PDA

Pogledaj Full Version : Vijesti iz Herceg-Bosne

iJozo
23-02-2017, 17:01
Tema za komentre događanja u Herceg-Bosni.

Pa krenimo.

U hrvatskim selima ponovno izgradnja džamija (https://goo.gl/ZvUTt9). Je li to u redu jer je i poglavnik Pavelić tako činio u Zagrebu? I jer bi novi wannabe poglavnik Hassanbegović isto to vjerojatno odobrio i pozdravio?

Je li za podržati ovo obogaćivanje Herceg-Bosne islamskom kulturom, koju pravaši vide kao dio hrvatske kulture ili vam se to ipak ne sviđa, bez obzira na Starčevićevu islamofilnu mitologiju?

Grunf
23-02-2017, 17:10
Daj bavi se guranjem nezavisnosti RS ispod stola, Hrvate pusti na miru da se bave svojim problemima.

iJozo
23-02-2017, 17:14
Što točno nije hrvatski problem? Izgradnja džamija u hrvatskim selima ili Herceg-Bosna? Hrvatski problem je samo ono što se događa u RH ili?

Puntar2.0
23-02-2017, 17:30
Cudna si ti biljka, dolazis misionirati na forum hrvatskih desnicara. U idejama si slican IDSu, zasto ne pronjuskas neki njihov forum i njih malo misioniras. I njih jako smetaju hrvatski nacionalisti, a iredenta talijanska je manji problem, kako su tebi cetnici manji problem od ''pravasa'', koji cine i manji dija hrvatskih desnicara.

Da se vratimo na IDS, ili ako hoces na HDSSB koje si nikidan spomenija, sto tamo ne ides, na neki njihov forum.

Hocu ti ja reci zasto. Jer bi ti IDSovci dali nogu u dupe, a ovi iz Glavaseve stranke bi te odma detektirali kao cetnicku kuju, i to jos brze sutnuli-

Zasto ne ides nazad na hercegbosna.org, tamo su tvoji davatelji ideja dopustili da im Srbi i Muslimani kolo vode, akko to izgleda moze svako posvjedociti.

Ne, ti si nasa ovaj forum.

Sutra mislis dovesti po kojeg cetnika i onda bi mi tu morali cakulati sa njima o tome kako je Hrvatska bolestna, kako se mora boriti protiv ustasa.

Jedan mali hint za tebe.

Tu su ustase, sto se mene osobno tice, ne klasicne ustase po receptu Pavelica, ali jednostavno za Srbe, Muslimane i autonomase poput tebe ustasa.

Ja bi tebi Jozo za zadacu da, da svaki post pocimljes sa za dom spremni, a zavrsavas sa za poglavnika, inace ti nebi da pisati.

Vidis koju slobodu ti tu uzivas, gazda ovog foruma ti daje siroku slobodu.

iJozo
23-02-2017, 17:34
Idi liječi se i ne trolaj. Kakav šizofrenik, nevjerojatno. Tema su vijesti iz Herceg-Bosne. Izgradnja džamija u hrvatskim područjima.

Puntar2.0
23-02-2017, 17:45
Idi nazad na forum koji drze Srbi i par tvojih autonomasa, te dva tri Muslimana. Ono par Hrvata sto jos ima ce se snaci.

iJozo
23-02-2017, 18:02
Ne trolaj. Ako te ne zanima Herceg-Bosna, prebaci se na drugu temu.

iJozo
24-02-2017, 00:31
Zašto Katolički bogoslovni fakultet nije dio ovog sveučilišta (https://goo.gl/C8KQk3) umjesto što je dio muslimanskog Univerziteta Sarajevo?

Ako uzmemo povijest u obzir i činjenicu da je Stadler KBF bio osnovao u Travniku pa je kasnije premješten u Sarajevo, a pogotovo ako uzmemo u obzir današnju situaciju, držanje KBF-a pri muslimanskom UNSA je prilično antihrvatski čin.

Tko brani Vrhbosanskoj nadbiskupiji da izmjesti KBF tamo gdje Hrvati žive pa da se hrvatski kler školuje međ' hrvatskim narodom? Radi li se o novcima, o mitu?

Zašto je Franjevačka teologija također u Sarajevu, ako znamo da Sarajevo nije više hrvatski centar, a povijesno gledajući također su franjevačka visoka učilišta bila bazirana u Fojnici, Kreševu i Livnu prije preseljenja u Sarajevo? I puno bi logičnije bilo danas da se teologiju vrati u neki od ovih hrvatskih gradića, zar ne?

Zašto je pojedinim članovima crkvene hijerarhije toliko omililio Sarajevo da su se odnarodili?

ZGabriel
24-02-2017, 08:39
Zašto Katolički bogoslovni fakultet nije dio ovog sveučilišta (https://goo.gl/C8KQk3) umjesto što je dio muslimanskog Univerziteta Sarajevo?

Ako uzmemo povijest u obzir i činjenicu da je Stadler KBF bio osnovao u Travniku pa je kasnije premješten u Sarajevo, a pogotovo ako uzmemo u obzir današnju situaciju, držanje KBF-a pri muslimanskom UNSA je prilično antihrvatski čin.

Tko brani Vrhbosanskoj nadbiskupiji da izmjesti KBF tamo gdje Hrvati žive pa da se hrvatski kler školuje međ' hrvatskim narodom? Radi li se o novcima, o mitu?

Zašto je Franjevačka teologija također u Sarajevu, ako znamo da Sarajevo nije više hrvatski centar, a povijesno gledajući također su franjevačka visoka učilišta bila bazirana u Fojnici, Kreševu i Livnu prije preseljenja u Sarajevo? I puno bi logičnije bilo danas da se teologiju vrati u neki od ovih hrvatskih gradića, zar ne?

Zašto je pojedinim članovima crkvene hijerarhije toliko omililio Sarajevo da su se odnarodili?

zato jer je KBF stariji od svih tih sveučilišta.
btw, govori li ti ovo "Vrhbosanska" u nazivu nadbiskupije išta?
za tvoju informaciju, u Sarajevu još ima Hrvata.

Grunf
24-02-2017, 09:18

Znači ti bi ukidao sve hrvatske institucije tamo gdje su Hrvati u manjini? Evakuacija i povlačenje Hrvata iz tih krajeva. Čupanje korijenja i nasilno preseljenje. :naklon

iJozo
24-02-2017, 09:39
Bilo bi normalno da se budući svećenici obrazuju u sredinama u kojima živi narod kojemu će biti pastiri. A ne da se odgajaju u sredinama gdje su okruženi neprijateljskom propagandom protiv naroda kojemu trebaju služiti pod kojom nesvjesno postaju polu-odnarođeni.

Uz to, postoje povijesni razlozi koji bi opravdali povlačenje teoloških fakulteta u Travnik, Fojnicu, Kreševo, Livno. A za zgradurine po inozemstvu bi se dali uzeti lijepi novci i uložiti to. Ovi fakulteti o kojima govorimo stariji su i od Univerziteta Sarajevo. I nisu uvijek bili njegov dio. Ne postoji nikakva prepreka za odvajanje i pripajanje nekom od hrvatskih sveučilišta, bilo ovom iz Travnika, bilo onom iz Mostara bilo osnivanje nekog novog Katoličkog sveučilišta u Srednjoj Bosni. Osim ako prepreka nije sarajevsko mito i slaganje s političkim ciljevima Sarajeva, kojem je dio crkvene hijerarhije korisna budala, smokvin list.

iJozo
24-02-2017, 10:31
za tvoju informaciju, u Sarajevu još ima Hrvata.

Ima ih i u Beogradu. Treba li tamo Hrvatska slati bogoslove na obučavanje? Hrvatima u Sarajevu treba pomagati, ali obrazovati kler u inozemstvu i to neprijateljskom i propagandno iznimno aktivnom inozemstvu je kriminalan čin.

ZGabriel
24-02-2017, 10:37
Ima ih i u Beogradu. Treba li tamo Hrvatska slati bogoslove na obučavanje? Hrvatima u Sarajevu treba pomagati, ali obrazovati kler u inozemstvu i to neprijateljskom i propagandno iznimno aktivnom inozemstvu je kriminalan čin.

tebi je Sarajevo inozemstvo, drugima nije. šta da ti kažem, kandidiraj se za kardinala - ili barem biskupa pa raseli i fakultet i Hrvate.

iJozo
24-02-2017, 11:05
Ne možeš ih raseliti ako su već sada raseljeni. Može ih se vratiti matici Herceg-Bosni. Tebi Sarajevo nije inozemstvo, nekome nije ni Beograd. Ta zar Zemun uostalom nije bio hrvatski?

Pitanje nije ima li Hrvata negdje. Ima ih i u Sydneyu. Već je pitanje je li prikladno da se budući kler namjerno odgaja tamo gdje Hrvati ne žive. I zašto se to još uvijek radi?

ZGabriel
24-02-2017, 11:13
Ne možeš ih raseliti ako su već sada raseljeni. Može ih se vratiti matici Herceg-Bosni. Tebi Sarajevo nije inozemstvo, nekome nije ni Beograd. Ta zar Zemun uostalom nije bio hrvatski?

Pitanje nije ima li Hrvata negdje. Ima ih i u Sydneyu. Već je pitanje je li prikladno da se budući kler namjerno odgaja tamo gdje Hrvati ne žive. I zašto se to još uvijek radi?

ti očito imaš neki problem s katoličkim klerom. da mi je znati zašto. :zubo

iJozo
24-02-2017, 11:43
Ja sam katolik i volim KC. Nemam problema s klerom. Kritiziram pojedine poteze pojedinih osoba iz crkvene hijerarhije. Dakle, ne podmeći.

crni bombarder
24-02-2017, 14:53
dnevnik.ba

tko drzi ovaj portal?

iJozo
24-02-2017, 15:47
Novi glavni urednik je Tvrtko Milović

Inkvizitor
24-02-2017, 15:50
jel to onaj što bi vraćo Srbima Drvar, Glamoč i Grahovo i vraćao situaciju na 94-tu godinu?

iJozo
24-02-2017, 16:00
Ima tako nekih Hrvata kojima svaki Musliman valja, a svaki Hrvat ima neku veliku manu. Osim nekolicine "Hrvata" iz povijesti koji su obožavali islam, a prezirali kršćanstvo i zamišljali neku umjetnu islamo-hrvatsku naciju namjesto one kakva jest. Takvi su im junaci i velikani. Sebe također smatraju velikim Hrvatima.

Tvrtko nije jedan od tih takvih velikih Hrvata. Ali je mnogo više od ijednoga od njih do sada napravio za hrvatsku stvar i još će, ako Bog da. Dobar je dnevnik.ba. Sviđa mi se novi izgled. Pogotovo mi se sviđa što su sve hrvatske vijesti (bilo iz RH bilo iz H-B) u istoj rubrici. A ne kao na anti-HB portalima poput narod.hr gdje su vijesti iz BiH u kategorijji Svijet, zajedno s vijestima iz Ruande i Sirije. Al' to je portal velikih Hrvata. Onih prvospomenutih. Dnevnik.ba hvala Bogu nije takav.

Inkvizitor
24-02-2017, 16:03
a što on ima tu muslimansku poštapalicu ba..đes. ba tačka com.

jel bi Tvrtko vraćo Srbima DGG i vraćo stanje na 94-tu. Mislim ne poznajem lik i djelo dotičnog, čitao vrlo malo pa me zanima jel to ista ta škvadra ko i ti Šušnjaru.

iJozo
24-02-2017, 16:08
Kako to da u potpisu imaš citat iz Biblije, a ne iz Kurana? Znaš li ti da i Srbi Bibliju čitaju? Znaš li što je Starčević o Kuranu propovijedao?

Puntar2.0
24-02-2017, 18:06
Ima tako nekih Hrvata kojima svaki Musliman valja, a svaki Hrvat ima neku veliku manu. Osim nekolicine "Hrvata" iz povijesti koji su obožavali islam, a prezirali kršćanstvo i zamišljali neku umjetnu islamo-hrvatsku naciju namjesto one kakva jest. Takvi su im junaci i velikani. Sebe također smatraju velikim Hrvatima.

Tvrtko nije jedan od tih takvih velikih Hrvata. Ali je mnogo više od ijednoga od njih do sada napravio za hrvatsku stvar i još će, ako Bog da. Dobar je dnevnik.ba. Sviđa mi se novi izgled. Pogotovo mi se sviđa što su sve hrvatske vijesti (bilo iz RH bilo iz H-B) u istoj rubrici. A ne kao na anti-HB portalima poput narod.hr gdje su vijesti iz BiH u kategorijji Svijet, zajedno s vijestima iz Ruande i Sirije. Al' to je portal velikih Hrvata. Onih prvospomenutih. Dnevnik.ba hvala Bogu nije takav.

Narodu.hr su bliski ljudi poput Raspudica, Lucica. Jesu li i oni dusmani?:kez

Nego, nije mi jasno, zagovaras li ti hrvatski unitarizam, odstupas od ideje autonomastva, ili sto se desilo.

Puntar2.0
24-02-2017, 18:22
Nego, sto velis Jozo, jesu li i ovi momci Muslimani.

http://www.youtube.com/watch?v=MO2_0CZgN18

Humphrey
24-02-2017, 18:54
Bez novog rata Hrvate čeka nestanak u BiH.

Grunf
24-02-2017, 20:05

Daj nam ti kao srbofil objasni zasto bi Srbima bilo dopusteno razmisljati i zeljeti vratiti muslimane u pradjedovsku vjeru i naciju, a Hrvatima ne? Zasto Srbe ne nazivas prezirateljima krscanstva zbog zelje za ukljucenjem Muslimana u svoju naciju? Zasto je normalno biti Srbin dodinaraš, a nije normalno biti Hrvat dodrinaš?

Narod je najdomoljubniji hrvatski portal, nije ni cudo da ga ti napadas i to na takav smijesan nacin di se lovis za slamke.

Puntar2.0
24-02-2017, 20:42
Daj nam ti kao srbofil objasni zasto bi Srbima bilo dopusteno razmisljati i zeljeti vratiti muslimane u pradjedovsku vjeru i naciju, a Hrvatima ne? Zasto Srbe ne nazivas prezirateljima krscanstva zbog zelje za ukljucenjem Muslimana u svoju naciju? Zasto je normalno biti Srbin dodinaraš, a nije normalno biti Hrvat dodrinaš?

Narod je najdomoljubniji hrvatski portal, nije ni cudo da ga ti napadas i to na takav smijesan nacin di se lovis za slamke.

To ti moras razumiti.

Srbima je de facto i de iure sve dopusteno, ne samo svojatati Muslimane, vec i najotvorenije svojatati Hrvate, Srbi katolici svi i svugdi.

Ne smije se dirati u Srbe.

Recimo Dodiku je dopusteno ici na parastoseve uz vojvodu Vucica, drzati tragikomicne govore nalik onima devedesetih, dok, ako pitas poskoklije, Covicu nije misto u Kninu.

Sve moze, bas sve, cetnicima je dopusteno drviti o Srbima muslimanima do mile volje, najveci ponos ravnogorskih cetnika, Drazini muslimanski borci prc prduc.

Svojatanje juznih Slavena stokavskog narjecja je bonton medj' Srbima, ne samo cetnicima, dok se poskoklije nadju kao najzaludjeniji progonitelji onih par posto Hrvata i medj' desnicarima koji svojataju Muslimane. To su promili, covice.

F-e-n-o-m-e-n poskoklije.

Odano branis Srbe do zadnjeg Hrvata.

ZGabriel
24-02-2017, 21:09

hm, Viktor Ivančić glumi zabrinutog Hrvata. zanimljivo.

iJozo
24-02-2017, 22:58
http://narod.hr/svijet/nino-raspudic-zasto-bih-nisu-moguce-cetiri-regije

Dobar tekst, ali u jednoj stvari nije precizan. Prijedlog BK BiH iz naftalina nisu izvukli tipovi koje je naveo, već Zlatko Hasanbegović. To se može vidjeti na snimci tribine udruge ISTINA, stavio sam video na onoj drugoj temi, o muslimanskim lobistima u RH.

Čudno kako se Nino ne sjeća da je Hasanbegović povlačio baš taj argument, prijeloga BK BiH, a bio je na toj tribini.

crni bombarder
24-02-2017, 23:03
Zasto i po cijem nalogu zavadjate hrvatski narod, odnosno pokusavate posvadjati domoljubne hrvate, gospodo sa poskoka?

iJozo
24-02-2017, 23:07
Ako to misliš, to trebaš pitati ljude s poskoka.

sagitarius
25-02-2017, 11:17
a što on ima tu muslimansku poštapalicu ba..đes. ba tačka com.

jel bi Tvrtko vraćo Srbima DGG i vraćo stanje na 94-tu. Mislim ne poznajem lik i djelo dotičnog, čitao vrlo malo pa me zanima jel to ista ta škvadra ko i ti Šušnjaru.

Milović je lik koji se na osobnoj ravni "zakačio" sa don Tomaševićem glasnogovornikom BK, na temi oko jednog od više mogućih prijedloga Biskupa iz 2005.godine, a na kojem je specifično inzistirao Genjac, aktiualni generalni sekretar SDA, do povratka Zukića iz zatvora, odgovarajući Parlamentu EU na poznatu rezoluciju o BiH u kojoj se spominju: riječi "federalizam", "ravnopravnost" i izmjene Izbornog zakona.

Elem, Milović je kritizirao taj anakroni prijedlog BK stavljajući se kao da brani HDZ BiH od svećeničkog nasrtaja i isključivosti, stavljajući taj prijedlog o 4 regije BiH u fokus žestoke kritike, jasno zaboravljajući pri tome da su prijedlozi Biskupa došli u jednom vremenu gotovo posvemašnjeg dekonstituiranja Hrvata iz BiH, nakon, kako to već napisah na ovom portalu, preuranjene Jelavićeve samouprave i potonjih drakonskih amandmana visokih predstavnika, koji su omogućili muslimanima da Hrvatima iz BiH biraju ne samo zastupnike na svim razinama u BiH negočak i člana Predsjedništva, što se i dogodilo naredne 2006 godine izborom Željka Komšića na poziciju u predsjedništvu u ime Hrvata iz BiH glasovima muslimana- Bošnjaka.
Biskupi su osjetili da je hrvatska konstitutivnost na ivici gubljenja i tada su skrećući pažnju svijeta na "hrvatsko pitanje u BiH" sastavili nekoliko mogućih prijedloga o mogućoj rekonstituciji BiH, što kako rekoh nije bio prevashodni cilj, da se nude politička rješenja, na koja uostalom biskupi nisu niti inzistirali, što je očigledno nerazumijevanje duha vremena od strane Milovića, koji se upustio u polemiziranje o nečemu što u biti nije niti razumio, što je debelo anakrono i što je Genjac potegao isključivo u smislu derogiranja pojma "federalizam", kao sinonim za prekrajanje granica "dejtonske" BiH.
Moj komentar je bio da su i Tomašević i Milović "naletjeli" na lukavo podmetnutu Genjčevu "minu", iz koje je daljebošnjački tisak implicirao "raskol" i u Crkvi (posebice nakon govora biskupa Perića) i između Crkve i politike koja predstavlja hrvatsko pućanstvo u BiH.
Jasno to su vrlo brzo razotkrivene stvari, koje su bili tek mokri snovi muslimanskih perjanica, u čija jedra je zapuhao i Milović nesvjestan, kako radi u korist bošnjačke "elite".

Inaće mislim da je nepotrebno kako je to učinjeno na tamo drugoj temi da se izbacuju cijeli članci ili kolumne, pošto mislim da su dovoljne i poveznice prema tim tekstovima, koji znaju biti veoma opširni i nepotrebno zauzimati prostor.
Hvala.

sagitarius
25-02-2017, 11:31
http://narod.hr/svijet/nino-raspudic-zasto-bih-nisu-moguce-cetiri-regije

Dobar tekst, ali u jednoj stvari nije precizan. Prijedlog BK BiH iz naftalina nisu izvukli tipovi koje je naveo, već Zlatko Hasanbegović. To se može vidjeti na snimci tribine udruge ISTINA, stavio sam video na onoj drugoj temi, o muslimanskim lobistima u RH.

Čudno kako se Nino ne sjeća da je Hasanbegović povlačio baš taj argument, prijeloga BK BiH, a bio je na toj tribini.

Jedno je povlačenje ove priće po tribinama, a jedno tu priću implementirati prema EU u najmanju ruku kao da je to izišlo prije petnaest dana ultimativno od strane BK, što je u biti uopće rasplamsalo spinovanje oko ove priće.

Humphrey
25-02-2017, 11:53
Crkva je razočaranje kao i službena politika iz Zagreba.Dok ne dođe do nekih radikalnih promjena nema tu napretka.

sagitarius
25-02-2017, 11:55
Crkva je razočaranje kao i službena politika iz Zagreba.Dok ne dođe do nekih radikalnih promjena nema tu napretka.

To za Crkvu, da je "razočarenje" kako za koga i kako kome...:D

Humphrey
25-02-2017, 12:00
To za Crkvu, da je "razočarenje" kako za koga i kako kome...:D

Ne,to je istina, od sjedanja za stol sa četnicima kako bi razglabali o blaženom Stepincu do ovog .

S jedne strane istinski velikosrbi(tim se pojmom razbacujemo,ali nema ih večiH od SPC) s druge strane bošnjački nacionalisti,a crkva sa svima za stolom.

sagitarius
25-02-2017, 12:11
Ne,to je istina, od sjedanja za stol sa četnicima kako bi razglabali o blaženom Stepincu do ovog .

S jedne strane istinski velikosrbi(tim se pojmom razbacujemo,ali nema ih večiH od SPC) s druge strane bošnjački nacionalisti,a crkva sa svima za stolom.

Stvar osobnog stava i informacija, Papa je sjedio sa Patrijarhom Ruskim, Muslimanskim vjerskim vođama, predstavnicima Budizma, Harekrišne, protestantskim svećenstvom...
Što se tiće pravoslavnih još od Pape Pavla VI pa preko Sv.Ivana Pavla sve do Pape Franje raspravlja se o ekumenizmu i uzajamnim oprostima...
Duga je to prića i spada u religijska pitanja, a ovdje se zlouporabljavaju stavovi BK BiH i baca ljaga na Crkvu preko kojekakvih insinuacija i budalaština ne razumijevajući duh političkog stanja 2005.god. kad su datirani ti neki biskupski stavovi u BiH.
Dakle u BiH Crkva je neupitno u dobrm odnosima sa političkim predstavnicima Hrvata iz BiH i niti o kakvom raskolu ili kontradikciji unutar Crkve u BiH nema niti govora.

Humphrey
25-02-2017, 12:25
Kkave veze SPC ima sa pravoslavljem? To nije crkva to je teroristička organizacija,a ako to Vatikan ne zna ili želi znati onda bi naši biskupi trebali znati.To nema veze sa ekumenizmom,uostalom i papa Franjo je rekao da sa vragom ne možeš pregovarati.

Ti kažeš izašli su sa tim prijedlogom 2005. u vremenu posvemašnjeg dekonstituiranja Hrvata,a prijedlog je očitp bio tako dobar da ga se danas koristi za pokušaj unošenja raskola među Hrvate(kao da je to potrebno).

KOmarica u RS hrani budućečetnike,a ovi u Sarajevu hrane buduće islamiste,kako god sjekira padne neki Hrvati će osttai bez glave.

sagitarius
25-02-2017, 12:42
Sticajem okolnosti SPC je Srpska pravoslavna crkva, dakle neraskidivi dio pravoslavnog svijeta, ma kako ih ti, ja ili ma tko drugi zvao prema njihovoj ulozi u prošlom i prošlim ratovima.
Vatikan je odlično upoznat sa stanjem ne samo u BiH nego i u Hrvatskoj, te o ulozi konkretno SPC u minulim vremenima.
Poznato ti je da konačnu rijeć o kanoniziranju blaženog Stepinca nije u rukama SPC nego u odlukama Vatikana, i konačno u rukama samog Pape, te svaka prića o tome da to ovisi o SPC je zapravo propaganda u korist SPC, koja je eto toliko močna da je zaustavila Vatikan...da nije stupidno bilo bi komično.

Ponavljam prijedlog BK BIH je kreacija jednog vremena i nije ultimativnog karaktera i na njemu biskupi nikad nisu inzistirali.
Nakon 12 godina taj prijedlog je sam po sebi anakron i njegovo povlačenje iz naftalina je isključivo bilo u interesu bošnjačkih lidera koji su ga potegnuli kao pisani odgovor na rezoluciju Parlamenta EU specifično na rijeć "federalizam", gdje se "razvaljivanje" BiH dokazuje prijedlogom BK iz 2005. godine.
Pokušaj raskola je pokušaj, ali do raskola nije došlo i nijebio upitan, jer je na vrijeme prozrijeta namjera bošnjačkih jastreba na što su u biti ciljali.

Biskup Komarica ne hrani "buduće četnike" i to je teška dezinformacija koja je u nešto blažoj formi gurana kroz tisak okrenut protiv KC.
Svi ljudi u teškoj potrebi za kruhom neovisno o vjeri i naciji mogu dobiti tanjur tople čorbe i koru kruha preko Karitasa, jednako kao i u Sarajevu, gdje se mnogi Hrvati u potrebi hrane u javnoj kuhinji koju drže Bošnjaci, kod teka Zilhe, mada večinom u karitativnoj organizaciji "Kruh Sv.Ante".

Sjekira ako krene padati ona ne bira glavu.

Humphrey
25-02-2017, 12:54
Razgovarati sa SPC je kao i razgvarati sa islamskom državom..Odnos prema kršćanima je i kod jednih i kod drugih jednak.

To što će kanonizirati Stepinca nakon što su ga bacili psima nije nikakvo opravdanje,barem kod mene.

Prijedlog BK BiH je bio loš tada i loš je danas,a tako je loš da ga se koristi za unošenje raskola među Hrvate.Jesu li uspješni li ne nije ni bitno.

Ne znam tko to gura u blažoj verziji dezinformacije protiv KC,ali Komarica hrani buduće četnike u genocidnoj RS,a drugi buduće islamiste u Sarajevu.To i sam priznaješ,iako ih ti nazivaš ljudima u teškoj potrebi,za mene su četnici i islamisti u nastajanju.

Sjekira u rukama srba i muslimana pada na hrvatsku glavu.

sagitarius
25-02-2017, 13:05
Razgovarati sa SPC je kao i razgvarati sa islamskom državom..Odnos prema kršćanima je i kod jednih i kod drugih jednak.

To što će kanonizirati Stepinca nakon što su ga bacili psima nije nikakvo opravdanje,barem kod mene.

Prijedlog BK BiH je bio loš tada i loš je danas,a tako je loš da ga se koristi za unošenje raskola među Hrvate.Jesu li uspješni li ne nije ni bitno.

Ne znam tko to gura u blažoj verziji dezinformacije protiv KC,ali Komarica hrani buduće četnike u genocidnoj RS,a drugi buduće islamiste u Sarajevu.To i sam priznaješ,iako ih ti nazivaš ljudima u teškoj potrebi,za mene su četnici i islamisti u nastajanju.

Sjekira u rukama srba i muslimana pada na hrvatsku glavu.

Barataš očigledno s mnogim predrasudama ne razumijevajući specifičnost BiH, OK.
Ljudi u potrebi su ljudi u potrebi, nisu to nikakvi militanti, niti četnici i islamisti, to da vidiš, rasplakao bi se, ako uopće možeš s nekim suosječati u svom cinizmu, jer samo u Sarajevu ima oko 7500 gladnih ljudi, koji ovise o spomenutim javnim kuhinjama.
I molim te ne dociraj da sam "priznao" da se u Sarajevu hrane budući islamisti, a u Banjojluci četnici, budi bar korektan i drži se onoga što sam napisao, jer i drugi ljudi su pismeni i vide što pišem.
O Prijedlogu (dakle, tek jedan od prijedloga i ne uopće obvezujući, ultimativan ili isključiv), više nemam što reći.Nitko se oko togana tvoje i moje zadovoljstvo ne uzbuđuje, razjasnili smo zašto je potegnut iz naftalina, a akademske rasprave ostavimo onim koji nemaju što raditi nego sipati iz praznog u šuplje.
Do sjekira nije došlo i da te obradujem, zasigurno neće doći.
PS
I Hrvati imaju ruke.

Humphrey
25-02-2017, 13:25
Sjekira u hrvatskim rukama padne obično isto na hrvatsku glavu. Jer takva su bila vremena,okolnosti itd...koji god izgovor treba.

kiša
27-02-2017, 13:00
dnevnik.ba

tko drzi ovaj portal?

to ti je HDZ-ov portal, pokrenula ga ekipa gospodarstvenika iz Gruda, jedno vrime bio urednik i kolumnist onaj Šimić, sada su okupili ekipu- Milović, Gudelj,od nedavno i Cvjetkovićka, ali i onoga Vuka Bačanovića, e pa ne mre HDZ portal bez "umivenih " bradonja :P

kiša
06-03-2017, 11:39
JAJCE: Izgradnju nelegalne džamije u hrvatskom naselju financira udruga “Al-Najat”
Nakon što su stanovnici Jajca, osobito naselja Volijak, potpisali peticiju protiv nelegalne izgradnje džamije te su o svemu informirane općinske, županijske i federalne institucije, jedna od prvih reakcija je stigla iz Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša Srednjobosanske županije, piše Večernji list BiH.

Županijski građevinski inspektor je naredio, pozivajući se na zakonske odredbe, Službi za inspekcijski nadzor da izvrši očevid na mjestu događaja te poduzmu zakonom sve predviđene radnje kako bi se nastala situacija riješila. Rok za provedbu ovih aktivnosti je sedam dana, a nakon toga lokalna tijela moraju o svemu izvijestiti nadležne županijske institucije.
http://hms.ba/jajce-izgradnju-nelegalne-dzamije-financira-udruga-al-najat/

Republikanac
06-03-2017, 20:37
HRS o prodaji HT Mostar (https://goo.gl/QO7zLN)

Privatizacija sama po sebi nije problem, dapače. Ali novac od prodaje ne bi smio ići u Sarajevo tj. u proračun proždrljive Federacije.

kiša
07-03-2017, 13:45
http://hms.ba/obitelj-generala-santica-gdje-je-zavrsio-nas-vlado-i-tko-je-odgovaran-za-njegovo-stradavanje/
OBITELJ GENERALA ŠANTIĆA: Gdje je završio naš Vlado i tko je odgovaran za njegovo stradavanje?

a na portalu Dnevnik.ba skandalozan naslov , istinski prijatelji ga nisu zaboravili i sve ove godine tragaju za istinom a "prijatelji" su ga izdali, u naslovu nema uz rič- prijatelji- navodnih znakova :(
General HVO-a Šantić: zaboravljen od prijatelja, ubijen od neprijatelja

http://www.dnevnik.ba/teme/general-hvo-santic-zaboravljen-od-prijatelja-ubijen-od-neprijatelja

kiša
09-03-2017, 14:21
Tužna priča o ambasadi koja je to prestala biti
http://poskok.info/wp/tuzna-prica-o-ambasadi-koja-je-to-prestala-biti/
...Američka ambasada, koja se godinama postavljala kao arbitar moralnosti, pravednosti i slobode, mjereći ih isključivo bošnjačkim mjernim jedinicama, pretpostavila je pravednosti nacionalni predznak, a pravednost ga nema. Ako bi, kojim slučajem, jedan od nacionalnih predznaka pravednosti bio bliže pravednosti od drugih, to je rijetko onaj većinski. Cijenu takvog kalkuliranja, bezdušnog i politički prevrtljivog primitivizma, u kaljuži svog beznađa najviše su platili Indijanci. Danas nas uče kako su takve priče obavijene velom prošlosti, ali u tom istine nema. Simultano se i danas događaju nepravde pod krinkom onih koji su sebi uzeli za pravo ruglu izvrgavati ideale svojih država. U tom opisu, opet je najvećim fontom ispisano ime Američke ambasade u BiH...."

Marijan je odlično secirao djelovanje USA ambasade u BiH

Instalirali su nam platformašku vlast :"Koji je to građanin SAD-a izabrao podržati paranacistički režim u Bosni i Hercegovini? Vjerojatno nijedan. Ali zato američkoj ambasadi nije bio problem dirigirati proustaškom vladom."

i dalje veli Marijan :"Kasnije, začudo, ta ambasada se brinula da u zemlji slobode ne završe „ustašoidni četnici,“ kako su mediji opisali Ivana Šušnjara, čovjeka koji je trenutno negdje po Bosni i Hercegovini iako je imenovan za generalnog konzula u SAD-u. I to, da se razumijemo, nije problem Bosne i Hercegovine, već SAD-a. Paradoksalno je da ambasada SAD-a pokušava braniti BiH od političara koji su legitimno i legalno u BiH izabrani."
Točno je skupina "intelektualaca " većinom bošnjačkih ali ima ih i iz drugih naroda je aktivno pokušavala spriječiti imenovanje Šušnjara za konzula, i uspjela, čini se na isti način djeluju i vezano uz njegovo imenovanje u Češkoj
Zašto ističem ovo o Šušnji, pa iz razloga što smo, zbog osobne ambicije, mi kao narod stavljeni u poziciju braniti osobu koja je sama sebe ,i prema vlastitom svjedočenju, kandidirala za mjesto u diplomatskoj službi. Osobno nemam ništa kontra, bilo bi mi drago da mlada osoba sebe pronađe u željenom zanimanju .
Ali promatrano iz neovisne perspektive, zašto bi mi kao narod imali obvezu poduprijeti očiti nepotizam, dijeljenje pozicija prema poznaničkim i rodijačkim vezama? U čemu je onda razlika ako kadrovira bilo koja stranka kada će mo mi poduprijeti isto takvu rabotu samo što je ovaj put rič o nekom "našem " ?
U interesu bi nam svima bilo razvijati sustav koji će popunjavati kompetentni, stručni kadrovi , prema temeljito razrađenim kriterijima. Pa tko zadovolji -bujrum

crni bombarder
09-03-2017, 15:50
Mali picopjevac Knezovic puno pametuje a sve zarad interesa svog gazde Susnjara.

kiša
17-03-2017, 12:57
Mali picopjevac Knezovic puno pametuje a sve zarad interesa svog gazde Susnjara.

nema Knezović gazdu , drugo je što se u ponečem slaže s Zrikcem

kiša
17-03-2017, 13:01
ČOVIĆ: Izmjene izbornog zakona sigurno će se dogoditi u ovoj godini, a ustava nakon 2018.-te

Cilj znanstvenog skupa u Neumu je definirati poziciju hrvatskog naroda u BiH, europski put BiH, a danas ćemo govoriti o reorganizaciji države jer hrvatski narod želi europsku BiH u kojoj će moći ravnopravno participirati, rekao je za N1 Dragan Čović, član Predsjedništva BiH i lider HDZ-a.

Ranije je bilo govora o tome kako će na ovom skupu akademska zajednica predložiti strategije za opstanak BiH i Hrvata u njoj.

Danas će biti održan treći panel, Ustavna i institucionalna ravnopravnost Hrvata kao temelj europske BiH. Očekuje se donošenje zaključaka i dokumenata koji će na neki način odrediti daljnje ponašanje Hrvata u BIH.

“Zaključak bi trebao dati jasne smjernice strategiji o tome kako hrvatski narod može utjecati na izgradnji BiH kao jedne moderne države. Mi ćemo politički djelovati u BiH s partnerima kako bi imali promjene Izbornog zakona i kako ne bi ugrozili izbore iduće godine te dobili kandidatski status u EU i dalje radili na izgradnji”, rekao je Čović za N1.
http://hms.ba/covic-izmjene-izbornog-zakona-sigurno-ce-se-dogoditi-u-ovoj-godini-a-ustava-nakon-2018-te/

kiša
20-03-2017, 13:09
Slučaj generala HVO-a Zlatana Mije Jelića iz BiH prebačen u Hrvatsku
Umirovljeni general HVO-a Zlatan Mijo Jelić, kojeg je bh. pravosuđe optužilo za ratne zločine i trenutačno se nalazi u Hrvatskoj, uskoro bi se o ovom slučaju mogao očitovati pred hrvatskim pravosuđem, piše Večernji list BiH.

Pravosudni apartheid

Kako doznajemo iz pravosudnih krugova, slučaj “Jelić” je prebačen na daljnje postupanje hrvatskom pravosuđu. Na tome se radilo dugo te je ipak na kraju odlučeno da se slučaj preda pravosuđu RH, doznajemo. Nakon što je podignuta optužnica protiv Mije Jelića u prosincu 2015., iz Tužitljstva BiH je rečeno kako postoji mogućnost i da se suđenje prepusti hrvatskom pravosuđu, ali su poslije u nekoliko navrata isticali kako misle da se to neće dogoditi. Jelić ima dvojno hrvatsko i bh. državljanstvo. Napustio je BiH četiri godine prije podizanja optužnice, ispisao se iz državljanstva BiH i s obitelji iz Širokog Brijega preselio se u Zagreb.

“Umirovljeni sam general Hrvatske vojske, imam državljanstvo Hrvatske i prebivalište u RH. Nikad nisam bio u bijegu jer nemam od čega i koga bježati, a božićne sam blagdane proveo u Širokom Brijegu, gdje me je i zateklo podizanje optužnice”, naveo je Jelić u pisanoj izjavi nakon podizanja optužnice. Kazao je da je na ove okolnosti saslušan u Zagrebu te da će ustrajati na tome da njegov predmet preuzme pravosuđe Hrvatske. Haag je slučaj “Jelić” nakon istrage koju je vodio prepustio bh. pravosuđu. U Sarajevu je optužen za ratne zločine nad Bošnjacima na području Mostara. General je prije nekoliko dana u emisiji HTV-a kazao je kako se nad Hrvatima u BiH provodi pravosudni apartheid. Rekao je da je protiv njega podignuta optužnica na Badnjak 2015. za udruženi zločinački pothvat po zapovjednoj odgovornosti.

Optuživanje Hrvata

“Optužnica ima više od 6700 stranica. Sud BiH ju je potvrdio za 7 dana”, dodao je. “U posljednjih 6 do 7 godina podignuto je više od 160 optužnica protiv hrvatskih branitelja i ratnih zapovjednika u BiH, a sigurno ih ima još toliko koji su se pred tim politički montiranim procesima sklonili u RH i ostavili svoje obitelji u BiH”, naglasio je Jelić i dodao da je u BiH podignuto pet puta više optužnica protiv Hrvata, nego zbog zločina nad Hrvatima od Srba i Bošnjaka.

“U BiH se sudi prema dvama različitim kaznenim zakonima. Jedan je donesen u SFRJ. Za razliku od drugog iz 2003. u BiH, ima blaže kazne i nema zapovjednu odgovornost i udruženi zločinački pothvat. O tome se već raspravljalo i u Vijeću sigurnosti”, rekao je. “Hrvatima se sudi retroaktivno prema zakonu iz 2003., a Bošnjacima prema onom iz bivše SFRJ. Optužnice za udruženi zločinački pothvat nemaju za cilj optužiti samo osumnjičenike za zločine nego kolektivno optužuju cijeli državni i politički vrh Hrvata u BiH”, kazao je Jelić./HMS/

kiša
20-03-2017, 13:14
Mostaru osvanuo transparent podrške haškoj šestorci - See more at: http://www.pogled.ba/clanak/foto-u-mostaru-osvanuo-transparent-podrske-haskoj-sestorci/111126#sthash.a6EFJTKi.dpuf
Pred žalbenim vijećem Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju (ICTY) danas u Haagu započela je sedmodnevna rasprava o žalbama koje su na prvostupanjsku presudu podnijela šestorica bosanskohercegovačkih Hrvata osuđenih za ratne zločine u BiH i o žalbi tužiteljstva.

U Mostaru je sinoć osvanuo optimističan transparent podrške na zastavi Herceg-Bosne haškoj šestorci na kojem piše "Heroji čekamo vas".

Podsjetimo, Haški je sud šestoricu bosanskohercegovačkih Hrvata u svibnju 2013. nepravomoćno osudio na kazne od 10 do 25 godina zatvora zbog zločina nad muslimanima tijekom rata u BiH osmišljenih u okviru udruženog zločinačkog pothvata. Bivši predsjednik vlade Herceg Bosne Jadranko Prlić nepravomoćno je tada osuđen na 25 godina zatvora, bivši ministar obrane Bruno Stojić i bivši načelnici Glavnog stožera HVO-a Slobodan Praljak i Milivoj Petković na po 20 godina zatvora, bivši zapovjednik vojne policije Valentin Ćorić na 16, a načelnik Ureda za razmjenu zarobljenika Berislav Pušić na 10 godina zatvora.

Mostarci se nadaju kako će obrana u ovom žalbenom postupku poništiti prvostupanjsku presudu i pustiti na slobodu spomenutu šestorku. http://www.pogled.ba/storage/uploads/novosti/4/a/9/2/qAviLZo6_17435991_10210180329797962_67262503832648 45463_o.jpg

kiša
21-03-2017, 14:02
HRS: Sramotno izvješćivanje javnih medija o žalbenoj raspravi HB Šestorci
Ne vidimo razloga zašto se uopće pri Sudu u Haagu vrši žalbena rasprava herceg - bosanskoj Šestorci, kad su mediji u Sarajevu.....zajedno sa svojim urednicima već presudili. Ovim putem im se zahvaljujemo što su nam potvrdili nemogućnost života u ovakvoj BiH i što su ponovno pokazali ispravnost odluke o neplaćanju RTV pristojbe.

„Udruženi zločinački poduhvat od strane Republike Hrvatske i HZHB je nepobitna činjenica; Hrvatska je agresijom na susjednu zemlju bila direktno umiješana u sukob s ciljem podjele BiH, a za to su odgovorni Franjo Tuđman, Gojko Šušak i Janko Bobetko, kao i vodstvo Herceg-Bosne; u Haagu je osuđena Herceg Bosna kao politički projekt zločina; nije istina da se ne sudi za zločine počinjene od strane Armije BiH, koja je branila BiH od srpske i hrvatske agresije..."

Ovo su teze, odnosno, zaključci koji sumiraju diskusije i stručna mišljenja većine medija iz BiH, kada se radi o informiranju, prenošenju i komentiranju žalbenog procesa Šestorci. Ne zamjeramo privatnim medijima, jer mogu raditi propagandu kakvu nalažu njihovi vlasnici, ono što je u jednu ruku zabrinjavajuće, jeste ponašanje tzv. javnih medija iz Sarajeva, BHT-a i FTV-a.

Informativne emisije javnih servisa, bez iznimke, izvještavale su iz Haaga krajnje jednostrano, neobjektivno i pristrano. Najdalje u „objektivnom" izvješćivanju je zasigurno otišla Federalna TV koja je u središnjoj informativnoj emisiji dovela stručnjaka koji je, pored ostalog, komentirao žalbeni proces riječima „ako Bog da bit će potvrđena prvostupanjska presuda". Nakon središnjeg Dnevnika išla je emisija „Pošteno" u kojoj je urednica sugestivnim postavljanjem pitanja i konstantnim prekidanjima sugovornika koji nisu po njenoj i po volji propagande koju provodi, emisiju pretvorila u žalbenu raspravu, sa unaprijed napisanom presudom.

Ne želeći uopće ulaziti u rasprave sa dotičnim urednicima, samo ćemo u jednom primjeru dokazati slijepu pristranost u propagandističkom izvješćivanju. U spomenutoj emisiji urednica se više puta pozivala na izvješća Tadeusza Mazowieckog kao potvrdi iznad navedenih teza o UZP-u i agresiji Hrvatske na BiH. Ono što je zanemarila jeste činjenica da je ovaj specijalni izvjestitelj UNHCR-a naveo i brojne zločine Armije BiH, ritualna masovna ubojstva mudžahedina, sabirne logore Armije BiH („samo u Konjicu 24 logora u kojima su bosanski Srbi ili bosanski Hrvati, ogromnom većinom civili, zatvoreni iz različitih razloga, da bi se mogli razmijeniti za Muslimane, ratne zarobljenike, da bi poslužili kao radna snaga na prvim linijama ratišta, ili da bi u napadima Armije služili kao "živi štit"), naveo je brojku od preko 400 000 izbjeglica koje je primila Republika Hrvatska, a koja je u tom trenutku imala i preko 300 000 svojih raseljenih lica; naveo je i brojne slučajeve dolaska teškog naoružanja iz Hrvatske u BiH, za potrebe Armije BiH, itd.
Objektivan novinar, umjesto donošenja zaključaka, treba postavljati pitanja. Npr., samo iz citiranog dijela izvješća Mazowieckog logično bi pitanje bilo „kako može Hrvatska primati izbjeglice iz BiH i naoružavati Armiju BiH oružjem s kojim ta ista Armija vrši zločine nad tim istim Hrvatima?" Ako je presudom osuđena Herceg Bosna, kako tvrdi urednica, je li konsekventno osuđena i današnja Federacija kao njen pravni sljednik? No, ovakva pitanja na javnom RTV servisu nećemo čuti. Čuti ćemo jednostrane presude prije suda, te pravdanje i prikrivanje zločina Armije BiH, kao i iskrivljivanje činjenica.

Zabrinjavajuća je činjenica da nam mediji iz Sarajeva, koji u biti samo provode bošnjačku politiku, opetovano dokazuju kako ova i ovakva BiH nema budućnost, a ne vidi se rješenje. No, zahvalno je što nam pokazuju kako odluka o neplaćanju RTV pristojbe je sasvim opravdana i kako na njoj treba inzistirati. Nadamo se samo kako će nakon ovoga otvoriti oči predstavnicima hrvatskoga naroda koji dizanjem ruku omogućavaju financiranje ovakvog RTV servisa novcem poreskih obveznika.

Slaven Raguž
Predsjednik HRS-a

PS. Na jednome sarajevskom mediju, stručni komentar je dao Predsjednik koordinacije boračke organizacije Armije BiH Šerif Patković, „heroj i borac za prava branilaca, bliski suradnik ministra Bukvarevića i Bakira Izetbegovića". U ovom videu možete vidjeti kako „heroj" poziva na istinsko življenje džihada:
https://www.youtube.com/watch?v=6c65SBQJ0mw

sagitarius
21-03-2017, 15:06
Nakon fijaska bošnjačke politike, koju predvodi Izetbegović Jr. a koja je utemeljene na sad već poznatim lažima i skrivanju bitnih čimbenika za reviziju procesa u tužbi BiH protiv Srbije, sva pažnja političkog Srarajeva i bošnjačke javnosti usredsređena je na aktualno suđenje u II stupnju protiv šestorice Hrvata iz BiH, kao kompenzat spomenutom odbijanju revizije, ali i potopu visokih dužnosnika SDA od kojih su četvoro uhićeni zbog opravdane sumnje na korupciju i druge vidove kriminala, te i zbog četvorice zastupnika ove stranke, koji su napustili klub SDA u Parlamentu BiH, nezadovoljni politikom lidera ove stranke.

Izetbegoviću i njegovoj kliki životno je potrebita inkriminacija o "Udruženom zločinačkom poduhvatu" na sudu u Hagu, čime bi se otvorio prostor da se nekakvim tužbama (a govori se o 3000 pripravljenih tužbenih zahtjeva) pokušaju od Republike Hrvatske naplatiti strahovito visoku ratnu odštetu, jer bi presuda implicirala agresiju Hrvatske na BiH.

U bošnjačkim krugovima špekulira se da će sud radi "ravnoteže" izići bošnjačkoj strani u BiH u susret i osuditi optuženu šestorku između ostalog i za "udruženi zločinački poduhvat", kao protuteg odbijanju njihovog zahtjeva za revizijom u tužbi protiv Srbije.

Takođe, vlada ubjeđenje da je i rezolucija Parlamenta EU o BiH bila okrenuta protiv bošnjačke strane i da haški tribunal u studenom ove godine pri izricanju presude mora odgovoriti na za njih jedini prihvatljiv način, potvrdom prvostupanjske presude sa povečanim iznosom godina zatvora. Da tek pripomenem da su zastupnici HNS-a danas napustili parlament na kojem se raspravljalo o dokumentu "osude" Rezolucije EP-a o BiH...

Ukoliko bi se takvo što i dogodilo bošnjačka izradikalizirana vrhuška bi se bez dileme održala na vlasti na općim izborima naredne godine, uz sve ono o čemu im voda ide na usta kad se spomenu ratne odštete, ali i zasigurno zadržavanje nepromijenjenog stanja u BiH, posebice po pitanju promjene Izbornog zakona i stvaranja uvjeta za ravnopravnost Hrvata iz BiH u federalnim organima vlasti, ali i na državnoj razini.

S druge strane ukoliko bi,a čemu se svesrdno nadamo, presuda bila u korist "šestorke", to bi se izravno odrazilo na razvijanje daljnjih odnosa u demokratiziranju BiH društva i izlasku iz unitarističke hegemonije bošnjačkog estabilišmenta, kojem bi bilo uskraćeno divljanje zbog UZP-a i sigurnih poremećaja odnosa muslimana iz BiH sa RH, pošto postoji realna šansa da bi u tom slučaju moglo doći do pozitivnih promjena u smislu kako je to od BiH zatraženo Rezolucijom EP.

Prije treba povjerovati u težnju Europe da se u BiH zadrži nepromijenjeno stanje sa manjim izmjenama u zakonodavstvu kojim bi se garantirala ravnopravnost Hrvata, izbjegla majorizacija i opcija da Bošnjaci Hrvatima biraju zastupnike i člana Predsjedništva, kako je to već bilo deset godina prije ovog mandata aktualne vlasti, stoga je nesumnjivo očekivati ukidanje kvalifikacije UZP-a od strane Tribunala, jer više cilj suda nije stvarati nestabilnost u ionako rasklimanoj BiH zajednici.

Konfliktnost bošnjačke politike ide i dalje sve do tužbe protiv RH radi "agresije", a sve to samo kao odgovor na zahtjev za uhićenjem i procesuiranjem desetak bošnjačkih visokih oficira, koji su učestvovali u napadima na Hrvatsku u okviru JNA i četničkih ratnih formacija, a posebice na grad Vukovar.
Vrijeme će svakako donijeti odgovore, ali jednostrano informiranje preko FTV i RT BIH su bez sumnje sinkronizirana antihrvatska propaganda čiji epicentar je u Centrali SDA.

kiša
28-03-2017, 11:51
Nakon fijaska bošnjačke politike, koju predvodi Izetbegović Jr. a koja je utemeljene na sad već poznatim lažima i skrivanju bitnih čimbenika za reviziju procesa u tužbi BiH protiv Srbije, sva pažnja političkog Srarajeva i bošnjačke javnosti usredsređena je na aktualno suđenje u II stupnju protiv šestorice Hrvata iz BiH, kao kompenzat spomenutom odbijanju revizije, ali i potopu visokih dužnosnika SDA od kojih su četvoro uhićeni zbog opravdane sumnje na korupciju i druge vidove kriminala, te i zbog četvorice zastupnika ove stranke, koji su napustili klub SDA u Parlamentu BiH, nezadovoljni politikom lidera ove stranke.

Izetbegoviću i njegovoj kliki životno je potrebita inkriminacija o "Udruženom zločinačkom poduhvatu" na sudu u Hagu, čime bi se otvorio prostor da se nekakvim tužbama (a govori se o 3000 pripravljenih tužbenih zahtjeva) pokušaju od Republike Hrvatske naplatiti strahovito visoku ratnu odštetu, jer bi presuda implicirala agresiju Hrvatske na BiH.

U bošnjačkim krugovima špekulira se da će sud radi "ravnoteže" izići bošnjačkoj strani u BiH u susret i osuditi optuženu šestorku između ostalog i za "udruženi zločinački poduhvat", kao protuteg odbijanju njihovog zahtjeva za revizijom u tužbi protiv Srbije.

Takođe, vlada ubjeđenje da je i rezolucija Parlamenta EU o BiH bila okrenuta protiv bošnjačke strane i da haški tribunal u studenom ove godine pri izricanju presude mora odgovoriti na za njih jedini prihvatljiv način, potvrdom prvostupanjske presude sa povečanim iznosom godina zatvora. Da tek pripomenem da su zastupnici HNS-a danas napustili parlament na kojem se raspravljalo o dokumentu "osude" Rezolucije EP-a o BiH...

Ukoliko bi se takvo što i dogodilo bošnjačka izradikalizirana vrhuška bi se bez dileme održala na vlasti na općim izborima naredne godine, uz sve ono o čemu im voda ide na usta kad se spomenu ratne odštete, ali i zasigurno zadržavanje nepromijenjenog stanja u BiH, posebice po pitanju promjene Izbornog zakona i stvaranja uvjeta za ravnopravnost Hrvata iz BiH u federalnim organima vlasti, ali i na državnoj razini.

S druge strane ukoliko bi,a čemu se svesrdno nadamo, presuda bila u korist "šestorke", to bi se izravno odrazilo na razvijanje daljnjih odnosa u demokratiziranju BiH društva i izlasku iz unitarističke hegemonije bošnjačkog estabilišmenta, kojem bi bilo uskraćeno divljanje zbog UZP-a i sigurnih poremećaja odnosa muslimana iz BiH sa RH, pošto postoji realna šansa da bi u tom slučaju moglo doći do pozitivnih promjena u smislu kako je to od BiH zatraženo Rezolucijom EP.

Prije treba povjerovati u težnju Europe da se u BiH zadrži nepromijenjeno stanje sa manjim izmjenama u zakonodavstvu kojim bi se garantirala ravnopravnost Hrvata, izbjegla majorizacija i opcija da Bošnjaci Hrvatima biraju zastupnike i člana Predsjedništva, kako je to već bilo deset godina prije ovog mandata aktualne vlasti, stoga je nesumnjivo očekivati ukidanje kvalifikacije UZP-a od strane Tribunala, jer više cilj suda nije stvarati nestabilnost u ionako rasklimanoj BiH zajednici.

Konfliktnost bošnjačke politike ide i dalje sve do tužbe protiv RH radi "agresije", a sve to samo kao odgovor na zahtjev za uhićenjem i procesuiranjem desetak bošnjačkih visokih oficira, koji su učestvovali u napadima na Hrvatsku u okviru JNA i četničkih ratnih formacija, a posebice na grad Vukovar.
Vrijeme će svakako donijeti odgovore, ali jednostrano informiranje preko FTV i RT BIH su bez sumnje sinkronizirana antihrvatska propaganda čiji epicentar je u Centrali SDA.

sagi, uzevši u obzir sve "poteze " bošnjačke strane vezano uz tužbu kontra Srbije ovakav ishod zapravo nije fijasko nego očekivani i pomno planirani rasplet.

kiša
28-03-2017, 11:59
Beograd je dugo vrimena ( zapravo ju nije nikada ni prekidao ) u diplomatskoj ofenzivi iako nas na sva zvona "naši" uvjeravaju u suprotno , na stvaranju "zajednice " ( BiH, Makedonija, Crna Gora, i Srbija )u kojoj bi Srbija bila "lokomotiva" i držala nas primitivce "na ularu" a zauzvrat ne bi joj niti bilo potrebito članstvo u EU

Zanimljiv tekst Ivana Pepića :Balkan u raljama Zapadnog Balkana

Prošlo je više od tri mjeseca od susreta Andreja Plenkovića i Angele Merkel u Berlinu. Zašto je on važan za hrvatski kontekst u Europi? Prvi put Hrvatska je jasnije definirala svoju poziciju i u EU i prema Balkanu. Prvi put je iznesen stav da Zagreb ne prihvaća mini-EU u svom dvorištu pod zastavom Zapadnog Balkana. Hrvatskoj odgovora pristup otvaranja-zatvaranja poglavlja, što omogućuje i rješavanje spornih pitanja s Beogradom. Osim toga, Hrvatska je pokušala progurati i poseban odnos EU prema BiH, s pravom smatrajući kako se u toj zemlji lome koplja o budućnosti jugoistoka Europe.

Čini se kako je berlinski odgovor bio – nein!. U Sarajevu je 16. ožujka održan summit lidera Zapadnog Balkana (zemalja ex-Jugoslavije, osim Hrvatske i Slovenije, plus Albanija). Na tom summitu europski povjerenik za proširenje Johannes Hahn progurao je inicijativu Aleksandra Vučića o njihovoj ekonomskoj integraciji. Javnosti je spomenuta inicijativa poznata od početka ove godine, kad je u javnosti "procurio" paper koji je Vučić predložio austrijskom kancelaru Christianu Kernu. Na Balkanu je konačno stvoren Zapadni Balkan.

Što to znači? Cilj inicijative je stvoriti carinsku uniju Zapadnog Balkana. To bi osnažilo tržište, političku suradnju i omogućilo niz zajedničkih projekata. Hrvatska će, zbog jasnih ekonomskih načela, izgubiti i gospodarski i politički utjecaj na Balkanu. Funkcionalistički duh "oca Europe" Monneta tako se prelio na zapadnobalkansko tlo: prevedeno, integracijom ekonomskog sektora dolazi do stvaranja jedne tijesnije unije.
http://blog.vecernji.hr/izvan-granica/balkan-u-raljama-zapadnog-balkana-9256

sagitarius
28-03-2017, 15:08
sagi, uzevši u obzir sve "poteze " bošnjačke strane vezano uz tužbu kontra Srbije ovakav ishod zapravo nije fijasko nego očekivani i pomno planirani rasplet.

Ovakav ishod sa revizijom je bio neminovnost, ali gomila je tu čimbenika koji bjelodano jasno ukazuju da su Bošnjaci bez strategije, da hrle, da računaju na brojnost, da kompenzat svim mogućim propalim poduhvatima zadnje godine i pol dana da ih više ne nabrajam planiraju efektuirati bar održanjem nepromijenjene situacije u Federaciji opstruiranjem izmjene izbornog zakona...
Ne oni imaju fakat strategiju, ali koja je pročitana, a to je unitaristička vizura kroz koju bošnjački lideri trajno nastoje da prvo sprovedu u Federaciji, a zatim u cijeloj BiH...
Očigledno stvari im ne idu u prilog pogotovu što Izetbegovića više nitko ne uzima za ozbiljno niti kao pouzdanog partnera u vlasti niti kao osobu koja je masu puta izigrala već utvrđene dogovore.

kiša
29-03-2017, 14:05
Ovakav ishod sa revizijom je bio neminovnost, ali gomila je tu čimbenika koji bjelodano jasno ukazuju da su Bošnjaci bez strategije, da hrle, da računaju na brojnost, da kompenzat svim mogućim propalim poduhvatima zadnje godine i pol dana da ih više ne nabrajam planiraju efektuirati bar održanjem nepromijenjene situacije u Federaciji opstruiranjem izmjene izbornog zakona...
Ne oni imaju fakat strategiju, ali koja je pročitana, a to je unitaristička vizura kroz koju bošnjački lideri trajno nastoje da prvo sprovedu u Federaciji, a zatim u cijeloj BiH...
Očigledno stvari im ne idu u prilog pogotovu što Izetbegovića više nitko ne uzima za ozbiljno niti kao pouzdanog partnera u vlasti niti kao osobu koja je masu puta izigrala već utvrđene dogovore.

Sagi, što ti veliš na ovo što piše Pepić ?:)

sagitarius
29-03-2017, 14:30
Sagi, što ti veliš na ovo što piše Pepić ?:)

Jasno je da postoji više viđenja stvari kada se govori o "zapadnom balkanu" koji s jedne strane guraju Srbi koji se osjećaju, ali i definitivno se beskrajno nude i nameću kao moderatori stanja u "regiji" van EU, kako se i predstavljaju EU, kaonekakva regionalna i sada ruskim naoružanjem ojačala regionalna sila, koja će sve ostale blakance da drži pod paskom i snažnom pozitivnom diplomacijom, eventualno i po potrebi da se uz dozvolu Rusije pa eto i EU poneki neposlušnici dovodi u red.
S druge strane, mada predstavlja nekakav čimbenik na Balkanu Srbija nije i ne može biti tutor niti BiH, niti Kosovu, niti Albaniji, niti Crnoj Gori, a kako stvari stoje ni FYR Makedoniji.
Prevelika je hipoteka koju Srbija za sobom vucara iz devedesetih, da bi im itko razuman povjerovao, zapravo to je otprilike kao da se lisica proglasi veganom i da po šumi bere gljive dok ne navuće naivne kokoške koje pojede i dalje "jordami" i kune se u svoje veganstvo...

Njemačka i Merkelica su prića za sebe.
Njemačka je definitivno na pozicijama Dejtona i u BiH će odobriti tek kozmetičke izmjene u društveno-političkom sustavu, odnosno Hrvatskoj, kao jednom od garanta Dejtona, dozvolit će da utiće tek u mjeri potenciranja izmjena u skladu sa Rezolucijom Parlamenta EU.
Očigledno ništa spektakularno, kako rekoh, tek "kozmetika" koja će maksimalno ići do promjene Izbornog zakona, kako bi se izbjeglo da muslimani biraju Hrvatima zastupnike po parlamentima i člana Predsjedništva, čime bi se otvorilo i rješenje pitanja Sejdić-Finci, opet sa minimalnom kozmetičkom doradom Ustava Bih.
Sve dalje i više je iluzorno očekivati u narednih četiri godine, s pripomenom "daj Bože da bude i to".

kiša
10-04-2017, 14:46
Jasno je da postoji više viđenja stvari kada se govori o "zapadnom balkanu" koji s jedne strane guraju Srbi koji se osjećaju, ali i definitivno se beskrajno nude i nameću kao moderatori stanja u "regiji" van EU, kako se i predstavljaju EU, kaonekakva regionalna i sada ruskim naoružanjem ojačala regionalna sila, koja će sve ostale blakance da drži pod paskom i snažnom pozitivnom diplomacijom, eventualno i po potrebi da se uz dozvolu Rusije pa eto i EU poneki neposlušnici dovodi u red.
S druge strane, mada predstavlja nekakav čimbenik na Balkanu Srbija nije i ne može biti tutor niti BiH, niti Kosovu, niti Albaniji, niti Crnoj Gori, a kako stvari stoje ni FYR Makedoniji.
Prevelika je hipoteka koju Srbija za sobom vucara iz devedesetih, da bi im itko razuman povjerovao, zapravo to je otprilike kao da se lisica proglasi veganom i da po šumi bere gljive dok ne navuće naivne kokoške koje pojede i dalje "jordami" i kune se u svoje veganstvo...

Njemačka i Merkelica su prića za sebe.
Njemačka je definitivno na pozicijama Dejtona i u BiH će odobriti tek kozmetičke izmjene u društveno-političkom sustavu, odnosno Hrvatskoj, kao jednom od garanta Dejtona, dozvolit će da utiće tek u mjeri potenciranja izmjena u skladu sa Rezolucijom Parlamenta EU.
Očigledno ništa spektakularno, kako rekoh, tek "kozmetika" koja će maksimalno ići do promjene Izbornog zakona, kako bi se izbjeglo da muslimani biraju Hrvatima zastupnike po parlamentima i člana Predsjedništva, čime bi se otvorilo i rješenje pitanja Sejdić-Finci, opet sa minimalnom kozmetičkom doradom Ustava Bih.
Sve dalje i više je iluzorno očekivati u narednih četiri godine, s pripomenom "daj Bože da bude i to".

Pa ne znam, meni se čini vjerodostojna retorika Ivane Petrović kad veli da merkelica obožava Vučka jer joj je on posredna veza s Putinom..ima tu nešto, a za Srbiju naravno carinska unija barem s ovim preostalim država je više nego poželjna s tim da će naravno Srbija po svom to tumačiti kao granice velike Srbije.

Mostar ti zapravo glasno šuti, ovih dana prodefiliralo gostiju, grad se uredio, tonovi poruka političara pršte "optimizmom" odakle ga crpe...eeh...a sitim se što sam govorila kada su ono o danu HRHB zalepršale zastave po gradu.. rekoh ja tada kako me strah da je ovo samo mahanje šarenim krpicama, igranje na naše emocije kako bi nas dodatno umrtvili i evo tako se i čini Sagi. Čovke kaže ide se samo u izmjene izbora članova predsjedništva a što nama Hrvatima zapravo znači samo takav rasplet bez osiguranja naše izborne baze ?

sagitarius
10-04-2017, 15:06
Pa ne znam, meni se čini vjerodostojna retorika Ivane Petrović kad veli da merkelica obožava Vučka jer joj je on posredna veza s Putinom..ima tu nešto, a za Srbiju naravno carinska unija barem s ovim preostalim država je više nego poželjna s tim da će naravno Srbija po svom to tumačiti kao granice velike Srbije.

Mostar ti zapravo glasno šuti, ovih dana prodefiliralo gostiju, grad se uredio, tonovi poruka političara pršte "optimizmom" odakle ga crpe...eeh...a sitim se što sam govorila kada su ono o danu HRHB zalepršale zastave po gradu.. rekoh ja tada kako me strah da je ovo samo mahanje šarenim krpicama, igranje na naše emocije kako bi nas dodatno umrtvili i evo tako se i čini Sagi. Čovke kaže ide se samo u izmjene izbora članova predsjedništva a što nama Hrvatima zapravo znači samo takav rasplet bez osiguranja naše izborne baze ?

Pa evo, ako govorimo o tome što bi Ćović u pregovorima sa muslimanima mogao izdogovarati oko promjene Izbornog zakona, uvijek su u igri bile dvije (tri) opcije.
Prva, da bi pregovori uspjeli i da bi bile izvršene korekcije Izbornog zakona čime bi se osiguralo da jedan narod ne može drugom narodu da bira političke predstavnike na svim razinama vlasti.
Druga, da pregovori ne uspiju i na izbore se krene bez izmjena u izbornom zakonu.
Treća, koja je nezvanična i još uvijek obavijena velom tajne , a o kojoj se trenutno razmišlja i vode konzultacije i u EU i u RH, da bez izmjena Izbornog zakona Hrvati iz BiH bojkotiraju izbore 2018.
Iskreno, očekivao sam više izvješća iz Mostara ovih dana od naših forumaša o razgovorima koji su tamo vođeni, jer očigledno nam svima manjka ta neka informacija više.
Inače, različiti analitičari i savjetnici daju oprečne i ponekad spinovane informacije, kao u slučaju da je Merkeličin ljubimac Vučić, radi "mosta" prema Rusiji, kao ona nema izravnu vezu sa Putinom i svoje političke stavove razmjenjuje bez potrebe posredovanja nekakvih nestabilnih Srba.
Zapravo Merkelica vidi Srbe samo kao čimbenik okupljanja država zapadnog Balkana u nekakvu trgovinsku uniju zemalja van EU i u stabilnosti tih lokalnih relacija računa na Srbe, koji su neke poruke iz EU namjerno krivo razumjeli pa su krenule bajke o trećoj Jugoslaviji (srboslaviji) i "zajedničkom jeziku"...

kiša
23-04-2017, 17:22
Pitam se kako je moguće da hrvatski narod tako često u svojim prvim političkim redovima ima upravo ove i ovakve koji: ne znaju, ne žele, ne mogu itd promicati interese naroda koji ih bira i kojemu imaju račune polagati ?! Doista negativna stranačka selekcija " čuda čini " :

"ZASTUPNIČKI DOM PS BIH

Lovrinović tražio podatke o nacionalnoj strukturi osuđenih za ratne zločine
Ministar pravde BiH Josip Grubeša mu je odgovorio da je, na osnovu podataka koje je dostavilo Tužiteljstvo BiH, broj podignutih optužnica od 18. 7. 2013. do 31. 12. 2016. godine, po Kaznenom zakonu BiH za predmete ratnog zločina – 2013. godine 14 predmeta protiv 30 osoba; 2014. godine 48 predmeta protiv 103 osobe; 2015. godine 46 predmeta protiv 109 osoba i 2016. godine 35 predmeta protiv 106 osoba.
Zastupnik u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Nikola Lovrinović (HDZBiH) danas je na sjednici tog doma, u okviru zastupničkih pitanja, tražio da mu se dostave podaci koliko je presuda izrekao Sud BiH temeljem odredbi Kaznenog zakona BiH iz 2003. godine za kaznena djela počinjena tokom ratnih dešavanja, a nakon presude Europskog suda u Strazburu u predmetu „Maktouf-Damjanović protiv BiH“ od 18. 9. 2013. godine.

Lovrinovića je zanimalo kada su te optužnice podignute u takvim predmetima i koja je nacionalna struktura osuđenih u takvim predmetima.

Ministar pravde BiH Josip Grubeša mu je odgovorio da je, na osnovu podataka koje je dostavilo Tužiteljstvo BiH, broj podignutih optužnica od 18. 7. 2013. do 31. 12. 2016. godine, po Kaznenom zakonu BiH za predmete ratnog zločina – 2013. godine 14 predmeta protiv 30 osoba; 2014. godine 48 predmeta protiv 103 osobe; 2015. godine 46 predmeta protiv 109 osoba i 2016. godine 35 predmeta protiv 106 osoba.
http://www.dnevnik.ba/vijesti/lovrinovic-trazio-podatke-o-nacionalnoj-strukturi-osudenih-za-ratne-zlocine
na svom face profilu Slaven R. je napisao :
Slaven Raguž
20. April u 20:22 ·
ŠIZOFRENIJA

Neuravnoteženost sudske prakse kada se radi o tretmanu ratnih zločina najbolje je pokazao slučaj zapovjednika HVO-a iz Orašja. To je pokrenulo brojne rasprave što medijske u javnosti, što one stručne naravi, kao što je to bio slučaj u Europskoj Komisiji i Vijeću sigurnosti UN-a. Postoji i presuda Europskog suda pravde koja potvrđuje tu neuravnoteženost.

U sjeni akciza, danas je u Parlamentu Nikola Lovrinović (HDZ BiH) postavio pitanje resornom ministru Josipu Grubeši (HDZ BiH) „koliko je presuda izrekao Sud BiH temeljem odredbi Kaznenog zakona BiH iz 2003. godine za kaznena djela počinjena tokom ratnih dešavanja, te tražio nacionalnu strukturu osuđenih u takvim predmetima".

Ministar je odgovorio kako „Sud BiH nakon presude Europskog suda se drži kaznenog zakona iz SFRJ, osim u izuzecima zbog ukupnih okolnosti konkretnog predmeta i kriminalne količine, kada je to bilo zakonito i pravično“. Sud ne radi selekciju predmeta po nacionalnoj strukturi.

Primjeri suđenja samo s početka 2015. godine.

Po puno rigoroznijem Kaznenom Zakonu BiH iz 2003 sudi:

Veselko Raguž.
Miodrag Josipović,
Željko Jukić,
Savo Babić,
Milenko Krsmanović,
Milisav Ikonić,
Božidar Perišić,
Vinko Zoranović,
Luka Dragičević,
Boban Inđić,
Petko Inđić,
Vuk Ratković,
Novak Poluga,
Radojica Ristić,
Dragan Lakić,
Oliver Krsmanović,
Momir Nikolić,
Obrad Poluga,
Goran Popović,
Goran Mrđa,
Milorad Mrđa,
Ranko Mrđa,
Mile Kokota
Fundup Radoman...

Po daleko blažem i važećem zakonu tijekom počinjenja kaznenih djela - Kaznenom zakonu SFRJ:

Mirsad Šijak,
Edin Džeko,
Adil Ružnić,
Emir Mustafić,
Radoslav Milovanović

Dakle, po ministru ovi ispod su pravilo, a ovo iznad su izuzeci napravljeni zbog "ukupnih okolnosti konkretnog predmeta i kriminalne količine". I sud „ne radi“ selekciju predmeta po nacionalnoj strukturi."

kiša
25-04-2017, 14:05
Ilko Barbarić, facebok profil :

Je suis Bingo, slava mrtvim vinogradima!

Jučer ujutro Hercegovina je osvanula u crno zavijena! Što od crnog dima od paljenih guma da se spasi što se spasit da što od pocrnjelih mlazova od mraza sprzene loze, mladog krumpira i drugih usjeva. Uvečer opet dim u Mostaru ali nimalo prijateljski, izgorio tržišni centar Bingo. Svi mediji se natječu tko će snimiti što atraktivnije snimke požara. Žali Bože sirotinje sto je za crkavicu radila i goleme štete, kažu visemilijunske. Svi plaču. Netko kurtoazno netko stvarno. Strcali se političari, stranke vanredno zasjedaju, postovi potpore, žaljenja, samo sto Stari most u Mostaru i Eifelov toranj u Parizu nisu osvijetljeni bojama Binga. Je suis Bingo! Svi smo mi Bingo! Jutros očajni vinogradari hodaju između opustosenih redova. Osusene mlazove tek smrve nervozno prstima. Kažu samo u dva ljubuska sela mraz spalio tri tisuće dunuma malog krumpira. Stotine hektara vinograda-mrtva priroda. Ali mediji šute. Plače se za jednom robnom kućom. Bog je bio milostiv prema vinogradarima. Poštedio ih muka uzaludnog kopanja kad se ionako po trgovinama prodaju bjelosvjestske splacine od južne Amerike, viških brlja, crnogorskih vranaca, zdrepceve krvi, makedonske mokraće do todoricevih beljskih smucalina. U zemljji zilavke i blatine koju je pio kralj Tvrtko, car Vrane Jozip, a Mate Bulić se raskide pjevajući o vinu gangi Neretvi...bla bla bla....kaže jedna reklama, najbolje se prodaje Zdrepceva krv(sic!), srbijanski kiselis iz Čoke kojeg smo mi mladi vojnici JNA lokali ko vodu jer je bilo jeftino i dobro ubijalo vojničku tugu. Nek Bog pomogne i vinogradarima i radnicima Binga. Medijima nije previše atraktivno kad mrazevi haraju po ljudima što se muče da nešto zarade na svojoj njivi. Valjda se ne smiju zamjeriti vlastima i uvoznim lobijima. Barem se istina ogolila do kraja. Pijte makedonsku brlju i glasajte na izborima. Bit ce opet finih obećanja.
I na kraju-baš me ono savršeno briga šta ce mi tko reći, pljunuti, lajkati ili ne. Je suis zdrepceva krv! ;)"

Grunf
25-04-2017, 21:02
25. obljetnica obrane Livna. :hrhb

http://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/18077052_1422304337806045_5022707536532858463_o.jp g?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=ea3ae72bd7775518fdec9de30b0ce07c&oe=5986A619

Puntar2.0
25-04-2017, 23:46
Dobra zastava, ivo Komsic u komi.

sagitarius
26-04-2017, 14:15
Dobra zastava, ivo Komsic u komi.

A moš si misliti tek u kakvoj je komi "zlatni ljiljan" Željko Komšić, ex član Predsjedništva BiH ispred Hrvata BiH, biran muslimanskim glasovima u dva mandata.

kiša
26-04-2017, 14:34
A moš si misliti tek u kakvoj je komi "zlatni ljiljan" Željko Komšić, ex član Predsjedništva BiH ispred Hrvata BiH, biran muslimanskim glasovima u dva mandata.

eno su ga čini se njegovi liferovali ka mogućeg kandidata kojeg bi nam birali

sagitarius
26-04-2017, 14:57
eno su ga čini se njegovi liferovali ka mogućeg kandidata kojeg bi nam birali

Ne, ne.
To je samo izjavila Naša Stranka i to samo da ne bi bilo umjesno Komšića ponovno kandidirati, i to su izjavili kao dio "građanske opcije" koju sačinjava SDP, DF, Naša stranka i još ovako jedna ili dvije nekakve marginalne strančice.
Ništa još nije riješeno, a Komšić je izjavio da se kani kandidirati.

kiša
27-04-2017, 12:17
Ne, ne.
To je samo izjavila Naša Stranka i to samo da ne bi bilo umjesno Komšića ponovno kandidirati, i to su izjavili kao dio "građanske opcije" koju sačinjava SDP, DF, Naša stranka i još ovako jedna ili dvije nekakve marginalne strančice.
Ništa još nije riješeno, a Komšić je izjavio da se kani kandidirati.

"gradžani " :D najbolje su opisani u seriji di kaže Izet kakve su boje ti, jesul crvene, odgovara mu čovik izstranke ma yok narančaste, a Izet veli pa dobro i one znaju biti crvene iznutra :D

kiša
27-04-2017, 12:20
Ministar pravde BiH Josip Grubeša ( HDZ) još nije ponudio ostavku , zapravo mu je nitko niti ne traži . :toljaga

sagitarius
30-04-2017, 13:47
Kad gore već spomenuh Željka Komšića bivšeg "hrvatskog" člana Predsjednitva BiH u dva mandata -8 dugih godina dekonstituiranja Hrvata iz BiH uz pomoć SDP-a i kvazi hrvatskih satrapa Lijanovićevaca, jurišićevaca , budimirovaca pod ravnanjem Zlatka Lagumdžije, pa rekoh, kad ga spomenuh, vrijedi dodati da se njegov DF počeo raspadati i iz njega ljudi masovno odlaziti.

Ta pojava da ljudi odlaze iz DF-a nije locirana samo na SŽ, nego i na HNŽ i još neke druge županije gdje je Komšić imao dobro situiran položaj stranke.
Unatoč trendu da ljudi iz SDA, koji su na nekim funkcijama u Federaciji, ali i županijama i općinama izlaze iz ove stranke i postaju nezavisni isto se, valja primijetiti, događa i sa DF-om iz kojeg ljudi masovno napuštaju redove stranke, koja nije pokazala da ima kapacitet da uđe u vladajuću koaliciju i odradi povjerene poslove.

Da podsjetim da je prvi koalicioni partner SDA bio upravo Komšićev DF, koji je gotovo godinu dana mandata proveo u borbi za fotelje i pozicije u vlasti, čime je upropaštena jedna godina, koja se mogla puno bolje iskoristiti, pa kad je to SDA konačno dosadilo i kada su to otvoreno rekli, Komšić se poput razmažene primadone tek tako povukao iz vlasti ostavljajući "rupu" , koju je poslije popunio SBB Fahre Radončića.
No DF-ovi uhljebi nipošto nisu mogli biti zadovoljni prelaskom iz pozicije u opoziciju i to se u zadnje vrijeme upravo i obija o glavu nesposobnom Komšiću, kojeg u biti više nitko nešto i ne pita.

Kako bi se vratio na političku scenu sa koje se sam istisnuo, "ispalio" je priću da će se kandidirati za hrvatskog člana Predsjedništva, računajući po ko zna koji put u svojoj "karijeri" na glasove Bošnjaka, koji u HNS-u , te HDZ BiH i Predsjedniku Ćoviću vide najveću opasnost za sprovođenje unitarističkog koncepta koji proistiće iz Alijine Islamske deklaracije.
Ukoliko pak dođe do izmjene Izbornog zakona u smijeru u kojem to traže Hrvati iz BiH i njihovi predstavnici u politici, Komšićevi mokri snovi će to samo i ostati, u suprotnom..., ali bolje da pregovorima damo šansu.

Puntar2.0
30-04-2017, 17:41

Eeee, na njega san mislija, zbunija se ja. Ima li on kakav realan kontakt sa Hrvatima?

sagitarius
02-05-2017, 13:25
Eeee, na njega san mislija, zbunija se ja. Ima li on kakav realan kontakt sa Hrvatima?

Željko Komšić apsolutno nema nikakve veze sa Hrvatskim narodom iz BiH, zapravo, taj čovjek je napravio toliku štetu ovom narodu da će trebati još bar dva mandata u punom kapacitetu predstavnika Hrvata iz BiH da bi se anulirala šteta koju je on počinio.
On je u biti zajedno sa Platformašima koje je predvodio Zlatko Lagumdžija, jedan od tipično nacionalističkih muslimanskih lidera, a koji je u biti i zapokrenuo preko Komšića, lijanovićevaca, jurišićevaca, budimirovaca i ostalih kvazi h(H)rvata, koji su prihvatili učešće poput pravih Juda, u aktivnom dekonstiruiranju Hrvata iz BiH,a pošto su Jude dobile povlastice političkog Sarajeva, radi kojih se danas protiv mnogih od njih vode kazneni postupci zbog kriminala i zlouporabe vlasti koja im je bila i jedini cilj (judine škude).

Komšić se i danas bavi mišlju da ukoliko ne dođe do izmjene Izbornog zakona u F BiH da se kandidira kao predstavnik Hrrvatskog naroda iz BiH u Predsjedništvo BiH opet glasovima Bošnjaka.
To i je razlog zbog kojeg se Hrvati iz BiH i njihovi predstavnici iz HNS-a na čelu sa Dr.Ćovićem zalažu na izmjeni Izbornog zakona kako muslimani ponovno ne bi Hrvatima iz BiH nametnuli i parlamentarce i člana Predsjedništva.

kiša
08-05-2017, 14:13

ima fizički ali politički nema, osim toga lik se na popisu izjasnio ka bosanac. kod nas je inače problem ta izjašnjavanje nacije ka da biraš krumpire, moš bit što oćeš ovisno koja ti pozicija paše. To masovno koriste upravo muslimani, mi ne nas ponos drži i ne dopušta takvo zamagljivanje
Inače u BiH je upravo pozicija predsjedništva preslik političkoga uređenja, tri člana kao predstavnik svakog od jednakopravnih naroda

sagitarius
16-05-2017, 15:12
ima fizički ali politički nema, osim toga lik se na popisu izjasnio ka bosanac. kod nas je inače problem ta izjašnjavanje nacije ka da biraš krumpire, moš bit što oćeš ovisno koja ti pozicija paše. To masovno koriste upravo muslimani, mi ne nas ponos drži i ne dopušta takvo zamagljivanje
Inače u BiH je upravo pozicija predsjedništva preslik političkoga uređenja, tri člana kao predstavnik svakog od jednakopravnih naroda

I da bude još crnje, Željko Komšić se izjasnio kao Bosanac prije njegovog drugog mandata, tako da je farsa zvana Komšić tih dana i kuliminirala u svom morbiditetu.
O njegovim osobnim frustracijama, dilemama i proturiječnostima mogla bi se napisati opsežna knjiga, ali je uistinu nije vrijedan.

kiša
17-05-2017, 14:33
I da bude još crnje, Željko Komšić se izjasnio kao Bosanac prije njegovog drugog mandata, tako da je farsa zvana Komšić tih dana i kuliminirala u svom morbiditetu.
O njegovim osobnim frustracijama, dilemama i proturiječnostima mogla bi se napisati opsežna knjiga, ali je uistinu nije vrijedan.

kako je ono rekao on je bosanac i hercegovac, dva u jedan :P

sagitarius
17-05-2017, 14:36
kako je ono rekao on je bosanac i hercegovac, dva u jedan :P

Čovjek je po potrebi sve, ima i srpskih predaka, oženio je muslimanku, po potrebi je Hrvat, a dok mu što ne zatreba stoji u u neutrumu "dva u jedan"...:)

kiša
17-05-2017, 14:37
Čovjek je po potrebi sve, ima i srpskih predaka, oženio je muslimanku, po potrebi je Hrvat, a dok mu ne zatreba stoji u u neutrumu "dva u jedan"...:)

ve(h)geta :P

sagitarius
17-05-2017, 14:41
ve(h)geta :P

Ima anegdota da je Komšić izjavio kako je spreman da bude i bošnjački član Predsjedništva, a ako zatreba i srpski...:)

kiša
17-05-2017, 15:03
Ima anegdota da je Komšić izjavio kako je spreman da bude i bošnjački član Predsjedništva, a ako zatreba i srpski...:)

virujem -kako je ta vlast slatka, sve to triba ograničiti dva mandata i sikter na tržište rada ka i svi drugi a ne cili život palamuditi

sagitarius
17-05-2017, 15:14
virujem -kako je ta vlast slatka, sve to triba ograničiti dva mandata i sikter na tržište rada ka i svi drugi a ne cili život palamuditi

Pa tako i je, ali ako se poturčiš imaš pravo na dva bošnjačka mandata pa ako se pokrstiš imaš pravo i na dva srpska...he,he...:D

kiša
18-05-2017, 14:56
Pa tako i je, ali ako se poturčiš imaš pravo na dva bošnjačka mandata pa ako se pokrstiš imaš pravo i na dva srpska...he,he...:D

je u pravu si, ima tu još prostora moš biti i sejdić-finci :P

Puntar2.0
20-05-2017, 12:46
Tako je Tuđman u njegovoj knjizi „ Ljiljan i pepeo“ opisan kao poludivljak, koji na užas BHL-a, pred njim za vrijeme ručka brutalno trančira pečenu puricu, za razliku od decentnog, mudrog i profinjenog Alije Izetbegovića, čija je bošnjačko-muslimanska Armija BiH, prema BHL-u, osvjetlala građansko lice Europe.
----------------

http://slobodnadalmacija.hr/misljenja/vijesti-i-konteksti/clanak/id/485714/gaanje-tortom-bhl-a-u-beogradu-i-postjugoslovenska-sinteza

Zanimljiv taj Francuz Levy. Nekako iman osjecaj da se jako dobro slazu on i hrvatski veleposlanik u Francuskoj, Goldstein.

crni bombarder
20-05-2017, 14:02
Bice da je Alija pred njim zeljanicu jeo zlatnim kasikama, onim koje je obecao svom narodu.

sagitarius
20-05-2017, 14:32
Tako je Tuđman u njegovoj knjizi „ Ljiljan i pepeo“ opisan kao poludivljak, koji na užas BHL-a, pred njim za vrijeme ručka brutalno trančira pečenu puricu, za razliku od decentnog, mudrog i profinjenog Alije Izetbegovića, čija je bošnjačko-muslimanska Armija BiH, prema BHL-u, osvjetlala građansko lice Europe.
----------------

http://slobodnadalmacija.hr/misljenja/vijesti-i-konteksti/clanak/id/485714/gaanje-tortom-bhl-a-u-beogradu-i-postjugoslovenska-sinteza

Zanimljiv taj Francuz Levy. Nekako iman osjecaj da se jako dobro slazu on i hrvatski veleposlanik u Francuskoj, Goldstein.

Levy je u biti jedan nekonzistentan čovječuljak, koji je imao sve pretpostavke da ostane jedan od plejade slavnih francuskoh filozofa ali koji je krivo razumio da je nekom stalo do njegovog političkog stava u ex YU, protiv koje je kao uopće zajednice naroda lajao na sva usta, pa se je tako politički isprovaljivao, lajući na Hrvate u BiH, a onda i na Srbe, pa i na Bošnjake, valjda da ostane dosljedan svom nekakvom kritizeraškom imageu, unatoč činjenici da očevidno taj čovjećuljak uopće ne razumijeva ono o čemu pokušava da djeluje da ubijeđeno govori.

crni bombarder
20-05-2017, 19:12
Zrinjski na pragu titule, muslimani na aparatima, psuju jedni druge, Sarajevo uzelo bodove Zelji i sad kmece "samo sloga bosnjake spasava".

Gustam.

sagitarius
21-05-2017, 13:38
je u pravu si, ima tu još prostora moš biti i sejdić-finci :P

E, to bi odgovaralo muslimanima, tada bi "sejdić- finci" bio još jedan njihov član predsjedništva...pa bi ih imali dva, da uvijek mogu preglasat bilo hrvata, bilo srbina u predsjedništvu...
To bi oni i da unesu u Ustav, radi toga i postavljaju tezu o izmjeni Ustava na račun presude "sejdić-finci", pa ti onda pravi izmjene izbornog zakona i neka si Hrvati biraju svog člana...

kiša
04-07-2017, 11:31
U zemlji eraniji "rodilo " vastaša ma smilje je mala maca spram tomu :D, a otkupna cijena nikakva. Haman nikakva.
Po tko zna koji put pokazuje je kako je proizvodnja fašista tj vastaša temeljna preokupacija tzv antivašista jer jelte kak mož bit antivašist kad tojizih vašista nema. E onda ih triba svuda vidit. Provjereni način reketarenja hrvatskoga naroda, iznimno učinkovit već sedamdesetak godina, koji ustrajno i temeljito provode određene "strukture" za koje smo jedno vrime, očito iznimno naivni, mislili kako su nestali u bespućima povijesti.
Zapadna eranija posljednih godina iznimno aktivna u športskim aktivnostima u ljetnom vrimenu. Bio i turnir na Kočerinu. Na tom Kočerinu je župnik fra Mario Knezović. Fra Mario je iznimno aktivan s vjerničkim pukom, a jasno i glasno kritizira negativne društvene i političke eskapade hrvatskih "elita".
Jedna od ekipa dječaka uzela za ime svoje ekipe Crna legija . Oni su pobjednici turnira a fra Mario se fotkao s pobjedničkom ekipom. Ekipa u njihovim majicama s natpisom . I tu kreće obračun s fra Mariom.
Za one malo naivnije je priča kako je bit teksta zaštita malodobne dice.

Tekst koji vam prenosim je s Poskoka, autor nije potpisan, nije naveden niti izvor, na dnu teksta jedino stoji : Tags. Poskok.info

http://poskok.info/wp/odgoj-djecaka-na-kocerinu-crna-legija-bijedna-ustaska-koljacka-postrojba-kao-sportsko-rekreativni-ideal-mladima/

Grunf
04-07-2017, 12:17
Lijepo da se na Poskoku prenose četničke propagandne priče o hrvatskim zapovjednicima i postrojbama. Verodostojno. :kez Ono čime se nepogrešivo može uočiti četnička propaganda je kad čuješ da su naše postrojbe nabijale djecu na noževe, što je inače praksa četničkih postrojbi iz nedavnog rata i a onog drugog svjetskog. Nož i klanjaT su dio njihove ratničke tradicije, a ne hrvatske. U Višegradu se događalo nabijanje djece na noževe, ali to su radili četnici pa kad Srbi naprave propagandni film u kojem svoje običaje pripisuju Hrvatima onda znaš koliko bezočno i plitko lažu.

Što je više kleveta i laži, Jure i Crnci su nam miliji i draži. :D

kiša
06-07-2017, 14:04
Lijepo da se na Poskoku prenose četničke propagandne priče o hrvatskim zapovjednicima i postrojbama. Verodostojno. :kez Ono čime se nepogrešivo može uočiti četnička propaganda je kad čuješ da su naše postrojbe nabijale djecu na noževe, što je inače praksa četničkih postrojbi iz nedavnog rata i a onog drugog svjetskog. Nož i klanjaT su dio njihove ratničke tradicije, a ne hrvatske. U Višegradu se događalo nabijanje djece na noževe, ali to su radili četnici pa kad Srbi naprave propagandni film u kojem svoje običaje pripisuju Hrvatima onda znaš koliko bezočno i plitko lažu.

Što je više kleveta i laži, Jure i Crnci su nam miliji i draži. :D

iss poskok davno bio Poskok, ode nam u blavore:raspa

kiša
06-07-2017, 14:06
Odmorimo malo od zatupljujućih političkih teme i dvojbi, uživajmo malo u ljepotama moje zemlje eranijske uz rijeku Trebižat :pink
http://nedjelja.ba/hr/iz-zivota/reportaza/blagotvorna-rijeka-trebizat-s-rajskim-oazama-u-kamenjaru/529

crni bombarder
06-07-2017, 19:17
UStavni sud BiH odbio bosnjacku zalbu po pitanju izbornog zakona, Hrvati odnijeli veliku pobjedu.

Naravno, sarajevski mediji o tome izvjescuju usputno, akcenat daju na drugu odluku Ustavnog suda, "1. ozujka i 25. studenog nisu neustavni praznici" i osluskuju rekacije iz Dodikovog pasaluka.

Podli mundjosi.

Grunf
06-07-2017, 19:24
Možeš malo pojasniti?

crni bombarder
06-07-2017, 19:56
Pa da ne duljim, Bozo Ljubic je predlozio amandmane (ukratko, sprijeciti Bosnjake da biraju hrvatskog clana predsjednistva i sprijeciti da iz cisto bosnjackih zupanija poput Gorazda, u kojem zive mozda 3 Hrvata, u Dom naroda budu imenovani Hrvati) a Ustavni sud je podrzao ili izglasao podrsku tim amandmanima, prije par mjeseci, i uglavnom spomenuta je i majorizacija Hrvata.

Na to su se Bosnjaci zalili odnosno ulozili veto u obliku "ugrozavanja bosnjackih nacionalnih interesa", ali ih je danas Ustavni sud odbio.

U kratkim crtama, ako Bosnjaci ne pristanu na promjenu izbornog zakona onako kako to Hrvati zele, od naredne godine Federacija BiH nece imati nikakvu vlast. A Bosnjaci opstrukcije odluka ustavnog suda vec provode u Mostaru, godinama, tako da... sami ce biti krivi za totalnu blokadu Federacije i cijele drzave.

Oni imaju cilj instalirati novog Komsica, i od toga ne odustaju.

Ovo je mozda i prvi put da UStavni sud podrzi hrvatske zahtjeve, tamo ionako sve ovisi o strancima. Po 2 clana suda imaju Srbi, Hrvati i Bosnjaci, i 3 su stranca. Obicno stranci stanu na stranu Bosnjaka, ne i ovaj put.

Naravno, na njihovu stranu ce i ovaj put stati Visoki i americko veleposlanstvo. Vidjecemo na cemu ce zavrsiti.

Puntar2.0
06-07-2017, 22:59
Ameri nisu minjali veleposlanstvo, ne? Mozda se cudo dogodi i onaj poslusa sto mu je sapnula KGK o ravnopravnosti HB Hrvata.

crni bombarder
07-07-2017, 02:04
Nazalost, nisu.

Ali nije bitno tko je veleposlanik, politika se diktira u Washingtonu.

USA je dugo godina forsirala Bosnjake, ja mislim kao svojevrsnu nagradu prvenstveno Ankari a i ostatku arapskog svijeta, kao neki "znak dobre volje" i da pokazu kako "USA ne mrzi muslimane". Drugi razlog ne vidim, trenutno.

Medjutim, zadnjih mjeseci odnosi na relaciji Ankara-Washington su poprilicno zahladili, Amerikanci su poceli igrati na kartu Kurdistana, naoruzavaju Kurde i vec su poceli instalirati svoje vojne baze na sjeveru Sirije gdje su Kurdi.
Cijela ova ofenziva na Raqu o kojoj se prica vec dva tri mjeseca, zapravo je posao koji Kurdi odradjuju za Amerikance kojima je krajnji cilj velika avio i vojna baza pored Raqe, Al Tharwah ili Al Thabqa. Uspjesli su zauzeti bazu prije sirijske vojske, i po nekim pokazateljima, tu ce se smjestiti zracne snage US avijacije. Neki cak govore da ce napustiti Indzirlik NATO bazu u Turskoj.

Takodje, doslo je do preslagivanja snaga na bliskom istoku, Qatar je odjednom neprijatelj Americi, Turci imaju vojne baze u Qataru a Qatar koji se osjeca "ostavljenim", okrenuo se Teheranu.

U cijeloj toj prici, slabi i americka podrska Bosnjacima. Vidjecemo kolika je trenutno, oni i dalje imaju podrsku veleposlanstva US u Sarajevu ali uglavnom na nekim starim zaslugama.
Trump naravno nije radikalno promijenio americku vanjsku politiku kako je najavljivao, jer su ga posjetili "gospoda u crnim odijelima" kako ih Putin naziva. Rijec je naravno o pripadnicima ili odvjetnicima establishmenta, raznoraznim interesnim skupinama, ne smije se zaboraviti americka vojna industrija koja je preglomazna da bi jedan Trump mogao odjednom mijenjati smjernice kretanja, a takodje tu su i uvijek prisutni izraelski lobisti odnosno ljudi koji su dio US establishmenta a pripadaju cionistickim krugovima. Bar nije tajna koliko je jak zidovski lobi u USA.

Hrvatska ima sjajne preduvjete da odigra pametnu igru, medjutim Hrvatska nema politicare, nema vladu, nema celnike koji to mogu ili zele uraditi. Odmaknuti se malo od Brisela, pribliziti se Washingtonu, glumiti posrednika uostalom kako rade mudriji Slovenci koji se nude kao mjesto povijesnog sastanka Putina i Trumpa.
Ovaj nas kreten ide prijetiti Rusima nicim izazvan, a EU mu dijeli packe, pa sad imamo i EU i Rusiju na strani Slovenije po pitanju Pirana.

Kad imas idiota za premijera, i idiote koji glasuju za njega, ne mozes bolje ni ocekivati. Mada ja mislim da on i nije idiot, vec obicni briselski chato koji radi za tudje, ne za hrvatske drzavne interese.
A kako je moguce da se takav bezlicni lik tako lako instalira na celo Hrvatske, to je vec hrvatski dugovjecni problem. Kod Hrvata predsjednik postanes pricajuci viceve i notorne lazi, premijer nakon sto izdas glasace, a kad pocnes govoriti istinu, onda te proglase fasistom ili budalom.

kiša
10-07-2017, 10:55
kod nas vruće, šokirani "gradžani " aktivnosti prebacuju u veću brzinu :

"Odluka Ustavnog suda BiH koji je potpuno opravdano stavio izvan snage dvije odredbe Izbornog zakona koje su ranije proglašene neustavnim, a koje se odnose na popunjavanje federalnog Doma naroda, potpuno je zatekla bošnjačke političke elite u kojima posljednja dva-tri dana vlada nesnalaženje, nervoza i nemogućnost objašnjenja vlastitom biračkom tijelu kako je ovom odlukom potvrđeno da su Hrvati sve ovo vrijeme bili u pravu, piše Hrvatski Medijski Servis."

http://hms.ba/nervoza-sarajevskih-majorizatora-ustavni-sud-podijelio-bosnjacke-stranke/

kiša
16-10-2017, 13:40
http://www.dnevnik.ba/vijesti/karamatic-hocete-me-uvjeriti-da-je-10000-hrvata-zepca-napalo-300000-bosnjaka-video
Mario Karamatić gostovao o emisiji Nikoline veljković, teme zapravo uobičajene svi viču Hrvati-UZP-Hrvati-uzp
Nije loš Karamtić, ali reče javno kako "nema političkih pritisaka na pravosuđe u BiH".

kiša
16-10-2017, 13:43
https://narod.hr/eu/visnja-staresina-zasto-herceg-bosna-ne-moze-biti-katalonija
Višnja naljutila "moje " udbašiće ma di će ona kontra ercegbosne :P

"Međusobne razlike su drastične: u vodstvu, u njegovoj predanosti cilju i nacionalnim interesima, u obrazovanju, u trenutku. Ono što Katalonija ima, Herceg-Bosna nema."

Točno Višnja, nažalost osobe koje se bave politikom u Hrvata BiH nisu još uvijek uspjele napraviti zajedničku Strategiju opstanka razvoja i prosperiteta Hrvata u BiH koja bi bila obvezujuća i minimum ispod kojega niti jedna stranka koja želi predstavljati Hrvate ne može i ne smije ići u svom djelovanju. Ovaj baner o Kataloniji kao i mnoštvo drugih u Mostaru postavljaju aktivisti koji na takav način traže od svojih izabranih političara djelovanje u jasnom smjeru- hrvatska izborna jedinica HercegBosna .

Puntar2.0
17-10-2017, 22:22
SJEME TERORIZMA: Policija privela sedam bošnjačkih mladića zbog skrnavljenje spomenika braniteljima u Novom Travniku

Policija u Novom Travniku privela je u utorak sedam osoba koje su tijekom vikenda sudjelovale u skrnavljenju spomen obilježja braniteljima Domovinskog rata Hrvatskoga vijeća obrane (HVO), a mediji navode da su vandali bošnjački mladići.

Kako se navodi u priopćenju MUP-a Srednjobosanske županije, novotravnički policajci završili su kriminalističko istraživanje nad sedam osoba u dobi od 19 do 23 godine, koji se terete da su uništili križ sa spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima u Novom Travniku.
Mladići su priznali da su u noći s petka na subotu srušili spomen križ težak 70 kilograma te su ga odnijeli sa sobom.
Policija je navela inicijale vandala koji su počinili ovaj prekršaj, M.B. rođen 1997., S.L. rođen 1998., H.G. rođen 1998., S.A. rođen 1999., B.R. rođen 1997., M.P. rođen 1994. i M.S. rođen 2000. svi iz Novog Travnika.
Policija će protiv njih Županijskom državnom odvjetništvu u Travniku dostaviti izvještaj o počinjenom kaznenom djelu.
Mediji navode kako su počinitelji bošnjački mladići, te da se radi o kaznenome djelu počinjenom iz mržnje.Hina

http://priznajem.hr/novosti/hrvatska/sjeme-terorizma-policija-privela-sedam-bosnjackih-mladica-zbog-skrnavljenje-spomenika-braniteljima-novom-travniku/

Hoce oni hoce.

Grunf
18-10-2017, 09:57
Sad treba postaviti veći križ. :)

Inkvizitor
18-10-2017, 10:51
U sarajevu doveli neke da kao protestiraju protiv segregacije..tj dvije škole pod istim krovom..to je ono što su tražili u većinskim hrvatskim općinama kako muslimanska djeca ne bi učila po hrvatskom programu. kad su to dobili, sad traže ukidanje, vjerovatno da se samo uči po njihovom programu, fol ne smiju se djeca razdvajat

paradaoks je da u tzv RS baš to traže za što se u federaciji zalažu, dvije škole pod istim krovom..koja je to šizofrenija.

Puntar2.0
19-10-2017, 12:30
Njima je uzor ''RS'' to je sve sto moramo o tome reci.

kiša
19-10-2017, 14:01
U sarajevu doveli neke da kao protestiraju protiv segregacije..tj dvije škole pod istim krovom..to je ono što su tražili u većinskim hrvatskim općinama kako muslimanska djeca ne bi učila po hrvatskom programu. kad su to dobili, sad traže ukidanje, vjerovatno da se samo uči po njihovom programu, fol ne smiju se djeca razdvajat

paradaoks je da u tzv RS baš to traže za što se u federaciji zalažu, dvije škole pod istim krovom..koja je to šizofrenija.

to ti je stara priča, ko fole nekakva asocijacija srednjoškolaca, kad kreneš tragati tko je zapravo idejni vođa ne moš doći do toga, djeca se poluprivatno vrbuju jer škole ne bi ni smjele dopustiti službene aktivnosti neimenovanim organizacijama čije djelovanje zapravo verificira ministarstvo. dobro kažeš čista šizofrenija .

kiša
19-10-2017, 14:12
Slaven Raguž, HRS Mostar :NAS 100 000 BUDALA IZ "OVIH KRAJEVA"
http://www.hrsbih.org/index.php/vijesti/10-glavne-vijesti/298-nas-100-000-budala-iz-ovih-krajeva

kiša
27-10-2017, 13:10
Profesor Marko Tokić: Jesmo li osuđeni na nepotizam, korupciju i proizvodnju ulizica?
http://www.pogled.ba/clanak/profesor-marko-tokic-jesmo-li-osudjeni-na-nepotizam-korupciju-i-proizvodnju-ulizica/127066

prof Marko Tokić i Fra Mario Knezović na tribini u Mostaru, hdzovcima se diže kosa od njih :P

Grunf
03-11-2017, 11:36
http://cdn-narod.r.worldssl.net/wp-content/uploads/2017/11/Drvar_groblje_3.jpg?x81092

Spomen na vjerne mrtve ili Dušni dan katolički su vjernici u Drvaru obilježili kako i priliči – molitveno, pohađanjem grobova i paljenjem svijeća za preminule. Molitve odrješenja za pokojne moljene su na katoličkom groblju na Trninić brijegu, kao i kod devastiranih nadgrobnih spomenika na Šobića glavici, a potom je u privremenom bogoslužnom prostoru slavljena sv. misa za sve pokojne.

Javnosti je poznato da katolički vjernici u Drvaru nemaju svoju vlastitu crkvu, nego da već 22 godine bogoslužje obavljaju u preuređenim prostorijama nekadašnjeg društvenog doma „Partizan“. Isto toliko godina traju nastojanja drvarskih katolika, ali i političke opstrukcije općinskih vlasti, da se dobije komad zemlje na kojem bi se izgradila katolička župna crkva. U Drvaru je, naime, do 1949. postojala katolička crkva koja je te godine srušena i uklonjena naredbom tadašnjih komunističkih vlasti.

No, manje je poznato da se katolicima u Drvaru već desetljećima niječe i pravo na ukop na vlastitom groblju. Naime, drvarski su se katolici krajem 19. i početkom 20. st. ukapali, zajedno s pravoslavcima, na gradskom Šobića groblju. O tome i danas svjedoči nekolicina očuvanih katoličkih nadgrobnih spomenika na tome groblju.

Potom su se katolici počeli odvojeno pokapati na novoj lokaciji, blizu pogona Celuloze, no 60-ih godina prošlog stoljeća, zbog proširenja Celuloze, katoličko je groblje preorano, a dio nadgrobnih spomenika prenesen je na Šobića glavicu, blizu Šobića groblja. Tamo je i danas vidljiva nekolicina devastiranih nadgrobnih spomenika koji povaljani leže na zemlji.

Naseljavanjem katolika u Drvar i obnovom župe 1995., ukazuje se potreba za grobljem na kojem bi se pokapali katolički vjernici. Tadašnje Povjerenstvo Vlade HRHB za Drvar dodjeljuje privatni komad zemlje na Trninić brijegu za otvaranje katoličkog groblja i započinje se s ukopima preminulih. No, povratkom domaćeg srpskog stanovništva u Drvar, utvrđeno je da je taj komad zemlje u privatnom, a ne općinskom vlasništvu, i otada groblje, praktički, više nije u funkciji.

Budući da općinske vlasti nikada nisu dale komad zemlje za katoličko groblje, drvarski katolici svoje pokojne već 15-ak godina više ne pokapaju u Drvaru, nego ih odvoze u druga mjesta, najčešće u mjesta rođenja.

Nedavno su drvarski župnik, a potom i banjolučki biskup Franjo Komarica, uputili dopis načelniku općine Drvar Goranu Broćeti i predsjedniku Vlade Hercebosanske županije Ivanu Joziću, u kojem ih mole da se očituju o dodjeli zemljišta za izgradnju katoličke crkve u Drvaru.
Naime, početkom srpnja Općinsko vijeće Drvar donijelo je odluku kojom obvezuju načelnika općine da u roku 60 dana ponudi Župi Drvar tri prikladne lokacije za izgradnju katoličke crkve.

Budući da je od donošenja te odluke prošlo već četiri mjeseca, a ni Općina ni Županija se nisu oglasile po tom pitanju, katolici u Drvaru s pravom tvrde da se nastavljaju političke opstrukcije, te sumnjaju da su po tko zna koji put žrtvom političke trgovine SNSD-ovih općinskih vlasti u Drvaru i županijskih vlasti HDZ BIH u Livnu.

I dok drvarske srpske političke stranke, pitanje izgradnje katoličke crkve u Drvaru, pred domaćim srpskim stanovništvom prikazuju kao čin izdaje nacionalnih interesa, i kao pitanje „biti ili ne biti“, odn. propasti Drvara, hrvatski obnašatelji vlasti – na svim razinama u BiH, od općinskih, preko županijskih do federalnih i državnih – po pitanju izgradnje katolike crkve u Drvaru ponašaju se totalno „nemoćno“ ili nezainteresirano.

Hrvati katolici Drvara s pravom se pitaju, kako je moguće da se takva hrvatska vlast u BiH, kako za sebe tvrdi, bori za konstitutivnost i jednakopravnost hrvatskog naroda – npr. u Republici Srpskoj – a nisu u stanju izboriti se za konstitutivnost i jednakopravnost toga naroda u Federaciji BiH, u jednoj „većinski hrvatskoj“ županiji kao što je HBŽ, gdje se tom istom narodu, u gradu Drvaru već 22 godine uskraćuje jedno od temeljnih ljudskih prava, pravo na slobodu vjere – pravo ići u svoju vlastitu crkvu i pravo biti pokopan na svom vlastitom groblje.

Nažalost, po ovome je Drvar rijedak i jedinstven slučaj, ne samo u državi BiH, nego možda i u cijeloj Europi.

Inkvizitor
03-11-2017, 11:45
Eto ti Bh HDZ-era pandan njihvoj centrali Zagrebu. Drvar je u federaciji i pripada Hercegbosanskom kantonu ili kantonu 10 kako ga zovu u Sarajevu.

I da hoće, lako bi prisilili općinske vlasti u Drvaru da se ne ponašaju kao da su dio tzv RS..ali neće..nije ih briga..

GGospodin
03-11-2017, 13:40
Problem je izmedju ostalog i sto opcine u BiH imaju vece ovlasti nego recimo u HR. Drvar je jedino preostalo jako uporiste Srba u Hercegbosanskoj zupaniji, Glamoc im je iskliznuo iz ruku i sve je hrvatskiji, Grahovo je totalno propalo i ima solidnu hrvatsku zajednicu. Pod kapom Hercegbosanske zupanije oni su kako god okrenes odsvirali svoje. Ovi u Drvaru se jos nesto kurche ali na dugi rok i oni ce putem Grahova i Glamoca

west
03-11-2017, 19:58
http://www.tomislavnews.com/index.php/vijestitg/item/7654-foto-svecano-obiljezena-23-obljetnica-oslobodenja-kupresa

jako vazan datum i obljetnica...i jako dobra i nadahnuta propovijed svecenika....lijepo je vidjeti sve to zajednistvo..toliko jakih i kvalittenih osoba sa obiljezjima svojih postrojbi... drago mi je da sam bio dio danasnjeg okupljanja na Kupresu....

juanpablom
03-11-2017, 22:12
Problem je izmedju ostalog i sto opcine u BiH imaju vece ovlasti nego recimo u HR. Drvar je jedino preostalo jako uporiste Srba u Hercegbosanskoj zupaniji, Glamoc im je iskliznuo iz ruku i sve je hrvatskiji, Grahovo je totalno propalo i ima solidnu hrvatsku zajednicu. Pod kapom Hercegbosanske zupanije oni su kako god okrenes odsvirali svoje. Ovi u Drvaru se jos nesto kurche ali na dugi rok i oni ce putem Grahova i Glamoca
pa ne nužno.kako bi opstali Žepče, Usora....

GGospodin
03-11-2017, 22:44
Zepce i Usora su svoj poluautonomni status (veca samouprava nego u drugim opcinama) izborili u ratu, srpske selendre u HBZ to nisu. Usoru jos i razumijem ali pitanje je zasto su Zepcaci uopce pristali da budu dio muslimanske zupanije.

juanpablom
05-11-2017, 00:16
Zepce i Usora su svoj poluautonomni status (veca samouprava nego u drugim opcinama) izborili u ratu, srpske selendre u HBZ to nisu. Usoru jos i razumijem ali pitanje je zasto su Zepcaci uopce pristali da budu dio muslimanske zupanije.
samouprava je u skladu s ustavom, kako Žepču tako i Konjicu. u kojoj su mogli bit županiji?

GGospodin
05-11-2017, 00:40
Konjic je dio mijesane zupanije i preko nje ostvaruje svoje interese. Zepce je u muslimanskoj zupaniji ergo ima poseban status, zajedno sa Usorom. Tu npr. spada skolstvo, policija koji su u nadleznosti opcine umjesto zupanije. Mogli su traziti da budu dio SBZ. Ako moze Posavina iz dva dijela sto ne bi i to moglo.

juanpablom
05-11-2017, 23:45
Konjic je dio mijesane zupanije i preko nje ostvaruje svoje interese. Zepce je u muslimanskoj zupaniji ergo ima poseban status, zajedno sa Usorom. Tu npr. spada skolstvo, policija koji su u nadleznosti opcine umjesto zupanije. Mogli su traziti da budu dio SBZ. Ako moze Posavina iz dva dijela sto ne bi i to moglo.

Svaki kanton može na općinu i grad na svojoj teritoriji prenijeti ovlaštenja u vezi sa
obrazovanjem, kulturom, turizmom, lokalnim poslovanjem i humanitarnom djelatnošću te radiom i
televizijom, a dužan je to učiniti ako u pogledu nacionalnog sastava većinsko stanovništvo te općine,
odnosno grada nije većinsko stanovništvo u kantonu kao cjelini.

Ne znam s kim bi se Žepče spojilo kad je enklava? :nezna

GGospodin
06-11-2017, 00:24
Gdje si ovo iskopao? To se mozda odnosi na ZDZ ali u SBZ i HNZ zupanija kontrolira vecinu navedenog.

To sto je odvojeno ne znaci da ne moze biti dio druge zupanije. Vidi pod
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/%C5%BDupanija_Posavska

juanpablom
06-11-2017, 10:24
Gdje si ovo iskopao? To se mozda odnosi na ZDZ ali u SBZ i HNZ zupanija kontrolira vecinu navedenog.

To sto je odvojeno ne znaci da ne moze biti dio druge zupanije. Vidi pod
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/%C5%BDupanija_Posavska

pa to ti je Ustav FBiH, i lijepo ti piše svaki kanton(županija), a ne neki specifičan.
Žepče se ni ne treba spajati, ima ovlasti županije s obzirom na gore navedeni članak Ustava

GGospodin
06-11-2017, 13:36
To je wc papir. Evidentno je da tako ne funkcioniraju SBZ i HNZ.

juanpablom
06-11-2017, 20:37
nego kako funkcioniraju?

GGospodin
06-11-2017, 22:16
Ako si upoznat sa problemima oko skola u Jajcu i Kiseljaku znat ces da je npr. obrazovanje u nadleznosti zupanije. HNZ i SBZ su zajednicke zupanije i funkcioniraju po tom sistemu gdje dva naroda tvore vlast i zupaniju. Stoga nema "macehinskog" odnosa tih zupanijskih vlada prema Konjicu odnosno Kresevu.

juanpablom
07-11-2017, 18:26
Ako si upoznat sa problemima oko skola u Jajcu i Kiseljaku znat ces da je npr. obrazovanje u nadleznosti zupanije. HNZ i SBZ su zajednicke zupanije i funkcioniraju po tom sistemu gdje dva naroda tvore vlast i zupaniju. Stoga nema "macehinskog" odnosa tih zupanijskih vlada prema Konjicu odnosno Kresevu.
koliko ja vidim ustav ne poznaje zajedničke županije

GGospodin
08-11-2017, 09:40
To je stvar prakse, stanja na terenu.

kiša
30-11-2017, 11:05
Ivan Pepić napisao je :Odlučila se Hrvatska sramiti hrvatskog imena u ime raspadnutih fotelja, smrdljivih hodnika i derutnih metropola. Praljak im je Šund. Bio i ostat će, jer raspadnute, smrdljive i derutne stvari to traže.

Pročitajte više na: https://blog.vecernji.hr/izvan-granica/mucenik-i-hrvatska-i-izrael-9815 - blog.vecernji.hr
https://blog.vecernji.hr/izvan-granica/mucenik-i-hrvatska-i-izrael-9815

Eskel
15-01-2018, 03:35
Suživot gotovo pa nemoguć.

Oskvrnjivanje katoličkih spomenika u blizini Stoca
http://www.dnevno.ba/vijesti/oskvrnjivanje-katolickih-spomenika-u-blizini-stoca-120797/
Jesu li opet "bošnjački" policajci u pitanju ili da nije kakav hodžusija.

kiša
15-01-2018, 14:08
http://hms.ba/mostar-na-brdu-orlovac-oskvrnavljeni-kriz-i-spomenik-hrvatskim-braniteljima/
Nakon divljanja u općini Stolac jutros osvanuo i ovaj nered na brdu Orlovac. Inače ovo je brdo u Žovnici na putu Mo-Šb odmah na izlazu iz Mostara, jedno od mjesta gdje je JNA i srbofašisti imala položaj i držala Mostar u okružju. Do ovoga mjesta nije lako doći jer prilazni put nije uređen

Eskel
18-01-2018, 06:43
KGK se sastala sa "majkama Srebrenice"
One joj poručile bila si i ostala kraljica Balkana.
Munjira malo kasnila nije se mogla odlučit s kojim od pet džipova doći.

Kakva blamaža, koji smo mi pijuni zapada ovo je najbolji primjer.

kiša
19-01-2018, 14:01
bila nam je KGK, rezultate budemo vidjeli naknadno a evo i kritike rasporeda posjete :
http://www.dnevnik.ba/kolumne/kraljica-balkana-ili-predsjednica-hrvatske

Grunf
05-02-2018, 09:13
Ovo smeće od Inzka uz svog posilnog, nekog Belgijanca, radi sve na tome da Bošnjaci trajno biraju hrvatskog predsjednika i da više nikad nemamo premijera FBiH.

Kada u ovome dijelu zapnu razgovori, novi prijedlozi belgijskoga 'stručnjaka' ponovno iznenađuju. Tako na zatvorenim razgovorima, Eduard Daust zapravo inzistira na revidiranju presude Ustavnoga suda po Ljubićevoj apelaciji. Naime, Ustavni je sud izbrisao odredbe da se iz svake županije za Dom naroda bira po jedan Hrvat, Srbin i Bošnjak jer je ta odredba dovodila do narušavanja razmjernosti. Po Daustu, nema ništa prijeporno da primjerice Bosansko-podrinjska županija u kojoj živi 24 Hrvata, bira jednoga hrvatskog izaslanika u Dom naroda kao i Posavska županija u kojoj živi 36.000 Hrvata čime je razlika u vrijednosti glasa u dvjema županijama čak 1400 puta! Daust, međutim, to objašnjava činjenicom da je Ustavu Federacije BiH ta odredba još uvijek stoji. Zanimljivo, identično ponavljaju i bošnjačke stranke, te pokušavaju entitetski ustav staviti iznad Ustava BiH. Naime, te entitetske odredbe implicitno su suprotne Ustavu BiH jer ih je Ustavni sud izbrisao u Izbornom zakonu BiH.

https://www.hkv.hr/hrvatski-tjednik/28615-d-tolic-inzko-lagao-kolindi-grabar-kitarovic-ohr-rusi-odluku-ustavnoga-suda.html

Eskel
05-02-2018, 17:15
Gubernator iz Austrije, koruški Slovenac, koji je ujedno i najplaćeniji političar u Europi lupeta gluposti od kojih boli glava. Nedavno poslao izvješće o stanju u BiH, toliko glupo i nepovezano napisano da se čovjek usere od smijeha. Kao i kad daje izjave,lupeta nemožeš ništa povezat k'o da je pijan.
Glupo je što se nitko od Hrvata a i Srba ne buni protiv ovog visokog predstavnika koji ladno podržava bh muslimane dok glumi neku neutralnost. Lik je toliko odvratan da se ne bi ni posrao na njega. Mater bi svoju prodao a i jeb'o za porciju ćevapa. Smrad ušljivi. Vjerujem da je napunio svoju kasu i za praunuke.

Eskel
05-02-2018, 17:48
Komšo u svom stilu
http://dnevnik.ba/vijesti/komsic-izjednacio-treci-entitet-i-islamsku-republiku-u-bih

kiša
06-02-2018, 14:12
http://hms.ba/stvaranje-prometne-konfederacije-bih-i-srbije-2/

otomani i njihove povijesne sluge u zajedničkom điru...

Eskel
09-02-2018, 07:58
Čuljak ovdje trezveno analizira
http://www.dnevno.ba/vijesti/komentar-dana-ples-nacionalizama-pred-slijepom-publikom-123983/

west
11-04-2018, 13:04
ding dong :)

https://www.jabuka.tv/mozemo-bolje-hrvatska-zvona-zazvonila-u-sirokom-brijegu/

Puntar2.0
13-04-2018, 19:10
Meni se svidja sto radite, i da otvoreno ukazujete na probleme drustva u HB Hrvata. Samo nemojte izdati narod, ako pokrenete nesto, bija bi veliki gri, svaki zajeb stvara nove apoliticne i tuzne ljude.

west
22-04-2018, 00:08
hvala puntare...ovo sada vec ide puno sira prica nego kao dosad HRS sam. Hrvatska zvona su podrzali HRS i Hrs daje punu potporu udrugi Hrvvatska Zvona...uglavnom zakotrljalo se, i bice tu jos zvucnih imena i novih udruga koje ce podrzati ovu politicku borbu . Sinoc je Slaven Raguz gostovao u Bujici, probijamo medijsku blokadu i za ocekivati je da svanova prica poluci dobar rezultat na izborima u 10 mjesecu

Puntar2.0
22-04-2018, 21:08
http://www.youtube.com/watch?v=tzeJqFFrhF4

Pajdo
08-11-2018, 20:09
Pošto sam novi na forumu i pojma nemam ko je ko pa da vidimo :)

Link https://www.jutarnji.hr/globus/Globus-komentari/zasto-vatreni-zagovornici-herceg-bosne-sute-o-tragediji-vareskih-hrvata/8031365/?fbclid=IwAR3HVnqZsp82-LjSAhY3pEQyzIAakgPcRD-gQv4evwmf4ZqSrB8SR4dvJ10

Puntar2.0
08-11-2018, 20:26
To je onako pravo indexovski, mesicevski i zoran pusicko postavljeno.

Mi tu na forumu osudjujemo svaki zlocin nad Hrvatima, dal' sa strane Srba ili sa strane Muslimana. Neki zagovaraju treci, neki ne. Ja zagovaram.

Pajdo
08-11-2018, 20:29
Ma ja više i ne znam gdje sam došao,ko je vlasnik ovog foruma,ko je većina,mislim lokacija?

Grunf
09-11-2018, 10:56
Vlasnik je Hrvat iz Herceg-bosne, bosanskog dijela, a na njemu pišu Hrvati iz HB, Hrvatske i svijeta. A imamo i ponešta srpske i bošnjačke manjine. Ideal kakav će vladati u budućoj Hrvatskoj do Drine. :D

crni bombarder
09-11-2018, 11:14
Sve ti znas, jako si los takijas. Ali neka te, meni ne smetas.

Pajdo
09-11-2018, 11:18
Vlasnik je Hrvat iz Herceg-bosne, bosanskog dijela, a na njemu pišu Hrvati iz HB, Hrvatske i svijeta. A imamo i ponešta srpske i bošnjačke manjine. Ideal kakav će vladati u budućoj Hrvatskoj do Drine. :D

Kojeg Bosanskog dijela?
Orašje,Odžak?
Ili si se zayebucnuo pa pogriješio :)

Puntar2.0
09-11-2018, 11:25
U BiH uhićeno 8 Bošnjaka zbog jednog od najstrašnijih zločina – masakra nad Hrvatima u Križančevu Selu

Pripadnici državne policijske agencije (SIPA) uhitili su u četvrtak osmoricu Bošnjaka, bivših pripadnika Armije BiH optuženih za ratni zločin u Križančevu selu.

Prema priopćenju Državnog odvjetništva BiH osumnjičeni, a među njima su i bivši zapovjednici te pripadnici Armije BiH, uhićeni su na više lokacija u BiH zbog sumnji da su počinili jedan od najtežih ratnih zločina nad Hrvatima u ratu 90-ih.

Po nalogu tužitelja iz Posebnog odjela za ratne zločine Državnog odvjetništva uhićeni su Ibrahim Purić, Ibrahim Tarahija, Nijaz Sivro, Rušit Nurković, Almir Sarajlić, Šaćir Omanović, Kasim Kavazović u Sadik Omanović.

22. prosinca 1993. Križančevo selo – liječniku pozlilo kada je vidio kako je Armija BiH masakrirala Hrvate

Osumnjičeni su za vrijeme Domovinskog rata kao zapovjednici i pripadnici Armije BiH s područja Središnje Bosne i Viteza, postupali protivno odredbama Ženevskih konvencija o zaštiti ratnih zarobljenika i civilnih osoba za vrijeme rata, navodi državno odvjetništvo.

Osumnjičeni su da su počinili ratni zločin nad žrtvama hrvatske nacionalnosti počinjen na lokalitetu Križančeva Sela, Šafradina i Dubravice, gdje je 22. prosinca 1993. ubijeno najmanje 12 zarobljenih pripadnika HVO-a koji su se prethodno predali, kao i za brutalnu smrt i komadanje dvije civilne osobe, žene hrvatske nacionalnosti, zatim za pljačkanje i uništavanje imovine.

Tijela ubijenih razmijenjena su 40 dana nakon zločina, a na posmrtnim ostacima uočeni su tragovi zlostavljanja i odsijecanja dijelova tijela, stoji u priopćenju Državnog odvjetništva BiH.

Nakon ispitivanja osumnjičenih nadležni tužitelj donijet će odluku o zadržavanju osumnjičenih u pritvoru.

Današnje uhićenje smatra se početkom procesuiranja jednog od najstrašnijih ratnih zločina počinjenih prije 25 godina.

Pokolj u Križančevu Selu dogodio se 22. i 23. prosinca 1993. u središnjoj Bosni u sklopu velike vojne operacije bošnjačke Armije BiH protiv Hrvatskog vijeća obrane. Tada su u borbama ubijena 44 vojnika, a prema podatcima hrvatske strane veliki broj njih likvidiran je nakon zarobljavanja.

Još njih 30 odvedeno je nakon zarobljavanja te naknadno likvidirano. Tijela tih ljudi također su bila teško unakažena. Zločin u Križančevu Selu nije procesuiran ni pred Haaškim tribunalom.

Po podacima hrvatske strane u U Križančevu selu je ubijeno više od 70 hrvatskih civila i vojnika.

http://narod.hr/svijet/u-bih-uhiceno-8-bosnjaka-zbog-jednoj-od-najstrasnijih-zlocina-masakra-nad-hrvatima-u-krizancevu-selu

Bit ce zanimljivo viditi kako ce bh sudstvo odraditi ovaj slucaj, mene nekako hvaca osjecaj da ce to biti jos jedna u nizu farsa sa muslimanske strane.

Pajdo
09-11-2018, 11:26
Ispravno iliti pravilno,svatko neka odgovara za svoja nedjela. Pravda se traži na sudu.

Eskel
09-11-2018, 11:27
Čisto sumnjam da će biti nešto od ovoga mada je i ovo neki iskorak. Za Križančevo nikad nitko nije bio ni optužen

Grunf
09-11-2018, 11:32
SIPU drže Srbi i očito su odlučili malo prišarafiti Bošnjake. Prije tjedan-dva su ih hapsili za zločine nad Srbima, a sad hapse za zločine nad Hrvatima. Bošnjačko pravosuđe će odbaciti sve tužbe, a Srbi će kroz par dana pohapsiti Hrvate koji su počinili zločine nad Srbima kad im nisu dali da osvoje Orašje.

Pajdo
09-11-2018, 11:32
Čisto sumnjam da će biti nešto od ovoga mada je i ovo neki iskorak. Za Križančevo nikad nitko nije bio ni optužen

Da bi netko bio optužen, neko mora podnijeti tužbu,na osnovu tužbe se započinje svaki sudski postupak.
Al ako se vladari dogovore,onda priča ide u drugi smjer.

Puntar2.0
09-11-2018, 11:35
SIPU drže Srbi i očito su odlučili malo prišarafiti Bošnjake. Prije tjedan-dva su ih hapsili za zločine nad Srbima, a sad hapse za zločine nad Hrvatima. Bošnjačko pravosuđe će odbaciti sve tužbe, a Srbi će kroz par dana pohapsiti Hrvate koji su počinili zločine nad Srbima kad im nisu dali da osvoje Orašje.

Bas to, Srbi drze SIPU, a Muslimani sudstvo, tako da se igraju ping-pong, dok Hrvati drze nula u toj nakaradi od drzave.

Eskel
09-11-2018, 11:57
Pravosuđe BiH drži HDZ, aktualni ministar je Josip Grubeša. Dok je na Federalnoj razini Mato Jozić.

Pajdo
09-11-2018, 12:05
Bas to, Srbi drze SIPU, a Muslimani sudstvo, tako da se igraju ping-pong, dok Hrvati drze nula u toj nakaradi od drzave.
Držte lopova,jel tako?Iznad tebe ja sam napisao ovo; Da bi netko bio optužen, neko mora podnijeti tužbu,na osnovu tužbe se započinje svaki sudski postupak.
E sad, ti se možeš vaditi na sudstvo je ovako,pa onako al de prvo skoči pa onda reci HOP a ako ti se presuda ne sviđa,imaš mogućnost na žalbu pa međunarodni sud isl.

Ne,najlakše je po liniji najmanjeg odpora,....eto, ne može se ,nije naš sud,nisu naši ljudi isl. hajmo i tu prebrojavati krvna zrncad,ko je ko.

Galjego
10-11-2018, 10:07
Problem s ovim uhićenjima je sto su uhićeni izvršitelji zločina,a ne oni koji su zapovjedili ubojstvo.Nema odgovornosti za politiku izgona Hrvata iz BiH,koju su,nedvojbeno,osmislili Alija,Ejub,Sefer.Punjenje statistike-evo sudimo za sve zločine.

Eskel
10-11-2018, 15:31
Problem s ovim uhićenjima je sto su uhićeni izvršitelji zločina,a ne oni koji su zapovjedili ubojstvo.Nema odgovornosti za politiku izgona Hrvata iz BiH,koju su,nedvojbeno,osmislili Alija,Ejub,Sefer.Punjenje statistike-evo sudimo za sve zločine.

Pa Ejup Ganić je bio i od Josipovića odlikovan, za koje zasluge to ne znam...
https://www.maxportal.hr/vijesti/hrvatska/hsp-josipovic-odlikovao-ejupa-ganica-najveceg-ratnog-huskaca-u-bih-i-zlotvora-prema-hrvatima/

Pajdo
10-11-2018, 18:09
I Alija je bio od Tuđmana odlikovan i to najvećim odlikovanje - Lentom.

Puntar2.0
10-11-2018, 19:40
Objavljena knjiga Davora Marijana ‘Rat Hrvata i Muslimana u Bosni i Hercegovini od 1992. do 1994.’: ‘Odgovornost za rat nije ista, kao ni razmjeri zla’

Monografija hrvatskoga vojnog povjesničara Davora Marijana “Rat Hrvata i Muslimana u Bosni i Hercegovini od 1992. do 1994.” objavio je Hrvatski institut za povijest iz Zagreba.

“Rat u BiH sukob je triju konstitutivnih naroda za teritorij koji su Hrvati zahtijevali manje, Srbi znatno više, a Muslimani u cijelosti”, piše Marijan i dodaje kako su u tom nastojanju pripadnici svih triju naroda počinili zločine nad pripadnicima drugih dvaju naroda.

Govori kako je sukobljenim stranama zajedničko da su željele više od onoga što je bilo racionalno i u granicama mogućega. “Kako se rat širio, popis želja proširen je nastojanjem da pripadnika drugih dvaju naroda bude što manje na tom teritoriju”, ističe autor i dodaje kako je to zajednička crta svim akterima rata.

Veleposlanik SAD-a Kohorst: ‘BiH treba provesti reforme izbornog zakona’

“To ne znači, da se njihova uloga i učinak mogu izjednačiti. Odgovornost za rat nije ista, kao ni razmjeri zla počinjenoga nad pripadnicima drugih dvaju naroda”, piše Marijan i dodaje kako činjenica da je netko bolje naoružan i da je počinio najveći broj zločina ne mora značiti da je apsolutni krivac.

Ocjenjuje kako ni jedna od tri strane nema ekskluzivno pravo tumačiti rat te podsjeća kako se ustalila praksa da to pravo imaju isključivo Bošnjaci, koji se smatraju najvećom žrtvom.

Naglašava kako je tema ove knjige sukob Hrvata i Muslimana, što je bio središnji dio rata u BiH te kontekst u kojem se dogodio i njegove glavne značajke.

Podsjeća da se zahvaljujući utjecaju dobro umrežene političke i medijske skupine muslimansko-hrvatski rat već dva desetljeća u Hrvatskoj interpretira isključivo kao hrvatski krimen i tip sukoba koji “nije naš rat”.

Smatra kako spomenuta skupina podupire Bošnjake što podrazumijeva protivljenje legitimnoj politici Hrvata u BiH te potporu aktualnoj bošnjačkoj politici i njezinoj interpretaciji rata.

Naglašava kako je bošnjačka elita potpuno, a srpska najvećim dijelom stala iza naroda čiji su dio. Hrvatska elita bila je najviše podijeljena i intelektualci se uglavnom nisu usudili stati uz nacionalnu politiku.

Napominje kako različite poglede na uzroke i karakter rata u BiH ilustriraju neke tiskovine nastale relativno brzo poslije rata te dodaje kako to zorno pokazuju izdanja Udruženja Srba iz BiH u Srbiji i iranskim novcem financiranoga instituta Ibn Sina iz Sarajeva dok hrvatskoga pogleda uopće nema.

Marijan ističe kako se inzistiranjem na agresiji relativizira činjenica da se uglavnom radilo o ratu domicilnoga stanovništva na zajedničkom teritoriju. Teza o agresija/ma na BiH dominantna je unutar bošnjačke javnosti te u dijelu interpretatora koji Muslimane Bošnjake poistovjećuju s BiH, čime im daju status temeljnoga naroda napominje i dodaje kako to oni nisu bili ni prema odlukama ZAVNOBiH-a niti u Daytonskom sporazumu.

Ministar vanjskih poslova Slovačke o izborima u BiH: ‘Hrvati koji su se uvijek osjećali marginaliziranima sada će se još više osjećati tako’

Naglašava kako prema takvim gledištima Srbi i Hrvati iz BiH, iako konstitutivni narodi, agresori su na državu u kojoj su rođeni i u kojoj žive te u kojoj imaju jako dugu povijest, bogatiju i utemeljeniju od muslimansko-bošnjačke.

Knjiga “Rat Hrvata i Muslimana u Bosni i Hercegovini od 1992. do 1994.” (476 str.) podijeljena je na 23 poglavlja – polazišta, raspad Jugoslavije, BiH do referenduma o neovisnosti, političko organiziranje i strategije u BiH, legalno i legitimno, BiH tijekom rata u Hrvatskoj, eskalacija i rat u BiH 1992., ratna suradnja “prirodnih” saveznika, raspad sustava i ratno življenje, međunarodna zajednica, bojno polje, oružane snage, rat prije rata, kronologija za razumijevanje muslimansko-hrvatskoga rata, prvi veliki sukobi, rat u Hercegovini, rat u središnjoj Bosni, rat u dolini Vrbasa i rami, položaj HVO-a pod muslimanskom većinom, Washingtonski sporazum, Srbi i muslimansko-hrvatski rat, zločin i kazna te zaključno razmatranje.

Na kraju knjige je sažetak na engleskom jeziku, popis kratica, izvori i literatura te kazalo osobnih imena.

http://narod.hr/kultura/objavljena-knjiga-davora-marijana-rat-hrvata-i-muslimana-u-bosni-i-hercegovini-od-1992-do-1994-odgovornost-za-rat-nije-ista-kao-ni-razmjeri-zla

Pajdo
10-11-2018, 19:44
Hrvatska elita bila je najviše podijeljena i intelektualci se uglavnom nisu usudili stati uz nacionalnu politiku.
E sad,ko ili šta je nacionalna politika,kad svako tumači po svoje.

Puntar2.0
10-11-2018, 20:03
Nacionalni politika je sto veca dobit za sto veci dio Hrvata, to je valjda jasno. To sto rade Muslimani i Srbi onda i trenutacno.

Pajdo
10-11-2018, 20:09
Nacionalni politika je sto veca dobit za sto veci dio Hrvata, to je valjda jasno. To sto rade Muslimani i Srbi onda i trenutacno.
Uistinu?

Kako je na terenu?

Ja mislio da nešto tako naivno ti nikad ne bi mogao napisati.

Eskel
10-11-2018, 21:43
I Alija je bio od Tuđmana odlikovan i to najvećim odlikovanje - Lentom.

Dr. Tuđman je bio altruist, to ga je i koštalo.

Pajdo
10-11-2018, 21:52
E sad, po čemu se je to on žrtvovao za druge?
Do je Hrvatska krvarila u Saboru su se mijenjali zakoni za Kutlete,Todorići,Košutiće,Rajiće itd koji su u stvari bili uvodnici u 200 bogatih obitelji.
Jel znaš da je brat od tog Tuđmana privatizirao bivše menze i kuhinje od bivše JNA pa je spremao hranu za Hrvatsku vojsku u toku rata i kad sračunaš koliko je bilo obroka dnevno i neka je 1 euro zarade po obroku,koliko je to novaca na dan?

Eskel
10-11-2018, 22:03
Da znaš takijat ne bi spomenuo 200 Tuđmanovih obitelji, koje je izmislio Mesić. Laž s kratkim nogama.
Dok su Alija i Bakir se davili baklavom Abih ginula gladna i žedna. Koliko ono procentualno imate vojnih žrtvi.
Po nekima idu i do 70%. Sad ti izračunaj koliko je to u brojevima.

Pajdo
10-11-2018, 22:09
Da znaš takijat ne bi spomenuo 200 Tuđmanovih obitelji, koje je izmislio Mesić. Laž s kratkim nogama.
Dok su Alija i Bakir se davili baklavom Abih ginula gladna i žedna. Koliko ono procentualno imate vojnih žrtvi.
Po nekima idu i do 70%. Sad ti izračunaj koliko je to u brojevima.
Ko to mi u BiH?
Opet neka svrstavanja i puca mi neka stvar za Alijom i Mesićem,ja znam ko je bio Luka rajić prije rata a ko je u Tuđmanovo vrijeme ,kao i ko je Dejan Košutić ,koji je uz pomoć Djeda posatao bankar pa kako je cvjećar Todorić postao ovo što je danas a nigdje ni jedan cvjećar nije postao nenormalno bogat do u Tuđmanovo vrijeme.
Slučajnost?

Slika govori malo više:

http://shrani.si/f/2R/1U/4XlQfaci/1/istina-resnica.jpg

Puntar2.0
10-11-2018, 23:12
Uistinu?

Kako je na terenu?

Ja mislio da nešto tako naivno ti nikad ne bi mogao napisati.

Na terenu Muslimani hoce komplet Federaciju za sebe, a Srbi imaju svoju de facto drzavu u drzavi.

Pajdo
11-11-2018, 06:16
Na terenu Muslimani hoce komplet Federaciju za sebe, a Srbi imaju svoju de facto drzavu u drzavi.
To znam,to mi je jasno i to nije sporno jer su to činjenice,kao što Hrvati već upravljaju u zacrtanim granicama HB.

Jedno je šta je u Javnosti a drugo je kako je na terenu.

Eto,Orašje je HB kao neko slijepo crijevo,dakle,daleko od Hercegovine al tamo važe pravila HB a nikako pravila nekakvih muslimana ili Srba.
Takvo uređenje nakon više godina dogovaranja su potpisali Alija,Slobo i Franjo - to su činjenice.

Eskel
11-11-2018, 06:33
kao što Hrvati već upravljaju u zacrtanim granicama HB.

Tu su Muslimani samo najamni radnici i uglavnom se osjećaju kao nacionalna manjina. To je i tebi inozemstvo.

Pajdo
11-11-2018, 08:06
Tu su Muslimani samo najamni radnici i uglavnom se osjećaju kao nacionalna manjina. To je i tebi inozemstvo.
Kako se ko osjeća to nije moj problem i da,bilo gdje u BiH je za mene inozemstvo.

Eskel
11-11-2018, 10:10
Ne baš bilo gdje nego na određenim dijelovima.

Pajdo
11-11-2018, 13:23
Ne baš bilo gdje nego na određenim dijelovima.Eto,tu mi ti ne možeš imputirati gdj jeste a gdje nije,niti imam dokumente BiH,niti sam se rodio u BiH a niti sam ikada živio u BiH i ako bilo gdje krenem u BiH ja sam stranac.
PS. nemoj po sebi određivati nikome šta i kako.

Eskel
11-11-2018, 20:47
Eto,tu mi ti ne možeš imputirati gdj jeste a gdje nije,niti imam dokumente BiH,niti sam se rodio u BiH a niti sam ikada živio u BiH i ako bilo gdje krenem u BiH ja sam stranac.
PS. nemoj po sebi određivati nikome šta i kako.

Koliko sereš, za rekorda.

juanpablom
12-11-2018, 00:20
Držte lopova,jel tako?Iznad tebe ja sam napisao ovo; Da bi netko bio optužen, neko mora podnijeti tužbu,na osnovu tužbe se započinje svaki sudski postupak.
E sad, ti se možeš vaditi na sudstvo je ovako,pa onako al de prvo skoči pa onda reci HOP a ako ti se presuda ne sviđa,imaš mogućnost na žalbu pa međunarodni sud isl.

Ne,najlakše je po liniji najmanjeg odpora,....eto, ne može se ,nije naš sud,nisu naši ljudi isl. hajmo i tu prebrojavati krvna zrncad,ko je ko.
nema tužbe u kaznenom postupku.....i prestani kenjat

juanpablom
12-11-2018, 00:22
E sad, po čemu se je to on žrtvovao za druge?
Do je Hrvatska krvarila u Saboru su se mijenjali zakoni za Kutlete,Todorići,Košutiće,Rajiće itd koji su u stvari bili uvodnici u 200 bogatih obitelji.
Jel znaš da je brat od tog Tuđmana privatizirao bivše menze i kuhinje od bivše JNA pa je spremao hranu za Hrvatsku vojsku u toku rata i kad sračunaš koliko je bilo obroka dnevno i neka je 1 euro zarade po obroku,koliko je to novaca na dan?

nisu se mjenjali nego su se donosili zakoni o privatizaciji i pretvorbi, ali tebi je svejedno jer ti nemaš pojma o tome

Pajdo
12-11-2018, 08:53
nisu se mjenjali nego su se donosili zakoni o privatizaciji i pretvorbi, ali tebi je svejedno jer ti nemaš pojma o tome

Mijenjali,da bi se poslije uspješne "pretvorbe" opet vraćali na stari kolosijek.
Ne uči oca kako se djeca prave.

juanpablom
12-11-2018, 21:33
komičan si

Pajdo
12-11-2018, 21:39
Neki dan sam bio u Babinoj gredi,pa mi također jedan tako reče - da niste rođaci?

juanpablom
12-11-2018, 21:59
Neki dan sam bio u Babinoj gredi,pa mi također jedan tako reče - da niste rođaci?

nismo, samo obojica točno konstatiramo činjenice

Puntar2.0
13-11-2018, 16:13
Tko je sinoć zapalio dvije hrvatske kuće u Vitezu?

Sinoć oko 21 sat u Putkovićima kod Viteza izgorjele su dvije kuće Hrvata, Franje i Joze Brkovića.Franjo je obiteljsku kuću obnovio nakon rata i dolazio na imanje koje se zajedno sa zemljom koju su naslijedila njegova braća prostire na pet hektara.Jozo Brković je umro prije dvije godine a njegovu kuću naslijedila je njegova sestra Lucija Biljaka iz Nove Bile. Zoran Brković brat od Franje na opožarenom mjestu nam je izjavio:

Sinoć oko 11 sati od rođaka sam doznao da su zapaljene kuće moga brata Franje i Joze Brkovića našega pokojnog rođaka.Odmah sam otišao da vidim što se događa međutim policija je već bila na požarištu i vršili su uviđaj.Vatrogasci iz Viteza su brzo intervenirali tako da kuće nisu potpuno izgorjele.Dim i miris paljevine osjećao se na svakom koraku.Ne mogu ništa da prejudiciram tko je to učinio ali vidi se da je u Franjinu kuću palikuća ušao kroz prozor čak se i posjekao staklom jer se vide ostaci krvi na prozoru.Nadam se da će policija uspješno riješiti ovaj slučaj paljevine a ako ne riješi mi ćemo podnijeti krivičnu prijavu protiv nepoznatog počinitelja.Mogu samo još reći da nismo bili ni u kakvoj zavadi sa našim susjedima odnosno komšijama Bošnjacima sa Bukava, sela koje graniči sa Putkovićima“, kaže nam Zoran vidno potresen izgledom zapaljenih kuća. U mjestu Putkovići do rata je živjelo desetak obitelji Hrvata a nakon rata obnovljene su samo tri kuće. Dvije su zapaljene sinoć.Treća je ostala nedirnuta.

----
http://centralna.ba/tko-je-sinoc-zapalio-dvije-hrvatske-kuce-u-vitezu/

Slucajno?

HVO-110
08-01-2019, 15:11
Mislio sam ovaj post napisati pod temom Livna, završja, ali ću ipak ovdje, mada bi najpogodnija tema bila gospodarstvo HercegBosne.
Tražeći neke podatke na FZZPR pogledam publikaciju Socioekonomski pokazatelji po općinama FBiH za 2017. godinu i ostanem šokiran koiko mali izvoz i uvoz imaju općine Livno, Kupres, pa i Tomislavgrad.
Rama isto tako, živa katastrofa.

Livno izvoz 10.6 mil. KM uvoz 20.3 mil KM
Kupres izvoz 5.85 mil. KM uvoz 4.75 mil KM
Rama izvoz 7.13 mil. KM uvoz 3.85 mil KM
Tomislavgrad izvoz 28.6 mil. KM uvoz 71.3 mil KM

Da samo pokažem koliko je to loše, ove četiri općine zajedno imaju malo veći izvoz od Usore koji iznosi 45 mil. KM, dok je uvoz 18.5 mil KM.
Ovako na prvu nemam riječi.

juanpablom
15-01-2019, 22:38
Valentin Ćorić od sutra slobodan https://kamenjar.com/valentin-coric-od-sutra-na-slobodi/ :hrhb

west
26-01-2019, 15:55
https://www.bljesak.info/vijesti/politika/raguz-pretvorili-smo-se-u-tjerace-samih-sebe/260556

Picaferaj
26-01-2019, 20:54
http://www.youtube.com/watch?v=9ZBC_TpW3S8

Aleksa
28-01-2019, 21:59
Markovina o Deklaraciji HNS-a: Na to se čovjek može samo nasmijati

https://www.youtube.com/watch?v=qR_lyZOO9sY

Kakav car. Kamera ga snima iz žablje perspektive, a iza njega na polici stoje knjige o Jugoslaviji. :D
Je li moguće da je čovek toliko zaljubljen u Jugu, a doktor nauka, morao bi da bude kritičan i prema tom periodu?
Podseća me na jednog mogu druga koji obožava Tita, Jugoslaviju, KPJ i NOP. :D
Mogao bi da se druži sa Markovinom, ali član je SPS-a voleo je i Slobu, pa bi to mogla da bude prepreka tom druženju. :D

Grunf
28-01-2019, 22:40
Cijela jedna generacija povjesničara je zadojena jugokomunizmom u Hrvatskoj. Čul sam da se ne može povijest ni završiti ak ne furaš jugoljevičarske poglede, možda je to pretjerana ocjena, ali kad vidiš ovakve bedake onda vjerojatno ta ocjena nije ni tolko daleko od istine.

west
02-04-2019, 12:00
U medijima se govori o ne uspostavi vlasti na federalnoj razini bez izmjena izbornog zakona, a na istoj toj razini cvjeta postizborna suradnja novih/starih partnera. Donošenje protuustavnog Proračuna Federacije i posljednja odluka o podršci za garanciju kredita za izgradnju Bloka 7 TE Tuzla dokazi su kako je to uvjetovanje uspostave vlasti izmjenama izbornog zakona samo farsa.

Hrvatska politika i bez nove izvršne vlasti ima instrumente u rukama s kojima može natjerati partnere na intenziviranje razgovora o izmjenama izbornog zakona i implementaciji odluke Ustavnog suda s kojom bi se dugoročno onemogućila politička nametanja svake vrste. Na posljednjoj sjednici Predsjedništva HNS-a, predsjednik HRS-a Slaven Raguž je sugerirao legitimno izabranim hrvatskim predstavnicima u zakonodavnoj i izvršnoj vlasti da iskoriste te instrumente, osobito u zakonodavnim institucijama Federacije. Ako se već palo na ispitu prigodom donošenja Proračuna Federacije, koji je protuustavan budući da se pristalo na činjenicu da je kroz njega provučen i Proračun Grada Mostara, odlučivanje o garanciji za kredit za izgradnju Bloka 7 TE Tuzla i protivljenje hrvatskih predstavnika toj odluci je prigoda koja bi se mogla iskoristiti za vraćanje u fokus onoga što je Hrvatima trenutno najvažnije: izmjene izbornog zakona i osiguranje legitimnih izbora.

Predsjednik HNS-a i HDZ-a BiH Dragan Čović je pred cijelim Predsjedništvom izjavio kako će hrvatski zastupnici u Domu Naroda biti protiv odluke o garanciji za taj kredit i kako je izborni zakon prioritet nad prioritetima. Niti par sati nakon sjednice Predsjedništva HNS-a, vijest kako je Dom Naroda uvjerljivom većinom (46 za i 3 suzdržana) podržao odluku da Federacija bude garant Elektroprivredi BiH za kredit od 614 milijuna Eura.

Hrvatski zastupnici u novoizabranoj zakonodavnoj vlasti na razini Federacije, bez iole razumljive i argumentirane rasprave, su pristali na davanje garancije od 1,5 milijardi KM što čini oko 60% Proračuna Federacije. U slučaju nemogućnosti vraćanja istog od strane EP BiH, kredit će vraćati svi građani BiH. Ova odluka ne samo da je financijski suicidalna, nego je i protivna EU direktivama o slobodnom tržištu, o čemu se očitovala i Europska energetska zajednica, jer se garancija dala na cjelokupan iznos kredita, a ne na maksimalno 80%. EEZ je preračunala kako Vlada Federacije u biti kupuje osiguranje za EP BiH koje bi na komercijalnom tržištu vrijedilo blizu 200 milijuna KM. Toliko o EU integracijama i europskome putu BiH.

S druge strane, u nedavnim izjavama premijera Novalića, kroz kreditiranje izgradnje Bloka 7 TE Tuzla, spominjalo se ne samo financiranje Bloka 7 nego i određena financijska pomoć rudnicima. Dakle, već je najavio kako postoji mogućnost da određeni dio kredita ode u namjene koje nisu navedene u kreditu. Zna se kako svake godine Federacija financijski već „konsolidira“ svoje gubitaše sa preko 100 milijuna KM, sukladno zakonu o financijskoj konsolidaciji gubitaša, postavlja se pitanje što je sa Aluminijskim kombinatom? Što je sa tvrtkama koje gravitiraju na područjima gdje većinski žive Hrvati, a muku muče sa dugovima? Hrvatski predstavnici u vlasti, koje tobože nema jer nije došlo do izmjena izbornog zakona, bespogovorno i bez ovih pitanja digoše ruku za sve.

Poštovani predstavnici hrvatskog naroda, legitimno izabrani, ovim putem vam zahvaljujemo na dosljednosti i ustrajnosti. Neka vam je u slast sve ono što ste zauzvrat dogovorili za dizanje vaših ruku. Sve će to narod i buduće generacije na kraju platiti. Narod kojeg je sve manje i generacije za koje vas nije briga. Možete slobodno konstituirati vlast na federalnoj razini bez izmjena izbornog zakona, jer je očigledno kako ste sami sebi svrha. Nimalo ne sumnjamo da ćete to u konačnici i napraviti, te naći neko domoljubno opravdanje za to.

Predsjednik HRS-a
Slaven Raguž

Predsjednik ČNS-a
Mirko Vasilj

west
02-04-2019, 12:00
copy paste clanka mojih republikanaca ;)

Grunf
02-04-2019, 12:07
Vi zarađujete, a Bošnjaci finaciraju svoje socijalističke mastodonte, grade zgrade po Sarajevu i Tuzli, autoceste i nove blokove TE-a. Iako taj TE će im više štete napraviti nego koristi, već sad su najzagađenije područje u Europi sa svim tim termoelektranama i željezarama.

Pitanje je što su Hrvati dobili za ovo jamstvo. :nezna

kiler
02-04-2019, 21:23
Vi zarađujete, a Bošnjaci finaciraju svoje socijalističke mastodonte, grade zgrade po Sarajevu i Tuzli, autoceste i nove blokove TE-a. Iako taj TE će im više štete napraviti nego koristi, već sad su najzagađenije područje u Europi sa svim tim termoelektranama i željezarama.

Pitanje je što su Hrvati dobili za ovo jamstvo. :nezna

jamstva da neće biti problema sa financiranjem Aluminija :mmig

Inkvizitor
03-04-2019, 11:42
Ako Čović na HNA govori jedno a u praksu provodi drugi treba se povuć iz HNSa. Ne vidim logiku da to onda postoji kao alibi Čoviću.

Inkvizitor
03-04-2019, 11:44

Financiranje Aluminija je povlaštena cijena El energije koju je EpBih davno prestao isporučivat.

Grunf
04-04-2019, 00:00

Kakvo je to jamstvo, usmeno? :nezna Tvrdi ste pregovarači. Kad vam sjedne otplata 750 milijuna eura na vaša leđa bit će zanimljivo. Tolki kredit ni HEP ne uzima, a 4 puta je veća firma od EPBiH. :)

Mogli ste reći može jamstvo, ali provedite presudu ustavnog suda u Mostaru. Odmah se trguje, a ne u budućnosti, oni su uzeli kaj su htjeli, a vi ste dobili obećanje, ludom radovanje.

crni bombarder
05-04-2019, 12:11
Pricate napamet.

Vjerovatno su neke pare ispod stola ponudjene, ali od te gradnje vjerojatno nece biti nista.

Siroka je to tema puno sira od "sta smo mi dobili od toga".

Inkvizitor
08-04-2019, 13:11
sukob katoličke crkve i islamske zajednice oko crkve u Jajcu koja je po osvajanju od strane Osmanlija pretvorena u džamiju.

Iz aviona se vidi da se radi o crkvi. Zamisli tog bezobrazluka da tražiš da se to i danas preuredi u džamiju.

https://poskok.info/wp-content/uploads/2018/12/SV-LUKA.jpg

Grunf
08-04-2019, 13:29
To po uzoru na sultana koji bi Aju Sofiju opet pretvorio u džamiju. Ali nije im to Istanbul, naših je u Jajcu više. Istanbul je daleko, Alah je visoko. :D

west
19-06-2019, 10:27
https://www.dnevnik.ba/teme/slaven-raguz-za-dnevnikba-hrvati-nisu-spremni-na-zrtvu-situiranje-im-je-na-prvom-mjestu