PDA

Pogledaj Full Version : Kako diše Srbija

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

pescara
21-11-2014, 20:24
znate svi vi ovde dobro slavnu srpsku istoriju.
al dobro nemojte da ste u bedaku, samo mozda par nacija na svetu ima tako slavnu istoriju.
niste ni vi losi realno ako uzmemo da ste rimljani :zubo vidis kako makedoncima dobro sa aleksandrom :smijeh:hrv

Grunf
21-11-2014, 20:47
znate svi vi ovde dobro slavnu srpsku istoriju.
al dobro nemojte da ste u bedaku, samo mozda par nacija na svetu ima tako slavnu istoriju.
niste ni vi losi realno ako uzmemo da ste rimljani :zubo vidis kako makedoncima dobro sa aleksandrom :smijeh:hrv

Preskroman si za Srbina, si siguran da pripadas tom slavnom narodu? :D

antananarivu
21-11-2014, 20:51
samo Nebo nam je granica...hehehehe,mi smo ipak,nebeski narod.

BWA
21-11-2014, 20:53
kako vas ne mrzi da se prepucavate na internetu,mislim na sve :kokice1

pescara
21-11-2014, 20:54
sto se tice istorije nema razloga biti lazno skroman, to je za ponos.
sto se tice sadasnjosti i buducnosti, tu je vec sve crno da crnje ne moze biti

NorthStand
21-11-2014, 20:55
i dalje nema povijesnog mesta, neke obljetnice, junaka...?! narod bez istorije, malo ste bolji makedonaca.

i Makedonija je za vas trenutno, "supersila". samo da se konačno riješe vaše "grčke braće" i krenu u EU i NATO, mislim da niste ni svijesni kako će vas ispleskat po tabanima. :rofl

http://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Juri%C5%A1i%C4%87

In 1532, Captain Nikola Jurišić defended the small border fort of Kőszeg (Kingdom of Hungary) with only 700-800 Croatian soldiers with no cannons and few guns, preventing the advance of the Turkish army of 120,000-140,000 toward Vienna.

There are two legendary versions of that battle.

In one version, after Suleiman I led an army of 140,000 towards Vienna, Nikola Jurišić and his 800 soldiers responded to the calls of the Habsburg Emperor to defend the city. While passing through western Hungary they saw helpless women and children in the small fort of Koszeg, and decided to defend it. The fort was on the route to Vienna, so Suleiman II attacked it, and after three days of fighting Jurišić wrote: "...I and 89 of my knights are tired and low on supplies. If we hold another day it will be a miracle..." Before the final charge women and children prayed to Saint Martin for two hours, and the final battle started. After ten minutes of battle the Turks retreated, and reported they saw a flaming knight with flaming sword.
In the second version, the city was offered terms for a nominal surrender. The only Ottomans who would be allowed to enter the castle would be a token force who would raise the Turkish flag. Suleiman withdrew at the arrival of the August rains and did not continue towards Vienna as previously planned, but homeward. He had been delayed nearly four weeks, and during this time a powerful army had been collected in Vienna, which the sultan did not intend to face. By their heroism, Nikola Jurišić and his men had saved Vienna from a siege.

http://www.youtube.com/watch?v=HyXdHqaxxJc

http://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_%C5%A0ubi%C4%87_Zrinski

In 1556 Zrinski won a series of victories over the Ottomans, culminating in the battle of Babócsa and thus preventing the fall of Szigetvár. In 1563, on the coronation of the Emperor Maximilian as king of Hungary, Zrinski attended the ceremony at the head of 3000 Croatian and Magyar mounted noblemen, in the vain hope of obtaining the dignity of palatine, vacant by the death of Tamás Nádasdy. Shortly after marrying (in 1564) his second wife, Eva of Rožmberk (Rosenberg), a great Bohemian heiress, he hastened southwards to defend the frontier, and defeated the Ottomans at Szeged.
The tomb of Zrinski in Čakovec

In 1566, from August 5 to September 7, his small force (2,300 soldiers) heroically defended the little fortress of Szigetvár against the whole Ottoman host (102,000 soldiers), led by Suleiman the Magnificent in person. The Battle of Szigetvár ended with Zrinski perishing with every member of the garrison in a last desperate sortie. Suleiman had died shortly previous.

http://www.youtube.com/watch?v=TxQAQeUOeYk

ovi bi vam trebali biti poznati, nisu tako davno "operirali".

http://www.youtube.com/watch?v=SFs5zOU-mM0

eto, ima ih još koje nisam spomenuo jer bi mi bila malo cijela ova stranica, ali ako nastaviš izazivat i provocirat potrudit ću se naći još junaka i velikana koje je itekako dobro upamtila povijest. znate, niste vi Srbi jedini koji imaju junake, to je još jedan vaš mit.

Grunf
21-11-2014, 20:57
kako vas ne mrzi da se prepucavate na internetu,mislim na sve :kokice1

A gdje ces ak ne na net? Ne valjda u stvarnosti. :D

pescara
21-11-2014, 21:02
i Makedonija je za vas trenutno, "supersila". samo da se konačno riješe vaše "grčke braće" i krenu u EU i NATO, mislim da niste ni svijesni kako će vas ispleskat po tabanima. :rofl

http://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Juri%C5%A1i%C4%87

http://www.youtube.com/watch?v=HyXdHqaxxJc

http://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_%C5%A0ubi%C4%87_Zrinski

http://www.youtube.com/watch?v=TxQAQeUOeYk

haha daj ne zajebavaj, to ne zna ni hrvatska omladina kamoli neka druga.
dzabe se trudis :smijeh

Inkvizitor
21-11-2014, 21:06
To si u pravu. Hrvatska omladina ne zna jer ih nitko ne uči.

za razliku od vas koji od turskih vazala radite portuturske borce i velikane :kez

NorthStand
21-11-2014, 21:09
Od svih Srba,najgori su Hrvati :shat

ma najgori, a fascinantno je da vi koji nas toliko prezirete, uvijek imate tu potrebu nas svojatat kao srbe katolike. dakle očito nešto vrijedimo, kad vi od nas želite napravit "srbe katolike". jer poznato je da Srbi na one "niš koristi" gledaju s podsmijehom i prijezirom, eto pescara reče za makedonce posprdno da su smiješna nacija, isto misli i za crnogorce i njihovu novu "gramatiku". sve u svemu, jasno mi je ta vaša srpska napuhanost nadutost, ali mi nije jasno kako nakon toliko pleski još niste shvatili s kime se možete a s kim ne možete tući. no dobro, mene uvijek vesele ti vaši jurišnici, jer oni često samo ubrzaju proces koji bi se ionako morao odigrati na ovim prostorima, pa ja sam već preko sto puta čestitao srbima na njihovom radikalizmu na ovom forumu, jer taj radikalizam često pomogne i nama hrvatima da riješimo neke "tekuće probleme" na svoje zadovoljstvo. tako da, nemojte mi vojvodu dirat, vojvoda Šešelj na slobodi je nešto najbolje što se moglo dogodit ovom našem "regionu". :kez za kralja Voju, i otaždbinu, SPREMNI. :rofl

BWA
21-11-2014, 21:21
A gdje ces ak ne na net? Ne valjda u stvarnosti. :D

neko jednom rece, prepucavanje na internetu je kao olimpijada retardiranih, ako pobedis ne znaci da neces ostati retardiran :) bez uvrede

blam
21-11-2014, 21:43
da cirkus bude veci:D

https://i.imgflip.com/eflf1.jpg

Ma salim se kin,nemoj da se nerviras

Grunf
22-11-2014, 12:51
Vucic je porucil treneru Galatasaraja Atamanu da vise nije dobrodosao u Srbiju jer je nazvao Delije teroristima.

Sad si zamislite istu scenu recimo s Bojsima. Josipovic bi se ispricao Turcima i obecao da ce kazniti huligane.

Grunf
22-11-2014, 13:22
Kaj se tice Turaka, oni su notorni po koristenju nozeva vec dugo vremena. Vec je par puta bilo mrtvih u Italiji, Engleskoj, Turskoj i uvijek ubodi nozem...

DzoniBG
22-11-2014, 13:31
Vucic je porucil treneru Galatasaraja Atamanu da vise nije dobrodosao u Srbiju jer je nazvao Delije teroristima.

Sad si zamislite istu scenu recimo s Bojsima. Josipovic bi se ispricao Turcima i obecao da ce kazniti huligane.

A sta drugo da mu poruci...

Ubijen klinac od 20 i kusur godina... bar da je bila tuca, pa neki nezgodan udarac...jbg, desavaju se takve stvari... ne, ova stoka odmah bode nozevima...

Zapamtice ovu svinjariju...

Grunf
22-11-2014, 13:34
A sta drugo da mu poruci...

Ubijen klinac od 20 i kusur godina... bar da je bila tuca, pa neki nezgodan udarac...jbg, desavaju se takve stvari... ne, ova stoka odmah bode nozevima...

Zapamtice ovu svinjariju...

Ne, dobro mu je porucio, samo sam pokusal zamisliti kaj bi se kod nas dogodilo...

antananarivu
22-11-2014, 14:17
Sreća naša pa nije Tadić na vlasti....Nije Josipović toliki poltron koliki je bio Tadići i koliki su ovi sada....za par dana će Vule da demantuje samoga sebe.

antananarivu
22-11-2014, 14:18
Kaj se tice Turaka, oni su notorni po koristenju nozeva vec dugo vremena. Vec je par puta bilo mrtvih u Italiji, Engleskoj, Turskoj i uvijek ubodi nozem...

Turci ne vade nož da bi se bockali kao Talijani,oni vade nož da ubiju.To je poznato svima.

BWA
22-11-2014, 22:32
Celzijevi u Istanbulu, turci ko lesinari iza zandara, snimite lika na 1.50 kralj :kez

http://www.youtube.com/watch?v=jlr7j0jsExE

NorthStand
23-11-2014, 01:06
englezi turke satru samo tako, da nemaju pribor jebali bi ježa. englezima realno kad su u punoj formaciji, mislim da teško mogu izaći na kraj i ove top ruske poljske a da ne govorim turske navijačke grupe ekipe. da ih nisu sjebali tim rigoroznim zakonima, siguran sam da bi i dalje bili "prva banda europe". nakon BBB naravno. :kez

ps ako itko mrzi engleze onda sam to ja, ali ako pričamo o navijačkim pogotovo huliganskim stvarima, mislim da su vrh europe. zna se dobro gdje je sve počelo, a i dalje se drže solidno iako ih jebu nemilice.

NorthStand
23-11-2014, 01:12
Sreća naša pa nije Tadić na vlasti....Nije Josipović toliki poltron koliki je bio Tadići i koliki su ovi sada....za par dana će Vule da demantuje samoga sebe.

Josipović bi se ispričao turskom premijeru što su turski navijači ubili hrvatskog, i rekao da žali zbog događaja i da se nada da će i drugi put spremno stati u obranu turske od naših "antinavijača".

YUsipović je nešto najgore što se hr moglo dogodit, nakon mesića račana i sanadera.

NorthStand
23-11-2014, 01:47
Celzijevi u Istanbulu, turci ko lesinari iza zandara, snimite lika na 1.50 kralj :kez

http://www.youtube.com/watch?v=jlr7j0jsExE

oj turci, ima li među vama pičkama koja za stiskavac? :rofl

http://www.youtube.com/watch?v=T-4ce7bfvIk

BWA
23-11-2014, 14:00
englezi turke satru samo tako, da nemaju pribor jebali bi ježa. englezima realno kad su u punoj formaciji, mislim da teško mogu izaći na kraj i ove top ruske poljske a da ne govorim turske navijačke grupe ekipe. da ih nisu sjebali tim rigoroznim zakonima, siguran sam da bi i dalje bili "prva banda europe". nakon BBB naravno. :kez

ps ako itko mrzi engleze onda sam to ja, ali ako pričamo o navijačkim pogotovo huliganskim stvarima, mislim da su vrh europe. zna se dobro gdje je sve počelo, a i dalje se drže solidno iako ih jebu nemilice.

pa i nije bas tako, trenutno je istocna evropa sa rusijom top 1,svaka cast englezima ali odavno su prevazidjeni,ponekad mi ih bude zao jer ovim rusko poljskim utreniranim ekipama sluze kao dzak za udaranje.

NorthStand
23-11-2014, 18:06
pa i nije bas tako, trenutno je istocna evropa sa rusijom top 1,svaka cast englezima ali odavno su prevazidjeni,ponekad mi ih bude zao jer ovim rusko poljskim utreniranim ekipama sluze kao dzak za udaranje.

oj rusi i poljaci, ima li među vama pičkama koja za stiskavac? :kez

https://c2.staticflickr.com/6/5096/5434121650_842235f724_z.jpg

ma englezi kad imaju top ekipu, i da ih ne jebu ovako kako ih jebu, brzo bi se oni vratili u top formu ovi livadari bi ostajali bez glave i ruku.

http://dkznewsteam.files.wordpress.com/2014/08/18c58-hooligans.gif

Grunf
23-11-2014, 23:04
Mediji kažu da je ubijeni srpski navijač bil iz Zemunika kraj Zadra, a stari mu je kao vojnik SAO Krajine poginuo u agresiji na Hrvatsku. Od 1995. godine je živio u Srbiji.

pescara
24-11-2014, 01:25
ne nego mu je otac poginuo u agresiji hrvata na srbe koji su ziveli u krajini i dalmaciji, a on je izbegao na vreme kao i ostalih 250.000 srba, inace bi i on bio ubijen. krivi su jer su rodjeni na toj teritoriji, a tu su rodjeni jer su pobegli od ovih mongola sto su ga sad ubili jer su im pokorili otadzbinu.
ovo sam ti napisao jer je sramota da stoji to sto si napisao jer se vidi koja je poruka izmedju redova, a i da malo razmislis o tome da postoji dva ugla gledanja na dogadjaje i oba su tuzna. i da shvatis kolko je crna i nesrecna sudbina te familije.
a decko je inace bio prava ljudina, dobar da bolji ne moze biti.
i zbog postovanja prema njemu trebate izbrisati oba ova upisa.

NorthStand
24-11-2014, 01:45
"agresija" je ono što ste vi radili u hr, ali samo vi "mjenjajte uloge" vidimo to i po ovom događaju kud vas je to dovelo. ta vaša mitomanija, vas je dovela u ovu popišanu i posranu situaciju, i da imate zrno mozga u glavi a što nemate okanili bi se zabluda i mitovanja i okrenuli budućnosti. ali ne bi vi bili Srbi, da to napravite tako da samo hrabro naprijed, ionako hrvatskoj više ni mm teritorija nećete uzet, u nijednom ratu.

a ti iz poštovanja prema domaćinima ovog foruma, bi se trebao počet ponašat ko gost kulturno i pristojno, pa ne optuživat hrvate za "agresiju" na tzv "RSK", jer ta vaša izmišljena tvorevina nije ni postojala do 1991 ok?

a znate vi to sve i više nego dobro, ali lijepo je pravit se lud i glup onako pravo srpski. što se tiče tog mladića ja sam izrazio sućut na temi na kojoj je to povedeno ko rasprava, ali vi Srbi definitivno od hrvata ne zaslužujete niti malo poštovanja. kad se uzme u obzir kako se ponašate naduto i kako uvijek pokušavate omalovažit sve ono što smo mi radili kroz povijest, a nismo radili zato jer vas mrzimo već zato jer se borimo za svoju državu i narod, isto kao i vi za svoje pa to tako ne tumačite kako tumačite naše borbe i povijest. a Kosovo vam je najbolji primjer šta ste vi radili nama, s time da vas Albanci nisu pobili ni protjerali s Kosova ko vi nas s teritorija "RSK". tako da to nikako nije za usporedbu, ali ajde uspoređujte, samo vidimo da to tumačite na dva potpuno različita načina. što me i ne čudi, pošto imate uvijek neke iskrivljene poglede na ono što se događalo na ovim prostorima.

pescara
24-11-2014, 01:47
ne vredi..

eto nemojte brisati ako vam je lakse

Grunf
24-11-2014, 09:48
ne nego mu je otac poginuo u agresiji hrvata na srbe koji su ziveli u krajini i dalmaciji, a on je izbegao na vreme kao i ostalih 250.000 srba, inace bi i on bio ubijen. krivi su jer su rodjeni na toj teritoriji, a tu su rodjeni jer su pobegli od ovih mongola sto su ga sad ubili jer su im pokorili otadzbinu.
ovo sam ti napisao jer je sramota da stoji to sto si napisao jer se vidi koja je poruka izmedju redova, a i da malo razmislis o tome da postoji dva ugla gledanja na dogadjaje i oba su tuzna. i da shvatis kolko je crna i nesrecna sudbina te familije.
a decko je inace bio prava ljudina, dobar da bolji ne moze biti.
i zbog postovanja prema njemu trebate izbrisati oba ova upisa.

Prenio sam informacije medija i dodao svoje mišljenje o agresiji. Naravno da je tužno da ljudi ginu, moglo je biti i drugačije da nisu poslušali Slobu i krenuli napadati svoju domovinu i svoje susjede. Između redova nisam ništ poručil, to su tvoje insinuacije.

Skywalker
24-11-2014, 10:23
Izbrisi tvoj upis o tome odakle mu je otac,i sve ove poruke posle toga...Taj upis ili informacija nemaju nikakve veze sa ubistvom doticnog.

Grunf
24-11-2014, 10:34
E jeste vi Srbeki osjetljiv narod, to je čudo. :D Maknul sam poruke zbog molbe uvaženog člana Skywalkera.

blam
24-11-2014, 10:47
Nije moje uopste da se mesam, ali svi kao deca neka, svi glumimo neke dame ovde, na svako peckanje, odma kme kmee.
Nezavisno za koga se radi, nikad necu podrzavati ubistvo navijaca, bio Srbin ili Tatar u pitanju. Nezavisno za koga se radi, nikad necu stati na strani pandura umesto navijaca, bilo da je to na paradi ponosa u Beogradu ili na trgu Taksim u Turskoj. To sto se desilo u Tursku je zalosno, tacka! A pitanje je sada kolko bi neke boleo qrac kad bi recimo bio ubijen navijac Albanije. Znaci Srbi, lako je da solite pamet i da pricate iz neke vise pozicije. Dobro je da sami vi preispitate neke vase stavove a ne samo da trazite mane kod ostalih. Da ne pricamo da ste i sami prozivali imena ubijenih u vasim incidentima (ne treba navesti primere, ima ih mnogo ). Ali kad vi napravite glupost, to su ispadi izolirani, kad ostali naprave glupost (kao turci) to su "indijanci", "muslimanima nije mesto u Evropi", i slicno.

NorthStand
24-11-2014, 16:21
Turci su stvarno jedna odvratna nacija, neću ići u detalje, ali su baš odvratna nacija i ne želim da ikad uđu u EU jer njoj kulturološki a ni vjerski ne pripadaju. druga stvar su Albanci i Bošnjaci, koji su mahom prešli na islam, to nije ista stvar ali oni su u velikoj mjeri europski narodi, pogotovo Albanci. to što su primili dio te muslimanske kulture je drugi par cipela, ali genetika tih naroda je europska, turci s europom nikad nisu imali veze osim kad su je silom i kamom htjeli pokorit. tako da, ne bih ja njih ugošćavao u svojoj kući(europi). Njemačka ih je ugostila pa je dobila šta je dobila, nije im valjala rasistička politika kao ni licemjernim englezima i francuzima, i sad su dobili šta su dobili ovi naši jugoslavenski kreteni će istu stvar pokušat i u hr, već rade na toj afirmaciji svih došljaka iz raznih pripizdina svijeta. famozni azilanti, jedva čekam da ih sve rastjeramo s vlasti, oni i te njihove masonske cionističke komunističke debilizacije, lijepo su europu izdebilizirali od 1945 na ovamo, ako je Hitler bio jedna krajnost oni su u svakom pogledu druga za mene još gora.

NorthStand
24-11-2014, 22:29
http://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=sr&u=http://www.pravda.rs/2014/11/23/intervju-prof-dr-mila-aleckovic-ne-moze-bez-seselja/&prev=search

i onda će meni netko pričat i srat o ustašama, a ovi komunistički panjevi po hr i velikosrpski po srbiji ja ne znam jel oni na jednu stvar iz tog razdoblja povijesti, gledaju činjenično i dokumentirano bez one tipične političke zatucanosti i pristranosti, oko NDH i Ustaša svi imaju zacementirane stavove, ali zato naći koju manu i propust Jugoslaviji i Srbiji tu nema jednog da se oglasi, zato mi se sere kad netko ide kritizirat ustaše, ne zato jer ustaše nisu radile ništa lošega, i zato jer su bile bezgrešne kad znam da jesu, već zato što druga strana u tom ratu, tzv "antifašisti" i Srbi nikad neće priznat sranja koja su radili hrvatskom narodu i uvijek će na taj period povijesti gledat u jednosmjernoj ulici, da ne govorim za ovaj zadnji rat gdje spominje neko "pravo na odcepljenje" koje očito svaki Srbin smatra da su oni imali pravo odcijepit se, pa dobro kad je tako onda nemate problema s time što vam se Kosovo odcijepilo, pa ga lijepo priznajte kako vam i sugerira gospodin Rama. u čemu je problem? sebi bi davali pravo na odcepljenje, a drugima ne bi? :nene

Inkvizitor
25-11-2014, 11:40
Vratio sam poruke koje je privremeno obrisao Grunf..jer na kraju je ispalo da je pokojni Marko Ivković ustvari Hrvat ako ćemo gledati po ocu kao što se obično gleda.

ispada po nekim pričama, kako tvrdi Jutarnji da mu otac nije poginuo kao krajiški vojnik nego su ga ubili upravo ti "krajiški vojnici"

A dole na navijačima nick Kežual navijač Zvezde , daje informaciju da su mu i djeda ubili srpski vojnici.

Cisto da pobijem tvoju tvrdnju.U neke stvari nije potrebno zalaziti, ali mi je, kao i vecini ovde, muka od dosta toga.
Otac Marka Ivkovića je, kao sto si i rekao, Zvonko Ivković.Ta je porodica rodom iz sela Dobropoljci-Zadarksa opština('županija').Pre rata-znaci kada je Marko rođen, selo je bilo većinsko srpsko-pogledati izvore i od 13 prezimena i zaseoka u selu, samo su Ivkovići bili rimokatolici.Prema izvorima Zvonko je ubijen u ratu 1992.godine sto i jeste istina, ali na srpskoj strani.Ostao je sa svojim ljudima i komsijama u Dobropoljcima i poginuo na polozaju.Majka mu je srpkinja-Rosa.
Markov deda, a Zvonkov otac je ubijen od strane srpskog vojnika.Informacija ce se mnogima ciniti cudna, ali i sami Hrvati dobro znaju da je neznatni broj Srba bio u formacijam Zbora narodne garde i kasnije same Hrvatske vojske, tako da ni obratna situacija, kao ovde, nije nemoguca.Da je sve prema tvojoj prici, ne bi se ta jadna majka i njen od skora pokojni sin nalazili u Zemunu vec 19. godina.
Braćo Srbi, mislim da je konacno vreme doslo da stanemo rame uz rame i zaboravimo podele svakakvih karaktera!
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%99%D 1%86%D0%B8

Jbt koja je to priča, koji apsurdi..

Grunf
25-11-2014, 11:48
Dobro, ali lik veli da je ratoval na srpskoj strani. Koja je sad istina? Od jutarnjeg ili od ovog forumaša?

Grunf
25-11-2014, 11:57
Evo iz zadarskih listova:

Ubijen je iz zasjede na njivi u rodnom selu 23. studenog 1992. godine kao civil i nije bio nikakav pripadnik vojske SAO Krajine, kako se dosad tvrdilo u medijima. Zvonko je stradao, doznajemo iz dobro obaviještenih izvora, upravo od dijela pobunjenih Srba tijekom ratne eskalacije.

Kad mu je otac ubijen, imao je nepune tri godine, a njegovog su oca, koji je po nacionalnosti Hrvat, kao civilnu žrtvu ubili pripadnici krajiške vojske dok je traktorom preoravao očevu njivu i to 23. studenog 1992.

Ubio ga je Petar Dobrić kojemu je i suđeno u odsutnosti na Županijskom sudu u Zadru.

http://www.zadarski.hr/vijesti/clanak/id/2077/novo-pripadnik-delija-zadranin-marko-ivkovic-u-istanbulu-izboden-nozem---oca-mu-zvonka-iz-zasjede-su-92-ubili-pripadnici-sao-krajine

http://www.voxportal.hr/vijest/marko-ivkovic-ubijen-dva-dana-prije-godisnjice-smrti-oca-zvonka/33363.html

Ne samo da se zna koja strana ga je ubila nego se i zna tko ga je ubio.

pescara
25-11-2014, 12:01
nije tebi lako..

Skywalker
25-11-2014, 12:12
Ja samo ne znam kakve sve to veze ima sa njegovim ubistvom ?
Zasto potencirate na tome,na obe teme,i ovde i u navijackom podforumu...stvarno mi nije jasno.

Inkvizitor
25-11-2014, 12:20
Zasto potencirate na tome,na obe teme,i ovde i u navijackom podforumu...stvarno mi nije jasno.

Zato što njegova životna priča osim što je tragična, je istovremeno i apsurdna.

Tebi nije?

Oca i djeda mu ubiju Srbi a on sad odjednom nakon tragične smrti nad kojom nitko ne likuje postaje srpski heroj.

btw. Čim sam vidio u srpskim novinama, Kuriru činimise napisano, da mu je otac stradao " ratnom vrtlogu" 90-tih odmah mi je nešto bilo sumnjivo da je bio krajiški vojnik

Grunf
25-11-2014, 12:47
nije tebi lako..

Glavno da je tebi lako pa iznosiš neistine o smrti njegovog oca i tražiš poštovanje prema tragično ubijenom navijaču tako da zataškamo istinu o ubojstvu njegovog oca. Kao da svi ovdje nisu pokazali poštovanje i žal zbog smrti jednog čovjeka, još trebamo i lagati o smrti njegovog oca da bi tebi bilo lakše.

pescara
25-11-2014, 13:50
vi znate bolje od njega ko mu je ubio oca. vi bre niste normalni ljudi.

Grunf
25-11-2014, 13:57
Ne znamo bolje od njega, ali znamo očito bolje od tebe.

caporegime
25-11-2014, 22:09

a kad si ti vidio da u vezi nekoga događaja priča ne ode na nekoliko strana.
na jednoj temi se govori o problematici ubijanja u navijačkom svijetu a na ovoj o apsurdnosti situacije.
evo ti jedna zanimljiva priča.

hrvat oficir jna dok je služio u hr oženi srpkinju.
ode službom u bg, rastane se od prve i oženi hrvaticu.
iz prvog braka sin postane časnik hv-a i sudionik domovinskog rata-dragovoljac.
iz drugog braka mu sin pogine u srpskoj vojsci.
apsurdno zar ne?

BWA
27-11-2014, 20:23
Ko je ovaj voditelj,svaka mu cast na hrabrosti da pozove Seselja da prica u emisiji a za Josipovica i Pusicku :rofl

http://www.youtube.com/watch?v=ThrYaKsEZgw&feature=youtu.be

NorthStand
03-12-2014, 03:14
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=12&dd=02&nav_category=11&nav_id=931701

Predsednik Srbije smatra i da se u Hrvatskoj ne mogu dobiti izbori ukoliko se ne predstavite kao srbomrzac.

"Kod nas stranke ne mogu da pređu cenzus ako mrze druge. Eto koliko smo mi ispred", kazao je srpski predsednik.

dobvi SvRbi, dobvi. :smijeh uvek su imali dobav smisao za humor, da u hrvatskoj ne možeš dobit izbore ako nisi srbomrzac, vidi se da to četnički vojvoda progovara iz njega. :rofl

NorthStand
03-12-2014, 03:16
Ko je ovaj voditelj,svaka mu cast na hrabrosti da pozove Seselja da prica u emisiji a za Josipovica i Pusicku :rofl

http://www.youtube.com/watch?v=ThrYaKsEZgw&feature=youtu.be

Vojo je vastuvio sve, pogotovo vesnu totalno besnu i jovu beloglavog supa koji se nada da će poentiran na voji i postat preko noći nacionalista. :kez

neka mu kaže vojo da biti nacionalista nije lako, i da za to treba puno rada odricanja i godina iskustva. :rofl

Grunf
03-12-2014, 10:22
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=12&dd=02&nav_category=11&nav_id=931701

Predsednik Srbije smatra i da se u Hrvatskoj ne mogu dobiti izbori ukoliko se ne predstavite kao srbomrzac.

"Kod nas stranke ne mogu da pređu cenzus ako mrze druge. Eto koliko smo mi ispred", kazao je srpski predsednik.

dobvi SvRbi, dobvi. :smijeh uvek su imali dobav smisao za humor, da u hrvatskoj ne možeš dobit izbore ako nisi srbomrzac, vidi se da to četnički vojvoda progovara iz njega. :rofl

Koja je to budala. Treba mu reći da u Srbiji ne možeš biti predsjednik ako nisi ubijal po Hrvatskoj.

NorthStand
03-12-2014, 15:47
Koja je to budala. Treba mu reći da u Srbiji ne možeš biti predsjednik ako nisi ubijal po Hrvatskoj.

ja im uvijek govorim, merci Srbija: "voljeli smo Srbiju, kao što je i ona voljela nas". :kez

Inkvizitor
03-12-2014, 18:54

Debil. To ni zadnji kreten ne bi izjavio. Al taj će najviše štete nanijeti Srbiji.

A ni ona napirlitana voditeljica nije bolja..pita zašto je srpska vlada tako stalno pomirljiva, zašto ne reagira

Pa zato jer nema više JNA a drugi ništa ..

Pa pričaju da treba pritisnuti Hrvate jer nisu ništa ispunili..to je čisto bezobrazno velikosrpko ludilo koje još živi i nesuočavanje Srbije sa zločinima koje je počinila

oni su još u onom svom svijetu..mi dobri-oni zli..ko da su svi drugi idioti..i ko da smi mi palili po Srbiji a ne oni kod nas..

Grunf
03-12-2014, 22:10
Da, samo kaj nisu u poziciji da nas pritišću. Da je obrnuta situacija i da su oni u EU-u, a mi vani, mi bi pišali krv. :D

Toliku su graju digli zbog rezolucije o Šešelju? Kaj da ih počnemo pritiskati zbog pravih stvari, povrata otuđenog blaga, davanja informacija o nestalima, povratku Ade itd...:shock

NorthStand
04-12-2014, 07:22
doći će i to na red, srbiji treba najmanje još 10 godina da postane članica EU, dovoljno vremena da ih se stisne po tim pitanjima, a vjerojatno neće SDP biti na vlasti kada budu ulazili, jer ako HDZ i izgubi iduće izbore, opet će doći do smjene SDP-a taman prije njihovog ulaska u EU, i onda opet HDZ može blokirat jer SDP gotovo sigurno neće radit probleme, nisu oni bili slučajno partizani i ne diče se i danas ko stranka slučajno partizanima i titom. tako da, HDZ je na žalost jedina šansa da ih se stisne po tim pitanjima.

Grunf
05-12-2014, 11:06
Moja mora biti zadnja. :D

Sekstant
09-12-2014, 18:31
Matrica je mahon ista junače ... pozdrav s morskih "talasa" :D

BWA
14-12-2014, 14:35
100 godina od Kolubarske bitke, na slici srpska konjica goni razbijenu Austorugarsku vojsku:

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10403292_747517101991588_7999003385722956937_n.jpg ?oh=f0cf729f5f35f476b274af52a9c3eb5b&oe=5501A8C4

sagitarius
14-12-2014, 15:24
Srbija, ako pitate kako danas, trenutno, diše, diše na škrge i ne može da dođe do daha.
To znaju svi oni koji žive u ovoj živopisnoj "zemlji seljaka na brdovitom Balkanu", kako će ih nazvati njihova najveća pjesnikinja Desanka Maksimović, misleći, istini na volju, na neke druge stvari, konkretno tragediju streljanja "grupe đaka" od strane njemačke soldateske, pa je to "zemlja seljaka" nekako ostala kao sinonim za Srbiju, zahvaljujući toj njihovoj najvećoj i najprevođenijoj pjesnikinji, koja je valjda znala stvari o sebi i svom narodu, ali to i nije bitno za priću o današnjem prosječnom Srbinu, proleteru, kako bi ga zovnuo drug Marks ili neki drugi manje popularan ali ništa manje slavni po zlu drug, kojeg nećemo imenovati ali ćemo značajno pogledati prema "kući cveća"...
Malo je toga rečeno o aktualnom trenutku Srbije, jer s jedne strane baš me briga što se tamo radi, kazat će prosječan forumaš sa HRHB-a, ali niti jednom neće promaknuti ono što Voja Šešelj u zadnje vrijeme čini Srbiji, koja je već progutala nekoliko gorkih EU pilula, koje će ako se ne ogradi od ovog, prema nekim dežurnim srbendama, ali i njegovim pristalicama" pravnog genija, koji je rasturio Haški tribunal", ne samo da će disati na čkrge nego osim što su se poklopili po ustima pa se još ne ograđuju, poklopili su se i po ušima da još ne čuju poruke EU i k tomu zatvorili su i usta, tako da se još ne ograđuju od Voje i njegovih proljeva srbomanijačkog idiotluka.
Sa ovako zatvorenim rupama i gornjim i donjim i s prijeda i straga, jasno je da Srbija diše na škrge i guta sve gorče i gorče pilule kojima nema kraja sve dok netko konačno ne kaže "idi bre vojvodo Vojo u istoriju, jebeš nam sadašnjost, a kako stvari stoje i budućnost..."

komodo
14-12-2014, 20:48
Predsednik Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj izjavio je da je spreman da se pomiri i sarađuje sa predsednikom i premijerom Srbije Tomislavom Nikolićem i Aleksandrom Vučićem, ako u vođenju politike stanu na pozicije na kojima se sada nalazi predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.
Šešelj kaže da Vučić i Nikolić treba da se odreknu EU, suprotstave "mešetarenju zapadnih sila", krenu u što čvršću integraciju sa Rusijom, uključujući i razgovore o stupanju u carinsku uniju sa ovom zemljom, Kazahstanom, i Belorusijom, ali i Odbor za kolektivnu bezbednost.

Govoreći o odnosu sa predsednikom Republike Srpske, Šešelj je rekao da je Dodik danas najistaknutiji borac za njenu odbranu.

"On Republiku Srpsku brani uporno, ponekad daje izjave koje su oštrije čak i od onih koje bih ja davao i danas vodi izrazito prorusku politiku. To su naši motivi zašto ga podržavamo da ponovo formira vladu", rekao je Šešelj za "Pres Republika Srpska".

Prema njegovom mišljenju, za Republiku Srpsku bi bilo idealno da SNSD i SDS naprave koaliciju i formiraju vladu, odnosno da se ujedine snažna patriotska opcija, kakva je Dodikova stranka danas i tradicionalna patriotska opcija koja ima velike zasluge u formiranju Repubike Srpske, kakva je SDS.

"Ako bi bila formirana takva koalicija, onda bi isplivali oni koje je Zapad instrumentalizovao, zato što bi se oni tome suprotstavili i bili prepoznati u javnosti", rekao je Šešelj.

On je upozorio na pogubnost sadašnje podele između SNSD-a i SDS-a po Republiku Srpsku, navodeći da "radikali drže Dodikovu stranu".

"SRS sada pripada većini koja podržava Dodikovu vladu, ali bismo još radije podržali veliku nacionalnu koaliciju, ne tražeći za sebe nikakve privilegije i zaista bismo to uradili iz najiskrenijih namera da pomognemo Srpskoj", poručio je Šešelj.

Komentarišući međusobne optužbe SNSD-a i SDS-a o saradnji sa Hrvatima i Bošnjacima, Šešelj je rekao da bi u principu uvek radije sarađivao sa Bošnjacima, ali da je u konkretnim okolnostima interes Republike Srpske da se pomogne Hrvatima da formiraju svoj entitet u BiH.

"Međutim, po svemu sudeći, hrvatski predstavnici neće biti korektni, već ima takvih nagoveštaja. Lider HDZ-a BiH Dragan Čović će izgleda u koaliciju sa SDA i SDS-om na nivou BiH, što je Dodik na vreme trebalo da ima u vidu", smatra Šešelj.

Kada je reč o budućnost BiH, lider radikala smatra da će se ta zemlja raspasti čim je napuste stranci.

"Najbolja opcija bi bila da se cela BiH priključi Srbiji i to je ona opcija koju je Alija Izetbegović svojevremeno propustio 1991. godine. Druga je opcija da se Repubika Srpska pripoji Srbiji, a da Federacija BiH ostane kao posebna država ili da se pripoji Hrvatskoj", rekao je Šešelj.

Nisam očekivao ovakvu izjavu lidera desne orijentacije u Srbiji.Ova izjava je u interesu hrvatske desnice.Mislim da bi North i ovi drugi sa foruma pozdravili ovu izjavu.Što se mene tiče i ja podržavam spajanje Rep. Srpske sa Srbijom a federacije sa Hrvatskom.Tako i rešavamo problem ovih takozvanih Bošnjaka i bacamo ga u dvorište komšija.
U narednih 10 godina se mora rešiti pitanje BIH, videćemo šta će biti, ali sada je najbitnije da Hrvatska dobije entitet.Mislim da ne smemo ni mi ni Hrvati dozvoliti stvaranje etnički čiste muslimanske države na Balkanu.To je opasno i po nas rimokatolike i po pravoslavce, i biće žarište nekih novih sukoba u budućnosti, uostalom videćemo šta će se dešavati.Inače je Šešelj sve prolupao i čini mi se da on nema nikakve svadje sa Vučićem i da je onaj puč u SRS bio radi javnosti samo i zauzimanja vlasti u Srbiji .....

NorthStand
15-12-2014, 00:39
http://www.rtl.hr/tabloid/zabava/1441742/novinaru-usred-izjave-zazvonio-mobitel-njegova-reakcija-nasmijala-je-sve/

kud ćeš sad, majku ti jebem. e tako bi i ja rekao, za voju šešelja, kud ćeš sad majku ti jebem. :rofl

NorthStand
15-12-2014, 00:48
što se tiče ovih planova, ništa od toga, dok zadnjeg srbina i muslimana ne poćeramo iz bosne nećemo se umirit. vrijeme je da hrvati vrate ono što im je davno nepravedno oduzeto, od strane turskih osmanlijskih seljačina koje su na klanjima hrvata otvorili i stvorili novi životni prostor za srbe i muslimane koji su nastali asimilacijom domicilnog stanovništva. tako da, ja kao hrvatski radikal, ne mogu se po nijednom pitanju složit s vojom jer vojo dobro zna, da mi hrvatski radikali moramo izaći na drinu pošto poto. :kez

BWA
15-12-2014, 04:44
Hrvatski entitet postoji nalazi se u okviru federacije.
Ako bi kojim slucajem Hrvati hteli zasebnu celinu van federacije, to ne bi bilo moguce zato sto imaju poltronsku vlast i politicare (imace jos dugo godina) koji bi igrali kako zapad svira.
Mesic je porucio bih Hrvatima da traze srecu u Sarajevu,slicno porucuje i danasnja vlast u Hrvatskoj.
Najveci dokaz da Amerikanci ne podrzavaju hrvatski entitet u okviru Bosne,jeste broj zatocenih Hrvata u Hagu i to bas iz Herceg Bosne,iz Hrvatske svi su oslobodjeni, o tome je pricao Seselj takodje..

Uroš
15-12-2014, 13:05
100 godina od Kolubarske bitke, na slici srpska konjica goni razbijenu Austorugarsku vojsku:

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10403292_747517101991588_7999003385722956937_n.jpg ?oh=f0cf729f5f35f476b274af52a9c3eb5b&oe=5501A8C4

Dan po okončanju Kolubarske bitke, tačno 100 godina od danas, naš viteški kralj Aleksandar Ujedinitelj je izdao čuveni proglas u kojem je čestitao pobedu srpskoj vojsci u prvoj godini rata i svečano objavio da posle dve neuspešne neprijateljske ofanzive "na srpskoj zemlji nema više nerijateljskog vojnika."

http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2014/12/14/5704821/Kralj-Aleksandar-srpskoj-vojsci-15-decembar-1914v2.jpg

Junaci!

Već se navršio peti mesec kako je na našu milu Otadžbinu naišao neprijatelj. Istrošeni u dva slavna ali teška rata, mi smo ga ipak muški i junački dočekali. I pošto smo ga jednom potukli na Ceru i Jadru, mi smo mu posle tolikih drugih krvavih ali slavnih bojeva, sada zadali udar teži od svih dosadašnjih. Hiljade zarobljenika, stotine topova i silna oprema vojna što je od neprijatelja zadobismo svedoče o njegovom porazu i našoj slavi.

Junaci!

Ja sam ponosit da objavim da na zemljištu Kraljevine Srbije nema više neprijatelja. Izagnali smo ga krvave glave.

U tom svečanom trenutku (kada se na ponositom srpskom Beogradu vije ponovo pobedna srpska zastava) ja hoću pre svega drugog da ispunim jedan dug zahvalnosti.

U redovima vašim, rame uz rame s vama, ratuju u ovom trećem ratu i braća naša koju od Turaka oslobodismo. Vi ste svedoci njihovog junaštva i njihove ljubavi prema Otadžbini. Kosovci i Vardarci, Žegljigovci i Bregalničani, Bitoljci i Porečani pokazali su se dostojni svoje braće Šumadinaca i Dunavaca, Podrinaca i Moravaca, Timočana i Užičana. Pokazali su se dostojni potomci junaka Milutinovih i Dušanovih, što nekad daleko proneše slavu srpskog imena i oružja.

Ja hoću da im dam vidan znak priznanja Otadžbine. Pred ovako nesumnjivim dokazom svoga velikog požrtvovanja i pred tako junački prolivenom svojom krvlju za svoju Srbiju; pred takvim stvarnim dokazom vršenja svoje najteže građanske dužnosti i to sa takvim oduševljenjem, - Ja objavljujem njihovo pravo na sve političke i ustavne tekovine Osloboditeljke Srbije. Prva redovna Narodna Skupština po zaključenju mira rešiće sve potrebne mere, te da se to potpuno i u život uvede.

Junaci!

Gvozdeni obruč naših moćnih saveznika steže se sve više oko našeg zajedničkog neprijatelja. Osećajući se pred porazom i strahujući od njegovih teških posledica on se bori očajno ali uporno. Ali uzalud. Broj njegovih vojnika sve je manji, a naši saveznici uvode svakog dana sve nove vojske u borbu. Kraj toj džinovskoj borbi već je danas jasan i ako ona još nije završena.

Mi moramo još neko vreme vršiti našu tešku dužnost i stojati uz naše velike i silne saveznike koji se bore i za nas, dokle oni ne smožde našeg zajedničkog neprijatelja na njihovim prostranim poljima, a tada će nastati mir, i to dugi mir, koji će dostojno nagraditi žrtve za našu Veliku Srbiju - tada će naša Otadžbina biti mnogo veća, silnija i srećnija no što je ikada bila.

A za to će, Vitezovi, Srbija biti vama blagodarna.

Vrhovni Komandant Prestolonaslednik
Aleksandar s. r

Uroš
15-12-2014, 13:33
Večeras na RTS 1 u 21.00, premijera dokumentarno-igranog filma "Srbija u Velikom ratu".

http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2014/12/08/17923291/Srbija%20u%20Velikom%20ratu,%20foto%203.jpg

http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2014/12/08/17923285/Srbija%20u%20Velikom%20ratu,%20foto%202.jpg

http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2014/12/08/17923282/Srbija%20u%20Velikom%20ratu,%20foto%201.jpg

DzoniBG
15-12-2014, 14:10
Srbija, ako pitate kako danas, trenutno, diše, diše na škrge i ne može da dođe do daha.
To znaju svi oni koji žive u ovoj živopisnoj "zemlji seljaka na brdovitom Balkanu", kako će ih nazvati njihova najveća pjesnikinja Desanka Maksimović, misleći, istini na volju, na neke druge stvari, konkretno tragediju streljanja "grupe đaka" od strane njemačke soldateske, pa je to "zemlja seljaka" nekako ostala kao sinonim za Srbiju, zahvaljujući toj njihovoj najvećoj i najprevođenijoj pjesnikinji, koja je valjda znala stvari o sebi i svom narodu, ali to i nije bitno za priću o današnjem prosječnom Srbinu, proleteru, kako bi ga zovnuo drug Marks ili neki drugi manje popularan ali ništa manje slavni po zlu drug, kojeg nećemo imenovati ali ćemo značajno pogledati prema "kući cveća"...
Malo je toga rečeno o aktualnom trenutku Srbije, jer s jedne strane baš me briga što se tamo radi, kazat će prosječan forumaš sa HRHB-a, ali niti jednom neće promaknuti ono što Voja Šešelj u zadnje vrijeme čini Srbiji, koja je već progutala nekoliko gorkih EU pilula, koje će ako se ne ogradi od ovog, prema nekim dežurnim srbendama, ali i njegovim pristalicama" pravnog genija, koji je rasturio Haški tribunal", ne samo da će disati na čkrge nego osim što su se poklopili po ustima pa se još ne ograđuju, poklopili su se i po ušima da još ne čuju poruke EU i k tomu zatvorili su i usta, tako da se još ne ograđuju od Voje i njegovih proljeva srbomanijačkog idiotluka.
Sa ovako zatvorenim rupama i gornjim i donjim i s prijeda i straga, jasno je da Srbija diše na škrge i guta sve gorče i gorče pilule kojima nema kraja sve dok netko konačno ne kaže "idi bre vojvodo Vojo u istoriju, jebeš nam sadašnjost, a kako stvari stoje i budućnost..."

Na skrge disu sve zemlje ovih prostora, pogotovo tvoja Bosna...koja uz probleme kakve imaju Srbija i Hrvatska, ima jos i problem strukturne prirode, unutrasnji temelji su zauvek pocepani ratom 90-ih, i nema magije koja moze sacuvati tu trulu kucu u kojoj se ukucani bukvalno mrze... i to ne od juce, o tome pise Andric 1920. godine...

Desanka pise o zemlji seljaka na brdovitom Balkanu...ali to nije pezorativno, to je izraz pesnicke ljubavi prema svom narodu i rodnoj grudi... o Srbiji pise i Oskar Davico:

Oj, Srbijo među pesmama među šljivama
Oj, Srbijo među ljudima
na njivama,
Oj, Srbijo među pesmama, među stadima,
Oj, Srbijo, pesmo među narodima.

Sitne duse koriste ovu pesmu da bi rekli da je Srbija samo medju sljivama...misleci na opanke i rakiju... poznat mi je taj pogled sa visoka od ljudi i naroda koji imaju deformisanu sliku u kojoj njihovo lice u ogledalu tad ispada lepse...

Srbija je divna zemlja...od zlatno-zute ravnice Vojvodine, preko pitomih sumadijskih brda, od tamburice do gusala, od rakije do vina, od prostodusnih seljaka do visoko obrazovanih i talentovanih ljudi... unutra krije i mnoge protivrecnosti i razlike, mnoge probleme... ali uvek nadjaca ponos i gordost, urodjeni patriotizam. Nacin na koji Srbe iskreno vole svoju zemlju je za primer...

http://www.youtube.com/watch?v=ZPyGsLyD8XE

DzoniBG
15-12-2014, 14:31
Večeras na RTS 1 u 21.00, premijera dokumentarno-igranog filma "Srbija u Velikom ratu".

Vredi pogledati...danasnjim danom zatvaramo krug obelezavanja stogodisnjice nase Gogote...

http://www.youtube.com/watch?v=6XcCgxa2ilM

Inkvizitor
15-12-2014, 15:33
To je jednan nepodnošljivi patos..ne znam jesam sve pohvatao jer to traje još od proljeća , svako malo..neki dokumentarac il dramska predstava..to je većinom takav patos..da ti se bljuje..

U redu je obilježavanje, mislim ja volim faktičke podatke, dokumentaristiku, fakte, al kad tamo raspale o div junaku koji gladan i bos juriša, nesalomljiv, daj odi u kurac...to ne bi volio ni kod svojih..daj mi fakte i začepi..mišljenje ću stvorit sam..

sagitarius
15-12-2014, 15:58
Na skrge disu sve zemlje ovih prostora, pogotovo tvoja Bosna...koja uz probleme kakve imaju Srbija i Hrvatska, ima jos i problem strukturne prirode, unutrasnji temelji su zauvek pocepani ratom 90-ih, i nema magije koja moze sacuvati tu trulu kucu u kojoj se ukucani bukvalno mrze... i to ne od juce, o tome pise Andric 1920. godine...

Desanka pise o zemlji seljaka na brdovitom Balkanu...ali to nije pezorativno, to je izraz pesnicke ljubavi prema svom narodu i rodnoj grudi... o Srbiji pise i Oskar Davico:

Oj, Srbijo među pesmama među šljivama
Oj, Srbijo među ljudima
na njivama,
Oj, Srbijo među pesmama, među stadima,
Oj, Srbijo, pesmo među narodima.

Sitne duse koriste ovu pesmu da bi rekli da je Srbija samo medju sljivama...misleci na opanke i rakiju... poznat mi je taj pogled sa visoka od ljudi i naroda koji imaju deformisanu sliku u kojoj njihovo lice u ogledalu tad ispada lepse...

Srbija je divna zemlja...od zlatno-zute ravnice Vojvodine, preko pitomih sumadijskih brda, od tamburice do gusala, od rakije do vina, od prostodusnih seljaka do visoko obrazovanih i talentovanih ljudi... unutra krije i mnoge protivrecnosti i razlike, mnoge probleme... ali uvek nadjaca ponos i gordost, urodjeni patriotizam. Nacin na koji Srbe iskreno vole svoju zemlju je za primer...

http://www.youtube.com/watch?v=ZPyGsLyD8XE

Nit je Srbija Višegrad niti je srbin Ivo Andrić...Desanka je rekla što je rekla ai to o šljivama pa stvarno...što si to činite.
Taj pokušaj da prebaciš stvar na BiH je nedostojan komentara, jer zna se što je tema, pa onda i znaš kako se zove ta radnja kada se predmet teme pokušava prebaciti nekamo drugdje...
Dakle, ovo ti se može svidjeti ili ne, ali Srbija koja je krenula na put k EU, morat će se ograditi od samozvanog četničkog vojvode Voje i njegovih preseravanja i teritorijalnih aspiracija koje osim što su smiješne samo još više ponižavaju Srbiju i napore srbijanskih vlasti da se uhvati priključak za Europom.
O tome prićam...
Samo da ti pripomenem nije patriotizam u negiranju nego u suočavanju sa činjenicama, jer i sam si toliko pametan, ali bahat da bi priznao, da je Voja usrao čabar i da je Srbiji koja grca u problemima sipao soli iz bajatih devedesetih na jedva malo prirasle rane..

Skywalker
15-12-2014, 16:16
Ja sam vec jednom napisao,vise vi u BiH i Hrvatskoj pisete o Seselju,nego mi ovde...Koga on vise zanima ? Njegova stranka nije presla cenzus,do sl.izbora ko zna sta ce biti,ali za SRS def.nema mesta ni u kakvoj buducoj Vladi...iako je u dosta zemalja EU upravo ta ekstremna desnica vrlo jaka...

Pa njega su pustili uzivo u emisiju na Osijeckoj TV,a ovde kod nas ga niko vise i ne konstatuje...sprdaju se sa njim manje vise.Izvodi performanse,proziva Nikolica za diplome,i tu ga podrzavam...Voleo bih da sto vise prica protiv njega i SNS.

To sto vi pricate da treba da se ogradimo od njega,pa nasa vlast se i ogradila od njega...Pa Nikolic i Vucic su ljudi koji su najmanje hteli da on dodje u Srbiju...normalno da ce se ograditi,ili ga ne konstatovati uopste...Ovde je druga stvar posredi...Vi bi hteli da se bukvalno svako u Srbiji "ogradi" od Seselja,a to u principu znaci,od njegove i Miloseviceve politike 90-ih...koju ja nikad nisam ni podrzavao(posebno na unutrasnjem planu)...i da preuzmemo neku kolektivnu krivicu,i priznamo da smo agresori,osvajaci,itd...To se nikada nece desiti,jer ljudi u svakom ratu te najglasnije generale i politicare gledaju kao na neke junake,bez obzira da li su pocinili zlocin,ili ne...Nijedan prognanik iz Bosne i Hrvatske,ili Kosova...koji se danas jos uvek vucaraju po izbeglickim kampovima,nece reci za Seselja da je zlocinac,da se ogradjuje od njegove politike...shvatite to...

Vi bi hteli da se mi zarad EU(za koju uzgred i nismo vecinski) odrekenemo jednim potpisom Kosova,pa onda Rep.Srpske,pa cete onda svi zajedno traziti da se odreknemo i Vojvodine...posle i Sandzaka,itd...
To ti je kao u skoli,kada u razredu postoji onaj jedan iz poslednje klupe,pa svi profesori paze na njega ceo cas da ne prepisuje,a svi ostalu prepisuju,dok je ovaj pod prismotrom...Tako i na nas svi vrse pritisak,dok Albanci slobodno provociraju gde god ih ima dovoljno da formiraju Opstinsku vlast...
Ucenama nikad kraja,a mi smo odavno pali na dno,i nikome vise ne predstavljamo pretnju...nije moguce da nas se neko i dalje plasi,ili se jos plasite ?

Prerasta u paranoju,to vase insistiranje na nekakvom ogradjivanju od njega.

Inkvizitor
15-12-2014, 16:30
Pa i meni ide na živce što se digla graja oko Šešelja pogotovo oko njegovog gostovanja u Bujici.

A najviše su skočili ljevičari u Hrvatskoj, i tu i tamo koji tvrđi densičar.

Ljevica koja se komotno grli sa Nikolićem i Vučićem, ljubi tri puta sad joj odjednom Šešelj smeta, ono daj odi u kurac koga ti radiš volom.

Ono deset puta je gore što je Vuzčić držao predavanje na HTV-eu i što ej psotorjio cijeli državni vrh nego šešelj u Bujici.

Ono kažu,,on je sad premijer, moraš po službenoj dužnosti..ne moraš..to je kao da vama dođe Hašim tači, postorji cijeli državni vrh i drži predavanje na RTS-u a voditelji ga se ne usuđuju ništa pitat..

A skočili na lokalnu tv i pola sata Šešelja telefonski..

što kaže Šešelj..ako sam ja učestavovao u ratnim zločinima onda je učevstvovao i moj prvi zamenik Tomislav Nikolić..pa isto tako za Vučića.

DzoniBG
15-12-2014, 17:01
Nit je Srbija Višegrad niti je srbin Ivo Andrić...Desanka je rekla što je rekla ai to o šljivama pa stvarno...što si to činite.
Taj pokušaj da prebaciš stvar na BiH je nedostojan komentara, jer zna se što je tema, pa onda i znaš kako se zove ta radnja kada se predmet teme pokušava prebaciti nekamo drugdje...
Dakle, ovo ti se može svidjeti ili ne, ali Srbija koja je krenula na put k EU, morat će se ograditi od samozvanog četničkog vojvode Voje i njegovih preseravanja i teritorijalnih aspiracija koje osim što su smiješne samo još više ponižavaju Srbiju i napore srbijanskih vlasti da se uhvati priključak za Europom.
O tome prićam...
Samo da ti pripomenem nije patriotizam u negiranju nego u suočavanju sa činjenicama, jer i sam si toliko pametan, ali bahat da bi priznao, da je Voja usrao čabar i da je Srbiji koja grca u problemima sipao soli iz bajatih devedesetih na jedva malo prirasle rane..

Taj most je podigao Mehmed pasa Sokolovic, rodjen kao Srbin Bajica u okolini Visegrada... i kao vezir nije zaboravio svoje korenove.

Sta cinimo?! Pesnici opisuju svoju zemlju svojim recima i metaforama... zemlja seljaka i sljiva na brdovitom Balkanu je mnogo tacniji opis od laznog pripisivanja kulture i gospode, ljudi iz krajeva koji su kao i Srbija...pogotovo ti iz Bosne bi to trebao da znas...

Ne prebacujem nista, samo te podsecam da ne govoris iz pozicije Norvezanina, nego da i u tvojoj zemlji, i tvojoj matici stvari su slicne i uporedive kao u Srbiji, i da o ekonomskim problemima govoris generalno, a ne da adresiras samo Srbiji...

Nema sta Srbija da se ogradjuje od Seselja...onu paradu koju ste napravili u EU, napravili ste za domace potrebe, kako bi klaviristu prikazali kao patriotu... kao, ne damo mi da Seselj govori... losa predstava, na koju na srecu niko iz Srbije nije naseo...

Srbi su o njegovoj stranci, njemu i njegovim pricama rekli sta misle na izborima, kad je ostao ispod cenzusa...a kad se vratio skupio samo par hiljada ljudi... davati tom cirkuzantu prostora i vaznosti radi samo neko kome je to u interesu...hrvatskoj politici bas treba Seselj, pustate ga u medijima svesno... on govori ono sto je govorio 20 godina, bar u tome je dosledan...a vidi se kome takva prica lezi...

Njega su namerno pustili iz Haga... sve prituzbe u vezi Seselja njima dostaviti...

BWA
15-12-2014, 18:37
Po tvom pisaniju Seselja nije trebalo pustiti iz Haga, zasto je cirkusant, da li to pises pod strahom da bio ostao da pises na ovom forumu da te ne bi banovali Hrvatski administratori ukoliko bi pisao kontra ili to zaista mislis?
Nadam se da nije ovo drugo...

Inkvizitor
15-12-2014, 18:42
Dobro pitanje..vi'š podstaknu me da se priupitam, što ti nisi baniran.?'

DzoniBG
15-12-2014, 21:19
Po tvom pisaniju Seselja nije trebalo pustiti iz Haga, zasto je cirkusant, da li to pises pod strahom da bio ostao da pises na ovom forumu da te ne bi banovali Hrvatski administratori ukoliko bi pisao kontra ili to zaista mislis?
Nadam se da nije ovo drugo...

Strah da me banuju :) o jbt... za ideje koje smatram da su ispravne, na bilo kom mestu, pa i na ovoj virtualnoj pricaonici, kaznu i ban bi nosio kao orden...

Seselj je metafora svega onog loseg sto se skupilo u Srbiji i dovelo do ponizenja 90-ih godina... od prostackog i bahatog ponasanja i govora, potpaljivanja najnizih strasti, organizovanja pljackaskih odreda ubica i nitkova... lazne ideologije srpskog nacionalizma... zbog njega indirektno i direktno hiljade uglavnom mladih ljudi cvece mirise odozdo...

Okrenuo je ruglu sve sto je nekad krasilo i srpsku politiku, i srpske ratove...do krajnosti kompromitovao cak i cetnicki pokret, ismevao kraljevinu...on, zadojeni komunista i marksista u mladosti...sad sa ponosom se hvata nekakve titule cetnickog vojvode i kune se u Rusiju... a cetnici su prezirali komuniste i Ruse, i bili produzena ruka Engleza i saveznika do 1944 kad su ih pustili niz vodu...

Srpski je Karlobag, gde nikad nije zivelo vise od 3% Srba... laz je temelj te politike, maligna laz... mnogo nam je stete i sramote naneo... sreca da njegovih sledbenika nema mnogo danas, pamte jos mnogi Srbi njegov svinjac...ma kako onaj raspali Hag od njega napravio zrtvu...

NorthStand
15-12-2014, 23:22
http://www.youtube.com/watch?v=jbBkb_RytFs

da malo podignemo našu srbokatoličku svijest na ovom forumu..... :rofl

Inkvi_Teletabis
16-12-2014, 15:13
http://www.youtube.com/watch?v=jbBkb_RytFs

da malo podignemo našu srbokatoličku svijest na ovom forumu..... :rofl

Tako je brate po veri :)

komodo-1
16-12-2014, 15:32
North je dobar lik

Skywalker
17-12-2014, 17:56
Brza pruga do Pešte, auto-put do Jadrana

Naša zemlja ponudila kineskim partnerima projekte vredne oko pet milijardi evra. Premijeri Srbije, Kine i Mađarske danas potpisuju ugovor o modernizaciji koloseka. Koncesijom do tri trake ka Crnoj Gori

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:524702-Brza-pruga-do-Peste-auto-put-do-Jadrana

Ako bi se pola od ovoga ostvarilo,bilo bi super.

Mislim da je dobar potez okretanje ka Kini,bar sto se tice ovih infrastrukturnih projekata...iskljucivo u ovom trenutku kada su Rusi def. oslabljeni ekonomskim sankcijama,i pazljivo merkaju svaku investiciju...ista prica je i sa EU,sa zvaku pomoc traze 10 povratnih usluga,priblizavanje stavova protiv Rusije,itd itd...jasno je da nas zavlace.Naravno,treba iskoristiti povoljan momenat i teznju Kine da udje u Evropu,sa svojim ulaganjima...
Bilo bi dobro da smo vise nastupili kao region,nego ovako...i mislim da je greska sto nije dosao Milanovic...i to zbog cega...zbog Seselja,zbog proslosti...smesno.

Grunf
18-12-2014, 14:59
Kaj to znači brze pruge? 160 km/h?

Skywalker
18-12-2014, 21:03
To je za nas super brzo :D

Ne znam stanje vasih zeleznica,ali kod nas je ludilo...Pre par godina sam isao iz BGa u Valjevo(busem treba malo jace od sat i po vremena,isto i vozom)...Polazak je bio u 22:15h...U to vreme ide obavestenje :"Polazak se odlaze za pola sata" ...Mislim se u sebi,aj dobro,pola sata i nije nesto...Posle tih pola sata,opet obavestenje :"Polazak se odlaze za sat vremena" ...I tako su nas zavlacili sve do 02:00h,umesto da su odmah rekli,pa da se vratim kuci...Doduse,voz iz Valjeva za BGa me nikad nije izneverio,uvek je bio tacan u minut.

Grunf
18-12-2014, 22:53
Kod nas je od Kutine do Tovarnika skoro cijelom duzinom 160 km/h, neke dionice su 140 i 120 km/h. Problem je dionica od Kutine do Zagreba gdje se vlakovi truckaju sa 60 km/h tako da su se ljudi iz Slavonije masovno prebacili na buseve koji su brzi u ovom trenutku od vlaka.
Slijedece godine pocinje rekonstrukcija dionice Sisak--Kutina pa ce se vlakovi znacajno ubrzati do Zagreba. To je alternativna dionica pruge Kutina-Zagreb. Kad se obnovi taj alternativni pravac onda ce moci zatvoriti glavni pravac i brzo ga obnoviti jer je jednokolosjecan.

Do 2020. ce od srpske do slovenske granice brzina vlakova biti 160 km/h. Trenutno su veliki radovi na dionici Zagreb-Madzarska, za dvije godine ce biti brzine od 120 do 160 km/h.

BWA
21-12-2014, 20:04
Intervju Seselja sarajevskoj televiziji FACE TV, na 1.05 govori o Arkanu.Da je oslobodjenje Zvornika naplatio 300.000 maraka od Biljane Plavsic,da je pred smrt napravio sporazum sa Haskim tribunalom zbog cega je najverovatnije bio ubijen.
Govori takodje da je njegova jedinica imala beznacajnu ulogu u ratu,osim sto su pljackali i cinili ratne zlocine,da je sva pompa oko njega napravljena od strane novinara koje je potplacivao:

http://www.youtube.com/watch?v=3O8np-0oIko

Grunf
21-12-2014, 20:31
Dobil je 300 tisuca maraka za klanje. :facepalm

To da su imali beznacajnu ulogu za dobijanje rata je tocno. Oni su samo klali civile.

farcry
28-12-2014, 22:18
VOĐA NEMAČKIH NACIONALISTA I POSLANIK: Kosovo je srpsko, Ratko Mladić je heroj, a Nemačka je okupirana od strane Amerike!

ovo ce mozda razocarati North Standa :D

http://web-tribune.com/svet/voda-nemackih-nacionalista-i-poslanik-kosovo-je-srpsko-ratko-mladic-je-heroj-a-nemacka-je-okupirana-od-strane-amerike

skater
28-12-2014, 23:57
VOĐA NEMAČKIH NACIONALISTA I POSLANIK: Kosovo je srpsko, Ratko Mladić je heroj, a Nemačka je okupirana od strane Amerike!

http://web-tribune.com/svet/voda-nemackih-nacionalista-i-poslanik-kosovo-je-srpsko-ratko-mladic-je-heroj-a-nemacka-je-okupirana-od-strane-amerike

Srpski neonacisti bijesni na francuske jer podržavaju 'ustaše'

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/187345/Srpski-neonacisti-bijesni-na-francuske-jer-podrzavaju-ustase.html

farcry
29-12-2014, 01:42
Kako bi reagovali ti neonacisti kada bi videli ovu sliku :D

http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2011/04/23/7531280/gotovina_us2.jpg

farcry
29-12-2014, 02:15
ili ovu :D

http://oi42.tinypic.com/3462n1k.jpg

sagitarius
29-12-2014, 15:56

http://oi42.tinypic.com/3462n1k.jpg

Ova grupa djece zasigurno nema što da kaže o ratu, posebice ne ovaj momak s pivom u ruci i ona gore ljepotica.
O ratu neka govore oni čiji su sinovi, braća i prijatelji, poznanici, kumovi i komšije napravili genocid u Srebrenici, neka pričaju svi ti čiji su sinovi, očevi, brača, komšije, kumovi, prijatelji i poznanici 1400 dana držali Sarajevo u okruženju i ko zadnje pičke ubijali civile snajperima i granatama u redovima za vodu i kruh...

NorthStand
29-12-2014, 16:54

šta bi me razočaralo, uvijek sam simpatizirao borce protiv talibana pa makar oni dolazili iz vaših redova. što se tiče, ovih njemačkih stavova pa to je istina, njemačke je okupirana od SAD ima 300.000 vojnika u njemačkoj, zamisli da Hrvatska ima ko direktni politički konkurent i neprijatelj srbije 300.000 ili 30.000 vojnika u Srbiji, to je klasična okupacija.

što se tiče mladića nije heroj, ali za srebrenicu ima palac gore od mene. šta da se radi, osobno su mi se uvije gadili ti muslimani i ne razumjem potrebu nekih hrvata da nakon sveg zla što su nam napravili drže njima ljestve i štite njihove pokvarene guzice. ja sigurno neću, neću iz principa ni držati ljestve vama ali vam neću ni raditi probleme, samo ću vas propustit da se s njiam obračunate, a osobno im nikad neću oprostit ni zaboravit ono što su nama radili i neka su doživjeli srebrenicu, znam da će mi obrisat post, ali koliko stoji da stoji. svatko treba dobit ono što je zaslužio, ako mogu reći ovdje da je Oluja zaslužena šamarčina srbima za sve što su radili onda mogu to reći i za ove muslimane koji su u jeku agresiju na bosnu okrenuli cijevi prema hrvatima, i to im osobno nikad neću preći preko toga i neka bude rata, mogu im garantirat da ja s njima u rovu protiv nikoga neću biti a ponajmanje protiv srba, priej svega jer mi je to jadno da s tim poturčenim jadnicima udaram po kršćanima. tako bi mogao otić u Siriju i pridružit se ISIL-u, iskreno ponavljam ne razumjem potrebu jednog djela hrvata da njima stalno drži ljestve, razumjem to osuđivanje zločina to razumjem, ali da netko ide njima nakon svih zločina počinjenih nad hrvatima u središnjoj bosni pa i sarajevu držat ljestve, protjerali su sve hrvatsko na što su naišli ili pobili, e ja neću majku vam jebem neću jer nikome neću takve stvari oprostit, ne bi ni rođenom bratu a kamoli jebenom musavom majmunu koji mi s turksim zastavama slavi pobjede turske pogotov kad igra protiv hrvatske. one idiote iz istočnog mostara nabijem na kurac pogotovo, zbog njih i njima sličnih mladić koliko god to bolno zvučalo je bio penicilin. to što nama vi srbi niste dragi meni je jasno, normalno da vas mrzimo više od njih i mrzit ćemo vas, ali isto tako glupo je govorit da se srpski narod u bih nije smio borit za svoje interese. ako smo mi mogli za herceg bosnu, onda ste i vi mogli za republiku srpsku, meni je samo žao što vas nismo i jedne i druge potaracali, iako mladić je dobio par šamara kad je za to bilo potrebe. nije heroj, zločinac je ali isto tako je i čovjek koji se pobrinuo da njegov narod ima svoju državu u državi i boli ga kurac šta će o njemu mislit hrvati ili muslimani ili međunarodna zajednica, i iskreno da smo mi imali više takvih koji će gledat isključivo naše a ne muslimanske i bosanske interese koji veze s nama nemaju, danas bi i mi imali daleko povoljniji položaj u BiH, osobno smatram da nas je to šurovanje s muslimanima koštalo trećeg entiteta, i da smo naoružavanjem tih smradova i nezahvalnika sami sebi odsjekli granu na kojoj smo sjedili. a na ovom forumu, kao i na niz ostalih naravno ima većina onih koji se ne slažu sa mnom ali ja stavove ne kreiram prema mišljenju većine, već prema vlastitom percipiranju svih tih događaja. muslimani su pokazali da nisu nevinašca, i kada su naletili na nekoga tko ih može podavit a to je ratko mladić krenuli su kukat i kukaju i dan danas, a da nisu ništa bolji od ratka mladića govore svi oni gradovi i mjesta iz kojih su protjerani i poklani hrvati. prema tome, dragi moji okanimo se mi srebrenice ona nije naša rana, i ona se nas ne tiče tiče se ovih majmuna balijskih koji vrište da hrvatski narod nema pravo na entitet jer je nas "četri puta manje". e pa kad je tako, neka vam tamo srba i ratka mladića da vas u red stave. bolje realno ni ne zaslužuju, dakle nemam nikakve simpatije prema mladiću kao ni prema jednom četniku, ali ne mogu reći da mi je mrsko što je talibane iščepušao jer bih lagao.

NorthStand
29-12-2014, 17:03
http://www.tportal.hr/vijesti/predsjednicki-izbori-2014/364152/Hrvatska-ima-problem-okovana-je-prosloscu.html

opet se oglasio vojvoda, i onda neka hrvati glasaju za jovu, jebem ti ako ovo smeće od josipovića opet dobije, pa to je stari moj ima da se eutaniziramo kad opet krene s tri poljupca na turneju s nikolićem. :facepalm

skater
29-12-2014, 17:36
Kako bi reagovali ti neonacisti kada bi videli ovu sliku :D

http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2011/04/23/7531280/gotovina_us2.jpg

Crnac na slici je pripadnik američke vojske, što je tu čudno?

Inače, tek toliko da antifa-šisti znaju, bilo je crnaca, odnosno "obojenih" (Etiopljani nisu negroidi) u redovima talijanskih fašista iz njihovih kolonija (Etiopija), jer nisu pridavali toliko naglasak na rasu poput njemačkih nacionalsocijalista koliko na državu, ali ne toliko kao što su ih imali antifašistički saveznici, primjerice Francuzi koji su dopustili masovno silovanje Talijanki (11-86 godina, 60 000 doživjelo nasilje), od strane Marokanaca, poznato pod nazivom "Marocchinate". Sve se vraća, sve se plaća, sada Francuze u vlastitoj domovini jebu Alžirci i Marokanci jer oni su "Francuzi", "građani" Francuske, Francuzi ne priznaju i ne znaju što su etničke i nacionalne manjine, na vlastitu štetu.

Za Hrvatsku su se borili strani dragovoljci desne orijentacije, nikakvi ljevičari i antifa-šisti. A neki s ove slike (mješanci, vjerojatno aludiraš na djevojku i mladića koji imaju nebjelački fenotip) mogu biti iz Južne Amerike, poznato je da tamo ima Hrvata i da su ugledni ljudi a možda i neki od ovih su prijatelji ili iz obitelji dragovoljaca koji su se borili na hrvatskoj strani.

A kako bi reagirali srpski "neonacisti" na ovo?

Cigan koji se bori na srpskoj strani:

http://4.bp.blogspot.com/-j80GuO5Z_bs/USvX1mhE92I/AAAAAAAAY6g/hL7amnFT-00/s1600/serbian_chetnik_soldier.jpg

Srbi i Nigerijci iz UNPROFOR-a dobro "sarađuju":

https://sites.google.com/site/savostrbac/UNPROFOR0012.JPG

https://sites.google.com/site/savostrbac/un0016.JPG

http://sites.google.com/site/savostrbac/sl5.JPG

farcry
29-12-2014, 18:18
Pa da, ali pogledaj ovo, predsednik HCSP Josip Miljak po poreklu Armenoid a koliko sam cuo i homoseksualac:

http://www.24sata.hr/image/hcsp-ocekujemo-ispriku-iz-milanoviceve-vlade-ili-ostavku-504x335-20120415-20120414130405-d4b1e5ca74c46a3406312a0a1a460157.jpg

ili ovog Hosovca:

http://i.pbase.com/o5/70/60270/1/68607791.F6LNzlaX.mostar104.jpg

Takodje je nelogicno da podrzavaju Gotovinu s obzirom da se zna da je Oluja izvedena zajedno sa muslimanima, a oni se deklarisu protiv muslimana.
Mozda su mesto njih trebali pozvati one iz bosanskog pokreta nacionalnog ponosa :D

farcry
09-01-2015, 01:44
Danas je 23. rodjendan republike Srpske, ova generacija Srba je uspela ono sto nije poslo za rukom Dusanu Silnom, krvlju natopljena zivotima odbranjena!

http://www.youtube.com/watch?v=KZ7pNKOdlfY

skater
09-01-2015, 02:19
Danas je 23. rodjendan republike Srpske, ova generacija Srba je uspela ono sto nije poslo za rukom Dusanu Silnom, krvlju natopljena zivotima odbranjena!

Živi toliko dugo koliko SAD i EU dopušta u nekoj svojoj perverznoj igri.

Uroš
09-01-2015, 09:00
Dvadeset tri godine bastion si Srpstva, srećan ti rođendan Republiko Srpska! Do ujedinjenja!

http://www.youtube.com/watch?v=SdI0XoHJJDk

Grunf
09-01-2015, 09:30

Natopljena krvlju Bošnjaka i Hrvata. Teško da može biti sretna sa svim tim stratištima nevinih ljudi u okolici svih većih gradova, ali neka stoji kao vječna hračka na licu Srba i velikih svjetskih sila. Da se ne zaboravi njihov nemoral. Bošnjaci te pokolje neće nikad zaboraviti, a ni Hrvati. Hrvati se neće svetiti jer im je oprost u mentalitetu, a Bošnjaci prvom prilikom. Tako da Srbi RS-a moraju spavati s jednim okom otvorenim.

farcry
09-01-2015, 14:07
Isrpavio bih Rokija, nije 500 godina nego 370 sa padom Smedereva :D

sagitarius
09-01-2015, 14:43
Republika Srpska je entitet u okviru BiH nastao kao takav u Dejtonu u okviru mirovnog sporazuma za BiH, kojeg su potpisale sve zaračene i zainteresirane strane u tom sukobu.
Tim aktom zaustavljen je rat i to je najbitnija stvar u cijeloj ovoj prići.
RS nije država i nema nikakvog smisla niti logike povlačiti paralele sa nekakvim Dušanovim carstvom i srpskim junaštvom dokazanim na Kosovu 1389. ili 1999.
RS je problematična tvorevina čiju egzistenciju kao entiteta u okviru BiH moramo prihvatiti kao legalisti i pomiriti se sa činjenicom da ona egzistira u formi ratom stečene tvorevine, etnički pospremljene bez tolerancije prema drugim narodima koji u minornom broju naseljavaju ovaj BiH entitet u kojem bi trebali da budu ravnopravni i kvalitetno zastupljeni u organima uprave ovog entiteta, bez ikakvih prerogacija države, državnosti ili opcija da to ikada ova BiH teritorija postane.
Sve velikosrpske pretenzije i šešeljevština je prevaziđena forma podjebavanja bar na ovom forumu, tako da uz puno štovanje komšija u drugom entitetu, jedino mogu reći
sretna krsna slava onome tko je slavi 09.01....

caporegime
13-01-2015, 20:49
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/526166/Antic-Kitarovic-nije-slucajno-otcepila-Vojvodinu-to-je-deo-starog-nemackog-plana

majko mila......
od pedesetih godina.....
koliko ja znam njemačka je u to vrijeme bila podijeljena, porušena s stotinama tisuća svojih ljudi koji su crkavali po ruskim kazamatima.
nit je imala vojsku nit svoje mišljenje. nije mogla ni prdnut.
ponekad mi se čini da ovi srpski eksperti zapravo nisu zlonamjerni nego samo retardirani

Skywalker
17-01-2015, 21:22
http://www.youtube.com/watch?v=45uI1feW-rY

Aleksa
17-01-2015, 22:36
Natopljena krvlju Bošnjaka i Hrvata. Teško da može biti sretna sa svim tim stratištima nevinih ljudi u okolici svih većih gradova, ali neka stoji kao vječna hračka na licu Srba i velikih svjetskih sila. Da se ne zaboravi njihov nemoral. Bošnjaci te pokolje neće nikad zaboraviti, a ni Hrvati. Hrvati se neće svetiti jer im je oprost u mentalitetu, a Bošnjaci prvom prilikom. Tako da Srbi RS-a moraju spavati s jednim okom otvorenim.

Šta god Bošnjaci mislili, pamtili ili zaboravljali, Srbima je jasno da ih treba držati na oku. Turci, Austrougari, Švabe kad su kretali protiv Srba, uvek su im se Bošnjaci pridruživali, jer su u tome videli svoju šansu. Tako da nema razloga da u budućim sličnim situacijama bude slično.

Nego, u današnje vreme oni su se navrzli i na Hrvate. Ako ne više nego na Srbe, onda barem isto. To govorim na osnovu politike koju vode i njihovog tumačenja poslednjeg rata u BiH.

Pa, jesu li to i Hrvatima nešto zapamtili, i oće li i za vas čekati priliku?

Aleksa
17-01-2015, 22:48
Isrpavio bih Rokija, nije 500 godina nego 370 sa padom Smedereva :D

Od propasti srpske države 1439. u Smederevu do vozdizanja na Lovćenu i Cetinju 1702. ili 1707, 1709. ili 1711, je brat bratu 280 godina. :) A ti nam nabaci još 100 godina.
Jesi li ti Hrvat? :D

Po njima, od Kosova do Berlinskog kongresa nema od Srba ništa. Tako 500 godina ništa, ništa, ništa, timarenje turskih konja, pa opet ništa, ništa, ništa, a onda iz tog ništa velike sile priznaju Srbiju i Crnu Goru, iz čista mira. :D
A recimo ne priznaše Hrvatsku, a kod njih je bila baš živa slobodarska i državotvorna aktivnost tisuću godina. :D

Sad će naravno reći da Crna Gora nema ništa sa Srbima, pa mogu se tadašnji Crnogorci na glavu nasaditi i sto puta sami za sebe govoriti da su Srbi. Vladika Danilo, prvi suveren slobodne Crne Gore, "vojevodić srpskoj zemlji" i hirotonisan od srpskog patrijarha Arsenija III Crnojevića (Čarnojevića), koji je rođen na Cetinju.
Zanimljiva ličnost patrijarh Arsenije III Čarnojević, vođa Velike Seobe Srba sa Kosova i Makedonije. http://sh.wikipedia.org/wiki/Arsenije_III_Crnojevi%C4%87

Grunf
17-01-2015, 23:00
Šta god Bošnjaci mislili, pamtili ili zaboravljali, Srbima je jasno da ih treba držati na oku. Turci, Austrougari, Švabe kad su kretali protiv Srba, uvek su im se Bošnjaci pridruživali, jer su u tome videli svoju šansu. Tako da nema razloga da u budućim sličnim situacijama bude slično.

Nego, u današnje vreme oni su se navrzli i na Hrvate. Ako ne više nego na Srbe, onda barem isto. To govorim na osnovu politike koju vode i njihovog tumačenja poslednjeg rata u BiH.

Pa, jesu li to i Hrvatima nešto zapamtili, i oće li i za vas čekati priliku?

Za nas su iskoristili priliku kad su počistili pola srednje Bosne od Hrvata, a za vas je tek trebaju ukebati tak da radite kao da će 1.000 godina biti mir, ali spavajte s jednim okom otvorenim kao da će sutra biti rat. :D

Inkvizitor
17-01-2015, 23:06
Od propasti srpske države 1439. u Smederevu do vozdizanja na Lovćenu i Cetinju 1702. ili 1707, 1709. ili 1711, je brat bratu 280 godina. :) A ti nam nabaci još 100 godina.

Po njima, od Kosova do Berlinskog kongresa nema od Srba ništa. Tako 500 godina ništa, ništa, ništa, timarenje turskih konja, pa opet ništa, ništa, ništa, a onda iz tog ništa velike sile priznaju Srbiju i Crnu Goru, iz čista mira. :D
A recimo ne priznaše Hrvatsku, a kod njih je bila baš živa slobodarska i državotvorna aktivnost tisuću godina. :D

Sad će naravno reći da Crna Gora nema ništa sa Srbima, pa mogu se tadašnji Crnogorci na glavu nasaditi i sto puta sami za sebe govoriti da su Srbi. Vladika Danilo, prvi suveren slobodne Crne Gore, "vojevodić srpskoj zemlji" i hirotonisan od srpskog patrijarha Arsenija III Crnojevića (Čarnojevića), koji je rođen na Cetinju.
Zanimljiva ličnost patrijarh Arsenije III Čarnojević, vođa Velike Seobe Srba sa Kosova i Makedonije. http://sh.wikipedia.org/wiki/Arsenije_III_Crnojevi%C4%87

Pa što se onda Crna Gora odvoji od Srbije

Aleksa
17-01-2015, 23:17
Za nas su iskoristili priliku kad su počistili pola srednje Bosne od Hrvata, a za vas je tek trebaju ukebati tak da radite kao da će 1.000 godina biti mir, ali spavajte s jednim okom otvorenim kao da će sutra biti rat. :D

Dobro, neka ti bude, oni iskoristili priliku, vi im oprostili, i sad ste dobri s njima? :D ;)

Aleksa
17-01-2015, 23:22
Pa što se onda Crna Gora odvoji od Srbije

Mogu ti ja navoditi neka svoja mišljenja, ali to je novija istorija, koja opet ne menja činjenicu iz starije istorije da je od oslobođenja delova Crne Gore s početka 18. veka pa do kraja 20. veka ta zemlja bila izrazito srpski - nacionalno i verski - obojena.

Inkvizitor
17-01-2015, 23:31
Mogu ti ja navoditi neka svoja mišljenja, ali to je novija istorija, koja opet ne menja činjenicu iz starije istorije da je od oslobođenja delova Crne Gore s početka 18. veka pa do kraja 20. veka ta zemlja bila izrazito srpski - nacionalno i verski - obojena.

ma to su samo Petrovići želeći se domoći srpske krune forsirali. prije toga nema spomena srpstva u crnoj Gori.

Ima na crnogorskoj tv masa toga što sam djelom gledao

zanimljivo mi je bio da cetinsjki vladika nije htio priznavati ingreneciju pećkog patrijarha jer su ga Crnogorci smatrali običnim Osmanlijskim činovnikom..što je meni bila novost nppr. Čak ni turski nagovori u tom smislu nisu pomogli.

Srpstvo je u Crnoj gori gledano samo u smislu vjere.. koje si vjere..srpske a ne u nacionalnom smislu.

Imaju useljeničke karte u Ameriku koje su prezentirane na fhr-u gdje se Crnogorci izjašnjavaju da su srpske vjere a da govore hrvatskim jezikom.

Srtpstvo je u jednom periodu infiltrirano u Crnu Goru najviše u dinastičkim borbama ali kao i sve umjetno i to je otpalo.

Aleksa
18-01-2015, 00:13
ma to su samo Petrovići želeći se domoći srpske krune forsirali. prije toga nema spomena srpstva u crnoj Gori.

Ima na crnogorskoj tv masa toga što sam djelom gledao

zanimljivo mi je bio da cetinsjki vladika nije htio priznavati ingreneciju pećkog patrijarha jer su ga Crnogorci smatrali običnim Osmanlijskim činovnikom..što je meni bila novost nppr. Čak ni turski nagovori u tom smislu nisu pomogli.

Srpstvo je u Crnoj gori gledano samo u smislu vjere.. koje si vjere..srpske a ne u nacionalnom smislu.

Imaju useljeničke karte u Ameriku koje su prezentirane na fhr-u gdje se Crnogorci izjašnjavaju da su srpske vjere a da govore hrvatskim jezikom.

Srtpstvo je u jednom periodu infiltrirano u Crnu Goru najviše u dinastičkim borbama ali kao i sve umjetno i to je otpalo.

Danilo I Petrović je živeo u vreme kada se radilo o glavi habzburškoj kruni, a srpske nije bilo ni u snovima. Pa kako je onda želeo da se domogne nečega što ne postoji. :D
Srpska crkva je imala uticaj, ali treba imati u vidu da je vladika Danilo bio hirotonisan od patrijarha izbeglice, pa je mogao lako da odbaci njegov patronat, i recimo priđe Mlecima, od kojih bi imao više koristi, a i bili su blizu. Ali taj uticaj ne znači da je srpski identitet u CG bio isključivo verski. Nacionalni identitet je živeo u narodnom predanju, pesmama i mitovima. Ličnosti srpske nacionalne istorije su ostale u sećanju stanovnika CG. Najbolji primer je Kosovski mit koji je najbolje uobličio Petar II Petrović Njegoš.

Inkvizitor
18-01-2015, 00:15
Danilo I Petrović je živeo u vreme kada se radilo o glavi habzburškoj kruni, a srpske nije bilo ni u snovima. Pa kako je onda želeo da se domogne nečega što ne postoji. :D
Srpska crkva je imala uticaj, ali treba imati u vidu da je vladika Danilo bio hirotonisan od patrijarha izbeglice, pa je mogao lako da odbaci njegov patronat, i recimo priđe Mlecima, od kojih bi imao više koristi, a i bili su blizu. Ali taj uticaj ne znači da je srpski identitet u CG bio isključivo verski. Nacionalni identitet je živeo u narodnom predanju, pesmama i mitovima. Ličnosti srpske nacionalne istorije su ostale u sećanju stanovnika CG. Najbolji primer je Kosovski mit koji je najbolje uobličio Petar II Petrović Njegoš.

pa opet Petrovići a tko bi drugi.

Uglavnom srpstvo se širilo i po Crnoj Gori slično kako je to rađeno u graničnim dijelovima Osmanlijskog carstva. Kod nekih Crnogoraca se primilo ali kod nekih ne.

Očito da tu postoji veliki rascjep.

SilaBogaNePita
18-01-2015, 15:31
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/526166/Antic-Kitarovic-nije-slucajno-otcepila-Vojvodinu-to-je-deo-starog-nemackog-plana

majko mila......
od pedesetih godina.....
koliko ja znam njemačka je u to vrijeme bila podijeljena, porušena s stotinama tisuća svojih ljudi koji su crkavali po ruskim kazamatima.
nit je imala vojsku nit svoje mišljenje. nije mogla ni prdnut.
ponekad mi se čini da ovi srpski eksperti zapravo nisu zlonamjerni nego samo retardirani

i onda se meni čude, kad sve srbe zovem "čedomir" odnosno čedomire ili čedomiri, dakle čedo jednako četnik, a mir je dodatak jer je opće poznato da su četnici uvijek za mir i mirenje. :rofl

SilaBogaNePita
18-01-2015, 15:44

vi do "berlinskog kongresa" niste imali države, to što vi sve činjenice izokrećete ko ovi naši "antifašisti" ovdje i naravno maksimalno uljepšavate, a sve hrvatsko ili "nacionalno" odnosno nacionalističko u našim redovima ocrnjujete preko svake mjere to je jednostavno vaša praksa. dakle jedni kriteriji za vas, drugi za ostale.

Hrvati su imali identične probleme ko i Srbi s turcima, s time da smo mi za razliku od vas, cijelo vrijeme njihove prisutnosti na ovim prostorima pružali otpor, i borili se konstantno, i platili to gubitkom preko pola svog vlastitog teritorija, dakle današnje BiH. prije provale turaka, Bosna je bila isključivo katolička zemlja, ko i Hrvatska danas, odnosno većinski, i nešto sitno pravoslavna dakle bilo je vaše prisutnosti ali u odnosu na period nakon provale osmanlija neusporedivo se broj srba povećao kasnije. dakle, što god vi srali po osmanlijama, ja sam poprilično siguran da vas danas u okolici banja luke i samo banja luci, ne bi bilo ni približno da nije bilo prodora osmanlija. grad vrbas i sve oko rijeke vrbas, prije provale turaka nastanjivali su Hrvati, i branili su do posljednjeg čovjeka taj teritorij od istih. dakle, vi turcima šta god srali o njima i po njima, itekako možete biti zahvalni, na teritorij vojvodine također se u tom periodu znatnije naseljavate, Kosovo je jedino koje ste realno popušili u tim migracijama stanovništva, jer su Albanci ili kako vi kažete "arnuti" naseljeni na njega skupa s manjom mjerom osmanlija. tzv "Krajine" nikad ne bi bilo, niti bi ikad bila uspostavljena da nije bilo opet osmanlija, dakle vlasi i dio srba se naseljavaju na taj teritorij mahom zbog politike habsburške monarhije kasnije i AU. dakle šta vi njima zamjerate, ja ne mogu nikako dokučit, pa vas ne bi bilo nigdje na ovim prostorima zapadno od drine i dunava već bi bili ko i danas uz samu granicu s dunavom i drinom, i to je to. želim reći sljedeće, vi ste realno od osmanlijskog prodora imali isključivo koristi, a ne štete kako to prikazujete uporno. dok smo mi definitivno imali isključivo štetu, prije svega teritorijalnu i demografsku.

vas su priznale "velike sile" na "berlinskom kongresu" zbog pederskog odnosa s carskom rusijom, ajde ne pravi se glup. kao što ste i dan danas u pederskim odnosima, meni to ne smeta ali ne znam šta onda imate potrebu pričat o nama ko konjušarima, kad je primjer konjušarstva i to onog turbo konjušarstva upravo vaš odnos s rusima tj. Rusijom.

Dobro, neka ti bude, oni iskoristili priliku, vi im oprostili, i sad ste dobri s njima? :D ;)

tko je dobar s njima, kad je BiH u pitanju draži mi je Dodik od bilo kojeg sarajlije(izuzev sagitariusa na ovom forumu :D), je da je četnik je da ne da posavinu itd, ali barem je čovjek pošten pa shvaća da je jedini put za rasformiravanje BiH ko države, treći hrvatski entitet, ono čega se bošnje panično boje, oni će na kraju ostat u toj svojoj fildžan državici, a mi ćemo imat svoje teritorije prije ili kasnije, na koncu konca i da dođe do kraha BiH ko države neće za njom nitko žalit, ponajmanje Hrvati. kako nas je tretirala, nije bolje ni zaslužila. a bošnje će te svoje talibanske fore i politike, zadržat za sebe, ne treba meni ni potpora vas ni njih, ja samo gledam šta je interes našeg naroda u toj i takvoj BiH, a naš je interes da kako s vama, tako ni s njima nemamo nikakvog posla, i da se jasno distanciramo i povučemo crtu razgraničenja, najrađe bih stavio berlinski zid između svih nas, ali europejci ne daju pa ne daju oni tule ko i bošnje o jedinstvu, o nedjeljivosti BiH. fino je ona nedjeljiva, kad su Srbi dobili državu u državi, a Hrvati neće pristat na ništa manje od onoga što već imaju Srbi. na koncu konca, ako mogu Srbi što ne bi mogli i Hrvati? to je moja logika, a oni neka nastave s bošnjama srat i podjebavat hrvate, mi ćemo prvi put kad budemo imali priliku ovaj put trajno riješit svoju sudbinu, nećemo čekat ni MZ ni SAD ni ništa, a na federacija i slična sranja više se neće pristat ni pod cijenu da nas NATO savez krene bombardirat ko Srbiju, po meni to smo trebali napravit još 1994, nikakve sporazume ne potpisivat s bošnjacima i pristajat na SAD sranja o jedinstvenom entitetu hrvata i bošnjaka. to je nas pokopalo, kao što bi pokopalo i srbe, ali Srbi su bili svijesni opasnosti takvih vrzmanja, pa im nije padalo na pamet ulazit u pregovore oko toga, već samo oko toga gdje će biti "granice RS" u odnosu na hrvate i bošnjake, po meni mi smo glupo vodili politiku u BiH, i ne slažem se s onima koji tvrde da je Tuđman dobro riješio taj problem našeg naroda u BiH, jer da je to istina ne bi naš narod danas bio u ovakvom položaju kakvom je. dakle BiH je nova SFRJ, samo u manjem obliku za hrvate koji žive u toj državi.

farcry
18-01-2015, 16:18
Jel se meni cini ili je ovo klon North Standa? Ajde modovi vidite da li isti covek pise sa iste ip adrese pod drugim nalogom.

SilaBogaNePita
18-01-2015, 16:19
ja sam, i šta tebe boli kurac s koje ip adrese ja pišem? valjda ćeš mi ti smrdežu određivat, šta ću pisat i gdje.

farcry
18-01-2015, 16:20
Cemu skrivanje iza drugog naloga??

farcry
18-01-2015, 19:00

Ko zna mozda je ovaj forum uticao na mene na "prosvetljenju" mozda sam dostigao 33 stepen ko mason. :kez

Grunf
18-01-2015, 19:28
Vraća se vjeri pradjedovskoj. Aleksa će isto brzo. :D

Aleksa
18-01-2015, 20:55
vi do "berlinskog kongresa" niste imali države, to što vi sve činjenice izokrećete ko ovi naši "antifašisti" ovdje i naravno maksimalno uljepšavate, a sve hrvatsko ili "nacionalno" odnosno nacionalističko u našim redovima ocrnjujete preko svake mjere to je jednostavno vaša praksa. dakle jedni kriteriji za vas, drugi za ostale.

vas su priznale "velike sile" na "berlinskom kongresu" zbog pederskog odnosa s carskom rusijom, ajde ne pravi se glup. kao što ste i dan danas u pederskim odnosima, meni to ne smeta ali ne znam šta onda imate potrebu pričat o nama ko konjušarima, kad je primjer konjušarstva i to onog turbo konjušarstva upravo vaš odnos s rusima tj. Rusijom.

Au, brate, što ti možeš da pričaš, kao da ti je North ili Sagi brat. :kez

Nego, znaš li ko je Jovan Ristić? To je bio ministar inostranih dela za vreme Berlinskog kongresa. Neki smo morali zbog potreba studiranja da čitamo njegove memoare, ili tako nešto, sad se već ne sećam.
Pa on u njima navodi kako je to na Berlinskom kongresu izgledalo. Ima jedna velika soba u kojoj sede velike sile: Britanci, Nemci, Austrougari, Rusi, Francuzi, Italijani i Turci i neki hodnik u kojem sede Srbijanac, Crnogorac, Bugarin, Rumun, Grk (zamisli Hrvat nije bio, što me baš šokiralo :zubo ) i vataju priliku da nešto saopšte predstavnicima tih velikih sila, i da čekaju da ih ovi pozovu unutra pa da im kažu šta su odlučili o njihovoj sudbini. Ristić kaže da je zadobijanje tog priznanja izgledalo kao partija šaha. Velike sile imaju suprotne interese, jedna drugoj gledaju da napakoste, a za to neretko koriste male sile. U toj situaciji valjalo je svaku od sila ubeđivati da priznavanje Srbije neće donetu korist nekoj rivalskoj sili, niti stetu bas toj čija se podrška ište. I nekako su izganjali to priznanje. A Rusija sama u to vreme nije baš simpatisala austrofilsku vladu kralja Milana Obrenovića, tako da od Rusije i nije bila neka velika pomoć.

Aleksa
18-01-2015, 21:00
pa opet Petrovići a tko bi drugi.

Uglavnom srpstvo se širilo i po Crnoj Gori slično kako je to rađeno u graničnim dijelovima Osmanlijskog carstva. Kod nekih Crnogoraca se primilo ali kod nekih ne.

Očito da tu postoji veliki rascjep.

Ne čitaš me koncentrisano, Inkvi, vidim ja...
Bio je Petrović, naravno, ali ja ti kažem da Danilo I vladao u vreme kada nikakva srpska kruna nije postojala, niti je ko tada mogao sanjati da će jednog dana postojati. Tako da ne može biti tačno to da je širio srpstvo zbog toga što je pretendovao na srpsku krunu.

Skywalker
18-01-2015, 22:38
va Hrvati neće pristat na ništa manje od onoga što već imaju Srbi. na koncu konca, ako mogu Srbi što ne bi mogli i Hrvati? to je moja logika, a oni neka nastave s bošnjama srat i podjebavat hrvate, mi ćemo prvi put kad budemo imali priliku ovaj put trajno riješit svoju sudbinu

Mozda zato sto ste vi sa njima ratovali protiv istih tih Srba ?

farcry
19-01-2015, 19:15
Danas je Bogojavljenje, dan kada je Isus Hristos krsten u reci Jordan od Jovana Krstitetelja.
Sirom pravoslavne vaseljene tradicionalno plivalo se za Bogojavljenski krst:

http://www.youtube.com/watch?v=YfuRrwyJY9U

http://www.youtube.com/watch?v=EmHs2sXvmF4

sagitarius
20-01-2015, 13:53

.

Nije ni tebi Aleksiću mane, kad te spopadne "ljubav prema domovini"...:D

NorthStand
20-01-2015, 23:29
Mozda zato sto ste vi sa njima ratovali protiv istih tih Srba ?

ratovali smo, kad ste nas napali, a što bi trebali nešto drugo možda? da nas niste napali i jedne i druge, kurac bi ratovali zajedno. na koncu konca, meni osobno ti muslići nikad nisu sjeli na svoje mjesto. kako ovi iz bosne, tako općenito i širom svijeta, jednostavno smatram ih uljezima na tlu europe i bilo bi lijepo kad bi nas poštedili svoje prisutnosti. :de

NorthStand
20-01-2015, 23:31

Nego, znaš li ko je Jovan Ristić? To je bio ministar inostranih dela za vreme Berlinskog kongresa. Neki smo morali zbog potreba studiranja da čitamo njegove memoare, ili tako nešto, sad se već ne sećam.
Pa on u njima navodi kako je to na Berlinskom kongresu izgledalo. Ima jedna velika soba u kojoj sede velike sile: Britanci, Nemci, Austrougari, Rusi, Francuzi, Italijani i Turci i neki hodnik u kojem sede Srbijanac, Crnogorac, Bugarin, Rumun, Grk (zamisli Hrvat nije bio, što me baš šokiralo :zubo ) i vataju priliku da nešto saopšte predstavnicima tih velikih sila, i da čekaju da ih ovi pozovu unutra pa da im kažu šta su odlučili o njihovoj sudbini. Ristić kaže da je zadobijanje tog priznanja izgledalo kao partija šaha. Velike sile imaju suprotne interese, jedna drugoj gledaju da napakoste, a za to neretko koriste male sile. U toj situaciji valjalo je svaku od sila ubeđivati da priznavanje Srbije neće donetu korist nekoj rivalskoj sili, niti stetu bas toj čija se podrška ište. I nekako su izganjali to priznanje. A Rusija sama u to vreme nije baš simpatisala austrofilsku vladu kralja Milana Obrenovića, tako da od Rusije i nije bila neka velika pomoć.

da nije bilo "majke rusije", ne bi ništa bilo ni od "majke srbije"... :kez

zato jezik za zube, i samo dostojanstveno klečite i služite "braći" rusima. :zubo

sagitarius
21-01-2015, 15:38
da nije bilo "majke rusije", ne bi ništa bilo ni od "majke srbije"... :kez

zato jezik za zube, i samo dostojanstveno klečite i služite "braći" rusima. :zubo

Ma pusti Aleksu, dobro nam došao, jer kako se oženio taj nekad vedri čovek je propao ko kauč..., ali važno je da je opet tu sa nama i da ima čak i varjanta da postane pravi moderator.

NorthStand
22-01-2015, 02:29
Ma pusti Aleksu, dobro nam došao, jer kako se oženio taj nekad vedri čovek je propao ko kauč..., ali važno je da je opet tu sa nama i da ima čak i varjanta da postane pravi moderator.

http://www.b92.net/video/bulevar.php?yyyy=2015&mm=01&dd=21&nav_id=949312

nema ništa slađe, nego od ovih tv voditeljki srpskih, misli da bi bio red da jednu izaberu za predsjednicu ako se to dogodi mi ćemo drage volje proglasit aleksu počasnim moderatorom ovdje, na koncu konca trebat će nam netko tko će biti naših usta glas kad krene barenje nove srpske predsjednice, kao što vidimo ima potencijala i kandidatkinji ko u priči. :zubo stoga nemam ništa protiv da aleksa bude nagrađen za svoj doprinos, ali za početak mora nagovorit barem jednu da se kandidira na predsjedničkim izborima srbije. :kez

Skywalker
22-01-2015, 10:00
http://www.blic.rs/data/files/2015-01-19/9623_blicstrip2319cmyk.jpg

sagitarius
22-01-2015, 15:21
http://www.blic.rs/data/files/2015-01-19/9623_blicstrip2319cmyk.jpg

Sjajan propagandni materijal, koji otkriva svu pogibeljnost po srpski narod hrvatskih medija i obavještajnih agencija: bez dvojbe to je sigurno pravljeno i smišljano u nekim dubokim sigurnosnim bunkerima negdje između Splita i Zagreba u dugim podzemnim postrojenjima, dugo godina planirano i najzad izbačeno u javnost, zahvaljujući srpskim insajderima...:D

sagitarius
22-01-2015, 16:32
http://www.b92.net/video/bulevar.php?yyyy=2015&mm=01&dd=21&nav_id=949312

nema ništa slađe, nego od ovih tv voditeljki srpskih, misli da bi bio red da jednu izaberu za predsjednicu ako se to dogodi mi ćemo drage volje proglasit aleksu počasnim moderatorom ovdje, na koncu konca trebat će nam netko tko će biti naših usta glas kad krene barenje nove srpske predsjednice, kao što vidimo ima potencijala i kandidatkinji ko u priči. :zubo stoga nemam ništa protiv da aleksa bude nagrađen za svoj doprinos, ali za početak mora nagovorit barem jednu da se kandidira na predsjedničkim izborima srbije. :kez

Joj gledao sam nedavno onaj pornić sa Suzanom Mančić, nadmašila je Severinu sa izmotavanjem.
Suzana sjajna voditeljica...:D

NorthStand
23-01-2015, 03:04
sve ćemo ih slistit za večeru, ko vuco. :D

Skywalker
23-01-2015, 10:38
Politika | petak 23.01.2015 | 23:47 -> 07:14
Dačić: Kitarović da pazi šta priča
Izvor: Beta

Rim -- Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je da bi novoizbrana predsednica Hrvatske trebalo da "vodi računa o onome što priča i radi".

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=01&dd=23&nav_category=11&nav_id=949883

Sad sledi Northov podugacak post kako ce nas natamburati,kako Hrvatska ima Jugoslovene,pa malo o WWII i tako to... :D

AnteCa$h
23-01-2015, 19:29

Rim -- Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je da bi novoizbrana predsednica Hrvatske trebalo da "vodi računa o onome što priča i radi".

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=01&dd=23&nav_category=11&nav_id=949883

Sad sledi Northov podugacak post kako ce nas natamburati,kako Hrvatska ima Jugoslovene,pa malo o WWII i tako to... :D

Hrabre rijeci za narod traktoriste pazi da vam ne opet bude :)

kiša
23-01-2015, 20:04
KOŠMAR IZ KOJEG SE NISMO PROBUDILI
Aveti devedesetih zapravo nisu aveti, oni su živi i upravljaju Srbijom

Rukovodstvo novosadskog komunalnog preduzeća Vodovod i kanalizacija dovelo je popa u firmu da osvešta vodu iz gradskog vodovoda. Obred vračanja odigrao se na crkveni praznik Bogojavljenje, što je i krsna slava poduzeća. Šta će preduzeću krsna slava, zar to nije porodična svetkovina, pitaju se nekrsti? Bio je ovo povod za svakojake kreativnosti na društvenim mrežama. Čule su se raznorazne doskočice da sad za krštenje više ne moramo ići u crkvu, nego možemo šlaufom obaviti obred. Javili su se i prvi građani koji su tvrdili da više nemaju kamenca ni na sanitarijama, ni na zubima, ni u bubrezima.

Novi Sad, takozvana srpska Atina, opet se originalno pročuo diljem meridijana: rukovodstvo lokalnog komunalnog preduzeća Vodovod i kanalizacija dovelo je popa u firmu da osvešta vodu iz gradskog vodovoda. Tako će sada i staro i mlado u Novome Sadu praktično biti kršteno onoga momenta kada si natoči čašu “česmovače”!

Obred vračanja odigrao se na crkveni praznik Bogojavljenje, 19. januar. A taj je praznik ujedno i, a šta bi drugo bio, slava preduzeća Vodovod i kanalizacija. Šta će preduzeću krsna slava, zar to nije porodična svetkovina, pitaju se nekrsti? A kome bi onda osoba zvana savetnik direktora, bila uopšte kum na slavi? Ovako je osoba mogla biti i kum i savetnik. Pa je jednom rukom vračao, a drugom trpao u džepove. Baš kao i onaj pripadnik sličnoga kartela, osoba koja se kliče zamenikom novosadskog gradonačelnika. O, kako je tek on jednom rukom vračao, a drugom rukom veličine lopate trpao i u džepove i u gaće, pa mu se nadule.

Novi Sad vodovod
Praktično ste kršteni onoga momenta kada si natočite čašu “česmovače” (FOTO: npddd.rs)

Bio je ovo povod za svakojake kreativnosti na društvenim mrežama. Čule su se raznorazne doskočice da sad za krštenje više ne moramo ići u crkvu, nego možemo šlaufom obaviti obred. Čulo se i da je to bogohuljenje, jer se istom svetom gradskom vodicom ispiraju sada i klozetske šolje. Javili su se i prvi građani koji su tvrdili da više nemaju kamenca ni na sanitarijama, ni na zubima, ni u bubrezima. Pojavila se i inicijativa za osveštavanje gradske kanalizacije pod nazivom “krsna slava u kanalizaciji”. Lokalni Del Boj i Rodni već su pokrenuli biznis sa flaširanom svetom vodicom. Vampiri, veštice i satanisti su potpuno popizdeli od besa…

“O, nisu krivci primitivci što su pokupili mast.
Korov nikne di god stigne. Ma, svaka njima čast.
Krivi smo mi…”

Tako je nekako išla ona Balaševićeva pesma koju smo iz sveg glasa pevali na mitinzima krajem 20. veka, sa iskrenom verom da ćemo se, kada srušimo Miloševića, konačno probuditi iz košmara zvanog “devedesete”. No, nismo se probudili. Aveti devedesetih zapravo nisu aveti, oni su živi i upravljaju Srbijom. Svi su tu, sem Miloševića, čije delo živi u punom sjaju. Kao što kaže ona stara mudrost: kada god čujete da neko priča o patriotizmu, obavezno proverite da li vam je novčanik na mestu.

Tri prsta
Ista su to tri prsta koja su koristili i Hitlerovi SS-ovci, i Pavelićeve ustaše, i oni koji su odavde harali po komšiluku pre samo dvadesetak godina (FOTO: pescanik.net)

Drugim rečima, dok ovi koji se nazivaju Narodni pokret Dinara-Drina-Dunav, Srpski pokret obnove, Treća Srbija, a naročito Srpska napredna stranka guslaju svoje patriJotske melodije, istovremeno se kao svinje tove našim novcima. I onda grokću o krsnim slavama, pravoslavlju, srpstvu, Kosovu… Krste se a istovremeno, organizovani poput kartela, drugom rukom skidaju kožu s leđa sopstvenom “narodu”. “Javna preduzeća pljačkaju nemilice, tendere sređuju po pečenjarama uz jagnjetinu i pivo, izbore kupuju i niko im ništa ne može”, reče jedan, naravno anonimni, komentator na netu.

Zato se raspitajte ako smete kolika su im mesečna “primanja”. I kako je moguće da osoba koja po novosadskim kafanama otvoreno priča da skuplja novac za kupovinu glasova na lokalnim izborima, zove popa u gradsku firmu da krsti vodu. Umesto da bude u zatvoru. Kako je moguće da su simbol tog nekakvog Narodnog pokreta Dinara-Drina-Dunav ona tri prsta koja je koristio ZBOR poznatog srbijanskog fašiste iz Drugog svetskog rata Dimitrija Ljotića? Ista su to tri prsta koja su koristili i Hitlerovi SS-ovci, i Pavelićeve ustaše, i oni koji su odavde harali po komšiluku pre samo dvadesetak godina…

Osveštana vodica
Protiv takvih ne pomaže to što ćemo se zajebavati po komentarima, forumima, društvenim mrežama, što ćemo praviti fotomontaže i ostale kreativne doskočice (ILUSTRACIJA: Facebook)

Zločini i pljačka su dakle njihovi osnovni simboli. A, znate, protiv takvih ne pomaže to što ćemo se zajebavati po komentarima, forumima, društvenim mrežama, što ćemo praviti fotomontaže i ostale kreativne doskočice iz topline doma svoga. Dok vi gunđate i gorko se smeškate njihovoj “ludosti” oni rade i rade, pljačkaju li pljačkaju. Oni jesu beskrupulozni primitivci, ali time je stvar još opasnija. Oni skrnave i lupetaju, jer drugačije i ne znaju. Ali, epilog toga je da ono malo normalnog i aktivnog sveta jednostavno otupi i kaže - ma baš me briga, neću da pratim medije, neću da idem na izbore, hoću da budem anesteziran…

Ali ako primitivcima ni sveta gradska vodica ne pomogne, preći će oni i na prinošenje ljudskih žrtava, nemojte uopšte sumnjati u to.

:hihi

NorthStand
24-01-2015, 18:45
u Srbiji neviđena tragedija pod rednim naslovom, "STRAVA U HRVATSKOJ" Kolinda nova predsjednica RH. :D

izgleda da ni one sex afere s srbima iz mladosti, nisu od velike pomoći! :smijeh

Milanović i Dačić, mora pripazit šta govori, mislim da je sad jasnije čiji je predsjednik bio Josipović, i čiji je premjer Milanović.

koji je to imbecil pa da njega niti malo ne čudi da on i Dačić, imaju identične stavove po pitanju Kolinde i njenih izjava? :facepalm

jugočetnički vonj zaudra ko 1918, 1941.

Skywalker
24-01-2015, 21:13
Američka firma optužena za "pomaganje genocida" nudi nagodbu krajiškim Srbima

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/529058/Americka-firma-optuzena-za-pomaganje-genocida-nudi-nagodbu-krajiskim-Srbima

Spor protiv američkog MPRI pokrenula je grupa Srba iz bivše Republike Srpske Krajine, koji su u "Oluji" 1995. godine, hrvatske vlasti prisilile da napuste svoje domove.
Oni su u ime svih 200.000 prognanih Krajišnika podnijeli kolektivnu tužbu Federalnom sudu u Čikagu protiv pravnih naslednika agencija MPRI zbog savetovanja, obučavanja i opremanja hrvatske vojske za operaciju "Oluja".

Nesto nisam siguran da bi Ameri bilo kome ponudili dogovor a da nisu krivi...
Sta kazete vi na ovo bivsa braco...jesu vam pomagali ili ne ?
Meni to pomalo lici na Ukrajinu,Blackwater i tako to...savetovanje,naoruzavanje. :)

Inkvizitor
24-01-2015, 22:04
pa dogovorite se..

AnteCa$h
24-01-2015, 22:19
Američka firma optužena za "pomaganje genocida" nudi nagodbu krajiškim Srbima

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/529058/Americka-firma-optuzena-za-pomaganje-genocida-nudi-nagodbu-krajiskim-Srbima

Spor protiv američkog MPRI pokrenula je grupa Srba iz bivše Republike Srpske Krajine, koji su u "Oluji" 1995. godine, hrvatske vlasti prisilile da napuste svoje domove.
Oni su u ime svih 200.000 prognanih Krajišnika podnijeli kolektivnu tužbu Federalnom sudu u Čikagu protiv pravnih naslednika agencija MPRI zbog savetovanja, obučavanja i opremanja hrvatske vojske za operaciju "Oluja".

Nesto nisam siguran da bi Ameri bilo kome ponudili dogovor a da nisu krivi...
Sta kazete vi na ovo bivsa braco...jesu vam pomagali ili ne ?
Meni to pomalo lici na Ukrajinu,Blackwater i tako to...savetovanje,naoruzavanje. :)
Dogovorite se :)

Hocete jos jednu?

Viva OLUJA i VIVA TRAKTORDIJA!!!!

http://i.imgur.com/xNzsCqO.jpg

http://i.imgur.com/gYCtNqW.jpg

Kukavicki narod nema sta

SilaBogaNePita
25-01-2015, 03:31
Srbi su najhrabriji narod na svetu, ne zato jer se ničege ne boje, već zato jer se ničege ne stide! :D

neprijatelja, uvijek dotuci njegovim oružjem, moja taktika bila i ostat će dok god dišem.

samo da još nađemo lijek za komuniste, kako smo našli lijek za srbe, i onda ćemo konačno upokojit jugoslaviju i na toj ideološkoj mentalnoj razini.

dakle jugoslavije je mrtva, ali mentalno još živi u glavama "jugoslovenskih" krkana.

zato borbu partizana nikad nisam promatrao ko borbu dobra antifašizma, protiv zla fašizma, već je tu itekako utjecaja imala i ta jugoslavenska ideja koja bi i nevezano za okupacije teritorija od strane fašista iznjedrila u prvi plan one kojima ideja o hrvatskoj državi van jugoslavenskih integracija nije baš najbolje sjela. prema tome, partizane promatrat kroz oblik borbe protiv hrvatskog i srpskog fašizma, četništva i ustaštva je klasična zabluda koju je kreirao josip broz tito, jer on je znao da ovdje ima dovoljno kretena koji će se na istu upecat. a onda posredno i talijana fašista, kao da su jugoslavenski komunisti bili manji fašisti od talijanskih. pa eto oni imaju tu cast nosit epitet, antifašisti. smijurija, zato nekad se mimoilazim u mišljenje s skaterom, jer za mene između fašista i antifašista nema razlike, zato često tita i komuniste povezujem s istima jer su oni puno sličniji nego što bi ti jugo unitaristi htjeli javnosti prikazat, a lako se može dokazat sličnost jugoslavenskgo komunizma s talijanskim fašizmom, za početak krenimo s grobnicama ljudi, krenimo s totalitarnim oblikom vođenja države, krenimo se diskriminacijom svih političkih neistomišljenika, dakle u kojoj se to mjeri razlikuje od fašizma da se to prikazuje ko neko revolucionarno dobro a ne zlo? ja do dana današnje nisam uspio shvatit, pogotovo kad vidim one slike odrpanih srba s kozare s prišivenom petokrakurinom na glavi, i onda mi netko dovodi u pitanje ustaštvo i ustašku borbu za nezavisnost, šta smo s takvima trebali živjet u istoj državi? što smo trebali bez borbe još jednom pokleknut ko 1918, zato njima smeta pavelić jer on je bio taj koji se pobrinuo da nas taj put 1941 tj 1945 ne uguraju u Jugoslaviju bez borbe, kako je bio slučaj 1918! zato su ustaše fašisti, i zato su oni zabranjeni a komunistička govna legalizirana i dan danas nam truju naciju kako su nas oni oslobodili i spasili tom SRBOSLAVIJOM.

srećom ta nesretna šugovina i jugovina, se raspala na takav način da ih ni milione pusićki mesića nobila stazića milanovića i josipovića ne mogu oživjet, mogu oni mjenjat ustav sto puta, ali nijedan Hrvat u tu državu neće ući bez borbe i bez rata. to bi svim tim iditoima konačno trebalo biti jasno, nema tog referendum koji može o tome odlučit, o tome može samo rat odlučit jer nitko neće poštivat odluku o "sajedinjenju" s "bratijom" taman ona bila i uvjerljivo većinska na eventualnom referendum o sajedinjenju, nije to pitanje EU ili NATO, pa da se o tome može lamentirat na takav način, to je pitanje iza kojeg se dokazano krije zločinačka politika i masovne grobnice uglavnom hrvata!

ne zanimaju me nikakvi ni tijesni ni topli ni hladni odnosi s srbijom i bosnom, zanima me samo da te države poštivaju svoja prava i obveze kao što i mi moramo kad je u pitanju njihova naiconalna manjina na tlu RH. sve ostalo je uludo utrošeno vrijeme, i politička koja ide na direktnu štetu našeg naroda i države, ako nekima nije bilo dovoljno skoro 70 godina tih dviju genocidnih jugoslavija, meni je i više nego dovoljno, jer ja ne želim da niti jedan jedini Hrvat ni sad ni u budućnost nastrada zbog utopističkih partikularnih interesa likova kao što su Josipović Milanović Pusić i slična žgadija, koja ima sveti cilj sajedinit žikinu dinastiju odnosno gledatelje žikine dinastije s gledateljima ljudi u oluji. :de

http://www.youtube.com/watch?v=y23yyyg1kyk

sagitarius
25-01-2015, 14:05

Jasno da srbijanskoj politici ne odgovara hrvatska Predsjednica koja traži da se Šešelja vrati u Hag, što do bjesnila dovodi njegove podrepaše i svojevremene perjanice samozvanog četničkog vojvode Šešelja i njegove vadikalne stvanke...
No isti Dačić, ne opovrgava niti se ograđuje od Šešeljevih nebuloza, koje su Srbiji nanijele ogromnu političku štetu, što začuđuje ne samo srbijansku javnost nego i sve zemlje "regiona", koje još vidaju rane od velikosrpskih osvajačkih pohoda na koje Šešelj urinira...

NorthStand
25-01-2015, 17:11
ali i svi ovi debili što plaču za jugoslavijom po hrvatskoj i vide ustaštvo u svakom obliku hrvatstva, također pišaju i seru po svim našim žrtvama od 1918-1995! neki bi konačno trebali shvatit, da je jugoslavenstvo i projekt jugoslavije odnio daleko više hrvatskih života od projekta NDH, od projekta AUgarske i sličnih tvorevina, meni dovoljno da dobro znam da ona klauzula u ustavu da je strogo zabranjeno udruživanje s bilo kojim "južnoslovenskim" narodom ne stoji u Ustavu RH slučajno!

naravno Pusić i njemu slični jugočetnici ne mogu ni sakrit, da im prijaju te jugo velikosrpske aspiracije i danas nakon sveg zla što nam je ta i takva jugoslavija donjela. koji fašisti dragi moji, neka ta govnjarija komunistička konačno sastavi popis pobijenih hrvata u dalmaciji istri i otocima od strane talijana i fašista, a onda ćemo mi sastavit popis od strane srba komunista i antifašista, pa da vidimo tko tu koga jebe i zašto. jasno je meni zašto oni ne žele precizne podatke o razmjerima zločina koje je napravio njihov premili tito, i njihova još milija jugoslavija, jer onda ne bi mogli ponavljat frazu o genocidnoj NDH, kad je i država za koju su se borili njihovi očevi stričevi i rođaci također genocidna, a o tim partizanskim imbeciliam meni je dovoljno znat samo podatak da su se borili skupa rame uz rame s srbima i balijama, stari moj meni je to dovoljno da znam na kojoj strani bi u tom ratu bio. jebali ih srbi i balije da ih jebali, jebala ih raspala bosna i hercegovina u koju se smjestio tito i od tamo širio svoju komunističku revoluciju ko kuga po cijeloj tzv jugoslaviji odnosno NDH. dakle, meni je jasno ko dan šta je on radio i zašto, ali mi nisu jasni ljudi koji sebe mogu smatrat hrvatima boreći se za takvog idiota i komunizam, i općenito jugoslavenski unitarizam, za mene ti ljudi nisu niti će biti hrvati i točka. oni su sami sebe diskreditirali ko politički hrvati, samom svojom borbom protiv hrvatske države, nebitno jel ona bila fašistička ili genocidna, taman da i ima točnosti u tome to ne mjenja činjenicu da su kreteni kao josipović i milanović uzeli oružje u ruke ubijali hrvate i borili se protiv hrvatske države za maršala tita i jugoslaviju. to su činjenice, koje ta bagra nikad neće moći promjenit, ma koliko srali po ustašama i NDH.

na koncu konca njihova kritika ustaštva i nacizma, na mene osobno nema nikakvog efekta, jer zna da su ta govna hrvatskom narodu i državi napravili najmanje sto puta više zla. a to što su propagandom maršala tita iz njegove pećine u drvaru, mnogima pomutili pamet, i natjerali na misao da je zločin živjet u svojoj hrvatskoj državi i borit se za istu to definitivno nije moj problem već ovih četnika s petokrakom na glavi, koja je ništa drugo nego još gora varijanta one četničke kokarde koja pod tim simbolom na jedan uvijen i perfidan način promovira velikosrpstvo, i Tito nikad nije niti pomišljao biti brana istom nakon uspostave SFRJ, on je glavni krivac što su Srbi uspjeli zavest svoju hegemoniju u SFRJ, oni i nitko više zato mi do dana današnjeg nije jasno kako to da Srbi njemu nešto zamjeraju, što mu to zamjeraju? što je Beograd stavio za glavni grad, što je od te selendre napravio megapolis i europsku metropolu? što je po srbiji radio tvornice i puteve, duplo više nego po hrvatskoj i bosni? ne znam što to točno oni njemu zamjeraju, to što je vojvodinu "sajedinio" s "majkom srbijom", to što je Kosovu dao autonomiju koju je Milošević mogao ukinut preko noći? smiješno, o čemu ti raspali Srbi pričaju meni do dana današnje nije jasno, jugoslavenstvo ko projekt je zapravo velikosrpski projekt koji su ovi imbeicli partizanski iz hrvatske također inspirali i provodili u djelo, jugoslavenstvo je zapravo velikosrpstvo samo na taj lažni pogon "bratstva jedinstva". kako to završava, i kako se takve države i utopističke politike začimaju znamo, koliko su kostura ti imbecili ostavili iza sebe to samo Bog zna, naravno hrvatskih kostura, jer su Hrvati bili i ostali najveći protivnik te i takve jugoslavije, i tog velikosrpstva. dakle, a sve to zbog jednog izmišljenog pojma zvanog Jugoslavija i Jugoslaveni, ja ne znam kako je iti jedan Hrvat mogao stavit tu petokraku na glavu i borit se protiv fašista, u sprezi tim i takvim titom srbima i balijama, meni je to do danas neshvatljivo i nikad neću prihvatit teze o rimskim ugovorima, to je čisti izgovor za idiotizam naših ljudi, a ja za idiotizam nikoga nikad nisam tražio opravdanje, ustaštvo je svoje korijene moralo vezat uz sile osovine jer one su bile jedina snaga koja je mogla skršit Kraljevinu Jugoslaviju, jedina politička opcija u europi koja je imala interes tada uništit Kraljevinu su bile sile osovoine, neće valjda kraljevinu uništavat oni koji su je stvorili "sile antante" ? dakle, koji su izbor pavelić i ustaše imale, nego se povezat s fašistima i nacistima a zbog cilja rušenja srpske diktature karađorđevića u prvoj jugoslaviji, ni ta banovina hrvatska je bila jedno riješenje koje nas nije vodilo nigdje, a ono zašto danas svi seru po ustašama i nacistima je samo činjenica da su izgubili rat, da nisu danas bi se drugačija priča pričala. a isto tako, kada vidim ove komunističke imbecile koji se na svakom koraku oglašavaju, onda mi je jasno u kakvoj laži mi danas živimo i tko nas uči povijest i kulturnom nauku, dakle likovi koji ni ne skrivaju svoje abolicijske stavove prema titi i komunizmu i jugoslavenstvu, odnosno velikosrpstvu meni seru o tome da nemam pravo gledat na ustaštvo i ndh odnosno nacizam pozitivnim očima, ma koga boli kurac šta ti idioti misle o bilo čemu? pa mene ne zanima šta ta govna misle, meni je dovoljno vidjet da u jednoj istri i dan dansa nose titinu štafetu, ne zanimaju me ti paraziti koji se kunu u nekakvu anti diskriminaciju, dok javno bez iti malo uvijanja glorfiriciraju jedan zločinački režim, a onda će meni branit da ja simpatizram jedan drugi, ma ko vas jebe simpatizirat ću ako ništa drugo da njima vadim mast. ako ništa drugo da frljiću i srbima ne dam da mirno spavaju, eto to je smisao ustašovanja na stadionu, nije smisao provocirat a da provokacija nema efekta, smisao je provocirat a da ona boli i da pogađa tamo gdje treba pogodit, u sridu.

a ja sam u tom vrlo uspješan, koliko god mi neki osporavali moju genijalnost. je da su đoni i uroš pobjegli glavom bez obzira, kao i ostali srbi, ali šta da im ja radim ako ne mogu muški podnest udarce ispod pojasa, neka se manu verbalne i bilo kakve druge tuče.

nisu nama problem Srbi, nama su problem hrvatski jugoslavenski nacionalisti titoisti i komunisti, ti smradovi će i za sto godina biti protiv hrvatske države jednako ko i ti Srbi, i oni su nama daleko veći problem od Šešelja, Šešelj je daleko veći problem srbije nego hrvatske. hrvatski problem su jugoslavenski imbecili koji i danas ne skrivaju svoje namjere da ponovo nas ko narod i državu povežu s tim i takvim šešeljima miloševićima itd, zbog toga sam milion puta reko da su fašisti pobjedili ta govna predvođena titom bi bila eliminirana na isti način kao ustaše, i problem zvan jugoslavija i srboslavija šešelj i ostali četnički majmuni bi bio trajno eliminiran. ali eto pametni hrvati su zbog petine teritorija otišli na stranu tita, i njemu izgradili krvavu jugoslaviju koja se natjecala u ubijanju našeg naroda ravnopravno s četnicima u cijelom 20 stoljeću, i zato nemojte četnike brkat s partizanskim imbecilima, nikad neću na četnike po štetnosti gledat kao na partizane, partizani su naše gore list i oni su naš problem četnici nisu, četnike ćemo našamarat svaki put kad krenu preko naše granice, a ove idiote ne možeš našamarat jer mudro manipuliraju našom javnosti i uporno siju onaj čuveni titin "kamen smutnje" on je našao srat o kamenu smutnje, đubre koje je primjer tog kamena smutnje bio i osta ne samo u 20 stoljeću već i 21 i 22 stoljeću, svi njegovi sljedbenici i idolopoklonici će biti za nastavak njegovog kretenizma, dakle hrvatksi problem broj jedan su jugoslavneski imbecili iz istre djelova dalmacije zagorja zagreba i da ne nabrajam dalje, koji uporno rade na tome da opet regiju i jugoslaviju ožive, pa makar i na toj simboličnoj razini zvanoj estrada, ja ne znam jel vi ne vidite koliko samo cajki pevuši po zagrebu, koliko se radi na tom imbecilnom povezivanju, a koliko mi i oni imamo sličnosti ko narodi najbolji su primjer te cajke. taj seljančizam teško može šta nadmašit, a to je danas dobrom djelu hrvata i hrvatica šik, nemoj bre da talasaš pa da ne slušaš kako su ceca i lepa brena pevušile u najboljim danima.

dakle jugoslavenstvo je bilo i ostalo rak rana hrvatskog naroda u 20 i 21 stoljeću, zato svi vi koji nešto serete o hitleru i fašizmu konačno shvatite da navedeni nisu ni petinu zla napravili nama i našoj državi ko navedeni imbecili, koji su i dalje ozbiljna prijetnja za naš narod i državu. a kome može biti prijetnja fašizam i hitler, kojeg nema od 1945? e zato drugovima treba vadit mast s ajmo ustaše, pjevanjem o maksovim mesarima i slično, jebe se meni jel moralno, jel moralno danas nosit titi štafete? jel moralno pizda im materina jugoslavenska, jel moralno izjednačavat krivnju srbije i hrvatske za rat, krivnju tuđmana s miloševićem za raspad jugoslavije? jel moralno partizane uspoređivat s braniteljima, jel moralno orat grobove ustašama i domobranima, jebe mi se šta ta stoka koju bi osobno gurao u plinske komore i peći misli o bilo čemu. a ponajmanje o politici hitleru i fašizmu, i to jasno dajem do znanjam svakom moralističkom isprdku koji mi nešto počne moralizirat na tu temu.

sagitarius
26-01-2015, 15:57
Ma ja, moj Northe, ali ovo što im Kolinda radi je fakat vrh...
Čuj Šešelja im dirnuti...:D
To se gače tresu mnogim i po Hrvatskoj...:D

NorthStand
26-01-2015, 22:52
pa tresu se, lijepo sam rekao kome i zašto, "ČUVAJTE MI JUGOSLAVIJU".

http://globus.jutarnji.hr/incoming/2012/04/13/aleksandar.jpg/ALTERNATES/w620/aleksandar.jpg

njima Srbi, nikad neće biti fašisti već antifašisti, njima Srbi će uvijek biti "braća", njima Srbi nikad neće biti neprijatelji kako su im neprijatelji germani i romani, jer oni su jelte "Slaveni" preciznije JUGOSLOVENI. dakle, to su imbecili koji se pale na taj nekakav slavenizam, kao da mi ne znamo da smo slaveni i kao da ne znamo da su nam upravo ti i takvi slaveni odnosno susjedni narod slaveni pogotovo Srbi napravili više zla i nesreće od svih romana germana zajedno. ako pričamo o 20 stoljeću.

tako da, ali bez brige za njih to ne postoji, oni samo brišu iz memorije ono što im kvari tu idiličnu sliku "jugoslovenstva" odnosno "bratstva jedinstva", a onda dođe Uroš koji bi bacao cveće po tenkovima ovdje i kitario Kitarovićku pa shvatiš da od tog i takvog bratimljenja kruha nema, niti ga je ikada i bilo za nas hrvate.

no ponavljam teško je to objasnit denisu kuljišu i sličnim imbecilima, koji i danas nariču titi i jugoslaviji.

farcry
15-02-2015, 15:26
Tvoje ime nosimo na zastavama.
Zivis u vecnom ponosu u nama.
Tvoj sveti krst poneli smo snama.
I nikada te nece pokriti tama.

Jos si uz nas sveta majko koju muce.
Svi su tvoji ognji u maceva sevu.
Jer jos iznad nas,dok tvoje reke hucu
vetri u nasoj osveti i gnevu.

U bolu i slavi da budemo prvi,bore se orao i zmija.
Jer mi smo deca tvoje krvi - Ave Srbija!

Srecan ti dan drzavnosti!

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10978515_857589960949285_7621972998438146899_n.jpg ?oh=a67b208d19fb1cc2892692bdc64edcda&oe=554DA31F&__gda__=1431933078_e0073a9c8f9606d25f71a7d74efcaa8 d

http://www.youtube.com/watch?v=g6LIPjXPcV8

kiša
16-02-2015, 11:49
Tvoje ime nosimo na zastavama.
Zivis u vecnom ponosu u nama.
Tvoj sveti krst poneli smo snama.
I nikada te nece pokriti tama.

Jos si uz nas sveta majko koju muce.
Svi su tvoji ognji u maceva sevu.
Jer jos iznad nas,dok tvoje reke hucu
vetri u nasoj osveti i gnevu.

U bolu i slavi da budemo prvi,bore se orao i zmija.
Jer mi smo deca tvoje krvi - Ave Srbija!

Srecan ti dan drzavnosti!

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10978515_857589960949285_7621972998438146899_n.jpg ?oh=a67b208d19fb1cc2892692bdc64edcda&oe=554DA31F&__gda__=1431933078_e0073a9c8f9606d25f71a7d74efcaa8 d

http://www.youtube.com/watch?v=g6LIPjXPcV8
a što vam je baš ovaj slava a ne neki recimo drugi ?

Grunf
20-02-2015, 22:10
Evo onaj Ugljanin kaze da je Srbija sovinisticka drzava te da ce napraviti sve da je demokratiziraju.

Osilili se Bosnjaci tj. barem njihovi politicari.

Justice
23-02-2015, 18:03
Evo onaj Ugljanin kaze da je Srbija sovinisticka drzava te da ce napraviti sve da je demokratiziraju.

Osilili se Bosnjaci tj. barem njihovi politicari.

A kad trazi novac od drzave,onda prica o Srbiji u suprelativima.
Kako da se ne osile,kad imaju takve instrukcije,a kako ovi u Beogradu da se ne enaguze,kad i oni po instrukcijama moraju da skinu gace.Isto je i kod vas,samo ne vise na nacinalnom pitanju,a; generalno Balkan ti je harc core porn version!

Skywalker
23-02-2015, 21:36
Sto da ne traze...kad ce,ako ne sad,dok je Vucic na vlasti ?

Naguzili smo se svima,pa sto ne i njima...Setite se susreta sa Albanskim Premijerom.

Nasa sadasnja Vlada je "najizdajnickija" ikada...Sve za sto su SNSovci optuzivali Tadica,Dinkica,Djilasa...uradili su 10 puta gore od njih.
Nesto jer su totalni debili i misle da tako mora,nesto zarad lopovluka(BusPlus npr)..a dosta toga i po nalogu EU.

I sad bih mogao da pisem do sutra ovde sta su sve to obecali,pa sjebali...koga su shatro hapsili,pa pustili na slobodu,a taj ih je placao pre...Kosovo su predali,plate i penzije smanjili,skolstvo upropastili,komunalnu policiju ovlastili da privode gradjane zbog sverca u prevozu,i usput doneli odluku da se to vidi kao prekrsaj u Sudu,pa da ne mozes da registrujes auto ili da izvadis bilo koji dokument...klasican teror nad osiromasenim gradjanima.

Poslednja sramota u nizu :
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:532626-Vlada-Srbije-angazovala-firmu-bivseg-britanskog-premijera

Toni Bler da se setka po Vladi Srbije...Jedan zlocinac,koji je direktno kumovao i odlucivao o bombardovanju Srbije...danas da deli savete u Vladi Srbije ?! Koliko god taj Toni Bler bio uticajan u svetu pri donosenju odluka,i koliko god nam vise koristio uz nas,nego protiv nas...ja ipak mislim da je ovo uvreda za ceo srpski narod.

Davno sam ovde pisao...Vucic je doveden da zavrsi poslove EU sto je brze moguce...od zakona do priznavanja Kosova,daljih privatizacija javnih preduzeca...itd...Kad sve to obavi,vise im nece trebati,i bacice ga kao poslednju krpu...a tad ce biti kasno...Tad ce narod shvatiti da je on bio jedan obican klovn!

caporegime
23-02-2015, 21:45
uh kojim su ga uvredama častili na rts-u u vrijeme nato intervencije.
clinton je bio bednik a blair je bio bednikov (pa nekakav) potrčko

caporegime
23-02-2015, 21:46
klonirani bednikov potrčko, tako je

Skywalker
23-02-2015, 22:32
Knjiga koju je Seselj pisao,a Vucic bio recenzent.
"Engleski pederski isprdak"

http://www.atvbl.com/wp-content/uploads/2014/06/vu%C4%8Di%C4%87-bler.jpg

Grunf
23-02-2015, 22:35
:rofl

I sad je bednik savjetnik vlade? :rofl

Grunf
23-02-2015, 22:35
Knjiga koju je Seselj pisao,a Vucic bio recenzent.
"Engleski pederski isprdak"

http://www.atvbl.com/wp-content/uploads/2014/06/vu%C4%8Di%C4%87-bler.jpg

:smijeh :smijeh

Grunf
23-02-2015, 22:37
Jaoo, valjam se. :rofl

Inkvizitor
23-02-2015, 22:50
Nemamo se mi šta smijat Srbima. Nama su silovatelji u ratu policajci i dožupani. Nama je Stanimirović bio u saboru i ne samo on. Navodno je sadašnji zastupnik SDSSa u saboru ravnao Osijek u ratu.

Inače Šešelj je dao po Srbiji masu intervjua lokalnim tv postajama. i kod onog Marića je bio.

Grunf
23-02-2015, 22:53
Ma ovo je stvarno za odvaliti od smijeha. Naziv knjige, recenzent, savjetnik. :D

Inkvizitor
23-02-2015, 23:02
Malo nebuloza ćosavog vojvode..

http://www.youtube.com/watch?v=5A3KBjUpauw

farcry
24-02-2015, 00:55
nisam znao gde da napisem pa cu ovde, ne znam da li se to samo meni desava kada kliknem na danasnje poruke stalno prikazuje eternal eror??

Grunf
24-02-2015, 16:04
Ekipe HRHB-a su na terenu i otklanjaju problem.

Skywalker
03-03-2015, 21:00
ODGOVOR NJEMU
Budućnost je previše neizvesna zbog tebe i tvojih kolega "političara". Vi ste ti koji ste rasturili, opljačkali, na rub propasti doveli našu zemlju i u pojam ubili sve njene građane.
Ti si taj koji je u svim tim fazama aktivno učestvovao i dalje učestvuješ. Tvoji tekstovi su vrhunac bezobrazluka i pokazuju kakvi ste svi vi političari ustvari diletanti.
Rad bez jasnih i opšteprihvaćenih ciljeva, detaljnog plana i i odlične pripreme je jalov posao. Vi političari nikako to da shvatite. Vaši ciljevi su diametralno suprotni onome što nas ‪#‎99posto‬ želi. Mi ne živimo da bi plaćali račune i slušali naređenja, a ti baš to želiš. Mi ne živimo da bi radili već radimo da bi živeli, a ti to nikako da shvatiš. Zato i nemaš podršku, niti ćeš je ikada imati. Ni ti, ni ostali koji misle da ova zemlja i mi treba da budemo "POD ovom ili onom vladom".
Nemaš podršku, niti ćeš je ikada imati, jer nisi uradio ništa od onog što si obećao, od hapšenja svih onih koji su rukovodili pljačkama sa pozicija na kojoj se sada nalazite ti i tvoji drugari do vraćanja opljačkanog i pokradenog. BusPlus pljačku ne treba specijalno ni da pominjemo, jer je to kap u moru i odraz tvoje "politike". Oni koji su glasali za tebe, a glasalo je manje od 1/4, su to očekivali. Izgubio si i njihovo poverenje.
Ono što si ti prevideo je to da si ti ovde zbog nas, a ne mi zbog tebe. Ti si tu da zadovoljiš sve naše potrebe i za to si debelo plaćen. I ti i tvoje kolege. Problem je što vi vodite računa o tome da zadovoljite domaću i međunarodnu "elitu". Vama je važno šta misle oni iza MMF-a, Svetske banke, EU, USA, a ne šta mislimo mi građani.
Demokratija nije kada ti tebi i tvojim pajtašima daš "diskreciono pravo" da kroz "direktnu pogodbu" otimate ("privatizujete") našu zemlju, strateški važna javna preduzeća i prirodne resurse, da oslobađate nekog plaćanja poreza i dodeljujete im poslove, da samovoljno potpisujete "međunarodne" ugovore i da iste držite u tajnosti.
Demokratija u prevodu znači vladavina naroda, a ne vladavina Aleksandra, Borisa, Dragana, Vojislava, Slobodana ili nekog petog. Ti i tvoji pajtaši ste samo administratori koji treba da sprovode narodnu volju, a narodna volja se najbolje pokazuje kroz referendume kojima obavezno predhode široke i necenzurisane javne diskusije.
Sav tvoj rad se zasniva na promociji jedne propale neoliberalne ideologije, ideologije privatizacije, koja se zasniva na "nevidljivoj ruci koja se pojavljuje i rešava sve". Tebi i tvojim predhodnicima "vanzemljaci" (NN lica sa računima u poreskim rajevima) su glavni partneri.
Ništa ti pametno i dobro ne znaš da uradiš. Ne znaš čak ni da prepišeš. Topla voda je izmišljena odavno. Živimo u drugoj deceniji 21 veka. Doba zelene ekonomije, obnovljivih energija i tehnologije.
Samoodrživost, participacija, decentralizacija, potpuna javnost u radu javnih institucija i preduzeća su samo neki od preduslova koji moraju biti ispunjeni da ne bi bilo neizvesnosti Aleksandre.
A ti i tvoja ekipa ne ispunjavate ni jedan od tih preduslova.

c/p 99% Org.

A pre toga je Vucic pisao za Blic:

Aleksandar Vučić piše za "Blic": Moj odgovor Njima
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/538870/Aleksandar-Vucic-pise-za-Blic-Moj-odgovor-Njima
Neki put pomislim kako problem Srbije nisu ni njena prošlost, niti njena sadašnjost – problem je, čini mi se, svako odsustvo želje da se ode u budućnost.

farcry
04-03-2015, 15:36
Intervju srpskom portalu srbin.info predsednika omladine Hrvatske ciste stranke prava Frana Cirka.
U jednom delu intrevjua Frano kaze da podrzava nezavisnost Kosova jer su Albanci natalitetom osvojili Kosovo.
Zar onda takvo isto glediste ne stoji za Srbe u Krajini koji su bili vecina u tim delovima Hrvatske, ili su u pitanju dvostruki standardi.
Intervju je na cirilici pa ko zna neka procita a ko ne zna neka koristi gugl translejtor :D

http://srbin.info/2015/03/04/frano-cirko-podrzavam-nezavisnost-kosova/

Inkvizitor
04-03-2015, 15:46
mali je dao genijalne odgovore ko da ima 50 godina.

Dok s druge strane njegovi pandani sa npr srpske desnice..kakve bi to izjave bile...

najbolji su ovi komentari poslije teksta sve govore..

caporegime
04-03-2015, 18:20
mali je dao genijalne odgovore ko da ima 50 godina.

Dok s druge strane njegovi pandani sa npr srpske desnice..kakve bi to izjave bile...

najbolji su ovi komentari poslije teksta sve govore..

"наводног покоља стотине тисућа Срба" ,па само из моје породице( не фамилије) са очеве стране је убијено шесторо (моја прабаба и петоро њене деце.Она је са ћерком жива убачена у пећ у Јасеновцу,најмлађе дете од 3 године је умрло на путу до Јасеновца а остали су заклани а остали чланови фамилије су завршавали и у Аушвицу)

:bravo:rofl

"ustaše" sve pobili ali glavno da ovaj zna sve detalje. ko da ih je pratila kamera koja ostavlja dojam autentičnosti u bear grilsovim emisijama

podjeća me na jedan izvještaj iz rata gdje srpska tv intervjuira nekog sprskog borca u bolnici gdje leži ranjeni hrvat.
srbin govori kako mu je spreman oprostiti i kako mu neće učiniti ništa nažao, i pri tome govori kako ga je ovaj (hrvat) dok je on (srbin) kao bio zarobljenik hrvata-klao?!?!?

- on je mene klao a ja njemu ništa neću...
(pa kako ga je to klao a ovaj živ živcat na slobodi???:silud:silud)

najljepše je od svega što su ovi srbi stvarno uvjereni u to što govore.
autosugestija koju pokazuju nezabilježena je kod drugih

caporegime
04-03-2015, 18:24
Intervju srpskom portalu srbin.info predsednika omladine Hrvatske ciste stranke prava Frana Cirka.
U jednom delu intrevjua Frano kaze da podrzava nezavisnost Kosova jer su Albanci natalitetom osvojili Kosovo.
Zar onda takvo isto glediste ne stoji za Srbe u Krajini koji su bili vecina u tim delovima Hrvatske, ili su u pitanju dvostruki standardi.
Intervju je na cirilici pa ko zna neka procita a ko ne zna neka koristi gugl translejtor

možda bi se i moglo raspravljati o kriterijima ali kako je opći srpski stav, viđen toliko puta i ovdje na forumu, da se koriste dvostruka mjerila ne vidim razloge da se uopće očituje oko toga.
kao npr. uroševe maksime: krajina i bih su srpske jer tu žive srbi ali kosovo i sandžak nisu albanski ni muslimanski jer je to srpska zemlja

farcry
04-03-2015, 21:01
možda bi se i moglo raspravljati o kriterijima ali kako je opći srpski stav, viđen toliko puta i ovdje na forumu, da se koriste dvostruka mjerila ne vidim razloge da se uopće očituje oko toga.
kao npr. uroševe maksime: krajina i bih su srpske jer tu žive srbi ali kosovo i sandžak nisu albanski ni muslimanski jer je to srpska zemlja

Naravno slazem se svako ce da naginje za svoju stranu, ali zar nije iskrenije reci ja priznajem nezavisnost Kosova zato sto na Srbe gledam kao na nase neprijatelje a Albance kao prijatelje nego da truca o natalitetu.

Inkvizitor
04-03-2015, 21:06
Naravno slazem se svako ce da naginje za svoju stranu, ali zar nije iskrenije reci ja priznajem nezavisnost Kosova zato sto na Srbe gledam kao na nase neprijatelje a Albance kao prijatelje nego da truca o natalitetu.

Mislim da usporedba nije najbolja jer su Albanci to dobili natalitetom a Srbi iz krajine baš i ne..

Dapače to je bio pasivni kraj iz kojeg su se iseljavali Srbi ali i Hrvati i osim u jednoj dvije majušne općine nigdje Srbi nisu imalki takvu prevlast u u broju.

Srb i Donji lapac, eventualno još Gračac, to su sela faktički , Knin već manji postotak ali što je to..niti 100 tisuća ljudi..

Skywalker
05-03-2015, 13:00
Mislim da usporedba nije najbolja jer su Albanci to dobili natalitetom a Srbi iz krajine baš i ne..

Pa onda treba uvesti to pravilo u medjunarodno pravo..."ako se neka teritorija osvoji natalitetom u odredjenom vremenskom periodu onda automatski prelazi u svojinu tog naroda koji je isti taj natalitet i postigao" .

Jasno ti je koliko ovo bezveze zvuci ? E tako vi opravdavate nezavisnost Kosova...i to je na neki nacin ok...Ali neka se donese univerzalno pravo jednako za sve...ako odredjeni narod hoce da ostane u toj i toj drzavi i da je minimalno postuje,neka ostane...ako nece,neka izadje na referendum,pa nek glasa sta hoce,i nek se pripoji Marsu ako zeli...Ali onda da to vazi za sve...To je onda prava demokratija,i vladavina naroda.
Ovako previse bode oci...Hrvatima je odobrena Oluja...Ukrajincima takodje akcija na istoku...ali kada Srbija krene dole na Kosovu da brani poredak,onda je to agresija na neduzne ljude...Cak i taj Krim je sigurno 90% ruski zivalj,i pored odrzanog referenduma je cela Evropa pricala da je to aneksija.

interceptor
12-03-2015, 16:05
Članak izgleda pomalo tendenciozan pa me baš zanima šta komšije imaju za reći.

SRBIJA SE OPASNO SPREMA: Opet ‘đavoljski’ bal masonerije! Srbija kao predvorje masonsko-sotonskih vladara svijeta!?

Jesu li srpski masoni cijeli narod posvetili Sotoni, i koji je njihov plan? U lipnju prošle godine Beograd je bio okupljalište europske masonerije iako Srbija nije članica Europske unije. Također, nakon toga u Beogradu se sletila i svjetska vrhuška koja se okuplja pod nazivom Trtilateralna komisija, osnovana od jednog od najjačih masona/depopulista i genski dijaboličnog Davida Rockefellera čime se Srbija pokazala “velikom” u očima sotonističke masonerije koja vlada svijetom.

http://croative.net/?p=28607

farcry
12-03-2015, 18:15

SRBIJA SE OPASNO SPREMA: Opet ‘đavoljski’ bal masonerije! Srbija kao predvorje masonsko-sotonskih vladara svijeta!?

Jesu li srpski masoni cijeli narod posvetili Sotoni, i koji je njihov plan? U lipnju prošle godine Beograd je bio okupljalište europske masonerije iako Srbija nije članica Europske unije. Također, nakon toga u Beogradu se sletila i svjetska vrhuška koja se okuplja pod nazivom Trtilateralna komisija, osnovana od jednog od najjačih masona/depopulista i genski dijaboličnog Davida Rockefellera čime se Srbija pokazala “velikom” u očima sotonističke masonerije koja vlada svijetom.

U Hrvatskoj postoji misljenje izvesne vecine da su Britanci veliki saveznici Srba.
A prava istina je da su Britanci toliki saveznici Srba, Srbija bi posle 1 sv. rata postala velika a tu ideju su najvise oni kocili.
U novijoj istoriji se pamti saveznicko bombardovanje Beograda od strane Britanaca, bombardovanje SRJ koje su gurali najvise Britanci.
Ostavljanje Draze Mihajlovica na cedilu i dovodjenje krvoloka Josipa Broza Tita.
Britanci su vekovni neprjatelji Srba i Rusa i tako ce zauvek ostati.
Danas britanska obavestajna sluzba je veoma jaka u Srbiji, direktno Vucic je vrbovan od strane njih sto je dovelo do nagle promene svesti kod doticnog.
Masonerija kao organizacija je veliki neprijatelj srpske nacionalne drzave, usudjujem se da napisem da je direktno odgovorna za atentat u Sarajevu.
Taj atentat je Srbiju kostao 50% muskog reproduktivnog stanovnistva, za radi tudjih interesa Srbija je gurnuta u rat da bi na kraju dobila veliko nista u vidu Jugoslavije.
Glavni adut velikog rata je bio unistavanja svih monarhistickih carevina u Evropi, pocelo je sa Austrougaskom da bi se na kraju zavrsilo sa Ruskom monarhijom, iza cijeg pada stoje britanski masoni...

Justice
12-03-2015, 19:01

Na zalost,tekst je donekle istinit mada ima obilje gluposti.
Nije tajna da je ovo proEvropsa vlada i da su u Srpskoj vladi sve masoni.Olos,koji nema nikavu svetinju.Pa sta mislis ko je postavio Bratislava Gasica za ministra odbrane,a za coveka se sumnja da ima zavrsenu osnovnu skolu,il ko je postavio novu marionetu Tomu Nikolica koja nema pojma sta znaci izraz"drustvene mreze"?Pa ako pogledamo nase vlade,videcemo da se svojski trude da kopiraju Ameriku u svemu,sto je dokaaz latennog kolonijastva.Za vreme Demokratskih promena upravo su likovi masona osvanuli na Srpskom Dinaru Djordje Vajfert-poznati Srpski mason(Nemackog porekla)
http://www.nbs.rs/export/pics/likovi_na_novcanicama/DJV.jpg
Vuk Stefanovic Karadzic -takodjer mason,il ga masoni svojataju-novcanicu od 10 dinara.
http://www.nbs.rs/export/pics/likovi_na_novcanicama/VK.jpg
Stevan Mokranjac-takodjer mason
http://www.nbs.rs/export/pics/likovi_na_novcanicama/SSM.jpg
Nikola Tesla-mason(poznato je za njega da retko kad skidao bele rukavice-simbol slobodnih zidara,slicno kao Broz)
http://www.nbs.rs/export/pics/likovi_na_novcanicama/NT.jpg
Milutin Milankovic-poznati Srpski naucnik,akademik,takoder mason
http://www.nbs.rs/export/pics/likovi_na_novcanicama/MM2.jpg
Slobodan Jovanovic-istoricar,knjizevnik i politicar
http://www.nbs.rs/export/pics/likovi_na_novcanicama/SJ.jpg

izbrisane luđačke nebuloze

Inkvizitor
12-03-2015, 19:05
Znači došao si nakon par dana prikrivanja na stare teze i na ovom forumu nazivaš katoličku crkvu sotonističkom.

To može tvrditi samo potpuni poremećeni luđak...

zato ćaos

NorthStand
12-03-2015, 19:45
Pa onda treba uvesti to pravilo u medjunarodno pravo..."ako se neka teritorija osvoji natalitetom u odredjenom vremenskom periodu onda automatski prelazi u svojinu tog naroda koji je isti taj natalitet i postigao" .

Jasno ti je koliko ovo bezveze zvuci ? E tako vi opravdavate nezavisnost Kosova...i to je na neki nacin ok...Ali neka se donese univerzalno pravo jednako za sve...ako odredjeni narod hoce da ostane u toj i toj drzavi i da je minimalno postuje,neka ostane...ako nece,neka izadje na referendum,pa nek glasa sta hoce,i nek se pripoji Marsu ako zeli...Ali onda da to vazi za sve...To je onda prava demokratija,i vladavina naroda.
Ovako previse bode oci...Hrvatima je odobrena Oluja...Ukrajincima takodje akcija na istoku...ali kada Srbija krene dole na Kosovu da brani poredak,onda je to agresija na neduzne ljude...Cak i taj Krim je sigurno 90% ruski zivalj,i pored odrzanog referenduma je cela Evropa pricala da je to aneksija.

da, ali vi ste izvršili agresiju na Kosovo(kao i Hrvati na "RSK", uspješnu. :rofl), a ukrajinci nisu na Krim. i još jedna bitna stvar, Krim je aneksiran u "majčicu" Rusiju, a Kosovo je nezavisna država van Albanije. po meni nema to niti malo sličnosti, još kad se uzme u obzir da vi isto radite svim svojim susjedima, pogotovo muslimanima i hrvatima. onda nemamo šta pričat, Dodik svaka dva mjeseca priča o nezavisnosti RS, to naravno ne primjećujete. i to je pričao i prije nezavisnosti Kosova, da ne bi bilo zabune. dakle za vas i ruse, važe jedna pravila, za sve ostale druga. osobno mi se zato gadite, jer ste krajnje napuhani i ne principjelni u politici, a to mrzim kod ljudi. jebe mi se za amerikance i engleze francuze itd, osobno mogu reći da su mi Rusi ko narod bliži i simpatičniji od njih, ali u ovom konkretnom slučaju ne pada mi na pamet podržat ih, jer vuku krajnje nenormalne poteze na štetu jednog normalnog ukrajinskog naroda, koji je uz put rečeno jednako gadno propatio u svim ratovima u povijesti, a pogotovo onom 2 svijetskom, što od strane nacista što od strane komunista.

farcray@ britanci vas vole, ali u okviru Jugoslavije, Jugoslavija je masonski britanski projekt, oni su financirali supile trumbiće i ostale idiote ovdje u hrvatskoj da je realiziraju. a pošto su Hrvati uvjek vrvili političkim idiotima, nije ni čudo da su je uspjeli realizirat, i naravno mimo volje naroda. uglavnom, britanci vas podržavaju ali u okviru jugoslavije, žele da dominirate jugoslavijom a ne velikom srbijom. tu je ta mala, ali bitna razlika za vas, jer vas očito ne zadovoljava ništa osim "velike srbije".

Skywalker
12-03-2015, 20:02
Dodik svaka dva mjeseca priča o nezavisnosti RS, to naravno ne primjećujete. i to je pričao i prije nezavisnosti Kosova, da ne bi bilo zabune. dakle za vas i ruse, važe jedna pravila, za sve ostale druga.

To tako zvuci u teoriji,ali u praksi je skroz suprotno.Mi smo izduvali gde god smo probali...Sto zbog nase gluposti,sto zbog Zapada koji je gledao svoje interese na stetu nas...Evo vidimo sad u Ukrajini da se bombarduje Donjeck i na desetine sela,pa niko ne prica za Porosenka da je tiranin kao sto su pricali za Milosevica tokom sukoba na Kosovu...i da su Ukri nesposbni za bilo sta,pa ih i dalje pomazu,naoruzavaju i poducavaju...Ako to nisu dvostruka merila,ti mi objasni sta je to ?

Sto bi ti rekao,osobno mi je drago sto su Rusi naduvali Amere u Ukrajini i konacno im pokazali zube.Bilo je krajnje vreme.
Nikad me neces ubediti da je Zapad/NATO podjednako pravedan na svakom kriznom zaristu gde je reagovao.

Skywalker
14-03-2015, 16:56
Odlican tekst:
Zašto opozicija ne potresa Vučića
http://www.politika.rs/rubrike/kolumna-nedelje/Zasto-opozicija-ne-potresa-Vucica.lt.html

Ako Vučića smatraju čovekom koji najbolje uređuje medije – duboko greše. Premijer najbolje uređuje opoziciju. Mora da im pravi i sistematizaciju jer je neverovatno da vožd ostaje na skali popularnosti od 50 odsto podrške, ili čak i malo preko toga, a da pri tom sprovodi čitav sistem nepopularnih mera

Verovatno je Vučić želeo onu drugu polovinu Tonija, koja ga je pretvorila u savršenog tehnologa vladanja i upravljanja britanskim medijima i biračima. Drugi razlog Vučićeve samouverenosti, ukoliko, naravno, nije nameravao da se politički samoubije, a da to ne znamo, jer nije javio Želju Mitroviću, jeste taj, što je provalio šifru mentaliteta svojih političkih protivnika.

Ko je to, od Borisa, Đilasa, Čede, Čanka, Mađara i nezavisnih intelektualaca, ušao kod Vučića, a da nije posle toga izašao manje svoj, a više njegov? Taj osećaj, da uđeš kao „ja”, a izađeš sa osećajem da je Vučić postao tvoj osmi putnik koji iznutra razara tvoje političko biće

Vučić je, poput još jednog dugačkog balkanskog političara, Mila Đukanovića, učinio savršeni unutrašnjopolitički prevrat, reformisavši samoga sebe. Kao što je Milo preuzeo politički program Slavka Perovića koji je prvi objavio ideju samostalnosti Montenegra, a da pri tom junak Milo nije ni trepnuo, bacivši u more svoj istinski slobizam i jugoslovenstvo, tako je i Aca, pred živim i zdravim demokratama, preuzeo njihovu mantru o evrointegracijama, đinđićevskom reformizmu i svesti da je zagrobni život isuviše daleko, da bi na ovozemaljskom trpeo toliko poraza, na šta bi bio osuđen da je ostao večno sa Šešeljem.

Zato je zvao Tonija i zato ima 50 odsto. Jer je on najbolje shvatio politiku kao najuspeliji proizvod pop-kulture i globalnog spektakla. Otuda se bavimo Tonijem, kao zlim revolverašem koji je stigao u grad. Kad, ono, stiže račun za Infostan.

NorthStand
16-03-2015, 07:38
To tako zvuci u teoriji,ali u praksi je skroz suprotno.Mi smo izduvali gde god smo probali...Sto zbog nase gluposti,sto zbog Zapada koji je gledao svoje interese na stetu nas...Evo vidimo sad u Ukrajini da se bombarduje Donjeck i na desetine sela,pa niko ne prica za Porosenka da je tiranin kao sto su pricali za Milosevica tokom sukoba na Kosovu...i da su Ukri nesposbni za bilo sta,pa ih i dalje pomazu,naoruzavaju i poducavaju...Ako to nisu dvostruka merila,ti mi objasni sta je to ?

Sto bi ti rekao,osobno mi je drago sto su Rusi naduvali Amere u Ukrajini i konacno im pokazali zube.Bilo je krajnje vreme.
Nikad me neces ubediti da je Zapad/NATO podjednako pravedan na svakom kriznom zaristu gde je reagovao.

NATO nije pravedan, ali ne radi se o pravdi ovdje, već o moći. dok Hitler nije napao ključne točke geostrateške u europi ovih masonskih cionističkih komunističkih krugova, virili su mu svi iz šupka. čim dirneš u centre moći, kreće fajt. žestoki fajt. normalno, gospoda misle da su svi na svijetu idioti, i da ne znaju povijest zato jer su oni falsificirali valjda sve što su mogli o hitleru nacionalsocijalizmu 2 svijetskom ratu itd, srećom danas u vrijeme interneta lako se raskrinkaju sve njihove laži. a što se tiče Rusa, oni se bore za svoje interese duboko u teritoriju susjedne države, što nema veze s pameti, a onda će isti ti europejci i Rusi prozivat Hitlera na "dan pobjede" zbog "napada na Poljsku", koliko licemjerni mogu biti ti paraziti? Hitler je majke mi za tu govnjariju bio gospodin čovjek, barem su svi znali što radi i zašto, dok ovi pričaju jedno misle drugo i rade treće.

sve u svemu, svi su oni govna, dakle "krupna govna" se našla zajebavat s sudbinama miliona ljudi kao i obično, i naravno ne mare za posljedice jer na koncu uvijek će pobjednik optužit poraženog za sve. samo ima problem, što ovo nije 2 svijetski rat i dođe li do nekakvih velikih sukoba SAD-Rusija to će biti globalni rat, što lako može dovest do nuklarnih aktivnosti. hruščov je dostavljao nuklarne glave na kubu još 1960ih, na svašta je spremna ta KGB ekipa, a nisu ni Ameri ništa naivniji po tom pitanju, dakle igraju se s vatrom a onda će sastančit u normandiji za iskrcavanje, ovdje kod nas za "oslobođenje" države, hehe partizani oslobodili državu, majko isusova ko nas uči povijest. još smo dobri i ispali, kakva stoka nam puni glavu.

NorthStand
17-03-2015, 01:53
http://www.youtube.com/watch?v=J84EQBxbK3g#t=25

dupe i sise! :cheer

farcry
18-03-2015, 00:56
tzk. rijaliti sou gde se pojavljuje najgori soj ljudskog drustva, od deklarisanih prostitutki (ova na klipu) do ruralnih seljaka sa estradne scene..

farcry
22-03-2015, 15:55
Protest pokreta Dver protiv Vucicevog rezima:

http://www.youtube.com/watch?v=MkQ8Wl8n9xk

http://www.youtube.com/watch?v=n_dVZin001A

Skywalker
30-03-2015, 13:39
Tribunal naložio da se Šešelj vrati u Hag
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/546575/Tribunal-nalozio-da-se-Seselj-vrati-u-Hag

NorthStand
30-03-2015, 18:24
auuu, ostade Srbija bez jedinog i pravog "Vojvode". :D

interceptor
30-03-2015, 19:02
Ovakav modus vivendi je i kod nas nažalost, kako ga bez cenzure predstavi ovaj srpski seljak

http://www.youtube.com/watch?v=7KmpZSX61AE

Skywalker
01-04-2015, 15:34
Šešelj zapalio zastavu Hrvatske

http://www.b92.net/news/pics/2015/04/01/1618055735551bd3df0493a926374545_orig.JPG

http://www.b92.net/news/pics/2015/04/01/1442213173551bd3e1a22b5731363326_orig.JPG

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=01&nav_category=11&nav_id=975477

Inkvizitor
01-04-2015, 15:38
Ranije je to radio po Hrvatskoj sad samo to može raditi u Srbiji.

Nego koji to cirkus izvodi Hag s njim.

Jel mu porastao rejting kao što on tvrdi pa ga Vučić želi spakirati u Hag pa zamolio svoje europske prijatelje..

Jer čemu su ga puštali bez ikakvih uvjeta...kakav morbidni cirkus izvode s njim?

Koje je ruglo taj Hag..

xxxl
01-04-2015, 17:11
Pa nije Seselj zapalio zastavu nego ovaj u sivom sakou :kez

NorthStand
02-04-2015, 04:38
http://www.youtube.com/watch?v=8JfiieSYjrg

jedno je sigurno, nakon Tita više neće biti moguće uspostavit Jugoslaviju, zato HVALA TI DRUŽE TITO. :)

caporegime
02-04-2015, 18:34
ajmo još malo utvrđivati tko je "protjeran" a tko je bježao iz nekih svojih "taktičkih" razloga.

http://www.youtube.com/watch?v=wBPCZtiXci0

ovaj iskompleksirani pizdunčić je u gorem stanju nego uroš, pa nešto baljezga o tome kako je u beogradu donesena naredba o povlačenju

http://www.youtube.com/watch?v=wq6SbSEd7ww

NorthStand
02-04-2015, 18:46
http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/1568337/pustimo-seselja-gotovina-je-najveci-ratni-zlocinac-nakon-drugog-svjetskog-rata/

a vidi ovog pizdunčića. :D jesu se uzjebali, ko da je 1941 i "Ustaše" ponovo osnivaju NDH i provode "progrom" nad nejači, ali znaju da ne mogu ništa pa nervoza u njima bukti.

kao što i jugo šljamu u hrvatskoj kipti nervoza, jer znaju da je ovo beton, nakon krvavog raspada Jugoslavije samo nas opet krvavo mogu vratit nazad, s time da sad nema fašista i komunista zakuhaju kašu i dovedu do globalnih sukoba. zapad je sad i Hrvatska, sve do Ukrajine je zapad, a tamo počinje Rusija koja puca po šavovima ko Srbi i sije nervozu u silnoj panici da nakon raspada SSSR-a zapadni saveznici ne ispenetriraju moskvu. naravno, sve to će se njima odbit od glavu, ovaj Putin je stvarno idiot mislio sam da mari za svoj narod ali ovo što on radi odlazi u jednu krajnost koja više nema smisla, kao ni ovo srpsko potenciranje Oluje ko nekakvog genocida, ako je genocid oslobodit svoju zemlju i stvorit svoju državu, onda da genocidni smo i nastavit ćemo biti genocidni! :)

caporegime
02-04-2015, 18:51
Istog dana oko 17.00 časova, zapovednik je ponovo došao i ovog puta prozvao oko 110 ljudi. Naredio im je da formiraju red kod WC-a. Prozvan sam i ja. Jedan je policajac dobacio: "Treba ih sada sve na Dravi pobiti i neka plove do Beograda". Živeo sam u strahu da će da nas izvedu napolje i likvidiraju. Drugi policajci su dobacivali da nas vode na razmenu. Međutim, onda su nam rekli da nas puštaju kući. Dozvolili su mi da idem da tražim svoj sat, ali ga nisam našao. Potrpali su nas u dva autobusa i oko 21.00 čas su nas povezli prema Zagrebu. U Pakrac smo stigli oko 23.00 časa, a zatim su nas odvezli do naselja Gavrinica i isterali iz autobusa. Pustili su nas da idemo svako svojoj kući. Bila je ponoć, mrak, ništa se nije videlo. Nisam smeo sam da idem u Šeovicu nego sam prespavao u Japagi kod prijatelja. Sutradan sam se sa porodicom upisao za odlazak u konvoju"..

U istražni zatvor su me odveli 13. maja. Istražni sudija me ispitivao tri dana. Oslobodili su me 16. maja. Svi oslobođeni stali smo u 6 ili 7 autobusa i odvezli su nas u Pakrac. Rekli su nam da idemo svojim kućama. Kod kuće sam zatekao svoje. Svi su bili kod kuće.
Sedamnaestog maja išli smo se upisati za odlazak. Prvo smo morali u opštinu na razgovor. Dve hrvatske službenice su nas pitale zašto odlazimo, da li nas je neko maltretirao u zatvoru, zašto ostavljamo kuću i drugu imovinu. Tu smo dobili karticu (dozvolu) za konvoj.

Službenici hrvatske vlade su u jednoj kući organizirali dobijanje domovnica. Svi smo morali da odemo da se tamo prijavimo. Bio je ogroman red. Neki iz hrvatske vlasti, civili, obavljali su razgovor sa nama, po petnaestak minuta sa svakim. Mene su pitali šta imamo od imovine, da li imamo kuću, zašto smo bežali, koliko imamo zemlje, zašto hoćemo da odemo iz Hrvatske, zašto nećemo domovnicu. Govorili su da nam oni garantiraju bezbednost. Moj muž je već bio pušten na slobodu i našao nas je tako da smo zajedno bili na tom razgovoru. Evidentirali su nas i u UNHCR-u, 12. maja smo u konvoju otišli u Gradišku. Tamo su nas premestili u nove autobuse i odvezli u Laktaše. Tu smo bili do 19. maja. U Laktašima je organizovan konvoj za istočnu Slavoniju i rekli su nam da posle ko hoće može ići u Srbiju a ko hoće može na Kosovo. U istočnoj Slavoniji srpska policija nas je sprovela u Tenje, gde se nalazila linija razdvajanja. Tražili su da tu ostanemo. Nismo hteli".

ovo gore su svjedočanstva zarobljenih srpskih vojnika u "bljesku". kao što vidimo, bili su u zarobljeništvu najviše tjedan dana da bi bili puštani kućama. nitko ih nije tjerao niti progonio.
iz njihovih iskaza je vidljivo da su sami odlučili napustiti hrvatsku.
sve ovo možete naći na stranici http://www.krajinaforce.com/dokumenti/bljesak2.html

pa evo, gledajte i razmislite. čudno neko protjerivanje.
očito da gorčina batina koje su dobivene nadjačavaju realnost.

caporegime
02-04-2015, 18:56
titulu idiota dana ipak nosi jarčević i njegovo dubokoumno pojašnjenje zašto su se srpšski vojnici povukli iako ja još uvijek ne razumijem kako su "ustaše" uspjele doći do žena i djece. teleportirali se?
smijeh je već na 1:25

http://www.youtube.com/watch?v=74wyg-ultX8

NorthStand
02-04-2015, 19:27
stvarno su ovi jugoslaveni i velikosrbi totalno popizdili, u posljednjih 5 godina, šizofrenija u regijonu je došla do vrhunca. Ustaše se spominju barem jedanput dnevno, i onda mene napadaju da šta pričam o ustašama, pa kako neću pričat o ustašama kad mi svi govore da sam Ustaša ? :D

tko god nastupi ko Glavaš i jebe im majku jugočetničku, ispadne fašist, mislim ovo s Glavašem je također zanimljivo pratit cijela srbija se uzjebala hoće li zatvorit jednog humanog čovjeka koji je šetao s selotejp trakom i srbima i domaćim izdajnicima lijepio flaster na usta. :D

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/hr/e/ee/Red_Nikole_%C5%A0ubi%C4%87a_Zrinskog.jpg

kakva herojčina, da se mene pita ja bih sve takve nagradio redom nikole šubića zrinskog. :de

stvarno je sve otišlo u kurac, Srbi nisu uspjeli ostvarit Veliku Srbiju, a domaći petokolonaši komunistički paraziti i zadrigle partizančine su u muci morali gledat kako im kurimo nikad prežaljenu Jugoslaviju. SMRDOSLAVIJA ode u pm, e sad još samo treba da oni odapnu pa da konačno budemo slobodni i spašeni od njihovog kretenizma. :)

NorthStand
02-04-2015, 23:28
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/547634/NOVA-PROVOKACIJA-Seselj-Dolazim-u-Hrvatsku--naoruzan-i-na-tenku

http://www.youtube.com/watch?v=FtI1lDzZyB4

nema problema vojvodo, čekamo te. :D

AnteCa$h
06-04-2015, 01:49
Zasto srbici ne dodu? ;)Vec vise od 20 godinama slusam da ce doci na tenku u Hrvatskoj. Nasi decki u remetincu trebaju novu curu :)

NorthStand
09-04-2015, 02:14
pijani SvRBI su zauzeti pićem, nemaju vremena za komunikaciju. :rofl

http://www.youtube.com/watch?v=lF6XkrW6U_s

NorthStand
11-04-2015, 03:53
http://www.youtube.com/watch?v=a3bLNKjkNFs

farcry
11-04-2015, 22:11
Mene kada bi neko ovako izvizdao, ne da bi me bilo sramota da se pojavim ikada na bilo kakvom javnom skupu nego bih se pokrio usima i zavukao negde u cosak. A sta glumi iza ona engleska pudlica koja preti narodu, to govno zivi na Dedinju u Belom Dvoru na racun poreskih obveznika Srbije iako Srbija nije monarhija, to govno i fondacija njegove zene dinar nisu uplatili Srbima sa Kosova a glume dobrotvore. Sve goli sljam, izdajnik i lopov za svakog po jedan metak i zavrsena prica.

Inkvizitor
12-04-2015, 12:00
Svoj pravoslavnoj braći u Kristu koji danas slave blagdan Isusova uskrsnuća želim Sretan Uskrs-Hristos Voskrese.

moonlight
12-04-2015, 14:14
Svim pravoslavnim vjernicima Sretan Uskrs, Hristos Voskrese!

farcry
13-04-2015, 15:43
Upokojio se u Gospodu Hrvoje Magazinovic predratni clan jnp Zbora u 102. godini zivota:

http://www.novo-videlo.com/upokojio-se-u-gospodu-hrvoje-magazinovic/

Inkvizitor
13-04-2015, 15:50
Hrvoje :o

to ko vic neki..

Sekstant
14-04-2015, 11:51
Hrvoje je s Molata, Jugosloven, zboraš, četnik ...

Inkvizitor
14-04-2015, 11:58
Još da se prezivao Horvat da cirkus bude potpun..

NorthStand
14-04-2015, 19:29
haha kakvih debila sve ima u hrvata, nema nam u debilizmu ravnih, to samo mi ovakve možemo okotit. ko mesić račan fumić nobilo, to majka samo kod nas rađa.

umjesto što stalno ratuju protiv ustaša, zamolio bi dotične partizančine da sebe zabrane da sebe uklone i da po mogućnosti odsele odavdje i ostave ovaj narod konačno na miru nakon 45 godina njihovog terora i jednoumlja, mislim da tu đubrad treba xxxxx.

zašto se samo kod nas tolerira da se javno blati država od onih koji je nikad nisu htjeli, ne žele je ni danas, niti će je željet sutra, dakle računica je jasna tim beskičmenjacima treba stat na kičmu i oduzet im sva moguća prava i pogotovo privilegije. pa da vidiš kako će postat uzorni građani, koji će malo manje kakit po svom narodu i državi u kojoj žive, a ako im se ne sviđaju NDH i ustaše, uvijek mogu preselit u susjednu srbiju, pošto dotični jako obožavaju srbe i srbiju ne vidim gdje je problem ?

zašto meskan mora biti na našem državnom trošku, kad on sam priznaje da nema problema s srbima i još mu je žena srpkinja, pa nema boljeg mjesta za mesića i njemu slične parazite nego da presele u beograd. i tamo o njihovom trošku, šire jugonostalgiju.

Skywalker
14-04-2015, 21:45
malo sprdnjica na temu sve omrazhenijih komunalaca :

https://youtu.be/T4OnDVZdHhg

Grunf
14-04-2015, 22:26
Hrvoje je s Molata, Jugosloven, zboraš, četnik ...

S Molata? Tam su Talijani imali logor. Jedan zenski clan rodbine s bakine strane je tam bil. Dok su je sprovodili na brod za Molat isel je neki pop uz nju pa ju je pital: A zasto tebe cerce sprovode? A ja sam ti komunistica. A tebe pope? Pa nisam ti ni ja puno bolji. :rofl

Skywalker
15-04-2015, 12:49
Tači dolazi u Beograd
Prema sagovornicima beogradskog dnevnika, "EU lobira da se poseta dogodi, a vlada u Beogradu ove sedmice treba da donese odluku u vezi sa njegovim dolaskom".

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:543524-Mediji-Taci-dolazi-u-Beograd

realan
15-04-2015, 17:15
Upokojio se u Gospodu Hrvoje Magazinovic predratni clan jnp Zbora u 102. godini zivota:

http://www.novo-videlo.com/upokojio-se-u-gospodu-hrvoje-magazinovic/

Bog da mu dusu prosti, propatio je on mnogo. Ali moram isto tako priznati da mi neki njegovi stavovi nikad nece biti potpuno jasni.

EHO1983
15-04-2015, 20:24
Ako boga imate, hapsite samo ga hapsite da ga ne vidimo vise :)

http://zeri.info/uploads/images/2015/April/14/auto_auto_hashimm14290129321429031118.jpg

http://zeri.info/uploads/images/2015/April/14/auto_auto_hashim_thaqqqi14290129311429031217.jpg

NorthStand
15-04-2015, 20:39
Tači Heroj, a ne zločinac, pustiet tačija na miru, čovjek je junak gerilskog ratovanja, che gevara je mlohavi kurac za njega :D

NorthStand
16-04-2015, 01:51
eho zašto albanci ne vole tačija, može malo pojašanjenje, vidim da ga ne simpatizirate baš šta nije za ujedinjenje kosova s albanijom ili u čemu je točno problem iz vašeg ugla gledišta? :D meni se čini da vi nemate izdajnika ni približno ko mi, a i ako imate brzo ih riješite dužnosti, tako da ne znam šta vas panika hvata od tog tačija.

NorthStand
16-04-2015, 01:59
http://www.b92.net/putovanja/komentari.php?nav_id=981094

a sad nešto vezano uz temu, nevjerojatan je taj strah srba na spram dolaska na jadran, pa tko vas je ljepše ugošćavao od nas "ustaša" ? pa nije ovo rat, da vas svi gledaju poprijeko sigurno da ima i onih koji bi vas rado lišili života, ali pričamo o turizmu. pretvarate turizam u ratište, iako siguran sam da ovi komentarori ispod članka nikad nisu bili u hrvatskoj.

Onih godina sam redovno isao u Dalmaciju I Istru i tamo je definitivno najlepse primorje. Posle svih dogadjaja 90-tih, kada smo mi njih kobajagi napali a oni se kobajagi junacki odbranili, vise nemam ni zelje ni volje da idem tamo. Ko hoce da ide - samo napred, nemam nista protiv ali ja ne mogu da odem da se odmorim negde gde ne zele moje prisustvo. Radim preko cele godine I tih 15-tak dana treba da provedem opusteno I bez stresa a ne negde gde ce me popreko gledati ako kazem "bre" ili ako trazim hleba umesto kruha. Verujem da tamo ima ok ljudi, ali bojim se da vecina ne moze ocima da nas gleda.
(Zoran Simic, 15. april 2015 21:45)

šta bi ovom čovjeku, šta si se ustrtario miško ? dođi kod mene, ja ću te primit narezat ti pršuta, i napojit te ko čovjeka, iako sam "ustaša" pa da vidiš šta sve "ustaše" rade. nije da samo pucamo i bijemo. :D

Licemerno,nema šta,ne bi im otišao na njihovo primorje,nema tih para,pre bih se kupao u Mirijevskom potoku.
(Vladimir, 15. april 2015 20:44)

da ti znaš kako je naše more dobro, i čisto, ne bih nikad pomišljao na mirijevski potok. :D

letujem godinama u Istri, s obzirom da imam smestaj kod prijatelja, isplativo mi je. Ali za nase standarde su preskupi, ono sto oni uvaljuju za 50e dan u Grckoj je 20e. Plaze nemaju... Tako da je za nase Grcka najbolja, u Hrvatsku samo onaj ko ne mora da placa smestaj.
Sto se tice domacina, nista specijalno, nikad neprijatnost ali ljubaznost tek toliko da im ostavim svoj novac...
[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (dokona, 15. april 2015 21:26)

dakle, dobro je dok je džabe, e neće da može rođo. :D

moj savijet srbima je naravno isti, izbjegavajte dalmaciju ne zato jer će vam biti ružno, već zato jer su dalmatinci skinuli "lijepe kape partizanke". :rofl

i naravno Istra Rijeka Kvarner sjeverni jadran je pitomiji i mirniji za vas, s manje šanse za incident, ali nemojte se zavaravat da vas netko u Rijeci ili Puli ne može dočekat "oštro". nismo više SFRJ, i bio je rat u međuvremenu, tako da neki ljudi imaju debelog razloga biti "oštri" prema vama. većinu ljudi boli kurac za rat i ustaše i partizane, nisu svi ko ja u 1991, odnosno 1941. :D zato ohladite, a i ja koji sam turbo ustaša bi vas napojio i najeo bolje od ravnogorskog pokreta za kralja i otadžbinu, zato ne serite govna i dođite da vam plaćam runde, mogu i delije i grobari i njima sam spreman plaćat runde, samo ako nije "zvanična" utakmica u pitanju kad su pripreme za rat u punom jeku u tom slučaju ništa. :D

NorthStand
16-04-2015, 03:11
http://www.vecernji.hr/estrada/natasa-bekvalac-nastupa-u-zagrebu-1000506

nisu svi Srbi-Srpkinje strašljivi, gle čuda ima i onih koji se usude odmarat u hrvatskoj. :D

NorthStand
16-04-2015, 04:55
http://www.youtube.com/watch?v=uf6AQuq3o8s

jesu vam zablistale oči, dok ju gledate ? :D

Skywalker
16-04-2015, 09:46
Prvo,ona nije Beogradjanka(kupila je stan prosle godine)...Drugo,jos manje je slavna.
Trece,ti izdajes apartmane Northek ? :D

Grunf
16-04-2015, 09:59
Trebala joj je voditeljica reći nek pokrije to malo sramote. :D

sagitarius
16-04-2015, 14:43
Hajd vidjećemo je za dvadesetak godina...:D

NorthStand
16-04-2015, 17:09
Trebala joj je voditeljica reći nek pokrije to malo sramote. :D

ja sam zadovoljan viđenim, bio bih njezin veliki fan na toj farmi. :D

NorthStand
16-04-2015, 17:13
Prvo,ona nije Beogradjanka(kupila je stan prosle godine)...Drugo,jos manje je slavna.
Trece,ti izdajes apartmane Northek ? :D

ma ne mora biti beograđanka, i slavna, dovoljno je da se ovako malo pokaže. da nam zablistaju oči, i sve ok. :D

izdajem apartmana dva, imam kuću kraj paga, nju iznajmljujem preko agencije njemačke. nekad mi dođu i poljaci česi, jednom su mi došli čak i turci, a tobože njemačka agencija. :D

još malo, pa će sezona kupanja, hvala bogu da je ona zima prošla ali nisam ljubitelj velikih vrućina pa zato utjehu tražim u moru čim stignem kupam se. ja se već u sredinom i krajem petog kupam, svake godine odem dolje s bratom pripremit se za sezonu i onda se i bućnem. :D

EHO1983
16-04-2015, 19:31
eho zašto albanci ne vole tačija, može malo pojašanjenje, vidim da ga ne simpatizirate baš šta nije za ujedinjenje kosova s albanijom ili u čemu je točno problem iz vašeg ugla gledišta? :D meni se čini da vi nemate izdajnika ni približno ko mi, a i ako imate brzo ih riješite dužnosti, tako da ne znam šta vas panika hvata od tog tačija.

Thaci je ratni profiter, izdao spajanje s albanijom, nije dao referendum u ustav, korruptiran do kosti i zato zapad i srbija uradi snjima sta hoce.

Jedan covek sto otima hleb svog naroda on nema ni ideala ni nista, on je smrad od coveka, nije bio nas ideal da se borimo posle rata s korrupcijom, nismo ni mislili naa tu bolest, nisu ljudi ratovali za ideal novca, za prodavanje sve sto je iznad zemlje, i to najvise kupili ovi koji su odani Thacija i Kadri Veselija (presednika SHIKa Kosovska informativna sluzba).

Ovim srmadovima zelim sve najgore....a ideoloshki pa i za kradju moji protivnici su LDK - demokratski saves kosova ibrahima rugove, ovaj gandi glavonja ima samo jednu dobru, sto naroda odabrao po zapadu i ameriku, nista vise.

Skywalker
16-04-2015, 21:43
EHO,a sta mislite o onoj prici da je Tacijev deda bio pravoslavno pop ?
Mislim,on se dokazao za vasu stvar...nema tu price...ali jel bilo neke fame oko toga u vasim novinama i tako to ?

EHO1983
16-04-2015, 22:00
Jeste, predavao u Manastiru u DevicU oko Srbice...ma bezi covece, stvarno :D

Blefer
17-04-2015, 09:20
ma kakav pop to je smicalica raznih službi
Zmija je uvek bio dupli igrač koji je izgleda odradio svoje pa će morati malo da ga uklone, to što on radi građanima Kosova ne bi poželeo nikom ...

EHO je vetvendosja!
Poštujem!

sagitarius
17-04-2015, 15:16
Interesira me koji je najpopularniji političar trenutno na Kosovu, kojeg narod baš ono voli i poštuje?

EHO1983
17-04-2015, 19:06
Po glasu Thaci, po tvrdoglavu Kurti...al njega plase se svi, a naj posteni sto bas ga vole ljudi bez ideologije sada je gradacelnik Prishtine iz partije Kurtia, Samoopredelenje, Shpend Ahmeti koji s Jeremicem bio u Harvard

EHO1983
17-04-2015, 19:36
Albin Kurti, u zatvor Srbije posle rata 99-te. Predvodio demonstracije 97te, a posle je bio savetnik Adem Demacija - govornik UCK usred Pristine u vreme rata do marta 99 kad je uhapsen

Potrosio prvi mandat u celu VV, i sada pustio mestu drogome, al jos je lider trece partije

https://www.youtube.com/watch?v=FoQCjWLYndo

farcry
17-04-2015, 21:11
Pa najace da ce Taci da trazi ujedinjenje sa Albanijom kada mu to Amerikanci ne daju, da mu daju trazio bi on ihaha.
Na balkanu ne postoji nezavistan politicar, onaj ko pokusa da bude to ili ga ocrne u medijima ili mu nameste da je silovao neku devojcicu a ako ne uspe ni to onda se krece sa saobracajkama u krajnjem slucaju metak.
Proslo je vreme suverenih nezavisnih drzava...

EHO1983
17-04-2015, 23:16
Kurti nije kriminalizovan, niti koruptiran, sem sto ima zenu norvezanku i kakav napad bio na to :D

Blefer
18-04-2015, 00:37
kurti je ok lik ali mu nikad nece dati vlast ni stranci a bogami ni drenicani i glodjani jer bi to znacilo da se pitaju skolovani i razumni na KOsovu
znam ga kad je vodio demonstracije i imao mnogo problema ali je gurao bez da bezi u sumu i puca sa ledja, postovao je svaki dogovor sa srpskim studentima i cak obecao da njegovi demontranti nece slomiti ni jedno staklo za vreme setnje i demontracija i tako je stvarno i bilo
nayalost takvi se ne pitaju nigde u bivskoj sfrj

EHO1983
18-04-2015, 01:46
Kurti je iz Vladimira pored Ulcinja, i tu vide kao "minus", sigurno seoski mentalitet. Kurti je levak, al nacionalista. On kaze da treba da se dogovorimo sa srbima u Kosovu a ne s Srbijom. On je najvisi kriticar neoliberalizaciju i protivi im se i zato ne vole u zapad, sem neke ambasade, mozda Britanija i Svedska. Ljudi kazu da je mnogo autoritativan, i za njih bolje je "liberalan" Thaci&Mustafa nego on i svakog dana ima puno propagande protiv njega, zato Shpend Ahmeti ima vise sanse koji je poreklom is Mitrovice a zivi u Prishtini i sin je glumaca narodnog pozorista. Uglavnom Samoopredelenje je u Prishtini, vise struka ljudi pa nacionalisti i ne mnogo seoski ljudi. Sa Kurtijem je i alfa&omega UCK, Rexhep Selimi koji nema neku mrvlju na ubijene srbe, i da ne bi bio on, Thaci&Co ujeli bi zivog Kurtija ma kolko bio on hrabar.

NorthStand
18-04-2015, 12:39
Thaci je ratni profiter, izdao spajanje s albanijom, nije dao referendum u ustav, korruptiran do kosti i zato zapad i srbija uradi snjima sta hoce.

Jedan covek sto otima hleb svog naroda on nema ni ideala ni nista, on je smrad od coveka, nije bio nas ideal da se borimo posle rata s korrupcijom, nismo ni mislili naa tu bolest, nisu ljudi ratovali za ideal novca, za prodavanje sve sto je iznad zemlje, i to najvise kupili ovi koji su odani Thacija i Kadri Veselija (presednika SHIKa Kosovska informativna sluzba).

Ovim srmadovima zelim sve najgore....a ideoloshki pa i za kradju moji protivnici su LDK - demokratski saves kosova ibrahima rugove, ovaj gandi glavonja ima samo jednu dobru, sto naroda odabrao po zapadu i ameriku, nista vise.

sjaši kurta, da uzjaši murta. :D

ja mislim da nema albanca koji nije za ujedinjenje, vi ste još nekako najbliži scenariju ostvarenja "velike" nacionalne države. Srbi su je planirali, ali im se izjalovili planovi zbog neostvarenja primarnih ciljeva ratova 1990ih kako ih zovu u inozemstvu.

Blefer
18-04-2015, 15:58
to ujedinjenje Albanaca moze da bude i mač sa dve oštrice ako se na vreme ne zaustavi. Ako zanemarimo Kosovo kao već rešeno pitanje ostaje pitanje šta će biti sa mnogobrojnim Albancima iz Makedonije, Grčke i Crne Gore a isto i sa ovima iz okoline Preševa koje je u Srbiji. Sve ih nikako neće moći okupiti bez velikog rata a taj rat nikad nije sigurno na koju stranu se može okrenuti ratna srrća. Što se navata sad dok je još vruća situacija sa Srbijom i njenim prilaskom EU navatalo se a san o velikoj Albaniji će ostati samo san jer je to prosto nemoguće bez stotine hiljada poginulih u više zemalja alako bi se moglo prošititi na ceo region
Zar neko misli da bi Bugari mirno gledali komadanje Makedonije i stradanje svoje sve brojnije manjine u toj državi?

sagitarius
19-04-2015, 15:04
Po glasu Thaci, po tvrdoglavu Kurti...al njega plase se svi, a naj posteni sto bas ga vole ljudi bez ideologije sada je gradacelnik Prishtine iz partije Kurtia, Samoopredelenje, Shpend Ahmeti koji s Jeremicem bio u Harvard

Kakve su političke šanse i ambicije gospodina Ahmetija, da li se on nalazi u nekom užem izboru npr za predsjednika države Kosovo, s obzirom da je na najistaknutijoj poziciji gradonačalnika Prištine.
Obično gradonačelnici glavnih gradova preferiraju funkciju predsjednika države...

marija
19-04-2015, 15:48
http://www.telegraf.rs/vesti/1530118-srbi-vam-jasenovac-nikada-nece-oprostiti-u-ovom-logoru-su-ustase-brutalno-ubijali-i-klali-srpsku-decu-foto-video

Inkvizitor
19-04-2015, 15:57
opet srpska bolesna lažljiva nekrofilija..

u kojoj sudjeluje prvi čovjek Srbije.

marija
19-04-2015, 18:15
Znaci po tebi ausvic i jasenovac se nisu dogodili?
Kako ti barem dece nije zao?

caporegime
19-04-2015, 18:30
http://www.telegraf.rs/vesti/1530118-srbi-vam-jasenovac-nikada-nece-oprostiti-u-ovom-logoru-su-ustase-brutalno-ubijali-i-klali-srpsku-decu-foto-video

ali odličan posta za temu naziva: kako diše srbija.
diše tako da su i dan danas uvjereni kako je u jasenovcu ubijeno više srba nego što ih je ukupno smrtno stradalo u drugom svjetskom ratu, usporedbom 2 popisa stanovništva.
naravno da ni gospodin koji djeluje pod ženskim imenom neće imati što reći na ovo nego će se kao i ostali njemu slični, samo javiti s istom pričom, jednom kad nešto drugo bude na temi nakon dugo vremena.

caporegime
19-04-2015, 18:31

jesi li ti glup ili je autosugestija toliko jaka.
dogodili su se isto kao što se dogodila banjica i kao što se dogodilo da kvislinška srbija bude prva judenfrei zemlja u europi.
u jasenovcu nije stradalo ni onih 70 000 ljudi o kojima se priča a kamoli 700 000 tisuća.
nastavite sami sebi čepiti uši i prekrivati oči.

NorthStand
19-04-2015, 19:08

ni vama Hrvati nikad neće oprostit klanje hrvatske djece, i koja je poanta srbendare ?

ne trebale su vas ustaše gledat, dok koljete vi Tito i Draža po NDH, trebale su vas milovat po glavi valjda, to je ta vaša partizansko četnička logika ratovanja, vi bi klali ali zato ne bi dali drugima da kolju ha ?

Humphrey
19-04-2015, 19:09

Svima je ovdje žao ubijenih ljudi, samo je vama srbima žao što broj ubijenih nije velik kao u vašim maštarijama.

Normalnom čovjeku je i jedna ubijena osoba previše,vama srbima brojka nikad nije dovoljno velika.

NorthStand
19-04-2015, 19:13
to ujedinjenje Albanaca moze da bude i mač sa dve oštrice ako se na vreme ne zaustavi. Ako zanemarimo Kosovo kao već rešeno pitanje ostaje pitanje šta će biti sa mnogobrojnim Albancima iz Makedonije, Grčke i Crne Gore a isto i sa ovima iz okoline Preševa koje je u Srbiji. Sve ih nikako neće moći okupiti bez velikog rata a taj rat nikad nije sigurno na koju stranu se može okrenuti ratna srrća. Što se navata sad dok je još vruća situacija sa Srbijom i njenim prilaskom EU navatalo se a san o velikoj Albaniji će ostati samo san jer je to prosto nemoguće bez stotine hiljada poginulih u više zemalja alako bi se moglo prošititi na ceo region
Zar neko misli da bi Bugari mirno gledali komadanje Makedonije i stradanje svoje sve brojnije manjine u toj državi?

pa sigurno, ja nisam za to prekrajanje tuđih granica, pogotovo ne po etničkom principu, ali da vi niste bili toliko tvrdoglavi da ste im jamčili pravu i punu autonomiju 1990ih, mislim da do ovoga ne bi ni došlo. igrali ste točno onako glupe poteze, koji su debelo išli na ruku albancima na kosovu. a 2008 je došla i službena potvrda, kako se političke gluposti mogu skupo nekome odbiti od glavu.

ameri jesu govna sve to stoji, ali da vi niste kumovali mnogim sranjima dolje, da niste tvrdoglavo inzistirali na nekim nerealnim riješenjima za Kosovo, siguran sam da bi ono i danas bilo dio Srbije. a da ne govorim o miloševićevu slanju vojnika na isto, pa to je bio potez koji su albanci jedva dočekali, samo im je to falilo da alarmiraju cijeli svijet i da vi ostanete bez Kosova. niste igrali po pravilima igre, i najebali ste, vi možete biti dobra opomena svima koji imaju slične probleme s nekim manjinskim zajednicama, npr slovaci s mađarima, česi s nijemcima, ukrajinci s rusima itd, ali zato je bitno imati homogeno stanovništvo, nikad ne dozvolit da se mješa stanovništvo i vodit politiku kako je vode ovi kromanjonci komunistički debili tipa bratstvo jedinstvo i slične šprehice za najveće idiote. koji ne razumju da čim se dođe do toga, da nekog naroda negdje ima 10-20-30 posto, da to postaje problem za većinsku zajednicu. jer uvijek kad dođe do toga, da je netko negdje zastupljen više, dolazi do tih separatističkih težnji, pogledajt primjer Ukrajine i Rusa, i sve će ti biti jasno, isto tako imate vi primjer 1990ih sami sebe po BiH i HR, zato je bitno etnički kontrolirat teritorij, a ne samo pravno i politički.

NorthStand
19-04-2015, 19:15

Hrvatska svake godine obilježava Jasenovac Jadovno Jastrebarsko, slavi partizane po brezovici i srbu itd, gdje vi obilježavate pokolje židova hrvata muslimana albanaca i ostalih manjina, koje ste poklali po srbiji u raznim ratovima ?

ajde ajde, prvo počistite svoje vlastito dvorište, pa onda nama dođite pametovat o tome kako smo mi uredili i "počistili" svoje.

Blefer
19-04-2015, 19:58
pa sigurno, ja nisam za to prekrajanje tuđih granica, pogotovo ne po etničkom principu, ali da vi niste bili toliko tvrdoglavi da ste im jamčili pravu i punu autonomiju 1990ih, mislim da do ovoga ne bi ni došlo. igrali ste točno onako glupe poteze, koji su debelo išli na ruku albancima na kosovu. a 2008 je došla i službena potvrda, kako se političke gluposti mogu skupo nekome odbiti od glavu.

ameri jesu govna sve to stoji, ali da vi niste kumovali mnogim sranjima dolje, da niste tvrdoglavo inzistirali na nekim nerealnim riješenjima za Kosovo, siguran sam da bi ono i danas bilo dio Srbije. a da ne govorim o miloševićevu slanju vojnika na isto, pa to je bio potez koji su albanci jedva dočekali, samo im je to falilo da alarmiraju cijeli svijet i da vi ostanete bez Kosova. niste igrali po pravilima igre, i najebali ste, vi možete biti dobra opomena svima koji imaju slične probleme s nekim manjinskim zajednicama, npr slovaci s mađarima, česi s nijemcima, ukrajinci s rusima itd, ali zato je bitno imati homogeno stanovništvo, nikad ne dozvolit da se mješa stanovništvo i vodit politiku kako je vode ovi kromanjonci komunistički debili tipa bratstvo jedinstvo i slične šprehice za najveće idiote. koji ne razumju da čim se dođe do toga, da nekog naroda negdje ima 10-20-30 posto, da to postaje problem za većinsku zajednicu. jer uvijek kad dođe do toga, da je netko negdje zastupljen više, dolazi do tih separatističkih težnji, pogledajt primjer Ukrajine i Rusa, i sve će ti biti jasno, isto tako imate vi primjer 1990ih sami sebe po BiH i HR, zato je bitno etnički kontrolirat teritorij, a ne samo pravno i politički.

nije više problem Kosovo to se barem u nekih narednih 20godina nece dirati ali apetiti poklonika velike etnicke Albanije ili Shqipni etnike ne zaustavljaju se samo na teritoriji Kosova vec zadiru duboku u teritorijalni deo Makedonije,Crne gore i Grčke a nešto nisam siguran da će te države popustiti kao Srbija a još manje sumnjam da će ih NATO naterati da daju deo svoje teritoije da bi se ostvario san velike lbanije- Ti snovi nisu se ostvarili Srbima,Hrvatima, pa ne verujem da će se ostvariti ni Albancima
No ako ima usijanih glava koje bi to da dobiju ratom podsetio bi ih na događaje od pre 100 godina kad su nepobedivu i veiku tursku vojsku porazili bugari,grci i srbi

Inkvizitor
19-04-2015, 22:53
Svima je ovdje žao ubijenih ljudi, samo je vama srbima žao što broj ubijenih nije velik kao u vašim maštarijama.

Normalnom čovjeku je i jedna ubijena osoba previše,vama srbima brojka nikad nije dovoljno velika.

Jasno. Nijedan broj njih ne može zadovoljiti. Pola miliona. milion, čak je bio i milion i po u opticaju.

Njima je to ništa loptat se s brojevima.

A jedan jedini cilj toga svega je, prikazati Srbe kao žrtvu kako bi opravdao svoje zločine. To samo tome služi. Nema tu ništa drugo bar ne s ove srpske polčitičke razine. Koristi žrtve kao alibi za zločine koji si učinio i koje planiraš učiniti.

što veći broj srpskih žrtava to udaljeniji graničnici za počinjenje zla.

Upravo to je priznao danas Vučić..događaji iz 90-tih ne mogu se razumjeti bez Jasenovca. To je to..Srbi su svetili Jasenovac ili ratovali da im se Jasenovac ne ponovi pa su druge počistili, dakle traže alibi.

Još nadodaju laž da su partizani skrivali Jasenovac, a o Jasenovcu si sve znao ako se pohađao osnovnu školu i gledao i čitao jugo tisak ali zato ništa nisam znao o četničkom pokolju Rami, odmah pored mog mjesta niti se što znalo o četničkim pokoljima na Drini.

EHO1983
20-04-2015, 02:14
Kakve su političke šanse i ambicije gospodina Ahmetija, da li se on nalazi u nekom užem izboru npr za predsjednika države Kosovo, s obzirom da je na najistaknutijoj poziciji gradonačalnika Prištine.
Obično gradonačelnici glavnih gradova preferiraju funkciju predsjednika države...

Prishtinu su drzili LDK Rugove od 1999, dakle ni Kurti ni niko is Samoopredelenje ne bi mogao pobediti predsendika stranke LDK (potom, sada Premier Kosova), Isa Mustafa, nije mogo ni komandant UCK Fatmir Limaj pobediti u proslosti u Prishtini. Dakle pobeda Ahmetija i poraz LDK u Prishtini je bio ravne revolucije. U Samoopredelenju nemozes da imas javno mesto i mesto u celo organizacije (Samoopredelenje nija partija, nego Organizacija). Dakle, Ahmeti dok je predsednik grada nemoze da bude predsednik organizacije. Dali ima ambicije...pa sigurno ima, al Prishtina je projekat da se dokaze Samoopredelenje na celom nivou sto je tesko pored PDK Thacija i LDK Rugove sto ljudi jos zive s taj mitom. Al glava i um organizacije sigurno da je Kurti, al vise popularan je Ahmeti koji se vidi kao vise liberalniji nego autoritativni Kurti.

Predsenik Kosova se bira u parlament i uvek je marioneta nekoga (sada Amerike, jedna zena lutka sto je bio policajka) i karta za koalicije sto biraju vlast.

A Kurti hoce da u ustav Kosova bude mogucnost za referendum sto sada nije, i narod moze da se pojasni hoqe s Albanijom ili ne. Tu nema price ni za Presevsku dolinu ni za Makedoniju, samo za Kosovu i to s demokratskim merima.

NorthStand
20-04-2015, 04:36
nije se ništa znalo ni o partizanskim pokoljima, kojih je da bude stvar gora bilo još i više, i to su mahom Hrvati klali hrvate, zato ta partizanska govna ne treba abolirat nit najmanje, SFRJ više ne postoji da bi se štitila đubrad koja je klala naš narod tobože u ime "naroda" znamo kojeg jugoslovenskog i bratstva jedinstva i da ne nabrajam dalje. puno su oni neprijatelja tada izmislii, i sve ih pobili, po tome nisu bili ništa bojli od četnika, ja sam davno rekao partizan i četnik meni je jedno te isto, samo što među partizanima ima i hrvata, ali njih bi s guštom slistio većim nego nekog srbina četnika. eto, pa neka se svi zgražaju mojim rezoniranjima. jebe mi se šta se kome čini radikalno, i ja smatram da je radikalno kad se netko bori protiv vlastite države, pa svejedno seru i skupa s srbima opravdavaju pokolje nad hrvatiam, dok naravno patetično seru i cmolje po Jasenovcu, onaj cigan mesić je išao toliko daleko da je nazivao časne stražare jasenovca gadovima, meni je samo žao što taj gad Mesić nije završio u Jasenovcu, žao mi je što on cigančić maleni u pelenicama nije završio u savi na kupanju. jedan cigan manje. :)

a što se tiče ovog Vučića, jasno je da je on notorni četnik bio je i ostat će, na njega nemam namjeru trošit riječi, daleko veći problem za hrvate su sami Hrvati koji su po stupnju mržnje prema hrvatskoj i hrvatima isti, to što nekakvi josipovići i milanovići mogu nasrat o našem narodu i državi ne može ni četnik iz šumadije. jer on je barem obazriv dok sete u blizini hrvata, a ovi pošto su hrvati misle da imaju to eksluzivno pravo srati po svome, partizanski kreteni. ovom milanoviu se točno na faci vidi da bi bio uz bok Titi, ima onu tipičnu ljevičarsku kretensku glavu pjegice po licu ko Tito, sve u svemu da je 1941 bez brige Zoki bi prašio po šumama i gorama i kenjao kako spašava narod od fašista. srećom, ja mislim da je bolje naš narod spasit od komunista, a fašiste se uvijek s vremenskim odmakom može riješit. dok kad komunisti negdje puste korijene, tu mira i reda nema stoljećima, Hrvatska je najbolji primjer tog komunističkog idiotizma.

sve zločine su pomeli pod tepih, jedan udbaš partizan njihov krvnik nije odgovarao za ništa, a nama sada popuju o zločinima braniteljima i ustaša, e zato dragi moji i tamo gdje ima zločina NE ZANIMA ME, neću klečat neću se nikome ispričavat u ime naroda jer ja nisam narod, niti imam to pravo isrpičavat se u ime tog naroda ko kreteni Milanović Sanader Mesić i ostali koji su stalno klečali po izraelu jasenovcu i kuda sve ne. e ja neću kleknut, ne sad, već dok god budem živ, jer ne vidim ni židove ni srbe ni cigane da kleče tamo gdje su partizani i četnici ubijali i tamanili hrvate ko zečeve 1940ih i 1950ih godina, da obilaze goli otok, čak se sprdaju i pričaju da će napravit turistički kamp tamo, super i ja bih napravio od jasenovca turistički kamp i hotel, pogotovo za cigana mesića i njegove rome to bi bila lijepa gesta, bućkanje u savi u vrelim ljetnim mjesecima.

inače mjesto Jasenovac svi glasaju za HDZ, dam se kladit da iz samog mjesta nitko ne odlazi u taj famozni "memorijalni centar". već samo srbi, i ove naše komunjare koje jedva čekaju iskipat porciju govana po "ustašama", tu su ko četnici, složna braća četnici i partizani kokarda i petokraka, uvijek srčano protiv onih koji su ZA hrvatsku državu. najbolji opis te sprdačine je, nova lica scena ista! tatice i djedovi im odapeli, ali dolaze unuci i praunuci "educirat" omladinu o ustaškim zvijerstvima. o tome kako smo grozni bili kad smo proglasili NDH, kad smo USTALI ZA SVOJ DOM, I ZAVIKALI ZA DOM SPREMNI. e jebat ga drugovi, nisu svi retardirani ko vi, na vašu veliku žalost a našu veliku sreću. šta da se radi, živite u ovoj fašističkoj vukojebini i umrijet ćete u njoj, sad to može biti malo manje bolno ako prihvatite da smo vam šugovinu skurili u prah i pepeo, a može biti izuzetno bolno ako nastavite srat kako smo ustaše i kako su svi u hrvatskoj koji žele živjet u vlastitoj državi ustaše, i kako su svi oni što navijaju za reprezentaicju hrvatske ustaše, što glasaju za HDZ ustaše, puno je vama ustaša, kako stvari stoje još malo i vi nećete imat nikoga već samo ustaše oko sebe, e tad se zapitajte uz hordu tih neprijatelja koliko dugo ćete živjet tu gdje su svuda oko vas "Ustaše" ?????

proizvodnja ustaša danas je unosan biznis, srećom ljudi nisu glupi i to shvaćaju, a domaća peta kolona ne prestaje s tim prljavim antihrvatskim djelovanjem, jer dobivaju poticaj izvana, kao što je i njihov idol Tito dobivao oružje izvana da bi rušio NDH, da bi palio i žario da bi ubijao naš narod, da bi proizveo građanski rat ovdje, ali valjda njih briga za to, pa oni su uvijek na takvim kretenizmima i dolazili u priliku da vladaju i ugrabe vlast u ruke, valjda bi je dobili da su čekali potporu naroda!

nikada narod njima ne bi dao vlast, zato su tu vlast i državu napravili paleći rušeći ubijajući, a sad kad im se na isti takav način raspala ta šugoslavija, sada seru da je to maslo "ustaša". 1941 možda i je, ali 1991 ovdje nije bilo nikakvih ustaša, ali je bilo hrpa hrvatskih nacionalista i domoljuba koji su vašem komunizmu zavukli kurac u dupe, i rekli drugovi dosta ste nas zajebavali u vlastitoj državi.

e to je ono što njih boli, i zašto ta tvornica ustaša nikako da prestanu proizvodit "ustaše".

NorthStand
20-04-2015, 04:41
nije više problem Kosovo to se barem u nekih narednih 20godina nece dirati ali apetiti poklonika velike etnicke Albanije ili Shqipni etnike ne zaustavljaju se samo na teritoriji Kosova vec zadiru duboku u teritorijalni deo Makedonije,Crne gore i Grčke a nešto nisam siguran da će te države popustiti kao Srbija a još manje sumnjam da će ih NATO naterati da daju deo svoje teritoije da bi se ostvario san velike lbanije- Ti snovi nisu se ostvarili Srbima,Hrvatima, pa ne verujem da će se ostvariti ni Albancima
No ako ima usijanih glava koje bi to da dobiju ratom podsetio bi ih na događaje od pre 100 godina kad su nepobedivu i veiku tursku vojsku porazili bugari,grci i srbi

ne mogu oni mjenjat granice, bez odobrenja izvana, nijedan narod na ovim prostorima to ne može pa ne mogu ni oni. ali oni nisu blentavi Hrvati da im trećina naroda navija protiv vlastite države, i za uništenje vlastite nacije. to samo Hrvati takve idiote imaju, Tito partija Jugoslavija još im se mota po glavi, dok Albanci su nacionalisti i gledaju da prošire svoje granice svuda gdje žive Albanci, nešto slično ko vi 1990ih, samo je pitanje dal imaju potporu izvana za takvo nešto, ja mislim da nemaju i da neće moći to uradit, makedonija grčka crna gora odmah bi u rat ušle kad bi se doveo u pitanje njihov teritorij, naravno tu ste i vi koji bi sigurno taj gužvanac iskorstili da još jednom navalite na Kosovo. :D

sve u svemu, mislim da je realno ovako stanje kako je, i da se tu samo ratom može nešto promjenit. a mislim da za rat u ovom momentu nitko nije spreman, niti ima motiva ratovat. za 50 godina tko zna, ali mislim da u dogledno vrijeme neće ovdje više biti ratova ipak su granice koliko toliko definirane i više nema mrdanja ni vamo ni tamo. tko je šta ugrabio je ugrabio.

NorthStand
21-04-2015, 17:34
http://www.youtube.com/watch?v=nv3q9ECg4oo

eto kako diše, dok ih Albanci ćeraju s Kosova, oni se mlate međusobno. :D

NorthStand
26-04-2015, 17:15
Jasno. Nijedan broj njih ne može zadovoljiti. Pola miliona. milion, čak je bio i milion i po u opticaju.

Njima je to ništa loptat se s brojevima.

A jedan jedini cilj toga svega je, prikazati Srbe kao žrtvu kako bi opravdao svoje zločine. To samo tome služi. Nema tu ništa drugo bar ne s ove srpske polčitičke razine. Koristi žrtve kao alibi za zločine koji si učinio i koje planiraš učiniti.

što veći broj srpskih žrtava to udaljeniji graničnici za počinjenje zla.

Upravo to je priznao danas Vučić..događaji iz 90-tih ne mogu se razumjeti bez Jasenovca. To je to..Srbi su svetili Jasenovac ili ratovali da im se Jasenovac ne ponovi pa su druge počistili, dakle traže alibi.

Još nadodaju laž da su partizani skrivali Jasenovac, a o Jasenovcu si sve znao ako se pohađao osnovnu školu i gledao i čitao jugo tisak ali zato ništa nisam znao o četničkom pokolju Rami, odmah pored mog mjesta niti se što znalo o četničkim pokoljima na Drini.

upravo je partizanska komunistička bagra iz hrvatske, plasirala te gnjusne teze s ciljem dodatnog kompromitiranja ustaškog pokreta kao da je partizanski bio nešto puno humaniji od istog, a što je imalo za konačni cilj uništenje bilo kakve pomisli da hrvatski narod živi u svojoj državi. naravno, ti paraziti su se malo preračunali, a meni je iskreno žao što je i Tuđman ko partizan dobio priliku vodit državu 1990ih, jer se pokazalo s vremenskim odmakom da je to pogreška, od ubacivanja ZAVNOH-a u ustav, pa do famozne "pomirbe" koja je išla na ruku komunističkim kretenima i zločincima i njihovoj dječurliji koje nije malo u hrvatskoj, i koja još uvijek uživa privilegija kao da je ona zaslužna za postojanje hrvatske države, dok naravno se napada branitelje mirka norca glavaša i da ne nabrajam dalje, za sve to je kriv Franjo Tuđman ni njega ne treba više amnestirat od sranja koja je napravio. dosta je bilo žmierenja, vrijeme da se te partizanske ovcojebe do kraja razgoliti i pokaže im se kako se može biti brutalan i s druge strane, ako stalno ratuju protiv nas e ratovat ću i ja protiv njih, daleko veća muda imam od tih partizanski šupčina da bih se njih bojao, i da bi se pred njima skrivao, sve bi ja to čekićem od zemlju čvrsto stukao. pa bi bio red i tišina u državi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=26&nav_category=167&nav_id=985148

di si sad kozo marija, šta se sad ne oglasiš, meni je pun kurac suočavanja s zločinima ustaša, dok se zločini četnika i partizana sustavno prešućuju, koliko su djece tvoji ovcojebi s kozare i grmeča pobili dal te to interesira jel šugo jedna šugava, koliko su djece hrvatske pobili čika draža i njegovi početnici ? to te ne zanima jel da, samo te zanima jasenovac i gradiška stara.

o kako ja mogu biti neugodan puno neugodniji od svih vas, vjerujte mi na riječ kad želim biti neugodan i neumjeren i provokatorski nastrojen kao vi, ne možete mi ni u pola parirat. odite se još malo zavlačite u američke i engleske šupke, ja ču ih sa zadovoljstvom slati nebu pod oblake, kao i sve domaće "antifa" parazite. po tome sam jako blizak "ustašama", iako sam ja davno kasniej rođen, drage volje bi ponovio sve gradivo od njih kad ste vi u pitanju.

sagitarius
27-04-2015, 14:37
Prishtinu su drzili LDK Rugove od 1999, dakle ni Kurti ni niko is Samoopredelenje ne bi mogao pobediti predsendika stranke LDK (potom, sada Premier Kosova), Isa Mustafa, nije mogo ni komandant UCK Fatmir Limaj pobediti u proslosti u Prishtini. Dakle pobeda Ahmetija i poraz LDK u Prishtini je bio ravne revolucije. U Samoopredelenju nemozes da imas javno mesto i mesto u celo organizacije (Samoopredelenje nija partija, nego Organizacija). Dakle, Ahmeti dok je predsednik grada nemoze da bude predsednik organizacije. Dali ima ambicije...pa sigurno ima, al Prishtina je projekat da se dokaze Samoopredelenje na celom nivou sto je tesko pored PDK Thacija i LDK Rugove sto ljudi jos zive s taj mitom. Al glava i um organizacije sigurno da je Kurti, al vise popularan je Ahmeti koji se vidi kao vise liberalniji nego autoritativni Kurti.

Predsenik Kosova se bira u parlament i uvek je marioneta nekoga (sada Amerike, jedna zena lutka sto je bio policajka) i karta za koalicije sto biraju vlast.

A Kurti hoce da u ustav Kosova bude mogucnost za referendum sto sada nije, i narod moze da se pojasni hoqe s Albanijom ili ne. Tu nema price ni za Presevsku dolinu ni za Makedoniju, samo za Kosovu i to s demokratskim merima.

Još bi me interesirala jedna stvar.
Da li je želja naroda Kosova po tvom mišljenju da se pripoji Albaniji , mada će o tome kako si napisao prvo biti potrebno da se donese zakon o referendumu i da se onda i narod zvanično izjasni po tom pitanju.
Ili možda bolje da pitam da li će biti donesen zakon o referendumu na Kosovu i koliko je to vjerovatno..., naravno govorimo iz osobne percepcije.

Inkvizitor
27-04-2015, 16:54
Stipe Šuvar koji je osim što je bio komunistički dogmatik bio i demograf i puno se time bavio. Mislim da je on rekao..kakva Velika Srbija, kakva velika Hrvatska, na ovom području je moguća samo velika Albanija.

Ne mogu se narodi koji izumiru širiti. Imat će problem da zadržaju i onaj teritorij koji sad kontroliraju.

To važi i za Hrvate i za Srbe podjednako.

nekad je bilo dva miliona Srba preko Drine, sad ih ima milion a Srbija nije podigla broj Srba. Zamisli to.

Nešto manje Hrvatska. U Bih je bilo oko 700 000 Hrvata sad ako ih 400 000 a Hrvatska ne znam je li povećala nešto sitno broj Hrvata u Hrvatskoj.

NorthStand
27-04-2015, 20:47
Hrvatska je povećala na konto broja prognanih iz BiH, samo na konto toga, dakle ne nataliteta što je slučaj s Kosovom i Albanijom.

NorthStand
29-04-2015, 16:57
želim nešto reći o ovim kretenima iz istre, kojima je važniji Tito od istine, kojima je važnija njihova Istra od Hercegovine i Posavine, koji su totalni autonomaši i regionalisti koji se stalnio postavljaju da su bolji od ostatka hrvatske i hrvata, jednostavno mrzim tu bagru i mrzit ću ih dok god budem živ zbog njihovogo regionašenje i partizanluka, jer se ponašaju kao da je cijeli naš narod dio njihove provincijalne politike. nije to Istra je pod italijom, pa bi onda svi Hrvati trebali šta odreć se svoje države, a kad je Hercegovina i Posavina ostala AVNOJ granicama izvan SRH, onda nisu dizali revolucije i radili buku kako kad se Split dio Dalmacije Istra pripojila Italiji, koja je razlika Hercegovina u BiH i oni u Italiji, može lim i neto od tih pacijenata to objasnit, e baš zato što su tako uskogrudni idioti, i što sve gledaju kroz prizmu svog istjerivanja talijana iz Istre i Dalmacije mi se gade, pa nije to moj sokak je moja država i moj narod, svaki narod ima kompleksne probleme, a pogotovo mi Hrvati od teritorijalnih političkih do odnosa s svim sudjednim narodima, ali zato smo mi Hrvati prvaci u samoiživljavanju i mržnji prema svome, a prednjače upravo ti debili iz istre i hr primorja, taj hr naziv bi trebali promjenit u jugoslavensko primorje, jer to bi bio primjereni naziv za njih i njihovo ponašanje.

ono što želim reći je to, da svi imaju putra na glavi kad su ratovi u pitanju, a uvijek se događa to da netko glumi papu, kao što je u ovom našem slučaju bio Tito koji se predstavljao svecem u odnosu na Pavelića i Dražu, što naravno nema veze s pameti, kao ni oni koji njega idoliziraju. ili još bolej kako to da u Serbiji iako mrze Miloševića nikome ne pada na pamet prihvatit krivnju za rat Miloševića, e tu ste vi Srbi 10 koplja ispred nas hrvata, i na tome vam se može čestitat, niste đubrad izdajnička kao Hrvati. nemate vi komuniste koji će izdat srbiju, imate one koji će izdat dražu, ali Srbiju i srpske interese nitko izdat neće. to je ta bitna razlika između vas i nas, vaših i naših komunista, naši će radit sve da satru hrvatsku i hrvate, vaši neće dat da se dira srbija i srbi ni pod koju cijenu, Tito je toga bio svijestan i zato nije dao na srbe. jer bi ga pojeo mrak.

Tito je bio vrhunski manipulator lažov i hoštapler, koji je debilima kakvih u hrvata nikad nije manjkalo, uspio prodat priču kako će on raditi u našem interesu tako da će zapravo radit u velikosrpskom interesu. i po tome su Hrvati specifični na ovim prostorima, ni albancima ni crnogorcima ni slovencima ma ni muslimanima mutavim ne bi uspio prodat tu priču, koju je uspio prodat glupavim hrvatima. zbog toga smo mi po meni, uvjerljivo poltiički gledano najgluplji narod na ovim prostorima. a u cijeloj povijesti smo imali možda dva tri političara, koji su dostojno i kvalitetno predstavljali interese našeg naroda, malo je reći da smo tragikomična nacija.

Grunf
14-05-2015, 14:17
Eto, potezom pera rehabilitovali simpatičnog čiču Dražu. Nije više genocidni krvolok nego je sad simpatičan mirotvorac. Srbima očito pamet ne smeta, kaj drugo reći.

RockyMarciano
14-05-2015, 14:57
Njihova država, imaju pravo činiti što hoće. Mislim da ovo nikome ne predstavlja neko iznenađenje. Iz njihove perspektive Draža je faca, iz naše je govno, tako da nema smisla zgražati se na nešto što je općepoznato.

Inkvizitor
14-05-2015, 15:29
http://www.hrhb.info/content.php?r=3709-Rehabilitiranje-Dra%C2%9Ee-antifa%C2%9Aisti%C4%8Dke-la%C2%9Ee-%28-nakon-Hrvatske-%C4%8Detni%C4%8Dki-pokret-rehabilitiran-i-u-Srbiji%29