PDA

Pogledaj Full Version : Whf

caporegime
21-07-2011, 09:20
Nisam nikad bio i vjerojatno neću nikad ni ići ali me fascinira oduševljenost i to pogotovo od onih novohercegbosanskih jurišnika, instant hrvata, punih razumijevanja za svaki potez milorada dodika kao i punih kritike za svaki potez rh, kako oduševljeno iščekuju spomenuti događaj.
koliko sam uspio vidjeti radi se o manje više nekim sitnim literarno-glazbenim predstavljanjima u kojima sudjeluju u podjednakom broju mladi umjetnici iz "regiona" obzirom na mjesta dolaska a glazbeni gosti su uglavnom glazbenici ljevičarske provencijencije i to oni koji se kao takvi javno deklariraju i koji su kao takvi davali raznorazne izjave i imali istupe.

ne znam što to tjera prosječnog mladog hercegovca na sijelo gdje će slušati nevješte stihove irecitacije mladih iz banja luke, tuzle, beograda kao prve rock korake nepoznatih bandova iz sličnog okruženja, a osobito što ih tjera da oduševljeno skakuću i mašu grupama iz hrvatske koje su već u više navrata dale do znanja da bi prema istoj publici i istim tom kraju podigli kineski zid ili sanitarni kordon.

sve mi smrdi na još jednu od onih niđeveze hepeninga usmjerenim na poticanje bratske međunacionalne ljubavi i "kulturne" suradnje u "regionu" iako se ta kultura sastoji od skromnih uradaka adolescentskih tražitelja vlastite osobnosti kojima je igranje s mekom umjetnoišću tek faza u odrastanju.
i to sve baš u hercegovini.

Graničar Jozo
21-07-2011, 09:23
MUZIKOM PROTIV NACIONALIZMA ‘Želim u Pločama okupiti alternativce s cijelog Balkana’

http://www.slobodnadalmacija.com/Spektakli/tabid/79/articleType/ArticleView/articleId/143870/Default.aspx

Nešto slično i kod mene s naglaskom na borbu protiv nacionalzma, a ne na muziku.

A tko bi se drugi uhvatio za to nego Damir Pilić - kao muha na govno.

caporegime
21-07-2011, 09:29
al pazi ti malog retarda, on je navukao pola ploča na ekv prije 12 godina......
ja koliko znam, tu ekv, tko je slušao i prije slušao ju je uvijek a nije trebao postojati neki pločanski mali jugovićki isprdak da "neuke" ljude nauči što je glazba.
mislim da je to malo preuveličano, jugovići to vole dizati na neku višu razinu

Graničar Jozo
21-07-2011, 09:32
ma on se nije ni rodio kad je EKV prašio po Pločama.

i on navukao pola ploča na EKV :rofl:rofl

pola pločanskih narkomana bi mu moglo trisku opalit bez pardona zbog ove izjave :rofl

a i ovo govno od pilića iskorištava mlade i naivne ljude za neke svoje "filmove"

i da nadodam. šta će bit posla za pločanske plavce :D

Ilirk@
21-07-2011, 09:32
to je projekt zapadnohercegovačke djece iskompleksirane 'škutorskom' krutošću, bezkompromisnošću, ustaštvom i svim onim što nam godinama nekakvi crveni fašisti nabijaju na nos.
išlo se u projekt tipa 'pokažimo da smo drugačiji', da se ne slušaju narodnjaci, da se sluša i rok, da se svira, da se ne mrzi srbe i muslimane, da smo multietničari samo tak'i, da smo tolerantni za razliku od 'seljaka' i urbani po svaku cijenu.
kao, nije zemlja hercegova samo kamen i zmije ljute, nego tu žive napredni mladi, liberalni, ljevičari, socijalisti (moš mislit), a ne samo seljančure iz pripizdina kamenitih što slušaju 'tonsona' i mrze tita i čegevaru, dva simbola 'napredne, urbane, liberalne socijalističke omladine regiona'.

jedan dio te omladine potječe iz zna se kakvih obitelji, a drugi ih slijede velikom većinom jer pate od kompleksa 'kamenjarskog primitivizma' i žele biti 'napredni' poput ovih goreopisanih.
nametanje sramote, prijezira prema konzervativnoj i patrijahalnoj ostavštini naših didova, pljuvanje po tradiciji i promicanje krivih 'vrijednosti' kao simbola urbanosti i tolerancije, urodilo je i takvim pojavama.

neka se dica vesele, ja tamo ne idem niti ću, tandrkanja sam se naslušala u mladosti jer, ma kako se ovo vama činilo čudno, ništa novo oni nisu izmislili ni ponudili, toga je već svega i prije bilo i živilo se 'urbano', samo što smo se mi držali naše 'čaršije', a oni šire granice i suradnju na cili 'region'.

caporegime
21-07-2011, 09:41
time takvi zapravo pokazuju koliko su uskih razmišljanja i koliko su iskompleksirani kad na takav način, ne shvaćajući bit, žele napraviti otklon od svojih "zatucanih" zemljaka.
ja sam rođen u gradu, živio samo po gradovima ali se i dalje smatram ditetom sela.
cijeli život vodio ulični život, najraniji glazbeni koraci su mi bili iron maiden, ac7dc ali i sex pistolsi, exploited, gbh.
praktičlki kroz cijeli život mi se provlači kroz jedinu možda pravu underground urbanu supkulturu, tribinu.
tehno partiji...a u lisinskom sam bio više puta nego nego je prosječni pripadnik novohercegovačke "urbane" raje rekao riječ asfalt.
ali na tom jugovićkom sijelu se ne bi pojavio nikad.
lažni "urbanisti" time mogu pokazati samo da u istinskom kulturnom kretanj u i tim seljacima od kojih žele napraviti odmak mogu samo gledati u leđa.

zaba1111
21-07-2011, 09:43
Na WHF ide moj brat svake godine, i na to ga tjera događaj sam po sebi, kaže da su ovi flmski, literarni ili kakvi već dijelovi postoje dosadni,ali da je koncert gdje nastupaju mlađi bendovi zanimljiv, uglavnom motiv je okupljanje i zajbenacija, ali i čin podrške samom događaju.
Iako sam jednom gadno popoljuvao uvaženu kolumnu u kojoj se ovaj događaj opisivao kao jedini pozitivni odgovor sveopćem seljakluku u Herc, mislim da je ovo dobro za Herc kao doprinos raznovrsnosti ponude zabave i kako poticaj na kreativan rad mladih ljudi.
Nema veze što su ti filmići dosadni i loši, dobro je da se mladi upuštaju i zanimaju za sve grane umjetnosti i zato sve to treba podržati.

caporegime
21-07-2011, 09:45
naravno da razvoj umjetnosti treba podržati ali ja nekako u svemu ovome vidim onu skrivenu političku poruku na razini papci-raja, urbani-seljaci, nacionalisti-tolerantni...
pa ja ne da ne bi mogao skakutati na tbf nego bi se morao suzdržavati da orjunaše ne gađam bocama.
a osobito mi se slušaju sranja mladih umjetnika iz visokog ili bijeljine.

Ilirk@
21-07-2011, 09:51
da je to festival na međunarodnom nivou, pa da tu dolaze i irci i francuzi, na primjer, kao što dolaze u imotski, ja bih to poštivala.
ali meni svaki 'regionalizam' i općenito korištenje tog termina 'regija' (ili region) jednostavno smrdi do boga!
kao što njima 'tonsonovi' stihovi smrde na 'ustaštvo', meni oni smrde na jugoslavenštinu i crveni komuno-fašizam.
nikako se ne mogu othrvati tom dojmu, a ne mislim da sam zatucana, niti čuvam ovce, nit opanke nosim, nit po kamenu skačem... :(

Ilirk@
21-07-2011, 09:53
naravno da razvoj umjetnosti treba podržati ali ja nekako u svemu ovome vidim onu skrivenu političku poruku na razini papci-raja, urbani-seljaci, nacionalisti-tolerantni...
pa ja ne da ne bi mogao skakutati na tbf nego bi se morao suzdržavati da orjunaše ne gađam bocama.
a osobito mi se slušaju sranja mladih umjetnika iz visokog ili bijeljine.

recimo ovo

http://www.hercegovina.info/vijesti/hercegovina/neum/sesti-medjunarodni-festival-animiranog-filma-u-nemu

Ilirk@
21-07-2011, 09:55
Iako sam jednom gadno popoljuvao uvaženu kolumnu u kojoj se ovaj događaj opisivao kao jedini pozitivni odgovor sveopćem seljakluku u Herc,

ne znam na koju točno kolumnu misliš, ali znam da neki od organizatora promiču taj stav.
i to znam od samog početka festivala i zato sam se zarekla da tu ne idem.

zaba1111
21-07-2011, 09:56
papci-raja, urbani-seljaci, nacionalisti-tolerantni

Zato su mi i draži oni s druge teme jer se manje preseravaju.
Ali ovdje se ostavlja mogućnost i daje podrška da mladi čovjek nešto kreativno napravi i da se odvaži izaći u javnost, kako mi kaže brat kojemu je to dosadno jer nije od toga i jer je to sve loše, nije nužno slušati, ako je dosadno može se sa strane za šankom zajebavati, isto ko na utakmici, najzanimljivija je zajebancija prije, dok se pije i cirkuliraju ljudi.

zaba1111
21-07-2011, 10:03
ne znam na koju točno kolumnu misliš, ali znam da neki od organizatora promiču taj stav.
i to znam od samog početka festivala i zato sam se zarekla da tu ne idem.

Ne znam što promiču, ali vjerovatno si pokušavaju dati na važnosti na sve načine ,a u što u nedostatku pravih argumenta najćešće spada ponižavanje drugih, ali nevažno, ne zanimaju me organizatori, nego to što su uspjeli mlade Hercegovce potaći na snimanje, pisanje i skladanje i nije ni važno što je to sve umjetnički loše i nekvalitetno.

Ovo iz Neuma je nešto drugo, teško bi tu mladi Hercegovac dobio priliku ili se uopće odvažio pokušati nešto napraviti.

Ilirk@
21-07-2011, 10:14
poticati na kreativnost se može i izvan 'regiona'. nije nitko protiv toga. matan zna koliko sam ja za te stvari nabrijana i kako su mi i dica kreativna i kako ih potičem...
zašto misliš da hercegovci nisu u stanju napraviti animirani film?
jel tko od vas bio ikad na takvom nekakvom festivalu? pa nije tehnika ono što se tu vrednuje, nego mašta, kreativnost i ono najvažnije - poruka.
balkanština i regioni je ono što meni ide na živce. sve se nužno na to svodi, ali baš sve!
i onda ti isti koji nas guraju u balkan, meni će reći da sam primitivni, netolerantni ballkanac.
razumiješ li ti koje je to sranje, da prostiš?
a tvojbrat eka ide di mu je dobro.
idu ljudi i na cajke da se dobro zabave za šankom. svatko ide di mu je dobro, kao što i ne ide di mu nije dobro.

Gala
21-07-2011, 10:20
Ne znam što promiču, ali vjerovatno si pokušavaju dati na važnosti na sve načine ,a u što u nedostatku pravih argumenta najćešće spada ponižavanje drugih, ali nevažno, ne zanimaju me organizatori, nego to što su uspjeli mlade Hercegovce potaći na snimanje, pisanje i skladanje i nije ni važno što je to sve umjetnički loše i nekvalitetno.

Ovo iz Neuma je nešto drugo, teško bi tu mladi Hercegovac dobio priliku ili se uopće odvažio pokušati nešto napraviti.
:)
To je bila početna ideja u nedostatku bilo kakvog kulturnog programa za mlade ,svake godine drugi gradić Široki ,Ljubuški ,Posušje i Grude ,zašto su prestali i ostavili samo za ŠIroki to je već druga priča ,kao navodno tamo imaju sve .
ps.Koncepcija samog programa bila je bazirana na mlade talente ova 4 grada.

Ilirk@
21-07-2011, 10:26
:)
To je bila početna ideja u nedostatku bilo kakvog kulturnog programa za mlade ,svake godine drugi gradić Široki ,Ljubuški ,Posušje i Grude ,zašto su prestali i ostavili samo za ŠIroki to je već druga priča ,kao navodno tamo imaju sve .
ps.Koncepcija samog programa bila je bazirana na mlade talente ova 4 grada.

i proširila se na region... zašto?
ako se već širilo, zašto se nije išlo na europu?

caporegime
21-07-2011, 10:30
zato jer u jevropi ne govore zajedničkim jezikom kojega zli nacionalisti nazivaju samo hrvatskim.

Graničar Jozo
21-07-2011, 10:38
zato jer u jevropi ne govore zajedničkim jezikom kojega zli nacionalisti nazivaju samo hrvatskim.

a napredna inteligencija srpsko-hrvatskim. hrvatsko-srpski je već latentni hrvatski nacionalizam

Gala
21-07-2011, 10:57
i proširila se na region... zašto?
ako se već širilo, zašto se nije išlo na europu?

Nije ni meni baš posve jasno !?

Graničar Jozo
21-07-2011, 11:01
vi postavljate retorička pitanja

caporegime
21-07-2011, 11:02
zašto....zašto......možda zato jer europski umjetnici i ne bi previše shvaćali "urbanu" spiku kulturno ujedinjenih urbanih snaga iz "regiona" i njihovo zapomaganje zbog nacionalističkih političara koji su zavadili narod, seljaka koji pršte primitivizmom i nacionalizmom i koji naravno nisu vidjeli asfalta i ne znaju što je to grad, kao i nekritičkom divljenju glazbenim dosezima tbf-a ili gorana bregovića kao i glumačkim poduhvatima rade šerbedžije.

nekim, koji se prave hrvati i istupaju u tom smislu još uvijek je centar svijeta beograd a sarajevo put do prestonice.
s tim da misle da će se i srajevu najbolje uvaliti serući protiv njega, jer da će i tako bolje primiti. ne kao puzere nego kao hajduke.
to je poremećeni sustav. da ih gledaju pravi bečki aristokrati građani, samo bi se nasmiješili i rekli; aufidersen

Ilirk@
21-07-2011, 11:10
zašto....zašto......možda zato jer europski umjetnici i ne bi previše shvaćali "urbanu" spiku kulturno ujedinjenih urbanih snaga iz "regiona" i njihovo zapomaganje zbog nacionalističkih političara koji su zavadili narod, seljaka koji pršte primitivizmom i nacionalizmom i koji naravno nisu vidjeli asfalta i ne znaju što je to grad, kao i nekritičkom divljenju glazbenim dosezima tbf-a ili gorana bregovića kao i glumačkim poduhvatima rade šerbedžije.

nekim, koji se prave hrvati i istupaju u tom smislu još uvijek je centar svijeta beograd a sarajevo put do prestonice.
s tim da misle da će se i srajevu najbolje uvaliti serući protiv njega, jer da će i tako bolje primiti. ne kao puzere nego kao hajduke.
to je poremećeni sustav. da ih gledaju pravi bečki aristokrati građani, samo bi se nasmiješili i rekli; aufidersen

ma znam ja zašto, nisam toliko neupućena. :)
sve je to brus li, šin fejn i slična sranja, od samog početka :D

caporegime
21-07-2011, 11:15
dobro...napravićemo mi svoj festival.
slušam sad mostarski radio rdv (jer jedino njega mogu slušati preko interneta) i dijele karte za onaj jugovićki festival na baćinskim jezerima.
kako je malo govno organizator javno rekao da je to s ciljem opet nekog bratstva i jedinstva da je ne znam kakva dobra glazbena ponuda ja ne bi iz principa išao na tako nešt.
ali slušatelji se javljaju, sve hrvati iz hercegovine.....
jebeno, nema šta.

Ilirk@
21-07-2011, 11:23
dobro...napravićemo mi svoj festival.
slušam sad mostarski radio rdv (jer jedino njega mogu slušati preko interneta) i dijele karte za onaj jugovićki festival na baćinskim jezerima.
kako je malo govno organizator javno rekao da je to s ciljem opet nekog bratstva i jedinstva da je ne znam kakva dobra glazbena ponuda ja ne bi iz principa išao na tako nešt.
ali slušatelji se javljaju, sve hrvati iz hercegovine.....
jebeno, nema šta.

ljudi samo hoće biti moderni i urbani. kako rekoh, kompleksi i ono drugo...

to 'drugo' je odgoj iz kuće. većina tih mladih što se sad guraju na 'regionalizam' i nove jugoslavenske unije, za vrijeme rata ili su bili mala djeca, ili bebe ili uopće nisu bili rođeni.
oni ne mogu imati osjećaj nekakve nostalgije za jugom pa da se tako ponašaju.
ja tim što su nostalgičari uopće ne zamjeram toliko jer je činjenica da je njima bilo dobro nekad. bili mladi, ludi, nisu imali ništa osim svoje kreativnosti...
to ne znači nužno da su nostalgični za jugoslavijom kao takvom ili onim totalitarnim sustavom, nego samo žale za prošlim vrimenima kad su bili sritniji.

međutim, za čim žale generacije od 88. pa na dalje? kakvu oni nostalgiju mogu osjećati osim roditeljskih priča o boljim vrimenima kad je tata imao siguran posao preko veze u komitetu, mama i sa 4 razreda osnovne škole bila cijenjena dama u društvu, a danas u ova gruba vrimena 'krađe' i 'pretvorbe', oni moraju živit od poštenog i vlastitog rada i nikad ne znaju kad će završit na cesti.
i što je još gore, unda doša tuđman i započejo rat i srušio se svit iz priča za laku noć...

caporegime
21-07-2011, 11:32
tako nekako. kad adolescenti počnu pametovati o stvarima o kojima ništa ne znaju....
ali mene neka druga stvar muči.
pa gdje im je strast?
da nekoga savršeno boli kurac za neki unutarnji osjećaj i ponosa i odbojnosti.....
pa ja bi sam mogao nekog nizozemca vrijeđati i ruku mu slomiti ne zato jer ih mrzim, nikad mi ništa nisu nažao učinili, ali kad se sjetim onog suca, njihovih vlasti što nam stalno uvaljuju kajle i one bljedunjave unproforske gamadi koja pravi tulum u bazi dok istidibno kolju one za koje su ovi bili plaćeni da ih štite......

doi je netsao onaj temperament i bijes kod mladih hercegovaca, ja ne znam.
očćito je vrijeme za za dolazak ovih pičkastih kvazišinfen generacija koji sikću samo preko ekrana a u stvarnom životu odlaze na regionske festivale.
blaežni moj grabovnik, možda jest primitivno mjesto ali je dalo toliko extra gospode i krkana u isto vrijeme ali nikad nijtko nije pušio te poluurbane varošičke komplekse.

Škutor Mate
21-07-2011, 11:32
Sve je stvar organizacije, love i medijske podrške, a medije drži ko drži. Kod nas se sve bazira na "regionu". Eto niki dan sumalo se ne pobismo zbog podrške humanitarnim stranicama koje ne šljive "region", a ne pašu humanitarcima koji su humani u "regionu".

I sve zbog Opre. :rofl

Ilirk@
21-07-2011, 11:38
tako nekako. kad adolescenti počnu pametovati o stvarima o kojima ništa ne znaju....
ali mene neka druga stvar muči.
pa gdje im je strast?
da nekoga savršeno boli kurac za neki unutarnji osjećaj i ponosa i odbojnosti.....

pa nema. nisu odgajani u toj strasti. neke stvari su genetske, ali neke se ipak uče.
tako da će hercegovačko dite strastveno primit ono što ga se nauči, makar to bilo i suprotno od nacionalnog ponosa i odbojnosti prema krivcima za rat i stradavanje sunarodnjaka. takve imaš i na suprotnoj strani.
zatmo nigdje nema tolikog razdora po pitanju mišljenja i političkih stavova kao kod hrvata.

Ilirk@
21-07-2011, 11:39
Sve je stvar organizacije, love i medijske podrške, a medije drži ko drži. Kod nas se sve bazira na "regionu". Eto niki dan sumalo se ne pobismo zbog podrške humanitarnim stranicama koje ne šljive "region", a ne pašu humanitarcima koji su humani u "regionu".

I sve zbog Opre. :rofl

šta je ono bilo s tim? podsjeti me pliz

Gala
21-07-2011, 12:04
pregrubi ste u osudama pokušaja da se napravi nešto ,ma dajte malo bez tog šinfejna,procjenite nešto kao želju ali bez stvarnih mogućnosti i podrške općina ,medija .
Brko je zakon ,Brko oće pomoć za mlade ,koliko je takvih gradonačelnika malo .
primjer:
Prošle dvije godine motoristi Posušja su organizirali koncert za djecu s posebnim potrebama ,općina obeća pomoć sa 2000 KM kao donaciju ,ovi -oni isto tako,bend grupe i ZHŽ one koje mogu dođu odsvirati koju pjesmu ,Crveni Križ prikuplja sa svojim volonterima donacije uz prodaju majica itd.
Znate li kako završe ta obećanja ,nikako ,dečki iskupe malo novca za djecu što je OK ,a općina zaboravi nakon govora s bine ono što je obećala.
ps.tako je u svemu pa i u ovome.

Škutor Mate
21-07-2011, 12:19
a ježi ga, za organizirat nešto van regiona triba znat koji strani jezik, baremko engleski, a i poznavati underground scenu u tim državama, a i znat ogranizirat, a i love triba, sigurno je teže nego vezat se s regionom di te i onako mediji odma podrže i bez plaćeni reklama

Graničar Jozo
21-07-2011, 12:20
a ježi ga, za organizirat nešto van regiona triba znat koji strani jezik, baremko engleski, a i poznavati underground scenu u tim državama, a i znat ogranizirat, a i love triba, sigurno je teže nego vezat se s regionom di te i onako mediji odma podrže i bez plaćeni reklama

rekoh ja da se damir pilić zaljepio za 7 jezera kao muha na govno.

Škutor Mate
21-07-2011, 12:24
a da mi krenemo čuvat rakove u regionu :rofl

Gala
21-07-2011, 12:28
WHF je bio zamišljen kao promocija Zapadne Hercegovine ( ova četri grada),a ne hebenog regiona.

Ilirk@
21-07-2011, 12:28

eno, neki dan na međunarodnoj smotri folklora u vinjanima, moja dica ruski progovorila. ilija nije zna engleski, a one nisu ruski... zato ilija more bez problema prid priprostim imockim pukom, plesat kazačok ;)

Ilirk@
21-07-2011, 12:34
WHF je bio zamišljen kao promocija Zapadne Hercegovine ( ova četri grada),a ne hebenog regiona.

a je na početku...

(p.s. ovaj forum čitaju neki likovi iz protivničkih političkih struja pred kojima se malo namjerno pretjeruje, pa nemojte sve uzimati zdravo za gotovo, k srcu ili kupit u prsi :D )

Borna Bekijski
21-07-2011, 15:28
WHF je dobra ideja i jedna od rijetkih alternativa Turbo-folk maniji koja u zadnjih par godina ispire mozak Hrvatima i Hrvaticama.
Da se vratim na početak rasprave,pošto vrlo rijetko komentiram bilo što što nije u svezi politike.EKV je bio dobar bend,možda i najbolji koji se pojavio na prostoru bivše Vardarsko-Triglavske unije repuplika.E sad , porediti kvalitetu npr , EKV-a ,Mate Bulića i Mice Trofrtaljke u najmanju ruku mislim da je neprimjereno.
Omladini ( a i starijim , ima nas hvala Bogu koji ne slušamo cajke:) ) dobro dođe odmak od sive svakodnevnice i pretvaranje ledine pored rijeke Lištice u neki portabl hercegovački Woodstock.
Mislim da WHF nema političkih poveznica ( opet ja o politici ) sa bilo kojom opcijom pa tako ni sa Sinn feinovcima , kako ih nazivate pošto je WHF postojao i prije HERA-e i Sinn fein pokreta.
Uzgred da napomenem ,kad sam već kod njih,HERA je prestala biti virtualna organizacija portala "čije ime se ne spominje na ovom forumu" i počela živjeti neki svoj život samoorganizirajući se.Trenutno nad njima nitko,ali baš nitko nema nadzor i po mome osobnom mišljenju , koliko god njihove akcije bile djetnjaste su jedini organizirani "pokret otpora " službenom Sarajevu i platformaštvu.
Da se vratim na WHF.
Ima nešto cura koje se furaju na alternativu,a gdje ima cura ima i momaka ( još je Hercegovina zdrava sredina ) i neka dolaze,neka se druže i nek se širi vira Isusova :)
Audio potvrda mojih teza

http://www.youtube.com/watch?v=iCeikC18oUc

Škutor Mate
21-07-2011, 15:55
A šta je ovo gori? Srpska verzija Vatrogasaca?

Ilirk@
21-07-2011, 16:07
Ima nešto cura koje se furaju na alternativu,a gdje ima cura ima i momaka ( još je Hercegovina zdrava sredina ) i neka dolaze,neka se druže i nek se širi vira Isusova :)

a mi baš pričamo o furanju na 'region' i molimo boga da ne dođe do tog mišanja... ma moja dica sigurno neće, a druga neka se i poturčivaju, brigamese... :)

deder mi to što se nesmide naglas govorit, reci na pp.. zanima me to, živo. to hera i ostalo... ajde, bogti da zdravlje, pa ću ti pivu platit kad dođeš na roštilj :p

Borna Bekijski
21-07-2011, 16:07
A šta je ovo gori? Srpska verzija Vatrogasaca?

E sad , porediti kvalitetu npr , EKV-a ,Mate Bulića i Mice Trofrtaljke u najmanju ruku mislim da je neprimjereno.
Ako je ovo gori navedeno porediti neprimjereno ,mislim da je Vatrogasce uspoređivati sa ovim bendom kvalitativno degutantno.
Pero Defformero je bio jedan od najboljih Heavy Metal bandova na prostorima bivše YU prije nekih 5-6 godina.Nisu mogli zadobiti širu slušanost pa su okrenuli na zajebanciju sa Turbo folkom i postali kultni band.Možda bolje stoji usporedba sa ranom fazom Nervoznog Poštara koji su bili pioniri te vrste glazbe nego sa Vatrogascima koji pokušavaju biti smiješni u svojim obradama a većinom im ne uspijeva.Ovi barem imaju auktorska djela za razliku od Vatrogasaca.
NPR jedna od meni dražih:clap

http://www.youtube.com/watch?v=2rd6pTvujp4
Uz sve to su još i začetnici novog glazbenog pravca tzv horror folka:rofl

caporegime
21-07-2011, 16:37
http://www.youtube.com/watch?v=ps6FVbxYNek

http://www.youtube.com/watch?v=olAXYoOPkKQ

ovako t orade pirgavi irci koji u sj. irskoj imaju 29 puta više prava od hrvata u bih a kojima samo par dana u godini protestanti hodaju po komšiluku.
zato kad vidim ove here kako se klibere iza ekrana i maksimalno zašaraju koji zid u gluho doba noći, ne mogu a da ih ne prezirem.
ide mi na kurac, to srbofilstvo, nedostatk ikakve reakcije kad od srba dolazi šamar hrvatima a pogotovo to glumljenje mangupa bez pokrića.
ne znam baš da nema nikakve kontrole nad tim ljudima.
ja bi vrlo rado da se tu radi o istinskim borcima za našu stvar ali meni se prije čini da je to tek magla koja se prodaje.
možemo li biti sigurni da se radi o istinskoj spontanoj reakciji a ne o skupini koju netko plaća i usmjerava za svoje ciljeve a koja se krije pod krinkom navodne borbe za hrvatska prava?
dalje neću jer nešto treba ostaviti i za roštilj.

lotta lotta
21-07-2011, 17:25
blaežni moj grabovnik, možda jest primitivno mjesto ali je dalo toliko extra gospode i krkana u isto vrijeme ali nikad nijtko nije pušio te poluurbane varošičke komplekse.

ooooo, pa mi smo bili susjedi.Ajmo na Otunj!:)

lotta lotta
21-07-2011, 17:38
nu, pobjegose svi!!
odoh ja...i necu se vratit.:rofl

mardar
21-07-2011, 17:54
nu, pobjegose svi!!
odoh ja...i necu se vratit.:rofl

Di ćeš hahahahahahahahahah

Škutor Mate
21-07-2011, 20:03
Uz sve to su još i začetnici novog glazbenog pravca tzv horror folka:rofl

bogme je horor i za vidit i za čut :rofl

caporegime
21-07-2011, 22:43

ooooo, pa mi smo bili susjedi.Ajmo na Otunj!:)

ajmo! odma. ne odma. ček prvo da dođem.

NorthStand
22-07-2011, 00:58
Capo, to su ti ti neki mega hrvati, koji simpatiziraju srbe, meni to nikad nije bilo jasno. Doduše jasno mi je da su nam trenutno u BiH srbi manji problem, od muslimana, al isto tako svi Hrvati trebaju bit svijesni da od čede nikad nećemo imat većeg neprijatelja. Možda muslimani i bi bili veći neprijatelj Hrvatima, kad bi bili brojniji, al zbog brojnosti oni nisu kapaciteta srba i stoga su nam osjetno manja prijetnja, jedino su nam prijetnja u BiH, a i tu neće bit ako se jednog dana stvari reorganiziraju po našim željama. Prema tome, srbinu dodiku ne treba tepat, a još manje lizat jajca, jer čedo je uvijek čedo, igra svoju igru dok mu ne dosadi a onda promjeni ploču, srbinu ne treba ništa vjerovat jer su takav narod. Znaju od rođenja lagat i glumit, kao malo tko, pa nisu zalud svi opjevani glumci s ovih prostora uglavnom srbi, ide ih gluma prevara, kriminal, nije to slučajno. Stoga pamet u glavu Hrvati, pazite s kime tikve sadite.

Gala
22-07-2011, 11:39
Capo, to su ti ti neki mega hrvati, koji simpatiziraju srbe, meni to nikad nije bilo jasno.
Tko ??Koji ti ? Tko su ti Hrvati?

Farizejstvo i ocjenjivanje Hrvata po onome što sluša ,je patetično i neodgovorno.Tko s njima tikve sadi i na osnovu čega ovakav post iznad, od Vas??

mery
22-07-2011, 12:19
Jeste na ovoj temi izmišali sve.

Ilirk@
22-07-2011, 12:31
jesmo brate mili, ali izgleda da svima smeta isto: furanje jugo-regionalizma mladima umotanog u celofan...

caporegime
22-07-2011, 12:35
možda da ja molo pojasnim, barem po onome kako ja na to gledam.
ako ideja taj whf je u početku bio dobra stvar.
odjednom imamo poplavu nikad čuo nazovi umjetnika, recitatora, samozvanih pisaca kao i amaterskih buka bendova.
s naglaskom na "regionu" i "urbanoj kulturi".
obzirom na intonaciju spomenutih pojmova već znam u kojem smjeru ideja ide.
ja znam da je 95% ljudi, mladih što ide tamo, normalnih, ali očito je ideja nekoga da tim mladima usađuja polako u glavu, kulturnu suradnju u "regionu" i "urbanu kulturu" otprilike po matrici koju je savršeno opisala ilirka.

dalje, nije toliko bitno odakle netko koga se sluša ali osobno, ako već sebe smatram hrvatom pripadajućeg političkog razmišljanja gadljivo mi je na mjesto koje nosi naziv hercegovine ići gledati, naglašavam gledati i pljeskati, upućivate ushite nekim pojedincima a la gustafi i tbf.
zašto?
možda zato jer su spomenuti umjesto glazbe često neke druge stvari isticali.
gustafi su svojedobno rekli da ne žele imati ništa s onima preko učke a javno se deklariraju kao autonomaši.
možda mogu takve poslušati na radiju ali da im kao hrvat idem odavati čast na koncertu neću nikad.
ona debela svinja iz tbf-a je svojedbno po koncertima javno roktala i srala o tome kako mu je pun kurac više ustaša i ovih doseljenih brđana koji su usmrdili njegov, kako kaže kozmopolitski split te jauče i pita se kad će ih ("ustaše" po njegovom opisu) više zabraniti.

ja mogu doma poslušati i boru đorđevicća koji je iznimno talentoiran glazbenik ali da mu idem oduševljeno cijekut na koncert, nikad!

a pitanje s početka teme je bilo, kako to da mnogi od današnjih mladih novoformiranih hercegbosanskih šatro hrvatskih jurišnika, kojima je dodik i srbi idol a hrvatska najveći neprijatelj, sve s pozicija "istinskog" hercegbosanskog hrvatstva, može ići na takve manifestacije koje bi po prirodi stvari bile koncipirane na suprotnim načelima nego politički smjer prosječnog hrvata hercegbosne, kojemu dovoljno urbani rasisti iz hr spočitavaju nedostatak "urbanoisti", a na kojima bi trebao odavati počast onima koji javno pljuju po hrvatima hercegbosne.

Graničar Jozo
22-07-2011, 12:36
jesmo brate mili, ali izgleda da svima smeta isto: furanje jugo-regionalizma mladima umotanog u celofan...

:clap:clap

točno to. kao prvo i osnovno.

moglo bi se na to dodati raznorane svinjarije, ali eto nitko nije savršen.

Ilirk@
22-07-2011, 13:09
debeli krmak iz tbf-a, mladen badovinac, svašta drobi i javno i u društvu, čula sam već kao i to da ne podnosi kamenjar... to nije čudo ako uzmemo u obzir da badovinci potječu iz ozlja, dakle, sa sjeverozapada hrvatske gdje tradicionalno ne vole kamenjar. orjuna poput dežula, nisu rijetkost u splitu, ma koliko vi iznistirali na političkoj korektnosti orjunaške ''manjine'' i normalne većine
a gustafi i čedomir mošnja, sve ti govori... :D meni nije jasno tko može uopće slušat njihovu glazbu...

Ilirk@
22-07-2011, 13:12
obzirom da je to festival alternative, mladih umjetnika i sličnih, ne znam zašto ne pozovu ''tonsona'' na koncerat, ili misle da oni što njega slušaju nisu uopće umjetnički nastrojeni i nisu u stanju shvatiti koncepciju i kontracepciju njihove manifestacije? :)

pitanje je retoričko...
uglavnom, neka oni ćaći svom prodaju smrdljiva muda pod bubrege, meni i mojoj dici ne mogu... amen što se mene i ove teme tiče.

caporegime
22-07-2011, 13:12
ne bi ja animozitet debelog krmka povezivao s činjenicom da mu je prezime moguće iz sz rh. prije bi gledao je li oficirsko dijete i je li iz miješanog braka, pošto ta kombinacija uglavnom im animozitete prema "kamenjaru" koji je postao sinonim za političku orijentaciju stanovnika tog područja.

Ilirk@
22-07-2011, 13:15
molim lijepo, znam ja i djecu iz pravih ustaških kuća koji, ako ih samo nakrivo pogledaš, jebu ti majku kamenjarsku i bosansku.
capo, ja se trudim bit korektna, ali mi je istina i iskustvo važnije od usiljenog isfuravanja nekih ideala koji to i nisu.

caporegime
22-07-2011, 13:23
istina, ali ja tvrdim da će prije razlog za njegove istupe biti to što je jugović oficirskog pedigrea miješanog porijekla nego obični hrvat koji ima porijeklo sa žumberka.
on konkretno mrzi kamenjarce zato jer su za njega "ustaše" a ne zato jer nisu iz većih gradskih sredina.

Škutor Mate
22-07-2011, 13:45
mladen badovinac

Kakvo je vaše obiteljsko podrijetlo?
- S očeve strane podrijetlom sam sa Žumberka. Did mi je rođen u Zagrebu, ali se s obitelji preselio u Sarajevo, gdje mi se rodio otac. A majčina obitelj dolazi iz Solina i Siverića. Sve mišano.

http://gloria.com.hr/intervju/showpage.php?id=7110

Prezime Badovinac često nose Hrvati, najvećim dijelom iz Ozlja, a u manjem broju i Srbi, također iz Ozlja. U prošlih sto godina rođeno ih je razmjerno najviše u Badovincima kraj Ozlja, gdje se svaki drugi stanovnik prezivao Badovinac. U Hrvatskoj danas živi oko tristo Badovinaca u oko stodvadeset domaćinstava. Sredinom prošlog stoljeća bilo ih je približno četiristo, pa se njihov broj do danas smanjio čak za jednu petinu.

http://imehrvatsko.net/namepages/view/family_name/prezime-Badovinac

Župa je tu bila osnovana 1620. godine i najstarija je grkokatolička crkva u Žumberku. U Badovincima se je rodio poznati zagrebački gradonačelnik Nikola Badovinac.

http://www.mojzumberak.com/zumberak.php?id=57

Dakle Badovinci su na Žumberak došli ko rišćani i onda su se uglavnom pounijatili i prišli u grkokatolike dok ih je manji dio osta rišćanima do danas, a tako posta i Srbima. Grkokatolici su danas Hrvati.

Inkvizitor
22-07-2011, 13:56
i ja sam se zabezekno kad sam na WHF vidio da sviraju TBF. I to prije koliko..dvi tri godine.

u doba njihove najveće ofenzive kad su zazivali da se ukine ustašluk i kad su njih za zaštitni znak uzimali svi srbofilni orjunaši..oni gostuju ni manje ni više nego u Širokom brijegu..ili gdje već.

Ne znam je li mi bilo čudnije što su oni došli ili to što su ih pozvali.

ovi Gustafi..šuć muć..jesu autonomaši ali oni ionako q. ne kuže..oni i ne znaju da postoji hercegovina

ali ovi iz TBF...to je žestoka Orjuna.

Graničar Jozo
22-07-2011, 14:08
meni nije jasna jedna stvar. ako sam ja mogao sve te muzičare slušat i ispast kolko-tolko nacionalno osvješten ako to da se onda današnjoj mladeži može prodavat sve i svašta. pa nije moja obitelj bila turboustaška i turbokatolička pa eto kao neki protuteg tome. a to neko odrastanje kroz srednju školu i fakultet bilo je u vremenima najveće antihercegovačke kapmanje i sl.

želim reć da glazba kao glazba ne znači apsolutno ništa. Glazbenici će uvijek biti liberalnijeg svetonazora, sa izutecima poput škore ili thompsona.

Inkvizitor
22-07-2011, 14:11
Ali ti si Jozo pametan momak koji ne podliježe trendovima..

al šta će reći nepametni momak ili cura koju odgoje TBF priko svoji pisama.

ja ne kažem da se ne može i njih poslušat...iako ja tu ne vidim neku glazbu niti tekstove..oni su samo ikona jugoslovenska.

zato mi je bilo čudno..šta oni rade u ŠB.

Graničar Jozo
22-07-2011, 14:18
al šta će reći nepametni momak ili cura koju odgoje TBF priko svoji pisama.

onda su tu mater i ćaća najviše krivi. jbg, ne shvaćaju danas ljudi ništa više ozbiljno pa ni odgoj djece.

ja ne kažem da se ne može i njih poslušat...iako ja tu ne vidim neku glazbu niti tekstove..oni su samo ikona jugoslovenska.

zato mi je bilo čudno..šta oni rade u ŠB.

oni su stvorena ikona jugoslovenska, a naravno da žabu nije teško u vodu natjerati. mislim da se slažem s tom capovom tezom o jugo-oficirčićima. za mješane brakove to može stati ali ne previše, jer koliko ja znam i starčeviću je mater bila srpkinja, pok. Draženu Petroviću je stari prema pričama isto bio Srbin, a njegov odnos prema Divcu je sve rekao o njemu kao o Hrvatu.

opet, muzika je muzika. mnogi od te djece ne žele politiku u svoju butigu.

ja imam prijatelja s kojima nikada, ama baš nikada ne bih o politici pričao preciše, jer jednostavo nismo kompatibilni.

a organizatori kao organizatori nastoje malo i love zaradit i eto ga.

ma nemam pojma. ukratko.

Inkvizitor
22-07-2011, 14:24
pa sve to jest tako..gle ne treba sudit mlade previše..svi smo mi prošli tu fazu kad ti je samo do zabave i zajebancije.

al opet smo znali kad je zatrebalo šta ćemo i kako ćemo..od onoga od koga se ne bi nada ispadne momčina a onaj tko se busao hrvatstvom iznenadi al u drugom smjeru.

ništa nikad nije onako kako se čini..

caporegime
22-07-2011, 14:26
ne moraju ni oficirska djeca iz miješanih brakova biti uvijek s druge strane. štoviše.
jedan od mojih najboljih frendova je oficirski sin iz miješanog braka.
malo jest nerafiniran politički ali u globalu itekako shvaća na kojoj je strani, tko su ovi drugi i da smi mi jedna ekipa a da je to druga ekipa i da tu nema bliskosti.
može i čistokrvni hrvat biti najgore smeće ali postotak ovih jugovića je ipak veći kod oficirske djece iz miješanih brakova. tako da se to ne treba uzimati zdravo za gotovo ali da može upućivati.

Gala
22-07-2011, 14:54
TBF-šupljak teški ,vjerovatno se malo naši skuleri furaju na to da im se dokažu kao urbani ,nenazadni kamenjarci :):014

caporegime
22-07-2011, 14:58
zanimljivo kako je, barem po zagrebu, u najviše gradske krugove, u najbolja okruženja poupadala, odnosno se snašla i afrimirala ekipa striktno iz hercegovine sa sela koja nikad nije patila od toga da ih se smatra gradskom rajom hercegovačkih mjestašaca i koja je uvije siticala svoja sela kao najlipše oaze duhovnog mira na svijetu.
takvi se danas u mogu naći u najvišim društvenim krugovima, kao najugledniji.
a uvijek pate za purom i jajima te raštikom.
selo rules!

Škutor Mate
22-07-2011, 15:08
pa imaju oni fora pisama kad se okanu politike i jugonostalgičnog priseravnja, recimo ova nova vic pisma

http://www.youtube.com/watch?v=vRs2FlR-iyc

Gala
22-07-2011, 15:15
pa ako hoće fora bend ,neka dovedu ove :)
bolji su ,daleko bolji
http://www.youtube.com/watch?v=E7GEPkXtz_E

Škutor Mate
22-07-2011, 15:22
Ma nek dovdeu ove, bar znaju perfektno svirat i pivat :)

http://www.youtube.com/watch?v=nMUfVVFxjUU

Škutor Mate
22-07-2011, 15:25
a evo i za roštilj spot paše :D

http://www.youtube.com/watch?v=FJG_Deci8T8&feature=related

west
24-07-2011, 18:25
ide tko od vas' ??

da se nadjemo za pive?

caporegime
24-07-2011, 21:04
ide tko od vas' ??

da se nadjemo za pive?

idemo al ne na whf.
ako si za pivu....na drugom mjestu, imaš pp.

Hercegovački Križar
26-07-2011, 15:46
nije to loša stvar.. nek se nešto događa! međutim ovo sam htio kazati.. koji kurac se uopće prave festivali i festivali, manji i veći i po hrvatskoj i bih i svugdje po svijetu! ja sam nadošao na ideju da napravim Festival Ničega.. zvao bi se NF .. ljudi bi došli i ništa se ne bi događalo, pa to bi bilo sjajno.. pozoveš par stotina ili tisuća ljudi i kita.. ništa,, nema ni džaba pive ni ćevapa! samo buljenje!

Škutor Mate
26-07-2011, 18:26
oće li bit bar koji burek?

ogledalce
26-07-2011, 22:05
oće li biti KEBABA ha??????

Hercegovački Križar
27-07-2011, 13:06
e burek je već nešto drugo! :)

Hercegovački Križar
27-07-2011, 13:07
bit će za tebe metlo svega :)

Ilirk@
27-07-2011, 14:18
http://poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=29178:hera-dijeli-ulaznice-za-whfest&catid=91:hercegovina&Itemid=103

evo, hera dili ulaznice, pa navalite.

i nisu ni skupi ako je upad sa pivom 10, odnosno 5 maraka...

ogledalce
27-07-2011, 15:07
bit će za tebe metlo svega :)

lilith a mogla bi metlica pucat tebi po turu ha,da vidiš kako je to dobro....

Hercegovački Križar
27-07-2011, 15:12
mogao bih probati.. nego de mi reci: čime biješ?

Gala
29-07-2011, 11:04
Moram vam poželit lipi provod na roštiljadi ,ponesi Mate povisme ,bez nje gril nevlja.:)

http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=826:odlinim-koncertima-neno-belan-i-gustafi-otvorili-9-whf-est&catid=37:kultura&Itemid=58

Škutor Mate
30-07-2011, 15:49
nigdi bez slanine :)

Gala
01-08-2011, 12:05
druga večer WHF-a
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=831:druga-veer-whf-a&catid=37:kultura&Itemid=58
treća večer WHF-a-Završna
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=834:koncertom-kawasaki-3p-zavrio-9-whf-u-irokom-brijegu&catid=37:kultura&Itemid=58

caporegime
22-08-2011, 11:31
vidim u širokom se održava i neki filmski festival. stvarno su krenuli "urbano"
kao i uvijek kao glazbeni dio, nastupit će poznati urbani (rasisti) splitksa orjunaška družina TBF.
nadam se da će ostat vjerni sebi pa kao i na drugim koncertima umjesto pjevanja, debeli krmak držati monologe oko toga kako mu je pun više kurac ustaša i kako ih treba zabraniti.

ne sumnjam da će određeno progresivnourbani( čitaj malograđanski) pripadnici "nove kulturne snage" koji se na našu žalost guraju i u politički izričaj uvrštavajući sebe u mainstream novohercegbosanske hrvatske (???)ekransko mrežne; dodik yes, rh no, politike, sa pljeskom dočekati i takve riječi.

u ime nas "seljaka i krkana" (iako smo jaaaako obrazovaniji i kulturno potkovaniji samo to ne ističemo ko cigo etiketu na novoj majici) odapinjem jedan sočan prdež u njihovom smjeru.
za njih dosta.

Ilirk@
22-08-2011, 11:46
neizbježni SOD TBF.
krezubi vastaše iz čavoglava i hercegovaki neoustaša nikako ne mogu čuti te milozvučne zvuke popraćene dubokoumnim stihovima novopečene underground-urban-rap-hip-hop poezije obzirom da putuju višim frekvencijama.

mardar
22-08-2011, 12:07
Capo Mediretan film festival u Širokom postoji već id 2000 godine, koliko ja znam i prikazano je mnoštvo kvalitetnih dokumentarnih filmova cjenjenih u svjetskim okvirima.Uz filmove ide i glazba.Ko sada u tu manifestaciju na ovakav način gura i TBF nemam pojma samo što mislim da njima i nije mjesto tu.Ali eto tako je kako je.Izgleda da će pokvariti još jednu vrijednu kulturnu manifestaciju.

caporegime
22-08-2011, 12:21
izgleda da iz nekih krugova netko stalno pokušava jedne lijepe i korisne manifestacije mentalno povezati sa određenim društvenopolitikim i sociološkim krugovima i stavovima.
zvati da svira netko tko ni ne skriva svoju odbojnost prema hercegovini, hercegovcima i svemu što ide uz te pojmove je po meni bijedno.
polupismeni neoprani splitski orjunaši da postanu neki primjer urbanosti i kulture!??!?!?
kao i zagrebačka podružnica gamadi hladno pivo ili riječki srbi let 3.
nastranu glazba, ali dovođenje takvih vrlo jasno opredijeljenih na pozornicu da im netko kliče je bezobrazluk.
uzalud pozivanja nekih novostvorenih hrvata da se ekskomuniciraju platformaši, da se postavi distanca prema svemu što dolazi iz sarajeva, kad očito oni vrlo raširenih ruku dočekuju sve ono što dolazi iz te mrske im rh a da su pri tome ti što dolaze izrazito subjektivno neporijateljski nastrojeni prema hercegovini (osim prema parama iz hercegovine).
ah, da integralni hrvati su najveći problem.
dobro ilirka reče, šizofrenija i to u onom najmalignijm obliku.

Ilirk@
22-08-2011, 12:25
širokobriški festival je super stvar, znam, bila, vidila, više puta. svaka čast tim ljudima, pogotovu mladim.
problem je što se uvik isti ljudi guraju u upravu svih mogućih događanja u hercegovini i sve ista jebena ekipa koja, kako čujem od nekih što su se opekli, bira samo politički podobne, urbane poput kipa brus lija u mostaru i glavate poput nekih naših uber mozgova, a to znači da capo, ni da je boga za nogu uhvatio, ne bi moga tu radit ni ko izbacivač, a kamoli prodavat ulaznice... :)

Inkvizitor
23-08-2011, 11:41
Taj TBF skoro postao zaštitno lice whf.

Kako su oni prihvatili da sviraju u ustašiji to mi nije jasno.

za naše mi je jasno..

TheBronxBomber
23-08-2011, 15:28
Jebate, pa Srbi su okupirali citavu "gradjansku" scenu u RH, a sad su se prosirili na Herceg-Bosnu - tamo "gdje ustastvo usisaju s majcinim mlikom" (govorio je drug Feniks LOL).

I Mile je Kekin (HP), cini mi se, trofazac(ispravite me ako grijesim).

TBF ima jednu, jedinu dobru pjesmu: "Smak svita." Sve ostalo je itekako smece.

Cak sam, iz znatizelja, poslusao citavi novi album koji im je nedavano izasa... zabolile me usi. Jebote, koje nesnosno smece i zvucno zagadjivanje.

Ne cudi me sto su cetnici i polu-cetnici (planski naseljeni po Hrvatskoj za vrijeme Tita) prebjegli u "gradjanstvo" i druge, "post-moderne smjerove" jer im ne pase hrvatski nacionalni identitet - ali me cudi kako mnogi Hrvati ne mogu to skuziti....

Ili su jednostavno nasi ljigaviji od tih srbalja koji su postali "gradjanstvo"....? Nasi su itekako ljigaviji. Srbi su prebjegli u "gradjanstvo" jer im sluzi ko utociste i kamuflaza da rovare... a Hrvati su postali "urbani" jer su jebeni fucking kompleksasi kakvih nema na svoj kugli zemaljskoj.

Jebes urbane Hrvate kada ih gotovo u pravilu predvode cetnici koji su sisli s brda prije 60 godina. A skupa s hrvatskim urbanoidima ratuju protiv hrvatskih brdjana ("vlaje," hercegovce, bosance) jedino zbog izrazitog hrvatstva...

Ilirk@
23-08-2011, 21:04
mladi imoćani su nadjebali i whf, i to u rupi ko što je dogana

http://www.muzika.hr/clanak/27420/najave/peta-dogana-u-imotskom-uz-let3-i-elemental.aspx

to je samo mentalna ostavština kućnog odgoja. naime, netko tko sluša stvarno dobru glazbu, a znam takvih koliko hoćeš, nema uopće drugog razloga slušati ovo smeće (osim elementala, ipak njih izuziman), osim činjenice da su srbadija, orjuna, jugovići, komunjare... tzv, levičari, bokte... kako to gordo zvuči.

TheBronxBomber
23-08-2011, 21:30
Za mlade Imocane ("alternativce") se odavno zna...

A alternativa im stoji ko babi k*rac. :)

Ilirk@
23-08-2011, 21:31
ne stoji njima ni to i bez babe....