PDA

Pogledaj Full Version : Sretan rođendan Jean-Michel Nicolier…

Stric Ivan
01-07-2016, 16:10
Na današnji dan 1.srpnja 1966. – rođen Jean Michel Nicolier – simbol hrabrosti i mučeništva Vukovara, Francuski dragovoljac u postrojbi HOS-a!

U podrumu vukovarske bolnice nekoliko sati pred smrt dao je kratki intervjuu francuskim reporterima. Njegove riječi rekle su sve o mladom hrvatskom Francuzu i hrvatskoj borbi za slobodu:

“Izgubio sam previše prijatelja, vidio sam previše ljudi kako plaču, previše patnji. Više su mi puta predložili da izađem iz Vukovara i vratim se u Francusku, ali ja sam ostao. Izgubili smo. Znao sam da će biti teško, ali nisam mislio da će biti tako strašno, osobito za civile. Ja sam kao dragovoljac došao u Vukovar. To je moj izbor, i u dobru i u zlu. Zašto kao dragovoljac? Jer mislim da im treba pomoći. Zbog toga sam izabrao njihovu stranu. Što za vas zapravo simbolizira Vukovar?

Klaonicu…

Klaonicu…

Klaonicu..”

Izvor: https://hrvatskoobrambenostivo.com/2015/07/01/sretan-rodendan-jean-michel-nicolier/

NorthStand
01-07-2016, 19:17
sve najbolje našem Nicolieru, tamo gdje je danas mu je puno ljepše nego ovdje dolje gdje zlo caruje.

http://www.youtube.com/watch?v=bXlxyQznCgQ

neka ga drugarica Kolinda pita jel bio za dom spreman, ili je ko ona okljevao kad je trebalo poginut za dom, i jel služio stranim interesima ili motivima svojih suboraca tj. branitelja hrvatske ?

uostalom vidi se i znakovi antifašističke borbe na agresorima, pa si postavljam pitanje kakav to zavnoh i antifašizam kolindica slavi spominjući temelj hrvatske države, kad je očito da su oni koji su svojim kostima utemeljilili istu borili protiv njenih dragih partizana i četnika s druge strane. Kolindice u laži su kratke noge, a sram te može biti da se ograđuješ od pozdrava zbog kojeg je Jean dao svoj život za državu koju ti predstavljaš na izdajnički i poltronski način, na način u kojem nisi u stanju ni objasnit da je ZDSpremni bio i ostao motiv hrvata kroz povijest, dok su se borili kroz razne bitke, dok antifašisti nisu ni postojali kao ni fašisti, ali tebe ne zanima povijest ni istina tebe zanima samo ono što ti gazde Židovi Masoni i Cionisti i antifašisti znamo koji su kažu, pa kad vidimo da se i dan danas ne želi naći grobove naših pobijenih ustaša i domobrana, samo zato jer su po drugarici Kolindi fašisti, a ja kažem da su Hrvati i to malo veći i bolji nego oni koji se izjašnjavaju i kite antifašizmom i koji su u ime istog tog antifašizma stvorili Jugoslaviju koja je 45 godina kasnije izvršila agresiju na hrvatsku, kao i drug Tito na NDHrvatsku uz pomoć međunarodnih sila, naravno drugarica Kolinda ne želi to gledat na taj način, jer u tom slučaju ne bi bila drugarica i antifašistica iz rijeke, ipak se tradicija njenih nonića mora nastavit jednom partizan uvijek partizan.