PDA

Pogledaj Full Version : Čovjek je čovjeku vuk!

pdv
29-09-2016, 11:02
Gledam ovu groznu priču o dečku iz Karlovca koji je, prema policijskim izjavama, preminuo nasilnom smrću. Još se istražuju uzroci i što je bilo, ali u cijeloj priči mi je jedna stvar totalno nelogična. Naime, stanari spominju kako je dečko u noći kada je ubijen hodao okolo i zvonio im na vrata u razdoblju od 1 - 4 sata.

Ne mogu se nikako načuditi kako nitko nije reagirao i otvorio ta vrata. Nitko od njih ne spominje da je dečko bio neki problem, narkoman ili alkoholičar i slično koji je imao i inače takav običaj pa hajde, nisu se obazirali. Međutim, navodi se da je riječ o mirnom i povučenom čovjeku i ne otvoriš vrata kada ti zvoni usred noći. Razumijem prisutan strah i sve, ali zar netko nije mogao zvati policiju ili nešto poduzeti.

Ne znam kako vi vidite ovu priču i možda netko ima neke druge informacije, ali bi nam ova tema mogla poslužiti, uz ovaj nesretan događaj, i da malo iskomentiramo jesmo li stvarno postali stranci. Jesmo li stvarno svi skupa postali tako loši i nezainteresirani? Što me čini boljim čovjekom od onog zloga ako stojim po strani i pravim se da nije moj posao kada jači maltretira slabijeg? Mene je baš ova priča nekako potresla. Što zbog činjenice da je izgubljen mladi život, a što i zbog činjenice da nitko nije pružio bilo kakav oblik pomoći nesretnom čovjeku.

Grunf
29-09-2016, 11:35
Jel ima kakav link da vidimo o čemu se radi?

Inkvizitor
29-09-2016, 11:39
Ljudi su otuđeni i svatko gleda svoja posla i ne bi se štel mešat..

pa novine su pune situacija di je stara osoba mjesecima bila mrtva..ili tjednima..dok zadah mrtvog tijela nije alarmirao..

Tko koga danas šljivi..u obitelji a kamoli...

pdv
29-09-2016, 11:51
Jel ima kakav link da vidimo o čemu se radi?

Jedan od članaka (http://www.vecernji.hr/crna-kronika/otac-mrtvog-mladica-moj-sin-nije-imao-razloga-biti-u-tom-dijelu-grada-1116880), bilo je na svim portalima

Ljudi su otuđeni i svatko gleda svoja posla i ne bi se štel mešat..

pa novine su pune situacija di je stara osoba mjesecima bila mrtva..ili tjednima..dok zadah mrtvog tijela nije alarmirao..

Tko koga danas šljivi..u obitelji a kamoli...

Da, ljudi su totalno otuđeni. I dalje ne mogu doći k sebi od tolike ravnodušnosti. Netko ti lupa po vratima, probudi te, vidiš da je dezorijentiran, uplašen i čudan i sve što napraviš je da se vratiš natrag u krevet. Nikako to ne mogu shvatiti. Razumijem strah i sve, ja prva bi umrla od straha da mi netko u to doba noći pozvoni, ali ne razumijem tu ravnodušnost. Pa da mi netko poznat pozvoni u to doba noći, prvo bi mi palo napamet da se nešto dogodilo, da je netko stradao ili slično. Mislim, kako nećeš otvoriti čovjeku kojeg znaš pa makar iz viđenja? Da ne govorim da je najmanji problem bio nazvati policiju i zamolit ih da dođu vidjeti što se događa.

Grunf
29-09-2016, 11:58
Meni je dezorijentirani i pomalo teturajući lik došel na vrata, starosti 50-ak godina. Pozvonil mi je i na pitanje tko je, odgovoril je s JA. Na ponovljeno pitanje je polako otišel bez odgovora. Nisam otvarao vrata, jesam li ja otuđen? :D

pdv
29-09-2016, 12:02
Meni je dezorijentirani i pomalo teturajući lik došel na vrata, starosti 50-ak godina. Pozvonil mi je i na pitanje tko je, odgovoril je s JA. Na ponovljeno pitanje je polako otišel bez odgovora. Nisam otvarao vrata, jesam li ja otuđen? :D

Ne, ti si samo preplašen :kez

Pa dobro, ovo je druga stvar. Vidiš kada je netko zbunjen, a kada je netko uplašen. Mislim, on je išao od stana do stana i lupao. Neki su stanari komentirali da je izgledao kao da je bježao. Pa valjda je normalno onda pozvati policiju?

Meni samo ciganke s djecom dolaze na vrata. I jave mi se uvijek pristojno kada me sretnu u dućanu kada kupuju pivo i cigarete, a ja im dam dječici za mlijeko :cerek

Inkvizitor
29-09-2016, 12:06
svi smo mi pomalo otuđeni..al ipak ako netko djeluje preplašeno..to je druga situacija mada netko može pomisliti..to on smao folira tko zna kakve su mu namjere...

Grunf
29-09-2016, 12:07
Žal mi je mladića...A bumo vidli kaj je tu bilo.

pdv
29-09-2016, 12:15
svi smo mi pomalo otuđeni..al ipak ako netko djeluje preplašeno..to je druga situacija mada netko može pomisliti..to on smao folira tko zna kakve su mu namjere...

Ma da, razne stvari ti se motaju po glavi. Ali, opet navode razdoblje koje je trajalo tri sata usred noći i zato mi je čudno kako nitko policiju nije pozvao. Bar radi osiguravanja reda ako ništa drugo. Ali, da su ljudi danas otuđeni...jesu, itekako.

Žal mi je mladića...A bumo vidli kaj je tu bilo.

Da, ko zna možda na kraju ispadne skroz nešto drugo. Znaš kako novinari nekad prezentiraju činjenice.

juanpablom
29-09-2016, 14:12
Gledam ovu groznu priču o dečku iz Karlovca koji je, prema policijskim izjavama, preminuo nasilnom smrću. Još se istražuju uzroci i što je bilo, ali u cijeloj priči mi je jedna stvar totalno nelogična. Naime, stanari spominju kako je dečko u noći kada je ubijen hodao okolo i zvonio im na vrata u razdoblju od 1 - 4 sata.

Ne mogu se nikako načuditi kako nitko nije reagirao i otvorio ta vrata. Nitko od njih ne spominje da je dečko bio neki problem, narkoman ili alkoholičar i slično koji je imao i inače takav običaj pa hajde, nisu se obazirali. Međutim, navodi se da je riječ o mirnom i povučenom čovjeku i ne otvoriš vrata kada ti zvoni usred noći. Razumijem prisutan strah i sve, ali zar netko nije mogao zvati policiju ili nešto poduzeti.

Ne znam kako vi vidite ovu priču i možda netko ima neke druge informacije, ali bi nam ova tema mogla poslužiti, uz ovaj nesretan događaj, i da malo iskomentiramo jesmo li stvarno postali stranci. Jesmo li stvarno svi skupa postali tako loši i nezainteresirani? Što me čini boljim čovjekom od onog zloga ako stojim po strani i pravim se da nije moj posao kada jači maltretira slabijeg? Mene je baš ova priča nekako potresla. Što zbog činjenice da je izgubljen mladi život, a što i zbog činjenice da nitko nije pružio bilo kakav oblik pomoći nesretnom čovjeku.
ljudi su sebična govna, mogli su kao što ti kažeš nazvati barem policiju