PDA

Pogledaj Full Version : Katolibanizacija Hrvatske

Grunf
16-01-2017, 13:28
Alarmantni podaci su izašli u Večernjem listu. Katolibanizacija Hrvatske je poprimila drastične razmjere. :shock Ima li nam spasa? :pink :D

Broj mladih Hrvata koji danas vjeruju da postoji Bog je čak 78,7%. No, nisu svi ostali mladi oni koji ne vjeruju u Boga – svega 10,3% ne vjeruje u postojanje Boga, dok 11% ima još uvijek sumnje na to pitanje i traži odgovore, piše Večernji list.

Interesantno je te podatke usporediti s onima iz 1985. Samo 19,6 posto, tj. manje od jedne petine, vjerovalo je tada da uopće postoji Bog, a čak 56% čvrsto je vjerovalo da ne postoji. Pitanja i sumnje glede toga imalo je 24,4% mladih.

Usprkos tome što se i danas vjera u mainstream i drugim medijima proglašava nazadnom, konzervativnom i retrogradnom, a crkva je vrlo često predmet omalovažavanja i ismijavanja, veliki je porast vjere mladih Hrvata. Stoga taj porast vjere nikako se ne može dovesti u vezu sa pomodnošću ili trendom. I ne samo to, institucionalno organiziranje mladih u smislu vjere je u velikom porastu. Tako su danas mladi srednjoškolci i studenti u velikom broju članovi raznih molitveno-duhovnih zajednica kao neokatekumenski put, karizmatski pokret, mladi karmela itd. Tu su i razgranate organizacije koje su već dulje prisutne za mlade kao Frama (Franjevačka Mladež), SKAC (Studenti Katoličke Crkve), široko razgranati studentski vjeronauk itd.

Vrlo je interesantan podatak da svega 26% građana izjavilo da nikada ne ide na misu, dok je preko 30% izjavilo da ide barem jednom tjedno, a ostali više puta mjesečno ili ponekad. To potpuno mijenja tradicionalnu mantru društvenih ljevičarskih dušebrižnika da postoji veliki broj katolika koji uopće ne idu u crkvu. Naime, broj katolika u stanovništvu je oko 87%. Na taj način vidljivo je da velika većina katolika ide u crkvu barem ponekad, a samo manji broj deklariranih katolika ne ide nikada. Ono što je još interesantnije da je veći broj od tih ljudi koji ne ide u crkvu tvrdi da obilježava velike katoličke blagdane Uskrs i Božić na kulturološki, tradicijski ili obiteljski način.

http://narod.hr/hrvatska/komunistickom-totalitarizmu-petina-mladih-vjerovala-boga-danas-neovisnoj-hrvatskoj-gotovo-svi

philly
16-01-2017, 15:06
Prečudan mi je taj podatak o 20% vjernika 1985, možda kad se uzme u obzir cila jugoslavija...

Nije loše ako su istiniti podaci za postotak mladih vjernika, mada sumnjam s obzirom na slabu potporu desnici na izborima, naročito u gradovima.

pdv
16-01-2017, 22:17
Grozan mi je ovaj pojam katolibanizacija. Znam da je Grunf to postavio ironicno, ali oni koji su izmislili ovaj pojam su veci diktatori od samih diktatora. U svakom slucaju, lijepo je vidjeti da se mladi sve vise okrecu vjeru.

Inkvizitor
17-01-2017, 14:12
Ne znam za ove postotke ali ja i sestra smo baš za Badnjak i Božić konstatirali kako je puno manje svita u crkvama nego ranije.

Ranije, ne baš davno za te dane crkva je bila dupkom puna, ove godine popunjene klupe i nešto svita okolo, nema gužve.

skater
17-01-2017, 22:24
http://www.dnevno.hr/wp-content/uploads/2017/01/Ostojic.png

skater
17-01-2017, 23:11
Grozan mi je ovaj pojam katolibanizacija. Znam da je Grunf to postavio ironicno, ali oni koji su izmislili ovaj pojam su veci diktatori od samih diktatora. U svakom slucaju, lijepo je vidjeti da se mladi sve vise okrecu vjeru.

Ljevičarska kulturna hegemonija i monopolizacija na mišljenje se bliži svome kraju. Konzervativne snage koje se drže tradicionalnih vrijednosti koje "progresivne" odnosno regresivne lijevo-liberalne snage zovu zatucanima, preuzimaju vodstvo. Klatno ide prema desno. 60-ih godina su marksisti učinili dugi marš kroz institucije. Seksualna revolucija, danas LGBTQ, đenderizam revolucija, pokušaj rastakanja nuklearne obitelji, sve ono što su marksisti/komunisti nekada pokušali sprovesti preko leđa "radničke klase" na testnom poligonu Weimarske Republike, a danas preko manjina svih boja i oblika, "lumpeproletarijata", se bliži svome kraju.

Ako i dalje ljevica i liberali, uz zelene, socijaliste, komuniste, uključujući cuckservativce bude proguravala globalizacijske ideje, to će im biti kraj koji će završiti krvavo ali idioti ne mogu protiv sebe.

Nijemce koji pokušavaju zaustaviti suludu politiku otvorenih granica, ljevica, socijalisti, komunisti, zeleni zovu "nacistima" (nacionalsocijalistima) a PEGIDA, AfD je daleko od NPD-a i pravih esktremno desnih, etno-nacionalističkih ili nacionalsocijalističkih organizacija.

Zapravo svaku bijelu, europsku osobu koja se zalaže za očuvanjem rasnog, etničkog, kulturnog identiteta svojeg naroda ljevica naziva fašistom čime samo pokazuju svoju etnomazohističku, demonološku narav i ulogu korisnih idiota globalizacije kao i ideološku usmjerenost kulturnom-marksizmu.

"Katolibanizacija" je ljevičarsko ismijavanje kršćana, katolika aludirajući na njihovu navodnu zatucanost i nametanje konzervativnih vrijednosti nasuprot njihovih "progresivnih", kozmopolitskih, multikulturalnih vrijednosti koje će ih doći glave uz kolateralne žrtve ako se tim lijevo-liberalnim degenericima ne stane na kraj.

ZGabriel
17-01-2017, 23:28
podatak da je 1985. manje od 20% mladih izrazilo vjeru u Boga treba uzeti s debelom rezervom. to su bili najhrabriji.
vi niste živjeli u to doba u Jugoslaviji, ja jesam. i znam kako je bilo. :zubo trebalo je proći pored stanice milicije, općine i zgrade gradskog komiteta da bi se došlo do crkve.
no to nije tema članka, očito, tema je prestrašna činjenica da se mladi okreću Bogu. :shock unatoč svesrdnim pokušajima debilizacije društva.