PDA

Pogledaj Full Version : Sretan vam dan pobjede i domovinske zahvalnosti

Inkvizitor
05-08-2016, 09:25
http://www.youtube.com/watch?v=WyBbeGB91aw

juanpablom
05-08-2016, 09:59
hvala, i tebi momče i ostalima. Živila Hrvatska i Herceg-Bosna! :hrv:hrhb

šanta85
05-08-2016, 10:04
Sretan vam dan pobjede i domovinske zahvalnosti integralisti !

HR SOKOL
05-08-2016, 10:17
Sretan dan pobjede i domovinske zahvalnosti svim pripadnicima HVa i nasoj braci iz HVOa:hrv:hrhb

http://www.youtube.com/watch?v=KrOcHV6OkYE

http://www.youtube.com/watch?v=rmxei4OT1bU

Bobani
05-08-2016, 10:44
Sretan Dan Pobjede!

Grunf
05-08-2016, 12:03
Cestitke na pobjedi. :hrv :hrhb

Šimo.
05-08-2016, 12:13
Sretan dan pobjede!!! :D :)

NorthStand
05-08-2016, 12:17
samo neka mi ga Kolinda ne čestita, i sveć e biti dobro, a upravo je gledam na tv. dobro se napudrala i naštimala frizuru.

NorthStand
05-08-2016, 12:22
evo ih, Ustaše dolaze, bježmo. :D

http://www.youtube.com/watch?v=ZIYSfNGFqNs

ono što su pobunjeni Srbi pompozno zvali RSK, više ne postoji. :de

http://www.youtube.com/watch?v=87-xUbDgWxM

NorthStand
05-08-2016, 12:56
http://www.youtube.com/watch?v=cB7NTwG8w_Q

Bare ujo, ko bi rekao da se slika za YUsipovića u spotu. :D

NorthStand
05-08-2016, 13:21
"Pljujete jer niste imali hrabrosti sudjelovati kad se branio hrvatski rod i dom ili pak niste smatrali za potrebitim braniti i stati za nešto što nije vaše i čemu ne pripadate... Hrvatskoj i hrvatskom narodu", kaže Slaviček u novoj kolumni.

Gledajući ove niti vruće niti mlake političare koji se usuđuju nazvati Hrvatima, a hrvatskoga u njima nema ničega, niti krvi, niti duha. Nije Hrvat onaj kome je u lisnici kuna hrvatska i karta osobna. Nije Hrvat po postupcima niti Pusić, Mesić, Pupovac, Rudanka, Jergović, Milanović, Pusićka, Kolinda, Plenković, Stier… Nisu mnogi od njih koji od politike žive po meni Hrvati, to im riječi i djela pokazuju.

Vidim pljuje se po svemu u čemu niste Vi koji danas blatite Oluju, Hrvatsku, barjak, Domovinski obrambeni rat i Domovinu, pljujete poput Teršeličke, Dačića, Vučića, Šešelja, Štrbca… Pljujete jer niste imali hrabrosti sudjelovati kad se branio hrvatski rod i dom ili pak niste smatrali za potrebitim braniti i stati za nešto što nije vaše i čemu ne pripadate… Hrvatskoj i hrvatskom narodu. Vidim držite stranu neprijateljima, vidim prosvjedujete protiv mojih predaka, barjaka, grba i zastava. Pljujete i bunite se zajedno s onima onima koji su prije samo četvrt stoljeća, pod nekim čudnim kapama još čudnijih imena, slova, oznaka i znakovlja koje vi danas štujete napadali zemlju po kojoj zahvaljujući nama danas slobodno hodite i slobodno smijete prosvjedovati.

Sramite se Vi koji ste izdajničkog sjemena potomci, Vi koji čiji su preci Judine krvi, Vi koji ćete uvijek baciti na drugoga kamen prvi, pravdajući svoj najveći od grijeha sviju … Izdaju. I znam kako niste odgajani niti učeni po slovu Biblije, no i o Vama u njojzi potanko piše, o Vama koji po naravi pripadate potomstvu Kainovu. Vi ste koji pripadate i radite u korist obitelji zidara, protiv hrvatskoga naroda koji pripada obitelji tesara.

A gdje ste svi Vi bili kad je trebao antiratni prosvjed u vrijeme dok su oni u čije ime danas Vi kao prosvjedujete palili i žarili po Hrvatskoj? Gdje ste bili dok su ubijani hrvatski sinovi, djeca žene od strane JNA, četnika i paravojnih formacija koje su se same povukle na traktorima u zbjegovima u ranije dogovorenim i uvježbanim pravcima i po zapovjedi Martića Mile i ostalih, nakon što smo ih vojnički časno porazili i od njihove kame i čizme oslobodili Hrvatsku? Gdje ste bili kako biste prosvjedovali kad su razarali Dubrovnik, Vukovar i Škabrnju? Vi ste dno dna jad i bijeda koju ovaj narod financira i trpi poradi svoje vlastite dobrote i bogobojaznosti. I na kraju moja poruka svima Vama i Vama sličnima , ne prosvjedujete Vi za Hrvatske građane i hrvatski puk već za novce i interese nekih drugih država i politika, onaj tko je Hrvat i žitelj Hrvatske koji ju voli, štuje i cijeni taj ju ne bi napadao niti riječju ni oružjem, niti bi po njoj pljuvao poput Vas… Bogu hvala mi je što nisam poput Vas, već sam od oni koji su svoju zemlju branili, od onih koji su BOGU VJERNI – ZA DOM SPREMNI !

Valja ponovo vojevati mišlju, perom, riječju i djelom protiv antihrvatskih plaćenika. Pojačat se djelovanje i aktivnosti protiv njihovih laži i nametanja lažne povijesti koja se nastavlja. Nastavlja se rat nakon velikosrpske oružane agresije i boja u kojem smo oslobodili Hrvatsku 90-tih a izgubili je političkim propustima stranaka nastalih iz Komiteta, SDP-a i HDZ-a te njihovih satelita. Nastavlja se drugim sredstvima, medijskom agresijom, političkom agresijom, financijskom agresijom, diplomatskom agresijom,pravnom agresijom, kulturnom agresijom pa ako hoćete crkvenom agresijom pravoslavne crkve na hrvatsku državu i narod. Vrijeme je tomu reći dosta!

Možda smo se mi trebali nakon naših pobjeda ponašati poput njihovih predaka koji su pokazali svojevremeno kako se treba postupati prema neprijateljima, države i naroda. Trebamo li od njih učiti i po njihovim postupcima i sami postupati? Jesmo li trebali nakon Vukovara, Škabrnje i nakon Bljeska i Oluje prepisati od njihovih dužnosnika kako se postupa i tako postupati, kako bi ova današnja klika poštivala pobjednike? Čini se kako smo trebali mjesto kruha i vode dijeliti metak u zatiljak , nakon rata zatvarati sve one koji su bili na gubitničkoj strani a protjerati im sjeme i pleme u zadnjih 25 godina. Da smo tako postupali onda ne bi protiv nas imali razloga prosvjedovati, tada bismo bili sličniji njihovim precima i njihovim idolima čini se….

Gubimo Hrvatsku njihovim jalovim kompromisima, nebrigom, lakomošću i lopovlukom tih ” političkih elita”. Gubimo je potezima izdajnika Hrvatskoga naroda koji su sjedili i sjede, krivom odlukom i krivim izborom dijela hrvatskoga puka i danas na čelu Hrvatske države. Trebamo se okrenuti iskustvu naših predaka, moramo promišljati niti “lijevo” niti “desno” po današnjim standardima politike, već nam valja promišljati po nauku i riječi naših otaca, početi djelovati politički Pravo i ispravno,valja početi promišljati, djelovati i ponašati se Pravaški, po nauku Oca Domovine i drugih hrvatskih velikana, što je odnavijeke bio temelj hrvatske opstojnosti i državnosti.

Mišlju, Perom, Riječju i djelom Vaš Hrvatski Vojnički Red ČUVARI DOMOVINE koji će svojim djelovanjem nastojati vratiti Hrvatsku u ruke Hrvata i učiniti je onakvom kakvom smo ju sanjali i o kakvoj su nam naši pređi pričali da treba biti Budite zdravo i dobro, budimo svi mi BOGU VJERNI:

„ U Mislima Domovina, U Srcu Odanost, U Desnici Snaga“

U Ime Hrvatskog Vojničkog Reda

ČUVARI DOMOVINE

Mario Maks Slaviček

HR SOKOL
05-08-2016, 13:46
Di ste bili od 91 do 95?To nitko nezna,al svi znamo di cete bit u Rujnu 2016!!:rofl
http://www.youtube.com/watch?v=78PvbpcHDk4

NorthStand
05-08-2016, 14:22
hahaha ovo prvi put vidim, hahaha perverzija, ko god je ovo napravio svaka mu čast. odlična ideja, haha e kada bi barem i njih isprašili na traktorima, hrvatska bi istinski bila slobodna ovako teško možemo pričati o slobodi dok oni jašu po državnim jaslama.

Inkvizitor
05-08-2016, 14:23
http://www.youtube.com/watch?v=c1ooYapkiHE

kiler
05-08-2016, 16:16
:hrhb :hrhb

http://www.youtube.com/watch?v=urIAeBF8tbE&spfreload=10&bpctr=1470404696

haj nek netko napravi da bude kao prozorčić... :018

NorthStand
05-08-2016, 16:31
ni danas se tuketina nije suzdržala a da ne osudi ZDS, nema šta prava si partizanka, zato ubuduće za tebe neke glasaju partizani iz rijeke zagreba a ja ognjištar ću glasati rađe za četnika vulina nego za tebe.

sramota me u kakvoj državi poltrona i debila živim, iskreno me sramota. dok Srbi sve u 16 četničuju, četnike proglašavaju antifašistima ova naša govanca partizanska seru po ustašama ko i čedomiri.

neka neka, dobro će vas narod upamtit ko izdajnike i bijednike, sve vam je rekao Mario Maks Slaviček po 1000ti put. uostalom ne znam koga više boli kurac, šta ta naša govna političarska govore o oluji domovinskom ratu NDH i ustašama.

stvarno ih ne treba više ni spominjat, ignorirat i vikat ZDSpremni, a oni neka osuđuju. ko ih jebe.

Bobani
05-08-2016, 20:51
ni danas se tuketina nije suzdržala a da ne osudi ZDS, nema šta prava si partizanka, zato ubuduće za tebe neke glasaju partizani iz rijeke zagreba a ja ognjištar ću glasati rađe za četnika vulina nego za tebe.

sramota me u kakvoj državi poltrona i debila živim, iskreno me sramota. dok Srbi sve u 16 četničuju, četnike proglašavaju antifašistima ova naša govanca partizanska seru po ustašama ko i čedomiri.

neka neka, dobro će vas narod upamtit ko izdajnike i bijednike, sve vam je rekao Mario Maks Slaviček po 1000ti put. uostalom ne znam koga više boli kurac, šta ta naša govna političarska govore o oluji domovinskom ratu NDH i ustašama.

stvarno ih ne treba više ni spominjat, ignorirat i vikat ZDSpremni, a oni neka osuđuju. ko ih jebe.

Dragi i poštovani kolega North razumijem tvoju frustraciju. Na svu žalost nisi sam. KGK je jedna umišljena "veličina"! bez ikakovih nacionalno/hrvatskih osjećaja. Kada bi - NEDAJ DRAGI BOŽE - mi Hrvati izgubili ovu današnju sa dva slova RH kao što smo izgubilu, na svu žalost uz veliku pomoć onih koje danas s predsjedničkog mjesta ta umišljena "veličina" KGK veliča, tj hrvatski nepostojeći antifašizam, ONU sa TRI slova NDH, ta iata umišljena "veličina" KGK bi lutala od vrata do vrata, od mjesta do mjesta tko će joj dati neki položaj, po onj: KRUHA BEZ MOTIKE, tako da b potpuno zaboravila tko je i koje je narodnosti. Pogledaj i pročitaj priloženi link, pa se nanj osvrni.

https://hrvatskoobrambenostivo.com/2016/03/21/deset-tocaka-nikad-zadovoljnih-ili-uvijek-nezadovoljnih-hrvata/

NorthStand
05-08-2016, 21:28
ona je nebitna, ona je kako si sam rekao umišljena veličina, koja misli da partizanima dugujemo hrvatsku državu. da je dugujemo partizanima i antifašistima kako to drugarica KGK kaže, mi ne bi morali 1991 u rat ne bi morali s njihovim dragim srbima s kojima su se oni borili u ratu protiv vlastite države, napravili genocid nad hrvatima i to danas slave ko što ovi četnici tuguju što nas nisu tako ko ti smrdljivi kolindini partizani zavili u crno.

sve te događaje od terora u jugoslaviji, pa sve do domovinskog rata i terora od 2000e dugujemo ili partizanima ili potomcima partizana. dakle njima ne dugujemo ništa osim otvoreno javnog prijezira, i da naravno da sam frustiran jer svaki Hrvat politički posebice danas na današnji dan treba biti frustriran kada vidi tko to nas hrvate zastupa i predstavlja kako u državi, tako i u svijetu.

to su ljudi koji nisu dostojni ni vlastite cipele sami zavezat, a kamoli vodit državu kako se treba vodit državu, ti i takvi će prozivat tuđmana generale HV branitelje itd, ali neka znaju da su navedeni za razliku od njih znali voditi državu i da nisu u puno težim vremenima puzali gmizali i ispričavali se svijetu kako to sada radi KGK. Tuđman je bio partizan, ali se nije u političkom životu bavio osudama NDH i osudama Ustaša, iako je sam bio pobunjenik protiv hrvatske države borio se za komunizam i tita te jugoslaviju, shvatio je na vrijeme hvala bogu da to tako više ne ide, da nas hrvata neće biti neka se ta šugava jugoslavija održi na životu onakva kakva je bila, a ja bih rekao da je bilo kakva jugoslavija jednako velika smetnja i uteg oko vrata svakog hrvata.

prema tome, hrvat bez države ne može, to je kao da netko kaže da u pustinji možeš biti bez vode, Hrvati bez države ne postoje Hrvati bez države nestaju, Hrvati bez države su sluge u vlastitoj državi i vlastitom geografskom podneblju u kojem žive. a tko je to vidio da u svojoj kući ti robuješ, i ti one koji ti dolaze u goste tretiraš ko domaćine ?

to je ono što neki Hrvati kvazi Hrvati kao Kolinda do dana današnjeg nisu shvatili, nisu shvatili da mi Hrvati nemamo budućnosti s antifašistima i antifašističkom politikom, nema budućnosti ni za europu ali koga boli kurac za europa ja nisam europljanin već hrvat, ne zanima me europa i amerima, zanima me samo ono što se događa u mojoj državi i da ovi hoštapleri izvana iz europe i amerike posebice što manje mješaju u naša unutarnja posla i što manje nam nameću svoju "antifašističku" politiku koju su kod sebe vidimo kako usavršili i doveli svoje države praktički do uništenja, pitanje je vremena kada će se sve te državetine s tim multikultičarskim sranjima raspast ko Jugoslavija, to je dokazano propali eksperiment, i ti antifašisti oni su govna pred izumiranjem, njihova politika je riješena, oni su gotova priča samo ih treba čekat da se fino sami sruše od ono što sami seru.

bit će njima motikom po glavi, a ne kruha bez motike.;)

NorthStand
05-08-2016, 21:35
http://www.youtube.com/watch?v=utlpVreco7c

nismo mi gospodo antifašsiti nikada bili niti ćemo biti, a vi uživajte u svom kmetovskom mentalitetu, i robujte srbadiji i svima ostalima slobodno drugarice i drugovi, nemamo mi ništa zajedničkog osim što na žalost živimo u istoj džravi i što smo rođeni u istom gradu i selu. ali i u svaom selu i u svakom gradu i svakoj obitelji ima govana, pa nikoga ne treba čudit kako to da je jedna kuža u partizanima a druga u ustašama. :de

kod mene se crna boja ponosno nosi, i hrvatsku se ponosno obilježava pogotovo na ovakvim obljetnicima hrvatskih pobjeda nad četnopartizanima. :cheer

drugarice kolinda, snimaj bilježi i HOSovce žiguj, nismo 1991 na četnike i JNA išli pjevajući šumama i gorama, već pjevajući za juru i bobana. a ti dokaži da lažem tuko, ti i bilo tko na ovom forumu i na ovome svijetu dokaži da lažem.

a ja mogu lako vas lažove raskrinkat i prokazat, jer svaka budala zna šta se pjevalo na frontu kad se zagrijavalo pred juriš na četnopartizane. :D

Inkvizitor
05-08-2016, 22:06
"Mirotvorac" i pojač četničkih pjesama "umjereni" Porfirije, usred Zagreba označio pobjedu Hrvatske vojske privremenom.

Nitko se na to nije osvrnuo kao ni na to da je Pupovac sinoć nazočio divljačkom govoru mržnje cijelog političkog srpskog vodstva i vrha SPC prema kojima miting na Gazimestanu izgleda kao Woodstock.

Grunf
05-08-2016, 22:09
Imas link za Porfirija?

Grunf
05-08-2016, 22:11
Danas nihe bili predstavnika Narodne koalicije na proslavi u Kninu, to sam cul na radiju. Samo je dosel jedan HNS-ovac u svom aranzmanu. Sramota.

NorthStand
05-08-2016, 23:11
"Mirotvorac" i pojač četničkih pjesama "umjereni" Porfirije, usred Zagreba označio pobjedu Hrvatske vojske privremenom.

Nitko se na to nije osvrnuo kao ni na to da je Pupovac sinoć nazočio divljačkom govoru mržnje cijelog političkog srpskog vodstva i vrha SPC prema kojima miting na Gazimestanu izgleda kao Woodstock.

imam jednu pjesmu za njega, i njegove četnopartizane. sve antifašiste svijeta. drugovi i dudlači komšijskog tukija, načulite uši.....

http://www.youtube.com/watch?v=YTClTAfZKw8

NorthStand
05-08-2016, 23:12
Danas nihe bili predstavnika Narodne koalicije na proslavi u Kninu, to sam cul na radiju. Samo je dosel jedan HNS-ovac u svom aranzmanu. Sramota.

narodna je koliko je bila i "narodna" ona vlast od 1945-1991.

HR SOKOL
06-08-2016, 00:31
Bravo Damire Kedzo sad si prava zvijezda pjevat pred 100 000 ljudi. :cheerRemi,Mile Kakin o tome mogu samo sanjati pati gubo crvena!!! A ritam bubnjeva na Dolazak Hrvata:naklon sa tim ritmom ulazimo u Zagreb po "zagrebackog fakina" opet je bio nasmrkan kmer.Na suceljavanje kandindata obavezno pozvat doktora da ga testiramo na drogu.

HR SOKOL
06-08-2016, 00:51
:hrhb:hrv

http://www.youtube.com/watch?v=aTfYPpeFXBg

Picaferaj
06-08-2016, 01:42
http://www.youtube.com/watch?v=qXDDHTNtemk

Picaferaj
06-08-2016, 04:35
"Odmah po silasku s bine nakon kninskog koncerta, kninska policija je na putu do bakstagea iz nepoznatih razloga presrela Thompsona u namjeri da ga privede na stranu, Thompsonovo osiguranje nije to dopustilo pa su policajci kasnije došli do bekstagea da bi Thompsonu uručili OBAVIJEST o prekršaju, jer je GLASNO pjevao "ZA DOM SPREMNI".

Cijeloj javnosti je jasno da je Thompson pjevao pjesmu "Bojna Čavoglave", koja u svom dijelu ima stih ZA DOM SPREMNI i kako logika nalaže, GLASNO, jer koliko je nama poznato ne postoji tiho pjevanje, a isto tako znamo da ta pjesma nije zabranjena.

Ista ta policija u svojoj se prekršajnoj OBAVIJESTI poziva na članak 5. Zakona o prekršajima protiv JRM-a., koji ni u jednom djelu ne govori o pjevanju ZA DOM SPREMNI.

Očito nekima smeta i Oluja i veličanstvena proslava pobjedonosne Oluje u Kninu, a i ova večer u Kninu koja je posvećena gradu heroju, Vukovaru.

Je li policija svjesna što radi?
Je li i ovo u svrhu izborne kampanje i u čijem interesu?
I konačno, je li policija imala namjeru, svjesno izazvati kaos?"

https://www.facebook.com/marko.perkovic.thompson/?fref=nf

Aleksa
06-08-2016, 10:39

Kako stvari stoje, sledeće godine će i poneki viđeniji Hrvat doći na taj srpski festival "kmečanja".
To je interesantno za analizu, kako jedan skup kao što je obljetnica Oluje uspevate da umesto opštenacionalnkog pretvorite u stranački i ideološki, i da automatski isključite one koji isto tako poštuju Oluju, ali baš i nisu spremni da budu na skupu gde se ističe ideološka ikonografija i izvikuju ideološke parole.

Picaferaj
06-08-2016, 11:47
Kako stvari stoje, sledeće godine će i poneki viđeniji Hrvat doći na taj srpski festival "kmečanja".
To je interesantno za analizu, kako jedan skup kao što je obljetnica Oluje uspevate da umesto opštenacionalnkog pretvorite u stranački i ideološki, i da automatski isključite one koji isto tako poštuju Oluju, ali baš i nisu spremni da budu na skupu gde se ističe ideološka ikonografija i izvikuju ideološke parole.

O kojoj točno ideologiji govoriš? proslava obljetnice Oluje je "opštenacionalni" skup. Koji se, blago govoreći, ne sviđa antinacionalnom dijelu stanovništva i političara. Nikakve ideologije tu nema osim "antifašističke" koja je samo prozirna maska za antihrvatstvo.

juanpablom
06-08-2016, 11:51
ako je ukazivanje na istinu ideološka parola onda dobro

Inkvizitor
06-08-2016, 11:55
"Odmah po silasku s bine nakon kninskog koncerta, kninska policija je na putu do bakstagea iz nepoznatih razloga presrela Thompsona u namjeri da ga privede na stranu, Thompsonovo osiguranje nije to dopustilo pa su policajci kasnije došli do bekstagea da bi Thompsonu uručili OBAVIJEST o prekršaju, jer je GLASNO pjevao "ZA DOM SPREMNI".

Cijeloj javnosti je jasno da je Thompson pjevao pjesmu "Bojna Čavoglave", koja u svom dijelu ima stih ZA DOM SPREMNI i kako logika nalaže, GLASNO, jer koliko je nama poznato ne postoji tiho pjevanje, a isto tako znamo da ta pjesma nije zabranjena.

Ista ta policija u svojoj se prekršajnoj OBAVIJESTI poziva na članak 5. Zakona o prekršajima protiv JRM-a., koji ni u jednom djelu ne govori o pjevanju ZA DOM SPREMNI.

Očito nekima smeta i Oluja i veličanstvena proslava pobjedonosne Oluje u Kninu, a i ova večer u Kninu koja je posvećena gradu heroju, Vukovaru.

Je li policija svjesna što radi?
Je li i ovo u svrhu izborne kampanje i u čijem interesu?
I konačno, je li policija imala namjeru, svjesno izazvati kaos?"

https://www.facebook.com/marko.perkovic.thompson/?fref=nf

Pa on jučer nije nit pjevao Čavoglave ili bar nije bilo u prijenosu. Nije ni pjevao "Golubove bjele" gdje se također spominje "a bili su za dom spremni"

juanpablom
06-08-2016, 11:59
Pa on jučer nije nit pjevao Čavoglave ili bar nije bilo u prijenosu. Nije ni pjevao "Golubove bjele" gdje se također spominje "a bili su za dom spremni"

to oni preventivno jer znaju da je u sebi pjevao

Picaferaj
06-08-2016, 12:07

Pjevao je ali ne u prijenosu HRT-a. Mislim da je pjevao prije nego li je prijenos počeo i da je koncert počeo ranije a ne u 9 navečer. Bujanec je stavia snimku pjevanja "Čavoglava" na njegov facebook zid. Ja sam isto mislio dok nisam vidio snimku da je nije pjevao, da mu je to bio uvjet za nastup na HRT-u

https://www.facebook.com/Velimir-Bujanec-360777920735548/?fref=ts

philly
06-08-2016, 12:08

mislin da je pa deal da ne piva čavoglave za vrime tv prijenosa... disciplinovalo i thompsona. teško razočarenje.
milicija očito revnija no ikad šta se tiče U sinbola.

di su sad celebrity desničari, lako je tuć po momcima koji su bacili baklje kad ih cila država napada, a sad su kuco i pravdaju se kao to je nepotrebno.
mup=sup stoko pandurska plaćenička

Aleksa
06-08-2016, 12:10
O kojoj točno ideologiji govoriš? proslava obljetnice Oluje je "opštenacionalni" skup. Koji se, blago govoreći, ne sviđa antinacionalnom dijelu stanovništva i političara. Nikakve ideologije tu nema osim "antifašističke" koja je samo prozirna maska za antihrvatstvo.

Koliko ja znam ljudi koji naginju SDP-u i HNS-u takođe poštuju Oluju, ali ako bi se oni tamo pojavili za očekivati je da bi bili izvređani od strane okupljene mase.
Ima tamo ikonografije koja, po nekima, podseća na ustašku, a opet kako se meni čini, pristalice SDP-a, pa i dobar deo pristalica HDZ-a tako nešto ne podržavaju. Što znači da proslavu Oluje koristi neka jako glasna manjina, koja tu ispoljava svoju ideologiju i time odbija druge pripadnike nacije da u svemu tome učestvuju. I to je paradoks, jer baš ta manjina insistira na nekim nacionalnom ujedinjenju. I umesto da traži neke zajedniče stvari koje bi prihvatljive bile celoj naciji, oni bi da naciju nateraju da se ujedini oko njihovih ideja - što je put u razjedinjavanje.
Nije da je meni žao zbog toga. Meni je interesanta činjenica da postoji ta želja takvih grupa da gurnu prst u oko drugoj strani ama baš u svakoj prilici, pa i onda kad je to kontraproduktivno i po same ideale te grupe.

Konkretno, zašto je baš toliko bitno gurnuti prst u oko SDP-ovcima, čak i kad se obeležava Oluja. Jeste da vam je cilj da se SDP ponizi, ali vam je i cilj da ta proslava protekne u svečanom tonu. I na kraju ispada da jedan prizemni cilj, jedna niska strast, da se ponizi SDP, nadilazi potrebu da se datum od opštenacionalnog značaja obeleži svečano.

To je slično onom prekidu TV prenosa iz Kazana, kad su u finalu vaterpolo prvenstva prekinuli dodelu medalja, a Hrvatska je igrala u tom finalu - samo da se ne bi gledalo kako Srbija dobija medalje. Znači, najniža strast, koju i kada postoji ne traba pokazivati. Jer to je dostojanstvo, u sportu budi sportista, u medijskom radu profesionalac. E, ti u medijskom radu bez problema su bili ljudi rezignirani epilogom finala, radije nego da budu samo medijski profesionalci. A baš ovo drugo afirmiše i njihovu zemlju do koje im je toliko stalo, a ne ono prvo.

Inkvizitor
06-08-2016, 12:12
Pjevao je ali ne u prijenosu HRT-a. Mislim da je pjevao prije nego li je prijenos počeo i da je koncert počeo ranije a ne u 9 navečer. Bujanec je stavia snimku pjevanja "Čavoglava" na njegov facebook zid. Ja sam isto mislio dok nisam vidio snimku da je nije pjevao, da mu je to bio uvjet za nastup na HRT-u

https://www.facebook.com/Velimir-Bujanec-360777920735548/?fref=ts

To sam i ja pomsilio..il je pristao da ne pjeva Čavoglave ili nije bilo u prijenosu. Znači govnari sa HTV-ea su to zrihtali.

Inkvizitor
06-08-2016, 12:17
mislin da je pa deal da ne piva čavoglave za vrime tv prijenosa... disciplinovalo i thompsona. teško razočarenje.
milicija očito revnija no ikad šta se tiče U sinbola.

di su sad celebrity desničari, lako je tuć po momcima koji su bacili baklje kad ih cila država napada, a sad su kuco i pravdaju se kao to je nepotrebno.
mup=sup stoko pandurska plaćenička

Mislim da nije do njega. Ne može on određivat što će HTV prenosti a što ne. Ko da su njemu morlai reć da neće sve prenosit.

Meni je žao ako nije otpjevao "Golubove bjele" jendu od najjačih njjegovih pjesama ili možda je pa ni to nije bilo u prijenosu.

Inkvizitor
06-08-2016, 12:17
Koliko ja znam ljudi koji naginju SDP-u i HNS-u takođe poštuju Oluju, ali ako bi se oni tamo pojavili za očekivati je da bi bili izvređani od strane okupljene mase.
Ima tamo ikonografije koja, po nekima, podseća na ustašku, a opet kako se meni čini, pristalice SDP-a, pa i dobar deo pristalica HDZ-a tako nešto ne podržavaju. Što znači da proslavu Oluje koristi neka jako glasna manjina, koja tu ispoljava svoju ideologiju i time odbija druge pripadnike nacije da u svemu tome učestvuju. I to je paradoks, jer baš ta manjina insistira na nekim nacionalnom ujedinjenju. I umesto da traži neke zajedniče stvari koje bi prihvatljive bile celoj naciji, oni bi da naciju nateraju da se ujedini oko njihovih ideja - što je put u razjedinjavanje.
Nije da je meni žao zbog toga. Meni je interesanta činjenica da postoji ta želja takvih grupa da gurnu prst u oko drugoj strani ama baš u svakoj prilici, pa i onda kad je to kontraproduktivno i po same ideale te grupe.

Konkretno, zašto je baš toliko bitno gurnuti prst u oko SDP-ovcima, čak i kad se obeležava Oluja. Jeste da vam je cilj da se SDP ponizi, ali vam je i cilj da ta proslava protekne u svečanom tonu. I na kraju ispada da jedan prizemni cilj, jedna niska strast, da se ponizi SDP, nadilazi potrebu da se datum od opštenacionalnog značaja obeleži svečano.

To je slično onom prekidu TV prenosa iz Kazana, kad su u finalu vaterpolo prvenstva prekinuli dodelu medalja, a Hrvatska je igrala u tom finalu - samo da se ne bi gledalo kako Srbija dobija medalje. Znači, najniža strast, koju i kada postoji ne traba pokazivati. Jer to je dostojanstvo, u sportu budi sportista, u medijskom radu profesionalac. E, ti u medijskom radu bez problema su bili ljudi rezignirani epilogom finala, radije nego da budu samo medijski profesionalci. A baš ovo drugo afirmiše i njihovu zemlju do koje im je toliko stalo, a ne ono prvo.

Ne znaš ti ništa.

Aleksa
06-08-2016, 12:23
Ne znaš ti ništa.

Inkvi, ja se ne bavim tvrđivanjem nečijih skrivenih namera i osećanja. Lideri SDP-a i onih oko njih nikada nisu ružno govorili o Oluju, a šta intimno misle to ne možemo znati. Pa prema tome, te njihovi javni istupi su razlog da se traži način da i oni budu uključeni u proslavu koja je opštenarodna.

philly
06-08-2016, 12:34
Mislim da nije do njega. Ne može on određivat što će HTV prenosti a što ne..
točno je zna kad se prinosi, pa nisu tv voditelji stalno bili doli i uključivali se u program... pa je dogovor očito, meni osobno razočarenje.

juanpablom
06-08-2016, 12:35
Inkvi, ja se ne bavim tvrđivanjem nečijih skrivenih namera i osećanja. Lideri SDP-a i onih oko njih nikada nisu ružno govorili o Oluju, a šta intimno misle to ne možemo znati. Pa prema tome, te njihovi javni istupi su razlog da se traži način da i oni budu uključeni u proslavu koja je opštenarodna.
vhuška SDP i HNS vjerojatno misli sve najgore o Oluji, kmetovi u njihovoj stranačkoj hijerarhiji vjerojatno i pozitivno i negativno, kao i oni koji glasaju za njih

Picaferaj
06-08-2016, 12:54

Ljudi koji dolaze u Knin na proslavu obljetnice Oluje nisu nikakva manjina nego predstavnici ogromne većine. Oni koji su alergični na, paz'ti ovo, ikonografiju koja podsjeća na ustašku, lol, su manjina. Ali ni oni nemaju ništa protiv najustaškije od svih stvarno ustaških "ikonografija", Kune..koju je osobno osmislio i plasirao Pavelić. Dobro ti je Inkvi reka, pojma ti nemaš o ničemu. :)

Picaferaj
06-08-2016, 12:57
točno je zna kad se prinosi, pa nisu tv voditelji stalno bili doli i uključivali se u program... pa je dogovor očito, meni osobno razočarenje.

Nije to bia nikakav dogovor nego uvjet tipa "uzmi ili ostavi". Thompson je odlučio uzeti i niko mu ne more opravdano zamirit zbog toga. Pravo čudo je da se uopće pojavio na HRT-u.

philly
06-08-2016, 13:02
Nije to bia nikakav dogovor nego uvjet tipa "uzmi ili ostavi". Thompson je odlučio uzeti i niko mu ne more opravdano zamirit zbog toga. Pravo čudo je da se uopće pojavio na HRT-u.

A ti znaš iz prve ruke?
Sve i da je bilo tako triba ih je odjebat i javno obznanit radi čega, virujen da bi ga podržali pravi hrvati... i lipo u čavoglavama na miru pivat, a partizani nek pivaju u kninu borbene.

Inkvizitor
06-08-2016, 13:05
A ti znaš iz prve ruke?
Sve i da je bilo tako triba ih je odjebat i javno obznanit radi čega, virujen da bi ga podržali pravi hrvati... i lipo u čavoglavama na miru pivat, a partizani nek pivaju u kninu borbene.

Nisma ovo razumio..točno je zna kad se prinosi, pa nisu tv voditelji stalno bili doli i uključivali se u program... pa je dogovor očito, meni osobno razočarenje.

ne znam kako bi on znao tko se kad uključuje i isključuje

ali se slažem da ako je znao da neće bit Čavoglave u prijenosu, da je trebao odbit i pjevat lipo u Čavoglavama.

jer ovo je samo laganje i zavaravanje naroda..ništa tu suštinski nema različito od jugofilskog ponašanja, samo je s više pretvaranja i glumatanja.

Picaferaj
06-08-2016, 13:13
A ti znaš iz prve ruke?

Ne. Znam to na isti način ka šta znam da je 2+2=4. Ti misli šta o'š jer i ja mislim šta ja oću. A u ovom slučaju mislim da je bolje da se Thompson pojavija na HRT-u bez "Čavoglava" nego da se nije uopće pojavio. Sad svi znaju da su "čavoglave"nepoželjne i "neprimjerene" za govnare sa HRT-a a to će se odrazit na izborima

Picaferaj
06-08-2016, 13:16
Nisma ovo razumio..točno je zna kad se prinosi, pa nisu tv voditelji stalno bili doli i uključivali se u program... pa je dogovor očito, meni osobno razočarenje.

ne znam kako bi on znao tko s ekad uključuje i isključuje

ali se slažem da ako je znao da neće bit Čavoglave u prijenosu, da je trebao odbit i pjevat lipo u Čavoglavama.

jer ovo je samo laganje i zavravanje naroda..ništa tu suštinski nema različito od jugofilskog ponašanja, samo je s više pretvaranja i glumatanja.

Opće uvjerenje zadnjih dana je bilo da će HRT prenosit Thompsonov koncert od 8 sati uvečer. To je bio i razlog zašto ja nisam iša u Knin (tia sam ga gledat na HRT-u :) ) U zadnji tren su promijenili početak prijenosa sa 8 na 9. jel Thompson znao ili nije..to nije toliko relevantno. prošle godine, na jubilarnu obljetnicu, uopće nije bilo prijenosa njegovog koncerta

philly
06-08-2016, 13:28

ne znam kako bi on znao tko se kad uključuje i isključuje

jer ovo je samo laganje i zavaravanje naroda..ništa tu suštinski nema različito od jugofilskog ponašanja, samo je s više pretvaranja i glumatanja.
tv ekipa nije bila tamo cilo vrime, naročito voditelji. mislin to pretpostavljan, šta će stat i vodit program ako se ne prinosi? sigurno nisu tamo stali cili koncert da bi ga ka zajebali. i valjda mu je rečeno otkad do kad ga se prinosi.
ko mu je brania da u ton periodu zapiva čavoglave...

Inkvizitor
06-08-2016, 13:34
tv ekipa nije bila tamo cilo vrime, naročito voditelji. mislin to pretpostavljan, šta će stat i vodit program ako se ne prinosi? sigurno nisu tamo stali cili koncert da bi ga ka zajebali. i valjda mu je rečeno otkad do kad ga se prinosi.
ko mu je brania da u ton periodu zapiva čavoglave...

Ako je piva na početku nema smisla da ponavlja a ovo šta tvrdiš nije mi uvjerljivo, ali ne tvrdim sigurno ništa.

Mislim da sam ja na bini odkud ja znam kad me isključuju a kad ne, prenose me ili ne.-

jedino ako su mu rekli..kad budeš piva Čavoglave i Golubicu bjelu.. nećemo te prenosit a ostalo OK, e onda je treba odbit..tu se ne slažem sa Picaferajem jer onda je Thompson na HTV-eu i u Kninu farsa, trik i hinjaluk.

Picaferaj
06-08-2016, 13:40
Ako je piva na početku nema smisla da ponavlja a ovo šta tvrdiš nije mi uvjerljivo, ali ne tvrdim sigurno ništa.

Mislim da sam ja na bini odkud ja znam kad me isključuju a kad ne, prenose me ili ne.-

jedino ako su mu rekli..kad budeš piva Čavoglave i Golubicu bjelu.. nećemo te prenosit a ostalo OK, e onda je treba odbit..tu se ne slažem sa Picaferajem jer onda je Thompson na HTV-eu i u Kninu farsa, trik i hinjaluk.

Znači..Thompson nije triba pivat ni prošle godine jer HRT uopće nije prenosia? On je otpiva i ove i prošle godine cili svoj planirani repertoar. pa ne kužim zašto bi on sad bia odgovoran za prijenos HRT-a.... i to samo ove godine a ne i prošle

philly
06-08-2016, 13:42

Na mob sam pa mi je nezgodno naširoko al ne vidin kako ne bi zna kad je onaj dvojac vodia program i najavljiva, zar to nije očit znak? šta bi to radili da nema prijenosa?
btw mislin da je ono bia početak koncerta kad je počea prijenos s pismom "lijepa li si"... a čavoglave su bile iza, kad su se kamere ugasile.

philly
06-08-2016, 13:47
Znači..Thompson nije triba pivat ni prošle godine jer HRT uopće nije prenosia? On je otpiva i ove i prošle godine cili svoj planirani repertoar. pa ne kužim zašto bi on sad bia odgovoran za prijenos HRT-a.... i to samo ove godine a ne i prošle

prošle god je otvoria koncert s čavoglavama a ove godine ih je triba odjebat a ne radit truli kompromis.... jedino ako ja griješin i da je bilo tako i ove godine samo hrt nije prinosia taj početni dio, u šta sumnjan al se toplo nadan.

Inkvizitor
06-08-2016, 13:48
Na mob sam pa mi je nezgodno naširoko al ne vidin kako ne bi zna kad je onaj dvojac vodia program i najavljiva, zar to nije očit znak? šta bi to radili da nema prijenosa?
btw mislin da je ono bia početak koncerta kad je počea prijenos s pismom "lijepa li si"... a čavoglave su bile iza, kad su se kamere ugasile.

pa kako da it kažem, nisu oni uz njega na bini..oni najavljuju skroz s drugog mista.

Inkvizitor
06-08-2016, 13:49

Ne, ja samo kažem da ako su mu rekli da mu neće prenosit Čavoglave, ja bi odbio pivat npr, ali dobro to..ja ne tvrdim da je on zna..to mi je upitnik.

philly
06-08-2016, 13:55
Ima li koji integralist da je bia na koncertu pa da nan kaže je li thompson počea koncert s čavoglavama i jel se jasno primjetilo kad se prinosi?

Picaferaj
06-08-2016, 13:57
prošle god je otvoria koncert s čavoglavama a ove godine ih je triba odjebat a ne radit truli kompromis.... jedino ako ja griješin i da je bilo tako i ove godine samo hrt nije prinosia taj početni dio, u šta sumnjan al se toplo nadan.

Pa i ove godine je napravia isto. Prošle godine nije se ništa prenosilo. Ove godine je nešto. U mojoj knjizi to je pomak na bolje a ne na gore. Osim toga sad je masu ljudi masu svjesnija o govnarskoj politici HRT-a

Picaferaj
06-08-2016, 13:59
Ne, ja samo kažem da ako su mu rekli da mu neće prenosit Čavoglave, ja bi odbio pivat npr, ali dobro to..ja ne tvrdim da je on zna..to mi je upitnik.

Ka da mu je to tribalo govorit. Ka šta sam već reka, pravo čudo je da se uopće pojavio na HRT-u

Bobani
06-08-2016, 15:14
Ljudi koji dolaze u Knin na proslavu obljetnice Oluje nisu nikakva manjina nego predstavnici ogromne većine. Oni koji su alergični na, paz'ti ovo, ikonografiju koja podsjeća na ustašku, lol, su manjina. Ali ni oni nemaju ništa protiv najustaškije od svih stvarno ustaških "ikonografija", Kune..koju je osobno osmislio i plasirao Pavelić. Dobro ti je Inkvi reka, pojma ti nemaš o ničemu. :)

Kolega Picaferaj koliko god nama Hrvatima neka pisanja kolege Aleksa se nedopadala, ipak mu trbamo čestita na trudu da se kao stranc ukopča u našu hrvatsku dnevnu i demokratsku problematiku. Mnogi mi Hrvati nebi se sa Aleksom mogli utrkivati da znamo više o njegovoj Srbije nego on o našoj Hrvatskoj. Samo razlika je u tome što on svojim pisanjem na hrvatskom portalu slobono i demokratski može iznositi istine, poluistine i laži, dok su mene kao Hrvata srpski brogradski portal banirali for ever.
http://otporas.com/svi-putevi-vode-…eneral-drinjanin/

Picaferaj
06-08-2016, 15:28
Kolega Picaferaj koliko god nama Hrvatima neka pisanja kolege Aleksa se nedopadala, ipak mu trbamo čestita na trudu da se kao stranc ukopča u našu hrvatsku dnevnu i demokratsku problematiku. Mnogi mi Hrvati nebi se sa Aleksom mogli utrkivati da znamo više o njegovoj Srbije nego on o našoj Hrvatskoj. Samo razlika je u tome što on svojim pisanjem na hrvatskom portalu slobono i demokratski može iznositi istine, poluistine i laži, dok su mene kao Hrvata srpski brogradski portal banirali for ever.
http://otporas.com/svi-putevi-vode-…eneral-drinjanin/

Pogrešno si razumia smisao moje replike Aleksi. Nije bitno ni što je on Srbin ni što se meni dopada ili ne dopada neko njegovo pisanje nego je jedino bitno i relevantno da je istina ono šta mu je Inkvi reka. Sad Aleksa zna da ne zna pa mu ne bi smia bit problem naučit ako ga zanima :).)

Inkvizitor
06-08-2016, 15:48
Aleksa je mudrijaš i "stari Bizantinac" koji se nekad pravi blesav na vrlo proziran način.

malo o HTv-eu i događajima ovih dana..

http://www.hrhb.info/content.php?r=3777-HOS-ovci-vukovarski-toranj-Porfirije-Pupovac-i-hrvatski-jad

bandira
06-08-2016, 16:39
Ima li koji integralist da je bia na koncertu pa da nan kaže je li thompson počea koncert s čavoglavama i jel se jasno primjetilo kad se prinosi?

jučer popodne je reklo na tv da će prenosit markov koncert do 23 30 sati a da će tek nakon toga bit otpivana bojna čavoglave,da su se tako dogovorili s markon,zato pretpostavljan da je otpivana nakon prestanka prenosa na tv

bandira
06-08-2016, 17:23
inkvi vidi ovih antifašista iz mosta

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/322245/pauletic-brani-thompsona-pozdrav-ima-sire-povijesne-konotacije

Inkvizitor
06-08-2016, 17:36
Taj je zaluto u Most.

Dobri Pastir
06-08-2016, 18:49
Pjesma "Bijeli Golubovi" nije nikad bila dio sluzbenog Thompsonovog repertoara niti se nalazi na njegovim sluzbenim albumima, tako da mu se tu nem sto zamjeriti. Ma nema mu se nista zamjeriti. Nije covjek kriv sto je toliko mjeraca nacionalizma u suludoj zemljici, pa se mora na njih paziti i na one koji traze dlaku u jajetu.

NorthStand
06-08-2016, 19:56
Ne. Znam to na isti način ka šta znam da je 2+2=4. Ti misli šta o'š jer i ja mislim šta ja oću. A u ovom slučaju mislim da je bolje da se Thompson pojavija na HRT-u bez "Čavoglava" nego da se nije uopće pojavio. Sad svi znaju da su "čavoglave"nepoželjne i "neprimjerene" za govnare sa HRT-a a to će se odrazit na izborima

i ja to mislim, jer i ono je previše "nacionalizma" za drugove i komšije. ili ti ga po njima "ustaštva" i "dermeka".

NorthStand
06-08-2016, 20:09

sve takve nabijem na kurac, oni kao nisu ideološki ostrašćeni ? ti kojima smetaju ustaše i fašisti, ti su više ideološki ostrašćeni od svih "ustaša" i "fašista" zajedno. uostalmo ustaštvo kada je nastalo nije bila nikakva ideologija, jer NDH nije ideologija već nacionalno pravo hrvata da imaju svoju državu, ako je smiju imati svi ostali narodi svijeta ne vidim zašto bi u nas slučaj bio drugačiji ?

sva vaša šizofrenija i ovih četnopartizana u hrvatskoj, to je odavno poznata stvar da vi kmečavci što prozivate hrvate za ideologiju odavno patite najviše od ideologije, pogotovo ova naša antifa govna.

nikakve ideološke parole nisu ZDSpremni, s tim pozdravom hrvati su cijelu povijest ginuli, i da nisu bili ZDSpremni danas sigurno ne bi ni postojali ko narod, a s njima niti hrvatske države ne bi bilo.

vi ste svi komunističko četnički kriminalci, koji ovaj narod zlostavljate cijelo 20 stoljeće, i sada bi nastavili i u miru i demokraciji, E nećete !

http://www.youtube.com/watch?v=M-g6jow9M0A

NorthStand
06-08-2016, 20:29

niti HDZ a kamoli SDP ne njeguje Oluju, jer da "njeguju" Oluju, niti jedan general pobjedničke HRVATSKE VOJSKE ne bi čamio dana u bilo kojem privoru, ni haškom ni glinskom ni zagrebačkom.

mi smo jedina država svijeta valjda, koja je vodila obrambeni rat a isporučivala svoje generale pobjedničke vojske debilima koji su iste te generale pobjednike prikazivali gubitnicima i zločincima.

izjednačavali ih s vašim krvopijama, i pričali bajke o jednakoj odgovornosti Hrvatske i Srbije za rat.

da je to tako kako vi pričate, ne bi se ratovalo na teritoriju hrvatske niti bi broj žrtava bio najveći na hrvatskoj strani. da su svi isto krivi, i da je sve tako kako oni kažu. velike sile su s hagom htjele izjendačit krivnju, velike sile su danas protiv ustaštva, meni dovoljno da njima u inat budem sve ono što oni mrze i što ne žele, hvala bogu slobodan sam čovjek i neću dozvoliti nji njima ni bilo kojem zakonu da me u tom pogledu sputava i zabranjuje, ako trebam zbog toga na robiju ići ću na robiju. to je najmanji problem, a da mi danas živimo u vrijeme slobode i demokracija kako to ova naša govna političarska i ova zapadna svi ovi hoštapleri što rade genocide širom svijeta a nama moraliziraju zbog 300 granata na Knin.

dakle naš grad, u kojem je bila neprijateljska jazbina puna čedopartizana koje smo ovaj put trajno riješili muka. muka oko toga, čiji je Knin i čija je to zemlja na kojoj se on nalazi.

haha jako glasna manjina, pa ti si vic samo takav, ta "jako glasna manjina" je 1991 otrpridla jugoslaviju JNA 5 vojnu silu europe, i "veliku srbiju" u vječni san.

samo neka mi nastavimo biti ovakva "glasna manjina", ntiko sretniji od mene, je da nas je malo u odnosu na sve neprijatelje hrvatske i hrvata one koji traže ustaše i fašiste po hrvatskoj u 2016. u tom pogledu nas je puno manje, ali smo opet dovoljno jaki stabilni složni, da i njima i svima onima koji se odgajaju na kultu poiltike i ličnosti Tita stanemo na kraj. a oni neka vrište fašizam fašizam, većih idiota od tih komunista svijet nije vidio, i jedino što mi je trenutno želja je to da se zarati u europi da ta naša domaća govna mogu pričepit onako kako ih se trebalo pričepit 1991 da nikada iz svojih paritzanskih rupa ne izmigolje. a koliko je ta "glasna većina" bila glasna 1991 vidjeli smo na referendumu, i na lijepoj našoj haubici koja je tako lepo istjerala njihvou braću po oružju srbe iz hrvatske, da znam da nam to nikada neće oprostit i da znam da im je Oluja trn u oku koliko i tebi, jer Oluja je konačni slom ne samo velikosrpske ideologije i ideje, već i paritzanske komunističke jugoslavenske i antifašističke. sve što je tim govnima sada ostalo, je ZAVNOH i pozivanje na antifašizam, a i to još u vrh glave 50 godina koliko će trajat još hegemonija SAD i ovih majmuna iz Bruxella, nakon toga mislim da će svi narodi uzeti sudbinu u svoje ruke, a njih i njihov usrani "antifašizam" odjebati za sva vremena, kako su oni odjebali "fašizam" za sva vremena 1945.

tako da, bez brige drugovi i komšije, još nas ima, puno više nego vas u Srbu Brezovici Jadovnu Jasenovcu, koji je ideologija samo onih što više nemaju državu. a Hrvati je gle čuda imaju, samo se više ne zove NDH, sada se zove RH ali bitno je ovo veliko H u njenom nazivu, kao što je svakom iskrenom ustaši veliko U. :de

Grunf
06-08-2016, 21:38
inkvi vidi ovih antifašista iz mosta

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/322245/pauletic-brani-thompsona-pozdrav-ima-sire-povijesne-konotacije

Daj nam reci zakaj Orepicevi ljudi privode hrvatske branitelje zbog proslave Oluje u Kninu i pjevanja (doduse ustaskih) pjesama? Zakaj pisu prekrsajne prijave zbog legendarne hrvatske ratne pjesme iz domovinskog rata? :nezna

Da je srpska milicija bila u Kninu jeftinije bi presli nasi ljudi.

Picaferaj
06-08-2016, 23:13
Daj nam reci zakaj Orepicevi ljudi privode hrvatske branitelje zbog proslave Oluje u Kninu i pjevanja (doduse ustaskih) pjesama? Zakaj pisu prekrsajne prijave zbog legendarne hrvatske ratne pjesme iz domovinskog rata? :nezna

Između ostalog i da preusmjere pažnju javnosti sa presuda Perkoviću i Mustaču. Psihijatar ne želi "lov na vještice" i ovo je dobar način da se taj "lov" izbjegne. Bolje da javnost misli o "ustašama" nego o lustracji.

NorthStand
07-08-2016, 00:00

jedan od ključnih razloga je i taj, da se obistine riječi slučajnog premijera o "slučajnoj državi". oni stalnim kaosom i osudama ustaša čitaj hrvata i hrvatske države, osudama borbe za NDH žele zapravo hrvatskom narodu poručiti da je glup kad je napravio svoju vlastitu državu, i da je najbolje da je pristao na veliku srbiju ili jugoslaviju na turbočetnički pogon. jer očito je da kada su Hrvati drugima pod nogama, antifašisti i iz srbije i iz hrvatske uživaju ko prase u blatu.

oni se vesele kad hrvati plaču, i plaču kada se hrvati vesele, zato na svaku obljetnicu oluje čuveni antifašisti iz rankove milicije pišu kaznene prijave za paljenje smrdskih simbola i za ustašovanje koje je više folklornog karaktera, jer da je ustaštvo u hrvatskoj onakvo kakvim ga oni predstavljaju, sigurno je jedno, nitko od tih partizana i antifašista ne bi smio zucnut niti riječi a da ne bi dobio ćusku od divljih ustaša. divlje ustaše više ne postoje, zato ove orgije antifašista a zapravo komunista koji rade istu stvar hvatima ko i četnici može ići dalje, jer su oni presvučeni u antifašizam i preko globalističke politike i zapadnih hoštaplera tjeraju svoju antihrvatsku politiku, ali to još donekle mogu shvatit ono što ne mogu shvatit da postoji narod kao Hrvati kojeg se može uvjeriti da je genocidan zločinački i fašistički, nakon što je prije samo 20 godina pretrpio najgoru moguću agresiju na svoju zemlju, sve to dugujemo paritzanima koje se u cijeloj ovoj priči uopće ni ne spominje, uvijek su dežurni krivci za sve zlo i patnju hrvatskog naroda, naravno ustaše, kada bi bilo drugačije ne bi bilo zanimljivo za četnopartizane.

a ni za njihove nalogodavce, niti su četnici niti su partizani ovdje pali s vedra neba, nisu ni ustaše ali su ustaše za razliku od navedenih govana činjenično i radile nešto što je u interesu hrvatskog naroda, stvarale hrvatsku državu kakva god da je bila oni su je stvarali a četnopartizani su je svim sredstvima rušili, kako je i danas dovode u pitanje i ruše, ništa se nije promjenilo od šume brezovica 1941 i ustanka u Srbu kako 1941 tako i 1991, osim činjenice da su Hrvati polomili pičku JNA koja je bila direktni sljednik partizana, i četnicima pa su sada ožalošćeni zbog te neviđene tragedije i genocida koji smo opet mi "ustaše" čitaj Hrvati napravili nad njima kozojebima i izrodima, turskim vazalima sada smo im uzeli mjeru koja je još jače ukopana od svih onih jasenovaca i koncentracijskih logora, nema tog jasenovca koji može jače i bolnije razbiti mit o jugoslavenstvu i velikosrpstvu kao jedna lijepa temeljita i krajnje ubojita Oluja 1995.

zato kada Aleksa ovdje po tko zna koji put moram reći drobi gluposti, da su narodni partizani koji naravno kolju hrvate koliko i četnici veliki ljubitelji oluje :rofl , dapače da se ide brojat broj stradalih hrvata od četnika i partizana u 2ww, brijem da bi barem duplo bilo više pobijenih od partizana.

dakle jasno je zašto gospon aleksa navija za partizane, i ja bih navijao za partizane na njihovom mjestu, ta paritzani su najveći mogući saveznik četnika. prvo, stvaraju jugoslaviju koja će biti glavni adut za stvaranje velike srbije, a drugo omogućuju im dirketnu vladavinu nad pobijenim i poraženim "ustašama" hrvatima. ta ko ne bi volio partizane, a da je Srbin ? pa oni su za njih porazili hrvate, pošto nas hrvate nikada nisu niti će u direktnom dvoboju porazit, ali ovako indirektno preko naših govana i internacionalne mreže hoštaplera koji nas jako jako vole neovisno o suradnji s hitlerom, sjetimo se mi i onih vremena kada su frankopanima glave odrubljene, jojo što nas vole ma za popizdit, i tako čtiavu povijest ta ljubav ne prestaje, kada god su mogli Srbe podržat na štetu hrvata to su napravili, ali grozni zapadnjaci grozni Vatikana ustašoidni za srbeke koji dovodi u pitanje svetost Stepinca, zbog četnika Porifireja i Irineja. hehe jao ovi Srbi su čudo, da ih nema trebalo bi ih izmislit. koje oni konstrukcije mogu složit, ne može nitko bez zajebancije.

Hrvatska niakda nije niti će imati potporu "zapada", nikada, sve što smo stvorili stvorili smo sami, mi Hrvati mi "ustaše" kako nam tepaju, ništa mi njima ne dugujemo a ponajmanje svoju slobodu demokraciju i državu. za nju smo krv pišali, zbog nje smo kosti lomiili i bez glave ostajali. a oni koji misle da nešto dugujemo zapadnjacima, a takvih idiota u hrvatskoj ima za izvoz, neka slobodno vjeruju u što god hoće ali kako reče Škoro "istina je voda duboka" samo što njih očita niti najmanje ne zanima.

http://www.youtube.com/watch?v=lmzKhfq8ju4

HR SOKOL
07-08-2016, 00:07
A iz koje zupanije dolaze ti milicajci? Sjetimo se Markovog trga i napada na 100% HRVI.Picaferaj u pravu si sa preusmjeravanja pozornosti sa vaznijih dogadjanja koja su se dogodili zadnjih par dana.Pravoslavni popovi govore kako ce biti rata.Naslovice srpskih portala vriste o Ustaskim zlocinima u Oluji,broj narastao do 320 000 potjeranih ,2500 ubijenih civila,1000 nestalih a ne spominju ni jednog njihovog vojnika da je poginuo.
Nase novinare i politicare to ne zanima i pustaju da nas kerovi pljuju.Kao da mi trebamo uci u europu a ne oni.Salju nam note svaki dan( a ja bi te note dao Yusipovicu mozda nesto i komponira:kez pa odsvira gradonacelniku Banja Luke)
Svuda su oko nas i treba veliki skup u Zagrebu sto prije,posjetit sve krumpirexse,tzv.antifasiste,nevladine udruge,sve TV kuce kad nas vide ima da kakaju:kez
Veseli me velik broj mladih ljudi jucer u Kninu,ima nade :hrhb:hrv ZDS

Bobani
07-08-2016, 15:53
jedan od ključnih razloga je i taj, da se obistine riječi slučajnog premijera o "slučajnoj državi". oni stalnim kaosom i osudama ustaša čitaj hrvata i hrvatske države, osudama borbe za NDH žele zapravo hrvatskom narodu poručiti da je glup kad je napravio svoju vlastitu državu, i da je najbolje da je pristao na veliku srbiju ili jugoslaviju na turbočetnički pogon. jer očito je da kada su Hrvati drugima pod nogama, antifašisti i iz srbije i iz hrvatske uživaju ko prase u blatu.

oni se vesele kad hrvati plaču, i plaču kada se hrvati vesele, zato na svaku obljetnicu oluje čuveni antifašisti iz rankove milicije pišu kaznene prijave za paljenje smrdskih simbola i za ustašovanje koje je više folklornog karaktera, jer da je ustaštvo u hrvatskoj onakvo kakvim ga oni predstavljaju, sigurno je jedno, nitko od tih partizana i antifašista ne bi smio zucnut niti riječi a da ne bi dobio ćusku od divljih ustaša. divlje ustaše više ne postoje, zato ove orgije antifašista a zapravo komunista koji rade istu stvar hvatima ko i četnici može ići dalje, jer su oni presvučeni u antifašizam i preko globalističke politike i zapadnih hoštaplera tjeraju svoju antihrvatsku politiku, ali to još donekle mogu shvatit ono što ne mogu shvatit da postoji narod kao Hrvati kojeg se može uvjeriti da je genocidan zločinački i fašistički, nakon što je prije samo 20 godina pretrpio najgoru moguću agresiju na svoju zemlju, sve to dugujemo paritzanima koje se u cijeloj ovoj priči uopće ni ne spominje, uvijek su dežurni krivci za sve zlo i patnju hrvatskog naroda, naravno ustaše, kada bi bilo drugačije ne bi bilo zanimljivo za četnopartizane.

a ni za njihove nalogodavce, niti su četnici niti su partizani ovdje pali s vedra neba, nisu ni ustaše ali su ustaše za razliku od navedenih govana činjenično i radile nešto što je u interesu hrvatskog naroda, stvarale hrvatsku državu kakva god da je bila oni su je stvarali a četnopartizani su je svim sredstvima rušili, kako je i danas dovode u pitanje i ruše, ništa se nije promjenilo od šume brezovica 1941 i ustanka u Srbu kako 1941 tako i 1991, osim činjenice da su Hrvati polomili pičku JNA koja je bila direktni sljednik partizana, i četnicima pa su sada ožalošćeni zbog te neviđene tragedije i genocida koji smo opet mi "ustaše" čitaj Hrvati napravili nad njima kozojebima i izrodima, turskim vazalima sada smo im uzeli mjeru koja je još jače ukopana od svih onih jasenovaca i koncentracijskih logora, nema tog jasenovca koji može jače i bolnije razbiti mit o jugoslavenstvu i velikosrpstvu kao jedna lijepa temeljita i krajnje ubojita Oluja 1995.

zato kada Aleksa ovdje po tko zna koji put moram reći drobi gluposti, da su narodni partizani koji naravno kolju hrvate koliko i četnici veliki ljubitelji oluje :rofl , dapače da se ide brojat broj stradalih hrvata od četnika i partizana u 2ww, brijem da bi barem duplo bilo više pobijenih od partizana.

dakle jasno je zašto gospon aleksa navija za partizane, i ja bih navijao za partizane na njihovom mjestu, ta paritzani su najveći mogući saveznik četnika. prvo, stvaraju jugoslaviju koja će biti glavni adut za stvaranje velike srbije, a drugo omogućuju im dirketnu vladavinu nad pobijenim i poraženim "ustašama" hrvatima. ta ko ne bi volio partizane, a da je Srbin ? pa oni su za njih porazili hrvate, pošto nas hrvate nikada nisu niti će u direktnom dvoboju porazit, ali ovako indirektno preko naših govana i internacionalne mreže hoštaplera koji nas jako jako vole neovisno o suradnji s hitlerom, sjetimo se mi i onih vremena kada su frankopanima glave odrubljene, jojo što nas vole ma za popizdit, i tako čtiavu povijest ta ljubav ne prestaje, kada god su mogli Srbe podržat na štetu hrvata to su napravili, ali grozni zapadnjaci grozni Vatikana ustašoidni za srbeke koji dovodi u pitanje svetost Stepinca, zbog četnika Porifireja i Irineja. hehe jao ovi Srbi su čudo, da ih nema trebalo bi ih izmislit. koje oni konstrukcije mogu složit, ne može nitko bez zajebancije.

Hrvatska niakda nije niti će imati potporu "zapada", nikada, sve što smo stvorili stvorili smo sami, mi Hrvati mi "ustaše" kako nam tepaju, ništa mi njima ne dugujemo a ponajmanje svoju slobodu demokraciju i državu. za nju smo krv pišali, zbog nje smo kosti lomiili i bez glave ostajali. a oni koji misle da nešto dugujemo zapadnjacima, a takvih idiota u hrvatskoj ima za izvoz, neka slobodno vjeruju u što god hoće ali kako reče Škoro "istina je voda duboka" samo što njih očita niti najmanje ne zanima.

http://www.youtube.com/watch?v=lmzKhfq8ju4

ZA DAOM SPREMNI! je hrvatski a ne fašistički ili ustaški pozdrav. Pročitajte priloženi link i mnogo će vam biti jasnije.

MAKS LUBURIĆ: RIMSKI POZDRAV NIJE HRVATSKI | *** PORTAL ...
www.tjedno.hr/max-luburic-rimski-pozdrav-nije-hrvatski/

Bobani
07-08-2016, 17:08
ZA DOM SPREMNI!

Neće biti lako pogoditi come će ovo najviše smetati. Molim vas kliknite na priloženi link na kojem ćete naći izvoron, od Poglavnika dra. Ante Pavelića mako je on došao na ideju ZA DOM SPREMNI!

http://otporas.com/podrijetlo-za-do…a-iz-1069-godine/

juanpablom
07-08-2016, 22:10
A iz koje zupanije dolaze ti milicajci? Sjetimo se Markovog trga i napada na 100% HRVI.Picaferaj u pravu si sa preusmjeravanja pozornosti sa vaznijih dogadjanja koja su se dogodili zadnjih par dana.Pravoslavni popovi govore kako ce biti rata.Naslovice srpskih portala vriste o Ustaskim zlocinima u Oluji,broj narastao do 320 000 potjeranih ,2500 ubijenih civila,1000 nestalih a ne spominju ni jednog njihovog vojnika da je poginuo.
Nase novinare i politicare to ne zanima i pustaju da nas kerovi pljuju.Kao da mi trebamo uci u europu a ne oni.Salju nam note svaki dan( a ja bi te note dao Yusipovicu mozda nesto i komponira:kez pa odsvira gradonacelniku Banja Luke)
Svuda su oko nas i treba veliki skup u Zagrebu sto prije,posjetit sve krumpirexse,tzv.antifasiste,nevladine udruge,sve TV kuce kad nas vide ima da kakaju:kez
njihovi vojnici ne ginu, oni pobjegnu čim vide ustaše :kez

NorthStand
08-08-2016, 00:01

to su ti oni, svirati će klavir kod onih četnika u banja luci što su sve hrvate potaracali i istjerali, a nama će popovat o ustaštvu, sere mi se od te licemjerne žgadije partizanske i jugoslavenske. većih zlotvora bijednika i pokvarenjaka, svijet nije vidio sto posto.

Bobani
08-08-2016, 01:02
to su ti oni, svirati će klavir kod onih četnika u banja luci što su sve hrvate potaracali i istjerali, a nama će popovat o ustaštvu, sere mi se od te licemjerne žgadije partizanske i jugoslavenske. većih zlotvora bijednika i pokvarenjaka, svijet nije vidio sto posto.

Poštovani kolega North pročitaj priloženo i vidjet će tko je sve kriv za sudbinu imena tog Hrvata koji je na ovom opisu. Nisam htio namjerno spomenuti njegovo ima da ne dignem tlako onima koji ga MRZE. Krivi su upravo ovi o kojima ti sustavno pišeš. Ti i ja i nas još nekoliko kojima nije stalo koliko nas tko voli ili obožava, moramo iznositi ono što je pravedno, što je istinito i što je naše, tj. nas Hrvata. nas ne zanima tuđa strata ISTINA. Nas zanima NAŠA HRVATSKA ISTINA, i TOČKA!!!!!

http://otporas.com/poglavnikov-odla…z-argentine-1957/

Bobani
08-08-2016, 05:23
Marko Perković Thompson!

Lik Marka Perkovića Thompsona i njegove pjesme su kriminalizirane u javnosti kroz sustavnu kampanju protivnika njegovog rada (lijevo, a često i projugo-komunističko orijentiranih pojedinaca, udruga i medija, pa i nekih političara).

Naš cilj je obraniti lik Marka Perkovića Thompsona kao i njegova djela-pjesme s dokazima i argumentima. Zalažemo se za slobodno javno djelovanje Marka Perkovića Thompsona.

Produkt orkestrirane kampanje protivnika njegovog rada i (političkih) pritiska je prekršajna prijava PU Šibensko-Kninske zbog Thompsonova “glasnog” pjevanja (pjevanja stiha pjesme) “Za Dom-Spremni” iz pjesme “Bojna Čavoglave” na koncertu u Kninu.

“Bojna Čavoglave”, pjesma nastala u Rujnu 1991. godine u stihovima sadrži poruke upućene srpskim dobrovoljcima-bandi četnicima. S tom pjesmom Thompson je istima poručio da neće ući u njegovo selo, kao i da njima nije mjesto u Hrvatskoj.

Na početku ove pjesme stih je “Za Dom – Spremni”. Isti stih je u pjesmi “Vukovi sa Svilaje”, koju pjeva pjevač Siniša Vuco. Ovaj stih kao legalni pozdrav koristile su legalne i priznate postrojbe HOS-a, 1. gardijska brigada “Tigrovi”, 2. gardijska brigada-“Gromovi”, 126. brigada, 156. brigada, Izvidnički vod HV-a “Crni sokolovi” – Čepin, Postrojba za posebne namjene “Vitezovi”, te 6. domobranska pukovnija HV-a.

Pozdrav “Za Dom – Spremni” i danas koristi stranka HSP, koja je osnovana 1990. godine. Himnu za ovu stranku otpjevao je Marko Perković Thompson-“Lijepo li je Hrvat biti”, koja u sebi sadrži stih “Za dom spremni i slobodu hrvatskome rodu”. Isti pozdrav koristi i stranka HČSP koja je utemeljena 1992. godine.

Izvor: Link- Marko Perković Thompson

Picaferaj
08-08-2016, 14:50
http://www.youtube.com/watch?v=VHDC7qViyfs

Picaferaj
08-08-2016, 14:51
http://www.youtube.com/watch?v=Jp8-O3kQvsw

NorthStand
08-08-2016, 15:25
sve ovo što se događa oko tog ZDSpremni događa se zbog ovih naših partizanskih govana, oni su prvi prije od četniika krenuli sotonizirat taj pozdrav, ta antifašistička govna.

potomci kozojeba jugoslavenskih, koji ne samo da nisu prihvatili hrvatsku državu, već bi je opet rušili i palili kada bi im amerikanci i rusi dali oružje. da opet budu "antifašisti".

srećom, povijest je učiteljica života, i neće nas nitko a ponajmanje "antifašisti" učiti povijest.

uostlaom, koliko su vremena potrošili na rasizam i fašizam, da toliko vremena troše na to da ja mogu u turističko naselje pokraj paga naručiti vodu siguran sam da bi mi voda dolazila u roku dan dva a ne ko sada dva tjedna ranije se moram naručivat, i još za bonus mi lik kaže da mu je prevlike gužva i da ne može dovesti vodu. i sada moram tražit po senju i drugim općinama vodu. treba mi barem 10.000 litara jer mi šterna ima 15. a ovaj u sv. jurju ima 6.5 i to za 900 kuna. :rofl

koja smo mi bolesna država, to govorim samo zato, nemamo vode u turističkim naseljima u sred sezone a oni maltretiraju narod s ZDSpremni i da je to pandan Sieg Heilu. neka svi debili hrvatski znaju ovo, neka ova kopilad partizanska i jugoslavenska skupa s četnicima zakonski zabrane taj pozdrav, mi smo gotova priča ko narod. nisu se oni slučajno napeli da baš taj pozdrav zabrane, jer taj pozdrav je ono što njih najviše jebe, taj Dom i Domovina, ne znam zašto mi je opet inkvizitor obrisao poruku ako tebe inkvizitore vrijeđa istina, onda si ti isti ko i ovi antifašisti i Srbi, pa im se slobodno pridruži. jer ste očito na istom nivou.

NorthStand
08-08-2016, 19:45
Marko Perković Thompson!

Lik Marka Perkovića Thompsona i njegove pjesme su kriminalizirane u javnosti kroz sustavnu kampanju protivnika njegovog rada (lijevo, a često i projugo-komunističko orijentiranih pojedinaca, udruga i medija, pa i nekih političara).

Naš cilj je obraniti lik Marka Perkovića Thompsona kao i njegova djela-pjesme s dokazima i argumentima. Zalažemo se za slobodno javno djelovanje Marka Perkovića Thompsona.

Produkt orkestrirane kampanje protivnika njegovog rada i (političkih) pritiska je prekršajna prijava PU Šibensko-Kninske zbog Thompsonova “glasnog” pjevanja (pjevanja stiha pjesme) “Za Dom-Spremni” iz pjesme “Bojna Čavoglave” na koncertu u Kninu.

“Bojna Čavoglave”, pjesma nastala u Rujnu 1991. godine u stihovima sadrži poruke upućene srpskim dobrovoljcima-bandi četnicima. S tom pjesmom Thompson je istima poručio da neće ući u njegovo selo, kao i da njima nije mjesto u Hrvatskoj.

Na početku ove pjesme stih je “Za Dom – Spremni”. Isti stih je u pjesmi “Vukovi sa Svilaje”, koju pjeva pjevač Siniša Vuco. Ovaj stih kao legalni pozdrav koristile su legalne i priznate postrojbe HOS-a, 1. gardijska brigada “Tigrovi”, 2. gardijska brigada-“Gromovi”, 126. brigada, 156. brigada, Izvidnički vod HV-a “Crni sokolovi” – Čepin, Postrojba za posebne namjene “Vitezovi”, te 6. domobranska pukovnija HV-a.

Pozdrav “Za Dom – Spremni” i danas koristi stranka HSP, koja je osnovana 1990. godine. Himnu za ovu stranku otpjevao je Marko Perković Thompson-“Lijepo li je Hrvat biti”, koja u sebi sadrži stih “Za dom spremni i slobodu hrvatskome rodu”. Isti pozdrav koristi i stranka HČSP koja je utemeljena 1992. godine.

Izvor: Link- Marko Perković Thompson

http://www.youtube.com/watch?v=8FU97mmHxf4

drugarice i drugovi, ZA DOM SPREMNI !

NorthStand
08-08-2016, 19:48
http://www.youtube.com/watch?v=fs7_zcVA9Z8

HAHA JURE I BOBAN ANTIFAŠISTIČKA PJESMA, TO CARE IMAŠ JANJE OD MENE. :rofl

Picaferaj
08-08-2016, 23:16
http://www.youtube.com/watch?time_continue=240&v=no9XpcIDRDs

HR SOKOL
09-08-2016, 01:12
Nas Franjo:hrhb:hrv

http://www.youtube.com/watch?v=kivrfpcJu54

Bobani
09-08-2016, 03:51
Kao Hrvata uistinu me zanima zašto današnje Hrvate smeta naša hrvatska prošla povijest? Prije, nedavno mi se jedan javio s porukom: "…probudi se Otporašu, mi smo u 21 i prvom stoljeću…". Znači po njegovu mi ne smijemo pisati štaje prije bilo. Mi moramo pisati šta današnji političkih vrh RH hoće, a to je: "Zaboravimo prošlost a okrenimo se budućnosti". To je i bivši i propali YU sistem sustavno zagovarao i čak u svoj us tav stavio da se o prošlosti ne smije govoriti niti pisati, jer je to mržnja govora i "bratstva i jedinstva" netrepljivost. Zato vam svima prilažem par linkovo i ako imate hrvatske snage, pročitajte ih. Dosta mi je licemjerja! Otporaš Mile Boban.

U POTRAZI ZA ISTINOM - ZAŠTO SAM ČLAN HRVATSKOG NARODNOG OTPORA?

U POTRAZI ZA ISTINOM I dio - Portal - Vijesti
www.hrhb.info › Forum › Općenite rasprave › Politika

Aug 18, 2013 - 20 posts - ‎7 authors

Mile Boban, Otporaš. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. ZAŠTO SAM ČLAN HRVATSKOG NARODNOG OTPORA? Istini za volju nikada nisam …

Ovo sam pronašao vrlo interesantnim kako su se Hrvati prije u emigraciji borili za Hrvatsku Državu. dali su jadnici ili zaljubljenici, to ne znam. Po priloženom opisu opisu mogli bi biti kao i knjiga julije Bušić: LUĐACI ILI ZALJUBLJENICI. Vrijedno za pročitati.

ZAŠTO SAM ČLAN HRVATSKOG NARODNOG OTPORA?‏

Bog! dragi moj Žarko,

Kako sam ti rekao preko telefona prije dva dana šta mi je rekao dr. Jere Jareb u telefonskom razgovoru 1980. godine da ga čudi da sam ja kao jedna hrvatska javna i poznata ličnost u emigraciji pristupio Luburićevoj organizaciji HNO, kada se zna da je Luburić vršio i izvršavao poslove Pavelićeve poslove, kao što je Ranković izvršavao Titine a Himmler Hitlerove. Priča se je razvila o toj temi tako da niti sam ja uspio njega promijeniti u njegovu mišljenju niti je on mene u svojem. Tako je došlo do ovog članka koji je izišao u novin Hrvatski Tjednik od 10 lipnja 1980.

Dragi Žarko najviše me je iznenadilo, i to neugodno, kada sam za HRVATSKU svjedočio u četvrtak 29 travnja 1982 godine u New York-u na sudu i vidio na stolu US odvjetnika, državnog tužioca Stuart-a Baskin-a, ovaj članak prevedena na engleski, što mi je dalo naslutiti da je ovaj članak smetao onima koji su zagovarali na jedan ili drugi način doživotni život Jugoslaviji. Nažalost da je među njima bio i jedan dobar dio ne nacionalno svijestnih Hrvata, kako u tuzemstvu tako i u inozemstvu.

Iskreni i srdačni pozdravi tebi i tvojima. Bog! Mile Boban, Otporaš.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ZAŠTO SAM ČLAN HRVATSKOG NARODNOG OTPORA?

Istini za volju nikada nisam čuo za ime H.N. Otpor sve dok nisam došao u emigraciju. Ima tome više od dvadeset godina. Niti tada u mojem prvom emigrantskom životu nisam čuo za spomenuto ime. Sve što je bilo i što sam čuo bili su: Poglavnik, ustaše i N.D. Hrvatska. Doduše za ta lijepo-zvučna imena sam čuo i u mone selu Sovićima od mojih roditelja i susjeda. Čuo sam onoliko koliko sam smio čuti i znati. Ali je ipak postojala jedna stvarnost koja je uvijek bila nazočna u našem selu i koja je uvijek poticala na pitanje: Zašto ova žena, naša susjeda uvijek nosi crno; bosa iđe crkvi i na koljenima istu obilazi? Zašto naše djevojke u selu uvijek nose crno? Odgovor je bio jedan i jasan: majke žale sinove, a sestre braću. E pa kada je to tako, zašto onda nebi smijeli znati što se desilo snjima i tko ih je poubijao? Odgovori su mogli biti različiti ali bitnost je samo jedna a ta je da su Hrvati bili u hrvatskoj vojsci koja je branila N.D. Hrvatsku i da su hrvatski vojnici ginuli za obranu svoje zemlje, a protiv svih onih koji su nasrtali na hrvatsku državu da ju ruše. Tako sam i ja nešto malo načuo o tim slavnim primjerima i lijepim imenima naše borbe i ponio u izbjeglištvo hrabru uspomenu naših otaca. To bi bio početak početaka prirodnog nadahnuća za prirodnom slobodom i vlastitom državom.

U emigraciji dolazim do pobližeg upoznavanja stvari koje su me često puta ne malo zbunile, a ja sam htio čistu sliku kako bih se što jasnije i određenije mogao snalaziti, ne samo među mojim sunarodnjacima i istomišljenicima, već i među samim strancima koji su također zbunjeni dezinformacijama o nama. Za dezinformacije o nama kod stranaca mi Hrvati smo najmanje krivi. Ali se usuđujem reći i ustvrditi da smo krivi samo i jedino mi Hrvati i to Hrvati u iseljeništvu za sve zbunjenosti i kriva tumačenja stvari među samim nama.

Ilustracije radi navest ću jedan slučaj sa proslave dana hrvatske državnosti 10 Travnja 1962. u Parizu. Priređivači proslave ogranak "Dr. Ivan Šarić" koji je bio sastavni dio H.O.P-a su zadužili mene i još neke druge članove da pazimo na red i sigurnost u dvorani. (I dans danas imam tu traku za uspomenu s natpisom Hrvatska Nadzorna Služba s hrvatskim grbom u sredini, mo, Otporaš) Cijeli program je počeo i dovršen hvalospjevima Poglavniku, ustašama, hrvatskoj hrabroj vojsci i sveopćem hrvatskom deliriju za uspostavu N.D. Hrvatske. Ali se kod toga nije ispustilo ni pozdravljanje sa uzdignutom rukom. Tada je prišao jedan službenik francuske policije sa Quai d' Orsay-a i primjetio da smo mi ipak nacisti, jer se služimo njihovim pozdravom. Taj službenik se obratio meni i tražio razjašnjenje o pozdravu uzdignute ruke. Rekao sam mu što sam znao, ali se sjećam da sam mu odgovorio da je to naš hrvatski vojnički pozdrav koji nema ništa zajedničkog niti sa fašizmom niti nacizmom. Francuz je ljubezno odgovorio da on simpatizira sa nama i našim zahtijevima, a mi za uzvrat pozdravljamo nacističkim pozdravom koji je za četiri godine haračio i pustošio njegovom djedovinom, kako je rekao - patrimoine - te da ga to podsjeća na grozote - cauchemar.

Dubinu ovih riječi tada nisam mogao shvatiti. Sve što sam shvatio bilo je da se moram energično suprostaviti svim onima, koji na bilo koji način ustašku čast i ime blate. Ja sam to tako shvaćao i ne sluteći da baš mi našim djelovanjem smo mnogo pridonijeli da nas je naš jugoslavenski neprijatelj identificirao sa fašizmom i nacizmom i tako oblatio i čast i ime hrvatskih ustaških boraca. Ja sam tada napisao Maksu Luburiću jedno pismo žučljive naravi sa pedeset i tri pitanja i tražio kakav takav odgovor. Maks je meni odgovorio "...da njega veseli pismo svakog Hrvata koji je spreman uvrstiti se u redove hrvatske borbe, kao i imati drugačije mišljenje. Ali to mišljenje mora biti usmjereno prema jednom cilju, a taj je hrvatska država, a ne za interese: Pavelićevaca, Heferovaca, Mačekovaca, Luburićevaca, Jelićevaca itd. A političari neka se slože ako se hoće složiti, "Ja sam general i prikupljam vojsku koja će biti samo i jedino hrvatska, a ne stranačarska. A što se tiče vojničkog pozdrava za vrijeme rata, taj nije bio naš. Okolnosti su bile takove da smo ga posudili od naših ratnih i hinbenih saveznika. Taj pozdrav nama danas šteti i mi ga moramo odbaciti". Naravno da me odgovor nije zadovoljio, jer sam se nadao da će se on raspištoljiti po meni, a on završava svoje pismo "...Eto, pa ti razmisli i slušaj šta ti vele oni sami zadnjih dana. A kada ti srce rekne, da vjeruješ starom Maksu, onda mi se javi... Tvoj Maks".

(Ovo pismo se nalazi u knjiga "PISMA VJEKOSLAVA MAKSA LUBURIĆA" na strani 125. Možda je generalu Dranjaninu to moje pismo iz 1962. godine dali povoda da napiše u DRINI. god. XIII-1963., br.1 st. 131-13, članak "NAŠ VOJNIČKI POZDRAV" nije bio rimski nego naš hrvatski pozdrav ZA DOM SPREMNI. Prilažem link. Naslov linka nije originalni naslov. Originalni nasvoj je mako sam gore naveo: "NAŠ VOJNIČKI POZDRAV". Mo. otporaš.)

MAKS LUBURIĆ: RIMSKI POZDRAV NIJE HRVATSKI | *** PORTAL ...
www.tjedno.hr/max-luburic-rimski-pozdrav-nije-hrvatski/mo.)

I zbilja, ako hoćemo govoriti istinu, moramo priznati da je general Luburić, sa dobro organiziranom tiskarom "DRINAPRESS" upoznao mnoge Hrvate sa mnogim nesistinama, poluistinama i istinama o prošlom ratu, kao i o realnom gledanju na događaje koji se oko nas danomice događaju. Skinuo je mnogima plašt s očiju glede interacije svih Hrvata u zajedničku borbu za zajednički cilj. Mnogo je oslobodio straha od zajedničke borbe kao i odgovornosti hipoteke prošlosti.

Pohlepno sam čitao sav "Drinapress" tisak i zadovoljno priznajem da sam sebe pronašao čitajući takav tisak. Kada kažem pronašao, tim želim reći da sam se izgrađivao kako bih što bolje sutra mogao koristiti hrvatskoj osloboditeljskoj borbi. Ne može se nikako reći da je tisal "Drinapress" bio stranačarski i poticao jedne Hrvate protiv drugih. "Drinapress" je bio u službi hrvatske borbe i svaki Hrvat je tu mogao naći za sebe zanimljive teme koje je mogao - ako je htio - razrađivati, nadopunjavati i usavršavati na svoj vlastiti način kako bi iste što efikasnije upotrijebio u oslobođenju domovine. I za mene je tu bilo zanimljivih predmeta - i to ponajviše onih koji govore o integraciji svih Hrvata, o sudioništvu u borbi za hrvatsku državu svih Hrvata, o odgovornosti prema Hrvatskoj svih Hrvata a ne da uvijek ispane kao da su jedni odgovorni za sve i krivi za sve, a drugi da su pravedni za sve i mogu suditi svakoga za sve.

Kako spomenuh, pohlepno sam čitao "Drinapress" i počeo uviđati gdje mi često i prečesto posrćemo. Tada sam počeo braniti neka stanovišta, nazovimo "Luburićeva" kojega nikada u životu nisam vidio, već iz mojeg vlastitog uvjerenja. U meni je došlo do neke borbe, i ta borba nije došla preko noći. Morali su tu biti dublji uzroci koji su se sukobili u meni i gonili me na suočenje sa današnjicom. Kada kažem "sa današnjicom", tim mislim reći uvijek sa današnjicom, to jest i 1999. godine pa čak i kasnije sa današnjicom, to jest biti u vremenu i sa vremenom. Jer bila bi glupost i nemoguća stvar prilagođivati vrijeme prema samom sebi. Zato je uvijek pravilnije i pametnije prilagođivati sebe vremenu i prilikama. Tu je jedna od naših općih mana i naše opće posrtanje.

To opće posrtanje kroz povijest Hrvata je general Luburić uvidio te je htio pošto poto dati budućim hrvatskim pokoljenjima putokaz prosuđivanja i razlikovanja što se zbilo u prošlosti i što bi se moglo u doglednoj budućnosti zbiti. Svakako je to teško predvidjeti a pogotovo ako se u obzir ne uzme vitalni interes hrvatskog naroda koji se mora uskladiti sa današnjicom a sutra sa sutrašnjicom. u protivnom slučaju će biti jedan veliki raskorak i šupljina u zbližavanju hrvatskih snaga u ostvarenju hrvatskog cilja.

Začuđujuće je kako mi Hrvati volimo svoju domovinu Hrvatsku. Usudio bih se reći da mnogi narodi ne ljube svoju zemlju tako strastveno kao mi Hrvati svoju. Ali ipak postoji jedna velika razlika između tih naroda i nas Hrvata.; oni su slobodni i imaju svoju državu, a mi porobljeni i okupirani i nemamo države. A zašto ju nemamo? E, tu ćemo se natezati i prepirati! A zašto? Samo zato što ne znamo pronaći krivce ili bolje rečeno samo zato što nemamo dovoljno snage uprijeti prstom u krivca ili krivce. Ako se dobro prouči tisak "Drinapressa" pronaći ćemo pravoga krivca i taj se uvijek viješto nalazi među nama samima. A mi, iz neke "svete" uljudnosti i uljudbe prelazimo šutke preko takovih vitalnih pitanja za interese hrvatske budućnosti. (Žarko, možda je državni odvjetnik Stuart Baskin uzeo u obzir ovo što sam podcrtao i u crno stavio, kao jedna prijetnja onima koji ne pomažu hrvatsku borbu, jer smo mi Otporaši bili optuženi i na sud došli kao ucijenjivači koji su slali Hrvatima ucijenjivačka pisma. Možda sam ja za ovo gore podcrtano vidio na stolu državnog tužitelja, mo, Otporaš) Priznajem da su nam i drugi krivi, ali ipak ne shvaćam da smo mi Hrvati toliko krivi drugima da bi nam se oni tako okrutno osvetili, uništavajući nam državu i slobodu. Pa gdje je tada bio naš razum i rodoljubna odgovornost? Gdje su tada Hrvati bili kada su im drugi narodi krivi za propast vlastite države? Na sva ova goruća i živa pitanja mogu se naći odgovori u izdanjima "Drinapressa" kao i u drugim hrvatskim publikacijama. A odgovor je jedna: Borbom do hrvatske države! Ta borba mora biti hrvatska a ne ideološka! Tu borbu moraju pomagati svi Hrvati! Tu borbu moraju opravdati svi Hrvati! Borce te hrvatske borbe moraju štititi i zaštićivati svi Hrvati, a ne kako se to moglo primjećivati ponegdje, klevetati i ocrnjivati, kako bi im se važnost umanjila i moral ubio!

Mi moramo već jednom shvatiti tegobe i teret hrvatske borbe u kojoj će bez svake sumnje pasti i nevinih osoba i poteći nevine krvi. Ali ne trebamo zaboraviti kod toga da će na tim nevinim žrtvama stajati čvrsti temelji vječne Hrvatske Države i da će na nevinoj prolivenoj krvi pisati zlatnim slovima SLOBODNA I DEMOKRATSKA HRVATSKA DRŽAVA ! (Žarko, možda je cijeli ovaj paragraf javni tužitelj Stuart Baskin htio mene na optužničkoj klupi kao Pročelnika HNO prorašetati i pred 12 porotnika i 6 rezervnih ispitivati kako bi me prikazao da smo mi ti koji vršimo nedozvoljena djela. Mo, Otporaš)

Bilo je nekih mojih iskrenih prijatelja koji su me pitali zašto sam član H.N. Otpora, kao i neki koji su mi pisali i postavljali isto pitanje. Jedan hrvatski javni radnik, inače dobar rodoljub i vrlo pametan čovjek (To je bio dr. Jere Jareb, mo, Otporaš) pitao me: kako to da sam pristupio u H.N. Otpor kada se zna da je general Luburić bio zapovjednik Jasenovca i izvršavao sve Pavelićeve zapovijedi kao i Himmler Hitlerove i Ranković Titove. Znam i uvjeren sam da su ovo iskrena pitanja a ne zlonamjerna. Odgovoram kratko i jasno da su me izgradila izdanja "Drinapress-a" i da sam u strukturama H.N. Otpora mogao vidjeti najprikladniji oblik borbe za sve Hrvate, počevši od skrajnje desnice do skrajnje ljevice. I to je moje uvjerenje u koje ne sumnjam, jer bez integracije svih Hrvata budućnost je jugoslavenska.

SLAVA PALIMA, A ŽIVI NA OKUP!

Pročelnik Mile Boban, v.r.