PDA

Pogledaj Full Version : Poziv Braniteljima, Domoljubima, Hrvatima i Hrvaticama!

Stric Ivan
27-05-2016, 12:16
Draga braćo i sestre, Hrvati i Hrvatice, Domoljubi, Branitelji, poštovani hrvatski ratni vojni invalidi, dragi iseljenici, i svi ljudi dobre volje, koji prihvaćaju Domovinu Hrvatsku kao svoju jedinu Domovinu. Dozvolite mi da Vam se obratim sa nekoliko riječi.

“Došlo je doba i vrijeme kada su se na sve nas, koje sam naveo, digle velike srbokomunističke zvijeri, koje nas kane unatrag dvadesetak godina prikazati kao neškolovane, nepismene, ili polupismene. Kane nas prikazati problematičnim osobama, alkoholičarima, narkomanima.

Ovim putem Vas SVE pozivam, da ne okolišate oko pisanja Vaših ispovijesti iz Domovinskog rata, ma kako bolne bile. Jer riječ pisana je danas, jače oružje, no projektil ispaljen iz OSA-e, a kada dolazi iz otvorenog srca. Svako slovo pogađa cilj, svaka riječ razvaljuje one kojima su srca ispunjena mržnjom, podlim planovima. Ako smo im toliko trn u oku, onda dajte da im budemo još bolniji. Progon Branitelja se nastavlja, i nitko nije pošteđen. Svjesni smo manje/više svi.

Svatko tko ima priču neispričanu, ja sam na svojoj web stranici spreman objaviti i proslijediti pod vašim imenom ili nadimkom na velike portale, i po facebook grupama. A od tekstova i priča, možete za godinu ili kraće složiti i dobru knjigu, naravno ako spremate sve napisano u foldere ili pak spremate ispisane papire. Pa neka i za 500 godina ostane upisano u povijesti Vaše ime, kako niste poznati samo po ratovanju i dobivenim bitkama, već i plemenitim djelima u miru. Neka klinci koji tek dolaze, čitaju, neka naši pra-praunuci čitaju tko su im bili djedovi i bake, rođaci, stričevi i ujne.

Nismo mrzili prije dvadesetak godina pa tako ne mrzimo niti danas. Ne dozvolite, da Vas liječe suvišnim lijekovima ukoliko Vam se lijek može pružiti, pisanjem, slikanjem, sviranjem. U umjetnosti je oduvijek bilo mira i lijeka i biti će uvijek za sve povrijeđene i one koji ih trebaju.

Svjedoci smo događaja, kada su Damir Markuš-Kutina i Damir Plavšić, vukovarski bojovnici, odbijeni na nekoliko mjesta, za sufinanciranje knjige, jer je institucijama važnije tiskati druge brošure, i time spriječavati izlazak istine o Domovinskom ratu, pa makar to bile i osobne ispovijesti i priče. Oni se kunu u demokraciju, a gaze nas i zabranjuju na svakom mjestu, u svakom gradu. I stoga braćo i sestre moje, ne dajte se zbuniti. Trnovit je put svima, no nama je posebno težak jer liječimo i rane, kako fizičke, tako i rane koje nosimo na duši, i psihi. Stoga im pokažimo da smo jaki, za njih i prejaki, te da našu šutnju i strpljenje pogrešno shvaćaju, jer ne znaju oni niti što je žrtvovanje, patnja, gubitak prijatelja i suboraca i obitelji.

Neka vide da znamo rukovati i perom, kao mačem, ognjem i oružjem.

Više na: https://hrvatskoobrambenostivo.com