PDA

Pogledaj Full Version : Ususret predsjedničkim izborima 2019-obračun kod CK Korala.

Stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Grunf
11-06-2019, 08:54
Krajem ove godine su predsjednički izbori pa otvaram temu gdje ćemo moći pričati o tome. Promocija plus i slični kvazi-anketari već rade procjene koliko će tko od kanidata dobiti glasova. Jedno pitanje, tko gura Škoru kao kandidata? Pojavio se iz vedra neba i već kao ima veliku podršku kod naroda. Drag mi je kao pjevač, ali je li on podvaljeni kandidati desnici od strane vladajućih struktura, sve kako ne bi desnica sama izbacila svog kandidata na predstojećim izborima? Koga bi kao kandidata desnice voljeli vidjeti u utrci? :nezna

Da se sada održavaju predsjednički izbori najviše bi ispitanika bilo za reizbor Kolinde Grabar Kitarović (34,5 posto u odnosu na 35,3 posto iz svibnja). Prema rezultatima, pobjednika bi odlučio drugi krug. Predsjednica ima nešto manju potporu nego prošlog mjeseca, ali i 6 postotnih poena manje nego krajem godine.

Iako politički potpuno neaktivan, nakon javnog iskazivanja podrške SDP-ovoj listi za EU izbore, Zorana Milanovića, i to kao nezavisnog kandidata, bira preko 4 postotna poena više ispitanika nego u svibnju, 19,8 posto (prema 15,4 posto iz svibnja).

Glazbenika Miroslava Škoru, mogućeg kandidata desnijeg političkog spektra, bira značajnih 13,8 posto. Gledano po biračkom tijelu, uzima 10-ak posto HDZ-ovih glasova, uvjerljivu većinu glasova Neovisnih za Hrvatsku, ali i birači stranke Ruže Tomašić i Hrasta znatno češće biraju Grabar-Kitarović.

Tek nešto manje od Škore ima bivši sudac Mislav Kolakušić. Zainteresiran je, znamo, za sve političke pozicije u državi, a za predsjednika ga želi nešto iznad 13 posto ispitanika (13,1 posto). Kako mu je svjetonazor i dalje nejasan uzima raštrkano glasove desnih i lijevih opcija.

Ostali kandidati nemaju realnih šansi. Nakon fijaska koje je Most doživio na EU izborima, njihova čelnika Božu Petrova bira 3,3 posto ispitanika, slično kao i u svibnju (3,2 posto). Živi zid se raskolio nakon izbora, pa njihov čelnik bilježi najveći pad potpore, s gotovo 8 posto koje je imao u svibnju, pao je na manje od 2 posto. (Ima 1,9 posto prema 7,5 posto iz svibnja).

Ostalih je tek 3,3 posto, neodlučnih 10,5 posto. Ako se i odluče, nedovoljno da pobjednika odluči prvi krug.

Basta
11-06-2019, 09:39
Glasam za Škoru u svakom slučaju, osim ako Hasan ili Bruna ne budu išli.

Inkvizitor
11-06-2019, 09:55
Naravno da je podmetnut. Šola mu poručuje da ne bude korisni idiot.

Rekao sam ranije da bi na tom mjestu volio vidjeti Sunića ali izgleda da on nit ima ambicije nit ga tko spominje.

Kakav Škoro.

Picaferaj
11-06-2019, 11:06
Škoru se gura da bi uzeo glasove Kolindi pa da Milanče postane predsjednik. Al' ja mislim da bi i Škoro i Kolinda u prvom krugu dobili više glasova nego Milanović. Sunić nema ni teoretske šanse, mediji bi ga rasrgali kao "nacistu"

Inkvizitor
11-06-2019, 11:29
Škoru se prvenstveno gura da bi se Hrvati daljnje pacificirali.

Mediji više ni u Hrvatskoj nemaju onakav utjecaj al prestrašena i bezmuda hrvatska desnica nema šlifa za velike stvari.

Ili su ustvari svi kontrolirani

goran2hr
11-06-2019, 11:30
Nisam oduševljen Škorom, ali dobio bi moj glas u drugom krugu, ako bi u drugi krug s njim ušla Kolinda ili neki uobičajeni ljevičar. Nadam se nekom boljem kandidatu kojeg bi ponudila desnica.
Za sada gledam što radi Kolakušić, pa ako i on ne krene ljevičariti, on bi mi bio bolja opcija nego Kolinda.
Škoru bi trebalo natjerati da se jasno izjasni o masi stvari (ni sam ne znam kako), prvenstveno u odnosu na Plenkovića. Vjerojatno je HDZ-ov igrač, ali svejedno manja šteta nego Kolinda.

Basta
11-06-2019, 12:43
Kolakušić će pobrat dosta glasova ljevici.

Gelsey Azalea
11-06-2019, 23:32
Čitajući ovdje komentare vidim da ipak nisam jedina desno koja ne pada u trans zbog moguće Škorine kandidature. Nekako se gura Škoru kao idealnog kandidata desnice no koliko je on zapravo kandidat desnog krila HDZ pitanje je sad. Ne znam, možda sam paranoična i svuda vidim HDZ-ove igrače ali toliko sam se puta razočarala tako da pušem i na hladno.

Grunf
12-06-2019, 09:29
Starčević je to prepoznao kao veliku manu Hrvata.

To je glavna nesreća Hervatah, da se derže ljudih, a ne načelah, a ne programa. S toga je ovaj narod tako često izdan i prevaren, i vazda mu stvari drugačie izpadaju, nego li je on očekivao.

Picaferaj
12-06-2019, 13:13
Čitajući ovdje komentare vidim da ipak nisam jedina desno koja ne pada u trans zbog moguće Škorine kandidature. Nekako se gura Škoru kao idealnog kandidata desnice no koliko je on zapravo kandidat desnog krila HDZ pitanje je sad. Ne znam, možda sam paranoična i svuda vidim HDZ-ove igrače ali toliko sam se puta razočarala tako da pušem i na hladno.

Nisi jedina. Sa stola možeš uzet samo ono šta je na stolu. Ja idealnog kandidata ne vidim nigdje, nekoga ko ima i program i govorničke sposobnosti i karizmu.

Grunf
12-06-2019, 13:23
Koji je uopće Škorin program? 1. Mata, 2. Ne dirajte mi ravnicu, 3. Sude mi, 4. Tajna najveća, 5. Svetinja, 6. Otvor ženu kapiju 7. Heroji ne plaču, 8. Kuća na kraju sela, 9. Šumi, šumi javore, 10. Oj oraje, oraje? :zubo

Inkvizitor
12-06-2019, 13:35
Čovjek je nedavno imao tešku zdravstvenu situaciju. Odjednom umjesto da miruje sa što manje stresa što je bitno kod te bolesti, on odjednom razmišlja o predsjedničkoj kandidaturi, Mesić ga hvali, yumediji ga promoviraju, ništa nije jasno.

Grunf
12-06-2019, 13:49
Žal mi je to čuti i nadam se da bu se brzo oporavil. Zanimljivo da je i neki dan imal koncert kod fontana s 1.000 tamburaša, revijskim orkestrom Zagrebačke filharmonije s dirigentom Alanom Bjelinskim, Akademskim pjevačkim zborom I. G. Kovačić. Sve nešto finjak, elita, stolice. Sve to za dan grada Zagreba i dan branitelja grada Zagreba, prenosio je HTV i HR u izravnom prijenosu. :)

Je li to guranje, je li to sve bilo čisto i pošteno i zaista se htjelo proslaviti dan grada Zagreba i dan branitelja uz Škoru i njegovu epsku pjesmu Ne dirajte mi ravnicu ili ne, ne znam.

http://www.youtube.com/watch?v=xqBPie3U-Gw

crni bombarder
12-06-2019, 16:56
Kao da je bitno jel Skoro, jel ga netko gura ili nesto peto... ionako ce se Kolinda i Milanovic tuci oko funkcije.

Grunf
13-06-2019, 09:35
Rado bih generala Glasnovića vidio na tom mjestu. Pitao ga je Ljubić prije par dana na Velebitu, zapravo više ga je nutkao da uđe u utrku, ali je Glasnović izbjegao izjasniti se u vezi toga.

Kao da je bitno jel Skoro, jel ga netko gura ili nesto peto... ionako ce se Kolinda i Milanovic tuci oko funkcije.

Hoće, ako desnica ne stavi svog kandidata.

crni bombarder
13-06-2019, 11:23
Ma kakva desnica, i da imaju zajednickog kandidata, opet ce Hrvati glasovati "idem ja za Milanovica/Kolindu da ne pobijedi onaj njihov".

Mada su razlike izmedju Milanovica i Kolinde kozmeticke, bukvalno, ona se voli uslikavati u dresu. Cak je Milanovic i vise hrvatski orjentiran, koliko god to bolesno zvucalo, mislim jasno je da je on jedan smrdljivi esdepeovac ali covjek je privatno ebao mater Srbima jer nije znao da ga snimaju mikrofoni. Kolinda je jedna dvolicna lazljiva snishodljiva Vuciceva i Porfirijeva konkubina.

Grunf
13-06-2019, 11:44
To je tvoja procjena, ali ne znamo kako će Hrvati glasati. Ajmo staviti svojega kandidata pa ćemo vidjeti.

Inkvizitor
13-06-2019, 12:07
Glava nije za toga i nema šanse. Njega treba staviti u operativu, na konkretan posao.

crni bombarder
13-06-2019, 12:11
Moja procjena zasnovana na visegodisnjem iskustvu.

Uostalom, sve i da je istina da domoljubni kandidat moze pobijediti, tko bi to bio. Ovi sa desnice se ne mogu sloziti ni oko toga je li voda mokra.

Puntar2.0
13-06-2019, 12:35
Rado bih generala Glasnovića vidio na tom mjestu. Pitao ga je Ljubić prije par dana na Velebitu, zapravo više ga je nutkao da uđe u utrku, ali je Glasnović izbjegao izjasniti se u vezi toga.

Hoće, ako desnica ne stavi svog kandidata.

Neka se Ljubic kandidira, ne znam zbog cega hoce osramotiti Glasnovica, kad njegovi Suvereni navijaju za Skoru.

goran2hr
16-06-2019, 07:55
https://www.vecernji.hr/vijesti/ruza-tomasic-u-drugom-krugu-glasat-cu-za-kolindu-grabar-kitarovic-1326182

Spasila ribare, spašava Kolindu u drugom krugu.... Sada je ne redu reakcija Bujanca.

Gelsey Azalea
16-06-2019, 10:07
Ma ne može Kolindu spasiti ni Ruža! Reakcija od Bujanca? Malo morgen! On je sada veliki Ružin navijač i jednostavno će sve ignorirati.

goran2hr
16-06-2019, 12:39
Ma ne može Kolindu spasiti ni Ruža! Reakcija od Bujanca? Malo morgen! On je sada veliki Ružin navijač i jednostavno će sve ignorirati.

Naravno da neće spasiti Kolindu, ali njeni napori ostaće negdje zabilježeni, a ne cijeni se samo rezultat, nego i dobra namjera. Vjerojatno se tu radi o sakupljanju pozitivnih bodova, kojima će se nadoknaditi negativni (mladenačke fotografije). Mislio sam da je Ruža sada sebe osigurala, negdje daleko, pa da neće više ovdje glumatati i "uvoditi reda", ali kad ono...

Bujanec sada ima bug u algoritmu.

5 REM Suverenizam i antifašizam, Teorija i praksa
10 PRINT "Bujanec je ljubitelj Ruže"
20 PRINT "Bujanec je Kolindin hejter"
30 PRINT "Ruža je ljubitelj Kolinde"
40 BEEP 1
50 CLS
60 GO TO 10

Za izlazak iz ove petlje Bujancu će trebati nešto više od ignoriranja.

crni bombarder
16-06-2019, 13:50
Ako joj Kolinda obeca da vise nece ugoscavati Vucica... onda, sto da ne :D

Jeftina je to igra, kao ona ce traziti od Kolinde da ova promijeni politiku, kao da se tu Kolinda puno i pita a i da se pita ona je prije svega vjerna sljedbenica "duboke drzave" kako to volimo nazivati... pa ce njoj Kolinda obecati a onda ce glupi Hrvati reci "vidis, Kolinda je obecala, ipak je domoljubna".

I glasovat ce za nju, pa ce joj na inauguraciji odusevljeno pljeskati i ovaj put vjerojatno sa svijecama u rukama pjevati "rajska djevo"... nakon tri dana, ili mjesec dana, eto ti Kolinde u drustvu Porfirija, sva sija. Jedino ne znam sto Porfiriju ne obuce hrvatski dres, nije valjda da on ne bi to, pa to mu je dres voljene domovine. Ovaj...

Puntar2.0
16-06-2019, 18:15
Vodja desnice u Hrvata
http://kamenjar.com/ruza-tomasic-u-drugom-krugu-izbora-glasat-cu-za-kolindu-grabar-kitarovic/

Puntar2.0
16-06-2019, 18:20
"Moramo se ujediniti, zajednistvo nema alternativu"
Opet ce Seks upisanih gaca vladati nad desnicom u Hrvata, tko bi rekao. Iznenadjenje, glavno da ce Ruzika pokupiti hrpu love u Brüsselu.

Puntar2.0
16-06-2019, 18:26
Tako ce Ruzika i sa komplet HDZom, "temeljito ce ispitati neke stvari" pa ce se odluciti na koaliciju. Ma goni se znas di.

Gelsey Azalea
16-06-2019, 23:53
A onda neki pljuju po NHR-u što nisu išli u koaliciju sa Suverenistima! Desnica u Hrvatskoj se teško može ujediniti. Mislim da više nije u pitanju ego. Čak se i glasači Neovisnih i Suverenista ne vole baš (demantirajte me ako mislite da nije tako). Ljevica će dobiti svog predsjednika (NAŽALOST), Kolinda se pokazala kao promašaj a i sama si puca u nogu. Tko će glasati za nju u tako velikom broju da ona pobijedi?! Za par godina bit će 'Kolinda, to je ona šta je stalno selila ured, skakutala na SP-u i grlila nogometaše i dozvolila da Vučić napravi budalu od nje'.

juanpablom
17-06-2019, 00:09

nije padanje u trans, nego bolja opcija Kolinde, Kolakušića a pogotovo bolja od Milanovića, Josipovića i sličnih. Ne vidim tko je bolji od Škore od ovih najrelevantnijih

goran2hr
17-06-2019, 04:28
A onda neki pljuju po NHR-u što nisu išli u koaliciju sa Suverenistima! Desnica u Hrvatskoj se teško može ujediniti. Mislim da više nije u pitanju ego. Čak se i glasači Neovisnih i Suverenista ne vole baš (demantirajte me ako mislite da nije tako). Ljevica će dobiti svog predsjednika (NAŽALOST), Kolinda se pokazala kao promašaj a i sama si puca u nogu. Tko će glasati za nju u tako velikom broju da ona pobijedi?! Za par godina bit će 'Kolinda, to je ona šta je stalno selila ured, skakutala na SP-u i grlila nogometaše i dozvolila da Vučić napravi budalu od nje'.

Ako se tisuću puta ponovi ova besmislica o "koaliciji" to će onda postati istina?? Za EU izbore nije bila potrebna nikakva "koalicija" ili "ujedinjavanje"! Odbijanje zajedničkog izlaska, kao rezultat je imalo to da NHR nije poslao nikoga u EU parlament, da su SDP i HDZ još i dobro prošli, a najbolje je prošao Flego, koji u EU nije mogao otići ni u teoriji. Dakle ta odluka i njena izlika ("odmjeravanje snaga"), najteža su budalaština, sa žalosnim posljedicama.

Međutim, sada su na redu parlamentarni izbori. Snage su odmjerene. E, tu već treba sastaviti koaliciju (ne i "ujedinjenje"). Jasno je da je Ruža problem i remetilački faktor. Očito joj nije dovoljno uhljebljenje u EU parlamentu i borba za ribarska prava, nego bi ona i ovdje, dalje htjela izigravati veličinu. I ako se iskoristi na pametan način, ovaj njen ispad sa Kolindom je zapravo dobrodošao iz pozicije NzH. Sada NzH mora biti pokretač koalicije, ali na bazi jasnih principa. Među ostalima i ovog - dragi Suverenisti, referendumske inicijative, branitelji, konzervativci, Bujanec... svima vama redom Kolinda je donijela štetu i sramotu, podržavala boleštine, ljevičarila, nazivala vas raznim imenima i tsl. Ali svejedno, Ruža je odlučila - podržati Kolindu!! Da li ste svi vi (nabrojani), spremni se javno ograditi od tog Ružinog ispada (dobar temelj za početak suradnje oko zajedničkog predsjedničkog kandidata i buduće koalicije) ili ne (što bi značilo da vi podržavate Kolindu, želite da vam Ruža naređuje iz Brisela, a na izborima opet svi razjedinjeni propadnemo)? Time bi se pitanje neprincipijelonosti i nesloge, prebacilo na stranu Suverenista, Onda bi i oni, bili dužni dati odgovore (kao prvo žele li, da im Ruža bude tutor). Tražiti također od Ruže da se izjasni i napiše što je sve veseli kod Kolinde (temeljito se blamira)? Možda je to prilika da se Ruži pošalje poruka, da je vrijeme da se fokusira na ribare?!

I prve pukotine se naziru. Suverenisti su najavili da desnica planira svog predsjedničkog kandidata, ali Ruža im sada nudi nešto drugo?! Misle li ju poslušati?
Ruža je već kritizirala i svoje Konzervativce zbog odbijanja Kolinde. Da li su Konzervativci zbog toga sretni?

goran2hr
17-06-2019, 04:36
nije padanje u trans, nego bolja opcija Kolinde, Kolakušića a pogotovo bolja od Milanovića, Josipovića i sličnih. Ne vidim tko je bolji od Škore od ovih najrelevantnijih

Možda ću i ja jednom, "nabacivati se kamenjem" po Kolakušiću (kada mi da razlog). Ali razloga za sada nema. Vidim samo ispravne stavove u vezi životnih pitanja (kojima se neki ne bave - a trebali bi se baviti). Nisam ga vidio da hvata "ustaške zmije", protiv je poreza na nekretnine, a npr. abortus bi dao na referendum (za razliku od HDZ-a, Ustavnog suda, Šeksa.... pa do uobičajenih ljevičara).
Po čemu je on to gori od političara Škore (svojedobno Sanaderovog dizača ručice)?

Inkvizitor
17-06-2019, 06:50
Ako se tisuću puta ponovi ova besmislica o "koaliciji" to će onda postati istina?? Za EU izbore nije bila potrebna nikakva "koalicija" ili "ujedinjavanje"! Odbijanje zajedničkog izlaska, kao rezultat je imalo to da NHR nije poslao nikoga u EU parlament, da su SDP i HDZ još i dobro prošli, a najbolje je prošao Flego, koji u EU nije mogao otići ni u teoriji. Dakle ta odluka i njena izlika ("odmjeravanje snaga"), najteža su budalaština, sa žalosnim posljedicama.

Međutim, sada su na redu parlamentarni izbori. Snage su odmjerene. E, tu već treba sastaviti koaliciju (ne i "ujedinjenje"). Jasno je da je Ruža problem i remetilački faktor. Očito joj nije dovoljno uhljebljenje u EU parlamentu i borba za ribarska prava, nego bi ona i ovdje, dalje htjela izigravati veličinu. I ako se iskoristi na pametan način, ovaj njen ispad sa Kolindom je zapravo dobrodošao iz pozicije NzH. Sada NzH mora biti pokretač koalicije, ali na bazi jasnih principa. Među ostalima i ovog - dragi Suverenisti, referendumske inicijative, branitelji, konzervativci, Bujanec... svima vama redom Kolinda je donijela štetu i sramotu, podržavala boleštine, ljevičarila, nazivala vas raznim imenima i tsl. Ali svejedno, Ruža je odlučila - podržati Kolindu!! Da li ste svi vi (nabrojani), spremni se javno ograditi od tog Ružinog ispada (dobar temelj za početak suradnje oko zajedničkog predsjedničkog kandidata i buduće koalicije) ili ne (što bi značilo da vi podržavate Kolindu, želite da vam Ruža naređuje iz Brisela, a na izborima opet svi razjedinjeni propadnemo)? Time bi se pitanje neprincipijelonosti i nesloge, prebacilo na stranu Suverenista, Onda bi i oni, bili dužni dati odgovore (kao prvo žele li, da im Ruža bude tutor). Tražiti također od Ruže da se izjasni i napiše što je sve veseli kod Kolinde (temeljito se blamira)? Možda je to prilika da se Ruži pošalje poruka, da je vrijeme da se fokusira na ribare?!

I prve pukotine se naziru. Suverenisti su najavili da desnica planira svog predsjedničkog kandidata, ali Ruža im sada nudi nešto drugo?! Misle li ju poslušati?
Ruža je već kritizirala i svoje Konzervativce zbog odbijanja Kolinde. Da li su Konzervativci zbog toga sretni?

Ali ali njezin uvjet za suradnju i zajedničku listu je bio zajednički izlazak na parlamentarne izbore. I plus još kako se pričalo da se NHR pridruže njezinom klubu u EU parlamentu.

Žena je tu da razbija svaku alternativu HDZeu a Suverenisti su bez nje što.Možda Zekanović nešto vrijefi jer se trudi u sabiru a Ilčić, Sačić, Kovačević politički vrijede koliko?

goran2hr
17-06-2019, 08:29
Ali ali njezin uvjet za suradnju i zajedničku listu je bio zajednički izlazak na parlamentarne izbore. I plus još kako se pričalo da se NHR pridruže njezinom klubu u EU parlamentu.

Žena je tu da razbija svaku alternativu HDZeu a Suverenisti su bez nje što.Možda Zekanović nešto vrijefi jer se trudi u sabiru a Ilčić, Sačić, Kovačević politički vrijede koliko?

Što se tiče suradnje, zajedničke liste i zajedničkog izlaska na parlamentarne izbore, sve što je NzH trebao učiniti, je da kaže da se s tim slaže. Zašto? Pa zato jer je to neminovnost i bez toga slijedi im pušiona, ali ovaj puta na kvadrat. Znači dati nekakvu izjavu o dobroj namjeri, u njoj općenito slaviti zajedništvo, suradnju, sinergiju, principe, mlade, stare, budućnost, babe i žabe.... Ne košta te ništa, a bez detalja, ništa te ni ne obavezuje. Ali ono, za suradnju si, neka netko kaže da nisi?! Detalji koalicionog ugovora, onda bi se mogli dogovarati u miru, bez narušenih odnosa i na pobjedničkom valu.
Ovo drugo (nametanje kluba u EU parlamentu), bila bi u tom trenutku prevažna informacija, ali s tim se trenutno trebalo ići u javnost, udarati to na sva zvona, u stilu, mi smo za zajedništvo, htjeli bi desničariti, ali nam eto ne da Ruža, ucjenjuje i gura nas u lijevo! Ruža bi se morala povući i popustiti ili ako baš ne, e onda bi ona bila "razbijačica jedinstva", ljevičarka i "HDZ krtica".

Umjesto toga NzH je išao gluparati sa "odmjeravanjem snaga" (podacima koji su se ionako lako mogli iščitati iz brojeva preferencijalnih glasova) i podcjenjivanjem tih izbora kao takvih ("nisu oni bitni, bitni su parlamentarni"). A ti izbori jesu bili prevažni (u njih su HDZ-ovci zvanično utukli 4 milijuna kuna - ne bez razloga) i uvod su u parlamenetarne izbore (Po jutru se dan poznaje).

Ruža se sada ovim ispadom, svojim ponovnim ljevičarenjem, "namjestila na volej", ali to treba pametno iskoristiti i Ružu usmjeriti ka ribarenju po EU parlamentu (gdje i je najbolja, najaktivnija, te mlati praznu slamu na vrhunskoj razini). Čak mislim da ništa protiv toga (ako se dobro odigra), ne bi imali ni Suverenisti (alternativa im je da budu marionete, a Ruža im iz Brisela soli pamet). Sa jedne strane nahvaliti Ružu do neba (kraljica ribara i EU govornice), a sa druge se pobrinuti da ovdje ne odlučuje o ničemu.

mirv
17-06-2019, 17:54
Zorangutan nas je danas blagoslovio svojom kandidaturom za generalnog sekretara SRH. Slogan kampanje mu je "slučajni precjednik" i ako se bude glasovalo kuglicama kao nakon revolucije nada se premoćnoj pobjedi sa 136% osvojenih glasova još i prije nego što buržoaski elementi fizički izađu na birališta da potvrde volju Partije.

Humphrey
17-06-2019, 18:04
Ako se Škoro kandidira moj glas ima(ako i on ne otkrije antifašizam),a ako ne, onda Humphrey ima pametnijeg posla tu nedjelju.

Grunf
17-06-2019, 23:58
Zorangutan nas je danas blagoslovio svojom kandidaturom za generalnog sekretara SRH. Slogan kampanje mu je "slučajni precjednik" i ako se bude glasovalo kuglicama kao nakon revolucije nada se premoćnoj pobjedi sa 136% osvojenih glasova još i prije nego što buržoaski elementi fizički izađu na birališta da potvrde volju Partije.

Najgori predsjednik vlade u Hrvatskoj povijesti. Zadužio nas za 100 milijardi kuna, nezaposlenost povećao za 100.000, proveo kriminalnu i pljačkašku legalizaciju, do temelja srbizirao Hrvatsku i nametao četništvo i partizanštinu. Protjerao 100.000 Hrvata izvan države i uveo totalni kaos u društvu i državi. Gori je od biblijskih pošasti, svih 10 ili kolko već tak da razumijem Ružu kad kaže da ak bu taj psiho u drugom krugu da će glasati za Kolindu.

Vjerujem da će dobiti 30% glasova Jugoljevičara i jugodesničara.

Aleksa
18-06-2019, 03:25
Najgori predsjednik vlade u Hrvatskoj povijesti. Zadužio nas za 100 milijardi kuna, nezaposlenost povećao za 100.000, proveo kriminalnu i pljačkašku legalizaciju, do temelja srbizirao Hrvatsku i nametao četništvo i partizanštinu. Protjerao 100.000 Hrvata izvan države i uveo totalni kaos u društvu i državi. Gori je od biblijskih pošasti, svih 10 ili kolko već tak da razumijem Ružu kad kaže da ak bu taj psiho u drugom krugu da će glasati za Kolindu.

Vjerujem da će dobiti 30% glasova Jugoljevičara i jugodesničara.

Dobro, možda će u sldećem mandatu ispraviti to što je nametao "i partizanštinu" pa će da bude savršen. :zubo

ZGabriel
18-06-2019, 08:18
Zorangutan nas je danas blagoslovio svojom kandidaturom

nije li on izjavio da funkciju predsjednika RH treba ukinuti?
dosljedno, nema šta. :smijeh

očito mu posao dobro ide kad se vraća u politiku. :zubo

Grunf
18-06-2019, 08:24
Dobro, možda će u sldećem mandatu ispraviti to što je nametao "i partizanštinu" pa će da bude savršen. :zubo

Ne možda, nego će sigurno to napraviti tako da bi za Hrvatsku bila elementarna nepogoda da taj psiho dođe na čelo države. Jedan njegov mandat smo jedva izdržali, jedva.

Humphrey
18-06-2019, 18:31
nije li on izjavio da funkciju predsjednika RH treba ukinuti?
dosljedno, nema šta. :smijeh

očito mu posao dobro ide kad se vraća u politiku. :zubo

Ta mu nije ni loša, beskorisna funkcija, na koju se troši novac iz proračuna, bez ikakve konkretne političke odgovornosti i važnosti.

goran2hr
18-06-2019, 20:14
Ta mu nije ni loša, beskorisna funkcija, na koju se troši novac iz proračuna, bez ikakve konkretne političke odgovornosti i važnosti.

Beskorisna je funkcija kada izabereš beskorisnu osobu, nekakvog Josipovića, Sanedera ili Plenkovića u suknji. Npr. predsjednik-ica može respisati referendum i svima im (trenutno vladajućima) zagorčati život. Ili da je javno osudila IK ili Marakeš, rekla da je to neprihvatljivo i da to nitko ne potpisuje, e pa pitanje je da li bi se baš tako lako moglo to progurati i tsl. Mogla je i potjerati Veljaču, Porfirija, Vučića....., ali nije. Nije problem u instituciji.
Ukidanjem institucije predsjednika, samo bi nam dodatno suzili prostor demokracije (kao što kane i sa ukidanjem referenduma). Možda je to sve čak i ciljano - instaliraju nam bezveznu osobu, čak štetočinu, koja čini stvari od kojih se ljudima zgadi život, onda se to poveže sa institucijom - i ciljani zaključak - ukinimo predsjednika. A onda će oni da nam ispune tu "našu" želju.

Inkvizitor
18-06-2019, 20:44
Totalna je glupost da je funkcija predsjednika bezvezna. Ako to pomislite sjetite se Stipe Mesića i što je on uradio Hrvatskoj. Ili Josipovića. Ova glupača nije tolike štete nanijela ali je dovoljno da ju se otpiše.

Humphrey
18-06-2019, 20:49
aha,pa oprostite,ta funkcija nije bezveze,samo je opasna po Hrvate.

A opet,koja to institucija i funkcija u ovoj državi nije opasna po Hrvate

goran2hr
19-06-2019, 03:39
aha,pa oprostite,ta funkcija nije bezveze,samo je opasna po Hrvate.

A opet,koja to institucija i funkcija u ovoj državi nije opasna po Hrvate

https://www.youtube.com/watch?v=pDiKJNCqFU8

Meni ovo izgleda kao PROBLEM-REACTION-SOLUTION operacija.

Cilj je uskratiti narodu demokraciju (ukinuti institucije predsjednika, referenduma, a jednoga dana i hrvatski Sabor, na kraju i hrvatsku vladu) - pa eto, imati ćemo EU parlament ( u kojem smo totalno beznačajni - 12/750) i EK koja se bira tko zna kako, ali ne na izborima). Naravno, da nam se to tako momentalno objavi - možda bi i zadnjem lijevo-liberalnom-eurofilu došlo iz guzice u glavu, ali ne, to bi trebalo izvesti tako, da to bude ono što su Hrvati "sami poželjeli", a netko iz EU sjene tu će "našu želju" onda i ispuniti. I tako se polako "kuha žaba", od sitnih i manje bitnih stvari, pa do krucijalnih. Taj u konačnici po nas loš cilj, treba dostići tako da mi to sami poželimo, a oni nam samo ispune "našu želju".
Pa tako, "problem referendum" - "naši" nas političari i mediji bombardiraju tezama, kako je to nešto "skupo", "tu vlada nered", "narod nije sposoban (kvalificiran) odlučivati", "narod bi mogao izglasati nešto ekstremno ili što se protivi ljudskim pravima" itd. A tko to voli nered, bacanje novca, kršenje ljudskih prava i na kraju da ga se inkomoda pa da jadan mora stajati u redu kako bi zaokružio nešto na listiću? Rješenje? Ukinimo referendum, ma što će nam uopće to?! Ionako imamo u Saboru naše izabrane zastupnike, najbolje od najboljih, koji će nas poštedjeti napora oko donošenja odluka.
Dalje, "problem predsjednik"? On, "ne služi ničemu", "fikus", "sramoti nas", "koketira sa fašizmom", "nema ovlasti", "košta", zbog njega, jadni mi, "moramo ići na birališta", a toliko drugih važnijih stvari ima koje moramo obaviti nedjeljom... Rješenje? Dodatno smanjimo predsjedniku ovlasti, neka ga bira HDZ-SDP parlament (kao npr. nezavisne ustavne suce) ili još najbolje ukinimo tu instituciju!
Pa dalje, vlada ("ionako rade što im stranci kažu", "korumpirani", "troše novce", "miješaju se u Bosnu", "slabo povlače"...), onda i Sabor ("samo se svađaju", "ionako nam zakone donosi EU", "u Sabor mogu ući populisti i ekstremisti", "ima ih previše"....). Rješenje? Ukinimo i to! Koja bi to bila ušteda, koliko je to lijekova za bolesnu djecu, približili bi se Europi i smanjili utjecaj nacionalista....
U konačnici, živjeli bi bezbrižno i idilično, poput vrtnih patuljaka. Ma, ispuniti će oni nama sve "naše želje". Ugasiti sve ono što je "opasno" za Hrvate.

U raznim inačicama, taj sistem nam se uvaljuje na dnevnoj bazi. Pa tako, zbog islamističkih napada, uvode se ograničenja (praktično onemogućava) da domicilni EU građani dođu do oružja - jer "oružje ubija". Protuzakonito je i nehumano psu kupirati uši, ali ga se slobodno smije (mora) kastrirati, jer to je "humano" i u skladu sa udrugama. Ili na parkiralištima u Zagrebu, koja se oduvijek koriste besplatno, počinje naplata - jer su građani u anonimnom pismu zatražili "uvođenje reda". Ili anonimni građanin na portalu, traži uvođenje izbornog praga od 20%, jer nije zadovoljan kako se vlada Hrvatskom (zapravo želi uvesti dvostranačje HDZ-a i SDP-a, koji ionako vladaju Hrvatskom, tj. za Hrvate dokazano štetnoj terapiji želi povećati dozu). I tsl.

crni bombarder
19-06-2019, 09:35
Koliko je ludilo u dijelu hrvatskog naroda, kad Milanovicu zamjeraju sto je "podilazio braniteljima i desnicarima".
Ni Milanovic im nije dovoljno antihrvat.

Oni bi opet Mesica izabrali.

Inkvizitor
19-06-2019, 10:16
Isto kao što mi zamjeramo Kolindi što služi srbofilima i Jugoslavenima. Samo što ona to radi konkretno a Milanović je rekao par rečenica.

Mi ne možemo podnijet srbofiliju i balkanštinu, oni ne mogu podnijet Hrvatsku. U toj jednadžbi nema nepoznanica.

Grunf
19-06-2019, 10:51
Kaj čekaju ujedinjeni desničari koji žele srušiti HDZ tj. Suverenisti? Di im je kandidat? Di je kandidat NHR-u? Kaj su hitili puške v kuruzu?

goran2hr
19-06-2019, 13:43
Kaj čekaju ujedinjeni desničari koji žele srušiti HDZ tj. Suverenisti? Di im je kandidat? Di je kandidat NHR-u? Kaj su hitili puške v kuruzu?

Pa objavili su u zadnjoj Bujici tko im je kandidat - Škoro.

Sad, ili zaista misle da je Škoro pravi hrvatski nacionalist, kao što je nacionalist i Bono Vox - to mi je manje vjerojatno.

Ili vjerojatnije, svjesni su da nemaju neko jako ime, nemaju ni novaca za promidžbu, nemaju medijsku potporu, znači nemaju šanse. Pa se sada "ukrcavaju na vlak" zvani Škoro. I onda, ako Škoro pobijedi - uspjeli smo, naš je pobijedio, vidite kako narod stoji iza nas, evo nama političkih bodova!
Ako Škoro izgubi - koga briga, ionako nas taj cirkus ništa nije koštao, u stvari, ma tko je uopće taj Škoro (?) (tri puta ga se odreknemo, pjevac zakukuriče, a mi odosmo dalje).
Ovo bi bilo onako ljigavo, ali zapravo i ne loša taktika. Možda upali, a ako ne, ništa strašno.

A Škoro, kakav je da je, manje je zlo od Kolide ili Milanovića, pa dočepa li se drugog kruga i ja ću mu dati glas.

Inkvizitor
19-06-2019, 13:52
NHR nema jako ime.

Brunu bi mediji predstavljali ko Kolindu light.

Hasan kao Musliman imao bi tu otegotnu okolnost

Glava nema šanse.

Suverenisti imaju jako ime. Sunića. Ali izgleda nit on želi niti ga oni sami žele. Za njega bi glasao.

A kako sada stvari stoje te izbore zaobilazim. Za " manje zlo" više ne glasam

goran2hr
19-06-2019, 14:36
Ovo prethodno što sam napisao odnosi se na Suvereniste. Što se NHR-ovcima roji u glavi i što kane - to se (već uobičajeno) ne zna. Možda i oni odluče "zajašiti" Škoru?

Mislim da bi Sunić bio odličan predsjednik, međutim nije poznat u javnosti, pa u tom smislu nema šanse i zato nije jako ime. U tom smislu jače je ime Petirka, koja je kontradiktorna, limitirana i isprazna, ali je razvikana i glasači znaju da ima puno "zasluga" - jedino što ne bi znali nabrojati kojih.

Ako se želi poslati poruka, onda je bolje izaći i prekrižiti listić, nego uopće ne izaći (to bi učinio u slučaju da su u drugom krugu Milanović i Kolinda). A što se tiče manjeg zla, u nekoj situaciji, gdje bi u drugom krugu kandidati bili Škoro i Kolinda, ne bih glasao za Škoru, jer mislim da je on neka kvaliteta, nego da kaznim Kolindu. To se svakako mora učiniti. Malo zadovoljstvo, a minimalan napor - prošetati poslije mise do birališta i izgubiti 5 minuta.

Puntar2.0
19-06-2019, 15:05
Ja bi birao Pauka ili Karacica.
Gledam danas onoga madjarskog ministra vanjskih poslova, to je taj pravac. Inace, nije mi jasno zasto se Madjarima hoce dati 25% toga LNG terminala. Oni se nisu boli sa Rusima, niti ce, a tu hoce udio. Odjeb za sekundu, ali ono, HDZ, bit ce pekmeza ispod stola, Sanader reload.

Puntar2.0
19-06-2019, 15:06

Pa Ruzika je rekla svoje, u drugom krugu Kolinda, ALI oni podrzavaju Skoru.
Smijurija.

goran2hr
19-06-2019, 15:38
Ja bi birao Pauka ili Karacica.
Gledam danas onoga madjarskog ministra vanjskih poslova, to je taj pravac. Inace, nije mi jasno zasto se Madjarima hoce dati 25% toga LNG terminala. Oni se nisu boli sa Rusima, niti ce, a tu hoce udio. Odjeb za sekundu, ali ono, HDZ, bit ce pekmeza ispod stola, Sanader reload.

LNG je teška pušiona i bili bi sretni da Mađari žele uzeti 100 %. Radi se o budućem gubitašu, a da je to nešto dobro, stranci bi to izgradili sami, bez nas i "brali vrhnje" (kao što su nam preuzeli HT, a žele još i HEP, Šume, Vode... - zlatne koke). Za LNG se ne otimaju, a znaju i zašto. Nama (Hrvatima) su već sad podigli cijenu plina, kroz koju misle sanirati gubitke koji su neizbježni. Austrijanci su rekli da ne žele taj plin, 30% skuplji od ruskog, a ne znam uopće tko je rekao da to želi. To bi imalo smisla jedino u slučaju totalnog pogoršanja odnosa EU i Rusije, te prekida opskrbe ruskim plinom. Za tako nešto nema naznaka, nego se na sve strane grade dodatni plinovodi.
Radi se o ulagivanju SAD-u, a osobno bi čak i na to pristao, kada bi nam to bilo politički kompenzirano (npr. treći entitet za BiH Hrvate, pomoć u teritorijalnim sporovima sa susjedima (Slovenija, BiH, Crna Gora, Srbija), vojne donacije (ali zaista donacije) itd.). Međutim, iskustvo sa našim "prijateljima" ("partnerima", "saveznicima") govori da ćemo za tu LNG pušionu, biti kompenzirani jednom - bananom.
Priča sa Mađarima je takva, da oni žele 25%, ali i hrvatsku garanciju da taj plin (LNG) neće biti skuplji od ruskog. Nešto kao "garancija profita" strancima, kojima smo prodali dijelove autocesta, pa im sada RH redovno plaća, umjesto da za koncesiju oni plaćaju nama. Znači, dobiju li Mađari 25% LNG-a + hrvatsku garanciju za cijenu tog plina - super za njih. Pogodite na čiji će trošak ići razlika u cijeni? Prava blagodat za hrvatsku konkurentnost.

I onda gledam NzH lude, kako se u Saboru zalažu za ubrzanje LNG projekta?! Pa, da li oni stvarno ne znaju zbrojiti 2+2 ili bi se htjeli svidjeti Amerikancima, pa da nešto (ne znam što) na temelju toga ušićare.
Na kraju, a što bi se to mi trebali bosti sa Rusima?

Puntar2.0
19-06-2019, 16:22
Ne znam, cisto sumnjam da bi Madjari usli u nesto za sto misle da nema buducnosti, i da nece proraditi. Nemam pojma kako ce se geopoliticka situacija razvijati ubuduce, ocito je da Madjari sjede na svim stolicama, i ja bi im to iz principa blokirao, ili ponudio 10% za garanciju da ce blokirati Srbiju jos trideset godina.

goran2hr
19-06-2019, 16:42
Ne znam, cisto sumnjam da bi Madjari usli u nesto za sto misle da nema buducnosti, i da nece proraditi. Nemam pojma kako ce se geopoliticka situacija razvijati ubuduce, ocito je da Madjari sjede na svim stolicama, i ja bi im to iz principa blokirao, ili ponudio 10% za garanciju da ce blokirati Srbiju jos trideset godina.

Nažalost, to ima budućnost i proraditi će, na našu štetu. Pa kakvi bi to mi bili kompići, pa da razočaramo naše "prijatelje" ("partnere", "saveznike")?!
A što se tiče Mađara, ključna je hrvatska garancija, znači ne riskiraju ništa, a tu su budale koje će im garantirati cijenu (lijepo potpisati) i sigurnost profita. Oni su to jasno zatražili, a na našoj strani je da to i prihvati (u skladu sa tradicijom). Pa i ja bi krenuo u uzgoj ananasa na Velebitu, kada bi se Austrija obavezala na 99 godina, da će mi pokriti sve gubitke i garantirati profit. Vrlo jednostavno, sve što bi mi trebalo je neki austrijski Mateša, Račan ili Sanader.

Puntar2.0
19-06-2019, 16:55
Ne znam sto bi vise rekao o stoci iz HDZa.

crni bombarder
19-06-2019, 19:21
Meni taj Skoro niti smrdi niti mirise, odakle on uopce u prici, jesam dobro pratio: netko ga od novinara pitao bi li ti bio predsjednicki kandidat i on to ozbiljno shvatio?

Redikulozan prijedlog, koje su njegove reference za predsjednika uopce, zna sklapati stihove? pjevusice na uvce Merkelici slavonske balade ili sta.

Sto je jos gore, ne vidim ni koga bi desnica mogla podrzati, nominirati, vjerojatno zato i sute. A mnogi su i u nokdaunu od EU izbora.
Lose je to sve.

Gelsey Azalea
19-06-2019, 20:32
Ozbiljno se Bujanec bacio u kampanju za Škoru. Bit će zanimljivo ako se na kraju Škoro ipak ne kandidira i podrži, naprimjer, Kolindu!
Ne znam zašto je ovo Milanoviću trebalo; mislim ovlasti i nisu neke a znamo njegov ego. Kao premijer imao je velike ovlasti ako pobijedi i postane predsjednik bit će zanimljivo kako će se nositi s vrlo ograničenim ovlastima. Za Škoru isto vrijedi: šta mu to eventualno treba? Nije li nedavno imao infarkt? Koliko čujem ima milijune na računu pa šta mu treba stres kampanje?! Budimo iskreni, nije da nešto može promijeniti.

Inkvizitor
19-06-2019, 20:44
Navodno je Škoro izjavio da želi podršku od desnog centra , centra i lijevog centra a da u obzir ne dolazi podrška od ekstrema na desnom i lijevom spektru.

Zamisli. Njemu je to sve isto. Pa to je HDZ 1/1. Znači on je njihov pravi kandidat a ne trepetuša.

Picaferaj
19-06-2019, 20:48
Izgleda da se Škoro odlučio kandidirati. Za sada je on meni daleko najprihvatljivijhi od svih ostalih kandidata i, ako ovako stvari ostanu, ima moj glas..pogotovo ako mu u 2. krugu protukandidat bude Kolinda.

A ako, ka šta kaže Azalea, Škoro ne može ništa promijeniti, onda šta nas briga ko će bit predsjednik. Može i Pupavac, a?

Inkvizitor
19-06-2019, 20:52
On ne želi tvoju podršku jer si ti ekstremist. Desni.

Picaferaj
19-06-2019, 21:16
On ne želi tvoju podršku jer si ti ekstremist. Desni.

Nisam desni nego ekstremno ekstremni ekstremist. :)
Kad ja čujem Škoru da to govori onda ću virovat da je to reka. Do tada ću ga smatrat za najprihvatljivijeg kandidata. Što nije isto kao i smatrati ga kao idealnog ili dobrog kandidata. Moj glas njemu bi bio više glas protiv njegovog protukandidata nego glas za njega.

goran2hr
20-06-2019, 02:02
I Škoru .... neimenovani desni ekstremisti?!

Kada svi objave kandidature, onda treba staviti anketu: "Tko je najmanje zlo od ponuđenih na listiću?"

Cid-xp
20-06-2019, 05:21
Možemo očekivati drugi krug Milanović i pobjednik dvoboja na "desnici" Kolinda - Škoro. Milanović je jedini kandidat ljevice i može u prvom krugu očekivati skoro pa sigurnih 25 do 30% glasova, a to je po svemu sudeći dovoljno za drugi krug. Prođe li u drugi krug Škoro ili Kolinda, veće šanse dajem Milanoviću, jer će poraženi iz dvoboja Kolinda-Škoro nastojati pasivizirati svoje birače, ili čak iz inata glasovati za Milanovića, kao što je to bio slučaj 2005. nakon prvog kruga i sukoba Kosor-Mikšić ili 2010. kada je umjesto kandidata desnice koji je jedino mogao pobijediti Josipovića (Hebrang) otišao najslabiji "desni" kandidat (Bandić) koji nije mogao nikako pobjediti Josipovića. U svakom slučaju Milanović je izraziti favorit na ovim izborima, jer će čitava ljevica biti homogenizirana oko njega.

Inkvizitor
20-06-2019, 09:55
Meni je Škorina kandidatura još uvijek misterij. Još mislim da se netko zajebaje.

Humphrey
20-06-2019, 10:03
Meni je Škorina kandidatura još uvijek misterij. Još mislim da se netko zajebaje.

I za trumpovu su mislili da je zajebancija. naravno Škoro nije car svemira,ali nije ni loš kandidat.

Bolji je od svega drugog što su nudi,a to u ovoj kaljuži je najbolja reklama.

goran2hr
20-06-2019, 10:05
https://priznajem.hr/novosti/bruna-esih-podrzala-kandidaturu-miroslava-skore/92961/

Još se netko "ukrcao na vlak". Da li će se Škoro zahvaliti Suverenistima i NzH na potpori?
Škoru bi sada trebalo natjerati, da se izjasni o masi konkretnih pitanja (npr. narodnim referendumima, čuvanju granice, ilegalni imigranti i EU kvote, HDZ ljevičarenju i Plenkoviću kao takvom, HNS "obrazovanju", prava manjina - reciprocitet, da imenuje "desne ekstremiste" u Hrvata, pitanje pobačaja, uvođenje €, HV misionarenje, treći entitet za BiH Hrvate, financiranje udruga - manjina - "kulture....), jer bez toga, dobiti ćemo Kolindu II, a i već uobičajeno - "Ja to nisam rekao!". I sa tim, nije isključeno da svejedno dobijemo Kolindu II, ali se onda ipak može izvaditi iz ladice stari snimak, pa se makar sprdati s njime.
Kažu da Škoro političar nije (Hrvatima) učinio ništa loše (što baš nije sasvim točno jer bio je Sanaderov dizač ručice), ali također nije učinio ni ništa dobro.

Humphrey
20-06-2019, 10:13
Nešto mi previše zahtijevate od Škore,iako znam bolje,ali nekako mi se čini da je na djelu ono"joj sad će crveni pobjediti,propali smo".

Pravo pitanje je kako izliječiti Hrvate od bolesti zvane hdz

goran2hr
20-06-2019, 10:33
Da, to "samo da crveni ne pobjede" i "ZNA SE" (ništa nije jasno definirano, ali podrazumijeva se samo po sebi, kako će sve biti OK) ubitačna su kombinacija.

Picaferaj
20-06-2019, 10:34
Možemo očekivati drugi krug Milanović i pobjednik dvoboja na "desnici" Kolinda - Škoro. Milanović je jedini kandidat ljevice i može u prvom krugu očekivati skoro pa sigurnih 25 do 30% glasova, a to je po svemu sudeći dovoljno za drugi krug. Prođe li u drugi krug Škoro ili Kolinda, veće šanse dajem Milanoviću, jer će poraženi iz dvoboja Kolinda-Škoro nastojati pasivizirati svoje birače, ili čak iz inata glasovati za Milanovića, kao što je to bio slučaj 2005. nakon prvog kruga i sukoba Kosor-Mikšić ili 2010. kada je umjesto kandidata desnice koji je jedino mogao pobijediti Josipovića (Hebrang) otišao najslabiji "desni" kandidat (Bandić) koji nije mogao nikako pobjediti Josipovića. U svakom slučaju Milanović je izraziti favorit na ovim izborima, jer će čitava ljevica biti homogenizirana oko njega.

To da je cijela ljevica homogenizirana oko Milančeta je glupost. Prije neki dan Index ga je gadno popljuvao a ne mo'š lijevije od Indexa.
Razlika između Škore i Kolinde, šta se mene tiče, je ta što me Kolinda nije mogla razočarati/iznevjeriti/prevariti a Škoro to može....jer mu nono nije bio partizan

Humphrey
20-06-2019, 10:41
Ako Esih i Hasan kandidiraju bilo koga,pa makar i svoje kućne ljubimce ili uredsku metlu moj glas imaju,ali dotad nema nikoga boljeg od Škore.

Ne očekujem ništa od njega.

Ja kažem dajmo mu priliku da nas razočara.

Picaferaj
20-06-2019, 10:54

Možda ti "Nacional" može pomoć u razjašnjavanju te misterije

https://www.nacional.hr/najmocniji-hrvat-iz-naftnog-biznisa-usred-skorine-kampanje/

Picaferaj
20-06-2019, 11:01
http://www.youtube.com/watch?v=HUL-s2yzvYc&fbclid=IwAR0bmF3IGfHpr9zmp7Pyp1donwshq_dtgZkSkpQDu IRWoTTonjGjmo0_wIs

goran2hr
20-06-2019, 11:13
Možda ti "Nacional" može pomoć u razjašnjavanju te misterije

https://www.nacional.hr/najmocniji-hrvat-iz-naftnog-biznisa-usred-skorine-kampanje/

Ako to znači normalizaciju odnosa sa Rusijom (međusobno ukidanje sankcija, povlačenje HV iz misije zastrašivanja Rusa, ukidanje viza za turiste, nabava MIG-ova ili Suhoja za HRZ uz offset od 300%, jeftiniji plin....), onda debeli plus (+) za Škoru.

Picaferaj
20-06-2019, 11:19
Ako to znači normalizaciju odnosa sa Rusijom (međusobno ukidanje sankcija, povlačenje HV iz misije zastrašivanja Rusa, ukidanje viza za turiste, nabava MIG-ova ili Suhoja za HRZ uz offset od 300%, jeftiniji plin....), onda debeli plus (+) za Škoru.

To ne znači to. Nego to znači da dubokoj državi smeta Škoro i da je već počela kampanja kontra njega.

goran2hr
20-06-2019, 11:32
To ne znači to. Nego to znači da dubokoj državi smeta Škoro i da je već počela kampanja kontra njega.

Ako nije tako, tj. misli li Škoro nastaviti politiku prema Rusiji po uzoru na Plenkovića i Kolindu, onda debeli minus (-) za Škoru.

Picaferaj
20-06-2019, 11:42
Ako nije tako, tj. misli li Škoro nastaviti politiku prema Rusiji po uzoru na Plenkovića i Kolindu, onda debeli minus (-) za Škoru.

Politika prema Rusiji je u ovom slučaju totalno irelevantna. Relevantan je Nacional i Nacionalov odnos prema Rusiji..pa tako i prema Škori.

Inkvizitor
20-06-2019, 11:50
Udbaški bilten izbacio tu priču. Kad bih vjerovao udbaškom glasilu i to povezao s hvaljenjem Škore od strane Mesića kojemu je Rusija bliska rekao bi.. aaa zato Burduš hvali Škoru.

Meni je i dalje sve tu nejasno. Čovjek je nedavno jedva preživio. Faktički se radilo o minutama i da on ide u takav stresan posao.

Na z1 onaj odvjetnik Olujić, Krunoslav ne Željko tvrdi da je Škoro zajednički projekt Mate Radeljića i Ivice Vrkića. Olujić je isto Osječanin pa nešto zna a možda i insinuira.

Uglavnom cijela ta priča mi i dalje djeluje kao šala.

goran2hr
20-06-2019, 11:52
Je li taj Vrkić HNS-ovac?

Picaferaj
20-06-2019, 12:00
Udbaški bilten izbacio tu priču. Kad bih vjerovao udbaškom glasilu i to povezao s hvaljenjem Škore od strane Mesića kojemu je Rusija bliska rekao bi.. aaa zato Burduš hvali Škoru.

Meni je i dalje sve tu nejasno. Čovjek je nedavno jedva preživio. Faktički se radilo o minutama i da on ide u takav stresan posao.

Na z1 onaj odvjetnik Olujić, Krunoslav ne Željko tvrdi da je Škoro zajednički projekt Mate Radeljića i Ivice Vrkića. Olujić je isto Osječanin pa nešto zna a možda i insinuira.

Uglavnom cijela ta priča mi i dalje djeluje kao šala.

Krunoslav je onaj sudac pedofil? Ako je to taj onda definitivno sere.
Moj zubar je lani imao isti problem sa srcem kao i Škoro. Jedva preživio. Danas je ka novi.
Što više mislim o Škori kao predsjedniku sve više mi se sviđa ta ideja. Ne samo da mu nono nije bio partizan nego on nije, kao i Trump i za razliku od Kolinde, karijerni političar.

goran2hr
20-06-2019, 12:00
Politika prema Rusiji je u ovom slučaju totalno irelevantna. Relevantan je Nacional i Nacionalov odnos prema Rusiji..pa tako i prema Škori.

Ako su Škoru htjeli ocrniti tom indirektnom vezom sa Rusima - nisu uspjeli (to valjda po receptu po kojem napadaju Trumpa da su ga "izabrali" Rusi). Za mene bi bio faca onaj, koji bi u Rusiju poslao mandarine, a ne jake snage HV-a. Škoro bi se osramotio ako bi se pokazalo, da je američki patriota koji misli (ili ne misli nego samo hini) da je hrvatski nacionalista (u nas česta pojava).

Inkvizitor
20-06-2019, 12:12
Je li taj Vrkić HNS-ovac?

Bio je u HNS u, sad je kao neovisni ali podržavaju ga svi. Od HDZ do SDP ea i HNS a.

I on je ovih dana hospitaliziran ako se ne varam.

Čovjek je još bio u Karađorđevu kad je rušeno vodstvo KPH.

Picaferaj
20-06-2019, 12:14
Ako su Škoru htjeli ocrniti tom indirektnom vezom sa Rusima - nisu uspjeli (to valjda po receptu po kojem napadaju Trumpa da su ga "izabrali" Rusi). Za mene bi bio faca onaj, koji bi u Rusiju poslao mandarine, a ne jake snage HV-a. Škoro bi se osramotio ako bi se pokazalo, da je američki patriota koji misli (ili ne misli nego samo hini) da je hrvatski nacionalista (u nas česta pojava).

Pa i Karamarka su crnili zbog Rusa. Škorin najveći, i jedini, gaf je kad je posrao ono o Bono-u kao irskom nacionalistu.
Sve ovo šta govorimo je vezano isključivo za karakter kandidata, veze nema sa njihovom politikom o kojoj ne znamo ništa pa ne možemo ni govoriti. Karakter kandidata ima ogroman utjecaj na njegovu politiku.

Puntar2.0
20-06-2019, 12:32
Pa i Karamarka su crnili zbog Rusa. Škorin najveći, i jedini, gaf je kad je posrao ono o Bono-u kao irskom nacionalistu.
Sve ovo šta govorimo je vezano isključivo za karakter kandidata, veze nema sa njihovom politikom o kojoj ne znamo ništa pa ne možemo ni govoriti. Karakter kandidata ima ogroman utjecaj na njegovu politiku.

To sam i ja pomislio, kakav crni nacionalist Bono. Najgori trulavac.

goran2hr
20-06-2019, 12:58

Imao je političar Škoro i više i većih gafova od Bone (bio je Sanaderov dizač ručice (ne sjećam se da se ikada javio za riječ, glasao protiv ili prigovorio Sanaderu), potpisivao je peticiju protiv svog kuma (pa poslije povlačio potpis), agitirao je i pjevao za HDZ).
A u vezi njegove politike, sada će imati priliku da se izjasni o masi stvari, među ostalom i Josipovićevom zakonu o ZAMP-u.

goran2hr
20-06-2019, 13:11
https://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/bruna-esih-potvrdila-za-dnevno-nikome-jos-nismo-dali-podrsku-za-nadolazece-predsjednicke-izbore-1327502/

Sada ispada da nisu (još) za Škoru?

Inkvizitor
20-06-2019, 14:34
A kad je to ispadalo da jesu.?

Picaferaj
20-06-2019, 14:49
A kad je to ispadalo da jesu.?

Neki dan kad su neki mediji prenijeli lažnu vijest sa lažne facebook grupe "podrška Bruni Esih".

Picaferaj
20-06-2019, 14:52
Imao je političar Škoro i više i većih gafova od Bone (bio je Sanaderov dizač ručice (ne sjećam se da se ikada javio za riječ, glasao protiv ili prigovorio Sanaderu), potpisivao je peticiju protiv svog kuma (pa poslije povlačio potpis), agitirao je i pjevao za HDZ).
A u vezi njegove politike, sada će imati priliku da se izjasni o masi stvari, među ostalom i Josipovićevom zakonu o ZAMP-u.

Nisam upoznat sa Škorinim izletom u politiku pa ne mogu ništa konkretno reć o tome osim da je je sve te "gafove" poništio kad se odšetao iz politike. Ovo sa Bonom je ozbiljno jer pokazuje da nije baš najfamilijarniji sa globalnim zbivanjima. Bono je "knighted" od strane britanske kraljice a svako ko je imalo upoznat sa globalnim stanjem stvari zna koga i zbog čega britanska kraljica "vitezira"

crni bombarder
20-06-2019, 15:00
Uglavnom, sve po starom, levica ima svog kandidata i svi ce glasovati za njega, desnica i ima i nema i jesu i nisu i gore i dole, medjusobno se glodju, optuzuju, zapravo to tek dolazi.

Sjajno.

Puntar2.0
20-06-2019, 15:13
Kroko i Plenko, za Brüssel spremni.
Jesam li spomenuo da je Donald Tusk u Poljskoj nitko i nista? A nisam. Sad jesam.
Dok su u Hrvatskoj dvije najmocnije osobe supolizaci EU.
http://kamenjar.com/le-soir-kandidati-za-predsjednika-komisije-kolinda-grabar-kitarovic-i-andrej-plenkovic/

Humphrey
20-06-2019, 15:20
Uglavnom, sve po starom, levica ima svog kandidata i svi ce glasovati za njega, desnica i ima i nema i jesu i nisu i gore i dole, medjusobno se glodju, optuzuju, zapravo to tek dolazi.

Sjajno.

Kako to misliš? Pa levica bira između kraljice i zokija.

Inkvizitor
20-06-2019, 15:48
Neki dan kad su neki mediji prenijeli lažnu vijest sa lažne facebook grupe "podrška Bruni Esih".

Pa u tome i je štos. Ja danas pročitam, Bruna Esih dala podršku Škori". Odem joj na profil, nema ništa slično. Kad tamo neka grupa podrške Bruni Esih. E sad, jesu ovi toliko glupi ili zlobni ili jedno i drugo no mislio sam da smo mi ovdje malo pametniji.

Inkvizitor
20-06-2019, 15:49

Sjajno.

Za koga si ti.?

Picaferaj
20-06-2019, 15:57
Pa u tome i je štos. Ja danas pročitam, Bruna Esih dala podršku Škori". Odem joj na profil, nema ništa slično. Kad tamo neka grupa podrške Bruni Esih. E sad, jesu ovi toliko glupi ili zlobni ili jedno i drugo no mislio sam da smo mi ovdje malo pametniji.

Nismo. I ovdje se prebrzo grize za mamac. Ruža podržava Kolindu i to.
Ima još jedna fake facebook grupa vezana za NZH, podrška Nezavisnima il' tako nešto

Inkvizitor
20-06-2019, 16:01
Ma ima ih mali milijun.

goran2hr
20-06-2019, 16:12
Nisam upoznat sa Škorinim izletom u politiku pa ne mogu ništa konkretno reć o tome osim da je je sve te "gafove" poništio kad se odšetao iz politike. Ovo sa Bonom je ozbiljno jer pokazuje da nije baš najfamilijarniji sa globalnim zbivanjima. Bono je "knighted" od strane britanske kraljice a svako ko je imalo upoznat sa globalnim stanjem stvari zna koga i zbog čega britanska kraljica "vitezira"

Pa po toj logici, onda svima što su odšetali iz politike možemo poništiti gafove, pa krenimo redom: Milanović, Kosor, Mesić, Budo, Manolić.... Sada su to sve prave cure i dečki!
Političar Škoro "držao je lojtre" Sanaderu, podržava-o HDZ, a ni sada nismo na čisto, čiji je projekt zvani "predsjednički kandidat Škoro" (Suverenista, samostalan, HDZ-a ili pak nekog krila HDZ-a.... ).
Ako se stvari ne promijene, ja sam njegov birač, nisam njegov hejter, ali na mislim ga mazati medom i fantazirati kako je političar Škoro gospodin savršeni. Njegova je prednost što su drugi još gori, a osobito Kolinda zaslužuje da ju se kazni na izborima. A od predsjednika Škore očekujem kako će me razočarati. Danas je on ono što zovemo "moderni desničar", hrvatski Kurz ili Bono Vox nacionalista, a nakon izbora slijedi skretanju u lijevo.

Picaferaj
20-06-2019, 16:47
Pa po toj logici, onda svima što su odšetali iz politike možemo poništiti gafove, pa krenimo redom: Milanović, Kosor, Mesić, Budo, Manolić.... Sada su to sve prave cure i dečki!
Političar Škoro "držao je lojtre" Sanaderu, podržava-o HDZ, a ni sada nismo na čisto, čiji je projekt zvani "predsjednički kandidat Škoro" (Suverenista, samostalan, HDZ-a ili pak nekog krila HDZ-a.... ).
Ako se stvari ne promijene, ja sam njegov birač, nisam njegov hejter, ali na mislim ga mazati medom i fantazirati kako je političar Škoro gospodin savršeni. Njegova je prednost što su drugi još gori, a osobito Kolinda zaslužuje da ju se kazni na izborima. A od predsjednika Škore očekujem kako će me razočarati. Danas je on ono što zovemo "moderni desničar", hrvatski Kurz ili Bono Vox nacionalista, a nakon izbora slijedi skretanju u lijevo.

A je si naša s kim ćeš ga uspoređivat. Tek nakon šta je Sanader otiša počelo se viđat koju je štetu napravia.

ne mislim ni ja ga "mazat medom" ali činjenica je da bi on, ako pobijedi, bio prvi predsjednik koji nikakve veze nema sa partizanima i antifašizmom.

goran2hr
20-06-2019, 17:23
A je si naša s kim ćeš ga uspoređivat. Tek nakon šta je Sanader otiša počelo se viđat koju je štetu napravia.

ne mislim ni ja ga "mazat medom" ali činjenica je da bi on, ako pobijedi, bio prvi predsjednik koji nikakve veze nema sa partizanima i antifašizmom.

Joj, nemojte mi pričati da Vam je tek nakon Sanaderovog odlaska postalo jasno da sa tim velikanom nešto ne štima?! Akcijski plan za generala, odbijanje koalicije sa HSP-om i koaliranje sa SDSS-om, prodaja državnih i braniteljskih dionica Mađarima, zakon protiv diskriminacije, parade ponosa, upropaštavanje HV-a, prodaja Plive, obnova spomenika u Srbu, guranje Hrvata u NATO (poput stoke kako reče HSS Friščić) bez referenduma..... zapravo katastrofa su mu bile sve odluke i potezi, osim sakupljanja boca (a i to su uspjeli pretvoriti u kriminal). I velite da Vam ništa nije bilo s njim sumnjivo, dok nije dao ostavku?? A pogodite, kao se zvao jedan političar, koji se nikada u Saboru nije javio za riječ, koji Sanaderu nije ništa prigovorio, nikada nije glasao PROTIV, a po potrebi bi mu i zapjevao - https://www.youtube.com/watch?v=4PgK6BRr65M?

Za nemanje veza sa partizanima i antifašizmom - dajem plus (+).

Picaferaj
20-06-2019, 17:44
Joj, nemojte mi pričati da Vam je tek nakon Sanaderovog odlaska postalo jasno da sa tim velikanom nešto ne štima?! Akcijski plan za generala, odbijanje koalicije sa HSP-om i koaliranje sa SDSS-om, prodaja državnih i braniteljskih dionica Mađarima, zakon protiv diskriminacije, parade ponosa, upropaštavanje HV-a, prodaja Plive, obnova spomenika u Srbu, guranje Hrvata u NATO (poput stoke kako reče HSS Friščić) bez referenduma..... zapravo katastrofa su mu bile sve odluke i potezi, osim sakupljanja boca (a i to su uspjeli pretvoriti u kriminal). I velite da Vam ništa nije bilo s njim sumnjivo, dok nije dao ostavku?? A pogodite, kao se zvao jedan političar, koji se nikada u Saboru nije javio za riječ, koji Sanaderu nije ništa prigovorio, nikada nije glasao PROTIV, a po potrebi bi mu i zapjevao - https://www.youtube.com/watch?v=4PgK6BRr65M?

Za nemanje veza sa partizanima i antifašizmom - dajem plus (+).

Vidit da nešto ne štima i vidit koliku štetu je napravia su dvi različite stvari. Tada je ogromna većina građana bila za ulazak u EU jer se tada još i isplatia ulazak u EU. i većina Sanaderovih sranja se je pravdala u stilu,"jebiga, mora se tako ako 'oćemo u EU".

U svakom slučaju..vidit ćemo kakav je Škoro. Ako postane predsjednik. Jedno je sigurno..ako bude loš, bit će manje lošiji od Kolinde.

Nervozni listonoša
20-06-2019, 17:55
Za Škoru sam! Zašto on ne bi mogao biti predsjednik? Kad je mogao Mesić dva puta i Josipović - može i Škoro.

crni bombarder
20-06-2019, 21:25
Od ponudjenih, ni za koga. Ako bi taj Skoro bio u drugom krugu, mozda veliko mozda, za njega.

A koga bi volio, nemam pojma, nekoga ko sutra ne bi ljubio Vucica u obraz. Postoji li takav, a da je realan kandidat.

Inkvizitor
20-06-2019, 21:46
Eto vidiš. Tipični si desničar. Nismo mi takvi od bijesa već od nevolje.

Grunf
21-06-2019, 08:50
Kakvi su Škorini stavovi o bitnim pitanjima naše prošlosti, sadašnjosti i budućnosti? Kako gleda na trenutno pravno uređenje RH? Što misli o stanju hrvatskog naroda i države? Je li suverenist ili globalist? Zašto bi mi njega uopće i razmatrali, ako nismo čuli njegove stavove?

Picaferaj
21-06-2019, 13:07
Kakvi su Škorini stavovi o bitnim pitanjima naše prošlosti, sadašnjosti i budućnosti? Kako gleda na trenutno pravno uređenje RH? Što misli o stanju hrvatskog naroda i države? Je li suverenist ili globalist? Zašto bi mi njega uopće i razmatrali, ako nismo čuli njegove stavove?

Po pitanjima naše prošlosti se izjasnio kod Ace prije 14 godina. Ostale stavove ćemo valjda ćuti nakon što se službeno kandidira. A trebao bi se izjasniti i kako će njegovi stavovi utjecati na njegovu politiku ako bude predsjednik. Inače, to je velika boljka hrvatske desnice. Desničar si ako smatraš Jugu lošom državom, grb s bijelim poljem boljim od onoga sa prvim crvenim i ako smatraš da je "Za Dom Spremni" izvrstan pozdrav. Sve ostalo, poput programa i načina kako i kada ih implementirati, je ili sekundarno ili uopće ne postoji.

crni bombarder
21-06-2019, 18:12
I dalje ne kuzim odakle uopce Skorina zelja za predsjednickom funkcijom, kao da je sa neba pao kao kandidat.

Meni ovo smrdi na klasicno srljanje u maglu nekih desnih opcija. Da li nesvjesno ili svjesno.

Cim to Bujanec gura, meni to smrdi. Taj mali picopjevac namrgodjenog lica po mom ukusu previse se petlja u stvari koje ga se ne ticu. Da je bar konzistentan, ali ne, on je koliko jucer glorificirao Kolindu. Sad odjednom on je rusi, on predlaze Skoru.
Zar je desna opcija spala na podkapacitarnog Bujanca, meni je to pomalo i zalosno, desnica ima intelektualne gromade za koje ne bi glasovalo ni 2% glasaca jer ne znaju ni tko su, ali im nekakav Bujanec moze reci za koga glasovati.

imperator
22-06-2019, 14:04
Jedanaesta izborna jedinica će glasovati plebiscitarno u svom kapacitetu za KGK.

Picaferaj
22-06-2019, 14:51
I dalje ne kuzim odakle uopce Skorina zelja za predsjednickom funkcijom, kao da je sa neba pao kao kandidat.

Meni ovo smrdi na klasicno srljanje u maglu nekih desnih opcija. Da li nesvjesno ili svjesno.

Cim to Bujanec gura, meni to smrdi. Taj mali picopjevac namrgodjenog lica po mom ukusu previse se petlja u stvari koje ga se ne ticu. Da je bar konzistentan, ali ne, on je koliko jucer glorificirao Kolindu. Sad odjednom on je rusi, on predlaze Skoru.
Zar je desna opcija spala na podkapacitarnog Bujanca, meni je to pomalo i zalosno, desnica ima intelektualne gromade za koje ne bi glasovalo ni 2% glasaca jer ne znaju ni tko su, ali im nekakav Bujanec moze reci za koga glasovati.

Još da si reka koji od ovih poznatih kandidata je tebi dovoljno prihvatljiv da bi glasa za njega/nju bilo bi OK.

Humphrey
22-06-2019, 15:02

Koga briga odakle mu želja, on je jedini koji može pomrsiti račune balkanske kraljice i zokija.

Odakle kraljicii želja da nastavi ponižavati Hrvate skupa sa Vučićem?

Škoro od svega ostalog što se nudi može biti samo bolji,a gori nikako.

Nervozni listonoša
22-06-2019, 15:28
Skoro je odlican kandidat. Kad ukrajinci mogu imati komicara, zasto mi ne bi mogli imati predsjednika pjevaca?

Puntar2.0
22-06-2019, 16:22
Još da si reka koji od ovih poznatih kandidata je tebi dovoljno prihvatljiv da bi glasa za njega/nju bilo bi OK.

Ja ako bi se morao kladiti, nekako mislim da bi crni birao Kokolindu. Naravno, to ja onako, pucanj u prazno.

Picaferaj
22-06-2019, 18:12
Ja ako bi se morao kladiti, nekako mislim da bi crni birao Kokolindu. Naravno, to ja onako, pucanj u prazno.

Izgubia bi okladu. U postu koji nisam vidia kad sam pisa ovaj na koji si replicira reka je da ne bi birao nikoga od ponuđenih..pa tako ni Kokolindu. A možda bi za Škoru u 2. krugu.

Gelsey Azalea
22-06-2019, 23:19
Ako se Škoro, da privuče centar, distancira od Bujanca, šta će onda Bujo?!? Nekako mi je čudno to forsiranje Škore kao kandidata desnice pa čak i od strane lijevih medija. Eto sad ga i Mesić pohvalio... Ne znam šta da mislim, već pušem i na hladno.

Bobani
23-06-2019, 09:00
Ja sam isto za Škoru. Škoro ima izgrađeni talent u glazi i to mu se ne može zanijekati. To je činjenica. Škoro je postao glazbenik jer je imao AMBICIJU. Što je kvas za kruh, to je AMBICIJA za svakog čovjeko da postane ono što hoće. Miroslav Škoro ima AMBICIJU da postane predsjednik RH kao što je imao AMBICIJU da postane glazbenik. U toj struki kao glazbenik on se je usavršio, jer je imao želju da se usavrši. tako isto Škoro će se vremenom izvježbati i usavršiti da bude dobar političar i još bolji predsjednik RH. Biti će bolji od današnje predsjednice, kako su je neki već zvali LIEPA PLAVKA KGK. http://otporas.com/da-li-je-predsjednica-rh-kolinda-grabar-kitarovic-ta-koja-laz-siri-a-pravu-nasu-hrvatsku-istinu-krije/

https://www.dnevno.hr/uncategorized/gotovo-je-kolinda-odlazi-iz-hrvatske-nece-se-kandidirati-dobila-laskavu-ponudu-koju-ne-moze-odbiti-1327626/?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Razmjena%2bprometa

ZGabriel
23-06-2019, 09:16
trenutno imamo cajku na Pantovčaku, pa bi u tom smislu Škoro bio napredak.

bila bi fora da pobijedi pa da na inauguraciji s kumom zapjeva Lijepa li si. ili Sude mi.
:zubo

Picaferaj
23-06-2019, 09:51
http://www.youtube.com/watch?v=Jm5TxT4swhw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0lSr6eLk3weax6PttwU7unHAiHZob_kEjY-LZ1RfGQhPQ-IDJLhGXm-b8

Inkvizitor
23-06-2019, 10:05
Iz ovog spota se vidi da je kandidat centra.

Neke njegove izjave da mladi bježe od " mržnje i tolerancije" su jugodesničarska laž.

Čemu spominjanje nacionalnih manjina u govoru. Zašto nije jednostavno rekao " dragi građani i građanke".

Prioritet mu je vraćanje predsjedničkih ovlasti da on npr predlaže Ustavne suce. Po čemu je to bolje od onog kad ih stranke predlažu.

Nije spomenuo ključne hrvatske probleme. Pravosuđe, medije, lažno kreiranje stvarnosti, podanički odnos prema Srbiji, maltretiranje naroda tzv antifašizmom, neaktivnost u BiH ( doduše rekao je da će se tome posvetit ali to može biti usputna fraza).

Dosta uopćen, slatkast govor

Picaferaj
23-06-2019, 10:22
[QUOTE=Inkvizitor;485882]Iz ovog spota se vidi da je kandidat centra.

Neke njegove izjave da mladi bježe od " mržnje i tolerancije" su jugodesničarska laž.

Čemu spominjanje nacionalnih manjina u govoru. Zašto nije jednostavno rekao " dragi građani i građanke".

Prioritet mu je vraćanje predsjedničkih ovlasti da on npr predlaže Ustavne suce. Po čemu je to bolje od onog kad ih stranke predlažu.

Nije spomenuo ključne hrvatske probleme. Pravosuđe, medije, lažno kreiranje stvarnosti, podanički odnos prema Srbiji, maltretiranje naroda tzv antifašizmom, neaktivnost u BiH ( doduše rekao je da će se tome posvetit ali to može biti usputna fraza).

Dosta uopćen, slatkast govor[/QUOTE

Ovo je bila najava kandidature a ne prezentacija njegovog programa. Lijepo je rekao da će se posvetiti sprovođenju politike/programa zbog kojih će građani glasati za njega i nije mu bilo neophodno kazati da će prezentacija politike i programa tek uslijediti.
Ako je centar onakav kakav ga ja definiram onda je to veliki plus. A i dobro je upotrijebio mržnju. Jer mržnja dolazi sa lijeva, tj. s Yugodesna. Evo danas su "katolički fanatici" izgubili tužbu protiv Josipovića, Jučer je "kreten" koji se popiša na partizanski spomenik u Sinju uhićen. Jedna antifašistkinja bi sve nas u "duboku jamu", Drug Tomić bi nas sve skupio na Maksimir i prošarao mitraljezom itd itd-

Picaferaj
23-06-2019, 10:28
Jučer sam iz više razloga bio uvjeren da će danas Škoro reći da se neće kandidirati. No..prva vijest jutros nakon buđenja je bila da se kandidirao. I dobio sam onaj lipi osjećaj koji se dobije nakon dobre vijesti. Škoro možda nije idealan, možda će zajebat stvar ako pobijedi ali sada trenutno je za tri klase iznad svih ostalih poznatih kandidata.

Inkvizitor
23-06-2019, 10:28
Onda treba reći s koje strane mržnja dolazi.

Velim kandidat je centra i to će se vidjeti u daljnjim nastupima.

Osim toga i on dolazi iz MVPa.

Imao je i dobrih momenata u govoru ali sve je to meni nedorečeno.

Picaferaj
23-06-2019, 10:41
Onda treba reći s koje strane mržnja dolazi.

Velim kandidat je centra i to će se vidjeti u daljnjim nastupima.

Osim toga i on dolazi iz MVPa.

Imao je i dobrih momenata u govoru ali sve je to meni nedorečeno.

Tako mo'š reć i za Sunića da dolazi iz MVP-a. Osim što je službeno objavio svoju kandidaturu, rekao je što će biti njegov prvi potez kao predsjednik. Drugi, treći itd nije spominjao pa je zato govor "nedorečen". U kampanji će se stvari razbistriti. Ja sam više nego zadovoljan sa ovim njegovim kratkim nastupom.

Inkvizitor
23-06-2019, 10:46
Haha to si u pravu za Sunića.

Aj stavi onu pismu "odkud ti pravo".

To bi mu ustvari trebao biti predizborni spot.

Picaferaj
23-06-2019, 10:58
http://www.youtube.com/watch?v=4pgchEmasRA

Bobani
23-06-2019, 16:30
Dadnimo demokratkim putem priliku Miroslavu Škore naše glasove tako da pobijedi i postane PETI (5) predsjednik RH. Kada su Hrvati mogli glasovati za posljednjeg zapovjednika JNA i predsjednika rotacione vlade Jugoslavije Stipu Mesića, i kada su mogli glasovati za Ivu Josipovića, sina prvoborca jugoslvenskih odreda Ante Josipovića, i kada su mogli glasovati za kćer hrvatskog antifašiste koji se je borio na strani KPJ u partizanskim redovima KGK, onda, najiskrenije mislim da je došlo vrijeme - ne do političke nego - HRVATSKE NACIONALNE ROKADE. Zato braćo Hrvati demokratskim putem glasujmo za Miroslava Škoru.

Grunf
23-06-2019, 21:44
Škoro rekao sve što smo htjeli čuti. Izgleda da je najbolji kandidat i trebamo svi glasati za njega. Objava njegove kandidature je udarna vijest u svim glavnim medijima.

Iskreno, ovo je smirilo moje nezadovoljstvo stanjem u Hrvatskoj. Škoro će promijeniti Ustav, sam od sebe, i podržati svaki referendum koji organizira narod protiv političke elite. Zvuči Vjerodostojno.

Gelsey Azalea
23-06-2019, 23:49
Pogodio je Škoro ovo s referendumima i promjenom Ustava. Natuknuo i da nas druge godine možda čeka velika koalicija...e to neka stalno ponavlja u kampanji. Možda se ljudi zapitaju žele li veliku koaliciju i Milanovića za predsjednika?!

Gelsey Azalea
23-06-2019, 23:57
Šta mislite koga će Neovisni podržati? I da li će imati svog kandidata?

goran2hr
24-06-2019, 00:07
Pogodio je Škoro ovo s referendumima i promjenom Ustava. Natuknuo i da nas druge godine možda čeka velika koalicija...e to neka stalno ponavlja u kampanji. Možda se ljudi zapitaju žele li veliku koaliciju i Milanovića za predsjednika?!

Nije loše, ovo sa referendumima. Želio bi da Škoro definira (imenuje stranke), što je to za njega politički centar. Obzirom da nakon izbora počinje skretanje u lijevo, da vidimo gdje će biti Škoro predsjednik za godinu dana?

Grunf
24-06-2019, 08:56

Mene ne zanima promjena ustava koja bi išla u pravcu povećanja moći elita. Isključivo me zanima promjena ustava koja bi išla u pravcu povećanja moći naroda i demokratizacije društva. Ovih par kozmetičkih promjena nisu čak ni loše, ali to Škoro ih ne može ostvariti bez da ima parlamentarnu većinu, što nema. Tako da je sva ta njegova spika mlaćenje prazne slame.

Picaferaj
24-06-2019, 09:49
Mene ne zanima promjena ustava koja bi išla u pravcu povećanja moći elita. Isključivo me zanima promjena ustava koja bi išla u pravcu povećanja moći naroda i demokratizacije društva. Ovih par kozmetičkih promjena nisu čak ni loše, ali to Škoro ih ne može ostvariti bez da ima parlamentarnu većinu, što nema. Tako da je sva ta njegova spika mlaćenje prazne slame.

ma koja parlamentarna većina za predsjednika? Škoro je dobro i razumljivo objasnio kako će pristupiti promjeni Ustava. Predsjednik je jedini kojeg narod izravno bira i već to je, ako uspije, "povećanje moći naroda i demokratizacije društva". Usput, ja bi pričekao malo sa davanjem neke definitivne ocjene Škorine kandidature. Ovo je bila službena najava kandidature a ne prezentacija programa...koja tek slijedi.

Grunf
24-06-2019, 10:48
Znači Škoro je velika bijela nada? :D Ma ne otpisujem ga ja, sam nisam baš nešto pretjerano ushićen što se odličan pjevač prijavio za utrku za predsjednika. Nit znam njegove stavove niti namjere. Sam vidim da je vijest o njegovoj kandidaturi bila udarna na HTV-u. Je li vrijeme kiselih krastavaca ili je to "znak vremena" tj. pokazatelj tko stoji iza njega, moguće, vrlo lako moguće.

DzoniBG
24-06-2019, 11:11
Skoro ce da posluzi Kolindi u drugom krugu, kad bude sa Milancetom u duelu, da pozove svoje glasace da ipak glasaju za Kolindu, da se ne bi vratili crveni djavoli...

Sa te strane dolazi i lova i promocija u medijima...

crni bombarder
24-06-2019, 12:21
Ustav se mijenja u Saboru i samo u Saboru, tako da to je cisti populizam i mlacenje prazne slame.

On kao predsjednik ima ovlasti koje mu dodijeli vecina u Saboru, i to je to.

Grunf
24-06-2019, 12:32
Ustav se mijenja u Saboru i samo u Saboru, tako da to je cisti populizam i mlacenje prazne slame.

On bi htio da mu narod preko referenduma da veće ovlasti, a te veće ovlasti se sastoje u tome da može raspisati referendum. I mi mu to damo, a on veli kako neće raspisivati referendum zbog svake gluposti. I kaj smo dobili? :nezna

Cid-xp
24-06-2019, 13:13
Dadnimo demokratkim putem priliku Miroslavu Škore naše glasove tako da pobijedi i postane PETI (5) predsjednik RH. Kada su Hrvati mogli glasovati za posljednjeg zapovjednika JNA i predsjednika rotacione vlade Jugoslavije Stipu Mesića, i kada su mogli glasovati za Ivu Josipovića, sina prvoborca jugoslvenskih odreda Ante Josipovića, i kada su mogli glasovati za kćer hrvatskog antifašiste koji se je borio na strani KPJ u partizanskim redovima KGK, onda, najiskrenije mislim da je došlo vrijeme - ne do političke nego - HRVATSKE NACIONALNE ROKADE. Zato braćo Hrvati demokratskim putem glasujmo za Miroslava Škoru.
1. Mesić je prve predsjedničke izbore dobio iz razloga jer je dio HDZ-a glasao za njega jer bio ogorčen na Budišu kako je ovaj doveo Račana na vlast. Druge predsjedničke izbore je dobio vrlo vjerojatnim dogovorom sa Sanaderom, koji mu je umjesto kandidata koji ga je mogao pobijediti (Hebrang) poslao kandidata koji nikad nikog na izborima nije uspio pobjedit (Kosor).
2. Josipović je pobijedio jer se čitava ljevica homogenizirala oko njega. S druge strane "desnica" je imala čak 5 kandidata pa je na kraju u drugi krug otišao najslabiji od njih (Bandić) i glatko izgubio. Slično kao Le Pen u Francuakoj
3. Kolinda je pobijedila iz razloga jer je prvi put nakon 2000 u prvom krugu desnica se snažno homogenizirala oko jednog kandidata. Isto tako razloge Kolindine pobjede treba tražiti u tome što je Josipovićev PR-ovac bio Macan :-)
4.Škoro priliku za pobjedu po meni ima jedino u prvom krugu. U drugom teže.

Picaferaj
24-06-2019, 13:18

Ustav (definicija braka) se promijenio na referendumu..uz protivljenje Sabora, Vlade i Predsjednika. Ja ne znam koji je vama kurac, kako možete ovako lupat i ostat živi?

Bobani
24-06-2019, 13:55
1. Mesić je prve predsjedničke izbore dobio iz razloga jer je dio HDZ-a glasao za njega jer bio ogorčen na Budišu kako je ovaj doveo Račana na vlast. Druge predsjedničke izbore je dobio vrlo vjerojatnim dogovorom sa Sanaderom, koji mu je umjesto kandidata koji ga je mogao pobijediti (Hebrang) poslao kandidata koji nikad nikog na izborima nije uspio pobjedit (Kosor).
2. Josipović je pobijedio jer se čitava ljevica homogenizirala oko njega. S druge strane "desnica" je imala čak 5 kandidata pa je na kraju u drugi krug otišao najslabiji od njih (Bandić) i glatko izgubio. Slično kao Le Pen u Francuakoj
3. Kolinda je pobijedila iz razloga jer je prvi put nakon 2000 u prvom krugu desnica se snažno homogenizirala oko jednog kandidata. Isto tako razloge Kolindine pobjede treba tražiti u tome što je Josipovićev PR-ovac bio Macan :-)
4.Škoro priliku za pobjedu po meni ima jedino u prvom krugu. U drugom teže.

Cid-xp dobar odgovor. Slažem se. Danas su drugačije prilike i vremena pa se i toga trebamo držati. Imamo danas skoro jedan cijeli naraštaj koji drugačije gleda od nas stariji. Zato trebamo i taj novi naraštaj razumijeti kako nebi bili u raskoraku. Kako se do sada vidi i osjaća Miroslav Škoro bi moga biti drugi Stipica Radić koji govori narodnim jezikom, jezikom kojeg novi naraštaj bolje razumije. Najbolje će Hrvati tu razliku vidjei kada dođe do frontalnog dvoboja prigodom DEBATA predsjedničkih kandidata.
https://kamenjar.com/skoro-se-ponovno-obratio-javnosti-ne-mislimo-svi-isto-i-vjerujte-mi-to-je-dobro/

http://otporas.com/da-li-je-ova-stolica-poglavnika-dra-ante-pavelica-krivotvorevina-ili-ne/

Humphrey
24-06-2019, 14:25
Hrvat ima dva izbora,Škoro ili ostat doma, trećeg izbora nema,tj.ima,ali glasati za neprijatelje baš i nije neki izbor.

http://www.youtube.com/watch?v=w0jVxxN-K5s

Bobani
24-06-2019, 14:35
Humphrey iz tvojih ustiju u Božije uši. Škoro je naš, mi smo Škorini!!!

https://kamenjar.com/skoro-se-ponovno-obratio-javnosti-ne-mislimo-svi-isto-i-vjerujte-mi-to-je-dobro/

Humphrey
24-06-2019, 14:36
https://kamenjar.com/ljubo-cesic-rojs-skorina-kandidatura-je-napad-na-predsjednicu/

Eto sad ću sebi skočiti u usta,ali nakon što sam pročitao ovo uvukla se sumnja u mene.

Miroslave zar stvarno napadaš "našu" predsjednicu? Zar ne vidiš kakve mračne sile te podržavaju? Miroslave reci da nije istina.

Inkvizitor
24-06-2019, 15:20
Ako Škoro pobjedi jel to znači da treći put imamo prvu damu Srpkinju.

Jel to slučajno.

goran2hr
24-06-2019, 15:29

Može i preko narodnog referenduma. Škoro zatraži da sam (bez vlade) može raspisivati referendume - oni ga odbiju, a potom to ovlaštenje Škoro zatraži direktno od naroda (sakupljanje potpisa). Još kada bi se to uklopilo u lieralizaciju referenduma kao takvog - to bi bio značajan pomak.
Već sada, to je mogla zatražiti i Kolinda i dati potporu referendumskim inicijativama, ali naravno - nije.

goran2hr
24-06-2019, 15:32
On bi htio da mu narod preko referenduma da veće ovlasti, a te veće ovlasti se sastoje u tome da može raspisati referendum. I mi mu to damo, a on veli kako neće raspisivati referendum zbog svake gluposti. I kaj smo dobili? :nezna

Kao prvo, ništa nismo izgubili. A ako Škoro ode kuda ne treba, opet po starom, sakupljati potpise, pa jednom demontirati sve - uključujući i Škoru.

crni bombarder
24-06-2019, 15:37
Ako sam dobro razumio, Radnicka Fronta sakupi dovoljno potpisa, raspise se referendum na kojem oni traze ukidanje Republike Hrvatske i osnivanje Saveza Socijalistickih Zupanija Hrvatske, narod (znamo vec koliko je potrebno % glasova ZA) to izglasa na referendumu, i to je to, kraj price?

Picaferaj
24-06-2019, 16:04
Ako sam dobro razumio, Radnicka Fronta sakupi dovoljno potpisa, raspise se referendum na kojem oni traze ukidanje Republike Hrvatske i osnivanje Saveza Socijalistickih Zupanija Hrvatske, narod (znamo vec koliko je potrebno % glasova ZA) to izglasa na referendumu, i to je to, kraj price?

Skupit dovoljno potpisa za pokretanje referenduma i pobijedit na referendumu su 2 različite stvari. A tu su i neke ustavne odredbe koje zabranjuju dovoditi u pitanje opstojnost Republike Hrvatske paaaa...nisi dobro shvatio, tj. nisi opće shvatio. Da bi se tako nešto sprovelo potribno je najprije prominit Ustav (2/3 većinom u saboru ili putem referenduma) u verziju koja bi tako nešto dopuštala. Ako se Ustav, tj, neke ustavne odredbe, zakoni, definicije promijeni referendumom onda se te promjene mogu poništiti samo drugim referendumom a ne i u Saboru. A referendumom se mogu srušit i ustavne promjene izglasane u Saboru.

crni bombarder
24-06-2019, 16:22
Namjerno postavljam bizaran primjer, i nije u pitanju opstojnost Hrvatske, samo joj promijene unutarnje uredjenje iz republike u nekakvu SSSR, voljom gradjana jel.

Na stranu sada imaju li oni dovoljno glasaca za takvo nesto, ali ako sam dobro shvatio, moguce je.

Humphrey
24-06-2019, 16:26
Samo glasajte za kraljicu i njen hdz.

Nemajte straha hdz domoljubi.

crni bombarder
24-06-2019, 16:33
Bas me interesira hocete li i NZH proglasiti "HDZ spijunima" ako ne podrze Miroslava Skoru kao predsjednickog kandidata.

Zanimljiva demokracija, ako propitkujes odakle, zasto, zbog cega Miroslav Skoro i zasto ima podrsku Stipe Mesica, Josipovica, odmah si HDZ spijun i glasac Kolinde GK.

Inkvizitor
24-06-2019, 17:06
Mislim, nije bi Škoro daleko od HDza

Picaferaj
24-06-2019, 17:15
Bas me interesira hocete li i NZH proglasiti "HDZ spijunima" ako ne podrze Miroslava Skoru kao predsjednickog kandidata.

Zanimljiva demokracija, ako propitkujes odakle, zasto, zbog cega Miroslav Skoro i zasto ima podrsku Stipe Mesica, Josipovica, odmah si HDZ spijun i glasac Kolinde GK.

Ima "podršku" te dvojice jer su shvatili zašto je Šešelj "podržavao" Josipovića.

Picaferaj
24-06-2019, 17:17
Samo glasajte za kraljicu i njen hdz.

Nemajte straha hdz domoljubi.

Jebe se kraljicu za HDZ..i za bilo što drugo...osim za vlastitu karijeru koja joj je jedina bitna.

Inkvizitor
24-06-2019, 17:47
Ima "podršku" te dvojice jer su shvatili zašto je Šešelj "podržavao" Josipovića.

Pa ne misliš valjda da je ono Šešeljevo javljanje u Bujici na ikoga utjecalo

Picaferaj
24-06-2019, 17:56
Pa ne misliš valjda da je ono Šešeljevo javljanje u Bujici na imoga utjecalo

Jel' imalo utjecaja il' nije ne mogu znati. Vjerojatno nije ali govorim o razlogu za "podršku"

Puntar2.0
24-06-2019, 19:44
Mislim da je Humphrey dobro sazeo, ili ostani doma, ili eto Skoro.
Inace, ja opet predlazem Pauka.

Bobani
24-06-2019, 20:25
Da li u našoj Hrvatskoj vlada prava demokracija za koju se Hrvati bore? To govorim zato što mi se je jedan Hrvat iz Hrvatske javio prije par dana, jer je sazano da dolazim ovog ljeta u posjetu rodnog hrvatskoj grudi, da mu donesem hrvatsku zastavu sa prvim bijelim poljem; jer kako kaže da ju ne može u Hrvatskoj naručiti. Kaže da je probao i kaže da su mu rekli da ne mogu jer zakonski da ne smiju i da ne žele imati problema sa zakonom niti žele zbog toga izgubiti biznes. Želio bih znati koliko vovo odgovara istini. Ako imalo odgovara istini, možda sakriveno na svom umu ima i Miroslav Škoro...
http://otporas.com/kome-danas-smeta-hrvatski-stari-borbeni-poklic-za-dom-spremni/

skater
24-06-2019, 21:32

Država postoji da služi oligarhiji a ne narodu>naciji. Problem je što ljudi državu poistovjećuju s domovinom iako to nije uvijek isto odnosno država i domovina nisu uvijek istoznaćnice. Hrvati su već bili u nekoliko država kroz stoljeća pod tuđinskom vlašću ili dominacijom, dakle države nisu uvijek ono što neki narod želi. Kurdi kao narod nemaju državu (nisu nacija), imaju domovinu (stalan prostor gdje žive i gdje se rađaju) koja se prostire kroz nekoliko država ali i dalje opstaju kao narod, možda ih to čini i jačima, međusobno povezanijima, solidarnijima s obzirom na pritiske sa svih strana.

Na izborima svojim glasom dajem legitimitet nekom drugom da vodi moju sudbinu, time priznajem diktaturu vlasti odnosno takozvane države to jest njenih institucija (policija, sud itd.) nad mojim životom. Tu igru više ne želim igrati. Došao sam do tih spoznaja neovisno o pokretu slobodnog čovjeka, jer kada razmisliš o svijetu oko sebe, poretku, životu onda svatko od nas dođe do sličnih zaključaka, usput ne radi se niti o anarhizmu niti nihilizmu.

Izbori su igre bez granica, jedno te ista ekipa kriminalaca i marioneta se izmjenjuje na vlasti bez kaznene ni bilo koje drugo odgovornosti uz nemogućnost brzog micanja s vlasti jer za to ne postoje mehanizmi niti bi se oligarhija odrekla tako lako povlastica koje dolaze uz poziciju moći. Kako je netko jednom rekao, da glas naroda vrijedi onda sigurno takvo pravo nikada nebi dobili. Dovoljno je vidjeti manipulacije s referendumima ne samo u Hrvatskoj nego EU.

Demokracija je laž, politika je manipulacija.

Picaferaj
24-06-2019, 22:01
Država postoji da služi oligarhiji a ne narodu>naciji. Problem je što ljudi državu poistovjećuju s domovinom iako to nije uvijek isto odnosno država i domovina nisu uvijek istoznaćnice. Hrvati su već bili u nekoliko država kroz stoljeća pod tuđinskom vlašću ili dominacijom, dakle države nisu uvijek ono što neki narod želi. Kurdi kao narod nemaju državu (nisu nacija), imaju domovinu (stalan prostor gdje žive i gdje se rađaju) koja se prostire kroz nekoliko država ali i dalje opstaju kao narod, možda ih to čini i jačima, međusobno povezanijima, solidarnijima s obzirom na pritiske sa svih strana.

Na izborima svojim glasom dajem legitimitet nekom drugom da vodi moju sudbinu, time priznajem diktaturu vlasti odnosno takozvane države to jest njenih institucija (policija, sud itd.) nad mojim životom. Tu igru više ne želim igrati. Došao sam do tih spoznaja neovisno o pokretu slobodnog čovjeka, jer kada razmisliš o svijetu oko sebe, poretku, životu onda svatko od nas dođe do sličnih zaključaka, usput ne radi se niti o anarhizmu niti nihilizmu.

Izbori su igre bez granica, jedno te ista ekipa kriminalaca i marioneta se izmjenjuje na vlasti bez kaznene ni bilo koje drugo odgovornosti uz nemogućnost brzog micanja s vlasti jer za to ne postoje mehanizmi niti bi se oligarhija odrekla tako lako povlastica koje dolaze uz poziciju moći. Kako je netko jednom rekao, da glas naroda vrijedi onda sigurno takvo pravo nikada nebi dobili. Dovoljno je vidjeti manipulacije s referendumima ne samo u Hrvatskoj nego EU.

Demokracija je laž, politika je manipulacija.

Dao ti legimitet glasovanjem il' ne dao neko drugi će svejedno "upravljat tvojom sudbinom". A tvojim nepriznavanjem "diktature vlasti" ne'š ni malo naštetit toj vlasti. Al' razumim te, i ja sam dugo vrimena ima isti odnos/mišljenje prema državi, politici i glasovanju (najviše zahvaljujući Ničeovom "Novom Idolu") ali tada nisam živio u domovini.

crni bombarder
24-06-2019, 22:57
Problem je u tome sto je Skoro prakticno nametnut "kandidat desnice".

Sad ako NZH recimo kandidira nekog svog, to ce se protumaciti kao "strancarenje i rastakanje domoljubnih glasova".

Zasto je Skoro odjednom ultimativni kandidat desnice, i di je to odluceno, tko je to odlucio, Bujanec?

Meni se to ne svidja, moje misljenje, niotkud se pojavio i odjednom je neupitan i svi se kao moramo oko njega skupiti. Pa glasovati da eto ne bi Milanovic ili Kolinda pobijedili.

Koji je njegov program uopce.

Tu malo krivim i desnicu, sta su se svi usutil, NZH standardno ko mrtva puhala, sta oni rade uopce ovih dana.

Picaferaj
25-06-2019, 01:15

Sad ako NZH recimo kandidira nekog svog, to ce se protumaciti kao "strancarenje i rastakanje domoljubnih glasova".

Zasto je Skoro odjednom ultimativni kandidat desnice, i di je to odluceno, tko je to odlucio, Bujanec?

Meni se to ne svidja, moje misljenje, niotkud se pojavio i odjednom je neupitan i svi se kao moramo oko njega skupiti. Pa glasovati da eto ne bi Milanovic ili Kolinda pobijedili.

Tu malo krivim i desnicu, sta su se svi usutil, NZH standardno ko mrtva puhala, sta oni rade uopce ovih dana.

Meni je problem što vi koji vidite problem ne sugerirate nekog kandidata koji nije/ne bi bio problem. Jer to bi onda i meni pomoglo da vidim problem u Škori. Ovako sam ćorav a ćoravost je ogromni problem.

Puntar2.0
25-06-2019, 07:02

Realno, nitko sa desnice, tvrde, ima izgleda uzesti to, bilo bi jako zanimljivo vidjeti sto ce se desiti ako Skoro uhvati vise glasova od Kokolinde, hoce li HDZ pozivati na glas za Skoru.

Ne znam ciji je projekt, ali znadu se projekti osamostaliti.

Sto se tice Neovisnih, ja osobno bi ostao neutralan i u slucaju Koko vs Skoro, iliti Skoro vs Zoki koki pozvao birace da glasaju za Skoru.

Gelsey Azalea
25-06-2019, 07:56
Ne bi me čudilo da Kolinda odluči da se neće kandidirati za drugi mandat. Ako procjeni da nema velike šanse ali i ako joj se ponudi kakva primamljiva pozicija vani. Baš me zanima šta bi onda HDZ; našao novoga kandidata?!

crni bombarder
25-06-2019, 10:43
Njonjo je na kandidaturu spreman ko njemacki vojnik `41.

Zasto bi ja ili "mi" sugerirali kandidata, to bi trebale stranke odluciti.

Izgleda se ne razumijemo, Skoro je dosao niotkud, nitko ga nije kandidirao niti podrzao osim Bujanca koliko sam ja pratio, po meni je ocekivano da se desne stranke dogovore koga bi podrzali, koga kandidirati, da to malo ozbiljnije izgleda. Ovako, netko je od nekuda proturio ime Miroslav Skoro, i sad kao idemo se bandwagonirati oko njega jer eto on je ta nada. Novo svjetlo.

Pri tome, lik mi uopce ne djeluje da je i po cemu drugaciji od recimo Kolinde.

Inkvizitor
25-06-2019, 11:41
Škoro neće pjevati ove godine za dan pobjede u Kninu.

Svi bježe od HDZ-ea ko od kuge

philly
25-06-2019, 12:27
Škoro neće pjevati ove godine za dan pobjede u Kninu.

Svi bježe od HDZ-ea ko od kuge

On zadnjih godina piva u Podstrani za Oluju.

kiler
25-06-2019, 12:30
Ako Škoro pobjedi jel to znači da treći put imamo prvu damu Srpkinju.

Jel to slučajno.

Zar Škorina supruga nije Amerikanka?

Inkvizitor
25-06-2019, 12:56
Zar Škorina supruga nije Amerikanka?

Lužajić ne zvuči američki. Tj zvuči jer je to Amerika

Inkvizitor
25-06-2019, 13:00
Njonjo je na kandidaturu spreman ko njemacki vojnik `41.

Zasto bi ja ili "mi" sugerirali kandidata, to bi trebale stranke odluciti.

Izgleda se ne razumijemo, Skoro je dosao niotkud, nitko ga nije kandidirao niti podrzao osim Bujanca koliko sam ja pratio, po meni je ocekivano da se desne stranke dogovore koga bi podrzali, koga kandidirati, da to malo ozbiljnije izgleda. Ovako, netko je od nekuda proturio ime Miroslav Skoro, i sad kao idemo se bandwagonirati oko njega jer eto on je ta nada. Novo svjetlo.

Pri tome, lik mi uopce ne djeluje da je i po cemu drugaciji od recimo Kolinde.

Potpisujem. Škoro se pojavio niotkud i meni njegova kandidatura djeluje bizarno.

Ništa mi oko njegove kandidature nije jasno.

I sad bi kao trebalo stati iza njega svom snagom.

Radi čega.

Ne pada mi napamet. Djeluje mi kao još jedna hrvatska iluzija

Picaferaj
25-06-2019, 15:07
Mene Škoro u kontekstu predsjedničkih izbora asocira na Trump-a. Već sam rekao da mislim da su ga inicijalno kao potencijalnog kandidata lansirali mediji duboke države sa onom prvom anketom u kojoj je "dobio" oko 10% podrške što je navodno natjeralo Škoru da ozbiljno razmisli o kandidaturi. Razlog za njegovo lansiranjum u kandidaturu je bio cijepanje glasova desnice. No, kako kaže Puntar, projekt se zna osamostaliti i ja želim vjerovati da je Škoro napravio upravo to jer nigdje ne vidim boljeg kandidata za desnicu. On je pjevač/estradnjak ali ne tipični. Njegovi stavovi su meni bliski, obrazovan je, tečno govori i izgleda dobro. A i dobar je u biznisu, dobro stoji financijski što implicira da u predsjedničku utrku ne ulazi ni zbog osobnih financijskih interesa ni zbog osobne promocije jer je itekako dobro poznat u javnosti.

mirv
25-06-2019, 16:37
Lužajić ne zvuči američki. Tj zvuči jer je to Amerika

Da je bar Amerikanka, Lužajići su Srbi. Od 300 milijuna ljudi tamo naleti baš na troprstu kvočketinu.

skater
25-06-2019, 17:02
Dao ti legimitet glasovanjem il' ne dao neko drugi će svejedno "upravljat tvojom sudbinom". A tvojim nepriznavanjem "diktature vlasti" ne'š ni malo naštetit toj vlasti. Al' razumim te, i ja sam dugo vrimena ima isti odnos/mišljenje prema državi, politici i glasovanju (najviše zahvaljujući Ničeovom "Novom Idolu") ali tada nisam živio u domovini.

Uglavnom se razumijemo. Ne ću naštetiti vlasti ali ne ću biti niti njihov rob, po onoj bolje grob nego rob.

Ljudi su stoka, gamad, ne zato jer ne razmišljaju poput mene ili zato jer ne rade ono što bih ja želio, nego je tako. "Alfa" mužjaci u kmetskom mentalnom režimu rada za malo slave, novaca, moći, vagine žrtvuju budućnost svoju i djece da vrše represiju kao vojska ili policija nad onima koji ne žele biti dio protunarodnog, protuprirodnog sustava zapadne civilizacije.

Hrvati očajnički traže očinsku figuru koju im je djelomično (dopustio udbaške likvidacije (kao nema podjela i građanskog rata osim što su pobijeni značajniji hrvatski nacionalisti) i gospodarski kriminal) pružio Franjo Tuđman. Nova nada je Miroslav Škoro.

Sve je to igrokaz koji ničemu ne služi.

Hrvatska i dalje tone, pogotovo demografski, a bez naroda nema ni domovine ni države. Što definira Hrvata? Krv i tlo ili komad papira, "društveni konstrukti" i "osjećaji"?

Narod je sve, krv (rasa i etnos) i tlo, početak i kraj. Hrvat Hrvatu je vuk. Nema pomaka niti budućnosti.

Hrvate iz Slavonije su Hrvati iz Dalmacije iskorištavali do zadnjeg atoma kao stoku. Raspad sustava, svaki za sebe, snađi se druže.

Kada Bog želi kazniti, prvo oduzme razum. Etnomazohizam, patološki altruizam, ulagivanje i poniznost licemjernom moraliziranju s temama Drugos svjetskoga rata, prave i krive strane povijesti i legendarnog antifašizma.

Muslimani/islam su kazna.

skater
25-06-2019, 17:10
Mene Škoro u kontekstu predsjedničkih izbora asocira na Trump-a. Već sam rekao da mislim da su ga inicijalno kao potencijalnog kandidata lansirali mediji duboke države sa onom prvom anketom u kojoj je "dobio" oko 10% podrške što je navodno natjeralo Škoru da ozbiljno razmisli o kandidaturi. Razlog za njegovo lansiranjum u kandidaturu je bio cijepanje glasova desnice. No, kako kaže Puntar, projekt se zna osamostaliti i ja želim vjerovati da je Škoro napravio upravo to jer nigdje ne vidim boljeg kandidata za desnicu. On je pjevač/estradnjak ali ne tipični. Njegovi stavovi su meni bliski, obrazovan je, tečno govori i izgleda dobro. A i dobar je u biznisu, dobro stoji financijski što implicira da u predsjedničku utrku ne ulazi ni zbog osobnih financijskih interesa ni zbog osobne promocije jer je itekako dobro poznat u javnosti.

Trump je marioneta kao i mnogi prethodnici prije njega. Stoga, jer podržavam ubrzavanje procesa, Hillary bi bila bolji izbor u tom pogledu. Trump je dobro poslužio svrsi, memetici takozvane alternativne desnice zbog čega Židovi i njihovi sluge panično baniraju sve živo i neživo s takozvane desne scene što percipiraju kao prijetnju njihovoj manipulaciji narodnih masa.

Sve ide prema planu, malo tko uči iz povijesti te je osuđen počiniti iste pogreške i to rade Odabrani jer ne mogu protiv sebe.

Trump je izdao sve točke iz izborne kampanje. Nikada u povijesti nije došlo toliko uljeza iz Trećeg svijeta u SAD kao za Trump-a. Možda je postigao bolju zaposlenost, ali nebitno, SAD će se raspasti na rasno-etničkim temeljima. Srednja klasa bijelaca je ta koja održava SAD na životu, kada oni postanu manjina a to će biti vrlo brzo, SAD će nestati kao svjetska sila.

Picaferaj
25-06-2019, 17:18
Trump je marioneta kao i mnogi prethodnici prije njega. Stoga, jer podržavam ubrzavanje procesa, Hillary bi bila bolji izbor u tom pogledu. Trump je dobro poslužio svrsi, memetici takozvane alternativne desnice zbog čega Židovi i njihovi sluge panično baniraju sve živo i neživo s takozvane desne scene što percipiraju kao prijetnju njihovoj manipulaciji narodnih masa.

Sve ide prema planu, malo tko uči iz povijesti te je osuđen počiniti iste pogreške i to rade Odabrani jer ne mogu protiv sebe.

Trump je izdao sve točke iz izborne kampanje. Nikada u povijesti nije došlo toliko uljeza iz Trećeg svijeta u SAD kao za Trump-a. Možda je postigao bolju zaposlenost, ali nebitno, SAD će se raspasti na rasno-etničkim temeljima. Srednja klasa bijelaca je ta koja održava SAD na životu, kada oni postanu manjina a to će biti vrlo brzo, SAD će nestati kao svjetska sila.

Pa ako podržavaš "ubrzanje procesa" onda tribaš, ako si dosljedan, podržavat Trumpu više nego Hillary jer "Nikada u povijesti nije došlo toliko uljeza iz Trećeg svijeta u SAD kao za Trump-a."

ja ne znam zašto se idioti iz Google-a toliko trude da spriječe ponavljanje "slučaja Trump" iz 2016.

http://www.youtube.com/watch?v=VB2f6YDCkC8

Bobani
25-06-2019, 18:59
Potpisujem. Škoro se pojavio niotkud i meni njegova kandidatura djeluje bizarno.

Ništa mi oko njegove kandidature nije jasno.

I sad bi kao trebalo stati iza njega svom snagom.

Radi čega.

Ne pada mi napamet. Djeluje mi kao još jedna hrvatska iluzija

Ako se ozbiljno shvati, cijela Hrvatska danas živi u ilizijama. To nije od jučer. Ilić ćemo ići po staim stazama ili ćemo izmisliti nešta nova. Stari ne mogu ništa nova izmisliti, jer su istrošeni. Nada je samo u mlađima, po onoj hrvatskoj uzrečici: Na mlađima svijet ostaje. Ako smo složni s time, onda glasujmo za Škoru. Za sigurno neće biti bolji, ali svakako će biti drugačiji. Drugačiji zato što neće imati HIPOTEKU bilo kakove prošlosti, bilo s lijeve bilo s desne strane. To je upravo to što nama Hrvatima danas treba.

crni bombarder
25-06-2019, 19:58
Sve bi to bilo simpaticno da Hrvati vec nisu glasovali "za ovog, a da ne pobijedi onaj".

Pa joj priredili velebnu inauguraciju, a ona treci dan potrcala u zagrljaj Vucicu.

Mi smo u vecini konjusarski narod, pomiriti se sa tim. Oni koji ne slijede slugansku politiku, od vecine Hrvata su stigmatizirani kao fasisti i ultradesnicari koji su zli i nazadni.

Eto, netko od nekakvih daski napravio svastiku, susjedi zvali policiju. Da je "nacrtao" petokraku, dobio bi putovanje u Kumrovec za dvije osobe, da malo karikiram.

Inkvizitor
25-06-2019, 21:32
Ako se ozbiljno shvati, cijela Hrvatska danas živi u ilizijama. To nije od jučer. Ilić ćemo ići po staim stazama ili ćemo izmisliti nešta nova. Stari ne mogu ništa nova izmisliti, jer su istrošeni. Nada je samo u mlađima, po onoj hrvatskoj uzrečici: Na mlađima svijet ostaje. Ako smo složni s time, onda glasujmo za Škoru. Za sigurno neće biti bolji, ali svakako će biti drugačiji. Drugačiji zato što neće imati HIPOTEKU bilo kakove prošlosti, bilo s lijeve bilo s desne strane. To je upravo to što nama Hrvatima danas treba.

Pa di si Škoru smjesti među mlađe. Čovjek ima sad će pa 60 godina.

Ne padam na trikove i euforije. Prestar sam za to.

Cid-xp
25-06-2019, 23:46

Gledaj, al treba li "desnici" 5 kandidata kao 2010. pa da se u toj zbrci od drveta ne vidi šuma, te na kraju u drugi krug na megdan moskovskoj pravdi prođe onaj najslabiji. Kao rezultat tog sukoba i zbrke na "desnici" u prvom krugu mnogi birači su u drugom krugu ili ostali kući ili iz inata glasali za ustašku guju i najvećeg među pravednicima. Iskustva nas uče kako "desnica" želi li pobijediti na predsjedničkim izborima smije imati najviše dva kandidata (izbori 2014. zoran pokazatelj) . Sve preko toga je voda na mlin jugoslavenskoj desnici.

Picaferaj
26-06-2019, 00:49
http://www.youtube.com/watch?v=NxqPHU0y9m4

Bobani
26-06-2019, 02:30
Pa di si Škoru smjesti među mlađe. Čovjek ima sad će pa 60 godina.

Ne padam na trikove i euforije. Prestar sam za to.

Pa ja po sebi računam, dragi moj. Ja ću ubrzo u mojem selu, u kući gdje sam se rodio proslaviti četrdeset godina dana. Kužiš! Ako budeš u blizini i vremenskoj mogućnosti, bilo bih mi drago te pozdraviti, i to hrvatski i junački.
A što se tiče Škore on ima športsko pravo natjecati se, pa ako bude politički sposoban koliko je bio glazbeno, možda imadne priliku, da ništa drugo da se RAZOČARA...
Veliki i iskreni pozdrav.
Bog!

Puntar2.0
26-06-2019, 06:45
Kada smo kod pjevaca, bilo bi zanimljivo da se Thompson kandidira. Ne mislim kao sprdnju. Mislim da bi pobjedio. E, to bi bio politicki zemljotres.

Inkvizitor
26-06-2019, 08:48
Gledaj, al treba li "desnici" 5 kandidata kao 2010. pa da se u toj zbrci od drveta ne vidi šuma, te na kraju u drugi krug na megdan moskovskoj pravdi prođe onaj najslabiji. Kao rezultat tog sukoba i zbrke na "desnici" u prvom krugu mnogi birači su u drugom krugu ili ostali kući ili iz inata glasali za ustašku guju i najvećeg među pravednicima. Iskustva nas uče kako "desnica" želi li pobijediti na predsjedničkim izborima smije imati najviše dva kandidata (izbori 2014. zoran pokazatelj) . Sve preko toga je voda na mlin jugoslavenskoj desnici.

Ne svrstavate valja Bandića u desnicu.?
Niste valjda.

On je tamo prispio jer je Hdz pucao po šavovima a Hdz je bi sve i sja. Danas on to više nije.

Desnica nema kandidata. Škoro nije kandidat desnice.

1981
26-06-2019, 09:15
Šta je to uopće desnica u Hrvata. Uzda san se u neovisne a oni nestali sa političke scene. Niti ih možeš vidit niti čuješ išta o njima.

Grunf
26-06-2019, 09:31
Pa svi su nestali, godišnji su odmori. :D Kaj bi nestali, polako osnivaju podružnice po Hrvatskoj. Do parlamentarnih će ustrojiti stranku po cijeloj Hrvatskoj. Malo su spori, ali kaj je tu je.

crni bombarder
26-06-2019, 10:48

Ne, daleko od toga, kakvih 5 kandidata.

Nego, pitam, po cemu, zbog cega, tko je odlucio, po cemu je odlucio, da je Skoro
legitimni kandidat domoljubne opcije. Ne kuzim po cemu je sad on neupitan, a svi drugi potencijalni kandidati samo su eto rastakanje glasova desnice.

Bobani
26-06-2019, 13:51
Što mislite o bivšem prvaku hrvatske športske reprezantacije Zvonimiru Bobanu. Prilažem link s Kamenjara koji je vrlo zanimljiv, osobito na kraju gdje članko pisac završava svoje ogorčenje s riječima: EVO ZORE EVO DANA, PREKO ŠKORE I BOBANA.https://kamenjar.com/skoro-kao-boban/

http://otporas.com/evo-zore-evo-dana-preko-skore-i-bobana-za-dobrim-konjom-prasina-se-dize-odnosi-se-na-skorinu-kandidaturu/

Grunf
26-06-2019, 14:10
Dobar tekst, dobar presjek i dobar, oprezan stav, po meni.

čini se da je g. Škoro već neko vrijeme imao jak predosjećaj, ili možda čak viđenje, da će ga narod zazvati. Naime, kao predsjednik ocjenjivačkog žirija u jednom nedavno emitiranom televizijskom šou imao je naglašenu potrebu, prečesto da bi bilo spontano, opetovati – “ja, kao predsjednik…”.

Pet dana prije europskih izbora napokon je svanuo i taj dan. Narod je Škoru spontano zazvao u anketi koju je za HTV provela agencija u vlasništvu Agana Begića, a gledateljstvu ju predstavila novinarka Tatjana Munižaba. E, sad, tko je to dovoljno moćan da može učiniti da te narod u anketi zazove – krugovi koji se desetljećima koriste uslugama Munižabe i Begića ili pak desno orijentirani doskorašnji savjetnici Predsjednice koji vrlo vjerojatno operativno stoje iza Škorine kandidature?

iz usta čudnih ljudi čudnog imena cure rijeke bombona kad o njemu divane. Em je divan, em je krasan, em ima istančan smisao za humor, em je dostigao najviši akademski stupanj, em zna strane jezike, em nije u politici od jučer,… kakva dikcija, kakva spontanost, kakav nastup…

Kad eto ga uvečer kod Šprajca, idući dan popodne kod Barbare Kolar. I dok nerijetki sa strepnjom otvaraju frižider i mikrovalnu u strahu da i tamo ne susretnu onoga koji je toliko očarao medijske blavore da mu bez prestanka pjevuše – šumi, šumi, javore…, uvodnikom Glasa koncila gromko odzvanja – otvor’ ženo kapiju, man’ se Očenaša… Škorofilija ipak dosiže vrhunac u komentarima dvoje spin-majstora, Leinert-Novosel i Relkovića, u HTV-ovom središnjem Dnevniku.

I neizvjesno je još samo hoće li do izbora triput ili svega dvaput gostovati kod Ace nedjeljom poslije ručka. A tamo ga sad ne očekuju neugodna pitanja, nego obasipanje silnim laudama nezabilježenim od vremena Bože od Arbitraža, preteče mu u funkciji umiljatog raspršivača domoljubnih glasova.

U velikom intervjuu Jutarnjem listu objavljenom na izborni dan Škoro je pokazao kako je iz medijskog bukvara za liječene desničare usvojio glavne zlobne konstrukcije na temu Predsjedničinog mandata. S Milanovićem ga, kao i s Josipovićem, spaja to što ga poslije eventualnog mandata ne čeka mjesto u EU, UN ili NATO, nego će ostati u Hrvatskoj. Međutim, on se time, za razliku od spomenutih, hvali i ponosi.

Inkvizitor
26-06-2019, 15:10
Ovo sam negdje čitao slično.

A tko beše autor.

crni bombarder
26-06-2019, 16:00
Zvone Boban je samo jos jedan iz plejade hrvatskih prevrtljivaca, kad je bilo isplativo onda je svoje sutiranje milicajca crpio i muzao do krajnjih granica... danas je europejac, voli Milanovica, setka se po Nionu, imao sam slucajno i ajmo reci cast da se druzim sa njim u tom ambijentu onako saroliko drustvance multietnicko, Boban nicim nije odavao dojam hrvatskog sportskog radnika. Taj se sav pretvorio u karikaturu.

Ciro broj dva. Imam dojam da bi koliko sutra sa Savicevicem i Piksijem organizirao neku humanitarnu utakmicu na Dorcolu. Ili bi kao Kitic iz Barcelone, uplatio novi semafor stadiona u Bijeljini.

crni bombarder
26-06-2019, 16:12
Tekst je dobar, mozda malo prekritican ali komentari su sumanuti... poletili neki desnicari za Skorom, branice ga do zadnjeg Bobana.

Meni sve vise taj Skoro djeluje kao duda varalica onako, da slucajno desnica ne kandidira nekog tko nije po volji raznoraznim munizabama i inim.

Puntar2.0
26-06-2019, 16:25
Crni, koga bi ti kandidirao.

Picaferaj
26-06-2019, 20:10
Ajde Crni. Odgovori Puntaru. Dopizdilo mi čekat. :)

skater
26-06-2019, 23:32
Pa ako podržavaš "ubrzanje procesa" onda tribaš, ako si dosljedan, podržavat Trumpu više nego Hillary jer "Nikada u povijesti nije došlo toliko uljeza iz Trećeg svijeta u SAD kao za Trump-a."

ja ne znam zašto se idioti iz Google-a toliko trude da spriječe ponavljanje "slučaja Trump" iz 2016.

http://www.youtube.com/watch?v=VB2f6YDCkC8

Hillary bi još jače potencirala sukobe na međunarodnoj sceni kao i suludu kultur-marksističku politiku koja bi ubrzala raspad američkog društva iznutra koje je ionako neizbježno.

Koliko god se trudili ne mogu kontrolirati cijeli internet i nisu jedini koji to pokušavaju od tvrtki iz silicijske doline. Nevjerojatno je koliko su ljudi iz silicijske doline odmaknuti od stvarnosti i zastupaju lijevo-liberalne i kultur-marksističke stavove bez obzira na posljedice i koliko god bilo neracionalno. Valjda blagostanje sa sobom donosi poremećaj za stvarnost jer nisu u problemima kao ljudi srednje klase čije probleme i oni jednim dijelom stvaraju poput zastupanja politike otvorenih granica, uvažanja jeftine radne snage itd.

Gelsey Azalea
27-06-2019, 00:57
Hillary bi još jače potencirala sukobe na međunarodnoj sceni kao i suludu kultur-marksističku politiku koja bi ubrzala raspad američkog društva iznutra koje je ionako neizbježno.

Koliko god se trudili ne mogu kontrolirati cijeli internet i nisu jedini koji to pokušavaju od tvrtki iz silicijske doline. Nevjerojatno je koliko su ljudi iz silicijske doline odmaknuti od stvarnosti i zastupaju lijevo-liberalne i kultur-marksističke stavove bez obzira na posljedice i koliko god bilo neracionalno. Valjda blagostanje sa sobom donosi poremećaj za stvarnost jer nisu u problemima kao ljudi srednje klase čije probleme i oni jednim dijelom stvaraju poput zastupanja politike otvorenih granica, uvažanja jeftine radne snage itd.
Šizofrena je to situacija; na Zapadu je uskrsnula neka mutirana verzija usudim se reći komunizma. Kao neki lonac u kojem je ubačeno ultra lijevi liberalizam, divlji kapitalizam, marksizam...sve zamislivo i nezamislivo zajedno. Sad se to sve zajedno kuha i brćka..

Bobani
27-06-2019, 04:14
Pustite vi za sada američku politiku po strani. Oni imaju svoje izborne probleme a mi Hrvati naše. To je demokracija koja je više škodila ljudskom napredku nego, recimo sve diktature. Poznato je da u diktaturama nije bilo "mile lale", nego je sve bilo po liniji. Skreni s linije, zna se šta je i koji je slijedeći korak.
Kod nas Hrvata je drugačije. Iz škola man je usađena diktarura, tj. strah da kažemo što hoćemo, a na koncu ispadne da za svoje mišljenje moramo odgovarati, pa čak i u zatvor ići. To se danas dešava u Hrvatskoj, Prije dan/dva je u gradu Rijeka bio mimohod za hrvatski državni praznik i na tom mimohodu se pojavila skupina sa hrvatskom zastavom na kojoj je bio hrvatski stari i povijestni nacionalni grb s prvim bijelom poljem. Pogodite šta? Javila se vlast, čija, nemote mene pitati koja je tu hrvatsku zastavu sa prvim bijelim poljem nazvali "ustaškim simbolom". http://otporas.com/jeli-moglo-bez-toga-istaknuta-hrvatska-zastava-sa-prvim-bijelim-poljem-koju-vlasti-zovu-ustaski-simbol/ Dokle ćemo tako?!
Zato sam ja za nove snage, za mlađe snage, za one snage koje nemaju HIPOTEKE KRIVNJE SVOJIH ĆAĆA, RODITELJA IZ PROŠLOSTI.
Svi kandidati za predsjewdničke izbore imaju svojih obiteljskih veza bilo fašizma, bilo komunizma, bilo antifašizma, ali se ne može reći "bilo ustaštva", jer je to davno bilo, što znači da ustaštva više nema, ali zato ima ostatka ostataka "smrt fašizmu, sloboda narodu", ili druže tito mi te se kunemo, da sa tvoga puta neskrećemo...

Svi za Miroslava Škoru!!!!!!!!!!

http://otporas.com/jeli-moglo-bez-toga-istaknuta-hrvatska-zastava-sa-prvim-bijelim-poljem-koju-vlasti-zovu-ustaski-simbol/

Inkvizitor
30-06-2019, 11:21
Što je Glasnović izjavio da razmišlja o kandidaturi za predsjednika.

Ako to učini šanse su mu minimalne skoro nepostojeće ali ja osobno bi makar izišao na izbore.

Puntar2.0
30-06-2019, 13:07
Mislim da ideja nije dobra. Mislim da su mu sanse minimalne, jer su Hrvati postali veci Austrijanci od Austrijanaca, i bit ce municija za napade ala "igraci HDZa".
Sada definitivno nije pravi trenutak. Neka to rijesavaju Koko i Skoro.

Puntar2.0
30-06-2019, 13:10
Ako sam dobro razumio Skoro trazi odstete za hrvatske logorase, koje su odvukli u Srbiju.
To je onako minimum, minimuma, ne znam bil' to procjenio kao podilazenje ili sto.

Inkvizitor
30-06-2019, 13:19
Što nije trenutak. Nastranu izgledi ali trenutak je baš sad

Bobani
30-06-2019, 15:10
Sinoć sam bio, kažem sinoć subota 29 lipnja 2019. kod jednog prijatelja Hrvata na večeri. Bilo je društvo svih pogleda. Za vrijeme objeda ozbiljno se je razgovaralo o izborima. kako sam površno poznavao nazočne samo sam slušao i tu i tamo ubacio po koju riječ tako da nikoga nebi provocirao. Ali što je upodljivo bilo je to da su skoro svi bilo uveliko rezervirani i prema KGK i Milanoviću Osobito domaćin Mladen od Žepča - Hrvatska Bosna - koji je od prvog dana bio u HVO. meni se činilo sinoć kao i sada da je taj Mladen znao što je govorio. Govorio je to da u Hrvatskoj imaju dvje struje HDZ i SDP kao i u Ameriki Demokrati i Republikanci. Ostali su samo dobro došli demokratskim putem na izbore. Rekao bih da je domaćin sinoć bio najgrlatiji, jer je htio kao domaćin sve nazočne uvjeriti da su KGK i Milanović uhodani stranačari i iz prošlosti i kao takovih nose Hipoteku grijeha njihovih roditelja koji su bili obožavatelji Tita i Jugoslavije. To se može vidjeti i moglo se je vidjeti iz njihovih nedavnih izjava i polaganja vijenaca prvim odredima antifašizma koji se je borio tada već protiv postojeće hrvatske Države, nastavlja domaćin Malden te zaključuje da najveću priliku ima Miroslav Škoro jer iza sebe nema ama baš nikakove HIPOTEKE PROŠLOSTI bilo iz redova brigada ili redova bojnih.
Dakle, ukratko, nastavlja domaćin Mladen GLASUJMO SVI ZA MIROSLAVA ŠKORU, jer će on promijeniti postojeći i uhodani politički ESTABLISHMENT koji svoje korijene crpi iz prošlosti.

crni bombarder
30-06-2019, 16:18
Glasnovic nece proci prvi krug to je 100% i kandidatura bi bila cisti dispet, ali eto ja bi opet njemu glas dao. Bar u prvom krugu.

Za drugi krug, ako prodju Kolinda i onaj sdp-ov kriminalac, ni ne izlaziti. Ako pak prodje Skoro nekim slucajem, dati njemu glas, mada sumnjam. Mislim moguce da ce proci u drugi krug ali da pobijedi, ne vjerujem.
Izbori kod nas ionako nisu regularni, duboko vjerujem da se glasovi kradu, dva krila partije to rade jako dobro i nece oni dopustiti da netko drugi pobijedi.

Gelsey Azalea
30-06-2019, 23:24
Ma ja bih glasala za Glasnovića bez obzira na ankete, na šanse! To bi mi bio čisti užitak, moja politička poruka! Koli i Zoki ne dolaze u obzir ni u ludilu, za Škoru tek u drugom krugu. Ali za Glasnovića uvijek. On bi za nas bio kao onaj general Bolsanaro u Brazilu.

Gelsey Azalea
30-06-2019, 23:30
Još ne znam na čemu sam kad je u pitanju Škoro...valjda će neke stvari biti jasnije za šest mjeseci.

Inkvizitor
01-07-2019, 06:50
Ma ja bih glasala za Glasnovića bez obzira na ankete, na šanse! To bi mi bio čisti užitak, moja politička poruka! Koli i Zoki ne dolaze u obzir ni u ludilu, za Škoru tek u drugom krugu. Ali za Glasnovića uvijek. On bi za nas bio kao onaj general Bolsanaro u Brazilu.

Isti stav što se tiče Glave. Za Glasnovića s guštom u prvom krugu a ako ne uđe u drugi, budimo realni ovakvi kao mi su teška manjina) u drugom krugu bi vjerojatno apstinirao od glasanja.

Sekstant
01-07-2019, 09:07
tribalo bi poslusat sta govori cijenjeni Bobani. Couk je lipo obrazlozija zasto MS. Na stranu sad sta san isto cita prije par godina u vezi liepe plavke, jos prije vjv apropo Jace... :kava

Picaferaj
01-07-2019, 11:12
Ako sam dobro razumio Skoro trazi odstete za hrvatske logorase, koje su odvukli u Srbiju.
To je onako minimum, minimuma, ne znam bil' to procjenio kao podilazenje ili sto.

Pozvalo ga da pogleda "Glavu dolje, ruke na leđa" pa je nakon gledanja to rekao, kao reakcija na film." Kampanja još nije počela, prezentacije programa i politike tek slijedi.

Picaferaj
01-07-2019, 11:20
tribalo bi poslusat sta govori cijenjeni Bobani. Couk je lipo obrazlozija zasto MS. Na stranu sad sta san isto cita prije par godina u vezi liepe plavke, jos prije vjv apropo Jace... :kava

Škoro ne ide u istu rečenicu sa Jacom i Kokolindom. Jacu niko nikad nije izabra za ništa a Kokolinda, ušminkanija verzija Jace, je profitirala glasovima kontra Josipovića. I jedna i druga su organski povezane sa tekovinama NOB-a.
Škoro, na drugu ruku....
http://www.youtube.com/watch?v=qAdaejHHrEs

Grunf
01-07-2019, 11:22
Glava je legenda, nadam se da će se kandidirati.

goran2hr
01-07-2019, 11:44

Ima nešto simpatično u njegovoj naivnosti i zanesenosti. Slično kao i kad Kolinda otiđe kod prekomorske dijaspore i oni ju slave, jer (valjda zbog daljine) nemaju pojma tko je ona i što radi. Razvuku zastavu i osmjehe, slikaju se i ludo se zabavljaju, a koristi nikakve.

Sa druge strane (zasada) u pravu je, utoliko što će ipak trebati glasati za Škoru, jer su konkurencija hodajuće katastrofe. Pa će tako trebati glasati za Škoru u II krugu, a vjerojatno i u prvom krugu (da se u II krug progura njega umjesto Kolinde).

Završe li u II krugu Kolinda i Milanović, svejedno izlazim na biralište, kako bi precrtao listić i štogod napisao na njega.

Picaferaj
01-07-2019, 12:19
Glasnović nema ni teoretske šanse..kao ni Sunić. Najoptimalnija solucija bi bila Škoro predsjednik a Glava i Sunić glavni savjetnici. Ne bi volio da se Glava kandidira i dodatno rascjepkuje glasove. Jebaš "slanje poruke" i privatni gušt koje niko ne obadaje.

Inkvizitor
01-07-2019, 12:22
Glava možda nema al zašto Sunić koji je avion u svakom pogledu za Škoru.

Ako bude Glava ima moj glas a Škoro me ne zanima.

Picaferaj
01-07-2019, 12:39
Glava možda nema al zašto Sunić koji je avion u svakom pogledu za Škoru.

Ako bude Glava ima moj glas a Škoro me ne zanima.

Ka prvo niko nije avion za Škoru a ka drugo Sunić, skupa sa Glavom, je bio česti gost/govornik na raznoraznim konferencijama koje mainstream mediji karakteriziraju kao "bijelački supremacizam", "nacizam" i sličnim etiketama. Pa Sunić ne bi imao neprijatelje samo kod nas nego i u relevantnim međunarodnim krugovima.

Inkvizitor
01-07-2019, 12:46
I onda daj nam Škoru da priča viceve o babama i snašama jer ne bi imao neprijatelja ovdje i u međunarodnim krugovima.

Pa koji će mi moj onda ??????

Picaferaj
01-07-2019, 13:03
I onda daj nam Škoru da priča viceve o babama i snašama jer ne bi imao neprijatelja ovdje i u međunarodnim krugovima.

Pa koji će mi moj onda ??????

Ma daj, jebate. Pogledaj intervju sa Škorom iz 2014. (Presica) koji sam zalipija na temi o predsjedničkim izborima. Od oko 20. minute. Politika nije umijeće nemogućeg. A Sunić i Glava su "nemogući" kao predsjednici. Kao savjetnici koje se ozbiljno sluša bili bi bombe.

Inkvizitor
01-07-2019, 13:36
OMeni je čisti cirkus da Sunić bude savjetnik Škori.

To je kao da Jerko Tipurić asistira Baki.

Pogledat ću rađe Škorin intervju na N1 kod one Faberove ljubavnice, isječak koji sam pogledao bilo mi je muljanje i izmotavanje oko ZDS.

https://youtu.be/Mwb6FMr357I

crni bombarder
01-07-2019, 13:54
Za Sunica nije culo 90% Hrvata

Picaferaj
01-07-2019, 13:55
OMeni je čisti cirkus da Sunić bude savjetnik Škori.

To je kao da Jerko Tipurić asistira Baki.

Pogledat ću rađe Škorin intervju na N1 kod one Faberove ljubavnice, isječak koji sam pogledao bilo mi je muljanje i izmotavanje oko ZDS.

https://youtu.be/Mwb6FMr357I

Čuj..i za mene su i Sunić i Glasnović puno jači igrači od Škore. Ali ..nemaju šanse zaigrat u prvom timu. A u politici ionako najjači igrači igraju iz pozadine, iz sjene. A to nije izmotavanje oko ZDS..nego mudar i diplomatski način da se kaže, na neprijateljskom teritoriju, tj.
mediju,"ako nije smetao početkom devedesetih zašto bi smetao sada?".

P.S. Zašto ne bi pogleda i jedno i drugo..i treće i četvrto pa onda donija sud?

crni bombarder
01-07-2019, 14:01
Ti stvarno vjerujes da bi Glasnovic mogao biti savjetnik Skori?

Ili Sunic... na stranu sto je to tragikomicno jer je Skorou odnosu na Sunica obicni seoski stihoklepac, ja mislim da njih Skoro nikada ne bi angazirao. Nije popularno, jelte.

Prije cemo u tom uredu gledati Vlatku Pokos, Jelenu Veljacu i slicne prikaze. Zivi bili pa vidjeli.

Picaferaj
01-07-2019, 14:15
Ti stvarno vjerujes da bi Glasnovic mogao biti savjetnik Skori?

Ili Sunic... na stranu sto je to tragikomicno jer je Skorou odnosu na Sunica obicni seoski stihoklepac, ja mislim da njih Skoro nikada ne bi angazirao. Nije popularno, jelte.

Prije cemo u tom uredu gledati Vlatku Pokos, Jelenu Veljacu i slicne prikaze. Zivi bili pa vidjeli.

Sve bi to šta si reka možda stajalo da nije jedne činjenice..da onaj koji više zna, koji je pametniji i obrazovaniji savjetuje onoga ko manje zna a ne obratno. Nisam reka da će Sunić bit' savjetnik Škori niti da bi mogao nego da bi bilo dobro kad bi bio. A to da je Škoro neki seoski stihoklepac u usporedbi sa bilo kime..to obisi mačku o rep. I on je i obrazovan i inteligentan i, najvažnije, dobro poznaje "stanje na terenu". A i puno bolji komunikator je i od Glave i od Sunića zajedno.

Puntar2.0
01-07-2019, 14:39
Koliko ja znam Skoro je situiran. Cak mislim da bi se on otrgao kontroli. Kome god.
Kratko sam pomislio da su mu prognosticirali jos par godina, pa da je odlucio uloziti to vrijeme u nesto pozitivno.
Ne znam.
I moji favoriti su drugi, ali protiv njega ne bih drukao, bar sada.

Inkvizitor
01-07-2019, 15:03
Kako može biti bolji komunikator od Sunića ne kužim. Od Glave u redu, to nije sporno, mada i Glava zna ubost jebenu poantu kad je u formi ali kako bolji komunikator od Sunića. Sunić je energija, Škoro je letargija.

Bobani
01-07-2019, 16:35
Ako netko skokne malo na Kamenjar tu može pronaći koješta, osobito u komentarima protiv Škore. Jedan komentator, ja bih ga prozvako radije "provokator" je donio njegovu vojničku sliku iz 1981/82. Pa za Boga miloga zar tada hrvatski mladići nisu živjeli u svijetski priznatoj državi Jugoslaviju koja je imala državničku ovlast pozvati svakoga mladića u vojsku kada za to vrijeme dođe. Bolje je da je Škoro i drugi mladići otišli u YU vojsku i ostali kod kuće, nego, recimo na tisuće i tisuće drugih hrvatskih mladića koji su iz prkosa titi i njegovoj JNA otišli u emigraciju - uključivši i mene - i tako se za vejeke vjekova izgubili u tuđem svijetu za HRVATSKU.

DESET ZAPOVJEDI KOMUNISTA - ILI DESET ANTIFAŠISTIČKIH ZAPOVJEDI KAKO SE BORITI PROTIV HRVATSKE DRŽAVE I POBITI HRVATSKE SVEĆENIKE FRANJEVCE NA ŠIROKOM BRIJEGU I DRUGDJE...
http://otporas.com/deset-za...

Bobani
01-07-2019, 16:56
Prilažem link gdje se može vidjeti slika Miroslava Škore u odori JNA iz 1981/1982 godine.

http://otporas.com/buduci-predsjednik-neovisne-drzave-hrvatske-miroslav-skoro-svi-za-miroslava-skoru-na-dolazecim-izborima/

Picaferaj
01-07-2019, 17:21
Kako može biti bolji komunikator od Sunića ne kužim. Od Glave u redu, to nije sporno, mada i Glava zna ubost jebenu poantu kad je u formi ali kako bolji komunikator od Sunića. Sunić je energija, Škoro je letargija.

Sunić puno brlja, način komunikacije mu je skoro na granici iritannog. Za uspjeh u politici znanje (i srce), koje Sunić neosporno ima, nije dovoljno. Potribno je imat sposobnost tečnog prenošenja tog znanja široj publici jednostavnom i slušljivom terminologijom. A to Škoro ima. Škorin jedini nedostatak, po meni, je da nema malo Glasnovićeve "vatre", da je malo premekan.

Picaferaj
01-07-2019, 17:39
Koliko ja znam Skoro je situiran. Cak mislim da bi se on otrgao kontroli. Kome god.
Kratko sam pomislio da su mu prognosticirali jos par godina, pa da je odlucio uloziti to vrijeme u nesto pozitivno.
Ne znam.
I moji favoriti su drugi, ali protiv njega ne bih drukao, bar sada.

Meni je Škoro, dok se nije kandidira, bia "light" verzija Thompsona, pjevač 3 pisme koje mi se sviđaju za popizdit (Sude mi, svetinja i vrijedilo je). Budući da ne gledam TV i ne ne čitam magazine ni bilo koju štampu, nisam zna bog zna šta o njemu. Ali sam počeo kopati nakon šta se kandidira i što više iskopam to mi se više sviđa.

1981
01-07-2019, 18:23
Prilažem link gdje se može vidjeti slika Miroslava Škore u odori JNA iz 1981/1982 godine.

http://otporas.com/buduci-predsjednik-neovisne-drzave-hrvatske-miroslav-skoro-svi-za-miroslava-skoru-na-dolazecim-izborima/

Bogami čin desetara triba se zasluzit. Smenon su daleke 1982 bila dva tipa ercegovca. Jurčević i Vukojević. Predlaže poručnik Jovičić inače Srpski provokator iz Tuzle njih u učionici da se prime u SK i boga mi i jedan i drugi to odbiju. Mene nisu nikad predložili za ništa. Jedini ja i jedan Šiptar ni obuku nismo prošli tako da smo nakon šest miseci zadužili japaner(mislin da se tako zva) i čistili smo kasarnu do kraja vojnog roka.

crni bombarder
01-07-2019, 18:43
Rijetko citam Kamenjar ali sudeci po naslovima i prostoru koji joj daju, oni protaziraju Kolindu.

Sto je meni tragikomicno.

Opcenito sve cesce vidim nebulozne tekstove u kojima Kolindu brane od "odnarodjenog HDZ-a" (kao da ona nije dio Plenkijeve ekipe) i sve cesce postpalice poput "takozvana hrvatska desnica" (to je upuceno nama koji kritiziramo Kolindu) ili "opskurni desnicarski portali".

Elem, Kolinda i Porfirije su Hrvati po mjeri, mi koji smo protiv Kolinde, mi smo opskurni takozvani desnicari.

Samo jos fale herceg cetnici da nam daju koju disciplinsku o hrvatstvu.

Kazem ja, nenormalan narod.

Inkvizitor
01-07-2019, 18:58
Kažu da je Škoro projekt Vrkića i Radeljića da se osvete Kolindi.

Ja Sunića uživam slušat, to meni nije brbljanje nego energija bez političke korektnosti za razliku od Škorinog prenemaganja. No on je očigledno drastično neambiciozan čovjek.

Ima par dobrih pisama i to je to. Kolindu prezirem o jugodesnici tipa Milanče neću uopće, tako da njušim napokon svoju izbornu apstinenciju bez sekirancije.

Picaferaj
01-07-2019, 20:16
Kažu da je Škoro projekt Vrkića i Radeljića da se osvete Kolindi.

Ja Sunića uživam slušat, to meni nije brbljanje nego energija bez političke korektnosti za razliku od Škorinog prenemaganja. No on je očigledno drastično neambiciozan čovjek.

Ima par dobrih pisama i to je to. Kolindu prezirem o jugodesnici tipa Milanče neću uopće, tako da njušim napokon svoju izbornu apstinenciju bez sekirancije.

Ono "brljanje" nije bia typo..nego baš brljanje. U smislu da skače sa jedne teme na drugu prije nego što završi šta je počeo..i to u stilu koji, barem meni, nije baš najtečniji. al' i meni ga je gušt slušat, jer, ka i ti, znam o čemu govori. Na engleskom, ka i Glasnić, je još bolji, tj. "učeniji". Ali to nije način komunikacije koji može privući široke mase koje su neophodne za dočepat se funkcije.

Šta se tiče Škore..boli me kurac čiji je, ako je ičiji, projekt. Slušajući njegove stare intervjue imam dojam da se on odavno poigravao sa idejom da uskoči u utrku za neku važnu funkciju s koje može nešto mijenjati na bolje ako mu se ukaže prilika. Naravno, možda griješim. Ja sam ipak na početku prošle predsjedničke kampanje bio za Kujunđića. :) A sada sam za Škoru i bit ću sve dok ne zasere nešto. Ne čekam nikoga boljeg od njega jer boljeg ne vidim nigdi. Eno onaj Jurišiić naprimjer ima besprijekoran program/listu šta će napravit čim postane predsjednik i znanje ravno znanju Sunića al' jebiga, lik je umišljeni redikul pa zato i neizaberljiv.

Inkvizitor
01-07-2019, 20:34
Dodatni odmak koji u meni izaziva Škoro je da ga podržava Bujanec.

Ispao je zadnje smeće prema NHR i imam totalni odmak od svakoga koga on promovira.

Koga taj gnom podržava, tu nisu čista posla.

Meni Sunićevo "preskakanje" ne smeta , dapače brzo misli i elaborira. Gušt ga je slušat. Smeta mi jedino što je totalno neambiciozan.

Caprienti
01-07-2019, 20:52
Glasnović nema ni teoretske šanse..kao ni Sunić. Najoptimalnija solucija bi bila Škoro predsjednik a Glava i Sunić glavni savjetnici. Ne bi volio da se Glava kandidira i dodatno rascjepkuje glasove. Jebaš "slanje poruke" i privatni gušt koje niko ne obadaje.

Škoro jedini može doprijet do "širokih masa". iako i Škoro je mekan tip, bogatog vokabulara, ali svijestan da je "desnica" verbalno politički dosta ograničena zbog 2ww, jer ljevičarima i kojekakvim sektaškim krugovima od amerike do rusije, koji su glavni krivci za krvoproliće u 2ww, itekako odgovara ta tema na kojoj stvaraju konflikt, a tobože su za mir u svijetu, je za mir u svijetu a redovno kure frku i političke podjele razdore i mržnju unutar istih naroda, neka se svi zapitaju zašto je to tako, i čiji je to interes ? pogledo sam ovaj video na N1, i Škoro pokazuje da malo zna o 2ww, kada vjeruje da je cyklon B bio realnost u logorima, zato jer su tako to predstavili Židovi antife i ameri i rusi, di bi oni lagali, ta vidimo danas kako ništa ne lažu, što bi onda lagali nešto o sukobu u kojem su svu krivnju za sve svalili na gubitnike rata. jer tako je naravno za njih najlakše i najbolje.

sve je to sizifov posao, jer su političke elite i općenito elite odavno korumpirane i u guzici ovih sektaša koji ih hrane, tako da tu jedna lasta ne čini proljeće. Škoro možda ima dobre namjere, ali ako i bude izbaran nekim čudom, bit će maksimalno ograničen od ovih naših "prodanih duša" i onih koji šire dezinformacije tako uspješno od 1ww i 2ww. oni mogu od Isusa napraviti Sotonu, i od Sotone Isusa, tako se i ponašaju od svih tih većih konflikta, u kojima su ti tobože genijalci pravednici i poštenjaci pobjedili "sile zla". sve su oni to tako lijepo predstavili, i u to sve debela većina europljana i amerikanaca vjeruje, ali ima jedan "mali problem" u svemu tome, sve to je jedna velika sotonska laž. a sotona se rodio u laži, i živi u laži, stoga niti jedan vjernik i pravednik ne može biti na strani laži, odnosno na strani sotone. zato mene previše ne jebe politika više, jer su ove sotone to tako lijepo okupirale za sebe, da tu jedan čovjek ne može učiniti razliku ni da je čudotvorac.

Picaferaj
01-07-2019, 21:18
Škoro jedini može doprijet do "širokih masa". iako i Škoro je mekan tip, bogatog vokabulara, ali svijestan da je "desnica" verbalno politički dosta ograničena zbog 2ww, jer ljevičarima i kojekakvim sektaškim krugovima od amerike do rusije, koji su glavni krivci za krvoproliće u 2ww, itekako odgovara ta tema na kojoj stvaraju konflikt, a tobože su za mir u svijetu, je za mir u svijetu a redovno kure frku i političke podjele razdore i mržnju unutar istih naroda, neka se svi zapitaju zašto je to tako, i čiji je to interes ? pogledo sam ovaj video na N1, i Škoro pokazuje da malo zna o 2ww, kada vjeruje da je cyklon B bio realnost u logorima, zato jer su tako to predstavili Židovi antife i ameri i rusi, di bi oni lagali, ta vidimo danas kako ništa ne lažu, što bi onda lagali nešto o sukobu u kojem su svu krivnju za sve svalili na gubitnike rata. jer tako je naravno za njih najlakše i najbolje.

sve je to sizifov posao, jer su političke elite i općenito elite odavno korumpirane i u guzici ovih sektaša koji ih hrane, tako da tu jedna lasta ne čini proljeće. Škoro možda ima dobre namjere, ali ako i bude izbaran nekim čudom, bit će maksimalno ograničen od ovih naših "prodanih duša" i onih koji šire dezinformacije tako uspješno od 1ww i 2ww. oni mogu od Isusa napraviti Sotonu, i od Sotone Isusa, tako se i ponašaju od svih tih većih konflikta, u kojima su ti tobože genijalci pravednici i poštenjaci pobjedili "sile zla". sve su oni to tako lijepo predstavili, i u to sve debela većina europljana i amerikanaca vjeruje, ali ima jedan "mali problem" u svemu tome, sve to je jedna velika sotonska laž. a sotona se rodio u laži, i živi u laži, stoga niti jedan vjernik i pravednik ne može biti na strani laži, odnosno na strani sotone. zato mene previše ne jebe politika više, jer su ove sotone to tako lijepo okupirale za sebe, da tu jedan čovjek ne može učiniti razliku ni da je čudotvorac.

To mu nije hendikep u utrci za predsjednika. Niko danas se ne more razbacivat istinom o WW2 i računat na uspjeh.
najoptimalnija solucija ne znači najbolja. Nego najbolja moguća. Tuđman naprimjer je ima masu mana i napravia masu grešaka al' je bia bolji od bilo koga drugoga.

A to da će Škoro, u slučaju uspjeha i u slučaju da je baš onakav kakav ja sad mislim da je, bit pod neviđenim udarom i raznoraznim ograničenjima..naravno da 'oće. A Sotona more samo ono što mu Bog dopusti. A Bog sasvim sigurno ima jake razloge zašto dopušta to što dopušta. Prije ili' kasnije ćemo doznat te razloge.

Picaferaj
01-07-2019, 21:26
Dodatni odmak koji u meni izaziva Škoro je da ga podržava Bujanec.

Ispao je zadnje smeće prema NHR i imam totalni odmak od svakoga koga on promovira.

Koga taj gnom podržava, tu nisu čista posla.

Meni Sunićevo "preskakanje" ne smeta , dapače brzo misli i elaborira. Gušt ga je slušat. Smeta mi jedino što je totalno neambiciozan.

To (boldano) razumim al' se ne slažem s tim. Jer tako Bujanec utječe na tebe ((ja protiv jer je on za). A Boga mi, takav lik neće utjecat na mene i na moj izbor.
Ni Nezavisni nisu odigrali dobro, sami su dali dosta municije protivnicima. A od nekih pristaša su napravili protivnike i ravnodušne.

goran2hr
02-07-2019, 04:09
http://otporas.com/liepa-plavka-za-novi-drugi-predsjednicki-mandat/

Kolega nikako da nauči. Opet je namamljen sirenskim zovom liepe plavke. Ma nije ona zapravo tako loša, nego ti savjetnici oko nje..... Još samo da se ponovno slika u hrvatskom dresu i crkvi - ljubav će se ponovno rasplamsati i by by Škoro!
Dajte odlučite se više.

Gelsey Azalea
02-07-2019, 08:10
Ma Bujanec je neprofesionalni gad koji radi za desno krilo HDZ-a. Samo je trebao biti NEUTRALAN po pitanju Neovisnih i Suverenista. Napravio je Neovisnima ogromnu štetu i tu mi se zauvijek zgadio.

Inkvizitor
02-07-2019, 08:50
Gadljiv do te mjere da ne podržavam nikoga koga on promovira jer je to u startu sumnjivo. Čak i Sunića propitkivam odkad je nastavio dolazit kod njega i ti mu zamjeram što u kampanji nije rekao " NE. Ne dolazim kod tebe na ovaj način"

Od njega se ljudi moraju distancirati jer se stvorila fama da on određuje ritam tko će predstavljati političke Hrvate.

Zamisli koja je to katastrofa.

Picaferaj
02-07-2019, 09:26
http://otporas.com/liepa-plavka-za-novi-drugi-predsjednicki-mandat/

Kolega nikako da nauči. Opet je namamljen sirenskim zovom liepe plavke. Ma nije ona zapravo tako loša, nego ti savjetnici oko nje..... Još samo da se ponovno slika u hrvatskom dresu i crkvi - ljubav će se ponovno rasplamsati i by by Škoro!
Dajte odlučite se više.

Nacional, Jelinić..koji je uništio Karamarka koji je od Kokolinde napravio predsjednicu. Nije ga Kokolinda neki dan slučajno pozvala na Pantovčak kao uvaženog gosta...skupa sa Manolićem. Ovo može samo dodatno naštetit kraljici Balkana.

1981
02-07-2019, 10:16
Da se napravi anketa ulicama Splita od 100 ljudi mozda bi dvoje znalo ko je Sunić sa naglaskon možda. Ja san za njega prvi put cuja kad je dava neku izjavu u Bujanca prije godinu dana.

Inkvizitor
02-07-2019, 10:19
Dobra kampanja to riješi u mjesec dana.

Tko je znao za Mikšića pa da nije pokraden ušao bi u drugi krug.

1981
02-07-2019, 10:27

Da ima neznan kakvu kampanju nema sanse da bi Sunic uvatija 5% a puno san i reka. Po meni redosljed za buducega predsjednika je 1.Kolinda 2.Skoro 3.Milanovic i tu prica zavrsava!!!!!

Inkvizitor
02-07-2019, 10:39
E pa zato i ja kažem da je tu izborna apstinencija jedina opcija za mene.

Ili izić i poništit listić.

Puntar2.0
02-07-2019, 16:07
Bujanec voli Skoru koliko je volio Hasanbegovica, dok ga je gurao. Ne radi on ista iz simpatije, vec iz svojih osobnih razloga. A kako su se Neovisni odmakli iz njegovog kruga, moze i Skoro.
To mu nije handicap, a i Tomasicka podrzava Skoru jer eto, podrzava Bujo malujo.
Handicap koji a vidim je da nemam pojma kakav ce ispasti ako stvarno pobjedi.

Puntar2.0
02-07-2019, 16:13
Ali to je uvijek rizik. Mislim da opciji Neovisni ostaje samo tiha potpora ili sutnja i apstinencija. Napadati Skoru ne bih preporuccio.

crni bombarder
02-07-2019, 16:16
Realno, sudeci po izbornim rezultatima, misljenje NZH nije toliko bitno. Napadali oni ili podrzavali bilo koga, to ce uticati na misljenje par % glasaca.

Puntar2.0
02-07-2019, 18:13
Pa dobro, onda neka sute i uzmu Krokolindi par %, makar dva.

Picaferaj
02-07-2019, 19:59
Ali to je uvijek rizik. Mislim da opciji Neovisni ostaje samo tiha potpora ili sutnja i apstinencija. Napadati Skoru ne bih preporuccio.

Sve osim otvorene podrške Škori bi bila kobna glupost za Neovisne. Ne podrže li ga, ili ako izbace svog kandidata, bit' će dokrajčeni novim optužbama da su "protiv zajedništva"

Gelsey Azalea
02-07-2019, 23:25
Gadljiv do te mjere da ne podržavam nikoga koga on promovira jer je to u startu sumnjivo. Čak i Sunića propitkivam odkad je nastavio dolazit kod njega i ti mu zamjeram što u kampanji nije rekao " NE. Ne dolazim kod tebe na ovaj način"

Od njega se ljudi moraju distancirati jer se stvorila fama da on određuje ritam tko će predstavljati političke Hrvate.

Zamisli koja je to katastrofa.
Meni je to krajnje zabrinjavajuće da si na desnoj sceni praktično mrtav ako nemaš potporu Bujanca! Tko je Bujanec da on odlučuje, sastavlja liste i vlada desnom scenom?! Neovisnima je jako malo trebalo da osvoje mandat (nekih 0,7 posto) i da su samo 20-30% prostora dobili kod Bujanca prošli bi. Škoro mi za sada ima jedan veliki minus; strastvena podrška Bujanca. Znam da to nije do Škore i ne može on reći Bujancu 'nemoj više biti za mene', ali...

Grunf
02-07-2019, 23:33
Sve osim otvorene podrške Škori bi bila kobna glupost za Neovisne. Ne podrže li ga, ili ako izbace svog kandidata, bit' će dokrajčeni novim optužbama da su "protiv zajedništva"

Zašto bi otvoreno podržali čovjeka za kojega ne znaju ima li slične stavove njihovima? Zašto bi se plašili etiketa jugomedija? Beskompromisnom borbom za hrvatski narod mogu samo rasti, kompromisi će ih uništiti.

Picaferaj
03-07-2019, 01:05
Zašto bi otvoreno podržali čovjeka za kojega ne znaju ima li slične stavove njihovima? Zašto bi se plašili etiketa jugomedija? Beskompromisnom borbom za hrvatski narod mogu samo rasti, kompromisi će ih uništiti.

Naveo sam zašto. Jugo mediji ih ne bi napadali. Nego podržavali. Napadali/etiketirali bi ih desni i "desni".Beskrompomisno se bori samo protiv smrtnih neprijatelja. U politici svaka borba je zakurac ako ne rezultira u pobjedi, u moći, sa funkcijama koje ti omogućavaju napravit promjene koje želiš napravit. A da je Škoro njihov smrtni neprijatelj..ne bi reka. Stavovi i Škore i Neovisnih su veoma dobro poznati, ne razlikuju se puno ako se uopće razlikuju. Programi su druga stvar. Nešto znamo o Škorinom programu ali baš ništa ne znamo o programu Neovisnih.

Inkvizitor
03-07-2019, 06:24
K

Meni je to krajnje zabrinjavajuće da si na desnoj sceni praktično mrtav ako nemaš potporu Bujanca! Tko je Bujanec da on odlučuje, sastavlja liste i vlada desnom scenom?! Neovisnima je jako malo trebalo da osvoje mandat (nekih 0,7 posto) i da su samo 20-30% prostora dobili kod Bujanca prošli bi. Škoro mi za sada ima jedan veliki minus; strastvena podrška Bujanca. Znam da to nije do Škore i ne može on reći Bujancu 'nemoj više biti za mene', ali...

To nije zabrinjavajuće

To je katastrofa..

Jesi vidila kako se on slika. Sa facom ko ja opasan, zajeban ja.

Škoro bi njega i moga otkantat. Ali ne iz razloga koje mi navodimo.

Bar ako je istina da je rekao kako ne želi podršku ni lijevih ni desnih ekstremista.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/veliki-intervju-miroslava-skore-za-jutarnji-progovorio-je-o-predsjednickoj-kandidaturi-hdz-u-kolindi-mamicu-bleiburgu-jasenovcu-braniteljima/8920589/

Ovo je njegov intervju za Yutarnji. Ovo je meni " Dobro jutro čaršijo na sve 4-tri strane, rekli bi Srbi.

Gelsey Azalea
03-07-2019, 08:26
Na koga je Škoro mislio kada je rekao da ne želi podršku desnih ekstremista?! Pa Hrvatska ni nema desne ekstremiste!

ZGabriel
03-07-2019, 08:47
je li cajka s Pantovčaka objavila kandidaturu, ili se nada nekoj poziciji vani pa da zbriše?

vidim Nacional je hvali, da je odbila nešto u NATO-u. prije će bit da je nisu uzeli u obzir. :zubo