PDA

Pogledaj Full Version : Mir ili nasilje

caporegime
01-01-2011, 15:57
Hipotetski, koji bi put u budućnosti bio bolji?
Mirno i staloženo ali dajući do znanja da se nikad neće biti spreman zakuhat i svima servirat čorbu ili nasilnije, uništavajući i komociju i sigurnost onih koji žele beneficirati od prevlasti nad hrvatima ali istodobno umanjujući vlastiti politički nivo izgrađenosti i organizacije.

zlatni_ljiljan
01-01-2011, 16:15
I nasilje je ponekad opravdano,u onom momentu kad su interesi vlastitog naroda ili sebe kao pojedinca ugrozeni i sila je legitimna...

caporegime
01-01-2011, 16:37
I nasilje je ponekad opravdano,u onom momentu kad su interesi vlastitog naroda ili sebe kao pojedinca ugrozeni i sila je legitimna...

naravno, ali tražimo mjeru.
nije uopće upitno da ljudi poput albanaca na kosovu ili kurda u vrijeme sadamovog režima i nisu imali drugog izbora od onoliko represije.
ajmo reći da viš razmišljamo kad situacija nije dobra ali ipak ne toliko dramatična bez osjećaja fizičke ugroženosti.
bi li dakle jedna doza uličnih demonstracija, eventualnog manjeg okršaja sa policijom i još poneke akcije ali bez stvaranja tajnih organizacija koje bi koristile isključivo nasilje, dakle bi li jedna takva doza nasilja usmjerena tek na upozorenje kamo stvari daleko mogu otići, bila svrsishodnija od čisto političkog nastupa pa makar i sa najvećim umovima i stratezima ali lišenog ikakve prijetnje prema nosiocima političke moći koji u konkretnom slučaju vrše političko šikaniranje.

zlatni_ljiljan
01-01-2011, 16:47
Ja da sam na mjestu Hrvata u BIH bi napravio slijedece,paralizovao saobracaj ,izveo narod na ulicu,sve granice zatvorio koje kontrolirate,sve policajce i vojnike Hrvate povukao s radnih mjesta,povukao skupstinske zastupnike...i onda izasao sa zahtjevima,rusenje nelegitimnog predstavnika gdina Komsica itd,itd...znaci ne tipicna rezija ETA ,IRA,bombe kurci palci,ali dati do znanja da nejma jebe vise...sjecas se kako su Shipci znali izaci ,dodushe i dobiti po labrnji,ali ipak izaci i studenti,mlado ,staro svi...

caporegime
01-01-2011, 16:50
Ja da sam na mjestu Hrvata u BIH bi napravio slijedece,paralizovao saobracaj ,izveo narod na ulicu,sve granice zatvorio koje kontrolirate,sve policajce i vojnike Hrvate povukao s radnih mjesta,povukao skupstinske zastupnike...i onda izasao sa zahtjevima,rusenje nelegitimnog predstavnika gdina Komsica itd,itd...znaci ne tipicna rezija ETA ,IRA,bombe kurci palci,ali dati do znanja da nejma jebe vise...sjecas se kako su Shipci znali izaci ,dodushe i dobiti po labrnji,ali ipak izaci i studenti,mlado ,staro svi...

pa ti ljiljane imaš konstruktivnije i konkretnije i hrabrije prijedloge nego i hrvatski političari a pogotovo oni wannabe šinfejn aktivisti kojima već prvi sumrak daje do znanja da su plijen a kamoli da izađu na ulicu i riskiraju nešto više od prehlade.
pokušavam zamisliti pola gasola i još neke u pritvoru zbog uličnog nasilja kako hrabro i s dignitetom izdržava neizvjesnot, nehumane uvjete, čučavac s dva lista tariguza, loše cimere........ma ne ide pa ne ide.

zlatni_ljiljan
01-01-2011, 17:00
Ti su ljudi nerealni,ne shvataju da se za sve mora izboriti,ja sam samo posten i realan i uvijek kazem da je BIH neodrziva ako sva tri naroda nisu zadovoljna,a velika nepravda se cini prema Hrvatima,da se razumijemo da ne ispadne kako se ja nekome uvlacim u bulju jer sam na hrvatskom forumu,ja sam sa svojim shurom dos'o u konflikt jer je osporio jednom u razgovoru Hrvatima i Srbima u BIH pravo na samoopredjeljenje u stilu kao "ako im se ne svidja imaju gdje" ja njemu kazem gdje imaju? Ne mozes ti nekoga ko zivi vijekovima u Bosni smatrati uljezom...
ja sam realan i znam da ako se Hrvatima u BIH ne daju ista prava kao i drugim narodima,da prijeti raspad drzave...samo je problem da puno mojih sunarodnjaka od bukve ne vide sumu,pa misle da je treci entitet nesto lose...pa sta je tu lose?Nista ,nece niko uzeti Gorazde,Bihac ,Kladushu gdje je 95% Bosnjaka,u taj entitet bi svakako uslo ono sto je svakako vijekovima hrvatsko katastarski...sta ja imam npr sa Neumom ili Ljubuskim,to je Hercegovina i ako vi zelite svoj entitet zasto braniti volju naroda...stvarno ne razumijem da se neko moze buniti,a ne buni se da su Focu u kojoj je bilo 60% Bosnjaka prozvali Srbinje...to mi ne ide u glavu nikako da ga jebes

caporegime
01-01-2011, 18:16
jebi ga, današnje bošnjačko vodstvo rai greške, koje ne samo da su srušile titovu jugu, nego se ponašaju kao u kraljevini jugoslaviji.
hoteći cjelovitu državu, samo će naprati kuršlus koji će na kraju doć do glave BiH kao države.
u sadašnjim okolnostima jedini garant opstanka BiH kao države u kojoj će vladati interesi kojima će odgovarati BIh kao država, je konstituriranje u tri dijela u kojemu će svaki narod moći ostvariti svoja nacionalna, politička te ekonomska prava i interese.
ostvarenjem takvih interesa unutar bih nitko neće imati ikakve potrebe za razgradnjom države.
pa ni juga ne bi propala da je istinski bila država u kojoj su narodi mogli ostvariti sve svoje interese.
što švica ne propadne?
ne zato jer imaju para. nego zato jer nitko nikoga ne tlači i ne nanosi nepravdu.

zlatni_ljiljan
02-01-2011, 19:44
Moje misljenje je da SDP na celu sa Lagumdzijom vodi opasnu politiku,to ne moze nikako izdobriti,pojedini ljudi nece da napokon shvate da BIH nije nicija babovina i da nemaju pravo svojatati istu,to upravo cini Zlaja sa ekipom,ali to je fakat ruski rulet ,to sto rade razbice se nekom od glavu...bojim se reprize rahmetli nam Yuge,i ona puce po shavovima ...strah me jednostavno ovog svega....

caporegime
02-01-2011, 19:59
juga je pukla po šavovima.
ovdje postoji opasnost da prsne skroz jer šavova, bez obzira na rs, još uvijek pravih nema.
ne znam, ne miriše na dobro.

Graničar Jozo
03-01-2011, 09:30
Moje misljenje je da SDP na celu sa Lagumdzijom vodi opasnu politiku,to ne moze nikako izdobriti,pojedini ljudi nece da napokon shvate da BIH nije nicija babovina i da nemaju pravo svojatati istu,to upravo cini Zlaja sa ekipom,ali to je fakat ruski rulet ,to sto rade razbice se nekom od glavu...bojim se reprize rahmetli nam Yuge,i ona puce po shavovima ...strah me jednostavno ovog svega....

sjetih se kojekakve masonsko-NWO literature i kako je zapravo njegova politika strogo kontrolirana. ako vesna pusić govori o trećem entitetu onda mi se nekako čini da se tu krije stvarno nešto. da skratim. ako je treći entitet cilj cilj/reakcija onda je zlajina politika ono što izaziva tu reakciju.

Inkvizitor
03-01-2011, 10:43
Postoje vremena akcije kao i vremena čekanja. Kalkuliranja. Npr ona samouprava je na kraju ispala katastrofa. Koliko je tvrtki stradalo u uništavanju hercegovačke banke i politički smo izgubili mnoga prava. BiH je tim složenija jer je još najbitniji vanjski faktor, tj svjetske sile.

I moraju postojati ljudi za to.

Mi Dinarci smo u tome deficitarni, Andrić je još o tome pisao.

A Hrvate bi bilo lako zadovoljiti. Nešto malo prava i oni mirni. Za razliku od Srba koji hoće sve i odmah..kako bi se reklo u onom njihovom dokumentarcu o mafiji. Hrvati su kompromiseri. Kroz povijest se pokazalo.

Srbin sagne glavu kad zna da nema šanse ali kad vidi šansu onda je nemilosrdan. Kad vidi da je jači.

Graničar Jozo
04-01-2011, 10:54
Srbin sagne glavu kad zna da nema šanse ali kad vidi šansu onda je nemilosrdan. Kad vidi da je jači.

skupo ih je i to koštalo, počevši od krajine pa do kosova.

caporegime
04-01-2011, 11:12
Mišljenja sam da neki vidovi građanskog neposluha imali svoju korist.
samo političari nisau skloni poticati narod na takve stvari prvenstveno je bi onda narod shvatio da u rukama ima veliku moć i da je može koristiti.
pa nije onomad sanader bio toliko protiv bojkota slovenskih proizvoda zato jer je bio uljuđeni europski političar sa smislom za odnose nego jer nije htio da mu narod spozna moć i snagu solidarnosti i veće akcije koja bi se kad tad mogla okrenuti i protiv njega.