PDA

Pogledaj Full Version : Je li Zemlja ravna ili okrugla?

Grunf
17-03-2018, 18:26
Konačno jedna prava znanstvena rasprava kakve dosad nismo imali na forumu, a tiče se našeg planeta. Je li Zemlja ravna ili okrugla? Pobornici obje teorije imaju dobre argumente, što vi mislite tko je u pravu?

Ravnozemljaši? :nezna

http://cdn.dopl3r.com/memes_files/if-earth-isnt-flat-why-are-shoes-like-this-and-not-like-this-kpCzJ.jpg

http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/025/518/earth.jpg

Ili okruglozemljaši? :nezna

http://i0.kym-cdn.com/photos/images/original/001/344/668/6ed.jpg

Eskel
18-03-2018, 00:00
Stvarno će to bit rasprava...

Sekstant
19-03-2018, 11:30
Debil onaj ki viruje a i sumnja u to... :kava

Grunf
19-03-2018, 11:32
Sekstante, ti si plovio morima svijeta. Tebi vjerujemo, kakvog je Zemlja oblika?

Sekstant
19-03-2018, 11:36
Ocu reci sumnjan da nije okrugla :D

Bas zato i govorin. Kako loksodroma i ortodroma?
Di sunce nestane iza horizonta ako je ravna a druga polovica ga ima?

Pozdrav sa South China sea :D

Grunf
19-03-2018, 11:45
Ocu reci sumnjan da nije okrugla :D

Bas zato i govorin. Kako loksodroma i ortodroma?
Di sunce nestane iza horizonta ako je ravna a druga polovica ga ima?

Pozdrav sa South China sea :D

Da, dobro pitanje na koje ravnozemljaši očito imaju spreman odgovor: https://wiki.tfes.org/images/9/9a/RenderedFE.jpg

Pozdrav u ravnu Kinu i ravno kinesko more. :D Snimi malo neke fotke, da i nama guzica vidi svijeta. :D

Sekstant
19-03-2018, 11:52
Ne da mi se citati, vrime je vecere. Uglavnon nebuloze, ti likovi bubaju teorije na temelju nicega.

A sta bi ti? Kineske ribare, sporki dok, kineske nebodere, termoelektrane, "prekrasno" more? :D

I ja budala sta pitan kad bi ti koosoke :D

Grunf
19-03-2018, 11:55
Ne da mi se citati, vrime je vecere. Uglavnon nebuloze, ti likovi bubaju teorije na temelju nicega.

A sta bi ti? Kineske ribare, sporki dok, kineske nebodere, termoelektrane, "prekrasno" more? :D

I ja budala sta pitan kad bi ti koosoke :D

Ma kakve kosooke, koga to zanima? Daj nebodere. :D

Sekstant
19-03-2018, 11:58
Onda dogovoreno, za te idu neboderi.
Za jace igrace mozda bude necega. Nista eksplicitno, prosla su me ta vrimena...

Puntar2.0
19-03-2018, 15:06
Samo ti nabaci, da vidimo kako izgleda tamo kod cika riza...:kez

Grunf
19-03-2018, 22:25
Nemojte mi pretvarati ovu temu iz ozbiljne znanstvene rasprave u bludiliste. Nastavimo gdje smo stali. Ako je Zemlja ravna ploca, zasto je riza okrugla?

kiler
19-03-2018, 23:02
ja ipak mislim da je Zemlja ravna...
gdje god da se popenjem,na bilo kojuj visinu i pogledam oko sebe,sve je ravno...
nema na vidiku nigdje tog zakrivljenja... :north

Grunf
19-03-2018, 23:46
Pa da. Zemlja je ravna ko daska, ali naborana kao Sharpei.

goran2hr
20-03-2018, 01:24
ja ipak mislim da je Zemlja ravna...
gdje god da se popenjem,na bilo kojuj visinu i pogledam oko sebe,sve je ravno...
nema na vidiku nigdje tog zakrivljenja... :north

https://www.youtube.com/watch?v=PEH8iLjlodM

https://www.youtube.com/watch?v=vvbN-cWe0A0

Znao sam nekada točnu visinu, na kojoj kada se čovjek popne moguće je vidjeti zakrivljenost Zemlje. U to se mogu uvjeriti i turisti koji polete u MIG-29.
Uostalom, čak je lakše objasniti svemir, putanje satelita i sl. Zemljom, kao kuglom, nego ravnom pločom. Ako je to i neka fora praviti se glup - i izmišljati zavjeru - nije mi smiješno. Samo glupo.
Kakva bi to samo zavjera bila, da šačica ljudi uvjeri mase da je Zemlja lopta, a "nije" i s kakvim ciljem? Dodatno me iritira, kada se ta teorija veže uz desničare, kao dokaz kakve su to budale.
Ljudi, klonite se toga.

U radijskoj emisiji Andromeda ponekad najavljuju prelete satelita i oni stižu točno kada su najavljeni. Tako sam u znao dočekati svojedobno i Mir i Alfu.

Zaboravio sam naslov, knjigu sam čitao prije 20 godina, ali u njoj je bio jedan srednjovjekovni tekst o čovjeku kojega je u nebo poveo Đavao svojom "letećom kočijom". Ali ono što je zanimljivo, je kako putnik opisuje visine u koje se diže, sa detaljima koji su zapravo točni. Tako da na određenoj visini (koja je naknadno izračunata kao točna), on opisuje Zemlju kao kuglu, tj. vidi zakrivljenost. Pa dalje se uspinje do svemira i tvrdi da je nebo crno (iako je dan), te da se na crnoj pozadini vide zvijezde (nema atmosfere da rasprši sunčevu svijetlost - što je kao teorija postavljeno u 19. stoljeću, a dokazano tek svemirskim letovima). Bilo je još detalja koje sam zaboravio.

Grunf
21-03-2018, 12:21
Ovdje su svi glavni argumenti za ravnu Zemlju.

http://www.youtube.com/watch?v=GDKc6X8TXNE

Eskel
24-03-2018, 21:08
Južni pol bi objasnio i razjaznio jel Zemlja okrugla ili je ipak ravna. Ali odlazak na Južni pol je strogo zabranjen a na ravnoj zemlji Južni pol ne postoji.

Grunf
01-04-2018, 15:04
Na koji nacin bi mogli napraviti pokus da bez putovanja morima ili nebom jednom za uvijek rijesimo ovu dilemu? Ajmo najbolji umovi foruma, skupimo mozgove.

Eskel
04-04-2018, 18:28
Na koji nacin bi mogli napraviti pokus da bez putovanja morima ili nebom jednom za uvijek rijesimo ovu dilemu? Ajmo najbolji umovi foruma, skupimo mozgove.

Balon sa kamerom koja nema "fish eye" efekt.

Sekstant
11-04-2018, 08:19
Jednostavni navigacijski zadatak, ruta recimo Yokohama-Long beach ce ti pokazati da je ortodromska udaljebost bliza. Loksodroma je na Mercatorovoj karti ravna crta, i iako izgleda krace kad je preslikamo na gnomonsku koja pretpostavlja Zemlju kao ispupceni elipsoid postaje ispupcena- odnosno daje duzi put. U praksi lako primjetno na vremenskoj ustedi puta, potrosnji goriva... I ne razunin zasto bi iko sakriva cinjenicu kakvog je oblika nas planet??

ogledalce
05-05-2018, 14:24
dašta je nego ravna
zar ste mislili drugačije ?

Eskel
07-08-2018, 13:44
Google maps tvrdi da je Zemlja ipak globus. Tako da imamo još jedan super dokaz, samo što je i ovaj put riječ o crtežu.
https://www.google.com/amp/s/www.cnet.com/google-amp/news/sorry-flat-earthers-google-maps-now-zooms-out-to-a-globe/

Eskel
07-08-2018, 13:47
Kad će nam jednom uslikat Zemlju a da nije CGI fotka urađena u fotoshopu. Ne izgledaju uvjerljivo.

Picaferaj
11-08-2018, 03:51
http://www.youtube.com/watch?v=b_YdOXBRFxQ

Eskel
11-08-2018, 12:28
https://goo.gl/images/Tyi1cV

Picaferaj
11-08-2018, 14:32
https://goo.gl/images/Tyi1cV

Znači, nije istina da kroz povijest uvjerenje/stav da je Zemlja ravna ploča nije bio dominantan ili općeprihvaćen? Svi su više manje bili uvjereni da ako odeš dovoljno daleko da'š past sa ruba Zemlje Il' lik dezinformira o nečem drugom?

Eskel
11-08-2018, 16:14
Znači, nije istina da kroz povijest uvjerenje/stav da je Zemlja ravna ploča nije bio dominantan ili općeprihvaćen? Svi su više manje bili uvjereni da ako odeš dovoljno daleko da'š past sa ruba Zemlje Il' lik dezinformira o nečem drugom?

O čemu on ovdje konkretno informira?! Spočitava iracionalizam kuglašima i ravnozemljašima. Ništa posebno zanimljivo.

Picaferaj
11-08-2018, 16:50
O čemu on ovdje konkretno informira?! Spočitava iracionalizam kuglašima i ravnozemljašima. Ništa posebno zanimljivo.

da si poslušao ne bi to pitao. Al' kad već pitaš, govori se o razlozima i posljedicama iznenadne velike ekplozije "teorije" na internetu da je Zemlja ravna ploča. A spominju se i neistinite tvrdnje ravnozemljaša da se sve donedavno vjerovalo da je zemlja ravna a ne okrugla. Pa, moja opaska, došla NASA i Google Earth i zajebali cijeli svijet koji sad misli da je Zemlja balun a ne palačinka :)

Eskel
12-08-2018, 12:11
Dosta site-ova u zadnje vrijeme ističe Zemlju kao kuglu, promovirajući globus i na stranicama koje su potpuno nevezane za geografiju. Samo primjećujem.

Picaferaj
12-08-2018, 17:11
Dosta site-ova u zadnje vrijeme ističe Zemlju kao kuglu, promovirajući globus i na stranicama koje su potpuno nevezane za geografiju. Samo primjećujem.

Jel' to zato jer ih je NASA i Google Earth zajebali ili zato jer su saveznici NASA-e i Google Earth-a pa nastoje zajebat one rietke koji još imbecilno vjeruju da Zemlja nije ravna ploča?

Eskel
12-08-2018, 20:26
Ne razumijem što si nameljao, de ponovo.

Picaferaj
13-08-2018, 00:30
Ne razumijem što si nameljao, de ponovo.

Pitao sam te jednostavno pitanje. Ako ga nemo'š razumit ja ti ne mogu pomoć. :)

Grunf
14-08-2018, 11:42
U ovom dobu masovnih prijevara i obmana, došlo je vrijeme da se zapitamo je li i priča o ravnoj Zemlji samo skupa obmana. :kava

Javljanje astronauta iz "svemira".

http://www.youtube.com/watch?v=X-huF7fRlnA

Eskel
14-08-2018, 17:40
Meksikanci imaju svemirsku agenciju Agencia Espacial Mexicana koja je navodno već poslala satelit a do 2020 planiraju i nekakvo auto sa kamerom koje će poslati na Mjesec.
Dok njihove zrakoplovne snage nemaju ni jedan jedini moderni ratni avion. Raspolažu sa ovim starim švicarskim pc7. Ovaj ne bi ni u I. svj. bio koristan.
https://goo.gl/images/Ks9Q4L

Eskel
15-08-2018, 00:28
Dakle naprosto sumnjivo. Država koja planira slati nekog robota na Mjesec nema novca za malo bolji avion. Sumnjivo.

Grunf
15-08-2018, 12:23
Budu i oni snimili ZF film u svojim studijima zvan Put na Mjesec. :D

Eskel
15-08-2018, 17:34
Budu i oni snimili ZF film u svojim studijima zvan Put na Mjesec. :D

Program Vegas npr. ubio se za istraživanje Mjeseca :kez
Zalasci i izlasci Zemlje sa Mjeseca, preuvjerljivo da bi sumnjali
https://m.youtube.com/watch?v=N-ey-MwZfls

Picaferaj
17-08-2018, 18:12
Te NASA-ine pizdarije, navodni letovi na mjesec i slično ne mogu biti argument ni da je Zemlja okrugla ni't da je ravna ploča.
Ja sam (sada bivši) nautičar, neko vrime sam navigava..na novom brodu izgrađenom u SSSR-u kojemu je naknadno ugrađena satelitska navigacija koja je odma cviknula pa smo morali navigavat po starom, manualnom sistemu koji ne bi mogao funkcionirati da je Zemlja ravna ploča. Pa mi je ta "zemlja ravna ploča" priča toliko degenerična.

Eskel
19-08-2018, 20:56
Kako funkcioniraju te naprave i kako pomoću njih znaš da je Zemlja lopta.

Picaferaj
20-08-2018, 01:06

Nisu naprave nego sustav. Za objasnit ti ga triba bi te naučit cilu terestijalnu navigaciju. Al' ima jedna napravica bez koje je nemoguće navigavat pomoću položaja zvijezda. Zove se sextant

Picaferaj
20-08-2018, 02:13

Ali ne trebaš znati terestijalnu navigaciju da bi znao da se sa sjeverne polutke ne može vidjeti Južni Križ a sa južne Sjevernjača. Da je zemlja ravna ploča i Južni Križ i Sjevernjaču bi se moglo vidjeti sa bilo koje lokacije na Zemlji.

Eskel
20-08-2018, 14:45
Ali ne trebaš znati terestijalnu navigaciju da bi znao da se sa sjeverne polutke ne može vidjeti Južni Križ a sa južne Sjevernjača. Da je zemlja ravna ploča i Južni Križ i Sjevernjaču bi se moglo vidjeti sa bilo koje lokacije na Zemlji.

Ne bi se Sjevernjača mogla ni na ravnoj Zemlji uvijek vidjeti zbog toga što se više udaljavaš od centra on postaje sve manje vidljiv dok konačno i "nestane iza horizonta". Vanishing point kako vele na engleskom.
Osim toga ako se Zemlja vrti oko svoje osi kako to uvijek vidimo ist sazviježđa.

zlatna ribica
20-08-2018, 15:26
Ne bi se Sjevernjača mogla ni na ravnoj Zemlji uvijek vidjeti zbog toga što se više udaljavaš od centra on postaje sve manje vidljiv dok konačno i "nestane iza horizonta". Vanishing point kako vele na engleskom.
Osim toga ako se Zemlja vrti oko svoje osi kako to uvijek vidimo ist sazviježđa.

Zato jer se Zemlja ne vrti samo oko svoje osi, nego i oko Sunca, koje se pak zajedno s cijelim svojim sustavom vrti oko središta galaksije. Stalno se vrtimo zajedno s ostatkom svemira, i zato smo u biti, recimo tako (pojednostavljeno) uvijek praktički na istom, pa uvijek vidimo iste zvijezde. Mijenja se samo kut iz kojeg vidimo zviježđa, ovisno o tome koliko smo visoko/nisko u određenom trenutku, s obzirom da je Zemlja nagnuta.

Picaferaj
20-08-2018, 15:32

Lol. To što kažeš o "vanishing point"-u bi možda bilo točno da je (ravna) Zemlja jedno stotinjak puta veća od (ravnog) Sunca. :)
A vidimo "uvijek" ista sazviježđa" zbog udaljenosti tih sazviježđa od Zemlje i zbog kratkoće kako naših života, civilizacija, i dokumentirane povijesti. Za milijun godina ko zna koja bi se sazviježđa vidjela sa Zemlje.

Grunf
20-08-2018, 22:07
Zato jer se Zemlja ne vrti samo oko svoje osi, nego i oko Sunca, koje se pak zajedno s cijelim svojim sustavom vrti oko središta galaksije. Stalno se vrtimo zajedno s ostatkom svemira, i zato smo u biti, recimo tako (pojednostavljeno) uvijek praktički na istom, pa uvijek vidimo iste zvijezde. Mijenja se samo kut iz kojeg vidimo zviježđa, ovisno o tome koliko smo visoko/nisko u određenom trenutku, s obzirom da je Zemlja nagnuta.

Neki vele da se Zemlja uopće ne kreće nego da joj je brzina 0 i da su to Michelson i Morley dokazali svojim eksperimentom. :D

Grunf
20-08-2018, 23:15
Ak se Zemlja okreće oko svoje osi brzinom oko 450 m/s, da li bi se čovjek skokom u zrak koji traje sekundu trebao naći 450 metara dalje od mjesta na kojem je skočio u zrak? :nezna

Picaferaj
20-08-2018, 23:44
Ak se Zemlja okreće oko svoje osi brzinom oko 450 m/s, da li bi se čovjek skokom u zrak koji traje sekundu trebao naći 450 metara dalje od mjesta na kojem je skočio u zrak? :nezna

ne bi jer je zemljina atmosfera integralni dio planete pa se također okreće...ako se planeta uopće okreće. Počeo sam sumljati u sve što sam naučio o Zemlji, vrtnji sunčevg sistema oko centra galaksije, o galaksiji i o svemiru.... osim da je zemlja okrugla. Jer, kad se malo bolje promisli i uzmu u obzir sve dokazane činjenice, postoji mogućnost da se zemlja uopće niti kreće nit' okreće i da je imobilni centar svemira koji se vrti oko nje. A ako je svemir beskonačan, što je nemoguće znati, onda je Zemlja definitivno centar svemira..kao i svaka druga lokacija u svemiru. A ako svemir nije beskonačan..šta bi moglo bit izvan svemira?

Grunf
21-08-2018, 00:07
ne bi jer je zemljina atmosfera integralni dio planete pa se također okreće...ako se planeta uopće okreće. Počeo sam sumljati u sve što sam naučio o Zemlji, vrtnji sunčevg sistema oko centra galaksije, o galaksiji i o svemiru.... osim da je zemlja okrugla. Jer, kad se malo bolje promisli i uzmu u obzir sve dokazane činjenice, postoji mogućnost da se zemlja uopće niti kreće nit' okreće i da je imobilni centar svemira koji se vrti oko nje. A ako je svemir beskonačan, što je nemoguće znati, onda je Zemlja definitivno centar svemira..kao i svaka druga lokacija u svemiru. A ako svemir nije beskonačan..šta bi moglo bit izvan svemira?

Ali ja nisam dio zemljine atmosfere, zašto bih se ja trebao u zraku okretati sa Zemljom? :nezna Zašto prhki oblaci plove u svim smjerovima neovisno o Zemlji, a ja sam sa 90 kg prikovan u zraku i vrtim se sa Zemljom? :nezna

Ako si počeo u sve sumnjati, zašto ti ovo toliko sigurno? Kaj je izvan svemira? To je kao da se kod u programu u kompjutoru pita kaj je izvan kompjutora. :D

Picaferaj
21-08-2018, 02:20
Ali ja nisam dio zemljine atmosfere, zašto bih se ja trebao u zraku okretati sa Zemljom? :nezna Zašto prhki oblaci plove u svim smjerovima neovisno o Zemlji, a ja sam sa 90 kg prikovan u zraku i vrtim se sa Zemljom? :nezna

Ako si počeo u sve sumnjati, zašto ti ovo toliko sigurno? Kaj je izvan svemira? To je kao da se kod u programu u kompjutoru pita kaj je izvan kompjutora. :D

Ti, po Gurdjieff-ovoj kozmologiji, si dio organskog života na Zemlji koji je, kao i atmosfera, sastavni dio Zemlje pa jesi, dio si zemlje. Njemu vjerujem dok ovim klasičnim znanstvenicinama ne vjerujem baš previše pa mi je to zato toliko sigurno. A i nisam baš najsigurniji da se Zemlja uopće okreće pa bi neokrećanje moglo bit razlog zašto ne lepršaš okolo sa oblacima :)
Kod u programu se nikad neće upitat šta je izvan kompjutera da bi dokazao da nisam ni kod ni "kao kod".
Hm..ili ako jesam kod onda sam puno sofisticiraniji od tog tvog koda koji nije kodiran da pita neka pitanja :)

Grunf
21-08-2018, 13:57
Dobro, Djorkaeffu i ja vjerujem. :D

Picaferaj
21-08-2018, 15:01
Dobro, Djorkaeffu i ja vjerujem. :D

Jel' to onaj što je rekao sucu "nije penal, materemi, nisam ga ni taka"? :)

Grunf
23-08-2018, 23:16
Lol. To što kažeš o "vanishing point"-u bi možda bilo točno da je (ravna) Zemlja jedno stotinjak puta veća od (ravnog) Sunca. :)
A vidimo "uvijek" ista sazviježđa" zbog udaljenosti tih sazviježđa od Zemlje i zbog kratkoće kako naših života, civilizacija, i dokumentirane povijesti. Za milijun godina ko zna koja bi se sazviježđa vidjela sa Zemlje.

Kad dodaš gas u autu, uvijek kroz prozor vidiš drugačiju okolinu, a Zemlja koja piči svemirom kao dio sunčevog sustava kroz svoj prozor uvijek vidi istu okolinu. :nezna

Picaferaj
24-08-2018, 00:39
Kad dodaš gas u autu, uvijek kroz prozor vidiš drugačiju okolinu, a Zemlja koja piči svemirom kao dio sunčevog sustava kroz svoj prozor uvijek vidi istu okolinu. :nezna

navodno i svemir piči skupa sa zemljom i sunčevim sistemom. Pa se može reć da kad autom pičiš uz željezničku prugu po kojoj piči vlak istom brzinom ka i ti čini ti se ka da stojiš u mistu. :)

Grunf
24-08-2018, 00:47
navodno i svemir piči skupa sa zemljom i sunčevim sistemom. Pa se može reć da kad autom pičiš uz željezničku prugu po kojoj piči vlak istom brzinom ka i ti čini ti se ka da stojiš u mistu. :)

Piče, ali različitim brzinama i različitim smjerovima. Kako to da auto ide lijevo brzinom od 100 km/h, a vlakovi idu u svim smjerovima oko tebe brzinom od 200 km/h, a iz auta moreš vidjeti isključivo jedan te isti vlak kako kruži oko tebe?

Picaferaj
24-08-2018, 01:16
Piče, ali različitim brzinama i različitim smjerovima. Kako to da auto ide lijevo brzinom od 100 km/h, a vlakovi idu u svim smjerovima oko tebe brzinom od 200 km/h, a iz auta moreš vidjeti isključivo jedan te isti vlak kako kruži oko tebe?

Nisam nikad bia u prilici gledat vlakove kako istovremeno piče u svim smjerovima bilo kojom brzinom pa ne mogu komentirat. Ali mislim da je Douglas Adams najbolje objasnio zašto sa Zemlje koja piči kroz Svemir ka luda uvijek vidimo isti "okoliš" kad je reka "Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind- bogglingly big it is. I mean, you may think it's a long way down the road to the chemist's, but that's just peanuts to space."

Grunf
24-08-2018, 13:23
Onda zamisli rakovu djecu na plaži. Svaki ide u svoju stranu, svojom brzinom. Je li logično da ih svaki dan vidiš na istom mjestu? :nezna Na svako takvo pitanje se odgovara Svemir je ogroman, a i star milijune godina. Velika starost i veliko prostranstvo objašnjava sve nelogičnosti.

Picaferaj
24-08-2018, 16:27
Onda zamisli rakovu djecu na plaži. Svaki ide u svoju stranu, svojom brzinom. Je li logično da ih svaki dan vidiš na istom mjestu? :nezna Na svako takvo pitanje se odgovara Svemir je ogroman, a i star milijune godina. Velika starost i veliko prostranstvo objašnjava sve nelogičnosti.

Polako. Nisam ništa reka o starosti svemira. Pa ću sada. Kažu da su fizičari otkrili da percepirano može postojati samo ako postoji neko ko percepira. A prije milijuna godina izgleda da nije bilo nikoga da percepira bilo šta pa tako ni svemir. :)

Što se tiče ogromnosti...za doć na najbližu zvijezdu treba se putovati brzinom od 300 000 km u sekundi 4.22 godine a ima samo 63 zvijezde do kojih se tom brzinom treba putovati manje od 16.3 godina

što se tiče rakove dice..kad bi nam životni vijek bio tisućinka sekunde..rakova dica bi izgledala da se uopće ne miču s mjesta.

Grunf
24-08-2018, 20:02
Polako. Nisam ništa reka o starosti svemira. Pa ću sada. Kažu da su fizičari otkrili da percepirano može postojati samo ako postoji neko ko percepira. A prije milijuna godina izgleda da nije bilo nikoga da percepira bilo šta pa tako ni svemir. :)

Što se tiče ogromnosti...za doć na najbližu zvijezdu treba se putovati brzinom od 300 000 km u sekundi 4.22 godine a ima samo 63 zvijezde do kojih se tom brzinom treba putovati manje od 16.3 godina

što se tiče rakove dice..kad bi nam životni vijek bio tisućinka sekunde..rakova dica bi izgledala da se uopće ne miču s mjesta.

Kojih par milijuna godina? :D

Nije ni prije 10.000 godina nikoga bilo da percipira nešto.

Eskel
25-08-2018, 16:29
Zvijezda Sjevernjača nije nikakav dokaz da je Zemlja lopta.
To što se ne vidi sa određenih dijelova Zemlje možda znači da je Zemlja u stvari trokut.
Vidi se samo kad si na vrhu a prilikom spuštanja na stranice Sjevernjača nestaje sa vidika. :kez

Grunf
30-08-2018, 11:34
Ne znam, ova tema je otvorena kao zezancija, a na kraju bi stvarno ispalo da živimo na ravnoj ploči. :D

Eskel
31-08-2018, 03:31
Pa kad se krene u detaljniju analizu tako ispadne.

imperator
04-09-2018, 15:40
Ravna, okrugla, vaka naka...Bog ju je stvorio, kao i nebo i zemlju i vatru i vodu i čovjeka i ženu i dan i noć i mjesec i zvijezde i sve živo i neživo sve vidljivo i nevidljivo... I sedmi dan Bog otpočinu. Amen.

Grunf
04-09-2018, 21:04
Ravna, okrugla, vaka naka...Bog ju je stvorio, kao i nebo i zemlju i vatru i vodu i čovjeka i ženu i dan i noć i mjesec i zvijezde i sve živo i neživo sve vidljivo i nevidljivo... I sedmi dan Bog otpočinu. Amen.

Amen. :)

...

DavidLBJ
13-11-2018, 01:03
Čime se mi bavimo, hej. Da l je ravna ili okrugla... e jes, piramida..