PDA

Pogledaj Full Version : Uhićen Goran Hadžić

caporegime
20-07-2011, 11:01
http://www.vecernji.hr/vijesti/uhicen-haaski-bjegunac-ratni-voda-hrvatskih-srba-goran-hadzic-clanak-311826

uhićenje gorana hadžića bi prilično moglo rasvjetliti neke odnose koji su među srpskim vodstvom vladali tijekom rata.
međutim, kako haaški sud nije sud nego političko prekrajalište, vidjet ćemo iz njegovog procesa kako to novi svjetski poredak postavlja stvari.

Graničar Jozo
20-07-2011, 11:14
čitam u komentarima da je uhićen par kilometara od kuće u novom sadu, na fruškoj gori.

hajde de rekli bi stari.

e još da zeleni i od muke pozelene i mirna jugoslavija.

NorthStand
21-07-2011, 16:30
Ah, šta reći, srbiji pet do 12, i odjednom ulazi u trag svim svojim najomiljenijim herojima! Kome oni prodaju svoju priču, pogotovo onaj Tadić koji glumi nekakvog moralistu, a vidi mu se na faci da je čedo, i da on njih sve voli ali zbog EU mora da ih izruči pa teška srca, priča o moralnoj odgovornosti srbije. Srbija je davno prije mogla, izručit sve svoje ratne zločince, samo je izabrala pravi tajming za izručenja. I vrlo vjerojatno nakon ovoga, će dobit status kandidata za EU.

TheBronxBomber
21-07-2011, 16:42
Neki dan je na Brijunima nas precednik sklopio novu Jugoslaviju.

Nitko nije ni trepnuo. Valjda zato sto su svi hipnotizirani.

NorthStand
22-07-2011, 01:33
Ma može on sklapat što god hoće, neće uspjet. Ova država ima svoje temelje, i te temelje ne može više nijedan pojedinac poremetit, jedino ako narod bude toliko glup da prihvati formiranje nekakve nove jugoslavije, onda bolje nismo ni zaslužili. S opančarima, ja više ne bih ni mrtav imo posla, a kamoli živ. Stalno spominju nekakvu dominaciju, i tome će uvijek težit, zato moramo bit dovoljno pametni da i njih i njihove miljenike odjebemo u startu. A i vidjeli ste reakciju sumještana pečatina, na uhićenje hadžića svi su jako potišteni, ko da je sveti čovjek uhapšen a ne krvopija i četnik koji je pobio na tisuće nevinih ljudi. Proklet bio onaj, tko njima ruku pruža, nakon svega. I dan danas se naslađuju na veliko, kad se spomene ovčara, i ostala stratišta neki čak govore da bi oni to još bolje uradili nego ovi koji su bili na licu mjesta. Što se mene tiče, naše pozicije su zacementirane, i dok sam živ za mene će bit neprijatelj broj jedan, i to ne može promjenit ni papa, ni Bog, ni moja mater rođena, a ponajmanje Ivo jebeni drug Yusipović.

Graničar Jozo
22-07-2011, 09:45
Neki dan je na Brijunima nas precednik sklopio novu Jugoslaviju.

Nitko nije ni trepnuo. Valjda zato sto su svi hipnotizirani.

reagirao je mini. vanjskih poslova. koliko sam ja upratio jedino je prenio dnevno.hr

Graničar Jozo
22-07-2011, 10:22
Logična predviđanja

http://www.vecernji.hr/kolumne/tadic-sada-moze-zesce-hrvatskom-kolumna-312157

caporegime
22-07-2011, 10:30
to bi zapravo bilo najbolje što nam se može dogoditi.
da srbi krenu, na način kako su prije krenuli a da se ponovo rodi inat.
sumnjam da bi itko normalan pristao na takve ustupke, a tadić se i prije pokazao kao vješt taktičar da bi činio takve greške.
kolikogod smo razjebani, sumnjam da bi ijedna politička opcija išla tako daleko, jer bi ponovno stvaranje srpske paradržave slabilo moć centralne države, a moć centralne države vole svi, od desna do lijeva.
zahtjevi za prestankom obilježavanja oluje bi samo pojačali inat i koštali dosta glasova bilo koga tko bi se usudio ići na tako nešto.

Graničar Jozo
22-07-2011, 10:40
uradilo se dosta toga u RH šta bi koštalo nekoga dosta glasova (u najmanju ruku), pa opet isti na vlasti. kako i sašto ne zna se :D

Graničar Jozo
22-07-2011, 11:40
Ovo je smješno

http://www.slobodnadalmacija.hr/Svijet/tabid/67/articleType/ArticleView/articleId/144122/Default.aspx

caporegime
22-07-2011, 12:13
nemoj tako, ljudi se vole.
iako, na šta ovaj hadžić liči ova je definitivno perverzna

NorthStand
22-07-2011, 13:26
Ovo je smješno

http://www.slobodnadalmacija.hr/Svijet/tabid/67/articleType/ArticleView/articleId/144122/Default.aspx

Prava je šteta što se nije neka vrsta oluje napravila i za podunavlje, koliko god neki pričali da je bitno da se spasi ljudske živote, ja sam ipak mišljenja da si taj luksuz nismo smjeli dozvolit, da nam teroristi-četnici ostanu u zemlji. To je ko da pripadnike Al Quaide ameri puste da neometano žive i rade, na području SAD! Dajte ljudi molim vas, i onaj kurčevi zakon o oprostu, koliko ja znam srbija nema niti jedan zakon o oprostu vezan za ustaše jasenovac itd, šta bi onda mi njima davali kojekakve oproste! Moj oprost bi im bio takav, da bi ih sve isprašio iz države, pa nek međunarodna zajednica, i Srbi urliču o genocidnim hrvatima. Baš bi me to jako jebalo, nakon svega što je bagra napravila. Ja cijelo vrijeme govorim i govorit ću i dalje, po meni Srbi su prošli jako jako dobro u ovom ratu, 150.000 ih je ostalo živjet na području koje nije bilo zahvaćeno ratom, a 50.000 ih se vratilo. Srba živi duplo više u HR, nego hrvata u srbiji. I još se nešto bune, kao loše im je. Žive u zemlji, koja ima duplo bolji standard, i još seru po njoj samo zato jer to nije nekakva njihova zamišljenja velika srbija. I sad bi ja takve, trebo prihvatit i njima pružat ruku pomirenja. Mogu im se samo posrat po sred face, kad ih ugledam ništa više. A i ovo tobože Tadićevo pomirenje, je čista obmana, i on je četnik veći nego Nikolić Šešelj i ta ekipa, samo što djeluje prikriveno, ne govori na glas ono što misli, već tobože pruža ruku hrvatima bošnjacima a sve to radi samo zbog poboljšanja položaja srbije. Samo što to ovi tukci, kako iz HR tako i iz BiH ne kuže kurca. Oni misle da je srbija s borisom tadićem doživjela katarzu, jer je uhapsila ove četnike, katarza se doživljava samo onda kad i narod doživi određeno prosvijetljenje, i prihvati odgovornost za sranja koja je radio drugim narodima. A ja ne vidim da ovi paraziti u Hr prihvaćaju odgovornost, a kamoli oni iz srbije i RS, a najbolji pokazatelj toga je, da se još uvijek traže "nestali" za koje sam poprilično siguran da opančari iz podunavlja jako dobro znaju gdje su mnogi od njih odvedeni streljanji i pokopani. Al to je takva mržnja, da oni ni mrtve ljude ne žele otkrit, da se dostojno pokopaju i obilježe njihovi grobovi. I šta s njima da surađjem, Srbi su govna, i ostat će govna i za mene dalje rasprave o njima nemaju nikakvog smisla. Hadžić i njemu slični, su najbolji pokazatelj kako se ponaša prosiječni srbin. Živiš u jednoj zemlji 20-30 godina i onda dođe do rata, i onda počneš izigravat većeg četnika od onog iz srbije, a živiš u okruženju gdje ti ljudi 20-30 godina nisu nikakve probleme radili, s time da izgledaš ko turčin i da ne bi bilo uopće čudno i da jesu. Pogledajte vi ovog Hadžića molim vas, pa sad nek mi netko kaže da ovo nije turskog kurca djelo! Nosina, glavurdina, bradurina, štaš dalje pričat to su traume koje očito ostavljaju trajno posljedice na psihu čovjeka, dovoljno da se mora svaki dan pogledat u ogledalo.

Inače govnjar je bio uhapšen 1991, samo je pušten isto kao i Arkan. Ja to nikad neću shvatit, da se okorijele četnike puštalo, pa pmm razumjem da se pustilo nekog oficirčića, ili bezveznog vojnika u razmjeni, al ovakve koji imalo više stoje u hijerarhiji zapovijedanja treba odmah likvidirat, jer s time likvidiraš direktne prijetnje. Koliko bi manje zla bilo počinjeno, da se i jednog i drugog likvidiralo po kratkom postupku, nego što ih se u razmjeni puštalo nazad svojima. Tek onda se osile, i počnu sa kurčenjem.