PDA

Pogledaj Full Version : Snaga misli

pdv
01-10-2016, 19:34
Koliko vjerujete u snagu misli? Svjedočimo u zadnje vrijeme poplavi razne literature na tu temu i priče kako je bitno samo pozitivno misliti i sve će ispasti dobro. Sama bit naše vjere isto kaže da svoje brige prepustimo Bogu i da ne brinemo što nosi sutra. Živi, radi, moli i ne brini.

Današnji new age se bazira na pozitivnim mislima, zakonu privlačenja i slično. Pa koliko vjerujete u takve stvari i mislite li da su stvarno pozitivne misli nešto što utječe na naš život, uspjeh ili je to zapravo samo izmišljotina?

Grunf
01-10-2016, 20:35
Kaj podrazumijevas pod pozitivnim mislima?

pdv
01-10-2016, 20:45
Što kaj podrazumijevam? Recimo, kada vidim tvoj nick i pomislim: ''evo, grunfa idem se izlogirati'' bi bila negativan misao ali pozitivna stvar za mene :kez

Odnosi se na pristupanje životu s velikom dozom optimizma. Pokušati iz svega izvući pouku i nadati se da nas porazi samo jačaju i slično. Ne dozvoliti životu da nas melje nego da smo mi gospodari svog života. Npr. na faksu si i imaš neki težak ispit pa bi pozitivna misao bila :'' ja to mogu, želim i hoću. idem to naučiti da postignem svoj cilj i dobijem tu diplomu'', a negativna misao bi bila: ''ajme, kako ću ja ovo. ajme, kažu da je ovo najteži predmet na faksu. ajme svi padaju iz ovoga. ajme užasno je teško.''

Puntar2.0
01-10-2016, 20:47
Naravno da utjece, moze svako posvjedociti kada malo promisli. Koliko ste puta imali neki zadatak na poslu, a iz prvac ste mislili da necete rijesiti, pa opet jeste.

Ili neki sportski izazov, sta ja znan, toliko i toliko kilometara na bike-u u to i to vrime. Itd.

Svabe imaju jednu dobro, kazu pomozi si sam, pa ce ti pomoci Bog.

To je neka vodilja, moramo si svi nekad dati nogu u guicu, i napomenuti sami sebe da se moze.

pdv
01-10-2016, 20:49
I ja mislim da se negativnim pristupom životu samo blokiramo. Strah je glavni okidač za razne neuspjehe.

Puntar2.0
01-10-2016, 20:59
Da.

Mene je impresionirala jedna recenica Glasnovica, kaze on "kad vidim hrvatsko dijete, onda znam zasto sam bijo u ratu"

Ali to nije ono fora politicar pomaze dite po glavi, kamere slikajte me.

To je jednostavno izaberi si nesto plemenito, nesto pozitivno, i udaraj, pa dokle stignemo.:kez

pdv
01-10-2016, 21:08
Da, da bitno je imati taj cilj u glavi i znati da on tebe ispunjava kao čovjeka. Da je sve što prođeš vrijedno tog cilja. Treba razvijati svoje duhovno ja jer dosta ti pomaže u životu i pri shvaćanju života. Sada kada si spomenuo Glasnovića, jednom je u Bujici odgovorio na pitanje kako se osjeća zbog ovih medijskih napada: '' što mi mogu...ja sam dva puta doživio kliničku smrt i znam da Bog postoji...ne bojim se, što mi mogu.'' Tako da, on je jedan od ljudi koji nemaju problema sa tzv. negativnim mislima i siguran je u svoju ispravnost.

Puntar2.0
02-10-2016, 12:11
Teska je tema, ali meni je to uvik bilo cudno oko samoubojstva pokojnog Busica, zbog cega se on ubi. Mislin da su ga uhvatile crne misli, i da je odredjene mire krivija i sam sebe za sve manjkavosti koja je Hrvatska kao takva imala. On je nije takvu zamislja, i to ga je na kraju slomilo.

Zbog toga, uvik naprid, nikad nazad.

pdv
03-10-2016, 23:20
To je baš teška tema jer očito da čovjek padne u neko depresivno i beznadno stanje kada odluči dignuti ruku na sebe. Teško je reći što je bilo u njegovoj glavi i teško je shvatiti kako netko može preživite godine zatvora i kada dočeka slobodu sam sebi presuditi. Mislim da se takve stvari dogode kada se izgubi cilj za koji se diše i živi. Svi mi imamo nekakve ciljeve i nade u životu i kada to izgubimo onda smo skoro pa mrtvi ljudi. Neki se uspiju uzdignuti i uhvatiti za nešto drugo i živjeti, a neki nažalost ne. U svakom slučaju, jako je teško održati pozitivne misli i nadu kada ti je teško u životu. Pretpostavljam da u tim trenutcima najviše pomaže vjera i snaga duha.

zlatna ribica
06-10-2016, 12:05
Koliko vjerujete u snagu misli? Svjedočimo u zadnje vrijeme poplavi razne literature na tu temu i priče kako je bitno samo pozitivno misliti i sve će ispasti dobro. Sama bit naše vjere isto kaže da svoje brige prepustimo Bogu i da ne brinemo što nosi sutra. Živi, radi, moli i ne brini.

Današnji new age se bazira na pozitivnim mislima, zakonu privlačenja i slično. Pa koliko vjerujete u takve stvari i mislite li da su stvarno pozitivne misli nešto što utječe na naš život, uspjeh ili je to zapravo samo izmišljotina?

To kao onaj film, The Secret, privlačiš si u život ono o čemu razmišljaš, ako se stalno žališ, uvijek ćeš naći nešto na što se žaliti. Ako si pozitivna, uvijek ćeš naći stvari zbog kojih i dalje biti pozitivna.. Ima to smisla, ali ljude koči što svi imamo već duboko ukorijenjene stavove, izgrađene od malena, koje je jako teško mijenjati. Nije dovoljno mantrati si u bradu kako smo bogati, treba mijenjati podsvijest, a to nije lako. A ono o manifestiranju stvari koje si vizualiziraš :D Ne znam, al bilo bi baš fora.

http://www.youtube.com/watch?v=baEei3HKGGg

pdv
06-10-2016, 23:24
Ma da, to sam vidjela kako se u zadnje vrime dosta ljudi fura na tu spiku. Mislim, općenito sam uvjerenja kako pozitivna misao sve vodi naprijed. I kako je zapravo taj pozitivan stav prema životu na neki način i blagoslov i dokaz vjere jer znamo da smo svoje nedaće poklonili Bogu kojem vjerujemo da će nas čuvati. Ali, ovo što čitam mi je van svake pameti. Ako nekom pomaže, super. Međutim, priče misli da imaš love i imat ćeš je ili misli da imaš momka i svemir će ti ga poslat. Ludo mi je sve to malo skupa. Da ne govorim kako mi svi ti likovi ispadaju kao prodavči magle jer nikako ne možeš dokazati da njihova teorija ne djeluje. Svaki put kad netko posumnja oni uvijek kažu da nisu dobro vibrali, vizualizirali što li već.

Grunf
06-10-2016, 23:43
Dobra misao je dobra jer potice na dobra dijela koja daju dobre plodove. Dobra misao bez dobrih djela sama za sebe ne donosi plodove i djetinjasto je razmisljanje da ce se mantranjem dobrih misli doci do plodova bez ikakvog rada.

pdv
06-10-2016, 23:47
Da, slažem se. Ovdje više pričam o pozitivnim mislima na nekom osbnom planu. Npr. imaš neki ispit i stalno si mantraš kako ćeš pasti iako učiš. U tom smislu je bolje vjerovati u sebi i hrabriti se kako zaslužuješ prolazak jer se trudiš i učiš. Puno ljudi sebe sabotira sa tim negativnim mislila jer one stvaraju strah i paniku i zato ih je dobro kontrolirati i vjerovati u sebe iako je ponekad teško.

franjevac
06-10-2016, 23:52
ne možemo samo pozitivno mislit i uvjerit sebe u to
to mora biti u nama dominirat nama cjelim a to se postiže nekakvim treningom
meni osobno a vjerujem da nisam iznimka to bi bio fizički rad
dal se u čovjeku promjeni kemija ili šta ali znam da sam nakon toga sigurniji i samopouzdaniji
uz trening fizičkog rada izbjegavat lakrdijaše, cinike općenito ljude koji nisu u stanju da u tebi izazovu viši osjećaj

pdv
07-10-2016, 00:03
Imaš pravo, fizički rad je odličan. Nema osobe koja se nakon toga ne osjeća bolje. Oslobodiš se sve one negativne energije i negativnih misli. Možda su zato naši preci bili veseliji od nas iako su realno u lošijim uvjetima živjeli. Većini su danas poslovi pred kompjuterom i mislim da sve više ljudi pada u neke oblike nezadovoljstva i depresije.

franjevac
07-10-2016, 00:15
Imaš pravo, fizički rad je odličan. Nema osobe koja se nakon toga ne osjeća bolje. Oslobodiš se sve one negativne energije i negativnih misli. Možda su zato naši preci bili veseliji od nas iako su realno u lošijim uvjetima živjeli. Većini su danas poslovi pred kompjuterom i mislim da sve više ljudi pada u neke oblike nezadovoljstva i depresije.

što bi rekao bandić nisu nacisti bili glupi kad su rekli
arbeit macht die frei :D

pdv
07-10-2016, 00:22

:kez

Nema uopće govora o tome. Čovjek je smireniji kada fizički radi, a samim time i bolje raspoložen. I navečer se nema kad svađati nego zaspe od umora :kez

madam
14-10-2016, 17:46

http://www.youtube.com/watch?v=OPgZezrgL3g

naravno da nisu, ali bandić je tipičan primjer udbaško antifa podzemlja, da on ima veze s "nacistima" ne bi bio tako glup i kriminalan. korupcija je u nacionalsocijalista bila na nuli, oni koji su se igrali s vatrom po tom pitanju i opekli su se, rekli bi naši preci RED RAD STEGA, pandan arbeit sofort. :de

madam
14-10-2016, 17:48

istinu zboriš, i sam sam upao u taj kolosijek internet ovisnosti, ima to i svoje prednosti i svoje mane, ali kad su ljudi pokvareni u današnje vrijeme nije da imaš prostora za druženje s njima. barem ja to tako gledam, pa onda hrpe ljudi provodi vrijeme u ovim virtualnim "druženjima". druga vremena.