PDA

Pogledaj Full Version : Srpski mediji se raspisali o bombama u Posušju.Srpski obavještajci tvrde da to ime ve

Gala
03-08-2011, 12:21
Hrvatski revolucionarni pokret preuzeo je odgovornost za postavljanje bombe u diskoteci u Posušju, u kojoj je srpski pevač Nikola Rokvić trebalo da održi koncert. Zbog dojave o postavljenoj bombi otkazan nastup Dragane Mirković. HRP preti da će na isti način sprečiti i koncerte svih umetnika koji dolaze iz Srbije.

MUP zapadnohercegovačkog kantona pronašao je eksplozivnu napravu u ugostiteljskom objektu "Elefant bar" u Posušju, u kom je trebalo da nastupi srpski pevač Nikola Rokvić. Zbog dojave o postavljenoj bombi u "Hard rok kafeu" u nedelju je otkazan i koncert Dragane Mirković.

Odgovornost za napade na srpske pevače preuzeo je Hrvatski revolucionarni pokret, koji je naslednik proustaške organizacije Hrvatsko revolucionarno bratstvo (HRB), koja je 35 godina aktivno delovala u svetu. HRP je, saznajemo, poručio da će sprečiti nastup srpskog folk pevača Mileta Kitića, koji je zakazan za 5. avgust u Posušju, ali i svih umetnika iz Srbije koji se usude da dođu u Posušje, Grude, Široki Brijeg i druga hrvatske mesta u zapadnoj Hercegovini.

Milicija na nogama

Sagovornik Press-a iz MUP-a HNK-a kaže da je dojava o bombi u "Hard rok kafeu" gde je trebalo da peva Dragana Mirković bila lažna, ali da policija zbog toga što je dan ranije pronašla eksplozivnu napravu u "Elefant baru" nije dozvolila koncert i da je objekat iz bezbednosnih razloga evakuisan. On dodaje i da je zbog sumnje da je uputio dojavu o podmetnutoj bombi juče saslušan Tomislav Barić Kodro, član Hrvatskog revolucionarnog pokreta (HRP).

- Kodro je priznao da je član HRP-a i da ovaj pokret u Hercegovini ima 2.500 članova, ali je negirao da je uputio lažnu dojavu o bombi. On je u policiji otvoreno rekao da članovi HRP-a neće dozvoliti da "srpske cajke pevaju po Hercegovini, dok hrvatski generali trunu u Hagu". Poručio je i to da će HRP-ovci organizovati proteste i bojkotovati koncert Mileta Kitića u Posušju, koji je najavljen za 5. avgust, na Dan domovinske zahvalnosti - ističe on i dodaje da je Kodro otvoreno rekao da HRP neće sprečiti koncert Mileta Kitića 5. avgusta, ali samo ako Srbi dozvole Marku Perkoviću Tompsonu da peva na Đurđevdan.

Portparol MUP-a ZHK Damir Čutura potvrdio je da je operativni rad na pronalaženju osoba koje su postavile eksplozivnu napravu sa spoljašnje strane "Elefant bara" u toku, ali nije želeo da govori o imenima.

Bivši radnik srpske Službe državne bezbednosti Božidar Spasić godinama je bio zadužen za praćenje hrvatske proustaške emigracije. On tvrdi da proustaški pokret i dan-danas ima hiljade pristalica širom zapadne Hercegovine. HRP je, objašnjava Spasić, naslednik Hrvatskog revolucionarnog bratstva (HRB), međunarodne terorističke organizacije koja je 1972. godine organizovala upad ustaških terorista iz tzv. "bugojanske grupe" na planinu Radušu, o čemu je snimljen i filmski serijal.

- HRB je osnovan 1961. godine, a službeno je raspušten 1996. godine. Međutim, godinama upozoravam da njihova ideja i dalje živi u zapadnoj Hercegovini. Ako vlasti ne preduzmu ozbiljne mere, organizacija koje se naziva HRP pretvoriće se u ozbiljnu terorističku organizaciju - kaže Spasić.

Prema njegovim rečima, bivši članovi HRB-a uglavnom postavljaju eksplozivne naprave na mesta gde se okuplja mnogo ljudi.

- Poslednji incidenti u Posušju, postavljanje eksplozivnih naprava na koncertima i dojave o bombama u ugostiteljskim objektima u kojima treba da nastupaju pevači iz Srbije, potvrđuju da HRB i dalje deluje samo sada pod nazivom HRP. Njihov cilj je čišćenje zapadne Hercegovine od nehrvata i njeno pripajanje tzv. velikoj Hrvatskoj. Ubeđen sam da širom Hercegovine imaju punktove i štekove sa eksplozivom. Vlasti BiH bi trebalo ozbiljno da se pozabave delovanjem te organizacije - ocenjuje Spasić.

Posjetiteljima Posušje-online se ispričavamo zbog nepoznatih riječi u textu.

:009:009 Srpski obavještajci ?

mardar
03-08-2011, 12:55
Srpski govnari ostaci nekadašnje SDB i danas bi procesuirao Hrvate i proganjao "gastarbajtere".I sada traži "provođenje zakona " idiot.Malo mu bilo.

mardar
03-08-2011, 14:23
Treba revidirati povijest.Pa može poslužiti sve.Ponovo će istina biti ono što nam serviraju iz velikosrpske kuhinje.Krene sa Srbom i "zločinačkim pothvatom".Pa će ponovo ustina o bugojanskoj skupini ona koju je pisala udba perom Đorđa Ličine."Dvadeseti čovjek" ponovo na djelu.A da bi sve to lijepo upakovali kao istinito poslužit će stari kardrovi.Kao ova gore sukerčina.
Pa zamislite samo da mi Hrvati po srpskoj agenciji press i dan danas čistimo Zapadnu Hercegovinu.To pišu oni koji su pokrenuli etnička čišćenja.A na sam spomen protjerivanja Hrvata iz RS će skočiti na svakome portalu 10 nazovi Hrvata koji će prelaziti preko svega što se događalo u povijesti i reći da to treba zaboraviti jer trenutno moramo surađivati.
Ali evo i naših sjajnih ljudi koji razimijevaju što se događa.Gala ja se ispričavam što ovo što ću postaviti ovdje nije isključivo vezano za srpske obavještajce ali je jako poičan komentar u mnogo toga se može izvući iz njega:

Hrvoje 07/31/2011 05:14 PM Poskok
cim_efendija

Točno, Srbi na Kosovu imaju visok natalitet, možda i veći od albanskog. Njihov problem je bilo iseljavanje.

Nisam htio ulaziti u to što je bio razlog iseljavanja. To je što se mene tiče povijest. Činjenica danas je da su Srbi trampili Kosovo za Vojvodinu.

Zato, ako Srbi hoće Kosovo natrag, morali bi oni vratiti natrag Vojvodinu, zar ne?

Ne može se na jednoj strani gledati povijesno pravo, a na drugoj faktičko stanje, sve kako ti gdje više odgovara :)

Ako ćemo povijesno, onda bi Hrvatska mogla tražiti Srijem od Srbije, pa i Boku od Crne Gore. To je ekvivalent srpskog "prava" na Kosovo.

Preševo ne dolazi u obzir jer je tu važna prometnica, praktično jedina veza Srbije sa Makedonijom. Predati Preševo bi bila prometna izolacija Srbije. Jednostavno je previše strateški važno da bi se razgovaralo o razmjeni.

Glede Srba kao prirodnih saveznika protiv muslimana, imaš problem sa nekoliko činjenica:
1. Srbi su prvi pogazili to savezništvo kad su 1991. napali Hrvate. I ja i ti znamo da bi se Tuđman drage volje dogovorio sa Srbima, i danas ne bi bilo problema ni u BiH ni na Kosovu. ALI, agresivna srpska politika je htjela sve, uključujući i hrvatske krajeve

2. Albanci se Hrvatima nisu nikada zamjerili, pa ih se stoga nema razloga unaprijed stavljati u isti koš sa Bošnjacima.

3. Ako ćeš gledat povijest, srpski otpor Turcima se spominje samo u njihovim narodnim pjesmama. U stvarnosti, Srbi su bili najveći suradnici Turaka, veći čak i od Bošnjaka koji su barem dizali ustanke za autonomiju. S druge strane Srbi su najveće nacioanalno širenje doživjeli za vladavine Turske.

Pokušavam sagledati kako bi se taj balkanski krug osveta i ratova mogao prekinuti. Mislim da to nije slijepim podžavanjem jedne strane bilo srpske ili albanske. To možemo samo poštivanjem načela. A načelo je da jedni druge konačno prestanu tlačiti.

Kosovo treba podijeliti. To je najbolje rješenje i za Srbe i za Albance. Podržavati protjerivanje bilo Srba sa sjevera ili Albanaca s juga će samo dovesti do novog rata, i pripreme za sljedeći, a uvijek će netko pjevati o osveti, pripremati se za idući rat itd."

Ovaj komentar ne govori samo o Albancima i Srbima nego mnogo šire i dublje ulazi u sve događaje na ovim prostorima.I srpsku politiku.Mnogi se varaju da se ona u odnosu na Hrvate promjenila.Uvijek će ostati ista.

Hercegovački Križar
03-08-2011, 15:16
Eh da Mardare! tako je

Gala
04-08-2011, 11:41
Poslednji incidenti u Posušju, postavljanje eksplozivnih naprava na koncertima i dojave o bombama u ugostiteljskim objektima u kojima treba da nastupaju pevači iz Srbije, potvrđuju da HRB i dalje deluje samo sada pod nazivom HRP. Njihov cilj je čišćenje zapadne Hercegovine od nehrvata i njeno pripajanje tzv. velikoj Hrvatskoj. Ubeđen sam da širom Hercegovine imaju punktove i štekove sa eksplozivom. Vlasti BiH bi trebalo ozbiljno da se pozabave delovanjem te organizacije - ocenjuje Spasić.

Stanje na terenu nema blage veze s ovim što ovaj Srbin sa svojim obavještajcima pakuje ,radi se o poslovnoj konkurenciji a ovi stručnjaci neka se zabave o sebi .Grad tako priča ( grad zna ).

caporegime
07-08-2011, 22:06
jeli delegacija poskoka otišla na klanjanje i ispričavanje srbima zbog ovog gnjusnog djela koje očito nosi potpis hrvata integralista a koji su najveća smetnja budućem idiličnom odnosu hrvata i srba u kojima hrvati, po uzoru na propagandiste s poskoka dobijaju ulogu onih koji kleče i zahvaljuju srpskoj svetosti što ih pomiluje s vremena na vrijeme?
obzirom na njihovu (poskokovsku) nacionalnu kao i razinu muškosti vjerujem da su štitnike za koljena već davno pripremili.

Gala
08-08-2011, 10:50
Čekaju štitinike ,aplicirali na onaj projekt (Pomoć Hrvatima BiH) to onaj Bagarić dili ,štitnike za kolina umisto opanaka.

Ilirk@
08-08-2011, 11:00
to je šin fejn (pišem srbski da me ceo svet razume) postavio bombu da bi mogao okriviti zvonku bušića, a usput, masno naplatiti diverziju koja ide srbima u prilog, a na štetu integralista.

Gala
08-08-2011, 11:12
Ilirika ,kako misliš na štetu integralista ,integralisti su vlasnici ugostiteljskih objekata što li, ili je u pitanju konkurencija ?

Ilirk@
08-08-2011, 11:24
pa optužit će integraliste za diverzije protiv srblja. nema to veze sa konkurencijom, to je politička diverzija.

(za neupućene, ovako se šire neprovjerene informacije. klin klinom se izbija, šamar nije dovoljan.)

Gala
10-08-2011, 11:24
Nema sukoba među integralistima i šinfejnovcima :)Cilj je isti :),samo pristup različit.

zaba1111
10-08-2011, 11:40
Nema sukoba među integralistima i šinfejnovcima :)Cilj je isti :),samo pristup različit.

Šinfejnovci su maloumni i nemaju jasan cilj. NJihova politika se temelji na lažima i glupostima , rezultati njihovg rada su uglvnom obmanjeni i izgubljeni sljedbenici koji ne znaju kud gone.
Ova je kao da je 94. netko rekao Mesić i Tuđman imaju isti cilj samo im je pristup drugačiji.

Ilirk@
10-08-2011, 11:50

nije istina. cilj može biti isti, recimo da je to hrvatska federalna jedinica, ali njena održivost i neovisnost, uvelike ovisi o načinu i pristupu ostvarenja tog cilja.

ko sa đavlom tikve sadi, zna se gdje mu završe.

meni nije prihvatljiv pristup odvajanja hrvatskog naroda od crkve, hrvatskog naroda u hrvatskoj, dioba na 'desne seljačine' i šinfejnovske 'urbane socijaliste', kao nikakva druga dioba hrvatskog nacionalnog bića.
isto tako mi nije prihvatljivo uvlačenje u srbske guzice blaćenjem 'perecije' i domovinskog rata, naročito kad to dolazi od strane komunjarskih iscjedaka sumnjivog i obiteljskog i političkog pedigrea.

ako vama način ne smeta, to je vaša stvar. meni je način i pristup isuviše bitan jer rezultat uvelike ovisi od istog.
ako vam nije jasno o čemu govorim, onda ću nacrtati: poturice i posrbice su za mene isti kurac!
nema tu ni 'š' od šin fejna!

ovo nije službeni stav foruma, nego mene osobno.
to govorim svim glasnogovornicima šušnjarove 'here' i poskok-bojovnika, drugim riječima, jugo-srpskih korisnih budala i hrvatskih štetočina.

Gala
10-08-2011, 12:06
Ne smatram ozbiljnim šinfejn pokret osim kao neki inat svima i ništa više od toga .Zanima me vaše mišljenje o stanju ili "nestanju" Hrvata u BiH i što bi za Vas bilo najbolje rješenje (postojeće stanje koje je nametnuto Deytonom ili treći -federalna jedinica)

Ilirk@
10-08-2011, 12:21
kome se inati šin fejn? ako mislite na dečke što operiraju po terenu i šaraju po zidovima poručujući izdajicama svog naroda da u skoroj budućnosti mogu očekivati da će odgovarati za svoja nedjela, onda ok. svaka im čast. dečki riskiraju tužbe i zatvore kako bi poslali poruku.
ako ikad sretnem lijanovića, na primjer, vjerujte mi da ću ga pljunuti u sred lica. eto, i ja sam potencijalni šinfejnovac, a ako to i ostvarim, onda ću postati jedan od najhrabrijih.
ako mislite na medijske istupe tzv. here, ja ne vidim inaćenje nego glupiranje koje je ispočetka bilo smiješno, ali sad je prešlo u patologiju i postalo opasno.
počinju iritirati i zabrinjavati istupi u medijima jer je jasno da to više nije inat nego smišljena, organizirana i dobro plaćena kampanja pripremanja terena za neke buduće političke vođe kojima je jasno da ova šačica vrijednog naroda ima genetsku predispoziciju štovati vođe i tribune, a kad ju još otkineš od skuta matice, zavadiš sa masom koja je još jučer bila spremna ginuti za nju, postanu ovnovi koje je lako držati za jaja i šišati kako im se svidi. drugim riječima, dobiju slipu i poslušnu kokoš što zlatna jaja nese.

moje mišljenje je jasno - hrvatska federalna jedinica. samo to. nikakvo prekrajanje dejtona niti bilo kakvi kompromisi koji bi zamazali oči hrvatima.
to je najizglednija politička opcija.
a ono što bih ja stvarno želila, ali je neostvarivo, je hercegbosna, bez poturica i posrbica, perecijanaca, komunjara i jugoslavena, korisnih budala i medijskih plaćenika, opasana kolcima i bodljikavom žicom...

zaba1111
10-08-2011, 12:36
Ne smatram ozbiljnim šinfejn pokret osim kao neki inat svima i ništa više od toga .Zanima me vaše mišljenje o stanju ili "nestanju" Hrvata u BiH i što bi za Vas bilo najbolje rješenje (postojeće stanje koje je nametnuto Deytonom ili treći -federalna jedinica)

Tjerati inat svima je bila fora u osnovnoj školi, ali ljudi u godinama sa značajnim medijskim utjecajem tjeraju inat umjesto da ,kad im se već ukazala prilika, informiraju javnost, promicu istinu i prave ljudske i nacionalne vrednote,oni se inate(kome?), lažu, obamanjuju, promoviraju nebuloze...

Tjeranje inata upravo pokazuje da nemaju osjećaj za priliku koja im se pružila, da su nedorasli za takvu funkciju u medijima , da prije svega misle samo na sebe i svoje frustracije i da preko leđa naroda liječe svoje komplekse.
Zadnji primjer je onaj s turistima viška, umjesto da im poruči kako je to naše more kao i njihovo, da razvijaju svoj turizam u skladu s trendovima , da iskoriste kvalitetnoisvoje lokalne ovlasti... ono iz inata danima pišu antiturističke tekstove , štete kupreškom turizmu i seru po svim promotivnim akcijama kuprešaka i njihovom imidžu dobrih domaćina.

TReći ili postojeće stanje? Je li to neka zajebancija iz inata?

Ilirk@
10-08-2011, 12:42
hera kakva bi, po mome, trebala biti:

drska, bezkompromisna, hrabra, da svojim istupima i djelima nikad ne ide u korist onima koji tradicionalno, ali i genetski mrze hrvatski narod, preziru njegovu kohezivnost i samostalnost, a posebice onima koji smišljeno i planski iskorištavaju ranjivost i političku slabost hrvatskog naroda kako bi sebi osigurali alibije za ostvarenje svojih ciljeva.
hera koju štuju svi hrvati, s obje strane granice, nešto poput robina huda i supermena, spremna javno progovoriti i istupiti za svakog malog hrvata kojega ugrožava treća strana, bilo da se radi o političarima i vođama, bilo da se radi o drugim narodima.
hera koja povezuje hrvate, a ne dijeli.
hera koja ne prodaje svoj identitet ni za kakve novce, nikad i nikome, ne odriče se moralnih, etičkih, obiteljskih, kulturnih, etničkih, tradicijskih, nacionalnih i svih drugih vrijednosti koje održavaju hrvatsku naciju na životu, ali i na okupu.
ukratko, hera koja će djelovanjem u globalu biti ogledalo i prototip nove generacije hrvata, podvrste hercegobsanaca, a koja će biti sve ono o čemu hrvati sanjaju, kakvim sebe žele vidjeti, ali nisu mogli ostvariti zbog povjesno-političkih prilika kao i velikog broja izdajica i izroda unutar svog korpusa.

sad to poveži sa nekim ljudima koji se smatraju idejnim pokretačima here, njenim najvećim aktivistima, pa ćeš vidjeti da je takva hera neostvariva.

Ilirk@
10-08-2011, 12:44
Zadnji primjer je onaj s turistima viška, umjesto da im poruči kako je to naše more kao i njihovo, da razvijaju svoj turizam u skladu s trendovima , da iskoriste kvalitetnoisvoje lokalne ovlasti... ono iz inata danima pišu antiturističke tekstove , štete kupreškom turizmu i seru po svim promotivnim akcijama kuprešaka i njihovom imidžu dobrih domaćina.

jebote, kaže mi rođak iz splita kako su neki njegovi frendovi popizdili i da nikad više neće doći u kupres, pa im poručila da je to izmišljeno, da kuprešaci nikad ništa nisu rekli loše, da je to tekst nekog morona... božesačuvaj :D
svašta!

Borna Bekijski
10-08-2011, 12:48
nešto poput robina huda i supermena,
Robin Hood i Superman su obične pičikce kakvih primjera Hrvati imaju u svojoj povijesti.
Mislim da se budućnost HERA-e ,ukoliko bude te budućnosti treba bazirati na vitezovima kao Krsto Frankopan,Mijat Tomić ,Matija Gubec , Stjepan Radić , Nikola Šubić a ne virtualnim američkim i inim izmišljotinama.A također mislim da HERA u budućnosti ima svoje mjesto u političkoj povijesti hrvatskog naroda ukoliko se uspije ozbiljnije organizirati.Vrijeme će pokazati.

Borna Bekijski
10-08-2011, 12:49
Zaboravi napisati
SAMO TREĆI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ilirk@
10-08-2011, 12:51
Robin Hood i Superman su obične pičikce kakvih primjera Hrvati imaju u svojoj povijesti.
Mislim da se budućnost HERA-e ,ukoliko bude te budućnosti treba bazirati na vitezovima kao Krsto Frankopan,Mijat Tomić ,Matija Gubec , Stjepan Radić , Nikola Šubić a ne virtualnim američkim i inim izmišljotinama.A također mislim da HERA u budućnosti ima svoje mjesto u političkoj povijesti hrvatskog naroda ukoliko se uspije ozbiljnije organizirati.Vrijeme će pokazati.

robin hud je primjer one socijalne komponente (znaš ono- otmi bogatom, daj siromašnom), a supermen zbog one svemoguće, nepobjedive.
to su samo stilske figure, glupo se za to sad hvatati.

Gala
10-08-2011, 13:05
Tjerati inat svima je bila fora u osnovnoj školi, ali ljudi u godinama sa značajnim medijskim utjecajem tjeraju inat umjesto da ,kad im se već ukazala prilika, informiraju javnost, promicu istinu i prave ljudske i nacionalne vrednote,oni se inate(kome?), lažu, obamanjuju, promoviraju nebuloze...

Tjeranje inata upravo pokazuje da nemaju osjećaj za priliku koja im se pružila, da su nedorasli za takvu funkciju u medijima , da prije svega misle samo na sebe i svoje frustracije i da preko leđa naroda liječe svoje komplekse.

TReći ili postojeće stanje? Je li to neka zajebancija iz inata?

Treći ,ma kakva zajebancija, kako doći do njega je politička i medijska borba koja nam je ostala nakon ukidanja Herceg-Bosne ,ne moram reći koliko mi je teško gledati HVO -bojovnike a biti koliko su sretni zbog konačno ostvarene nezavisnosti Hrvatske ,jer ljubav prema matici je ogromna a ne išće ništa osim malo dostojanstva i sjećanja na te dane.
ALI ulažem prigovor na sva dociranja i sranja koja nam godinama serviraju iz omiljene HR i sva sranja u koja su nas ostavili ,bez stvarne političke podrške.

Tjeranje inata pa šta ,u čemu je problem ako će jedan tekstić koji je upitne vrijednosti o kuprešacima i kupreškom turizmu ,ma onda nek ..... . Tko je jednom bio na Kupresu ne treba mu nikakav tekst da osjeti i vidi koliko su ti ljudi dobri domaćini ,eto molim lijepo i po tome se možeš ravnati koliko nekome treba da se stica ,a mi koliko nama treba da dođemo sebi ,da nas Hrvatska politika ne šljivi ni 1% dok nestajemo !!

mardar
10-08-2011, 13:06
"HERA smatra da je Oluja bila uvod u Dayton a Dayton nije sloboda nego tamnica jednog naroda, prema tome ni Oluja za Hrvate u BIH nikako ne može biti simbol slobode. Hrvatima u RH da, Hrvatima u BIH ne."

"HERA smatra da jedini stanovnici BIH koji danas trebaju slaviti jesu stanovnici Bihaća.

Svim Perecima koji su na teret BIH , poslali 50.000 mladih Kninjanki , Glinjanki, Petrinjki etc. a vojnu pobjedu hrvatskog naroda pretvorili u veliki politički poraz Hrvata u BIH HERA na kraju poručuje nemojte više. Hvala vam.

Hrvatski Rojsovi i Zvonkobušići, svi mogući likovi iz crtanih filmova, raznorazni integralisti i podanici Zagreba, danas idu u Knin. SinnFeinovci nemaju razloga za slavlje. Oni danas šute, svjesni da su njihovi roditelji jednako kao i njihovi djedovi u II svjetskom ratu poslužili tek samo kao topovsko meso Perecije. Graničari. Nikad više!

NAŠE VRIJEME DOLAZI! Mi sami! - stoji na kraju priopćenja HERE."

"HERA smatra da je stoga Ćurkovićev članak usmjeren isključivo na Hrvate u BIH i samo je odraz iposljedica dugogodišnjeg primitivnog malograđanskog autorasizma te nacističke i na žalost, buduće EU državice, koja je istrijebila Židove, pa Rome, pa Srbe i sada svoj klerofašistički nerv uvezan sa kapitalističkom truleži usmjerava na Hrvate u BIH."

E pa što je od ovoga prihvatljivo ja ni sam ne znam više.A opet danas ovo ide da ne bude da želim samo ocrniti Heru :

"HERA - hercegbosanska republikanska alternativa danas kasno popopdne izdala je naredbu svim svojim članovima širom HB i RH da se sutra obavezno i bez odgode odazovu koncertu i podrže ovo humano djelo torcide a onima koji su spriječeni ići da obavezno kupe minimalno jednu ulaznicu. Naredba je , kako priopćavaju u HERI neopoziva."

Možemo li baš mi Hrvati u BiH sami.

Gala
10-08-2011, 13:15
"HERA smatra da je stoga Ćurkovićev članak usmjeren isključivo na Hrvate u BIH i samo je odraz iposljedica dugogodišnjeg primitivnog malograđanskog autorasizma te nacističke i na žalost, buduće EU državice, koja je istrijebila Židove, pa Rome, pa Srbe i sada svoj klerofašistički nerv uvezan sa kapitalističkom truleži usmjerava na Hrvate u BIH."

OVaj citat je užasan doslovno bolestan !!!!!

Ilirk@
10-08-2011, 13:27
kad čujem pojam ''klerofašistički'', za pištolj se hvatam...

to je najčešća poštapalica komunjarskog biološkog otpada u hrvata. a obzirom da dolazi iz šupka jednog takvog, onda zaboravite na heru dok se ne gradi od ovih gadarija.
dok god hera dopušta šupcima da budu njeni glasnogovornici, za mene su šačica parazita koji će se ionako istrijebiti čim zagusti... to je povijest pokazala i dokazala na bezbroj primjera.

Ilirk@
10-08-2011, 13:31
''klerofašistički nerv uvezan sa kapitalističkom truleži'' :D

ovo treba uokvirit! hahahaha

jebate, kako roditelji u djecu usade marksističke ideje i jugokomunističku krvoločnost :)

Ilirk@
10-08-2011, 13:36
najveće licemjerje je u tome što najveći rasizam prema hercegbosancima dolazi upravo od iste bagre kao što su potpisnici tog sramotnog teksta.
i oni su protiv klerofašističkog ustašoida thompsona i njegovih obožavatelja, obožavaju dežulovića, mrze desnicu, preziru tuđmana i šuška, bobana bi najradije iskopali i otpremili na mars, a zvonka bušića opasali bombama i poslali na oltar domovine...
rasizam ne dolazi od onih 'klerofašista' u čavoglavama od neki dan, nego od iste komunističke bagre i njenog nakota, zadajanog istim ideološkim mlikom ko i autori tog članka.

koliko je to šizofren um iza svega toga sranja što tzv. hera potpisuje, to je za nevjerovat :)

mardar
10-08-2011, 13:50
Gala iz ispriku nije mi baš jasno je li to što sam ja ovo postavio bolesno ili......Jer evo kako ja to gledam, iskreno.Pa napravili su i neke dobre stvari ali meni ovo nije baš prihvatljivo .Ja se ne mogu složiti sa ovakovim priopćenjima Here.A Hera ma ne smeta mi.Neka je što se mene tiče.Ali i ovo o protjeranih "poslali 50.000 mladih Kninjanki , Glinjanki, Petrinjki etc. " Ma ne znam ja, meni ovo ne stoji i gotovo .

Ilirk@
10-08-2011, 15:41
Gala iz ispriku nije mi baš jasno je li to što sam ja ovo postavio bolesno ili.......

ma žena veli da je bolesno to što je napisano... i jest bolesno..

mardar
10-08-2011, 15:55
ma žena veli da je bolesno to što je napisano... i jest bolesno..

Ma isprika svima nekakav sam sav razjeban a posebice Gali isprika:):)

TheBronxBomber
10-08-2011, 16:48
"HERA smatra da je Oluja bila uvod u Dayton a Dayton nije sloboda nego tamnica jednog naroda, prema tome ni Oluja za Hrvate u BIH nikako ne može biti simbol slobode. Hrvatima u RH da, Hrvatima u BIH ne."

"HERA smatra da jedini stanovnici BIH koji danas trebaju slaviti jesu stanovnici Bihaća.

Svim Perecima koji su na teret BIH , poslali 50.000 mladih Kninjanki , Glinjanki, Petrinjki etc. a vojnu pobjedu hrvatskog naroda pretvorili u veliki politički poraz Hrvata u BIH HERA na kraju poručuje nemojte više. Hvala vam.

Hrvatski Rojsovi i Zvonkobušići, svi mogući likovi iz crtanih filmova, raznorazni integralisti i podanici Zagreba, danas idu u Knin. SinnFeinovci nemaju razloga za slavlje. Oni danas šute, svjesni da su njihovi roditelji jednako kao i njihovi djedovi u II svjetskom ratu poslužili tek samo kao topovsko meso Perecije. Graničari. Nikad više!

NAŠE VRIJEME DOLAZI! Mi sami! - stoji na kraju priopćenja HERE."

E pa što je od ovoga prihvatljivo ja ni sam ne znam više.A opet danas ovo ide da ne bude da želim samo ocrniti Heru :

"HERA - hercegbosanska republikanska alternativa danas kasno popopdne izdala je naredbu svim svojim članovima širom HB i RH da se sutra obavezno i bez odgode odazovu koncertu i podrže ovo humano djelo torcide a onima koji su spriječeni ići da obavezno kupe minimalno jednu ulaznicu. Naredba je , kako priopćavaju u HERI neopoziva."

Prebolesno. Dogodila se degeneracija hrvatstva kod tih ljudi u Bosni i Hercegovini - ako su se uopce ikada iskreno Hrvatima i osjecali.

Pljunuti na majku Hrvatsku, ma kakva god bila - i onda ponavljati otrcane (zapravo, upasti u kolosijek) fraze i lazi iste orjunaske ekipe iz cije je kuhinje i proizasla anti-hrvatska propaganda (prvenstveno uperena protiv Hrvata BiH) moze samo idiot ili tudji placenik. Ja tipujem na ovo drugo...

Nitko iz tebe ne moze izbiti hrvatstvo - ma da ne znam kakvi su to "auto-rasisti" u Splitu ili Zagrebu. Ako ti ga uspiju izbiti, niste ga ni bili dostojni.

mardar
10-08-2011, 18:03
Ja za sebe znam drugi me ne zanimaju.Neka žive svoje Hrvatstvo kako hoće Ja se držim ovoga svih Deset zapovjedi Majke Hrvatske svakome Hrvatu i niko mi ih ne može oduzeti ili me drugačije naučiti:

Deset zapovijedi Majke Hrvatske svakome Hrvatu Velimir Klaić 1917

X. Sve za domovinu, za Hrvatsku!

Slatko i dično je za domovinu živjeti, za nju disati, raditi, za nju svaku žrtvu
prinositi.
Španjolcu je domovina Španjolska, Talijanu Talijanska, Nijemcu Njemačka, Poljaku
Poljska, Čehu Češka, a Bugarinu Bugarska. A Hrvatu? Hrvatu je domovina
Hrvatska, samo i jedino Hrvatska.
Domovina je čovjeku kao i rodjena majka. Kao što ima samo jedna majka, tako
je i jedna domovina. Nitko na svijetu nema dvije domovine, a kamo li širu i užu!
U srednjem vijeku u doba plemićke i staleške prevlasti, moglo se je naći hrvatske
gospode, koja su se razmetala, da su sinovi dviju domovina; ali u današnje doba,
u vijeku pučkoga vladanja i narodnosti, toga više nema. Kaže doduše narodna
poslovica: “Umiljato janje dvije majke sisa”; ali da ih i ljubi i za njih živi, toga
poslovica ne kaže. Tko danas tvrdi, da ima dvije domovine, taj naprosto laže:
taki dvoživac nema nijedne domovine, već mu je domovina svagdje, gdje dobro i
lagodno živi.
Za svoju domovinu Hrvatsku živi i radi, hrvatski sine, da ti bude velika, slobodna,
slavna i srećna! Radeći za njezino dobro, radiš za sebe, za svoju porodicu, za
sve, što ti je milo i drago.
Bože sačuvaj, da bi toj domovini Hrvatskoj ikada zaprijetila pogibija od kakova
silnika. Ali ako zaprijeti, ne žacaj se za spas domovine žrtvovati sve, pače i
dragocjeni život svoj. Jer bolje je pasti u grob, nego biti rob. Narod, koji ljubi
ruke svome krvniku, koji i krv svoju lijeva za ropstvo svoje, nije zapravo ni
narod, jer gazi čovječje dostojanstvo svoje. On je izmet naroda.
Slatko je i dično za domovinu živjeti, ali još je sladje i dičnije, ako ustreba, za nju
umrijeti.
Ne žacaj se, ako ustreba, poginuti za domovinu Hrvatsku i na tankim vješalima.
Isus Krist nije se kratio za spasenje čovječanstva umrijeti na sramotnom drvu
križa! I prvi su kršćani, sljedbenici Kristovi rado i veselo srtali u smrt, dovikujući
rimskim carevima, svojim krvnicima, ponosito: “Zdravstvuj, care, umirući te
pozdravljaju!”7
I umirali su bez straha i jadikovanja, tisuće i tisuće. Ali što je više
ginulo mučenika, sve je više kao iz zemlje nicalo oduševljenih kršćana, tako te je
već Tertulijan8
mogao doviknuti caru Septimiju Severu9: “Krv mučenika sjeme je
za kršćane.” Mučenička smrt tvoja, hrvatski sine i hrvatska kćeri, rodit će
takodjer tisuće hrabrih osvetnika!
“Pleme naše izginuti ne će”.

Mnogi moji su je sanjali a nisu je dočekali.Ja i moj pokojni otac jesmo.On nije dugo mogao uživati .Ali znam da je presretan bio što je imao.Presretan.A kako on tako i ja .

zaba1111
10-08-2011, 21:04
ALI ulažem prigovor na sva dociranja i sranja koja nam godinama serviraju iz omiljene HR i sva sranja u koja su nas ostavili ,bez stvarne političke podrške.

Tjeranje inata pa šta ,u čemu je problem ako će jedan tekstić koji je upitne vrijednosti o kuprešacima i kupreškom turizmu ,ma onda nek ..... . Tko je jednom bio na Kupresu ne treba mu nikakav tekst da osjeti i vidi koliko su ti ljudi dobri domaćini ,eto molim lijepo i po tome se možeš ravnati koliko nekome treba da se stica ,a mi koliko nama treba da dođemo sebi ,da nas Hrvatska politika ne šljivi ni 1% dok nestajemo !!

Da je nas HR ostavila u ratu onda nas u HB vjerovatno ne bi bilo uopće, a na teritoriju većem od Mostara do Livna nas ne bi bilo sigurno.
Da je nas HR ostavila od 95. do danas gotovo sigurno bi iscurili čak i sa teritorija MO-LI, Da nas HR ostavi sad vjerovatno bi iscurili.
Gdje je to nas HR ostavilia, pomogla nam je osloboditi teritorij, sačuvati ljude i izgradila vitalne institucije, bez čega nas ne bi bilo u HB i da je 100 HB i slobodnoh i samostalnih.
Politički nas je ostavila u ravnopravnom položaju u federaciji, neuporedivo boljem nego 92., ali i to smo sami popoušili zbog pritisaka mz.
Ako netko misli da bi sami prošli bolje rat, sami izgradili institucije, sami financirali povratak i sami se u takvim okolnostima i ustavnopravnoj poziciji(92.) bolje suprostavili mz, onda mogu samo reći da taj nema veze o životu, a kamoli poltičkim zavrzlamama.

To što orjunaši koji mrze i HR i nešto seru nama, mene sobno ne dira, to su neprijatelji Hrvata i normalno je da se tako ponašaju, ja im poručujem da se isele ako ne podnose državu u kojoj žive i ako im smeta investiranje u hr strateške i nacionalne interease.

To što se mnogi pitaju zašto pare iz HR idu u HB ili zašto mi glasujemo, je normalno i prirodno pitanje na koje treba odgovoriti, i u njihovom, a pogotovo našem interesu. Ne znači da ako netko pita za novac da je mrzitelj, pogotovo ako ga propaganda huška .
Normalno, logično i prirodno je da Imoćan pita zašto lova ode gore kad vidi da je Imotski siromašan, zato mu treba kvalkitetno objasniti da je to u i imteresu HR države i HR naroda.
Ne znači ni to kad netko se pokušava izdignuti time što kao proziva Bosance da su glupi... da je mrzitelj, to su normalne ljudske karakteristike koje su vezane za sve ljude, kakve mi sve riječi koristimo za npr Livnjake kad nam politika podvali da su nam oni krivi za sve jer su sve institucije odnijeli u Livno, to nikako ne znači da Duvnjaci mrze livanjke, nego se logično pitaju zašto su Livnjaci sve odnijeli.
Mogu osobno posvjedočiti , budući da sam oženjen iz kajkavsjke HR da je i tamo prisutna sva gore navedna pitanja,ali da je u isto vrijeme gore čast imati za zeta Hercegovca i da bi se mnoge rado udale ovamo iako je prisutno određeno negodovanje, odnosno preseravanje. Znaju oni da je Hercegovac dobra prilika, vjeran , pošten, radišan, sposoban...

Ali sva ta dokona razbibriga je manje važna, bitan je odnos institucija države, a on uopće nije loš.
Pogrešno je očekivati od HR da nam rješava političke probleme jer se oni tamo niti rješavaju niti HR za to ima legitimitet.
HR potiče zdrvastvo, školstvo, ekonomiju, demografijiu... i to politika na djelu,a od pustih političkih parola mi ne bi imali ništa.

Zanimljivo bi bilo uporediti neuporedivo Rojs vs Raspudić, ko je više doprinio HB, ali kad se već na sve strane spominje da je Nino učino više nego svi dosadašnji političaro zajedno, onda ajmo vidjeti što je nama konkretno donijela vrhunska priča iz HR u odnosu na ove koji nisu baš pričom atraktivni i na one koji ne grme u saboru HB, što idiotska propaganda od njih zahtjeva.

Da ne bude zabune, Nino je legenda i na njega bi se trebao ugledati Poskok, da kvalitetno, ponosno, istinito i dobronamjerno brani istinu i interese svoga naroda, a nažalost Poskok laže, obmanjuje, sramoti, ponižava... naš narod svojim idiotizmima i tako nam izravno šteti.

Ilirk@
11-08-2011, 09:07
ako je imoćanin siromašan, normalno da je to u interesu hrvatske države.
zamisli da su imoćani bogati, pa tko bi ratovao kad zatreba? ;)

ne znam kako si samo zaključio da je u interesu hrvatske države da zagreb ima standard kao london, a imoćani žive od primanja koja prosječan zagrepčanec potroši ne na hranu, nego markirane krpice?

Ilirk@
11-08-2011, 09:21
ili nisi mislio na zagreb kad kažeš ''gore''??

nebitno, ali svejedno, ja bih radije da nam ne šalju nikakvu lovu.
recimo, lova u milijunima otišla za opanke i narodne nošnje, najviše u džepove sitnih hohštaplera koji vode te KUD-ove (znam iz prve ruke), a javnost se bombardira tim informacijama namjerno kao da su nam zlatom popločali kosaču u mostaru. normalno je da će imoćani biti ljuti kad njihovi KUD-ovi nemaju ni za meculete, a kamoli za dukate i đerdane što koštaju par milijuna.
dalje, uvijek nekakva lova curi za HB bolnice kao pomoć ili šta ja znam, a naše zdravstveno plaća hrvatskoj mrsne račune za liječenje naših ljudi u hrvatskoj i plaćaju lijekove, obrade i nalaze za koje pacijenst nikad nije ni čuo, a kamoli ih doživio.
lova se pere i na apaurinu od 5 mg, a kamoli ne na nekim skupim pretragama i sve to ode u privatne džepove u hrvatskoj.
međutim, javnost zna samo za ono kad jaca na teveu kaže koliko su love poslali, ali nitko ne zna koliko se oprane love vrati natrag u hrvatsku.
tako su i one famozne vreće s parama za vrime rata isto vraćene u devizama.
dobili šušku od bezvrijednih kuna, za njih kupljena roba i prodana za devize beha građanima, te sve u kuferima vraćeno u hrvatsku u njemačkim markama.
zadnju marku je ero iz bile čarape izvuka da kupi jeftino cimenta i blokova za kuću, a ta ista marka je otišla priko granice u vinjanima.
mogla bih do prekosutra pričati o sličnim malverzacijama.
ukratko, ima imoćanin pravo što se ljuti jer od te 'pomoći', mi uistinu nemamo ništa.
ali ima pravo i ero što se ljuti na imoćanina kad mu hebe mater lopovsku što se 'rani na njegovoj grbači, jer sere kvake i vidi istinu kakva njemu paše.

Gala
11-08-2011, 10:14
Nemate se zašto ispričavati , prenosim pozdrave od Mery -njenoj ekipi s .....ka:)

ogledalce
11-08-2011, 10:24
Nemate se zašto ispričavati , prenosim pozdrave od Mery -njenoj ekipi s .....ka:)

prenesi mery moje pozdrave i reci da čekam da se vrati,i plačem svaki dan za njom,nemam skim naprdivat:((

Gala
11-08-2011, 10:37
Da je nas HR ostavila u ratu onda nas u HB vjerovatno ne bi bilo uopće, a na teritoriju većem od Mostara do Livna nas ne bi bilo sigurno.
Da je nas HR ostavila od 95. do danas gotovo sigurno bi iscurili čak i sa teritorija MO-LI, Da nas HR ostavi sad vjerovatno bi iscurili.

Kakvo je ovo polazište jednog intergraliste ,zar tada nismo bili jedno ,zar tada nisu Hrvati BiH na svim ratištima Hrvatske ,zar HercegBosna nije bila čuvar leđa Dalmacije .Nisu novci pristizali za naoružanje od hercegovaca iz dijaspore ,ne sve je to Hrvatska kupila ?Tko koga nije ostavio ?

Šta 95. nije bila zajednička akcija što li ,nije postojao HVO?Nije postojala Herceg -Bosna ,kako bi izcurili iz nje ,sada curimo !?

To što orjunaši koji mrze i HR i nešto seru nama, mene sobno ne dira, to su neprijatelji Hrvata i normalno je da se tako ponašaju, ja im poručujem da se isele ako ne podnose državu u kojoj žive i ako im smeta investiranje u hr strateške i nacionalne interease.

To što se mnogi pitaju zašto pare iz HR idu u HB ili zašto mi glasujemo, je normalno i prirodno pitanje na koje treba odgovoriti, i u njihovom, a pogotovo našem interesu. Ne znači da ako netko pita za novac da je mrzitelj, pogotovo ako ga propaganda huška .
Normalno, logično i prirodno je da Imoćan pita zašto lova ode gore kad vidi da je Imotski siromašan, zato mu treba kvalkitetno objasniti da je to u i imteresu HR države i HR naroda.
Ne znači ni to kad netko se pokušava izdignuti time što kao proziva Bosance da su glupi... da je mrzitelj, to su normalne ljudske karakteristike koje su vezane za sve ljude, kakve mi sve riječi koristimo za npr Livnjake kad nam politika podvali da su nam oni krivi za sve jer su sve institucije odnijeli u Livno, to nikako ne znači da Duvnjaci mrze livanjke, nego se logično pitaju zašto su Livnjaci sve odnijeli.
Na ovo ti je Ilirika odgovorila s kojom se po ovom pitanju potpuno slažem,moje mišljenje ,ako će već pomagati neka doniraju sav taj novac sveučilištu u Mostaru,nek se zna gdje novac ide .
Što se tiče prepucavanja to je normalno ...za svako drušvo pa tako i za naše ,Poskok je na tom polju majstor.

Mogu osobno posvjedočiti , budući da sam oženjen iz kajkavsjke HR da je i tamo prisutna sva gore navedna pitanja,ali da je u isto vrijeme gore čast imati za zeta Hercegovca i da bi se mnoge rado udale ovamo iako je prisutno određeno negodovanje, odnosno preseravanje. Znaju oni da je Hercegovac dobra prilika, vjeran , pošten, radišan, sposoban...:clap:clap

Ostat ću kod ovoga ,jer se s Vama i ocjenjivanjem hrvatske politike ne slažem ,jedno usko razmišljanje samo na osnovu emocija,treba imati i kritički pogled na ono stvarno što nije bilo dobro i još uvjek nije dobro .

Ilirk@
11-08-2011, 10:57
istina, neke kajkavke vole hercegovce za muževe jer im lahko stano nogom za vrat :)
i to je jedini slučaj gdje se može naći slučajeva da su hercegovci poželjni muževi. kao i u imockom hercegovke za žene (barem bilo u moje vrime).
da je pribacit u hercegovca karakter prave, rasne hercegovke, ne bi mu ni kajkavka ni srbkinja ni bilo koja neeranka (koje su izuzetno poželjne kod naših muških) mogla ni pera odbit.
to bi bilo ko ono što je moj pokojni stari ima običaj reć: namirila se na runjavu nozdrvu :D
nema u nas runjavih nozdrva, na žalost...

mardar
11-08-2011, 11:41
Nije mi namjera svesti nešto na osobnu razinu ali koliko je Poskok dosljedan sebi a tako i Hera dosta govori i ovo:

Mogu li Zvonko Bušić i Thompson privući glasače?
Pod ovakovim naslovom jedan od komentara N.Zirduma je i ovaj:

Nzirdum 07/16/2011 11:15 AM
kontekst u kojem je nastalo to djelo:

Hrvati, nakon II svjetskog označeni kao genocidna nacija, Hrvatska kao genocidna tvorevina koja nije smjela opstati. Ali ni to "ustašama" nije bilo dovoljno nego hoće nezavisnost,.i otimaju američki avion u toj situaciji i ubijaju američkog građanina. To je bio kontekst vremena u kojem je Bušić "pomogao" Hrvatima asd.

Zamisli sad da u ovoj situaciji neki Srbin iz BL otme američki avion u cilju skretanja na pitanja Srba u BiH i ubije jednog Amera. bi li time pomogao srpskom pitanju u BIH?jedno su vaše emocije, osjećaj nadhrvatstva, al molim vas, odslužili ste svoje, pokazali ste šta znate, hvala vam na bušićima, hvala vam na washingtonu , daytonu, mardaru hvala na tome "što je spašavao" portal, na svakom njegovom usranom metku mu hvala, samo dajte gerijatrijo, pokupite prnje i mičite se više sa političkog obzorja, jer očito je što ste nam ostavili u amanet. jeste nekad razmišljali da se jednostavno pokupite? jeste li nekad razmišljali što je to vaša svepametna bušićasta bobanasta nadhrvatska generacia ostavila svojoj djeci?pičkastu pereciju, zemlju koja je rasprodana i hercegbosnu u ropstvu. to je vama vaša borba dala. vaši vođe u koje se kunete. ti idoli koje i meni želite nametnuti,. njih držite u svojim kućama, tamo mašite s njima, nemojte ako boga znate ovdje.ili jednostavno - jeste li ikada razmišljali da možda niste u pravu? ukratko - jebo vas zvonko bušić, skupa s markom perkovićem thompsonom i matom bobanom uz ukaz gojka šuška i franje tuđmana nasred kupreškog polja.ova generacija kojoj ja pripadam ne pati od autoriteta. zato sinn fein moj asd kao ideologija vlastita puta, ideologija raskida sa svim "povijesnim veličinama". zvonko bušić je naprosto zadojena budaletina shvatite to. u rangu s mardarom.odjebonž papci.

Znači odjebaus Thompson i ostali.Dobro slažem se ,odjebaus gerijatričari, fosili i svi drugi koji ne misle da će nam samo Dodik i Vasić donijeti treći.Ali sada me zanima kako onda ovo jučer je na Poskoku objavljen poziv svim pripadnicima HERE da prisustvuju humanitarnom koncertu u Posušju:

HERA - hercegbosanska republikanska alternativa danas kasno popopdne izdala je naredbu svim svojim članovima širom HB i RH da se sutra obavezno i bez odgode odazovu koncertu i podrže ovo humano djelo torcide a onima koji su spriječeni ići da obavezno kupe minimalno jednu ulaznicu. Naredba je , kako priopćavaju u HERI neopoziva.

Negdje je nestala dosljednost Poskoka i HERE znači Thompson ipak može i valjati nekada.Nije riječ samo o Thompsonu.Npr. na jedno priopćenje Lovrinovića HERA i Poskok su ga dočekali na nož pozivajući ga da odstupi jer "nema muda " optužujući ga da nanosi štetu Hrvatima i slično.Ali zamislite sada isti taj Lovrinović samo upornošću i stalnim prosvjedima pred OHR-om uspijeva stvari u Srednjoj Bosni vratiti na početak i izazvati reakciju Valentina Inzka što ni Heri ni bilo kome drugom nije uspjelo nikada kada su u pitanju Hrvati.Pa mislite li da je isti taj Lovrinović zaslužio barem ispriku.Jer je ipak pokazao da ima muda.Ili je HERA potaknula Lovrinovića da tako djeluje.Ma nije sigurno.Mislim da bi HERA i svi drugi morali malo više podrške davati onima za koje svi tvrdimo da su legalno izabrani.A i jesu.Jer druge ne možemo podržati jer ih nema .Koga uopće možemo sada podržati.Treba natjerati vlasti u Sarajevu i međunarodnoj zajednici da poštuju volju Hrvata.A ovako međusobnim optužbama ne postižemo ništa.Da mi imamo osnovni strateški cilj i Hrvatska bi nas morala podržati.No na žalost mi se djelimo i sami.A za podjele optužujući sve druge osim traženja krivice međi nama.Trebam li napomenuti da vladajuća garnitura nije prije izbora stala na stranu platformaša a Milanović i Josipović ipak jesu.Dobro ponovo Komšića pozivaju na Alku ali je pozvan i Čović čime mu i sadašnja vlast u Hrvatskoj priznaje da je legalni zastupnik Hrvata.A on to i jeste koliko god se nama sviđao ili ne.

Ovako ja to nekako gledam.Zamislite samo da su Hrvati imali jasan strateški cilj i da su sve stranke u Hrvata stale bez podjela uz taj cilj.Pa u Srbi i bošnjaci ne bu mogli ništa napraviti bez Hrvata .Tada bi i MZ drugačije morala reagirati i Hrvatska.Ovako međusobnim prepucavanjima optužujemo sve druge a velika krivnja je u nama samima.Jurišić i Lijanović nisu iz Hrvatske.Mislim da je oštrocu prosvjeda i pritisaka trebalo prvenstveno usmjeriti na naše političare.Na dva HDZ-a da rade ono za što smo ih birali (stalnim pritiscima)a na izdajnike da odstupe jer nisu birani da nas zastupaju.Stalnim optužbama upućenima Hrvatskoj još više djelimo se među sobom.

A djeliti nas na "perece" i prave Hrvate i pričati o tome ko je što više dao je meni krajnje iritantno i smješno.Ja te podjele ne poznam ljudi ili sam baš zatupljen.Ja jednostavno ne razumijem ovakove podjele među Hrvatima .I to kada su nam najmanje trebale.

Gala
11-08-2011, 12:08
Tko je napisao drugi dio teksta ?
Ako ste Vi Mardar ,možete pronaći proturječje i u samom tekstu kojeg ste Vi pisali , isto kao i u Zirdumovom ,provokacija na razmišljanje na najgrublji način ,pristup je kod Zirduma .
Komšić ne može biti legalan nikada ,ni legitiman .
SAMO TREĆI ,imajte to u vidu ,Zirdum nije plaćenik ničiji ,a da bih ga nekada poželila zbog nekog pisanja malo i kamenom ,poželim!

mardar
11-08-2011, 12:40
Tko je napisao drugi dio teksta ?
Ako ste Vi Mardar ,možete pronaći proturječje i u samom tekstu kojeg ste Vi pisali , isto kao i u Zirdumovom ,provokacija na razmišljanje na najgrublji način ,pristup je kod Zirduma .
Komšić ne može biti legalan nikada ,ni legitiman .
SAMO TREĆI ,imajte to u vidu ,Zirdum nije plaćenik ničiji ,a da bih ga nekada poželila zbog nekog pisanja malo i kamenom ,poželim!

O kakovom Komšiću Gala sada.Znači ako ne pišem hvalospjeve Dodiku ili Vasiću odmah podržavam Komšića ili opravdavam što su ga pozvali na Alku
Ja ne mogu prihvatiti sve Dodikovo i Vasićevo proseravanje o Oluji i slično.I o kakovom Gala sada plaćeništvu pričaš.Ja ga nikada nisam nazvao ni plaćenikom ni četnikom da to odmah rasčtistimo.A kako on mene naziva ma to mi i nije važno.Od kuda nekome pravo da zbog različitog mišljenja o Dodiku ili Srbima i njihovoj politici proglašava druge neprijateljima trećeg.Na osnovu čega sada ti izvodiš takav zaključak.
Stoga mi i nije jasno kakvo proturječje.Što mislim da bi da su Hrvati da su imali osnovni strateški cilj više i ostvarili.Pa i Srbi i muslimani u istu tikvu pušu.Strateški cilj im je jednak ostalo su nijanse,Oni prema vani svi isto nastupaju.Pa teško ćemo bilo što napraviti ovako podjeljeni među sobom.

mardar
11-08-2011, 12:49
Ko je nama uopće instalirao Jurišića ,Lijanovića i Zubaka."Perecija".Nije.Treba li sada prihvatati sve što Dodik kaže kao istinito jer bez njega nećemo dobiti treći.Jer Dodik eto mogao surađivati i sa muslimanima .Pa po toj logici smo mogli se i mi okrenuti muslimanima.Suradnja je nužna ali po koju cjenu.Odricanjem od Hrvatske.Ne bih ja baš rekao da onoliko pljuvanja po Hrvatskoj donosi plodove .Ja ne bih a vi kako hoćete.

Ilirk@
11-08-2011, 14:02
O kakovom Komšiću Gala sada.Znači ako ne pišem hvalospjeve Dodiku ili Vasiću odmah podržavam Komšića ili opravdavam što su ga pozvali na Alku
Ja ne mogu prihvatiti sve Dodikovo i Vasićevo proseravanje o Oluji i slično.I o kakovom Gala sada plaćeništvu pričaš.Ja ga nikada nisam nazvao ni plaćenikom ni četnikom da to odmah rasčtistimo.A kako on mene naziva ma to mi i nije važno.Od kuda nekome pravo da zbog različitog mišljenja o Dodiku ili Srbima i njihovoj politici proglašava druge neprijateljima trećeg.Na osnovu čega sada ti izvodiš takav zaključak.
Stoga mi i nije jasno kakvo proturječje.Što mislim da bi da su Hrvati da su imali osnovni strateški cilj više i ostvarili.Pa i Srbi i muslimani u istu tikvu pušu.Strateški cilj im je jednak ostalo su nijanse,Oni prema vani svi isto nastupaju.Pa teško ćemo bilo što napraviti ovako podjeljeni među sobom.

da, i ja bih rado da mi netko objasni iz koje je guzice isčupao zaključak da svatko tko ne uživa dodikovu lovu, ne liže šupak srbima i ne sere protiv domovinskog rata, gotovine i zvonke bušića, automatski ZA komšića, platformaše, protiv hrvatskog entiteta i bla bla bla bla... ?

Ilirk@
11-08-2011, 14:06
te priče o 'provokaciji na razmišljanje' možete slobodno objesiti mačku o rep!
molim, takvim izjavama ne vrijeđajte inteligenciju forumaša.
'provokacije na razmišljanje' su priče za malu djecu. to je aktivno djelovanje srbskih korisnih budala i hrvatskih štetočina. ništa više.
provokacije na razmišljanje nisu kontradiktorne mentalne dijareje pune vrijeđanja, neistina i izmišljotina, nego puno veća intelektualna djela od škrabotina na kojekakvim opskurnim portalima što čine veću štetu nego korist hrvatima.
hvala na pažnji!

mardar
11-08-2011, 14:17
E ovo potpisujem do posljednjeg slova Ilirka.:):)

zaba1111
11-08-2011, 14:52
nebitno, ali svejedno, ja bih radije da nam ne šalju nikakvu lovu.
recimo, lova u milijunima otišla za opanke i narodne nošnje, najviše u džepove sitnih hohštaplera koji vode te KUD-ove (znam iz prve ruke), a javnost se bombardira tim informacijama namjerno kao da su nam zlatom popločali kosaču u mostaru. normalno je da će imoćani biti ljuti kad njihovi KUD-ovi nemaju ni za meculete, a kamoli za dukate i đerdane što koštaju par milijuna.

Kriminal i pronevjera je druga tema i ne bih sad širio raspravu. Jasno sam napisao da je HR investiranje u HB obostrani interes i da radi toga obostranoga interesa to treba i pojašnjavati i promovirati koliko je moguće.
Najlakše je reći da bih ja da ne šalju, kako to zvuči ponosito, ali ja bih da šalju jer bez toga mi nemožemo ovdje opstati.
Da nije HR učinila od Mostara sveučilišni grad, da nije napravilia klinički centar, da nije bolnice u Novoj Biloj, da nije toleriranja prebivališta i povlastica, da nije mogućnosti prijavljivanja kroničnih bolesnika u HR, HVo mirovina, državljanstva i prava rada i svega ostalog, Hrvati ne bi ostali u BiH u mjeri vrijednoj spomena.
Neke smo stvari uzeli zdravo za gotovo i nismo svjesni što smo dobili od HR. Zapitajte se samo koliko bi nas tu bilo , a da nismo imali mogućnost studiranja u HR ili pravo na liječenje( koje se obračunavalo, ali nikad nije naplaćeno ni blizu) u vrijeme rata , poslije pa i danas.
I to je sve hr nacionalni interes i interes HR države, da ne idemo sad u širinu .

To što se priča o opancima je ono o čemu smo već rasporavljali, tu su neprijatelji, a tu su i oni koji se jednostavno i što je i prirodno pitaju, zato im treba rastumačiti ako se već ulazi u ovu temu.

Kakvo je ovo polazište jednog intergraliste ,zar tada nismo bili jedno ,zar tada nisu Hrvati BiH na svim ratištima Hrvatske ,zar HercegBosna nije bila čuvar leđa Dalmacije .Nisu novci pristizali za naoružanje od hercegovaca iz dijaspore ,ne sve je to Hrvatska kupila ?Tko koga nije ostavio ?

Šta 95. nije bila zajednička akcija što li ,nije postojao HVO?Nije postojala Herceg -Bosna ,kako bi izcurili iz nje ,sada curimo !?

Daj bogati nemoj me zajebavt, kakvo polazište. Moje je polazište je to da su Hvati HB i HR jedan narod i da je intgralizam jedni modus opstanka Hrvata uopće, a pogotovo nas u HB.
Moj odgovor je bio namjenjen neprijateljskoj propagandi koja dolazi s poskoa , indeksa i sličnih. Sve to što si navela upravo upućuje na nužnost hr inegralizma i ne znam čemu i s kakvom odgovornosti se tako olako odriče sredstava iz HR koja ne da su mala nego su sudebonosno nama dosad bila važna. Mene osbno nije sramota što moja država HR investira u svoj narod i svoje političke, ekonomske nacionalne i ostale interese u HB, naprotiv. I ovo je odgovor neprijateljima koji s područja HB, a odgovor neprijateljima s područja HR je drugačiji jer ni postavljajaju drugačija pitanja, ali svi se odgovori svode na nužnost hr integralizma.

A ovo ti je HB koju smo imali na dan kad ju je "Tuđman ukinuo za interes HR", nadam se da pojašnjenje nije potrebno i da slika sve govori!
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f2/Bih94.JPG

zaba1111
11-08-2011, 16:26
Ja uglavnom nemam živaca čitati one hera djetinjarije pa ne znam sadržaj , ali naslov opet naglašava "naš najveći problem ,odnos Hr prema nama", a upravo je to aboliranje stvarnih krivaca(govorim o našim redovima) i traženje rješenja na krivom mjestu.
Danima pisati o folklornom društvu koje je u prvi red , ispred prdsjednika Sabora, stavilo službenog predstavnika BH Hrvata i onoga koji ima najveću podršku(čović) kao dokazu nečega, a što u stvari ne dokazuje ništa, je idiotizam koji sugerira da nam je za naše probleme kriva HR i njena politika, umjesto da naglašava važnost našeg HB angažmana.
Tolika važnost ovom događaju koji se može protumačiti različito,a potpuno zanemarivanje činjenice da je Matica hr Mostar gostila Komšića i nelegalnog ministra i da nitko od mostraske kreme u matici nije postavio to pitanje, da je Muselimović i dalje časni predsjednik i da se odnos hb kulturne i znanstvene elite prema HB i aktualnoj politici zanemaruje, je naš stvarni problem i to govori da mi sami doista još nismo zreli za rješavanje svojih problema.

Za HB moramo zapeti , prije svega, ovdje i odavde, a slabo smo se trgli i ovdje i na strani. Sva pomoć sa strane je dobro došla, a ona bez našeg angažmana ne vrijedi ništa i to moramo shvatiti.
Mislim, poticati kritičku raspravu danima o folklornom društvu iz Sinja, a a znemarivati rad Matice hr(hb elite) je najednostavnije rečeno idiotizam ili namjerno skretanje s pravih tema.

mardar
11-08-2011, 17:20
Ma mogao bi sada satima pisati kako površno govorimo o suradnji sa srbima.Da ne navodim ovdje sve Dodikove izjave na koje niko nije reagirao u medijima koji konstantno veličaju Dodika navest ću jednu.Dodik nam je svima jasno poručio da je RS nedodirljiva i gdje trebamo tražiti treći.Dobro neka je RS nedodirljiva.Ali me i zanima kuda će prolaziti ta RS.Posavina je toliko prežvakana priča da također postane neprijatelj trećeg ko je i spomene.Činjenica je da su Hrvati protjerani iz čitave RS,ali je opasno to spominjati jer si i tada platformaš.Ali ovo hoću da naglasim.Ako je RS po Daytonskim granicama nedodirljiva što će se dogoditi sa gradovima koji su po Daytonu pripali Hrvatima.Drvar ,Glamoč.Grahovo.Drvar iako je po istom Daytonu pripao Hrvatima je postao ponovo srpski grad iz kojega se opet protjeruju Hrvati.Ljudi koji su se nastanili u Drvaru ponovo pod pritiscima iseljavaju.Postavlja se bomba pod automobil Hrvata koji radi u MUP-u Drvara i malo ko je i objavio tu vijest.Pa evo neka gospoda koja toliko gura tu saradnju sa Srbima meni kaže je li to znači da će ponovo granica Herceg -Bosne biti kod Livna.Jer ne zaboravite da su i sada na djelu opstrukcuje bilo kakvog povratka Hrvata u RS.A Srbi se bez ikakvih zapreka vraćaju i obnašaju vlast u Herceg -Bosni u koju se zaklinjemo.I treba se zaklinjati ali baš u ovakvu kakva nam je ostala po Daytonu.Tek onda se može pričati o bilo kakvoj suradnji.

I o kakvim izdajama neko govori posebice Tuđmana i Šuška i to baš na Poskoku.Zna li uopće isti Zirdum ili namjerno prelazi preko činjenice da je urušavanje Herceg-Bosne tek počelo po smrti Tuđmana i Šuška.Do tada je postojao i HVO kao hrvatska vojna komponenta ,hrvatska policija ,Hercegovačka banka kao temelj ekonomskog prosperiteta Hrvata.Postojao je odvojeni proračun za stradalnike i invalide donovinskog rata i mnogo manje lažnih i invalida i stradalnika.Mirovine su bile šest sedam puta veće nego sada.Jer zajedničkim proračunom došlo je do prave poplave i invalida i boraca.Prvo od bošnjaka a onda i naših.A tada je i postojala podrška Hrvatske u svim segmentima života.Dok Tuđmana po Hrvatskoj nemilice kritiziraju i mrtva zbog Hercegovine i Hrvata u BiH nalazi se opet dosta njih da ga optuže za izdaje i prodaje.Pa to samo po sebi nije moguće.

Ilirk@
11-08-2011, 17:44
Ja vam samo jedno mogu reci a to je da smo svi pomalo u pravu. Pomoc i novac iz hrvatske je dvosmjerna
cesta. Hrvati hb su tako mali i tako sami da je luksuz odbacivati bilo kakvu pomoc ali i opasno bezrezrrvno vjerovati u pomoc i podrsku onih koji Bi nas popili u kapi vode. Politicka mudrost fali sljedbenicima ove trendi 'antiperecijanske' shizofrene histerije. Pokretacima i promicateljima ne fali nista, oni ce vec stici na blagajnu...

zaba1111
11-08-2011, 21:52
opasno je bezrezrrvno vjerovati u pomoc i podrsku onih koji Bi nas popili u kapi vode

A koji su to?
Takvi ne postoje niti ovo pitanje postoji, ono je izmišljeno na poskoku i sličnim mozgovima i nametanje takvih nepostojećih pitanja i problema je jedan vid odvraćanja pozornosti s pravih tema.
Oni su izmislili da narod ovdje gleda u HR ko u Boga, izmišljotina je da da prosječnog HBosanca više zanima suša u Baranji, nego radna mjesta u HB ,kao i brojne druge idiotske konstrukcije koje nemaju veze sa stvarniom stanjem u HB.Svaka sličnost s onima koji na svakom koraku vide nepostojeće poavanpirene ustaše nije slučajna, isti im je način, isto projeklo, ista praksa, iste vrednote, sve im je isto, isti im je i konačni cilj.

Nakon svega što smo prošli s HR(bez nje nas ne bi bilio i to je činjenica, a što bi bilo s Hr je druga tema) i nakon svega što smo prošli s RS, bolesna i neprijateljska propaganda je uspjela nemtnuti pitanje HR ili RS, to je da pamet stane i sve to jeftinim konstrukcijama i podvalama.
Čak i ovdje imamo stajalište da se pod onim "nakon svega " uzimaju primjeri babe s triljskog mosta, internet proseravanja ili gostovanja na Alci, dok se bonice, škole ...pa čak i mrtvi i ranjeni uzimaju zdravo za gotovo i okrivljuje ih se propast HB , a koje u stvari nikad nije ni bilo u zadovoljavajućoj mjeri niti kao samoodrživog entiteta, a svim tim sudbonosnim stvarima se daje daje sporedna važnost u odnosu na bedastoće .

Stari je to plan, zabavimo ih bedstoćama i glupostima, nek se glođu, dok mi odradimo svoje i vratimo ponovo svoje na vlast, ali ko nam je kriv, stari kadar i potomci zamju kako se to radi i oni rade dok mi blejimo i tražimo krivca i rješenje na krivom mjestu.
I nije tome kriv narod, nego mi koji nešto znamo a ne radimo ništa, narod se dokazao, a ovim igrama se narod ne bavi niti mu je to zadatak. Država se treba pobrinuti za stanje duha u narodu,a za državu se trebaju pobrinuti intelktualci i oni koji su zato stručno obučeni,a takvih nemamo.

Ilirk@
11-08-2011, 22:40
A koji su to?.

đizs, pa dodik i srbadija i njihova podrška trećem...

zaba1111
11-08-2011, 22:48
Ja sam mislio da govoriš o bezrezervnoj podršci HR i očekivanju pomoći od tamo, zar je to pitanje s gledanjem u RS došlo do te mjere , to je čak i preko onoga što sam ja vidio u šizo frenu.

Borna Bekijski
12-08-2011, 10:27
Prebolesno. Dogodila se degeneracija hrvatstva kod tih ljudi u Bosni i Hercegovini - ako su se uopce ikada iskreno Hrvatima i osjecali.

Pljunuti na majku Hrvatsku, ma kakva god bila - i onda ponavljati otrcane (zapravo, upasti u kolosijek) fraze i lazi iste orjunaske ekipe iz cije je kuhinje i proizasla anti-hrvatska propaganda (prvenstveno uperena protiv Hrvata BiH) moze samo idiot ili tudji placenik. Ja tipujem na ovo drugo...

Nitko iz tebe ne moze izbiti hrvatstvo - ma da ne znam kakvi su to "auto-rasisti" u Splitu ili Zagrebu. Ako ti ga uspiju izbiti, niste ga ni bili dostojni.

Ti ćeš određivati ko je Hrvat?
Ti ćeš postavljati pitanje jesu li se Herceg-Bosanci ikada osjećali Hrvatima?
Zbog razmišljanja kao tvoje danas i dolazi do ovoga čega dolazi.Vi neki "pravovjerni"Hrvati spočitavate NAMA domoljublje?
BiH Hrvatima koji su za Domovinu spremni dati sve,poginuti,bilo što ne tražeći ništa?
Kada kažemo da nas RH i njena službena politika koristi u trgovini sa islamistima,EU-om ,pičkom materinom papak postavlja pitanje jesmo li se Hratima iskreno i osjećali?
Reći ću ti ja , srce Hrvata je u Hercegovini i u Bosni , ako opet zatreba ponovo će Hrvati Herceg-Bosne prvi stati na branik Domovine a ti i tvoji "pravovjerni"Hrvati opet ćete sjediti u podrumima i čekati da prođe a ljude koji su vas obranili slati Haag-u ili gdje već netko zatraži .Današnja RH i takvi likovi kao ti meni se iskreno gade ali taj osjećaj gađenja ne može nikada umanjiti ljubav koju osjećam prema Hrvatskoj i svome narodu ,od Zagorja,Slavonije,Dalmacije ,preko Hercegovine do Središnje Bosne i Posavine.Nastavi razmišljati jesu li ljudi Herceg-Bosne koji su na početku rata činili 70% ZNG-a tada se iskreno osjećali Hrvatima a mi ćemo se do tada boriti protiv UDBA_e i islamizacije i ostati i opstati tamo gdje su živjeli i naši djedovi.Svakom njegov obraz.

zaba1111
12-08-2011, 10:54
Borna brzo briši ovaj post ako se još može, pročitaj još jednom što čovijek piše, jer bi se moglo zaključiti da si brzoplet.

Gala
12-08-2011, 10:58
Dobro ponovo Komšića pozivaju na Alku ali je pozvan i Čović čime mu i sadašnja vlast u Hrvatskoj priznaje da je legalni zastupnik Hrvata.A on to i jeste koliko god se nama sviđao ili ne.

Ne zanimaju me hvalospjevi o Dodiku i Vasiću ne osvrćem se na taj dio teksta uopće i nezanima me .Ovaj dio me zanima ,znači po vama je legalan ,znači prihvatili ste tako nešto kao normalno ,za mene ovaj Sejdo nikada neće biti hrvatski predstavnik već sluga aga i begova,na našu štetu .

.I o kakovom Gala sada plaćeništvu pričaš.Ja ga nikada nisam nazvao ni plaćenikom ni četnikom da to odmah rasčtistimo
Nije bilo namjenjeno Vama ,ne znam zašto se osjećate prozvanima kada niste na ovoj temi pisali o plaćeništvu ,upućeno je onima koji su o tome pisali .

Gala
12-08-2011, 11:03
Kriminal i pronevjera je druga tema i ne bih sad širio raspravu. Jasno sam napisao da je HR investiranje u HB obostrani interes i da radi toga obostranoga interesa to treba i pojašnjavati i promovirati koliko je moguće.
Najlakše je reći da bih ja da ne šalju, kako to zvuči ponosito, ali ja bih da šalju jer bez toga mi nemožemo ovdje opstati.
Da nije HR učinila od Mostara sveučilišni grad, da nije napravilia klinički centar, da nije bolnice u Novoj Biloj, da nije toleriranja prebivališta i povlastica, da nije mogućnosti prijavljivanja kroničnih bolesnika u HR, HVo mirovina, državljanstva i prava rada i svega ostalog, Hrvati ne bi ostali u BiH u mjeri vrijednoj spomena.
Neke smo stvari uzeli zdravo za gotovo i nismo svjesni što smo dobili od HR. Zapitajte se samo koliko bi nas tu bilo , a da nismo imali mogućnost studiranja u HR ili pravo na liječenje( koje se obračunavalo, ali nikad nije naplaćeno ni blizu) u vrijeme rata , poslije pa i danas.
I to je sve hr nacionalni interes i interes HR države, da ne idemo sad u širinu .

To što se priča o opancima je ono o čemu smo već rasporavljali, tu su neprijatelji, a tu su i oni koji se jednostavno i što je i prirodno pitaju, zato im treba rastumačiti ako se već ulazi u ovu temu.

Daj bogati nemoj me zajebavt, kakvo polazište. Moje je polazište je to da su Hvati HB i HR jedan narod i da je intgralizam jedni modus opstanka Hrvata uopće, a pogotovo nas u HB.
Moj odgovor je bio namjenjen neprijateljskoj propagandi koja dolazi s poskoa , indeksa i sličnih. Sve to što si navela upravo upućuje na nužnost hr inegralizma i ne znam čemu i s kakvom odgovornosti se tako olako odriče sredstava iz HR koja ne da su mala nego su sudebonosno nama dosad bila važna. Mene osbno nije sramota što moja država HR investira u svoj narod i svoje političke, ekonomske nacionalne i ostale interese u HB, naprotiv. I ovo je odgovor neprijateljima koji s područja HB, a odgovor neprijateljima s područja HR je drugačiji jer ni postavljajaju drugačija pitanja, ali svi se odgovori svode na nužnost hr integralizma.

A ovo ti je HB koju smo imali na dan kad ju je "Tuđman ukinuo za interes HR", nadam se da pojašnjenje nije potrebno i da slika sve govori!
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f2/Bih94.JPG

Realno ŠTO SADA IMAMO ,MALU JUGU I SA _KAO BG:HVALA!

zaba1111
12-08-2011, 11:17
95. smo imali potpunu ravnopravnost u fedreaciji, kontrolirali više od 24 posto teritorija, imali svoje mirovinsko,zdravstveno, vojsku, elektroprivredu, telekomunikacije,pomoć u izgradnji institicija... i sve to sami ispustili(kad se HR prestala izravno miješati), nerealno je smatrati da bi sami ,iz daleko lošije pozicije u kojoj smo bili prije rata , izvukli više u onakvim lokalnim okonostima i politici mz .
Druga je stvar ako ovakva karta ulazi u razmtranje, kod mene je ovakva HB izvan ikakve rasprave jer ako želimo ovo, a ovo Hrvati ne žele, čak i ogromna većina iz Hecegovine( to je manji dio bh Hrvata) bi bez razmišljanja ovo okarakterizirali kako izdaju, tako da još uvijek ne razumijem točno s čime se ti neslažeš sa mnom, meni se čini da je neslaganje oko poznavanja činjenica, ali volio bih da pojasniš.

Gala
12-08-2011, 11:54
Neslažem se s vašim upornim tvrdnjama o Hrvatskoj pomoći za vrijeme rata i nakon rata ,nije tu bilo pomoći(kakva pomoć ,cijelo vrijeme pričate o pomoći ,pa kako se Slavonija branila ,hoćemo i za to reći da joj je Hrvatska pomogla da se obrani ili je to jedna zemlja i hrvatski narod koji je je napadnut) već zajednička borba protiv neprijatelja .Ostali smo izvan granica a borili su se na svakoj bojišnici Hrvati iz BiH u čemu smo ostali ,ostali smo u maloj Jugi ponavljam ,Deytonom je Srbima osiguran ogroman prostor a nama poklon malu jugu i sejdiće.Ovo navedeno je ono u čemu se ne slažem s Vama,vječito ponavljanje o pomoći ,kakva pomoć?
a što se tiče Srba i RS-a-
ne znam kako to mi možemo promjeniti činjenicu postojanja RS-a i kako bi to mogli sami na državnoj razini nešto postići kada smo u manjini bez strateških pratnera (pazi budalštine ,to su Srbi )i što bi trebali reći ,ne hvala ,ne treba, imamo mi Hrvatsku koja se ne miješa u unutranje probleme BiH,Hrvati okrenite se Sarajevu ,ćao. .Za naše cvjetove neću trošiti slova ,svi oni koji prate što se dešava na političkoj sceni Hrvata znaju što i kako rade Sejdići i cvjetići .

Borna Bekijski
12-08-2011, 12:18
Borna brzo briši ovaj post ako se još može, pročitaj još jednom što čovijek piše, jer bi se moglo zaključiti da si brzoplet.
Zaboli me što bi se moglo zaključiti , onaj tko može napisati onakvu debilnu rečenicu vrijedan je sveg prijezira koji mogu izraziti ,na žalost nedostaje mi riječi.

Borna Bekijski
12-08-2011, 12:22
Samo da nadodam da ova "karta" nema veze ni sa tadašnjim ni današnjim stanjem kao ni sa zdravom pameti.Ni Šešelj ne bi ovoliko odvalio Srbima a da ne govorimo o tome tko je koliko teritorija kontrolirao u trenutku potpisa Daytonskog sporazuma.

TheBronxBomber
12-08-2011, 15:15
Zaboli me što bi se moglo zaključiti , onaj tko može napisati onakvu debilnu rečenicu vrijedan je sveg prijezira koji mogu izraziti ,na žalost nedostaje mi riječi.

Hoces reci da onaj koji moze sastaviti (a mislio sam na te i takve kad sam napisao "kod tih ljudi u BiH") onakvo priopcenje o kojem je bila rijec tu na topiku nije degenerik?

Bio sam blag.

Borna Bekijski
12-08-2011, 16:37
Ne znam ja što si ti mislio ali znam što si napisao.Što se mene tiče odyeb ti je lansiran i ne obraćaj mi se.Što se mene tiče ti ne postojiš , niti ću čitati niti komentirati tvoje postove , očekujem isti tretman sa druge strane.Moja pokojna baba je uvijek gvorila "Govno smrdi , od govneta odmakni" , pametna moja baba.

TheBronxBomber
12-08-2011, 16:51
Ne znam ja što si ti mislio ali znam što si napisao.Što se mene tiče odyeb ti je lansiran i ne obraćaj mi se.Što se mene tiče ti ne postojiš , niti ću čitati niti komentirati tvoje postove , očekujem isti tretman sa druge strane.Moja pokojna baba je uvijek gvorila "Govno smrdi , od govneta odmakni" , pametna moja baba.

Napisao sam ono sto sam mislio. Svatko pametan je ispravno skuzio sto sam napisao (npr. Zaba1111). Nisam ti ja kriv sto se ne ubrajas medju pametne.

Jebali te Zirdumi, Poskokovci, HERE i svi ostali degenericni pro-srpski psi koji se nalaze u BiH.

Onako pisati protiv Oluje, Busica, Thompsona - pa i protiv generala Rojsa - moze samo pro-cetnicka pascad. Nije slucajno sto se bas cetnickom propagandom i sluze.

Ovim putem cu se suzdrzati od psovanja majki, ali budes li me jos jednom vrijedjao (vidi, nijednom te nisam opsova niti vrijedjao) procitat ces svasta... Jasno?

zaba1111
12-08-2011, 17:34
Neslažem se s vašim upornim tvrdnjama o Hrvatskoj pomoći za vrijeme rata i nakon rata ,nije tu bilo pomoći(kakva pomoć ,cijelo vrijeme pričate o pomoći ,pa kako se Slavonija branila ,hoćemo i za to reći da joj je Hrvatska pomogla da se obrani ili je to jedna zemlja i hrvatski narod koji je je napadnut) već zajednička borba protiv neprijatelja .Ostali smo izvan granica a borili su se na svakoj bojišnici Hrvati iz BiH u čemu smo ostali ,ostali smo u maloj Jugi ponavljam ,Deytonom je Srbima osiguran ogroman prostor a nama poklon malu jugu i sejdiće.Ovo navedeno je ono u čemu se ne slažem s Vama,vječito ponavljanje o pomoći ,kakva pomoć?
a što se tiče Srba i RS-a-
ne znam kako to mi možemo promjeniti činjenicu postojanja RS-a i kako bi to mogli sami na državnoj razini nešto postići kada smo u manjini bez strateških pratnera (pazi budalštine ,to su Srbi )i što bi trebali reći ,ne hvala ,ne treba, imamo mi Hrvatsku koja se ne miješa u unutranje probleme BiH,Hrvati okrenite se Sarajevu ,ćao. .Za naše cvjetove neću trošiti slova ,svi oni koji prate što se dešava na političkoj sceni Hrvata znaju što i kako rade Sejdići i cvjetići .

Da skratimo, poanta svega što pišem je promocija hr integralizma i to isključivo istinom i činjenicama jer su apsulutno sve istine i činjenice na toj strani, a konntsukcije i laži za taj put nisu potrebne.

Ova rasprava je potaknuta nebulozama i lažima koje dolaze s poskoka i ova argumentacija je odgovor na to, na druga pitanja nisam odgovarao iako imam odgovore jer bi se rasprava previše proširila.
U ratu su postijale jedinstvene hr snage s jedinstvenim zapovjedništvom i to je bilo dobro i jedino ispravno , to je ono što pokušavam objasniti onima koji zagovaraju koncept "mi sami", a ujedno to su isti ono koji ne samo da se rugaju našem zajedničkom zpovjedništvu i zajedničkim herojima , nego i našim lokalnim poput Praljka i Kordića.
To su ljudi koji potkopavaju naše temelje, našu prošlost i budućnost.

Ti kao da si zaboravila da smo i prije bili u BiH, a HR je bila u HR, mi smo napravili nevjerovatan politički napredak, prije svega u teritorijalnom smislu, a zatim i u organizaciji civilnog života i osposobljavanju institucija, pokušavam ti reći da mi do 92. nismo politički imali ništa, ali smo politikom hr integralizma uspjeli ostvariti ravnopravnost u fedreraciji, teritorij, opstanak, institucije... odnosno osnovne predvjete za oirganiziranje vlastitog entita, a toga nije bilo i bes toga ne bi ostali u HB ni da smo ju uspjeli sačuvati na ono malo teritorija(što je jedino donekele realno).

Dakle do 2002. i promjene ustava mi nismo bili u lošoj situaciji, ali je politika mz bila takva da su nam se prava smanjivala , a mi ih nismo uspjeli sačuvati, a ako ih nismo uspjeli sačuvati onda je logično da ih ne bi bili u stanju sami ni ostavriti onda kad ih nismo ni imali, a nismo ih imali nigdje osim na ono malo teritorija, a to možmo i dans kad god poželimo.

Što se tiče RS,to je drugo pitanje, situacija je takva da nam je suradnja s njima nužna i nema nijednog razloga da ne surađujemo sa Srbima po pitanju Ustava BiH pa i po pitanju razbijanja BiH, odnosno uvijek kad se velikobošnjački imperijalizam pojavi.

zaba1111
12-08-2011, 17:43
Samo da nadodam da ova "karta" nema veze ni sa tadašnjim ni današnjim stanjem kao ni sa zdravom pameti.Ni Šešelj ne bi ovoliko odvalio Srbima a da ne govorimo o tome tko je koliko teritorija kontrolirao u trenutku potpisa Daytonskog sporazuma.

Ona karta koja pokazuje teriorij pod kontrolom HVOa na dan kad je u Washingtonu potpisana hrvatsko bošnjačka federacija, odnosno na dan kad je potpisano ukidanje HB kao samostalnog entiteta.

Karta prije Daytona pokazuje teritorij koji su hrvtakse snage kontrolirale zahvaljujući kordiniranoj akciji HV, HVO i manjim dijelom ABiH, a što je bilo jedino moguće uz potpis Washingtona, nakon toga je dobiven legitimitet , politički potpis bh institucija i američka podrška za slobodan ulazak HVa u BiH, a bez toga bi bila ona gornja karta i najvjerovatnije Krajina u HR, što bi i nas ovdje još dodatno oslabilo.

mardar
13-08-2011, 08:52
Ne zanimaju me hvalospjevi o Dodiku i Vasiću ne osvrćem se na taj dio teksta uopće i nezanima me .Ovaj dio me zanima ,znači po vama je legalan ,znači prihvatili ste tako nešto kao normalno ,za mene ovaj Sejdo nikada neće biti hrvatski predstavnik već sluga aga i begova,na našu štetu .

Nije bilo namjenjeno Vama ,ne znam zašto se osjećate prozvanima kada niste na ovoj temi pisali o plaćeništvu ,upućeno je onima koji su o tome pisali .

Ma gdje sam ja Gala priznao Komšića i rekao da je legalan.Ma daj pročitaj sve ponovo.Nemate pravo meni ni pričati o bošnjacima jer sam nešto siguran da niko od vas ovdje od bošnjaka doživio što sam ja.Od zločina nad članom obitelji do maltretiranja .Pustite meni te šuplje priče.Prođi te se toga.Iskreno eto si postala kao i Zirdum.Nikakve razlike i on kada nema argumenta meni baš spočitava Komšića.Uostalom o čemu je potegnuta tema.O srpskim lažima.Koje su na Poskoku i za Zirduma prihvatljive.Ako jesu njemu na volju mu bilo jebe me se što piše na svome portalu i koga podržava.
Ali ovdje neće .I niko neće izvlačiti zaključke onako kako njemu paše.Ma ko se našao da mi priča o odnosu prema Komšiću i bošnjačkoj vlasti poslije tisuće komentara na raznim portalima protiv iste te politike.Uostalom nisam ja priznao platformaše već zanimljivo većinom vaši posušaci.Jurišić i Budimir pa izvolite gospodo njih kritikujte a ne obične ljude.

mery
16-08-2011, 10:04
Ma gdje sam ja Gala priznao Komšića i rekao da je legalan.Ma daj pročitaj sve ponovo.Nemate pravo meni ni pričati o bošnjacima jer sam nešto siguran da niko od vas ovdje od bošnjaka doživio što sam ja.Od zločina nad članom obitelji do maltretiranja .Pustite meni te šuplje priče.Prođi te se toga.Iskreno eto si postala kao i Zirdum.Nikakve razlike i on kada nema argumenta meni baš spočitava Komšića.Uostalom o čemu je potegnuta tema.O srpskim lažima.Koje su na Poskoku i za Zirduma prihvatljive.Ako jesu njemu na volju mu bilo jebe me se što piše na svome portalu i koga podržava.
Ali ovdje neće .I niko neće izvlačiti zaključke onako kako njemu paše.Ma ko se našao da mi priča o odnosu prema Komšiću i bošnjačkoj vlasti poslije tisuće komentara na raznim portalima protiv iste te politike.Uostalom nisam ja priznao platformaše već zanimljivo većinom vaši posušaci.Jurišić i Budimir pa izvolite gospodo njih kritikujte a ne obične ljude.

UH , polako izzzi :)

Gala
16-08-2011, 11:48

DA gospodine po Vašoj zapovijedi .ZDS:)

Ilirk@
16-08-2011, 11:58
zds... za dom spremni. zar se herini aktivisti smiju pozdravljati ustaškim pozdravom iako hera ustaše smatra najvećim zlom i ovim, onim...?

Gala
16-08-2011, 12:02
Da skratimo, poanta svega što pišem je promocija hr integralizma i to isključivo istinom i činjenicama jer su apsulutno sve istine i činjenice na toj strani, a konntsukcije i laži za taj put nisu potrebne.

Ova rasprava je potaknuta nebulozama i lažima koje dolaze s poskoka i ova argumentacija je odgovor na to, na druga pitanja nisam odgovarao iako imam odgovore jer bi se rasprava previše proširila.
U ratu su postijale jedinstvene hr snage s jedinstvenim zapovjedništvom i to je bilo dobro i jedino ispravno , to je ono što pokušavam objasniti onima koji zagovaraju koncept "mi sami", a ujedno to su isti ono koji ne samo da se rugaju našem zajedničkom zpovjedništvu i zajedničkim herojima , nego i našim lokalnim poput Praljka i Kordića.
To su ljudi koji potkopavaju naše temelje, našu prošlost i budućnost.

Ti kao da si zaboravila da smo i prije bili u BiH, a HR je bila u HR, mi smo napravili nevjerovatan politički napredak, prije svega u teritorijalnom smislu, a zatim i u organizaciji civilnog života i osposobljavanju institucija, pokušavam ti reći da mi do 92. nismo politički imali ništa, ali smo politikom hr integralizma uspjeli ostvariti ravnopravnost u fedreraciji, teritorij, opstanak, institucije... odnosno osnovne predvjete za oirganiziranje vlastitog entita, a toga nije bilo i bes toga ne bi ostali u HB ni da smo ju uspjeli sačuvati na ono malo teritorija(što je jedino donekele realno).

Dakle do 2002. i promjene ustava mi nismo bili u lošoj situaciji, ali je politika mz bila takva da su nam se prava smanjivala , a mi ih nismo uspjeli sačuvati, a ako ih nismo uspjeli sačuvati onda je logično da ih ne bi bili u stanju sami ni ostavriti onda kad ih nismo ni imali, a nismo ih imali nigdje osim na ono malo teritorija, a to možmo i dans kad god poželimo.

Što se tiče RS,to je drugo pitanje, situacija je takva da nam je suradnja s njima nužna i nema nijednog razloga da ne surađujemo sa Srbima po pitanju Ustava BiH pa i po pitanju razbijanja BiH, odnosno uvijek kad se velikobošnjački imperijalizam pojavi.

Nije ti loš post ,samo nije kriva isključivo mz i HDZ je kriv , oba i onaj treći Sanaderov .lopovi

Gala
16-08-2011, 12:02
zds... za dom spremni. zar se herini aktivisti smiju pozdravljati ustaškim pozdravom iako hera ustaše smatra najvećim zlom i ovim, onim...?

kako tko ,nismo svi isti ,.kaj ne !

Ilirk@
16-08-2011, 12:13
dakle, u heri postoje dvije totalno suprostavljene frakcije?
jedna je, ajmo reć, prointegralistička i riskira po terenu šarajući zidove grafitima. isključivo je antiplatformaška (a tko normalan nije?).
dobar promatrač će lako uočiti rukopis i kad se oglašavaju preko medija. radi se o mladim zanesenjacima koji na svoj način pokušavaju (i uspjevaju) potaknuti na razmišljanje. u okvirima svojih mogućnosti, rade sve, od propagande do konkretnih poteza na terenu.

druga hera je u pretežno u omraženom 'zegeju', glavnom gradu mrske njoj države, djeluje isključivo preko medija, ne zna nitko čime se financira iako ne diže teže od kašike. izrazito je prosrpska i antiintegralistička, te posebice antihrvatska. sebe nazivaju hrvatima iako su sumnjivog podrijetla. politički pedigre je komunistički, kao i onaj obiteljski. vole se nazivati socijalistima iako socijalizam koji oni žive nema blage veze sa poštenim radom i trudbeništvom. vole se nazivati demokratima, ali na njihovim obskurnim medijskim prćijama, svaki normalan komentar koji pokazuje njihovu šizofrenost, bude brisan brzinom svjetlosti.

Ilirk@
16-08-2011, 12:15
hm, jesam li u pravu ili su sve te priče o nekakvim različitostima u najisključivijoj 'organizaciji', samo priče za malu djecu i one odrasle, uskraćene prirodno?

caporegime
16-08-2011, 12:15
zar postoje dvije here?
zar to nije sve ista ekipa?
odnosno skup anonimaca sumnjivih stavova koji se tek u mašto mogu nazvati ekipom?

Ilirk@
16-08-2011, 12:17
meni je u tajnosti rečeno da postoji i ona 'naša' hera.
ona što je protiv ugnjetavanja hrvata od strane tzv. bih, a kako izgleda, postoji i hera koja je protiv ugnjetavanja hercegbosanskih hrvata od strane hrvatske.

caporegime
16-08-2011, 12:20
meni je u tajnosti rečeno da postoji i ona 'naša' hera.
ona što je protiv ugnjetavanja hrvata od strane tzv. bih, a kako izgleda, postoji i hera koja je protiv ugnjetavanja hercegbosanskih hrvata od strane hrvatske.

onda bi bio red, kako to ide kod takvih "ćelija" da ona prava hera prvo zgazi onu lažnu.
uvijek je najslađe bilo lomiti vlastite izdajnike.
tek kad se obračuna sa korovom u vlastitiom redovima, može se ići naprijed.

Ilirk@
16-08-2011, 12:27
uh... neće ići. na žalost, ali neće ići... ipak su to isti ljudi. istina, jedni pišu jedno, a drugi drugo, međutim, sve ista ekipa. i ona s poskoka i ta tobož naša.
evo, sad saznadoh putem jednog telefonskog razgovora...
a nije da se nisam nadala... žali bože... a štaš...

caporegime
16-08-2011, 12:34
znači, ovi kakti "naši" mirno gledaju na ove izljeve gadljivosti koje ne samo da su lažne nego su i, čim se objavljuju u medijski prostor, i dugoročno opasne?!?!?
e majko hercegovino....

Ilirk@
16-08-2011, 12:46
nšto su se navodno izmeđusebe koškali, ono, ko je glavni, čija je izvorna ideja i tako to... ali nisu se koškali oko spornih napisa. meni to dovoljno.

caporegime
16-08-2011, 12:56
s kim si takav si.
znači, očito se svi slažu sa spornim ocjenama.
hrvatska da je počinila genocid u hrvatskoj, a oluju radila da sjebe hrvate u bih.

da mi je znati samo što je to trebalo uraditi?
ne ići oslobađati okupirana područja?
ne pobijediti srbe u bih?
izgleda da su ovi šinzofreinici potpuno napustili i pamet i tlo na kojem stoje.
da nije bilo rh ne bi se održala ni hercegbosna ali oni očito pripadaju onoj skupini koja je bila spremna živjeti spuštenih gaća u velikoj srbiji.
taj sluganski mentalitet u odnosu na koji je konjušarski mentalitet primjer hajdučije, očito funkcionira u ovom tolerantnom društvu.
oni su mentalno naučili da budu podložni, na koljenima, i tako se prema njima mora i postupati.
čim ih pustiš da žive, pseta to osjete, ne kao milost nego kao svoju priliku.

volio bi kad bi neki od tih pičkastih hera barem elabororao svoje stavove i napisao kakako je trebalo voditi politiku od početka. ali na primjeru njihovog gurua, kad mu se pruži prilika da to opiše, ne dobije se ništa, jet ne zna ni osnovne fakte, kronologiju a logičko zaključivanje u političkim procesima ne funkcionira ni sekunde.

mislim sve više da je tu na djelu, otvoreno srbiziranje od onih koji nikad nisu ništa hrvatsko osjećali a koji za potrebe svoje uloge sad glume neke hrvate.

pravi sinn feinn je takvima lomio zglobove a naši dragi zemljaci hercegovci nemaju vremena za tako nešto jer očito moraju stići na sve koncerte narodnjačkih zvijezda po hercegovačkim noćnim špelunkama.

Ilirk@
16-08-2011, 13:02
kako mi reće frend, među njima ima stvarno poštenih i dobrih ljudi.
pokreće ih volja da nešto pokrenu, a 'intelektualna krema' šizo frena, piše onakve 'proglase'.
zašto ovi prvi šute, ne znam.

caporegime
16-08-2011, 13:11
zato što su pičke!

Ilirk@
16-08-2011, 13:19
apasalutno, moj matane :D

Gala
16-08-2011, 13:27
Jadna ja ,nedate mi se integralisat ,svi me napadaju a ja ništa krivo nisam rekla:x

mardar
16-08-2011, 13:28
Ma kada vi stigošte sve ovo napisati ja se pitam .O svuda ne stižem ništa .Izgleda da ste na blagdanima napunili baterije .Ma onda pozdrav za sve vas baš sam nekako bio usamljen :):)

caporegime
16-08-2011, 13:31
Jadna ja ,nedate mi se integralisat ,svi me napadaju a ja ništa krivo nisam rekla:x

nisi ništa rekla. a trebala si! u tom i jest problem.

Borna Bekijski
16-08-2011, 15:00
dakle, u heri postoje dvije totalno suprostavljene frakcije?
jedna je, ajmo reć, prointegralistička i riskira po terenu šarajući zidove grafitima. isključivo je antiplatformaška (a tko normalan nije?).
dobar promatrač će lako uočiti rukopis i kad se oglašavaju preko medija. radi se o mladim zanesenjacima koji na svoj način pokušavaju (i uspjevaju) potaknuti na razmišljanje. u okvirima svojih mogućnosti, rade sve, od propagande do konkretnih poteza na terenu.

druga hera je u pretežno u omraženom 'zegeju', glavnom gradu mrske njoj države, djeluje isključivo preko medija, ne zna nitko čime se financira iako ne diže teže od kašike. izrazito je prosrpska i antiintegralistička, te posebice antihrvatska. sebe nazivaju hrvatima iako su sumnjivog podrijetla. politički pedigre je komunistički, kao i onaj obiteljski. vole se nazivati socijalistima iako socijalizam koji oni žive nema blage veze sa poštenim radom i trudbeništvom. vole se nazivati demokratima, ali na njihovim obskurnim medijskim prćijama, svaki normalan komentar koji pokazuje njihovu šizofrenost, bude brisan brzinom svjetlosti.
Sve napisano u postu ,tako da ova rasprava na tri četiri mjesta na portalu i forumu i nema nekog smisla:(

onda bi bio red, kako to ide kod takvih "ćelija" da ona prava hera prvo zgazi onu lažnu.
uvijek je najslađe bilo lomiti vlastite izdajnike.
Aj se malo skontaj ,popij kafu smiri se i razmisli,duboko udahni pa lagano i logički:)

caporegime
16-08-2011, 15:05
evo jesam i?
što je to što se samo od sebe nameće a što kao ja ne kužim?
znači, ovi što pričaju to što pričaju, da je hrvatska genocidna zločinačka država koja je poduzela oluju da zajebe hrvate hercegbosne to je u redu?
s takvima zajedno? s njima se može. ako tu i tamo kažu nešto protiv komšića i platformaške gamade, sve ovo će im biti oprošteno?
ne kužim, objasni mi.

Borna Bekijski
16-08-2011, 15:10
evo jesam i?
što je to što se samo od sebe nameće a što kao ja ne kužim?
znači, ovi što pričaju to što pričaju, da je hrvatska genocidna zločinačka država koja je poduzela oluju da zajebe hrvate hercegbosne to je u redu?
s takvima zajedno? s njima se može. ako tu i tamo kažu nešto protiv komšića i platformaške gamade, sve ovo će im biti oprošteno?
ne kužim, objasni mi.
Sve si falio , poslaću ti na PP:)

caporegime
16-08-2011, 15:15
ne znam ja što sam falio ali znam da ja nastupam ispred jednog imena nikad ne bi dozvoli nikome da to isto ime koristi za potpisivanje teza koje su van pameti.
to bi značilo da se s njimka slažem ili da mi je svejedno ili da nemam snage ili volje ove druge spriječiti u zloupotrebi imena.
eto.
a onakve bljuvotine odnosno oni koji ih plasiraju su zaslužili jako gadne stvari

Borna Bekijski
16-08-2011, 15:24
Vrime će pokazat ,ko i sve ostalo...

caporegime
16-08-2011, 15:29
bude li se čekalo vrime, kinezi će u posušju postati većina dok se neke stvari ne srede.

mardar
16-08-2011, 15:46
Bojim se da malo vremena imamo a najviše me strah ovih podjela.Najviše.A vješto koriste našu neslogu i Srbi i bošnjaci.Da nam vrijeme ponovo ne pokaže gdje nas je nesloga dovela.I međusobna optuživanja tamo gdje ih nikako ne bi smjelo biti.Ponavljam radi jednog teksta seronje iz Makarske popljuvati sve i sve u isti koš strpati.Radi poziva Komšiću na Alku popljuvati i Oluju i Domovinski rat čitav mi ne izgleda dobro.U čemu je onda razlika između Tadića i Dodika koji Oluju nazivaju zločinačkim pothvatom i pojedinih osoba iz Hercegovine.Ja se Srbima ne čudim prekrajanja povijesti im nikada nisu strana bila.Čudim se Hrvatima koji to dopuštaju.Uvijek nanovo.Da nam drugi piše povijest.

Ilirk@
16-08-2011, 16:01
meni to s halkom nikako nije jasno... pa logično je da će josipović pozvati komšića, a kosor dragana čovića.
svak svog stranačkog i ideološkog kolegu.
međutim, jaca je omražena, a josipović omiljen na poskoku.
ona je ovca, a on gospodin čoek.
jerbo, ona je tuđmanova hadezenjara, a josipović je orjunaški komunjara.
i onda, zar trebam opet ponavljati isto?
pa to je samo još jedno pero u perjanici šizofrenih postupaka i razmišljanja budala koji pišu te bruke i sramote..
smeta im komšić, a na istoj ideološkoj crti su s njim.
samo što se on ušupkuje muslimanima, a budale srbima.
to je jedina razlika između poturica i posrbica. strane koje su odabrali da bi im se priklonili.
ništa više.

mardar
16-08-2011, 16:28
E pa to je ono Ilirka što neko vješto koristi.Josipović je pozvao Komšića .A Kosorka kao premijerka je jasnu poruku poslala Hrvatima BiH uz koga je.Uz onoga za kojega tvrdimo da ima legitimitet da nas predstavlja .Smo što to niko ne želi da vidi od ovih koji pljuju po svemu.Ne ne želi već jasno manipulira.Treba podsjetiti da je Milanović jasno stao uz SDP BiH prije izbora a to svi zaboravljaju.Svi.