svaki navijač iz svake skupine pojeo pun k govana kad i di je trebalo,a ne preko prepucavanja na forumu.
Il se dovedite u red ili nemojte kvarit trenutke predaha i sjećanja nama drugima.HVALA

caporegime
16-06-2011, 00:16
nije bilo ratnih priča nit neke tenzije. tek samo da se zna da su stari doživljaji na prvom mjestu.

100s
16-06-2011, 00:23
Ja bih Vas stvarno sve zamolio da odjebete sa ovim dječjim šprehama i da ak nemate namjeru konstruktivno raspravljat odjebete svi koji tak misle.Boli me k za ustaše.četnike,hanđar divizije,ove one,o ratu pišete vi koji ga niste osjetili nit u njemu bili,pametni ste u 3 pm.
Ja kao i oni normalni ovdje oću ćut kaj se desilo i iz drugog ugla,il saznat kaj se dešavalo u oređenim periodima kad informacija nije bilo,sa napomenom da je svaki navijač iz svake skupine pojeo pun k govana kad i di je trebalo,a ne preko prepucavanja na forumu.
Il se dovedite u red ili nemojte kvarit trenutke predaha i sjećanja nama drugima.HVALA

evo neko vrime vec bacim oko na ovaj forum i stvarno se ima sta procitat. bas iznenadenje jer nisan zna ni da postoji ovo, al navijaci uvik nadu neki put bez obzira jel zele nesto objavit, napisat ili samo citat zanimljive i normalne navijacke stvari. necu se puno petljat ni misat u price jer mi se cini da je dovoljno sve sta pise "1981" u ime torcide. ima se sta vidit od par ljudi koji su u prici od sve 4 velike grupe, nemojte samo dozvolit da se razvodni i postane sranje ka i neka druga mista di su pisali navijaci. manje sporta, nogometasa, slavlja, naroda, politike i medusobnih glupastih dopisivanja i zajebancija. samo navijaci.

caporegime
16-06-2011, 00:29
evo neko vrime vec bacim oko na ovaj forum i stvarno se ima sta procitat. bas iznenadenje jer nisan zna ni da postoji ovo, al navijaci uvik nadu neki put bez obzira jel zele nesto objavit, napisat ili samo citat zanimljive i normalne navijacke stvari. necu se puno petljat ni misat u price jer mi se cini da je dovoljno sve sta pise "1981" u ime torcide. ima se sta vidit od par ljudi koji su u prici od sve 4 velike grupe, nemojte samo dozvolit da se razvodni i postane sranje ka i neka druga mista di su pisali navijaci. manje sporta, nogometasa, slavlja, naroda, politike i medusobnih glupastih dopisivanja i zajebancija. samo navijaci.

naravno da na ovih nekoliko tema najviše mogu dati oni koji su sudionici tog vremena ali ima još tema.
barem iz nekih tekućih ili novijih vremena.
prema tome, samo ti daj.

bgd_fantom
16-06-2011, 00:58
ja se izvinjavam ako se neko osetio uvredjenim sto sam ljude koji tamo zive nazvao imenom kojim i oni sami sebe zovu.ja sam od pocetka ovde bio vrlo korektan cak sam samo postavljao slike i klipove bez ikakve price,i nevidim zasto bi ja bio zasluzan za razvodnjavanje ovako dobrog foruma.
eto toliko i nadam se da nastavljamo dalje

100s
16-06-2011, 01:04

sta se tice tog famoznog "SPLICE" koliko znam niko od torcide otkad je razotkrilo tog debila i lazova nije nista nigdi reka u vezi njega, iako su su i neki srbi trazili da se kao i torcida ocituje u vezi njega jer smo kao i mi bili prevareni :)
pa evo par riči posto je nakraju krajeva doslo do toga da su i na torcida orgu dugo stale i neznam jel jos stoje njegove "veteranske price" heheh.
stvar je prilicno jednostavna i mi smo ga skuzili davno davno prije nego sta su ga razotkrili srbi i to sve objavili kao nesto woooow.
samo se triba vratit nekih 5, 6, 7 godina unazad i skuzit kako su stvari djelovale onda. na prvoj stranici torcide i forumu - torcida org se pocea javljat taj neki lik zvan splica i relativno brzo je uspia zavaljat momka koji je uređiva i radia tu stranicu tako da su se i "splicine" veteranske price nasle uz bok sa par prica od Vele R. koji je naravno svoje price i osobno prozivija. triba znat da je onda u hrvatskoj rijetko ko i ima internet, a da ne spominjem koliko ga je imalo navijaca, vjerovatno 0, 01 posto tako da su se te splicine price u nikakvoj konkurenciji nasle na amo rec sluzbenim stranicama torcide. i sam poznajem momka koji je radia tu stranicu, ok momak, al je po meni taj dio bia jako jako povrsno napravljen i cili taj dio vezan u povijest torcide je jako glupo i lose napravljen. amo rec da onda nije ni postoja niko ko bi povijest torcide prenia na papir tj. na internet pa i dan danas postoje te splicine lovacke price i osim toga sta je puno vaznije ukupna povijest torcide napisana iz nekog sportsko simpatizerskog ugla, koja se i dan danas uzima ka neka sluzbena i metodom copi paste razvlaci i po drugim stranica i sl. npr. davno sam cita i sluzbenu povijest bbb koja je napisana puno bolje i normalnije od nase uz spominjanje svih ekipa i sl. sva srica da danas imamo momka koji se ovde predstavlja sa nickom 1981 i koji bolje od ikoga moze ispricat povijest torcide jer je i jedan od osnivaca i stalni ucesnik 80-tih godina. a amo malo ostavit po strani tu jednu godinu "pedesetu" jer je puno puno puno vaznije sta se desavalo krajem sedamdesetih i pocetkom osamdesetih u splitu. a to nikad nigdi nije jos napisano ni ispricano. ko bi reka za jednu torcidu, najjacu na internetu a? ne podbacaj nego totalni mega fijasko :)
uglavnom, vidim da sam otisa predaleko i da se vratim na tog splicu heh, njega smo mi davno jos prije par godina skuzili da je niko i nista i da u biti nije ni postoja, jednostavnom metodom da su se ljudi pitali ko je taj, generacija, kvart, ekipa koje je spominja i niko nije zna nista o njemu. tako da je onda i za vrime pokojnog torcida orga vec onda lagano presta pisat i srat na torcidinoj stranici kad je skuzia da je otkriven i onda se totalno pribacija na srpske stranice di se nastavia predstavljat ka stari torcidas i sl. od nas je samo lagano pobiga i vise se nije predstavlja tako,a srbi su ga posli bombasticno razotkrili hehe, uglavnom komedija, heroj inetrnet revolucije zadnjih desetak godina na balkanu na kraju ispa lazljivi psiho

rdbgd
16-06-2011, 11:52
http://www.youtube.com/watch?v=g-YiarzbYUU

XI-'88-'89,Zvezda-Partizan 3:1

http://www.youtube.com/watch?v=R-rd70PhB3c

XV-Od 1:34 pocinje atmosfera sa utakmice Zvezda-Hajduk 2:1,'89-'90

dalton
16-06-2011, 18:22
http://i53.tinypic.com/2n9erfq.jpg
http://i52.tinypic.com/sfvtxf.jpg

dalton
16-06-2011, 18:24
neki su bili na ovoj od gostiju ????

dalton
16-06-2011, 18:27
a ovo je uzvrat rdbg

http://i55.tinypic.com/egtok8.jpg

unchained
16-06-2011, 18:51
neki su bili na ovoj od gostiju ????

Bili su neki!!!

dalton
16-06-2011, 18:52
http://i52.tinypic.com/240x3z6.jpg

a bisera u yu je bilo na bacanje ali ovi in je bija najveci

dalton
16-06-2011, 18:53
gdje ste sada grobariiii'? ha ha gospodin unchained je bija izgleda i grobari su tada zapalili dimnu

bandira
16-06-2011, 19:36
Stavi pravu slliku sa pametnim režimskim novinarom koji ovde vidi Musolinija
.Isto ka i danas.Za jednu razbijenu glavu na pederskoj paradi 100 ljudi preventivno zarobljeno prije parade i skoro 200 nakon parade.
Čoviku od 47 godina za verbalni delikt prite sa 6 godina zatvora.
Takve odmazde za 1 razbijenu glavu nisu imale ni ss trupe u 2. svjetskom ratu.

http://img26.imageshack.us/img26/6361/092bi.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/26/092bi.jpg/)

exx
16-06-2011, 23:47
http://www.youtube.com/watch?v=wtcTzluC3ug

počinje na 1:30

1981
16-06-2011, 23:52
http://www.youtube.com/watch?v=R-rd70PhB3c

XV-Od 1:34 pocinje atmosfera sa utakmice Zvezda-Hajduk 2:1,'89-'90

Bija je i nas dobar broj na ovoj utakmici.
http://img171.imageshack.us/img171/2016/rsbelgradesplit90p0.jpg

rdbgd
17-06-2011, 00:11
da to prolece 90 stvarno ste zaredjali i u prvenstvu i na finalu kupa na jna vas je bilo mnogo i to u rasponu od par meseci

1981
17-06-2011, 00:44
da to prolece 90 stvarno ste zaredjali i u prvenstvu i na finalu kupa na jna vas je bilo mnogo i to u rasponu od par meseci

Je, ali nije to bilo to.
Sa stanice na stadion i tako nazad.
Di su vrimena kad smo širili bratsvo i jedinstvo Beogradskin ulicama.
To su bila vrimena.

rdbgd
17-06-2011, 01:02
da pratnja policije je smanjila kontakte medu navijacima a povecala broj nekih drugih nereda.ranije ako si bio maler mogle su samo da te spasu brze noge i dobra kondicija

dalton
17-06-2011, 01:13
sta bi danas tribali rec ali kad naviknes gadno je posli prozvakat da nemos bacit djiradu po gradu i obac stare stacije

1981
17-06-2011, 01:18
da pratnja policije je smanjila kontakte medu navijacima a povecala broj nekih drugih nereda.ranije ako si bio maler mogle su samo da te spasu brze noge i dobra kondicija

hahahaha je istina.
Ja nisan ima tu sriću da san bija u kondiciji.
Ali bilo je dobrih atletičara.
aaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahaha

rdbgd
17-06-2011, 01:25
navike stecene u mladosti se tesko menjaju ali sta je tu je .

dalton
17-06-2011, 02:30
http://i52.tinypic.com/1qir10.jpg

dalton
17-06-2011, 02:35
http://i54.tinypic.com/24pmik2.jpg
http://i56.tinypic.com/335ftic.jpg
a ovo je ne posebno ovo je ......

thule
17-06-2011, 03:12
Ovoga na 1:14 mislin da više nema nigdi.
Vidi se strast u svemu onome šta je predstavljalo navijača.
Gura si se i skaka da priživiš da te ne prigaze a ako si izgubija patiku aj je nađi u onoj masi.hahahahaha
Nekad bilo sad se spominjalo.

a ima i toga danas samo puno rijede nego onda, pogotovo kod nas i s nasom dominacijom al definitivno ima takvih trenutaka mogu iskopat jos snimaka al dosta tog se nije ni ulovilo kamerom, ili stoju u necijoj arhivi

http://www.youtube.com/watch?v=DHKcwyzeiSA

exx
17-06-2011, 07:59
A danas nema više ni igrača koji igraju onom punom strašću...sve se svelo na "odrađivanje posla i ugovorne obaveze".... ni nogomet nije kaj je bio

bandira
17-06-2011, 10:18
100 godina hajduka
http://www.youtube.com/watch?v=zNn8xscdqQw&feature=related

rdbgd
17-06-2011, 14:33
'89-'90,Zvezda-Dinamo 0:0

http://www.youtube.com/watch?v=Jg6UhFCBRqk

http://www.youtube.com/watch?v=qol_qQFtIo0

rdbgd
17-06-2011, 14:36

Ovo je mocno...

rdbgd
17-06-2011, 14:41
http://www.youtube.com/watch?v=wtcTzluC3ug

počinje na 1:30

ovo sam gledao na slikama na klipu je jos bolje

NorthStand
17-06-2011, 15:51
http://i54.tinypic.com/24pmik2.jpg
http://i56.tinypic.com/335ftic.jpg

OVO JE, LUDILO BRALE hahaha

1981
17-06-2011, 17:32
http://img535.imageshack.us/img535/7751/sarajevohajduk1989.jpg

Koja šarolikost garderobe.
Jedan pandur u kratke rukave,dva u balonke a jedan u jaketi.
hahahahahahahahahahaha

dalton
17-06-2011, 17:35
http://img535.imageshack.us/img535/7751/sarajevohajduk1989.jpg

Koja šarolikost garderobe.
Jedan pandur u kratke rukave,dva u balonke a jedan u jaketi.
hahahahahahahahahahaha
komesar je s rukama na ledjima ha ha

dalton
17-06-2011, 17:39
OVO JE, LUDILO BRALE hahaha

ma kako god okrenes ludilo je bilo brale ili buraz,miki, braco i neznan sta jos -neki stariji iz torcide sta su u inozemstvu vec godinama se nisu javljali na skype misec dana iza ovoga koliko su bili u crnjaku sta tada nisu mogli bit na rodjendan hajduka alibice sto godina torcide pa cemo onda ako bog da zapalit jos ludje i jace

1981
17-06-2011, 17:59
Sve je otišlo u kurac.Balun se više ne igra radi navijača nego radi publike.
Nekad si moga uletit sa bakljon u teren među suca i igrače a danas bi te izvelo u lancima i sliku bi ti stavilo na naslovnu stranicu novina.
Hajduk-Partizan

http://img705.imageshack.us/img705/9571/scan0051o.jpg

bgd_fantom
23-06-2011, 01:50
http://youtu.be/L9huZAJdlK0
zanimljiv ugao i fino ponasanje na 7:14

caporegime
23-06-2011, 12:46

moćno otvaranje klipa.
šta jest jest, baš posebni trenuci.
cijeli klip zapravo.

dalton
23-06-2011, 13:23
nesto kao da se snima u splitu sa Kineskog zida ali vidim dobra kamera -odlicna sta vise

dalton
23-06-2011, 14:05
http://i51.tinypic.com/2co0cvd.jpg

i na hokeju bude lipa atmosfera .....

dalton
23-06-2011, 14:08
http://i51.tinypic.com/x0spk8.jpg

poljud u izgradnji .....na ugovoru je pisalo da se mora cistit 1 godisnje a nije ocisc

dalton
23-06-2011, 14:10
nikad evo vec 30 godina zato mu je i smanjen kapacitet dodatno uz pravila o sjedecim mistima ..kako je krenilo doce na kapacitet od 20 tisuca s obzirom da se procjenjuje da na krovu ima vise tona prasine .....

bandira
29-06-2011, 17:08
http://img823.imageshack.us/img823/9462/lali026.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/823/lali026.jpg/)

http://img848.imageshack.us/img848/5276/stadion002.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/848/stadion002.jpg/)

http://img190.imageshack.us/img190/4651/77005u.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/190/77005u.jpg/)

http://img707.imageshack.us/img707/782/515151162.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/707/515151162.jpg/)

unchained
30-06-2011, 14:26
http://www.youtube.com/watch?v=_zXL0ePJHHg&feature=youtu.be

bgd_fantom
03-07-2011, 18:07
svaka cast svi simboli alan fort,starke adidaske,skci punk koji se svuda u beogradu slusao 84.5.6...

bandira
03-07-2011, 19:12
http://img195.imageshack.us/img195/3272/lali111.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/195/lali111.jpg/)

1981
06-07-2011, 22:43
http://www.youtube.com/watch?v=cf9GIKw8Qx4&feature=youtu.be

unchained
09-07-2011, 01:56
28000 ljudi na jednoj tribini!!!

http://www.youtube.com/watch?v=oHdSaPt8RyA

dalton
09-07-2011, 15:42
http://i54.tinypic.com/21osx9w.jpg

bandira
12-07-2011, 12:36
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TCfhOFR-Fzo

NorthStand
12-07-2011, 21:19
http://img823.imageshack.us/img823/9462/lali026.jpg

Meni osobno, najbolja vaša koreografija u zadnjih 10 godina. Osobno se ne sjećam da ste ikad bolju napravili, barem je ja nisam vidio. A toliko odprilike i idem na tekme, i pratim sva ova zbivanja u svijetu navijača.

unchained
14-07-2011, 04:33
Nisam znao gde ovo da postavim ali moze i ovde, Partizan-Dinamo 2:0 a vec smo pisali o ovoj utakmici.
Na pocetku snimka utakmice imate i kako je izgledao jug ali i sever sa sve BBB i ciganima.
Licno mi je ova utakmica bila fijasko jer su nam panduri oduzeli motke za barjake sa sipke a i dimni spektakl nije uspeo. Zbog nerazumevanja tipova koji su uzeli rucno pravljene dimnjake (nas par ih kod mene na gajbi pravili par dana u casama od pavlake), umesto da ih samo poloze na tribinu oni su ih bukvalno bacali, jer tada smo koristili izraz 'bacati dimnjak', pa su goreli samo oni narandzasti dimovi a trebalo je da ceo jug bude u dimu...
Ne ide bas sve kako covek planira...
Komsija, da li je na ovoj utakmici u avgustu bila ona tuca sa BBB u toaletu ili u maju kada je bilo ono ludilo i na stanici?

http://www.youtube.com/watch?v=p9i3WzcpI7U

caporegime
14-07-2011, 09:53
Nisam znao gde ovo da postavim ali moze i ovde, Partizan-Dinamo 2:0 a vec smo pisali o ovoj utakmici.
Na pocetku snimka utakmice imate i kako je izgledao jug ali i sever sa sve BBB i ciganima.
Licno mi je ova utakmica bila fijasko jer su nam panduri oduzeli motke za barjake sa sipke a i dimni spektakl nije uspeo. Zbog nerazumevanja tipova koji su uzeli rucno pravljene dimnjake (nas par ih kod mene na gajbi pravili par dana u casama od pavlake), umesto da ih samo poloze na tribinu oni su ih bukvalno bacali, jer tada smo koristili izraz 'bacati dimnjak', pa su goreli samo oni narandzasti dimovi a trebalo je da ceo jug bude u dimu...
Ne ide bas sve kako covek planira...
Komsija, da li je na ovoj utakmici u avgustu bila ona tuca sa BBB u toaletu ili u maju kada je bilo ono ludilo i na stanici?

http://www.youtube.com/watch?v=p9i3WzcpI7U

ma, zajebavaš!?!?!?

rdbgd
14-07-2011, 11:34
ovo je utakmica kada je bila tuca u wc-u .

unchained
14-07-2011, 14:45
Neverovatno je bilo, case od pavlake smo odozgo zatvarali celofanom da se u transportu ne prospe ali kada se to aktiviralo onda se casa polozi i zapali smesa. 98% ljudi koji su to palili su odmah sve bacali na dole po nama!!!
Mi upalili narandzaste a odjednom po nama u prvim redovima prah i prazne case!
Ko god se, bilo sa koje tribine, ikada cimao da ovako nesto napravi a narocito tada kada to i nije bilo dostupno kao sada zna koje su to muke.
Pravis sve par dana, uneses na tribinu (nije nikada bilo bas lako) a onda likovi izraz 'bacati dimnjak' i bukvalno shvate!!!
Par minuta pre pocetka utakmice su i motke ostavljene iznad prvog ulaza (glavna sipka) tj licno ih polozio da se ne vide, kada sam se spustio do ograde i okrenuo gore neki moroni su ih digli i to drzali bez barjaka, ja nisam mogao da verujem kada sam to video!
Dosli pubovi i oduzeli, prvi dotrcao Dima i probao na foru da ih zadrzi ali dzabe.
Inace smo motke vukli od Brda do stadiona (prethodno svi iz ekipe isli na stajgu da cekamo goste pa se vratili u kraj po motke i ostatak zezalica, motke nosio ja sa klincima a ostalo drugari drugim putem zbog sigurnosti a to smo pametno bili uradili jer sam bio priveden kod severa zbog napusavanja sa BBB koji su bili 'okupirali' spomenik i lezali po travi), uneli na foru i sav trud ode u jednoj minuti.
Steta, trebalo je da bude lepo ali i ne ispadne sve uvek kako bi voleli!

caporegime
14-07-2011, 14:58
ajde dobro, usrali su događaj ali barem nije bilo veće štete.
ja se iz tih dana sjećam svih mogućih improvizacija. osobito je bilo, zanimljivo praviti supstitute bakljama jer je netko nekako uspio pronaći onaj prah za čišćenje dimnjaka koji se zvao garvan.
gorio je nekako slično bakljama, efekt se mogao barem malo približiti tek po noć, dimio je malo ali u onim vrmemenima nedostatak baklji, i to je bilo nešto.
pravile su se na najprimitivniji način, nasipavajući prašak u kartoneke cijevi onih papirnatih ubrusa odnosno takvih tvrdih kartonskih cijevi. unutra se gurao još i hipermangan i staklena vuna (nikad nisam skužio zašto).
kako je to bilo glomazno i nepraktično, nije bilo pogodno za unositi na prvoligaške utakmice ali je dobro došlo na niželigaškim, na kojima bi se skupila svakakva ekipa, unijeti malo navijačkog žara i u niže lige.
mi smo tada se zajebavali sa nk zagreb, dok je još bio u republičkoj odnosno pred karaj juge, u drugoj ligi.
problem je bio i u tome da je unutra bio prah a ne čvrsta struktura kao kod baklji, pa se nije smjelo mahati s time.
kako bi ih pravili mnogo, tako bi ih i dijelili.
i uvijek bi se našao neki idiot koji nije znao ove osnovne podatke i koji bi počeo mahati :rofl:rofl.
srećom kako samo nas par znali kakvu štetu to može izazvati uvijek bi se sklanjali jer bi radi takvih likova nastradalo jakni i jakni u promjeru od nekoliko metara, a znalo bi biti zapaljive smjese i po facama i po kosi na užas i onoga tk obi mahao i onih koji bi bili u njegovoj blizini. :rofl

unchained
14-07-2011, 18:08
Kada vec spominjemo 'kucne radinosti', ja sam bio aviomehanicar po zanimanju i isao sam u Drapsin. Bilo nas je i Grobara i Cigana u skoli i bilo nas je dosta 'u prici'. Nemam pojma kako ali smo bili u radionici i kako smo stalno pravili neku stetu cisto iz dosade neki lik zapali tanki pleksiglas i on pocne da jako dimi i da jezivo smrdi.
Mi smo se odusevili a provalili smo i da bolje gori kada je manje parce. Uzeli smo neki rezac i taj najtanji pleksiglas iseckali na najsitnije komade. Neko je jeo cokoladu i mi uzmemo onu unutrasnju foliju i na nju stavimo iseckani pleksiglas i to je kuljalo i smrdelo za medalju.
Sledecu vec mi uzmemo i skroz zavijemo tom folijom i to je bilo to. Bukvalno je bio beli dim onog kvaliteta kao one zute vojne dimne bombe.
'Zaratimo' mi sa Brda i onih delova starog Beograda sa ovima sa NBG. Podelili smo se po krajevima a Dorcolci su se nama prikljucili a svi su i bili Grobari vecinom.
Tramvaj 13 je isao u moj kraj a tramvaj 11 na NBG, bas je tu kod nase skole bila okretnica.
Napravio ja najvecu dimnu do tada i dogovorimo se da ja to ubacim u 11ticu i da pogusimo ortake iz tog kraja.
Naravno da smo morali da cekamo da nasa 13tica bude ispred jer ce 11tica sigurno dugo ostati nakon 'ubacivanja'.
To prvo vece je 11tica prva stigla i nista od 'ubacivanja'. Ali sutradan ideala, 13tica staje a odmah iza 11, ovi moji drzali vrata a ja ubacim u 11ticu na treca vrata dimic od pleksiglasa! To je bilo ludilo, svi su tripovali da tramvaj gori!
To je bilo prvi put a 'rat' je potrajao 3 nedelje dok nam GSB nije natovario murju na vrat.
Pravile su se 'sacekuse', ono popnemo se do Kalisa pa im tamo ubacimo dimnjak, onda oni nama kod stajge, bilo ludilo!
Naravno da smo mi mi iz Drapsina svalili sve na komsije iz Drvne!!!
Sada imas sve da kupis svuda i nema vise ovakvih zezanja, sada je sve to neka druga prica.
Sve ovo ima veze sa navijacima jer smo svi tada bili ili Grobari ili Cigani i tako prekracivali vreme od ponedeljka do petka kada nije bilo istih!

caporegime
15-07-2011, 10:21
hahahahahha a šta je s običnim ljudima bilo?
neću zaboraviti jednom oko 92' igraju zagreb i rijeka u kranjčevićevoj i ovi klinci bijeli anđeli (koji su tada bili manje više bbb pa se zajebavali) pobacali hrpu dimnih.
kad čuješ dreku, a kad se dim raščistio vidiš nekog penzića, ko duga, malo plav, malo crven, malo zelen od dimnih, urliče i jebe sve po spisku, i kune murju, državu...da kako se to smije, da di je ta policija kad je trebaš, da kakvi su to divljaci, da kako on kao pošteni penzić ne može u miru pogledati utakmicu......

unchained
15-07-2011, 14:29
Obicni ljudi su bili 'kolateralna steta', takodje jebali sve po spisku i vristali pozar i slicne stvari.
To su bile one najlepse godine, po meni, u EXYU i mnogo su se vise ljudi zezali i imali mnogo vecu toleranciju za sve.
A i znale su se granice, sta moze i koliko!
Once upon a time...

bandira
17-07-2011, 13:43
http://img840.imageshack.us/img840/5769/lali042.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/840/lali042.jpg/)

NorthStand
22-07-2011, 17:47
http://farm2.static.flickr.com/1430/4609691501_b7d65c5bb5.jpg

Argentino
24-07-2011, 21:14
hahahahahha a šta je s običnim ljudima bilo?
neću zaboraviti jednom oko 92' igraju zagreb i rijeka u kranjčevićevoj i ovi klinci bijeli anđeli (koji su tada bili manje više bbb pa se zajebavali) pobacali hrpu dimnih.
kad čuješ dreku, a kad se dim raščistio vidiš nekog penzića, ko duga, malo plav, malo crven, malo zelen od dimnih, urliče i jebe sve po spisku, i kune murju, državu...da kako se to smije, da di je ta policija kad je trebaš, da kakvi su to divljaci, da kako on kao pošteni penzić ne može u miru pogledati utakmicu......

To je bilo u proljeće 93`, druga generacija WAZ-a ex-ekipe Maximir, Brezovica, Trešnjevka, Jarun.. generacijski između 72-80 godište u to vrijeme klinci.. moji s kvarta su me čak kao 14-godišnjaka nagovorili s na par gostovanja njihovih tada Varaždin, Sisak, Šibenik, Pula.

Te dimne su bili dimni ulošci nekadašnje JNA koji su imali crni čep i palili su se jointom ili cigaretom.

Argentino
24-07-2011, 21:37
Koliko ima istine u tome da ovaj ultra-desno napravljen barjak uz Ultras transparent u Bariju je nosila tadašnja ekipa Fontana,
iz koje su kasnije neki prešli u Forse, a prilikom izrade istog sukreirao ga je istaknuti lider tadašnje ekipe UF-a.

http://www.ultras.gr/multi/data/media/39/zvezda28a.jpg

p.s. dali je vama iz Srbije problem pisati o prelascima navijača iz grupe u drugu grupu tokom 90-tih na navijačkoj sceni Srbije ili ti samog Beograda !

caporegime
24-07-2011, 21:58
To je bilo u proljeće 93`, druga generacija WAZ-a ex-ekipe Maximir, Brezovica, Trešnjevka, Jarun.. generacijski između 72-80 godište u to vrijeme klinci.. moji s kvarta su me čak kao 14-godišnjaka nagovorili s na par gostovanja njihovih tada Varaždin, Sisak, Šibenik, Pula.

Te dimne su bili dimni ulošci nekadašnje JNA koji su imali crni čep i palili su se jointom ili cigaretom.

92...93... kad je to bilo, davno, ne može čovjek ni godinu pogoditi.
ali unezvijerenog stričeka se i dan danas sjećam

rdbgd
24-07-2011, 22:06
Koliko ima istine u tome da ovaj ultra-desno napravljen barjak uz Ultras transparent u Bariju je nosila tadašnja ekipa Fontana,
iz koje su kasnije neki prešli u Forse, a prilikom izrade istog sukreirao ga je istaknuti lider tadašnje ekipe UF-a.

http://www.ultras.gr/multi/data/media/39/zvezda28a.jpg

p.s. dali je vama iz Srbije problem pisati o prelascima navijača iz grupe u drugu grupu tokom 90-tih na navijačkoj sceni Srbije ili ti samog Beograda !

o ljudima koji napuste maticnu tribinu radi licne promocije necu da trosim reci .od tih nekoliko nesretnika koji su je napustili samo jedan je imao perspektivu na severu.ostali bi ostali na nivou indijanaca koje saljes po pivo na poluvremenu.

Argentino
24-07-2011, 22:37
Podno kninske tvrđave na igralištu N.K.Dinare 1995.g

Utakmica Bad Blue Boys vs. Torcida... rezultat 7:3 za BBB, službeni revanš nikad odigran hehehe

http://img856.imageshack.us/img856/5062/fotka1.jpg
http://img98.imageshack.us/img98/3359/61340153631544669916152.jpg

unchained
25-07-2011, 04:54
Partizan-Bor 2:3, 25.11.1973.

http://www.youtube.com/watch?v=ZfCaxEKfbj0

Argentino
26-07-2011, 09:16
Cure iz Glasgowa (Rangers) imaju djevojačko veče u Amsterdamu, pič.. kaj drži brtiju ima na zidu do bara nekih 300-400 novčanica iz cijelog svijeta... morali smo popustiti i staviti "relikviju" novčanicu od 5 kuna, koja već odavno nije u opticaju kao ni kovanica od 25 kuna, bolesno dobro gostovanje....Ajax - Dinamo 2007.g

http://img510.imageshack.us/img510/5218/dsc00343di3.jpg

Argentino
28-07-2011, 16:56
Skeniralo se nešto fotki, 90-te

France `98

http://img508.imageshack.us/img508/7863/19picnik.jpg
http://img89.imageshack.us/img89/8168/21picnik.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/9061/24picnik.jpg

Argentino
28-07-2011, 16:59
Bologna `96 Zujo Mladinić

http://img27.imageshack.us/img27/7905/19837625.jpg

Sve pijanooo i drogiranoooo :zivili

http://img88.imageshack.us/img88/8789/3picnik.jpg

Split `95 željeznički kolodvor CUG !!!

http://img812.imageshack.us/img812/9224/11picnik.jpg

Argentino
28-07-2011, 17:04
Hrvatska - Italia... Poljud istok

http://img837.imageshack.us/img837/6513/13picnik.jpg

Prvi bijeli šalovi Bad Blue Boys-a... jesen `96

http://img687.imageshack.us/img687/8388/8picnik.jpg
http://img4.imageshack.us/img4/6851/6picnik.jpg

rdbgd
01-08-2011, 00:15
Zvezda-M.Radnik 2009/2010

http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2009-2010/CZ_mladiradnik/delije07.jpg

caporegime
01-08-2011, 12:03
a radnik je neki nižerazredni klub?
i ovakva koreografija?
nemam riječi.
skidam kapu.

rdbgd
01-08-2011, 12:40
a radnik je neki nižerazredni klub?
i ovakva koreografija?
nemam riječi.
skidam kapu.

mladi radnik iz pozarevca tu sezonu su igrali prvu ligu .

bgd_fantom
01-08-2011, 20:08
http://youtu.be/XtmxByasjqI

http://youtu.be/mN3R5KVxJoA
molim da se digne rezolucija na najvisi nivo!

bandira
02-08-2011, 19:49
http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=5&ved=0CDkQtwIwBA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D9Hr jrpXHC28&rct=j&q=youtubeu%20hajduk%20anderleht&ei=XSo4TqKsKsaKswbgud0J&usg=AFQjCNH_M_3JK2grVV53AKMtxBIo53DZtw&sig2=iY54TIAqjuo-9lN38Lm-bQ&cad=rja

exx
03-08-2011, 02:19
Zvezda-M.Radnik 2009/2010

http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2009-2010/CZ_mladiradnik/delije07.jpg

svaka čast,bilo kaj drugo reč je idijotarija

bandira
21-08-2011, 13:09
http://img839.imageshack.us/img839/756/lali069.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/lali069.jpg/)

rdbgd
21-08-2011, 13:19
http://img839.imageshack.us/img839/756/lali069.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/lali069.jpg/)

kad je ovo bilo i protiv koga .

rdbgd
21-08-2011, 15:34
Zvezda-Spartak '09/'10

http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2009-2010/CZ_spartak/delije01.jpg

http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2009-2010/CZ_spartak/delije04.jpg

http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2009-2010/CZ_spartak/delije10.jpg

http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2009-2010/CZ_spartak/delije11.jpg

patriot
21-08-2011, 16:03
kad je ovo bilo i protiv koga .

http://www.youtube.com/watch?v=hWNEwMAao48

NorthStand
21-08-2011, 18:08
nogomet prestaje, a poČinje belfast! :005

bgd_fantom
21-08-2011, 19:14
http://youtu.be/gWZI5MUtUfU
ovde smo je ucili i pevali prvi put

http://youtu.be/nTTYiu7fC_g
a ovde je peva pun sever na derbiju!

Argentino
22-08-2011, 08:12
Pozdrav svima bil sam na moru bez komunikacije, zato se ne javljam tri wekeenda

Utakmice; Zadar - Hajduk

Događanja; samostan Visovac, Kninska tvrđava, Čavoglave, Maraton lađa na neretvi , hodočašće u Međugorje preko Ljubuškog (Vjerne ere)

Ovaj rumunjski video je gledljiv; 60% ekipe je palo prije tekme u događanjima po samome gradu, ali na samom stadionu ludara, probijanje ograde i marširanje do zapada novinarskih loža... sama rumunjska žandarmerija je rekla da nikad veću tarapanu nisu imali s gostima....

http://www.youtube.com/watch?v=n_yleQ5HxRQ&feature=related

I moram napomenut,radi ustrajnosti.. stara pjesma, zvonko zvuči u ušima ! Vjerne Ere Ljubuški !

Vukovar - Rudeš 2007/08
http://www.youtube.com/watch?v=rpeH9CZDIsk

Temišvar - Dinamo 2009/10
http://www.youtube.com/watch?v=mvT69IZ8MXg

Zajedno marširamo, a nije Leeds United !
http://www.youtube.com/watch?v=jqgR3Q-WMjw

caporegime
22-08-2011, 09:43
a tehno party na rivi?

bandira
23-08-2011, 17:31
trenutno druga grupa u Hrvata,istok Poljuda

http://img805.imageshack.us/img805/763/lali067.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/805/lali067.jpg/)

bandira
04-09-2011, 16:49
na zapadu Maksimira 90-ih i Šogun pali baklju .

http://img69.imageshack.us/img69/696/tomac041.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/69/tomac041.jpg/)