PDA

Pogledaj Full Version : Stepinčevo 2019.

Grunf
30-01-2019, 14:43
Izvrstan prijedlog Nenada Piskača za kardinala Bozanića. Proslavimo dostojanstveno Stepinčevo 2019. :cheer

https://i.postimg.cc/Vvy2SkFP/askat.jpg (https://postimages.org/)

Kao vjernik Zagrebačke nadbiskupije predlažem i očekujem o blagdanu Stepinčeva na nezauzetom tornju zagrebačke katedrale veliki baner sa Stepinčevim likom i natpisom „Santo subito“. Izvrsno bi korespondirao s već postavljenim banerom na desnom tornju. U tom pogledu voljan sam dati skroman, ali od srca namjenski milodar. Realizacijom Stepinčeva banera Nadbiskupija bi pridonijela promicanju svetosti, pravednosti, duhovnosti i ljubavi Alojzija Stepinca, kao i iskazanoj težnji vlade o zaštiti dostojanstva svake osobe, pa onda i Stepinčeve, koju kontinuirano ugrožava velikosrpska i komunistička ideologija, u Hrvatskoj neometano poticane i prenošene s koljena na koljeno. K tomu Stepinčev baner potaknuo bi poljuljano dostojanstvo hrvatskoga naroda. Stepinčev baner sigurno bi razveselio i kardinala Bozanića, pa i papu Franju, budući da bi pridonio „pročišćenju istinom“ one djece i unučadi čije su živote očevi i djedovi obilježili zločinima i mitovima suprotivim Stepincu i hrvatskom narodu u cjelini.

https://www.hkv.hr/izdvojeno/komentari/nenad-piskac/31146-n-piskac-otvoriti-zatvoreni-krug-rezima-i-spremno-docekati-hrvatsko-proljece.html

ZGabriel
31-01-2019, 11:48
zgodno.
palo mi je na pamet da je prvi banner povezan sa Stepincem. :D vidjet ćemo.

Humphrey
01-02-2019, 00:31
Koliko god bi mi svi željeli da Stepinac bude što prije proglašen svecem mislim da on nije zaslužio da to bude dok je južnoamerički diktator papa. Stepinac se borio protiv komunističke bagre,a ovaj katolike u Kini prepušta komunjarama na milost i nemilost.

ZGabriel
10-02-2019, 22:07
nadam se da gledate film o Stepincu.

nikad nisam gotivila Pavelića, a sad mogu reći da je g***o samo takvo.
a Stepinac je svetac, štogod Klasić i gospodin Jovan mislili o tome.

Puntar2.0
10-02-2019, 22:23
Nisan u mogucnosti, daj opisi malo sto je Yutel napravio.

ZGabriel
11-02-2019, 09:39
Nisan u mogucnosti, daj opisi malo sto je Yutel napravio.

dobar dokumentarac. nisam gledala od početka, nažalost.
puno izjava biskupa, povjesničara - i naših i srpskih, Klasić, Židovka koju je Stepinac smjestio u samostan i spasio je (ona je tamo našla još 6 djevojčica), "gospodin" Jovan. na svaku Klasićevu i Jovanovu tvrdnju naši su imali demanti.
e, i Goldstein je pvičao. spasili su 60 ljudi iz jednog staračkog doma, ali eto, nisu spriječili da ustaše odvedu ostale iz drugih domova. :misli

dobro je rekao Bozanić jučer - glavni prigovor Stepincu je da nije učinio dovoljno, zašto nije, kao da je on bio neka sila. a danas, čim se neki svećenik oglasi, krene kuka i motika šta se miješaju u politiku. pa ili će se miješati ili neće, ne može malo ovako, malo onako. :misli

Grunf
11-02-2019, 11:05
Dokumentarac o Stepincu u kojem sudjeluju Klasić, Jakovina, Goldstein i srpski istoričari? Pa kako sam to samo propustio...Jesu li jugočede oprostile Stepincu što su ga mučile i ubile?

ZGabriel
11-02-2019, 11:29
Dokumentarac o Stepincu u kojem sudjeluju Klasić, Jakovina, Goldstein i srpski istoričari? Pa kako sam to samo propustio...Jesu li jugočede oprostile Stepincu što su ga mučile i ubile?

srpski istoričari objektivnije govore nego Klasić i Goldstein.
only in Croatia.