PDA

Pogledaj Full Version : Vesna Pusić iskrenost ili perfidnost?

admin
28-12-2010, 08:26
Najnovije izjave Vesne Pusić prvi put idu u korist onoga što možemo nazvati smjerom hrvatskh interesa.
međutim ponavanje dotične kao i njezinog političkog opusa u najmanju ruku ostavljaju mjesta nevjerici.
Radi li se o zakašnjeloj ispravnoj spoznaji ili Vesna samo želi pred izbore omekšati tradicionalnu odbojnost biračkog tijela prema njoj i njezinoj stranci koja nikad nije prešla 5-6%?
ja bih volio da se radi o ovom prvom ali dosadašnje iskustvo ipak zahtjeva oprez i pogled prema brdu iza kojega se nešto drugo, možda valja.
mišljenje?

Ilirk@
28-12-2010, 09:38
imaš ljudi koji uistinu iskreno rade u korist štete hrvata. :)

daleko od toga da mi se sviđa i da joj vjerujem, svi me znadete i jasno vam je da sam uvjerenja da kruška pod krušku pada i da sve što mi samo zavonja na kapejot i jugu i orjunu i "partizane" i ostala slična oboljenja, prezirem iz dna duše, ali ako će pusićka biti korektiv poludjeloj premijerki i njenom pit bullu (šeksu) te ostaloj hadezeovskoj plejadi pobješnjelih pasa, onda neka radi svoj posao.
recimo, ona suluda ideja o zajednici srbskih općina bi kod sulude premijerke zacijelo prošla da se ona sama o tome pita.

Graničar Jozo
28-12-2010, 10:21
Iskrena ili ne ? Da ovakva podrška dolazi iz redova HDZ-a ne bi nas čudila, ali u njihovoj politici nema nikakve razlike pa ni ovo ne treba čuditi. Možda sve ovo treba gledati u duhu zbližavanja/poboljšanja hrvatsko-srpskih odnosa. Baš sam neki dan čitao u knjizi "20 godina HDZ BiH" o washingtonskom sporazumu i šta je sve s njim bilo predviđeno. Očito da se hrvatski interesi ne mogu više zaštiti u Sarajevu pa se ide na neke nove solucije. Ako ništa Drago mi je da je Milanović ispao totalni politički analfabet.

caporegime
28-12-2010, 12:31
ne treba ni zanemariti činjenicu da i lijeva struja zna da je hrvatima dovoljno malo pa da budu ako ne sretni a ono da vjeruju da su nečim sretni.
sumnjam da bi vesna pusić i njezina ekipa pokazala ultimativnu odlučnost u borbi za interese hrvatskog naroda u bih, i to na način na koji sami hrvati to žele.
još uvijek mislim da je to taktički potez na omekšavanju biračkog tijela koje ima averziju prema vesni pusić i hns-u a za koji dio je barem i formalan nastup u korist bih hrvata glazba koju žele slušati.
bio bi najsretniji da se varam, ali iskustvo me uči da uvije treba gledati što se iza brda valja.

Graničar Jozo
28-12-2010, 13:42
Možda ovo ima veze i sa optužnicom za Čačića. Borba za vlast u stranci. Samo što ne znam kakve bi onda veze imala HB sa tim.

I to ne samo u stranci, već kao novi lider ljevice.

Baader Meinhof
28-12-2010, 14:46
Hm. Nisam siguran jesam li dobro shvatio ali cini mi se da govorite o njenim izjvama o trecem entitetu. Ako je to to, nisu to njena najnovija razmisljanja. O tome je prvi put govorila prije otprilike tri, cetiri mjeseca.

Ovako. U sljedecoj vladi HNS kao glavni partner, u stvari najjaci po broju glasova, dobit ce pravo na jedno jako ministarsko mjesto i mozda jos jedno slabo ili neku manje vaznu funkciju tipa potpredsjednika vlade za neki manje bitan resor. Prvi izbor HNS-a je naravno Cacic koji kao predsjednik stranke figurira za najjacu poziciju, najvjerojatnije potpredsjednika vlade za gospodarstvo. Ta je funkcija iznad ministara gospodarstva i financija. Vesna Pusic, kao potpredsjednica stranke kandidira za mjesto ministra vanjskih poslova. Dakle, nema nikakve sanse da SDP dva najvaznija resora dodijeli bilo kome drugome. Stoga se oni moraju odluciti za jedno od ta dva. Sef za gospodarstvo u godinama ekonomskog poboljsanja je polozaj bez puno muke na kojem neces biti na streljani oporbe. Ministar vanjskih poslova u vrijeme ulaska u EU je, kako bih rekao, 'bombon ministarstvo'.

Cacic je s Milanovicem u prilicno zategnutim odnosima, cak do razine netrpeljivosti. Visi mu nad glavom Hypo banka, koju bi Milanovic mogao potegnuti uvijek kao asa iz rukava. (Na taj je nacin marginaliziran Slavko Linic) Uz to, Cacicu nad glavom visi i presuda madjarskog pravosudja koja bi ga efektivno mogla odstraniti iz politike.

S druge strane Milanovic je, kako sam za sebe misli, u vanjskim poslovima 'doma'. Otprilike kao sto je to mislio i Sanader. Postavljanje koalicijske partnerice na to mjesto bi on dozivio kao svoj poraz. Ipak, jedno od ta dva mjesta moralo bi pripasti HNS-u. Po meni, vjerojatno Vanjski poslovi.

Vesna Pusic sigurno ne govori stvari bez veze i bez plana. Politicka ideja da proklamira treci entitet u godini prije izbora je za HNS u stvari izvrsna. Problem je sto ta stranka nema infrastruktutu na terenu koja bi tu ideju popratila. Temeljna je ideja tog plana ubrati glasove u Hercegovini i prije izbora,unutar-koalicijski, pozicionirati se desnije od SDP-a. Prilicno je ocito da ljudi u Hercegovini ne mare puno za HDZ, SDP ili HSP, pa bi 2011. svaki glas tamo mogao vrijediti dvostruko dogodi li se bitnija izborna apstinencija. Takodjer, desno pozicioniranje unutar koalicije, HNS-u bi svakako moglo donijeti dodatnu tezinu prije slaganja vlade, a i kasnije u Saboru. To je u stvari ono sto je HSLS-u 1999. donijelo izravnu koaliciju sa SDP-om koju Budisa nije uspio materijalizirati. Svakoj SDP-ovoj vladi uvijek ce trebati desno krilo da bi se mogla 'nacionalno pokriti'.

Koliko je, pak, Vesna Pusic iskrena tesko je reci. Siguran sam da ne mari previse za Hrvate u BiH. Treba se sjetiti da je i Ivo Josipovic takodjer u predizbornim suceljavanjima govorio da je "i treci entitet moguca varijanta ako ne bude boljeg rjesenja". Osobno mi se cini da pragmaticna Vesna Pusic ipak samo podilazi Hrvatima u BiH ne bi li dobila koji glas vise i, jednom kad bude na vlasti, mogla reci kako se ona, eto, zalagala i za to da bi pomogla ljudima u BiH. Naravno, ne treba zaboraviti da je utjecaj Hrvatske po pitanju ustavno pravnog preslagivanja BiH vrlo limitirano, ako ne i potpuno beznacajno.

Takodjer ne treba zaboraviti da su predizborne parole jedno, a slaganje politike s pozicije vlasti drugo, kao sto je Sanaderu bila splitska Riva.

Ukratko, mislim da od tih izjava nece biti nista, samo je pitanje tko ce to popusiti.

caporegime
28-12-2010, 14:55
na hercegbosni već puše.
dakle, i ti misliš da se radi samo o politikanstvu.
to dovodi do još jednog zaključka, hrvati iz bih polako postaju publika za predstave, potrošna roba iskoristljiva za izbore.
jašta, kad netko potječe iz generacijski obilježene orjunaške obitelji teško je očekivati da nagli napadaj "dobronamjernosti" ima u sebi iskrenosti kao i spremnosti na borbu (ne u nasilnom nego u političkom smislu).
ipak, kako od nekih vrlih hrvata i ja kao zakleti protivnik svega lijevoga i onoga što smrdi na jugu dobivam kritike kao član zajednice koja je "birala mesića", na neki perverzan način bi i prihvatio da hrvati u bih, u svojoj naivnosti podrže pusićku i njezinu lopovsko-orjunašku udrugu pa da gledaju kako je to kad im rastu magareće uši i dobivaju svakodnevne etikete prodanih duša i izdajicakoji su glasali za politički otpad.

zaba1111
28-12-2010, 22:38
Vesna sigurno ne govori napamet i bez plana, ali da nešto govori jer očekuje glasove u Herc je malo vjerovatno .

Meni se čini da je pitanje preustoja BiH otvoreno i da je sazrelo vrijeme za konačno rješenje, odnosno popustili su pritisci i loši trendovi iz vana , eksperiment,ako je postojao, je dao rezultate, vjera u BH multietičnost je i kod najzagriženijih izgubljena i najvjerovatnije su signali poslani i medijska kampanja za treći je počela!

I mislim da je jako važno da je Vesna progovorila o trćem jer hr-jugo-ovce su povodljive do bola i kad ona i Stipe kažu da je Treći tema bitna za HR , onda to postaje nešto što je svima oduvijek bilo jasno i nešto što se konačno mora riješiti.
I ne slažem se da Hr nema utjecaj na ustroj BiH, jer ako je situacija za rješrnje BiH problema sazrela u MZ krugovima, ako HR i SR javnost snažno i argumentirano to podupre, onda će se o konačnom rješenju snažnije i ozbiljnije početi govoriti i u BiH i kad Muslići izgube mz podršku koja ih je huškala i stvarala im mentalnu blokadu , onda će jednostavno doći i do prihvaćanja realnosti i kod njih i situacija će se razriješiti u samoj Bih pod mz patronatom.

Zato je iznimno važno a Muslimani shvate da nemaju podršku u HR ni od koga pa ni od Mesića i Vesne i da su sami i slabi, a spoznaja slabosti je nužna za triježnjenje, a muslimanska opijenost i zavedenost je danas osnovni uzrok nerješavanja problema.

Baader Meinhof
29-12-2010, 02:36
Frende moj krivo ti se cini. Eto sam par puta vec rekao, nema Medjunarodne Zajednice, nema Ruske Federacije, nema Islamskog Svijeta, nema brate nicega nego odluke Amerike kako ce biti i kako nece biti. Stvar je zabetonirana. Sto prije to skuze Hrvati u BiH to bolje. Zao mi je to tako reci, ali, cini mi se da je to upravo tako. Primjer tome je to sto ljudi u HB sad ocekuju pomoc od Vesne Pusic. Pa reci ti meni brate koliko je to realno.

Dva promila iskreno- Zajebite sve sto vam stize iz Hrvatske i rijesite svoj problem sami. Hrvatska ce vas se sjetiti ako opet pocne rat.

Ne mogu bit iskreniji od ovoga, zao mi je.

Ilirk@
29-12-2010, 08:42
Vesna sigurno ne govori napamet i bez plana, ali da nešto govori jer očekuje glasove u Herc je malo vjerovatno .

Meni se čini da je pitanje preustoja BiH otvoreno i da je sazrelo vrijeme za konačno rješenje, odnosno popustili su pritisci i loši trendovi iz vana , eksperiment,ako je postojao, je dao rezultate, vjera u BH multietičnost je i kod najzagriženijih izgubljena i najvjerovatnije su signali poslani i medijska kampanja za treći je počela!

I mislim da je jako važno da je Vesna progovorila o trćem jer hr-jugo-ovce su povodljive do bola i kad ona i Stipe kažu da je Treći tema bitna za HR , onda to postaje nešto što je svima oduvijek bilo jasno i nešto što se konačno mora riješiti.
I ne slažem se da Hr nema utjecaj na ustroj BiH, jer ako je situacija za rješrnje BiH problema sazrela u MZ krugovima, ako HR i SR javnost snažno i argumentirano to podupre, onda će se o konačnom rješenju snažnije i ozbiljnije početi govoriti i u BiH i kad Muslići izgube mz podršku koja ih je huškala i stvarala im mentalnu blokadu , onda će jednostavno doći i do prihvaćanja realnosti i kod njih i situacija će se razriješiti u samoj Bih pod mz patronatom.

Zato je iznimno važno a Muslimani shvate da nemaju podršku u HR ni od koga pa ni od Mesića i Vesne i da su sami i slabi, a spoznaja slabosti je nužna za triježnjenje, a muslimanska opijenost i zavedenost je danas osnovni uzrok nerješavanja problema.

iskreno, zaba, ja sam mislila da si ti kudikamo politički mudriji.
vidi, vesna pusić je jedna iz mesićeve plejade, savkina miljenica (neki znaju malo više o trnju te "ruže hrvatske") koja je u najkritičnijim trenutcima podržavala tezu o dogovorenom ratu, profiterstvu, napadu na bosnu i sličnim nebulozama pri tom ne štedeći ni one koji su joj omogućili da može nesmetano grčevito žvakati u svoj svojoj bijedi kukavnog štakora koji ni u politici, ali ni u svojoj profesiji, nije zabilježio ni jedan uspjeh barem mrvicu veći od frustracija koji ga prate.

ta spodoba se klanja četničkim zločincima u srbu gdje je i najavila svoju kandidaturu kao da su četnici iz srba najintegralniji dio hrvatske države pa su zaslužili tu preveliku čast, da bi kasnije u svojoj kampanji koristila šovinistički reklamni spot gdje tobožnji mafijaš vozi skupi automobil, a iz njega se šargija da se stakla tresu.
jel tebi jasno da bi i ona, baš kao i njen kolega mesić, prodala i ćaćine gaće ne bi li osvojila koji postotak glasova više, a kamoli ne hrvate hb??

vjerovati da jedna takva spodoba promišljeno radi na dobrobit hrvata herceg-bosne, onako dugoročno i planski, ne da nije politički zrelo, nego je do boga smiješno i naivno.
koristiti takve za ostvarenje nekakvih ciljeva, pa makar ih se i kupilo, sasvim je normalno, ali vjerovati u njihovu dobrohotnost, i, što je još gore, očekivati nešto od njih i oslanjati se na njihova laprdanja, totalno je suludo.

caporegime
29-12-2010, 09:37
Pošto je ove godine kao mnogo više nego dosada bilo riječi o nepravedenom izbornom sustavu za biranje članova predsjedništva, neki politički na suprotnim stranama, ali dovoljno politički taktični, su shvatili kojim putem treba ići ako ne na dobijanju glasova ovakvih kao što sam ja ili još neki ljudi ovdje, a onda na otupljivanja otpora ili odbojnosti koju prosječan hrvat desnijih stavova ima prema vesni pusić i hns-u.
politička scena se toliko podijelila da svaki dobiveni sabornik može značiti stratešku prevagu.
ne probati ga uzeti, bio bi politički promašaj.
pusićka i njezina stranka ovime nemaju što izgubiti a dobitak je moguć.
jedno je sigurno. svaku riječ mora pratiti i politička volja da se za to što se propagira, izbori.
a ja nisam siguran da bi vesna pusić ulazila u konflikte i trošila svoje vrijeme, energiju i politički utjecaj na borbu za prava hrvata u bih.
nisam siguran da hrvatska ovakva kakva jest može učiniti nešto odlučno po tom pitanju ali sam uvjeren da bi mogla učiniti bar malo više.

Ilirk@
29-12-2010, 09:40
p.s.

shvatite da govoriti o tako očiglednoj nepravdi naspram hrvata u bih nije nikakvo junaštvo niti podrška.
ali koristiti tako očitu nesreću jednog naroda kako bi se prikupilo par političkih bodova i učvrstila nekakva vjerodostojnost, suprotno je od rečenog.

uostalom, kad vidim tko joj tako bezrezervno vjeruje, a sve zbog nekakvih uopćenih izjava u nekakvom dnevniku gdje nije ispustila priliku omalovažiti hadeze, dođe mi muka. iskreno, velika muka.

uostalom, tko je ona i kakav je ona jebeni faktor za bih da bi išta na koncu mogla učiniti?? zar nije mjerodavnija klika na vlasti?
dajete bogati..

caporegime
29-12-2010, 09:43
p.s.

shvatite da govoriti o tako očiglednoj nepravdi naspram hrvata u bih nije nikakvo junaštvo niti podrška.
ali koristiti tako očitu nesreću jednog naroda kako bi se prikupilo par političkih bodova i učvrstila nekakva vjerodostojnost, suprotno je od rečenog.

uostalom, kad vidim tko joj tako bezrezervno vjeruje, a sve zbog nekakvih uopćenih izjava u nekakvom dnevniku gdje nije ispustila priliku omalovažiti hadeze, dođe mi muka. iskreno, velika muka.

uostalom, tko je ona i kakav je ona jebeni faktor za bih da bi išta na koncu mogla učiniti?? zar nije mjerodavnija klika na vlasti?
dajete bogati..

:cool: prava misao.
došlo vrijeme da se poniženi narod počne vozati još više uvjeravajući ga u nešto što je iz aviona vidljivo da taj koji ga uvjerava neće ni pokušati odlučnije ostvariti.

Ilirk@
29-12-2010, 10:36
ma vidi, problem je u licemjernosti naših salonskih ljevičara (čitaj: iskompleksiranih drkadžija) koji će naći i jaje u dlaci samo kako bi opravdali vlastitu prikrivenu podršku lijevom smeću iz hrvatske koja ustrajava na tezama o dogovorenom ratu, podjeli bosne, agresiji hrvatske na bih, masovnom progonu srba i sl.
zvuči li vam to poznato?

pa i andrija hebrang je izjavio da o svojoj sudbini hrvati bih moraju samo odlučiti i da će hadeze podržati svaku njihovu odluku.
govorio je i o tome kako misli da teritorijalni entitet nije najbolje rješenje, ali da hrvati moraju imati svoju federalnu jedinicu koja će biti apsolutno ravnopravna sa druge dvije.
gdje je histerija oko njega??

kužiš li ti mene, capo, o čemu ja pričam?
znam da jesi. samo se zekam... :p

Ilirk@
29-12-2010, 10:42
sad sam konačno odgledala ono face to face s martinom.
malo poraditi još na dikciji i babiću naložiti da uvede video kolumnu s njom. grijota joj je samo pisat kad je lipše da nam 'nako izrecitira :D

caporegime
29-12-2010, 10:44
kužim.
mediji pripremaju teren za svoje favorite pa tako i prenaglašavaju nečije izjave kao nešto veliko i nešto bitno iako su i drugi takve stvari govorili pa nitko nije preveć obazirao pažnju.

za sve ostalo,........e moja ilirka...frendice stara.......:006

Ilirk@
29-12-2010, 10:46
tAčno. sjedi pet! :D

di nam je inkvi?

zaba1111
29-12-2010, 10:53
iskreno, zaba, ja sam mislila da si ti kudikamo politički mudriji.
vidi, vesna pusić je jedna iz mesićeve plejade, savkina miljenica (neki znaju malo više o trnju te "ruže hrvatske") koja je u najkritičnijim trenutcima podržavala tezu o dogovorenom ratu, profiterstvu, napadu na bosnu i sličnim nebulozama pri tom ne štedeći ni one koji su joj omogućili da može nesmetano grčevito žvakati u svoj svojoj bijedi kukavnog štakora koji ni u politici, ali ni u svojoj profesiji, nije zabilježio ni jedan uspjeh barem mrvicu veći od frustracija koji ga prate.

ta spodoba se klanja četničkim zločincima u srbu gdje je i najavila svoju kandidaturu kao da su četnici iz srba najintegralniji dio hrvatske države pa su zaslužili tu preveliku čast, da bi kasnije u svojoj kampanji koristila šovinistički reklamni spot gdje tobožnji mafijaš vozi skupi automobil, a iz njega se šargija da se stakla tresu.
jel tebi jasno da bi i ona, baš kao i njen kolega mesić, prodala i ćaćine gaće ne bi li osvojila koji postotak glasova više, a kamoli ne hrvate hb??

vjerovati da jedna takva spodoba promišljeno radi na dobrobit hrvata herceg-bosne, onako dugoročno i planski, ne da nije politički zrelo, nego je do boga smiješno i naivno.
koristiti takve za ostvarenje nekakvih ciljeva, pa makar ih se i kupilo, sasvim je normalno, ali vjerovati u njihovu dobrohotnost, i, što je još gore, očekivati nešto od njih i oslanjati se na njihova laprdanja, totalno je suludo.

Ja sam mislio da ti mene čitaš, kad ono, ništa!
Reko, izgleda da je mz, odnosno Amerika ili onoj koga se već nešto pita shvatio i odlučio da je došlo vrijeme za promjene u Bih, a u prilog tome govore izjave Vesne Pusić i Steve Mesića, ljudi koji zaboli k i za vlastitiu braću i sestre, a kamoli za RH ili HB, ali to su ljudi meka srca prema vlastitom interesu i vlastitoj promociji s iznimnim osjećajem za prepoznavanje trendova i za zadovoljavanje želja svojih nalogodavaca i kad takvi govore o nečemu, onda možemo s vlikom sigurnošću predpostaviti da to govori kroz njih mz ili Amerika ili EU , svejedno, uglavnom onaj ko ima moć i onaj od koga će oni imai koristi služeći njemu!
Dakle Vesna je samo glasnik moćnoga, a da je toliko naivna da očekuje glasove u Herc, nije i svjesna je da nema teorije da dobije u nas išta, pa nemojte se s nama izruigivati, ipak toliko mutavi i jadni nismo.

caporegime
29-12-2010, 10:58
možda ne toliko da očekuje glasove u hercegovini ali u situaciji opće gospodarske krize, kriminala koji izvire od svud, nekog beznađa, razočarenja, puno ljudi ne zna za koga bi dalo svoj glas.
možda se vesnica trudi kod takvih, razočaranih simpatizera desnije opcije, smanjiti animozitet tako što ističe neke poruke koje bi svaki desnije orijentirani hrvat protumačio kao domoljubne.
odnosno možda u situacoiji kada je gotovo sigurna pobdjeda ljevice na izborima odglumiti da bi hns u nekoj budućoj koaliciji igrao igrača s desnije strane te koalicije pa u tom izigravanju možda probati pokupiti koji glas s desne scene.
ja vesni ne vjerujem a sve ovo ćemo moći puno lajkše promatrati tamo iza ljeta.
ako doista postoji spremnost amerike ili ostalih većih sila za angažmanom na nekim promjenama ustroja bih, do jeseni bi valjda mogli uočiti prve pomake i naznake.

zaba1111
29-12-2010, 11:14
Meni je teorija o Vesninom kupljenju glasova s desnice neprihvatljiva i nemoguća. Vesna je doslovno simbol zla na desnici i nema teorije da ikakvim potezom tu nešto napravi, time će prije izgubiti sigurnu podršku Srba i zakleth Jugoida kojih ipak ima više , nego onih potencijalnih koji bi zbog priče o HB za nju glasovali.

Ilirk@
29-12-2010, 11:17
evo vam fenomen denisa kuljiša i hercegbosanske histerije oko njega.

ni činjenica da je taj hypo pisao najrasističkije bljuvotine protiv hercegovačkih hrvata, ne može umanjiti oduševljenje njegovom kolumnom, plaćenim napadima na bakira, iz republike srbske.

ni činjenica da hrvati tim napadima (neš ti toga) uživaju tek trenutačne kolateralne blagodati, ne može barem natjerati niti na rezerviran stav, a kamoli odmak.

pametni znaju čemu služi pojas. ali i ponos. a većina naših ga nema.

Ilirk@
29-12-2010, 11:22
možda ne toliko da očekuje glasove u hercegovini ali u situaciji opće gospodarske krize, kriminala koji izvire od svud, nekog beznađa, razočarenja, puno ljudi ne zna za koga bi dalo svoj glas.
možda se vesnica trudi kod takvih, razočaranih simpatizera desnije opcije, smanjiti animozitet tako što ističe neke poruke koje bi svaki desnije orijentirani hrvat protumačio kao domoljubne.
odnosno možda u situacoiji kada je gotovo sigurna pobdjeda ljevice na izborima odglumiti da bi hns u nekoj budućoj koaliciji igrao igrača s desnije strane te koalicije pa u tom izigravanju možda probati pokupiti koji glas s desne scene.
ja vesni ne vjerujem a sve ovo ćemo moći puno lajkše promatrati tamo iza ljeta.
ako doista postoji spremnost amerike ili ostalih većih sila za angažmanom na nekim promjenama ustroja bih, do jeseni bi valjda mogli uočiti prve pomake i naznake.

ja vam opet kažem:

govoriti o nepravdi, tako očiglednoj i neupitnoj, znači samo učvršćenje vlastite vjerodostojnosti.

tako to rade narcisoidne osobe umotane u plašt političke korektnosti.

ona time ništa niti gubi, niti dobija.

i ona će uvijek moći reći kako je govorila u ime obespravljenih.

kad se uzme u obzir ono što sam već prije napisala o njoj, očekivati nekakvu konkretnu podršku od takvih je stvarno suludo.

dakle, ostajem pri svome: histerija habe hrvata oko te vještice je rezultat gluposti, naivnosti i licemjerja prikrivenih simpatija prema prosrbskoj ljevici koja proturuje teze o dogovorenom ratu i agresiji na bih.

točka!

caporegime
29-12-2010, 11:22
ja neću nikada zaboraviti kada je tihomir blaškić došao u srednju bosnu nakon što je u pritvoru izdržao izrečenu mu kaznu (dakle, kažnjen je).
masa na trgovima oduševeljeno kliče anti nobilu (koji ga uopće nije obranio nego je žalbeni sud po službenoij dužnosti neke okolnosti protumačio što je dovelo do smanjenja kazne) koji anto nobilo je cijelo vrijeme pokušao dokazati kako je zločinačka hrvatska politika preko svojih satelita (a blaškić da je tu bio sporeda igrač) planirala i vršila zločine.
čovjek koji je javno izjavljivao kako nije dovoljno što je hercegbosna nestala nego treba ići za kažnjavanjem onih koji su oživotvorili i bili idejni nosioci projekta herceg bosne.
i nakon toga cijeli kiseljak dođe na trg i vrišti; -ANTO, ANTO
hrvati nažalost ne razmišljaju dalje od nosa pa makar bili najpošteniji i najiskreniji.
idealan narod za prelazak preko vode žedan na splavi na kojoj istovremeno trgovci nude muda pod bubrege.

Ilirk@
29-12-2010, 11:24
eto, naveo si i sam još jedan tragičan primjer koji nekog poput mene doslovce tjera da se za livor mašajem i...

zaba1111
29-12-2010, 11:38
Kuljiš je plaćenik i on te ni ne krije,dapače, on se hvali svojim hedonizmom,sebičnošću, samoljubljem, on je toliko u tome odvratan da je zanimljiv, on se hvali kako je dezertirao, otvoreno dajući do znanja da mu ne pada napamet odricanje zbog drugog ili zbog države, tako da je moraliziranje o njemu nešto na što bi se i on sam nasmijao.

Ali on je činjenica, a činjenica je i to da postoje oni na koje on ima utjecaj, a porazna činjenica koja prozilazi iz ovoga je da se novcem može kupiti javno mnijenje. I toga moramo, hladne glave, biti svjesni.

zaba1111
29-12-2010, 11:45
ja vam opet kažem:

govoriti o nepravdi, tako očiglednoj i neupitnoj, znači samo učvršćenje vlastite vjerodostojnosti.

tako to rade narcisoidne osobe umotane u plašt političke korektnosti.

ona time ništa niti gubi, niti dobija.

i ona će uvijek moći reći kako je govorila u ime obespravljenih.

kad se uzme u obzir ono što sam već prije napisala o njoj, očekivati nekakvu konkretnu podršku od takvih je stvarno suludo.

dakle, ostajem pri svome: histerija habe hrvata oko te vještice je rezultat gluposti, naivnosti i licemjerja prikrivenih simpatija prema prosrbskoj ljevici koja proturuje teze o dogovorenom ratu i agresiji na bih.

točka!

Ja ti opet kažem da nema teorije da Vesna u HB dobije više od 6 glasova(znamo ih sve s onog foruma) i da nitko ne vjeruje u njezinu osobnu podršku, ali prenostiti njezine izjave znači čuti riječe moćnika, jer nimalo nije vjerovatna teza da bi ona(simbol ljevice, partizana , srba, razvedenih zavedenih...) mogla s pričom o HB na izborima profititrati, druga je stvar što izvršavanjem zadatka po nalogu iz vana ,može profitirati na drugi način.

Ilirk@
29-12-2010, 12:22
ma kakav je ona moćnik i curac palac??

žena koja uživa ugled kod već opisane populacije, politički preživljava na aparatima već godinama. nešto je za nekakve eu integracije i to nema veze sa aktivnom vanjskom politikom hrvatske.

pa ako je biti moćnik samo zato jer lijeva populacija s obje strane granice drži do njenog mišljenja, onda jebo i državu i hrvate.

već sam ti navela primjer kako su i drugi govorili u korist h-b hrvata pa nikom ništa.
tih 6 glasova kroje javno mnijenje u glupih hercegbosanskih hrvata i o tome trubim ovjdje, koji kurac si se više uvatio tih glasova i glasanja, iako je to tek uzgred spomenuto kao jedna od mogućnosti, a ne nekakvo pravilo.

Ilirk@
29-12-2010, 12:49
treba gledati smijer hrvatske politike prema bih hrvatima, ali u globalu.
jedna lasta ne čini proljeće, pogotovu ne ako se radi o lijevom lešinaru.
koncenzus tu manje-više postoji i među lijevima i desnima, zato me smeta isticanje te orjunašice.
što u medijima, što među priglupim pojedincima.

lijevicu ću priznati kad ne bude dirala u vitalne nacionalne interese, do tada ih tretiram kao što se inače tretiraju izdajice i dezerteri.

zaba1111
29-12-2010, 12:55
Bog ti jadan!
Imamo činjenicu da VP priča o trećem, imamo činjenicu da smo mi ovdje ,koji o tome raspravljamo, smo hr nacionalisti i da to dodatno pojašnjavati nema potrebe, Ja osobno imam volju zajednički pokušati doći do suvislog objašnjenja zašto Vesna i Stipe pričaju o trćem, moj doprinos tome je moje viđenje da je ona uvijek bila i bit će sluga gospodara iz vana i da nije glupa da lupeta napamet niti je glupa da očekuje glasove na desnici ili HB, mišljenja sam da su se trendovi promijenili, a trendove nameću oni koji su ih nameteali i određivali i do sada , kao i da oni koji su trubili u trendovske trube do sada to isto rade i sada!

Dakle, moj je stav da Vesna i Stipe pričaju o trećem jer im je dat signal iz vana i da to nema direktne veze s izborima. Indirektne veze itekako ima jer ona i dalje ostaje vjerni igrač moćnih nalogodavaca iz vana koji su ustanju utjecati na izbore više nego ijedna izjava.
Duga teorija je da im je(mislim na sve novopečene trećare) , poput Kuljiša, plaćeno da o tome pričaju,

caporegime
29-12-2010, 13:12
Bog ti jadan!
Imamo činjenicu da VP priča o trećem, imamo činjenicu da smo mi ovdje ,koji o tome raspravljamo, smo hr nacionalisti i da to dodatno pojašnjavati nema potrebe, Ja osobno imam volju zajednički pokušati doći do suvislog objašnjenja zašto Vesna i Stipe pričaju o trćem, moj doprinos tome je moje viđenje da je ona uvijek bila i bit će sluga gospodara iz vana i da nije glupa da lupeta napamet niti je glupa da očekuje glasove na desnici ili HB, mišljenja sam da su se trendovi promijenili, a trendove nameću oni koji su ih nameteali i određivali i do sada , kao i da oni koji su trubili u trendovske trube do sada to isto rade i sada!

Dakle, moj je stav da Vesna i Stipe pričaju o trećem jer im je dat signal iz vana i da to nema direktne veze s izborima. Indirektne veze itekako ima jer ona i dalje ostaje vjerni igrač moćnih nalogodavaca iz vana koji su ustanju utjecati na izbore više nego ijedna izjava.
Duga teorija je da im je(mislim na sve novopečene trećare) , poput Kuljiša, plaćeno da o tome pričaju,

teoretski je i ovo moguće.
u tom slučaju, značilo bi da (ako je to doista tako) da su međunarodni centri moći odlučili drukčije rasporediti figure na prostoru bih.
izjave vesne pusić bile bi onda usmjerena ka beneficiranju iz brzine odnosno na krilima informacija o nekom drugom ustroju koji se sprema, htjela bi se istaknuti i pokupiti političko vrhnje tobožnjim zalaganjem za hrvate u bih kao i isticanjem sebe kao prepoznavatelja trendova u svjetskoj politici pa time i podobnog i sposobnog pretendenta na vođenje vanjske politike države.
ako je dakle to zbilja tako, onda nek međunarodni faktori učine to što planiraju a vesna pusić nek bude prepoznata kao lešinar koji bi htio ušićariti na muci bosanskohercegovačkih hrvata i time izgubi svaki politički kredibilitet.
mislim da bi opisana opcija bila nešto najbolje što bi se moglo dogoditi.
ali je li stvarno tako?

zaba1111
29-12-2010, 23:17
Je li stvarno tako ne zna ni Čović ni Jadranka ni Vesna, ali nema sumnje da se nešto po tom pitanju promijenilo, evo Čović je upravo na HRTu po ko zna koji put u zadnjih mjesec -dva govorio o federalnoj jedinici s hr većinom, da ne idemo u širinu, čak i jedan Index uporno piše o muslimanskom fašistoidnom ponašanju.
Ako postoje indikatori promjena trenda onda su to Vesna, Stevan, Kuljiš, Index..., pa jebemu lijepo ste raspravili o ambri, a najtipičnije primjere ignorirate, Jednom smo se zajebavali da kad Mesić zapjeva o trećem tada će i nastati, nismo mislili da će on to ostavriti, nego prvi prepoznati.

mirv
30-12-2010, 00:44
Ništa ja toj Pusićki ne vjerujem, ne nakon svega. Stalno razmišljam odkud iznenada ovakva retorika i što se uistinu krije iza toga. Najpametnije bi bilo dati joj potporu za sve pozitivno izgovoreno ali istovremeno držati oba oka širom otvorena.

Ilirk@
30-12-2010, 08:18
Ako postoje indikatori promjena trenda onda su to Vesna, Stevan, Kuljiš, Index..., pa jebemu lijepo ste raspravili o ambri, a najtipičnije primjere ignorirate, Jednom smo se zajebavali da kad Mesić zapjeva o trećem tada će i nastati, nismo mislili da će on to ostavriti, nego prvi prepoznati.

čuj, bitan je motiv tih promjena i rok trajanja.
to šizofreno ponašanje stalnih mijena kod spomenutih, nije ništa novo.
vesna je stara orjunašica, stevan prevrtljivac i udbaš, kuljiš pokvarenjak lišen svakog morala, a babić šizofrenik, odnosno, totalno mentalno obolio.
ne znam kako netko uopće index može uzeti za nešto mjerodavno kad je i u očima lijevih, to smeće od portala, jedno veliko žutilo.
oni nisu nikakav indikator.
ničeg. osim da je velika promina vrimena, odnosno, klimatske turbulencije..

Inkvizitor
31-12-2010, 21:01
ja se sjećam onme izreke.."ne vjeruj Danajcima ni kad darove nose".

ne vjerujem Pusićki, Kuljišu, ...ne vjerujem i basta

to može impresionirati samo ekipu s poskoka i s bivšeg foruma

Inkvizitor
02-01-2011, 15:28
I ne znam uopće odkud zanimanje vesne Pusić za probleme Hrvata u Bosni.

Pa dosad je to bilo anatemiziranje svakog našeg prava pomiješano sa prenaglašenim prezirom poslanim s onog pijedestala urbane "marksističke" intelektualke.

zaba1111
02-01-2011, 15:50
I ne znam uopće odkud zanimanje vesne Pusić za probleme Hrvata u Bosni.

Pa dosad je to bilo anatemiziranje svakog našeg prava pomiješano sa prenaglašenim prezirom poslanim s onog pijedestala urbane "marksističke" intelektualke.

Pa upravo je to ono što je zanimljivo i očemu raspravljamo, otkud Vesninio zanimanje? Evo mene zanima što ti kažeš o tome, ne zanima me što misliš o Vesninim zaslugama.

Inkvizitor
02-01-2011, 16:18
Pa upravo je to ono što je zanimljivo i očemu raspravljamo, otkud Vesninio zanimanje? Evo mene zanima što ti kažeš o tome, ne zanima me što misliš o Vesninim zaslugama.

meni je to toliko apsurdno da uopće ne razmišljam o tome a ono malo kad mi padne na pamet, mislim da sam prolupo kad o tome mislim.

Navodno gospođa ima dobre veze u tim liberalnim europskim političkim krugovima pa možda je samo glasnik iako mi i to djeluje nadrealno.

a da je to borba za prevlast i detroniziranje HDZ-ea u dijasporskim izborima ili stvarno briga za Hrvate Bih, nevjerovatno i bizarno, jedino ako to nije dio šireg programa za narode Balkana..dakle Josipovićeva rabota