PDA

Pogledaj Full Version : Predsjednički izbori u Austriji

model2
05-07-2016, 21:59
USTAVNI SUD PRESUDIO: U Austriji se ponavljaju predsjednički izbori zbog kršenja izbornih pravila

http://www.vecernji.hr/svijet/u-austriji-se-ponavljaju-predsjednicki-izbori-jos-jedna-sansa-za-kandidata-ekstremno-desne-stranke-1096231

Najsmjesnije mi kako ovi mainstream mediji nazivaju nacionalisticku stranku "ekstremno desnom strankom" ili kad pisu o sumraku demokracije i pobjedi totalitarizma kad im nesto nejde po planu.

Vjerni psi sustava konstantno lazu i plase narod sa tim floskulama makar znaju da je za Norberta Hofera navodno (napisao sam navodno jer je ocito doslo do nepravilnosti pri brojanju glasova i Hofer je dobio jos vecu potporu biraca) glasovalo 49,7 % gradjana a za njegovoga politickog protivnika 50,3% kojeg su podrzale SVE stranke od ljevice do desnoga centra (ÍVP nesto kao "moderni" HDZ - mahaci zastavama i domoljubi na rijecima) i kao sto vidimo opet nije mogao legalno pobjediti.

Grunf
06-07-2016, 12:12
Očekivano. Lik je pobijedil na izborima da bi dan poslije nekakvim dopisnim glasovima iznenada izgubio. Farsa. Sad će pobijediti s još većom razlikom. :cheer

Inkvizitor
06-07-2016, 12:25
Ajde možda ima nade za demokrciju. Znači ne krade se samo kod nas. Tak su i Hajdera stalno krali.

Ovo mi je iznenađenje da se priznala krađa. Al bila je toliko očita da je prema njoj glasanje 45-te u FNRJ izgledalo kao festival demokracije.

jel se to nešto mjenja u uškopljenoj EU.

Picaferaj
06-07-2016, 14:23
Ajde možda ima nade za demokrciju. Znači ne krade se samo kod nas. Tak su i Hajdera stalno krali.

Ovo mi je iznenađenje da se priznala krađa. Al bila je toliko očita da je prema njoj glasanje 45-te u FNRJ izgledalo kao festival demokracije.

jel se to nešto mjenja u uškopljenoj EU.

Krađa nije priznata. Nego "neregularnosti"...zbog kojih niko neće najebati. Skoro nigdje više nema poštenih izbora. Ni objektivnih medija. Pa tako ni demokracije.