PDA

Pogledaj Full Version : Manifestacije ludila svetosavske sekte SPC-a u Hrvatskoj i regiji

Grunf
10-04-2019, 12:06
Tema za ispade SPC-a.

U Plaškoj pravoslavnoj crkvi su po naredbi episkopa Gerasima Popovića iz Karlovačke eparhije, popovi ili tko već ,ušli u crkvu i iskopali lijesove episkopa pokopanih prije 100 i više godina. Izvadili su ostatke pokopanih epsikopa, lijesove s ostacima odjeće bacili uz crkvu i odnijeli posmrtne ostatke u nepoznatom smjeru. Vjernici u Plaškom su zgroženi ovim postupcima. Inače, crkva je već duži niz godina prazna i čeka popa, tako da bi tu trebala reagirati hrvatska država i HPC te poslati popa koji će se moći brinuti o lokalnim vjernicima koji su očito prepušteni na milost i nemilost lude svetosavske sekte. Ne samo da nemaju popa nego je Karlovačka eparhija otpustila lika koji se 11 godina brinuo o crkvi.

Grunf
05-06-2019, 13:23
Pogled unazad. Pet dana dušo, ja ti ratujem, vikendom ja pričešćujem. :D

Nakon naše pobjede, prema dokumentu nađenom u radnoj sobi episkopa dalmatinskog Longina u manastiru Krka proizlazi da su neki pravoslavni svećenici aktivno sudjelovali u borbenim djelovanjima na području kupreško-glamočkog bojišta. Radi se o dopisu koji je episkop Nikolaj 5. 4. 1992. godine uputio sinodu SPC-a. Iz dopisa je vidljivo da su pravoslavni svećenici Budimir Bjeličić, Petar Jovanović, Vlatko Golić, Milorad Dušanović i Mirko Jamandžija sudjelovali tijekom '92. u borbenim aktivnostima, nespojivima sa svećeničkim pozivom. Dakle ratovali su kao teroristi i banditi.

Zbog činjenice da Srbija nije uspjela na vrijeme pružiti pomoć srpskim teroristima u tzv. Krajini, treći dan nakon Oluje Sinod srpske pravoslavne crkve pozvao je protivnike srbijanskoga predsjednika Miloševića na njegovo svrgavanje: „Sveti Sinod u svom je 'apelu srpskom narodu' optužio Miloševića da „nije dorastao povijesnoj odgovornosti i da nije sposoban dalje voditi narod“, pozivajući na stvaranje „vlade nacionalnoga povjerenja“ i ujedinjenje Miloševićevih Sloboprotivnika. Miloševićevo „neokomunističko vodstvo krije stvarnu istinu“ o tomu što se dogodilo Srbima u Hrvatskoj i BiH i „ništa ne čini za spas svoga naroda“, nastavlja SPC optužujući istodobno hrvatske snage za zločine protiv srpskih civila.

https://www.hkv.hr/hrvatski-tjednik/32024-j-buljan-srpska-pravoslavna-crkva-crkva-koja-je-u-svoje-ciljeve-ukalkulirala-terorizam-i-zlocin.html

franjevac
05-06-2019, 13:31
http://www.youtube.com/watch?v=4vWeol9lMx4

ovo više paše na ovoj temi nego na bujancu

srpska pedofilska/pederska crkva bi se komotno mogla nazvati nakon odgledane emisije

Grunf
10-06-2019, 15:18
SPC želi da opstruiše uspostavljanje pravne države i da i dalje nastavi da koristi ono što joj ne pripada saglasno pravnom sistemu države. Na taj način pokušava da ispravlja ono što su, kako to oni misle, kratkovide ovovremene politike. To saopštavaju i vrlo jasno kažu da države nastaju i nestaju, a crkva je starija od svega toga", rekao je Đukanović.

Oni veruju da je Crna Gora greškom postala nezavisna i da će nas vreme dovesti do spoznaje te greške i potrebe da opet pokrenemo izgradnju velike Srbije. Moramo, naravno, svojom postojanošću, odlučnošću i vizionarstvom da im kažemo da od toga nema ništa", rekao je Đukanović.

On kaže da će vrlo predano raditi na "obnovi autokefalne CPC u potpunom dosluhu sa osnovnim principima na kojima počiva demokratska Crna Gora i sa osnovnim programskim načelima DPS, kao temeljnog oslonca savremene države".

Đukanović je rekao da neće dozvoliti da "savremena Crna Gora živi pod diktatom jedne verske organizacije koja predstavlja relikt prošlosti, iako ne može da shvati da je to vreme odavno prošlo".

https://www.blic.rs/vesti/politika/obnovicemo-crnogorsku-crkvu-djukanovic-spc-ometa-put-crne-gore-ka-eu/m16w00r

Grunf
04-07-2019, 15:21
Svećenik SPC-a krijumčario oružje i eksplozivne naprave. Sprema li SPC neki novi rat?

Sveštenik Bojan Glišić uhapšen je u Višegradu u policijskoj akciji "Lotika", zbog sumnje da se bavio krijumčarenjem oružja i eksplozivnih materija.

Tom prilikom pronađeno je i oduzeto oko dva kilograma različitog eksploziva, više komada inicijalnih kapisli, jedna mina rasprskavajućeg usmerenog delovanja (MRUD), više komada municije različitog kalibra i više SIM kartica i mobilnih telefona", navela je Miljanović.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=07&dd=04&nav_category=167&nav_id=1562184

Grunf
25-08-2020, 09:58
Velikim saborom vernoga naroda i Svetom Arhijerejskom Liturgijom danas (28. 6. 2020.) je tradicionalno proslavljen Vidovdan u manastiru Lazarici. Mnoštvo okupljenih vernika u svetom sabranju predvodili su Njihova Preosveštenstva Episkop slavonski G. Jovan i Episkop dalmatinski G. Nikodim.
Episkop slavonski G. Jovan obratio se sabranim vernicima rekavši da je Slavonija, iz koje dolazi, poznata po tome što se u njoj nalazi sistem koncentracionih logora za koje svi znaju, ali tamo su takođe i neka mesta za koje nismo čuli.

https://www.eparhija-dalmatinska.hr/Frames-L.htm

Inkvizitor
25-08-2020, 11:01
To je onaj episkop bivsi niski specijalac. Kojega mediji duboke drzave hvale kao velikog ekumenistu.

Grunf
25-08-2020, 11:31
Kaj je stvarno bil niški specijalac?

crni bombarder
31-08-2020, 16:57
SPC po svemu sudeci osvaja vlast u CG, Milu Djukanovic se nije isplatio udar na SPC.

Kakav promasaj.

Inkvizitor
31-08-2020, 17:41
Kaj je stvarno bil niški specijalac?

Pa pisalo se o tome dosta puta.

Inkvizitor
31-08-2020, 17:42
SPC po svemu sudeci osvaja vlast u CG, Milu Djukanovic se nije isplatio udar na SPC.

Kakav promasaj.

Zašto promašaj.

To se moralo kad tad napravit.

I izdriblat će Milo Srbe bez brige. Ništa se tu još ne zna.

Grunf
31-08-2020, 21:30
Tko je ovaj Dritan Abazović? Jel to novi Sejdo Bajramović? Vidim da je lik Albanac, ali je potpisal deklaraciju o zajedničkom jeziku HR, BiH, CG i Srbije.

Hrvatima se teško odhrvati od Srba i njihovih manipulacija iako ih ima sad možda oko 100.000 u Hrvatskoj, a zamisli kak je Crnogorcima u njihovoj državi di ih nema toliko puno više od Srba. Kladim se da su Srbi doveli iz Srbije i BiH puno glasača, da su varali na svojim izbornim mjestima. 76% izlaznost, moreš misliti da u doba straha od korone toliko ljudi izađe.

Plus, tu je klasičan mamac za naivne u obliku priče o borbi protiv korupcije i kriminala, klasično srpsko oruđe kojim ruše protivnike, ali opet nisu dobili izbore, morat će napraviti široku račanovsku koaliciju da bi vladali, a Mili treba jedna ruka. Ništa se ne oglašava tak da mislim da radi u pozadini i da će je imati.

Ovo je borba za budućnost CG, to govore vatromet i u Beogradu i Banja Luci i izjave Dodik i Vučića, a u Rusa koji su i ovaj put logistički pomogli Srbima.

crni bombarder
31-08-2020, 22:14
Prakticno je izgubio, u odnosu na sve prosle izbore prosao je uzasno.

Manje zbog crkve, vise zbog kriminala, ali sukobom sa SPC dao je vjetar u ledja cetnicima.

Dritan odlucuje sa svojih 4 mandata, on nece sa Milom jer su u zestokom sukobu, jedino sto on kao jezicak na vagi moze sprijeciti cetnike da potpuno preuzmu CG. Nije nemoguce i da otkaci cetnike, onda idu novi izbori, a mozda pod pritiskom USA i pristane na suradnju sa Milom, on trazi ekspertnu vladu.
U CG se boje da ce ga cetnici potrositi, da bi dosli na vlast a onda ga obrisati gumicom, dobio je glasove na populisitckoj prici kao on je protiv mita, korpucije, tu mu lako upakuju neku aferu i dovidjenja. Toliko sam ja pratio, mozda ne dovoljno.

korica
31-08-2020, 22:16
ali ovi gedžovani u BL su mi najjači, i općenito je žalosno za pratit da je SPC jači od Crne Gore, odnosno države tog naroda. nisu problem crnoj gori Srbi, već srbofili, ista stvar je i kod nas. što kažeš ima ih jedva oko 100.000, a preko naših srbofila nameću politički obrazac djelovanja. meni ne ide u glavu, koji vrag se događa u svim ovim državama, i ne mogu se otet dojmu kako "veliki brat" iz amerike i europe opet jača Srbiju, i pokušava od nje napraviti "regionalnu silu", na štetu svih ostalih, a uvijek im je obrazac bio isti. ojačat Srbiju, pa onda oni mogu izazvat rat, a onda će kao fol pomoći nama i ostalim "žrtvama agresije", jer oni su jako moralni i vole pomagati slabije, a pri tom svi zaboravljaju tko je uopće Srbiju doveo u situaciju da može ratovat protiv nas i ostalih na JI europe.

to je sve nasljeđe SFRJ i Kraljevine, gdje su se oni raširili po "regijonu" i na taj način ih stalno koriste međunarodni hoštapleri za svoje ciljeve. nije njih toliko, što kaže Milanović i to je rijetko da kaže nešto što treba reći, da ih nema ni 10 miliona a vladali bi s pola balakana, ali suludo je za mislit da oni to mogu radit sami na svoju ruku, netko njih stalno gura iza kulisa jer oni sami ovo ne bi mogli izvodit, i to u vrijeme kada su zategnuti odnosi s Kinom Rusijom itd, njima se daje odriješene ruke za ovu autonomašku politiku, kao da ne pobjegnu braću Kinezima i Rusima u zagrljaj, možeš si mislit i to je kao ta igra, ono strah da Srbija ne pobjegne s teritorija na kojem se nalazi, i što da ima jače odnose s Rusijom i Kinom i kim već ne, pa ne mogu oni u sred europa postat oaza, mogu Srbi fingirat što hoće, ali opće je jasno da njih zapad drži na dlanu i da su sve ove prijetnje odmazdama i prebjezima na protivničku stranu, ništa doli ćorak, tako da amerika i europa podržavaju Srbiju jer žele, a ne zato što se boje njenog kakti prelaska na neprijateljsku stranu Kine i Rusije. uostalom što bi značilo i da oni to stvarno i naprave, iako svi znamo da to neće napravit nikad, jer znaju da je lova na zapadu i da im Rusi i Kinezi neće dati takve pare kakve će im osigurat i dat zapad, dakle čemu sve ovo klauniranje s tom Srbijom osim što se neki u tim centrima moći lijepo smiju i fino huškaju Srbe opet ko 1990ih, jer sve ove parade i događaji naroda su nalik 1990im, samo što sada nisu postavili balvane.

Amerika i Europa vode kurvinjsku politiku, prema svojim saveznicima u HR CG Kosovu, i stalno tetoše Srbe nepotrebno i otvaraju im vrata koja su im zatvorena 1995e. i meni je stvarno već pun kufer ovih naših poltrona, koji se ne znaju postavit i prema takvom ponašanju zapada, i da se ne znamo ogradit i reći da u takvim igrankama nas neće vidjet, igrankama u kojima će oni preko naših leđa i muke, Srbe gurat u smjeru u kojem oni žele. ako su njima toliko bitni Srbi, a očito su im bitniji nego mi, onda im treba reći da mi u tome nećemo više sudjelovat, pa neka oni igraju užičko i kozaračko kolo s dotičnima, koliko god žele ali neće na račun hrvatske i hrvata.

Grunf
31-08-2020, 22:28

Manje zbog crkve, vise zbog kriminala, ali sukobom sa SPC dao je vjetar u ledja cetnicima.

Dritan odlucuje sa svojih 4 mandata, on nece sa Milom jer su u zestokom sukobu, jedino sto on kao jezicak na vagi moze sprijeciti cetnike da potpuno preuzmu CG. Nije nemoguce i da otkaci cetnike, onda idu novi izbori, a mozda pod pritiskom USA i pristane na suradnju sa Milom, on trazi ekspertnu vladu.
U CG se boje da ce ga cetnici potrositi, da bi dosli na vlast a onda ga obrisati gumicom, dobio je glasove na populisitckoj prici kao on je protiv mita, korpucije, tu mu lako upakuju neku aferu i dovidjenja. Toliko sam ja pratio, mozda ne dovoljno.

Ali da Srbi slave suradnju s Albancima, to je novost. :D

Jaka je Rusija, ali je Amerika jača, tu će se oni uplesti sto posto. Najmanje kaj im treba je Rusija na Jadranu.

Inkvizitor
31-08-2020, 22:33
Tko je ovaj Dritan Abazović? Jel to novi Sejdo Bajramović? Vidim da je lik Albanac, ali je potpisal deklaraciju o zajedničkom jeziku HR, BiH, CG i Srbije.

Hrvatima se teško odhrvati od Srba i njihovih manipulacija iako ih ima sad možda oko 100.000 u Hrvatskoj, a zamisli kak je Crnogorcima u njihovoj državi di ih nema toliko puno više od Srba. Kladim se da su Srbi doveli iz Srbije i BiH puno glasača, da su varali na svojim izbornim mjestima. 76% izlaznost, moreš misliti da u doba straha od korone toliko ljudi izađe.

Plus, tu je klasičan mamac za naivne u obliku priče o borbi protiv korupcije i kriminala, klasično srpsko oruđe kojim ruše protivnike, ali opet nisu dobili izbore, morat će napraviti široku račanovsku koaliciju da bi vladali, a Mili treba jedna ruka. Ništa se ne oglašava tak da mislim da radi u pozadini i da će je imati.

Ovo je borba za budućnost CG, to govore vatromet i u Beogradu i Banja Luci i izjave Dodik i Vučića, a u Rusa koji su i ovaj put logistički pomogli Srbima.

Kolika moraš bit budala da poslužiš Velikosrbima poput tog Abazovića koji očito nije klasični Albanac čim ima prezime na - ić.

Grunf
31-08-2020, 22:50
Kolika moraš bit budala da poslužiš Velikosrbima poput tog Abazovića koji očito nije klasični Albanac čim ima prezime na - ić.

Pa mislim da Albanci nisu tak glupi tak da mi je čudno da su glasali za njega, ak je podvala.

crni bombarder
31-08-2020, 22:53
Nije on cisti Albanac, zapravo je on dio jedne zanimljive price.

On je iz Ulcinja, a potomak je vjerovali ili ne, africkih robova. U 16. stoljecu ulcinjski gusari su doveli par stotina africkih robova, gusari su mahom bili africki berberi koji su dosli sa osmanlijama, u Ulcinju je bila najveca trznica robova na Jadranu i kasnije su njihovi potomci ostali zivjeti u Ulcinju.
Cuven je recimo Rizo Surla, crnac iz Ulcinja.

A Dritan ima malo te crnacke fizionomije, ne u boji koze istina.

korica
31-08-2020, 23:05
Ali da Srbi slave suradnju s Albancima, to je novost. :D

Jaka je Rusija, ali je Amerika jača, tu će se oni uplesti sto posto. Najmanje kaj im treba je Rusija na Jadranu.

na forum yugoslavia, čitam neki tip Doha ili tako nešto, kaže na to kad je Srbo reko da mu je vjerenica srpkinja, ovaj je odgovorio znači još traje "pička diplomacija" iz doba Otomana, umro sam od smijeha. :rofl

a ja sam napiso, da bi bilo u redu da Vučić borjanu da orden "srpska Dalmacija" ipak se čovjek silno napatio, i toliko puta izjavio da je to "srpska Dalmacija" pa je red da ga doživotni predsjednik Srbije AV i nagradi ordenom simboličnog imena "srpska Dalmacija". :D

pišam kakvi komentari se pišu, jbg forum yugoslavia je masovniji portal vlada cenzura ali ne može se reći da i tamo nema hrvata, zna se i tamo pročitat nešto pametno naravno od naših, sigurno ne od jugopančara i Srba.

ali svaki izbori su mi super zbog komentara, to je čudo kakve se provale sve mogu pročitat, a i reko sam Srbima da ne bih bio dobar Hrvat, kada ne bih čitao komentare nebeskog naroda posebno u vrijeme izbora. haha

Grunf
31-08-2020, 23:24
Zanimljivi podaci, znači lik je afroalbanski Srbin. :rofl

A da Korice, Srbi imaju razvijenu i tu granu diplomacije.

Oporba najavljuje zabranu rada DPS-a i oduzimanje imovine. Izgleda da se ni Crnogorci neće izvući bez borbe sa Srbima za svoju državu.

korica
31-08-2020, 23:28

ja se zajebavam tamo na forum.you, ali mislim da nisam daleko kada sam rekao da je SPC najjača srpska armija. i je, uvjerljivo najjača i najopasnija. jer oni kroz šatro religiju, guraju velikosrpski četnički program. zamaskirali su se preko vjere, i guraju načertanij, i nitko ih na taj način ne može provalit, a i ove na zapadu realno boli tuki što oni rade s tom SPC, ali da recimo mi ugasimo SPC u hrvastkoj i napravimo HPC, oglasili bi se svi od Amerike do Rusije, domaćih srbofila antifašista jugopančara nevladine ugrude zagovaratelji manjinskih prava itd itd itd... s tendecijom da smo to već jednom radili u prošlosti i da to ne smijemo radit i u sadašnjosti, bez brige u tom slučaju bila bi vrlo brza reakcija i osuda. ako ne i nešto više, problem je što ti kreteni na zapadu misle da ćemo mi nosit hipoteku NDH dok živimo, i da će nam oni vječno odlučivat o sudbini, kao Srbi u Jugoslaviji, a tu se mislim zapad isto malo zaigrao. jesmo mi mali narod, ali da će nam nečiji mač stalno visit iznad glave, zato jer smo mali, mislim da ipak neće. probudit će se i ovaj učmali narod kad tad, a tad će stvari sjest na svoje mjesto puno brže nego što oni misle.

a što se tiče Đukanovića nije on nikakav naš prijatelj, ali kad gledaš ko mu je oporba ne možeš da ne budeš za njega. iako on je 1990ih huškao opako na nas, i sudjelovo je ko desna ruka Slobe u agresiji na Konavle i DU tako da daleko je on od prijatelja Hrvatske i Hrvata, ali kada su s druge strane pomahnitali četnici i serBski "goloruki narod" koji se panično brani od genocida i jasenovca :D , znamo što je realniji izbor iz naše perspektive. sve u svemu, mislim da ovo nije gotovo da se tu potkupit još par uhljeba, samo je pitanje jel MILOgorac i njegovi MILOgorci imaju želje za tim ? da mene napadaju za kriminal i korupciju, i to ovi provoditelji načertanija iz SPC, pa dao bi im materijala da to pričaju sve u 16, i bez dileme bih potkupio i pod cijenu zatvora ta 3-4 mandata koliko mu već točno fali, pa neka pričaju o kriminalu i podzemlju milogoraca do sudnjeg dana. kada te netko napada za nešto, dokazano je najbolji način obrane napad, a napad bi u ovom slučaju bio kupovanje zastupnika, pa ti bato pričaj o korupciji kada ja sastavim novu vladu. s kvarnim govnima kakvi su goloruki serBi, treba samo kvarno. oni su najopasniji kada su "goloruki", zato i treba biti jednako "goloruk" i naći još par zastupnika koji će dizat ruku za topče MILOgorče. :D

crni bombarder
01-09-2020, 13:18
Dritan je valjda Albanac koliko je Zeljko Komsic Hrvat.

Dva dana covjek daje nebulozne izjave, njemu je samo bitno da Milo ode sa vlasti a sto se tice koaliranja sa cetnicima, u tome ne vidi nista problematicno. Kaze pa logicno je da se na "proslavi pobjede" viore samo srpske zastave, oni su izrevoltirani Milom i ovo je sada opravdani bijes. Maltene kao da su Srbi u CG bili ugrozeni 30 godina... gdje li smo ono slusali price o ugrozenosti "svekolikog srpstva".

Inkvizitor
01-09-2020, 13:41
Taj Dritan je neka kompletna budala ali tko je glasao za njega. Tko su njegovi glasači. I poslanici. Ima ih 4. Pa nisu valjda svi ludi kao on.

imperator
01-09-2020, 15:06
Uopće mi je ne bitno tko je u CG za koga od Hrvata glasovao, strahotno je to radi podjele među Hrvataima, tu ja vidim problem.
Da su svi glasovali za jednu opciju to bi mi bilo posve ok (rekoh nije uopće bitna ta opcija), ali da se dijele u dva tabora a usuđujem se reći u dva suprotstavljena tabora, toliko mi to zvuči ružno, nekako gorko.
A nema ih šaka jada.
Iskreno osobno se gnušam podjela među Hrvatima I u BiH I u CG.
U Hrvatskoj se do neke mjere može strančariti, ali evo vidite I to se počelo obijati ljudima o glavu, dolaze nekakvi budibogsnama likovi na vlast preko kojekakvih koalicija ne izravnim izborom, desnica pjeni na poteze jugoljevice i neokomunista zakamufliranih u kojekakve "liberalne" i "demokratske" stranke…, još u Hrvatskoj je večinski hrvatski narod.
Ali pogledaj ti to u CG šaka jada I čemera I ono se dijeli...ili u BiH...ma da se ispovračaš od degutantnog bojim se reči tipično "hrvatskog" gotovo običaja, ali sad već I sindroma, da se pametuje i lokalpatriotizmom razbija jedinstvo naroda.

Grunf
01-09-2020, 15:29
Kako to da se u Budvi odgađa slavlje? Dritan najavio da može i s Đukanovićem. Hoće li ih Milo opet preveslati? :D

DPS najavljuje veliki skup u Podgorici za 5 dana. Bit će zanimljivo. :)

korica
01-09-2020, 16:07
vrijeme je za "ustašizaciju" CG, a ne srbizaciju, to je sve što mogu reći. a nema većeg ustaše od MILOgorca, to je čudo kako je Srbe stuko u papar u zadnjih par godina. :D tendecija je da se ta dobra politika nastavi, i da Srbi nastave primati udarce dok ne nestanu, kako je rekao svojevremeno prvi predsjednik RH dr. Franjo Tuđman. za dobra djela nikad nije kasno, tako da mislim da još ništa nije gotovo, i da je tek prvo poluvrijeme završeno, čak i da ovi dođu na vlast neće dugo proći da MILOgorci ponovo ne ustanu, a iskreno mi nije jasno što ti čuveni MILOgorci vide u SPC, ako su Crnogorci ? jer je očito dio tih ovčica, glasao za početnike jer su im tobože ugrozili vjeru MILOgorci i ustaše.

sve u svemu, nitko nije kriv njima što su opet postali srBska gubernija zbog ni manje ni više SPC. to je samo pokazatelj, da mi u HR tu SPC trebamo sasijeć u korijenu, a Pupovca poslat skupa s svinjama za Srbiju, i dokazat da imamo jaku privrednu saradnju i da možemo civilizrano surađivat na obostrano zadovoljstvo, oni nama papriku mi njima svinje i Pupovca. :D

korica
01-09-2020, 16:17
Uopće mi je ne bitno tko je u CG za koga od Hrvata glasovao, strahotno je to radi podjele među Hrvataima, tu ja vidim problem.
Da su svi glasovali za jednu opciju to bi mi bilo posve ok (rekoh nije uopće bitna ta opcija), ali da se dijele u dva tabora a usuđujem se reći u dva suprotstavljena tabora, toliko mi to zvuči ružno, nekako gorko.
A nema ih šaka jada.
Iskreno osobno se gnušam podjela među Hrvatima I u BiH I u CG.
U Hrvatskoj se do neke mjere može strančariti, ali evo vidite I to se počelo obijati ljudima o glavu, dolaze nekakvi budibogsnama likovi na vlast preko kojekakvih koalicija ne izravnim izborom, desnica pjeni na poteze jugoljevice i neokomunista zakamufliranih u kojekakve "liberalne" i "demokratske" stranke…, još u Hrvatskoj je večinski hrvatski narod.
Ali pogledaj ti to u CG šaka jada I čemera I ono se dijeli...ili u BiH...ma da se ispovračaš od degutantnog bojim se reči tipično "hrvatskog" gotovo običaja, ali sad već I sindroma, da se pametuje i lokalpatriotizmom razbija jedinstvo naroda.

to ti je globalizam i internacionalizam, od 1 svijetskog rata taj proces traje, dakle sustavno se jebucka sve narode. vidiš da ni veliki narodi kao francuzi englezi nijemci amerikanci nisu lišeni toga, jedino Rusija koja sve oporbenjake otruje. :D

to je očito jedini recept kako stat na kraj globalizmu, ma što netko mislio o Putinu, njegova vlast je jaka i stabilna jer on ukloni na vrijeme opoziciju. evo primjer, da smo mi 1990ih uklonili opoziciju čitaj SDP i komunjare, danas pola ovih problema ne bi imali. jednostavno ih je trebalo politički eliminirat, da praktički ne postoje, kao što se i Srbe elminiralo Olujom. mislite da su ostali u Kninu, da ne bi imali iste dermeke nalik ovima u Podgorici od sinoć ?

u politici je uvijek važilo pravilo eliminacije, a Tuđman je vodio pomirbu, pa eto mu sad pomirba. ne da nije izmirio nas s svijetom i Srbima, već je doveo do toga da ni među hrvatima nema mira. u politici provodit pomirbu, to je ravno idiotizmu i autošovinizmu.

u politici je uvijek sve bila stvar eliminacije, i šta neki seruckali o diktaturi fašizmu i čemu sve ne, to je praksa koja traje od rimskog doba do danas, znamo kako je Cezar završio, dakle svi koji otkrivaju toplu vodu kao Tuđman s "pomirbom" na kraju zajebu sami sebe. ja sigurno ne bih provodio pomirbu da sam bio na njegovom mjestu, već pi počistio kukolj gdje god bih stigo, a rat je bio idelano vrijeme za to, ma što pričali HDZovci od Pašalića do Hebranga, i priče "nismo htjeli otvarat unutarnje sukobe", e baš ste ih trebali otvarat, jer sada ti ne dovode u pitanje samo HDZ već i sve hrvate i hrvatsku. a rat je bio prilika, da se počisti i domaće izrode i kretene kao i četnike u krajini, nije bilo zapravo idealnijeg trenutka.

Tito je svoju vlast utemeljio na političkoj egzekuciji a ne samo eliminaciji, svih oporbenjaka i onih koji bi mogli postat opcija za vlast, i tako je vladao do smrti, sigurno ma što mi mislili o njemu pametnije nego čuvena "pomirba". ja se s nikim u politiku ne bih došao mirit, već obračunat za svoj interes, i interes onih koje zastupam, a to bi u mom slučaju bio interes svih tj većine hrvata i hrvatske države. i tako bih tom poslu pristupio, a ne bih sjedio za istim stolom s četnicima partizanima orjunašima, i tražio put mira s govnima koja nas žele poklat i zazidat u hudu jamu.

goran2hr
01-09-2020, 16:43
...........
u politici je uvijek sve bila stvar eliminacije, i šta neki seruckali o diktaturi fašizmu i čemu sve ne, to je praksa koja traje od rimskog doba do danas, znamo kako je Cezar završio, dakle svi koji otkrivaju toplu vodu kao Tuđman s "pomirbom" na kraju zajebu sami sebe. ja sigurno ne bih provodio pomirbu da sam bio na njegovom mjestu, već pi počistio kukolj gdje god bih stigo, a rat je bio idelano vrijeme za to, ma što pričali HDZovci od Pašalića do Hebranga, i priče "nismo htjeli otvarat unutarnje sukobe", e baš ste ih trebali otvarat, jer sada ti ne dovode u pitanje samo HDZ već i sve hrvate i hrvatsku. a rat je bio prilika, da se počisti i domaće izrode i kretene kao i četnike u krajini, nije bilo zapravo idealnijeg trenutka.
...........

Ne mislim da su nam trebale nasilne metode, pa čak niti da je rat bio pravo vrijeme za to. Ali da se nije moglo to odraditi revizijom pretvorbe (jer pretvorbu su odradili čudni likovi, nipošto domoljubi i desničari, a danas se ta svinjarija upravo podmeće domoljubima), smjenama i umirovljenjima od 1996. do 1999., to ne vjerujem. Mislim da je problem u tome što je Tuđman bio iskompleksiran stariji čovjek, snob i više mu je bilo stalo da se umili "eliti" i "intelektualcima", nego svojoj izbornoj bazi. A sada smo tu gdje jesmo.
Kako je (nažalost) bilo lako upropastiti proizvodno poduzeće, a radnike usmjeriti putem "čekanje"-burza-ulica, isto se moglo (to bi bilo nasreću) odraditi i sa parazitskim institucijama. Pa ako su nam uopće potrebne, krenuti s njima ponovno od nule.

korica
01-09-2020, 18:07
Ne mislim da su nam trebale nasilne metode, pa čak niti da je rat bio pravo vrijeme za to. Ali da se nije moglo to odraditi revizijom pretvorbe (jer pretvorbu su odradili čudni likovi, nipošto domoljubi i desničari, a danas se ta svinjarija upravo podmeće domoljubima), smjenama i umirovljenjima od 1996. do 1999., to ne vjerujem. Mislim da je problem u tome što je Tuđman bio iskompleksiran stariji čovjek, snob i više mu je bilo stalo da se umili "eliti" i "intelektualcima", nego svojoj izbornoj bazi. A sada smo tu gdje jesmo.
Kako je (nažalost) bilo lako upropastiti proizvodno poduzeće, a radnike usmjeriti putem "čekanje"-burza-ulica, isto se moglo (to bi bilo nasreću) odraditi i sa parazitskim institucijama. Pa ako su nam uopće potrebne, krenuti s njima ponovno od nule.

ne pričam ja o eliminaciji fizičkoj, već pravnoj i političkoj, dakle legalističko čišćenje institucija i stvaranje preduvjeta da iste služe narodu, a ne kretenima iz bivšeg sistema koji su 45 godina hrvate držali pod okupacijom Beograda i Tita, i to nazvali narodnim oslobođenjem. koji su dozvolili da Srbi dođu u stanje pripravno za rat, jer bez naših udbaša oznaša proletera antifašista oni to nikad ne bi bili u stanju, najveći dio posla za Srbe je obavljen u HR, praktički su ih naši majmuni doveli na pomisao da nas mogu potaracat, i kasnije sve što se događalo je samo refleksija tog vođenja tzv SRH i onih zagovornika bratstva jedinstva s narodom, koji nas želi potamanit i asimilirat u Srbiju, kao što to žele i ostalim narodima na prostoru SFRJ, oni bi to isto napravili i Slovencima samo da su im bliže, ali bi se Slovenci za razliku od Hrvata puno jasnije na to postavili, pa do rata ne bi ni došlo, a da ne govorim da su Slovenci imali tu sreću da su najsjevernija država Jugoslavije, što ju je spasilo od većeg rata i što činjenično Srbi nisu mogli okupirat Sloveniju prije nego okupiraju Hrvatsku i Bosnu, tako da se zato i vodio najveći dio rata upravo na teritoriju Bosne i HR, i našim idiotima još nije jasno što se događalo i zašto, oni kao još traže razloge zašto se to dogodilo, pa idu čak toliko daleko da i Tuđmana i HDZ krive za raspad SFRJugoslavije a to što su Srbi i partizani i četnici četnici, to njih ne jebe previše, oni su njima građanska opcija samo da napredne croata antife potaracaju ustaše, i sve će doći na svoje mjesto, dok gdo imamo u svom narodu trećinu kretena koji smatraju da je problem u nama, a ne u našim susjedima dotle će nas svi podjebavat, zato je tu trećinu trebalo doslovce amputirat iz institucija ove zemlje, i neka se bave poljoprivredom ekonomijom svime, samo ne politikom, jer su dokazane štetočine i imbecili nulte kategorije kada je riječ o toj grani društva.

Tuđman to nije napravio i djelom jer je imao nostalgično percipiranje svoje mladosti, pa mu je HOS realno više smetao nego udbaši i antife koji su cijelo vrijeme u prikrajku vrebali i njega i sve njemu slične, zato jer su ih smatrali izdajnicima proleterske borbe. to što je Tuđman sebe percipirao drugačije, kao hrvatski partizan to ne mjenja suštinu stvari, da su Srbi i vrh naše kominterne hrvatske sve takve kao on smatrali korisnim budalama za ostvaranje one politika koja se i vodila od 1945-1991, a možemo reći i nakon 1991, jer su samo promjenili kapute i ostali na istim mjestima. ako su sve zemlje istočne europe provele lustraciju, postavlja se logično pitanje zbog čega jugoslavenska kopilad u hrvatskoj misli da bi ona trebala biti pošteđena iste, živo mi se fućka za rusiju i njima slične, ja pričam o poljskoj češkoj mađarskoj slovačkoj istočnoj njemačkoj itd, dakle svi poskomonistički procesi u tim zemljama su se odvijali uz obaveznu lustraciju, sigurno ne slučajno i zato jer oni žele lov na vještice već baš zato da se tim kretenima pokaže da su služili zlu i da ne mogu u novo doba nove politike patentirat staru komunističku politiku kao moralno prihvatljivu i poželjno, samo zato jer će ostat na istim pozicijama, a pošto se znalo da su komunisti čipirani ljudi nepromjenivih vrijednosti naravno da je lustracija najbolje riješenje za takve, jer oni neće nakon 40 ili 50 godina služenja komunizmu, početi služit narodu. vrlo jednostavno. što je Tuđman o tome mislio je manje bitno, bitno je što nije napravio a trebao je. i ja o tome pričam, nikakve političke egzekucije nisu potrebne da se tu bagru dovede u red, dovoljno je pravno uređena država s jasnim pravilima ponašanja, te zakonima koji će jasno tretirat postupke te gamadi. a ne da u tom pravosuđu sjede degenerici, koji za dom spremni krste fašizmom, umjesto da se njih lustriralo sada oni krste hrvate fašistima i pozdrave hrvata fašističkim, zamjena teza je moguća samo u onim zemljama koje se nisu bile u stanju na kvalitetan način obračunat s svojim "gerilcima" i kukoljem, tamo gdje je sprovedena čistka tih i takvih kadrova, tih problema kao što vidiš nema. ja ne vidim da u mađarskoj netko nariče i plače za komunizmom, ili poljskoj, češkoj slovačkoj, žive bolje nego ikad djelom i baš zato jer su počistili svoje rusofile komunjarofile i slično. a mi nismo počistili ama baš ništa, osim onih najnotornijih četnika koji bi nas sve poklali da to nismo napravili, i samo zato i jesu počišćeni jer ovaj narod očito treba klat da bi poduzeo prave protumjere. što govori da su hrvati politički tup i zaglupljen narod, koji pušta sve da ide svojim tokom dok vrag ne dođe po svoje ,a onda nastupaju suze zgražanje čuđenje pa mi smo mislili da smo braća, ne bi to nama Srbi Talijani Mađari ovi oni, cijelu povijest nas tu jebu, a ovi antifa idioti su našli još većeg neprijatelja od svih naših neprijatelja, u hrvastkom narodu i hrvatskoj državi.

svaki normalni narod s takvim "antifašistima" bi odavno raskrstio, a nama stoluju mudruju popuju i stalno nešto filozofiraju što bi mi ko narod trebali, da trebali bi za početak sve vas lustrirat i spremit u ropotarnicu povijesti, pa bi onda možda i mogli krenut prema naprijed a ne prema nazad i ustanku u Srbu i Brezovici. interesantno da se nikad hrvati nisu zapitali, zašto su antifašisti i Tito cijeli svoj rat proveli u ratu protiv fašista na teritoriju NDH, dakle hrvatske države i uglavnom stvarajući mete od hrvata a ne fašista ? to nikome očito nije nikad palo na pamet, veliki borac protiv fašizma Tito nije kročio nogom na tlo fašističke italije, prije iskrcavanja saveznika ali zato se dobro obračunao s hrvatima ustašama i NDH odnosno hrvastkom državom, za čiji račun ? za račun borbe protiv okupatora ? ili možda borbe za račun Srba, dovoljno je vidjet granice nakon 1945e i uređenje stvari, sustavno naseljavanje Srba, pompozno veličanje jasenovca ko najvećeg zločina u povijesti, jasno je koja je nakana bila tog bravara i uopće je nebitno jel on Rus Židov Hrvat Slovenac Srbin, bitno je samo što je taj bravar radio i što je on polučio svojom borbom, a Hrvati dobar dio Hrvata tog bravara i danas smatra osloboditeljem, pa onda mogu slobodno smatrat i Martića i Šešelja i Mrkšića 1990ih, ista je to škola i isti osloboditelji, ali ok Hrvati i politička pismenost su dva različita svijeta, da ne govorim da je povijesno znanje hrvata na razini zlatne ribice, ono što danas nauče sutra već zaborave. tako da, dok se opet ne opečemo sumnjam da će se išta promjenit, srećom imamo Srbe u susjedstvu, ja se svaki put kad sam u crkvi Bogu zahvalim što je stvorio Srbe, nema većeg aduta i veće koristi za hrvastku stvar od njih, jednostavno nema, jer Hrvati sami ne bi ni postojali bez ugroze, a Srbi tu dođu ko šlag na tortu. tako da sve ovo što oni rade ja podržavam u neku ruku, jer oni svojim postupcima omogućuju postojanje Hrvatske, da žele igrat antifašistički pir i kolo s hrvatima, i širit jugoslavenstvo a ne velikosrpstvo, ja vjerujem da Hrvati niti bi imali danas državu, niti bi postojali ko narod. jer Hrvati većinski političke inteligencije nemaju, i koliko god Srbi bili razularena koljačka banda, oni su za nas izmislili politiku, i guraju svoje i kada dobiju po nosu. dok se naši ispričavaju i onda kada mi dobijemo po nosu, bez razloga. tako da, i Talijani i Srbi i Mađari i Osmanlije svi oni su svaki u svoje vrijeme bili dobri za ovaj narod, jer on sam nema mudrosti sebe vodit bez ugroze. to je dokazano već milion puta u povijesti, i nemam ja šta tu dokazivat dovoljno je proučit povijesne događaje u zadnjih par stoljeća i laiku sve postane jasno.

da smo mi ko Slovenci ili Mađari, drugačije bi se i Srbi poigravali s nama, i sigurno ne bi imali Pupovca u zagrebu niti popove koji pjevuše četničke pjesme, sve je to igra jer oni znaju da su Hrvati politički naivci prve klase, i da će zbog zapada napraviti sve, a zapad nas opet gura njima u ralje za svoje interese. zato nije Hrvatskoj spas na zapadu, Hrvatskoj je spas kada nas netko napadne i kada smo primorani borit se za opstanak, to je naš spas. a ne zapad amerika rusija kina EUnija itd, ali to mnogima ni nakon svih ovih događaja u 19 i 20 tj 21 stoljeću još nije jasno, srećom meni je jer ja znam kako prosiječni zaglupljeni Hrvat razmišlja, barem kada je politika u pitanju. a isto tako ne bih hrvate branio ni u drugim okolnostima, npr kada vidim kako prosječni Hrvat vozi auto, oduzima prednost parkira da ti blokira izlaz, čudi se što si se ti uparkirao na svoje parkirajuće mjesto na koje se uvijek parkiraš, ne daju žmigavce dakle notorna nekultura na svakom koraku, i onda se čudimo što nam gedžovani se šepura po Hrvatskoj, pa mentalni sklop hrvata nije puno drugačiji od tih paprikaša i sarmojeda iz Srbije. nismo mi uopće puno bolji od njih, dapače politički smo i gori, jer dozvoljavamo narodu kojeg smo porazili, da nas uči povijest i kod naših kakti saveznika određuje što ćemo mi kupit od naoružanja, to ne govori puno o Srbima koliko o Hrvatima. i za tu i takvu politiku, većina hrvata je sada glasala na izborima za HDZ i Plenkovića, i ranije Milanovića. iako moram reći da je Milanović za Plenkovića, državnik svijetskog kova. ne bih vojnog lekara, brkao s alkarom iz glavica koji često gađa u ništa, ali ponekad i pogodi u sridu.

crni bombarder
01-09-2020, 19:58
Ja Djukanovicu nikada necu zaboraviti Dubrovnik.

Vuk dlaku mijenja...

Inkvizitor
01-09-2020, 20:03
Kad je Dubrovnik zaboravio Trebinju tko sam ja da se mješam

crni bombarder
01-09-2020, 20:07
Nije zaboravio, to sto politika dopusta je jedno, ajde neka proseta koji Stradunom u trenerci Partizana, zadnji je zube brojao.

crni bombarder
01-09-2020, 21:11
https://www.alo.rs/resources/images/0000/294/642/Screenshot_1_1000x0.png

kako isplivaju nove vijesti o Dritanu, tako vidim ko je i sta je. Na slici je sa svojim idolom iz mladosti, Miroljubom Petrovicem.

Ko ne zna za Miroljuba, rijec je o ludjaku, internet senzaciji ono "pod mac bato", lik je notorni velikosrpski fasist, u Nizozemskoj hapsen zbog proklamovanja ideje kako ce on ili bi netko trebao minirati nizozemske brane i potopiti Nizozemsku jer antisrpski Haski sud.

A i Skenderbeg je Srbin

https://youtu.be/wm3-vWLgJgM

kiler
01-09-2020, 23:42
Tom Dritanu je navodna verenica Srpkinja,brat mu je liječnik u Beogradu,a pretpostavljam da im je i mater Srpkinja,Beograđanka
Dakle,sve je tu jasno kao dan.

Grunf
02-09-2020, 12:21
Jasno je, naši bi jedino trebali rasvijetliti tko je osnovao onu drugu stranku malo prije izbora i tim ljudima oduzeti državljanstvo, ako ga imaju, a svakako im zabraniti ulazak u Hrvatsku doživotno.

Inkvizitor
02-09-2020, 13:51
Ovaj Miroljub je žešći kreten a Dritan je kreten na n-tu.

Očito su Srbi našli novog Sejdu Bajramovića.

Nadam se da će se i da ovim ovajditi ko sa starim Sejdom.

Grunf
03-09-2020, 11:50
Srbi su nakon izbora poslali puno ljubavnih poruka Bošnjacima u Pljevljima. Takvi izljevi ljubavi bude nadu u bolje sutra.

http://storage.radiosarajevo.ba/image/550160/1180x732/pljevlja_crna_gora.jpg

http://static.klix.ba/media/images/vijesti/200903015.2_xl.jpg

http://static.klix.ba/media/images/vijesti/200903015.1_xl.jpg

imperator
03-09-2020, 13:37
Gdje god su muslimani pokušali izbornim inžinjeringom nešto postići o glavu im se olupalo.
u BiH su Hrvatima izabrali Komšića, što će se pokazati kao politički auto gol stoljeća, a danas ti isti "bošnjaci" jade Hrvatskoj da ih podrži, jer eto znaju da su Hrvati ono "protiv" Srba.
Jasno je što se Reis Kavazović bunio na vjetrove otopljavanja odnosa između Srbije i Hrvatske, samo kad danas pogledamo Crnu Goru, gdje su muslimani ponovo pokušali novi ( u BiH oprobani) inžinjering koji im se evo surovo lupa o glavu.
Zna se da je Đukanović pao na zakonu o crkvenoj imovini, kada je izazvao bijes SPC i zna se da iza njegovog pada stoji najjaća Crkva na Balkanu SPC, koja je na velika vrata ušla u politiku i počela se obračunavati sa svim koje ne smatraju "svojim", bez obzira za koga su glasovali.
Crnogorci islamske vjeroispovijesti najednom postaju "bošnjaci" i traže pomoć sarajevskog Begovata i Islamske zajednice, da ih preko dvojice članova predsjedništva koje su u BiH izabrani bošnjačkim glasovima koliko može zaštititi...od onih za koje su koliko juče i sami glasovali...

korica
03-09-2020, 14:34
inkvizija odradila svoje na forum.yugoslavia, ostali četnici a "ustaše" su riješili ko 1945.

onaj forum je septička jama, i stvarno tamo ne treba pričat. čim kažeš našu realnost, i ono što se događa u susjedstvu što nas može itekako skupo koštat, dođe partizanska moderatorska svita i pobanira mahom hrvate.

Srbe osim onih najočitijih provokatora, maze i paze, oni mogu slobodno pričat o srpskoj sparti odcijepljenju Srpske, i to sve uredno na hrvatskom forumu.

baš me zanima koliko bih ja mogao trajat, da počne pričat o granicama NDH i Banovine na bilo kojem srbijanskom forumu. vjerojatno nakon prve poruke, bi dobio bananu. a ovi uredno palamude, tipična partizanija na tom forumu ima valjda 100 moderatora, od kojih su 3ojica Hrvati ostalo sve jugoslavenčine na entu potenciju. samo dokaz, da četnici i jugoslaveni idu ruku pod ruku, ovi ih brane više nego što bi branili Hrvatsku, ali bitno da stalno govore kako su ustaše i četnici braća. a onda dođeš na taj forum, i vidiš svojim očima kako gamad pušta četničke provokatore da seru, i čim se nađe jedan hrvat da odgovori na nešto, oni ga zbaniraju. tobože zbog kršenja pravila foruma, a zapravo se radi da jugoslaveni i ti četnici idu ruku pod ruku. kao što su i išli u 2ww, razliku vide samo oni glupi koji ne shvaćaju politiku ni k.

no to nešto govori o hrvatima, ko mazohisti pišemo tamo, umjesto da stvorimo svoj forum koji će biti ogledalo nas a ne usranih jugoslavena i srbočetnika koji su ogledalo tog najvećeg hrvatskog foruma, dakle tipična hrvatska priča.

i onda se čudimo što smo i unutar CG gdje živi par tisuća hrvata, uspjeli napravit dvije stranke. to samo nama može poći za rukom.

korica
03-09-2020, 14:42
Ja Djukanovicu nikada necu zaboraviti Dubrovnik.

Vuk dlaku mijenja...

http://www.youtube.com/watch?v=Wrs4PpOWQEg

Milo vuk dlaku mjenja, ali ćud nikada, kao i svi preko. ali kada vidiš ovu novu garnituru, jasno ti je da je on bio bolji izbor. barem kada smo mi u pitanju, ne bi on vodio politiku preko BG, kao što će je vodit ovi što dolaze.

koga boli kurac za njega, pa nismo mi jugoslaveni da smo zaboravili tko je i što je Milo Đukanović. i da smo mu oprostili, ono što su mu oni oprostili još dok je po Dubrovniku žario i palio.

jugoslaveni su se s srbima i crnogorcima izmirili, i prije nego je rat završio, po tome su jedino poznati ti jugoslaveni, njima smetaju samo fašisti i ustaše, to su njihovi neprijatleji kakvi crnogorci i srbi. ti se iz 2ww, i šuma i gora neće maknut dok god budu živi.

Grunf
03-09-2020, 15:16
Đukanović nudi koaliciju Dritanu i ekipi. Srbi na aparatima. Ak ih ovaj put izdribla, to će tek da boli. :D

Grunf
03-09-2020, 15:19
http://www.youtube.com/watch?v=Wrs4PpOWQEg

Milo vuk dlaku mjenja, ali ćud nikada, kao i svi preko. ali kada vidiš ovu novu garnituru, jasno ti je da je on bio bolji izbor. barem kada smo mi u pitanju, ne bi on vodio politiku preko BG, kao što će je vodit ovi što dolaze.

koga boli kurac za njega, pa nismo mi jugoslaveni da smo zaboravili tko je i što je Milo Đukanović. i da smo mu oprostili, ono što su mu oni oprostili još dok je po Dubrovniku žario i palio.

jugoslaveni su se s srbima i crnogorcima izmirili, i prije nego je rat završio, po tome su jedino poznati ti jugoslaveni, njima smetaju samo fašisti i ustaše, to su njihovi neprijatleji kakvi crnogorci i srbi. ti se iz 2ww, i šuma i gora neće maknut dok god budu živi.

Moje mišljenje je da je Đukanović bio uz Srbe samo zato jer je vidio povijesnu priliku da Crna Gora proširi teritorij i to za jedan Dubrovnik. Mislim da on svoju crnogorsku ćud nije promijenio nimalo, a u okviru te ćudi gleda što mu je najbolje za državu i narod. Širenje teritorija je bilo najbolje u tom trenutku kao što je i poslije toga isprika bila najbolja i okretanje od Srbije prema Europi i NATO-u.

Inkvizitor
03-09-2020, 17:28
Đukanović nudi koaliciju Dritanu i ekipi. Srbi na aparatima. Ak ih ovaj put izdribla, to će tek da boli. :D

Nema to nigdje. Dripan je izgleda odlučio ići s četaljima.

korica
03-09-2020, 17:32

mi u HR često zaboravljamo, da je svaki poraz Srba, poraz i hrvatskih izroda, odnosno Jugoslovena.

tako da, Milo u tom slučaju nikako ne može biti negativac, već samo pozitivac, jer što boli Srbe, boli i naše srbofile i yugofile koji ne mogu prežalit yugoslaviu u kojoj se "lepo živelo".

kud sreće da to bude slučaj, ali mislim da je Dritan previše slizan s Srbima, što preko pičke što preko poznanstava tako da on je realno njihov. a i nastupio je protiv Milogoraca, tako da teško da vidim takav obrat.

jedino ako mu obeća brda i doline, pa ovaj popusti zbog interesa, što je sve upitno. najbolji mi je primjer tih yugoslovena, kako oni šute sada na dolazak notornih četnika na vlast u PG, kao da se to nas ne tiče.

a ja sam zbaniran, kada sam rekao da u slučaju raspada BiH treba razmišljat o granicama Banovine Hrvatske, po njima to je neupitno, Hrvati Bosne trebaju ostat izvan Hrvatske i nakon raspada BiH.

po tome se najbolje vidi, koja je to autošovinistička bagra. i za što su se oni borili u 2ww, nego za to da iskasape hrvate gdje god mogu, udruženi s Srbima. priča se o nekakvim hrvatskim paritzanima, a zaboravlja se da je većina partizana bila Srba iz Bosne današnje RS i ex RSKrajine, a da su Hrvati jedino bili bitni kada su u pitanju Dalmatinci, jer je njih puno i oni su u vojnom smislu davali vrijednost partizanima. ovo ostalo je bila šaka jada, koja se okupila s Srbima s ciljem da nas potaracaju, i unište državu.

i hrvatski političari, toj bandi šalju vijence na sutjesku. ajde još bih mogao razumjet da to rade zbog dalmatinaca, ali oni to jednako rade zbog Srba koliko i zbog Dalmatinaca. tako da je to perverzno za pratit, što ova banana država sve obilježava ko svoje bitke i svoju povijest. ako mi živimo u hrvatskoj državi, onda borba za jugoslaviju sigurno nije hrvatska borba niti ju na takav način treba obilježavat, a tko želi i misli da je antifašizam važniji od hrvatske države, može slobodno na sutjesku neretvu ili Srb i D.Lapac. mentalno tamo i pripadaju.

Hrvati su narod koji gotovo ništa ne nauči iz svoje povijesti, i to su naše strahote zabluda što bi rekao Tuđman. strahote zabluda su, kada hrvati misle da će se svi u regiji promjenit jer su se oni promjenili, nismo ustaše pa će svi ostali odustat od svojih "ustaša" i počet plesat skupa s nama po našim notama jer mi više nismo zli kao za vrijeme NDH. to je ta mazohistička priča, i tupilo ovog blentavog naroda koji misli da će promjenom retorike i politike, privuć ostale narode u susjedstvu pod svoje okrilje, a ne mogu jedne Slovence unormalit i udobrovoljit, a da će Srbe Muslimane Crnogorce itd.

zato ja i govorim, da su najveći jugoslaveni najveću žrtvu za jugoslaviju podnjeli hrvati. još se hvale, kako smo u jedini vremena najviše stradali u povijesti svih bitaka na sutjesci. to možda i je istina, ali prvenstveno Dalmatinci a pod njima se ne može gledat sveukupno Hrvate. Dalmatinci jesu Hrvati, ali njihova borba na sutjesci je prvenstveno njihova, i nema veze s ostatkom hrvatske, o tome se radi. a oni pod tom činjenicom, sve hrvate uvaljuju u sutjesku i pričaju da je to žrtva svih hrvata što je budalaština samo takva.

sve u svemu, nisu Srbi samo mitomani, dobrim djelom su i Hrvati. pogotovo ovi lijevo partizanski nastrojeni, to je nadmašilo i Srbe u propagandi i mitologiji.

crni bombarder
03-09-2020, 17:47
Ne znam kako bolji izbor, i zasto se Zagreb mijesa u to, ta nije li zvanicna politika Zagreba prijateljstvo sa Beogradom bez obzira tko tamo stoluje.

Kakvi su to dupli standardi, kad je u pitanju CG onda zivio Milo dole Beograd, EU i NATO kao zvijezda vodilja... a kada je u pitanju Hrvatska, cetnicka orgijanja po Hrvatskoj, podmetanja, lazi, onda "Beograd je prijatelj, idemo zajedno u buducnost".

Ako idemo zajedno u buducnost, onda je svejedno tko vlada Crnom Gorom, jel tako.

korica
03-09-2020, 21:09
Ne znam kako bolji izbor, i zasto se Zagreb mijesa u to, ta nije li zvanicna politika Zagreba prijateljstvo sa Beogradom bez obzira tko tamo stoluje.

Kakvi su to dupli standardi, kad je u pitanju CG onda zivio Milo dole Beograd, EU i NATO kao zvijezda vodilja... a kada je u pitanju Hrvatska, cetnicka orgijanja po Hrvatskoj, podmetanja, lazi, onda "Beograd je prijatelj, idemo zajedno u buducnost".

Ako idemo zajedno u buducnost, onda je svejedno tko vlada Crnom Gorom, jel tako.

ko je pričao o zajedničkoj budućnosti, to jedino HDZ fantazira, ja bih blokirao Srbiju dok ne isplate 30 miljardi eura štete za rat. to bi mi bio prvi uvjet, a drugi je da se na dunavu poštuje stanje koje ide u našu korist, i treći je davanje prava Hrvatima u Srbiji kakva imaju Srbi u HR, u protivnom brutalna odmazda i uskraćivanje Pupovca te vagonom poljoprivrede pupi i svinje odlaze za Srbiju. :D

da smo normalna država, iako se ja malo šalim ali to je suština to bi napravili. dakle pod cijenu da 10 godina Srbija bude blokirana od strane nas, ja bih to napravio i pod cijenu da nas EU i Amerika izbombarduju, lakše bih to podnjeo nego da mi Srbija ne plati ratnu odštetu s kojom bi lako sanirali NATO bombardovanje. :D

ali mi nismo takav narod, to što ja tražim i očekujem, meni je jasno da je to spremno možda 3-4 posto hrvata na takvu žrtvu i odricanje za strateške ciljeve. ovi ostali su konformisti, i zato jesmo tu gdje jesmo, jer čim nekome guza malo bude ugrožena on se buni i minira potencijalni uspjeh.

Milo je i dalje obrijani četnik, ali u ovoj srbofobiji koju je pokrenuo igra za nas. tako da, treba podržat sve pozitivne srbofobne trendove u susjedstvu, jer svaki poraz Srba ponavljam poraz je i Jugoslavena.

https://www.blic.rs/vesti/politika/sta-je-tacno-stavljeno-pred-vucica-evo-kako-tacno-na-engleskom-glasi-kljucna-tacka-10/qfckb5k

ako Trump natjera Vučića na priznanje Kosova, to će biti još jedan brutalni KO u yugopančarsku i srbočetničku glavu. srećom jugiće i Srbe po tom pitanju, malo tko doživljava, ipak ima i njima tko stati na kraj. nije slučajno da su 1990e bili u mišjoj rupi, a danas kokodaču ko da su upravo oni oslobodili hrvatsku a ne HOS.

molim vas lijepo, obratite pozornost na TAČKU 10, ima da ih Trump iztačka kao Nato 1999. :rofl

korica
03-09-2020, 21:33
samo dobre vijesti iz Washingtona.... :D

https://www.alo.rs/kosovsko-pitanje/alo-vasington-kosovo-pregovori/338641/vest?pollOptionId=8436

e tako fino, srušili ste Mila, a sad ćete fasovat kad vas Trumpovitz uzme za vrat. :D

ovo ni SPC ne može zaustavit, ipak ni ona nije toliko jaka da osujeti priznanje Kosova, gotovo je gotov, a ako Vučko prizna Kosovo zna da je i on gotov u SRB, to mu Srbi neće oprostit.

a taman se zalaufao i ostvario neke bitne pobjede na vanjsko političkom planu, za razliku od naših degenerika koji se drže oko nacionalnih pitanja, ko da im je netko dršku od metle zavuko u šupak.

crni bombarder
03-09-2020, 21:36
Pusti to sta bi ti sta bi ja, drzavna politika je takva i ostace takva jos najmanje 4 godine a siguran sam i 44.

Uostalom nas se ne ticu CG izbori, oni su birali, pa neka zive sa svojim izborom.

korica
03-09-2020, 22:24
jasno ko dan, sad smo na miru 44 godine, otprilike Srbi svakih 50 ratuju, prošlo je od 95 točno 25 godina, dakle još 25 i možemo ponovo u rat. :D

taman dok zakuhaju do kraja sranje u CG Bosni kod nas s jugosima, i eto veselja. uz ovakve budale u susjedstvu, nije ni čudo da Srbi luduju.

sigurno da ih neće zaustavit sarajlije što ljube titinu sliku, a neće ni hrvati kojima je tito isto mio, skoro miliji od države. a CG tek neće, ne zato što neće već zato što ne mogu, premalo ih je. i onda jesu Srbi pogriješili, nisu jer oni dobro vide kakvo je stanje u susjednim državama, i onda po potrebi to koriste za svoje ciljeve.

bez brige da smo mi ostali na kursu 1990ih, ovo se ništa ne bi događalo, ni u CG a kamoli kod nas nekakvi Pupovci i slično, sve bi to bilo nepostojeće bez ikakvih platformi za postojanje.

no vratimo se vedrijoj temi, Srbija ostaje bez Manastira na Kosovu, a SPC bez duhovne municije da ubija svoje neprijatelje nakon što u manastirima blagoslovi svoje puške. :D

izgleda da će nas ovaj put spasit Trump i Amerika, jer dok god su manastiri ko duhovno crpilište streljiva za Srbe pod kontrolom Srba, dotle smo u opasnosti, ali vjerujem u amerikance i da će privest to uspješno kraju i spasit nas od novog pohoda s Kosova. nemojmo zaboravit da je pohod na Hrvastku, krenuo s gazimestana, kada su uz Miloševića stajali i pravoslavni popovi na Kosovu i najavili svoj doprinos osvajanju NDH i eliminaciji ustaša.

tako da, bit će šta bude, ali nekako mi milo što Vučić ko vrsni bizantinac ovaj put ne može izmigoljiti. haha :rofl

korica
03-09-2020, 23:06
https://pbs.twimg.com/media/EhANI04XsAE0C4w?format=jpg&name=900x900

nakon amera, i Rusi se pridružili trolanju Vučića i srbendi. :D

http://balkans.aljazeera.net/sites/default/files/styles/d8/public/granit_xhaka_epa.jpg?itok=AExEMszR

pronađite sličnost. :D

kiler
04-09-2020, 09:40
mi u HR često zaboravljamo, da je svaki poraz Srba, poraz i hrvatskih izroda, odnosno Jugoslovena.

tako da, Milo u tom slučaju nikako ne može biti negativac, već samo pozitivac, jer što boli Srbe, boli i naše srbofile i yugofile koji ne mogu prežalit yugoslaviu u kojoj se "lepo živelo".

kud sreće da to bude slučaj, ali mislim da je Dritan previše slizan s Srbima, što preko pičke što preko poznanstava tako da on je realno njihov. a i nastupio je protiv Milogoraca, tako da teško da vidim takav obrat.

jedino ako mu obeća brda i doline, pa ovaj popusti zbog interesa, što je sve upitno. najbolji mi je primjer tih yugoslovena, kako oni šute sada na dolazak notornih četnika na vlast u PG, kao da se to nas ne tiče.

a ja sam zbaniran, kada sam rekao da u slučaju raspada BiH treba razmišljat o granicama Banovine Hrvatske, po njima to je neupitno, Hrvati Bosne trebaju ostat izvan Hrvatske i nakon raspada BiH.

po tome se najbolje vidi, koja je to autošovinistička bagra. i za što su se oni borili u 2ww, nego za to da iskasape hrvate gdje god mogu, udruženi s Srbima. priča se o nekakvim hrvatskim paritzanima, a zaboravlja se da je većina partizana bila Srba iz Bosne današnje RS i ex RSKrajine, a da su Hrvati jedino bili bitni kada su u pitanju Dalmatinci, jer je njih puno i oni su u vojnom smislu davali vrijednost partizanima. ovo ostalo je bila šaka jada, koja se okupila s Srbima s ciljem da nas potaracaju, i unište državu.

i hrvatski političari, toj bandi šalju vijence na sutjesku. ajde još bih mogao razumjet da to rade zbog dalmatinaca, ali oni to jednako rade zbog Srba koliko i zbog Dalmatinaca. tako da je to perverzno za pratit, što ova banana država sve obilježava ko svoje bitke i svoju povijest. ako mi živimo u hrvatskoj državi, onda borba za jugoslaviju sigurno nije hrvatska borba niti ju na takav način treba obilježavat, a tko želi i misli da je antifašizam važniji od hrvatske države, može slobodno na sutjesku neretvu ili Srb i D.Lapac. mentalno tamo i pripadaju.

Hrvati su narod koji gotovo ništa ne nauči iz svoje povijesti, i to su naše strahote zabluda što bi rekao Tuđman. strahote zabluda su, kada hrvati misle da će se svi u regiji promjenit jer su se oni promjenili, nismo ustaše pa će svi ostali odustat od svojih "ustaša" i počet plesat skupa s nama po našim notama jer mi više nismo zli kao za vrijeme NDH. to je ta mazohistička priča, i tupilo ovog blentavog naroda koji misli da će promjenom retorike i politike, privuć ostale narode u susjedstvu pod svoje okrilje, a ne mogu jedne Slovence unormalit i udobrovoljit, a da će Srbe Muslimane Crnogorce itd.

zato ja i govorim, da su najveći jugoslaveni najveću žrtvu za jugoslaviju podnjeli hrvati. još se hvale, kako smo u jedini vremena najviše stradali u povijesti svih bitaka na sutjesci. to možda i je istina, ali prvenstveno Dalmatinci a pod njima se ne može gledat sveukupno Hrvate. Dalmatinci jesu Hrvati, ali njihova borba na sutjesci je prvenstveno njihova, i nema veze s ostatkom hrvatske, o tome se radi. a oni pod tom činjenicom, sve hrvate uvaljuju u sutjesku i pričaju da je to žrtva svih hrvata što je budalaština samo takva.

sve u svemu, nisu Srbi samo mitomani, dobrim djelom su i Hrvati. pogotovo ovi lijevo partizanski nastrojeni, to je nadmašilo i Srbe u propagandi i mitologiji.

Jeste malo offtopic,ali pošto spominješ f.hr da priupitam,vidim li ja pogrešno ili su tamo na threadu o Politici,na podforumu Svijet izbrisali temu o Kosovu,općenito?

Ako se dobro sjećam čini mi se daje bila jedna takva tema...sada je ostala samo tema o demografiji Kosova...

Ne bi me čudilo da su je utopili u općenitu temu o Srbiji...

korica
04-09-2020, 17:04
kiler @ uipravo sad došo s posla, pa ti tek sad odgovaram. nisam ja tamo tako često, registriro sam se nedavno da komentiram malo Miočića na borilačkim sportovima, i onda sam napravio zajeb kad sam otišo na politiku, nisam ni dan trajao. :D tema crna gora, srbija, i da Kosovo je samo demografija, valjda smatraju da je Kosovo dio Srbije, iako sam im ja netom prije objasnio da je 93 posto Albanaca na Kosovu, i da Vučić svima znan kao picousti ne može s 2 posto Srba, kontrolirat cijelo Kosovo, i da su se spasili kada su s njima uspostavili granice jer bi se ovi širili i u unutrašnjosti, pozirajući s isplaženim jezicima i gestikulirajući rukama albanaskog Orla. :D

dakle, umjesto da se zahvale albancima što su povukli crtu između srbistana i kosova, oni kukaju za istim i žale kao da je na Kosovu 93 posto Srba, a 2 posto Albanaca, po tome vidiš da su Serbi lud narod.

pa ne možeš ti zbog bogomolji i manastira očekivat da je to tvoje, po toj logici zbog svih onih bogomolji katolika po istočnoj i ostatku bosne to je sve naše, jer tamo nije bilo ni Srba ni Muslimana dok ih Turci nisu stvorili svojom pojavom u 14 stoljeću.

sultan Mehmed II. je provalio 1463. u Bosnu s 150 000 vojnika. Kad je sultan stigao u Bosnu, kralj je napustio prijestolnicu Bobovac i pobjegao u Jajce, a zatim u Ključ. Naposljetku je pogubljen. Kraljica majka Katarina pobjegla je u Dubrovnik, a kasnije u Rim. Kraljev polubrat Sigismund i polusestra Katarina su odvedeni u tursko ropstvo, a žena kralja Stjepana Jelena je pobjegla u Split, a odatle u Tursku, gdje je živjela do 1495.
Tvrdi grad Bobovac, opkoljen 19. svibnja, predao se Turcima 21. svibnja 1463. godine. Pred turskom opasnošću kralj Stjepan Tomašević sklonio se u Jajce, a odatle se uputio prema Hrvatskoj, nadajući se prikupiti neku pomoć, ali je u Ključu na rijeci Sani bio opkoljen. Budući da je Mahmud-paša Anđelović obećao kralju Tomaševiću sigurnost života i slobodu, kralj se predao Turcima. Tako su turski osvajači za kratko vrijeme osvojili tri glavna bosanska grada: Bobovac, Jajce i Ključ, a potom, pod prisilom, po kraljevoj zapovijedi, Turcima su se predali i ostali bosanski gradovi: po ljetopiscu Dlugosu Turcima se predalo 70 bosanskih gradova, po jednom talijanskom izvješću 117, a po Kristobulu nešto manje od 300. Tada su Turci, po različitim podatcima, 100.000 domaćeg hrvatskog stanovništva odveli u zarobljeništvo i 30.000 mladića u janjičare. Turski pokušaj da tada osvoje i Hercegovinu ostao je bez uspjeha. Od susjednih država i vladara ugroženoj Bosni nije nitko priskočio u pomoć. Pokušaj pape Pija II. da osobno povede križarsku vojnu za oslobođenje Bosne propao je njegovom smrću u Anconi 19. srpnja 1464. godine. Kralj Stjepan Tomašević je pogubljen pod Jajcem, nakon što je izdao zapovijed o predaji svojih gradova turskom osvajaču.

dakle, po logici Srba mi imamo pravo na cijelu Bosnu, to je ista priča kao i njihovo Kosovo s manastirima. ali što ti to vrijedi kada istok i srednju Bosnu kontrolraju Srbi i Muslimani ? i dobar dio B.Posavine sada je njihov, dakle o čmeu pričamo ?

treba iz inata u budućnosti uzet Ključ i Jajce, kada se stvore uvjeti, zašto ? imate u boldanom djelu zašto, to su neki stari dugovi koje Hrvati moraju izravnat. a ovaj ostatak Bosne prepustit Srbima i Muslimanima, neka se tuku za to, mi trebamo uzet Ključ Jajce i Duvno i Hercegovinu te B,Posavinu probat proširit kada se zagužva situacija da ne bude samo Odžak u pitanju, kada Srpska pokrene put ujedinjenja s majčicom. a i to će doći na dnevni red, vjerojatno kada priznaju Kosovo 2027. :D

dakle, to će biti blizu 50 godina da Srbi nisu ratovali, taman će se malo oporavit, a mi moramo biti spremni i to dočekat spremno i uzet svoje, a poturice i Srbi neka se mlate za ostatak, nas to ne treba zanimat. granice Banvoine su i više nego ok, i za naše stanovništvo nama ni ne treba više, a ostalo neka uzmu Srbi i Crnogorci odnosno Muslimani, mi ionako imamo najljepši dio Balkana za sebe, jedino Grci se mogu pohvalit da imaju nešto bar malo slično, bilo bi naravno lijepo da CG ostane van dosega Srbije, čisto zato da Srbija nema more, ali i ako se to dogodi mi imamo daleko više mora nego CG i ne trebamo se zamarat što će se gedžovani brćkat u okolici DUbrovnika, dok god priznajemo Kosovo i krčimo put za Veliku Albaniju, kao i još veću Banovinu. :D

Picaferaj
04-09-2020, 20:52
Crnogorci u Cetinju pivaju "Čavoglave i "Sude mi". A spominju i traktore. :)

Picaferaj
04-09-2020, 20:57
http://www.youtube.com/watch?v=GAp-TqCFm_k

korica
04-09-2020, 22:05
Crnogorci u Cetinju pivaju "Čavoglave i "Sude mi". A spominju i traktore. :)

https://twitter.com/CaslavMicovic/status/1301928941805015047

sve će to Vučko riješit, Trumpovom olovkom, jednim potezom, jednim potpisom. Kralj Aleksandar, sve probleme riješava Trumpovom olovkom. :rofl

korica
04-09-2020, 22:06
http://www.youtube.com/watch?v=GAp-TqCFm_k

jesu to uvezeni "huligani iz hrvatske", o kojima se priča ovih dana ? :D

Grunf
04-09-2020, 22:56
Cetinje je dominantno crnogorsko, ali zanimljivo raspoloženje u svakom slučaju, Čavoglave su pjesma simbol otpora velikosrpskoj agresiji tak da nije čudno da je puštaju. Vidjet ćemo kako će proći sutra skup u Podgorici.

Grunf
04-09-2020, 22:59
https://twitter.com/CaslavMicovic/status/1301928941805015047

sve će to Vučko riješit, Trumpovom olovkom, jednim potezom, jednim potpisom. Kralj Aleksandar, sve probleme riješava Trumpovom olovkom. :rofl

Dobio je ključeve od Bele kuće, da može uvek ući u Belu kuću. :rofl

korica
04-09-2020, 23:23
Dobio je ključeve od Bele kuće, da može uvek ući u Belu kuću. :rofl

a Bela kuća, napravljena od Bračkog kamena, ljudi kapitulirali smo pred kraljem Vučićem, ušao je u kuću našeg kamena. :D

a sve zbog izdajnika Trumpa, okrećem se Rusima, i prije sam ih volio ali sada još više, protiv zapada i amerike na svakom koraku, ovaj put neće nam sjebat S300, ni oni ni Izrael, samo da ja dođem do Putina imat će izlaz do Ancone, bit ću njegov malj za sve neprijatelje Rusije. a Hrvatska će postat sila, nova Sparta u srcu europe, malo nas je ali smo govna, a uz rusko oružje i amerikanci će pazit s preletima preko našeg neba, neće više biti kurčenja s onim bombarderima, kada Putko pošalje S300, i otrov za oporbenjake. ima riješenje za sve probleme, ssamo što Hrvati tradicionalno ne traže riješenje, već produbljuju probleme. dovoljno je naoružat se, dat Rusima izlaz na naše toplo more, i da vidiš kako CG postaje crvena hrvatska, a Srbija na uzici amerike i Trumpa, ima da fasuje teško. Rusi im ovu izdaju neće oprostit, a da ne govorim da nakon mojih pregovora u Moskvi, hrvatskoj stiže naoružanje kakvo nikad nije imala u povijesti, plus ekonomska ulaganja, ruske žene dolaze na naše more, tek to će biti uživancija. ali nikog nije briga za to, briselska i vasingtonska guza je očito našim poltronima toplija.

ja bih više napravio s jednom Rusijom, nego oni s sto amerika europa i izraela, u to sam siguran sto posto. sparta bi bili, hrvatska budućnosti je sparta prošlosti. samo treba uzet malj u ruke, i počastit ruse toplim morem za kojim žude. Talijani i Grci im to neće dati, Turci isto, CG također, Slovenska bara je premala, dakle u koga se Rusi uzdaju nego u nas ?

jedino što nas priječi takvom scenariju, to je činjenica da smo narod koji se boji svoje sjene, i koji bira političke elite podobne a ne sposobne. isto tako napravio bih nuklarnu silu od nas, i nagovorio Ruse da nam prodaju jednog "cara" od 50 megatona, u slučaju da nas bilo tko napadne "Car" leti i uništava sve neprijatelje hrvata u roku odmah. :dinamo:

ali Hrvati ne žele "ruskog cara", Hrvati žele Trumpa i Izrael, i zato ćemo biti bez S300, nećemo biti nuklarna sila, nećemo biti sparta budućnosti, već kartaga prošlosti. a kralj Vučić, nakon što je zaposjeo našu kuću od bračkog kamena u washingtonu, i ima njene ključeve, upravljat će našom sudbinom, ako sad nije trenutak da zapjevamo, nas i Rusa 200 miliona, i nebojte ste štuka aviona, onda ne znam kad je, Hrvati što se čeka ? jel Trump treba dat i svoju olovku Muslimanima, Slovencima, Talijanima, i Mađarima, koji će zajednički podjelit našu zemlju između sebe, ili jednostavno pustit Ruse i Putina na naše toplo more, a mislim da u ovim okolnostima Rusi bi nam dali sve što bi od njih tražili, pošto je kralj Vučić okrenuo leđa majčici, i više nemaju strateškog partnera na balkanu, dakle mi smo jedini koji možemo upast umjesto njih u sedlo, ali to naravno nećemo iskoristit. jer ne kužimo politku ni kurca.

meni bi recimo bilo dovoljno, samo zbog ruskih žena pustit Ruse na naše more, a kamoli ove ostale stvari koje su bitne za jednu zemlju i naciju u razvoju, kao što smo mi, još k tome želimo biti spartanci kao Crnogorci i Srbi, pa eto sad imamo priliku, povijesnu priliku koju naravno nećemo iskoristit jer hrvati ne znaju prepoznat povijesni trenutak.

a dobro, išlo nam je dobro ovih 30tak godina, s obzirom na sve okolnosti, sad polako idemo u zaborav, jer će drugi preuzet konce regiona u svoje ruke, a mi ćemo biti priljepak, bez Rusa i S300, odnosno "Cara" od 50 megatona, naša sudbina je poprilično zapečaćena. a imamo priliku proširit utjecaj od jadranskog mora do Vladivostoka, suvišno je i pričat koja je to šansa za ovaku malu zemlju, posebno što su se Orci iz Srbistana pokazali kao nelojalni saveznik Rusima, doduše nisu se ni Rusi previše potrgali oko Srba i Kosova, ali to je zato jer to njima nije bitno, kao toplo more sredozemlja i jadrana koje mi imamo, dakle tko se boji ruskog medvjeda još ? ja se ne bojim, dražim mi je ruski medo od američkog grizlija. a tek sibirski tigar, to neću ni spominjat. :north

Grunf
04-09-2020, 23:34
A kakav je tek uspjeh postigao Vučić u Beloj kući, potpisao da će Srbija premjestiti ambasadu iz Tel Aviva u Jeruzalem, a u zamjenu će Izrael priznati Kosovo. :rofl

Grunf
05-09-2020, 00:44
Ovak sam ja izgledal na ispitu na faksu. Pokunjen na stolici čekam pitanje i nadam se najboljem. :D

http://pbs.twimg.com/media/EhGYUIpXcAABPeS?format=png&name=900x900

korica
05-09-2020, 01:01
možemo se mi sprdat, ali Vučko je upo u našu kuću, i drži njene ključeve. a grunf se zajebava. :D

nemojte se zajebavat s ozbiljnim stvarima, Trump i Izrael izabrali su Vučića, a ne Plenkovića. :rofl

bez zajebancije, više bih ja napravio s Rusima, nego oni s svim tim svojim foliranjem s amerikancima i židovima.

uostalom, danas bi imali S300, da nismo petljali s amerima. pa bi iznad našeg neba, mogle letjeti samo ptice, a sve ostalo što detektira radar bilo bi oboreno.

općenito smatram ovo preseravanjem, tipično za američko židovsku agendu. i smatram da bi drug Tito, puno kvalitetnije vodio odnose s Jeruzalemom, pardon Tel Avivom nego Vučić Plenković i cijela plejada ljubitelja židovskog kapitala.

kužim ja da je u politici bitno biti gdje je izvor moći i love, ali ne pod svaku cijenu.

i sigurno ne, da te ti koji imaju izvor moći i kapitala, koriste ko svoju korisnu budalu za svoje ciljeve.

a to je ono što ameri i židovi stalno rade, najbolje se to vidi po ovom sastanku vučića i albanjerosa, a zapravo sukus svega je da su došli priznat JERUZALEM, koji nitko živ ne priznaje kao Židovsku metropolu.

ali eto, Vučić se prodao za pare, i naravno Trumpovu olovku, valjda će pisat dok je živ. :D

Grunf
05-09-2020, 02:15
U Novom Slankamenu pretučen svećenik Berislav Petrović palicama.

crni bombarder
05-09-2020, 11:28
Poznavao sam jednog slankamenca, kao i ostali njegovi zemljaci doselio se u Viroviticu, mali je levicar, ono kad dodje u Hrvatsku pa Hrvatima soli pamet kako su primitivni jer mrze Srbe, a njegova obitelj pobjegla od doticnih.

Inkvizitor
05-09-2020, 15:24
U Novom Slankamenu pretučen svećenik Berislav Petrović palicama.

To je vijest iz 2015- te. Najjače mi je kad u statuse na FB stavljaju vijesti stare nekoliko godina.

Inače Cetinjom se ore Thompson i Škoro :rofl:

U Yutarnjem vlada Omerta. Oni koji izvješćuju gdje se ko popišo preko Drine sad ćute.

Ćute ćute.

imperator
05-09-2020, 15:51
He, he he...
I Crnogorci skontali da je uzvik u pjesmi Bojna Čavoglave : Za dom spremni, još kako potrebit i njima..., zbog toga Bojna Čavoglave puca Crnom Gorom...
Bošnjaci u Sarajevu na ovo sve sada šute.
Šute, šute...

Gelsey Azalea
06-09-2020, 01:58
He, he he...
I Crnogorci skontali da je uzvik u pjesmi Bojna Čavoglave : Za dom spremni, još kako potrebit i njima..., zbog toga Bojna Čavoglave puca Crnom Gorom...
Bošnjaci u Sarajevu na ovo sve sada šute.
Šute, šute...
Ah, zna se da Bosancima treba malo duže da skontaju neke stvari!
Orilo se orilo Crnom Gorom https://www.youtube.com/watch?v=9ODNvKAbyZ0

Grunf
06-09-2020, 22:39
Kontramiting

http://www.youtube.com/watch?v=n1uDkEvKkJE

Skywalker
06-09-2020, 23:04
samo dobre vijesti iz Washingtona.... :D

https://www.alo.rs/kosovsko-pitanje/alo-vasington-kosovo-pregovori/338641/vest?pollOptionId=8436

ovo ni SPC ne može zaustavit, ipak ni ona nije toliko jaka da osujeti priznanje Kosova, gotovo je gotov, a ako Vučko prizna Kosovo zna da je i on gotov u SRB, to mu Srbi neće oprostit.

Nema od toga nista,kakvi crni protesti.Njegovo glasacko telo nema pojma o EU,Kosovu...njih to ne zanima,oni rade kako im vodja kaze.Oni su njemu pravili ispracaj pred put u Vasington....a nigde zastave Kosovo je Srbija.:facepalm
Ja ne znam da li vi mozete da shvatite da ON drzi SVE medije ? Ima jedan dnevni list,par slabasnih portala,dve kablovske televizije koje gleda mozda 5 % ljudi...Ja ne znam kako da vam objasnim da u Srbiji za 90% ljudi postoji samo ona realnost koju im on servira.

Kakvi protesti,nema ko da vodi proteste i da sutra prizna Kosovo pred TV kamerama...Oni su to predstavili kao ekonomski sporazum,priznanje ce se desiti uskoro,ali ce Vucic naravno negirati,bice ona prica: "Jel vise verujete meni ili svojim ocima?"
Sta kazu njegovi mediji,to je jedina istina.On drzi navijace,kriminalce,on osniva svoje nacionalisticke stranke da bi ih koristio kad mu zatrebaju...Vi i dalje niste svesni da je Vucic opterecen medijima,kontrolom vesti,rejtinzima...itd.

RTS je prosle godine "blurovao" majicu nekom momku usred neke reportaze...na majici je pisalo Kosovo je Srbija,oni lepo to prekrili...Samo budala ne vidi da se to priznanje godinama polako sprema.Oni de facto vec imaju nezavisnost,funkcionisu normalno.Fali im ta stolica u UN,koje ionako ne je8e dva posto...koga vise zanima UN ? Skup debila u praznoj sali,koji se bombarduju papirima,osudama,sta vec.

Vi niste svesni koliko je ljudima ovde ispran mozak.Oni bukvalno ocrne nekog politicara(npr Olivera Ivanovica koga su i ubili na kraju) toliko da se onda desavaju napadi na ulici od strane umno poremecenih osoba...kojima malo fali da izvade noz na nekoga ko je na TVu okarakterisan kao izdajnik.

Grunf
07-09-2020, 23:50
Vučić u 200-oj epizodi serijala zvanog neopterećenost Hrvatima. :D

Nekada sam na ivici suza kada vidim koliko se Hrvati sekiraju za Srbiju. Posebno kada vidim koliko se sekiraju za našu sudbinu, a biću još više kada ih sljedeće godine pređemo u bruto domaćem prihodu", rekao je Vučić.

Inkvizitor
07-09-2020, 23:53
Ovak sam ja izgledal na ispitu na faksu. Pokunjen na stolici čekam pitanje i nadam se najboljem. :D

http://pbs.twimg.com/media/EhGYUIpXcAABPeS?format=png&name=900x900

Ovo je stvarno prejaka slika.

Mislim jadno je čak i kretena poput Vožda ovako ponižavati.

Vidim tamo sjedi i onaj Đurić, jel krenuo nekontrolirano aplaudirati.

Užas.

Ona Ruskinja je to usporedila sa Sharon Stone u "Sirovim strastima"

Grunf
07-09-2020, 23:55
A kaj se tiče Kosova, ono je samo ulog u pokeru koji Srbija igra, a taj ulog nije njihov tak da ovo sve smiješno izgleda. Srbija si preko nečega što je davno izgubila pribavlja ustupke oko njezinog plana širenja u regiji.

Inkvizitor
07-09-2020, 23:57
A kakav je tek uspjeh postigao Vučić u Beloj kući, potpisao da će Srbija premjestiti ambasadu iz Tel Aviva u Jeruzalem, a u zamjenu će Izrael priznati Kosovo. :rofl

To je stvarno izrugivanje vožda.

Dobit ćeš šamar ako pristaneš da dobiješ nogom u guzicu.

Nestvarno :rofl

Inkvizitor
07-09-2020, 23:59
A kaj se tiče Kosova, ono je samo ulog u pokeru koji Srbija igra, a taj ulog nije njihov tak da ovo sve smiješno izgleda. Srbija si preko nečega što je davno izgubila pribavlja ustupke oko njezinog plana širenja u regiji.

Ma ovo u CG im je samo anestezija. To mi je palo napamet kako zapad ne brani Mila. Ovo je da se Srbi privremeno raduju. Ne treba njima puno. Čim se Kosovo do kraja odradi i ta privremena lizalica im će se uzet.

Grunf
08-09-2020, 00:03
Ovo je stvarno prejaka slika.

Mislim jadno je čak i kretena poput Vožda ovako ponižavati.

Vidim tamo sjedi i onaj Đurić, jel krenuo nekontrolirano aplaudirati.

Užas.

Ona Ruskinja je to usporedila sa Sharon Stone u "Sirovim strastima"

Ovo je još jače, Trump priča da će Srbija preseliti ambasadu u Jeruzalem, a Vučić brzo gleda papir i lovi se za glavu. :rofl I takav smiješan lik vedri i oblači u Srbiji, pola BiH, Crne Gore i po Hrvatskoj preko Pupovca...Tragično.

http://www.youtube.com/watch?v=H2b1pT6xg2U

Grunf
08-09-2020, 00:11
Ma ovo u CG im je samo anestezija. To mi je palo napamet kako zapad ne brani Mila. Ovo je da se Srbi privremeno raduju. Ne treba njima puno. Čim se Kosovo do kraja odradi i ta privremena lizalica im će se uzet.

I to je moguće. Čim potpišu Kosovo ode i vlast u Crnoj Gori. Da su Ameri zabrinuti Dritanu bi već gorilo pod nogama.

A moguće je i ono kaj Ljubić priča, a to je da ovaj posjet i potpis nisu nimalo poražavajući za Srbiju.

Inkvizitor
08-09-2020, 00:12
Ovo je još jače, Trump priča da će Srbija preseliti ambasadu u Jeruzalem, a Vučić brzo gleda papir i lovi se za glavu. :rofl I takav smiješan lik vedri i oblači u Srbiji, pola BiH, Crne Gore i po Hrvatskoj preko Pupovca...Tragično.

http://www.youtube.com/watch?v=H2b1pT6xg2U

Ja ne znam kako je on na to pristao.

Arapi će ga odjebat. Neće prestić Hrvatsku po BDP. Dobro već ju je on prestigao lani ali ne fali još jednom.

Zauzvrat je dobio izraelsko priznanje Kosova :rofl:

Pa dobro jel on lud.

Ma nije on baja nigdje osim u Hrvatskoj. Di je on još baja? Nigdje.

Ovo što kokodaču po CG to je privremeno. Nije im ovo 1918-ta. Ne jebu ih Crnogorci 1%. Još ih epski trolaju s repertoarom pjesama.

Thompson se ladno pjeva na Cetinju. Alo

https://m.youtube.com/watch?v=DPx9zZxAgbI

To je nadrealno.

Inkvizitor
08-09-2020, 00:15
I to je moguće. Čim potpišu Kosovo ode i vlast u Crnoj Gori. Da su Ameri zabrinuti Dritanu bi već gorilo pod nogama.

A moguće je i ono kaj Ljubić priča, a to je da ovaj posjet i potpis nisu nimalo poražavajući za Srbiju.

Ma šta Ljubić priča. Ko šljivi Ljubića.

Kako nisu ponižavajući. Pa sam nije znao što potpisuje. Vidi se na snimci.

Još ga posjeo na klupu ko đaka. Ovo je ruganje s institucijom, ne s njim.

Realno odurna slika. Trump voli očito debile ponižavat.

Skywalker
08-09-2020, 00:54
-Trump ponizava svakoga,to nije nista novo,setimo se kako je Markovica odgurnuo,bas kada su CG primili u NATO:

https://www.youtube.com/watch?v=_8-Sn_CERgg

-Drugo,Crnogorci pevaju uz Tompsona,ali redovno pevaju i srpske pesme,bas ovom Markovicu(Premijeru CG) su nasli snimke sa neke svadbe,gde peva srpske pesme(cetnicke cak,ako se dobro secam)...a sad na protestu u nedelju su pevali Cecine pesme....to je sve jedno ludilo sta je njima u glavi.Pritom,ja ne znam bilo koga da njima negira Drzavnost...to je Milova prica o velikosrpskom nacionalizmu,itd...Sustina je da je preterao sa zakonom o SPC,pored svih ostalih afera...Opet,njima niko ne brani da imaju svoju CPC,kao sto je imaju,medjutim,oni hoce da otmu imovinu Crkve(licno sam da se popise imovina i placa porez po zakonu,medjutim SPC to nije duzna ni u Srbiji,sto meni smeta),isto kao i dole na Kosovu sto lazu da su to njihove Crkve...Crnogorci,ili Milogorci su trenutno u fazi kao Bosnjaci i Makedonci,pokusavaju da izgrade neki zaseban identitet...Ja licno im to ne sporim,ali oni su dosli dotle da brisu i negiraju Oca nacije,tj Njegosa...Ajde neka bude i to,ali opet ne mogu da negiraju cinjenicu da se skoro 30 % ljudi u CG izjasnjava Srbima...i to nisu dosljaci,to su ljudi i plemena koja zive u CG vekovima...Sto je previse,previse je.Oni su zabranili ljudima ulazak u CG,Vladi Georgievu,koji je rodjen dole,samo zato sto je protiv Mila...Pa jel to ta evropska demokratija??? Gde je sad sloboda govora?

Ponavljam,ja njima ne negiram Drzavnost,cak i neku posebnost,poseban identitet,ali je sve to moglo bez terorisanja Srba...a povladjivanja Albancima koji su od Ulcinja napravili Albaniju,i to nikome ne smeta...Pritom,nemojte imati iluzija da je Vucic protivan Milu...Oni imaju mnoge sumnive poslove,npr za celu aferu zvanu Beograd na Vodi je zasluzan Milov covek,izvesni Arapin Dahlan...On je takodje konekcija za trgovinu oruzjem.Ko do sada nije shvatio,BG na vodi je samo poligon za pranje novca,i tu niko drugi ne ulaze novac,osim Vlade Srbije...Nikakvih bogatih Arapa tu nema:

https://balkaninsight.com/wp-content/uploads/2016/07/vucic-dahlan-djukanovic-640.jpg

Potpredsednica Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić pozvala je danas predsednika Srbije Aleksandra Vučića da javnosti objasni ko su Palestinci Mohamed Dahlan i Adham Abo Madalala i koja je njihova uloga u, kako je rekla, “ličnim kombinacijama vrha SNS” u izvozu oružja u Saudijsku Arabiju i Ujedinjene Arapske Emirate (UAE).

Navodeći da je Dahlan bivši šef palestinske tajne službe, “lice sa Interpolove poternice koje danas živi u Beogradu”, a Madalala prvi ambasador Palestine u Crnoj Gori i, kako su ga uzbunjivači označili, ključni operativac trgovine oružjem iz Srbije, potpredsednica SSP je pokazala fotografije na kojima su ova dvojica Palestinaca u društvu Aleksandra Vučića.

https://ssp.rs/tepic-vucic-da-objasni-ko-su-palestinci-koji-po-svedocennju-uzbunjivaca-posreduju-u-nelegalnoj-trgovini-oruzjem-iz-srbije/

Afera,ili ponizenje sa Izraelom jeste cudno na prvu loptu,on kaze da su zamenili fascikle,sto i lici na Amere,da ga dovedu pred svrsen cin pred kamerama...Da se razumemo,ja ga ne zalim ni najmanje...al,on je to premestanje Ambasade vec dogovorio tokom marta na nekakvom poslovno jevrejskom skupu u Americi:
https://i.ibb.co/KKsxD6J/1-1-1.png

Jos nesto,na izborima 2016te,Milo je takodje napravio koaliciju 41 u odnosu na 40...Dakle,ti srpski glasovi su jedna konstanta...Otad je Dritan napravio novu partiju,Milo ga vredjao,to je bila jedna od gresaka...Druga greska,su dve liste Hrvata,jedna dobila 500 glasova,druga 1000 glasova,i nijedna nije presla cenzus...a mozda bi imali jedan mandat,bas taj koji fali Milu.
Na kraju,te 2016te je Vucic osigurao pobedu Milu,kada je zakmecao usred izbornog dana,da je dole u CG na delu Drzavni udar na celu sa ruskim agentima i sumnjivim licima iz Srbije...obican narod se uplasio,i u toku dana odlucno glasao za Mila...Sada toga vise nema,ovaj put takvih lazi nije bilo...a Vucic je kurvinski cekao ceo dan,i tek u 21h uvece dao neodredjenu izjavu...Sta mislite,da li je slucajno izasao tokom dana i podrzao pro srpske stranke u CG ???Naravno da nije...njemu je Milo uzor...obojica su mafijasi,i obojica su menjali strane i uverenja vise puta,i opet ce,cim se situacija promeni...

Ugovor potpisan sa Trumpom...jedna od losih stvari za Vucica,a ja licno ne mislim da je losa...jeste zabrana saradnje sa Huawei,tj Kinom jel...u smislu uvodjenja 5G mreze..za koju Ameri tripuju da je neki vid spijunaze putem tehnologije,idt...UK je takodje bila protiv Huawei tehnologije...Podseticu da smo mi sa Kinom potpisali uvodjenje i instaliranje 1000 kamera u BGu koje ce nadgledati saobracaj,ulice,itd...sada bi to trebalo da se ponisti...Rusi su sa pravom ljuti...ali mislim da su vec naviknuti da Vucic sve redom laze...i njih,i Kinu,i EU,itd...Mislim da ga niko ne shvata ozbiljno...Dobra stvar za nas,bar u ovom trenutku,jeste da ne gubimo Gazivode,bar ne u potpunosti jos uvek...njihova firma ce voditi menadzment...isto i za Trepcu,koja je do sada radila pod dve uprave...Albanci su sa tim nezadovoljni...Ocekuje se ogromna finansijska pomoc,ulaganje....Volim da verujem da mozemo ekonomski da napredujemo...Znamo kako Ameri razvijaju zemlje bliske njima,Japan,Juzna Koreja koji su finansijki i tehnoloski giganti..Sta ce biti od toga,ne znam..Voleo bih da se pametno iskoristi taj novac.

Albanci su nezadovoljni obavezom mini sengena..plase se srpske robe,ekonomskog uticaja,itd...nema vise carina/taksi od 100 % na nasu robu...to je sad gotov...Vucic tu vidi ekonomsko porobljavanje Kosova...isto kao i Nemacka sto radi sa bankama na Balkanu...on to vidi u nasoj prehrambenoj industriji.
Priznanje nisu dobili,ali ce tacku po tacku odradjivati,i na kraju samo priznanje nece biti nesto bitno...ja to pricam godinama.Kada im das 10 tacaka zasebno,da li je bitan zakljucak?Naravno,Vucic moze da odlaze taj sporazum,ili da se pravi da nije pravno obavezujuci...i da to ne postuje.On je cak nelegitimno otisao u SAD,on nema mandat podrzan u Skupstini Srbiji,mi nemamo zvanican plan i program sta hocemo od tih pregovora...Ali mislim,da on vise nista ne moze da odlaze...Svi su ga pritisli...i SAD,i Nemacka...dosta je bilo vrdanja.

Gelsey Azalea
08-09-2020, 01:51
Ma šta Ljubić priča. Ko šljivi Ljubića.

Kako nisu ponižavajući. Pa sam nije znao što potpisuje. Vidi se na snimci.

Još ga posjeo na klupu ko đaka. Ovo je ruganje s institucijom, ne s njim.

Realno odurna slika. Trump voli očito debile ponižavat.

Ne bi ja otpisivala Srbe. Imaju oni jak lobi vani, uvijek su ga imali a usto su vrlo vješti u politici za razliku od naših. Mi smo u stanju izgubiti u miru sve što smo u ratu postigli a oni već godinama pokušavaju na jedan perfidni, podmukli način izokrenuti istinu i povijest i u miru dobiti ono što su u ratu izgubili. Došli smo do toga da u 2020. bez Srba u Hrvatskoj nema vlasti, U BIH-a imaju svoju državu u državi, drmaju i tresu Crnom Gorom a izgubili su rat! Šta li bi tek bilo da su kojim slučajem dobili rat 90-tih?! Srba i Srbije se uvijek treba čuvati i imati ih na oku, no naravno ovi naši idioti u Zagrebu ništa ne kuže a nije ni narod bolji. Hrvate jedino može trgnuti kad im se srpski nož direktno nađe pod vratom.

Puntar2.0
08-09-2020, 02:24
Crnu Goru su zasad dobili, ali ovi drugi su fanaticni, ici ce to u produzetke kad tad.
Ja se ne bih slozio sa time da njima vanjskopoliticki cvatu ruze. Ne gine Vucicu Novacok ako se bude zajebavao.
Rusi Srbiju smatraju kao svoj teritorij, a Vucic bi rado u EU kod mamice Merkel.
Malo je cak i smjesno da je najpopustljivija spram Vucicu Merkelica.
Iskreno, ja ne bih hito biti u njihovoj kozi, u tom malju izmedj' Rusije i Amerike.
A ovo sto je Trump odradio, pa samo zbog toga mu zelim pobjedu.
Pazi, natjerao lika da seli veleposlanistvo u Jeruzalem, pa onda Izrael priznalo Kosovo.
Vucic nije nista isposlovao. Nista, ni najmanju iskricu.
Jedino ogromnu olovku koju ce bratski podijeliti sa Anom Brnabic.....
Trump ga je potrosio kao maramicu, pa izpljunuo.
Tu se tek vidi koliko je popustljiva ova sugava EU, a poglavito njen gubernator Andrej Plenkovic.
Jedino Hrvatskoj se moze nametnuti Pupovac, apsolutno nepotrebno.

Puntar2.0
08-09-2020, 02:43
Na kraju, Rusi nas cuvaju od Srba u EU, dok je Plenkovicu i Merkelici cilj uvuci ih u istu. Ako to nije perverzno, onda ne znam sto je.

Grunf
08-09-2020, 09:21
Predzadnja točka dogovora je ona koja je najbitnija u ovome.

http://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fwww.dnevno.hr%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F09%2Ferghergre.png&f=1&nofb=1

Inkvizitor
08-09-2020, 11:04
A što tu piše . Za nas nepoliglote.

Grunf
08-09-2020, 11:25
Kosovo se slaže da će implementirati jednogodišnji moratorij na ulazak u nove međunarodne organizacije. Srbija se slaže na jednogodišnji moratorij na njezinu kampanju povlačenja priznanja Kosova, i suzdržat će se od formalnog i neformalnog traženja bilo koje države ili međunarodne organizacije da ne priznaju Kosovo kao nezavisnu državu.

Po meni, još godina dana i Srbija će pustiti Kosovo u međunarodne organizacije. :)

crni bombarder
08-09-2020, 11:30
A puse li Srbijanci ovu nebulozu da je Vucicu netko podmetnuo fasciklu?

Ako puse, onda im i neizbjezno priznanje Kosova moze prodati, podmetnuli mu papir, drogirali ga, napili ga, smontirali snimak, imaju kloniranog dvojnika Vucica kojeg snimaju dok potpisuje a Vucic je tada bio u manastiru i molio za Srbiju.

Inace, ne bih ja toliko hvalio Milov zakon o slobodi vjeroispovjesti, hrvatski jugolevicari su istim odusevljeni i vec uveliko traze isti zakon i u Hrvatskoj. Poznavajuci Plenkovica...

Pa bi sutra i katolicka crkva mogla na litije, jer jugoekipa je namirisala priliku da crkvi otme imovinu.

Grunf
08-09-2020, 11:31
Ne bi ja otpisivala Srbe. Imaju oni jak lobi vani, uvijek su ga imali a usto su vrlo vješti u politici za razliku od naših. Mi smo u stanju izgubiti u miru sve što smo u ratu postigli a oni već godinama pokušavaju na jedan perfidni, podmukli način izokrenuti istinu i povijest i u miru dobiti ono što su u ratu izgubili. Došli smo do toga da u 2020. bez Srba u Hrvatskoj nema vlasti, U BIH-a imaju svoju državu u državi, drmaju i tresu Crnom Gorom a izgubili su rat! Šta li bi tek bilo da su kojim slučajem dobili rat 90-tih?! Srba i Srbije se uvijek treba čuvati i imati ih na oku, no naravno ovi naši idioti u Zagrebu ništa ne kuže a nije ni narod bolji. Hrvate jedino može trgnuti kad im se srpski nož direktno nađe pod vratom.

Istina, ne treba ih podcjenjivati, bili su u puno goroj situaciji pred prvi svjetski rat i na kraju su si spletkarenjem i borbom priskrbili cijelu Jugoslaviju na upravljanje. Isto rade i sada, spletkare di god stignu, razvaljuju okolne države kako bi ih opet dobili na upravljanje. U Hrvatskoj imaju 20-godišnju destruktivnu kampanju, ali jedino kaj su uspjeli je da su svoj broj sveli na ispod 100.000 ljudi. Hrvatska još stoji iako se uopće ne brani od te destruktivne politike. To je svjetsko čudo, ali svakako bi trebali udariti kontru tim napadima i početi provoditi svoje interese, a ti su svakako da BiH krene u naše krilo, a ne da bude pod srpskom kontrolom. Isto tak nezavisna Cg je naš interes.

Grunf
08-09-2020, 11:37

Ako puse, onda im i neizbjezno priznanje Kosova moze prodati, podmetnuli mu papir, drogirali ga, napili ga, smontirali snimak, imaju kloniranog dvojnika Vucica kojeg snimaju dok potpisuje a Vucic je tada bio u manastiru i molio za Srbiju.

Inace, ne bih ja toliko hvalio Milov zakon o slobodi vjeroispovjesti, hrvatski jugolevicari su istim odusevljeni i vec uveliko traze isti zakon i u Hrvatskoj. Poznavajuci Plenkovica...

Pa bi sutra i katolicka crkva mogla na litije, jer jugoekipa je namirisala priliku da crkvi otme imovinu.

Ma ne treba nam taj zakon. Treba nam državnička politika, priznanje HPC-a, prestanak financiranja SPC-a i puna državna potpora HPC-u. Znači kupnja objekata SPC-a po Slavoniji, Zagrebu, Dalmaciji i Lici. Ili gradnja novih. Znači dugoročni plan preuzeti crkvu na Cvjetnom za HPC. Onda onu u Pakracu, manastire po Dalmaciji. To je državnička politika, to je borba protiv velikosrpstva.

Također i maknuti manjine iz Sabora.

crni bombarder
08-09-2020, 11:53
Oba scenarija su trenutno daleko, ali smijes li se kladiti da ce Hrvatska prije razvlastiti katolicku crkvu, nego SPC.

Inkvizitor
08-09-2020, 16:16

U BiH imaju svoju državu u državi, to im je zaostavština od JNA i to im je jedini dobitak iz ratova 90-tih. Sve im je JNA servirala na tacni.

S tim kao nisu zadovoljni pa bi se otcjepili pa prijete praznom puškom evo 20 godina a nikako da krenu. A znaš zašto.

Mimo toga da im to ne bi dopustili međunarodni faktori oni bi morali to oružjem i ratom ostvariti a u eventualnom sukobu sa bosanskim Muslimanima oni nemaju nikakve šanse. Em ih je manje em su manje borbeni.

Ja sam ratovao i s jednima i drugima i Muslimani su tvrđi borci. Izdržljiviji i čvršći.

Srbi mogu ratovat samo kad imaju 20 puta veću vatrenu moć.

Stavi srpsku i muslimansku vojsku s istim oružjem ili bar približno, Srbi nemaju nikakve šanse.

Jedino uključenje Srbije može promjenit odnose ali mladi Srbi su zauzeti Farmom i Parovima, to je mala vojska koja bi iskrvavila u BiH a ne bi ništa napravila nego bi možda Srbiji natovarila sankcije na vrat i opet je ekonomski slomila.

U CG ništa neće napravit, živi bili pa vidjeli. Samo će radikalizirat Crnogorce.

Kosovo su izgubili i jedino mogu barbašat po Hrvatskoj jer nama vladaju jadnici.

Inkvizitor
08-09-2020, 16:22

Katoličkoj crkvi ne trebaju litije jer je sva njezina imovina i crkve jedino i jasno katoličke odpočetka. To može biti samo kao i u CG biti problem SPC koja je uzurpirala tuđu imovinu, konkretno KC.

Pa svi srpski manastiri stariji od 150 godina bili su katolički samostani.

Tako da se tu KC nema što plašit al taj zakon u Hrvatskoj ionako neće biti donešen jer SPC nema toliki identitetski udar na Hrvate kao što ima na Crnogorce.

crni bombarder
08-09-2020, 16:41
Po zakonu ni pederi ne mogu djecu usvajati...

Stosta je po zakonu, a u praksi nije.

Picaferaj
08-09-2020, 21:52
Po zakonu ni pederi ne mogu djecu usvajati...

Stosta je po zakonu, a u praksi nije.

Ovo tehnički nije usvajanje nego udomljavanje. Što je još gore jer će imat kontrolu nad ditetom ka da su ga i usvojili ali će im država plaćati za to udomljavanje sve do ditetvog 18. rođendana što kod usvajanja nije slučaj.

Grunf
13-09-2020, 23:09
Četnikušu preveslao Rus. Ajde, neka, drago nam je. Dobro je prošla kaj je zaslužila. Jutarnji četnikušu predstavio žrtvom.

http://i.postimg.cc/gkB3hFSv/Screenshot-20200913-210913-Chrome.jpg

Prekrasna etnovila dugogodišnje iznajmljivačice, gospođe Ljubice Javorine (70) u mjestu Jezerce na Plitvičkim jezerima tik uz Ličku magistralu, sa šest apartmana naslonjenih na šumove Plitvica s jedne i hladovinu stoljetnih šuma s druge strane, ove godine nije primila nijednog gosta. Koronavirus iz Kine je njezinim kolegama iznajmljivačima upola smanjio prihode, međutim “virus” koji je njoj gotovo uništio život dolazi iz Yakutska u ruskom Sibiru, zove se Evgeny B. i ima 62 godine. Priča je do sada nezabilježena u Hrvatskoj, zvuči nestvarno i djeluje kao izvrstan predložak za filmski triler.

Čovjek kojega je primila kao gosta-turista iz daleke zemlje na nekoliko dana, priča nam ova umirovljena stomatologinja, njezin je život pretvorio u pakao. Najgore od svega je što je on, u to je uvjerena, kontrolira i danas online iz svoje domovine, te joj je zbog toga ozbiljno ugrožena imovina, prihodi i oko milijun eura vrijedna kuća.

https://www.jutarnji.hr/life/zivotne-price/evgenij-je-dosao-kao-fini-gost-i-zaveo-me-onda-mi-je-hakirao-racune-i-prijetio-mi-ruskom-mafijom-15018793

Grunf
30-09-2020, 13:58
Četnikuša Jeckov koja diskriminacijom Hrvata sjedi u Saboru proziva Hrvate da imaju u 10 gradova ulice po ustašama. Jaoo bre, samo 10, treba povećati broj tih gradova. :jure

Inače, ona pod ustašama smatra ljude poput Julija Makanca, hrvatskog ministra obrazovanja koji je 2 godine bio ministar obrazovanja kojeg su njezini duhovni preci negdje ubili kao pseto.

Grunf
08-11-2020, 19:55
Koliko sam shvatio, svećenik SPC-a kod Bara srušio oskrnavio grob pokojnog svećenika Crnogorske pravoslavne crkve. Nevjerojatna je ta borba za uništenje tuđe prošlosti kod SPC-a.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=11&dd=08&nav_category=167&nav_id=1761103

Grunf
20-11-2020, 20:37
Preminuo patrijarh SPC Irinej. Na N1 je pisala blic vijest da je preminuo srpski patrijarh, mislim da je to točan opis čelnika SPC. Tako ide hijerarhija, SPC pa državna vlast pa dalje.

Ima li netko nešto za reći o Irineju?

Inkvizitor
20-11-2020, 20:50
Nema se tu što posebno reći. provoditelj velikosrpskog projketa, huškač na mržnju i mitoman što je prv aobaveza svakog patrijarha SPC-a Tu svoju dužnost je obaljao dosljedno, inače tamo ne bi ni mogao bit.

Tko će ga nalsijedit u toj raboti???

Tko bude više i jače pjevao četničke pjesme i pozivao na mržnju, širio suludu srpsku mitomaniju i huškao na rat, taj ima najviše šansi postati patrijarh SPC a tu je izbor stvarno težak.

Irinej je tu dosljedno naslijedio Pavla.

iako ja mislim da je tu oštra konkurencija i da svaki srpski vladika ima podjednake šanse, mislim da se vladika zagrebačko-ljubljanski i cele Italije Porfirije Perić

https://www.youtube.com/watch?v=XOTLAtHMaV8&t=24s

tu već solidno davno samopredložio

Grunf
20-11-2020, 21:09
Episkop niški specijalac Jovan je isto dobar kandidat. Rukuje dobro oružjem što je glavni uvjet za patrijarha SPC.

Grunf
20-11-2020, 21:12
Trebaju svi igrati kladionicu protiv Đokovića sutra, on gubi jedino kad premine sveštenik SPC-a.

Inkvizitor
20-11-2020, 21:13
Episkop niški specijalac Jovan je isto dobar kandidat. Rukuje dobro oružjem što je glavni uvjet za patrijarha SPC.

Ne nužno. Iako ni to nije otežavajuća okolnost, dapače, huškanje da drugi nose oružje je prvenstveni cilj SPC-a. Jovan može možda osobno dati doprinos u nekoj agresiji ali je daleko bitnije pokrenuti mase na nošenje oružja i pucanje.

Grunf
21-11-2020, 22:10
Trebaju svi igrati kladionicu protiv Đokovića sutra, on gubi jedino kad premine sveštenik SPC-a.

Nadam se da ste digli lovu na ovom savjetu. :D

kiler
21-11-2020, 23:48
Od koronje je umro još jedan episkop SPC,neki Artemije...:pop

crni bombarder
22-11-2020, 13:13
Govorka se da je kandidat za patrijarha onaj Grigorije, zvezda Acine Nedeljom u 2, gdje ga je Aca predstavio kao Gandija.

Lik je okolice Varesa, tamosnji Srbi su sve samo ne Gandiji, zapravo notorni cetnici iako Hrvati nikada sa njima nisu imali problema. Oni se ponose cetnistvom, primjer je nadaleko cuveno etno selo Stanisici kod Bijeljine, gdje su redoviti gosti iz cijelog regijuna, najmoderniji trening kamp za nogometase itd itd... osnivac sela je Boris Stanisic sa Brgula, sela kod Varesa, prakticno je preselio cijelo planinsko selo u ravnicu i napravio turisticki raj. Jedna od znamenotisti sela je i kuca dzeda Boze, cetnika https://www.etno-selo.com/lat/kucab

Inace Grigorije poznat i kao Dodikov pop ili kako ga vec zovu-

Inkvizitor
22-11-2020, 15:09
Grigorije kažu nije uopće kandidat jer je veliki kritizer Vučića.

A svaki vladika SPC je ionako Velikosrbin tako da je svejedno.

Puntar2.0
22-11-2020, 19:30
Vucic se na pogrebu Irineja osvrnuo i na Stepinca, spominjao je Hrvate...pomalo je smijesno da mainstream mediji kao vecernji presucuju tu cinjenicu, a boljsevik portali poput indexa prenose to.
Cini se da je HDZ zaista izarabo cetnike kao ultimativne saveznike, nema mijesta gdje ne sAradjuju, od iste grupacije u EU, do Pupovca.

Gelsey Azalea
23-11-2020, 02:11
Vucic se na pogrebu Irineja osvrnuo i na Stepinca, spominjao je Hrvate...pomalo je smijesno da mainstream mediji kao vecernji presucuju tu cinjenicu, a boljsevik portali poput indexa prenose to.
Cini se da je HDZ zaista izarabo cetnike kao ultimativne saveznike, nema mijesta gdje ne sAradjuju, od iste grupacije u EU, do Pupovca.

Još jedanput dokazano da je SPC leglo četništva i velikosrpstva! Čak su i pogreb pretvorili u politički skup gdje rigaju laži i mitove. Tipično srpska posla.

No, nije me briga za njih; brinu me ove naše tuke u Zagrebu koje to ne shvaćaju, ne vide ili ne žele vidjeti pa stvaraju koalicije sa četničkom podružnicom u Hrvatskoj, Pupovčevim SDSS-om.

Grunf
23-11-2020, 11:39

Vučić je nabrojao najbolja i najbitnija djela Irineja: očuvao srpstvo i uvjerio papu da Stepinac nije svetac.

Inkvizitor
24-11-2020, 11:07
Vidio sam da je Iriniej vožen na vojničkom lafetu. Primjereno. Kako i doliči militarističkoj organizaciji poput SPC.

Je li ovaj čika u užem izboru za patrijarha SPC. Koliko vidim sad je episkop banatski

http://www.youtube.com/watch?v=L26QurCtUG4

Baš pravi mirotvorac, sve u stilu SPC.

Malo je reć da bi bio pravi Irinejev nasljednik.

Grunf
24-11-2020, 12:02
Covid je ubio više SPC svećenika nego ustaška kama...Covid je ustaško-vatikansko biološko oružje plasirano da uništi temelje srpstva.

crni bombarder
24-11-2020, 15:23
Ima vic u Sarajevu, kaze koliko je popova pomrlo od korone morace hodze razliku predmeta polagati.