PDA

Pogledaj Full Version : Auti

caporegime
24-11-2010, 21:24
Vozi li tko ili je imao iskustva sa korejskim autima? navodno su isto kao japanci prije 20 godina.
ne u tehnološkom smislu nego u percepcijskom. dobri, kvalitetni ali pod sumnjom uvriježenih sklonosti prema tada nijemcima a danas i japancima

Ilirk@
24-11-2010, 22:10
ja imam škodilaka, a dobila od firme na korištenje ganjcik novu opel astru pa o japancima ne razmišljam, ali ako je kia korejska, čujem da su auta sasvim solidna.

caporegime
24-11-2010, 22:12
i kia i hyundai i chevrolet. još ih nitko nije pokudio. naprotiv. a jeftini......(ako se viška, ima razmije se)

patriot
25-11-2010, 16:14
kia i hyundai su na istim platformama,vecian modela su blizanci..samo kia nesto bolji prolazi kod nas,prvenstveno radi dizajna..

imaju solidne dizel motore,a od nedavno uveli i turbo benzince..trend downsizinga se nastavlja..
Takodjer ne znam nekoga da je ostao nezadovoljan sa njima..moglo bi se reci da idu putem japanaca prije 20 godina..

chevrolet je gm,pa dijeli dosta toga sa opelom..Cruze je recimo vrhunski i nema prituzbi na njega..

Problem je samo sa rabljenima kasnije,ne drze cijenu kao i svabe..

caporegime
25-11-2010, 16:57
kia i hyundai su na istim platformama,vecian modela su blizanci..samo kia nesto bolji prolazi kod nas,prvenstveno radi dizajna..

imaju solidne dizel motore,a od nedavno uveli i turbo benzince..trend downsizinga se nastavlja..
Takodjer ne znam nekoga da je ostao nezadovoljan sa njima..moglo bi se reci da idu putem japanaca prije 20 godina..

chevrolet je gm,pa dijeli dosta toga sa opelom..Cruze je recimo vrhunski i nema prituzbi na njega..

Problem je samo sa rabljenima kasnije,ne drze cijenu kao i svabe..

nek im je samo to mana. ne drže cijenu ali u startu ih manje platiš.
tako zapravo dođeš na isto.
osim toga ni švabo više ne drži suvereno cijenu.
samo vw, audi (oba na staroj slavi) bmw i mećava.
jače drže cijenu honda i toyota

caporegime
02-12-2010, 11:27
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.hyundai-blog.com/wp-content/uploads/2008/12/2010hyundaisonata.jpg&imgrefurl=http://www.hyundai-blog.com/index.php/2008/12/15/next-generation-hyundai-sonata-yf-renderings/&usg=__e2x4hXC7ZTJm0QJyePGk4zXnn2Y=&h=441&w=664&sz=121&hl=hr&start=6&sig2=SatoXSZNfSNVcOmuwSqNQg&zoom=1&um=1&itbs=1&tbnid=r1LYZBVRGgx5aM:&tbnh=92&tbnw=138&prev=/images%3Fq%3Dhyundai%2Bsonata%26um%3D1%26hl%3Dhr%2 6sa%3DX%26rls%3Dcom.microsoft:hr%26tbs%3Disch:1&ei=XHT3TPOAG4aBswbbvJXhDQ
pa nek neko kaže da ne valja

zaba1111
05-12-2010, 16:24
Sinoć se vozim kući, temperatura -2, po cesti led, preko njega snijeg. Inače imam iskustva u vožnji po snijegu, ali sinoć pri skretanju na raskrsnici u lijevo me zanijelo i okrenulo za 180, na sreću bez posledica.
Nisam se bio zaustavio , nego sam u skretanje ušao smanjnom brzinom , a na autu su prednje gume zimske, zadnje ljetne(utori 5 mm), sve nove.
Znači, po snijegu treba oprezno, na križanjima stati i staviti sve četri zimske gume!

caporegime
05-12-2010, 17:20
i ti si doživio piruetu?
ja dvaput dosad srećom bez posljedica budući je sve bilo pri vožnjama od malo na sat

zaba1111
05-12-2010, 17:28
Zanosilo me je dosad 7-8-puta, pri manjim brzinama, ali sam se uvijek uspijevao izvući laganim gasom i volanom, ali ovaj put nije bilo pomoći, možda sam zbog dosadašnjeg iskustva uletio malo neoprezno,a možda je razlog bio što je skretanje bilo prema uzbrdo pa su prednje gume pri gasu proklizavale i nisu uspijele izvući auto ili su glavni uzrok ljetne gume na zadnjim kotačima , a najvjerovatnije sve to zajedno.

caporegime
05-12-2010, 17:29
mene je uvijek spasilo to što nije bilo drugog auta da me u tom trenu udari a i što nije bilo u blizini drugog parkiranog auta da ja njega udarim. dakle, ništa nije bilo do mene. loše.

zaba1111
05-12-2010, 17:34
Što je najgore, meni se auto približavalo, ali je zbog snjega vozio prilagođeneo pa je stao na pristojnoj udaljenosti, dok sam se ja okretao. Ovo mi je bilo dobro iskustvo jer sam dosad imao krivi dojam sigurnosti koji se sad pokazao kao loš i opasan.

caporegime
05-12-2010, 17:44
onda bolje da ti ja ne pričam o svom prvom preticanju.
uglavnom sekunda dvije su dijelile od sigurne smrti.
jedan znanac svaki put kad me sretne voli me podsjetiti na to pošto je bio suvozač.
i uvijek mu se otme ono;- majku li ti j.....

zaba1111
05-12-2010, 17:59
Ma slabo nas nauče u auto školama, kad sam tek počeo voziti , vozio sam golfa dvicu, dizela, auto sporo i slabo hvata brzinu, a ja nisam bio naučen da takvom autu treba dosta vremena da prestigne kamion i da nije dovoljno vidjeti isprekidanu crtu i praznu cestu za preticanje, sad i sa boljim autom, obavezno, zaletim auto prije nego se izbacim.
Drugo opasno iskustvo koje sam naučio na vlastitoj koži, ipak brz posljedica, je da kad se skreće u lijevo se mora paziti na ovoga iza i da on možda nije vidio žmigavac i da je zbog usporavanja počeo preticati.

caporegime
05-12-2010, 18:05
Ma slabo nas nauče u auto školama, kad sam tek počeo voziti , vozio sam golfa dvicu, dizela, auto sporo i slabo hvata brzinu, a ja nisam bio naučen da takvom autu treba dosta vremena da prestigne kamion i da nije dovoljno vidjeti isprekidanu crtu i praznu cestu za preticanje, sad i sa boljim autom, obavezno, zaletim auto prije nego se izbacim.
Drugo opasno iskustvo koje sam naučio na vlastitoj koži, ipak brz posljedica, je da kad se skreće u lijevo se mora paziti na ovoga iza i da on možda nije vidio žmigavac i da je zbog usporavanja počeo preticati.

ha, ha, zar živimo paralelne svjetove

Marta
07-12-2010, 13:54
Ovdje sve neki agresivni i riskantni vozaci! :muka:muka:muka:muka

U Hrvatskoj ljudi inace voze pomalo ludo i riskantno!

Marta
07-12-2010, 13:58
Sto se auta tice, mislim da se trenutno treba bojkotirati Audija, njihove cjene jednostavno vise nisu normalne.

Graničar Jozo
09-12-2010, 11:28
Vozi li tko ili je imao iskustva sa korejskim autima? navodno su isto kao japanci prije 20 godina.
ne u tehnološkom smislu nego u percepcijskom. dobri, kvalitetni ali pod sumnjom uvriježenih sklonosti prema tada nijemcima a danas i japancima

vozio sam nissana iz '86. vozio ga dvi-tri godine i auto više nije mogao. vozio bi ga i više da ga stari nije pregrijao prije nego ga je uvalio meni. prošle godine ga odvezao na otpad.

čisto sumnjam da su ovi današnji auti (općenito) kvalitetni kao prije. ali ako su stvarno kvalitetni kao nissani prije 20. g onda nema dileme.

caporegime
09-12-2010, 17:48
eh, pa ni vw nije više ono na čemu se proslavio. ko kupi novi passat debelo se zajebao

zlatni_ljiljan
27-12-2010, 12:47
Korea =dobar, kvalitetan auto za solidnu cijenu
Deutschland=upitna kvaliteta ali zato cijena izbija iz cipela

Nije ni BMW vise sto je bio,moj prvi je bio auto Zastava 128, strasan auto 55 KS, jos je imao spojler, haman pa da sam letio s njim :)

caporegime
27-12-2010, 15:11
Korea =dobar, kvalitetan auto za solidnu cijenu
Deutschland=upitna kvaliteta ali zato cijena izbija iz cipela

Nije ni BMW vise sto je bio,moj prvi je bio auto Zastava 128, strasan auto 55 KS, jos je imao spojler, haman pa da sam letio s njim :)

e to je to.
a kad prosječnom hrvatu ili već kojem stanovniku zemalja bivše juge koji još žive u svijetu u kojemu su kalašnjikov i golf dvojka predstavljali najsavršenije proizvode koji s tiču kvalitete to isto kažeš, kao da si učinio svetogrđe.
skoro cijeli živo se jebem s volkswagenima i imam sreće što vozim starog passata koji predstavlja valjda zadnji spomen na visoku kvalitetu njemačkih auta.
sve ovo novo, poslije napravljeno više nije kao što je nekoć bilo.
ako bog da, slijedeći će biti japanac.

zlatni_ljiljan
27-12-2010, 15:38
Japanci su straha,ja sam vozio nissana godiste 93 ,imao je sve zivo elektrika, servo ,ABS,Airbag kurac palac autic bombona,uzmem mechku 190 D ima 4 brzine,kurblash rucno da otvoris pendzer i imas dizajn siceva ko ponjava u moje rahmetli nene...

caporegime
27-12-2010, 16:16
Japanci su straha,ja sam vozio nissana godiste 93 ,imao je sve zivo elektrika, servo ,ABS,Airbag kurac palac autic bombona,uzmem mechku 190 D ima 4 brzine,kurblash rucno da otvoris pendzer i imas dizajn siceva ko ponjava u moje rahmetli nene...

i što je najbitnije, japanac se ne kvari.

zlatni_ljiljan
27-12-2010, 16:31
Mi imamo seljachki mentalitet ,kompleksasi smo mi veliki ,a evo zasto
http://www.youtube.com/watch?v=Gg7EflifESQ :)

Graničar Jozo
27-12-2010, 21:22
lako je vama momci kad živite tamo gdje ima predstavništvo svake šuše. ja sam sa svojim nissanom bio prezadovoljan, ali kad bi nešto riknulo glava me bolila. ne zato što košta nego zato što nema. lamela se morala iz stuttgarta naručit, amortizeri bili opelovi, razvodna kapa od ko zna čega, nivine i fordove disk pločice, pakne smo morali sami nitovat itd. e kad je prošlo malo godina onda je počela glava bolit od cijene dijelova. i još sam imao sreće pa se majstoru dalo zezat oko toga.

moj zaključak je, bez obzira na komplekse, mala sredina vw zakon. velika sredina daje izbora.

ja vozim golfa IV SDI (2000.) i ne bi je dao sada ni za jednog japanca.