PDA

Pogledaj Full Version : Novi srpski memorandum tj. deklaracija

Grunf
03-01-2018, 10:48
Iz radionice pravnog fakulteta i SANU nam dolazi nova uspješnica koja će se zvati Deklaracija o opstanku srpskog naroda. Novo tisućljeće donosi nove ugroze za opstanak srpskog naroda pa treba osvijestiti široke mase kako u ime opstanka Srbi moraju opet malo proširiti državu na sve strane. :D U režiji ove ekipe je nakon prošlog memoranduma došlo do srpske agresije na sve okolne narode. Je li ovo 1986. i je li srpski narod pred novim bitkama koje nisu oružane, ali ni takve nisu isključene? Trebamo li kao narod i kao država strahovati od tog strateškog vjerojatno ofanzivnog dokumenta?

Beograd -- Nacrt zajedničke deklaracije Republike Srpske i Srbije o opstanku srpskog naroda je pri samom kraju, ali je ostalo da se doteraju neke finese.

IZVOR: TANJUG, VEČERNJE NOVOSTI SREDA, 3.01.2018. | 07:11
Podeli

To je izjavio dekan Pravnog fakulteta i član tima koji radi na tekstu deklaracije Sima Avramović.

"Iako će se on popularno zvati deklaracijom, koja znači proklamaciju ili nešto što se želi, akt koji se priprema ipak će imati više pravni nego politički karakter", rekao je Avramović za Novosti.

Kako ja dodao, on će imati i međunarodno utemeljenje jer se naslanja na sporazum o specijalnim vezama, koji je u skladu sa Dejtonskim sporazumom.

Podseća se da će zajednička deklaracija Republike Srpske i Srbije o opstanku srpskog naroda biti predstavljena na Dan državnosti, 15. februara.

Dodik je ranije rekao da je tekst zajedničke deklaracije usaglašen i da će ga oba parlamenta usvojiti do Sretenja, Dana državnosti Srbije.

"Formalni dokument će se zvati Aneks sporazuma o specijalnim i paralelnim vezama, jer mi želimo da to usvoje dva parlamenta i da se to potpiše. Taj dokument je gotov. Polovinom februara je Sretenje i Dan državnosti Srbije. Nekoliko dana pre toga bi parlamenti usvojili deklaraciju, a na Sretenje bi to promovisali. To je definitivni dogovor", rekao je ranije Dodik.

Novosti napominju da deklaracija treba da obuhvati pravo na upotrebu srpskog jezika i ćiriličnog pisma, pravo na izučavanje i negovanje srpske kulture, pravno na izučavanje srpske istorije i negovanje srpske slobodarske tradicije, očuvanje nacionalne geografije, pravo na očuvanje i zaštitu srpskog kulturnoistorijskog nasleđa i pravno na informisanje na srpskom jeziku.

Pored Avramovića, u timu iz Srbije, koji priprema tekst deklaracije, još su i dekan Filološkog fakulteta u Beogradu prof.dr Ljiljana Marković, profesor Pravnog fakulteta Mirko Vasiljević i predsednik Matice srpske Dragan Stanić, kao i lingvisti i stručnjaci za lingvistiku, piše list.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=01&dd=03&nav_category=206&nav_id=1342853

Glavobranski Zrakomlat
03-01-2018, 11:55
Trebamo li kao narod i kao država strahovati od tog strateškog vjerojatno ofanzivnog dokumenta?

Trebate .....Srbocetnicke horde i armade ce uskoro ponovo krenuti u nova vojna osvajanja teritorija levo i desno,gore i dole......i otece vam zemlju,zito i zene...:smijeh

:facepalm

Grunf
03-01-2018, 11:57
Trebate .....Srbocetnicke horde i armade ce uskoro ponovo krenuti u nova vojna osvajanja teritorija levo i desno,gore i dole......i otece vam zemlju,zito i zene...:smijeh

Nakon prošlog memoranduma su to napravili.

Glavobranski Zrakomlat
03-01-2018, 12:16
Ali to vise nije IN medju srpskim pucanstvom....(kao sto npr nisu vise IN akcioni filmovi sa Zan Klod Van Damom i Arnoldom Schwarcenegerom)...niti se ima volje,interesa a i snage za tako necim.....i medju obicnim narodom i medju politicarima...

Sveopste srpski narod,drzava i drustvo su u qurtzu......ljudi se ne mogu dogovoriti u koju boju da ofarbaju fasadu na nekoj zgradi,a ne da preduzmu osvajacki vojni pohod....

A cak i da neko ovde hoce tako nesto,to ne bi bilo moguce i zbog geostrateskih razloga,jer politicko-vojne okolnosti ovog dela Evrope a i celog sveta su drasticno drugacije nego 1991 godine...

Grunf
03-01-2018, 12:45
Nije bitno to je li Srbija trenutno sposobna ili nije, znamo da nije. Bitno je da ideja o širenju teritorija i dalje živi i nameće se kao strateški državni projekt koji će se kad dođu povoljne okolnosti opet sprovesti u djelo.

Eskel
03-01-2018, 12:58
Nije bitno to je li Srbija trenutno sposobna ili nije, znamo da nije. Bitno je da ideja o širenju teritorija i dalje živi i nameće se kao strateški državni projekt koji će se kad dođu povoljne okolnosti opet sprovesti u djelo.

Grunf pazi i za budućnost :) . Mislim da ovaj njihov memorandum je čisto ono da se nešto radi jer moraju nekad nešto guknuti.

Glavobranski Zrakomlat
03-01-2018, 14:57

Da,kada Srbija postane clan EU i NATO pakta....:)

Puntar2.0
03-01-2018, 19:35
Ja navijan za, bit ce veselo kad vas Rusi onda pocmu obradjivati.:kez

Inkvizitor
03-01-2018, 19:54
Ono što sam je predviđao prije par godina mislim da se događa. Uslijed nedostatka hrvatske radne snage i našeg pomodarstva gdje je rad postao sramota.., a pošto je bazen BiH mahom presušio a druge se radne snage odavno nema..poseglo se za radnicima iz Srbije.

Nakon što su trend dadvnih poratnih godine otvorile konobarice po Zap Hercegovini sad mi priča susjedov sin, on je vozač šlepera da u Varaždinu u jednoj velikojšpediterskoj ili sličnoj tvrtci tog tipa.. firmi se upravo zaposlilo 20 Srba iz Srbije. Plaća oko 1300 eura to je za njih san snova..jednom idu kući u Srbiji mjesečno..

dakle..jedini veći bazen za privuć radnu snagu je za Hrvatsku..Srbija..

Obitelji su zasad u Srbiji..ali ako opet krene naseljavanje Hrvatske ko nekad vojnim licima..zato Grunfe pazi..da ti ne budu počeli pričat za 20-30 godina o "vekovnom Varaždinu"

Grunf
03-01-2018, 20:30
Vidis da Glavek veli da to vise nije IN medu Srbima tak da nema brige. :D Je li ime te tvrtke po jednoj ptici? 1.300 eura? Haha, sto posto. :D

Inkvizitor
03-01-2018, 20:35
Mogu ga pitat nešto na R..možda je Roda..al pitat ću ga.

To je špedicija, vozači šlepera..pa imaju oni to..i po 15 000 kuna imaju ljudi ..i njemu su podigli plaću za 2000 kn i to na prijavu sve ide osim dnevnica..

jer sve ode van..

vozači šlepera su danas tražena roba..

Aleksa
03-01-2018, 22:01
Ono što sam je predviđao prije par godina mislim da se događa. Uslijed nedostatka hrvatske radne snage i našeg pomodarstva gdje je rad postao sramota.., a pošto je bazen BiH mahom presušio a druge se radne snage odavno nema..poseglo se za radnicima iz Srbije.

Nakon što su trend dadvnih poratnih godine otvorile konobarice po Zap Hercegovini sad mi priča susjedov sin, on je vozač šlepera da u Varaždinu u jednoj velikojšpediterskoj ili sličnoj tvrtci tog tipa.. firmi se upravo zaposlilo 20 Srba iz Srbije. Plaća oko 1300 eura to je za njih san snova..jednom idu kući u Srbiji mjesečno..

Obitelji su zasad u Srbiji..ali ako opet krene naseljavanje Hrvatske ko nekad vojnim licima..zato Grunfe pazi..da ti ne budu počeli pričat za 20-30 godina o "vekovnom Varaždinu"

Otkud to da jedino iz Srbije možeda dolazi radna snaga u Hrvatsku?
Zašto ne iz Bugarske, Makedonije, Kosova, Albanije?
Udaljenost? Jezičke barijere?

Aleksa
03-01-2018, 22:10
Inače, kad smo kod novog Memoranduma, možda mui jeste vreme, ovaj Drugi je postao anahron iako je donesen 2011.

MEMORANDUM II (2011)

– Umanjiti odgovornost Srbije za počinjene zločine i razaranja, te optužnicama, potjernicama i montiranim sudskim procesima protiv državljana BiH, Hrvatske i Kosova staviti je u ravnopravan položaj sa državama u okruženju.

– Odvratiti pažnju regionalnih i međunarodnih medija sa završnih procesa u Haškom tribunalu.

– BiH, Hrvatsku i Kosovo natjerati da odustanu od tužbi pred međunarodnim sudovima.

– Pokajničkim akcijama dovesti Srbiju u jednak položaj sa državama iz regiona.

-Insistirati na zatvaranju Haškog tribunala i suđenju Mladiću pred domaćim pravosuđem.

– Destabilizirati vlade susjednih država, provocirati unutrašnje nezadovoljstvo i nemire i slabiti oštricu optužbi protiv Srbije.

– Pomagati otcjepljenje Republike Srpske.

– Insistirati na konstitutivnosti Srba u Hrvatskoj, Crnoj Gori i Kosovu i izvršiti tranziciju srpskih zajednica u državama regiona u svesrpsku zajednicu.

– Zaustaviti odvajanje Vojvodine, spriječiti dalju regionalizaciju Srbije i oslabiti djelovanje Islamske zajednice u Sandžaku.
Nešto je ispunjeno, nešto nije.
Uglavnom većina tačaka tiču se Haškog suda koji je prestao sa radom, i nekakvog pozicioniranja s obzirom na imidž koji je dobijen ratnih devedesetih.
Npr. stavka "destabilizovati vlade susednih zemalja" pokazuje da je M2 anahron. Zašto npr. danas destabilizovati Hrvatsku i njenu vladu koja u svom sastavu ima SDSS, koja uklanja ZDS itd''?! :D
Na Prvom Memorandumu praktično su korišćeni resursi uže Srbije, danas se mogu koristi državni resursi kako Srbije tako i Srpske. To treba ispalnirati.

Aleksa
03-01-2018, 22:34
Novi Memorandum bi trebalo da se bazira na aktuelnim okolnostima i uslovima političkog delovanja, pa sa ovog područja:
https://i0.wp.com/www.ebrcko.net/images/oktobar_2013/Srbija-i-Srpska-1610.jpg
-težiti uspostavljanju što većeg uticaja i kontrole kao i afirmacije srpskih zajednica i svesrpskih interesa na područu koje ja zovem "Srpske Zemlje" a to je ovo:
http://xchange.org/wp-content/uploads/nwblue.png
Ali treba razmišljati i ovom području, i kako delovati na njemu:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/76/Croatia_location_map.svg/600px-Croatia_location_map.svg.png
Budući da tu sada stvari i ne stoje tako loše, dilema je dali nastaviti tako ili ići otvorenije na ovo:
https://farm9.static.flickr.com/8429/7643299784_217ec12d1d_b.jpg
ili čak ovo:
https://www.bme.de/fileadmin/_horusdam/4254-2385-balkan_region_konferenz_2015_klein.jpg

Grunf
03-01-2018, 23:03
Mogu ga pitat nešto na R..možda je Roda..al pitat ću ga.

To je špedicija, vozači šlepera..pa imaju oni to..i po 15 000 kuna imaju ljudi ..i njemu su podigli plaću za 2000 kn i to na prijavu sve ide osim dnevnica..

jer sve ode van..

vozači šlepera su danas tražena roba..

Sumnjam da je tolka lova. Frend vozi pa je za malo vecu lovu isel van prek jedne firme se ubijal od posla Al mozda i je pa on ne zna. A tih 20 bumo vratili u hrvatstvo kak smo i Podolnjaka. :D

Inace, kod nas rade i Madari cak, vele da su im place odlicne. :D

Grunf
03-01-2018, 23:05
Otkud to da jedino iz Srbije možeda dolazi radna snaga u Hrvatsku?
Zašto ne iz Bugarske, Makedonije, Kosova, Albanije?
Udaljenost? Jezičke barijere?

Ma dolaze i iz Madarske raditi. Puno Bosnjaka isto radi, a dolaze i Ukrajinci, Bugari. Zato treba cim prije napraviti HPC da nam ih Srbi ne posrbe u svojim kampovima. :D

Grunf
03-01-2018, 23:07
Cuj Aleksu, koja je to megalomanija. Sam pazite da vam ovaj put megalomanija ne uzme Vojvodinu. :D

Inkvizitor
04-01-2018, 02:03
Albanci su puno skromniji, time i uspješniji. Oni kažu "njihovo je do Niš" i oni svoje planove ostvaruju..

BWA
04-01-2018, 03:08
Nakon prošlog memoranduma su to napravili.

Sto se brines Grunfece, sad ste u NATO ne moze vam niko-nista.:mmig

Aleksa
04-01-2018, 04:29
Grunfi i Inkvi, a gde vi vidite megalomaniju i neskromnos' u moj upis?
Nisam ja rekao da će sve ovo označeno plavim na poslednjoj mapi biti Srbija. Nego sam rekao da sa područja označenog žutim na prvoj mapi, treba suptilno uticati na procese na područjima na ostalim mapama!
I gde je tu megalomanija?
Kako to "suptilno" izgleda? Pa uzmite npr. Memorandum II. Vidite njegove tačke, neke bitne stvari iz njega su realizovane, a mi nismo uopšte ispoljavali megalomaniju u celoj operaciji, šta više jedva se videlo da postojimo.
Ili uzmi Bosnu i Hercegovinu u ovom trenutku. U M II je pisalo da treba pomagati otcepljenje RS. I dosta se odmaklo u ratsakanju BiH, a jedva da se osetilo da mi postojimo uopšte, kamoli da smo megalomani. :zubo Sada međutim, BiH je u situaciji da je Srbi ne kontrolišu samo RS nego i bošnjačkog i hrvatskog lidera. Pa je pitanje koliko ima smisla nastavljati sa tvrdom linijom odvajanja RS, kada bi i cela BiH moga pod srpsko pokroviteljstvo - u stvari već jeste, samo to treba nekako pravno-politički formilisati.
I to je ta suptilnost. Nema nikavih više naddržavnih projekata, koji su nam, istinski došli glave, a ne megalomanija. Mi dok smo bili sami dobro nam je išlo, a kad smo stvorili naddržavnu zajednicu u kojoj svaka šuša oće da se pita o državnim poslovima, krenulo nam je loše.
Kao narod koji je među prvima u Evropi počeo sa izgradnjom moderne nacionalne države, Srbi su modernost u državnim pitanjima zadržali kao trajnu osobinu. Danas razni entiteti mogu formalno da budu nezavisni od Srbije, mogu da se zovu državama, ali nije nemoguće naći način da se usmeravaju pod srpskim uticajem u svesrpsku korist. To je moderna državotvornost.

Aleksa
04-01-2018, 04:40
Albanci su puno skromniji, time i uspješniji. Oni kažu "njihovo je do Niš" i oni svoje planove ostvaruju..

Ma kakvi Albanci, oni su pukli...
Deo ih je poprimio zapadnu kulturu, pa su tradicionalne žene sklone rađanju skoro iščezle na toj strani. Deo ih se islamizovao i sanja Halifat, i time celoj zajednici pogoršava međunarodnu poziciju. Prvi su u Evropi po broju onih koi napuštaju zemlju. Kako reče Boško Obradović, iako kao i svi balkanski muslimani naduvavaju svoje brojno stanje, njih je trenutko čak manje nego jedan milion na Kosovu, što pokazuje izlaznost na njihove izbore.
Međunarodno su nepriznati, a tek ih čeka pravi šok sa osnivanjem Kosovskog suda za ratne zločine. Dok smo mi prošli kroz taj mukotrpan proces, njihovih 70 ključnih ljudi čeka na suđenje. Osetiće razornost hrvatskog sindroma "mi pobednici, a sudi nam se, kako to?" posle kojeg nastupa (opšta) apatija.

Glavobranski Zrakomlat
04-01-2018, 09:06

Pa cek,ako se sve to i dogadja (mada sumnjam da ce se ikada Srbi bas masovno naseljavati po Hrvatskoj kao radna snaga),ko je "kriv" za takvu situaciju?

Mislim,zasto Hrvatskoj nedostaje radna snaga,tj jos zanimljivije zasto postoji "trend" u Hrvatskoj da je sramota raditi?.......ako je zaista tako,i nemaju se odakle drugo uvoziti radnici,sta je onda alternativa za hrvatsku privredu?......da se potpuno ugasi a vecina Hrvata da se odseli negde u EU?

Zasto se cudite onda ako jednom tu bude srpska (ili cija vec) vecina stanovnistva,pa pocnu da svojataju Varazdin?.....po logici "ako ti tu (svojevoljno) neces da zivis i radis,ima ko hoce".....

Doduse,slicno se dogadja i Srbima na Kosovu...pa ponegde i na jugu Srbije......prodaju svoja imanja i kuce albancima i sele se u unutrasnjost i centralne delove Srbije,a posle se kao cudimo sto Albanci postaju aposlutna vecina na Kosovu....

Grunf
04-01-2018, 11:06
Nedostaje radna snaga jer imamo jako gospodarstvo pa nam trebaju radnici koji dolaze iz nerazvijenijih drzava poput Srbije di ima puno nezaposlenih. Takoder nam je dosta nezaposlenih otislo na gastarbajt u Njemacku. Za 2 godine cemo imati 5% nezaposlenost. Vec sad smo morali izdati 29.000 radnih dozvola za radnike izvan EU.

Inkvizitor
04-01-2018, 11:38
Grunfi i Inkvi, a gde vi vidite megalomaniju .

Ja nisam pričao o vašoj megalomaniji nego da su Albanci skromniji i puno učinkovitiji.

kiša
04-01-2018, 13:47
Cuj Aleksu, koja je to megalomanija. Sam pazite da vam ovaj put megalomanija ne uzme Vojvodinu. :D

nedavno na putu upoznam ekipu oni s bojama Srbije, predstavim se ja iz HercegBosne pitam odakle su, oni ko iz topa Vojvodina Bela Crkva, ono Srbija za muku ka i nama BiH :)

crni bombarder
04-01-2018, 15:36
Albanci jos uzmu Presevo i Bujanovac, i oni se namirili.

Inkvizitor
04-01-2018, 15:38
Bome s kojim sam god ja Albancom pričao oni kažu da je "aljbansko do Niš". A Kosovo više i ne spominju, to je za njih završena stvar.

Glavobranski Zrakomlat
05-01-2018, 09:18
Pa srpsko je zapravo samo Beograd i eventualno Sumadija,tj beogradski pasaluk...tu ima jedno 3 miliona Srbalja......(ja zato uvek predlazem da Srbija promeni ime u Beograd)

Sve ostalo nije srpsko...Vojvodina je madjarska ili Vojvodjanska (ko god oni bili),sandzak na jugu je turski,muslimasnki ili ciji vec,aljbansko je do Nis,Kosovo je zavrsena stvar.....ima tamo i neki bugarski deo na jugoistoku zemlje Srbije...

Ne znam da li shvatate kada neki normalni Srbin ovakve gluposti procita ili slusa,koliko god liberalan,demokrartsko EU nastrojen bio,prosto pozeli da ponovo na vlast dodje neki Seselj (ili onaj stari),i da zaista srbocetnicke horde krenu u osvajanja i gore i dole i levo i desno,i da sve te Turke,Siptare,Bugare,Madjare,Marsovce otera iz Srbije u tri lepe pizde materine...

Glavobranski Zrakomlat
05-01-2018, 09:25
Koga zanimaju ovakve fantasticne teorije o nesrpstvu Srbije,slobodno neka poseti forum.hr.......tamo se ljudi prosto utrkuju da dokazu kako Srbija i Srbi zapravo nikada nisu ni postojali,a ne postoje ni dan danas....:)

Aleksa
05-01-2018, 19:08
Bome s kojim sam god ja Albancom pričao oni kažu da je "aljbansko do Niš". A Kosovo više i ne spominju, to je za njih završena stvar.

Šta je to? Ceo razgovor o memorandumima sveo se na citiranje albanskih gluposti? Jesu li to Albanci ostali jedina nada u nošenju sa novim memorandumom? :D

Albanci prete da će do Niša, kao i vi do Drine. To ne podrazumeva da vi nešto možete sami postići protiv Srba nego vaše pretnje podrazumevaju da će neko mnogo moćan stati na vašu stranu i pomoći vam u vašem naumu. I Albanci, i vi, i mi - svi znamo da drugačije ne biva. U jednom istorijskom trenutku, devedesetih, poklopilo vam, i jednima i drugima, da nešto ostvarite uz tu stranu pomoć. I sad vi to pretvarate kao u nešto što je uvek bivalo u prošlosti i nešto što će uvek biti u budućnosti. Ali to je vaša zabava. Albanci bez te vrste pomoći ne mogu ni održati svoje entitete, a kamoli ih proširiti. Vaša militantna ideologija je u nekoj informativno-propagandnoj opsadi u Hrvatskoj, i ide ka tome da se stavi potpuno izvan zakona.
Što se nas tiče, kao što rekoh, mi sad radimo sami, odlučujemo sami (iz one baze označene na prvoj karti), nema više jugoslavija pa da sa vama i Albancima odlučujemo o svojim interesima. A kad sami planiramo, sasvim nam dobro ide. Primer ti je Memorandum II i njegova realizacija, u istorijskom smislu, od devedestih do danas nije prošao ni trenutak, a naša politika je potpuno promenila našu poziciju u odnosu na onu iz devdesetih. To je neka indikacija da Albanci i vi, više nikada nećete doći u poziciju kakvu ste imali devdesetih, jer ćemo se mi potruditi da to tako ide.

Inkvizitor
05-01-2018, 20:55
Znači ti ne bi volio da vi budete naoružani do zuba a mi i Aljbanci bez poštene kubure.

Za ovo bi te Života Panić, Blagoje Adžić i Veljko Kadijević išibali po goloj guzici.

Puntar2.0
05-01-2018, 21:56
Šta je to? Ceo razgovor o memorandumima sveo se na citiranje albanskih gluposti? Jesu li to Albanci ostali jedina nada u nošenju sa novim memorandumom? :D

Albanci prete da će do Niša, kao i vi do Drine. To ne podrazumeva da vi nešto možete sami postići protiv Srba nego vaše pretnje podrazumevaju da će neko mnogo moćan stati na vašu stranu i pomoći vam u vašem naumu. I Albanci, i vi, i mi - svi znamo da drugačije ne biva. U jednom istorijskom trenutku, devedesetih, poklopilo vam, i jednima i drugima, da nešto ostvarite uz tu stranu pomoć. I sad vi to pretvarate kao u nešto što je uvek bivalo u prošlosti i nešto što će uvek biti u budućnosti. Ali to je vaša zabava. Albanci bez te vrste pomoći ne mogu ni održati svoje entitete, a kamoli ih proširiti. Vaša militantna ideologija je u nekoj informativno-propagandnoj opsadi u Hrvatskoj, i ide ka tome da se stavi potpuno izvan zakona.
Što se nas tiče, kao što rekoh, mi sad radimo sami, odlučujemo sami (iz one baze označene na prvoj karti), nema više jugoslavija pa da sa vama i Albancima odlučujemo o svojim interesima. A kad sami planiramo, sasvim nam dobro ide. Primer ti je Memorandum II i njegova realizacija, u istorijskom smislu, od devedestih do danas nije prošao ni trenutak, a naša politika je potpuno promenila našu poziciju u odnosu na onu iz devdesetih. To je neka indikacija da Albanci i vi, više nikada nećete doći u poziciju kakvu ste imali devdesetih, jer ćemo se mi potruditi da to tako ide.

To sto vi ''planirate'' je da ljubite guzicu Njemackoj i Brüsselu, jace nego Plenkovic. Dobro to ide vama, samo ces mi morati objasniti kako ce Srbijica izdrzati izmedj' pritiska Amerikanaca da prihvati Bejha, da prihvati Kosova Republik, i izmedj' ama pa sigurno rastuceg pritiska iz Kremlja koji ce slijediti ako Srbija 2050 udje u EU.

Grunf
05-01-2018, 23:26
Konacno da se slozimo s Aleksom. Vise nikad Hrvatska nece doci u poziciju kakvu smo imali prema Srbima kao pocetkom devedesetih.

Aleksa
06-01-2018, 01:33
To sto vi ''planirate'' je da ljubite guzicu Njemackoj i Brüsselu, jace nego Plenkovic. Dobro to ide vama, samo ces mi morati objasniti kako ce Srbijica izdrzati izmedj' pritiska Amerikanaca da prihvati Bejha, da prihvati Kosova Republik, i izmedj' ama pa sigurno rastuceg pritiska iz Kremlja koji ce slijediti ako Srbija 2050 udje u EU.

Moj Punti, a šta to vezano za BiH postoji a da je neprihvatljivo za nas. Kontrolišemo oko 60% teritorije i oko 80% političkih tokova. Čović se zalaže da se spoljna politika BiH kreira u Beogradu, Hercegbosanci nas gledaju kao jedini oslonac u savremenim bespućima povijesne zbiljnostil, Bakir pre godinu dana sabotirao obnavljanje BiH tužbe protiv Srbije, Bošnjaci danas raspravljaju da li za 9. januar treba u Banjaluku da idu pripadnici saveznih oružanih snaga, kako predlaže Ivanić, ili da ne idu kako predlaže Dodik. :D
Bošnjake smo perfektno doveli u red pa sad samo kidišu na vas (Hrvatsku) - što potvrđuje da se shodno Čovićevom zalaganju, politika BiH zaista kreira u BG. :D
Bošnjaci kidišu, a braća Slovenci vas vijaju po EU, i jedni i drugi su na vezi sa nama. Bošnjaci Dubioza kolektiv troprstaše po tvom kraju, tačnije u Šibeniku.
http://www.dnevno.hr/wp-content/uploads/2018/01/PXL_010118_19155358-660x450.jpg
Tako da su nas i tu zamenili da mi ne moramo da trošimo energiju. :D
A što se tiče Albanaca, njima možemo da se potpuno posvetimo u narednom periodu budući da ste vi totalno aut. A naredni period je počeo danas, sa američkim upozorenjam albanskim vlastima na Kosovu da ne blokiraju formiranje specijalnog suda za njihove ratne zločince, ili će oni (Ameri) podržati rusku inicijativu u UN da se formira Međunarodni sud za zločine na Kosovu. Ovo drugo bi bilo možda i bolje, jer kad budu uhvaćeni u taj sistem, to će im biti kao da ih je piton zagrlio.

Eskel
06-01-2018, 10:26
Nakenja ti ovdje svačega, jel to djeluje rakija optimistuša.
Da ti je netko rekao prije deset godina da će premijerka Srb biti Hrvatica i uz to pederuša ti bi se vjerojatno smijao grohotom. Al' vjerujem nije više smiješno.
Kad je u pitanju gosp. Dodik koji nema ništa protiv ni da HV izvodi vježbe po BiH a na obilježavanjima stradanja Srba skoro da ga i nema,mrzi i srpske radikale je najnormalniji političar kod vas. Srpska će postat država najvjerojatnije nikad, dok za Vojvodinu ne ne možemo tako nešto reći. Ima toga još al otom potom...

Puntar2.0
06-01-2018, 12:15
Moj Punti, a šta to vezano za BiH postoji a da je neprihvatljivo za nas. Kontrolišemo oko 60% teritorije i oko 80% političkih tokova. Čović se zalaže da se spoljna politika BiH kreira u Beogradu, Hercegbosanci nas gledaju kao jedini oslonac u savremenim bespućima povijesne zbiljnostil, Bakir pre godinu dana sabotirao obnavljanje BiH tužbe protiv Srbije, Bošnjaci danas raspravljaju da li za 9. januar treba u Banjaluku da idu pripadnici saveznih oružanih snaga, kako predlaže Ivanić, ili da ne idu kako predlaže Dodik. :D
Bošnjake smo perfektno doveli u red pa sad samo kidišu na vas (Hrvatsku) - što potvrđuje da se shodno Čovićevom zalaganju, politika BiH zaista kreira u BG. :D
Bošnjaci kidišu, a braća Slovenci vas vijaju po EU, i jedni i drugi su na vezi sa nama. Bošnjaci Dubioza kolektiv troprstaše po tvom kraju, tačnije u Šibeniku.
A što se tiče Albanaca, njima možemo da se potpuno posvetimo u narednom periodu budući da ste vi totalno aut. A naredni period je počeo danas, sa američkim upozorenjam albanskim vlastima na Kosovu da ne blokiraju formiranje specijalnog suda za njihove ratne zločince, ili će oni (Ameri) podržati rusku inicijativu u UN da se formira Međunarodni sud za zločine na Kosovu. Ovo drugo bi bilo možda i bolje, jer kad budu uhvaćeni u taj sistem, to će im biti kao da ih je piton zagrlio.

Dobro, kad volis americka upozorenja albanskin vlastima, jos ces vise voliti americka upozorenja vama da se ne moze siditi na dvi stolice, a to van jasno priporucija onaj aziatski American Yee.

Sto mislis ti zasto se Dodik drzi kao ludjak za Moskvu, pa taj udovicu onog vaseg cinkara, krkana Arkana voza u helikopteru ''rs'', kad su ga ono bili uhvatili da voza cash izvan ljubljenje ''rs''.....sto mislis koliko taj daje materijala za skinuti ga iznutra, pa ti vasi SDSovci samo cekaju da ga sjebu. Ima lik putera na glavi za napraviti tonu kolaca, a to sto vi ''kontrolirate'' je tocno nula, vidi se po tome kako Vucko trabunja o tome kako ce se Srbija brinuti za stabilnost Bejha.

To sada kao Dodiku odgovara, jel' to hoces reci....vi ste najobicniji objekt, nikakav subjekt, ja da san na tvojen mistu mene bi bilo strah od toga da Americani nude vama kao nesto u vezi politicara Kosova, to zanci da van na drugoj strani spremaju zesci zajeb.

Ali nije da ti to neznas, kako rece Cosic ''volimo lagati sebe''.

Americani nisu hrvatski saveznik, ali vasi su jos manje, kad onaj Bondsteel stacioniraju u Beogradu, onda ste vi sa njima dobri, a dotlen gledaj kako Vucku jebu kao zadnju kurvu, a kurva glumi baju nad Hrvatima, da laze sebe i taj srpski narod.

DzoniBG
06-01-2018, 12:56
Preuvelicavanje znacaja i prvog Memoranduma je ogromno...

Moja majka je radila u SANU, vrlo dobro znam mnoge detalje u vezi ovoga, al to nije za forum... Memorandum samo sluzi danasnjim i bivsim srpskim neprijateljima da sloze mozaik, gde je predhodnica ratu bio nekakav masterplan, tajni spisi u kojima su uputstva za "Veliku Srbiju"... a onda se na to nadoveze i Nacertanije, i time zatvori krug... pitam se dal je i 2% ljudi koji stalno trube o tome, uopste to i procitala...

Svaka ozbiljna drzava ima svoj strateski plan, pravce delovanja, ciljeve, nacine na koje se oni postizu... ali ti papiri nikad nece ugledati svetlo dana... ove deklaracije i sa cime se izlazi u javnost, to je samo paravan, i bacena prasina u oci...

Grunf
06-01-2018, 14:18

Kontrolirate 49% BiH, a ne 60%. Slovenci nas toliko vijaju da ne smiju prijeci crtu koju smo mi odredili. Bosnjaci takoder. Samo vi forsirajte formiranje Medunarodnog suda za zlocine na Kosovu, to ce vam biti jos jedan uvjet koji cete morati ispuniti za ulazak u EU. Znaci jos 3 godine budete duze u cekaonici. :D

Dok vi pisete memorandume, drzava vam se smanjuje svaki put za 10%. :D

Grunf
06-01-2018, 14:27
Preuvelicavanje znacaja i prvog Memoranduma je ogromno...

Moja majka je radila u SANU, vrlo dobro znam mnoge detalje u vezi ovoga, al to nije za forum... Memorandum samo sluzi danasnjim i bivsim srpskim neprijateljima da sloze mozaik, gde je predhodnica ratu bio nekakav masterplan, tajni spisi u kojima su uputstva za "Veliku Srbiju"... a onda se na to nadoveze i Nacertanije, i time zatvori krug... pitam se dal je i 2% ljudi koji stalno trube o tome, uopste to i procitala...

Svaka ozbiljna drzava ima svoj strateski plan, pravce delovanja, ciljeve, nacine na koje se oni postizu... ali ti papiri nikad nece ugledati svetlo dana... ove deklaracije i sa cime se izlazi u javnost, to je samo paravan, i bacena prasina u oci...

Procital sam ja sve vase memorandume od Nacertanija do SANU. Memorandum SANU je bil pravna i znanstvena podloga za djelovanje politickih elita Srbije, strateski dokument prema kojem se politika uskladivala i ravnala. Mi smo ugrozeni i osteceni ustavom i djelovanjem Skovenije i Hrvatske i vidimo da to ide prema raspadu Juge. Preduhitrit cemo dogadanja i rastrojit Jugu prema nasim zeljama. Nakon toga su nasli pravog covjeka za to, a to je Slobo.

Slazem se da svaka drzava treba imati strategiju, sam pitam koja bu nasa protustrategija. :D

Inkvizitor
06-01-2018, 15:20
Vjerovatno se nama pričinila i agresija ko i memorandum. Uopće je nebitno kako se to zove, bitno je da postoje želja i agresivnost. Mada se biološke mase više nema (Srba je u globalu svake godin samo na odnosu rođeni-umrli -35 000), uostalom zato je Kosovo i izgubljeno. Ali mantre postoje.

Uvijek me to zanimalo, mi smo kao narod mazohisti, za to mogu navest sto primjera, Srbi i bosanski Muslimani a pogotovo Srbi su agresivno sebični kao narod i složni su u tome a opet kad pogledaš naše gradove i njihove..kad prolaziš onim bosanskim kasabetinama ili npr tko je bio u zadnje vrijeme u Srbiji a i inače..kad usporediš s Hrvatskom i njezinim gradovima i uopće naseljima..to je misterij. vValjda bi oni kao složni trebali bolje organizirat svoje društvo od nas očito nesložnih i podijeljenih.

Pa u BiH ne moraš pitat koje je selo hrvatsko a koje muslimansko, znat ćeš mu po izgledu.

Ja kužim da jedno takvo agresivno skoro pa banditsko društvo ne može napredovat pa ni Srbija gdje vladaju kriminalni klanovi ( vladaju i kod nas ali sofisticiranije) ali da bar djelom ne urediš zemlju. Pa poslije odlaska osmanlija srpski knezovi su tražili od Miloša Obrenovića da oni samo zamjene Turke, da im srpski seljaci budu raja.

Unatoč svemu tom saznanju, meni je osobno misterij da mi ovako nesložni, razjedinjeni posvađani imamo koliko toliko uredne gradove sela i naselja a oni tako složni ko da je dijete isprevratalo lego kocke..

Humphrey
06-01-2018, 17:25
pa oni nisu bili u kontaktu sa civilizacijom kao mi,ne treba ih osuđivati,srbi su slobodni,primitivni,neopterećeni gnjilom civilizacijom koja ubija ljudsku dušu.

Što će ti uredna sela i gradovi kad su ljudi podijeljeni,otuđeni jedni od drugih, kod srba toga nema, oni sa svojim komšijama ujutro piju rakiju,a poslijepodne se ubijaju sjekirama,ali sve sa dozom dječje nevinosti,bez mržnje i jala.

Evo ja kad sam se vratio u Vukovar nisam mogao vjerovati kako su ljudska bića mogla tu živjeti, ruševine posvuda, ničega nije bilo,ali srbi su bez problema tu živjeli. Ništa im nije smetalo,barem se svih tih godina nisu trudili išta poboljšati,a mi Hrvati smo odmah počeli gunđati na obnovu,a gunđamo i dan danas.

DzoniBG
06-01-2018, 17:48
Vjerovatno se nama pričinila i agresija ko i memorandum. Uopće je nebitno kako se to zove, bitno je da postoje želja i agresivnost. Mada se biološke mase više nema (Srba je u globalu svake godin samo na odnosu rođeni-umrli -35 000), uostalom zato je Kosovo i izgubljeno. Ali mantre postoje.

Uvijek me to zanimalo, mi smo kao narod mazohisti, za to mogu navest sto primjera, Srbi i bosanski Muslimani a pogotovo Srbi su agresivno sebični kao narod i složni su u tome a opet kad pogledaš naše gradove i njihove..kad prolaziš onim bosanskim kasabetinama ili npr tko je bio u zadnje vrijeme u Srbiji a i inače..kad usporediš s Hrvatskom i njezinim gradovima i uopće naseljima..to je misterij. vValjda bi oni kao složni trebali bolje organizirat svoje društvo od nas očito nesložnih i podijeljenih.

Pa u BiH ne moraš pitat koje je selo hrvatsko a koje muslimansko, znat ćeš mu po izgledu.

Ja kužim da jedno takvo agresivno skoro pa banditsko društvo ne može napredovat pa ni Srbija gdje vladaju kriminalni klanovi ( vladaju i kod nas ali sofisticiranije) ali da bar djelom ne urediš zemlju. Pa poslije odlaska osmanlija srpski knezovi su tražili od Miloša Obrenovića da oni samo zamjene Turke, da im srpski seljaci budu raja.

Unatoč svemu tom saznanju, meni je osobno misterij da mi ovako nesložni, razjedinjeni posvađani imamo koliko toliko uredne gradove sela i naselja a oni tako složni ko da je dijete isprevratalo lego kocke..

Puno stereotipa i lose generalizacije...

MI i VI... koji vi a koji mi... sve Srbe, 10 miliona ljudi stavljas u isti kontekst, sa nadodanim najgorim osobinama... nisi jedini, ali si dobar primer takvih predrasuda sa svih strana... mogu iz topa da ti nadjem one koji ce isto ovo sto ti pises, pisati o Hrvatima... istim recima i atributima...

Ovaj gore o Vukovaru, kao da tu nisu zajedno ziveli Srbi i Hrvati, koliko je samo mesanih brakova bilo, koliko ih se izjasnjavalo kao Jugosloveni... ovaj prica kao da su ga napali Mongoli... on prica o civilizaciji jbt...

Takav pogled, takva mrznja... isti ste kao ovi koje napadate... nema razlike... mentalni blizanci koji se vide u ogledalu...

Humphrey
06-01-2018, 17:55
Tako m ii treba kad branim slobodnu,primitivnu srpsku dušu .

Humphrey
06-01-2018, 17:57
ovaj prica kao da su ga napali Mongol

barem sam dobio ovo,pa eto nek ti je sretan Božić dzoni

Aleksa
06-01-2018, 18:04
Dobro, kad volis americka upozorenja albanskin vlastima, jos ces vise voliti americka upozorenja vama da se ne moze siditi na dvi stolice, a to van jasno priporucija onaj aziatski American Yee.

Sto mislis ti zasto se Dodik drzi kao ludjak za Moskvu, pa taj udovicu onog vaseg cinkara, krkana Arkana voza u helikopteru ''rs'', kad su ga ono bili uhvatili da voza cash izvan ljubljenje ''rs''.....sto mislis koliko taj daje materijala za skinuti ga iznutra, pa ti vasi SDSovci samo cekaju da ga sjebu. Ima lik putera na glavi za napraviti tonu kolaca, a to sto vi ''kontrolirate'' je tocno nula, vidi se po tome kako Vucko trabunja o tome kako ce se Srbija brinuti za stabilnost Bejha.

To sada kao Dodiku odgovara, jel' to hoces reci....vi ste najobicniji objekt, nikakav subjekt, ja da san na tvojen mistu mene bi bilo strah od toga da Americani nude vama kao nesto u vezi politicara Kosova, to zanci da van na drugoj strani spremaju zesci zajeb.

Ali nije da ti to neznas, kako rece Cosic ''volimo lagati sebe''.

Americani nisu hrvatski saveznik, ali vasi su jos manje, kad onaj Bondsteel stacioniraju u Beogradu, onda ste vi sa njima dobri, a dotlen gledaj kako Vucku jebu kao zadnju kurvu, a kurva glumi baju nad Hrvatima, da laze sebe i taj srpski narod.

Valjda znaš razliku kad ti neko uputi konkretan zahtev, i kad ti uputi uopšten. Albancima stvaranje suda znači prolazak kroz frustracije, budući da će se od sadašnjih političara tražiti da sprovode procese nekadašnjim ratnim vođama. Nije to nikakva filozofija, barem vi na svom primeru znate kakve to podele izaziva, i koliko ste luti na one što trasnferiraju, lociraju itd.
Traženje da se opredelimo na koju ćemo stranu, prilično je uopšteno, i može se dati neki načelan odgovor, a konkretno voditi i malo drugačiju politiku.
Ovo ostalo su tvoja objašnjenja, koja ne mogu da objašnjavam jer iz njih ne vidim ništa drugo nego da nam se situacija, bez obzira na sve, predstavi što crnjom. Ako je Dodik u BiH u problemu pa se obraća Moskvi, u kakvom su problemu tek oni koji računaju na njega kao saveznika...

Inkvizitor
06-01-2018, 18:08
Puno stereotipa i lose generalizacije...

MI i VI... koji vi a koji mi... sve Srbe, 10 miliona ljudi stavljas u isti kontekst, sa nadodanim najgorim osobinama... nisi jedini, ali si dobar primer takvih predrasuda sa svih strana... mogu iz topa da ti nadjem one koji ce isto ovo sto ti pises, pisati o Hrvatima... istim recima i atributima...

Ovaj gore o Vukovaru, kao da tu nisu zajedno ziveli Srbi i Hrvati, koliko je samo mesanih brakova bilo, koliko ih se izjasnjavalo kao Jugosloveni... ovaj prica kao da su ga napali Mongoli... on prica o civilizaciji jbt...

Takav pogled, takva mrznja... isti ste kao ovi koje napadate... nema razlike... mentalni blizanci koji se vide u ogledalu...

Pa gdje si ti vidio mržnju u postu kojeg citiraš..dao sam vam i kompliment da ste složni a svoj narod iznapadao da je mazohistički razjedinjen..

Inače..što se tiče Vukovara..jel ste izgradili taj grad bar dok je bio u vašim rukama. Ako niste možeš se pjenit ali mu ne možeš proturagumentirat..što je inače tvoj problem..ti često ne koristiš argumentaciju ili protuargumentaciju nego samo..verbalni delikt..

Aleksa
06-01-2018, 18:11
Kontrolirate 49% BiH, a ne 60%. Slovenci nas toliko vijaju da ne smiju prijeci crtu koju smo mi odredili. Bosnjaci takoder. Samo vi forsirajte formiranje Medunarodnog suda za zlocine na Kosovu, to ce vam biti jos jedan uvjet koji cete morati ispuniti za ulazak u EU. Znaci jos 3 godine budete duze u cekaonici. :D

Dok vi pisete memorandume, drzava vam se smanjuje svaki put za 10%. :D

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/DemoBIH2006a.png
Ovo plavo je ovde barem preko 55%. To nije karta RS koja spada u tih 49% nego etnička. No u slučaju FBiH etničko prisustvo, jer onaj ko je negde u većini prisutan taj i dominira. To je tako jer se u FBiH božije zore ne zna, države jedva da ima, pa normalno je da je kontrola na nižim instancama. U suštini koliko je Žepče vaše, ili Kiseljak, toliko je naš Drvar i Petrovac. S tim što vi centralnu Bosnu sigurno gubite, a uzetni nećete ni istočni Mostar ni DGG.
I da, nama je za Kosovo već suđeno u Hagu, Albancima ne u potpunosti, tako da je taj sud za njih. A te pretnje odlaganjem ulaska u EU... da, svako eventualno odlaganje nas duboko ražalošćuje. :D,

Inkvizitor
06-01-2018, 18:12
Valjda znaš razliku kad ti neko uputi konkretan zahtev, i kad ti uputi uopšten. Albancima stvaranje suda znači prolazak kroz frustracije, budući da će se od sadašnjih političara tražiti da sprovode procese nekadašnjim ratnim vođama. Nije to nikakva filozofija, barem vi na svom primeru znate kakve to podele izaziva, i koliko ste luti na one što trasnferiraju, lociraju itd.
Traženje da se opredelimo na koju ćemo stranu, prilično je uopšteno, i može se dati neki načelan odgovor, a konkretno voditi i malo drugačiju politiku.
Ovo ostalo su tvoja objašnjenja, koja ne mogu da objašnjavam jer iz njih ne vidim ništa drugo nego da nam se situacija, bez obzira na sve, predstavi što crnjom. Ako je Dodik u BiH u problemu pa se obraća Moskvi, u kakvom su problemu tek oni koji računaju na njega kao saveznika...

Kakve frustracije ima tzv RS što joj je svo vojno i političko vodstvo osuđeno. Nema ni pravne a moralnim neću pričat. Kad je Mladić osuđen tko se to potištio u Srbiji ili tzv RS. Nije se baš vidjelo. Zašto bi na Albance utjecalo ono što ne utječe na vas (čak i da se osnuje taj sud većinu masovnih zločina su počinile srpske snage pa bi se opet vas najviše ticalo).

S tim da Albanci nisu počinili valjda ni 1% zločina koje je napravila tzv vojska ( ako se to uopće može nazvati vojskom) onaj bašibozuk pod Mladićevom komandom.

jel znaš što je bašibozuk?

Aleksa
06-01-2018, 18:25

I šta? Karlovac je lepši od Zrenjanina, Osijek od Banjaluke, Rijeka od Subotice, Varaždin od Vršca? Kruševac je neuredan, ali Zadar je savršeno sređen? Rekao bih da su u pitanju nijanse, a svako svoje hvali, što je normalno, ali praviti od toga nebo-zemlja razliku naprosto ne stoji. Jednostavno, pogedaj google images, nisam ni ja sva ta mesta obišao pa da mogu da uporedim osim tako, a tako i nije baš nebo-zemlja razlika.

Aleksa
06-01-2018, 18:30
Kakve frustracije ima tzv RS što joj je svo vojno i političko vodstvo osuđeno. Nema ni pravne a moralnim neću pričat. Kad je Mladić osuđen tko se to potištio u Srbiji ili tzv RS. Nije se baš vidjelo. Zašto bi na Albance utjecalo ono što ne utječe na vas (čak i da se osnuje taj sud većinu masovnih zločina su počinile srpske snage pa bi se opet vas najviše ticalo).

S tim da Albanci nisu počinili valjda ni 1% zločina koje je napravila tzv vojska ( ako se to uopće može nazvati vojskom) onaj bašibozuk pod Mladićevom komandom.

jel znaš što je bašibozuk?

Albance možeš upoređivati s vama, jer i oni imaju sindrom "kako se nama može suditi kad smo pobednici". Mi to nemamo, unapred smo bili uvereni da je sve protiv nas i da jednostavno pristajemo svi da žrtvujemo "svoje ljude", jer drugačije ne može... I to su uglavnom prihvatali i optuženici. No, vama i Albancima to menja karakter rata kako ste zacrtali. Nama ne.

BWA
06-01-2018, 18:48
I šta? Karlovac je lepši od Zrenjanina, Osijek od Banjaluke, Rijeka od Subotice, Varaždin od Vršca? Kruševac je neuredan, ali Zadar je savršeno sređen? Rekao bih da su u pitanju nijanse, a svako svoje hvali, što je normalno, ali praviti od toga nebo-zemlja razliku naprosto ne stoji. Jednostavno, pogedaj google images, nisam ni ja sva ta mesta obišao pa da mogu da uporedim osim tako, a tako i nije baš nebo-zemlja razlika.

Ma kakvi, on tako prica jer nije mrdao van Hrvatske, ja sam po pricama ljudi mislio kada budem otisao u Hrvatsku da cu videti Franffurt kako je sve sredjeno,kad ono cvrc.
Za Zagreb sam mislio da je ulickan ali cim sam video one oronule fasade od autobuske stanice pa nadalje znao sam da tu nesto ne stima.
Za Sloveniju je druga prica, tek kada izadjes iz Hrvatske oseca se taj zapad koji ne volim :D
Da, prosao sam i kroz Osijek, nista specificno ko Zrenjanin u Srbiji.

Inkvizitor
06-01-2018, 18:52
Albance možeš upoređivati s vama, jer i oni imaju sindrom "kako se nama može suditi kad smo pobednici". Mi to nemamo, unapred smo bili uvereni da je sve protiv nas i da jednostavno pristajemo svi da žrtvujemo "svoje ljude", jer drugačije ne može... I to su uglavnom prihvatali i optuženici. No, vama i Albancima to menja karakter rata kako ste zacrtali. Nama ne.

Je je zato ste i kmečali (a i dan danas) radite da je protusrpski sud, da se ceo svet urotio..to ne rade ljudi koji se pomire s nekom činjenicom..

to je tipični sindrom povrijeđenosti i kakav si ti kurčev psiholog kad ni tu notornu stvar ne znaš..

Inkvizitor
06-01-2018, 18:54

Pa to gradova što vam vrijedi su napravili Nijemci po Vojvodini. Vršac je bio njemački grad. Vi ste u Vojvodinu dođoši..

Govorimo o užoj Srbiji onoj pravoj.

Aleksa
06-01-2018, 19:01
Ma kakvi, on tako prica jer nije mrdao van Hrvatske, ja sam po pricama ljudi mislio kada budem otisao u Hrvatsku da cu videti Franffurt kako je sve sredjeno,kad ono cvrc.
Za Zagreb sam mislio da je ulickan ali cim sam video one oronule fasade od autobuske stanice pa nadalje znao sam da tu nesto ne stima.
Za Sloveniju je druga prica, tek kada izadjes iz Hrvatske oseca se taj zapad koji ne volim :D

Šta reći, verovatno je uporedio Dubrovnik i Kosjerić, i zaključio da su oni lepi i uredni, a mi ružni i neuredni. :D

Ako ćemo baš porediti urednost onda barem da govorimo o gradovima slične veličine, sličnog geografskog položaja, klime, pa i sličnih društveno-istorijskih uslova razvoja i trajanja. Pa ako sve to imamo slično u slučaju dva grada, a ipak tamo gde smo mi sve je nered, a tamo gde su oni sve je red, onda stvarno bi bilo OK reći da sa nama nešto nije u redu. U tom smuslu i ovo Džonijevo - u Vukovaru su i Srbi i Hrvati, ko je tu zaslužan za neki kulturni aspekt, koliko vode različit stil života - to je suština... Ali ne, Inkvi sve od oka... :D

A propo tvog komentara, Ajs Nigrutin u ovom intervjuu ima neka zanimljiva zapažanja kad poredi naše i neke evropske gradove.
https://www.youtube.com/watch?v=gh2bac7dGAw

Aleksa
06-01-2018, 19:04
Je je zato ste i kmečali (a i dan danas) radite da je protusrpski sud, da se ceo svet urotio..to ne rade ljudi koji se pomire s nekom činjenicom..

to je tipični sindrom povrijeđenosti i kakav si ti kurčev psiholog kad ni tu notornu stvar ne znaš..

Ne, to je činjeno ne iz nekog osećanja povređenosti, nego iz političke računice. Računalo se da će se tako malo otupiti njegova oštrica protiv nas.

DzoniBG
06-01-2018, 20:09
Pa gdje si ti vidio mržnju u postu kojeg citiraš..dao sam vam i kompliment da ste složni a svoj narod iznapadao da je mazohistički razjedinjen..

Inače..što se tiče Vukovara..jel ste izgradili taj grad bar dok je bio u vašim rukama. Ako niste možeš se pjenit ali mu ne možeš proturagumentirat..što je inače tvoj problem..ti često ne koristiš argumentaciju ili protuargumentaciju nego samo..verbalni delikt..

ovo je sad ili trol, ili zajebavanje...

Kompliment je prica o primitivnosti, slozi u svom ludilu, necivilizaciji.... neredu u selima...

U cemu se razlikuje srpsko i hrvatsko selo u Posavini, u Hercegovini, i Srednjoj Bosni, u Slavoniji... nema razlike nikakve, tamo gde ljudi zive jedni pored drugih, to je samo pitanje koja je crkva u centru sela... stil gradnje i urednost zavisi od same familije, bogatstva, ali to je tu negde(muslimane kao civilizaciju iskljucujem)...

Hrvati iz Janjeva... dal se to mesto razlikuje od drugim srpskih mesta na Kosovu... ni malo. Albanski stil gradnje i uredjenje sela je vec drugacije, imaju one ogromne zidove da niko ne zaviri unutra...

Nema razlike izmedju Srba i Hrvata na onim mestima gde zive zajedno... to je sve vise manje isti q... pogledaj samo Bosnu npr, i Hrvati i Srbi odande otkidaju za harmoniku, cepaju rakiju i narodnjake... ne bukvalno svi, ali vecina... i to se ne promeni ni kad presele u Zagreb ili Beograd...

Ovo su ti sve primeri koji poricu master-rase Hrvata koji su civilizovani u odnosu na barbarski bizantski ili islamski istok... samo im fali sloga, inace sve ostalo je divota... e to su lose bajke moj Inkvisa...

DzoniBG
06-01-2018, 20:15
Pa to gradova što vam vrijedi su napravili Nijemci po Vojvodini. Vršac je bio njemački grad. Vi ste u Vojvodinu dođoši..

A ko je vama zidao gradove po Slavoniji... a ko po Dalmaciji?!

Eskel
06-01-2018, 20:17
Inače drugi srpski memorandum su sastavili Ćosić i Ljubomir Tadić. To je u stvari bio dokument kojeg su oni uputili tadašnjem premijeru Srbije Cvetkoviću.
Evo neki transkripti iz tog dokumenta,što predlaže ovaj dvojac:
-- Ni po koju cenu ne sme se dozvoliti formiranje bilo kakvih saveza, udruženja ili asocijacija na nivou BiH. Dakle, ni po koju cenu se ne sme dozvoliti čak ni formiranje udruženja pčelara na nivou BiH, a o drugim važnijim asocijacijama se ne sme ni razmišljati. Čak i povezivanja saveza iz RS-a s onim iz BiH treba izbegavati.
__Onim Srbima iz RS-a koji eventualno budu prihvatili učešće u zajedničkim ligama na nivou BiH ili reprezentacije BiH jasno staviti do znanja da time izdaju srpstvo i svrstavaju se u red srpskih izdajnika.
--Maksimalno izbegavati upotrebu termina - Bosna i Hercegovina. Vrlo je bitno da se osim političara, medija, kulturnih i javnih radnika u Republici Srpskoj, ovoga pridržavaju mediji, kulturni i javni radnici u Srbiji. U slučajevima kada je iz nekih razloga neophodno pomenuti taj termin, onda staviti u prvi plan Republiku Srpsku npr. Republika Srpska i ostatak BiH
--. Generalno, uvek i na svakom mestu insistirati na tome da su ‘državna’ vlast i institucije na nivou BiH nepotrebne, suvišne, nemoguće, skupe i antisrpske
--Pridev ‘srpski’ koristiti u svim mogućim situacijama, ma koliko to u pojedinim situacijama zvučalo neobično, čak i smešno

To su samo neki od zanimljivijih prijedloga.

DzoniBG
06-01-2018, 20:21
Inače drugi srpski memorandum su sastavili Ćosić i Ljubomir Tadić. To je u stvari bio dokument kojeg su oni uputili tadašnjem premijeru Srbije Cvetkoviću.
Evo neki transkripti iz tog dokumenta,što predlaže ovaj dvojac:
-- Ni po koju cenu ne sme se dozvoliti formiranje bilo kakvih saveza, udruženja ili asocijacija na nivou BiH. Dakle, ni po koju cenu se ne sme dozvoliti čak ni formiranje udruženja pčelara na nivou BiH, a o drugim važnijim asocijacijama se ne sme ni razmišljati. Čak i povezivanja saveza iz RS-a s onim iz BiH treba izbegavati.
__Onim Srbima iz RS-a koji eventualno budu prihvatili učešće u zajedničkim ligama na nivou BiH ili reprezentacije BiH jasno staviti do znanja da time izdaju srpstvo i svrstavaju se u red srpskih izdajnika.
--Maksimalno izbegavati upotrebu termina - Bosna i Hercegovina. Vrlo je bitno da se osim političara, medija, kulturnih i javnih radnika u Republici Srpskoj, ovoga pridržavaju mediji, kulturni i javni radnici u Srbiji. U slučajevima kada je iz nekih razloga neophodno pomenuti taj termin, onda staviti u prvi plan Republiku Srpsku npr. Republika Srpska i ostatak BiH
--. Generalno, uvek i na svakom mestu insistirati na tome da su ‘državna’ vlast i institucije na nivou BiH nepotrebne, suvišne, nemoguće, skupe i antisrpske
--Pridev ‘srpski’ koristiti u svim mogućim situacijama, ma koliko to u pojedinim situacijama zvučalo neobično, čak i smešno

To su samo neki od zanimljivijih prijedloga.

Pitanje je verodostojnosti toga, i ko je pisao...

Ljubomir Tadic je otac Borisa Tadica... ali dosta tvrdjih nacionalnih stavova... sto se tice ovog citiranog, to se radi vec 10 godina, i radi ce se i dalje, jer sama BiH kao nametnut protektorat je nemoguca drzava, i odatle treba bezati sto pre...

Aleksa
06-01-2018, 22:20

Znači, tamo gde su Nemci nešto gradili, pa sad mi tu živimo, to nije slika našeg mentaliteta, a tamo gde su Turci zabranjivali da se gradi bilo šta, to jeste slika našeg mentaliteta?!
Nemci su otišli pre 100 godina, pa valjda smo i mi nešto učinili da ti gradovi nastave da vrede do danas! Valjda smo u tih 100 godina okrečili neki zid...
Što se tiče Srbije južno od Dunava, imam relativno svež primer. Pre nekoliko godina išao sam u Sofiju, pa sam u povratku uveče, svratio u Niš da nešto pojedem i malo da razgledam grad. Prostran, lepo sređen glavni trg, široka, uređena šetališta, lepo održavana velika tvrđava u centru grada - turistička atrakcija. Po logici stvari, trebalo bi da smo po urednosti slični Bugarima, međutim samo prilaz Nišu bilo sa bugarske bili sa beogradske strane neuporediv je sa prilazom Sofiji. Od srpske granice do Sofije nemaš autoput, nego vrlo loš magistralni put, sve do samog centra, a okolo kuće loše održavane, na samom ulazu kao kroz buvlju pijacu... U Sofiji ima mnogo toga da se vidi, crkve, državne zgrade, spomenici... sve je lepo, ali ruku na srce malo su nemarni. "Njihova Knez Mihailova" npr. ima kaldrmu koja nije ružna, ali npr. vidi se na mestima da trava raste između. Ili klupe drvene koje odavno nisu farbane... U Nišu nemaš ni blizu toliko toga da vidiš kao u Sofiji, ali bih rekao da je nekako urednije. To je otprilike slika mentaliteta.

Puntar2.0
06-01-2018, 23:01

A sto je mislis taj ''uopsten zahtev'', da se okanete Rusa ili ce vas izpeglati. Neznan, zar tebi ti Americani izgledaju neozbiljni. Ili mislis da oni to onako za salu. Procita san ovih dana malo onog Dugina, za kojeg kazu da je neki glavni saptac na uvce Putinu, a taj manje vise otvoreno od vas trazi da se okanete anti-germanizma, da se okanete ocijukanja sa Francuzima, da slijedite njihov plan Eurazije, sto bi znacilo da ce pod drugacijin uvjetima ocvati osovina Moskva-Berlin, taj Dugin svrstava Hrvate pod mittel-europski block, nije na fori 90% vas da su Hrvati isto kao vi, naravno, ima tu uobicajeno folklorsko Hrvati se moraju okaniti nacionalizma, jadna srpska manjina, bla bla truc, ali na kraju, zanimljivo je to.

Drugi primjer, interview Dugin i neki srpski portal, neki Srbin, nisan zapantija, prica Dugin nesto o tome kako su Srbi narod koji nezna plivati, suprotstavlja se ovaj vas ''A Dubrovnik?'' Odgovara Dugin da nije postoja srpska vladar koji je gospodarija sa floton, a pogotovo Dubrovnik ne spominje kao vas/srpski grad. Odjeb u sekundi.

Mislin da je dosta Srbijancima, koji se malo onako bave geopolitikon, recimo poput tebe, jasno da sa Rusima nema nikakav oblik vel'ke Srbije, te nade polazete u zapad, da ce vama dodijeliti nekakvi status gospodara prostora kojeg shvacate kao vas, naravno ukljucujuci i kontroliranje Hrvata, dal' kroz krojenje politike, dal' kroz nekakve autonomije, izkoristavanje hrvatskih budala poput Pernara, potenciranje smeca poput Pushica i svite itd., ukratko to sto ti shvacas pod ''kontroliranje zbivanja''.

Sto se tice Dodika, mislin da nije daleko od toga da ga Americani skinu, ti si upuceniji, mislin da su ga onomad i postavili oni, te da ga je dugo pratija glas igraca zapada, naravno su ga procjenili kao sklonog korupciji, jer tajve se najlakse skida, jos ako postoji jaka opozicija (SDS). Odtud njegovo hvatanje za nogavicu Putina, zna taj da ga majka Srbija niti hoce niti moze sacuvati ako zagusti.

I Covicu se moze lako dogoditi da odsvira, ako Americani procjene da je priblizak Dodiku nece pomoci ni zazivanje ulaska Bejha u NATO i EU. A i taj ima sigurno potencijalne korupcijonaske afere na pretek. Ama 100%, kao i 95% vodecih HDZovaca RH. Duznost Hrvatske bi bila dovuci nekog svog igraca na tu scenu, ili bolje receno pripremiti lokalnog bez repova.

Moglo bi to sve i obuhvatiti Baketa i njegove Turke.

Inkvizitor
07-01-2018, 00:52
ovo je sad ili trol, ili zajebavanje...

Kompliment je prica o primitivnosti, slozi u svom ludilu, necivilizaciji.... neredu u selima...

U cemu se razlikuje srpsko i hrvatsko selo u Posavini, u Hercegovini, i Srednjoj Bosni, u Slavoniji... nema razlike nikakve, tamo gde ljudi zive jedni pored drugih, to je samo pitanje koja je crkva u centru sela... stil gradnje i urednost zavisi od same familije, bogatstva, ali to je tu negde(muslimane kao civilizaciju iskljucujem)...

Hrvati iz Janjeva... dal se to mesto razlikuje od drugim srpskih mesta na Kosovu... ni malo. Albanski stil gradnje i uredjenje sela je vec drugacije, imaju one ogromne zidove da niko ne zaviri unutra...

Nema razlike izmedju Srba i Hrvata na onim mestima gde zive zajedno... to je sve vise manje isti q... pogledaj samo Bosnu npr, i Hrvati i Srbi odande otkidaju za harmoniku, cepaju rakiju i narodnjake... ne bukvalno svi, ali vecina... i to se ne promeni ni kad presele u Zagreb ili Beograd...

Ovo su ti sve primeri koji poricu master-rase Hrvata koji su civilizovani u odnosu na barbarski bizantski ili islamski istok... samo im fali sloga, inace sve ostalo je divota... e to su lose bajke moj Inkvisa...

ja uopće ne pričam o master Hrvatima to je vaša priča ko neka miteleuropa i to vam služi kao neka poruga.

Jel vam društvom vladaju otvoreno kriminalci, vladaju, jel su vam ubojstva svaki dan ko u Columbiji, jesu, jel vam cijeli državni vrh umiješan u to??

A složni jeste u nekim stvarima samo vas taj banditizam pojede..jel vam 90% parlamenta ultranacionalističko a ostatak istio nacionalističko je.

Iako ste složni ne možete napravit normalno društvo..to je meni paradoks..mi smo tri Hrvata 4 stranke al opet ispred vas u puno stvari.

Ti prođi hrvatskim selima oko Livna prije rata i srpskim tamo prema Grahovu to kao da nije ista planeta a ne općina ili istočna i zap. Hercegovina..ti ljudi su na osnovu svog partizansko-četničkog pedigrea imali sve privlegije i nisu se morali puno trudit dok je ove proganjalo pa su morali radit i odlazit vani..

Tako je uži centar Zagreba doseljen s Korduna Kozare, Grmeča, Like i ti sad neće obnavljat fasade svojih zgrada jer nemaju s čim a i nisu njihove pa ih ne briga i ako država ili grad ne obnove tako će i ostat a ja za svoju zgradu moram plaćat pričuvu.

Inkvizitor
07-01-2018, 00:54
Ne, to je činjeno ne iz nekog osećanja povređenosti, nego iz političke računice. Računalo se da će se tako malo otupiti njegova oštrica protiv nas.

Vidiš kako samo tebe treba pustit da pričaš i uhvatit ćeš ali skoro uvijek sebe u kontradiktornosti.

Znači stalo vam je. Inače bi rekli..evo raspali u srpske grudi, boli nas kurac.

nego kmečanje..

Inkvizitor
07-01-2018, 00:58

Oronulih fasada ima valjda i u Londonu, Berlinu štajaznam ali kultura življenja i arhitektura..gdje ste vi..šuti šuti..neću vas vrijeđat previše..

Slovenija je uređena zemlja, i kad se voziš kroz nju kao kroz razglednicu da se voziš ali ona nema gradove..osim Ljubljane i donekle Maribora ti nemaš grada. Ajde Celje još..

Gdje je njihov Zadar, Split, Šibenik, Dubrovnik, Osijek, pa i Vukovar sad nakon što ste ga spepeljali niče u prekrasan grad, Požega jedna, Trogir, Varaždin, Bjelovar.

Grunf
07-01-2018, 01:50
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/DemoBIH2006a.png
Ovo plavo je ovde barem preko 55%. To nije karta RS koja spada u tih 49% nego etnička. No u slučaju FBiH etničko prisustvo, jer onaj ko je negde u većini prisutan taj i dominira. To je tako jer se u FBiH božije zore ne zna, države jedva da ima, pa normalno je da je kontrola na nižim instancama. U suštini koliko je Žepče vaše, ili Kiseljak, toliko je naš Drvar i Petrovac. S tim što vi centralnu Bosnu sigurno gubite, a uzetni nećete ni istočni Mostar ni DGG.
I da, nama je za Kosovo već suđeno u Hagu, Albancima ne u potpunosti, tako da je taj sud za njih. A te pretnje odlaganjem ulaska u EU... da, svako eventualno odlaganje nas duboko ražalošćuje. :D,

Na 49% je vasa vlast, a di sve zivite je drugi par postola. DGG je u hrvatskom kantonu, a kanton je nesto kao mali entitet. U Srebrenici su vecina Bosnjaci pa je opet racunate kao svoj dio.

U sredisnjoj Bosni zivi 100.000 Hrvata. Mi to gubimo sigurno, a vi cete zadrzati DGG s 10.000 Srba. :rofl

I Albancima je sudeno u Haagu. Svako odlaganje ulaska u EU samo povecava zaostajanje Srbije za Europom tako da to ipak nije mala stvar. Pitaj Vucka.

Grunf
07-01-2018, 02:08

Zagreb je najmanje ulickan grad u Hrvatskoj, sto je paradoks s obzirom da je daleko najrazvijeniji. Dok je bila ona nagrada zeleni cvijet, Varazdin je na kontinentu 10 godina za redom uzel titulu najuredenijeg grada. Ne sjecam se da je Zagreb ikad dobio tu nagradu. A gradovi na moru su jos za klasu uredeniji zbog turizma.

Eskel
07-01-2018, 09:38
Kaže SANU II dalje

Odvratiti pažnju regionalnih i međunarodnih medija sa završnih procesa bivšim pripadnicima srbijanskog političkog, obavještajnog i vojnog vrha i političkog vrha Republike Srpske kojem se sudi u Haškom tribunalu

Destabilizovati vlade susjednih država, provocirati unutrašnje nezadovoljstvo i nemire i slabiti oštricu optužbi protiv Srbije (ovaj je pravo zajeban)

Insistirati na konstitutivnosti Srba u Hrvatskoj, Crnoj Gori i Kosovu i izvršiti tranziciji srpskih zajednica u državama regiona u unitarnu, svesrpsku zajednicu

Zaustaviti odvajanje Vojvodine, spriječiti dalju regionalizaciju Srbije

Uglavnom se ovog vlada Srbije pridržava ko pijan plota nebitno koja stranka je na vlasti.

Inkvizitor
07-01-2018, 11:17
Pa što bi im i teoretski tolika država kad je nemaju s kim napučit..narod koji godišnje gubi, kad bi se uzeli svi Srbi iz "regiona" i 40 000 ljudi na godišnjoj bazi samo na osnovu rođeni-umrli bez odseljenih ne može se širit. Upitnije je može li zadržat postojeći teritorij.

Eskel
07-01-2018, 12:35
Njihov postojeći teritorij je upitan, dok se oni brinu za Srbe preko Drine dok imaju svojih problema više nego dovoljno što im je spočitavao i onaj komunist Kapičić pa je morao bježati iz Srbije jer su ga tukli u sačekušama.
Ista mantra iz devedesetih, ništa ekonomija, napredak, samo srbovanje.

DzoniBG
07-01-2018, 13:17
Njihov postojeći teritorij je upitan, dok se oni brinu za Srbe preko Drine dok imaju svojih problema više nego dovoljno što im je spočitavao i onaj komunist Kapičić pa je morao bježati iz Srbije jer su ga tukli u sačekušama.
Ista mantra iz devedesetih, ništa ekonomija, napredak, samo srbovanje.

Decko, od kad si se registrovao ovde, samo s...s po Srbima, a qrca ne znas... vadis tu neke bajate citate i ponavljas mantre... odmori malo...

Grunf
07-01-2018, 15:19

Sretan Bozic Aleksa. I da malo uredite te vase gradove. :D

Eskel
07-01-2018, 20:22
Da se ovaj Memorandum provodi u djelo dovoljno je malo pratit srbijanske medije i neke njihove forume, koje je to povampireno divljaštvo.
Teme tipa "Thompson čeka ovčicu" i sl. gadarije preko pet stotina stranica, onda klipovi po jubitu koje, nebi se čudio, stavlja i njihova Vlada koja vjerojatno u tome indirektno sudjeluje.

Glavobranski Zrakomlat
08-01-2018, 13:35

Uh,opet je vreme za lekcije iz istorije,jer ovakovo neznanje vredja inteligenciju....:mmig

Srbi su u danasnjoj Vojvodini dodjosi,samo sto su tu dosli (tj poceli masovnije da dolaze i naseljavaju se) u 13,14 i 15 veku.......znaci,dodjosi smo ovde vec 600-700 godina.....:011.......

Btw,svaki narod na teritoriji na kojoj zivi je dodjos,jer uvek postoji prvi put kada se neko negde naselio.....i danasnji stanovnici SAD-a su dodjosi,koji su poceli tu da se naseljavaju od 16,17,18 veka pa do dan danas....i nesto nisu fermali ni 2% starosedeoce indijance....

Srbi u Vojvodini zive daleko pre nemackih folksdojcera koje spominjes,a koji su kao kolonisti u neke delove Vojvodine poceli da se naseljavaju tek sredinom 18 veka......znaci neka 3-4 veka posle Srba...

Vrsac nikada nije bio nemacki grad......tacno je da je imao folksdojcera kao stanovnika do WWII,koje su komunisti posle rata proterali,ali Vrsac je bio srpski grad jos u 15 veku,kada je bio jedan od poseda despota Djuradja Brankovica...

Ako treba detaljnije i opsirnije istorijske cinjenice,nema problema samo se javi.....ali sta to vredi kada se vi maximalno trudite da ubedite sebe i ceo svet kako je Srbija zpravo samo beogradski pasaluk....ali nesto vam ljudi ne veruju a i istorijske cinjenice su protiv vas...

Glavobranski Zrakomlat
08-01-2018, 13:58
Jel vam društvom vladaju otvoreno kriminalci, vladaju, jel su vam ubojstva svaki dan ko u Columbiji, jesu, jel vam cijeli državni vrh umiješan u to??

Kakvi kriminalci vladaju otvoreno Srbijom?.....navedi neko ime i prezime ako je to bas tako otvoreno?.....Korupcije i kriminala u vlasti naravno da ima,ali suludo je sto pokusavas da predstavis danasnju Srbiju u neku defacto Columbiju kojom vladaju narkokarteli ili sta vec...

A sto se tice tajkuna koji su manje ili vise uplicu u vlast u Srbiji po cemu se oni razlikuju od kojekakvih tajkuna koji su bili manje ili vise deo hrvatske vlasti jos od 90tih godina pa do danas?.....Srpski politicari koji imaju niz afera i kojekakvih gluposti po cemu se razlikuju od vaseg Sanadera ili Zoke Milanovica kojeg otuzuju za sve i svasta i dan danas?......vasi "bisnismeni" tipa Todoric i Agrokor su nesto drugacije funkcionisali od srpskih tajkuna?

Hocu da kazem da je sve to manje-vise isti qurac....."balkanski vilajet"...iako vi (ili bar neki od vas) tripujete da zivite u ko zna kom delu Evrope.....

A složni jeste u nekim stvarima samo vas taj banditizam pojede..jel vam 90% parlamenta ultranacionalističko a ostatak istio nacionalističko je.

Iako ste složni ne možete napravit normalno društvo..to je meni paradoks..mi smo tri Hrvata 4 stranke al opet ispred vas u puno stvari.

Srbi aposlutno ni u cemu danas nisu 100% (ili bar 80%) slozni....ne znam zasto imas takvo misljenje i oko cega su to Srbi slozni?

I kojih 90% srpskog parlamenta je ULTRAnacionalisticko?.......SNS se ne mogu deklarisati kao ULTRA nacionalisti....

Ti prođi hrvatskim selima oko Livna prije rata i srpskim tamo prema Grahovu to kao da nije ista planeta a ne općina ili istočna i zap. Hercegovina..ti ljudi su na osnovu svog partizansko-četničkog pedigrea imali sve privlegije i nisu se morali puno trudit dok je ove proganjalo pa su morali radit i odlazit vani..

Tako je uži centar Zagreba doseljen s Korduna Kozare, Grmeča, Like i ti sad neće obnavljat fasade svojih zgrada jer nemaju s čim a i nisu njihove pa ih ne briga i ako država ili grad ne obnove tako će i ostat a ja za svoju zgradu moram plaćat pričuvu.

Pa slicno se desavalo i po Beogradu posle WWII......komunisti su nakon ulaska u Beograd krajem 1944 masovno proganjali i ubijali srpsku inteligenciju i tadasnju elitu.....otimali su im imanja,kuce,zgrade.......umesto njih se naseljavali po Dedinju,Senjaku......poznati su memoari nekog partizanskog komadanta 6 licke divizije,koji je tako javno priznavao da jedva ceka da udje u neku vilu na dedinju i da u nju unese licko blato sa svojih cizama......

Uglavnom,takvi i masa slicnih likova (najcesce komunista) su na osnovu svog partizanskog pedigrea dobijali najbolje polozaje u drustvu,a nekadasnja srpska inteligencija i elita je bila expeditovana ili u inostranstvo ili na onaj svet....

Opet isti qurac kao kod vas...

Grunf
08-01-2018, 14:17
Uh,opet je vreme za lekcije iz istorije,jer ovakovo neznanje vredja inteligenciju....:mmig

Srbi su u danasnjoj Vojvodini dodjosi,samo sto su tu dosli (tj poceli masovnije da dolaze i naseljavaju se) u 13,14 i 15 veku.......znaci,dodjosi smo ovde vec 600-700 godina.....:011.......

Btw,svaki narod na teritoriji na kojoj zivi je dodjos,jer uvek postoji prvi put kada se neko negde naselio.....i danasnji stanovnici SAD-a su dodjosi,koji su poceli tu da se naseljavaju od 16,17,18 veka pa do dan danas....i nesto nisu fermali ni 2% starosedeoce indijance....

Srbi u Vojvodini zive daleko pre nemackih folksdojcera koje spominjes,a koji su kao kolonisti u neke delove Vojvodine poceli da se naseljavaju tek sredinom 18 veka......znaci neka 3-4 veka posle Srba...

Vrsac nikada nije bio nemacki grad......tacno je da je imao folksdojcera kao stanovnika do WWII,koje su komunisti posle rata proterali,ali Vrsac je bio srpski grad jos u 15 veku,kada je bio jedan od poseda despota Djuradja Brankovica...

Ako treba detaljnije i opsirnije istorijske cinjenice,nema problema samo se javi.....ali sta to vredi kada se vi maximalno trudite da ubedite sebe i ceo svet kako je Srbija zpravo samo beogradski pasaluk....ali nesto vam ljudi ne veruju a i istorijske cinjenice su protiv vas...

Srbi su u Južnu Ugarsku došli s Čarnojevićem 1690. godine. Trebalo im je 150 godina da od dođoša osvoje to područje i da nastane Vojvodina.

Glavobranski Zrakomlat
08-01-2018, 14:53
Srbi su u Južnu Ugarsku došli s Čarnojevićem 1690. godine. Trebalo im je 150 godina da od dođoša osvoje to područje i da nastane Vojvodina.

Ta seoba iz 1690 je bila jedna od seoba Srba u juznu Ugarsku,danasnju Vojvodinu....kada je nekih 80.000 Srba preslo severno od Dunava...ali ne jedina seoba Srba u Vojvodinu i nikako ne prva seoba...

Srba je tada vec bilo u Vojvodini.....i to vec nekih dobrih 300 godina....npr danasnji Banat se jos od 15 veka naziva "mala Raska",bas zbog mnostva Srba koji su tada vec tamo ziveli......sto se moze videti na mnogim starim kartama iz 15,16,17 veka...

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c4/Rascia01.jpg

Takodje,srpski despoti Stefan Lazarevic i Djuradj Brankovic su tokom 15 veka bili vazali madjarskih kraljeva i dobijali su od njih ogromne posede po danasnjoj Vojvodini....tu su naseljavali Srbe iz tadasnje srpske drzave juzno od Dunava....jedan od tih poseda je bio i tadasnjih Vrasc....

Glavobranski Zrakomlat
08-01-2018, 15:13
U dvanaestom veku, u toku borbi između Kolomana i Almoša pominju se srpski velikaši Uroš, Vukan i Pavle, koji su bili uz Almoša. Uticaj Srba u ugarskoj bio je velik i za vreme ugarskog kralja Geze II (1141-1161). Pre Gejzinog punoletstva, Kraljevinom Ugarskom je stvarno upravljao kraljev ujak Beloš, sin srpskog velikog župana Uroša I i brat Jelene, kraljeve majke. Beloš je osnovao u Sremu i jedan manastir kod današnjeg Banoštora. O značaju srpskog stanovništva sa ovih prostora govori i činjenica da je drugi arhiepiskop samostalne srpske crkve, posle Svetog Save, bio Arsenije I Sremac, rođen u selu Dabar u Sremu, pored grada Slankamena.

Iako su Srbi na teritoriji Vojvodine bili deo starosedelačkog slovenskog stanovništva (posebno u Sremu), veći broj Srba počinje da se naseljava na ovo područje počevši od četrnaestog veka. Neposredno pred otomansko osvajanje ovih prostora, Srbi su činili znatan deo stanovništva današnje Vojvodine.

U prvoj polovini petnaestog veka, neki gradovi i mesta na teritoriji današnje Vojvodine (i panonskog dela Beograda) bili su u posedu srpskih despota Stefana Lazarevića i Đurđa Brankovića. U posedu Stefana Lazarevića bila su sledeća mesta: Zemun, Slankamen (danas Stari Slankamen), Kupinik (danas Kupinovo), Mitrovica (danas Sremska Mitrovica), Bečej (danas Novi Bečej), Veliki Bečkerek (danas Zrenjanin) i Apatin. Ova mesta su takođe bila u posedu Đurđa Brankovića, koji je, pored navedenih gradova, u posedu imao i sledeća mesta: Stari Bečej (danas Bečej), Kulpin, Čurug, Sveti Petar, Perlek, Peser, Petrovo Selo (danas Bačko Petrovo Selo), Arač, Vršac, itd.

Aleksa
09-01-2018, 03:20
Sretan Bozic Aleksa. I da malo uredite te vase gradove. :D

Hvala Grunfe, lepi moj. Hristos se rodi.

Ja napisah da vas braća Slovenci vijaju po Evropi, a ti veliš "Ne". Jedan naš poznanik sa foruma napisa ovo:

Smijesna je sutnja Bojlera na agresivnu slovensku diplomaciju i lobiranje diljem Europe.
Objasni mu molim te da nema šta da se sekira. :D

Grunf
09-01-2018, 09:15
Haha, tepiš u grmu kao lovci. :D

A gle, koliko god nas Slovenci tužakaju po Europi, u vezi s našim vlasništvom se mogu samo s nama dogovoriti. Samo razdražuju naš narod, a postići ne mogu ništa. :) Tužakanje i vijanje su dvije različite stvari, a ako krenu s pokušajima vijanja mogli bi ih izvijati da izgube status pomorske države. :D

Inkvizitor
09-01-2018, 13:52
Kako se najbolje vidi razlika između srpskog i hrvatskog stanja svijesti i uma što se tiče društvenih poluga. Najekstremniji Srbi su uvijek držali filozofski fakultet u Beogradu a najekstremniji protuhrvati su vodili filozofski u Zagrebu.

Što me gore ovaj pita koji je kao ostao fasciniran hrvatskim novim riječima pa uzeo strašno duhovit nick ( nek navede barem jednu takvu riječ ali koja se koristi u stvarnom izričaju) kako to da Srbijom vladaju kriminalni klanovi. Pa vaše novine i tabloidi pišu da čak i navijačima upravlja Vučić. Bande se svaki dan ubijaju na ulicama. gdje to ima danas u bližem okruženju osim u Crnoj Gori.

Ne zna se jel Saleta Mutavog namjestio Vučić i zašto je bio ljut nakon njegovog ubojstva. U vašim emisijama tipa "Happy" na televiziji kriminalci javno iznose svoje "podvige". Ono samo što još memoare ne pišu.

Možete se vi vaditi na to da je to muški, drčno, frajerski, ali zemlje s takvim statusom kriminalca su bolesne zemlje, razumiš. Iz takvih zemalja bježi svatko normalan.

I u drugim zemljama ima kriminala, pa i u Hrvatskoj jasno ali se on nigdje ne reklamira i javno ne promovira kao kod vas.. Takvo društvo je osuđeno na propast. Što još imate debilne realityje gdje vlada dekadencija skaradnost, nemoral svake vrste. To vam je glavno. Zabava. Identifikacija. To je bolesno. Ponekad pomislim da vam je Vučića najgori neprijatelj namjestio. S njim je to nenormalno eskaliralo.

Pogledaj njegova obraćanja. To je čovječe bolesno. To nije ni Sj Koreja. To je jedan poluludi egomanijak i oko njega tona poltrona. To ne može bit normalno društvo.

I mi smo bolesni na drugi način. ja od toga ne bježim. Naša nesloga, jal, sitničavost, međusobna mržnja koči nas u ogromnim potencijalima koje imamo kao narod i država, naš parohijalni mentalitet, naša zajedljivost, traženje dlake u jajetu i dosta toga još..ali i kao takvi barem se ne moramo crventi kad netko prolazi Hrvatskom.

Nisam siguran hoćeš li shvatiti ovo što sam napisao.

ctrl
09-01-2018, 14:12
Opet lupetas za filozofski, a jos onda kad je onaj pogodjen tortom sam ovde objasnio ko je to uradio, kada si isto to pricao. Ali ti si covek koji je napravio neku suludu konstrukciju u svojoj glavi i to nema sile bilo koji podatak da promeni. Kamo lepe srece da je tako kao sto se odvija taj crtani film u tvojoj glavi. Pa dovoljno je pogledati tvoj avatar, a zatim nik i shvatiti koja je to sizofrenija.

Inkvizitor
09-01-2018, 14:29
To je kao neki odgovor meni pretpostavljam..

ctrl
09-01-2018, 14:57
Volim te nadobudne sto pojma nemaju, a sve informacije skupljaju sa kojekakvih portala i na osnovu toga prave sliku o nekome ili necemu. A jos je bolje sto nema teorije da shvate koliko pojma nemaju. Da, to je odgovor tebi, konkretno u vezi filozofskog fakulteta. Jesi li ikada prosao pored platoa ispred njega? Svako ko jeste, bar jednom, ce da umre od smeha na ove tvoje price. Mada, ni sam ne znam zasto bih se trudio tebi da otvaram oci, sto vise je vas tamo u zabludi o raznim stvarima, to bolje. Taj potcenjivacki i iskrivljeni pogled je neke vec kostao..

Inkvizitor
09-01-2018, 15:06
Koje. Misliš na ove krimose iz ST-a. baš sam to htio napisat da je naš problem kontrolira li srpska obavještajna služba i naš kriminalni milje uz srpski. Jer ti ljudi nisu imali veze s navijačima kao što ..tako vaši vele..ni srpska tribina nema veze s navijačkom. Ali to je već naš problem.

nisam shvatio ni koji je problem s mojim nickom a pogotovo avatarom. Nije i da me zanima. Što se tiče nicka..jedna mi je prija rekla davno još na fhr-u ..kad sam rekao da ću ga mjenjati jer mi nije nešto..nemoj veli..to ti je odličan mamac za budale..

jel otac Borisa Tadića sa filofaksa.

ctrl
09-01-2018, 16:09
Ne mislim na krimose iz Splita, kao da su se oni icim bavili i iole razmisljali dublje. Mada nisi toliko daleko, mislim na one druge, koji isto tako godinama pricaju da nema navijaca u Srbiji, pa bejahu dva puta ponizeni, potpuno navijacki, bez nozeva, bez obogaljenih i ne daj boze mrtvih. I zanimljivo da se i posle toga ta mantra ne menja, kao da se nista nije desilo u medjuvremenu. A i ti isti imaju putera na glavi koliko hoces, nista manje nego grupe ovde, mada to se nece javno priznati nikada, ali znaju to oni vrlo dobro i to je sasvim dovoljno.
Problem sa nikom i avatarom je taj da mi je malo kontradiktoran, osim ako katolici, pored inkvizije, ne pozivaju i na samoubistvo.
Necu da svedem filozofski na pricu da li ga je pohadjao ovaj ili onaj, ali teza da ga drze najekstremniji Srbi, najblaze receno, ne pije vodu. Cak i pre drugog svetskog tu je bilo velikih podela, sukoba komunista i zborasa, a i dan danas mnostvo raznih ideja i opcija provejava tuda, a neka moja licna iskustva govore da je najvise levicara, no to moze biti pogresan llicni utisak, ali svakako tvrdim da ovo sto si ti rekao jednostavno nema veze sa istinom.

Inkvizitor
09-01-2018, 16:44
ne znam, ja nisam navijač u tom smislu ali da nekoga isprebijaš, poniziš,da se potučeš..ne moraš nužno bit navijač..

Moguće je da beogradski filofaks ima više frakcija..ali je nacionalistička najjača..pa to sam čuo od samih Srba..a u Zagrebu je tzv levičarska najjača daleko..ustvari ja ne znam zašto si se ti uopće naljutio..

što se tiče samoubojstva praljka..to je poštovanje prema tom demonstartivnom i junačkom činu prkos ai inata pa čak i žudnje za pravdom.

Crkva je nekad zabranjivala ukop samoubojica u groblju, nego su se pokapali van groblja..al to je davno napušteno...svećenici danas redovno pokapaju i samoubojice kao i sve druge mrtvace. Nitko se nije od radosti ubio već od muke i nevolje..ili kao neku poruku ako je čovjek idealist...tako da to je to duboko pitanje

Puntar2.0
09-01-2018, 22:54
Volim te nadobudne sto pojma nemaju, a sve informacije skupljaju sa kojekakvih portala i na osnovu toga prave sliku o nekome ili necemu. A jos je bolje sto nema teorije da shvate koliko pojma nemaju. Da, to je odgovor tebi, konkretno u vezi filozofskog fakulteta. Jesi li ikada prosao pored platoa ispred njega? Svako ko jeste, bar jednom, ce da umre od smeha na ove tvoje price. Mada, ni sam ne znam zasto bih se trudio tebi da otvaram oci, sto vise je vas tamo u zabludi o raznim stvarima, to bolje. Taj potcenjivacki i iskrivljeni pogled je neke vec kostao..

Daj mi nabroji neke podvige NGO scene u Srbiji, izvan konteksta dovodjenja lezbace na funkciju, jer to je marketinski trik Vucica, daj nabroji srpske Pusice, Dezulovice, Mandice, Markovine, Pilsele, Feralovce, indexlije Srbije.

Puntar2.0
09-01-2018, 22:59
Pa onda kad vec trazis, pronadji nekog prominentnog politicara, po mogucnosti hrvatskog porijekla, koji usrid Beooograda napada politicke protivnike sa svetosavomudzodini, jer SDPov Srbin Jovanovic naziva politicke protivnike katotalibani. Hvala za trud bre.

Glavobranski Zrakomlat
10-01-2018, 09:50
Kako se najbolje vidi razlika između srpskog i hrvatskog stanja svijesti i uma što se tiče društvenih poluga. Najekstremniji Srbi su uvijek držali filozofski fakultet u Beogradu a najekstremniji protuhrvati su vodili filozofski u Zagrebu.

Razlika izmedju hrvatskog i srpskog stanja svesti potice uglavnom iz toga sto su jedni katolici a drugi pravoslavci......sve drugo je vrlo slicno.....mentalitet vecine ljudi narocito...

Što me gore ovaj pita koji je kao ostao fasciniran hrvatskim novim riječima pa uzeo strašno duhovit nick ( nek navede barem jednu takvu riječ ali koja se koristi u stvarnom izričaju) kako to da Srbijom vladaju kriminalni klanovi. Pa vaše novine i tabloidi pišu da čak i navijačima upravlja Vučić. Bande se svaki dan ubijaju na ulicama. gdje to ima danas u bližem okruženju osim u Crnoj Gori.

Ne zna se jel Saleta Mutavog namjestio Vučić i zašto je bio ljut nakon njegovog ubojstva. U vašim emisijama tipa "Happy" na televiziji kriminalci javno iznose svoje "podvige". Ono samo što još memoare ne pišu.

Mislim da ti imas losu predstavu o Srbiji,ako ta predstava u 99% slucajeva potice iz novina i tabloida (tj zute stampe) i tabloidnih emisija na TV-u.....naravno da ce po tim tabloidima neke gluposti i tresh da budu glavne vesti,jer zahvaljujuci tome se te novine i prodaju....i sad ako ti (ili bilo ko) samo te novine cita,a nema nikakvog drugog dodira sa Srbijom,normalno da ce pomisliti kako je ova nesrecna Srbija neka "balkanska Kolumbija"...

Ali veruj mi da u realnosti zivot po Srbiji nije bas takav kakvim ga predstavljaju tabloidi....narocito kada se makne iz Beograda.....

Ti si stekao utisak da kriminalci otvoreno vladaju Srbijom,ja te pitam da navedes neko ime,ti naravno ne znas,jer tako nesto (hvala Bogu) ne postoji......ako mislis na kriminalce tipa Ivica Todoric,onda ima takvih nekoliko srpskih tajkuna,tipa Miroslav Miskovic....ali vidis da takvih ima i po Hrvatskoj,tj svuda na Balkanu...

Onda imas utisak da se bande svakog dana ubijaju na ulicama....to,hvala Bogu,nije tacno.....mislim,naravno da se ne ubijaju svakog dana,pa bas ni svake nedelje ili meseca.....desi se neko ubistvo npr u dva tri-meseca,ali daleko da je to bas svakog dana....

Možete se vi vaditi na to da je to muški, drčno, frajerski, ali zemlje s takvim statusom kriminalca su bolesne zemlje, razumiš. Iz takvih zemalja bježi svatko normalan.

Da,sa ovim se slazem...tj postoje ljudi u Srbiji kojima je sve to drcno i frajerski,ali na srecu ipak je to samo izuzetak.....tj postoji dobar deo stanovnistva,kojima se sve to gadi i kojima je muka od toga.....

I ljudi uglavnom beze iz ekonomskih i finasijskih razloga......mada,kada smo kod toga bezanja iz zemlje,verovatno si primetio da i Hrvatska moze biti konkurent Srbiji po bezanju stanovnistva iz zemlje....

I u drugim zemljama ima kriminala, pa i u Hrvatskoj jasno ali se on nigdje ne reklamira i javno ne promovira kao kod vas.. Takvo društvo je osuđeno na propast. Što još imate debilne realityje gdje vlada dekadencija skaradnost, nemoral svake vrste. To vam je glavno. Zabava. Identifikacija. To je bolesno. Ponekad pomislim da vam je Vučića najgori neprijatelj namjestio. S njim je to nenormalno eskaliralo.

Ali zar u Hrvatskoj ne postoje zadnjih godina kojekakve Farme,Big Brother i ostali realityji programi?.....to tamo ljudi ne gledaju?

U pravu si da Srbijom vlada neki "fenomen" zabave i identifikacije......tipa "udri brigu na veselje".......ali to nije ni doslo ni eskaliralo sa Vucicem....to tako postoji ovde jos od 90tih,a rekao bih i ranije jos od 70-80tih godina proslog veka pocevsi sa Lepom Brenom i Zikinom Dinastijom i slicno......(mada,rekao bih da je to bilo popularno u celoj SFRJ)

Neki psiholozi su objasnjavali da taj fenomen "udri brigu na veselje" potice opet iz ekonomske i finasijske bede stanovnistva,pa onda takvim programima i razmisljanjem pokusavaju da zaborave na svoju svakodnevicu....ili ljudi zele da se na taj nacin priblize "jetsetu" svesni da drugacije nikada nece biti njegov deo...

Pogledaj njegova obraćanja. To je čovječe bolesno. To nije ni Sj Koreja. To je jedan poluludi egomanijak i oko njega tona poltrona. To ne može bit normalno društvo.

Pa jesi li ti nekada primetio obracanja Zorana Milanovica?......imao je i on neke svoje fazone slicne Vucicu

Mada,u pravu si sve za Vucica i tonu poltrona oko njega....

I mi smo bolesni na drugi način. ja od toga ne bježim. Naša nesloga, jal, sitničavost, međusobna mržnja koči nas u ogromnim potencijalima koje imamo kao narod i država, naš parohijalni mentalitet, naša zajedljivost, traženje dlake u jajetu i dosta toga još..ali i kao takvi barem se ne moramo crventi kad netko prolazi Hrvatskom.

Nisam siguran hoćeš li shvatiti ovo što sam napisao.

Razumeo sam potpuno,ali ne znam da li ces ti razumeti da sveopste stanje u Srbiji nije bas 100% takvo kao sto je predstavljeno u tabloidima,zutoj stampi i tabloidnim emisijama po TV-u...

Glavobranski Zrakomlat
10-01-2018, 10:03
Daj mi nabroji neke podvige NGO scene u Srbiji, izvan konteksta dovodjenja lezbace na funkciju, jer to je marketinski trik Vucica, daj nabroji srpske Pusice, Dezulovice, Mandice, Markovine, Pilsele, Feralovce, indexlije Srbije.

Svetislav Basara,Draza Petrovic,Zoran Kesic,Natasa Kadic i kojekakvi fondovi za humanitorano pravo,Jelena Milic i "njen" NATO...

Otprilike ovi likovi rade slicne stvari kao oni nabrojani u tvom postu.....prva tri lika iz mog posta su meni COOL,narocito moj omiljeni pisac Basara...:)

Glavobranski Zrakomlat
10-01-2018, 10:09
Crkva je nekad zabranjivala ukop samoubojica u groblju, nego su se pokapali van groblja..al to je davno napušteno...svećenici danas redovno pokapaju i samoubojice kao i sve druge mrtvace. Nitko se nije od radosti ubio već od muke i nevolje..ili kao neku poruku ako je čovjek idealist...tako da to je to duboko pitanje

Svestenici nece da pokopaju i odrze pogreb samoubicama......tj kod pravoslavaca je 100% tako,a mislim da je i kod katolika isto.....mada,postoje neki izuzeci...

"Za Crkvu ne postoji nijedan opravdan razlog da se izvrši samoubistvo. Samim tim što nismo sami sebi podarili život, već nam je darovan od Boga preko naših roditelja, nemamo pravo ni da ga sami sebi oduzmemo. Međutim, postoje posebni slučajevi kada pokojnik nije bio svestan šta čini i ako postoje valjani dokazi za to, a porodica podnese molbu za opelo, njihova molba se uglavnom odobrava - kaže za naš portal otac Dragan Rakić.

Kao u pravoslavlju, slična praksa povodom ovog pitanja vlada i u Rimokatoličkoj crkvi. I za njih je samobistvo neprihvatljivo, ali takođe postoje slučajevi kada se izlazi na opelo.

- Uglavnom se procenjuje od slučaja do slučaja i osim psihičkih razloga pokojnika, uglavnom se ne odobrava izlazak na opelo. Ako je pokojnik bio psihički bolesnik i izvršio samoubistvo, izlazi se na opelo posle procene, a svi ostali slučajevi kada je izvršeno samoubistvo da bi se nekome nanela šteta i slično, tada ne izlazimo na opelo - kaže otac Aleksandar Ninković iz beogradske biskupije.

Inkvizitor
10-01-2018, 10:33
Žuta štampa..tabloidi pa ima li kod vas išta osim žute štampe i tabloida..

Milanović je bio egomanijak ali to nije ni 10% Vučića.

Bilo je kod nas Big brothera i Farmi..ali takve epidemije tih bolesnih emisija gdje se javno prenosi seks i to ono skoro svaki dan o gdje se jaši ko koga stigne..bome još nije koliko god i kod nas bilo boleština svake vrste..

nego koja je to novoizmišljena hrvatska riječ koja je tebe fascinisala i dobro nasmejala..

Glavobranski Zrakomlat
10-01-2018, 12:02
Pa glavna tabloidna zuta stampa u Srbiji je Kurir,ALO,Informer,Telegraf...pa i Blic,doduse nesto umereniji.....ne znam da li ima jos nesto,jer gotovo da uopste ne citam taj tres i bljuvotine.....bez sumnje,takvo sta postoji i u Hrvatskoj...

Stampa koja,po meni,nije tabloidna je Politika,Danas,Vecernje Novosti...i imas vise nedeljnih magazina,tipa Vreme,Nedeljnik,NIN....ima i po ovim novinama "zutih" elemenata,ali nikada neces naci najgore bljuvotine koje se provlace po onoj pravoj zutoj stampi...

Od web portala su meni cool B92 i N1.....uglavnom su zute vesti i bljuvotine minimalne.....a Pink i Hepi (slicno kao nekada palma) su gospodari sunda,kica,neukusa,budalastina svake vrste...

Sto se tice novoformiranih hrvatskih reci,meni su vecina fascinante i smesne.......evo ovako "na prvu loptu" glavobran,zrakomlat,vrtolet,dodirnik,muknjaca,kliz nica.....udna tuljica...:smijeh.....Jos davno sam cuo za jos bizarnije i smehotresnije izraze (ukoliko je uopste tacno da ih je neko izmislio u Hrvatskoj) okolotrbušni pantalodržač,međunožno guralo,okolokućno vodopišalo....

E sad,cuo sam i ja od vise Hrvata da se vecina ovih reci i ne koristi u svakodnevnom jeziku,tj da su i Hrvatima neke od tih reci smesne i besmislene,ali meni su fascinantni ti ljudi koji su ih izmisljali......deluje kao da su bili ili dobro placeni da smisle eto tako neku novu rec,ili nisu znali sta pametnije da rade,pa u dokolici eto smisljali sta im padne na pamet....

Inkvizitor
10-01-2018, 12:07
Pa glavna tabloidna zuta stampa u Srbiji je Kurir,ALO,Informer,Telegraf...pa i Blic,doduse nesto umereniji.....ne znam da li ima jos nesto,jer gotovo da uopste ne citam taj tres i bljuvotine.....bez sumnje,takvo sta postoji i u Hrvatskoj...

Stampa koja,po meni,nije tabloidna je Politika,Danas,Vecernje Novosti...i imas vise nedeljnih magazina,tipa Vreme,Nedeljnik,NIN....ima i po ovim novinama "zutih" elemenata,ali nikada neces naci najgore bljuvotine koje se provlace po onoj pravoj zutoj stampi...

Od web portala su meni cool B92 i N1.....uglavnom su zute vesti i bljuvotine minimalne.....a Pink i Hepi (slicno kao nekada palma) su gospodari sunda,kica,neukusa,budalastina svake vrste...

Sto se tice novoformiranih hrvatskih reci,meni su vecina fascinante i smesne.......evo ovako "na prvu loptu" glavobran,zrakomlat,vrtolet,dodirnik,muknjaca,kliz nica.....udna tuljica...:smijeh.....Jos davno sam cuo za jos bizarnije i smehotresnije izraze (ukoliko je uopste tacno da ih je neko izmislio u Hrvatskoj) okolotrbušni pantalodržač,međunožno guralo,okolokućno vodopišalo....

E sad,cuo sam i ja od vise Hrvata da se vecina ovih reci i ne koristi u svakodnevnom jeziku,tj da su i Hrvatima neke od tih reci smesne i besmislene,ali meni su fascinantni ti ljudi koji su ih izmisljali......deluje kao da su bili ili dobro placeni da smisle eto tako neku novu rec,ili nisu znali sta pametnije da rade,pa u dokolici eto smisljali sta im padne na pamet....

A aaa znači ti si debil..pa onda je u redu...nemam daljnjih pitanja..

Glavobranski Zrakomlat
10-01-2018, 12:16
A aaa znači ti si debil..pa onda je u redu...nemam daljnjih pitanja..

Ja ne znam da li postoji jedan Srbin na kugli zemaljskoj kome npr rec vrtolet,zrakomlat,udna tuljica i medjunozno guralo,itd,itd nisu smesne reci.......po tome onda smo za vas svi debili....

Nego,eto vidis koliko je slicno stanje svesti u Srbiji i Hrvatskoj....recimo tvoje stanje svesti kada nekoga ko sasvim normalno pokusava da komunicira sa tobom i odgovori ti na svako pitanje pocnes odjednom da vredjas jer ne znas sta bi drugo rekao.......ima takvih likova i po Srbiji,a eto vidis iz tvog licnog iskustva da ih ima i u hrvatskom imperijumu.....dakle na Balkanu......dok toga (gotovo uopste) nema medju civilizovanijim narodima kao sto su Austrijanci,Nemaci,Svedjani itd,itd...gde se zaista razlikuje stanje svesti od ovdasnjeg...

Grunf
10-01-2018, 12:25
Ti si fakat lik iz crtanih. Te riječi ne postoje, to su vicevi. Vrtolet je ruska riječ za helikopter. Iz viceva si složio sliku o hrvatskome jeziku. Inače, to ismijavanje hrvatske jezične tradicije stvaranja novih riječi samo pokazuje da su srpski i hrvatski jako različiti jezici jer u srpskoj jezičnoj tradiciji ne postoji ta praksa. Vi lijepo uzmete ceo rečnik tuđeg jezika, nazovete ga srpskim, a lupeža koji je učinio tu krađu slavite kao osnivača vašeg jezika. :D

Inkvizitor
10-01-2018, 12:28
lik je vjerovatno jedan od ovih s pokretnih stepenica..

http://www.youtube.com/watch?v=dV2ht3RH7_c

Oooo Srbijo međ šljivama..

pantalodržač..pa da poznato je da Hrvati koriste pantalone kao pojam..

uzeli su od Hrvata rukomet a nisu nogomet..što rukomet ne zovu handbal..kad nogomet već zovu fudbal..

narod bez rječnika..s mnoštvom tuđica..i to ukradeno od Hrvata..koja je srpska riječ za kišobran ili suncobran npr..

Glavobranski Zrakomlat
10-01-2018, 12:56
Ti si fakat lik iz crtanih. Te riječi ne postoje, to su vicevi. Vrtolet je ruska riječ za helikopter. Iz viceva si složio sliku o hrvatskome jeziku. Inače, to ismijavanje hrvatske jezične tradicije stvaranja novih riječi samo pokazuje da su srpski i hrvatski jako različiti jezici jer u srpskoj jezičnoj tradiciji ne postoji ta praksa. Vi lijepo uzmete ceo rečnik tuđeg jezika, nazovete ga srpskim, a lupeža koji je učinio tu krađu slavite kao osnivača vašeg jezika. :D

Ja sam se ogradio od izraza kolotrbušni pantalodržač,međunožno guralo,okolokućno vodopišalo....napisavsi koji post ranije "Jos davno sam cuo za jos bizarnije i smehotresnije izraze (ukoliko je uopste tacno da ih je neko izmislio u Hrvatskoj)"

Ali cinjenica je da su zrakomlat i glavobran nove hrvatske reci,zar ne?......i udna tuljica?...:smijeh

Inace,da u pravu si da u srpskom jeziku ne postoji praksa da neko po svaku cenu odluci da smislja neku novu rec za nesto,pa onda za taj "izum" da dobije novcanu nagradu.....:)

I to je stvarno krunski dokaz kako su srpski i hrvatski razliciti...:smijeh

Glavobranski Zrakomlat
10-01-2018, 12:58
lik je vjerovatno jedan od ovih s pokretnih stepenica..

http://www.youtube.com/watch?v=dV2ht3RH7_c

Oooo Srbijo međ šljivama..

pantalodržač..pa da poznato je da Hrvati koriste pantalone kao pojam..

uzeli su od Hrvata rukomet a nisu nogomet..što rukomet ne zovu handbal..kad nogomet već zovu fudbal..

narod bez rječnika..s mnoštvom tuđica..i to ukradeno od Hrvata..koja je srpska riječ za kišobran ili suncobran npr..

Jesam ti lepo skrenuo paznju da se neke tvoje kolege sa forum.hr foruma prosto utrkuju da objasne kako Srbi kao narod ne postoje,nikada nisu ni postojali,niti da je srpska drzava ikada postojala.......naravno,ne postoji ni srpski jezik,vec je to sve hrvatski...:)

Grunf
10-01-2018, 13:43
Ja sam se ogradio od izraza kolotrbušni pantalodržač,međunožno guralo,okolokućno vodopišalo....napisavsi koji post ranije "Jos davno sam cuo za jos bizarnije i smehotresnije izraze (ukoliko je uopste tacno da ih je neko izmislio u Hrvatskoj)"

Ali cinjenica je da su zrakomlat i glavobran nove hrvatske reci,zar ne?......i udna tuljica?...:smijeh

Inace,da u pravu si da u srpskom jeziku ne postoji praksa da neko po svaku cenu odluci da smislja neku novu rec za nesto,pa onda za taj "izum" da dobije novcanu nagradu.....:)

Hrvatski jezik se postupno mijenja kroz stoljeća. Njegova praksa je da za sve tuđice pokuša stvoriti domaću riječ, takva je praksa npr. i u slovenskom jeziku. To je mukotrpan, znanstveni posao koji zahtijeva puno rada i znanja, ali i svijesti o važnosti i posebnosti svoga jezika u odnosu prema stranim jezicima. Vama je to smiješno jer zašto bi vi mukotrpno radili kad možete lijepo doći i pokrasti tuđi rad, jel tako? :D

Vi samo uzmete riječi rukomet, kolodvor kao srpske, a Hrvati su budale haha i njihova tvorba riječi i njihovi glavobrani. :rolleyes:

Puntar2.0
10-01-2018, 13:52

Pa kad nisu razliciti svi kao maternji navedite hrvatski, po vama je to isto, jel'te.

Puntar2.0
10-01-2018, 13:58
Svetislav Basara,Draza Petrovic,Zoran Kesic,Natasa Kadic i kojekakvi fondovi za humanitorano pravo,Jelena Milic i "njen" NATO...

Otprilike ovi likovi rade slicne stvari kao oni nabrojani u tvom postu.....prva tri lika iz mog posta su meni COOL,narocito moj omiljeni pisac Basara...:)

A, pa kao prvog san ti progoogla tog Basaru a on je clan neke minorne demokrscanske stranke, koja je sklona konzervatizmu i koja se kao otcjepila od Kostunice.

I kakve sad veze ima taj sa Jugoslavenima obucenima u levoliberalno odelo koje ja spomenuh.

Daj mi to objasni.

Inkvizitor
10-01-2018, 15:09
nemoj molim te da taj išta "objašnjava"..svrbi me ruka i tipka znaš kako..

Glavobranski Zrakomlat
10-01-2018, 15:40
Hrvatski jezik se postupno mijenja kroz stoljeća. Njegova praksa je da za sve tuđice pokuša stvoriti domaću riječ, takva je praksa npr. i u slovenskom jeziku. To je mukotrpan, znanstveni posao koji zahtijeva puno rada i znanja, ali i svijesti o važnosti i posebnosti svoga jezika u odnosu prema stranim jezicima. Vama je to smiješno jer zašto bi vi mukotrpno radili kad možete lijepo doći i pokrasti tuđi rad, jel tako? :D

Vi samo uzmete riječi rukomet, kolodvor kao srpske, a Hrvati su budale haha i njihova tvorba riječi i njihovi glavobrani. :rolleyes:

Nikada nisam cuo da neko tvrdi da je kolodvor srpska rec....pobogu,mi kazemo zeleznicka stanica.....

Evo ti na stotine reci kako kazu Hrvati,a kako Srbi...

https://hr.wiktionary.org/wiki/Razlikovni_rje%C4%8Dnik_hrvatskog_jezika_i_srpskog _jezika

Jedna od najvecih razlika izmedju srpskog i hrvatskog jezika je to sto Srbi mnogo lakse i prihvataju i koriste tzv internacionalizme....dok,Hrvati za te internacionalizme pokusavaju da nadju domacu rec,pa zato nastaje npr termin tjelospojka....:smijeh

Mada iskreno,iako su takvi termini vecini Srba smesni,vi Hrvati sa tim izrazima i novim recima imate mnogo bolje sanse da sacuvate svoj hrvatski jezik u nekom originalnom obliku....dok ce se jednog dana u Srbij govoriti Srboengleski sa primesama turcizma,grcizma i germanizma....

Glavobranski Zrakomlat
10-01-2018, 15:43
A, pa kao prvog san ti progoogla tog Basaru a on je clan neke minorne demokrscanske stranke, koja je sklona konzervatizmu i koja se kao otcjepila od Kostunice.

I kakve sad veze ima taj sa Jugoslavenima obucenima u levoliberalno odelo koje ja spomenuh.

Daj mi to objasni.

Nisam mislio da one likove iz Srbije vezujem za jugoslovene jer oni to i nisu,nego oni vaze za one koji navodno "mrze sve sto je srpsko" i nisu "pravi Srbi" ili "kako bi trebalo da izgledaju i ponasaju se pravi Srbi" i slicno.......otprilike kao sto neki manje ili vise nacionalista u Hrvatskoj (extremiste da ne pominjem) moze reci za one likove koje si ti nabrojao tj koji "mrze sve sto je hrvatsko","nisu pravi Hrvati" i slicno....

Glavobranski Zrakomlat
10-01-2018, 15:48
nemoj molim te da taj išta "objašnjava"..svrbi me ruka i tipka znaš kako..

T A J je ubedljivo najveci debil,kreten,idiot,neznalica,provokator,cetnik,kol jac,partizan,komunista,manijak..........(dodati dalje opise) koga je ovaj forum ikada video....zar ne?

HR SOKOL
10-01-2018, 16:56

Selam alejkum Srbine:smijeh:smijeh:smijeh(stari srpski pozdrav,vec vekovima)
I kaj ces onda?plakat kad te uhvatimo? Nisam ja...ja sam kuhar...ja sam vozac hitne....mene mobilisali....itd. Alejkum selam:smijeh:smijeh

Sekstant
10-01-2018, 18:35
Jel to srbijanski redikul ismijava hrvatske novoslozenice :D
Glavobran mu je smisno ali ne i gromobran, vodostaj, vodovod, jajovof, cjevovod itd.
a zrakomlat ti dođe ka i zrakoplov a jel se ono u srbiji rece vazduhoplovstvo ?
e moj redikulu :D

Sekstant
10-01-2018, 18:46
Ukrali nan jezik bre :D
P.S. Da nije Zagora iz Zlatne Serije nebi ni zna sta to dođu pantalone...

BWA
11-01-2018, 02:47
Selam alejkum Srbine:smijeh:smijeh:smijeh(stari srpski pozdrav,vec vekovima)

Valjda je to vas pozdrav, mi sa njima nismo vezivali zastave :kava
Zamisli tu tragediju kada moras sa muslimanom udariti na hriscanina istocnog obreda...

Inkvizitor
11-01-2018, 09:11
Zamisli tu tragediju kada moras sa muslimanom udariti na hriscanina istocnog obreda...

pa to ste vi radili 4 stoljeća..

st.anger
11-01-2018, 09:12

Ili kada se 500 godina sa muslimanima, ruka pod rukom kontra krscana, siris prema zapadu?

HR SOKOL
11-01-2018, 17:29

Selam alejkum( moram tako da te pozdravim,da se ne osjecate ugrozenim,i da mi pupovac opet ne bude 3mjeseca ne televiziji i da gledam vucica kako place da ste ugrozeni... a i red je:smijeh)
E moj virtualni prijatelju"brate" zasto ste onda prvi udarili na svog brata krscanina?..a i zar nisi ucio u skoli ,da je neprijatelj tvog neprijatelja ...
Alejkum selam:smijeh

BWA
12-01-2018, 02:39
Ili kada se 500 godina sa muslimanima, ruka pod rukom kontra krscana, siris prema zapadu?

To su nam pokazali austrougari-nemci kada su vracali srpsku raju sa Save posle sloma 1 srpskog ustanka turcima pod jatagan, sve u duhu hriscanstva.

Aleksa
12-01-2018, 02:45
Haha, tepiš u grmu kao lovci. :D

A gle, koliko god nas Slovenci tužakaju po Europi, u vezi s našim vlasništvom se mogu samo s nama dogovoriti. Samo razdražuju naš narod, a postići ne mogu ništa. :) Tužakanje i vijanje su dvije različite stvari, a ako krenu s pokušajima vijanja mogli bi ih izvijati da izgube status pomorske države. :D

Evo, procitah tekst jednog muslimana od 1.1.2018. o njegovim doživljajima u JNA, gde on opisuje karakter pojedinih naroda. Obrati pažnju na Hrvate:

Slovenci su bili recimo hladni i zatvoreni. S njima ostvariti neki dublji, prisniji kontakt bilo je gotovo pa nemoguće. Jednostavno su bili samo svoji. I nikome nisu dali blizu sebe. Držali su se na distanci. JNA nisu voljeli i to nisu krili, ali s druge strane bili su odgovorni, precizni i tačni. Bio sam k'o nekakav desetar i kada bih vojniku Slovencu izdao naredbu da se nešto uradi bio sam siguran 99,9% da će to bez pogovora i izvrdavanja biti urađeno, i to u najboljoj mogućoj mjeri. Najkarakterističnija osobina po kojoj su ih inače svi vojnici pamtili bila je kada dobiju paket od kuće da u sobu zovnu samo svoja dva tri prijatelja slovenca i s njima ga podijele. Niko od drugih vojnika to nije radio i pravio takvu podjelu. I oni su to vidjeli i njih se pozivalo kad neko od nas dobije paket, učestvovali su u dijeljenju slatkiša, torti, bombona i slično, ali džaba kad njima dođe oni su opet radili po svom.

Hrvati su mi bili u najmanju ruku čudni. S njima nekako nikada nisi znao na čemu si. Nisi ih mogao uhvatiti ni za glavu ni za rep, sve nešto okruglo pa na čoše. Bilo ih je i ovakvih i onakvih, i dobrih i manje dobrih, ali nikada nisam znao šta o nečemu konkretno misle, kakav im je stav, šta hoće ili neće. Sve nekako i ovako i onako da više ni sam ne znaš šta o tome da misliš. Bili smo tu u Hrvatskoj, bilo je vojnika Hrvata, finih momaka, ali ih nikako nisam uspijevao definisati. Ostali su enigma.
Crnogorci su bili raja. Nije ih bilo puno i bili su ok. Nemam neki poseban detalj da ih opišem. Nisu lijeni, a ni posebno vrijedni. Sasvim normalni. Taj glas o ljenosti i izležavanju koji ih je pratio, te vicevi koji su se o tome pričali nije baš odgovarao potpunoj istini.

Albanci su opet za sebe narod. Jezik je velika barijera. Bilo ih je koji nisu znali progovoriti riječ našeg, ali bi već za mjesec-dva naučili sasvim dovoljno da su mogli komunicirati.Oni su se držali jedni drugih. Vazda u grupi. Od njih sam maučio par riječi albanskog i pjevati pjesmu „roka mandoljine–sviram mandolinu“. I danas znam tih par stihova te prelijepe pjesme.

Makedonci onako, solidni. Vazda oko starješina da im se dodvore, ali nisu bili loši kao drugovi.
Što se tiče Srba, oni su nam nekako po mentalitetu najbliži. S njima se lako ulazilo u razgovor, razvijala se prisnost, stvarala povezanost. Moglo se s njima i zezati i šaliti, a i ozbiljno razgovarati. Nisu bili škrti, sve su dijelili. Bilo je jako finih i dragih ljudi. I sjećam se koliko je samo pojedincima bilo neugodno zbog jačanja srpskog šovinizma i radikalizma pod Miloševićevim režimom. Tačno im se u očima to vidjelo, neka tuga, samo su slijegali ramenima i kao da su htjeli dati do znanja da je to zlo jače od njih i da ne mogu ništa učiniti da ga zaustave, ali da ga se istinski srame.
http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=63764

I nešto razmišljam, čovek možebiti ima pravo. Ne da ne možeš Hrvate kao narod povatati šta žele i šta misle, nego i pojedinci mogu biti vrlo neobično raznovsnog razmišljanja i osećanja. Npr. ti, ali i većina ovde. Gore na forumu "Politika" svi kukate kako vas uništiše, Slovenci, Bošnjaci, Srbi naročito... A onda dođete na ovu temu i sve suprotno, ne može vam niko ništa, jači ste od sudbine.... :zubo
Kako ti objašnjavaš to? Jesi li istog dojma kao ovaj tekstopisac? :D

BWA
12-01-2018, 02:48
Selam alejkum( moram tako da te pozdravim,da se ne osjecate ugrozenim,i da mi pupovac opet ne bude 3mjeseca ne televiziji i da gledam vucica kako place da ste ugrozeni... a i red je:smijeh)
E moj virtualni prijatelju"brate" zasto ste onda prvi udarili na svog brata krscanina?..a i zar nisi ucio u skoli ,da je neprijatelj tvog neprijatelja ...
Alejkum selam:smijeh

Nisam pragmaticar sto se tice tog neprijatelj tvog neprijatelja. Ako dodje do sukoba valjda Krscani/Hriscani to treba da resavaju izmedju sebe a ne da mesaju inoverne, da li je taj rat bio gradjanski, nacionalni ili verski postavlja se pitanje?
Da li je u redu ismejavati se sa takvim pozdravom a u isto vreme ti sto se pozdravljaju takvim pozdravom ti drze bok u jednoj velikoj akciji.

Inkvizitor
12-01-2018, 08:45
Evo, procitah tekst jednog muslimana od 1.1.2018. o njegovim doživljajima u JNA, gde on opisuje karakter pojedinih naroda. Obrati pažnju na Hrvate:

I nešto razmišljam, čovek možebiti ima pravo. Ne da ne možeš Hrvate kao narod povatati šta žele i šta misle, nego i pojedinci mogu biti vrlo neobično raznovsnog razmišljanja i osećanja. Npr. ti, ali i većina ovde. Gore na forumu "Politika" svi kukate kako vas uništiše, Slovenci, Bošnjaci, Srbi naročito... A onda dođete na ovu temu i sve suprotno, ne može vam niko ništa, jači ste od sudbine.... :zubo

Jeste bre. Mišljenje jednog Sulejmana iz Kalesije ćemo uzeti za meru vrednosti i sva ćemo naša saznanja da skrajnemo u ćoše.

Kad vas tako nafališe, što ih nako pobiste..

Inkvizitor
12-01-2018, 08:46
Nisam pragmaticar sto se tice tog neprijatelj tvog neprijatelja. Ako dodje do sukoba valjda Krscani/Hriscani to treba da resavaju izmedju sebe a ne da mesaju inoverne, da li je taj rat bio gradjanski, nacionalni ili verski postavlja se pitanje?
Da li je u redu ismejavati se sa takvim pozdravom a u isto vreme ti sto se pozdravljaju takvim pozdravom ti drze bok u jednoj velikoj akciji.

Eee da su tako razmišljali Srbi prije 500-600 godina mnijem da nikakvih nesuglasica među naša dva naroda ne bi bilo.

Grunf
12-01-2018, 10:02

Pa vi ste se uvijek slagali s Muslimanima kad je trebalo napasti Hrvate tak da tu nema ništa čudnoga. :D

Grunf
12-01-2018, 10:04

Pa što ste vi prvo udarili na hrišćane prije toga? Rušili im gradove i crkve? Kad ste napali onda se niste sjetili da smo hrišćanska braća nego tek da smo vam uzvratili.

Eskel
12-01-2018, 12:30
Evo, procitah tekst jednog muslimana .... :zubo

Zakinut si za iskustvo suživota sa bh muslimanima dok ti je ovaj text relevantan.
Autor je izmislio dotično iskustvo, jer da ih imalo poznaješ ovo bi uzimao sa rezervom, zadnjih par rečenica je reklo sve.
Upitaj svoje sunarodnjake bosanske Srbe možda ti oni objasne neke stvari.

BWA
14-01-2018, 03:59
Zakinut si za iskustvo suživota sa bh muslimanima dok ti je ovaj text relevantan.
Autor je izmislio dotično iskustvo, jer da ih imalo poznaješ ovo bi uzimao sa rezervom, zadnjih par rečenica je reklo sve.
Upitaj svoje sunarodnjake bosanske Srbe možda ti oni objasne neke stvari.

Zasto text nije relevantan kada ga je verovatno autor napisao po secanju pre rata dok je bio u jenea, naravno da bi danas izgledao drugacije da ga napise bilo ko sa koje strane.