PDA

Pogledaj Full Version : Bob Dylan dobio Nobelovu nagradu za knjizevnost

Grunf
13-10-2016, 17:35
Cestitke najboljem knjizevniku nasega vremena na zasluzenoj nagradi. :cheer

Puntar2.0
13-10-2016, 19:53
Pupovac u transu, Matija B. cupa kosulju sa sebe, a tri M su naostrile pera da napisu kolumnu o Bobu hrvatoljubu Dylanu....Dylane, mi nebi ratovale!

pdv
13-10-2016, 21:02
Sve ide u tom smjeru da bi sljedeća nagrada za književnost mogla biti moja. Drago mi je da su neki od vas to prepoznali i već sada mi dali glas :kava

franjevac
13-10-2016, 21:38
taj nobel postao ko ono kad jergović,dežulović,pavičić i ekipa dijele sami sebi nagrade

Grunf
13-10-2016, 22:45
Otkad je Obama dobil Nobela za mir, to je sluzbeno postala sprdancija od nagrade.

ZGabriel
14-10-2016, 08:21
Dylan je dobar pjesnik, zašto ne bi dobio Nobelovu?
to što je neupućen u našu povijest je drugi par opanaka.

Grunf
14-10-2016, 11:14
Ma to je čista farsa američke kulturne hegemonije. Nije on pjesnik nego kantautor, glazbenik, koji je bil na vrhuncu prije 50-ak godina. Pjesme koje on piše idu isključivo uz glazbu i nikad nisu bile izdane kao knjiga poezije. To je kao da se sad Huljića ili Gibu proglasi pjesnicima. Meni je to smiješno, a čak i da je pjesnik, da ga se ugura u taj krug nekak, ne može 2016. dobiti Nobela za pjesme koje je pisal prije 50 godina. Ne dijele se Nobeli za životno djelo nego za konkretnu knjigu.

Tom nagradom čine nepravdu svim književnicima, imidžu nagrade, a i samom Bobu kojemu nezasluženim nagradama spuštaju vrijednost. On je ostavio veliki trag u glazbi na svojoj i budućim generacijama, ali zato su mu mogli dati neku glazbenu nagradu.

ZGabriel
14-10-2016, 11:20
Ma to je čista farsa američke kulturne hegemonije. Nije on pjesnik nego kantautor, glazbenik, koji je bil na vrhuncu prije 50-ak godina. Pjesme koje on piše idu isključivo uz glazbu i nikad nisu bile izdane kao knjiga poezije. To je kao da se sad Huljića ili Gibu proglasi pjesnicima. Meni je to smiješno, a čak i da je pjesnik, da ga se ugura u taj krug nekak, ne može 2016. dobiti Nobela za pjesme koje je pisal prije 50 godina.

Tom nagradom čine nepravdu svim književnicima, imidžu nagrade, a i samom Bobu kojemu nezasluženim nagradama spuštaju vrijednost. On je ostavio veliki trag u glazbi na svojoj i budućim generacijama, ali zato su mu mogli dati neku glazbenu nagradu.

glede podebljanog - a da malo provjeriš činjenice? tj. bivše dobitnike i raspon između objave/otkrića i dodjele nagrade.
a usput pogledaj i značenje riječi kantautor. :zubo

da Arsen Dedić ili Jakša Fiamengo pišu na engleskom, i oni bi bili dobri kandidati.

Grunf
14-10-2016, 11:53
glede podebljanog - a da malo provjeriš činjenice? tj. bivše dobitnike i raspon između objave/otkrića i dodjele nagrade.
a usput pogledaj i značenje riječi kantautor. :zubo

da Arsen Dedić ili Jakša Fiamengo pišu na engleskom, i oni bi bili dobri kandidati.

Pa nemrem ja zastupati i svoje i tvoje stajalište. Ak imaš saznanja da je netko dobil Nobela za književnost za djelo koje je napisal 50 godina ranije onda navedi imena. Ja nisam čul za takav slučaj tj. uvjeren sam da je ovo prvi. Isto tak sam uvjeren da je ovo prvi čovjek koji je dobio Nobela za književnost, a da nije napisal nijednu knjigu poezije ili proze nego su mu tekstove uglazbljenih pjesama proglasili za poeziju.

Ako on može dobiti Nobela za književnost onda može i Huljić i Gibo (ne ulazeći u kvalitetu), oni su isto po tome pjesnici. Dakle, teška svinjarija.

Arsen Dedić je za razliku od svih navedenih pjesnik, on ima izdanih više zbirki pjesama, Brod u boci mi sad prvo pada na pamet.

ZGabriel
14-10-2016, 12:18
Pa nemrem ja zastupati i svoje i tvoje stajalište. Ak imaš saznanja da je netko dobil Nobela za književnost za djelo koje je napisal 50 godina ranije onda navedi imena.

While the Nobel Prize in Literature is for a writer's life work, there are nine Literature Laureates for whom the Swedish Academy singled out a specific work for particular recognition.

je li sad jasnije?
slično je i za prirodne znanosti, tek nakon par godina vidi se značaj pojedinog otkrića (npr. opis strukture DNA) ili se nagradi nečiji dugogodišnji rad u određenom području (npr. otkrivanje uzroka pojave tumora).

pa što ako Dylan nikad nije objavio ukoričenu zbirku pjesama? Ante Tomić objavljuje knjige pa ne vjerujem da će ikad dobiti Nobelovu.

Picaferaj
14-10-2016, 14:46
Nobelova nagrada, kao i Oskar, odavno ne vrijedi ništa. Ovo sa Dylanom je samo još jedna potvrda.

madam
14-10-2016, 17:26
i onda kad mi netko priča oa tom nobelu userem se, za mene to govno nikada nije ni vrijedilo s obzirom tko i na koji način ga dodjeljuje, problem je što ljudi uopće ne gledaju ko stoji iza čega. da gledaju to, znali bi koja je vrijednost te i takve "nagrade".

za mene je ovo još samo jedna u niz potvrda, koliko nas zapad žarko voli. prije bih bio ruska gubernija, nego zapadni potrčko. usisali su nas u svoju utrobu duboko, i dave li nas dave, dok čekamo svog spasitelja isusa krista da nas izbavi iz te zapadne tame.

madam
14-10-2016, 17:31
Sve ide u tom smjeru da bi sljedeća nagrada za književnost mogla biti moja. Drago mi je da su neki od vas to prepoznali i već sada mi dali glas :kava

moj glas ide tebi, jer volim žene ko Trump. :kez

ps zg gabi, ako te baš zanima dobra glazba, imaš je u mojem potpisu. znam da se o ukusima ne raspravlja, ali reći da je bob dylan dobar glazbenik je isto kao da netko kaže da se ogrijao na antartici. jednostavno ne ide jedno s drugim, i gotovo.

iako znam tvoje mišljenje o ovim temama, ti si light HDZ desničarka, baš po mjeri Plenkija. haha blago njemu s vama tolikim fanovima i ovčicama koje će on uvijek okupiti u svojoj štali i onda vas fino ošišati prije nove godine da ima dosta vune za prodaju. :de

ZGabriel
14-10-2016, 18:04
moj glas ide tebi, jer volim žene ko Trump. :kez

ps zg gabi, ako te baš zanima dobra glazba, imaš je u mojem potpisu. znam da se o ukusima ne raspravlja, ali reći da je bob dylan dobar glazbenik je isto kao da netko kaže da se ogrijao na antartici. jednostavno ne ide jedno s drugim, i gotovo.

iako znam tvoje mišljenje o ovim temama, ti si light HDZ desničarka, baš po mjeri Plenkija. haha blago njemu s vama tolikim fanovima i ovčicama koje će on uvijek okupiti u svojoj štali i onda vas fino ošišati prije nove godine da ima dosta vune za prodaju. :de

to što ti nemaš pojma ni o čemu a voliš lajati o svemu nije moj problem.
kako si u priču o poeziji uspio ubaciti Plenkovića, to samo ti znaš. :bokic

madam
15-10-2016, 00:26
to što ti nemaš pojma ni o čemu a voliš lajati o svemu nije moj problem.
kako si u priču o poeziji uspio ubaciti Plenkovića, to samo ti znaš. :bokic

a jesi me sjebala, ne znam kako ću se sad oporavit od ovog tvog podjeba.

pa vrlo jednostavno, oni koji su napravili plenkovića dali su i nagradu ovom "poetičaru" dylanu. koji je tebi jako drago, jer poetski mrzi hrvate. eto malo je jadan neinformiran, biti ću i ja malo neinformiran pa ću umjesto na zeleno na pješačkom voziti kroz crveno, pa da vidim kako će ta "neinformiranost" završi. poanta moje poezije je da nitko nema pravo vrijeđati i omalovažavati nekoga, samo zato jer je "neinformiran". a upravo je to ovaj tebi dragi poetičar napravio, kada je hrvate usporedio s nacistima u negativnom smislu, još bi govjara i razumio da nas je spomenuo u pozitivnom kontekstu, želeći reći kako je dobro biti nacionalsocijalist, ali znamo kakve prljave misli je on imao kada je rekao da su Srbi ugroženi od hrvata. jedan od ključnih razloga zašto ti zapadni kreteni nemaju pojma o našoj povijesti, je upravo zato jer poetičari koji vole i slušaju dylana, zvani antifašisti u stalnom sukobu s činjenicama i povijesnim istinama.

tako da isti ti poetičari, šalju dezinformacije o hrvatima u svijet, a onda ova zapadna glupava masa odhranejna na hoolywoodu i sličnim sranjima ispranog mozga u sve to povjeruje, pa se o našoj državi i narodu šalje slika u svijet koja nema nikakve veze s oniim što je stvarno dobro i loše kod-u nas. a naravno oni se bave samo onim lošim, kao i ovaj poetičar Bob.

Puntar2.0
15-10-2016, 18:55
Surprise, surprise, sto mislite ko u svojoj najnovijoj kolumni nahvalise Dylonceta, kome je Dylan veliko otkrice.

Pogodili ste , mister fekalija chic, the sesir, Ante Tomic.

Linkati necu, koga volja moze na google.:kez

pdv
15-10-2016, 20:23
Raduje me što sve više ljudi istinski cijeni i prepoznaje moje pisanje. Možda vam na pdf Umjetnost napišem neku prozu ili kakvu dramu pa će Grunf to sve vrijedno prikupljati i čuvati na forumu da me za koju godinu možemo prijaviti za Nobelovu nagradu :kez

Šalu na stranu, Dylan je dobar glazbenik. Ima dobrih stvari i jednu plodnu i dugogodišnu karijeru. Sad jel' stvarno zaslužio i kako ta imenovanja inače idu, ne bi znala. Možda je stvarno bio najbolji od trenuto nominiranih.

moonlight
16-10-2016, 00:16
Jebo vas Dylan, to je za hipstere...slušajte ono kaj vas je izgradilo, kad ste bili high and down

Samo pomišljam kako bi bilo da je znao nešto o Hrvatskoj i napisao nešto afirmativno, kakav bi to Nobel bio, ih.

Grunf
18-10-2016, 13:35
Koliko vidim, Dylan je odbio primiti Nobelovu nagradu. E svaka mu čast, ak je tak. Nek se sprdaju preko nečijih tuđih leđa. :bravo

pdv
18-10-2016, 13:36
Morti da je odem preuzeti? :liza

Grunf
18-10-2016, 13:37
je li sad jasnije?
slično je i za prirodne znanosti, tek nakon par godina vidi se značaj pojedinog otkrića (npr. opis strukture DNA) ili se nagradi nečiji dugogodišnji rad u određenom području (npr. otkrivanje uzroka pojave tumora).

pa što ako Dylan nikad nije objavio ukoričenu zbirku pjesama? Ante Tomić objavljuje knjige pa ne vjerujem da će ikad dobiti Nobelovu.

Gabi, sve je to lijepo, ali čak se i Bob slaže sa mnom da nije zaslužio tu nagradu pa ju je odbio. ::D

ZGabriel
18-10-2016, 14:33
Gabi, sve je to lijepo, ali čak se i Bob slaže sa mnom da nije zaslužio tu nagradu pa ju je odbio. ::D

odbio ju je zato jer je antiprotivan. :D
a i namlatio je love dosad, ne treba mu ta sića. :zubo