PDA

Pogledaj Full Version : Željko Glasnović-nova meta jugomedija i ispranih mozgova

Inkvizitor
26-09-2016, 10:21
Na tren Hasan može odahnut. Ali samo na tren. Malo je stavljen u drugi plan. Nova "zvijezda" jugomedija i pripadajućih im parapolitičkih i političkih organizacija jugoprovenijencije je dosada malo poznati Željko Glasnović.

Mi ga ovdje dobro znamo iz ranijih upisa ali tko ne zna neki šturi podaci. Rođen u Zagrebu. s obitelji napustio SFRJ Ni otišao u Canadu. Služio u kanadskoj vojsci i neposredno pred rat prijavio se u Legiju stranaca. Početkom rata u Hrvatskoj vraća se u zemlju i priključuje bojni Zrinski. Ratuje u Lici i na južnom bojištu. Prije početka rata u BiH dolazi na područje Tomislavgrada gdje pokušava ustrojiti vojsku. Teško ranjen u tragičnoj bici na Kupresu. Bježi iz bolnice i vraća se na bojište. Zapovjednik brigade "Kralj Tomislav" iz Tomislavgrada a kasnije prve gardijske brigade HVO "Bruno Bušić". Smjenjen i umirovljen nakon onog poznatog pisma 12-orice generala. 2000-te godine. Brat Davor mu je također ranjen i zarobljen na Kupresu. Prošao neviđenu torturu u srpskim logorima

Relativno nepoznat jugojavnosti, tek sad su ga malo bolje upoznali. Bio i u prošlom sazivu sabora koji je kratko trajao. Izišao iz HDZ-e a prije ovih izbora shvativši u kom smjeru ide ta stranka. Prvi put odnio jedan mandat HDZ-u dijaspori ( osobno moje razočarenje, računao sam na sva tri).

Čvrst, karakteran, nepotkupljiv i nepokolebljiv. Jedan od rijetkih koji ne daje ucrvanu jabuku za PR ili imidž u javnosti. Ne tangira ga kako će na njega regairati jugomediji i njihovim djelovanjem lobotomizirana javnost. Govori direktno, bez uvijanja. Temepramentan. Discipliniran. Brigada kralj Tomislav je zbog njegove discipline smatrana najboljom na području južnog krila HVO-a.

Pravu buru izazvao svojim statusom na FB gdje je par stotina studenata ( ne sve studente kako to lažno, a kako bi drugačije izokretali jugomediji) nazvao komunstičkim parazitima, što svatko zna da je istina i da je dio FF rasadnik raznih " (Ne)Radničkih fronti, Mati Kapovića i sl, koji pod patronatom jugolevice stalno dižu neke "revolucije". Što se najbolje vidjelo kad su se tzv "plenumu" priključila razna lica, profesionalni demonstranti koji s fakultetom imaju veze kao hijene sa poštivanjem strvina, Urša Jaukar, Ranko Ostojić, Aleksandra Kolarić, Vili Matula.itd itd.. Poznata ekipa

Bizarne poruke dijela lobotomiziranog naroda koje je reagirao upisima.."on bi tukao našu djecu, našu mladost, našu budućnost" (patetični proseri kao da su vremeplovom doletjeli, djeluju poput stenograma sa kongresa SKOJ-a 1975-te gdje se mlađahnim drugovima od +35 obraća ordenima od količine ordenja pogrbljeni narodni heroj) govori samo koliko je jugomedijski monopol ostavio nesagledive posljedice na sive moždane stanice dobrog dijela ovog sluđenog naroda ( jadna je zemlja i bez budućnosti koja sreću vidi u par stotina anarhista u poodmakloj mladosti s brucoškim statusom) koji više ne zna tko mu glavu nosa, pa nit što vidi nit što razumije pa ni najprostije rečenice, samorazumljive i jednostavne, tako da više nisu u stanju pojmiti najjednostavniji tekst nego im ga filetiranog, mariniranog i rastrančiranog moraju na misaoni tanjur donijeti medijski talibani poput Jelene Lovrić pa im sve to samljeti u kašicu i kaščicom gurati u usta dok oni mumljaju i veselo mašukaju nogicama. Stupanj degeneracije dijela naroda doseže svemirske visine.

Jugomediji su otkrili novi objekt za mržnju i difamaciju. Portali gore od pokliča.."van s njim" " dijaspori oduzet pravo glasa" Vrati se u Bosnu"..pa onda zbunjujuće poruke "vrati se na Kosovo". Odurni Janjevac. gad, spodoba i sl.

haha.

General ako ima volje i ako mu se da, jedino se može na njih popišat. On je takve prezirao cijeli život. Ne dotiče to njega i ne dira. Očekujem žestok fajt jer ne znaju na koga su se namjerili.

Za one koji nisu upoznati..neki detalji iz ratnog puta novog objekta mržnje medijskog i političko-parapolitičkog gremija ..generala Željka Glasnovića.

http://www.youtube.com/watch?v=ddhzyABz_U4

crni bombarder
26-09-2016, 11:13
Nemaju oni pojma sa kim se petljaju.

Nema Srbina zapadno od koridora, koji ne zna tko je Zeljko Glasnovic. Naravno, za njih je krvolok, ali to je vec njihov problem.

Puntar2.0
26-09-2016, 14:26
HDZ-ovci bi mu mogli doci poljubiti guzicu svaki dan, jer uzima vatru poznatih ''antifasista'' na sebe. U biti mislin da to i radi zbog Hasanbegovica, da ga zastiti, jer HDZ kako izgleda nije kadar to uciniti, i ozbiljno razmatra uzesti petu kolonu Pupovca u vlast.

Sve u svemu Glasnovic radi ogroman posa, i vidi se na reakcijama da je nanisanije one prave, u sridu kako bi rekli na Alci.

Inkvizitor
26-09-2016, 14:31
Sda ide ona teropija..HDZ je njega u dogovoru maknuo da bi Glasnović govorio ono što HDz misli. Mooš mislit. n emislim tu na ovja puntarov post nego se takve teorije provlače..

HDz je ukenjan izbušen udbašima, kontroliran i to je to..nema tu nikakve zavjere

Puntar2.0
26-09-2016, 14:41
Naravno da nema dogovora, profitiraju oni koji nisu zasluzili, jer su mlohavi i tutlavi.

mirv
26-09-2016, 14:44
Ovdje bi savršeno vrijedila ona Milančetova da orao ne lovi muhe.

Grunf
26-09-2016, 14:50
Nemaju oni pojma sa kim se petljaju.

Nema Srbina zapadno od koridora, koji ne zna tko je Zeljko Glasnovic. Naravno, za njih je krvolok, ali to je vec njihov problem.

To je slijedeća faza s kojom će ga orjuna probati napasti, da je krvolok nejači, a onda ide napad da je ratni profiter. Nakon toga će i sama desnica uvidjeti da ju je osramotio i ograditi se od njega. :D Ali su se grdo zeznuli, ovaj ih pozna u dušu i ne boji ih se nimalo. Samo će ga izazvati da ih još jače tuče. :D

Nervozni listonoša
26-09-2016, 18:55
Evo novih priloga za ovu temu.

Vesna (nesuđena tajnica UN-a) vc Željko Glasnović!!

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/pusic-se-obrusila-na-glasnovica-njegovo-divljastvo-degutira-ljude-957835

Pusić se obrušila na Glasnovića: ‘Njegovo divljaštvo degutira ljude’

A pazite Vi ovu rečenicu:

Ekstremisti, čak i kad ih ima malo, napadaju vrlo žestoko i vrlo su glasni", kazal je Pusić.

Ovo je bilo jutros - naravno na N1 tv

A odgovor je uslijedio - poslije podne.....

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/glasnovic-odbrusio-pusicki-ona-je-pripadnica-neokomunisticke-manjine-ciji-su-sakramenti-bili-skoj-udba-partija-957869

Glasnović ‘odbrusio’ Pusićki: Ona je pripadnica neokomunističke manjine čiji su sakramenti bili Skoj, Udba i Partija

Ja bi ovoj Vesnici svakom prigodom spominjao da joj je rođeni otac Eugen bio visoko u ustaškoj hijerarhiji!

Stalno bih joj to isticao i njoj i njezinom bratu Zoranu. I onda bih se čudio da kaoko oni mogu biti antifašisti?!

Puntar2.0
26-09-2016, 19:22
Otvaraju se siroki frontovi, pitan se dal' je smradovima jasno kako njega nemaju ni sa cime ucjenjivati.

šanta85
26-09-2016, 19:35
Kako udaraju,miletimatere...
Al ne viruujem da će ga iti okrznit

šanta85
26-09-2016, 19:44
Ja bi ovoj Vesnici svakom prigodom spominjao da joj je rođeni otac Eugen bio visoko u ustaškoj hijerarhiji!

Stalno bih joj to isticao i njoj i njezinom bratu Zoranu. I onda bih se čudio da kaoko oni mogu biti antifašisti?!

Evo joj još nešto za pripomenuti.
Njen kolega s politologije prfesor Barišić isprebijao je Marka Grubišića(brat Boro Grubišić-HDSSB),pa kako je moguće da takva osoba ima pristup jednom fakultetu:

Povod za ovaj razgovor nije anegdota s Tuđmanovim cipelama, nego istup nekadašnjeg šefa Odjela za kler Službe državne sigurnosti Ante Barišića, danas profesora na Fakultetu političkih znanosti, koji je u medijima ovih dana podržao tezu Josipa Manolića da je šef HDZ-a Tomislav Karamarko bio doušnik tadašnje službe. Taj istup isprovocirao je Grubišića, predsjednika Hrvatskog društva političkih zatvorenika, koji je još početkom 90-ih prozvao Barišića zbog postupanja u istražnom postupku. Razgovarali smo u njegovu uredu zagrebačke uvozničke tvrtke, danas se bavi poduzetništvom i magistar je ekonomskih znanosti. Pred njim na stolu stoji dosje od 200-tinjak stranica, izvađen iz Hrvatskog državnog arhiva. Odbio nam ga je dati na uvid, no pokazuje nam dijelove spisa. Jer prema pravilniku, uvid u dosjee Službe državne sigurnosti RSUP-a SR Hrvatske ima svaki državljanin za kojeg postoji dosje u Hrvatskome državnom arhivu. Vlastiti dosje Grubišić je izvadio 2002., a u njemu se pojavljuje i Barišićevo ime u potpisima pojedinih dokumenata iz istražnog postupka. Primjerice, potpisao je zabilješku, koju nam je Grubišić dao na uvid, sastavljenu u prosincu 1982. dok je “održavao informativini razgovor” s Grubišićevim tadašnjim cimerom u studenskom domu Milanom Sušcem. “Sušac je potvrdio da je bio na proslavi rođendana 23./24. listopada 1982. i da je pjevao pjesme bez nacionalističkih izokretanja teksta. Naveo je da je on počeo pjevati pjesmu ‘Marjane, Marjane’ i pjesmu vjerskog sadržaja ‘Ima jedna duga cesta’. Naveo je da nitko na proslavi rođendana nije nacionalistički istupao”, samo je dio te zabilješke koju je potpisao Barišić, a na temelju koje su Grubišić i njegov cimer osuđeni na kazne zatvora od četiri i 2,5 godina. Grubišića je branio odvjetnik Željko Olujić koji se prisjetio tog, kako nam je rekao, montiranog procesa. - Osuđeni su bez dokaza i samo zbog toga što su pjevali te pjesme dobili su drakonske kazne. Kasnije im je Savezni sud iz Beograda smanjio kaznu, za Grubišića s četiri na 2,5 godina, a Sušcu sa 2,5 na godinu i pol’, prisjetio se odvjetnik Olujić.

Zašto ste se baš sada odlučili istupiti u medijima?

- Želim samo reći istinu o tome što mi je Udba učinila 80-ih, predvođena u mojem slučaju upravo Antom Barišićem, koji je bio njihov nadobudni djelatnik. Ono što mi je Barišić radio najbolje sam opisao 1991. u izjavi koju sam tada dostavio Uredu predsjednika Franje Tuđmana, nakon što ga je imenovao savjetnikom za osiguranje. Napisao sam: “Gospodin Barišić jedan je od isljednika tada postojeće službe SDS-a, koji su se služili represivnim mjerama izvan zakonskih ovlaštenja za vrijeme isljeđivanja u krivičnom postupku poznatom kao Lašćinski proces, nazvan akcija Namještaj, 1982./1983. godine. Na mene tada primijenjene metode Barišićeva isljeđivanja su: vezanje za radijator posebnim lisicama (po njemu tzv. španjolkama) uz grube nasrtaje kojima je pokušavao iznuditi željene odgovore, česta upotreba prijetnji pištoljem prislanjanjem na sljepoočnicu uz prijetnju ubojstvom, prijetnja izbacivanja kroz prozor s trećeg kata uz režiju moga bijega, metodom ispitivanja na detektoru laži kreirao je moje odgovore na izrežirana pitanja (povezanost s emigracijom, postavljanje bombe u Nami i sl.) i kao posljedicu ‘obećavao’ robiju od 15 do 20 godina, uz sve gore navedeno tvrdio je da i moji odvjetnici Željko Olujić i Ivan Gabelica pripadaju ‘ustaškoj bandi’ i da su zatvoreni u istoj zgradi te da mi neće pomoći”. Ta izjava dostavljena je tada predsjedniku Tuđmanu...
http://www.jutarnji.hr/vijesti/celnik-drustva-politickih-zatvorenika-od-851-udbasa-njih-754-preslo-je-u-sluzbe-rh/397933/

ZGabriel
26-09-2016, 20:39
To je slijedeća faza s kojom će ga orjuna probati napasti, da je krvolok nejači, a onda ide napad da je ratni profiter.

mda, prima dvije mirovine i saborsku plaću. :rofl
a noću valjda oblači crni plašt i bori se protiv kriminalaca.

http://www.planwallpaper.com/static/images/2891179-batman-arkham_knight-review_nologo_20150618.jpg

Hasanbegović može biti Robin. :)

Nervozni listonoša
26-09-2016, 20:45
Bivša saborska zastupnica Gordana Sobol danas je podnjela kaznenu prijavu protiv Željka Glasnovića zbog kako je navedeno u prijavi javnog poticanja na nasilje i mržnju!!!

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/gordana-sobol-podnijela-kaznenu-prijavu-protiv-zeljka-glasnovica-osumnjiceni-je-javno-poticao-na-nasilje-i-mrznju/4730882/

Naravno da dodam i najpoznatiju ljubiteljicu JNA i jna tenkova u Hrvatskoj - kolumnisticu YU lista Jelenu Lovrić

http://www.jutarnji.hr/komentari/glasnoviceva-retorika-septicke-jame-nakon-ovoga-andrej-plenkovic-ne-moze-prihvatiti-njegovu-podrsku-a-da-i-sam-sebe-ne-kompromitira/4725392/

šanta85
26-09-2016, 21:07
Željko u Bujici !!!

pdv
26-09-2016, 23:07
Glasnović je zaista beskompromisan čovjek i stoji iza svakog stava koji iznese u javnost. Nije tipični političar i bez obzira slaže li se netko s njim ili ne, jedno mu se mora priznati...ne odstupa od svog mišljenja i ne da se navući na tanak led. Njegovo dosadašnje djelovanje je, u političkom smislu jasno, bilo jako kratko i čak se iz tih kratkih epizoda može uočiti kako je riječ o čovjeku koji ne povlači svoje mišljenje tek tako. Mislim da smo svi svjedoci kako samo jedna vrsta mišljenja nailazi na odobravanje javnosti dok se sve ostalo proglašava raznim fašizmom i ljude se progoni do te mjere da se često izrečeni stavovi poslije ublažuju. U tom smislu mi je izuzetno zanimljivo bilo gledati Glasnovića na televiziji N1 kada je nedavno dobio svoj medijski prostor. Dosada sam ga gledala u nekom prijateljskom okruženju u smislu novinara i televizije, a ovo na N1 mi je bilo baš otkriće. S jedne strane me iznenadilo što su ga na televiziju s takvom reputacijom, dakako reputacijom ''modernog i progresivnog djelovanja'', uopće pozvali da gostuje. Novinar je očekivano bio bezobrazan, od elementarne nekulture i stalnog upadanju čovjeku u riječ do smiješnog pokušaja navlačenja Glasnovića na tanak led. Dok mi je s druge strane bila zanimljiva njegova tvrdoglavost i neodstupanje od svojih principa. Ljudi se obično smekšaju pred novinarima, žele nekakvu podršku javnosti, ali njega baš briga za to.

Iako je intervju izgledao agresivan i pomalo nespretan jer je novinar stvarno pretjerivao i tražio nekakve glupe odgovore u smislu morate odgovoriti sa da ili ne. Nešto u smislu '' jesu li vam se roditelji razočarali kada ste im priznali da ste homoseksualac'' i odgovorite sa da ili ne. Naravno, nije bilo ovo pitanje :kez ali, nešto ovoga tipa. I moram priznati da me Glasnović u tom smislu jako, jako iznenadio. Pozitivno dakako. Očekivala sam da će kao i većina reći kako NDH je bila zločinačka i kako moramo rješavati komunističke zločine i slično, ali nije. Nije mu dao gušta i nije mu se htio ispričavati kao što to radi većina. I tom smislu mi je jedinstven i cijenim tako tvrdi stav. Pokazao je da shvaća zašto je pozvan u emisiju i koja je namjera voditelja koji je cijelo vrijeme vrištao o zločinačkoj NDH. Cijeli intervju je pokušao dobiti priznanje, ali Glasnović neće pa neće :kez

Drago mi je što se postavio tako jer cilj voditelja, a i većine novinara nije istinsko propitivanje povijesti niti rješavanje problema iz prošlosti. Niti je njegov cilj bio dobronamjerno razgovaranje već iskljulivo provociranje i prikazivanje Glasnovića jednim zatočenikom prošlih vremena. Zapravo, jedini njihov cilj je pljucanje po RH i nametanje nekakve krivnje od koje se valjda peremo žešće nego Njemci. Zanimljivo je bilo kada je Glasnović spomenuo nešto Pavelića, mislim u vezi izgradnje bolnice, i ovaj mu je odmah rekao kako ne možemo zaboraviti njegove zločine samo zato što je sagradio bolnicu. Onda ga je Glasnović upitao, a kako to da možemo imati nazive trgova i ulica po drugom zločincu pa je krenuo sa onom pričom kako je bilo zločina, ali moramo gledati i neke pozitivne strane. Dvostruka mjerila i licemjerstvo! Da ne kažem da je Glasnovića cijelo vrijeme izazivao sa pitanjima o zločinima iako mu je parafrazirao jednu misao - ''svaka nevina žrtva čini mene manjim čovjekom''. Svakom normalnom ljudskom biću bi ta izjava bila dovoljna kao i djelovanje generala u ratu i činjenicu da se uz njega ne vežu nikakve nedisciplinirane aktivnosti u ratu.

Iskreno, drago mi je što se Glasnović uključio u politiku jer sam uvijek cijenila ljude koji imaju čvrste stavove i spremni su se za svoja uvjerenja izložiti svim vjetrovima. Takve osobe su izuzetno rijetke i tim više je njihovo djelovanje važno. Takvi se ne boje i ako misle da je nešto ispravno oni u tome idu do kraja i stvarno, više sam i dosadna :kez, takvi su ljudi dragocjeni i tako rijetki.

Inkvizitor
26-09-2016, 23:39
Yutarnji javlja da je Plenki osudio Glasnovićev istup i da im ( HDZ-eu i MOSTu) ne treba njegova potpora..

Nervozni listonoša
26-09-2016, 23:41
Željko u Bujici !!!

Odlična Bujica i voditelj i Glasnović i gospodin Šimić i dr. Goran Dodig!

pdv
26-09-2016, 23:42
Pa dobro, to je očekivano. Čudno bi bilo da ga nije osudio.

edit: ovo je na Inkvijev post išlo

Inkvizitor
26-09-2016, 23:43
Odlična Bujica i voditelj i Glasnović i gospodin Šimić i dr. Goran Dodig!

Sunić......

crni bombarder
26-09-2016, 23:45
Napadaju ga mirotvorci koji su krvnicki aplaudirali i pozivali policiju da rasturi branitelje u crkvi svetog Marka.

Ta govna u ljudskom obliku i treba verbalno vrijedjati kako ih vrijedja Glava. Zapravo govori istinu o njima.

crni bombarder
26-09-2016, 23:50
Yutarnji javlja da je Plenki osudio Glasnovićev istup i da im ( HDZ-eu i MOSTu) ne treba njegova potpora..

Vjerojatno jos jedan insajderski....

Mada nebi me cudilo, Plenkiju i je drazi cetnik Pupovac od domoljuba Glasnovica.

Zao mi je samo sto njegovim glasacima nista vise oci otvoriti ne moze.

Nervozni listonoša
26-09-2016, 23:53

Najprije da li je to istina?

Zatim i ako jest istina - pa što? Ne treba im i gotovo. Glasnović je i izašao iz HDZ-a da bi kao nezavisni zastupnik bio lišen bilo kakve stranačke stege i sad jedino što u HDZ-eu mogu jest da ovako istupaju - ne mogu ga sankcionirati, a ako ga i oni žele napasti samo neka izvole pa da vidimo. Makar u ovo zadnje sumnjam. Za četri godine - a možda i prije - oko Glasnovića će se okuptii jedna grupa ljudi istoga svjetonazora - pa onda neka pokušaju na razini države skupiti što više saborskih mandata - ja ću prvi, a i svi moji glasovati za Glasnovića i njegove ljude i to s guštom, a onda neka se u HDZ-eu misle.

Meni je nešto drugo u večerašnjoj Bujici upalo u oči - rečeno je u emisiji da navodno Most ne želi Pupovca i njegove blizu vlade i da neće ni čuti da se pristaje na bilo kakve Pupovčeve uvjete!!!

Ako je ovo točno što je iznio Bujanac - e onda Mostovcima za ovaj ultimatum skidam kapu i naklon do poda - jer kakvi su HDZ-eovci oni bi Pupovcu bez ovakvog uvjeta dali sve što traži za njegove tri ruke, kao i onome ljigavom Furiu Radinu.

Kako se ono kaže: Klin (ucjena) se klinom (ucijenom) izbija.

Nervozni listonoša
26-09-2016, 23:54
Sunić......

Da Sunić - malo me prebacilo!

Nervozni listonoša
26-09-2016, 23:58
Nemojte zaboraviti da je YUtarnji znao donositi i sasvim izmišljene intervjue.......... ništa im ne vjerujem.

Inkvizitor
26-09-2016, 23:59
Bila Plenkovićeva izjava u dnevniku..osuđuje..samo nema izjave da im ne treba njegova potpora..što ne znači da nije rekao..nego da je izjava dopola prenešena.

Pa gdje to HDz neće osudit. Osudio je već Kalmeta..to je njima u krvi..pa oni su taoci ljevičarskih medija..oni se njih plaše ko žaba zmije..

Puntar2.0
27-09-2016, 00:03
Plenkovic je hrvatska Angela Merkel. To bi bilo to.

crni bombarder
27-09-2016, 00:08
Pitanje, koliki je uticaj Bujice na javno mnenje u Hrvatskoj, hocu reci, moze li se ta emisija gledati u cijeloj Hrvatskoj?

crni bombarder
27-09-2016, 00:10
Bila Plenkovićeva izjava u dnevniku..osuđuje..samo nema izjave da im ne treba njegova potpora..što ne znači da nije rekao..nego da je izjava dopola prenešena.

Pa gdje to HDz neće osudit. Osudio je već Kalmeta..to je njima u krvi..pa oni su taoci ljevičarskih medija..oni se njih plaše ko žaba zmije..

Da je on to rekao, oni bi drage volje prenijeli, nebi to JRT izostavio.

Ali i pored toga, sramno ponasanje celnika HDZ-a

Kako bih volio da mu hrvatski glasaci zabodu noz na proljece, ali nece.... nazalost, tu opet dolazimo na temu urodjene gluposti hrvatskog naroda.

Nervozni listonoša
27-09-2016, 00:16

YUtarnji opet briljira jel tako:

Dakle YU:

Plenković je rekao kako su Glasnovićeve izjave neprimjerene, da se protivi bilo kakvoj isključivosti te da o njegovu potpisu potpore nisu razgovarali, jer HDZ i Most imaju dovoljno potpisa i bez njegova. Smatra i da se problemi na Filozofskom fakultetu, vodeći računa o autonomiji Sveučilišta, trebaju riješiti u okviru zakona i tijela koje postoje na fakultetu. (prepričano).

Večernji:

- Njegove su izjave neprimjerene. Protiv sam bilo koje isključivosti i krajnosti. trenutni problemi na Filozofskom fakultetu trebaju se riješiti u okviru zakona i institucija. U ovom trenutku imamo dovoljno potpisa i bez njegovog potpisa, ali vidjet ćemo kada za to dođe vrijeme - zaključio je Andrej Plenković.

A sad se sjetite kako je net.hr preveo Plenkovićev intervju Nijemcima. I unatoč činjenici da je odmah ''otkriven'' i sutradan su se mediji pozivali na tu krivotvorinu. Uostalom tko može zabraniti Glasnoviću da svojevoljno podržava vladu HDZ-a i Mosta - naravno uz uvjet da tamo ne bude i Milorad Pupovac!

crni bombarder
27-09-2016, 00:16
I na kraju, interesantno kako cijela tematika oko "jadnih studenata" uvijek titra u nekoj magli, oblaku dima, nitko da jasno i glasno objasni u cemu je problem sa komunjarskom bagrom sa FFZG, zasto dizu pobunu, zasto su ranije dizali pobunu, i zasto pobunu dizu uvijek kada SDP ozgubi izbore.

Pisu o tome pojedini portali, govore o tome pojedini mediji, ali... nema tolikog odjeka, jer stupidni odvratni hrvatski narod cita tportal, yutarnji, slusa Zikicu Jovanovica Sprajca, cita Antu Tomica i Jelenu Lovric.

Nikako da se jednim potezom ruke rastjera magla i glasno kaze da ljevicarski neradnici dizu pobunu iskljucivo zbog suradnje FFZG i katolicke bogoslovije. Kao sto su dizali pobunu zbog upisa djece branitelja i tako dalje. Da se stvari istjeraju na cistac, da se zna da iza svega stoji mladez SDP-a, Ostoja Rankovic i Bojan Glavasevic (neko bi rekao otac mu se okrece u grobu, mada nisam siguran, ne znam smije li se o mrtvima to govoriti ali nekako imam osjecaj da se Glavasevic nije zadesio di se zadesio, da bi danas bio gorljivi SDP-ovac) uz gomilu cupavih, prljavih, karikaturalnih likova Radnicke fronte odnosno bolesnih mladih ljudi kojima je marihuana pojela mozak.

crni bombarder
27-09-2016, 00:18
YUtarnji opet briljira jel tako:

Dakle YU:

Plenković je rekao kako su Glasnovićeve izjave neprimjerene, da se protivi bilo kakvoj isključivosti te da o njegovu potpisu potpore nisu razgovarali, jer HDZ i Most imaju dovoljno potpisa i bez njegova. Smatra i da se problemi na Filozofskom fakultetu, vodeći računa o autonomiji Sveučilišta, trebaju riješiti u okviru zakona i tijela koje postoje na fakultetu. (prepričano).

Večernji:

- Njegove su izjave neprimjerene. Protiv sam bilo koje isključivosti i krajnosti. trenutni problemi na Filozofskom fakultetu trebaju se riješiti u okviru zakona i institucija. U ovom trenutku imamo dovoljno potpisa i bez njegovog potpisa, ali vidjet ćemo kada za to dođe vrijeme - zaključio je Andrej Plenković.

A sad se sjetite kako je net.hr preveo Plenkovićev intervju Nijemcima. I unatoč činjenici da je odmah ''otkriven'' i sutradan su se mediji pozivali na tu krivotvorinu. Uostalom tko može zabraniti Glasnoviću da svojevoljno podržava vladu HDZ-a i Mosta - naravno uz uvjet da tamo ne bude i Milorad Pupovac!

Pa je, ali isto tako Plenkovic se nije oglasio po pitanju poziva na nasilje protiv zastitara na FFZG, niti u bilo kojoj situaciji kada jugosovinisti pozivaju na nasilje.

Je da ga mediji to ne pitaju, ali interesantno je kako Plenkovic ima osjecaj samo dati izjavu za lijeve gradjane, ne i za svoje glasace.

Puntar2.0
27-09-2016, 00:24
Plenkovic izbjegava biti konfliktan pod svaku, ali bas svaku cijenu.

Otud i potriba podilaziti onima koji ne cine bazu birackog tijela HDZ-a.

Siguran je u potporu iste, kao i svaki glavni HDZ-a nakon pokojnog Tudjmana.

Zbog toga mu je lakse iznevjeriti tu bazu, i one birace koji bi se inace razprsili u glasovima po pravasima, birajuci ipak HDZ, kako bi se zaustavilo crvene.

Fenomen Angela Merkel, baza je u biti u konfliktu sa odlukama vodstva, ali ne izrazava se, ili je na jedan ili drugi nacin uhljebljena kroz stranacku masineriju.

Nervozni listonoša
27-09-2016, 00:24
Pitanje, koliki je uticaj Bujice na javno mnenje u Hrvatskoj, hocu reci, moze li se ta emisija gledati u cijeloj Hrvatskoj?

Koliki je utjecaj Bujice na javno mnjenje. Pa prenose ju ako se dobro sjećam 13 lokalnih televizija od toga mislim dvije u BiH. Ja je gledam preko maxtva-a!

Evo ti jedan primjer - i mreža tv je lokalna - neko je vrijeme bio na njoj - do one afere sa drogom - i Bujanac pa se vratio na osječku tv.

Na mreži je ostala novinarka Ozana Bašić i ona je radila emisije i to jako dobro sve do trenutka dok Ivo Josipović nije otišao sa Pantovčaka. Čim je došla Kolinda na Pantovčak na Mreži su Ozani Bašić dali otkaz - i promjenili uređivačku politiku?

Kako je to moguće? Sad su tamo i onaj Vukušić i ona Mojzeš Vrabec i to više ne gledam!

Znači nekomu je s ljeva bio itekako interes da Ivo Josipović - izgubi predsjedničke izbore!!!

PS: Za Bašićku više nitko i ne pita!!

pdv
27-09-2016, 00:28
I na kraju, interesantno kako cijela tematika oko "jadnih studenata" uvijek titra u nekoj magli, oblaku dima, nitko da jasno i glasno objasni u cemu je problem sa komunjarskom bagrom sa FFZG, zasto dizu pobunu, zasto su ranije dizali pobunu, i zasto pobunu dizu uvijek kada SDP ozgubi izbore.

Pisu o tome pojedini portali, govore o tome pojedini mediji, ali... nema tolikog odjeka, jer stupidni odvratni hrvatski narod cita tportal, yutarnji, slusa Zikicu Jovanovica Sprajca, cita Antu Tomica i Jelenu Lovric.

Nikako da se jednim potezom ruke rastjera magla i glasno kaze da ljevicarski neradnici dizu pobunu iskljucivo zbog suradnje FFZG i katolicke bogoslovije. Kao sto su dizali pobunu zbog upisa djece branitelja i tako dalje. Da se stvari istjeraju na cistac, da se zna da iza svega stoji mladez SDP-a, Ostoja Rankovic i Bojan Glavasevic (neko bi rekao otac mu se okrece u grobu, mada nisam siguran, ne znam smije li se o mrtvima to govoriti ali nekako imam osjecaj da se Glavasevic nije zadesio di se zadesio, da bi danas bio gorljivi SDP-ovac) uz gomilu cupavih, prljavih, karikaturalnih likova Radnicke fronte odnosno bolesnih mladih ljudi kojima je marihuana pojela mozak.

Sličnog sam mišljena što se tiče pok. Glavaševića, ali je možda bolje o tome ne pričati. Ne možemo znati jesu li tadašnja njegova razmišljanja bila posljedica propagande i zatvorenosti Vukovara u to vrijeme pa je možda najbolje i ne pričati o tome jer čovjeka nema.

Što se tiče studenata...dodala bih još da je zanimljivo kako rijetko prosvjeduju studenti PMF, FER-a, prava, ekonomije ili medicine nego uvijek Filozofski. I kada prosvjeduju studenti sa ostalih fakulteta to su obično neke interne stvari s faksom i nemaju nekog odjeka u javnosti. I tiču se isključivo studentskih prava. Stvarno se ne mogu sjetiti kada su drugi studenti prosvjedovali. Ili mi netko hoće reći kako su studenti na drugim fakultetima retardirani, a jedino društveno svjesna ekipa sa Filozofskog?!

Nervozni listonoša
27-09-2016, 00:31
Plenkovic izbjegava biti konfliktan pod svaku, ali bas svaku cijenu.

Otud i potriba podilaziti onima koji ne cine bazu birackog tijela HDZ-a.

Siguran je u potporu iste, kao i svaki glavni HDZ-a nakon pokojnog Tudjmana.

Zbog toga mu je lakse iznevjeriti tu bazu, i one birace koji bi se inace razprsili u glasovima po pravasima, birajuci ipak HDZ, kako bi se zaustavilo crvene.

Fenomen Angela Merkel, baza je u biti u konfliktu sa odlukama vodstva, ali ne izrazava se, ili je na jedan ili drugi nacin uhljebljena kroz stranacku masineriju.

Ma možda je to i ''neka igra''! Teško mi je reći jednostavno Glava ko Don Kihot!!

Krenuo u obračun sa ''crvenkapicama''. Kaže večeras da jedva čeka da se sučeli na sudu sa Sobolkom!

A i za onoga u jugoslavenskom dresu sa grbom sfrj na prsima - je kratko kazao da degenerici nisu u njegovom fokusu ili da se jednostavno ne bavi degenericima!

Nervozni listonoša
27-09-2016, 00:33
Sličnog sam mišljena što se tiče pok. Glavaševića, ali je možda bolje o tome ne pričati. Ne možemo znati jesu li tadašnja njegova razmišljanja bila posljedica propagande i zatvorenosti Vukovara u to vrijeme pa je možda najbolje i ne pričati o tome jer čovjeka nema.

Što se tiče studenata...dodala bih još da je zanimljivo kako rijetko prosvjeduju studenti PMF, FER-a, prava, ekonomije ili medicine nego uvijek Filozofski. I kada prosvjeduju studenti sa ostalih fakulteta to su obično neke interne stvari s faksom i nemaju nekog odjeka u javnosti. I tiču se isključivo studentskih prava. Stvarno se ne mogu sjetiti kada su drugi studenti prosvjedovali. Ili mi netko hoće reći kako su studenti na drugim fakultetima retardirani, a jedino društveno svjesna ekipa sa Filozofskog?!

Večeras su u Bujici jasno i glasno rekli da kad je god promjena vlasti - kad kukurikavci izgube - problemi kreću na Filozofskom fakultetu!

crni bombarder
27-09-2016, 00:53
Pobuna studenata, ne znam, FER-a ili PMF-a, ako se i dogodi ne bude medijski propracena.

Pobuna studenata (citaj stotinjak narkomancica, da ne govorimo o svim studentima) FFZG nikada nije slucajna, kao sto ni medijska propracenost nije slucajna. Prije su medijske kamere na licu mjesta, nego "pobunjenici" sami, da se tako izrazim.

Sve je to dobro izrezirana predstava, koja se samo ponavlja po potrebi.

Svjedoci smo kako udbasija djeluje u Hrvatskoj, i nakon proslog studenog i Milanovicevog "ili mi ili oni", poceli su sa stvaranjem problema, dizanjem tenzija, rusenjem nove vlade odnosno neka vrsta tihe revolucije, ne bih znao to bolje opisati. Ne moze se to nazvati revolucijom jer je rijec o par stotina ljudi, ali glasni su, imaju medije, i u stanju su udbaskim metodama destabilizirati drustvo u cjelini. Naravno, sve je pocelo nakon sto im je Hasanbegovic uzeo novac, oni bez hrvatskog proracunskog novca ne mogu. Je da njih financiraju i strane vlade, i Soros, ali glavnina novca dolazi od hrvatskih poreskih obveznika. To sto isti oni gradjani koji godinama grme kako "hrvatski novci ne trebaju ici Hrvatima BiH", sada sute, to je samo jedna grana ili samo djelic nakaradnosti hrvatskog drustva danas. Gdje god pogledas, vidis paradoks, nonsens, licemjerne stavove.
To je danasnja hrvatska drzava.

juanpablom
27-09-2016, 01:08
Najprije da li je to istina?

Zatim i ako jest istina - pa što? Ne treba im i gotovo. Glasnović je i izašao iz HDZ-a da bi kao nezavisni zastupnik bio lišen bilo kakve stranačke stege i sad jedino što u HDZ-eu mogu jest da ovako istupaju - ne mogu ga sankcionirati, a ako ga i oni žele napasti samo neka izvole pa da vidimo. Makar u ovo zadnje sumnjam. Za četri godine - a možda i prije - oko Glasnovića će se okuptii jedna grupa ljudi istoga svjetonazora - pa onda neka pokušaju na razini države skupiti što više saborskih mandata - ja ću prvi, a i svi moji glasovati za Glasnovića i njegove ljude i to s guštom, a onda neka se u HDZ-eu misle.

Meni je nešto drugo u večerašnjoj Bujici upalo u oči - rečeno je u emisiji da navodno Most ne želi Pupovca i njegove blizu vlade i da neće ni čuti da se pristaje na bilo kakve Pupovčeve uvjete!!!

Ako je ovo točno što je iznio Bujanac - e onda Mostovcima za ovaj ultimatum skidam kapu i naklon do poda - jer kakvi su HDZ-eovci oni bi Pupovcu bez ovakvog uvjeta dali sve što traži za njegove tri ruke, kao i onome ljigavom Furiu Radinu.

Kako se ono kaže: Klin (ucjena) se klinom (ucijenom) izbija.

sad čekam da HDZ kaže da neće njih MOST ucjenjivati :rofl

ZGabriel
27-09-2016, 01:10
- jer kakvi su HDZ-eovci oni bi Pupovcu bez ovakvog uvjeta dali sve što traži za njegove tri ruke, kao i onome ljigavom Furiu Radinu.

i bez Srba i Radina imaju 4 manjinska glasa. Kajtazi, Jankovits, Lekaj Prljaskaj i Bilek se protive Pupovcu i podržavaju Hasanbegovića.

A sad se sjetite kako je net.hr preveo Plenkovićev intervju Nijemcima. I unatoč činjenici da je odmah ''otkriven'' i sutradan su se mediji pozivali na tu krivotvorinu.

tportal je prenio intervju. i nisu oni krivi, oni su točno preveli njemački tekst, ali Nijemci nisu točno prenijeli Plenkovićevu izjavu.

juanpablom
27-09-2016, 01:14

ja mislim da je gospodin "ja ne mrzim" pao pod utjecaj matere, i da je Siniša bio puka suprotnosti derištu

Nervozni listonoša
27-09-2016, 01:40
Sve je to dobro izrezirana predstava, koja se samo ponavlja po potrebi.
Naravno, sve je pocelo nakon sto im je Hasanbegovic uzeo novac, oni bez hrvatskog proracunskog novca ne mogu.

Bit svega je - lova! A ne moš lovu dobiti tek tako. Moraš ju na osnovu nečega zaslužiti. Oni je zaslužuju tako što su se proglasili ''antifašistima''. A opet da bi to mogli biti moraju nasuprot sebe imati i te ''fašiste''.

A ako ih nema - onda će ih oni izmisliti samo da deru lovu - jer oni bi za lovu i rođenu mater prodali.

E sad to vam je kao kad igraju dvije momčadi a na tribinama samo navijači - domaćih. I sad je njima glupo navijati za svoje, a da nemaju nekoga s druge strane sa kim bi se natjecali u navijanju. I onda se oni međusobno podjele. Jedni ostanu na tribini na kojoj jesu (domaćoj), a drugi odu na susjednu (gostujuću) tribinu i onda krene navijačko nadmetanje u kojem domaći navijaju za domaćina, a ''gosti'' za gosta.

Tako je u Hrvatskoj i sa ''antifašistima'' i ''fašistima''.

Evo večeras gledam počasnog predsjednika ''antifašista'' Hrvatske, najpoznatijeg pjevača Jure i Bobana, zadnjeg predsjednika SFRJ, bliskog suradnika prvog Hr predsjednika Franje Tuđmana, a kasnije i Josipa Manolića u HND-u (dok se i s njim nije razišao) Stjepana Mesića kako se čovjek jednostavno ne da istjerati iz ureda bivšeg predsjednika kojeg mu je dao Ivo Sanader svojedobno.

Trebao je izići iz njega, a još nije. Predao je neki papir Ustavnom sudu RH i sad čeka njihovu - milost.

A taj isti Stjepan antifašist Mesić bi bio sve što treba - samo ako bi od toga imao koristi (bilo mu korisno u Australiji pjevati Juru i Bobana pa je pjevao - bez problema) i spremio nekoliko čekova gdje koji (u cipelu, u sako.......).

Čak i pored debakla kojeg je doživio na zadnjim izvanrednim izborima kada je htio ''svojim ugledom pomoći Milanoviću'' - on se ne da i još uvjek misli da je neki čimbenik u državi. Da li je on svjestan činjenice da je njegovo vrijeme prošlo.

Trebao bi isto tako biti zadovoljan i činjenicom da nikad neće odgovarati za veleizdaju koju je počinio prema državi, narodu i vojsci kojima je samo nekoliko godina kasnije bio predsjednik i to u dva mandata i da će na miru uživati svoju nezasluženo stečenu visoku mirovinu od iste te države i naroda.

Ne on time nije zadovoljan.

Postoji jedno pravilo da ako već moraš izdati da to napraviš tako da šteta po onoga koga si izdao bude što manja, ali na žalost - većina izdaje tako da se naprosto ''valjaju u blatu izdaje''.

Takav je bio i primjer Stipe Mesića imao sam priliku poslušati njegovo svjedočenje u Haagu na internetu - dok se to još moglo, dok to nije od strane Haaga naređeno da se ''skine sa neta''. I tvrdim da je Mesić tamo pričao i ono što ga - nitko nije niti pitao. Trudeći se nanijeti što veću štetu - valjda prvom hrvatskom predsjedniku gr. Franji Tuđmanu.

Tada nije ni slutio (ili možda jest) da zapravo svjedočeći protiv Tuđmana svjedoči protiv Hrvatske.

I možda mu je upravo i to svjedočenje donijelo mjesto predsjednika Republike Hrvatske - jer je nekome, kome je na visokoj pozicije u RH. i trebao baš jedan takav redikul - da lakše sprovede politiku izjednačavanja krivnje između agresora (Srbije) i žrtve (Hrvatske) - bilo u interesu da na Pantovčaku sjedi čovjek kakav je Mesić!

Deset godina mu bilo malo. Pa je još 5, ali sada je kraj - no još se ne da. Još se nada da će ostati doživotni bivši predsjednik sa vlastitim uredom. Unatoč činjenici što je već ostao bez službenog vozila i vozača i što je ostao kako sam veli i bez telefona kojeg je sam eliminirao kako bi svojoj tajnici mogao dati plaću. Ostao mu još samo tjelohranitelj. Kako li je samo Tuđman pogriješio s njim. I ne samo s njim, ali s njim - najviše!

Nervozni listonoša
27-09-2016, 01:46
i bez Srba i Radina imaju 4 manjinska glasa. Kajtazi, Jankovits, Lekaj Prljaskaj i Bilek se protive Pupovcu i podržavaju Hasanbegovića.

tportal je prenio intervju. i nisu oni krivi, oni su točno preveli njemački tekst, ali Nijemci nisu točno prenijeli Plenkovićevu izjavu.

Ma da. I onda i sutradan kad su vidjeli da je ''krivi prijevod'' opet ga koriste.

Bago je nešto počeo Plenkoviću to pod nos stavljati, a onda ga je ovaj pitao: ''A što sam ja to rekao''?

Bago više nije inzistirao......

Nervozni listonoša
27-09-2016, 01:49
Što se tiče Glasnovića :naklon:naklon:naklon.

Evo nakon Bujanca, Peternela, večeras i profesor Sunić i doktor Goran Dodig!

Ga otvoreno podržali.

HFC
27-09-2016, 02:55
Bogami se ljevičarski ološ namirija na tvrd orah:toljaga i večeras samo šta im nije poručija da mu mogu popušit kurac:bravo

goran2hr
27-09-2016, 09:30
http://hr.n1info.com/a151814/Vijesti/Sustar-komentirao-Glasnovica-To-je-apsolutno-nedopustivo.html

Mislio sam da je ovaj prvi krenu o sa pljuvanjem (vijest jučer na radiju), ali sada vidim da ga je Plenky preduhitrio. Da ekstremizam??

MOST je HDZ družini postavio uvjete, da li je i gospodin Glasnović postavio kakve uvjete? Ili to nije ni potrebno, jer HDZ-u taj "ekstremista" nije ni potreban?

Grunf
27-09-2016, 09:34
Pital ga je Bujanec kaj veli na kaznenu prijavu Sabolke. Glava veli da zadovoljstvom očekuje taj obračun, ako do njega dođe. :rofl

philly
27-09-2016, 09:35
napokon prava faca na političkoj sceni... samo jako generale!

Nervozni listonoša
27-09-2016, 10:50
http://www.maxportal.hr/glasnovic-u-bujici-orao-se-ne-boji-muha-ne-zelim-gubiti-vrijeme-na-moralne-nakaze/

GLASNOVIĆ U BUJICI: “Orao se ne boji muha! Ne želim gubiti vrijeme na moralne nakaze!”

A evo Glasnovića i na N1

http://www.youtube.com/watch?v=E2afzuPGkuQ

Eto - pa tko hoće neka dobro posluša što Glasnović i kako govori!

Nervozni listonoša
27-09-2016, 10:55
http://www.dnevno.hr/vijesti/komentari/demokracija-na-komunisticki-nacin-pokrenuta-peticija-za-opoziv-mandata-glasnovicu-957987

Demokracija na komunistički način: Pokrenuta peticija za opoziv mandata Glasnoviću!

Na CITIZENGO stranicama možete pokrenuti bilo kakvu peticiju, ma kako besmislena bila. Ipak, peticija za opoziv saborskog mandata Željku Glasnoviću je do sad najbesmislenija.

A da traže nove izbore??

Inkvizitor
27-09-2016, 11:30
Ne bi me uopće začudilo da HDZ napokon ispuni želju jegolevici i da izglasuju da se dijaspori oduzima pravo na glasanje za hrvatski sabor. Sad kad su izgubili jedan mandat a ubuduće tko zna, možda i 2 a možda i sva 3, to će i njima postati neinteresantno, čak i smetnja. jer njima je to realno bilo..samo tri glasa u sepetu. Ako nisu tri glasa za njih, što će im to. Može im stvarati problem u tangu s levičarima kao što to sad radi Glasnović.

Arsen Bauk je u jednom Otvorenom, kad je voditelj rekao da je 8 manjina i tri zastupnika dijaspore bio dogovor SDP-ea i HDz-ea, hladno i mirno rekao..ne naš plan je bio da dijaspora uopće nema zastupnika.

Eto prilike HDzeu da ispune tu želju i zaigraju jedan strastveni tango sa jugolevičarima. Ionako ta tri mandata su debelo poništena sa 8 manjinskih predstavnika i ponižavanje je dijaspore. A general se može kandidirati u Hrvatskoj sa svojom listom što je meni bila želja i za ove izbore.

kad bi ukidanje glasa dijaspori išlo u paketu sa ukidanjem glasova manjinama, to bi bio veći dobitak nego gubitak ali za to SDp i prirepci sigurno neće dignuti ruku.

Dobri Pastir
27-09-2016, 14:02
Najprije su od BiH Hrvata stvorili dijasporu (oni to nisu - već su hrvatski državljani poput drugih) i napravili posebnu jedinicu za "dijasporu."

To je, naravno, djelo UDB-e koja kontrolira obje stranke.

Dobri Pastir
27-09-2016, 16:53
BiH-Hrvati i njihova zemlja su od ključne važnosti za RH.

Ali Hrvatska je izbušena država čiju politiku vode banditi a interese pronalaze svugdje samo ne tamo gdje treba.

Iseljeništvo, koje broji ko još jedna Hrvatska, je manje-više izgubljena za domovinu te, realno gledajući, ne predstavlja nikakvu prijetnju kliki. Ali bi itekako moglo. Zato su i poduzete mjere koje su tu hipotetsku opasnost sasjekle u korijenu.

Vladaju državom a voljeli bi da je nema. Unikatni slučaj u svjetskoj povijesti.

Inkvizitor
27-09-2016, 20:17
Možete na svojim FB profilima pozvati svoje prijatelje da linkaju javnu stranicu generala koja sad ima nešto više od 13 000 podržavatelja. Ne onu gdje se traži zahtjev za prijateljstvom, Ona je ograničena na 5 000 FB prijatelja i već je ispunjena, nego onu gdje general ima stranicu kao Javna osoba

https://www.facebook.com/zeljkoglasnovic/?fref=ts

Ispod broja koji su lajkali stranicu imate opciju pozovite prijatelje da označe ovu stranicu sa "sviđa mi se". Kliknete na to i otvori vam se opcija gdje možete pojedinačno pozvati sve svoje FB prijatelje a na njima je hoće li lajkati ili ne. To je mali doprinos da populariziramo stranicu i damo podršku generalu u ovoj nesmiljenoj hajci jugomedija i pripadajućih političkih i parapolitičkih skupina na njega. To stvarno nije neki napor. Učinimo to i dijelite dalje svojim prijateljima. Zahvaljujem.

crni bombarder
27-09-2016, 20:40
Mogao bi ipak angazirati par ljudi da mu uredjuju stranicu, meni osobno niti malo nije interesantno citati bljuvotine jugosovinista koji su preplavili ovaj profil na FB.

šanta85
27-09-2016, 20:53
Al na što smo se sveli kao narod.Ovakve salve uvreda ,na račun generalapa na račun dijaspore...Ovolika količina mržnje mi je nevjerovatna.

pdv
27-09-2016, 20:56
Čitala sam neke komentare gdje mu se čak osporava i ratni put. Koja razularena rulja! To bi kamenovalo da može bez ikakvih problema.

Dobri Pastir
27-09-2016, 21:07
Al na što smo se sveli kao narod.Ovakve salve uvreda ,na račun generalapa na račun dijaspore...Ovolika količina mržnje mi je nevjerovatna.

Sve je to odgojio Matija Babic. Njega se uvijek sjetim jer je, nazalost, INDEX najposjeceniji portal u Hrvatskoj. Svojevrsna je to paradigma njihovog ponasanja, stanje svijesti, odgoja, rjecnika, svjetonazora, ideologije, politike, "istine" itd.

Matija Babic-ovco-jebac-generacija pod urbanim i progresivnim plastem. Tesko je pronaci takvog frankensteina igdje drugdje.

šanta85
27-09-2016, 21:17
Nisam u životu udarila nekoga,al ove bi sa guštom

Dobri Pastir
27-09-2016, 21:19
Donekle razumijem jugofosile. Njima je stvarno bilo dobro u Jugoslaviji. Ove generacije koje su mozda rodjene pri kraju Juge ili nakon njezinog raspada je tesko razumijeti. Oni bi se "vratili" u Jugu, ali samo da im je ponijeti I-Phone, Internet, sva moguca roba koja je stigla putevima globalizacije, i, naravno, Tudjmanove tunele i autoput. Ekspresno bi se "vratili" u Jugoslaviju.

Dakle, oni hoce Jugoslaviju, ali ne onu kakva je ona doista bila - a bila je nikakva - hoce Jugoslaviju sa svim novostima, svakim napretkom (materijalnim i tehnoloskim, za koje Jugoslavija, naravno, nimalo nije niti moze biti zasluzna) i svime sto je stiglo i postignuto tek uspostavom nezavisne Hrvatske.

Da ih je moguce vratiti u Jugu kakva je ona doista bila, utekli bi iz nje brze od bljeska - kao sto je i pobjegao veliki dio hrvatskoga naroda.

šanta85
27-09-2016, 21:21
Inače,evo izašao je članak o Gordani Sobol pa mi pažnju privuče njezin muž,točnije poslovi njezina muža:

Prema pisanju Slobodne Dalmacije iz 2006., Sobol je pod istragom za zlouporabu položaja u korist osiguravateljske tvrtke Euroherc i koncerna Agram hercegovačkog tajkuna Dubravka Grgića kao tadašnji suvlasnik tvrtke Kashmir tepisi. Kako piše Slobodna Dalmacija, na tadašnjim „internet stranicama piše da su Kashmir tepisi, uz ured Vlade i Predsjedničkog ureda, perzijskim sagovima opremili također Argramove i Eurohercove poslovne zgrade.“

Da sada ne tražim,al ima ovdje i boljih poznavatelja povijesti na ovim područijima nije li Grgićev otac udbaš.
Mislim da sam to čak nedavno čitala u jednom broju Političkog zatvorenika,članak je Jonjićev a vezan je za organizaciju TIHO?

Dobri Pastir
27-09-2016, 21:24
Drug Racan je drzao harem prileznica, a Gordana Sobol je tek bila jedna od njih.

Dobri Pastir
27-09-2016, 21:26
Čitala sam neke komentare gdje mu se čak osporava i ratni put. Koja razularena rulja! To bi kamenovalo da može bez ikakvih problema.

Bili bi jednako krvolocni kao sto su im bili preci. Genetika je zajebana stvar.

pdv
27-09-2016, 21:46
Donekle razumijem jugofosile. Njima je stvarno bilo dobro u Jugoslaviji. Ove generacije koje su mozda rodjene pri kraju Juge ili nakon njezinog raspada je tesko razumijeti. Oni bi se "vratili" u Jugu, ali samo da im je ponijeti I-Phone, Internet, sva moguca roba koja je stigla putevima globalizacije, i, naravno, Tudjmanove tunele i autoput. Ekspresno bi se "vratili" u Jugoslaviju.

Dakle, oni hoce Jugoslaviju, ali ne onu kakva je ona doista bila - a bila je nikakva - hoce Jugoslaviju sa svim novostima, svakim napretkom (materijalnim i tehnoloskim, za koje Jugoslavija, naravno, nimalo nije niti moze biti zasluzna) i svime sto je stiglo i postignuto tek uspostavom nezavisne Hrvatske.

Da ih je moguce vratiti u Jugu kakva je ona doista bila, utekli bi iz nje brze od bljeska - kao sto je i pobjegao veliki dio hrvatskoga naroda.

Jasno. Ista je stvar i sa homoseksualcima koji kmeče kako su u Jugi bili nekakvi cijenjeni sloj ljudi i kako im se sada ugnjetavaju prava. Ma zapravo toj djeci i nije bitno da se ta zemlja zove Jugoslavija, oni čak nisu ni opsjednuti tim na način kako su im stariji članovi obitelji. Njima je bitno samo društvo koje će poticati njihov nerad, u kojem će oni bit bitni i u kojem će vladati. Dakle, samo privilegije im daj. Ako će to značiti pričanje o nekakvoj jednakosti i gaženje mrtvih ljudi...učinit će to.

crni bombarder
27-09-2016, 22:29
Nisu to samo jugofili, Hrvatska je puna anacionalnih debila.

Hrvatski narod je iskompleksiran narod.

A da ne spominjem mjesance, kojekakve Amire, Samire, Emire, Jovane, Stevane i slicno. Dodje ti Rade Serbedzija, Mira Furlan i ta kamarila pa kazu Istra a ne Hrvatska, imas gomilu glumaca Emira, Semira, Amira koji su se uguzili na hrvatski proracun a po BiH podrzavaju SDA i glasaju za njih, jedan je bio i SDA ministar. Pa imas Edu Maaaaaaajku koji istina vise nije aktualan, ne prasta mu multikulti otvorena i demokratska muslimanska carsija brak sa Zidovkom iz Izraela, vise nije popularan.

Imas Pupovca, imas Novosti, imas Svetozara Livadu koji zivi u Zagrebu prima hrvatsku mirovinu kao bivsi profesor zagrebackog sveucilista, i non stop je u Banjaluci i Beofradu gdje drzi tribine o "ustaskom genocidu nad Srbima 90-ih". Imas Veljka Dzakulu u sred Zagreba, u sred kako oni kau ustaskog legla Zagreba, sjedi vodja cetnika sa Psunja i Papuka. To samo Hrvati sebi mogu dopustiti... sutra da ja, ti ili neko peti pozove na uhicenje cetnika iz Pakraca, napali bi nas index, yutarnji, Kapovic, Pupovac, Glavasevic da smo fasisti i ustase.

Eto to je danasnja Hrvatska.

I imas jednog Plenkovica.... fuj.

Inkvizitor
27-09-2016, 22:48
To nije samo više simptom Hrvatske, javlja se isti fenomen u BiH među Hrvatima. Spomenute tri narikače su još drastičniji primjer.

Danas sam na Holjevčevom profilu imao polemiku sa Antom Kapulicom..teška antifa..spika teška antifa..ja mislio fejk profil..ali nije, čovjek je iz Prisoja..kopija Ivice Đikića..ono nemoš virovat..

https://www.facebook.com/marcel.kocan/posts/10209413622710461?comment_id=10209415188149596&notif_t=like&notif_id=1475000909676345

Dobri Pastir
27-09-2016, 22:54
Voda je zatrovana. Možda su chemtrailsi. Neki đava je u pitanju.

franjevac
27-09-2016, 23:38
ti što pišu uvrede glasnoviću oni sami sebe ne poštuju to su prezira vredne spodobe
koje u životu ništa nisu stvorile,sline koje će umrijeti sami ako se na vrijeme ne osvjeste
meni je više žao kad vidim tzv civilizirane desničare koji ga kritiziraju
ljudi koji nikad nisu podigli glas niti se izložili slabići ili budale koje je ponijelo pa uz masu krenule pljuvat po glasnoviću

Nervozni listonoša
28-09-2016, 00:02
ti što pišu uvrede glasnoviću oni sami sebe ne poštuju to su prezira vredne spodobe
koje u životu ništa nisu stvorile,sline koje će umrijeti sami ako se na vrijeme ne osvjeste
meni je više žao kad vidim tzv civilizirane desničare koji ga kritiziraju
ljudi koji nikad nisu podigli glas niti se izložili slabići ili budale koje je ponijelo pa uz masu krenule pljuvat po glasnoviću

Ma meni je najteže gledati kako su se svi izmakli. Čovjek je ostao praktički sam (čast izuzecima). E gdje je sad ta ''desnica'' - gledam večeras Markov trg i javlja se tip - kao Bi mi ali će nam složiti prijave i onda će nam to priložiti uz papire kad budemo tražili posao........

Gdje su sad Tepeš, Ćorić......... i ostali pa ne možemo skupiti 4000 potpisa potpore Glasnoviću............... Kaže večeras Hodak: ''Ništa od lustracije'' i '' Ova Vlada što će doći spremna je raditi kompromise koliko god treba - a svaki kompromis to znamo je - truo''.

Nije bez veze da je Plenkoviću vodio kampanju SDP-eovac, i da su mu savjetnici Šeks i onaj što je sjedio i kod Mesića i kod Josipovića!!

ZGabriel
28-09-2016, 00:06
Ma meni je najteže gledati kako su se svi izmakli. Čovjek je ostao praktički sam (čast izuzecima). E gdje je sad ta ''desnica'' - gledam večeras Markov trg i javlja se tip - kao Bi mi ali će nam složiti prijave i onda će nam to priložiti uz papire kad budemo tražili posao........

Gdje su sad Tepeš, Ćorić......... i ostali pa ne možemo skupiti 4000 potpisa potpore Glasnoviću............... Kaže večeras Hodak: ''Ništa od lustracije'' i '' Ova Vlada što će doći spremna je raditi kompromise koliko god treba - a svaki kompromis to znamo je - truo''.

Nije bez veze da je Plenkoviću vodio kampanju SDP-eovac, i da su mu savjetnici Šeks i onaj što je sjedio i kod Mesića i kod Josipovića!!

a ti nešto očekuješ od naših političara? probudi se.

Puntar2.0
28-09-2016, 14:42
DARINKO KOSOR 'Moram reći da sam sretan što Glasnović više nije dio naše većine i HDZ-a'

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/darinko-kosor-moram-reci-da-sam-sretan-sto-glasnovic-vise-nije-dio-nase-vecine-i-hdz-a/4735988/

Jadranka i Darinko K. uigrani tandem, jedna napada Hasanbegovica, ocekujuci povratak u HDZ, drugi napada Glasnovica.

Rashrvati jugoslavenske i ko fol liberalne orijentacije ''dejstvuju'' zajedno, cilj je isti, fotelja.

Inkvizitor
28-09-2016, 14:49
jeste li za to da Željko Glasnović bude slijedeći predsjednik RH

http://www.citizengo.org/hr/signit/37389/view?m=4

pdv
28-09-2016, 21:52
DARINKO KOSOR 'Moram reći da sam sretan što Glasnović više nije dio naše većine i HDZ-a'

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/darinko-kosor-moram-reci-da-sam-sretan-sto-glasnovic-vise-nije-dio-nase-vecine-i-hdz-a/4735988/

Jadranka i Darinko K. uigrani tandem, jedna napada Hasanbegovica, ocekujuci povratak u HDZ, drugi napada Glasnovica.

Rashrvati jugoslavenske i ko fol liberalne orijentacije ''dejstvuju'' zajedno, cilj je isti, fotelja.

Ova Kosorica je očajnija od one Kolarićke. Imaju li te žene ikakvo dostojanstvo uopće?!

kiša
28-09-2016, 22:17
Vinko V. Vukadin, facebok
8 sati •
Generalova poruka
Veliki Kant je jednom prigodom napisao da je najveći problem za čitatelja čitati tekst točno onako kako i piše.
Povijest filozofije i rasprava je ispunjena nadmetanjima jednog i drugog kontrahenta o onomu što točno piše u datom tekstu. Jedan od najvećih filozofa, Ludwig Wittgenstein, je praktički sve posvetio razmišljanju o jeziku, porukama skrivenima u malim i neprimjetnim jezičnim konsturkcijama.
Zašto je jezik tako važan u životu pojedinca i društva?
Jezik je svojstven čovjeku. Nije nebitno da je upravo u Sv. Pismu jedno od najpoznatijih mjesta zauzela Ivanova "Na početku bijaše riječ". Iako se vjerojatno radi o nekom starijem tekstu, ipak je znakovito da je teolog i najpromišljatiji evanđelist na početak svojega Evanđelja postavio baš tu pjesmu, uvod i početak: riječ.
No, ne samo filozofi, psiholozi ili teolozi, i običan čovjek ima osjećaj da je riječ, jezik, nešto jako moćno, nastalo nekom vrstom duhovne evolucije, usmjerenon običajima, iskustvima, napastima, i poviješću naroda koji su stvarali svoje jezike.
Zar prvi dar učenicima, nakon dolaska Duha, ne bijaše dar govora jezicima?
Jezik je središte nacionalne kulture i identiteta, a čovjek koji ne govori akustički, traži druge mogućnosti, nebi li se ispravno artikulirao, nebi li stupio u komunikaciju s drugim individuama.
Diktatori i svećenici, liječnici i filozofi, zaljubljenici i mrzitelji su spoznali važnost ovladavanja jezikom i bitnost usvajanja nekih poruka preko jezika. Upravo zato na početku medijske revolucije 20. stoljeća stoji pojava radija i televizije, a najmoćniji u korištenju novoga načina manipulacije, slike, bijaše jedan od najvećih krvnika ljudske povijesti, Adolf, kojemu je njegov PR stručnjak Goebbels slikovito pokazao moć koja proizlazi iz manipulacije jezikom i medijima.
Naš narod je podsvjesno osjećao značaj jezika, borio se za taj svoj, mali, ali bogati jezik. Nije popuštao ni u vrijeme najveće diktature, nastojali su ga ukinuti, izmiješati i zabranjivati, omalovažiti i proglasiti nebitnim. No, narod je želio ostati individua i ostao je, zahvaljujući i jeziku.
Krvnici i diktatori, okupatori i zatirači svega hrvatskoga su to znali i sustavno koristili sve metode nebi li zatrli baš jezik, nebi li baš jezikom ovladali.
Partizansko komunistički komesari su prolazili škole indoktriniranja i manipuliranja, oni su naučili i učili koristiti jezik kao preddvorje zatiranja, ugušavanja i zatvaranja, pa čak i ubijanja. Sjetimo se samo kazni za pjevanje Vile Velebita ili prozivki u nekoj kasarni, kada biste slučajno rekli odora umjesto uniforma. Bili ste proglašeni nacionalistom i naravno njima najvećom baba rogom: ustašom.
Zanimljivo je da im je, iako relativno nepismenima, jezik bio tako i toliko važan.
Meni to uopće nije nelogično, jer jedino što su jugokomunisti i njihovo potomstvo mogli ponuditi ovome narodu je bila izmjena poruka, zamjena riječi i bogatstvo obećanja. Njihov čitav sustav je jezično manipulativna konstrukcija; od bratstva i jedinstva do poštenja proleterske avangarde. Sve samo napuhane riječi. Oni su znali kad se riječ utovi u glavama slušatelja, ona postaje moćno oružje, pripremni stroj za konačni obračun.
Ako tomu dodamo važnost partzanskih generala, prosperitete takvih obitelji i fetišizam koji su uživali partizanski borci, zapravo obični koljači, onda će nam biti jasno zašto oni i dan danas funkcioniraju po istoj matrici.
Njihov mentalni i intelektualni sklop je stvaran i odgajan u revolucionarnim školama u kojima jezik ne služi za raspravu nego za manipulaciju. Oni su čitali Marxa, a ne Kanta ili Wittgensteina. Njima je napisano ono što oni žele pročitati, a ne ono što stvarno piše. Oni nemaju vremena raspravljati o značaju i finesama, jer kod njih je finesa izražena u oštrici mača i količini mržnje naspram onih koji ne misle kao oni.
Oni znaju da je samo pitanje vremena kad će masa, izmanipulirana i neosjetljiva na taj sustav, prihvatiti njihovu interpretaciju i po zakonu mase osuditi i vlastitog brata.
Naravno, uvijek postoje ljudi koji ne prihvaćaju njihove manipulacije. Neki zbog sličnog sustava drugačijeg predznaka, neki zbog pismenosti, neki zbog smrada iz jugofašističkih usta, a neki zbog lijenosti.
No, većina će prihvatiti manipulaciju, ne će se ne pitati, slijediti će u onom smjeru u kojem im partija naredi.
Vjerujem da vam je ovo predugačko za jednu malu poruku, ali svejedno nemojmo misliti da je slučajno ovo što se događa generalu Glasnoviću.
Da vas podsjetim: general je rekao "U demokratski razvijenim društvima se to rješava pendrekom" Dakle niti je rekao udrimo po nekome, niti je koga pozvao na nešto. Samo je izrazio svoje mišljenje o tome kako to netko negdje drugdje radi.
Što su oni od toga napravili?
Pogledajte naslove navodno demokratskih medija u kojima pišu korifeje hrvatske čitane kolumne.
"General poziva na pendrečenje studenata".
Naravno da to na prvu zvuči isto.
Opravdanje lijenih duhova je sasvim jednostavno: "On je tako mislio".
Prisjetite se malo svojih iskustava s raspravljačkim protivnicima s ljevice. U skoro svakoj raspravi ste sigurno doživjeli njihovo pitanje" "Pozivaš li ti to, prijetiš li ti to, misliš li ti to..."
U nepismenom okruženju je skoro pravilo da tvrdnja zauzima mjesto argumenta. Ako imaš argument, nemaš koristi, jer nepismena masa će ostati pri svome i upornost u gluposti proglasitti pobjedom u rasprpavi. Generacije "intelektualaca" su odgojene davati odgovore koje su naučili napamet, nebi li položili najteži ispit na faksu, na kojem su profesori još uvijek ponosni da samo malobrojni studenti kod njih prolaze. U takvoj duhovno intelektualnoj baruštini su odgajani oni koji danas tumače generalu što je on htio reći. Kad bi oni ostali na tumačenju, to bi još bilo i podnošljivo, ali interpretacija je samo pripremanje terena.
U njihovom jugofašističkom mentalnom i društvenom sklopu interpretacija postaje neprijeporna činjenica, o njoj se onda raspravlja, napuše se sve zajedno i imamo onaj model po kojemu su tisuće domoljuba bile zatvarane zbog izrečene riječi.
Interpretacija nije dakle filozofsko gledanje na poruku, nego priprema terena za političko ili neko drugoi uništavanje protivnika. Tako su radili po šumam i gorama, tako su radili za vrijeme okupacije, tako rade i danas. Samo što su tada u rukama nosili noževe, a danas nose diplome stečene na tim njihovim fakultetima.
Danas ti kriptofašisti, koji sebe zovu ljevičarima, ne mogu zatvarati od prve, ali mogu prijavljivati, oblajavati, prokazivati i uništavati. Oni danas nemaju verbalni delikt kao legalnu osnovicu za progon, ali su izmislili "govor mržnje", rastezljivu kategoriju u kojoj se oni osjećaju ko bubreg u loju jer su navikli na cinkanje, prijave i suđenje drugačijima.
Pokušajte definirati i precizirati što je to "govor mržnje".
Zanimljivo je da niti jedna ozbiljna stranka, niti jedan političar ovu formulaciju i očiti dokaz diktature nikada nije doveo u pitanje. Ili se ne usuđuju zbog neznanja, ili si i sami izrazsli iz te fašističko komunsitičke intelektualne baruštine pa misle da je to sasvim jasno. Po modelu "zna se što je on mislio". Partija zna.
Da ne ulazim u banalnu činjenicu da je sasvim prirodno, iako ne poželjno, nekoga mrziti. Za ljevičare bi ova rečenica morala biti melem na ranu; jer oni bi recimo za pedere rekli da je to sasvim prirodno stanje, iako za njihovu vlastitu djecu nije poželjno.
Mržnja je dakle nešto što je tu među nama i ne vidim razloga zašto bi se svaki kritički osvrt na njih i njihov svjetonazor morao proglasiti govorom mržnje, tim više što je ta konstatacija nastala interpretacijom, a ne utvrđivanjem činjenica.
I na kraju čemu ovaj teatar oko generala?
Pogledajte Hasanbegovića i Glasnovića pa će vam biti jasno. Zlatka su već pomalo eutanazirali, Glasnović je malo drugačiji tip i opasan je, ali istovremeno i povoljan za ovakve modele uništavanja.
Plenki ga je već proglasio nekulturnim, a znamo da je jedini Plenkijev USP (jedinstvnost) upravo ta uglađenost. Sadržaj? Ma kakav sadržaj.
Dodatna finesa čitave priče je činjenica da je Glasnović general, po njima ustaški, a uništiti takovga je za tifusare ipak nešto malo veći trofej od običnog zastupnika.
Zato se pripremimo za novu rundu rasprave o onomu što nije rečeno, ali je navodno poručeno.
Ispitajte sami sebe i promislite dobro što je gore: biti za ubijanje nerođene djece ili reći da bi demokratske države svoje studente koji pozivaju na ubojstva, rastjerala pendrekom.
Naravno da je za većinu puno elegantnije i finije skalpelom ubijati nerođene nego jezikom koji podsjeća na pustinjsku oluju tražiti red među balavurdijom.
Koji li je to divan osjećaj biti fin čovjek. Uglađen, akademski ko Pusićka, pa makar imao i diplomu kupljenu za neku poziciju u državnoj upravi.
Kažu neki, mogao je general to drugačije, ipak nije prikladno. Da naravno, uvijek se sve može drugačije. Samo je pitanje koristi od toga drugačijega.
Vi biste bili drugačiji? Bili biste, za razliku od generala uglađeniji? Da, znam vi ste humanisti, fini neki ljudi, odgojeni između ispovjedaonice i javne kuće, na putu s posla do crkve ili ste jednsotavno mama i tata koji svoju djecu odgaja finom jeziku i humanizmu?
Moj savjet je: budite malo pošteniji. Uđite sami u sebe i preispitajte se. Ako se uhvatite u napasti humanizma, moralizma i podučiteljstva, sjetite se biste li nekada rado dali šamar nekom derištu, samo zato što pravi buku i galamu u restoranu, a mater ga ne može posjesti za stol.
Za vas koji se brinete za hrvatsku mladu intelektualnu elitu, mala utjeha: ne bojte se vi za njih.
Koga ne smeta trg najvećeg koljača na indeksu, toga ne smeta ni činjenica da ste ga ispravno procijenili kao običnog bukača.
Nije to nikakva elita, osim za vlastite nepismene roditelje."

Puntar2.0
30-09-2016, 23:21
Mnoge brine i žulja Glasnovićeva dijagnoza Filozofskog fakulteta u Zagrebu i našli su se pozvani (ili se to od njih očekuje) braniti revolucionarno marksističko bratstvo i socijalističkog samoupravljanja.

Maske su konačno pale, javnosti polako postaje jasno da je FFZG (zajedno s Fakultetom političkih znanosti) krovna organizacija partijskih škola, a nikakav filozofski fakultet.

Nekadašnji HSLS-ov kadar u mandatu Ive Sanadera, Dražen Breglec, ovaj put se „proslavio“ medijskom potporom Pusićkinim aktivistima ispred FFZG. Vjerojatno ga je kao kroničnog srednjoškolca impresionirala činjenica da i on može dati potporu jednoj sveučilišnoj ustanovi. I povod je zanimljiv: on ne nastupa kao bivši dužnosnik ili novokomponirani intelektualac, već kao ponosni otac studentice Zrinke Breglec, dobitnice rektorove nagrade.

Ponosni otac bio je u Sanaderovoj vladi pomoćnik ministra Prometa, pomorstva... i tajnik istog ministarstva, a proslavio se kad je svoje skromno srednjoškolsko znanje i maturu poželio pojačati fakultetskom diplomom i izabrao je – Fakultet prometnih znanosti.

Još i danas Ministarstvom kruži priča da je nekadašnji suradnik Božidara Kalmete u jednom danu (!) položio devet ispita?! Tom je prigodomi srušio aksiom iz fizike, a taj glasi da čovjek ne može u isto vrijeme biti na dva različita mjesta. Međutim, Dražen Breglec to očito može. I dokazao je. Taj isti dan kad je u Zagrebu polagao ispite bio je u Briselu na službenom putu i za to podignuo deviznu dnevnicu, priložio avionsku kartu... sve. To doista ni Hudini nije mogao, ali Dražen Breglec... da, da!

I zato je njegova potpora aktivistima i rušiteljima dekana FFZG bitna, skoro kao i podignuta (prazna) ruka Ranka Ostojića (i Aleksandre Kolarić. S Draženom Breglecom i SDP-om i Vesnom Pusić uza sebe, „deca komunizma“ ne mogu izgubiti aktivističku bitku.

Podršku je u medijima Pusićkinim jurišnicima dao i poznati svjedok Haškog tužiteljstva, denuncijator hrvatskih proljećara i UJDI-evac - Žarko Puhovski. Neuspješan student PMF-a i filozofije, ali zato uspješno diplomirani marxist, ONO i DSZ te DDR-ovski specijalizant u posebnim vještinama, našao je za shodno o generalu Glasnoviću reći: „To je čovjek koji ima srednju školu, a smatra se intelektualcem, stručnjakom za ideologiju i svojom zadaćom smatra križarski put protiv ljevice.“ („Novi list“ od 26. Rujna 2016.)

No, pođimo redom: koliko se meni čini, general Željko Glasnović nema ništa protiv ljevice, a boljševizam ne smatra ljevicom već civilizacijskim zlom. Žarko Puhovski bi svakako želio biti intelektualac, ali njegov nam životopis govori da je riječ o neuspješnom studentu i uspješnom drukeru doškolovanom u DDR-u, tipičnom angažiranom aktivisti. Tako je naime započeo i dovršio karijeru, a to što mu mediji daju prostor samo govori o drugarskom srodstvu i partijskom zajedništvu projugoslavenskih intelektualista i medija. I kad već blati generala, ne bi bilo loše da se informira koje je škole završio Željko Glasnović, ne vojne škole, nego baš na filozofskom, ali ne u Zagrebu, nego na mnogo boljoj adresi.

I. Sertić

http://www.hrsvijet.net/index.php/vijesti/132-hrvatska/44510-zabrinuti-otac-brglec-i-druker-puhovski-protiv-zastupnika-glasnovica

juanpablom
30-09-2016, 23:24
Kad Glasnović bude položio 9 ispita u jednom danu i bude istovremeno na dva mjesta nek se javi :kava

pdv
01-10-2016, 02:24
Super mi je ovo kada nekome sa srednjom spočitavaju stupanj obrazovanja. Kao da se nalazimo u izoliranom društvu gdje informacije nisu dostupne pa se ne možeš obrazovati i sam. Kao da tvoja titula ili zanimanje puno govori o naobrazbi. Ali da, obrazovan je čovjek onaj kome su oni odlučili dati fakultetsku diplomu i to je kao garancija obrazovanosti, a samim time i pameti. Uostalom, u RH je Ustavom zagarantirano da vlast proizlazi iz naroda i da narod na neposrednim izborima odlučuje kome će pokloniti svoje povjerenje. Nigjde se ne traži nikakav stupanj naobrazbe tako da je ova priča u tom kontekstu totalno promašena. Možda bi im bolje bilo da se zapitaju kakav je stupanj naobrazbe dekana, ravnatelja i sličnih političkih podobnika koji su odgovorni za kvalitetno prenošenje znanja na djecu.

crni bombarder
01-10-2016, 13:32
Tko o cemu, jugosovinisti o obrazovanju... a cijeli zivot ne izlaze iz bulje masinbravaru/marsalu.

Dobri Pastir
01-10-2016, 17:41
Kad jugoslovenski pištolj-doktori krenu pričat o obrazovanju :D :D

Puntar2.0
01-10-2016, 18:44
Jasno. Ista je stvar i sa homoseksualcima koji kmeče kako su u Jugi bili nekakvi cijenjeni sloj ljudi i kako im se sada ugnjetavaju prava. Ma zapravo toj djeci i nije bitno da se ta zemlja zove Jugoslavija, oni čak nisu ni opsjednuti tim na način kako su im stariji članovi obitelji. Njima je bitno samo društvo koje će poticati njihov nerad, u kojem će oni bit bitni i u kojem će vladati. Dakle, samo privilegije im daj. Ako će to značiti pričanje o nekakvoj jednakosti i gaženje mrtvih ljudi...učinit će to.

Najperfidnije je upravo to vezanje zastava homica, radnih frontova, Fumica, Pupovaca, Mesica, Hodzica, Radina.

Nadju se peder i lik iz SDA Hrvatska na istoj strani, pokraj vrelog part time ustase Mesica danansjeg najveceg Titoljupca.

Bizarno, ljudi koji se zovu socijaldemokrati a pojma nemaju sto je to uopce.

Glavno da je protiv pojedinaca koji reprezentiraju desnicu u Hrvata, i u konacnici protiv Hrvatske Hrvata.

Nervozni listonoša
01-10-2016, 20:31
Najperfidnije je upravo to vezanje zastava homica, radnih frontova, Fumica, Pupovaca, Mesica, Hodzica, Radina.

Nadju se peder i lik iz SDA Hrvatska na istoj strani, pokraj vrelog part time ustase Mesica danansjeg najveceg Titoljupca.

Bizarno, ljudi koji se zovu socijaldemokrati a pojma nemaju sto je to uopce.

Glavno da je protiv pojedinaca koji reprezentiraju desnicu u Hrvata, i u konacnici protiv Hrvatske Hrvata.

Ma oni su gotovi. Ne znaju više što bi i kako bi.

Samo što je najgore što je ovaj HDZ - ovakav kakav jest - niti smrde niti mirišu.

Ili još bolje baš su ovakvi kao što stoji u Inkvizitorovu potpisu:

O da ste barem vrući ili hladni. Nego ste mlaki, pa mi dođe da vas ispljunem (Otkrivenje 3:15-18)

Ako ih još ikad itko vrati na vlast - to će biti upravo ovakav HDZ.

pdv
01-10-2016, 20:37
Ne bih ja rekla da su gotovi. Ni blizu.

Puntar2.0
01-10-2016, 21:32
Ma oni su gotovi. Ne znaju više što bi i kako bi.

Samo što je najgore što je ovaj HDZ - ovakav kakav jest - niti smrde niti mirišu.

Ili još bolje baš su ovakvi kao što stoji u Inkvizitorovu potpisu:

O da ste barem vrući ili hladni. Nego ste mlaki, pa mi dođe da vas ispljunem (Otkrivenje 3:15-18)

Ako ih još ikad itko vrati na vlast - to će biti upravo ovakav HDZ.

Problem je da su oni aktivni non stop, a kad ih se pikne, kao sto ih Glasnovic dobrano piknuse, oni se organiziraju. Kazen ti, apsolutni buckuris, ujedinjuje ih jedino borba protiv Hrvatske koja ima hrvatski sadrzaj.

Nije to samo SDP. Ide to daleko dalje i dublje.

Inkvizitor
01-10-2016, 21:46
Bora Dežulović u Pupovčevim Novostima

Uloga tovarnog konja u Domovinskom ratu

U novi saziv Sabora general HVO-a ušao je poput slona u staklarnicu – ili, još bolje, poput bosanskog tovarnog konja u NOB – i postavio nove političke standarde. Nije ni do njegova čina, ni do njegove lepršave retorike, nego do toga da prvi put u 26 godina hrvatske parlamentarne demokracije jedan od zastupnika hrvatske dijaspore nije s HDZ-ove liste

Zlatko Hasanbegović je ‘out’, nova zvijezda hrvatske krezube desnice je umirovljeni general Željko Glasnović. Štrumpführer Velimir Bata Bujanec svoje je fotografije s Hasanbegovićem kraj uzglavlja hitro zamijenio slikom s Glasnovićem, odrješitom Generalu desničarski komentatori u uzastopnim orgazmima pišu erotske laude, Željka Markić promovira ga kao novog alfa-mužjaka patrijarhalne Hrvacke, ovacijama ga dočekuju na tribinama, promocijama, Thompsonovim koncertima i misama zadušnicama za ustaške generale, a nadahnuti biznismen, jebač i domoljub Josip Radeljak rečeni Dikan posvetio mu je i nadahnuti psalam na Fejsu: ‘Ovaj čovjek je sišao s neba u zadnji čas, u ovu već stotinu godina ugnjetavanu zemlju! Govori hrabro i istinu kao Isus Krist!! Ali nažalost bez i jednog apostola!? Bojim se da će ga komunisti i UDBA smaknuti! Treba ga čuvati i nikada ostaviti sama – jer on je u stvari vrlo SAM među kukavicama Hrvatekima! Srećom zna se on braniti – vojnik je! Ali ONI – peta kolona, brojniji su i još uvijek jači!! Ave Generale!’

Zlatko Hasanbegović je ‘out’, Željko Glasnović je ‘in’. General je sve što ministar kulture nije: on nije sumnjive vjere, on je došao iz zemlje Kanade, legla najčišćih i najvećih od sviju Hrvata; on nije gradski fićfirić što je nakon srednje škole išao na fakultet, on je iz škole otišao ravno u kanadsku vojsku; on se nije zajebavao na gostovanjima kao pripadnik Bad Blue Boysa, on je na gostovanja išao kao pripadnik Legije stranaca; on nije krvavih devedesetih studirao povijest, on je devedesetih povijest stvarao; on kapu nije nosio po splitskoj Rivi, već po Lici i Cincaru; on nije bio pozerski predsjednik Počasnog bleiburškog voda, već pravi zapovjednik prave Prve gardijske brigade HVO-a; njega nije u srce pogodio nekakav tekstić Ante Tomića, već četnički metak na Kupresu; najzad, on ne divani učeno i ne okoliša poput Ivice Račana, ne govori između redaka pomno birajući veznike i naglašavajući pauze između njih, već govori hrvatskim narodnim standardom i njime govori izravno.

General Glasnović je zapravo Zlatko Hasanbegović bez fakultetske diplome, NIN-a pod pazuhom i dramskih pauza.

Kad su tako studenti Filozofskog fakulteta u Zagrebu zatražili ostavku dekana i zaprijetili blokadom fakulteta, general Glasnović ih je jasno i glasno napao kao ‘razmažena derišta recikliranih komunista, kvazi intelektualaca koji u životu nisu radili’, koje ‘vode skojevke neobrijanih nogu što su dobivale novac za diplomske radove kao npr. Uloga bosanskog tovarnog konja u Narodnooslobodilačkoj borbi’ – ‘taj fenotip podivljaloga titojungenda može se lako prepoznati: imaju blijedi ten kao da su robijali u KPD Zenica, vratovi su im kao pet kuna, imaju duge prste od igranja video igara, a glave su im u odnosu na tijelo nesrazmjerne veličine; njihove AVNOJ face ne pokazuju ni najmanji trunak ikakve emocije; oni patološki mrze sve što je hrvatsko i žale za izgubljenim privilegijama njihove propale države’, rešetao je General po studentima kao major König po Kragujevcu – a ministar Hasanbegović o svemu je imao reći samo to da je riječ o ‘studentskom buntu jedne ideološke provenijencije’!

Zlatko Hasanbegović je, naime, sve što general Glasnović nije: on je ministar kulture Republike Hrvatske.

Ne treba stoga Andreju Plenkoviću tražiti dalje. Željko Glasnović je sve što mu treba. Ili će mu tek trebati.

U novi saziv Sabora general HVO-a ušao je poput slona u staklarnicu – ili, još bolje, poput bosanskog tovarnog konja u Narodnooslobodilački rat – i postavio nove političke standarde. Nije ni do njegova čina, ni do njegove lepršave retorike, jer viđao je hrvatski Sabor i većih generala i većih budala: nije ni prvi ni posljednji put da je saborski zastupnik konj što govori kočijaški. Briselokratski računovođa Plenković na ovoga će tovarnog konja morati računati jer se druga jedna stvar dogodila prvi put: prvi put u svih dvadeset šest godina hrvatske parlamentarne demokracije, bez obzira sjedila u Saboru njih dvanaestorica, šestorica ili samo trojica, jedan od zastupnika hrvatske dijaspore nije s HDZ-ove liste.

Nije to tek kuriozitet iz rubrika ‘Vjerovali ili ne’, ili ‘Jeste li znali da…?’ Nakon što je na lanjskim izborima, iako tek na četvrtom mjestu liste, HDZ-u donio očekivana tri mandata dijaspore, Plenković je na izvanrednim izborima Generala opet stavio na četvrto mjesto, a ovaj uvrijeđeno sišao s HDZ-ove liste i sastavio svoju, pa pokupio najviše preferencijalnih glasova i trijumfalno ušao u Staklarnicu. Pardon, Sabor.

Vrlo je to ozbiljna poruka Andreju Plenkoviću, jer uvrijeđeni general nije, kako će se vrlo brzo ispostaviti, samo zastupnik i glas Hrvata Širokog Brijega, Čapljine i Norvala, niti je – kako će se ispostaviti za koji mjesec ili godinu – samo prvi koji nije s liste HDZ-a. Da jest, HDZ bi to već do sljedećih izbora jednostavno riješio, populistički udovoljavajući ‘Hrvatskoj Hrvatima’ i ukidajući pravo glasa onima koji joj ne plaćaju porez. Nije, naime, problem što je Željko Glasnović prvi zastupnik dijaspore izvan direktne kontrole HDZ-a, već što je prva ikona desne, krezube Hrvatske izvan njihove kontrole. A ako im i ne treba tovarni konj, bogami im treba krezuba Hrvatska.

Vidi se to po biranim riječima kojima je Plenković, cijelu noć grozničavo listajući dvanaest svezaka Anićeva Hrvatskog enciklopedijskog rječnika, Glasnovićev verbalni proljev na kraju oprezno ocijenio ‘neprimjerenim’, nakon čega je i Zlatku Hasanbegoviću dopušteno dodati kako se ‘treba kloniti teških riječi’.

Nije problem ni to što stvar izgleda kao da pomahnitali Glasnović izvan HDZ-ove kontrole služi tek kako bi Hasanbegović, kao Plenkovićev desničarski problem, pored Generala ispao uljuđeni, civilizirani i obrazovani konzervativni intelektualac, sâm Igor Zidić s kapom i slovom: problem je što Hasanbegović pored njega to i jest. Možda ne dovoljno da bi Hasanbegović ostao ministar, ali svakako previše da bi Glasnović ostao izvan kontrole HDZ-a. Ne bavim se inače tim stvarima, ali imam rješenje: zašto general Glasnović ne bi bio ministar kulture?

General Željko Glasnović u HDZ-ovoj bi vladi bio upravo idealan ministar kulture: em je nestranački kandidat, em je vješt organizator, em je osvjedočeni domoljub, em ima kulturnu strategiju. ‘Mi bez konteksta, bez analitike ne možemo živjeti posljedice i uzroke. Nama je izbrisana kolektivna memorija, a ostala nam je prazna ploča po kojoj pišu agitpropovci u medijima, u politici. Zato moramo uzeti kulturni prostor, ne samo pravni sustav’, objasnio je General u predizbornom intervjuu Slobodnoj Dalmaciji: ‘Što ako mi dobijemo funkcionalnu državu a nismo uzeli kulturni prostor? Onda nemamo državu.’

General, naime, zna kako uzeti i ‘kulturni prostor’ i ‘pravni sustav’. Ako je devedeset četvrte od Srba znao uzeti šest stotina četvornih kilometara prostora od Malovana do Kupreških vrata, bogami će od njih znati uzeti i taj, kako se zove, kulturni prostor.

A ‘pravni sustav’?

‘Ovdje demokracija i nije potrebna, nama treba vojna uprava i čizma u zube’, čuvena je njegova izjava iz tih slavnih ratnih dana. Čizma u zube – shvatit ćete ako dosad niste – jedini je način da se od cijeloga ovoga ‘kulturnog prostora’ napravi krezuba Hrvatska.

Inkvizitor
01-10-2016, 21:53
Lijevi šatoraši..

Umirovljenjem dekana Filozofskog fakulteta u Zagrebu Vlatka Previšića po sili zakona, koje napokon sugerira tehničko ministarstvo Predraga Šustara, stvoren je privid kao da se ništa neprirodno nije dogodilo i da je cijela ova halabuka nepotrebno stvorena.

A nije tako. I dekan Previšić i rektor Boras i ministar Šustar zbog svega što se zbivalo i još uvijek zbiva na Filozofskom, zaslužuju nečastan otpust, a ne lagodnu mirovinu.

I Šustar i Boras i Previšić su ortaci u projektu nasilne integracije Filozofskog s Katoličko-bogoslovnim fakultetom, što je većina studenata i profesora odbila. Zbog tog grijeha bivši i budući saborski zastupnik Željko Glasnović ih je prokleo najavljujući im pakao, suzavac u oči, pendrek po leđima i čizmu u zube. U civiliziranom svijetu spodobe koje javno prijete studentima nasiljem zauvijek bi bile izbrisane iz javnog života, a ni glavni državni odvjetnik ne bi odšutio sve što je dotični izbljuvao.

No ovo je Hrvatska i u njoj Glasnović ima simpatizera koji ga, ne bojeći se Božje kazne, uspoređuju ni manje ni više nego s Isusom Kristom, kao da je ovaj svojim učenicima propovijedao bombama, rašpama i livorverima. Oni drugi Đavolji odvjetnici, praveći se manje ridikuloznima od bujice enciklopedista, pokušavaju Glasnovića zaogrnuti plaštom nevinosti nazivajući studente Filozofskog lijevim šatorašima izjednačavajući aktualni prosvjed s onim u Savskoj stavljajući između njih znak jednakosti »osim što su na jednima »naši«, a na drugima »njihovi«!?

I to su te opasne veze koje se sada ekspresnim umirovljenjem dekana Previšića, ne zato što oni koji su ga na to mjesto doveli i svesrdno štitili misle da je u svakom pogledu ponizio instituciju slobode mišljenja stvarane generacijama, već zato što je podigao previše prašine da bi oni mogli svoj naum mirno provesti u djelo, nastoje pomesti pod tepih. Plenumaši se pokušavaju izjednačiti sa šatorašima, Savska s Filozofskim, Glasnović s Glavaševićem, nitko nije do kraja kriv, baš kao nitko prav, samo su eto ideološki predznaci drugačiji.

Takva »logika« na ovim prostorima nije ništa nova, ona se svesrdno primjenjuje u revizionističkim pokušajima peglanja povijesti navodnom osudom svih totalitarnih režima, a stvarnom rehabilitacijom fašizma. Budući da se ta gebelsovska matrica pokazala uspješnom u revitalizaciji ustaštva, zašto je ne primijeniti u svakoj prilici i svakom pogledu. Tako plenumaši postaju lijevi šatoraši iako nisu zaposjeli javnu površinu i na njoj se ulogorili, niti svoje stavove potkrepljuju sjedeći na plinskim bocama prijeteći kako će prolaznike dići u zrak.

Studenti nikome ne prijete, dapače njima je obećan suzavac i pendrek, njih se nasilno sprečava da uđu u zgradu fakulteta, čak ni u knjižnicu ne mogu iako su ispitni rokovi. Štoviše, njih dekan proglašava teroristima iako nisu ni u čijem interesu instrumentalizirani, niti za bilo čije interese ruše aktualnu vlast.

Studenti se za svoja prava bore svim legalnim sredstvima koja im stoje na raspolaganju, nikoga ne ugrožavaju i ne krše zakone ove države. Oni nisu ni lijevi ni desni ni bilo kakvi šatoraši, već mladi ljudi koji znaju što hoće i kako se za to civilizacijski izboriti. Nasuprot njima stoje oni koji bi ih batinali, koji im mjere vratove kao što su njihovi idoli nekada mjerili nekim drugim studentima noseve prije nego bi ih poslali u konc-logore.

Samo oni koji bi to željeli ponoviti mogu izjednačavati krvnika i žrtvu.

Branko Mijić l Novi list

prenešeno s poskoka...glasila urbane hercegovačke mladeži Šušnjarovština..

Nervozni listonoša
02-10-2016, 12:47
Ne bih ja rekla da su gotovi. Ni blizu.

Oni jesu gotovi. Samo je pitanje hoće li ih ovi ''plavi komunisti'' iz HDZ-a ići (konačno) dovršiti?! Nije problem ako oni (svi skupa) budu imali u Saboru 60-ak mandata. Neka ih u oporbi. Nego je problem kada se oni uhvate upravljačkih poluga. Kada dođu na vlast.

Hadezeu - ovakav kakav je sad - oni su izgleda itekako potrebni - u njihovu dvovlašću gdje su - zajedničkim snagama - posebice od 2000-te godine doveli zemlju i narod u ovakvo stanje.

Kako sada stvari stoje čini se da ni jednima ni drugima nije u interesu da Hrvatska i Hrvati idu konačno naprijed. Pa ovoga Plenkovića je iz šešira izvukao ''vječni'' Vladimir Šeks! Jer to nešto govori?

Meni da nema ništa od lustracije.

Glasnović je zato izašao iz HDZ-a on je za lustraciju. U HDZ-eu nama šane. Pa je izašao da može govoriti - što misli i što mu je na duši. Da je ostao u HDZ-eu ovo sigurno ne bi mogao govoriti i raditi - zbog stranačke stege.

Pa zar on prvi ne govori da bi ponajprije trebalo lustrirati HDZ. Tu krenuti sa procesom lustracije?

Pa tko će sam sebe - izbaciti iz igre?

I naravno da je morao otići. Ovo mi sve izgleda na one legendarne vojna vježbe JNA - ''crveni'' i ''plavi'' - gdje se sve unaprijed znalo.

Trenutno su ''crveni'' u velikom rasulu. A za to rasulo nije zaslužan HDZ - nego isključivo jedan čovjek - Zoran Milanović. Što je sve napravio da na Pantovčaku sruši Ivu Josipovića? Zatim je počistio SDP od starih zaslužnih drugova, a potom je počeo i ''ustašovati'' i na kraju je otišao i on sam.

Oni su puni afera. Stari lisac Šeks tajno pije kave sa Vrdoljakom koji je čini se pun afera kao šipak vitamina. Na slijedeće izbore neće ići u koaliciji. Svi idu samosalno da provjere ''svoju snagu''. Tek će ih ta provjera koštati još većeg poraza nego je ovaj sad.

Vidimo u kakvom je stanju HSS. HNS bez šlepanja uz SDP je na razina pravaša. Onaj HRELJA i njegovi penzići su i gori od toga.

Živi zid iz dana u dan je u sve goroj situaciji.

Međusobne optužbe pljušte!

http://www.maxportal.hr/radimir-cacic-vrdoljak-privatnim-kompanijama-osigurao-milijarde-a-sve-placaju-hrvati/

RADIMIR ČAČIĆ: Vrdoljak privatnim kompanijama osigurao milijarde, a sve plaćaju Hrvati

Radimir Čačić, kojeg je u resoru gospodarstva naslijedio upravo Ivan Vrdoljak, vidi istog krivca. Zbog Vrdoljakovih su odluka, kaže Čačić, kompanije zaradile milijarde.

“Najčišće, najlegalnije, sve korektno: Mi plaćamo, oni godišnje prihoduju i na kraju godine mogu platiti porez, povući dividendu i podijeliti novac, jer je njihov”, kaže Čačić.

Milan Bandić nekadašnja perjanica SDP-a također čini se gleda kako da utekne u vlast i da se spasi. Njega je Milanović dva puta strpavao u zatvor - ali samo za ono što je radio kad je izašao iz SDP-a.

Ni jedna afera dok je radio za SDP mu nije pronađena. Kao tad je radio pošteno!!! Ma kako da ne?

Most - također čini mi se ima ulogu stabilizatora. Ne smije se previše talasati da se svi skupa ne - potope.

I zato danas u ''večernjem'' Mate Granić ima prostor, a naslov je:

''Tuđman i Račan su dogovorili 1995. veliku koaliciju ali SDP je na kraju odustao''.

I Tuđman i Račan nisu više među živima. A vječiti Granić koji je jedan od prvih koji se 2000-te okrenuo od Tuđmana danas kao savjetnik sjedi u uredu predsjednice Kolinde Grabar Kitarević i izjavlje ovo što izjavljuje.

Zašto? Pa nije teško zaključiti zašto? Zbog svehrvatske pomirbe koja je uvjek aktualna kada ''domoljubi'' dođu na vlast. Da se ne bi slušajno počeli iskopavati kosturi iz ormara ili ako već mora - da to bude strogo kontrolirano. Da ne izmakne kontroli jer su onda svi najebali (i crveni i plavi) i zato i smetaju Glasnović, Hasanbegović i slični i to koliko SDP-eu izgleda još i više HDZ-eu.

Sad pod hitno treba stabilizirati levo krilo da ovo ''desno'' može normalno funkcionirati.

I svi su kao zbrinuti - a najviše trepere levi mediji!!!!

E to je to.

Što vrijedi SDP-eu ako na slijedećim izborima dobiju i 50 mandata ako svi ostali njegovi partneri potonu, a bez SDP-a (koalicije sa njim) potonut će sigurno!!!

Još ako u SDP-eu Milanovića naslijedi Ranko Ostojić ili onaj pisac lex Perkovića Orsat Miljević????

Što oni novoga mogu ponuditi Hrvatima???

Ali sad skoro i ne sumnjam da će si HDZ dati truda u spašavanju SDP-a!

Jer oni su si potrebni jedni drugima isto kao što su si potrebni i tzv ''antifašisti'' i ''fašisti''.

Jedni bez drugih su - nepotrebni i najobičniji su, kako general Glasnović duhovito kaže - drpislavi!

Jer niti su SDP-eovci socijaldemokrati niti su HDZ-eovci demokršćani!

Inkvizitor
02-10-2016, 12:52
Pord ovakvog HDZ-ea SDp nije ni potreban kad će njegov posao određivati HDZ.

Nervozni listonoša
02-10-2016, 13:06
Pord ovakvog HDZ-ea SDp nije ni potreban kad će njegov posao određivati HDZ.

Eto to. Ja se nadam - da će nekom ipak biti da je stalo da se nešto sa ovom državom napravi i da će na kraju Glasnović, za početak, povući bar još nekoliko njih sa sobom. Jer doći će vrijeme kad više neće biti dostatno dobiti izbore samo zato ''što si manje zlo'' od onoga drugog.

Nervozni listonoša
12-10-2016, 12:25
http://www.maxportal.hr/glasnovic-na-hrt-u-milanoviceva-vlada-tajno-je-pregovarala-o-isplati-mirovina-pubunjenim-srbima/

Glasnović na HRT-u: Milanovićeva Vlada tajno je pregovarala o isplati mirovina pubunjenim Srbima

Da li se ovo što general Glasnović tvrdi može podvesti bar pod izdaju?

Vidim da je Đuri Gavriloviću potvrđena optužnica za ratno profiterstvo

http://www.dnevno.hr/vijesti/crna-kronika/potvrdena-optuznica-protiv-dure-gavrilovica-962523

Po meni još je teži krimen protiv domovine i naroda izdaja (veleizdaja) istih, a takovih slučajeva baš u Hrvatskoj ne nedostaje, no sumnjam da će oni ikad doći na red jer vidjeli smo ovih dana da se čak odbacila (u Osijeku) tužba protiv Vojislava Stanimirovića, unatoč dokazima (i svjedocima) koji postoje protiv njega i njegove supruge Leposave, a oboje su u ratu '91. pogazili liječnički kodeks!

Puntar2.0
12-10-2016, 15:05
To je Miki live. Glumi Hrvatinu a hrani svoje prave birace.

pdv
12-10-2016, 21:35
Pa tko će provesti to pod veleizdaju? Koji sud? Kao da se išta kod nas kažnjava?!

Inače, izrazito mi je drago što se general Glasnović odlučio na ovaj politički put. Vjerojatno bi mu lakše u životu bilo da je u miru uživao, ali kako i sam kaže nekad je teži put bolji. Svi ovi napadi na njega su suludi i moram priznati da mi je prvi put gušt gledati to zato što je ovo jedna od rijetkih prilika gdje se pljuje po čovjeku kojeg narod voli bez fige u džepu. Dosada su predstavnici desnice obično bili tipovi kao Kerum, nešto slično Amerikanci imaju u Trumpu, koji je bio odlična podloga za ismijavanje i napadanje. Čovjek sumnjive prošlosti i upitnih intelektualnih sposobnosti se često u medijima predstavljao kao desnica. I onda i oni koji su cijenili njegove izjave koje su bile sasvim u redu s obzirom na političku situaciju bi sramežljivo to priznavali ili se ne bi ni htjeli identificirati s njim. Međutim, Glasnović je skroz drugi tip osobe. Elokventan bez obzira na probleme u komunikaciji na hrvatskom, srčan, inteligentan i sa blistavnom prošlosti. Čovjek koji ostavlja jedan normalan dojam. I zato je, kao i Hasabegović, ogromna prijetnja trenutnom stanju. Koliko god lupalili po njima ne mogu po onoj standardnoj glupi, primitivni, neobrazovani i zatucani desničari. Mislim, mogu samo što se promijenila jačina glasa i podrške od onih koji su dosada slijegali ramenima. Ide nešto nabolje pa makar i puževim korakom, ali ide.

Grunf
12-10-2016, 22:14
Steta je kaj se nije i ranije jace ukljucil u politiku. Prvi nepopustljivi desni politicar od 2000. godine. :bravo

Inkvizitor
12-10-2016, 22:34
I mnei je to žao..jer je on mlađi bio markantan lik, baš pojava.

pdv
12-10-2016, 22:37
Kakve to veze ima. I sada je pojava. Malo stariji čovjek, ali isijava autoritet iz njega.

Inkvizitor
12-10-2016, 22:41
Kakve to veze ima. I sada je pojava. Malo stariji čovjek, ali isijava autoritet iz njega.

Pa nekako mi je ranije bio još bolji, npr ko u onom dokumentarcu..ipak je to kombinacija pojave i energije..možda čak i malo mirniji, konkretniji..

pdv
12-10-2016, 22:46
Pa nekako mi je ranije bio još bolji, npr ko u onom dokumentarcu..ipak je to kombinacija pojave i energije..možda čak i malo mirniji, konkretniji..

to jest. u dokumentarcu je dosta, dosta mirniji. iako, tada je pričao o drugim stvarima pa možda i to ima utjecaja. nije isto kada pričaš o nekim osobnim lijepim i ružnim uspomenama i kada te svladaju emocije i kada pričaš o političkom stanju koje te očito frustrira i živcira.

Inkvizitor
12-10-2016, 22:47
to jest. u dokumentarcu je dosta, dosta mirniji. iako, tada je pričao o drugim stvarima pa možda i to ima utjecaja. nije isto kada pričaš o nekim osobnim lijepim i ružnim uspomenama i kada te svladaju emocije i kada pričaš o političkom stanju koje te očito frustrira i živcira.

Pa to velim..neki ljudi kad ostare postanu mirniji a neke više živciraju neke stvari..

Mislim da se on sad malo previše uzbudi, mislim da bi ranije puno mirnije i razložnije udarao po kugolevici..

pdv
12-10-2016, 22:51
Pa to velim..neki ljudi kad ostare postanu mirniji a neke više živciraju neke stvari..

Mislim da se on sad malo previše uzbudi, mislim da bi ranije puno mirnije i razložnije udarao po kugolevici..

Možda, ali vidi se da se baš naljuti. Mislim da je to više zbog nemoći što se sve sporo rješava. Iako, bez obzira na godine, na neka pitanja i pokušaje podmetanja je teško ostati pribran. To je temperamentnim ljudima dosta teže nego onim tipičnim ljigavim političarim koji uvijek imaju istu pokerašku facu bez obzira o čemu se razgovaralo.

Picaferaj
13-10-2016, 20:25
Glasnović, Peternel i Govno Mazooko o Hasanbegovću (od 6-e minute)

http://www.youtube.com/watch?v=_joMC2tyODk

Inkvizitor
13-10-2016, 22:21
Odličan general. Dobar nastup. Peternel malo dobro, malo ljigav..

Više sam ja zaboravio o kulturi nego si ti ikad znao :rofl

franjevac
13-10-2016, 22:29
nakon glasnovićevih nastupa uvijek ima i par dobrih štoseva i slika
češka ima loleka i boleka a mi jakovinu i klasića
al ovaj peder mazoco on ili se pravi glup ili mu moraš sve nacrtat
kaže glasnoviću pa što ne osnujete nešto
a cijlo vrijeme glasnović priča kako država financira samo jednu stranu i da to onda ne može biti poštena utakmica
i onda se onako bahato postavlja i uzdiše sve dok mu glasnović nije reko da ga prestane vrijeđat tad se povuko

Inkvizitor
13-10-2016, 22:55
Jakovinu i Markovinu.

Al kako je dreknuo na Vojislava, nemojte vi na mene galamit ili nešto tako..ne znate vi s kim imate posla..:zubo

Kako su uvjereni Peternel i Vojislav da neće bit nikakvih potresa u HDz-eu i da će svi pognuti glavu.

Grunf
13-10-2016, 23:35
Cesi imaju Loleka i Boleka, a mi Jakovinu i Markovinu.

Ahahahaha. :rofl

Ovo je izjava godine. Bravo Glasnovic. :bravo

Grunf
13-10-2016, 23:37
nakon glasnovićevih nastupa uvijek ima i par dobrih štoseva i slika
češka ima loleka i boleka a mi jakovinu i klasića
al ovaj peder mazoco on ili se pravi glup ili mu moraš sve nacrtat
kaže glasnoviću pa što ne osnujete nešto
a cijlo vrijeme glasnović priča kako država financira samo jednu stranu i da to onda ne može biti poštena utakmica
i onda se onako bahato postavlja i uzdiše sve dok mu glasnović nije reko da ga prestane vrijeđat tad se povuko

Odlicne stoseve baca, a i vidi se da vlada materijom, zanimljivo ga slusati.

Nervozni listonoša
14-10-2016, 11:45
http://www.maxportal.hr/vesna-pusic-pobjegla-s-hrt-a-ne-zelim-sjediti-u-istoj-sobi-s-generalom-zeljkom-glasnovicem/

Vesna Pusić pobjegla s HRT-a: “Ne želim sjediti u istoj sobi s generalom Željkom Glasnovićem!”

Još malo i više nitko od jugoslavena neće htjeti sa Glasnovićem biti u istoj prostoriji!

mirv
14-10-2016, 12:05
Trebala bi od OKS-a tražiti najmanje srebrnu medalju za bežaniju, samo da se provjeri je li traktor bio po propisima i je li ona bila dopingirana. Alkohol u krvi se, naravno, ne računa.

Grunf
14-10-2016, 12:17
To je još bilo prošli tjedan mislim. Nije čudno da bježe, ne ulaze u bitke u kojima znaju da ne mogu pobijediti. :D

ZGabriel
14-10-2016, 12:21
naravno da je pobjegla. zamislite da je general pred kamerama priupita o njenoj izjavi da je RH izvršila agresiju na BiH. letjelo bi perje. :rofl

Inkvizitor
14-10-2016, 12:37
To ona najviše zato jer joj je bracu general nazvao moralnom nakazom a sumnjam da bi se supregnuo i da nju tako ne okvalificira.

Grunf
14-10-2016, 12:58
Začudilo me da Mazoko nije pobjegel. :D

Nervozni listonoša
14-10-2016, 13:00
od 21:55 mislim.... Peternel........ ''ili će se sve vratiti na staro''!?

Naravno misli na kulturnu politiku koja se vodila do Hasanbegovića, a koju je dotični počeo mijenjati, koliko je god mogao.

E sad ovi što zagovaraju da Hasan ne može nikako biti ministar kulture se nadaju da će im se sa nekim novim ministrom kulture vratiti sve one privilegije koje su imali, nezasluženo, prije Hasanbegovića, pa makar taj novi bio i HDZEOVAC - jer im se čini da će im Plenković popustiti iz razloga da se previše ne talasa i da ima svoj mir dok vlada.

Ja sam uvjeren - da njih najviše žuljaju ''njihovi novci'' i da ne bi toliko histerizirali oko Hasanbegovića da ih ovaj nije odmah nagazio i uzeo im lovu.

Sad me zanima - čisto hipotetski - recimo Hasanbegović ne ostane ministar kulture i Plenković postavi nekoga drugog nebitno - a taj drugi samo nastavi tamo gdje je Hasanbegović stao - što onda hoće li i za njega biti podignuta crvena hajka?

U slučaju da Plenković postupi u skladu sa željama i nadama crvenih fašista i da sve vrati onako kako je bilo prije Hasanbegovića - što će to biti?

Pa to će biti drugi autogol Plenkovića u relativno kratkom vremenskom periodu, a i onaj prvi ako postupi po željama antihrvata i četnika i ne ostavi Hasanbegovića na poziciji na kojoj je bio u Oreškovićevoj vladi - mu je previše.

Sad ostaje pitanje da li je Plenković toliko da ne kažem glup - da si ide raditi na vlastitu štetu??

Ne izgleda mi tako, ali možda računa da će sve biti vrlo brzo zaboravljeno!!!!

S obzirom koga je uzeo sa pobočnike - nisam baš neki optimista - jer njemu su ovi, desni, trebali da pokupe glasove - a sad su mu, kako stvari stoje, izgleda samo teret i to ne baš mali.

Glasnoviću svaka čast - malo je falilo da ovog trola Vojislava M ne išamara. I to pred kamerama.

Peternel je bio korektan.

A ovaj Mazzoko - je u emisiju došao sa zadatkom i već unaprijed pripremljenom taktikom. Ali za ono što on i njegovi istomišljenici zastupaju - praktično bilo kakva obrana ne postoji.

I to se odlično vidi!

PS: I još nešto jučer sam vidio jedan komentar na Večernjem, a vezano za Hasanbegovića. Čitatelj večernjega je napisao da Hasanbegović ne bi trebao biti ministar kulture nego da bi trebao biti ministar obrazovanja u vladi A Plenkovića jer je to kud i kamo važniji resurs od kulture, a trenutna situacija u njemu je još i teža (gora) nego što je u kulturi.

Zanimljivo!

Inkvizitor
14-10-2016, 13:07
Začudilo me da Mazoko nije pobjegel. :D

Vojislav je ratoboran. Meni se načas činilo da će se popeglat on i general jučer na z1.

Ne bi Glavi trebalo puno.dreknuo je jednom na njega...šta ti misliš s kim imaš posla..:rofl

A još da je mlađi..šta bi to tek bilo...:zubo

jedini on ne odstupa ni cm..onaj Peternel se ljiga na obje strane..nije ni čudo kad je u HHO-u.

A svi ostali se povlače ( čak i Hasan svojevremeno) al Glava neće ni za mm..neće pa neće..

crni bombarder
14-10-2016, 13:09
Hasan je veliki problem Plenkovicu, on ne moze vratiti stvari na "pocetak" prije Hasanovog mandata, jer je sada kasno za to. A najradije bi to uradio.

On to moze uraditi, ali onda riskira svibanjske izbore, ne da ce mu puk okrenuti ledja ima on svoju armiju glasaca koji glasuju jer imaju interes od HDZ-a, ali moze izgubiti kriticnu masu glasaca. On je dobro svjestan da je osvojio manje glasaca nego Karamarko, i da je pobijedio samo zato jer je Milanovic izgubio jos vise. Ali vise nema Milanovica, SDP ce imati novog covjeka, mogu mu uzeti lokalne izbore.

E sad, koliko je to Plenkija uopce briga, on ima 4 godine, taman da se on i njegova ekipa opare. A kasnije, neka na vlast dodje tko hoce.

Sve je moguce... pa i to da mu poteze diktiraju iz americkog veleposlanastva i Brisela. Nista ja vise njima ne vjerujem. Kad zinu, slazu.

Nervozni listonoša
14-10-2016, 13:15
Vojislav je ratoboran. Meni se načas činilo da će se popeglat on i general jučer na z1.

Ne bi Glavi trebalo puno.dreknuo je jednom na njega...šta ti misliš s kim imaš posla..:rofl

A još da je mlađi..šta bi to tek bilo...:zubo

jedini on ne odstupa ni cm..onaj Peternel se ljiga na obje strane..nije ni čudo kad je u HHO-u.

A svi ostali se povlače ( čak i Hasan svojevremeno) al Glava neće ni za mm..neće pa neće..

Pa Glasnović je i ušao u politiku da se glas pravih Hrvata kroz njega čuje u javnosti.

S druge strane - Hasanbegovića već neki optužuju da se previše gurao i da neće zato biti ministar kulture kod Plenkovića.

Što je čista izmišljotina. Čovjek baš šuti, a što bi bilo da je pričao?

Čeka se rasplet - a onda ćemo vidjeti kako će sve biti riješeno.

Uglavnom - ako Hasana maknu iz vlade - to će meni biti dovoljno da na slijedećim izborima dam glas recimo generalu Glasnoviću, ako bude za to prilike, a da na lokalne i ne izađem - jer ne želim glasati za HDZ kojima je koalicijski partner Milorad Pupovac!

Nervozni listonoša
14-10-2016, 13:17
Hasan je veliki problem Plenkovicu, on ne moze vratiti stvari na "pocetak" prije Hasanovog mandata, jer je sada kasno za to. A najradije bi to uradio.

On to moze uraditi, ali onda riskira svibanjske izbore, ne da ce mu puk okrenuti ledja ima on svoju armiju glasaca koji glasuju jer imaju interes od HDZ-a, ali moze izgubiti kriticnu masu glasaca. On je dobro svjestan da je osvojio manje glasaca nego Karamarko, i da je pobijedio samo zato jer je Milanovic izgubio jos vise. Ali vise nema Milanovica, SDP ce imati novog covjeka, mogu mu uzeti lokalne izbore.

E sad, koliko je to Plenkija uopce briga, on ima 4 godine, taman da se on i njegova ekipa opare. A kasnije, neka na vlast dodje tko hoce.

Sve je moguce... pa i to da mu poteze diktiraju iz americkog veleposlanastva i Brisela. Nista ja vise njima ne vjerujem. Kad zinu, slazu.

Idikativno je da jutros pišu kako su na sastanak u središnjicu HDZ-a došli skupa Petrov i Hasanbegović!

Inkvizitor
14-10-2016, 13:26
Ne da neću glasati za HDz, mislim nisam ni ranije, osim ako se glasanje za Kolindu može uzeti kao glasanje za HDz što je djelimično točno al samo zato jer nisam mogao više gledati onog nižerangiranog činovnika srbijanskog ministarstva spoljnjih poslova. Nisam se od nje nešto specijalno ni nadao, jer se znalo i prije kakva je..al bolje velim i ona nego on.

Jedino sam mislio glasati za HDZ da su bili ponovljeni izbori ono u siječnju i veljači kad je bila opcija. Al tada je bio Karamarko a ne ovaj obožavatelj Nine Obuljen koja je htjela porez na Praljkove knjige.

Dakle ne da neću glasati za HDz nego ću kod svoje povelike rodbine koja ipak redovno izlazi na izbore lobirati i čupati rukama i nogama, a moje mišljenje, bez skromnosti cijene, da nitko od njih više ne glasa za HDz..to na mojoj maloj mikro razini.

To je jedno cca 10-15 sigurnih glasača...minimum a ide to i preko 20..

HDz treba uništiti, dotući ga do kraja. To je prevara političkih Hrvata. Imali su šansu , ali se oni vraćaju sanaderizmu i služenju protuhrvatima a za njih glasaju politički Hrvati. Uništit, satrt u temelju.

A nema nikakve dvojbe da bi za Glavu glasao da ima svoju listu ili stranku bilo što..i..i sve te glasove pokušao preusmjeriti njemu. a za pola tih sad sam već siguran. Ma za sve skoro.

Hdz ne može živjeti samo na glasačima ovisnicima, nema šanse....jedino ih može bit briga..vladat ćemo 4 godine, napunit bisage, i šta nas briga..ko i Sanader..s tim da on nije računao da će ga oni koji su ga kovali u zvijezde i "plaćali suvim zlatom" tako zgaziti u blato i progoniti.

A možda Plenki misli da njega neće.

Nervozni listonoša
14-10-2016, 13:39
Ja sam uvjek glasao za HDZ jer se jedino oni mogu nositi sa SKH-a! Ali na žalost - ozbiljno me je poljuljao Sanadar kada je sa sobom uzeo četnike 2003.

I gle čuda i takav HDZ je bio bolji od Milanovićevog SDP-a koji je imao skoro možemo reći čistu srpskojugoslavensku vladu četri godine koja je stolovala na Markovu trgu u sred Zagreba!

Situacija nam je na rubu izdržljivosti!

Inkvizitor
14-10-2016, 13:44
Glavi raste broj posjetitelja na javnoj stranici. Dobro bi bilo da svi koji politički misle, lajkaju tu stranicu ili se uključe u komentare. bar taj mali korak se može napravit. jer on će biti meta napada sve više i više i bitno je da se vidi da ima i takav vid podrške.

Pozovite svoje FB prijatelje, ima opcija odmah ispod trenutnog broja onih koji lajkali a to je oko 14 300, da lajkaju stranicu..ja sam to npr uradio i dio je je to učinio i ranije a dio na moj poziv al dosta njih i nije..al ne kužim kako je ljudima teško da bar tu sitnicu urade..uvijek ta tromost, nezainteresiranost i onda se kao čudimo zašto nas ljevičari šiju na medijskom polju..

jel to problem neki..lajkat stranicu, napisat komentar podrške..

To je stranica pa tko želi dat podršku i lajkat nek izvoli..

pdv
14-10-2016, 13:46
Pogledala sam sinoć ovaj video i dobra je emisija bila. Dosada sam Glasnovića gledala samo u nekim emisijama gdje bi bio on sam s voditeljem pa su se svodile na njegove monologe. U ovom videu je baš dobar bio u suprostavljanju. I meni je odličan dio bio kada je viknuo na onog Vojislava, koje ime lol, da pazi koga vrijeđa jer ne zna s kim ima posla. Ili kada se poslije Vojislav bunio kako mu se može obraćati sa ti, a on njemu na to: '' ma prijatelju, pa ti si meni nebitan''. :rofl Bilo je još dobrih izjava poput onog Loleka i Boleka ili Fekal Trubunea. :kez

U svakom slučaju, čovjek ne odstupa od svojih stavova i svog stila i zato i kažem da je pravo osvježenje na političkoj sceni bez obzira što tko o njemu mislio. Nismo navikli na osobe koje se ne povlače ili korigiraju svoje stavove prema potrebama javnosti. Zato i je tako poseban. Onaj Mazzocco je tipični predstavnik medija i doslovno priča gluposti cijelu emisiju. Smatra kako se mediji ne bi trebali financirati iz državnog proračuna te kako on nikad posredno ili neposredno nije bio financiran iz proračuna, a sam radi u jednom glasilu kojem se oprašta porezni dug. Zar to nije financiranje? Zatim ona spinovska priča kako Hasanbegović nikada nije mogao postati ministar kulture jer nije ništa postigao u životu pa niti nije uspio biti menadžer Instituta Ivo Pilar, lol. Glavno da su drugi ministri imali doktorate na temu ''Sjaj u očima Badel 1862'' :rolleyes:

Peternel je tipičan predstavnik onih koji sa svima žele biti fini i krasni. U principu nemam neke veće zamjerke, ali vidi se na njemu da je ljigav lik. Pogotovo u onom dijelu gdje pita Mazzocca kako ga je index mogao onako blatiti iako nije pozivao na metode kao Glasnović u slučaju Filozofskog. Skoro pa nije zaplakao i pitao zašto ga ne vole :rolleyes:

Inače, spomenula bi kako su sa sigurnošću i Peternel i Vojislav rekli kako Hasanbegović i slični imaju šanse jedino sa HDZ-om. Tako sigurno tvrde da bi odlazak Hasanbegovića iz HDZ-a samo njemu prouzročio štetu i da nema šanse sam ili s nekim drugim nezavisnim kandidatom. Sam Glasnović je primjer da tome nije tako.

pdv
14-10-2016, 13:58
Još malo i više nitko od jugoslavena neće htjeti sa Glasnovićem biti u istoj prostoriji!

Vjerojatno se prepala mogućih pitanja, a i to je njihov način djelovanja. Nikada u izravno sučeljavanje ne idu s onima koji ih mogu pokopati u javnosti. Onda je najlakše Glasnovića okarakterizirati kao nešto primitivno i grozno, a ona se kao dama ne želi spuštati na taj nivo.

Mislim, kako bi odgovorila na sljedeća moguća pitanja:

'' Koliko znanstvenih članaka ste objavili, a imate doktorat? Koji svjetski mediji su vas citirali? ''
'' Kako je moguće da udruga vašeg brata dobija novac iz državnog proračun, a vi ministrica? ''
'' Kako je moguće da vi i vaš brat uopće djelujete u javnom životu? '' :rofl
'' Kako je moguće da ste tako sposbni osvojili najmanje glasova od svih kandidata u natjecanju za Glavnog tajnika UN-a? ''
'' Kako je moguće da vam je ispitivač rekao da tako malo znate, a da ste tako arogantni i to nigdje nije preneseno u medijima? ''

itd.

Morti bi je pito i zakaj kosu ne pere :nezna uvjerili smo se već da ne tolerira loše higijenske navike :kez

crni bombarder
14-10-2016, 14:07
Ja se samo nadam da se nijedan jugolijevi novinar ili kolumnist nece dosjetiti da su Lolek i Bolek poljski crtic.

Nervozni listonoša
14-10-2016, 14:12
Vjerojatno se prepala mogućih pitanja, a i to je njihov način djelovanja. Nikada u izravno sučeljavanje ne idu s onima koji ih mogu pokopati u javnosti. Onda je najlakše Glasnovića okarakterizirati kao nešto primitivno i grozno, a ona se kao dama ne želi spuštati na taj nivo.

Mislim, kako bi odgovorila na sljedeća moguća pitanja:

'' Koliko znanstvenih članaka ste objavili, a imate doktorat? Koji svjetski mediji su vas citirali? ''
'' Kako je moguće da udruga vašeg brata dobija novac iz državnog proračun, a vi ministrica? ''
'' Kako je moguće da vi i vaš brat uopće djelujete u javnom životu? '' :rofl
'' Kako je moguće da ste tako sposbni osvojili najmanje glasova od svih kandidata u natjecanju za Glavnog tajnika UN-a? ''
'' Kako je moguće da vam je ispitivač rekao da tako malo znate, a da ste tako arogantni i to nigdje nije preneseno u medijima? ''

itd.

Morti bi je pito i zakaj kosu ne pere :nezna uvjerili smo se već da ne tolerira loše higijenske navike :kez

A možebidne da ni noge ne brije.

pdv
14-10-2016, 14:16
Ja se samo nadam da se nijedan jugolijevi novinar ili kolumnist nece dosjetiti da su Lolek i Bolek poljski crtic.

:rofl :rofl

Grunf
14-10-2016, 14:18

Neće. A je to je čehoslovački crtić. :D Mogel je i njih potegnuti. :D

Grunf
14-10-2016, 14:21
Pogledala sam sinoć ovaj video i dobra je emisija bila. Dosada sam Glasnovića gledala samo u nekim emisijama gdje bi bio on sam s voditeljem pa su se svodile na njegove monologe. U ovom videu je baš dobar bio u suprostavljanju. I meni je odličan dio bio kada je viknuo na onog Vojislava, koje ime lol, da pazi koga vrijeđa jer ne zna s kim ima posla. Ili kada se poslije Vojislav bunio kako mu se može obraćati sa ti, a on njemu na to: '' ma prijatelju, pa ti si meni nebitan''. :rofl Bilo je još dobrih izjava poput onog Loleka i Boleka ili Fekal Trubunea. :kez

U svakom slučaju, čovjek ne odstupa od svojih stavova i svog stila i zato i kažem da je pravo osvježenje na političkoj sceni bez obzira što tko o njemu mislio. Nismo navikli na osobe koje se ne povlače ili korigiraju svoje stavove prema potrebama javnosti. Zato i je tako poseban. Onaj Mazzocco je tipični predstavnik medija i doslovno priča gluposti cijelu emisiju. Smatra kako se mediji ne bi trebali financirati iz državnog proračuna te kako on nikad posredno ili neposredno nije bio financiran iz proračuna, a sam radi u jednom glasilu kojem se oprašta porezni dug. Zar to nije financiranje? Zatim ona spinovska priča kako Hasanbegović nikada nije mogao postati ministar kulture jer nije ništa postigao u životu pa niti nije uspio biti menadžer Instituta Ivo Pilar, lol. Glavno da su drugi ministri imali doktorate na temu ''Sjaj u očima Badel 1862'' :rolleyes:

Peternel je tipičan predstavnik onih koji sa svima žele biti fini i krasni. U principu nemam neke veće zamjerke, ali vidi se na njemu da je ljigav lik. Pogotovo u onom dijelu gdje pita Mazzocca kako ga je index mogao onako blatiti iako nije pozivao na metode kao Glasnović u slučaju Filozofskog. Skoro pa nije zaplakao i pitao zašto ga ne vole :rolleyes:

Inače, spomenula bi kako su sa sigurnošću i Peternel i Vojislav rekli kako Hasanbegović i slični imaju šanse jedino sa HDZ-om. Tako sigurno tvrde da bi odlazak Hasanbegovića iz HDZ-a samo njemu prouzročio štetu i da nema šanse sam ili s nekim drugim nezavisnim kandidatom. Sam Glasnović je primjer da tome nije tako.

Index ne financira naše ministarstvo, ali ga financiraju strana ministarstva. Trebal mu je to naglasiti, a onda poentirati da je strani plaćenik. :D

pdv
14-10-2016, 14:22
Index ne financira naše ministarstvo, ali ga financiraju strana ministarstva. Trebal mu je to naglasiti, a onda poentirati da je strani plaćenik. :D

Mislim da mu je čak i rekao što je s onim medijima koji se iz vana financiraju.

ZGabriel
14-10-2016, 14:24
to s neobrijanim nogama mu je bilo malo bezveze. nek pita svoju mater kakva je moda bila u njeno vrijeme. nisu samo skojevke hodale okolo dlakavih nogu.
mislim, smiješno je na prvo čitanje, ali zna on i bolje. ovako ispada seksist, a vidi se iz nekih intervjua da jako cijeni žene. sve ostalo stoji. :D

Inkvizitor
14-10-2016, 14:27
Ne mogu oni njemu na to udarati jer je to benigno..poljski, češki, koga briga, bitna je fora.

Pošto on pravi dosta jezičnih grešaka i muči se ponekad s izgovorom..ne mogu ga na to hvatat jer to ionako svatko zna tko ga prati.

franjevac
14-10-2016, 14:31
to s neobrijanim nogama mu je bilo malo bezveze. nek pita svoju mater kakva je moda bila u njeno vrijeme. nisu samo skojevke hodale okolo dlakavih nogu.
mislim, smiješno je na prvo čitanje, ali zna on i bolje. ovako ispada seksist, a vidi se iz nekih intervjua da jako cijeni žene. sve ostalo stoji. :D

seksist,rasist i ustaša to je naš željko i zato ga volimo
a s tim o neobrijanim nogama je mislio na te babe koji bi htjele da su muško i čija ideologija tvrdi da nema razlike između žene i muškarca
tako sam ga ja razumio

ZGabriel
14-10-2016, 14:34
seksist,rasist i ustaša to je naš željko i zato ga volimo
a s tim o neobrijanim nogama je mislio na te babe koji bi htjele da su muško i čija ideologija tvrdi da nema razlike između žene i muškarca
tako sam ga ja razumio

možebit, ali onda je trebao reći brkate. :D

Picaferaj
14-10-2016, 14:37

Oproštaj poreznog duga je financiranje iz proračuna. Ministarstvo raspolaže sa sredstvima iz proračuna. No, u slučaju Index ne radi se samo o oprostu duga nego i o oprostu kaznenog djela.

ZGabriel
14-10-2016, 15:21
Nezavisni saborski zastupnik Željko Glasnović i Zorica Gregurić iz Udruge vukovarskih branitelja Grada Zagreba u petak su, uoči konstituirajuće sjednice Sabora, dijelili zastupnicima CD-e s originalnom verzijom dokumentarca "15 minuta - Masakr u Dvoru", za koji kažu da blati i difamira Hrvatsku te Domovinski rat i hrvatske branitelje.

"Ovo ćemo uručiti svim zastupnicima zajedno s cjelokupnom dokumentacijom, koja svjedoči o aferi HAVC o kojoj nitko do sada nije htio ništa poduzeti", rekla je Gregurić okupljenim novinarima, ponovno optužujući Hrvatski audiovizualni centar (HAVC) za financijske malverzacije u tom centru.

:naklon general ubacio u petu. :D

juanpablom
14-10-2016, 19:30
Glavi raste broj posjetitelja na javnoj stranici. Dobro bi bilo da svi koji politički misle, lajkaju tu stranicu ili se uključe u komentare. bar taj mali korak se može napravit. jer on će biti meta napada sve više i više i bitno je da se vidi da ima i takav vid podrške.

Pozovite svoje FB prijatelje, ima opcija odmah ispod trenutnog broja onih koji lajkali a to je oko 14 300, da lajkaju stranicu..ja sam to npr uradio i dio je je to učinio i ranije a dio na moj poziv al dosta njih i nije..al ne kužim kako je ljudima teško da bar tu sitnicu urade..uvijek ta tromost, nezainteresiranost i onda se kao čudimo zašto nas ljevičari šiju na medijskom polju..

jel to problem neki..lajkat stranicu, napisat komentar podrške..

To je stranica pa tko želi dat podršku i lajkat nek izvoli..
jebo stranicu, koliko ih je potpisalo peticiju za podršku Glasnoviću?ni 6000

Picaferaj
14-10-2016, 19:40
jebo stranicu, koliko ih je potpisalo peticiju za podršku Glasnoviću?ni 6000

ja ju nisam potpisa...i usput se zakačia sa likom koji je djelio okolo tu peticiju. Jer mi je pun kurac tih peticija od kojih nikad ništa. Previše peticija je gore od nedovoljno. A u zadnje vrime sam ih potpisa najmanje deset. Prvo više od 600 000 pa onda više od 380 000 tisuća potpisa nije uspilo pokrenit referendume a neki misle da će peticija nekoliko desetaka tisuća ljudi prominit nešto.

juanpablom
14-10-2016, 19:56
ja ju nisam potpisa...i usput se zakačia sa likom koji je djelio okolo tu peticiju. Jer mi je pun kurac tih peticija od kojih nikad ništa. Previše peticija je gore od nedovoljno. A u zadnje vrime sam ih potpisa najmanje deset. Prvo više od 600 000 pa onda više od 380 000 tisuća potpisa nije uspilo pokrenit referendume a neki misle da će peticija nekoliko desetaka tisuća ljudi prominit nešto.
svrha te peticije je da se "pregaze" oni koji su pokrenuli peticiju kontra Glasnovića

franjevac
02-11-2016, 17:49
http://narod.hr/hrvatska/branimir-glavas-povlaci-se-iz-hrvatskog-sabora-zamjenjuje-ga-josip-salapic

možemo odahnuti željko glasnović ipak neće s glavašem osnivati klub

Inkvizitor
02-11-2016, 20:48
Što god mislio o Glavašu, ovaj koji ga mjenja, Salapić, taj je još veći ljigavac.

kiša
03-11-2016, 22:28
Juric Gudelj kolumnist portala Dnevnik.ba, inače mi je posve ok s svojim pisanjem , u ovom tekstu ima istine, naravno da će bošnjaci bacati kosti, ali nepostojeća je "ljubav " Hrvata i SRba u BiH to je zapravo više Srbi gone svoje a hrvatići im plješću i čuvaju zaleđinu. Nije ni to problematično, dobar mu je tekst ali zaključak na kraju je skandalozan. Hajka na generala Glasnovića je očito iz razloga jer je njegov izbor poremetio HDZ trećeg kandidata s liste. A Glasnović odlično reče-od kada je to entitet rs mjerilo za kvalifikaciju zločina, u tom stilu nešt

http://www.dnevnik.ba/kolumne/uhicenje-posavskih-branitelja-ili-kako-sarajevo-baca-kost-izmedu-srba-i-hrvata

šanta85
14-11-2016, 20:34
Željko i Davor Glasnović,gosti večerašnje Bujice.

Inkvizitor
15-11-2016, 15:29
Kako je izgledalo kad se Davor okrenuo prema kameri i kad se vidjelo da čovjek nema uho...

šanta85
15-11-2016, 18:41
Sinoć nisam gledala,al sam danas svojima na poslu pustila,iako su doduše samo slušali emisiju,bilo im je dosta potresno.

Inkvizitor
24-11-2016, 13:10
Zanimljive snimke...o generalu i svjedočenja pripadnika našeg voda stranaca "Viking" preuzeto sa muslimanskog foruma..

Englez Rodney Morgan, veteran britanske vojske koji se u ratovima devedesetih priključio hrvatskim snagama danas živi u Hrvatskoj u kojoj uživa status heroja i koja mu je dala i penziju. Povremeno daje izjave za medije o svom ratnom putu, a određeni period bio je pripadnik i HV, i HOS - a i HVO - a. Borio se protiv srpskih snaga u Bosanskoj Posavini i Hrvatskoj, ali je učestovao i u hrvatskoj agresiji na BiH. Nama je to svakako najzanimljivije, pa sam iz opširnog članka o njemu iz 28. broja Vojne Povijesti izdvojio dijelove koji govore upravo o tome:

http://oi66.tinypic.com/29modn8.jpg

http://oi68.tinypic.com/ezhfuf.jpg

Planina Pisvir koje je nekoliko puta prelazila iz ruke u ruku..najbitnija točka s koje se kontrolira Jablanica i cijelo to područje..na kojoj su vođene teške bitke..

http://oi65.tinypic.com/zu1qgn.jpg

http://oi65.tinypic.com/e140hg.jpg

http://oi65.tinypic.com/2myaipt.jpg

http://oi66.tinypic.com/ny75tw.jpg

http://oi68.tinypic.com/157je54.jpg

http://oi63.tinypic.com/4trdeg.jpg

Grunf
30-11-2016, 16:56
Glasnovic je rekel da je Apis 2015. za obradu izbornih rezultata odabrao tvrtku iz Srbije. Hrvatski izborni rezultati se obraduju u Beogradu. Zemljo otvori se. :facepalm

Humphrey
30-11-2016, 19:13
ne može primjerenije.

šanta85
12-12-2016, 20:22
Glasnović se dotaknuo i komunističkog genocida nad Ukrajinskim seljacima poznat kao Holodomor:

Zadnje subote u studenom (svake godine) održava se skup sjećanja na žrtve “Holodomora“. Tijekom 1932. i 1933.g. sovjetski režim umorio je 4.5 – 7.0 milijuna Ukrajinaca, od toga više milijuna djece, a 2 milijuna poslao u konclogore.

Riječ “holod” (glad) proglašena je “kontrarevolucijskom glasinom”.

Staljin je namjeravao uništiti ukrajinske seljake koji su činili 80 % stanovništva republike i time predstavljali bazu ukrajinskog nacionalnog preporoda vođenu intelektualcima. “Vodovi smrti” NKVD-a (komunistička tajna policija), poslani su iz Rusije kako bi stražarili na poljima i pred skladištima hrane. Cijela istočna Ukrajina je blokirana i brzo pretvorena u konclogor gladi i smrti. Šef NKVD-a Lazar Kaganović, bijesan što je nedovoljan broj Ukrajinaca bio strijeljan, odredio je kvotu od 10 000 smaknuća tjedno. Osamdeset posto ukrajinskih intelektualaca je pogubljeno.

Tijekom oštre zime 1932./1933.g. strijeljano je ili je umiralo od gladi i hladnoće 25 000 Ukrajinaca na dan. Krađa hrane, koja je postala vlasništvo socijalističke države, kažnjavana je s najmanje 5 godina zatvora ili češće pogubljenjem. U ruralnim područjima kanibalizam je postao uobičajena pojava.

Mnogi zapadni izvjestitelji, posebno oni koji su simpatizirali komunističku misao, prikazivali su izvješća kao izmišljene priče za zastrašivanje. “Kulturni marksist” Miroslav Krleža također je hvalio Staljinovu “agrarnu reformu” u svojim napisima nakon putovanja SSSR-om.
Zajedničkom izjavom koju su podržale 63 svjetske zemlje, na svom 58. zasjedanju, Generalna skupština UN-a, termin “Holodomor” prvi put je unijela u međunarodni politički rječnik.

Do osamostaljenja Ukrajine 1990.g. taj je genocid bio tabu tema. Očito je kako je u RH i danas tabu tema. Deset zemalja (SAD, Kanada, Estonija, Argentina, Australija, Italija, Mađarska, Litva, Gruzija i Poljska) su već priznale “Holodomor” kao akt genocida nad ukrajinskim narodom. Prije nekoliko godina predstavnici ukrajinske manjine uručili su predsjedniku Hrvatskog sabora, Luki Bebiću, zahtjev o otvaranju rasprave na državnoj razini o temi Holodomora.

Kao svake godine, ni jedan se predstavnik hrvatske vlasti nije pojavio na komemoraciji (do sada op.). Ignoriranje ovog događaja od strane hrvatskih političara, hrvatskih medija i nevladinih organizacija dokazuje kako “Željezna zavjesa” u RH nije srušena.

U sjećanje na nedužno umorene.

Grunf
12-12-2016, 23:22
Cudno da veliki prijatelj Ukrajine i Ukrajinaca, doktor Andrija Plenkovic, nije nista rekao na tu temu.

Puntar2.0
12-12-2016, 23:45
Doktor Andrija je po zadatku prijatelj Ukrajine, i to mu se vidi na svemu sto radi. Doktor Andrija je olicenje politike koja daje Ukrajincima laznu nadu da ce ih podrzati Brüssel.

Doktor Andrija je produzena ruka Angele Merkel, a jadna Ukrajina ako joj je protocni bojler najveci "prijatelj"

Grunf
12-12-2016, 23:57
Doktor Andrija je po zadatku prijatelj Ukrajine, i to mu se vidi na svemu sto radi. Doktor Andrija je olicenje politike koja daje Ukrajincima laznu nadu da ce ih podrzati Brüssel.

Doktor Andrija je produzena ruka Angele Merkel, a jadna Ukrajina ako joj je protocni bojler najveci "prijatelj"

Nadam se da Ukrajinci kuze takve "prijatelje".

NorthStand
13-12-2016, 11:49
Cudno da veliki prijatelj Ukrajine i Ukrajinaca, doktor Andrija Plenkovic, nije nista rekao na tu temu.

vjerojatno zato da ne bi okaljao divne tekovine "antifašističke borbe" iz perioda 2ww, možda bi netko tada i shvatio zašto su ustaše ratovale u staljingradu. kažem možda, iako i tada sumnjam jer isprani mozgovi su najopasniji mozgovi.

NorthStand
13-12-2016, 11:55

Ukrajina je danas u ovom sosu, upravo zbog europe i amerike, da se nisu s njima petljali Rusija im sigurno ne bi bila na vratu.

nasjeli su na igru mačke i miša, i sada je mačka Rusija pokazala ko je miš u cijeloj priči. da su bili svijesniji situacije, znali bi da s Rusima moraju dogovorit sve prijepore i nesporazume za stolom, jer u ratu realno nemaju šanse.

uostalom NATO sigurno neće štitit Ukrajinu, jer NATO želi rat s Rusijom, zato je i napravljen još davnih godina nakon 2ww. prema tome, Ukrajina je to morala znati i držat se svoje politike, glumit neutralnost dok dovoljno ne ojača a Rusija ne oslabi.

pošto su se preračunali, a i njihovi izdajnici su ih gurnuli u rat s Putinom, koji je trenutno u naponu i toga su morali biti svijesni. amerika i nato neće ratovati za ukrajince, niti će im ekonomski pomagat, s Rusijom su mogli sklopit puno bolje ugovore za sebe nego što će s europom i amerikom, jer je njima ionako Ukrajina topovsko meso, nešto kao i Poljska odnosono Češka 1939. samo nemojte biti naivni, da ove kretene iz amerike i britanije odnsono francuske, brine sudbina Ukrajine, otprilike isto onoliko koliko ih je brinula sudbina Poljske 1939. briga njih, bitno da oni sebe namire i zadovolje svoje interese, i pod cijenu miliona žrtava šta je to njima, oni ionako znaju da će na kraju rata sve protivnike proglasiti nacistima i krivcima za rat, ta zato su i doveli boljševike na vlast u Rusiju, em da ih potamane Ruse, em da s njima poraze Hitlera.

karte su bile izmješane davno prije nego je i prvi metak opalio bilo tko u europi, samo treba malo šire gledati sliku, odnsono politika ti je ko santa leda, 1/9 vidiš 8/9 ne vidiš, ispod vode je u ovom slučaju iza kulisa se svašta događa.

Inkvizitor
13-12-2016, 20:52
Hoće Petrov i ekipa a slažu se HDZ i SDP uvesti nekakav kodeks u sabor. Ja garantiram da žele Glasnovića onemogućiti u djelovanju. Jedini je on poručio jugofilima " napustite sabornicu" i dobio od Petrova opomenu.

garant sam da je to zbog njega..

Inkvizitor
02-01-2017, 15:00
S Glasnovićevog FB profila

Dragi prijatelji,

Evo nas na pragu Nove Godine.

Hrvatskoj je danas više nego ikada potrebno vodstvo na svim razinama. Hrvatskoj su potrebne vođe u politici, u kulturnom prostoru, i u svim segmentima društva, a ne birokrate i menadžere. Hrvatska je suverena država a ne satrapija međunarodne zajednice.

Država mora izgraditi snažan institucionalni okvir, koji je nužan za provedbu vladavine prava. Najveće prijetnje hrvatskoj državi su unutarnje: korupcija, politički i rođački kapitalizam, i disfunkcionalne državne institucije. Moraju se provesti kljucne izmjene u kaznenom zakonu koji će se brzo i efikasno obračunati sa svim oblicima kriminala.
U Hrvatskoj još nedostaje učinkovita suradnja između snaga reda i zakona i drugih državni agencija. Arbitražni sudovi još djeluju u okviru staromodnog pravnog sustava naslijeđenoga iz propale države SFRJ.

Dalje, neokomunističke snage i ostaci te pete kolone još sprječavaju proces pomirbe i istine koje su provele druge postkomunističke zemlje u EU. Oni i dalje blokiraju svaki pokušaj rasvjetljenja (lustracije) koja bi pretvorila Hrvatsku u modernu državu. Nužno je da se u Hrvatskoj formira institut za istragu komunističke zločina i da se zabrani djelovanje stranaka kao SDP, koji su se samo formalno odrekli zločina najveće kriminalne organizacije u ovom dijelu Europe, tj. KPJ.
Hrvatska se još nije obračunala s ekonomskim zločinom provedenim od 1945.g. (konfiskacija i nacionalizacija), i s kriminalnom pretvorbom i privatizacijom.

Strateško okruženje RH ostaje nestabilno. Najveća vanjska prijetnja u susjedstvu ostaje veliko-srpski imperijalizam. Najbolji primjer je nedavni pokušaj državnog udara u Crnoj Gori. Oružani sukob koji je počeo 90-tih godina samo se preselio na drugo bojno polje i vodi se drugim sredstvima. Hrvatsko vodstvo mora shvatiti kako Srbija upotrebljava prošlost kao oružje u skoro svakodnevnim političkim obračunima. Također moramo biti svijesnu da vanjski svijet gleda Hrvatsku kroz nametnuti filter Drugog Svjetskog Rata. Dok cijela državna arhiva NDH ostaje u Beogradu odnarođene snage u Hrvatskoj nastavljaju sa širenjem veliko-srpske propagande i falsificiranjem povijesti. Većina država sudionika Drugog Svjetskog Rata imaju svoje službene povijesti toga sukoba i komisije za ratne žrtve. Hrvatska nema ni jedno ni drugo. Hrvatska nema ni muzej Domovinskoga Rata. Uvijek treba ponavljati sto je rekao Orwell, «Onaj koji kontrolira prošlost kontrolira budućnost.»

Bez snažne moderne Hrvatske države nema opstanka za Hrvate u BiH. Oni su, kao Hrvati izvan Domovine, namjerno isključeni iz ekonomskog i društvenog razvoja države. Ta sabotaža je namjerna. Neokomunisticki ostaci ne žele povratak iseljenika. Oni su prijetnja njima i njihovim nasljednicima koji danas pod krinkom demokracije, multikulturalizma, i ljudskih prava, još štite svoje interese. Hrvatska je defacto taoc njihovog nerada, anacionalne diplomacije, i mentalnoga sklopa. Kao pedofilija, njihova atavistički nagon da se održe na vlasti je neizlječiv.

Na kraju dragi prijatelji, pripremite se za slijedeću rundu. Krajnje je vrijeme da plasiramo dobar lijevi kroše peto-kolonašima u Hrvatskoj. Politika je kao boks, protivnik se mora nokautirati. Moramo biti svjesni da još živimo u nekoj vrsti UDBAško-komunistickog kalifata.

U 2017., svi se moramo ugledati u Staro zavjetnog vojskovođu Gideona koji je prije noćnog napada na neprijateljski logor zapovjedio, «Ugledajte se u mene i radite isto.» Nemojte očekivati da će političari voditi primjerom. Svi moramo biti na prvoj crti.

Želim Vam radosnu, uspješnu, i iznad svega, blagoslovljenu Novu Godinu.

Bog i Hrvati/ce
Željko Glasnović

Ni riječ dodoat ni oduzet.

Puntar2.0
28-02-2017, 19:36
Suska se da spremaju optuznicu protiv Generala, bilo bi zanimljivo znati ko je tu sve upleten, i koji su motivi sa svih strana.

Grunf
25-05-2017, 10:23
Šprajc napao i ismijao preko rtl televizora Glavu zbog slika s oružjem na Faceu. Mislim da ne bu dobro završilo. :pljus :D

ZGabriel
25-05-2017, 10:43
Šprajc napao i ismijao preko rtl televizora Glavu zbog slika s oružjem na Faceu. Mislim da ne bu dobro završilo. :pljus :D

kupit vreću kokica i gledat kako se budalesaju.
Glasnović je pravi zaj*bant, što jest, jest. navuče ih samo tako.

p.s. živo me zanima tko ga špijunira po fb i tko ga je prijavio. :rofl

Inkvizitor
25-05-2017, 16:46
Gneral je istrolao Jugoslavenčine tako da se sve praši. Koje budale )))

Dobri Pastir
25-05-2017, 17:17
Istrollao je i neke "desničare" po raznim grupama koji viču: "Ne, generale -- dosta je napetosti!" LMAO

philly
25-05-2017, 17:26
e inkvizitore ima si čast šta ti je ovakva faca bia zapovjednik.

svaka čast recimo krstičeviću, al glasnović je faca ipo.

Humphrey
25-05-2017, 19:26
Najbolja su govna sa direktno "hr". kad savjetuju generalu kako oružju nema mjesta u demokraciji.

Humphrey
25-05-2017, 19:31
Istrollao je i neke "desničare" po raznim grupama koji viču: "Ne, generale -- dosta je napetosti!" LMAO

Stavio si ih u navodnike,ali čak ni to nije dovoljno,te ljude jednostavno treba nazivati izdajicama.

Puntar2.0
25-05-2017, 19:58
Najbolja su govna sa direktno "hr". kad savjetuju generalu kako oružju nema mjesta u demokraciji.

Neka njih, sto veca podlost bojlerovih botova je pozeljna.

Puntar2.0
25-05-2017, 20:01
Inace, izmedju ostalog se naravno i odma oglasija portal srbofila poskok.info, koji se hinjski malo priblizava dnevno.ba koji fura svehrvatsku uredjivacku politiku.

Ali ne moze Susnjar ''volim se slikati sa kokardisacama na Guci'' protiv sebe.

pdv
25-05-2017, 21:12
Koji ludi komentari da je Glasnović psihički nestabilan, da može ubiti jadnu nevinu dječicu :rofl Fora je kako su odmah tražili da se istraži ta opasnost i stan pun streljiva, a na kraju slikano u Amerikama :kez Al' stvarno je stan neuredan, što jest jest :)

ZGabriel
25-05-2017, 21:27

to ona bojlerova imenjakinja? čini mi se da piše po zadatku. ajmo malo pokazati da general ne reagira kako bi trebao. a onda ni oni oko njega. baš je dobro što su nezavisni, da više ne kompromitiraju časnu i poštenu stožernu stranku. :zubo

edit: tamo na yu.forumu piše neki lik koji me jako podsjeća na onog što se beskrajno klonirao ovdje. onaj s kilometarskim imenima i lokacijama. sav si je važan i pametan, i s visoka dijeli packe i savjete. :rofl

Humphrey
25-05-2017, 21:34
Ne znam tko je autor,samo sam naslov pročitao i bilo mi je dosta.

skater
26-05-2017, 00:02

U zemlji koja je izvoznik i uzor demokracije, SAD-u, postoji 2. amandman. Bez oružja i slobodnog čovjeka, nema ni demokracije. Da ne idemo tako daleko, spomenut ću Švicarsku. Mislim da je u Finskoj čak dopušteno imati oružje s prigušivačem.

Imamo mi svoje ljevičare i liberale kao što imaju Amerikanci koje ismijava svakodnevno Mark Dice na svojem JewTube kanalu.

Puntar2.0
29-05-2017, 20:37
hdz-ovo glasilo vecernji debelo u promociji sdp-ovaca, naravno na racun generala Glasnovica i Culeja.

https://www.vecernji.hr/vijesti/sdp-ovac-odgovorio-culeju-i-glasnovicu-i-mi-s-ljevice-smo-naoruzani-1172973

Humphrey
29-05-2017, 20:45
hdz-ovo glasilo vecernji debelo u promociji sdp-ovaca, naravno na racun generala Glasnovica i Culeja.

https://www.vecernji.hr/vijesti/sdp-ovac-odgovorio-culeju-i-glasnovicu-i-mi-s-ljevice-smo-naoruzani-1172973

Nema ništa opasnije od idiota koji je pročitao knjigu.

Grunf
29-05-2017, 21:04
Haha, da osnove farmakologije. A ispod korica glasilo JVUO. :D

skater
29-05-2017, 21:44
Nema ništa opasnije od idiota koji je pročitao knjigu.

Pero je jače od mača.

Nervozni listonoša
29-05-2017, 21:49

Bit će da Vlado Šeks žestoko radi na koaliciji HDZ - SDP!

Grunf
09-06-2017, 14:49
Glava o situaciji.

Hrvatskom haraju nekakvi urbani rasisti kojima su draži partizani, nego naši ljudi iz dijaspore, komentirao je zastupnik Željko Glasnović, piše HRT.

https://narod.hr/hrvatska/glasnovic-hrvatskom-haraju-urbani-rasisti-kojima-drazi-partizani-nasa-dijaspora

Grunf
20-06-2017, 13:53
http://www.youtube.com/watch?v=HcSjnAIJKU0

skater
20-06-2017, 17:34
http://www.youtube.com/watch?v=HcSjnAIJKU0

Da hrvatski iseljenici dođu kao izbjeglice ili tražitelji azila, možda bi prije dobili hrvatsko državljanstvo. To je u modi i prolazi, jedino što je problem što su bijelci pa su na dnu opresijske ljestvice zbog bijele privilegije.

Grunf
02-08-2017, 20:45
Glava opet rastura. :rofl

Inicijativa mladih: Razmažena derišta crvenog plemstva.

Njihovi su predci izručili Hrvatsku državu Beogradu i narod najkrvavijoj komunističkoj tiraniji u Europi izvan Sovjetskog saveza.

Kada je ta privilegirana kasta spomenula konfiskaciju, lustraciju, klasni genocid, itd.? Kada je osudila velikosrpski imperijalizam, koji je od 1912. do danas, što pod kokardom što pod petokrakom, pobio skoro milijun ljudi na ovim prostorima?

Rješenje za Inicijativu mladih: Jednosmjerno putovanje u socijalistički raj Venezuele, ili jos bolje, Sjeverne Koreje.

http://www.priznajem.hr/politika/inicijativa-mladih-razmazena-derista-crvenog-plemstva/

Inkvizitor
03-08-2017, 09:51
ne znam šta su jadna Venezuela ili Sj koreja skrivile. Oni trebaju pravac Srbija. pa ne aboliraju oni venecualenske ili korejske zločine nego velikosrpske. Glava je ovaj put totalno omanuo.

goran2hr
03-08-2017, 11:23
ne znam šta su jadna Venezuela ili Sj koreja skrivile. Oni trebaju pravac Srbija. pa ne abolirjaju oni venecualensdke ili korejske zločine nego velikosrpske. Glava je ovaj put totalno omanuo.

Kakve god da su ludorije izvodili Maduro i Kim, oni se nisu nikada zamjerili Hrvatima, nego nekom drugom. A to nije naš problem.

Puntar2.0
03-08-2017, 18:18
Po meni je usporedba na mistu iz sve razloga, ti ljudi jesu zadrti Kao svo vodstvo Venezuele i Sjeverne Koreje, kao drugo se ti ljudi vole pridstavljati kao nekakvi liberal, demokrati, covjekoljupci a nisu nista drugo nego bijesni izprdak tatica i dedica crvendaca....

Puntar2.0
08-09-2017, 00:51
Glasnović o 'knezovima Drpislavima', suđenju SDP-u i političkim nakazama

Nakon što su u četvrtak Vlada RH i DHOS dogovorili se o premještanju ploče te nakon što je ona u četvrtak ujutro u 10 sati uz prilične poteškoće prebačena na za to pripremljeni teren na Trokutu, desetak kilometara iznad Novske, kod spomen obilježja braniteljima koji su poginuli na tom području, strasti se ne smiruju.

Odluku Vlade Republike Hrvatske da premjesti ploču poginulim braniteljima HOS-a iz Jasenovca u Novsku i prijepore oko ploče koje je uzrokovala u hrvatskoj javnosti, za Dierktno je komentirao umirovljeni general HVO-a i saborski zastupnik Željko Glasnović.

General Glasnović napominje da su najveći problem hrvatske države bivši komunistički kadrovi koji su infiltrirali svaki sloj hrvatskog društva, a koji u savezu s mainstream medijima i dalje drže Hrvatsku u totalnom povijesnom mraku.

"Kako je moguće da se do danas, jedino u Hrvatskoj, izvan svih zemalja bivšeg SSSR-a, nije osudila najveća kriminalna organizacija, boljševička komunistička partija", upitao se general Glasnović te dodao kako je komunistička partija kriva za aristocid, democid, klasni genocid, ekonomske zločine, konfiskacije kao i nacionalizaciju imovine.

"Ta organizacija pobila je na stotine tisuća ljudi pa danas imamo stranke poput HSLS-a koju vodi jedan 'Tito-Jugend', Darinko Kosor te jedan HSS kojeg vodi jedan osuđeni kriminalac i karijerist Krešo Beljak, koji je uzurpirao tu nekad časnu stranku. Oni se protive HOS-ovoj ploči u Jasenovcu", nepomenuo je general Glasnović i dodao kako je zastrašujuće da je u političkom prostoru ostala, a danas je po podršci druga stranka u Hrvatskoj, SDP, koja je se samo formalno ispričala za zločine Komunističke partije Hrvatske.

"Toj stranci danas, kao pravnom sljedniku treba suditi za sve navedene zločine", rekao je Glasnović.

"Dok ne dođe do povijesne istine i dok se god nastavlja s falsificiranjem povijesti mi u Hrvatskoj ne možemo ići naprijed", rekao je Glasnović i dodao kako se srž svakog problema od 1945. na ovamo to što sustav koji je uništio gospodarstvo, ubijao mlade, oduzeo imovinu brojnim građanima, sustav boljševičkog sotonizma, i danas vlada u Hrvatskoj.

"Najgore je to što je hrvatski narod pod komunističkom vlasti izgubio duhovnu inteligenciju i kršćanski moralni instinkt. Upravo zato imamo toliko knezova Drpislava te političkih i medijskih nakaza u Hrvatskoj", rekao je Glasnović i dodao da su Hrvati izgubili kršćanski duh zbog komunističkog mentalnog nasilja.

"Hrvatsku danas vode ljudi koji su 1990. palili svoje partijske knjižice i UDBA-ini kadrovi koji su pokrali milijarde dolara, a sad ih peru kroz takozvane privatne gospodarske investicije", napominje general Glasnović i razočarano dodaje da je to razlog što imamo imamo državu koja se danas treba zvati Kroslavija.

skater
08-09-2017, 20:38
"Kako je moguće da se do danas, jedino u Hrvatskoj, izvan svih zemalja bivšeg SSSR-a, nije osudila najveća kriminalna organizacija, boljševička komunistička partija", upitao se general Glasnović

Nigdje osim u Poljskoj komunizam (antifašizam) nije osuđen. A ona Rezolucija Vijeća Europe 1481 (2006) o potrebi međunarodne osude zločina totalitarnih komunističkih režima nije donesena dvotrećinskom većinom, a oni koji su glasovali za tu rezoluciju su većinom bile desno orijentirane stranke a protiv su bile lijevo orijentirane stranke, uključujući komunističke partije.

Dakle, ta rezolucija nema nikakav pravni efekt, i bolje je to uopće ne spominjati i sramotiti se.

Europski sud odlučio: Crvenu zvijezdu ne može se zabraniti

http://hr.n1info.com/a166675/Vijesti/Europski-sud-odlucio-Crvenu-zvijezdu-ne-moze-se-zabraniti.html

Prema mišljenju Suda, zvijezda se ne može promatrati kao simbol koji predstavlja isključivo komunističku totalitarnu vladavinu, kao što to implicira mađarska Vlada. Jasno je da zvijezda još uvijek simbolizira i međunarodni radnički pokret, boru za pravednije društvo, kao i određene zakonske političke stranke aktivne u različitim državama.

Inicijativa za zabranom crvene zvijezde teško može proći u Hrvatskoj, bez obzira i na potencijalnu vruću želju zakonodavca. Naime, po presudi Europskog suda za ljudska prava iz 2008. godine (https://cases.legal/en/act-echr1-126476.html), crvena zvijezda se ne može tretirati isključivo kao simbol totalitarnog režima, a njeno isticanje je zaštićeno kao sloboda izražavanja, piše Novi list.

VEZANA VIJEST
Zastupnica HDZ-a ne vjeruje da je moguće zabraniti petokraku
Štoviše, u presudi se kaže kako čak ni propagiranje komunističke ideologije samo po sebi nije kažnjivo.

Slučaj iz 2003.
Slučaj je pokrenuo mađarski političar Attila Vajnai koji je dospio pred sud jer je 2003. godine na jednom političkom skupu, održanom inače na mjestu u centru Budimpešte gdje se nekada nalazio spomenik Karla Marxa, na reveru jakne imao crvenu petokraku. Dobio je uvjetnu kaznu na godinu dana za kazneno djelo isticanja komunističkog simbola u javnosti. Nakon što se Vajnai žalio Europskom sudu za ljudska prava, mađarska Vlada je na procesu u Strasborgu argumentirala kako je nošenje crvene zvijezde u javnosti "neprimjereno u odnosu na žrtve komunističkog režima", te kako sve ideologije totalitarne prirode treba tretirati ravnopravno.

Simbol - zakonitog ljevičarskog pokreta
Europski sud za ljudska prava je, međutim, zaključio da nošenje crvene zvijezde u javnosti nije bilo namijenjeno propagiranju totalitarne ideologije. "To je bio samo simbol zakonitog ljevičarskog pokreta", kaže se u presudi.

Štoviše, u pogledu samo crvene zvijezde i kršenja ljudskih prava počinjenih pod tim znakom, Europski sud za ljudska prava zauzeo je vrlo jasan stav.

"Simbol ne može se promatrati kao nešto što predstavlja isključivo komunističku totalitarnu vladavinu, kao što to implicira mađarska Vlada, navedeno je u presudi a prenosi Novi list.

Nije valjda da i Europski sud vode komunjare. Mada ne sumnjam da su lijevo orijentirani.

Inkvizitor
30-10-2017, 11:57
malo je loša snimka ali vrlo dobar Glasnović i smiren..ovako bi trebao govoriti u saboru..mislim i govori ali s malo manje emocija..mirno i razložno..

http://www.youtube.com/watch?v=l6sQ1YUj8UI&feature=share

Grunf
24-11-2017, 12:21
Glasnović o hrvatskome školstvu:

“Kakvog čovjeka proizvodi hrvatski obrazovni sustav? Došla je ekipa, tu njih 60 ekonomista. Ja ih pitam jeste li ikad čitali The Economist? Možda je jedan digao ruku. Što je s društvenim znanostima, političkim naukama, poviješću? Tko kreira taj program u školama? Bloger Krule i Baba Vanga, ja ne znam više. Pitam ljude jeste li čitali ‘Sukob civilizacija’ od Huntingtona. To je danas temeljno štivo, to se danas događa. Imamo tu mantru da se trebamo baviti budučnošću, a ne prošlošću. U SAD-u je budžet za vojsku 590 milijardi dolara. Ljudi ne poznaju povijesti. Zna li netko tko je Mate Dukovac, Mijo Drvarić ili Stipe Javor? Ljudi nemaju pojma o tome. Tko je kriv za brisanje kolektivne memorije? Krivi su drugovi koji sjede ovdje. Svi imaju pravo na sjećanje osim Hrvata”, poručio je Glasnović.

“Šta je sa spomenikom komunizma? U Kanadi se izgrađuje. To sam govorio jednom HDZ-ovcu, on me uopće nije shvatio. Najveća grobnica u Teznom se zakopava. Gradi se tvornica iz Kanade, a o tome nije nitko ovdje pisnuo. Ljudima je izbrisana kolektivna memorija. Vi ste krivi, mi smo krivi. Vas će povijest držati odgovornima”, zaključuje Glasnović.

https://narod.hr/hrvatska/glasnovic-tko-kreira-program-skolama-bloger-krule-baba-vanga

Grunf
19-12-2017, 14:08
http://www.youtube.com/watch?v=6A3lrsejeZg

DzoniBG
21-12-2017, 17:29
Inkvi, odgovor na pricu koju smo zapoceli na drugoj temi:

http://www.youtube.com/watch?v=Dqxh2SezpJ4

Inkvizitor
21-12-2017, 17:47
gledao sam ja ovo od Glasnovića davno.

To su njegova razmišljanja i on razmišlja po svom mentalnom sklopu.

mentalni sklop srpskog vojnika je tada gubitnički, oni se neće tada boriti za svaku kuću kao što su to radili hrvatski vojnici u Vukovaru, niti su to igdje radili. Oni su tada u defetističkoj panici. I on tu griješi. Nisu oni mogli sve dovuć pred Banjaluku jer onda pada Doboj koji se žestoko napada, pada koridor..padaju ostale regije. ne možeš ti sa pet prstiju ruke začepit bure sa dvadeset rupa.

Dvije srpske brigade okosnice 1-og korpusa 16-motorizirana i 5-ta kozarska ne mogu to sve ispokrivat. Drinske brigade oslobođene zone odgovornosti nakon pada Srebrenice razbijene su u borbama od Glamoča do Drvara i preko Mrkonjića...

Ja tvrdim da 4-oj gardijskoj tada na put ne mogu stati dvije najbolje brigade, proberi od Triglava do Gevegelije koje hoćeš. Onaj tko im stoji nasuprot ima dvije opcije..pobjeć ili bit pregažen. Kod Grahova su jednom stali i za jednu noć imale srpske snage preko 140 mrtvih. Stalo se u Mrkonjiću..par stotina mrtvih.

U Banjaluci ako bi se stalo bilo bi samo deset puta više. A ne bi se stalo.

Još su usput trenirali 7-mu gardijsku koja im je bila al pari skoro.

Tu je 2 gardijska HVO-a ne tako dobri u kontinuitetu..ali najbolje što Hercegovina ima..Kažnjenička, Ludvig Pavlović, 22 diverzantski odred, tu su Bušići s njim na čelu.

Glasnović je tu oprezan i odgovoran kao i uvijek..pa nikad on u ratu nije bio euforičan..uvijek kritičan..uvijek nam je govorio da smo slabi i da smo daleko od vojnika..ustvari što ne reć..njegovim riječima..da smo kurac od vojske..al to je psihologija..

On računa da bi se Srbi utvrdili i borili..ne bi..nisu nigdje pa ne bi ni tu..veličina grada je tu nebitna..a te što skuplja VP i Arkanovci..od psa kojeg se tjera u lov nikad lovca..

jedina je istina..5 korpus je došao na Manjaču i Srbi su im u kontri uzeli sve..uzeli bi i Bihać ponovo da nije krenula akcija JP. Pa to je rekao i onaj srpski oficir na fhr-u.

da je srpska vojska mislila stat na liniju HV-eu i mogla ne bi im prepustila branu Bočac i time im dala prekidač za struju u Banjaluci..

Picaferaj
21-12-2017, 17:53
...On računa da bi se Srbi utvrdili i borili..ne bi..nisu nigdje pa ne bi ni tu..veličina grada je tu nebitna..a te što skuplja VP i Arkanovci..od psa kojeg tjera u lov nikad lovca..

jedina je istina..5 korpus je došao na Manjaču i Srbi su im u kontri uzeli vse..uzeli bi i Bihać ponovo da nije krenuo akcije JP. pa to je rekao i onaj srpski oficir na fhr-u.

da je srpska vojska mislila stat na liniju HV-eu i mogla ne bi im prepustila branu Bočac i time im dala prekidač za struju u Banjaluci..
ma ne računa. nego govori "AKO bi se odlučili na obranu". Uzima sve moguće opcije u obzir..pa i one koje nimalo nisu bile vjerojatne.

Inkvizitor
21-12-2017, 18:33
ma ne računa. nego govori "AKO bi se odlučili na obranu". Uzima sve moguće opcije u obzir..pa i one koje nimalo nisu bile vjerojatne.

Od njega nikad nećeš čut, mogli smo ovo, mogli smo ono. Jednostavno nije takav tip.

Da je naći njegov veliki intervju iz Globusa pri kraju rata gdje je hvaljen kao vojničina..intervju je pun kritika na vlastitu vojsku čak i narod.

danas im je naravno babaroga za podsmijeh.

Inkvizitor
21-12-2017, 18:48
kad već pričamo o tome sjećam se kako je Alija doslovno molio Tuđmana da opet pokrene vojsku kad su Srbi u kontri došli pred Ključ i prijetio je ponovo pad Bihaća kad Dudaković govori zapovjedniku bojne 17-te krajiške rezignirano "sad ćeš Juka upoznat gdje se branio Bihać".

jer Hv je stao nakon osvajanja Jajca i operacije Maestral.

Da HV nije krenio u JP Srbi bi porazili 5-ti korpus i sve jedinice iz Srednje Bosne koje su došle.

To se može vidjeti u ovom njihovom dokumentarcu.

http://www.youtube.com/watch?v=RohHZQC62u4

naime oni se jesu zaletjeli i došli do Manjače..ali su onda u srpskoj kontri pometeni...sad jesu stvarno iznenadili u početku Srbe ili su ih ovi navukli..što se u ratu često događalo pa su toliko puta po armijskim izvještajima borci tzv ABih pred ulazom u D. Vakuf a onda muk..uvuku ih u kliješta i krah).

I ti koji su tada Tuđmana molili doslovno sad pljuju po njemu i nazivaju nas agresorom. To mi je posebno gadljivo.

Picaferaj
21-12-2017, 20:12
Inkvi, odgovor na pricu koju smo zapoceli na drugoj temi:

http://www.youtube.com/watch?v=Dqxh2SezpJ4

na dokumentarcu kojeg je Inkvizitor stavio o "operaciji Sana 95" na 49 : 48 vaš general Lisica ti odgovara na sva tvoja pitanja u vezi Banja Luke

Aleksa
21-12-2017, 20:29
Ne mora ni Lisica baš sve da zna.

Mora se imati u vidu da je jesen '95 pripremana ranije. Srbima jednostvano nije dozvoljeno 1993, 1994. da uzmu neka mesta, između ostalog i Sarajevo. Čime bi se oslobodila vojska za druge frontove i HV tu verovatno ne bi mogla ništa da uradi. Kad se jedna akcija uspešno završi, kao Srebrenica 1993. ili Bjelašnica-Igman 1993. ili Goražde 1994. i sl. Pa onda se naredi povlačenje zbog stranog pritiska, normalno je da vojska vremenom postane apatična i demoralisana.
Sve je to išlo u prilog HV da nešto učini 1995. Napuštanje Sarajevskog aerodroma 1992. od strane srpskih snaga, povezano je sa uspehom HV 1995. samo to treba videti i priznati.
A onda treba imati u vidu i dogovore, koje ne spore neki i u Hrvatskoj. Ako se već prepuštala teritorija, onda je prepuštana HV, a ne muslimanima, pa otuda i objašnjenje zašto je HV imala više uspeha od ABiH.

Picaferaj
21-12-2017, 20:34
Ne mora ni Lisica baš sve da zna.

Mora se imati u vidu da je jesen '95 pripremana ranije. Srbima jednostvano nije dozvoljeno 1993, 1994. da uzmu neka mesta, između ostalog i Sarajevo. Čime bi se oslobodila vojska za druge frontove i HV tu verovatno ne bi mogla ništa da uradi. Kad se jedna akcija uspešno završi, kao Srebrenica 1993. ili Bjelašnica-Igman 1993. ili Goražde 1994. i sl. Pa onda se naredi povlačenje zbog stranog pritiska, normalno je da vojska vremenom postane apatična i demoralisana.
Sve je to išlo u prilog HV da nešto učini 1995. Napuštanje Sarajevskog aerodroma 1992. od strane srpskih snaga, povezano je sa uspehom HV 1995. samo to treba videti i priznati.
A onda treba imati u vidu i dogovore, koje ne spore neki i u Hrvatskoj. Ako se već prepuštala teritorija, onda je prepuštana HV, a ne muslimanima, pa otuda i objašnjenje zašto je HV imala više uspeha od ABiH.

Naravno da ne mora. Ali sasvim sigurno je puno bolje od Glasnovića znao kakvo je stanje tada bilo u Banja Luci. A i od tebe. :)

Aleksa
21-12-2017, 20:35
Naravno da ne mora. Ali sasvim sigurno je puno bolje od Glasnovića znao kakvo je stanje tada bilo u Banja Luci. A i od tebe. :)

Pa ja nisam ni tvrdio da Banjalukom nije zavladala malodušnost. Upravo sam objasnio šta bi mogli da budu uzroci.

Inkvizitor
21-12-2017, 20:38
Istina je i da je srpska vojska zaustavljana nekoliko puta. Prvi put kod Srebrenice 93-će. kod Goražda 1994-te. Kod Bihaća isto 1994-te i kad su uzeli Igman. Sad bi li zauzeli Sarajevo ne znam. Ali sami Muslimani govore da je bila panika i da su se cijele armijske jedinice slijevale sa Igmana u Sarajevo. Navodno bi se napravio dvostruki obruč oko Sarajeva da je dovršena operacija.

Picaferaj
21-12-2017, 20:41
Pa ja nisam ni tvrdio da Banjalukom nije zavladala malodušnost. Upravo sam objasnio šta bi mogli da budu uzroci.

Lisica ne govori o malodušnosti nego da bi HV ušla u Banja Luku da joj je dato zeleno svjetlo. Govoreći o malodušnosti i kako je srpska vojska bila spriječavana da napravi/zauzme ovo i ono..Srebrenica i Goražde su bili UN-zaštićene zone ali to nije tema..kao ni pokušaji "međunarodne zajednice" da nakon Maslenice i Međačkog Džepa prisili HV da se vrati na početne položaje.

Inkvizitor
21-12-2017, 20:43
Inače tzv ABiH nije bila u stanju zauzeti Banjaluku, to su njihove priče, oni na taktičkoj razini su mogli nešto napravit ali na strateškoj teško. Vidi se i po ponašanju njihovih generala. Nisu oni imali tu operativu. Dudaković se puše i cirkuzira.

najrealniji je u dokumentarcu ovaj Juka koji govore da su oni "prespavali ta dva tri dana kod Prijedora" (A i inače cijeli dokumentarac priča realno, kako nisu znali u protuudaru srpske vojske gdje je koja jedinica, tko je lijevo, tko desno, anarhično povlačenje. Vidi se da je čovjek ratnik a ne neki napuvani Dudaković)

Prevedeno, kao ljuti su što im se nije dalo naprijed a ustvari nisu ni pokušavali ići naprijed. Možda je neka jedinica i kretala ali di je to od strateške operacije. Bez HV-ea oni nisu imali nikakve šanse protiv ni tako poljuljane srpske vojske.

Inkvizitor
21-12-2017, 20:44

To sam i ja htio reći. Glasnović je sigurno imao neka obavještajna saznanja o stanju o Banjaluci ali ne može on znati bolje stanje u srpskoj vojsci od srpskih generala i obrnuto.

Aleksa
21-12-2017, 21:11
Lisica ne govori o malodušnosti nego da bi HV ušla u Banja Luku da joj je dato zeleno svjetlo. Govoreći o malodušnosti i kako je srpska vojska bila spriječavana da napravi/zauzme ovo i ono..Srebrenica i Goražde su bili UN-zaštićene zone ali to nije tema..kao ni pokušaji "međunarodne zajednice" da nakon Maslenice i Međačkog Džepa prisili HV da se vrati na početne položaje.

Pa Srebrenica i Goražde su bili teritorije oko kojih je morala biti vezana srpska vojska, a kad je vojska vezana za određeni prostor ne može da se angažuje na drugom prostoru. Šta uopšte znači to "UN zaštićene zone"? U tome i jeste štos, da se na taj način spreče Srbi da to zauzmu.
Maslenica je nešto drugo. Dogovoreno je da se HV ne napada kao uslov da se JNA povuče. Na šta to liči da posle povlačenja JNA, Hv ipak napada?!
Zaštićene zone su proglašene unilateralno s namerom da se pomogne muslimanima.
Da nisu takve i slične stvari preduzimane protiv srpske vojske, razvoj događaja nikada ne bi doveo do toga da pričamo o zelenom svetlu HV-u za Banjaluku.

Picaferaj
21-12-2017, 21:42
Pa Srebrenica i Goražde su bili teritorije oko kojih je morala biti vezana srpska vojska, a kad je vojska vezana za određeni prostor ne može da se angažuje na drugom prostoru. Šta uopšte znači to "UN zaštićene zone"? U tome i jeste štos, da se na taj način spreče Srbi da to zauzmu.
Maslenica je nešto drugo. Dogovoreno je da se HV ne napada kao uslov da se JNA povuče. Na šta to liči da posle povlačenja JNA, Hv ipak napada?!
Zaštićene zone su proglašene unilateralno s namerom da se pomogne muslimanima.
Da nisu takve i slične stvari preduzimane protiv srpske vojske, razvoj događaja nikada ne bi doveo do toga da pričamo o zelenom svetlu HV-u za Banjaluku.

ma koja JNA 1993. ? Lol.
Maslenica je u Hrvatskoj. Srebrenica i Goražde u BiH. Zašto bi UN spriječavao HV da oslobađa Hrvatsku i zašto UN ne bi spriječavao srpsku vojsku da okupira BiH? Tebi se dosta toga pobrkalo u međuušju. :)

Aleksa
21-12-2017, 21:55
ma koja JNA 1993. ? Lol.
Maslenica je u Hrvatskoj. Srebrenica i Goražde u BiH. Zašto bi UN spriječavao HV da oslobađa Hrvatsku i zašto UN ne bi spriječavao srpsku vojsku da okupira BiH? Tebi se dosta toga pobrkalo u međuušju. :)

:)
Sad mi se sve složilo, što 'no kažu, puklo mi je pred očima.
Dakle, kad UN radi protiv Srba sprečavajući ih u BiH, ili dopuštajući kršenje dogovora u Hr, to je Ok, lepo, u redu, normalno...
A kad ne da zeleno svetlo HV-u za Banjaluku to je baš bezveze. :facepalm

Picaferaj
21-12-2017, 22:01
:)
Sad mi se sve složilo, što 'no kažu, puklo mi je pred očima.
Dakle, kad UN radi protiv Srba sprečavajući ih u BiH, ili dopuštajući kršenje dogovora u Hr, to je Ok, lepo, u redu, normalno...
A kad ne da zeleno svetlo HV-u za Banjaluku to je baš bezveze. :facepalm

zeleno svitlo HV-u, koje nije dato, bi bilo dato da je dato na osnovu splitskog sporazuma Tuđman - Alija Balija. Pa bi ulazak HV bio nešto poput ulaska Amera u bilo koji grad Francuskj nakon D-day-a. Dok je vaš ulazak bilo di u Hrvatskoj i BiH bio poput ulaska Njemaca u Belgiju ili Nizozemsku. Jasnije malo? Pričekaj da ti se to pucanje pred očima slegne prije nego što repliciraš. :)

Inkvizitor
21-12-2017, 22:11
zeleno svitlo HV-u, koje nije dato, bi bilo dato da je dato na osnovu splitskog sporazuma Tuđman - Alija Balija. Pa bi ulazak HV bio nešto poput ulaska Amera u bilo koji grad Francuskj nakon D-day-a. Dok je vaš ulazak bilo di u Hrvatskoj i BiH bio poput ulaska Njemaca u Belgiju ili Nizozemsku. Jasnije malo? Pričekaj da ti se to pucanje pred očima slegne prije nego što repliciraš. :)

ne bi rekao jer se time daje legitimitet Aliji da on predstavlja cijelu Bih a on je bio samo predsjedavajući predsjedništva Bih i to nelegalni jer se po dogovoru trebalo svake godine rotirati ..jednu godinu Musliman, jednu godinu Srbin, jednu godinu Hrvat a on je sve to preskočio i cijeli rat se predstavljao kao predsjednik BiH..dakle on je imao lažni legitimitet.

To je ono kad Muslimani kažu da je HV u ratu protiv Muslimana agresija a protiv Srba nije a realno to je isto. Druga je stvar što je međunarodna zajednica ponekad legitimirala ( a ponekad nije) Aliju ali to je isto.

Aleksa
21-12-2017, 22:13

Izvini, ali ovo je velika glupost što si napisao.
Dakle, ne negiraš da su srpske snage u prelomnim trenucima sprečavane da napreduju - nego tvrdiš da je to sprečavanje legitimno?
Pa to uopšte nije tema. Nego je tema da ste vi dogurali do BL zahvaljujući tom sprečavanju, i da je glupo da se, tako pomognuti od strane MZ, žalite što ste vi na kraju bili sprečeni.
Ustvari, glupo je ne samo da se žalite, nego da uopšte spominjete.

Inkvizitor
21-12-2017, 22:19
Dakle, ne negiraš da su srpske snage u prelomnim trenucima sprečavane da napreduju - nego tvrdiš da je to sprečavanje legitimno?
Pa to uopšte nije tema. Nego je tema da ste vi dogurali do BL zahvaljujući tom sprečavanju, i da je glupo da se, tako pomognuti od strane MZ, žalite što ste vi na kraju bili sprečeni.

MZ nikad nije sprječavala Srbe u osvajanju hrvatskih prostora a muslimanskih jest. Zato Muslimani se nemaju što žalit ali hrvatska strana ima.

A te snage su ionako pri hrvatskoj ofanzivi bile slobodne osim one oko Sarajeva..a Sarajevo ionako niste imali namjeru zauzet po vašim izvoriuma a i tšeko bi ga uzeli jer ako se Srebrenica, Bihać i goražde toliko branili u okruženju Sarajevo bi još teže zauzeli.

Picaferaj
21-12-2017, 22:20
ne bi rekao jer se time daje legitimitet Aliji da on predstavlja cijelu Bih a on je bio samo predsjedavajući predsjedništva Bih i to nelegalni jer se po dogovoru trebalo svake godine rotirati ..jednu godinu Musliman, jednu godinu Srbin, jednu godinu Hrvat a on je sve to preskočio i cijeli rat se predstavljao kao predsjednik BiH..dakle on je imao lažni legitimitet.

To je ono kad Muslimani kažu da je HV u ratu protiv Muslimana agresija a realno to je isto. Druga je stavr što je međunarodna zajednica legitimirala Aliju ali to je isto.

Pa nije se samo on tako predstavljao, tako ga je predstavljala i cijela "međunarodna zajednica". A i Daytonski sporazum je on u ime BiH potpisao a ne neko predsjedništvo BiH-a sastavljeno od Hrvata, Srba i Muslimana.
Legitimet ima onaj kome najači igrač da legitimitet. Znam da to tako u slučaju BiH ne bi tribalo bit tako ali tako je (bilo) u praksi i na terenu i mo'š ga jebat

Picaferaj
21-12-2017, 22:26

naravno da ne negiram...kad je riječ o BiH. Rat se ne vodi samo oružjem nego i propagandom koja ti donosi simpatije neutralnih i nove saveznike. Srbi su ispušili taj rat i kao rezultat tog pušinga tu i tamo bi "međunarodna zajednica" pokušala vas zaustaviti..negdje sa više a negdje sa nikakvim uspjehom.

Inkvizitor
21-12-2017, 22:28
Pa nije se samo on tako predstavljao, tako ga je predstavljala i cijela "međunarodna zajednica". A i Daytonski sporazum je on u ime BiH potpisao a ne neko predsjedništvo BiH-a sastavljeno od Hrvata, Srba i Muslimana.
Legitimet ima onaj kome najači igrač da legitimitet. Znam da to tako u slučaju BiH ne bi tribalo bit tako ali tako je (bilo) u praksi i na terenu i mo'š ga jebat

Nije, nije, on sam, sve tri strane su potpisale..da ga je međuanrodna zajednica tako predstavljala pregovarali bi samo s njim a uvijek je pregovarala sa sve tri strane. Funkcija predsjednika BiH nikad nije postojala. Samo predsjedništvo Bih na čelu s predsjedavajućim. Ne postoji ni danas.

I danas i onda je bilo tročlano predsjedništvo Bih a predsjedava trenutno Čović.

To je bila svjesno prihvaćena anomalija međ. zajednice koja je postupala čas ovako, čas onako.

Aleksa
21-12-2017, 22:30
MZ nikad nije sprječavala Srbe u osvajanju hrvatskih prostora a muslimanskih jest. Zato Muslimani se nemaju što žalit ali hrvatska strana ima.

A te snage su ionako pri hrvatskoj ofanzivi bile slobodne osim one oko Sarajeva..a Sarajevo ionako niste imali namjeru zauzet po vašim izvoriuma a i tšeko bi ga uzeli jer ako se Srebrenica, Bihać i goražde toliko branili u okruženju Sarajevo bi još teže zauzeli.

Tačno, ne sećam se da je sprečavano zauzimanje hrvatskih teritorija u BiH.
Ali recimo ako se postigne dogovor u Krajini da se JNA povuče, a da HV ne napada, nije li dopuštanjem da HV ipak napadne učinjen ogroman ustupak u vojnom smislu hrvatskoj strani? Znači, nećemo o legitimitetu. Nego o vojnom aspektu isključivo. Priznajem ja o tome malo znam, ali neka logika mi nameće neke zaključke, ali evo, neka moje konstatacije budu manje konstatacije a više pitanje vama koji se bolje razumete u vojne stvari.
Dalje, taj Bihać koji si spomenuo. Da je rešen, i da je sva ta vojska otišla, šta ja znam, na Kordun i Liku, pri tome više nema iza leđa ABiH - da li bi HV to probila tako lako.
Ili da je rešeno Goražde, pa ta vojska da se pošalje na Stolac ili Mostar, pa da vi morate da više svojih snaga angažujete tu, da li bi vam bilo nezgodnije na drugim mestima...

Inkvizitor
21-12-2017, 22:36
Tačno, ne sećam se da je sprečavano zauzimanje hrvatskih teritorija u BiH.
Ali recimo ako se postigne dogovor u Krajini da se JNA povuče, a da HV ne napada, nije li dopuštanjem da HV ipak napadne učinjen ogroman ustupak u vojnom smislu hrvatskoj strani? Znači, nećemo o legitimitetu. Nego o vojnom aspektu isključivo. Priznajem ja o tome malo znam, ali neka logika mi nameće neke zaključke, ali evo, neka moje konstatacije budu manje konstatacije a više pitanje vama koji se bolje razumete u vojne stvari.
Dalje, taj Bihać koji si spomenuo. Da je rešen, i da je sva ta vojska otišla, šta ja znam, na Kordun i Liku, pri tome više nema iza leđa ABiH - da li bi HV to probila tako lako.
Ili da je rešeno Goražde, pa ta vojska da se pošalje na Stolac ili Mostar, pa da vi morate da više svojih snaga angažujete tu, da li bi vam bilo nezgodnije na drugim mestima...

Kod Mostara je bilo vaše vojska i mirovala je pretežno od 1992-ge, pomagala Muslimane do njihove ofenzive 1994-te kad je propala s puno gubitaka na muslimanskoj strani.

Picaferaj
21-12-2017, 23:03
Nije, nije, on sam, sve tri strane su potpisale..da ga je međuanrodna zajednica tako predstavljala pregovarali bi samo s njim a uvijek je pregovarala sa sve tri strane. Funkcija predsjednika BiH nikad nije postojala. Samo predsjedništvo Bih na čelu s predsjedavajućim. Ne postoji ni danas.

I danas i onda je bilo tročlano predsjedništvo Bih a predsjedava trenutno Čović.

To je bila svjesno prihvaćena anomalija međ. zajednice koja je postupala čas ovako, čas onako.

Ma sve ja to znam ali MZ i strani mediji ga jesu tako predstavljali. To znam jer sam pratio sranje u BiH skoro isključivo preko stranih medija.A Daytonski sporazum za njih je bio Tuđman - Milošević - Alija sporazum

Puntar2.0
26-01-2018, 23:12
General Glasnović: Kakvu budućnost ima država koja plaća falsificiranje svoje povijesti?

http://narod.hr/hrvatska/video-general-glasnovic-kakvu-buducnost-drzava-koja-placa-falsificiranje-povijest

Odlicno sroceno od Generala, tako kratko i tako jasno. Hrvatska drzava ne da financira sve otvorene neprijatelje te drzave, vec sustavno razbija, razjedinjava one snage koje su na drugoj strani.

Grunf
26-01-2018, 23:47
Odlicno receno, a jos je bolje bilo izlaganje posveceno Pusicki u vezi vojne pricuve gdje je rekel da pola clanova njezine stranke Hrvatsku nije zeljelo i da su odlazili u JNA tak da su pekli volove i da se nada da je promijenila misljenje u vezi HV-a i HVO-a i svasta jos nesto. Pusicka mu je rekla da je bezobrazan. :D

Inkvizitor
27-01-2018, 10:19
jel ima to negdje na jubito...ovo što je Pusićki govorio..

Grunf
27-01-2018, 12:39
http://www.youtube.com/watch?v=enWF1F5WlJU

Humphrey
28-01-2018, 15:15
Mali bojan dobio pms .

Grunf
01-02-2018, 14:53
Glasnović o žrtvama agresije na Tovarnik.

http://www.youtube.com/watch?v=GXIHvDkaUhg

Danas o tome zašto Hrvatska ne može naprijed, o mentalnim Jugoslavenima. Za repliku se javili Miralem Richemberg i Furio Radin. Valjda ih je ofurio. :D

http://www.youtube.com/watch?v=Ayg_2cojBng

Inkvizitor
01-02-2018, 15:00
Moram priznati da se ponavlja. Stalno jedno te isto. "Uloga bosanskog tovarnog konja u NOB-u u BiH" na kojem su neki stekli zvanja može biti dobar štos jednom ali kad se ponavlja skoro svaki put postane ofucano. Tirić-Beus ga je pozvao da se psihijatrijski vještače i poručio mu da nije čist u glavi. Nije mu ništa odgovorio a mogao je u onoj replici. Nije ni Pupovca opro, kad mu je govorio da nije vrijedan odgovora, čini mi se da je rekao da je napustio sabor kad je Glasnović govorio ( to inače Pupovac radi uvijek kad mu netko ne odgovara). Zašto mu bar on ne dobaci, slobodno odi, nije ti ovdje ni mjesto. Ili da mu spoemne brata Knindžu. Eto s jednom-dvije rečenicom ga može poklopit. Ta neće Jandroković valjda. Nitko od njih ne zna reć pravu stvar u pravom trenutku, pa mogu reć ni on.

Puntar2.0
01-02-2018, 19:30
Vise su krivi oni koju dopustaju da se on mora bukvalno sam tuci protiv plejade jugoslavenske te plavo izdajnicke zgadije. Ne da su vise krivi, nego je on jedini koji tu vridi, bez da kalkulira za sebe.

Inkvizitor
02-02-2018, 10:37
Sve pet. Ali morao bi se manje ponavljati. Ima toliko i drugih tema. Moje mišljenje.

Basta
04-02-2018, 16:26
Cijenim njegov ratni put i njegova brata, cijenim njegovo srce i žestinu, ali je prelaka meta naših fake medija. Hasan i Esih nisu, namučili su se da im nešto iskopaju, nisu mogli, pa su u frustraciji pribjegli ordinarnim uvredama, kao Nosonja u NINu. :)

Grunf
21-02-2018, 10:21
Glasnović o nagradi. :rofl

Oduševljen sam i počašćen što se zajednos s mons. dr. Vladom Košićem, biskupom sisačkim, nalazim na popisu antikomunikatora za 2018.
Zahvaljujem STRUČNOM žiriju agitpropovaca s mickey-mouse diplomama i fruškogorskim doktoratima.

ZGabriel
21-02-2018, 10:45
koji je to luđak. :rofl :rofl
PR-ovci se ubiše slažući šuplje fraze, a on ih prizemlji jednom rečenicom.
kad vidiš likove poput Macana i Kolarićke, shvatiš koliko je ta njihova "struka" besmislena i beskorisna. Plenković se baš usrećio, i pokazao (još jednom) koliko (ni)je pametan.

skater
25-02-2018, 13:04
koji je to luđak. :rofl :rofl
PR-ovci se ubiše slažući šuplje fraze, a on ih prizemlji jednom rečenicom.
kad vidiš likove poput Macana i Kolarićke, shvatiš koliko je ta njihova "struka" besmislena i beskorisna. Plenković se baš usrećio, i pokazao (još jednom) koliko (ni)je pametan.

Macan je bio prilično uspješan kao "Bijes Prvi" kada je radio video uratke razotkrivajući demagogiju, kriminal i laži Sanadera i tadašnjeg HDZ-a, međutim od tada se i dalje ništa nije promijenilo vezano uz HDZ i općenito političare koji vode državu.

Političaru koji provodi interese naroda i države ne trebaju "PR"-donje, a ovo s "PR"-donjama dokazuje da je politika postala estradno zanimanje.

Grunf
02-05-2018, 13:46
http://www.youtube.com/watch?v=x_WrShSl0sQ

Picaferaj
02-05-2018, 13:53
Macan je bio prilično uspješan kao "Bijes Prvi" kada je radio video uratke razotkrivajući demagogiju, kriminal i laži Sanadera i tadašnjeg HDZ-a, međutim od tada se i dalje ništa nije promijenilo vezano uz HDZ i općenito političare koji vode državu.

Političaru koji provodi interese naroda i države ne trebaju "PR"-donje, a ovo s "PR"-donjama dokazuje da je politika postala estradno zanimanje.

Kako se ništa nije promijenilo? HDZ se promijenio..na gore. Što pokazuje da Macan kao Bijes Prvi nije mario za kriminal i laži ondašnjeg HDZ-a. Da je, onda bi i sada "razotkrivao" umjesto sakrivao

Puntar2.0
02-05-2018, 17:37
Glasnović: Izetbegović je okrenut Bosporu, a Hrvati zapadu

Generala Željka Glasnovića zapravo i ne treba posebno predstavljati, ali će sigurno biti zanimljivo čuti neka njegova promišljanja o aktualnoj situaciji u Bosni i Hercegovini, o položaju Hrvata u BiH te o razlozima zbog kojih je odlučio podržati Hrvatska zvona.

Generale Glasnović, zastupnik ste u Saboru RH ispred XI. Izborne jedinice. Iz prve ruke možete reći svoje dojmove o tome koliko zakonodavno tijelo u RH (pa i ono izvršno) vodi brigu o Hrvatima iz BiH, koliko su im važna pitanja od vitalnog značaja za nas Hrvate s ovih područja?

Sama činjenica da globalna Hrvatska ima samo tri zastupnika u Hrvatskom državnom saboru govori sve. Ako tome dodamo nemogućnost ostvarenja glasačkog prava (dopisno glasovanje), dobivanja hrvatskog državljanstva, paralizirajuću birokraciju, inertnu anacionalnu diplomaciju itd., očito je da su Hrvati izvan Domovine namjerno isključeni iz svih sfera djelovanja i života u Domovini. Nitko me ne može razuvjeriti da to nije namjerna sabotaža kadrova iz ancien režima i njihovih ideoloških nasljednika koji svakog Hrvata preko granice vide kao maskiranog ustašu. Isplaćuju se deseci tisuća mirovina u Srbiji, a „nema novaca“ za HVO!?

Hrvatska dijaspora je najveći poslovni ogranak u Domovini koji svake godine pridonosi oko 3 milijarde eura u državni proračun. Također, Hrvatska ostvaruje suficit od stotine milijuna eura u vanjskotrgovinskom poslovanju s Hrvatima u BiH. Bez integracije Izvandomovinske Hrvatske u hrvatsko državno tkivo, nikada nećemo stvoriti suverenu i modernu hrvatsku državu.

Sigurno pratite sve što se događa s braniteljskom populacijom u Bosni i Hercegovini. Nedavno ste posjetili Zaboravljene branitelje koji su prosvjedovali pored Graničnog prijelaza Bijača, pa ste tom prilikom kazali: “Mi nismo ratna plemena, ima nas premalo da se podijelimo na 1. 500 raznih braniteljskih udruga”. Što se dogodilo, zašto toliko udruga, zašto su branitelji razjedinjeni?

Atomizacija braniteljskih udruga je izraz društvene anarhije, ne samo u BiH nego i u RH. Niti jedna organizacija ne može u potpunosti funkcionirati ako se ne poštuju temeljna načela upravljanja, kao npr. ujedinjeni napor i jedinstvena svrha. Izgleda sve više da su Hrvati postali genetski anarhisti. Maligni egoi i sitni interesi također igraju ulogu u razbijanju jedinstva braniteljske populacije. Kipling je to najbolje rekao: „Svaki bubnjar želi biti feldmaršal“.

Mislite li da će Hrvati u BiH doći na svoje, da će hrvatsko nacionalno pitanje u Bosni i Hercegovini biti riješeno, da će Hrvati u ovoj državi doći do, Ustavom zagarantirane, jednakopravnosti i konstitutivnosti?

Boj za jedinstveno hrvatsko biće u Domovini, izvan nje i u Bosni i Hercegovini još traje i trajat će još dugo nakon što mi postanemo samo fusnota u povijesnim leksikonima. Imamo tisuće godina naučenih lekcija i propalih carstava iza nas i još smo opstali. Bez snažne nacionalno osviještene hrvatske države opstanak hrvatskog naroda u BiH je upitan. Ne smijemo dopustiti da BiH ostane poligon za društvene eksperimente međunarodne zajednice u kojoj će Hrvati opet postati žrtve političkog inženjeringa kao i u doba prve i druge Jugoslavije.

Tko u Hrvatskom državnom saboru govori i nudi rješenje za više od 160 000 Hrvata protjeranih iz Bosanske Posavine?

U situaciji smo kad bošnjački član Predsjedništva BiH prijeti ratom na sam spomen rješavanja ranije spomenutog hrvatskog nacionalnog pitanja. U situaciji smo kad taj isti čovjek relativizira zločin u Trusini, dok ono što se dogodilo u Ahmićima naziva pravilom. Kako to komentirate?

Zastrašujuće je da nakon toliko ljudske patnje i više od stotine tisuća mrtvih netko opet priziva ratne strahote. Hrvatski puk je više stradao u hrvatsko-bošnjačkom sukobu. Te su činjenice dokumentirane. Ali na žalost, dosadašnja nezainteresirana hrvatska vodstva nikada nisu shvatila moć medija niti su razvili konkretnu medijsku strategiju koja bi istinu približila vanjskom svijetu. Žalosno je da nam američki pukovnik Charles R. Schrader istraži i napiše knjigu o muslimansko-hrvatskom sukobu u srednjoj Bosni. To je jedino djelo na stranom jeziku koje na svojih 246 strana realno i argumentirano opisuje povijest tih događaja. Do kraja travnja 1993. godine cijeli hrvatski puk iz konjičke općine bio je protjeran ili zatočen od strane MOS-a (Muslimanskih oružanih snaga). Nije bilo tv kamera u Trusini kao što je bilo u Ahmićima što je potom na stotine puta u međunarodnim medijima bilo ponavljano. U današnjem svijetu, ako nema tv kamera na licu mjesta isto je kao da se ništa nije ni dogodilo. Živimo u svijetu u kojem su percepcija i slika važniji od sadržaja i stvarnosti.

Dok Hrvati gledaju prema zapadu, Izetbegović gleda prema Bosporu. Turska očito pretendira vratiti staru otomansku slavu. To može dovesti, ne samo do destabilizacije naših prostora, nego i južnog krila NATO-a. Prošle godine Erdogan je najavio reviziju Lausannskog sporazuma koji je 1923. postavio granice između Grčke i Turske nakon krvavog rata.

Naravno da odgovorne za zločine treba procesuirati, iz koje god vojske dolazili, no kako komentirate činjenicu da se nad pripadnicima Armije BiH i pripadnicima HVO – a primjenjuju dva različita zakona? Kako komentirate činjenicu da Tužiteljstvo BiH koje putem optužnica proganja vojnike i časnike HVO – a u isto vrijeme dobiva potporu za rad i od strane hrvatskih zastupnika?

Hrvatska je specifična zemlja jer u njoj živi oko trećina puka koji je nikada nisu željeli. Ti anacionalni kadrovi, od Stipe Mesića na dalje, su dijelili dokumente visoke državne tajnosti, ne samo tužiteljstvima stranih država nego i stranim novinarima. Većina zemalja sa svojih važnih dokumenata ne skida oznaku tajnosti desetljećima nakon povijesnih događaja. Hrvatska ne treba nikakvu petu kolonu koja će širiti dezinformacije i laži – već je ima u izobilju, u političkim krugovima, kulturi, medijima, u obrazovnim institucijama i u nevladinim udrugama. Bio sam od Tikala do Nepala, i nigdje nisam vidio da određeni segment populacije toliko mrzi svoju zemlju kao u Hrvatskoj.

Jedan ste od onih generala koji se nije pojavio na predavanju člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda Dragana Čovića kojeg je organizirao Hrvatski generalski zbor u Zagrebu. Tema predavanja bila je: "Rješenje hrvatskog pitanja za europsku Bosnu i Hercegovinu". Zbog čega ste to zaobišli?

Organizirao sam više predavanja u Hrvatskom generalskom zboru raznih tema, od rodne ideologije do uporabe hrvatskog jezika u Hrvatskom državnom saboru. Spomenuta tema predavanja je od iznimne važnosti jer BiH i danas ostaje enigma zamotana u upitnik. Tada sam bio odsutan, ali bi bilo zanimljivo čuti kako bi Dragan Čović riješio problematiku Hrvata u BiH. Plodovi dosadašnje politike vide se danas na terenu.

Pružili ste potporu Udruzi Hrvatska zvona koja je, s druge strane, podržala Hrvatsku republikansku stranku. Zbog čega? Mislite li da je vrijeme za neke nove ljude, za neku novu oporbu?

Politika je umjetnost određivanja prioriteta. Ona nikada nije statična nego uvijek traži novu nadu, nova i bolja rješenja. Ako itko ima više kredibiliteta i integriteta od Darija Kordića, ja ga ne znam. Ljudi s dokazanom žrtvom, koji su vodili osobnim primjerom zaslužuju povjerenje i danas su nam nužno potrebni u vodstvu i svim sferama javnog djelovanja. Partija nije država. Mi trebamo novo vodstvo, a ne statičnu grupaciju aparatčika i poslušnika.

Činjenica je da konstantno iz izbora u izbore slušamo jedna te ista obećanja, a ništa se ne događa, ništa se ne mijenja. Koliko smo puta samo čuli priče o izmjenama Izbornog zakona (da ne dolazimo ponovno i iznova u situaciju da nam drugi biraju predstavnike u tijelima vlasti), koliko smo samo puta čuli obećanja o tv kanalu na hrvatskom jeziku i nismo ga dobili… No, sve ostane samo na obećanjima. Vaš komentar?

Temeljno demokratsko pravo je pravo glasa. Nitko nema pravo nama dijeliti lekcije o demokraciji dokle god hrvatski narod ne može birati svoje stvarne predstavnike. To je direktna demokracija u akciji. Na žalost, uvijek se nađe neki jugozomboid kao npr. Željko Komšić koji se prikloni svakoj vlasti.

Ako nitko do sada nije riješio spomenute probleme treba li voditi novu proaktivnu politiku? Retoričko pitanje.

U Bosni i Hercegovini Hrvati su se borili i ginuli za istinske europske vrijednosti -vjeru i identitet, a koje današnja Europa u većini tako lako odbacuje te preuzima plašt kulturnog marksizma i boljševičkog sotonizma.

U mjesecu travnju prisjećamo se brojnih obljetnica iz Domovinskog rata. Među takvima je i obljetnica stradanja hrvatskog naroda na Kupresu. Tada ste, dakle 1992., bili teško ranjeni. Kako se osjećate danas, 26 godina nakon svega? Kako se osjećate kao čovjek, kao vojnik i kao general?

Zahvalan sam Bogu za svaki dan iznad zemlje. Živciraju me anacionalni kadrovi u hrvatskoj politici koji skidaju gaće trećerazrednim činovnicima EU-a. Boj za jedinstveno Hrvatsko biće ne vodi se samo na političko-pravnoj, nego i na kulturnoj te prije svega na duhovnoj razini. Komunizam je sustav koji je sam u sebi bio izobličen. Ostavio je strašan pečat na umovima i dušama mnogih. Po određenju, on je krojen po mjeri mentalno, moralno i ekonomski disfunkcionalne osobe. Temelj zdravog društva je individualna odgovornost. Komunizam je ukidanjem odgovornosti poništio savjest i sveo čovjeka na razinu životinje. To je naš najveći problem – taj homojugoslavenikus.

Svi trebamo biti aktivni dio rješenja, a ne pasivni promatrači ili dežurni kukači.

I na kraju, svima treba biti jasno - bez Hrvata u Bosni i Hercegovini ne bi bilo niti će biti Hrvatske države.

Dnevnik.ba
http://www.dnevnik.ba/vijesti/glasnovic-izetbegovic-je-okrenut-bosporu-hrvati-zapadu

philly
18-10-2018, 01:03
Odličan general, skoro pa je podilia par pleski usput :zubo

http://www.youtube.com/watch?v=SApMoqlDJf4

Grunf
18-10-2018, 20:59
Odličan, kao da je stal iza šmajsera i samo rešeta. :D

Grunf
30-10-2018, 10:24
Glava opet polupal militantne ateiste.

Tko je bio spomenuo etiku? Moral? Ako se nekome ne sviđa vjeronauk u školama, bujrum, otiđi. Hrvati su većinom katolički narod s tradicijom kršćanstva. Ima drugih naroda čija je tradicija kršćanstvo koji ne vjeruju u političku korektnost”

skater
01-11-2018, 11:17
Kako se ništa nije promijenilo? HDZ se promijenio..na gore. Što pokazuje da Macan kao Bijes Prvi nije mario za kriminal i laži ondašnjeg HDZ-a. Da je, onda bi i sada "razotkrivao" umjesto sakrivao

Nije se promijenila politička klima, komunjarski mentalni sklop, nepotizam i korupcija.

Možda neke kozmetičke iznimke, furanje na "transparentnost" ali zanemarivo.

Hrvati kao narod su skloni korupciji i nepotizmu, komunizam/socijalizam ili nešto drugo, nema veze, ideologija i religija ne može promijeniti društvenu dinamiku pojedinog naroda.

Primjerice, Južni Koreanci nisu mentalno drugačiji od Sjevernih Koreanaca, kod njih umjesto odanosti komunističkoj partiji postoji odanost kompaniji. Žive za kompaniju i imaju stanove koje im je kompanija izgradila.

Kod komunjara umjesto vjere u Boga, je vjera u partiju, umjesto Biblije, Komunistički manifest.

Društvo jednu stvar zamijeni drugom. Popuni duševnu prazninu i moralni vakuum nečim drugim što može ili ne mora biti bolja zamjena, kod komunjara i lijevo-liberala vjera u vječni napredak nasuprot njima zatucanog konzervativizma.

Stvari su u društvu onakvima kakve jesu ne radi društvenog inžinjeringa putem religije ili ideologije, nego biološko-evolucijskih mehanizama koji uvjetuju pojedinca i društvo.

Kada feministice lupetaju da je kršćanstvo zatupilo narodne mase, zatomilo seksualnost, zanemaruju da je društvo samoregulirajući organizam i ono što mu ne odgovara odbacuje.

Većina muškaraca nije voljna imati promiskuitetnu ženu, to im ne mora nalagati Biblija niti bilo koji drugi autoritet.

Niti žene ne vole promiskuitetnu ženu kao konkurenciju u svojoj blizini.

Patrijarhat je prirodno stanje stvari. Muškarac donosi hranu i brani obitelj. To ne mora nalagati Biblija, tako je od pamtivijeka.

Svaki pokušaj društvenog inžinjeringa koji pokušava promijeniti ljudsku prirodu završava neslavno i ponekad sa krvavim posljedicama.

Vidim da sam možda otišao predaleko, ali želio sam razjasniti neke stvari da ne bih bio nedorečen.

Puntar2.0
09-11-2018, 22:08
Odličan general, skoro pa je podilia par pleski usput :zubo

http://www.youtube.com/watch?v=SApMoqlDJf4

Danas gledan neki dokumentarac o Bolsonaru i mislin si, na nekoga me taj podsjeca.

Bilo bi bas dobro da nas Bolsonaro general Glasnovic bude predsjednik.

Puntar2.0
24-11-2018, 22:03
http://www.youtube.com/watch?v=coTEEeTwHp0

Puntar2.0
01-02-2019, 19:05
Generale, ako citate ovo, pogledajte na Vas twitter account, jedna americka alt-right desnicarka, nase gore list, zeli napraviti podcast interview sa Vama.

ZGabriel
02-02-2019, 15:49
da Hrvati na izborima glasuju onako kako se izjašnjavaju na popisu i anketama (konzervativni i katolici) Glasnović bi bio predsjednik a Markićka premijerka.
stvarnost je malko drukčija.

Nervozni listonoša
03-02-2019, 11:43
https://narod.hr/hrvatska/video-general-glasnovic-u-praznoj-sabornici-o-budimiru-loncaru-i-daliji-oreskovic

(VIDEO) General Glasnović u praznoj sabornici o Budimiru Lončaru i Daliji Orešković

skater
03-02-2019, 14:50
da Hrvati na izborima glasuju onako kako se izjašnjavaju na popisu i anketama (konzervativni i katolici) Glasnović bi bio predsjednik a Markićka premijerka.
stvarnost je malko drukčija.

I kada bi "demokršćanske" stranke bile dosljedne svojem programu i svjetonazoru. Umjesto toga pokušavaju se približiti i dodvoriti ljevičarima, čitaj globalistima i etnomazohistima.

Također, ima premalo Glasnovića i Markićki u političkom životu Hrvatske.

Puntar2.0
13-02-2019, 23:43
General Željko Glasnović za Narod.hr: ‘Predstavnicima bivšeg režima smeta svaki oblik lustracije i promjene izbornog zakona’

„Znamo koliko je ljudi potpisalo za referendum, ali, recimo, da je potpisalo 30 tisuća građana – to bi već trebalo biti sasvim dovoljno. To je ogroman dio biračkog tijela. Primjerice, u nekim drugim zemljama treba prikupiti 30 tisuća potpisa za referendum, i to u dva puta duljem vremenu. Uništenje pak kontrolnih lista je, naravno, namjerna sabotaža. Radi se o sabotaži lijevog i desnog krila UDB-e. Moramo znati da je stotinu tisuća komunista ušlo u hrvatske stranke.“ – rekao je za Narod.hr zastupnik Naovisnih za Hrvatsku, general Željko Glasnović, uoči saborske rasprave o Izvješću Vlade kojim je zaključeno da nije prikupljen dovoljan broj potpisa.
http://narod.hr/hrvatska/general-zeljko-glasnovic-za-narod-hr-predstavnicima-bivseg-rezima-smeta-svaki-oblik-lustracije-i-promjene-izbornog-zakona

Grunf
26-04-2019, 11:02
Navodeći primjere birokratskih problema s kojima se susreću hrvatski građani, istaknuo je da i zemlje 'trećeg svijeta' imaju dopisno glasanje. Tvrdi da je sve sabotaža Hrvata 'jugoslavenske vjeroispovijesti'. Njima, koji kako kaže ne slave Uskrs, unaprijed je čestitao 'Prvi maj'. Rekao je da su 'ateisti militantni farbali' jaja na 'Prvi maj'. "Moj djed je njih zvao Prvomajski jajari. Kako će to izgledati? To će biti srp i čekić na jajima, petokraka", rekao je Glasnović.

http://www.youtube.com/watch?v=1QFUheovT4E

https://direktno.hr/domovina/video-glasnovic-unaprijed-cestitao-prvi-maj-onima-koji-ne-slave-uskrs-153696/

crni bombarder
26-04-2019, 14:29
I on ga pretjeruje, sta mu sad prvi svibnja smeta.

Tako se nikome nece dopasti, niti ce glasace privuci.

Grunf
09-07-2019, 09:59
Glavine najbolje izjave. :cheer

http://www.youtube.com/watch?v=0cd11Ssi-Q0

Inkvizitor
09-07-2019, 11:36
Glava je bio izaslanik Porfirijeve pratilje šefice osobe koja se pita sva u čudu " Što Hrvati imaju s Dubrovnikom" i vrteći glavom zaključuje "Ništa".

U Tomislavgradu na obljetnici osnutka brigade kralj Tomislav.

Glava, saberi se.

skater
10-07-2019, 01:53
Glava je bio izaslanik Porfirijeve pratilje šefice osobe koja se pita sva u čudu " Što Hrvati imaju s Dubrovnikom" i vrteći glavom zaključuje "Ništa".

U Tomislavgradu na obljetnici osnutka brigade kralj Tomislav.

Glava, saberi se.

Nema savjetnika poput tebe koji je upućen u sve to. Nema savršenih Hrvata.

Inače, rekla je na kraju "politički Hrvati" iako mi nije jasno što bi to trebalo značiti.

Puntar2.0
17-08-2019, 19:02
Evo par dobrih citata generala Glasnovica sa twittera.

Napad na Elizabetu Madarevic. Ofucana taktika antifa sociopata koji u sebi jos nose KKK (Kriminalne Komunisticke Kromozome). Bravo Elizabeta. Svjetlo u tami jugodiplomacije.

Jadni bosnjaci. Razapeti izmedu Proroka i Tita, sunitskih jihadista i boljsevickih sotonista.
Biskupska konferencija BiH: Islamska zajednica nema pravo upravljati crkvom svete Marije u Jajcu

Puntar2.0
22-10-2019, 19:19
http://ip.index.hr/remote/indexnew.s3.index.hr/66299b97-d850-459b-9260-aa3e3fb14d5e-glasnovic_pavelic_face.jpg?maxwidth=500
Vidi se da su Janjevci porijeklom Dubrovcani, ima tu dosta dalmatinskog prkosa i "Evo vam ga na":kez
http://ip.index.hr/remote/indexnew.s3.index.hr/66299b97-d850-459b-9260-aa3e3fb14d5e-glasnovic_pavelic_face.jpg?maxwidth=500

skater
03-11-2019, 15:17
Evo par dobrih citata generala Glasnovica sa twittera.

Napad na Elizabetu Madarevic. Ofucana taktika antifa sociopata koji u sebi jos nose KKK (Kriminalne Komunisticke Kromozome). Bravo Elizabeta. Svjetlo u tami jugodiplomacije.

Jadni bosnjaci. Razapeti izmedu Proroka i Tita, sunitskih jihadista i boljsevickih sotonista.
Biskupska konferencija BiH: Islamska zajednica nema pravo upravljati crkvom svete Marije u Jajcu

Jednim dijelom razumljivo a drugim dijelom glupavo koristiti "KKK" analogiju poput leftarda i antifa.