PDA

Pogledaj Full Version : Kako diše Srbija

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19

crni bombarder
22-08-2018, 16:07
Opet ce ih janezi potrpati u policijske marice.

Inace, malo njih u SLO disu srpski, u svoja cetiri zida da ali cim izadju vani, Gajić postaje Gajič.

Inkvizitor
22-08-2018, 16:14
Sve će to Slovenci asmilirat već u slijedećoj generaciji ako ne već u ovoj. Nema u Slovenaca meko. Najjači asimilatori južno od Alpa.

oni njima i prezimena mjenjaju čovječe..

Nisu Slovenci Hrvati. Živiš tu, radiš u Sloveniji, onda moraš bit Slovenac..

crni bombarder
22-08-2018, 16:24
Ali interesantno, ne prisiljavaju nikoga, moja rodica je recimo zadrzala ć na kraju prezimena. I oni joj ga pisu u dokumentima, iako njihova abeceda ne poznaje to slovo.

Medjutim, Srbi listom stavljaju č na kraju prezimena. Ostali takodje vecinom ali Stankoviči, Jovanoviči i tako ti su poznati po tome.

Slovenci asimilaciju rade jako pametno, nista oni ne zabranjuju, i glazba je pozeljna sa juga i kultura i tradicija, oni jako vole srbijanske gedzovane Gucu i tako to divljanje, ali ne daju da im se po Sloveniji srbuje. Tu su striktni.
Nije to glupi Hrvat... bas frisak primjer

Kulturna razmjena

Na fotografiji snimljenoj 11.8.2018. u Guči(Srbija) nalazi se Dijana Trbović iz Gomirja s četničkim obilježjima na glavi. Dijana je u Srbiju putovala u organizaciji udruge "Gomirje u srcu 1599." S udrugom je u Srbiji boravio i zamjenik župana PGŽ Petar Mamula.

https://pbs.twimg.com/media/DlMSO54WwAApMM2.jpg

Gomirje je inace u Gorskom Kotaru

naravno, o tome ce "hrvatski" mediji sutiti, omerta.. niti ih interesira

moguce da je ovo neka Danijelina rodica

Inkvizitor
22-08-2018, 16:45
To su oni šatro miroljubivi Srbi iz Gorskog kotara koji su naglo odustali od rata kad su vidjeli da se ne mogu spojit sa SRAO Krajinom.

Puntar2.0
22-08-2018, 19:59
Kod njih se to vodi pod "njegovanje kulture i tradicije" dok je ista stvar kod Hrvata "nacionalisticki eksces".

Grunf
22-08-2018, 21:45
Opet ce ih janezi potrpati u policijske marice.

Inace, malo njih u SLO disu srpski, u svoja cetiri zida da ali cim izadju vani, Gajić postaje Gajič.

A vidi Luke kaj pušta u autu. :D

http://cdn.kme.si/public/images-cache/750xX/2018/08/08/6ccb2b9f8c4a0fe3b9a2eadb16077c69/5b6a8f2bd714d/6ccb2b9f8c4a0fe3b9a2eadb16077c69.jpeg

Puntar2.0
22-08-2018, 21:53
Ima lik pravo sviruliti sto hoce u autu, ovo je najbolje za regiyunase koji su usporedjivali ovoga i Petrovica. Za sve Radje i druge frule.

Grunf
22-08-2018, 22:04
Ima naravno, sam velim da Bombarder nije u pravu kad misli da malo njih diše srpski. :)

crni bombarder
23-08-2018, 00:34
Dise u automobilu, na terenu igra za Sloveniju, o tome govorim.

Luka Doncic i nije cistokrvni Srbin, mama mu je slovenka. A to sto je mali cetnik, dobra je samarcina regijunasima koji su se vec naostrili da bacaju drkicu na malog i proglase ga novim Drazenom. Skoro su fan klubove osnovali. Ali zajeba ih decko... mada, nista sto zaborav ne odnese.
Regijunasi vole zaboravljati "nezgodne ispade" svoje brace sa istoka. Puna su im usta katolickih svecenika, ali nikada nijedan nece jednu kritiku dati na pravoslavne popove, Pavla kojem su Karadzic i Mladic ljubili slavski kolac, ili ovaj sadasnji koji hrvatske zemlje naziva srpskim.
a i sto bi kritizirali, kad se Kolinda pravi blesava vizavi Porfirija i sjaja na Dinari. Kod Hrvata je mazohizam ocito urodjena osobina.

Aleksa
24-08-2018, 06:05
Ovi naši Jugovići i srbofili polako prebolijevaju Hrvatsku u finalu SP-a

Vrijeme i je i tebi Aleksa da kreneš lagano njihovim stopama..

A što uopšte pričamo o obolevanju, prebolevanju, zavisti, i sl? U redu je i vaša euforija. Čak podržavam da vodate igrače od sela do sela kao vašarsku atrakciju, što nikad niko nije radio zbog drugog mesta na SP. I Kolindino radovanje podržavam. Simpatično je. Samo se pitam da šta bi bilo vam je godina kao naša. Nemoj samo da kažeš da je tenis nebitan sport, jer ste sami napravili čudo od okupljanja i euforije kad je Ivanišević uzeo Vimbldon (a njegovi uspesi sa Đokovićevim su neuporedivi).

Dakle sve je u redu, ali kad počne priča da ste "najsportskija nacija u Regionu" pa valjda je u redu da i iz tog Regiona neko kaže reč o tome. ;)

Grunf
24-08-2018, 09:20
A što uopšte pričamo o obolevanju, prebolevanju, zavisti, i sl? U redu je i vaša euforija. Čak podržavam da vodate igrače od sela do sela kao vašarsku atrakciju, što nikad niko nije radio zbog drugog mesta na SP. I Kolindino radovanje podržavam. Simpatično je. Samo se pitam da šta bi bilo vam je godina kao naša. Nemoj samo da kažeš da je tenis nebitan sport, jer ste sami napravili čudo od okupljanja i euforije kad je Ivanišević uzeo Vimbldon (a njegovi uspesi sa Đokovićevim su neuporedivi).

Dakle sve je u redu, ali kad počne priča da ste "najsportskija nacija u Regionu" pa valjda je u redu da i iz tog Regiona neko kaže reč o tome. ;)

Pa mi imamo jaču godinu od vaše. :nezna

Inkvizitor
24-08-2018, 13:03
A što uopšte pričamo o obolevanju, prebolevanju, zavisti, i sl? )

Kako, što pričamo? Jer je to najveća motivacijska stavka tvog upisa.

Puntar2.0
24-08-2018, 13:09
http://rtl-cdnstatic.r.worldssl.net/image/srpkinja-u-dubrovniku-ovo-je-srbija-srpski-grad-koji-su-osnovala-srpska-plemena-2610ad1078d83531185d116cea161e6e_view_article_new. jpg?v=20

Srpkinja provocira u Dubrovniku: 'Ovo je Srbija, ovo je srpski grad...'
http://vijesti.rtl.hr/novosti/zanimljivosti/3245035/srpkinja-provocira-u-dubrovniku-ovo-je-srbija-ovo-je-srpski-grad-koji-su-osnovala-srpska-plemena/

Za spomenuti je da i ''Beba Balasevic'' likeuje likove koji tvrde da Hrvati pricaju srpski.

Ovo je kod njiha konsenzus.

Grunf
24-08-2018, 13:12
I onda kad dobije po tamburi će kmečat kako su Srbi ugroženi. Al daj zamisli taj sklop u glavi. :silud

Puntar2.0
24-08-2018, 13:15
Najvaznije je reci da je to kod njih kao reci dobar dan. To se podrazumijeva. To je njihov mainstream. To je Srbija.

Grunf
24-08-2018, 13:16
Takve ljude zabilježiti i drugi put ne puštati u Hrvatsku. Ne poštuju državu domaćina, ne poštuje država ni njih.

mirv
24-08-2018, 13:19
To da Srbalje vuopće ne dotikavle hrvatski nogometni uspjeh najbolje svjedoči rečenica u tekstu znakovitog neopterećenog naslova "Zašto Hrvati uspevaju u fudbalu, a mi ne? (http://www.telegraf.rs/sport/rusija-2018/vesti-rusija-2018/2971763-zasto-hrvati-uspevaju-u-fudbalu-a-mi-ne-tri-velike-stvari-prave-razliku-izmedju-vatrenih-i-orlova)":

Nažalost, ništa se nije promenilo. I dalje imamo na čemu da zavidimo Hrvatima u fudbalu, baš kao oni nama u košarci.

Kao što vidimo nitko se ne opterećuje Hrvatima, iako se zbog nečega žali, a Hrvati naravno uvijek na neki način moraju zaviditi Srbima da se stvori ravnoteža oko nekakvih tamo stvari oko kojih nikoga nije briga.

Puntar2.0
24-08-2018, 13:28
Takve ljude zabilježiti i drugi put ne puštati u Hrvatsku. Ne poštuju državu domaćina, ne poštuje država ni njih.

Ova je neka poznata, kazu da je glumica u 'Merici.

Evo je desno....

http://www.cinestylography.com/wp-content/uploads/2014/05/miss-piggy-gonzo.jpg

Grunf
24-08-2018, 13:31
Miss Piggy je pojam ljepote za ovu ženu, što vanjske što unutarnje. :D Mene je uvijek smetalo kaj Žabac nije htio Miss Piggy, a Miss Piggy za klasu bolja od njega.

Puntar2.0
24-08-2018, 13:36
Grunfko, si ti popija vec u podne, pa vidis li da je Vesna Pesic kao dvojac Gonzini na desnoj strani....pusti Miss Piggy. :kez

mirv
24-08-2018, 13:44
Sudeći po izgledu ovog Srbaljskog groba jedino što bića poput nje mogu stvarati su divlja odlagališta opasnog otpada u potoku onkraj Guče. To treba tako opizdit škarpinom po labrnji da dobije traume kad vidi lavor vode a kamoli da se vrati na more.

crni bombarder
24-08-2018, 14:17
Kad dobije saku u glavu, vristace Kurir i slisni gnoj mediji iz srbije "vastase opet napadaju nenaoruzanu nejac"

mirv
24-08-2018, 17:41
Likovi koji u 2018. godini još uvijek pišu imenom srpskohrvatski rječnik i dalje napadaju hrvatski jezik koji po njima ne postoji.

"Jednim jezikom se govori, a vi ga zovite kako hoćete"

Lingvistički gledano, ne postoji dilema da se jednim jezikom govori u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegegovini i Crnoj Gori.

"Počeci slavistike postavljaju srpski, kao jedan od centralnih slovenskih jezika. Tu nema govora o hrvatskom, bošnjačkom ili pak crnogosrkom jeziku. Nisam siguran da je tadašnje gledanje na distribuciju i raspored slovenskih jezika pogrešno samim tim što je udaljeno od 21. veka. Istoričari jezika na problem savremenih imenovanja jezika gledaju svakako drugačije nego što je to slučaj savremenim tumačima jezika" kazao je Milanović.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=08&dd=24&nav_category=12&nav_id=1434856

Oni koji službeno zastupaju ovu znanstvenu laž bi u Hrvatskoj trebali biti tretirani kao teroristi a sa Srbijom Hrvatska ne bi trebala imati nikakve diplomatske odnose dok ovako razmišljaju njezini znanstvenici. Oni su odavno ispunili sve preduvjete da ih Hrvatska proglasi za trajno neprijateljsku zemlju skupa sa Crnom Gorom i entitetom RS i da prema njima postupa u skladu s time.

Inkvizitor
24-08-2018, 18:41
Kakav srpski jezik. Nek mi pokažu jedno književno djelo na današnjem jeziku koje je napisao Srbin prije 150 godina i "Vukove reforme"( Uzeo sam jezik od braće rimskog zakona koji neće Srbima da se zovu) i ja ću im priznati da govorimo srpskim jezikom.

A to će bit nikad.

mirv
26-08-2018, 19:27
Jedno od pitanja koje je postavljeno Tešanoviću jest da objasni svoju tezu koju često ponavlja "kako Hrvati ne znaju svoju povijest te kako su Hrvati zapravo Srbi i potomci Srba".

Evo što je rekao na tu temu:

"Postoje neke stvari koje oblikuju svijest nacije i koje oblikuju identitet nacije. U osnovi hrvatskog nacionalnog identiteta između ostalog postoji ideja kako su Hrvati branik zapada. Ne ovog danas modernog zapada, već katoličke Europe. Da su Antemurale Christianitatis. Ako čitate Šufflaya imate tu jednu ideju da su Hrvati branik protiv svega lošeg s istoka i nekakve bizantinske zadrtosti, kako se na ovom području brani Europa i kako se radi o nekoj vrsti Krajine. To je između ostalog u biti hrvatskog identiteta. To su neke stvari oko kojih se svi slažu u Hrvatskoj. Recimo u Hrvatskoj ne postoji konsenzus oko 1941. ali imate što se tiče oko 1995. I to su stvari oko kojih nitko ne spori. Isto kao što Hrvati imaju neke stvari oko kojih nitko ne spori, nešto što ni najveći liberal među Hrvatima neće reći kako to nije točno, takve stvari postoje i kod Srba. Kod Srba, 99.99 posto Srba smatra Hrvate Srbima. To čak i najveći srpski liberali smatraju", rekao je Tešanović.

https://direktno.hr/direkt/tesanovic-svi-srbi-misle-kako-su-hrvati-srbi-o-tome-postoji-koncenzus-131746/

Opančarski luđaci i barbari od istoči su mentalno izgubljen slučaj, to su ustvari zadnjih 200 godina i jedini odnos spram te stoke koji Hrvatska treba prihvatiti je ozračje straha. Hrvatska troši oko 3 milijarde kuna za petokolonaške nevladine udruge koje ju razaraju a trebala bi ih sve oduzeti i preusmjeriti u naoružavanje HV-a. Za razliku od NATO-a Trump ima za nas bolju ideju kada kaže da se za obranu treba izdvajati 4% BDP-a. Servistanu odmah treba uvesti vize, staviti dvostruki red bodljikave žice na granicu i prekinuti sve diplomatske odose s tom bizantinskom septičkom jamom. Dobro je da su hrvatski redarstvenici malo priupitali onu ružnu srbaljsku babetinu iz hrvatskog Dubrovnika i Cavtata za ponašanje, sada to samo treba nastaviti i pojačati do maksimuma. Da je netko dobro prebio Vuka Karadžića kada se prvi puta dosrao u Hrvatsku možda bi danas stvari bile malo normalnije.

Inkvizitor
26-08-2018, 19:35
Taj Teša ( pazi Teša pa još Tešanović, može li luđe) Tešanović je čovjek sužene svijesti što se vidi i kad vodi onu emisiju Balkan info.

To da 99,9% Srba smatra Hrvate Srbima ne vjerujem, ni Srbi nisu baš toliko degenerirali.

Uostalom oni nas smatraju dnom dna pa onda bi govorili i sami o sebi da su dno ako bi Hrvate smatrali Srbima.

Uostalom to srpsko ludilo da nam pripisuju najgore karakteristike a ipak smo kao Srbi, govori koja je to shizofrenija.

pa da ja mislim o nekome toliko loše nikad ne bi pomislio ni poželio da je Hrvat.

Sindrom ostavljene ljubavnice, to je srpski odnos prema Hrvatima, davno sam to zaključio.

Puntar2.0
26-08-2018, 19:38
To je to sto ja tvrdin, i zasto njima uvik valja drzati dvocjevku na glavi. To "smatranje Srbima" nije neko dobrocudno svojatikanje, alo braco Hrvati, to je njima bila 90ih podloga za pokusaj stvaranje velike Srbije.

I oni se toga odreci nece, jedino povremene odgojne pljuske taj narod otrijeznjavaju.

Sa njima se samo na silu moze. Skidajte Pupovca, bez pardona.

Puntar2.0
26-08-2018, 19:40
Pa kad se cerka Balasevica slaze da Hrvati pricaju srpski, ej, alo....koji su to uopce njihovi liberali. Cedo Prasak. I tocka.

Grunf
29-08-2018, 15:24
http://www.youtube.com/watch?v=nRAtS1p4o-I

http://www.youtube.com/watch?v=M2kjaKXr_d0

mirv
29-08-2018, 16:33
Taj Teša ( pazi Teša pa još Tešanović, može li luđe) Tešanović je čovjek sužene svijesti što se vidi i kad vodi onu emisiju Balkan info.

To da 99,9% Srba smatra Hrvate Srbima ne vjerujem, ni Srbi nisu baš toliko degenerirali.

Uostalom oni nas smatraju dnom dna pa onda bi govorili i sami o sebi da su dno ako bi Hrvate smatrali Srbima.

Uostalom to srpsko ludilo da nam pripisuju najgore karakteristike a ipak smo kao Srbi, govori koja je to shizofrenija.

pa da ja mislim o nekome toliko loše nikad ne bi pomislio ni poželio da je Hrvat.

Sindrom ostavljene ljubavnice, to je srpski odnos prema Hrvatima, davno sam to zaključio.

Baš sam malo pogledao te njegove emisije gdje ugošćuje profesore i akademike da malo govore o Hrvatima, to je kao nekakva jeftina preslika Malnarove "Noćne more" gdje je voditelj lagani retard a akademici zvuče kao pijani alkosi koji ne znaju ni što pričaju ni o čemu ali je uvijek prokleta (žena) Hrvatska kriva za sve nedaće u životu. Blago njima sa takvom elitom.

Nego, naš novi reprezentativac Marko Livaja je pokazao svoje nogometne kvalitete na agresivnom kravoslavcu, čini se da je jako dobar na voleju. Zaslužio je početi od prve minute protiv Portugala.

https://www.youtube.com/watch?v=wi6A5ugSB4E

Sekstant
29-08-2018, 19:31
Još ka Marko nebi bija taj isti kravoslavac... :kava

Sekstant
29-08-2018, 19:41
Inače, ka smo se već dotakli jezika
https://www.youtube.com/watch?v=ThXKxSmOF8I

Nebitno o čemu mala laprda, ali mnogo mi se sviđa pozadina :facepalm

Puntar2.0
30-08-2018, 03:31
Još ka Marko nebi bija taj isti kravoslavac... :kava

Ja neznan, prije par godina je bubnija nekog Srbina sakon u glavu u svlacionici kad mu je nesta sra, ovome sad nogu u prsa kad ga misli odgurivati...

Cudan je to neki pravoslavac.

Sekstant
30-08-2018, 12:46
Ali ja znan :D

Oću reći , vrlo je vjerojatno da se on osobno ne osjeća tako, ali ne more uteći od obiteljskog stabla.
A ono kaže da su njegovi pravoslavci iz Kaštelanskog zaleđa. Pošto je dotičnih bilo uvik malo uglavnon su asimilirani,
međutim sasvim dovoljno da zamisliš naslove srbijanskih novina i komentare po forumima kad iskopaju ovo...
...

Inkvizitor
30-08-2018, 12:59
Kod mene ima Livaja i svi su Hrvati. Prvi put čujem za Srbe Livaje.

Evo što kaže ime hrvatsko, koje je dosta pouzdano koliko sam dosad vidio..

Livaje u Hrvatskoj uglavnom su Hrvati, većim dijelom iz Sjeverne Hercegovine, a rijetko su i Srbi. U prošlom stoljeću relativno najviše hrvatskih stanovnika s ovim prezimenom rođeno je u Sjevernoj Hercegovini (područje Konjica) i u Gradu Splitu. U naseljima Dobričevići, Vrci i Krtići u Sjevernoj Hercegovini svaki drugi stanovnik prezivao se Livaja.

Ako su i Srbi to je sigurno pojedini Livaja za osmanlijskog carstva radi povlastica prešao na pravoslavlje kao i jedna porodica Šešelj.

Dakle Marko je iskonski Hrvat kako god okreneš.

Puntar2.0
30-08-2018, 13:06
Ali ja znan :D

Oću reći , vrlo je vjerojatno da se on osobno ne osjeća tako, ali ne more uteći od obiteljskog stabla.
A ono kaže da su njegovi pravoslavci iz Kaštelanskog zaleđa. Pošto je dotičnih bilo uvik malo uglavnon su asimilirani,
međutim sasvim dovoljno da zamisliš naslove srbijanskih novina i komentare po forumima kad iskopaju ovo...
...
Za Srbe su ionako 90% Hrvata Srbi a ostali Slovenci.

Ako bi isa po tome, za njih valjda jedino Dezulovic i Mandic nisu u Dalmaciji Srbi, oni su Dalmatinci po nacionalnosti.

mirv
30-08-2018, 14:01
Prezime Livaja dolazi od pridjeva lijevi u ikavskom obliku - livi, liv + aja - Livaja, u značenju ljevak. Ako postoje Srbi s ikavskim prezimenom onda ono jasno pokazuje da se radi o posrbici a ne Srbinu.

Oni koji se bave teorijama Srbi svi i svuda neka bolje dokažu da u Srbiji bez Vojvodine uopće žive Srbi jer koliko se može vidjeti nakon Velike seobe Srba 1690. godine tamo ostaje 5% srpskog stanovništva koje je pobjeglo u Vojvodinu a zatim se naseljavaju Crnogorci, Bugari, Albanci, Grci, Vlasi... Srbi su nacija a ne narod, i to nacija stara 300 godina.

Kada pogledamo podatke o poreklu šumadijskog stanovništva, videćemo da među njima ima vrlo malo starosedelaca. U šumadijskim oblastima: Kačeru, Gruži, Lepenici, Kragujevačkoj Jasenici, Smederevskom Podunavlju i Jasenici, Kosmaju i selima u okolini Beograda, krajem 19. veka, ispitano je poreklo 8.894 roda iz 52.475 kuća. Od ovog broja samo su 464 roda s 3.603 kuće bili starosedeoci. Toliko je bilo i stanovnika nepoznatog porekla (470 rodova s 2.464 kuće). Svi ostali bili su doseljenici, s 7.960 rodova i 46.408 kuća. Šumadiju su naselili doseljenici iz skoro svih južnoslovenskih krajeva, a najviše ih je bilo iz dinarskih oblasti.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:596434-Sumadija-zemlja-doseljenika

http://www.srpsko-nasledje.rs/sr-l/1998/01/article-07.html (http://www.srpsko-nasledje.rs/sr-l/1998/01/article-07.html)

Sekstant
30-08-2018, 14:17
Manje-više svi pravoslavci iz Dalmacije sa izuzetkon onih doseljenih u novija doba su ikavci. Dodamo li tomu isti govor, narodne nošnje a prečesto i prezimena sa katolicima iz zaleđa Dalmacije i Hercegovine, zaključak se sam nameće. Ljuti Hrvati/Srbi najčešće su međusobno -rođaci :facepalm

Inkvizitor
30-08-2018, 14:45
Da, rođaci ali Hrvati.

Osmanlije su lukavo htjele razoriti obrambenu moć protivnika tako što su mamili Hrvate da se ili islamiziraju ili prime pravoslavlje , koje je bilo vazalsko pokoreno i lojalno Osmanlijama.

Granice BiH su kako reče moj profesor povijesti Bužančić, granice prodora osmanlijskog carstva u hrvatske zemlje ( korekcijama, jer došli su oni bili pred Zadar i Šibenik, držali Knin i Liku, Slavoniju sve do iznad Požege)

Srbi su narod koji se zna prilagodit. Ne prođe ti bitka, ti udaš princezu onome od koga si izgubio bitku i tamo se širiš porazom možda više nego bi se proširio pobjedom.

S druge strane da nije bilo osmanlijskog prodora, vjerojatno ne bi bilo ni srpsko-hrvatskih sporova jer Srba s ove strane Drine bi bilo eventualno nešto u najistočnijoj Hercegovini i najistočnijem dijelu Bosne . Svuda drugdje preko Save i Dunava oni su prošireni pod osmanlijama...tako da ja odavno tvridm da je velika Srbija osmanlijski projekt pacifciranja Balkana i držanja u pokornosti ovog dijela Europe

Grunf
01-09-2018, 17:13
Vulin nas je opet spomenuo. Ovaj put zbog članka na wikipediji koji mu nije po volji. :rofl

Eskel
01-09-2018, 19:41
Hoće li postrojit tenkove pred crkvu ili će ovaj put pokazat zube pa ih postavit na granicu. Kakav cirkusant je taj lik.

Grunf
07-09-2018, 11:33
Slavistički kongres u Beogradu, lingvisti nisu naglasili da je srpski jezik prapočelo pa je Dačić morao reagovati. :D Inače, slijedeći kongres je u Zagrebu. Hoće li ministar hrvatske vlade reći nešto o tome kako srpska lingvistika krade hrvatske riječi i književnost? :nezna

Prema dostupnim srbijanskim informacijama može se zaključiti kako je Kongres unatoč dobroj organizaciji, visokom pokroviteljstvu i brojnim sudionicima podbacio budući da nije eksplicitno naglasio kako je u početku svijeta postojao samo srpski jezik iz kojega su nastali svi drugi „varijateti“, više-manje „veštački“. Stoga je ministar vanjskih poslova Srbije, kako bi se izbjeglo daljnje „komplikovanje“ na kraju Kongresa morao intervenirati.

Mali Slobo, ministar Ivica Dačić, naime, uzeo je slavistiku u svoje ruke i rekao okupljenim znanstvenicima: “Situacija na prostoru Balkana dodatno komplikuje stalni proces fragmentacije srpskog jezika, gde se od zajedničkog i jedinstvenog jezičkog korpusa, političkim i državotvornim razlozima opravdava stvaranje novih jezičkih varijeteta, koji se lingvistički ne razlikuju, ali na političkoj ravni dobijaju osobine drugačijeg, nacionalno-državnog i vrlo često svoj identitet grade poricanjem svog jezičkog originala”.

https://www.hkv.hr/izdvojeno/komentari/nenad-piskac/30164-slavisticki-kongres-iskoristen-je-za-velikosrpsku-propagandu.html

mirv
07-09-2018, 21:44
Slavistički kongres u Beogradu, lingvisti nisu naglasili da je srpski jezik prapočelo pa je Dačić morao reagovati. :D Inače, slijedeći kongres je u Zagrebu. Hoće li ministar hrvatske vlade reći nešto o tome kako srpska lingvistika krade hrvatske riječi i književnost? :nezna

https://www.hkv.hr/izdvojeno/komentari/nenad-piskac/30164-slavisticki-kongres-iskoristen-je-za-velikosrpsku-propagandu.html

Zaboravio si najbitnije, ovo muči svinjolikog komunjaru i ostale servske idiote:

Dačić se pred slavistima proslavio i novim spoznajama o tome da SAD u borbi “za nezavisnost od Britanske imperije” nisu “ni jednog trenutka” sporile “svoj engleski jezik, bez pretenzija da postane američki, dovelo je do toga da danas i SAD, Velika Britanija, Kanada Australija i Novi Zeland, ne samo da govore istim jezikom, već i svet i pojave u njemu gledaju istim zajedničkim očima”.

Retard bi htio da razmišljamo poput njih a 80% Servie nema kanalizaciju (https://www.blic.rs/vesti/drustvo/kao-u-srednjem-veku-bez-kanalizacije-vise-od-80-odsto-srbije-kako-cemo-takvi-u/ygfgwpf). Svaka godina provedena u prdoslaviji s ovima bila je čisti gubitak vrjemena.

crni bombarder
09-09-2018, 15:16
Analogijom, Hrvatska je prije dolaska Srba bila naseljena divljim indijanskim plemenima koje su Srbi genocidom potaracali i uveli srpski jezik koji danasnji pokatoliceni Srbi nazivaju hrvatskim jezikom.

Obrni okreni, Srbi genocidni.

Grunf
11-09-2018, 09:51
Gljivica Pačić pitao Kolindu kako to da Hrvati danas čine većinu u Kninu. A kako to da Srbi čine većinu u Vojvodini, Podrinju, Prijedoru? :nezna

Inkvizitor
11-09-2018, 11:59
Na koncu, kako su Srbi postali većina u Zemunu.

Humphrey
11-09-2018, 16:30
Gljivica Pačić pitao Kolindu kako to da Hrvati danas čine većinu u Kninu. A kako to da Srbi čine većinu u Vojvodini, Podrinju, Prijedoru? :nezna

Je li mu odgovorila;zato jer ste kukavice koje su pobjegle nakon što ste započele rat koji smo mi efikasno završili.

kiler
11-09-2018, 21:47

moraš da ga razumišeš...
zamisli da se ti zoveš Gljivica Pačić... :praline

Aleksa
17-09-2018, 19:08
Da napravimo rekapitulaciju dosadašnjeg dela ove godine:
1. Đoković - Vimbldon
2. Vaterpolisti - evropsko zlato
3. Ogla Danilović - prva teniserka rođena 2000-tih koja je osvojila WTA (Moskva, juli 2018.)
4. Košarkaši juniori - prvaci Evrope.
5. Đoković - Turnir u Sinsinatiju. Ispisao istoriju postigavši nešto što nijedan teniser pre njega nije (The only player in HISTORY to complete the Career Golden Masters).
https://scontent.fapa1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/39522336_10156787805153701_2361229017677299712_n.j pg?_nc_cat=1&oh=c55e3bb9b03064f4cb316b2a3cd6b427&oe=5C0E7F75

I kaže Crni bombarder: Srbija bi dala sve što je u životu osvojila za drugo mesto na SP u fudbalu. :facepalm
Pa ne znam da li bi dao išta samo iz ove godine za to drugo mesto. Istorija se piše delom, a ne dranjem okolo kako ono što vi uradite nešto najbolje, a ono što drugi uradi da baš i nije nešto, iako je taj drugi uradio više od vas.

I ovome spisku dodati:
-Đoković osvojio US Open,
-Vaterpolisti uzeli bronzu u svetskoj ligi.

Evo i nekakvi basketaši osvojili evropsko zlato:
https://www.in4s.net/novo-zlato-za-srpske-basketase/

Juče odbojkaška, košarkaška i teniska reprezentacija - tri meča, tri pobede!

To je taj kontinuitet o kojem sam vam pričao, a ne kao "sportska regionalna sila" - 6:0 od reprezentacije koja nije ni učestvovala na takmičenju na kojem je "sila" vicešampion. :zubo

Grunf
17-09-2018, 19:43
Finale Davis cupa s Francuzima, finale Svjetskog prvenstva s Francuzima. Di je to do hakla 3 na 3. :D Da vam Niki Pilić nije pomogel stvoriti Đokovića, bili bi razina Slovaka u sportu. :D

mirv
17-09-2018, 22:27
Na b92 85 komentara o nebitnom porazu Hrvatske od Australije (https://www.b92.net/sport/vaterpolo/vesti.php?yyyy=2018&mm=09&dd=14&nav_id=1443835) a na Večernjem listu 51 komentar o prolasku Hrvatske u finale Davis cupa. (https://www.vecernji.hr/sport/coric-opet-moze-biti-spasitelj-protiv-sad-a-bas-kao-i-2016-1270237) Netko nam je malo opsjednut...

Grunf
22-09-2018, 11:01
Vučićev glazbeni ukus. :D

http://www.youtube.com/watch?v=VGO8M3LkXH4

Grunf
24-09-2018, 14:25
Dačić opet NDH...

http://www.youtube.com/watch?v=hrEa24IO-io

Inkvizitor
24-09-2018, 14:45
jebote ovaj Dačić neki teški ustaša..nije on džabe Ivica..

Grunf
24-09-2018, 14:48
Ubačeni agent, inače bi bil Jovica.

Inkvizitor
24-09-2018, 14:50
ja se ograđavam od nekih njegovih stavova izrečenih u clipu..

Grunf
24-09-2018, 15:18
Točno znam kojih. :D

Aleksa
26-10-2018, 18:03
I ovome spisku dodati:
-Đoković osvojio US Open,
-Vaterpolisti uzeli bronzu u svetskoj ligi.

Evo i nekakvi basketaši osvojili evropsko zlato:

Juče odbojkaška, košarkaška i teniska reprezentacija - tri meča, tri pobede!

To je taj kontinuitet o kojem sam vam pričao, a ne kao "sportska regionalna sila" - 6:0 od reprezentacije koja nije ni učestvovala na takmičenju na kojem je "sila" vicešampion. :zubo

Odbojkašice - svetske prvakinje, tako da možemo apdejtovati spisak:
1. Đoković - Vimbldon
3. Ogla Danilović - prva teniserka rođena 2000-tih koja je osvojila WTA (Moskva, juli 2018.)
5. Đoković - Turnir u Sinsinatiju. Ispisao istoriju postigavši nešto što nijedan teniser pre njega nije (The only player in HISTORY to complete the Career Golden Masters).
6. Đoković osvojio US Open,
7. Vaterpolisti uzeli bronzu u svetskoj ligi.
8. Evo i nekakvi basketaši osvojili evropsko zlato:
9. Ženska odbojkaška reprezentacija - prvakinje sveta.

Umaraju brate ova dopunjavanja. Čovek da poželi da bude Hrvat, pa da ne mora mnogo time da se zamara. :D

Aleksa
26-10-2018, 18:11
Review: Ivana Spanovic wins gold medal at 2018 World Indoor Championships Special
Listen | Print
By Markos Papadatos Mar 8, 2018 in Sports
Birmingham - Ivana Spanovic has a major reason to be proud. She is the new queen of long jump. She reigned supreme at the 2018 Indoor Championships in track and field.

Read more: http://www.digitaljournal.com/sports/review-ivana-spanovic-wins-gold-medal-at-2018-world-indoor-championships/article/516844#ixzz5V3Ac3Sz5

Ovo sam zaboravio zato što je bilo u prvoj polovini godine. Ko zna šta sam još zaboravio, uglavnom da zaokružimo na 10:
1. Đoković - Vimbldon
6. Đoković osvojio US Open,
7. Vaterpolisti uzeli bronzu u svetskoj ligi.
8. Evo i nekakvi basketaši osvojili evropsko zlato:
9. Ženska odbojkaška reprezentacija - prvakinje sveta.
10. Ivana Španović, zlato, skok u dalj u zatvorenom.

:D

Grunf
26-10-2018, 20:39
Impresivno izgleda lista. Tenis i vaterpolo na vrhu. Bas ste svjetska sportska nacija. :D

Inkvizitor
26-10-2018, 20:50
Kraljicom sporta, atletikom drmaju Srbi

mirv
26-10-2018, 21:16
Vidim da je nepravedno zanemaren najveći uspjeh Srbije tijekom ove godine a to je otvaranje Lidla. Srbijanski lidlići su tako napokon dobili jedno mjesto gdje mogu obrisati svoj opanak i nabaviti jeftinu piletinu a da postupak ne uključuje provalu i krađu u nesrpskom dvorištu.

https://media.luftika.rs/2018/10/lidl-srbija-1.jpg

Otvorenju je nazočio i četnički vojvoda Aleksandar Glinski koji je najavio skoro otvaranje najvećeg kioska u regionu te je naznačio da Srbija već sada lider po broju septičkih jama u urbanim područjima u cijeloj Europi.

https://www.bizlife.rs/wp-content/uploads/2018/10/vucic-lidl-foto__lidl.jpg

Okupljeni lidlići su tijekom trijumfalnog govora doznali da Eritreja preuzima dominaciju glede manjka zubiju po stanovniku u svijetu pa su odlučili na licu mjesta preuzeti prvo mjesto i u ovoj kategoriji pod geslom "cfvecko a nase".

https://i1.wp.com/vlasi.org/wp-content/uploads/2018/10/1539269416_BOJ-ZA-PILETINU-Prvi-dan-Lidla-doneo-i-prve-tuče-oko-artikala-VIDEO-548x365.jpg

Na kraju priredbe poznati bend "Minđušari" je izveo svoju muzičku numeru u čast najnovijih srbskih pobeda.

Suviše ste jadni, suviše ste bedni
Bićete još više gladni i žedni
Još i skuplji postaće dućani
Novčarka vaša biće groblje (https://www.youtube.com/watch?v=JWiSqZhM6p0)

Kreće armija najveća na svetu
Kreće armija ka supermarketu
I jednom zauvek armija srpska
I jednom zauvek GMO da krcka

Eskel
27-10-2018, 17:14
Mirv dominira.

Grunf
27-10-2018, 23:46
Mirv zna biti nadahnut. :D

Inkvizitor
28-10-2018, 11:31
Srbija lider po broju septičkih jama u Europi :rofl

Grunf
19-11-2018, 23:33
Brnabićka bila kod Tima Sebastiana. Inače ga pamtim iz Hard Talka kao iznimno neugodnog i agresivnog novinara, mislim da je Račan ili Sanader bio kod njega pa se sve dimilo. :D

I tu je isto bil neugodan, a ova se dobro držala dobrim dijelom intervjua, ali ju je dobro uzdrmao, oči su joj se malo caklile. Najgori kiks koji je imala je kad ju je ovaj pitao u vezi suđenja za ratne zločine, a Brnabićka rekla da su oni primjer u regiji po tom pitanju. A gad Tim pitao da zašto onda već 17 mjeseci nemaju čovjeka na mjestu tužitelja za ratne zločine. I njegove zamjenike. :D Veli ova da nisu baš stigli, bili su prije par mjeseci pred bankrotom i nemreš baš sad sve stići. I naravno poslije nije htjela Srebenicu priznati kao genocid nego kao užasan zločin.

Uglavnom, dobro ju je izrešetal. Ne znam zašto se uopće dovodi u neugodnu poziciju i pristaje na intervju na stranom jeziku. :nezna

http://www.youtube.com/watch?v=U-e80BQw83g

st.anger
22-11-2018, 10:56
Brnabićka bila kod Tima Sebastiana. Inače ga pamtim iz Hard Talka kao iznimno neugodnog i agresivnog novinara, mislim da je Račan ili Sanader bio kod njega pa se sve dimilo. :D

I tu je isto bil neugodan, a ova se dobro držala dobrim dijelom intervjua, ali ju je dobro uzdrmao, oči su joj se malo caklile. Najgori kiks koji je imala je kad ju je ovaj pitao u vezi suđenja za ratne zločine, a Brnabićka rekla da su oni primjer u regiji po tom pitanju. A gad Tim pitao da zašto onda već 17 mjeseci nemaju čovjeka na mjestu tužitelja za ratne zločine. I njegove zamjenike. :D Veli ova da nisu baš stigli, bili su prije par mjeseci pred bankrotom i nemreš baš sad sve stići. I naravno poslije nije htjela Srebenicu priznati kao genocid nego kao užasan zločin.

Uglavnom, dobro ju je izrešetal. Ne znam zašto se uopće dovodi u neugodnu poziciju i pristaje na intervju na stranom jeziku. :nezna

http://www.youtube.com/watch?v=U-e80BQw83g

"Lider regiona" u svemu. :naklon

Grunf
23-11-2018, 13:29
Srbija u nikad težoj situaciji, može li Aleksa prokomentirati.

Predsednik Vučić i premijerka Brnabić su zamolili ambasadora Lija da prenese kineskom rukovodstvu da Srbija nikad nije bila u težoj situaciji, uprkos svojim stalnim pozivima na mir i stabilnost, uz ozbiljan i odgovoran pristup rešavanju svih problema.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=11&dd=23&nav_category=11&nav_id=1473146

Grunf
28-11-2018, 22:35
Dačić opet zapjevao. :kez

http://www.youtube.com/watch?v=ylS__5958nc

Aleksa
28-11-2018, 22:54
Srbija u nikad težoj situaciji, može li Aleksa prokomentirati.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=11&dd=23&nav_category=11&nav_id=1473146

Pa, naravno da je Srbija bila i u težoj situaciji. Danas jeste, ne u najtežoj, ali u posebno teškoj situaciji upravo zato što u njoj vlada Aleksandar Vučić.

On sebe poistovećuje sa Srbijom, a njemu je trenutno najteže otkako je na čelu Srbije. I otuda njegova žalopojka.
I neka, on je zaslužio da gleda svoju i patnju svojih sledbenika, fizičku i mentalnu, koja će ako bude pravde, trajati i kad ode sa vlasti.

Što se tiče Kosova, situacija je teška. Albanci provociraju, može im se. Srbi vode, prilično uspešno, borbu da tzv. Kosovo ne bude priznato u svetu.
Albanska arogancija, svi to znaju, ne počiva na njihovoj snazi. A oni jadni veruju da večno biti kao što je sada. Čak ni iz bošnjačkog primera nisu u stanju da nauče ništa - čim je malo popustila pažnja sveta, bošnjački planovi su se raspali.

Picaferaj
28-11-2018, 23:14
Pa, naravno da je Srbija bila i u težoj situaciji. Danas jeste, ne u najtežoj, ali u posebno teškoj situaciji upravo zato što u njoj vlada Aleksandar Vučić.

On sebe poistovećuje sa Srbijom, a njemu je trenutno najteže otkako je na čelu Srbije. I otuda njegova žalopojka.
I neka, on je zaslužio da gleda svoju i patnju svojih sledbenika, fizičku i mentalnu, koja će ako bude pravde, trajati i kad ode sa vlasti.

Što se tiče Kosova, situacija je teška. Albanci provociraju, može im se. Srbi vode, prilično uspešno, borbu da tzv. Kosovo ne bude priznato u svetu.
Albanska arogancija, svi to znaju, ne počiva na njihovoj snazi. A oni jadni veruju da večno biti kao što je sada. Čak ni iz bošnjačkog primera nisu u stanju da nauče ništa - čim je malo popustila pažnja sveta, bošnjački planovi su se raspali.

Pobrka si malo stvarčice, Alexa. Sada je ovako kako je jer su Srbi mislili da će vječno biti kao što je bilo. A to o snazi Albanaca..nisu ništa slabiji od Srba ako se igra jedan na jedan, tj. samo Srbi protiv samo Albanaca...bez saveznika.

Aleksa
28-11-2018, 23:16
https://www.blic.rs/vesti/hronika/ubistvo-u-bulevaru-kralja-aleksandra-trenutak-kada-je-penzionerka-na-ulici-prisla/f9np6c1

Ne znam da li je vama poznat slučaj Stojanke Stojanović.
To je žena od 70 godina koja je bila maltretirana od strane lokalnog bisnismena, člana Vučićeve SNS. Ona i njen sin, žalili su se svim mogućim sudovima, a ovaj im se smejao u lice, jer je bio politički zaštićen. Želeo je njihovu imovinu, da bi gradio svoje zgrade i sl. Imao je novac, imao je političku podršku, mislio je da može sve, a posebno da maltretira male ljude.
Onda je heorina Coka (gospođa Stojanović), jednog lepog avgustovskog dana ove godine, sačekala pokvarenjaka u jednoj ulici, prišla mu, izvadila pištolj iz svoje torbe, i izbušila ga kao švajcarski sir. I sad svemogući biznismen miriše cveće, ali ne cvetove, nego korenje.
Vučić je vidno potresen prokomentarisao ovaj događaj, plašeći se zbog simpatija za Coku koje su nastale u narodu.

Taj njegov biznismen maltretirao je ograničen krug ljudi, pa i u tom krugu našao se neko ko ga je zaustavio. Može se samo zamisliti kako je u glavi čoveka koji maltretira milione, uključujući i svoje saradnike. Iako je zaštićeniji od bisnismena, statistički je veća mogućnost da će se naći neko ko će i njemu poručiti da je dosta bilo, i to neko od koga nikad ne bi očekivao. A ON je omrznut od većine Srba, bez obzira što plitkoumni glasaju za NJEGA, i još počinje da ga bije glas da je nemački (Angelin) čovek, što baš i nije poželjno biti među Srbima.

Srđan Nogo, poslanik Dveri, nazvao je gospođu Stojanović heroinom.
Neke facebook grupe su posvećene njoj.
https://www.facebook.com/Svi-smo-mi-Stojanka-Stojanovi%C4%87-530710574039347/?ref=py_c
https://www.facebook.com/StojankaHeroj/

Na majicama se nosi ova slika:
https://scontent.fapa1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/41752315_1946573502032016_7092055075253649408_n.jp g?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fapa1-2.fna&oh=7c4507f2f82ca3a0d43576557ee9e6a0&oe=5CAE56D4

Još među Srbima postoje Principi.

Tako diše Srbija!!!

:)

Komentar? ;)

Aleksa
28-11-2018, 23:20
Pobrka si malo stvarčice, Alexa. Sada je ovako kako je jer su Srbi mislili da će vječno biti kao što je bilo. A to o snazi Albanaca..nisu ništa slabiji od Srba ako se igra jedan na jedan, tj. samo Srbi protiv samo Albanaca...bez saveznika.

Razumem da bi ti voleo da je tako, ali nema smisla da govorimo šta bismo voleli, nego kako stvari stoje.
A ako zaista veruješ da se ovde radi o albanskoj moći, onda ne vredi da te razuveravam.

Picaferaj
29-11-2018, 13:14
Razumem da bi ti voleo da je tako, ali nema smisla da govorimo šta bismo voleli, nego kako stvari stoje.
A ako zaista veruješ da se ovde radi o albanskoj moći, onda ne vredi da te razuveravam.

Ništa ti ne "razumeš". Šta bi ja volio veze nema sa činjenicom da su Srbi mislili da će zauvijek moći terorizirati Šipke. What goes around comes around. I to vam se dogodilo. I tako stvari stoje a ne onako kako ti misliš da stoje.

Grunf
29-11-2018, 17:43
Slažem se s Picaferajom. Srbi su stvarno bili u zabludi kad su mislili da će njihov teror nad Albancima vječno trajati i da neće doći svojem kraju. I u zabludi su kaj misle da će ih ikad opet moći terorizirati.

Puntar2.0
29-11-2018, 18:23
https://www.blic.rs/vesti/hronika/ubistvo-u-bulevaru-kralja-aleksandra-trenutak-kada-je-penzionerka-na-ulici-prisla/f9np6c1

To je žena od 70 godina koja je bila maltretirana od strane lokalnog bisnismena, člana Vučićeve SNS. Ona i njen sin, žalili su se svim mogućim sudovima, a ovaj im se smejao u lice, jer je bio politički zaštićen. Želeo je njihovu imovinu, da bi gradio svoje zgrade i sl. Imao je novac, imao je političku podršku, mislio je da može sve, a posebno da maltretira male ljude.
Onda je heorina Coka (gospođa Stojanović), jednog lepog avgustovskog dana ove godine, sačekala pokvarenjaka u jednoj ulici, prišla mu, izvadila pištolj iz svoje torbe, i izbušila ga kao švajcarski sir. I sad svemogući biznismen miriše cveće, ali ne cvetove, nego korenje.
Vučić je vidno potresen prokomentarisao ovaj događaj, plašeći se zbog simpatija za Coku koje su nastale u narodu.

Taj njegov biznismen maltretirao je ograničen krug ljudi, pa i u tom krugu našao se neko ko ga je zaustavio. Može se samo zamisliti kako je u glavi čoveka koji maltretira milione, uključujući i svoje saradnike. Iako je zaštićeniji od bisnismena, statistički je veća mogućnost da će se naći neko ko će i njemu poručiti da je dosta bilo, i to neko od koga nikad ne bi očekivao. A ON je omrznut od većine Srba, bez obzira što plitkoumni glasaju za NJEGA, i još počinje da ga bije glas da je nemački (Angelin) čovek, što baš i nije poželjno biti među Srbima.

https://www.facebook.com/Svi-smo-mi-Stojanka-Stojanovi%C4%87-530710574039347/?ref=py_c

https://scontent.fapa1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/41752315_1946573502032016_7092055075253649408_n.jp g?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fapa1-2.fna&oh=7c4507f2f82ca3a0d43576557ee9e6a0&oe=5CAE56D4

Tako diše Srbija!!!

Komentar? ;)

Napokon si se izjasnio kao Dv(e)orska luda.

Gospodji sve najbolje.

Aleksa
29-11-2018, 18:50
O čemu bre pričate vas dvojica? O anđelima i demonima?
Jedni su divni i bili su izloženi teroru, a drugi su zli i obožavaju da terorišu druge?!
Valjda vam je jasno da je to crno-bela slika i da uopšte nije tako.

Govorio sam vam o primeru Bošnjaka.
Bošnjaci 1996:
https://www.youtube.com/watch?v=yneNxlVedB8
Pogledajte tu osionost, dok se kriju iza vozila IFOR-a. Ne može im niko ništa, jači su od sudbine, imaju pravo na revoltiranost, na bes, itd.

A onda, Bošnjaci 2015:
https://www.youtube.com/watch?v=Rwbx-_x2JNM

(oba videa su oko 2 minuta, tako da nije naporno pogledati)

Napisao sam da ako strana podrška prestane, Albanci nemaju šta da traže. U bošnjačkom slučaju, strana podrška njima uopšte nije prestala, nego je samo u izvesnoj meri smanjena, a stvari su se potpuno preokrenule u odnosu na 1996. godinu.

A ovi primeri sa policijom su samo mala ilustracija promene. Tu su i druge stvari. Bošnjaci su dve decenije kontrolisali par opština u RS, a Srbi nijednu u F BiH. Sada Bošnjaci ne kontrolišu nijednu opštinu u RS, a Srbi u FBiH kontrolišu tri-četiri. 1998. su Bošnjaci imali 20 poslanika u skupštini RS, a danas imaju troje njih. Srbi nisu imali nijednog predstavnika u parlamentu FBiH, a sad već imaju jednog.

Treba reći da pozicije Albanaca i Bošnjaka nisu identične, u nekim stvarima Albanci su u boljoj poziciji, ali opet, u nekim su u goroj u odnosu na Bošnjake. A isti su u potpunosti po tome što im sva politika zavisi od strane podrške.
A na međunarodni odnos, barem prema Balkanu, možemo da utičemo i mi. A na primeru Bosne vidimo da se stvari u kratkom vremenu promene.

Humphrey
29-11-2018, 19:08

Tako diše Srbija!!!

Komentar? ;)

Pa ubili ste Đinđića ne tako davno. I Zvezdan se vjerojatno našao na kojoj majici.

srpska posla,iako je baba vjerojatno u pravu.

Aleksa
29-11-2018, 19:42
Pa ubili ste Đinđića ne tako davno. I Zvezdan se vjerojatno našao na kojoj majici.

srpska posla,iako je baba vjerojatno u pravu.

To nisu uporedivi slučajevi. Ubistvo Đinđića je značilo vrhunac kriminalne moći u Srbiji od koje je strepeo narod.
Ovo što je uradila ova žena izazvalo simpatije naroda, i strah političkih moćnika i kriminalaca.
Sa Zvezdanom se neće solidarisati običan čovek, već ko zna kakav lik sa ko zna kakvom zbrkom u glavi.

Grunf
16-01-2019, 17:40
Beograd daje stanove u zakup, pravo imaju i sudionici ratova, a datum je nakon 17.8.1990. tj. datum balvan revolucije. Oni racunaju u svojim zakonima pocetak rata datum balvanske revolucije, a prema van prodaju spike da je rat poceo napadom na vojarne.

Grad Beograd raspisao je javni konkurs za prodaju 80 i davanje u zakup 60 stanova u naselju Kamendin 2, u Zemun Polju.

Pravo učešća na konkursu za kupovinu stanova imaju borci i ratni invalidi, civilni invalidi rata i članovi porodice sa kojima je živeo poginuli ili umrli učesnik oružanih akcija posle 17.8.1990.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=01&dd=16&nav_id=1494038

Puntar2.0
18-02-2019, 16:57
Ovaj Dule Savic me podsjeca na naseg Alekshu, po lukavosti i logici.

http://direktno.hr/eu-i-svijet/dule-savic-prozvao-hrvate-pa-proslavi-delija-zapjevao-cetnicku-pjesmu-147475/

Istine radi, ima i primjesa Dejana Jovica, te Mikija Poopija, tako da je nas americki ceto visedimenzionalna, ali zapravo jednodimenzionalna licnost.

Puntar2.0
18-02-2019, 23:56
Gdje je Aleksha da nam naborji kakve reakcije su slijedile nakon ovakvih transparenata.

http://narod.hr/sport/video-delije-zaratile-s-hajdukom-i-torcidom-sa-sjekirom-u-ruci-poklat-cu-sve-splicane

Aleksha, javi seeeee

Grunf
19-02-2019, 10:17
Uspjeh Delija, mogu prijetiti Splićanima s 600 km udaljenosti. :D

Eskel
20-02-2019, 14:21
Gdje je Aleksha da nam naborji kakve reakcije su slijedile nakon ovakvih transparenata.

http://narod.hr/sport/video-delije-zaratile-s-hajdukom-i-torcidom-sa-sjekirom-u-ruci-poklat-cu-sve-splicane

Čuj to nikad više Yugoslavija. Pa C. Zvezda i Partizan su stvoreni u YU, oba kluba imaju komunistička imena i naslijeđe. A ime navijača Zvezde je tursko. Ničega srpskog u tim klubovima nema :kez

mirv
20-02-2019, 19:52
https://youtu.be/2ggE6jn8cZY

Ovaj ishlapjeli odrpanac u studiju nije nekakav retard kojeg su pokupili ispred nasumične trgovine s flašom pive u ruci, ovo je retard koji im je bio ravnatelj Povijestne pismohrane Srbije. S ovakvim imbecilima ne treba biti nikakve rasprave, samo ograda na granicu, vojska iza nje, vize pri ulasku i noga u dupe kad otvore labrnju. Dubrovačka Republika je znala što radi kad ovakvima nije dala niti da prespavaju unutar gradskih zidina.

Grunf
06-03-2019, 15:50
Jel ovo zato jer smo bili viceprvaci svijeta u nogometu? :D

Od svih zemalja u regiji, o Hrvatima najnegativnije mišljenje ima 45 posto Srba, a 33 ih ima o Albancima. Na trećem neslavnom mjestu završili su Crnogorci s devet posto, zatim slijede Bošnjaci s pet posto. Najmanje su prozvani Bugari(3), Rumunji(2), Mađari(1) i Makedonci(1).

Tablica o najpozitivnijim narodima izgleda posve drukčije, tu su neprikosnoveno prvo mjesto zauzeli Grci, čak 43 posto Srba ih je navelo kao narod o kojem imaju najbolje mišljenje, Crnogorci ih slijede s 20 posto, a potom Makedonci s 18 posto. Hrvati i Albanci, posve očekivano, na razini su statističke greške – tek jedan posto ispitanika ima najpozitivnije mišljenje o njima.

https://100posto.hr/news/istrazivali-perspektivu-odnosa-srbije-i-albanije-pa-otkrili-da-o-hrvatima-misle-gore-nego-o-albancima

Puntar2.0
06-03-2019, 15:58
Bas sam htio postaviti, Srbici najvise mrze Hrvate, pa onda nista, nista, pa nista....i onda Albance. Pozitivno misle o Grcima, Madjarima i tadada Muslimanima.

Ali vazno je da HDZ podrzava Srbiju u EU.

mirv
06-03-2019, 17:58
Još jedno natjecanje gdje suvereno dominiramo, svaka čast našim dečkima. Doduše, Albanija je snažno zaprijetila u drugom dijelu ali ipak premalo i prekasno te nisu uspjeli nadoknaditi veliko hrvatsko vodstvo s početka. Ovom prilikom bih se želio zahvaliti svima koji su sudjelovali u ovom uspjehu, kako glavnim igračima tako i stručnom stožeru ali i svim navijačima Hrvatske bez kojih ovo ne bi bilo moguće te se nadam da ćemo nastaviti s dobrim igrama i plasmanom i u nadolazećem razdoblju. Neka pati koga smeta...

Humphrey
06-03-2019, 19:25
Još jedno natjecanje gdje suvereno dominiramo, svaka čast našim dečkima. Doduše, Albanija je snažno zaprijetila u drugom dijelu ali ipak premalo i prekasno te nisu uspjeli nadoknaditi veliko hrvatsko vodstvo s početka. Ovom prilikom bih se želio zahvaliti svima koji su sudjelovali u ovom uspjehu, kako glavnim igračima tako i stručnom stožeru ali i svim navijačima Hrvatske bez kojih ovo ne bi bilo moguće te se nadam da ćemo nastaviti s dobrim igrama i plasmanom i u nadolazećem razdoblju. Neka pati koga smeta...

Sve je to lijepo,ali iskreno,a to svi znamo,sve ispod 50% je neuspjeh. Kad nas albanci uskoro prestignu počet će se sa pljuvanjem i traženjem krivaca.

Grunf
07-03-2019, 12:35
Sve je to lijepo,ali iskreno,a to svi znamo,sve ispod 50% je neuspjeh. Kad nas albanci uskoro prestignu počet će se sa pljuvanjem i traženjem krivaca.

:rofl :rofl

Puntar2.0
10-03-2019, 00:26
http://www.rts.rs/page/rts/sr/Dijaspora/story/1518/vesti/3441217/potpisana-povelja-o-srpskom-kulturnom-prostoru.html

A o cemu izvjestavaju hrvatski mediji?

Puntar2.0
10-03-2019, 22:50
Gdje je Aleksha, da mi komentira reakciju americkog veleposlanistva na skup cetnika u Visegradu.

kiler
10-03-2019, 23:40
Gdje je Aleksha, da mi komentira reakciju americkog veleposlanistva na skup cetnika u Visegradu.

uvijek mu smetnem pohvaliti potpis...:bravo

Puntar2.0
11-03-2019, 00:47
uvijek mu smetnem pohvaliti potpis...:bravo

Nekada ugodno iznenadi. :kez

Aleksa
11-03-2019, 18:05

Američki ambasador:

"Užasnuti smo izvještavajima o nacionalističkoj retorici tokom današnjeg događaja u Višegradu. Ovakvo ponašanje je neprihvatljivo. Očekujemo od relevantnih institucija da poduzmu potrebne korake, da djeluju zbog ovakvih prijetnji i pozovu na odgovornost", navela je Američka ambasada na svom Twitter profilu.

Britanski ambasador:

"Sigurno su mnogi u BiH uznemireni. Nadam se da će ovo vlasti detaljno istražiti. Govoru mržnje nije mjesto u savremenom društvu. Krajnje je vrijeme za okretanje ka budućnosti, uz uzajamno poštovanje", napisao je britanski ambasador.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ambasade-sad-a-i-velike-britanije-reagovale-na-cetnicko-okupljanje-u-visegradu/190310081

Reakcije, dakle, nisu ni zvanična saopštenja ambasada nego twitter poruke. A ti twitovi su sasvim razumljivi i opravdani, i korektno sročeni.
Osuđuje se retorika koja je bila ekstremistička, i to je to. Čak su i neki srpski zvaničnici osudili isto. Ali nigde ne postoji osuda postojanja ravnogorskih udruženja, uredno registrovanih u sudovima u BiH. Niti je igde navedeno da je osuđeno "četništvo". A pogotovo nije osuđen ravnogorski pokret iz Drugog svetskog rata.

Valter brani Sarajevo
13-03-2019, 18:34
Aleksa neznam samo kako imas obraza i savjesti da uopšte spominješ ravnogorski pokret iz drugog svjetskog rata i da nije osuđen. Udaraš šamar žrtvama istog tog pokreta koji je divljao i iživljavao se nad civilima u drugom svjetskom ratu. Da ne spominjem rehabilitaciju i koja je sramota nanijeta ljudima u Srbiji zločinima počinjenim u Bosni i onda i devedesetih a koji su se borili protiv toga.

Aleksa
13-03-2019, 20:09
Aleksa neznam samo kako imas obraza i savjesti da uopšte spominješ ravnogorski pokret iz drugog svjetskog rata i da nije osuđen. Udaraš šamar žrtvama istog tog pokreta koji je divljao i iživljavao se nad civilima u drugom svjetskom ratu. Da ne spominjem rehabilitaciju i koja je sramota nanijeta ljudima u Srbiji zločinima počinjenim u Bosni i onda i devedesetih a koji su se borili protiv toga.

Pa imam obraza koliko imaju i oni koji slave saveznike koji su masakrirali civile Drezdena i Berlina...
Hoću da kažem da ni oni koji su bili na ispravnoj strani, nisu izbegli činjenje zločina, pa tako ni ravnogorci.

Drugo, tvoj nick je ime mitske ličnosti režima notornog zločinca i njegove bande. Govorim o Titu i komunistima. Po zločinima vode mrtvu trku sa ustašama i Nemcima, a i išli su na ruku okupatoru. Isti Tito, veoma je popularan u Sarajevu, iako je zločinac.

Treće, zašto se uvek Srbima spočitava rehabilitacija, kad je rehabilitacija tj. priznanja JVO su došla prvo sa zapada? Citiram sebe sa hb.org

kontinuitet pohvala na račun Draže i JVO od 1941. do 2018.

1941-1942. Pohvalni članci u novinama, stripovi, filmovi, govori političara o JVO i četnicima.
1943. Odlikovanje Draže Mihailovića od strane De Gola.
1944. Američka misija u glavnom štabu JVO i phvalni izveštaji o borbi protiv okupatora.
1945. Ponuda američke podrške četnicima u borbi sa komunistima.
1946. Odlikovane Draže Mihailovića od strane Trumana za savezništvo i doprinos pobedi.
1966. Niksonovo pismo: Draža - patriota i saveznika SAD.
1979. Reganovo pismo: Draža, prvi antifašista gerilac u Evropi, borac protiv dve tiranije brliznakinje: komunizma i nacizma.
2005. Odlikovanje predsednika Buša Draži Mihailoviću.
2018. Američki ambasador u Srbiji odaje poštu ravnogorcima u Pranjanima.
-Petnaestak spomenika Draži u SAD, Kanadi i Australiji,
-Godišnje marširanje četnika u Australiji sa ostalim vojskama na dan veterana.

Da ponovimo i ovo sa sovjetske strane:
-Saveznička korespondencija između sovjetskog ambasadora u Londonu i izbegličke vlade i kralja Petra (1941-1944.).
-Nalog Titu (1943.) da izgladi odnose sa četnicima jer po informacijama koje Moskva ima, uprkos izveštajima iz Titovog okruženja, JV je snaga koja se bori protiv Nemaca.
-Sadejstvo Crvene armije i JVO u oslobađanju mesta po Srbiji (1944.).
-Sovjetsko odbijanje (1945.) zahteva Titovih vlasti da se pripadnicima JVO i samom Draži sudi u Nirnbergu kao nacistima - uz obrazloženje da su četnici bili sovjetski saveznici.

Dakle, zapadnjaci kažu o četnicima jedno, vi, Hrvati i komunisti kažete drugo. Pa mi je ovo vrlo važno pitanje, koje sam više puta postavljao, a odgovor nisam dobio: Zašto bi Srbi trebalo da se drže vaše interpretacije, a ne recimo, zapadne?

I četvrto, pravi Valter je bio četnik, tj. ilegalac JVO u Beogradu.

Pravi „Valter“ bio pripadnik JVuO potpukovnik Žarko Todorović

Kao i druge četničke oficire koji su preživeli rat, pa i sve one koji su preživeli Mauthauzen, komunisti su i potpukovnika Todorovića pod lažnim optužbama proglasili za ratnog zločinca
https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2019/02/todorovic.jpg
Ako te zanima njegova priča, evo:
https://www.in4s.net/pravi-valter-bio-pripadnik-jvuo-potpukovnik-zarko-todorovic/?lang=lat

Grunf
14-03-2019, 15:17
Na Teheranskoj konferenciji 1943., saveznici koje su predvodili Staljin. Churchill i Roosevelt su donijeli nekoliko odluka, a među njima je bila i ta da četnici kao suradnici okupatora više neće primati savezničku pomoć. Znači saveznici i zapadnjaci su ih proglasili kolaboracionistima pa nemoj se držati našega tumačenja. Drži se zapadnoga prema kojima su oni kolaboracionisti. Ali to i nije najveća zamjerka toj bandi nego njihov genocidni plan i genocidno djelovanje u kojem su pobili desetine tisuća ljudi u BiH i Hrvatskoj.

Puntar2.0
14-03-2019, 19:29
Sto nas u biti zanima misljenje zapada o tome sto su bili cetnici. Ovaj nas trolla na najjace.

Evo citam grofa Tolstoja, koji je opisivao krivnju Britanaca oko kriznog puta, i opcenitog izrucivanja ljudi titicima. Ubacim kasnije clanak.

Jedan rusko-britanski grof ne daje pisljivog boba na politicku korektnost i misljenje zapada, i uporno se bavi tim pitanjem.

A covjek je pravoslavac i carist, znaci njegovo misljenje bi i najzadrtijem ceti moralo biti prihvatljivo.

Ali naravno da nije.

Nas americki Draza ima samo jedan cilj, predstaviti cetke kao dobre momke, a Ustase kao personificirano zlo.

Mislim da trosimo puno energije na njegove vratolomije.

Valter brani Sarajevo
15-03-2019, 21:46
Pa imam obraza koliko imaju i oni koji slave saveznike koji su masakrirali civile Drezdena i Berlina...
Hoću da kažem da ni oni koji su bili na ispravnoj strani, nisu izbegli činjenje zločina, pa tako ni ravnogorci.

Drugo, tvoj nick je ime mitske ličnosti režima notornog zločinca i njegove bande. Govorim o Titu i komunistima. Po zločinima vode mrtvu trku sa ustašama i Nemcima, a i išli su na ruku okupatoru. Isti Tito, veoma je popularan u Sarajevu, iako je zločinac.

Treće, zašto se uvek Srbima spočitava rehabilitacija, kad je rehabilitacija tj. priznanja JVO su došla prvo sa zapada? Citiram sebe sa hb.org

Dakle, zapadnjaci kažu o četnicima jedno, vi, Hrvati i komunisti kažete drugo. Pa mi je ovo vrlo važno pitanje, koje sam više puta postavljao, a odgovor nisam dobio: Zašto bi Srbi trebalo da se drže vaše interpretacije, a ne recimo, zapadne?

I četvrto, pravi Valter je bio četnik, tj. ilegalac JVO u Beogradu.

https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2019/02/todorovic.jpg
Ako te zanima njegova priča, evo:
https://www.in4s.net/pravi-valter-bio-pripadnik-jvuo-potpukovnik-zarko-todorovic/?lang=lat
Ni ne pokušavaj da skreneš sa teme o četnicima o kojima tako rado govoriš, a i okani se čitanja istorije sa interneta. Pobjednici su onomad napisali istoriju, i nema šanse da ni Srbija a bogme ni Hrvatska to promjeni izvan granica svoje države. A i okani se toga vi, mi Itd, generalizacija je vrlo opasna.

Aleksa
15-03-2019, 22:10
Izvinite što ovo ovako moram da pitam: Jeste li vas trojica normalni?

Valteru,
meni obično govore da prestanem o četnicima, a ti mi tražiš da ne izbegavam da progovorim o četnicima, iako sam upravo pisao o njima. Navedem tuce konkretnih stvari po stavkama, a ti jednoj rečenici kažeš da četnici nisu OK, i onda ja generalizujem a ti si kao konkretan??!! Govoriš da to samo može u Srbiji, iako sam ti naveo ono što figurira izvan Srbije. Aman, čoveče...

Punti,
moje pitanje je bilo "Zašto bi treblo da ima veću težinu to se priča kod vas, od onog što se priča na zapadu?", a odgovor "Baš nas briga šta se priča na zapadu" koji si ti dao, nije odgovor na moje pitanje. Odgovor na moje pitanje treba da počne ovako: Veću težinu ima ono što govorimo mi (Hrvati, Bošnjaci i komunisti), od onog što su rekli Buš, Regan i Niskon, i ostali na zapadu zbog toga što smo mi (Hrvati, Bošnjaci i komunisti) pošteniji i nikada ne bismo slagali nešto da naštetimo Srbima... Ili neki takav sličan odgovor.

Grunfe,
To što si ti napisao za 1943. demonatovalo je ono pređašnje i ono potonje što sam ja naveo od te godine i tog događaja (A i to što si napisao nismo baš utvrdili da je tačno). Tako da ne znam šta više da ti kažem, opaske ti moraju biti malo suvislije.

Grunf
16-03-2019, 11:20
Znam da nemaš kaj napisati, zapleo si se u mrežu vlastite lukavosti kao pile u kučine. Četništvo je teroristička i šovinistička ideologija, a njeni sljedbenici su od saveznika proglašeni nacističkim kolaboracionistima. No to tebe i sve Srbe ne zanima pretjerano, vama je ta ideologija super jer vam širi granice.

Inkvizitor
16-03-2019, 11:31
Već te se par puta pitalo, dobro ako su tebi ocjene Amerike , Britanije i drugih zapadnih sila važne prihvaćaš li njihove ocjene o Srebrenici, presude u Hagu i presude o genicidu u Srebrenici.

Smrndžao si da to nije isto vrijeme.

To znamo i bez tebe.

Dakle ti si jebeni licemjer i dvoličnjak ako ne prihvaćaš oboje. Obe ocjene.

Ako prihvaćaš ocjene o četnicima iz onog rata i ovog rata od strane Amerika i zapadnih sila onda je OK al ako prihvaćaš jednu jer ti paše a druge ne prihvaćaš drugu jer ti ne pašu, onda si gnjusni pokvarenjak.

Što se tiče repliciranja tu se tek nemaš što javljat. Tako ti napišeš da Srbi iz Srbije gledaju Hrvatsku kroz paljenje Pupovčeve lutke i zato nas kao mrze.

Ja napišem, zašto nas ne gledaju kroz izgradnju pravoslavne gimnazije, najmodernije ustanove tog tipa u Zagrebu koju je izgradila i financirala hrvatska vlada, dakle mahom Hrvati, ti meni odgovaraš da se gradi pravoslavna crkva u Kopru??????

Pa kakav je to odgovor i kakva je to diskusija. Onda se čudiš što te poneko uvrijedi. Ti to zaslužuješ jer zajebaješ ljude i praviš ih budalama

mirv
19-03-2019, 13:06
Umesto "brenda" i "bekstejdža": Hrvatski jezik dobio nove reči

Hrvatski jezik je dobio tri nove reči - "zapozorje ", "oznak " i "bilješkinja ", odlučili su jezikoslovci, književnici i naučni saradnici časoisa Jezik, a tvorcima novih pojmova dodeljena je nagrada "Dr Ivan Šreter".

https://www.b92.net/kultura/vesti.php?yyyy=2019&mm=03&dd=18&nav_category=1864&nav_id=1519507

Za sada su srbijanski bolestnici napisali čak 318 komentara, vidi se da ih samostalnost Hrvatske izrazito pogađa. Ono što osobito treba uočiti jest da je većina komentara ismijavanje hrvatskih novotvorenica a u međuvrjemenu je srpski jezik usvojio riječ "uhljeb" koju je osmislio bivši HSP-ovac i HOS-ovac Stipe Petrina, negdašnji saborski zastupnik i današnji gradonačelnik Primoštena. Možda bismo trebali unajmiti neku braniteljsku udrugu da Srbima dovrši rječnik i obogati ga novim izrazima, vidi se da su ustaše tamo u modi.

Inkvizitor
19-03-2019, 15:09
Polomljeni spomenici na katoličkom groblju u Somboru. Ostala tradicija iz rata.

crni bombarder
19-03-2019, 16:09
vjerojatno su se svojedobno ismijavali rijecima poput blatobran, suncobran, podhodnik, povlastica, propusnica, zlostavljanje i tako dalje

ali ajde sto se genetski turci sprdaju, ali sto i neki hrvati

Puntar2.0
19-03-2019, 16:24
Na sjeveru Crne Gore Hrvat maltretiran mjesecima.

Inkvizitor
19-03-2019, 17:30
vjerojatno su se svojedobno ismijavali rijecima poput blatobran, suncobran, podhodnik, povlastica, propusnica, zlostavljanje i tako dalje

ali ajde sto se genetski turci sprdaju, ali sto i neki hrvati

To je uvijek greška. Nisu to Hrvati.

Humphrey
19-03-2019, 19:38
Polomljeni spomenici na katoličkom groblju u Somboru. Ostala tradicija iz rata.

Rado srbin ide rušiti groblja.

Sad je samo pitanje jesu li to uradili četnici na vlasti(hdz partneri) ili četnici u oporbi(partneri naših antifašista i živog zida)?

Grunf
20-03-2019, 10:28
Rado srbin ide rušiti groblja.

Sad je samo pitanje jesu li to uradili četnici na vlasti(hdz partneri) ili četnici u oporbi(partneri naših antifašista i živog zida)?

Možda je to Carlos Zvonimir Pilsel bio u posjeti Somboru?

Inkvizitor
20-03-2019, 12:44
Jesu li srpski mediji digli galamu radi ovog gnjusnog čina kad već nisu hrvatski.

Puntar2.0
20-03-2019, 12:45
Aleksha, predaje li N.Zutic u Srbiji kao profesor, autor ovog djela.

http://pbs.twimg.com/media/D2GIpLaXQAAY812.jpg:large

Grunf
20-03-2019, 12:52
Sudeći po djelima, vjerojatno je u vrhu (IN)SANU-a. :D

Grunf
22-03-2019, 09:45
Umesto "brenda" i "bekstejdža": Hrvatski jezik dobio nove reči

Hrvatski jezik je dobio tri nove reči - "zapozorje ", "oznak " i "bilješkinja ", odlučili su jezikoslovci, književnici i naučni saradnici časoisa Jezik, a tvorcima novih pojmova dodeljena je nagrada "Dr Ivan Šreter".

https://www.b92.net/kultura/vesti.php?yyyy=2019&mm=03&dd=18&nav_category=1864&nav_id=1519507

Za sada su srbijanski bolestnici napisali čak 318 komentara, vidi se da ih samostalnost Hrvatske izrazito pogađa. Ono što osobito treba uočiti jest da je većina komentara ismijavanje hrvatskih novotvorenica a u međuvrjemenu je srpski jezik usvojio riječ "uhljeb" koju je osmislio bivši HSP-ovac i HOS-ovac Stipe Petrina, negdašnji saborski zastupnik i današnji gradonačelnik Primoštena. Možda bismo trebali unajmiti neku braniteljsku udrugu da Srbima dovrši rječnik i obogati ga novim izrazima, vidi se da su ustaše tamo u modi.

Hrvatska se "provukla" – vicešampion sveta jedva sa Azerbejdžanom

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2019&mm=03&dd=21&nav_id=1520868

A što kažeš na ovu vijest na slobodoumnom i naprednom srpskom portalu di nas ismijavaju zbog pobjede? Ima samo 100 komentara. :aha Kaj bi bilo da smo izgubili? :nezna

Ili zamisli da su hrvatski portali masovno objavili vijest da je Srbija izgubila od Estonije u košarci, a navodno su viceprvaci svijeta u tom sportu.

mirv
22-03-2019, 17:17
Hrvatska se "provukla" – vicešampion sveta jedva sa Azerbejdžanom

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2019&mm=03&dd=21&nav_id=1520868

A što kažeš na ovu vijest na slobodoumnom i naprednom srpskom portalu di nas ismijavaju zbog pobjede? Ima samo 100 komentara. :aha Kaj bi bilo da smo izgubili? :nezna

Ili zamisli da su hrvatski portali masovno objavili vijest da je Srbija izgubila od Estonije u košarci, a navodno su viceprvaci svijeta u tom sportu.

Evo, već natukli preko 200... Koji likovi iz crtića. Očito je da je već drugo svjetsko odličje Hrvatske teško palo našim komšijama i da ih jako živcira. Ako znamo da su snimili film i seriju o lažnoj brončanoj medalji Jugoslavije iz 1930. godine i da su pokušavali spriječiti stvaranje Hrvatskog nogometnog predstavništva na sve načine od doba Banovine pa do Republike Hrvatske onda postaje razvidno da je ovo za njih prava mala noćna mora. Najjače je ipak kada moraju napisati da smo nešto osvojili i da imamo više uspjeha od Srbije jer onda ide obvezatan dodatak "...kao šta je srpska košarkaška reprezentacija bolja od hrvatske!", a ja bih dodao i odbojkaška. Nikako ne treba zaboraviti odbojku.

Inače, čini se da iz nekog razloga niti ovo nimalo ne pomaže smanjiti gorčinu komšijskih komentatora. Proklete ustaše, prvo fudbal pa onda pare pa ...

PROSEČAN SRBIN TRI PUTA SIROMAŠNIJI OD HRVATA Švajcarski bankari istraživali koliko su Evropljani imućni. Evo gde je Srbija (https://www.blic.rs/biznis/vesti/prosecan-srbin-tri-puta-siromasniji-od-hrvata-svajcarski-bankari-istrazivali-koliko/m8r7mvx)

Ako ništa drugo naslov bolje zvuči od "Srbi sedam puta siromašniji od Slovenaca".

st.anger
26-03-2019, 11:22
Hehe

http://www.youtube.com/watch?v=hoDPAG9ydP0

Inkvizitor
26-03-2019, 21:52
Koji patetični jadnik. Ko puši ovog lika to je meni živi misterij. Zar su Srbi toliko poglupjeli.

st.anger
27-03-2019, 09:11
Pratecih neke njihove emisije zadnjih dana, rekao bi da su se odavno pozdravili s mozgom.

Inkvizitor
27-03-2019, 09:18
Ja jeftiniji skeč odavno ne vidjeh. Čak ni ovaj pokušaj pičkoplačastog plača je užasno izveo.

Grunf
27-03-2019, 09:48
Kme kme, avionima nam napali vojne objekte i tvornice jer smo htjeli napraviti genocid nad Kosovarima. Kme, kme, uveli nam sankcije jer smo htjeli napraviti genocid nad Hrvatima i Bošnjacima. Drugi su zli, a mi dobri. A sad ću zbog toga plakati, vidite me kako mogu plakati, prirodno i neizvještačeno. :D

Valter brani Sarajevo
27-03-2019, 21:36
https://m.youtube.com/watch?v=JlofNWUDChM
Čedo mal ne nalupa ovog istoričara:)

Grunf
28-03-2019, 00:07
Pita voditeljica ovog drugog lika, da li znate da nas je prije prvog svjetskog rata bilo isto kao i Talijana? :rofl

Ovo je stvarno leteći cirkus. :D

Inkvizitor
28-03-2019, 00:25
Ovo je neka veteranka “ picinog parka”.

Garant joj je Bora Čorba posvetio neku pjesmu, nekad.

st.anger
28-03-2019, 13:45
Uvijek je zanimljivo pogledati te starije emisije.
Sjecam se kada je Lazanski tvrdio kako ce Gotovina biti iduci predsjednik Hrvatske. Tako i ovaj Adamovic lupa u prazno. Gleda sa visoka na EU, a zivi u drazvi koja je po kriminalu ravna drzvama Kosovu i Albaniji.

Humphrey
01-04-2019, 21:54
Srbija je kao neki trumanov show koji režira željko mitrović.

BWA
03-04-2019, 18:16
Koji patetični jadnik. Ko puši ovog lika to je meni živi misterij. Zar su Srbi toliko poglupjeli.

Jbga pada mu popularnost u narodu pa izvodi dramaturgiju, nažalost to mu prolazi kod penzionera, ovi ostali su uhlebi iz državnih preduzeća.

Grunf
05-04-2019, 13:49
Radomir u epizodi: Zašto mi je propala trenerska karijera i nema me na sceni 20 godina? :nezna

Srpski trener Radomir Antić govorio je za španjolske medije o španjolskoj ligi, s obzirom da je tamo vodio nekoliko klubova. No, podcijenio je Luku Modrića.

“Od kad je on najbolji. Izbor za najboljeg igrača na svijetu nema baš nikakvog smisla. On ne asistira, ne zabija golove”, rekao je Antić koji je tako poručio da izbor UEFA-e, FIFA-e i France Footballa nisu dobro birali kad su nagradili Luku Modrića.

https://narod.hr/sport/srpski-trener-okomio-se-na-luku-modrica-od-kad-je-on-najbolji

crni bombarder
05-04-2019, 14:38
Radomir je samo iskreni Srbin.

Ostali (vecinom) sute i jedu svoje djigerice.

Puntar2.0
08-04-2019, 16:02
Di mi je Aleksha, da mi komentira Belgiju, koja je odlucila staviti negiranje genocida u Srebrenici pod kaznu.
oO
Adio EU.

Grunf
19-04-2019, 13:12
Šešeljevi radikali planiraju Otadžbinski kongres u Hrtkovcima. Bolesnik se naslađuje svojim zločinom nad Hrvatima i provocira i prijeti preostalim Hrvatima tamo.

Trebamo li organizirati kao odgovor Sveustaški kongres u Jasenovca? Ili ćemo prešutiti i ostaviti na cjedilu tamošnje Hrvate?

crni bombarder
19-04-2019, 13:33
Budi sretan ako ne bude neke isprike Djuri sto nas je tukao.

Inkvizitor
19-04-2019, 14:10
Vučić pravi veći miting nego Sloba nekad. Srbi iz cijele bivše Jugoslavije ( osim Slovenije možda) dovoze u Beograd na podršku velikom vođi. Među njima su i Srbi iz Hrvatske.

crni bombarder
19-04-2019, 15:49
Kad je taj miting?

Slusam sinoc ili kad vec, onog idiota iz SDB Srbije onaj sto se hvali kako je vrbovao kriminalce da odradjuju "ustasku i siptarsku emigraciju" valjda Spasic ili kako... rece covjek i ostade ziv, "svaki Srbin treba biti na ovom mitingu, ako je Srbin" :D

Inkvizitor
19-04-2019, 15:56
Danas u 18 h

https://www.kurir.rs/data/images/2019/04/19/13/1827803_whatsapp-image-20190419-at-13.38.53-1_ff.jpg?ver=1555674299 :rofl

crni bombarder
19-04-2019, 16:05
Koliko simbolike u ovoj ekipi sto im sjene hodaju po Becu, lutaju po dvorovima, peru guzice gospodi.

Cak i sami Srbi se sprdaju sa tim, sto je najveci srpski grad poslije Beograda, u guslarskim mitovima mrski i neprijateljski Bec.

Inkvizitor
19-04-2019, 16:13
Nisam čuo da se ikad s tim sprdaju. To ih mi sprdamo.

Puntar2.0
19-04-2019, 16:26
Becki konjusari.

crni bombarder
19-04-2019, 16:44
Cuo sam par puta, onako spomenu u sali.

Puntar2.0
19-04-2019, 16:49
Ja mislio srpski "humor na svoj racun" se sastoji od toga da sklapaju fore kolike su muskarcine, nasuprot Hrvatima, nisam znao da su spoznali kolike su zapravo picketurine. Uvijek nesto naucim.

crni bombarder
19-04-2019, 19:28
jebem ti zivot, gledam ovaj skup, ko Sjeverna Koreja, Vucic ko Kim Jong

Grunf
19-04-2019, 23:44
15 eura za nošenje barjaka, 10 za vikanje Aco Srbine. :D

https://static.klix.ba/media/images/vijesti/b_190419068.jpg?v=1

Puntar2.0
25-04-2019, 15:18
Aleksha, di si. Sto je ovo, cetnici iskljuceni iz parade u Australiji?:kez Ähähähäh
http://pbs.twimg.com/media/D4_z4oqUwAApICT?format=jpg&name=large

Puntar2.0
25-04-2019, 15:19
Jesu li jos dobili nogom u guzicu, daj izvjestaj.

Grunf
26-04-2019, 09:36
LOL, par Hrvata u Australiji zabranilo četnike. :rofl Toliko o jačini srpske propagande. :D Zamisli tek da hrvatska država upotrijebi svoje alate i krene u propagandu protiv četnika.

http://projektvelebit.com/wp-content/uploads/2019/04/anzac-cetnici2.jpg

http://projektvelebit.com/wp-content/uploads/2019/04/anzac-cetnici.jpg

U suradnji s Projektom Velebit u domovini, upriličili smo ovu akciju solidno i temljito, ali smo po tek nekoliko neslužbenih signala imali indikacije da bi sudjelovanje četnika u mimohodu moglo biti zabranjeno i sve do danas, 25. travnja, na ANZAC Day nismo znali hoće li Australija reagirati. Preko australskog Hrvata Jacka Vlasica, koje bio u sastavu austalskih oružanih snaga, a koji je i sam ulagao proteste protiv četničkog sudjelovanja u mimohodima, dobili smo neslužbenu obavijest da bi četnici mogli biti zabranjeni s veteranskog mimohoda, ali su od njega tražili da s tim ne izlazi u javnost.

Tek danas poslije podne, nakon što su mimohodi završili saznajemo da je naše Otvoreno pismo rodilo plodom i da su četnici po prvi puta u preko pola stoljeća, uz pomoć interventne policije protjerani s mimohoda.

Zabranili su nas sa mimohoda, a 30 pripadnika inteventne policije nas je potjeralo pred telvizijskim kamerama i pedesetak drugih snimatelja – bilo je kao da smo majmuni u cirkusu, sa ovom akcijom unaprijed planiranom da nas isprovocira. RSLnas je odlučio zabraniti nakon što su primili prigovore. Ukazali su na protest iz 1993., međutim podrazumijeva se da je bilo nedavnog dodatnog lobiranja protiv nas – misli se da su ovi također bili Srbi sa, ja pretpostavljam, komunističko-fašističkom agendom. Ovo je krajnje tužan dan za našu zajednicu, pljuvačka u lice našim veteranima pokojnima i živima. Ostali smo sabrani i nismo reagirali na iznenadni postupak vlasti koje su nastupile neprijateljski i agresivno.

Inkvizitor
26-04-2019, 11:02
Jel to ta četnička parada, jel to taj stroj ????

Aleksa
26-04-2019, 19:32
O, Hrvati, izvinite što je sa zakašnjenjem: Srećan vam Uskrs.

Da se sad prebačimo na tematiku... :D

Da li ste se zapitali kako je moguće da na proslavi pobede u 1.s.r. bude delegacija Kosova, vaša delegacija, delegacija Nemačke...

Siguran sam da ćete smisliti neko objašnjenje, a ja gorim od nestrpljenja da ga pročitam. Nemojte me razočarati pa da preskočite odgovor na ovo važno pitanje.

Tako je moguće da posle 50 godina neko dovede u pitanje srpsko učešće na Anzac day.

Francuzi, kao ni Australijanci, ne podsećaju na svoje pretke od pre 50 godina.

Grunf
26-04-2019, 21:44
Aleksa se samo stranicu prije ove bahatil s četnicima i njihovim ugledom u svetu. :vidiga

Inkvizitor
26-04-2019, 21:46
O, Hrvati, izvinite što je sa zakašnjenjem: Srećan vam Uskrs.

Da se sad prebačimo na tematiku... :D

Da li ste se zapitali kako je moguće da na proslavi pobede u 1.s.r. bude delegacija Kosova, vaša delegacija, delegacija Nemačke...

Siguran sam da ćete smisliti neko objašnjenje, a ja gorim od nestrpljenja da ga pročitam. Nemojte me razočarati pa da preskočite odgovor na ovo važno pitanje.

Tako je moguće da posle 50 godina neko dovede u pitanje srpsko učešće na Anzac day.

Francuzi, kao ni Australijanci, ne podsećaju na svoje pretke od pre 50 godina.

Što si ono pitao?

Aleksa
26-04-2019, 22:31
Aleksa se samo stranicu prije ove bahatil s četnicima i njihovim ugledom u svetu. :vidiga

Nisam se nikada bahatio, nego sam to isticao kao agrument.
I sa ovom vešću se ništa suštinski promenilo. Reći ćemo da su zapadnjaci pola veka bili jedno, a sada su drugo. I ja ću da se pozivam na tih pola veka.
A da su se današnje njihove generacije odrekle svoje istorije, vrednosti, tradicije, saveznika, pa i samih sebe - jesu.

Tako će se pisati istorija ovih vremena koju kreiraju te prevratničke generacije.

Vi ste se po starom dobrom običaju pre 30 godina priklonili strani za koju ste verovali da nema sile koja ih može pobediti. A eto, pobeđuju sami sebe.
Mi smo, po starom dobrom običaju, bili uz neke svoje principe, pa makar i bez izgleda da opstanemo.

Ali sve to ima cenu. To vaše priklanjanje onima koji su sebe odrekli, možda vam daje za pravo kad osporavate ono što generacije na zapadu nisu osporavale, ali nosi i druge pojave, pa se tako čudite džamiji u Dubrovniku, ili kolektivnom javnom klanjanju u Splitu. To ide uz priklanjanje sili.

To je istovremeno moj odgovor na onaj Inkvijev spin "da li poštujete stav Amerike o Srbima iz devedesetih, kao što poštujete stav o četnicima". Dakle, uloga Amerike u 2.s.r. kao i u Hladnom ratu, nije sporna što se tiče celog sveta. Ali posle Hladnog rata, bogami, ima različitih stavova.

Da dužim dalje, Veliki Petak je. A ovaj dan je veliki po tome što se na isti datum rodio jedan od najvećih savezničkih heroja u 2.s.r

;)

Puntar2.0
26-04-2019, 22:52
Interventna ih isprid kamera sutirala....

No, no we have nothing to do with that cetniks!

Ahahahaha

Inkvizitor
27-04-2019, 00:04
Nisam se nikada bahatio, nego sam to isticao kao agrument.
I sa ovom vešću se ništa suštinski promenilo. Reći ćemo da su zapadnjaci pola veka bili jedno, a sada su drugo. I ja ću da se pozivam na tih pola veka.
A da su se današnje njihove generacije odrekle svoje istorije, vrednosti, tradicije, saveznika, pa i samih sebe - jesu.

Tako će se pisati istorija ovih vremena koju kreiraju te prevratničke generacije.

Vi ste se po starom dobrom običaju pre 30 godina priklonili strani za koju ste verovali da nema sile koja ih može pobediti. A eto, pobeđuju sami sebe.
Mi smo, po starom dobrom običaju, bili uz neke svoje principe, pa makar i bez izgleda da opstanemo.

Ali sve to ima cenu. To vaše priklanjanje onima koji su sebe odrekli, možda vam daje za pravo kad osporavate ono što generacije na zapadu nisu osporavale, ali nosi i druge pojave, pa se tako čudite džamiji u Dubrovniku, ili kolektivnom javnom klanjanju u Splitu. To ide uz priklanjanje sili.

To je istovremeno moj odgovor na onaj Inkvijev spin "da li poštujete stav Amerike o Srbima iz devedesetih, kao što poštujete stav o četnicima". Dakle, uloga Amerike u 2.s.r. kao i u Hladnom ratu, nije sporna što se tiče celog sveta. Ali posle Hladnog rata, bogami, ima različitih stavova.

Da dužim dalje, Veliki Petak je. A ovaj dan je veliki po tome što se na isti datum rodio jedan od najvećih savezničkih heroja u 2.s.r
https://www.in4s.net/ziv-je-draza-umro-nije-dok-je-srpstva-i-srbije/?lang=lat

;)

Nije to nikakv spin nego dokaz tvoje nedosljednosti. Uvijek te se može tako lako uhvatiti u proturječnosti.

Spin je ovo što ti radiš, kad uzimaš što ti paše a ono što ti ne paše, ne uzimaš, kao ovo sa saveznicima.

Vama ne da se klanjaju po Srbiji nego vam uzimaju pola Srbije oni što klanjaju a Srpkinje su odavno glavne u Dubaiu, kao menadžerice i i modeli naravno.

P.S pošto sam ti davno rekao da je veličanje četništva ovdje bezobrazluk, pogotovo koljačkog kokošarskog atamana bez dobijene bitke ( kao kad bi ja na neki srpski forum išao hvaliti Pavelića) a pošto je veliki Petak, posveti se duhovnosti a ja ću ti priuištiti 7 dana odmora da razmisliš o svom bezobrazluku.

A možeš slobodbno, za razliku od ranijih upisa, otić na hercegBosna-srpski forum žalit se da si ovdje baniran.

Puntar2.0
29-04-2019, 18:27
Idemo pogadjati, u kojem je gradu ovaj usasti U.

http://pbs.twimg.com/media/D5P0kyrWkAA8EHV?format=jpg&name=large

kiler
29-04-2019, 22:48
Idemo pogadjati, u kojem je gradu ovaj usasti U.

http://pbs.twimg.com/media/D5P0kyrWkAA8EHV?format=jpg&name=large

Niš?......

Inkvizitor
29-04-2019, 22:48
:rofl :rofl::rofl:

fakat ušati U :rofl:

Puntar2.0
29-04-2019, 23:09
Niš?......
PrEstonica, bre.

mirv
29-04-2019, 23:57
Pa ovo je još veći skandal nego što su bile one ustaške šajbe na tramvajima! Ništa, miniraj to lagano i idemo ispočetka, drugi put da se napravi u obliku slova Y kao službeni znak 1987. godine za Yniverzijadu.

Humphrey
30-04-2019, 00:04
Jel to beograd na vodi? Novo lice beograda je ustaško?

Basta
30-04-2019, 09:40
Kidajte me di oćete ako jedan dan ne bude atak na ovo. Čim netko primijeti.

Puntar2.0
30-04-2019, 13:51
Jel to beograd na vodi? Novo lice beograda je ustaško?

Citao sam osupnute komentare ogorcenih susjeda na twitteru, pa kazem idem podjeliti ovo sa vama......

Da zajedno suosjecamo....

:kez

Grunf
02-05-2019, 14:55
Banana. :pljus

http://www.youtube.com/watch?v=ikAPNeFuLdI

Humphrey
02-05-2019, 16:17
Pa njima Jokić i ne treba u reprezentaciji.

Humphrey
04-05-2019, 23:24
Ona radikalka šešelj opet provocira.ona i njeni pristaše,nešto ih je malo ostalo,valjda su svi ostali prešli hdz-ovm partneru vučiću, provociraju preostale Hrvate u srbiji.

Očito biti Hrvat u srbiji nije nešto drugačije nego biti Hrvat u Hrvatskoj, ista gamad te provocira,ista gamad ti sudi, ista gamad odlučuje o tvojoj budućnosti.

crni bombarder
06-05-2019, 14:14
ne znam gdje cu pa...

TITOV UNUK ЈOŠKA BROZ: REPUBLIKA SRPSKA JE ANTIFAŠISTIČKA, ZATO ŽELE DA JE UKINU!
Republika Srpska je po opredjeljenju antifašistička, i tu nema dileme. Čim je naslonjena na Srbiju, i u dobrim odnosima je sa Rusijom, tu fašizam nema prođu. Baš zato, iz pojedinih centara moći i stižu zahtjevi da se Srpska ukine, jer baštini sve ono što antifašizam predstavlja. Ovo je za portal RTRS-a izjavio Јosip Јoška Broz, unuk Јosipa Broza Tita.

1981
06-05-2019, 15:43
ne znam gdje cu pa...

TITOV UNUK ЈOŠKA BROZ: REPUBLIKA SRPSKA JE ANTIFAŠISTIČKA, ZATO ŽELE DA JE UKINU!
Republika Srpska je po opredjeljenju antifašistička, i tu nema dileme. Čim je naslonjena na Srbiju, i u dobrim odnosima je sa Rusijom, tu fašizam nema prođu. Baš zato, iz pojedinih centara moći i stižu zahtjevi da se Srpska ukine, jer baštini sve ono što antifašizam predstavlja. Ovo je za portal RTRS-a izjavio Јosip Јoška Broz, unuk Јosipa Broza Tita.

Nista cudno. Covik je rodjen u Beogradu i zivi u Beogradu. Deklarira se ka jugoslaven a to je = Cetnik. Vidin na wikiju da se deklarira ka pravoslavac. Goni ga u pm.

philly
06-05-2019, 16:15
Ma još jedan od dokaza da je tzv. antifašizam u suprotnosti s Hrvatskom državom.

Bagra antihrvatska, sotonistička tifusarska.

st.anger
06-05-2019, 18:08
Savo Štrbac - Dokumentacioni centar "Veritas"
Kako je biti Srbin u Hrvatskoj / Progon Srba iz Hrvatske - DJS - (TV Happy 03.05.2019)

http://www.youtube.com/watch?v=AHNWpVyvtCY

Ovaj "centar" je nesto kao "fare" ili neki ne vazni likovi?

Puntar2.0
13-05-2019, 20:37
Di je Aleksha? Aleksha, daj prevedi mi ovo, sto pise tu?

http://twitter.com/U_Srcu_Srbije/status/1127559874001424385

Grunf
13-05-2019, 23:18
:dinamo:

http://m.vecernji.hr/media/img/d3/62/d347215a29e637b48997.jpeg

Grunf
17-05-2019, 21:24
Ističe da Srbi vole da žive u sopstvenim mitovima.

"Više od laganja bilo koga drugog, volimo da lažemo sami sebe. To je naš najomiljeniji sport. Ja u tome neću da učestvujem. Stav SPC poštujem, razumeo sam ga pre godinu, dve, tri, i razumeću ga za pet godina", zaključio je Vučić.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=05&dd=17&nav_category=640&nav_id=1543345

Humphrey
17-05-2019, 21:34
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=05&dd=17&nav_category=640&nav_id=1543345

Trebali bi ovi iz sekte poslati jadnog vučića kod heretika u vatikan pa neka mu on objasni kako stvari stoje.

Grunf
21-05-2019, 00:09
:ples

http://www.youtube.com/watch?v=atmzYsfgEIo

st.anger
27-06-2019, 21:46
Srbija i Mafija

http://www.youtube.com/watch?v=Yqa-NPSMBfk

Francuz snimio dokumentarac o Srbiji i kriminalu. Ukratko: "Drzava, kriminal i navijaci."
Scene s navijacima bacaju na montazu, u fantomkama salovi itd. . O Arkanu se podosta prica.
Neki lik, Bozidar Spasic, tvrdi da je UDBA organizirala Arkana za ubojstva u inozemstvo. To mu
je valjda bio specialitet.

mirv
04-07-2019, 23:50
Istraživanje svetske inteligencije: "Srbija ima skromni IQ"
Srbija ima skromni državni IQ – (90), pokazuju rezultati najnovijeg istraživanja svetske inteligencije, sprovedenog u 203 države sa nekoliko zemalja van Evrope.

Od zemalja u regionu Slovenija ima IQ od 99, Hrvatska 96, BiH 89, Crna Gora 86, Albanija 82, dok Severna Makedonija ima isti skor kao Albanija.

Stanovnici BiH imaju isti državni koeficijent inteligencije kao Jermenija, Irak, Kazakhstan, Uzbekistan i Tajland.

Imamo također još jedno istraživanje od sličnih autora i sa sličnim rezultatima:

https://jakubmarian.com/wp-content/uploads/2014/06/iq-europe.jpg

Dakle, jasno je zašto je eseferijot izgledala kao ludnica - na jednoj strani imamo bijelu Europu a na drugoj smeđi Bliski Istok koji je genetski bliži crnačkom getu nego Europljanima. I kao što Crni hebrejski Izraeliti imaju bajke kako su Židovi nastali od njih tako i ove kokardaške balkanske crnčuge imaju istovjetne mitove (https://www.vecernji.hr/sport/deklarirani-cetnik-zestoko-napao-okovica-zbog-ljubavi-prema-hrvatima-1330096). Retardacija očito svugdje djeluje na isti način.

Grunf
08-07-2019, 17:04
Inteligencija je društveni konstrukt.

BWA
08-07-2019, 18:16
Od dolaska Vučićevog SNS-a na vlast, Srbiju napustilo 400.000 ljudi, na godišnjem nivou nestane jedan grad veličine Bečeja 35.000 stanovnika. Tu je i negativan prirodni priraštaj. Srbija spala na ispod 7 miliona stanovnika.
Ovo je gori trend nego što ima Hrvatska koja je još u EU.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:803356-Ima-nas-manje-od-7-miliona-prosle-smo-godine-ostali-bez-grada-velicine-Beceja

Grunf
08-07-2019, 18:53
Prirodnim putem, a kolike su migracije? Jel imate tu statistiku?

crni bombarder
08-07-2019, 22:38
Cijeli Balkan manje vise nestaje, u ovoj ili onoj mjeri, cak i Slovenci poceli seliti na zapad, standard nije najbolji. Rumunji, Bugari, Hrvati imaju priliku kao EU gradjani ici na zapad, a Srbi i Bosnjaci to sve vise prakticiraju, zapad im sve cesce liberalizira vizne olaksice.

Inkvizitor
09-07-2019, 09:29
Sumnjam da Slovenci odlaze bar u nekom bitnom broju.

Ali oni to ionako nadoknade asimiliranjem Bosanskih Muslimana, Srba pa i Hrvata.

Evo već su onom gradonačelniku Maribora kome smeta Thompson dodali "č" na kraju.

Veli on " mi Srbi po porijeklu". Znači "po porijeklu" ne "Mi Srbi".

On se već kliče kak Slovenc.

Grunf
09-07-2019, 09:55
Slovenci čak imaju minus, ali to nadoknađuju Bošnjacima, Srbima i Albancima pa su sveukupno u plusu. Bugari su začudo prošle godine migracijski skoro na nuli iako kod njih isto Bugari imaju minus, ali to nadoknađuju Ukrajincima, Makedoncima, Rusima, Gruzijcima.

crni bombarder
11-07-2019, 13:17
Slovenci nikada nisu imali neki masovni egzodus, ali imaju oni dijasporu i od ranije, a sada odlaze tu i tamo, skolovani kadar recimo, IT strucnjaci i slicno.

I njih je dosta pogodila takozvana tranzicija, imaju lopuza, tajkuna, mnoge socijalisticke tvrtke giganti su opljackani. Jedino sto oni to ne preuvelicavaju i ne povlace pitanje svrsishodnosti osamostaljenja, bar ne mediji i politicari. Kao kod Hrvata, gdje je pljacka naravno produkt "nacionalizma i kako je u Jugi bilo lijepo", gdje mediji vriste odlazite iselite bjezite.

Slovenci imaju dosta izrazenu jugonostalgiju kod obicnog puka, posebno starija ekipa koja pamti SFRJ, ali kod njih ne znaci u isto vrijeme da taj covjek mrzi Sloveniju kao kod Hrvata ili "Hrvata" koji pate za YU a hrvatski grb ne mogu ocima gledati. Prvo Slovenija, pa onda SFRJ, ali Slovenija na prvom mjestu.

Grunf
11-07-2019, 14:07
Vidio sam negdje nekakve tablice usporedbi BDP-a po godinama, iznenadilo me da su Slovenci odskočili tj. napravili prvu razliku u razvijenosti prema Hrvatima tj. Hrvatskoj tijekom hrvatskog proljeća. Drugi odskok je bio tijekom Domovinskog rata. 19. i 20. stoljeće je dosta Slovenaca dolazilo u Hrvatsku, pa čak i u Vojvodinu živjeti jer su bili siromašni.

Jel bi netko mogel analizu napraviti, ovo je ovak površno viđeno i uočeno. :)

crni bombarder
11-07-2019, 16:09
Bilo je Slovenaca i u Bosni, u Sarajevu su imali svoje udruzenje putem kojeg su u ratu i konvoj za evakuaciju organizirali. Zatim u industrijskim centrima, Zenica, Vares, Prijedor, bilo ih je. Ali to je unutarnja jugoslavenska migracija, uglavnom je bilo rijeci o strucnjacima koji su dobijali poslove u svojoj struci. Rudarski inzinjeri i slicno.

U Varesu je bilo dosta Slovenaca, bilo je i Rusa par desetaka, svi su dosli nakon Oktobarske revolucije u Jugoslaviju. Rusa je u SHS doselilo skoro 50.000 nakon poraza bijelih u Rusiji.

Opcina Prnjavor je nekada vazila za najsarolikiju opcinu ili podrucje valjda u Europi, 33 nacije su tamo zivjele, Ukrajinci, Slovaci, Rusini su imali i svoja sela, naselja. Nesto kao Cesi oko Daruvara, Grubisnog i Pakraca. Ne znam kako je danas.

DzoniBG
11-07-2019, 22:52
Vidio sam negdje nekakve tablice usporedbi BDP-a po godinama, iznenadilo me da su Slovenci odskočili tj. napravili prvu razliku u razvijenosti prema Hrvatima tj. Hrvatskoj tijekom hrvatskog proljeća. Drugi odskok je bio tijekom Domovinskog rata. 19. i 20. stoljeće je dosta Slovenaca dolazilo u Hrvatsku, pa čak i u Vojvodinu živjeti jer su bili siromašni.

Jel bi netko mogel analizu napraviti, ovo je ovak površno viđeno i uočeno. :)

http://www.yuhistorija.com/serbian/images/Gligorov/tab3.png

U ovoj tabeli je vrednost BDP-a po glavi stanovnika... Slovenija je etalon, ima stalno vrednost 100... posle rata, 1952. godine Slovenija je bila na 100, Hrvatska 66... znaci za 50% su imali veci BDP od Hrvatske... blage su oscilacije do 62 i nazad... Uza Srbija osciluje oko 52... Vojvodina oko 58...

Uticaj rata na ekonomiju je vidljiv 1997... Srbija i |Vojvodina gube po 34 poena, Hrvatska duplo manje, 16...

http://www.yuhistorija.com/serbian/images/Gligorov/tab4.png

Stopa nezaposlenosti, kroz godine...

Grunf
13-07-2019, 21:57
Od kud je izvor podataka?

BWA
16-07-2019, 01:59
Prirodnim putem, a kolike su migracije? Jel imate tu statistiku?

35.000 ljudi godišnje migrira iz Srbije, nekad i više.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/3469096/odlazak-mladih-u-svet-srbiju-godisnje-kosta-vise-od-milijardu-evra.html
Ali namerno zaobilaze stavku ABORTUS i koliko ih se izvrši na godišnjem nivou, zvanično 150.000 u državnim klinikama i još toliko u privatnim.
Znači nije problem migracija i negativan prirodni priraštaj već srpkinje ubijaju svoju decu u utrobi.

Grunf
16-07-2019, 12:18
Čuj 150.000 godišnje, to je teško pretjerivanje. Jel imaš koji link na taj podatak?

Zanimljivo kako RZS nema javno izvješće o godišnjim vanjskim migracijama...To svi zavodi za statistiku imaju. Jel to zato da prikriju negativne podatke?

Ako iseli 35.000 ljudi, pitanje je koliko useli. Vjerojatno Srbija usisava bar 15 do 20 tisuća Srba iz RS i Hrvatske godišnje da koliko toliko pokrije minuse.

Inkvizitor
16-07-2019, 17:19
Ne usisava toliko. Čak mislim da su došla vremena da Hrvatska usisava Srbe iz Srbije, opet. Ne samo povratnike.

crni bombarder
16-07-2019, 17:42
Ne znam, Vucic obecava Srbima da ce za par mjeseci imati vece prosjecne place od BiH, kaze to je veliki uspjeh, bice vece place za nekih 40 eura, i to ce dovesti do masovnog useljenickog vala Srba i Bosnjaka u Srbiju.

Sad, na stranu sto je ocito opet zaboravio uzeti terapiju, ali uz ovakvog vladara mi se Srbije ne trebamo plasiti narednih godina. Tigar od papira, cirkusant, dobro je ink rekao da je onaj Tadic 10 puta opasniji od ovih radikalskih recidiva. Ovi su dobri samo u pljackanju svog naroda i bacanju prasine u oci.

Grunf
16-07-2019, 19:31
Ne usisava toliko. Čak mislim da su došla vremena da Hrvatska usisava Srbe iz Srbije, opet. Ne samo povratnike.

Još 2017. smo imali negativan saldo migracija sa Srbijom koji traje valjda više od 10 godina. Možda se 2018. okrenul trend, tko zna. Srbi iz istočne Slavonije svi piče za Novi Sad.

BWA
19-07-2019, 02:30
Čuj 150.000 godišnje, to je teško pretjerivanje. Jel imaš koji link na taj podatak?

Zanimljivo kako RZS nema javno izvješće o godišnjim vanjskim migracijama...To svi zavodi za statistiku imaju. Jel to zato da prikriju negativne podatke?

Ako iseli 35.000 ljudi, pitanje je koliko useli. Vjerojatno Srbija usisava bar 15 do 20 tisuća Srba iz RS i Hrvatske godišnje da koliko toliko pokrije minuse.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/u-srbiji-godisnje-oko-250000-abortusa-pre-nego-sto-se-zena-odluci-na-prekid-trudnoce/3r34h13
Nije preterivanje, na privatnim klinikama pacijentkinjama garantuju diskreciju, tako da niko ne zna da li je i kada abortirala, niti zakon obavezuje tu kliniku da prijavi državi.
Zvanično ono što beleže državne klinike je to da se na godišnjem nivou izvrši oko 30.000 abortusa.
Srbija ne umire nego se deca ubijaju, kada bi uveli poljski zakon o abortusu za 20 godina bi nas bilo duplo, al od toga nema ništa.
Ovo za plate u Bosni i Srbiji, Srbija ima bolji standard i kuf u kamo zdraviju ekonomiju, Bosna živi od strane pipe, njima penzije isplaćuju strane institucije ko na Kosovu.
Pre je Havijer Solana izjavio da su u Bosnu i na Kosovo dali milijarde koje su procurele kao kroz pocepan džak da ni njima nije jasno gde su sve te pare nestale.
Ne verujem da Srbija usisava Srbe iz Hrvatske i Bosne, sve Krajišnike koje ja znam su otišli za Nemačku preko Hrvatskih pasoša, takodje Srbi iz RS pre odlaze u EU nego u Srbiju ( bar ja ih ne znam koji dolaze ovde).

Grunf
01-08-2019, 14:25
Evo veli Vučko da ak budete vrijedni i marljivi da ćete za 15 godina dostići hrvatski standard. :D

Vučić je govoreći o ekonomskom stanju u našoj zemlji u poređenju sa regionom rekao da smo pretekli, na primer, Bugarsku, članicu Evropske unije, po visini prosečne plate.

Govoreći o metodologiji i načinu kako se postavljaju parametri na osnovu kojih se odredjuje pozicija zemlje u odnosu na druge, kaže da Srbija jeste u nekim od tih parametara bolja i od Hrvatske ali da će naša zemlja, "ako budemo vredno i marljivo radili" dostići standard te zemlje za 15 godina.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=08&dd=01&nav_id=1572651

st.anger
01-08-2019, 23:15
Evo veli Vučko da ak budete vrijedni i marljivi da ćete za 15 godina dostići hrvatski standard. :D

kompleks manje vrijednosti since 1389

Grunf
06-08-2019, 11:51
kompleks manje vrijednosti since 1389

Nije mi jasno. Stalno priča da dostižu i prestižu Hrvatsku na svim poljima, a sad odjednom kao da se pomirio s porazom, tek za 15 godina će nas stići. :D

BWA
10-08-2019, 00:40

A vi imate standard ...da je dobar ne bi vam se pola Slavonije iselilo...vucic budala..

Grunf
10-08-2019, 11:37
Pa nije ni kod nas bajno, ali npr. Slavonija ima veći standard od Srbije. A ovo s Vučićem sam stavil jer mi je čudno da nakon par godina priče da prestiže Hrvatsku, sad odjednom druga pjesma. Taj je isto psiho.

Puntar2.0
10-08-2019, 16:08
Danas sam pricao sa jednim Albancem sa Kosova, kaze covjek uvijek problema sa tim Srbima tamo dolje.

BWA
11-08-2019, 01:46
Pa nije ni kod nas bajno, ali npr. Slavonija ima veći standard od Srbije. A ovo s Vučićem sam stavil jer mi je čudno da nakon par godina priče da prestiže Hrvatsku, sad odjednom druga pjesma. Taj je isto psiho.

Sve to u vezi standarda je samozavarivanje...jestu bolje plate u HR ali isto tako je struja duplo skuplja i hrana...uopšte to nije neka ogromna razlika..a i zaduženija ste zemlja, živite na crtu, nije to realna ekonomij.
Puntar pa naravno da imaju problema sa Srbima jer su na tudjoj zemlji koju su oteli i još sada traže da im Srbija to aminuje , neće da može.

Grunf
11-08-2019, 14:44
Po toj logici onda ni Nijemci ne žive bolje od nas, imaju veće plaće, ali je struja skuplja, hrana, prijevoz pa sve dođe na isto. No Hrvati sele u Njemačku, a Srbi u Hrvatsku tak da ti teorija ne pije vodu.

Puntar2.0
11-08-2019, 16:19
Sve to u vezi standarda je samozavarivanje...jestu bolje plate u HR ali isto tako je struja duplo skuplja i hrana...uopšte to nije neka ogromna razlika..a i zaduženija ste zemlja, živite na crtu, nije to realna ekonomij.
Puntar pa naravno da imaju problema sa Srbima jer su na tudjoj zemlji koju su oteli i još sada traže da im Srbija to aminuje , neće da može.

Ma kakva razlika, Nish i Osijek su tu negdje, a Kragujevac i Zadar onako pari pari.

Grunf
12-08-2019, 09:50
Ma kakva razlika, Nish i Osijek su tu negdje, a Kragujevac i Zadar onako pari pari.

Kod Srba iskače Beograd u kojeg upucavaju većinu love, u ruskom stilu di glavni grad mora blistati kao ogledni primjerak države. Novi Sad isto pokupi određen dio love, a sve ostalo je prepušteno na milost i nemilost.

Kod nas se država trudi da čim manje uloži u glavni grad, a čim više po cijeloj državi, zato recimo nema velikog odstupanja u uređenosti i infrastrukturi Zagreba i Osijeka npr. Čak Osijek izgleda bolje u dosta stvari.

BWA
12-08-2019, 14:51
Po toj logici onda ni Nijemci ne žive bolje od nas, imaju veće plaće, ali je struja skuplja, hrana, prijevoz pa sve dođe na isto. No Hrvati sele u Njemačku, a Srbi u Hrvatsku tak da ti teorija ne pije vodu.

E jebote porediš Hrvatsku i Nemačku, pa nije razlika izmedju Srbije i Hrvatske kao izmedju vas i Germanije.
Kod vas su plate 800 do 1000 (u Zagrebu) e a kod njih 2500 e.
Vi imate prednost jer ste u EU i imate more ali mislim da ne znate to da iskoristite.
Zamisli da žabari imaju takvu obalu kao vi, čudo bi napravili.

BWA
12-08-2019, 14:57

Niš je metropola za Osijek a Zadar je grad na moru normalno da će biti lepši od Kragujevca.
Pa grunfe kada sam putovao kroz Hrvatsku nisam primetio da baš ulažete u Slavoniju bar ono što sam video, to vam je kao slepo crevo države tako da nije ni čudo što se ljudi baš odatle najviše iseljavaju.

Puntar2.0
12-08-2019, 15:18
Niš je metropola za Osijek a Zadar je grad na moru normalno da će biti lepši od Kragujevca.
Pa grunfe kada sam putovao kroz Hrvatsku nisam primetio da baš ulažete u Slavoniju bar ono što sam video, to vam je kao slepo crevo države tako da nije ni čudo što se ljudi baš odatle najviše iseljavaju.

Po cemu je Nis metropola, jer neki likovi koji dizu desnicu izbodose nekog antifanta. Jel' ostao ziv? Jesu to neki Ljoticevci? Sto se to desava u Nish.

Puntar2.0
12-08-2019, 15:22
E jebote porediš Hrvatsku i Nemačku, pa nije razlika izmedju Srbije i Hrvatske kao izmedju vas i Germanije.
Kod vas su plate 800 do 1000 (u Zagrebu) e a kod njih 2500 e.
Vi imate prednost jer ste u EU i imate more ali mislim da ne znate to da iskoristite.
Zamisli da žabari imaju takvu obalu kao vi, čudo bi napravili.

A, zabari skoro pa i nemaju obale....kolike su kod vas prosjecne place, 300-400?

BWA
12-08-2019, 21:54
Po cemu je Nis metropola, jer neki likovi koji dizu desnicu izbodose nekog antifanta. Jel' ostao ziv? Jesu to neki Ljoticevci? Sto se to desava u Nish.

Niš ima duplo više stanovnika od Splita a ti ga porediš sa Osijekom, da si rekao Kragujevac i Osijek mada Kg ima isto više stanovnika.
Što se tiče antifa to kod nas ne postoji ili ako postoji mi to sasečemo u korenu ionako nas je cnn proglasoo fašistima na Balkanu :D
Plate su 500 u Srbiji, ali polako za 10 god ćemo sustići Sloveniju tako kaže naš precednik :D
Imaju žabari obale ali malo imaju toplog mora zbog toga traže da im se vrati Dalmaciju, čak pevaju onu pesmu Istra,Fiume e Dalmatia no Slovenia no Croatia :D

Puntar2.0
12-08-2019, 22:16
500 u Beogradu, a u prosjeku.

Grunf
12-08-2019, 23:05

Puno se ulaže, Slavonija je bila razrušena, trebalo je to sve obnoviti. Njih je rat jako unazadio i zato su malo iza ostalih dijelova Hrvatske, ali u zadnje vrijeme su veliko gradilište.

Osječko-baranjska županija je malo razvijenija od Splitsko-dalmatinska, ne bi nitko nikad rekao. Dosta ljudi podcjenjuju Osijek, pa i ti npr., Niš je veći, ali je Osijek Amerika prema Nišu.

Grunf
12-08-2019, 23:07
Niš ima duplo više stanovnika od Splita a ti ga porediš sa Osijekom, da si rekao Kragujevac i Osijek mada Kg ima isto više stanovnika.
Što se tiče antifa to kod nas ne postoji ili ako postoji mi to sasečemo u korenu ionako nas je cnn proglasoo fašistima na Balkanu :D
Plate su 500 u Srbiji, ali polako za 10 god ćemo sustići Sloveniju tako kaže naš precednik :D
Imaju žabari obale ali malo imaju toplog mora zbog toga traže da im se vrati Dalmaciju, čak pevaju onu pesmu Istra,Fiume e Dalmatia no Slovenia no Croatia :D

Niš nema duplo više stanovnika od Splita, kaj ti je. Niš nema više od 200.000 sa širom okolicom, a Split bez Kaštela i Solina ima skoro 200.000. Uostalom, dovoljno je pogledati panorame oba grada da se vidi da je Split velegrad za Niš.

mirv
12-08-2019, 23:49
Samo da imamo određene iznose kada razpravljamo tko je kakva selendra:

Proračuni, 2019. godina, poredano po veličini gradova

HRV 18.4 milijarde eura (73% veći proračun, ~4487 eura/stanovniku)
SRB 10.6 milijarde eura (71% više stanovnika, ~1509 eura/stanovniku)

ZG 1.33 milijarde eura (27% veći proračun, ~1658 eura/stanovniku)
BG 1.05 milijarde eura (2 puta više stanovnika, ~632 eura/stanovniku)

ST 149 milijuna eura (~837 eura/stanovniku)
NS 222 milijuna eura (49% veći proračun, 91% više stanovnika, ~853 eura/stanovniku)

RI 159 milijuna eura (71% veći proračun, ~1242 eura/stanovniku)
NI 93 milijuna eura (2 puta više stanovnika, ~357 eura/stanovniku)

OS 72 milijuna eura (20% veći proračun, ~666 eura/stanovniku)
KG 60 milijuna eura (65% više stanovnika, ~335 eura/stanovniku)

ZD 70 milijuna eura (84% veći proračun, ~933 eura/stanovniku)
LE 38 milijuna eura (92% više stanovnika, ~263 eura/stanovniku)

VG 55 milijuna eura (~873 eura/stanovniku)
SU 67 milijuna eura (21% veći proračun, 2.23 puta više stanovnika, ~475 eura/stanovniku)

Možda bi Srbija trebala razmisliti o preseljenju glavnoga grada u Novi Sad jer se po ovome čini da jedino tamo ne obitavaju potpuni imbecili i neradnici.

BWA
13-08-2019, 02:01
500 u Beogradu, a u prosjeku.

U Beogradu je više, eto npr ja sa mojim poslom kojim radim izadjem oko 800 e jbga ko hoće da radi može da zaradi iznad prosečne plate.
Jbte vi Hrvati tripujete da ste Nemačka :D

BWA
13-08-2019, 02:03
Mir a sada napiši koliki je spoljni dug Hrvatske hahahahaha
Ne radi se o tome ko je selendra nego vi Hrvati iz zavisti ili neznanja tripujete da ste neki zapad naspram Srbije a 90% vas nije bilo u Srbiji.
Za razliku od vas ja sam prošao Hrvatsku, sad ljutite se koliko hoćete BG je metropola naspram ZG.
Srbija je veća zemlja teritorijalno i populaciono.
Sve zavisi ko šta voli. Naravno da će meni koji dolazi iz velikog grada manji gradovi biti nezanimljivi.
Eto npr. Ljubljana mi je odvratan grad, bez života, dok je Budimpešta nešto što ostavlja bez daha.

BWA
13-08-2019, 02:08
Niš nema duplo više stanovnika od Splita, kaj ti je. Niš nema više od 200.000 sa širom okolicom, a Split bez Kaštela i Solina ima skoro 200.000. Uostalom, dovoljno je pogledati panorame oba grada da se vidi da je Split velegrad za Niš.

Da si ti meni živ i zdrav. Grad Niš sa okolinom ima preko 300.000
https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Ni%C5%A1
Ja sam bio u vojsci u Nišu, znaš ti koliki je Niški okrug sa opštinama i selima koja pripadaju Nišu.
Evo ti sajt grada Niša ako znaš ćirilicu:

https://www.ni.rs/o-nisu/dobrodosli/licna-karta/

Sekstant
13-08-2019, 02:42
Biste li radije zivili u Splitu ili nisu? :D
Mojne zajebavat, nis je balkanska kasaba. Bija pri 15ak godina. Kvart Durlan, Cegar, Cele kula. Ne pitaj sta san radija tamo :D.
Sumnjan da je ista bolja situacija danas...

Sekstant
13-08-2019, 02:46
Nadalje svi moji kolege, jeli iz ruralne srbije, iz svih krajeva crne gore imaju jednu ili vise nekretnina u beograd i svi su u toj shemi. Nezz da je iko spominja Ns a kamoli Nis a tamo je valjda dva puta nekretnina jeftinija.

Puntar2.0
13-08-2019, 07:44
Ne radi se o tome ko je selendra nego vi Hrvati iz zavisti ili neznanja tripujete da ste neki zapad naspram Srbije a 90% vas nije bilo u Srbiji.
Za razliku od vas ja sam prošao Hrvatsku, sad ljutite se koliko hoćete BG je metropola naspram ZG.
Sve zavisi ko šta voli. Naravno da će meni koji dolazi iz velikog grada manji gradovi biti nezanimljivi.
Eto npr. Ljubljana mi je odvratan grad, bez života, dok je Budimpešta nešto što ostavlja bez daha.

Daj logicno objasni kakva je "zavist" u pitanju. Na sto bi bili zavistni.

mirv
13-08-2019, 09:59

Vanjski dug Hrvatske je 38.8 milijardi eura i na odprilike istoj razini je od 2014. kada je zaustavljen njegov rast. Ista stvar je i sa Srbijom koja svoj drži na nekih 23 milijarde eura.

https://www.ceicdata.com/en/croatia/general-government-debt-esa-2010/general-government-debt

https://www.ceicdata.com/en/serbia/government-debt/public-debt

Visina javnog duga za Hrvatsku je 2014. dosegla najvećih 84% BDP-a a 2018. ona iznosi 74.5%. Srbija je najviše dugovala 2015. godine, 70%, a danas manje od 54% ali to nije rezultat rasta srbijanskog BDP-a niti smanjenja glavnice duga nego mijenjanja tečaja dolara za koji je srbijanski dug vezan, za razliku od hrvatskog koji je vezan za stabilni euro.

https://www.ceicdata.com/en/indicator/croatia/government-debt--of-nominal-gdp

https://www.ceicdata.com/en/indicator/serbia/government-debt--of-nominal-gdp

članak iz 2017. :
Kako je kurs pojeo javni dug Srbije
Beograd -- Od kraja 2015. do sada, odnosno kraja septembra ove godine, udeo javnog duga u BDP-u je smanjen za 10 procentnih poena.

Za početak, treba reći da je skoro u celosti smanjenje javnog duga (koji sada iznosi 24,1 milijardu evra) za 800 miliona evra posledica promene deviznih kurseva odnosno jačanja evra prema dolaru i jačanja dinara prema obe ove valute.

U poslednjih godinu dana dinar je nominalno ojačao prema evru za četiri odsto i prema dolaru za čak 14,8 odsto. Realno, aprecijacija je još veća s obzirom na to da je inflacija u Srbiji bila veća nego u EU ili SAD. (https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=11&dd=22&nav_id=1328368)

Međutim, dok ste vi u Srbiji zauzeti navijanjem da Hrvatskoj propadne turistička sezona i da se iseli što više Hrvata u isto vrijeme propuštate uočiti da je kriza iz 2008. bila najveći blagoslov i dar s neba koji je Hrvatska ikada dobila jer je u njoj potpuno promijenila način djelovanja svojega gospodarstva - umjesto života na kredit i dug počeli smo izvoziti i proizvoditi. Tako je hrvatski izvoz postao 50% veći u trenutku kada se uvoz vratio na razinu od prije krize a jak rast tog robnog izvoza te usluga je po prvi put 2013. pa sve do danas osigurao da Hrvatska ima višak na tekućem računu platne bilance, tj. sada Hrvatska u razmjeni s inozemstvom zarađuje više novca i od dužnika je postala vjerovnik. Srbija, međutim, stalno ostvaruje goleme minuse što znači da vi i dalje živite iznad svojih mogućnosti. To će vam žestoko doći na naplatu, počevši od danka Njemačkoj u krvi od 1. siječnja 2020. kada počinje Druga velika seoba Srbalja.

https://www.ceicdata.com/en/indicator/croatia/current-account-balance

https://www.ceicdata.com/en/indicator/serbia/current-account-balance

Glede putovanja i izgleda naselja, naravno da nikada nisam bio u Srbiji jer u nju nemam nikakvog razloga putovati. Ne znam koga bi uopće put odveo u Bajinu Baštu, Vladičin Han ili Ljig ali zato imamo Google Street View. :)

Ovo je selo Domaslovec kraj Samobora od 900 stanovnika 2011. godine (https://www.google.com/maps/@45.809728,15.7570342,3a,75y,62.61h,91.64t/data=!3m6!1e1!3m4!1s_Dyr25G9mcSl1E5lJ3prSQ!2e0!7i1 3312!8i6656)

a ovo malo pokraj središta Niša od 186 000 stanovnika 2014. godine. (https://www.google.com/maps/@43.3239946,21.889167,3a,60y,55.2h,82.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1sLoazkeipyCptZ2lyVdRsZg!2e0!7i1 3312!8i6656)

Jasno se vide rezultati ulaganja tih 357 eura po glavi u Nišu, ili je to možda namjerno, da ciljaju na onaj rustikalni provincijski izgled kako bi privukli ciljanu skupinu turista koji žude za sovjetskim otrcanim ugođajem pa da umjesto Norilska malo dođu kraj Moravu?

juro
13-08-2019, 10:50
Gradovi i zivot u njima su pokvareni i sto sam stariji, to više cijenim provinciju i selo. Spengler je u Propasti Zapada napisao da grad iscrpljuje zemlju u kojoj se nalazi, bezmjerno progutajuci njezine ljudske i prirodne resurse sve dok se ne umori, umre i na kraju samo pustopoljina ostane.

Grunf
13-08-2019, 11:09

Kako misliš iz zavisti ili neznanja mislimo da smo zapadno od Srbije? Kaj smo istočno, nisam znal. :D

Srbija ima 78.000 km2, a Hrvatska 89.000 km2, tko je tu manji nek odluči publika. :kava

Ja sam bil u Beogradu, kad se usporedi veličinom sa Zagrebom, nije to ništa puno veće da bi ostavilo takav dojam da veliš: Beograd je metropola prema Zagrebu. Vi malo previše tripujete i veličate svoj najveći grad, Beograd i Zagreb su gradovi istog ranga, u Beogradu jedino ima malo više gužve jer ima više ljudi.

Grunf
13-08-2019, 11:13
Da si ti meni živ i zdrav. Grad Niš sa okolinom ima preko 300.000
https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Ni%C5%A1
Ja sam bio u vojsci u Nišu, znaš ti koliki je Niški okrug sa opštinama i selima koja pripadaju Nišu.
Evo ti sajt grada Niša ako znaš ćirilicu:

https://www.ni.rs/o-nisu/dobrodosli/licna-karta/

Sa okolinom, ali grad ima oko 200.000 ljudi. Niš na 600 km2 ima 260.000 stanovnika, a Split na 180 km2 ima 260.000 stanovnika. Ti si rekel da je Niš duplo veći, ne bih rekao.

Grunf
13-08-2019, 11:14
Gradovi i zivot u njima su pokvareni i sto sam stariji, to više cijenim provinciju i selo. Spengler je u Propasti Zapada napisao da grad iscrpljuje zemlju u kojoj se nalazi, bezmjerno progutajuci njezine ljudske i prirodne resurse sve dok se ne umori, umre i na kraju samo pustopoljina ostane.

To je isto istina, najidealnije je biti u nekom prigradskom selu s velikom kućom i okućnicom.

Puntar2.0
13-08-2019, 18:16
http://pbs.twimg.com/media/EB24vlrX4AEjj48?format=jpg&name=medium

BWA
13-08-2019, 21:24
@mir te zvanične statistike možeš da obesiš mački o rep, sve lažu, malo gledaj nezavisne ekonomiste, inače ćeš se utopiti u masu bez mozga i glasaćeš za Kolindu koja vam šalje vojnike u Afganistan da ginu.

BWA
13-08-2019, 21:27
Sa okolinom, ali grad ima oko 200.000 ljudi. Niš na 600 km2 ima 260.000 stanovnika, a Split na 180 km2 ima 260.000 stanovnika. Ti si rekel da je Niš duplo veći, ne bih rekao.

Ok gradovi su slične veličine ja sam malo preterao ali gde nadje da je Hrvatska površinski veća od Srbije da li to računaš i more ili Herceg Bosnu? :D
Braćo Hrvati jel mene ovaj Grunf zajebava ? :(

BWA
13-08-2019, 21:29
http://pbs.twimg.com/media/EB24vlrX4AEjj48?format=jpg&name=medium

Torcida je grupa koju hendikepirani bed blu bojsi mlate na svakom koraku, šta su oni našli da talasaju.
Purgeri kada opletu , realno i mi Srbi više mrzimo purgere, jer su hard core Hrvati a Hajduk volimo kao da je naš klub :D

Puntar2.0
13-08-2019, 21:40
Torcida je grupa koju hendikepirani bed blu bojsi mlate na svakom koraku, šta su oni našli da talasaju.
Purgeri kada opletu , realno i mi Srbi više mrzimo purgere, jer su hard core Hrvati a Hajduk volimo kao da je naš klub :D

Pa kada ga volis kao da je tvoj klub fino si iztetoviraj grb cetvrte brigade, Thomasa Crowleya, a na kraju "Kada krenemo gorit ce nebo i zemlja".
A na dupe mozes cetiri s sa cetiri traktora. Onako po sredini dupeta.

BWA
13-08-2019, 21:41
Pa kada ga volis kao da je tvoj klub fino si iztetoviraj grb cetvrte brigade, Thomasa Crowleya, a na kraju "Kada krenemo gorit ce nebo i zemlja".
A na dupe mozes cetiri s sa cetiri traktora. Onako po sredini dupeta.

Ja već imam istetoviran Hajdukov grb sa kokardom, hoćeš da ti slikam i pošaljem na javno ili privatno??
Partizan volim za Hajduka živim čoviče.
Nego žao mi Torcide, ciganski generalštab ih odavno merka plašim se ostaće bez zastava i doživeti veću bruku nego bbb :(

Puntar2.0
13-08-2019, 21:46
Ja već imam istetoviran Hajdukov grb sa kokardom, hoćeš da ti slikam i pošaljem na javno ili privatno??

Ma jebes to, hajde ti lipo prosetaj kroz jedno od sljedecih mjesta sa tom tetovazom, pa uslikaj.
Zadar, Bibinje, Biograd, Pakostane, Vodice.....Split.
E to bi bilo nesto.

Grunf
13-08-2019, 22:04
Ok gradovi su slične veličine ja sam malo preterao ali gde nadje da je Hrvatska površinski veća od Srbije da li to računaš i more ili Herceg Bosnu? :D
Braćo Hrvati jel mene ovaj Grunf zajebava ? :(

Oprosti što mi imamo i more. :D

BWA
13-08-2019, 23:31
Oprosti što mi imamo i more. :D

Pa ovi na vikipediji to ne racunaju,po površinom se samo računa kopno gde ljudi žive, e jbga ako je tako onda je Amerika najveća zemlja na svetu jer kontroliše veliku površinu okeana.

BWA
13-08-2019, 23:34
Ma jebes to, hajde ti lipo prosetaj kroz jedno od sljedecih mjesta sa tom tetovazom, pa uslikaj.
Zadar, Bibinje, Biograd, Pakostane, Vodice.....Split.
E to bi bilo nesto.

U ala si pametan pa da me izbodu ili ištangliraju šovinisti, umesto da budu srećni što volim Hajduka kao oni i da budemo braća Hajdukovci oni sve gledaju kroz nacionalnu priču
Ali i da me muče uz Ajduka do smrti!

mirv
13-08-2019, 23:43
@mir te zvanične statistike možeš da obesiš mački o rep, sve lažu, malo gledaj nezavisne ekonomiste, inače ćeš se utopiti u masu bez mozga i glasaćeš za Kolindu koja vam šalje vojnike u Afganistan da ginu.

Ma da, što će nam zavodi za statistiku kada imamo vidovitog Milana.

Grunf
14-08-2019, 00:45
Nego žao mi Torcide, ciganski generalštab ih odavno merka plašim se ostaće bez zastava i doživeti veću bruku nego bbb :(

Hajdukov grb nema kokardu nego "šahovnicu" tako da izbriši tu tetovažu i napravi pravi Hajdukov grb. I može, stavi tu sliku te tetovaže s potpisom bwa, da znamo da je autentično. Razočarali bi se kad bi nas slagao.

Cigani su ih merkali čitavo vrijeme svog postojanja pa su od merkanja uvijek završili na kupanju. :D

Caprienti
15-08-2019, 16:07

ne znam zašto bi bila bruka ono što se dogodilo u ateni, dakle em je cigana bilo više, em je to praktički za njih domaći teren na kojem imaju podršku svoje "pravoslavne braće".

bruka bi bila da se nisu pojavili, doduše uvijek je bruka kada dobiješ po nosu, ali je još veća bruka taktizirat i kalkulirat, u čemu ste vi Srbi ipak koplje iznad.

ali bez brige, mislim da nešto slično više nećete doživjet. u biti zahvalite se mamiću, koji je i organizirao da se dinamovi navijači na takva gostovanja ne mogu organizirano zaputit, a razlika između organiziranog odlaska je u tome što onda ne bi bilo 150 BBB u ateni, već 1000, a živo me zanima tko bi nas onda tukao ?

što se tiče tovara, realno cigani cijelu povijest mogu zahvalit Torcidi, ona ih je naučila što znači biti ultra.

a vi glodari ste u split dolazili jednom u 10 godina, vjerojatno zato jer ste znali da dolje niste dobrodošli kao u "oslobođenom zagrebu 1945e".

BWA
15-08-2019, 21:37
[QUOTE=Grunf;487369

Cigani su ih merkali čitavo vrijeme svog postojanja pa su od merkanja uvijek završili na kupanju. :D[/QUOTE]

E moj grunfiček, pa oni jedva spasiše da im ode cela ograda pre 3 godine kada su išli za Osijek kroz RS.

BWA
15-08-2019, 21:44
Caprienti nemoj da si žovla, u Atinu niste poslali bilo koga, te priče 4 ekipa ne piju vodu, drugar cigan vas je video na aerodromu slučajno zalutao medju vas i kaže da je bila ekipa sve momci preko 30 god i po koji do 25.
Posle su vam cigani došli u Zagreb i skupili ste se vi ali ne u cifri kao oni pa ste taktizirali o napadu da ne bi dobili batine u svom gradu. Nemoj molim te o taktiziranju.
1000 bbb? može da vas dodje i 5000 od cele te mase daj Bože da vam se 100 bije.
Onaj Bauer vas ložio kako su Srbi pičke agenti pa posle on isprdio a vi iznenadjeni.
Nadam se da mislite i dalje isto i dobro je dok tako mislite.
Još ste ispali smešni od predprošle Atine kada ste pevali "Ajmo ćetnici gde ste se sakrili" ali vidim da više to ne pevate.
A Torcida peva u Malti, pevaće...
I da vi nešto pričate kako su Srbi prijatelji sa svima a vi i madjari se sad niste krivo pogledali kao neki respekt medju grupama, kakav crni respekt? Pa Juventusovi ista priča, sad s ovim Ukrajincima se zbratimili pa oni Grci nesrećni, Rapid...

Grunf
15-08-2019, 23:45
E moj grunfiček, pa oni jedva spasiše da im ode cela ograda pre 3 godine kada su išli za Osijek kroz RS.

Redovno prolaze i kroz RS i Srbiju i redovno se jedva spase, a kod u njih u goste se baš i ne dolazi. U čemu je problem? Položaju Splita gdje kad uđeš ne možeš izaći? Strah od splickog ludila? :nezna

st.anger
16-08-2019, 08:53
Caprienti nemoj da si žovla, u Atinu niste poslali bilo koga, te priče 4 ekipa ne piju vodu, drugar cigan vas je video na aerodromu slučajno zalutao medju vas i kaže da je bila ekipa sve momci preko 30 god i po koji do 25.
Posle su vam cigani došli u Zagreb i skupili ste se vi ali ne u cifri kao oni pa ste taktizirali o napadu da ne bi dobili batine u svom gradu. Nemoj molim te o taktiziranju.
1000 bbb? može da vas dodje i 5000 od cele te mase daj Bože da vam se 100 bije.
Onaj Bauer vas ložio kako su Srbi pičke agenti pa posle on isprdio a vi iznenadjeni.
Nadam se da mislite i dalje isto i dobro je dok tako mislite.
Još ste ispali smešni od predprošle Atine kada ste pevali "Ajmo ćetnici gde ste se sakrili" ali vidim da više to ne pevate.
A Torcida peva u Malti, pevaće...
I da vi nešto pričate kako su Srbi prijatelji sa svima a vi i madjari se sad niste krivo pogledali kao neki respekt medju grupama, kakav crni respekt? Pa Juventusovi ista priča, sad s ovim Ukrajincima se zbratimili pa oni Grci nesrećni, Rapid...

Od kuda potreba srati o stvarima o kojima ocigledno nemas pojma ili si bio s ciganima u akciji?

BWA
16-08-2019, 20:43
Od kuda potreba srati o stvarima o kojima ocigledno nemas pojma ili si bio s ciganima u akciji?

Slučajno pošto živimo u istom gradu poznajem cigane koji su bili u akciji.

st.anger
16-08-2019, 22:55
Slučajno pošto živimo u istom gradu poznajem cigane koji su bili u akciji.

Znaci ne znas iz prve ruke!

philly
17-08-2019, 00:30
BWA pusti cigane, di ste vi u svemu tome?

U potpisu ti piše grobari, šta to predstavlja danas, koja frakcija?? JF, Zabranjeni, agenti? Nisan u toku pa ako možeš malo o tome..

Ne znan kako ti se da pisat o akcijama, nakon šta vam je par splitskih sitnih kriminalaca skoro riješilo tribinu.

BWA
17-08-2019, 01:51
Znaci ne znas iz prve ruke!

Ako misliš pod tim pojmom iz prve ruke da sam bio u Atini, šta ču ja kao Grobar u Atini? Jesi li ti bio sa bbb pa znaš iz prve ruke?Kakve su to gluposti.

BWA
17-08-2019, 01:56
BWA pusti cigane, di ste vi u svemu tome?

U potpisu ti piše grobari, šta to predstavlja danas, koja frakcija?? JF, Zabranjeni, agenti? Nisan u toku pa ako možeš malo o tome..

Ne znan kako ti se da pisat o akcijama, nakon šta vam je par splitskih sitnih kriminalaca skoro riješilo tribinu.

Da, rešili su tribinu tako što su završili sprženi i isprebijani, pa skinuti goli i obrukani.
Ako će nam tako dolaziti ubuduće i gologuzi se vraćati kući, evo priznajem skoro su nas rešili.

philly
17-08-2019, 03:03
Jeste vadili utoke na svoju braću po kriminalu, il su bengalke i hladno oružje bili dovoljni?

Haha koji smijeh od grupe, jedna frakcija agenata zove kriminalce iz St za pomoć protiv druge frakcije agenata :D

BWA
20-08-2019, 01:24
Vučić otvorio auto put ka Crnoj Gori, deonica Beograd-Čačak. Braćo Hrvati polako vas sustižemo sa auto - cestama 😁
Ima još deonica od Čačka do granice sa Crno Gorom, to će biti gotovo za 4 godine, tako obećavaju braća Kinezi.
Takodje od Čačka će ići krak auto puta ka Višegradu u RS, odatle ka Sarajevu, to finansiraju Turci.
Zatim auto put ka Severnoj Makedoniji će spojiti sa auto putem ka Crnoj Gori izmedju Kruševca i Kraljeva.
Onda najavljuju auto put Niš - Priština.
Do kraja godine će otvoriti krak Niš - Sofija.
Uglavnom kada se sve završi Srbija će biti zemlja sa najviše auto puteva u ex YU.

http://youtu.be/S61K3TPhRSI

Grunf
20-08-2019, 09:45
Da autoput Miloš veliki. :kez Vučić je rekel da će Srbija imati više km autocesta od Hrvatske već prije 2 godine, a ti sad veliš da još nema...Jel se ti to otvoreno suprostavljaš voždu? :kava

Niš -- Premijer Aleksandar Vučić najavio je da će Koridor 10 sledeće godine biti završen, te da će Srbija krajem 2017. imati više kilometara auto-puta od Hrvatske.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2016&mm=10&dd=16&nav_id=1188503

Inače, kod vas se sad zahuktava gradnja autocesta kao kod nas tamo 2003. godine, mi se sad polako prebacujemo na željeznicu. Malo sam gledal, prošle godine su prihodi srpskih autocesta bili 200 milijuna eura, a hrvatskih 400 milijuna eura. Ok, kod nas su skuplje cestarine jer moramo vraćati skupe kredite.

Dok vi dođete do brojke od 1.300 km autocesta koliko ih mi danas imamo, mi ćemo već odmagliti na 1.500 km i dodati treću traku na potezu od Zagreba do Karlovca i vjerojatno smanjiti cijene autocesta jer ćemo otplatiti kredite.

mirv
20-08-2019, 19:12
Bitno im je da imaju više od ovih, veće od onih... Nije im važno da imaju nešto zbog sebe nego samo da je veće od susjedovog. Izgleda kao klasičan slučaj kompenzacije uslijed niza manjkavosti na spolovilu.

Grunf
20-08-2019, 23:56
Da, kad smo mi početkom tisućljeća krenuli u ubrzanu gradnju autocesta cilj nam je bil spojiti Zagreb i Split, a ne prestići Srbiju po broju kilometara. Vučiću je svaki drugi mjesec cilj prestići Hrvatsku, fakat je kompleksaš. :kava

BWA
21-08-2019, 21:51
Vi ste auto puteve gradili od koncesija čini mi se, ove puteve što grade Kinezi po Srbiji su na kredit sa 2% kamate.
Ovi iz EU su nudili slične koncesije kao vama pre 10 godina, nijedna vlada nije prihvatila jer su kamate bile ogromne.
Alpina austrijska je nudila da uradi autoput do Crne Gore na koncesiju od 20 god.

Grunf
21-08-2019, 23:56
Zagreb - Rijeka i Zagreb - Split je išlo na kredit, a po Istri i do Macelja koncesijom i to takvom da mi koncesionaru plaćamo lovu godišnje. :D

Vi ste uzeli kredit kod Kineza, ali uvjet je da Kinezi dobiju posao i sve izgrade. Vaše firme i ljudi su slabo imali koristi od izgradnje, jedino će sad imati korist od korištenja autoceste.

Grunf
22-08-2019, 15:10
Evo veli Vučić da je Hrvatska bila 200 godina ispred Srbije donedavno, ali da Srbija polako smanjuje razliku. :D

To su ogromne promene, ali ako vi mislite stvarno da mi možemo za dve ili tri godine da stignemo Nemačku i Austriju koje su nam 500 godina bežale, ili Hrvatsku koja nam je 200 godina bežala, a stižemo je, smanjujemo tu razliku - daleko smo još.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=08&dd=22&nav_id=1580909