PDA

Pogledaj Full Version : Milorad Dodik u posjeti Vatikanu

Inkvizitor
24-04-2019, 14:37
U početku sam mislio da se netko zajebaje. Al izgleda danije zajebancija. Međed iz Laktaša i idol šačice BH Hrvata srbofila stvarno posjećuje Vatikan i papu.

Reći će svatko, pa što će on u Vatikanu, ne govori li svaki put on i slični njemu o Vatikanu kao najvećem neprijatelju srpstva? Nema logike. Što će on tamo?

Dakle, po njegovim riječima on ide reći papi da je Stepinac podržavao ustaše NDH i Jasenovac gdje je po njemu ubijeno 500 000 Srba ( zaokružit broj to je velikosrpska osobina, da broj izgleda strašnije, što je sad par tisuća ili stotina gore-dole). Ide prosipati u Vatikan najluđu srpsku mitomaniju.

Znači hoće dati svoj obol sprječavanju kanonizacije kardinala Stepinca koje ovaj papa odgađa. Jel se ipak približio čas kanonizacije bl. Alojzija Stepinca pa su poslali međeda u preuskom odijelu da proba to nekako odgodit ili je dodatna prevencija, ne znam.

Hoće li ga papa pitati gdje je nestali skoro svi Hrvati iz tzv RS kojom međed u odijelu vlada. Tko je srušio one sve katoličke crkve po toj genocidnoj tvorevini. Hoće li ga pitati što je uradio on da se Hrvati protjerani vrate.

Hoće li, ne znam ali sami prijem tog velikosrpskog idiota izaziva čuđenje.

Grunf
24-04-2019, 14:42
Ide blatiti hrvatski narod i hrvatsku državu, kako onu u prošlosti tako i ovu danas. Zamisli tu drsku bezobraštinu da vođa naroda koji patološki mrzi papu iskorištava papu za svoje političke probitke i narušavanje ugleda Hrvatske i hrvatskog naroda.

Prije posjeta hrvatska diplomacija treba obavijestiti papu o Dodiku i RS, genocidnom entitetu i genocidu nad kršćanima u RS. Naravno, to oni neće napraviti, ali svakako bi HBK i naš kler te vjernici trebali upozoriti tko im dolazi i s kojom namjerom.

Inkvizitor
24-04-2019, 14:47
Ja stvarno misli da su to one Njuz vijesti, izmišljene. Ne možeš vjerovati. I onda međed kaže, idem reći papi ulogu Stepinca u NDH Jasenovcu gdje je pobijeno 500 000 Srba. Bez krzmanja.

Njegovi istomipšljenici su za to okrivljavali i Vatikan. Hoće li on to uradit ili će to "diplomatski" preskočit. Mislim ovo drugo. A od ovog pape što očekivati. Čim je on uključio SPC u raspravu o Stepincu , svašta se može očekivat.

Nažalost i naša HBK sluša politiku pa ne znam što se i od nje može očekivat.

Nervozni listonoša
24-04-2019, 16:19
Meded iz Laktasa u preuskom odjelu. Dobra ti je ova.

crni bombarder
24-04-2019, 16:28
po meni je tu veci krimen Vatikana i Pape, nego Dodika... a ako ce Papi Dodik docirati je li i sto je Alojzije Stepinac, tim gore po Papu.

Nervozni listonoša
24-04-2019, 16:45
Mislis da ce mu Papa povjerovati? Pa nije tu bitan laktas boy, Srbi nego "ovi nasi". Dobro kaze ona novinarka Petrovic - ozbiljna drzava bi davno to istrazila i zakljucila pricu. Na zalost mi izgleda nemamo ozbiljnu drzavu.

Humphrey
24-04-2019, 18:20
Jel ide koji hdz domoljub sa njim, neka upoznaju papu sa čovjekom bez kojeg nema budućnosti za Hrvate u BiH.

crni bombarder
24-04-2019, 19:20
Papa je vec pokazao tko je i sto je, pa je moguce i da uvazi misljenje Milorada Dodika.

Ovaj Papa je sve samo ne ono sto bi trebao biti.

A susret sa Dodikom je nekako i ocekivan, Dodik je trenutno predsjedavajuci predsjednistva BiH, Vatikan je drzava, takvi susreti su redovita pojava. To sto mi kao Hrvati nemamo svog covjeka u predsjednistvu, koji bi mogao posjetiti Papu, ipak nije krivica laktaskog vozda.

Inkvizitor
24-04-2019, 19:33
Uvažio je već, čim je stopirao kanoniziranje kardinala Stepinca.

Uobičajano je ali nije obavezno, Dodik je to mogao bez problema izbjeći, nešto tu ima.

ZGabriel
25-04-2019, 08:30
Ide blatiti hrvatski narod i hrvatsku državu, kako onu u prošlosti tako i ovu danas. Zamisli tu drsku bezobraštinu da vođa naroda koji patološki mrzi papu iskorištava papu za svoje političke probitke i narušavanje ugleda Hrvatske i hrvatskog naroda.

Prije posjeta hrvatska diplomacija treba obavijestiti papu o Dodiku i RS, genocidnom entitetu i genocidu nad kršćanima u RS. Naravno, to oni neće napraviti, ali svakako bi HBK i naš kler te vjernici trebali upozoriti tko im dolazi i s kojom namjerom.

a Papa je od jučer pa to ne zna?

biskup Komarica stalno govori o tome. a očekivati od yutelova da potenciraju vijesti o tome...teško. ispunili su program srpskim sapunicama pa nema mjesta.

Grunf
25-04-2019, 09:27
a Papa je jučer ispuzao ispod kamena pa to ne zna?

biskup Komarica stalno govori o tome. a očekivati od yutelova da potenciraju vijesti o tome...teško. ispunili su program srpskim sapunicama pa nema mjesta.

Znao ili ne znao, to je nebitno. Dodik ide papi klevetati Hrvate i ako imamo imalo dostojanstva trebamo zaštiti naše ime preko naše diplomacije i HBK i klera te upozoriti da upita Dodika što je s prognanim katolicima. Šutnja i podrazumijevanje da se sve zna nas je dovela do toga da su nas gazili 150 godina i da nas još uvijek gaze. Ništa se ne zna i treba ponavljati i utvrđivati znanje svako malo. Srbi kleveću stalno, a naši šutnja i sve se zna.

Grunf
25-04-2019, 09:31
Jel imamo mi kakvu zajednicu prognanih Hrvata iz područja današnje RS? Da barem ona pošalje neko pismo Papi?

ZGabriel
25-04-2019, 09:59
Jel imamo mi kakvu zajednicu prognanih Hrvata iz područja današnje RS? Da barem ona pošalje neko pismo Papi?

e, tebe su čekali da se toga (https://narod.hr/svijet/video-prognani-hrvati-podrucja-rs-povodom-najave-dodikova-posjeta-papi-dodik-nikada-nije-izrazio-zaljenje-zbog-protjerivanja-vise-od-200-tisuca-katolika) sjete :D

btw, VI nemate zajednicu prognanih, imamo ih mi, prognani.

Grunf
25-04-2019, 10:37
I budete poslali kakvo pismo papi?

crni bombarder
25-04-2019, 11:52
Ne ide on u Vatikan kao Dodik, vec kao predsjedavajuci predsjednistva BiH.

To sto ce se on tamo ponasati kao Dodik, to je drugi padez.

Iskoristice priliku, a u toj prici zadnji koji nesto moze reci je biskup Komarica, on je od Dodika primao priznanja i lente.
Dodik se uvijek moze skrivati iza cinjenice da on osobno nije etnicki cistio taj entitet.

Sve bi to bilo nebitno, da je Vatikan ono sto nije, i da je ovaj Papa Franjo ono sto nije. Ovako, kad oni konzultiraju svetosavsku paramilitarnu organizaciju SPC oko Alojzija Stepinca, i dok Papa ljubi noge migrantima, Dodik je vidio svoju priliku.

Inkvizitor
25-04-2019, 12:03
Pa to i je suština da je Dodik tu vidio svoju priliku. Nigdje ne piše da predsjedavajući mora ići ( može i drugi član predsjedništva) ne mora uopće ići ( nije određeno da mora biti službene posjete Vatikanu).

crni bombarder
26-04-2019, 13:27
Krajnje je licemjerno tražiti i očekivati od pape Franje da pita Milorada Dodika, aktuelnog predsjedavajućeg Predsjedništva BiH, „gdje je 95% katolika iz RS-a“, ili iz srednje Bosne, Krajine i drugih mjesta BiH. Pa ako netko zna o čemu se radi, zna biskup Franjo Komarica, koji preko pape to pitanje plasira Dodiku. Biskup je bio svjedokom iseljavanja i „humanog preseljavanja“ Hrvata (katolika) iz BiH, posebno iz Posavine i banjalučke regije.
...
Dodik joj je tada bio opozicija i ne može se danas prebacivati krivica na njega za taj egzodus. Mora se biti pravičan i pošten u ocjenama i optužbama.
...
Općepoznata je činjenica da su se Hrvati iz RS-a iseljavali po dogovorima koje su postigli Franjo Tuđman i Slobodan Milošević u Karađorđevu, te Mate Boban i Radovan Karadžić u Grazu. U ideji podjele Bosne i Hercegovine, oko koje su se dogovorili tadašnji lideri susjednih država i lideri paradržava u BiH, cijela Posavina i banjalučka krajina pripale su RS-u.
...
To ne treba reći Dodik, niti to treba pitati papa. On o tome ne mora ništa znati. O tome danas više znaju Dragan Čović i HDZ, baštinici zločinačke politike „humanog preseljenja“, njih treba pitati.
...
https://analiziraj.ba/wp-content/uploads/2019/01/570243d2-75d0-4fdb-a175-6fb50a0a0a80-ivo-komsic-2016-700x402.jpg

i tako dalje i tako dalje... u isto vrijeme ova spodoba je podguzna muha "gradjanskih bosnjackih stranaka" koje koaliraju sa Karadzicevim SDS-om, i brani Dodika, i krivi SDS, svoje koalicijske partnere... zapravo, niti ne krivi njih, kriv je Franjo Tudjman.

Zasto bi se mi cudili Dodiku, kad hrvatska picka moze puno veca govna izbaciti.

Inkvizitor
26-04-2019, 15:13
već sam mislio da su ovo gore tvoje misli.

Ovog lika ne treba komentirati ali zanimljiva mi je teza, pa što Dodik ima s tim, on ninje ratni vođa bio, čak je imao problema, bla bla, to isto hercegbosnasrpsklije znaju reć, što je vrijeđanje zdravog razuma.

Ovaj je stajao na muslimansku stranu nisam mislio da će jednakim žarom stati na srpsku.

on je uz onog pauna Kljujića služio Muslimanima u ratu kao korisni idiot i davao im legitimitet.

Oni održe ko biva sjednicu predsjedništva s njima i s one dvije srpske ikebane, pa kad ovi odu leć onda oni zovnu generale pa krene prava sjednica predsjedništva.

crni bombarder
26-04-2019, 15:56
Slucajno naisao na taj tekst.

Da, interesantno je kako stite Dodika jer "on nije kriv", mada je kriv za odrzavanje statusa RS genocidnog entiteta na terenu, kao uostalom i sve politicke strukture RS-a.
Mada, ruku na srce, povratak Hrvata tamo ne postoji, niti postoji interesovanje, sa druge strane tisuce Bosnjaka su se vratili u RS. Pustimo sad onu saku jada u Srebrenici koji su medijski interesantni, 30 tisuca Bosnjaka Prijedora su se vratili u svoja sela, Kozarac, Hambarine i slicno, danas su opet bosnjacka sela. Nedostaje ih 20 tisuca od predratnog broja, ali... slicna prica sa Janjom kod Bijeljine, zatim zvornicka bosnjacka sela, pa dobojska sela, Teslic. Gdje su Hrvati Komusine, nema ih.

Malo smo i premalo mi uradili na povratku, posavci ni ne zele nazad. Tko ce danas vratiti Jozu u Derventu kad se on vec 20 i kusur godina udomacio u predgradjima i kvartovima Zagreba. Slicno je i sa federalnim Hrvatima, Varesaci i Kakanjci recimo, ne zele se vratiti. Jasno je da postoje opstrukcije, od strane srpske/bosnjacke politike, ali mnogi koji zele vratili su se. U tom konkretnom slucaju gospodarstvo je unisteno totalno pa ne da nema povratka nego i mladi koji zive tamo, odlaze. Nema posla, nema nicega. Tek u zadnjih par godina nesto se pokrece sa mrtve tocke, najvise zahvaljujuci upravo entuzijastima koji ne zele zivjeti po Gvozdu ili Udbini ili Suskovom selu.

Ivo Komsic je jedna budala, prodana dusa, ti Komsici inace su cudna obitelj ako je suditi po dvojici predstavnika. Ja ih znam puno, istina u Kiseljaku ta obitelj nosi dva prezimena Peric Komsic, kao i mnoge obitelji iz tog kraja i to je neka odlika Hrvata Kiseljaka, ali to je to. Tamosnji Komsici su veliki Hrvati.
Ova dvojica, dno dna.

Humphrey
27-04-2019, 11:26
Kako će ova posjeta čovjeka koji negira genocid nad muslimani utjecati na daljnje odnose pape i muslimana? hoće li se noge više ikad prati?

Obraz neki neće nikad moći oprati.

Puntar2.0
27-04-2019, 11:37
Kako će ova posjeta čovjeka koji negira genocid nad muslimani utjecati na daljnje odnose pape i muslimana? hoće li se noge više ikad prati?

Obraz neki neće nikad moći oprati.
.

Doci ce i vrijeme gospodina iz Argentine.

crni bombarder
27-04-2019, 12:02
Procitao sam interesantnu analizu, da ne duljim, Dodik je prakticno pozvan u privatnu posjetu, nije isao sam od sebe nego ga je Papa pozvao, ostatak predsjednistva (da li zbog sujete da li zbog ovog ili onog, ali tako kazu) nije o tome obavjesten dakle nije ni drzavnicka posjeta... Papa Franjo ima negativan stav prema Hrvatima navodno zbog naseg iseljenistva u Argentini a ovaj Franjo je kao nekakav ljevicar u crkvi, plus tu je i pokojni belgijac ne znam sad ime, neka civija u Vatikanu, koji je tijekom rata bio prosrpski orjentiran i unazad godinama je radio protiv Hrvata, suma sumarum HKC je u nVatikanu degradirana totalno i po svemu sudeci Vatikanu je trenutno vaznije priblizavanje sa SPC i opcenito pravoslavnom crkvom, nego tamo neki Hrvati.

Nekako mislim da je tesko pobiti ove teze.

Puntar2.0
27-04-2019, 12:07
Ovaj gospodin nije per se anti-hrvatski, nego je isto toliko anti-poljski, anti-madjarski, kratko receno anti-konzervativno i nacionalno nastrojen.
Citao sam recimo Kardinala Müllera sto se tice stvari vezanih za Hrvate, i vidi se empatija, vidi se da je nekim ljudima u KC vazno stado, a nekima, nazalost i aktualnom poglavaru je najvaznije sve izvan tog stada.
To je neprirodno stanje, i regulirati ce se sa vrijemenom.

Puntar2.0
27-04-2019, 12:09
Mislim da tu postoji jaki, cak i globalni konsenzus medj' konzervativnim i desnim pripadnicima KC.

Inkvizitor
27-04-2019, 12:17
Procitao sam interesantnu analizu, da ne duljim, Dodik je prakticno pozvan u privatnu posjetu, nije isao sam od sebe nego ga je Papa pozvao, ostatak predsjednistva (da li zbog sujete da li zbog ovog ili onog, ali tako kazu) nije o tome obavjesten dakle nije ni drzavnicka posjeta... Papa Franjo ima negativan stav prema Hrvatima navodno zbog naseg iseljenistva u Argentini a ovaj Franjo je kao nekakav ljevicar u crkvi, plus tu je i pokojni belgijac ne znam sad ime, neka civija u Vatikanu, koji je tijekom rata bio prosrpski orjentiran i unazad godinama je radio protiv Hrvata, suma sumarum HKC je u nVatikanu degradirana totalno i po svemu sudeci Vatikanu je trenutno vaznije priblizavanje sa SPC i opcenito pravoslavnom crkvom, nego tamo neki Hrvati.

Nekako mislim da je tesko pobiti ove teze.

Vatrikanu je važno povezivanje sa RPC a SPC je tu kao neka spona.

SPC je iz nekog razloga bitno zaustaviti kanonizaciju Stepinca što je čudno jer što njih briga koga će katolička crkva proglasiti svecem. A Stepinac je ionako već blaženik. Mimo toga sumnjam da SPC zanima Vatikan.

Vidiš crni da to nema veze s državničkim posjetom. Slušam sinoć Dodika, zalaže se za Hrvate u biH, da su neravnopravni ovo-ono, nadrealno skroz.

Sad je li papa njega pozvao ili je Dodik zatražio prijem. Bilo koje od toga bilo, meni je misterija. Što? Odkud? Zašto?

Humphrey
27-04-2019, 12:20
Možda je papa samo želio upoznati čovjeka koji slovi za najvećeg zaštitnika hdz domoljuba i hdz katolika u BiH i time je želio poručiti svima kako hdz katolici i hdz domoljubi imaju iza sebe ne samo međeda iz laktaša nego i vatikan.

Svi ponosno zaogrnuti u zastavu duginih boja sa 4 ocila.

Humphrey
27-04-2019, 12:30
Doci ce i vrijeme gospodina iz Argentine.

Da,da, "vrijeme će odraditi svoje" to je vječna "utjeha". Tako se i Hrvati tješe još od 91.kako će vrijeme odraditi svoje i lustracija neće biti potrebna,a sve zato jer nikad nisu imali političke snage provesti lustraciju. Zato danas imamo plenkovića i mladog resslera. Tako je i u Vatikanu.

crni bombarder
27-04-2019, 16:43
Pa da, priblizavanje sa RPC a SPC je tu samo posrednik, mada mi je i to malo cudno jer SPC i RPC su dva razlicita pojma. SPC nije pravoslavna vec militaristicka svetosavska organizacija.

Mada eto, formalno su clanovi pravoslavnog svijeta. Prni mare.

Meni je od starta sumnjivo zasto Vatikan konzultira SPC popove oko Stepinca, i zasto uvazavaju njihovo misljenje.
I kakvo je to kompromiserstvo Franjinog Vatikana sa ljudima koji Vatikan vec desetljecima nazivaju centrom zla, i krive upravo Vatikan za dzenosajd sprocu nebeskog naroda.

To je ono najnize najpodlije beskarakterno politikanstvo.

Valjda je to tako i trebalo, da se bar nekima od nas, Vatikan ukaze u pravom svjetlu. Previse Hrvati gledaju u taj Vatikan sarenim pogledom i bez ikakve kritike.

Dok je bio ziv Poljak, to je bila neka druga prica. Sad pusu drugi vjetrovi.

Sta je ovaj medzed porucio Franji, tko zna. Mozemo samo nagadjati. Ne znam ko je inicirao susret, ako je vjerovati novinarima, Vatikan je zvao ovoga da dodje.

Inkvizitor
27-04-2019, 17:01
RPC je kao i SPC i sve poravoslavne crkve državna crkva. Prema tom slične su. To što je SPC najviše državna i najmilitaziranija od njih ne znači puno RPC.

Vatikan očito želi postići neki dogovor i neku "povijesnu pomirbu" kršćana što pravoslavci više manje odbijaju valjda se plašeći se da ih Vatikan želi uzeti pod svoje. Nije to krenulo od ovog pape i Ivan Pavao II je davao naznake toga za Benedikta se ne sjećam, a ovaj je to dignuo na višu potenciju. I ako tu treba malo nagaziti "vjerne Hrvate" pa nagazit ćemo ih.

SPC zvati u zajedničku komisiju oko Stepinca. pa to je karikatura.

Poziv Dodiku je karikatura. Pozvati čovjeka koji veliča one koji su svoju tvorevinu očistili od katolika, nožem ognjem i mačem, to je , ne znam kako nazvati. Možda univerzalno kršćansko praštanje, ono oprosti sve bez ostatka i bez kajanja ovog drugog ili želje da se promjeni.

crni bombarder
27-04-2019, 17:24
Interesantno je to prastanje, Stepincu ocito ne zele oprostiti ni ono sto nije uradio.

Humphrey
27-04-2019, 18:34
Poziv Dodiku je karikatura. Pozvati čovjeka koji veliča one koji su svoju tvorevinu očistili od katolika, nožem ognjem i mačem, to je , ne znam kako nazvati. Možda univerzalno kršćansko praštanje, ono oprosti sve bez ostatka i bez kajanja ovog drugog ili želje da se promjeni.

Ja bi to nazvao zlom,ali valjda može i univerzalnim kršćanskim praštanjem,ako ćemo se praviti naivnima i imati još bilo kakve iluzije o vatikanu .

IscoAlarcoN
08-05-2019, 19:18
Gadi mi se ovaj Papa... GADI...
Ovo danas je samo bilo povod...

Podrzava homoseksualce i njihove orgije (bez obzira sto e homoseksualnost po Bibliji kako god okrenes grijeh), podrzava

Uskoro ce katolička crkva odobravati i ubojstva nerodjene djece, jer moramo ici u korak s vremenom...

Do daljnjega ne idem na nedeljnu misu...

Dao Bog da mu San Lorenzo ispao u drugu ligu, kad mu vec Hajduk ne moze uci u Europu...

Puntar2.0
08-05-2019, 19:30
Kakve veze ima Hajduk sa ovime?

philly
08-05-2019, 22:02
Ahahah jeben ti dinamo srpsko ime to, i marka belinića dinamovog kuma hrvatskog krvnika