PDA

Pogledaj Full Version : Tuga

pdv
24-10-2016, 23:36
Otvaram ovu temu ovdje jer ne znam gdje bi drugo, a Grunf i Inkvi mi zasigurno ne bi dali pdf Psihologija jer se boje da im ne preuzmem forum kad mi krene zarada na mom pdf-u ili da ne izradim njihov psihološki profil. Iskreno, ovog drugog se i ja bojim :011

Dakle, sami naslov kaže - tuga. Kako se nosite s tugom i mislite li da se znate nositi s tugom? Jeste li jedan od onih tipova koji sve skuplja u sebe ili imate neke mehanizme kojima izbacujete tu nakupljenu negativnu energiju? Plačete li, jeste bijesni, krivite li drugoga ili sebe?

Slušam :kruna

moonlight
25-10-2016, 00:55
Tuga se ne skuplja , ona se proživljava, bez toga ne ide.
Ako govorimo o tuzi i ljubavi, ona je dobrodošla, to je škola, a i trenutak najljepšeg, tragedije nisu tuga, to je puno strašnije.
Postoje tuge kojima ne doprinosiš, koje te snađu, šokiraju, i od kojih se ne oporavljaš, ili misliš da si oporavljen, pa na koncu shvatiš da su te promjenile.
Najgore su one tuge na koje nemaš utjecaj, nisi bio prisutan kada su se događale, jednostavno su te iznenadno snašle, smrt bližnjih, rat, stradanja...
Tuga i inače ne priprema, jednostavno te snađe, ljubavne tuge nikada nisam doživljavao kao traumu,one ne ozljeđuju trajno, od njih ostaju neka puno ljepša sjećanja.
Ja recimo ne mogu smisliti sprovode, to su trenuci kada trebamo dati toj dragoj osobi ono najbolje od onoga što je utkala u nas, a mi stojimo kao drvo, naš oproštaj od nje su dva , tri stiha i neka žalopojka, to ne volim.
Ne znam jesu li Tuga i Buga ikada bile sestre, ali Tuga čovjeka uvijek čini boljim, kroz nju se propitkuješ, ona te bistri, učiš, a patnja uvijek daje bolje rezultate nego suhi hedonizam.

Što bi rekao Cesarić u pjesmi o Matošu, bitno je da" Tvoje patnje nisu uzaludne"....

Tuga se cijedi , ja volim stvari koji o tuzi progovaraju bez patetike...npr...

https://youtu.be/FMcMb5d79RQ

pdv
25-10-2016, 21:16
Naravno da se proživljava kao i svaki osjećaj ili stanje. Pitanje je samo pustiš li je da prođe kroz tebe i ideš dalje ili skupljaš u sebi nemoć i bijes pa osjednom pukneš. Različite su reakcije i svako se na drugačiji način nosi s tim. Ja vjerujem da je svaki osjećaj i svaki trenutak u životu na neki način škola kako si i napisao. Sve nas to brusi da postanemo ljudi kakvi želimo biti, odnosno kakvi po svojoj prirodi i jesmo samo se malo po putu izgubimo.

Mislim da svaki dobar osjećaj mora imati i svoju suprotnost jer tako čine savršen krug i daju ti mogućnost učenja. Recimo, kako bez siromaštva spoznati blagoslov bogatstva. Kako bez patnje spoznati blagoslov ljubavi itd. Čovjek mora iskusiti da bi bio bolji i da bi bio sposoban osjećati i cijeniti značaj.

Puntar2.0
25-10-2016, 21:20
Mislin da je vazno dopustati bol, i tugu.

Recimo, kad su mi rekli da za starog nema spasa zaplaka san ki klinac, a dugo nisan, a imali smo svoje probleme.

Ove manje napade je dobro kratko proziviti, samo se ne izgubiti.

pdv
25-10-2016, 21:33
Jasno, treba razlikovati tugu od depresije koja je ozbiljan psihički poremećaj. Suze su jedan od načina kojima i ja uglavnom rješavam skoro sve probleme :kez Plačem kad sam tužna, nemoćna, bijesna, kad me netko jako zasmije pa mi suze vrcaju :kez Mislim da su suze odličan način čišćenja loše energije i suočavanja tijela s nečim što je bolno. Pustiš tijelu da odradi to i onda skupljaš snagu za dalje.

kiša
26-10-2016, 12:54
Otvaram ovu temu ovdje jer ne znam gdje bi drugo, a Grunf i Inkvi mi zasigurno ne bi dali pdf Psihologija jer se boje da im ne preuzmem forum kad mi krene zarada na mom pdf-u ili da ne izradim njihov psihološki profil. Iskreno, ovog drugog se i ja bojim :011

Dakle, sami naslov kaže - tuga. Kako se nosite s tugom i mislite li da se znate nositi s tugom? Jeste li jedan od onih tipova koji sve skuplja u sebe ili imate neke mehanizme kojima izbacujete tu nakupljenu negativnu energiju? Plačete li, jeste bijesni, krivite li drugoga ili sebe?

spremljen mi u inbox link na "savršenog mužjaka " za me
http://direktno.hr/en/2014/sport/65291 ja sva ustreptala uzela tipkati odgovor kad tamo block reply , draga pdv jako sam ti tužna :nezna

pdv
27-10-2016, 00:28
spremljen mi u inbox link na "savršenog mužjaka " za me
http://direktno.hr/en/2014/sport/65291 ja sva ustreptala uzela tipkati odgovor kad tamo block reply , draga pdv jako sam ti tužna :nezna

Draga moja kišo,

jedini odabranik tvog srca i savršeni mužjak u tvojim očima nije nitko drugi doli mladi Grunf. Ovo blokiranje ti šalje tvoja podsvijest jer se osjećaš krivo što ideš gledati fotošopirane mišiće mladića iz Like kad jako dobro znaš da je i Grunf podjednako vješt u fotošopiranju. Ustreptalost bića ti se javila kao posljedica krivnje koju moraš izbaciti iz sebe tako što ćeš svoje misli preusmjeriti na Grunfa. Slažem se da on nije dobar u ovoj disciplini obaranja ruku, ali nema vještijeg sportaša od njega kada je u pitanju odbijanje zainteresiranih i vrućih dama u vrelim disko noćima. Dakle, fokusiraj se na Grunfove pozitivne strane, a osjećaj krivnje eliminiraj tako što ćeš samo u njegovom inboxu ''visit''.

Tvoja premila i milostiva pdv :bokic

kiša
27-10-2016, 12:49
Draga moja kišo,

jedini odabranik tvog srca i savršeni mužjak u tvojim očima nije nitko drugi doli mladi Grunf. Ovo blokiranje ti šalje tvoja podsvijest jer se osjećaš krivo što ideš gledati fotošopirane mišiće mladića iz Like kad jako dobro znaš da je i Grunf podjednako vješt u fotošopiranju. Ustreptalost bića ti se javila kao posljedica krivnje koju moraš izbaciti iz sebe tako što ćeš svoje misli preusmjeriti na Grunfa. Slažem se da on nije dobar u ovoj disciplini obaranja ruku, ali nema vještijeg sportaša od njega kada je u pitanju odbijanje zainteresiranih i vrućih dama u vrelim disko noćima. Dakle, fokusiraj se na Grunfove pozitivne strane, a osjećaj krivnje eliminiraj tako što ćeš samo u njegovom inboxu ''visit''.

Tvoja premila i milostiva pdv :bokic

draga moja milostiva pdv, sve sam te razumila što mi pišeš ma mi lakše nije, grunfov inbox davno bio spreman za temeljito renoviranje ali on kakav je i to bi ...prespavao :nezna

pdv
27-10-2016, 16:15
Draga kišo,

ne opterećuje se s Grunfovim inboxom. Sve kompromitirajuće sam mu ja obrisala tako da ne moraš brinuti kako je bio nevjeran i slično. Nema razloga da budeš tužna.

Tvoja pdv :love

p.s. provjeri svoj inbox :kez

zlatna ribica
27-10-2016, 18:57

Ronim suze dok ne presušim..

pdv
27-10-2016, 21:11
Ronim suze dok ne presušim..

I ja, ali moraš priznati da to oslobađa :kez

zlatna ribica
27-10-2016, 21:56
I ja, ali moraš priznati da to oslobađa :kez

Da, pročisti to, i padne neka težina sa srca, poslije je lakše podnijeti.

pdv
27-10-2016, 22:18
Da, pročisti to, i padne neka težina sa srca, poslije je lakše podnijeti.

Jasno, izbaciš to iz sebe pa je onda lakše krenuti dalje.

teenager
30-10-2016, 23:55
Ponekad me uhvati tuga, kad se sjetim nekih tužnih stvari, pa mi se onda čini kao da život nema više smisla, pa onda opet prođe, pa zaboraviš na to, i tako...

pdv
05-11-2016, 20:12
To je normalno. Svi doživljavaju takve periode, ali je bitno da brzo prođu i da se vraćaš natrag u igru. Život uvijek ima smisla. Dok god nekoga možeš usrećiti, pa makar i samo svojim prisustvom ili osmijehom, ima smisla.

Humphrey
05-11-2016, 21:03
Tuga je bitan dio života,u njoj treba uživati.

Humphrey
06-11-2016, 13:02
http://factoflife.net/upload/images/20160831/quotes-on-sadness.jpg

pdv
06-11-2016, 22:26
Uopće se ne bi složila sa ovim. Bol i patnja su možda osjećaji koji nas tjeraju na propitivanje i jačanje vlastite osobnosti, ali i totalno suprotne emocije nam pokazuju da smo živi.

Komari
06-11-2016, 22:57
.
Tuga je kad polažeš sve nade u nekoga, i vjeruješ , a onda ti doleti nožina u leđa i probode kroz srce da na prsima vidiš vršak.
Tužan si zbog izgubljena vremena.

Ujedno si i sretan si u tom momentu što si vjernik jer znaš da te Jedan nikad neće iznevjerit

Komari
06-11-2016, 23:06
.
A kad se kreneš prošetavat po onkološkim odjelima ZG bolinica i ka provedeš nešto vremena i dana na tim odjelima, uhvati te baš ona neka tuga kad vidiš koliko mladih i kvalitetnih žena proživljava možda zadnje dane svoga života, a toliko toga još imaju za dat .

E to je baš tuga.

pdv
06-11-2016, 23:09
.
Tuga je kad polažeš sve nade u nekoga, i vjeruješ , a onda ti doleti nožina u leđa i probode kroz srce da na prsima vidiš vršak.
Tužan si zbog izgubljena vremena.

Ujedno si i sretan si u tom momentu što si vjernik jer znaš da te Jedan nikad neće iznevjerit

Zato što ne znamo bezuvjetno voljeti. Uvijek očekujemo nešto od nekoga jer smo uložili ljubav, vrijeme itd. pa razočaranje bude i veće.

Komari
06-11-2016, 23:13
Zato što ne znamo bezuvjetno voljeti. Uvijek očekujemo nešto od nekoga jer smo uložili ljubav, vrijeme itd. pa razočaranje bude i veće.

Razočaranje nije isto što i tuga.

Mislim razočaraš se kad ti vakula obeća sunce a osvane kiše, al nisi tužan , samo si skužio da ćeš morat kišobran ponit umisto sunčanih..
Mislim da jedino mater bezuvjetno voli

pdv
06-11-2016, 23:19
Razočaranje nije isto što i tuga.

Mislim razočaraš se kad ti vakula obeća sunce a osvane kiše, al nisi tužan , samo si skužio da ćeš morat kišobran ponit umisto sunčanih..
Mislim da jedino mater bezuvjetno voli

Nije, ali obično izaziva tugu i negativne emocije jer se vežeš za neko očekivanje i nadu. Kada to izgubiš nađe se u tebi i praznina, a ona je obično popraćena tugom.

Obično kažu da roditelji bezuvjetno vole, ali ja mislim da mi ljudi nismo sposobni za tu vrstu ljubavi. Odnosno, sposobni su samo rijetki od nas.

Komari
06-11-2016, 23:32
.
Sposobni jesmo možda u početku,
a s vremenom kad skužiš da time netko može tobom manipulirati i da se to obilato koristi na tvoju štetu onda se podsvjesno stvori obrambeni mehanizam i postaviš granice i uvjete.

pdv
06-11-2016, 23:39
Pa ne znam baš. Mislim da mi uvijek prvo postavimo uvjet za ljubav. Tako naš svijet funkcionira. Konkretno kod odabira partnera, svi postavljamo uvjete jer imamo neke određene kriterije koji nas privuku toj osobi. Ne kažem da ne znam iskreno i jako voljeti, ali bezuvjetno teško da itko može. Osim baš, baš produhovljenih osoba.

Puntar2.0
11-11-2016, 10:57
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/449618/ja-sam-mate-braovic-nemam-struje-nemam-vode-i-nemam-zene-nemam-nista-osim-jedne-zelje-ne-zelim-vise-zivjeti-u-mraku

E jebiga.

Komari
11-11-2016, 11:29
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/449618/ja-sam-mate-braovic-nemam-struje-nemam-vode-i-nemam-zene-nemam-nista-osim-jedne-zelje-ne-zelim-vise-zivjeti-u-mraku

E jebiga.

Ne razumin šta je ovde tužno?

Čovik je kolikomisečini zdrav otiša u penziju s 30 i kojon godinom.
Penzija mu je veća nego u nekih koji su radili skoro ili cili radni staž.

Pričnije mu je bilo izgradit komin nego uvest struju i izradit wc u kući.

U čemu je kvaka?

: upitniciiznadglave:

Puntar2.0
11-11-2016, 11:45
Men' se cini da bi drugacije pricala da je u pitanju ocvala, neudata gospodja koja bi srala u poljski wc i zivila u bunkeru.

Komari
11-11-2016, 11:54
Men' se cini da bi drugacije pricala da je u pitanju ocvala, neudata gospodja koja bi srala u poljski wc i zivila u bunkeru.

Meni se čini da tebe peru frustracije, jer u primjeru ovoga lika ne vidim ništa tužno.
Kao što ništa tužno ne bi vidila i da je žena posrijedi .

Dakle spol je potpuno nebitan ovdje.
Zašto je tebi bitan, to me uistinu ne interesira.

NorthStand
12-11-2016, 06:27
a je ga i ti znaš srat, reći da ovo nije tužno u vrijeme kada cijeli svijet ima struju, je stvarno krkanizam.

naravno da je tužno da danas ljudi nemaju struju, a Tesla je prije 80+ godina izmislio sve što je potrebno za normalnu rasvjetu, a upravo njegova rodna lika živi u mraku kao i dobar dio ostatka hrvatske koji je u ovim ognjištarskim krajevima, a ovi urbani napredni građani partizanske orijentacije su u udobnim stanovima i rasvijetljenim kaminima, ženo prestani siktati otrov, ženo vrati se na put božji, ženo oženi se. :D

NorthStand
12-11-2016, 06:28
http://www.youtube.com/watch?v=IFf0jfaU-wY

vrijeme je da zasviramo, tugooooo mooooojaaaaa :de

Komari
13-11-2016, 15:22
a je ga i ti znaš srat, reći da ovo nije tužno u vrijeme kada cijeli svijet ima struju, je stvarno krkanizam.

naravno da je tužno da danas ljudi nemaju struju, a Tesla je prije 80+ godina izmislio sve što je potrebno za normalnu rasvjetu, a upravo njegova rodna lika živi u mraku kao i dobar dio ostatka hrvatske koji je u ovim ognjištarskim krajevima, a ovi urbani napredni građani partizanske orijentacije su u udobnim stanovima i rasvijetljenim kaminima, ženo prestani siktati otrov, ženo vrati se na put božji, ženo oženi se. :D

Da ponovim
Što je ovde tužno?

Čovik je kolikomisečini zdrav otiša u penziju s 30 i kojon godinom.

Penzija mu je veća nego u nekih koji su radili skoro ili cili radni staž.

Pričnije mu je bilo izgradit komin nego uvest struju i izradit wc u kući.

I onda država kriva.

Je, u tome šta mu je dala penziju s trideset umisto da ga je poslalo na ratište.

NorthStand
13-11-2016, 18:25
naravno da država nije kriva, ali bi bilo lijepo da država skrbi o ovakvim ugroženim socijlanim slučajevima, a ne da se puni kesa staziću i ostaloj četničko partizanskoj bagri u saboru.

Komari
13-11-2016, 18:40
naravno da država nije kriva, ali bi bilo lijepo da država skrbi o ovakvim ugroženim socijlanim slučajevima, a ne da se puni kesa staziću i ostaloj četničko partizanskoj bagri u saboru.

Ali on nije socijalni slučaj.

NorthStand
13-11-2016, 19:34
Ali on nije socijalni slučaj.

meni izgleda da je, čim ne može struju provest i čim nema svijetla u svom stanu, evo tebi nagradno pitanje, što ne bi bilo ljepše da recimo umjesto staziću ljetovanje platimo ovom čoviku struju ? :kez

jebote, ovaj ljetuje za 7 kuna, totalna sprdačina u državi od tih antifašista i njihovog licemjerja, a onda se otvori huda jama pa vidiš koliko su zapravo humani moranli i lijepi. jebo im pas mater svima, i nadam se iskreno da će doći dan kad će živjet oni i njihove porodice gore nego ovaj nesretni čovjek.

jer ovaj čovjek možda i nije znao u životu sve radit kako treba, ali sam siguran da ne živi ugodno od mržnje prema hrvatskoj i hrvatima. i već to je dovoljno da mu se provede struja. e alli ne, u hrvatskoj će struju i ljetovanje za 7 kuna dobiti četnik stazić zamaskiran u antifašista i partizana, jer to i retardirani hrvati puše da su partizani bili samo antifašisti a ne i komunisti. ono kao da je samo na ovim prostorima postojo paritzanski pokret, pa se ne zna kakav je to pokret, odnosno kakvog karaktera.

jebote ne razumjete jednostavno ne razumjete i nećete nikada ni razumjet, koliko se meni ta gamad gadi. jednostavno gadi, a onda vidim ovakve slučajeve gdje čovjek nema struje u 2016 pa to je za ne povjerovat dok gamad ugodno živi na grbači njega i svih ostalih normalnih ljudi u ovoj državi.

Komari
13-11-2016, 20:09
.
North nisam od tebe očekivala da ćeš govorit ko ovi naši antife i ljevičari tipa

zašto dajemo crkvi
zamislite koliko bi se vrtića tom lovom moglo napravit

:kez

NorthStand
13-11-2016, 20:38
.
North nisam od tebe očekivala da ćeš govorit ko ovi naši antife i ljevičari tipa

zašto dajemo crkvi
zamislite koliko bi se vrtića tom lovom moglo napravit

:kez

pa ja to nisam ni govorio, ja govorim isključivo o ovakvim nesretnim slučajevima, koji zbog stazića i pupovca nemaju struju.

teenager
07-12-2016, 20:10
Ponekad stvarno ne možeš shvatit kako se neke stvari u životu dogode...

pdv
09-12-2016, 18:22
Odma smo ti rekli da ne mišaš vire :kez