PDA

Pogledaj Full Version : Demografski oporavak Hrvatske

Stranice : [1] 2

Inkvizitor
08-03-2016, 11:19
U Hrvatskoj se strmoglavljuje broj rođenih. Najmanji broj rođenih odkad se prati statistika. Vlada najvaljuje 1000 eura za svako novorođeno dijete al su zasad osigurali samo 100 milijuna u proračunu.

No ta mjera sumnjam da će dati rezultata. To je jednokratna mjera. Što kad potrošiš tih 7 500 kuna. Koga će to potaknut na rađanje.

Uostalom neke općine kao što su Bol na Braču (ili Korčula) daju i po 40 000 kuna za treće dijete 60 000 za četvrto 90 000 kuna za peto a 120 000 za šesto pa se rijetko tko odlučuje za treće a kamoli četvrto dijete. Za šesto dijete još nitko nije podigao 120 000 kuna veli načelnik. Nije govorio jel itko za peto ili četvrto podigao a za treće valjda je.

Dakle nije u tome stvar. Stvar je u odljevu produktivnog stanovništva, mladog, stvar je u modernom načinu života ( Nijemci mislim da daju po 25 000 eura dal za svako dijete ili za treće pa opet nemaju nikakve rezultate).

Jedini način koji bi možda promjenio trend je oživljavanje sela. Bez sela nema djece. Pošto nam sela izumiru i narod izumire. Nemožeš ti imati puno djece čak i kad bi htio u stanu npr. Ali u kući, to je druga stvar. A na selu su sve kuće.

I još jedna stvar koja bi mislim pomogla je ono što je uvela Crna Gora a bilo predlagano u Hrvatskoj još početkom ili sredinom 90-tih. Da majka sa petero djece mislim, dobije status majke odgajateljice i da dobija plaću. To je tada ismijavano, izrugivano ali to je odlična ideja. A tko će plaćati pitali bi. Država. Umjesto da spašava posrnule tajkune, medijske i svake duge, i plaća i financira svoje otvorene neprijatelje, te tisuće i tisuće parazita koji urušavaju državu a to je sigurno nekoliko milijardi kuna godišnje, zajedno s nepotrebnim agencijama, sasvim dovoljno da majke sa 4-ero ili petero djece dobiju status majke odgajateljice i dobijaju plaću i odgajaju djecu.

što vi mislite o tome.

Grunf
08-03-2016, 12:08
Te jednokratne pomoći od 1.000 eura najviše pomažu povećanju broja djece kod Roma. To je samo jedan mali, jako mali dio koji pridonosi natalitetu. Bila je ona anketa u novinama koja je pokazala da nezaposlene žene u Hrvatskoj imaju fertilitet manji od 1, a zaposlene oko 3. Dakle, jedno od rješenja je povećati zaposlenost žena. Treća stvar je vođenje politike slavljenja života tako da educiramo ljude na smanjenje pobačaja kod žena. Stara smo država, prosjek starosti je prešao 40 godina, tako da nam treba hitno donijet politiku vraćanja dijaspore u Hrvatsku, da si povećamo fertilnu bazu i na taj način povećamo broj rođenih. Ne mogu stari ljudi rađati djecu nego mladi. Najbitnija stvar po meni, a vjerojatno i najradikalnija, bi bila zabrana kondoma. Samo to bi bi nas preporodilo, pitanje je ima li hrabrosti? :D

Inkvizitor
08-03-2016, 12:27
Ne znam baš da je točan taj podatak o fertilitetu zaposlenih i nezaposlenih žena. osim ako to nije zbog financijske sigurnosti. Može biti. Ali to bi se npr. riješilo statusom majke odgajateljice s tim da bi ja to spustio i na treće dijete a sa svakim slijedećim djetetom povećavao primanja. npr majka troje djece ima zagarantiranih 5 000 kuna plaću. Ona sa 4-ero ima 6 000 a ona sa petero 7 000. u ovim okolnostima a ako se stanje u državi popravi onda i više.

To je jedna opcija, druga je mjenjanje društvenih normi, i propagiranje rađanja. Da se majke sa više djece ne tretiraju kao seljače i "strojevi za rađanje". Militantnom feminizmu ne dati prostor u javnim medijima pod kontrolom države. Sankcionirati promociju "kulture smrti" u drugim medijima.

Podizati selo i stimulirati život na istom jer bez sela sve je ovo džaba priča. Stimulirati povratak naše dijaspore a ne da galopom još odlaze. prekinuti financirati sve destruktivne medije koje šire defetizam i žive od crnih vijesti.

Živim u kvartu gdje staro i mlado voda psa. To već prerasta u idolopoklonstvo.

Grunf
08-03-2016, 12:51
Da, to s psima i mačkama je legendarno. :naklon

Negdje sam videl članak da su psiću napravili aparatić za zube. :rofl Kad pitaš ljude zakaj nemaju djece odmah izbace odgovor: Pa tko će podizati djecu bez novaca? Treba za to love itd. A svi okolo vodaju pse i mačke. Nije im problem 3 puta dnevno odvesti van u šetnju psa, hraniti ga svako malo, igrati se s njim, ali djecu bi bio problem odgojiti. :kez Posuvraćen svijet, posvuda su ZOO centri, ima ih više nego dućana za djecu. Meni je jedna ženska rekla: Daj si nabavi psa, glupo ti je biti sam. Ja sam joj rekel ne hvala, radije bum si ženu nabavil. :zubo

Nije problem imati psa i mačku, kao dodatak obitelji, lijepo je imati životinju, ali kad zamijeniš životinju za dijete i odustaneš od dijeteta jer imaš svojega Flokija ili Makrija...To je po meni ludost. Sori na teškim riječima. :D

P.S. Na moru je bila neka žena šetala psa pa smo nekaj u prolazu proćaskali, ekipa i ona, pa je rekla da spava sa svojim psom u krevetu. :facepalm Ono...A kolko je takvih, spavam s mačkom i psom u krevetu, ali dijete je fuj. Muškarci dalje od mene i te spike. :D

Grunf
08-03-2016, 13:00
E da, korijen svih problema i zala je u kondomu. Da toga nema, ne bi muškarci i žene imali rekreativni seks nego bi odmah tražili nekoga koga vole, a ne nekoga da ih nakratko zadovolji i tako skakali iz kreveta u krevet i odgađali ženidbu i osnivanje obitelji pa se na kraju zadovoljili s mačkama i psima kao životnim partnerima.

Inkvizitor
08-03-2016, 13:38
Da, to s psima i mačkama je legendarno. :naklon

Negdje sam videl članak da su psiću napravili aparatić za zube. :rofl Kad pitaš ljude zakaj nemaju djece odmah izbace odgovor: Pa tko će podizati djecu bez novaca? Treba za to love itd. A svi okolo vodaju pse i mačke. Nije im problem 3 puta dnevno odvesti van u šetnju psa, hraniti ga svako malo, igrati se s njim, ali djecu bi bio problem odgojiti. :kez Posuvraćen svijet, posvuda su ZOO centri, ima ih više nego dućana za djecu. Meni je jedna ženska rekla: Daj si nabavi psa, glupo ti je biti sam. Ja sam joj rekel ne hvala, radije bum si ženu nabavil. :zubo

Nije problem imati psa i mačku, kao dodatak obitelji, lijepo je imati životinju, ali kad zamijeniš životinju za dijete i odustaneš od dijeteta jer imaš svojega Flokija ili Makrija...To je po meni ludost. Sori na teškim riječima. :D

P.S. Na moru je bila neka žena šetala psa pa smo nekaj u prolazu proćaskali, ekipa i ona, pa je rekla da spava sa svojim psom u krevetu. :facepalm Ono...A kolko je takvih, spavam s mačkom i psom u krevetu, ali dijete je fuj. Muškarci dalje od mene i te spike. :D

To sam htio napisati ali da sad ne ispadne da mrzim životinje i sl. Doduše mačke ne volim ali i ne mrzih ih. Mi smo doma na selu imali i mačke iz čiste pragmatičnosti, radi miševa a i lijepo je bilo vidjeti kad se kod šporeta mačka rasteže a vani led i snijeg. To su dječje radosti i mačke daju neki ugođaj u kući. Isto tako imali smo psa, skoro svaka kuća na selu je imala psa, opet dijelom zbog pragmatičnosti, da čuva kuću kad nitko nije kod nje, da ide za stokom itd..a ja kao dijete volio sam pse. Ali pas nije ulazio u kuću, a kamoli da je nekom palo napamet da mu pas spava u krevetu.

Ali ovo što si ti naveo, to je idolopoklonstvo, to više nije odnos čovjek-životinja,,to je odnos skoro ravnopravnih bića. To da se spava sa psom u krevetu to sam već čuo i nisam mogao vjerovati, al ne samo samci ili samice nego i bračni parovi kunjaju a pas u podnožju kreveta. To je ludilo. dakle nije u pitanju siromaštvo, jer da je siromaštvo ne bi imao ni za životinje. pas košta, mačka košta, hrana za njih je skupa. Dakle to je čista obijest. Još kad čujem neku napirlitanu gospođu kako drži onu pudlicu u naručju i tepa.."dođi mami" to je čista dekadencija i ludilo.

Nije naš glavni problem siromaštvo u demografskoj katastrofi, mada ima i toga glavni je naš problem poremećeni sustav vrijednosti i sebičnost, pokondirenost i neka nakaradna kultura obožavanja životinja. Idolopoklonstvo čisto.

Grunf
08-03-2016, 13:57
Ljudi troše po 20-30 kuna dnevno za mačku. :naklon Ali problem je financirati dijete, svakako. :D Dobro si rekao, kultura obožavanja životinja. Odlično.

Dakle, njeguje se kultura smrti prema ljudskim bićima i kultura života prema životinjama. I naravno kultura seksualne revolucije gdje je seks sveden na razonodu i odijeljen od ljubavi.

crni bombarder
08-03-2016, 14:41
Lose ekonomsko stanje + histericna medijska kampanja Indexa i slicnih "idite u Njemacku, tamo je raj, nemojte placati poreze, Hrvatska je propala"

HFC
08-03-2016, 16:11
Nema to veze sa financijama jer bi onda na zapadu svaka žena imala petero dice,problem je egoizam današnjeg društva!Jebote meni je did ima 28 unučadi i praunučadi a od toga samo nas 7 danas ima dicu,ovi ostali niko neće da se ženi i udaje svi od 25 do 35 godina stari.

Jakov
08-03-2016, 16:26
najveći neprijatelj demografske obnove:
- ego manija - volim uživanje u životu tj prvo ću se iživit prije nego napravim dicu (pa to potraje do 35.)
- imat ću dicu kad ostvarim nešto na poslu (posli svatiš da to ne funkcionira)
- kad se odlučiš u 35. i dobiješ dite onda svatiš da si star jer nemaš snage za drugo odnosno za treće
- psihologija straha - ko će ih prehranit, ko će platit školovanje, di će se dica zaposlit kad nam je država u banani
- ne mogu nać pravu curu/momka (sve su sponzoruše / svi normalni su zauzeti)
- udaljavanje od roditelja, prije su svi živili zajedno pa su bake čuvale unuke, danas i bake idu po kavama i nimaju vrimena

caporegime
08-03-2016, 19:27
a da neoženjeni momci s foruma odluče poginut za domovinu? (napraviti dijete pod svaku cijenu)

IscoAlarcoN
08-03-2016, 19:48
Bila je ona anketa u novinama koja je pokazala da nezaposlene žene u Hrvatskoj imaju fertilitet manji od 1, a zaposlene oko 3. Dakle, jedno od rješenja je povećati zaposlenost žena. :D

Molim te daj mi logički objasni anketu, koju ej svojedobno u Yutarnjem prezentirala privatna novinarka Sanje Sarnavke Kristina Turčin...

Da tome nije tako, pokušat ću pokazati tablicama...

Dakle... Odi na ovu poveznicu, http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/2012.%20Socijalna%20slika%20Grada%20Zagreba.pdf

Odi na stranicu 15 i 16... Stopa nataliteta po ZG cetvrtima.. I razvidno je... POZITIVAN PRIRODNI PRIRAST JE U ČETVRTIMA Sesvete, Novi ZG Zapad, Gornja Dubrava, Stenjevec Pescenica... Dakle u cetvttima gdje SDP ne pobjedjuje...

Negativan prirodni prirast je u cetvrtima Novi ZG Istok, Maksimir, Trnje, Donji Grad, Gornji Grad-Medvescak, Crnomerec... Dakle u svim cetvttima gdje SDP na izborima nosi uvjerljivu pobjedu

Sljedeca poveznica

http://www.cekate.hr/wp-content/uploads/2007/01/Pregled-socio-demografske-strukture-Grada-Zagreba.pdf
Strana 18 i 19, nalazi se tablica po gradskim cetvrtima, stanovnistvo po strukturi obrazovanja

Dakle upravo cetvrti u KOJIMA JE NEGATIVNI PRIRODNI PRIRAST IMAJU NAJVECI POSTOTAK VISOKOOBRAZOVANIH... I u kojima kako smo napisali SDP pobjedjuje (to je svugdje u Hrvatskoj da SDP pobjedjuje u cetvrtima gdje ima vise visokoobrazovanih), sto nije toliko bitno, ali nije ni nebitno za diskusiju...

Iznimka, koja potvrdjuje pravilo je opcina Tresnjevka Jug...

Ako uzmemo u obzir da je u Hrvatskoj (a samim tim u ZG) puno manje nezaposlenuih s visokim obrazovanjem, onda dolazimo ui kontradikciju s tzv anketom koju je za Yutranji svojedobno sprovela SDPova propagandistica i prijateljica Sanje Sarnavke Kristina Turcin.

Uostalom... U tablici na iducoj poveznici http://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2013/11/stanovnistvo_2012.pdf na strani 5 nalazi se broj rodjenih i umrlih po zupaijama za godinu 2012...

Dakle najveci minus naspram broja stanovnikas cine primorsko-goranska i istarska zupanija... A tko tamo dobija izbore?

I da li je broj zaposlenih zena, shodno anketi Kristine Turcin slavonskim zupanijama, karlovackoj ili sisackoj veci nego onih u Rijeckoji, istarskoj Donjem Gradu ili Trnju?

Brojke i statistika govore nam sve... Iz ovih podataka jasno je u kojem grmu lezi zec...

ije to nikakav nedostatak novca, posla ili slicno... Ove spike o psima su na izuzetno dobrom tragu oko pada nataliteta

IscoAlarcoN
08-03-2016, 20:01
Ovo je TFR u Hrvatskoj za godinu 2012, a u zagradi je za 2011

Hrvatska - 1,52 (1,48)

Dubrovačko-neretvanska - 1,74 (1,64)
Zadarska - 1,65 (1,55)
Brodsko-posavska - 1,65 (1,68)
Bjelovarsko-bilogorska - 1,65 (1,52)
Vukovarsko-srijemska - 1,64 (1,54)
Međimurska - 1,62 (1,66)
Splitsko-dalmatinska - 1,62 (1,56)
Požeško-slavonska - 1,58 (1,46)
Sisačko-moslavačka - 1,57 (1,46)
Koprivničko-križevačka - 1,56 (1,55)
Zagrebačka - 1,55 (1,54)
Virovitičko-podravska - 1,55 (1,57)
Šibensko-kninska - 1,53 (1,46)
Ličko-senjska - 1,52 (1,33)
Osječko-baranjska - 1,51 (1,45)
Varaždinska - 1,47 (1,40)
Grad Zagreb - 1,46 (1,46)
Krapinsko-zagorska - 1,44 (1,40)
Karlovačka - 1,40 (1,32)
Istarska - 1,39 (1,35)
Primorsko-goranska - 1,35 (1,31)

I koja je poveznica ove tablice s anketom o stopi radjanja zaposlenih i nezaposlenih zena... Pitanje je samo koje bi mjesto zauzimala Medjimurska da nema toliko romske populacije...

Cijenica, s iznimkom karlovacke zupanije, najamnej se radja u zupanijama gdje SDP pobjedjuje...

Inkvizitor
08-03-2016, 20:22
Pa jel imaju podaci za 2015-tu a ne 2012, kad je to bilo kad smo imali preko 40 000 rođenih.

Komari
08-03-2016, 20:24
.
Rješenje je sasvim jednostavno.

Uvest redukciju struje

.

IscoAlarcoN
08-03-2016, 21:32
Pa jel imaju podaci za 2015-tu a ne 2012, kad je to bilo kad smo imali preko 40 000 rođenih.

Imaju, ali ovi su mi bili pri ruci...

Ali dovoljno je predociti te, da bi se pobilo istrazivanje Kristine Turcin i usporedba koliko radjaju zaposlene i visokoobrazovane naspram neobraozovanih

I da je to tzv istrazivanje http://www.jutarnji.hr/velika-laz--najvise-radaju-neobrazovane-i-siromasne-hrvatice-visokoobrazovane-i-zaposlene-hrvatice-radaju-cetiri-puta-vise-od-njih/1106043/
najobicnija podvala koja samo zamagljuje prave uzroke demografske krize u Hrvatskoj...

To nisu nezaposlenost i uvijeti zivota ni nedostatak novca vec cisti komoditet ljudi i prije svih zena... Dijete je danas teret, to je cinejnica...

S takvim stavom nismo ni zasluzili nego propasti...

Komari
08-03-2016, 21:42
Opet žene krive.

Kao da je jednu ostavilo muško na prvi glas da je trudna.

Je li igdje provedeno istraživanje koliko je samohranih majki i koliko tužbi za alimentaciju

nekad i sad?

NorthStand
09-03-2016, 04:41
a da neoženjeni momci s foruma odluče poginut za domovinu? (napraviti dijete pod svaku cijenu)

nisam lud, kome napraviš djete moraš s njime živjet do smrti, odnosno s njom, jel ti želiš živjet s nekom ženom do smrti ? :kez

ma i da se razvedeš, opet je djete trajna obaveza i ono te trajno veže s majkom djeteta, na ovaj ili onaj način, zato je moja procijena ko hr nacionalista da hrvatskoj treba skratit muke, i poštedjet je djece. :rofl

NorthStand
09-03-2016, 04:46
Uostalom... U tablici na iducoj poveznici http://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2013/11/stanovnistvo_2012.pdf na strani 5 nalazi se broj rodjenih i umrlih po zupaijama za godinu 2012...

Dakle najveci minus naspram broja stanovnikas cine primorsko-goranska i istarska zupanija... A tko tamo dobija izbore?

I da li je broj zaposlenih zena, shodno anketi Kristine Turcin slavonskim zupanijama, karlovackoj ili sisackoj veci nego onih u Rijeckoji, istarskoj Donjem Gradu ili Trnju?

Brojke i statistika govore nam sve... Iz ovih podataka jasno je u kojem grmu lezi zec...

ije to nikakav nedostatak novca, posla ili slicno... Ove spike o psima su na izuzetno dobrom tragu oko pada nataliteta

partizani, i molim vas nemojte više nikad "hrvatsko primorje" nazivat hrvatskim kad svi znamo da je ono jugoslavensko primorje. tobože u rijeci živi 90 posto hrvata, a ja vidim po rezultatima izbora da je tamo najviše jugoslavena.

urbani jugoslaveni kako ih je kerum odlično skinuo, legendarna etiketa koja će vječno najbolje oslikavat taj partizanski šljam dovučen u gradove, sada svi glume fensy šmensy urbanu ekipu, a nitko ne bi djecu radio. eto to je isto maslo antifašizma, pa i u tome možemo vidjet koliko nam je koristi donio opjevani antifašizam. isto koliko i fašizam. u biti meni majke mi između antifašista i fašista nema nikakve razlike, za mene su isti i gledam ih na isti način, to što oni urbani jugovići rade razliku između sebe i njih, to je njihovo pravo kao što je i moje pravo da ne vidim nikakvu razliku između njih i fašista.

ali poanta je da su zlo jedni i drugi, i da su nam svojom politikom najviše upravo ovi antifašisti usrali državu i narod. kome to nije jasno, neka si ode ne pregled mozga.

NorthStand
09-03-2016, 04:48
Imaju, ali ovi su mi bili pri ruci...

Ali dovoljno je predociti te, da bi se pobilo istrazivanje Kristine Turcin i usporedba koliko radjaju zaposlene i visokoobrazovane naspram neobraozovanih

I da je to tzv istrazivanje http://www.jutarnji.hr/velika-laz--najvise-radaju-neobrazovane-i-siromasne-hrvatice-visokoobrazovane-i-zaposlene-hrvatice-radaju-cetiri-puta-vise-od-njih/1106043/
najobicnija podvala koja samo zamagljuje prave uzroke demografske krize u Hrvatskoj...

To nisu nezaposlenost i uvijeti zivota ni nedostatak novca vec cisti komoditet ljudi i prije svih zena... Dijete je danas teret, to je cinejnica...

S takvim stavom nismo ni zasluzili nego propasti...

šta da se radi, a sve žene su više manje takve, ko komari i onda ti bato biraj i radi djete. ni u ludilu, kao što sam rekao hrvatskoj ionako treba okončat muke, pola države su nam jugoslaveni čim prije krepaju tim bolje.

redukcija odnosa s ženama, će poboljšat krvnu sliku hrvata, neće više biti novih neopartizana i jugoslavena koje će na filozofskom i fakultetu političkih znanosti te ostalim fakultetima pretvorit u male titiće. sve ima svoje dobre i loše strane, loša strana je što ćemo izumrijet, dobra je što će s našim izumiranjem izumrijet i partizani. kao što rekoh, sve ima svoju dobru i lošu stranu, ja uvijek gledam na onu bolju pa se tješim s njome. :kez

mirv
11-03-2016, 12:33
Nama su se dogodile tri katastrofe u isto vrijeme:

1) gospodarska kriza od 2008. pa naovamo
2) ulazak u EU 2013. godine
3) dolazak SDP-a na vlast 2011.

To je kao da dobiješ AIDS, rak jetre i ebolu u isto vrijeme i nije nikakvo čudo da nam se ovo događa, s time da nekih 80% krivice odlazi na partiju koja je i u svojem prvom mandatu imala identične bleiburške rezultate po hrvatski natalitet. Očito se neke stvari nikada ne mijenjaju .

Grunf
11-03-2016, 17:00
S time da nam je EU kratkorocno nastetio demografski, a dugorocno donio koristi.

@Isco

Duzan sam ti odgovor na post. Nemrem na mobu jer mi je nezgodno baratati s dugim postovima.

NorthStand
11-03-2016, 17:51
EU nam je dugoročno sjebao narod, kao što nam je dugoročno narod sjebala i jugoslavija, i prva i druga.

od unija i zajednica s drugim narodima i državama, nikakve koristi. ali pošto je danas vrijeme globalizacije, i nitko više ne može sam pa tako ni Hrvati, trebali smo pristupit savezu srednjeuropskih država iz višegradske skupine, dakle to nije nikakva unija država nego određeno političko savezništvo država koje se u vrijeme raznih političkih vratolomija unutar europe i američke hegemonističke politike odlučuju zajednički oduprijet pritiscima izvana. naravno, ja kod naših konjušara i beskičmenjaka niti u HDZu a kamoli SDPu i MOSTu ne vidim ljude koji su spremni vodit takvu politiku, i zaokrenut nas u smjeru demografskog i ekonomskog oporavka, a koji sam siguran da bi se dogodio u slučaju savezništva s državama iz višegradske skupine. dakle nikakve nove unije, i austrougarske i nekakva bratimljenja ala ona jugoslavenska idiotarija da nam ne bi mađari i talijani i srbi svako na svojoj strani odavlio komad teritorija, taj iracionalnih strah nas je uvijek vodio u propast.

nema više ljudi božji ujedinjavanja u nikakve države s drugim narodima, a ova EU će postat država ako se mi ne ubacimo u ovaj blok višegrada koji se upravo bori protiv takvih stvari, kao što su težnje nekih luđaka u EU da od EU u budućnosti naprave pravu državu, zato je i uvedena jedinstvena valuta euro, zbog čega svaka država nije zadržala svoju valutu nego zbog toga ?

i mi umjesto da se ubacimo u vlak država koje vode državničku politiku, i suprostavljaju se takvim nakaradnim idejama, mi talasamo s nijemcima i britancima koji su nam uvijek na razne načine radili štetu, sukobljujući se međusobno pa onda i nas uvlačili u svoje sukobe. kao što sam rekao to nije naš rat, kao što ni partiazni nisu ratovali za nas, već za one koji su ih i stvorili, dakle nemamo se mi šta pozivat na one koji su hrvate mobilizirali u 1 i 2 ww za svoje potrebe. mi nikakve koristi nismo imali od njihovih ratova, a 2 ww je posebno dokaz t e moje tvrdnje od demografske katastrofe koju su nam prouzročili čuveni fašisti i antifašisti, oporavljamo se i dan danas. da ne govorim o tome, da je integracija u jugoslaviju mentalno trajno unakazila jedan dio našeg naroda koji će uvijek bolovat od usrane jugoslavenština i idolopokloništva partizanima i titu. dakle, takvi anacionalni likovi su rak rana svakog modernog društva, a posebice našeg. u europi se sustavno stvaraju anacionalni propaliteti, mediji uvelike tome služe, pogledajte u škotskoj iako su pokradeni na referendumu, uništili su mlade koji su mahom glasali za nezavisnost zbog penzionera i ostalih guzonja koji zbog 500 funti nisu htjeli glasat za nezavisnost Škotske.

to vam sve govori u kojem kurcu je europa, i da su od ljudi napravili ovce za šišanje. i to će budite uvjereni napraviti i od nas, ako se podhitno ne isčupamo iz ovog bloka zapadnoeuropskih politika, i uvrstimo u blok istočnoeuropske politike zemalja višegradske skupine.

caporegime
11-03-2016, 20:43
nisam lud, kome napraviš djete moraš s njime živjet do smrti, odnosno s njom, jel ti želiš živjet s nekom ženom do smrti ? :kez

ma i da se razvedeš, opet je djete trajna obaveza i ono te trajno veže s majkom djeteta, na ovaj ili onaj način, zato je moja procijena ko hr nacionalista da hrvatskoj treba skratit muke, i poštedjet je djece. :rofl

onda samo kukaj kako nas crni i kafeni brojčano nadjačavaju.
osim toga, zar ti to ne bi bilo divno novo iskustvo; biti u dugotrajnom ženskom društvu

NorthStand
12-03-2016, 02:39
onda samo kukaj kako nas crni i kafeni brojčano nadjačavaju.
osim toga, zar ti to ne bi bilo divno novo iskustvo; biti u dugotrajnom ženskom društvu

kad arijevcima(bijelcima) dopizdi lieberalna politika, vjeruj mi najmanji problem će biti slab natalitet bijelaca. jer u tom slučaju će se brzo stavit u red svi "dotepenci", tj. jao onom, tko arijevca naljuti. :kez

drago_krpina
12-03-2016, 13:27
Nama su se dogodile tri katastrofe u isto vrijeme:

1) gospodarska kriza od 2008. pa naovamo
2) ulazak u EU 2013. godine
3) dolazak SDP-a na vlast 2011.

To je kao da dobiješ AIDS, rak jetre i ebolu u isto vrijeme i nije nikakvo čudo da nam se ovo događa, s time da nekih 80% krivice odlazi na partiju koja je i u svojem prvom mandatu imala identične bleiburške rezultate po hrvatski natalitet. Očito se neke stvari nikada ne mijenjaju .

Egzodus hrvatskog naroda prema zapadu...200k mladih ljudi je otišlo bespovratno od ulaska u eu...razlika rođenih i umrlih za 2015. -20.000, što je povećanje za 10.000 u odnosu na 2014... ove godine biti će još gore....ovi što su ostali nemaju nikakvu perspektivu ni želju za stvaranjem obitelji....mladi odlaze stari ostaju...opstali u ratu nestali u miru

caporegime
12-03-2016, 15:09
kad arijevcima(bijelcima) dopizdi lieberalna politika, vjeruj mi najmanji problem će biti slab natalitet bijelaca. jer u tom slučaju će se brzo stavit u red svi "dotepenci", tj. jao onom, tko arijevca naljuti. :kez

pošto arijevci (bijelci) više nisu sposobni niti napraviti život, jer im se ne da preuzeti odgovornost, neće ga biti sposobni ni dati za domovinu.
bez uvrede, ali ti si predstavnik poštene ali izgubljene generacije.
prazne riječi odlaze niz vjetar, a djeca ostaju

sagitarius
12-03-2016, 15:37
"Bijela kuga" nije samo zahvatila RH nego općenito hrvatsko pućanstvo i u BiH.
Dosta ih je napustilo svoja vjekovna ognjišta i krenulo u bijeli svijet trbuhom za kruhom i to po nesreći sve su to radno sposobni, mlađi ljudi u fertilnom dobu, što je veliki ako ne i najveći uzrok brojčane degradacije stanovništva.
Na drugoj strani imamo mlade bračne parove koji se ne usuđuju dok se posve ne situiraju roditi niti jedno dijete, da bi kada im se to učini u redu, rodili jedno maksimalno dvoje djece.
Konačno, veliki broj hrvatica udaje se za ljude iz drugih naroda, tako da njihova djeca nose drugu etničku pa i religijsku pripadnost, što je posebice slučaj u BiH.
Naravno tu su i drugi razlozi, male sredine u kojom nedostaje žena, posebice na selima gdje muškarci ostaju pri zemlji a djevojke idu u gradove.

NorthStand
12-03-2016, 16:38
pošto arijevci (bijelci) više nisu sposobni niti napraviti život, jer im se ne da preuzeti odgovornost, neće ga biti sposobni ni dati za domovinu.
bez uvrede, ali ti si predstavnik poštene ali izgubljene generacije.
prazne riječi odlaze niz vjetar, a djeca ostaju

da, samo za djecu trebaju puni novčanici a ne prazni. djecu treba i hranit, pun kurac ljudi danas to nije u stanju, nezaposlenost je kroničan problem uz niske plaće. treba muškarcu omogućit da pošteno zaradi svoje pare i da bude sposoban biti pater familias.

nisam rekao da se nikad neću ženit, samo ću to odgodit što više kao i djecu dok god nisam spreman zašto bi preuzimao odgovornost ? i onda bio loš otac i muž. kao što je to bio moj babo. neću tako, hoću kako treba ili nikako.

NorthStand
12-03-2016, 16:54
i naravno da je i ekonomija bitna stvar za države ljude i čovječanstvo, ali nije presudna, čovjek je prije svega duhovno biće i ako nije duhovno zadovoljen i ako je u apatiji i depresiji, kao recimo naši branitelji to te uništi.

jer da je sve oko ekonomije, onda nijedan branitelj ne bi počinio samoubojstvo, a imamo već cijelu brigadu pobijenih. jer država ne skrbi na pravi način, o ljudima koji su joj omogućili opstanak kad joj je taj opstanak bio upitan.

to je samo jedan primjer, a gdje su svi ostali sociološki problemi koji utječu na to da demogafska slika hrvatske nije bajna, i u idućih 30tak godina postoji realna šansa da će se broj jugoslavena smanjit za 1 milion od trenutnih 2 miliona u hrvatskoj, to će biti veliki udarac za jugoslaviju, a malen za čovječanstvo. :kez

rekao sam jedino što je dobr, što će se u idućih 30tak godina neminovno dogodit pomor "jugoslavena" i ja za to iskreno navijam, čim bude manje njih bit će veće šanse za ekonomski i politički oporavak hrvatske.

problem je samo u tome što su oni stvorili sustav, koji omogućava da jugoslaveni žive dobro, a da Hrvati idu u australiju kanadu argentinu njemaču itd, dakle jugoslaveni su se pobrinuli da njihova gamad živi dugo i udobno na grbači naroda i države, dok Hrvati oni politički a ne samo etnički ko što su to ovi jugoslaveni koji se predstavljaju hrvatima samo onda kad ih netko napadne da su komunjare, dakle oni su napravili takav sustav od hrvatske da Hrvati bježe van i da ne žele ostajat u domovini. a bauer misli u takvoj državi nekakvom ekonomijom kao i MOST riješit sve te probleme, ti ljudi su obični utopisti, oni su zabrijali neki američki život u sred balkanske vukojebine kakkva je Hrvastka, a to neće ići.

ja podržavam kapitalizam u smislu da trenutno nema boljeg sustava od njega, ali ni on nije idelan i on je kao i komunizam pun negativnosti i on donosi neke nuspojave sa sobom, a ključna je upravo ta da da su ljudi izgubili osjećaj za stvarnost jer se sve vrti oko para i oko toga koliko imaš godina radnog staža. na taj način te ljudi promatraju, ko da si neka matematička brojka a ne živo biće. jednostavno kapitalizam uzima čovjeku dušu, to je ključni problem kapitalizma, nedostatak razumjevanja za čovjekove intimne potrebe. kapitalizam te ugura u svoj sustav, i onda te melje 30 godina, za neku crkavicu od plaće i kaže e sad si bio dobar jer si 30 godina marljivo radio, a kad pogledađ šta ti osobno imaš od toga ? ništa, osim što su te iscijedili ko limun. i dopeljali do smrtne postolje, meni stara radi već 30 godina u školi i znam o čemu pričam, to je robovanje, oni su stvorili moderne robove samo što ti robovi više ne skupljaju pamuk po poljima i ne nose lance.

to je problem kapitalizma, i on će isto kao i komunizam propast, ali u nedostatku nečeg kvalitetnije danas čovjek mora prihvatit i nešto što je dokazano loše, jer eto mi smo prešli iz socijalizma u kapitalizam i nikad nam nije bilo dobor, nije nam bilo dobro u komunizmu niti nam je dobro sada u ovom socijalnom kapitalizmu koji naši političari provode.

uglavnom, nije neka tragedija ako mi Hrvati i arijevci nestanemo, treba imat u vidu da kineza ima preko miljardu i da će oni dostojno branit čovječanstvo u slučaju vanzemaljske invazije. :kez

a hrvati i arijevci će imat sudbinu kakvu su svojim izborom i ponašanjem i zaslužili, europa će završit onako kako i zaslužuje kakvu bude politiku vodila takvu će budućnost i imat. nema tu neke velike filozofije, sve je na nama, u našim rukama je ključ našeg opstanka ili propasti.

Inkvizitor
12-03-2016, 16:59
"Bijela kuga" nije samo zahvatila RH nego općenito hrvatsko pućanstvo i u BiH.
Dosta ih je napustilo svoja vjekovna ognjišta i krenulo u bijeli svijet trbuhom za kruhom i to po nesreći sve su to radno sposobni, mlađi ljudi u fertilnom dobu, što je veliki ako ne i najveći uzrok brojčane degradacije stanovništva.
Na drugoj strani imamo mlade bračne parove koji se ne usuđuju dok se posve ne situiraju roditi niti jedno dijete, da bi kada im se to učini u redu, rodili jedno maksimalno dvoje djece.
Konačno, veliki broj hrvatica udaje se za ljude iz drugih naroda, tako da njihova djeca nose drugu etničku pa i religijsku pripadnost, što je posebice slučaj u BiH.
Naravno tu su i drugi razlozi, male sredine u kojom nedostaje žena, posebice na selima gdje muškarci ostaju pri zemlji a djevojke idu u gradove.

To nema nikakve veze. gdje se to Hrvatice masovno udaju za druge. Možda po Sarajevu, Tuzlu i tim centrima ali tamo Hrvata puno i nema. To nije razlog pada nataliteta. To su slični slučajevi i kad se Hrvati žene ženama drugih nacionalnosti.

Srpski natalitet u BiH je isti ako ne još i gori a muslimanski relativno još dobar ali u velikom padu. Cijela Bih nema ni 25 000 rođenih a govore ima 3,8 mil. stanovnika. Pa po broju rođenih oni nemaju ni 3 miliona stanovnika inače bi imali slabiji natalitet nego Hrvatska. Dakle nije to problem samo Hrvata.

Hrvatska ima taj problem ko i Rumunjska, Bugarska, Poljska koji su isto imali veliki egzodus nakon ulaska u EU ali se to poslije stabiliziralo.

mirv
12-03-2016, 16:59
Malo gledam demografske podatke raznoraznih naroda i država, od 2008. svi su u strmoglavom padu - Japan, Italija, Danska, Španjolska, Srbija ali i jedna Čečenija, Kosovo i Albanija. Grčka je prvo gospodarski i onda i demografski uništena, Ukrajina od rata 2014. u ponoru, lijepo se vidi da gdje nema love nema ni života. Ali kada sam već spomenuo Španjolsku onda je uočljivo da je tamo najgore ipak bilo kad je prije petnaestak godina vladala ljevica. Ovo što im se zbiva danas je mila majka za te kretene. A mi smo u usporedbi s drugima još u sjajnom stanju, vjerovali ili ne.

Dakle, nikada partiju na vlast. Gori su od epidemije mutirane super-kolere. Gdje oni prođu ni trava ne raste.

Inkvizitor
12-03-2016, 17:02
Pa u Njemačkoj ima love pa imaju gori problem nego mi. I ne samo Njemačka, mnoge bogate zemlje imaju taj problem. Najveći problem je moderni način života i nestanak sela. Bez jakog sela nema nataliteta.

I naravno kad dođe partija dođe na vlast onda je to još jedan minus, jer oni nose tu agendu NVo koje su kontra natalitetne politike.

Rizični
12-03-2016, 17:24
da, samo za djecu trebaju puni novčanici a ne prazni. djecu treba i hranit, pun kurac ljudi danas to nije u stanju, nezaposlenost je kroničan problem uz niske plaće. treba muškarcu omogućit da pošteno zaradi svoje pare i da bude sposoban biti pater familias.

nisam rekao da se nikad neću ženit, samo ću to odgodit što više kao i djecu dok god nisam spreman zašto bi preuzimao odgovornost ? i onda bio loš otac i muž. kao što je to bio moj babo. neću tako, hoću kako treba ili nikako.

Potpis od a do ž. Moram se malo osvrnuti na "priču o mačkama i psima" u ovoj temi. Ako uzmemo u obzir prosječnu kilažu mačke,i njezine dnevne potrebe za hranom pomnožimo sa 30 (dana u mj.), dolazimo do cca.2 kg.hrane mjesečno,koja košta 18-20 kn. E sad,ak'netko misli,i tvrdi da jedan kućni ljubimac zahtjeva financija koliko i jedno dijete,onda je to nešto najblesavije što sam pročitao na ovom forumu,osim ak se ne radi o zajebanciji. Uostalom,psu će biti dovoljna i korica kruha dok god je uz svog vlasnika/prijatelja,a mačke i tako jedu gdje god stignu,imale hrane doma ili ne.
Gledati svog psa ili mačku gladne,nije isto što i gledati gladno svoje dijete.

philly
12-03-2016, 17:25
jbg meni su i otac i mater rođeni na selu, a ja u gradu i moran priznat da bi se teško odlučia na život na selu, tj. podizanje obitelji na selu.

reka bi ivanišević "ja san ponosan šta san rođen u splitu" :9 , mislin jednostavno je razlika provedeš li djetinjstvo i mladost u gradu il na selu, a i nadareniji pojedinci su uvik odlazili sa sela.

Inkvizitor
12-03-2016, 17:26
Potpis od a do ž. Moram se malo osvrnuti na "priču o mačkama i psima" u ovoj temi. Ako uzmemo u obzir prosječnu kilažu mačke,i njezine dnevne potrebe za hranom pomnožimo sa 30 (dana u mj.), dolazimo do cca.2 kg.hrane mjesečno,koja košta 18-20 kn. E sad,ak'netko misli,i tvrdi da jedan kućni ljubimac zahtjeva financija koliko i jedno dijete,onda je to nešto najblesavije što sam pročitao na ovom forumu,osim ak se ne radi o zajebanciji. Uostalom,psu će biti dovoljna i korica kruha dok god je uz svog vlasnika/prijatelja,a mačke i tako jedu gdje god stignu,imale hrane doma ili ne.

Nije to stvar te usporedbe nego je to stvar moralnih vrijednosti i stava.

NorthStand
12-03-2016, 17:33

ja imam njemačkog ovčara, mjesečno 300 kuna miniamlno na vreću DogChow hrane dajemo, i još se tu kupi razno raznih onih konzervi ali uglavnom nekih 400 kuna trošimo na njega mjesečno. uglavnom određeni "luksuz" je imat ljubimca, normalno bolje imat djecu ali kad si nepopularan kod žena, ljubimac dobro dođe za utjehu. :kez

NorthStand
12-03-2016, 17:40
Nije to stvar te usporedbe nego je to stvar moralnih vrijednosti i stava.

http://www.gosucker.com/Images/Like/42ffcc8e-9f70-44fa-b98d-bd2f71a255bb.gif

:kez

franjevac
12-03-2016, 20:34
To nema nikakve veze. gdje se to Hrvatice masovno udaju za druge. Možda po Sarajevu, Tuzlu i tim centrima ali tamo Hrvata puno i nema. To nije razlog pada nataliteta. To su slični slučajevi i kad se Hrvati žene ženama drugih nacionalnosti.

Srpski natalitet u BiH je isti ako ne još i gori a muslimanski relativno još dobar ali u velikom padu. Cijela Bih nema ni 25 000 rođenih a govore ima 3,8 mil. stanovnika. Pa po broju rođenih oni nemaju ni 3 miliona stanovnika inače bi imali slabiji natalitet nego Hrvatska. Dakle nije to problem samo Hrvata.

Hrvatska ima taj problem ko i Rumunjska, Bugarska, Poljska koji su isto imali veliki egzodus nakon ulaska u EU ali se to poslije stabiliziralo.
isco alarcon je pričao o kulturnom marksizmu
jedna od posljedica te ideologije je i uništavanje svih zdravih instikata tako i onih za samoodržanje
nekakve novčane naknade mogu samo ublažiti izumiranje
a rješenje je promjena čipa u glavama europskih naroda
ono se može desiti samo iskorjenjivanjem marksizma iz obrazovanja i medija
i stvaranjem prokršćanske i pronatalitetne atmosfere
ako uzmemo u obzir da nam je danas na čelu vatikana fan castra,tita i moralesa
pitanje je dali postoje snage i vizije za to
ja iskreno sumnjam i vjerujem kako će naš narod europljane slijediti i u suicidu

ove teze da su hrvatice krive jer se udaju za druge narode su smiješne
čak i u ex yu kada se tako nešto forsiralo
hrvatice i hrvati iz bih su se po postotcima najmanje udavali i ženili za druge

drago_krpina
12-03-2016, 20:42

Negdje sam pročitao nekakve procjene elektrodistribucijske mreže koji spominju 2.95 mil stanovnika.
Najveći problem kako u BIH tako u RH, predstavlja masovno iseljavanje vitalne strukture stanovništva...odlaze kompletne obitelji.
Muslimanski mediji redovno objavljuju nekakve procjene "katolika" u BiH, trljajući zadovoljno ruke i radujući se nestanku Hrvata, dok zaboravljaju jednu činjenicu: kolika god je migracija hrvatskog puka prema zap. evropi, muslimana odlazi četverostruko više, na što ukazuju podaci. Moje mišljenje je da se sa prostora BIH najmanje iseljavaju Srbi, zbog kakve takve "sigurnosti" tj. utočišta koje im pruža RS.

juanpablom
18-04-2016, 00:20
Nema to veze sa financijama jer bi onda na zapadu svaka žena imala petero dice,problem je egoizam današnjeg društva!Jebote meni je did ima 28 unučadi i praunučadi a od toga samo nas 7 danas ima dicu,ovi ostali niko neće da se ženi i udaje svi od 25 do 35 godina stari.
ovo je prava istina. konformizam i egoizam. ništa drugo

NorthStand
13-05-2016, 22:46
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/312287/organizatori-split-pridea-severina-pridruzi-nam-se-4-lipnja-treba-nam-tvoja-podrska

idemo skupa kontra pedera i mupa ! :rofl

ova im je dobra...

"manje pucaj, više tucaj". :smijeh

Grunf
13-05-2016, 23:13
Trebalo bi napraviti neku desnicarsku fejs stranicu za prcanje Kukurikavaca. Oni ih imaju milijun.

Prva stvar koju bi del je da je u prva 3 mjeseca nakon silaska Kukurikavaca umrlo 2.200 ljudi manje nego prosle godine. Poceli smo i manje umirati nakon kaj su se crveni maknuli s vlasti, ljudima je laknulo. :)

NorthStand
14-05-2016, 03:22
hahaha ovo je prva liga. :rofl

znaju ljudi da jugo tifusari uzrokuju i srčane probleme, to ti je bato kad previše dugo srčeš komunističke pamflete o dobrom životu i socijalističkom raju, pa nije to NACIONAL socijalistički raj, samo je jedan socijalizam bio dobar, onaj NACIONAL. tako da džabe im trud, nije slučajno da SDP nema to nacional jer oni su sve samo ne NACIONAL. to ti je njima jeza reći da si NACIonaliST. :de

NorthStand
16-05-2016, 05:47
http://lokalniizbori.com/wp-content/uploads/2013/02/Marin-Jurjevi%C4%87-SDP-Split.jpg

ako se mene pita, Hrvatska je demografski propala 1945 kad su partizani pobjedili u ratu. zar je netko mogao vjerovat da će ove nakaze hrvatskoj i hrvatima donjet išta dobroga, pa pogledajte vi samo na što ta govna liče ?

šta će ovo smeće šta on ima pondut hrvatskoj i hrvatima, osim mržnje ?

Tuđman nije ni 1 posto prave slike partizana, prava slika partizana je upravo jurjević baja, to je prava slika i prilika prosiječnog antifašiste i partizana u hrvatskoj, i šta smo mi mislili postić s borbom za takve i davanjem vlasti jednom Titu i Srbima ?

to vrijeme, vrijeme partizana ostat će sigurno najnakardnije vrijeme u povijesti hrvatskog naroda. nikad se toliko šljama nije okotilo i štetočina hrvatske države i hrvatskih mrzitelja ko u vrijeme njihove vladavine, zato i je demografski hrvatska propala i propada i dalje, da nije bilo 45 godina vladavine partizana i jugoslavije, mi bi danas imali najmanje ponavljam najmanje 8 miliona stanovnika, a trenutno imamo 4 s time da za 20 godina nećemo imati ni 3. s obzirom na iseljavanje i umiranje, i natalitet.

NorthStand
16-05-2016, 05:51
ali da Hrvatska se temelji na "antifašizmu" bla bla kenj kenj prd prd

koliko oni mogu biti dosadni uporni i prokleto tvrdoglavi u ponavljaju tih svojih izlizanih komunističkih parola, to ne može nitko.

jedina šansa za hrvatsku je da se otarasi tog usranog antifašizma, koji nas je i doveo do demografske propasti države i nacije i da se okrenemo nacionalističkoj politici koja jača sve narode u istočnoj europi, vidimo primjer poljske slovačke mađarske pa i ukrajine iako su ih ameirkanci zloupotrijebili za borbu protiv rusa, pa ruse svi ti narodi imaju tendenciju prkosit zapadnoj politici koja je simbol pederluka pretjerane liberalizacije i židovskog svijetgkos poretka, dakle spas hrvatske više nije u rukama zapada već upravo omraženog komunjarskog istoka koji je sada lišen komunjarštine postao egzistencijalna oaza europskih naroda, ako istok kapitulira europa je gotovo jer je zapadni dio europa odavno kapitulirao pred navedenima.

dakle a da bi hrvatska uplovila u brod zvan višegrad, mora dotuć ove usrane antifašiste ovdje, jer oni žele da mi ostanemo u regionu i da propadnemo i ko nacija i ko država, tu gamad uvjeren sam ne da ne zanima boljitak naroda ne da ih ne zanima budućnost ove nacije i države, već oni rade sve u svojoj moći da to unište u bliskoj budućnosti, uostalom zar partizanska stoka koja je mogla ubijat vlastiti narod ustaše domobrane i NDH skurit ko šibicu, zar netko misli da taj i takav šljam želi hrvatskoj i hrvatima dobro ? da potomci tih kozojeba žele dobro hrvatskoj i hrvatima, za početak pomirili bi se 1991 da je juga gotova i da su srbi popušili rat i da njihovog komunizma više nema, oni ne da su se pomiribli oni sada luduju čini mi se gore nego u jugoslaviji jer im država i tajne službe to sve tolerira, koja uloga je uopće tih tajnih službi pravosuđa i policije ako ne radi svoj posao, šta znači nacionalna sigurnost ako tu nacioanlnu sigurnost kontroliraju usrani partizani ?

kome će ta stoka garantirat sigurnost u bilo čemu, valjad onako kako su nam je garanitrali na bleiburgu 1945.

stvarno nevjerojatno kakav smo mi narod, i da mi pušimo tu komunsitičklu propagandu i seremo po NDH i Hitleru, a ne vidimo da su ti imbecili ne 10 puta već 100 puta bili gori od navedenih.

da je njihov jedini motiv javnog političko djelovanja destrukcija, a ne konstrukcija nečega, oni su ANTIfašisti. i tako nastupaju uvijek ANTI. ANTI OVO ANTI ONO, ONI SAMO ANTI ANTI ANTI. nikad za nešto niti da zasuču rukave i počnu djelovat za širu zajednicu dobro.

uglavnom ne čudi me to, pošto je većni tih bijednika lenjin marx i tito i dan danas uzor i idol, i onda netko kaže da Hrvati nisu revolucionaran narod sudeći po ovim partizanima ja mislim da jesu, samo mi smo revolucionaran narod za svoju štetu za svoju autodestrukciju, tu smo mi revolucionarni a ne u pogledu da idemo u revoluciju za nešto što se nas tiče i tšo bi mi mogli imat koristi, uostalo tko je profitirao stvarnajem jugoslavije, Hrvati ? hehe koja komedija, i mi dans se čudimo što demografski propadamo, pravo je čudo što uopće postojimo s ozbirom što nam je ova stoka radila cijelo 20 stoljeće, i kako nas i danas sotoniziraju u državi u kojoj bi svoje mišljenje trebali kreteni zadržat za sebe kako su ga i držali do 2000e. nisam ih tada čuo da laju preko svojih medija o fašizmu iako je i tada bilo bune sjetimo se radia 101, ali to je sve bio ubod komarca za ovo što danas rade.

dakle oni kreću polako i onda samo dodaju gasa, a mi šutimo i trpimo, a ja pitam dokle ? dokle će mi nekakvi jurjevići baje soilt pamet o društvu koje želi uništit ? odite partizanski klošari odite u sjevernu koreju mater vam jebem, pa se divite tamo svom komunizmu i samoupravljaju, a hrvatsku ostavite hrvatima. pošto vi očito hrvati niste već običan otpad i ološ koji bi se najbolje uklopio u sjevernoj koreji. ali nema na žalost nitko tu gamad priliku deportirat, ja sam siguran kad bi se riješili tog šljama da bi hrvastka iako možda 1 milioa stanovnika manje, za 50 godina imala znatno bolju situaciju nego danas, političku i demografsku pogotovo.

jejr oni su ti koji stalno vašare i rade nered u našoj državi, i ne daju da ona profunkcionira normalno a tobože su jako brižni i jako ih brine sudbina hrvata, e kome ti bando crvena prićaš tu priču kome ološu jugoslavenski ? pa nismo svi veslo sisali, niti odrasli na bratstvo jedinstvo kuhinji.

uglavnom ovaj šljam iz SDP namjerno minira povzezivanje s poljskom i mađarsom, jer znaju da će im Srbija strajno ostat u kurcu ako se mi odljepimo od iste, ali pogledajte vi na svakim izborima koliko kretena daje glas tom šljamu i tom povezivanju s srbima, nitko me ne može uvjeriti da kreteni koji glasaju za SDP ne znaju da je to i glas za tijesnu suradnju s srbijom dakle brastvo jedinstvo i regionašenje.

a to itekako utječe na našu demografsku situaciju, jer nam takva politika upravo takva iseljava mlade i uništava potencijal zemlje, oni su oživjeli zapadni balkan ne u državnom smislu ali u smislu kulture ekonomije i svega što ide s time, pratite malo bolje pa ćete vidjet zato tu i jesmo gdje jesmo jer se još uvijek nismo do kraja riješili jugoslavije i jugoslavena, antifašista i partizana tek kad se te stoke riješimo moći ćemo istinski naprijed, ni dana prije.

Grunf
01-07-2016, 14:59
Procjena broja stanovnika RH na kraju 2015. godine, dzs.hr:

KRETANJE STANOVNIŠTVA REPUBLIKE HRVATSKE U 2015.
Živorođeni
37 503
Umrli
54 205
Prirodni prirast
-16 702
Sklopljeni brakovi
19 834
Razvedeni brakovi
6 010
Doseljeni iz inozemstva
11 706
Odseljeni u inozemstvo
29 651
Saldo migracije s inozemstvom
-17 945
Procjena broja stanovnika krajem 2015
4 190 669

NorthStand
01-07-2016, 20:25
http://lokalniizbori.com/wp-content/uploads/2013/02/Marin-Jurjevi%C4%87-SDP-Split.jpg

kad ti je antifašizam i ZAVNOH temelj države, nije ni čudo da ta država propada i da njena populacija izumire, bilo bi čudno da društvo koje je izgrađeno na "antifašističkim vrijednostima" bilježi rast populacije i da na bilo koji način pokazuje neke pozitivne efekte, jer ako neki idioti kao Kolinda nisu shvatili što nam je partizanska borba i antifašizam dao za vrijeme SFRJ, teško da će shvatit i danas 25 godina nakon uspostave hrvatske države. gdje je JNA i četnici izvršila agresiju na hrvatsku udruženim snagama, kao i partizani i četnici u vrijeme 2ww na NDH, to što su hrvatski kreteni onda mislili da se bore protiv fašizma, pa to je samo dokaz koliki su Hrvati idioti i kako se lako može manipulirat ovim izdebiliziranim narodom, narod koji bakljade smatra kaznenim djelom i traži zatvorske kazne za iste, a za one koji su zadužili hrvatsku za 80 posto BDP-a, i za one koji su u ime antifašizma napravili genocid nad hrvatima, kosturi hrvata zbog te partizanske kopiladi još stoje po sloveniji, i sigurno ih neće glupača Kolinda pozivanjem na ZAVNOH i traženjem onih koji su nacrtali svastiku na poljudu naći, jer njene gazde kažu da antifašistički zločini nisu problem, problem je samo svastika kao što vidimo. i kad vidim takvu poltronku kmetovku i marionetu na pantovčaku, koja je plod tobože tvrdih hr nacionalista, onda mi je jasno u kakvim smo mi govnima kad naše interese jedino može predstavljat ona koja se s Vučićem udružuje i ljubi samo da bi svoju karijeru dodatno začinila i kao i svi karijeristi nastavila još uspješnije, a narod ko jebe, kao i one što leže po vrletima slovenije hrvatske i bosne što ih je njezin drug antifašist i partizan Tito pobio. eto što je Hrvatska, zemlja nakaradnih ljudi i još nakaradnijih političara.

i zato se nemojte čudit što izumiremo, mi izumniremo zbog vlastite gluposti, bilo bi čudno da je obratno da bilježimo rast populacije s ovakvim kretenima na čelu države i s ovakvim narodom koji uživa u sadomazohizmu koji slavi propast vlastite države NDH jer ju smatra plodom fašističkog genocidnog zločina, kao da je ta država stvarana na sliku onih koji su je omogućili, a ne na sliku i priliku hrvatskog naroda. ali to smo mi, kada bi bili drugačiji od toga, ja bih se iskreno šokirao i frapirao, jer Hrvati mene barem više ne mogu iznenadit u svom debilzimu, oni ga u mojim očima samo mogu nadmašit.

Grunf
02-07-2016, 12:20
Nakon 4 godine unistavanja drustva i gospodarstva od strane SDP-a i HNS-a, nakon nesmiljene propagande jugomedija da se moramo odseliti van Hrvatske, nakon svih sranja jos se i dobro drzimo.
Ova vlada je pokrenula optimizam i maknula pesimizam, a to je vec pola posla.

Ove godine zbog toga ljudi doslovno manje umiru, nekih 2.000 manje umrlih samo u prvom tromjesjecju. A natalitet se isto pomalo dize, vidim to i u svojoj okolini, dosta mojih poznanika je dobilo dijete nedavno.

NorthStand
02-07-2016, 14:24
Nakon 4 godine unistavanja drustva i gospodarstva od strane SDP-a i HNS-a, nakon nesmiljene propagande jugomedija da se moramo odseliti van Hrvatske, nakon svih sranja jos se i dobro drzimo.
Ova vlada je pokrenula optimizam i maknula pesimizam, a to je vec pola posla.

Ove godine zbog toga ljudi doslovno manje umiru, nekih 2.000 manje umrlih samo u prvom tromjesjecju. A natalitet se isto pomalo dize, vidim to i u svojoj okolini, dosta mojih poznanika je dobilo dijete nedavno.

hahahaha koja komedija. :rofl

ne sumnjam da ljudi manje umiru, čim onog idiota iz glavica ne moraju gledat svaki dan na tv, odmah je manje srčanih udara.

Inkvizitor
11-10-2016, 22:19
Ako je ovo istina, dobra vijest

VIII. 2016./2015.

ROĐENI: 3929/3100(+829)
UMRLI: 4536/4392(+144)
RAZLIKA: -607/-1292(minus smanjen za 685)

Valja reći da je u 11-om mjeseci lani odletila kukuriku vlada., pa se tu može tražiti razlog slavlju i veselju Hrvata.

Grunf
11-10-2016, 23:32
Bravo. :cheer Cim su se maknule stetocine krenuo je oporavak u svim dijelovima drustva, od ekonomije do kulture i evo sad nataliteta. Trebat ce cijeli jedan mandat da vratimo broj rodenih na 40.000, ali to je moguce napraviti. Ajmo malo pozitive. Naprijed nasi. :cheer

Inkvizitor
11-10-2016, 23:42
Pomalo "nestvarni" podaci za 8 mjesec a ako su točni.

Zamisli svaki mjesec takav. To ide na 48 000 rođenih na godinu.

Grunf
12-10-2016, 00:02
Pomalo "nestvarni" podaci za 8 mjesec a ako su točni.

Zamisli svaki mjesec takav. To ide na 46 000 rođenih na godinu.

Tko zna, morti su obracunali neke iz prethodnih mjeseci u taj mjesec. Neke zaostatke. :D Sudeci po ljudima iz moje okoline pojacano se radaju djeca ove godine kod nas.

Slijedece godine ce biti skokovit rast sigurno.

juanpablom
12-10-2016, 12:15
triba radit po tom pitanju :zubo

Grunf
12-10-2016, 13:41
Naravno, kritika ide na sve muške forumaše ovdje i Šantu od žena. :toljaga

Ljuforumaš stavio, 8. mjesec 2016. je među 3 najbolja u zadnjih 10 godina. Idemo i ostale sad pojačati. :cerek

god. ROĐENI/UMRLI(RAZLIKA)

2007. 4052/4351(-299)
2008. 3879/3963(-84)
2009. 4039/4099(-60)
2010. 3814/4318(-504)
2011. 3907/4387(-480)
2012. 3832/4319(-487)
2013. 3439/4194(-755)
2014. 3345/3839(-494)
2015. 3100/4392(-1292)
2016. 3929/4536(-607)

Inkvizitor
12-10-2016, 13:58
Simptomatično je kako broj iz godine u godinu pada kako su kukurikvci na vlasti. Oni ljudima ubijaju svaku želju i za čim.

Došlo se na 3900 2011-te 3100 2015-te a da su oni ostali na vlasti išlo bi to strmoglavo dole i dalje.

da se ne bi pričalo kako je to zbog Eu i naglog odliva stanoviništva isto je bilo i u periodu 2000-2003-ća kad nismo bili ni kandidati za EU.

oni naprosto ko skakavci žderu Hrvatsku Njima ne bi trebalo više od 20 godina da Hrvatsku i hrvatstvo potpuno unište.

Ono što stoljećima drugi nisu uspjeli.

Oni su prava pošast. Biblijska pošast.

Grunf
12-10-2016, 14:30
Njihov cilj je očito bio rasturiti Hrvatsku na svim područjima, njihova djela jasno govore tome u prilog. U 4 godine su nas unazadili na svim područjima.

Inkvizitor
12-10-2016, 18:39
Naprej Zagorci naprej :zivili

http://www.vecernji.hr/media/cache/4b/fa/4bfa3a9797824520f5f37853f3bef9e1.jpg

Mlada mama Petra Golec iz Krapine nedavno je u Općoj bolnici Zabok rodila svoje osmo dijete.

Ova 23 - godišnjakinja od poroda se dobro oporavlja, a jučer s je posjetili zamjenica župana Jasna Petek, pročelnica županijskog upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb, udruge i mlade Martina Gregurović Šanjug, pomoćnica ravnatelja Bolnice za sestrinstvo Božena Štokan te voditelj i glavna sestra odjela ginekologije i porodništva Rajko Fureš i Josipa Vidović, javlja Zagorje.com.

http://www.vecernji.hr/media/cache/eb/13/eb134103e8091b9f8a613ce6bc6d719c.jpg

[I]Darija Herceg (37) iz Velikog Trgovišća ovih je dana na svijet donijela svoje 14. dijete u Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana.

Radi se o dječačiću Janu teškom 3500 grama, koji bi danas zajedno s majkom trebao otići kući gdje ga čekaju ponosni otac, sedam sestara i šestero braće, prenosi Zagorje International.

– Nikad nismo računali da ćemo imati toliko djece, jednostavno se dogodilo. S obavezama se nosim bez problema, pomažemo jedan drugome, i mali i veliki, tako da uopće nemam problema. S nama živi i svekrva, koja nam mnogo pomaže. Neka djeca već idu u školu, a ostali su doma, ne idu u vrtić.

I suprug i ja smo zaposleni, ja sam trenutačno na porodiljnom. Živimo od suprugove plaće, mog porodiljnog i dječjeg doplatka, ne dobivamo nikakvu drugu financijsku pomoć. S radom se da sve. Imamo i veliku kuću, dečki imaju svoje sobe, cure svoje, tako da nema problema – rekla je Darija.

Kada su je priupitali planiraju li možda i 15. dijete, odgovorila je kako ne vjeruje jer pomalo je naporno, a i godine su već u pitanju. Ali podijelila je svoja roditeljska iskustva.

pdv
12-10-2016, 21:11
Svaka čast obitelji koja se odluči na 14 djece danas :kez

Grunf
12-10-2016, 21:33
A kad ako ne danas? Lakse se danas odluciti na veliki broj djece nego ikad u ljudskoj povijesti. Kako su se prije 100 godina nasi preci odlucivali u onoj sirotinji na dvoznamenkasti broj djece, a danas u ovom obilju nema sanse za velik broj djece?

pdv
12-10-2016, 21:42
Uspoređuješ neusporedivo. Trendovi se mijenjaju s obzirom na životne standarde. Za početak prije je mnogo djece umiralo zbog neadekvatne medicinske skrbi. Nisu bile rijetke situacije gdje ih od 8 samo pola preživi. Potom, živjelo se na selima i na većim imanjima. Djeca su bila i radna snaga. Nije isto imati 14 djece na selu i u gradu. I puno je lakše tada bilo odgojiti dijete jer mu je ''dovoljna'' bila hrana i odjeća. A, hrana na selu se osiguravala iz vlastitih polja kao i dijelovi odjeće i tko je radio mogao se prehraniti. Danas se živi drugačijim stilom života i postoje određeni standardi koje trebaš pratiti. Tako da danas nikako nije lakše imati 14 djece nego onda. Od školovanja, izvanškolskih aktivnosti, odjeće, hrane koju ne proizvodiš sam nego kupuješ pa sve do stanova koji ne zadovoljavaju uvjete življenja djece u tolikom broju.

S tim da je i onda i sada imati 14 djece ludost ili hrabrost. Ovisi tko kako na to gleda.

Inkvizitor
12-10-2016, 22:44
Stoji ovo što kaže pdv. nekad je to bilo mahom na selu a i prohtjevi su bili manji. zato ja uvijek kažem, nema nataliteta bez sela. na selu je i danas lakše imati više djece. Npr u mom kraju to su pretežno velike kućerine i ima relativno dovoljno mjesta za sve.

A što kad živiš u gradu kad imaš dvosoban pa nek bude i trosoban i četverosoban stan. To je ograničenje veliko.

A ovim ženama pogotovo ovoj sa 14 djece, to je stvarno hrabrost i zaslužuje svo poštovanje.

pdv
12-10-2016, 23:42
Naravno, selo je preduvjet za demografski rast. Samo svi bježe sa sela. Dijelom što su ljudi pobjegli za naobrazbom i poslom, a dijelom što je to u našem narodu percipirano kao nešto nazadno i loše. Sve je to dovelo do izumiranja i prestanka razvoja sela. Oni koji su ostali se uglavnom bave neuspješnim djelatnostima dijelom zbog vlastitog neinteresa, a dijelom zbog loše poljoprivredne politike. Kada bi selo bilo razvijeno kao vani, tj. moderna gospodarstva sa modernim strojevima za obradu, onda bi došlo i do većeg broja djeca po obitelji. Ovi u gradu bi nastavili po istom principu, a na selu bi se broj novorođenih pojačao. No, za sve to treba vremena i promjena trendova.

Grunf
17-10-2016, 23:16
Bandic danas urucio status 100 rjesenja za roditelja odgajatelja. Dosad je pristiglo 1.500 zahtjeva, a status mogu dobiti nezaposleni roditelji s 3 i vise djece. Mjesecna naknada roditelju je 3.250 kn, nije lose.

Navodno se dosad 800 djece ispisalo iz vrtica. :D Jel mislite da bu to pomogli natalitetu grada Zagreba ili ce samo Romi podici natalitet npr. kao sto takve naknade na zapadu dizu natalitet imigranata? Kaj mislite? :nezna

juanpablom
17-10-2016, 23:59
Stoji ovo što kaže pdv. nekad je to bilo mahom na selu a i prohtjevi su bili manji. zato ja uvijek kažem, nema nataliteta bez sela. na selu je i danas lakše imati više djece. Npr u mom kraju to su pretežno velike kućerine i ima relativno dovoljno mjesta za sve.

A što kad živiš u gradu kad imaš dvosoban pa nek bude i trosoban i četverosoban stan. To je ograničenje veliko.

A ovim ženama pogotovo ovoj sa 14 djece, to je stvarno hrabrost i zaslužuje svo poštovanje.
moje babe i dide nisu imale velike kućerine, a bilo ih je od nekoliko do desetak. o životnom standardu, medicini da i ne pričam. neusporedivo sa današnjim uvjetima

pdv
18-10-2016, 00:02
Ovo je socijalno popularna mjera, ali neće utjecati na porast nataliteta. Kao i većina prije tih. U današnje vrijeme, da se ne vraćamo sada u doba baba i djedova, za porast nataliteta je neophodan posao i treba se bazirati na tu stranu.

Grunf
18-10-2016, 00:17
moje babe i dide nisu imale velike kućerine, a bilo ih je od nekoliko do desetak. o životnom standardu, medicini da i ne pričam. neusporedivo sa današnjim uvjetima

Pa i moje isto tak. Prije kuca nije bila tijesna jer dica nisu bila bijesna. :)

Inkvizitor
09-11-2016, 21:50
NOVI PODACI!!!

IX. 2016./IX. 2015.
ROĐENI:3701/3340(361 više rođenih )
UMRLI:3951/ 4320(369 manje umrlih)
RAZLIKA: -250/-980 (smanjena razlika između rođenih i umrlih za ČAK 730 U MJESEC DANA)

VJENČANJA: 2675/ 2605 (70 vjenčanja više)
RAZVODI: 605/673 ( 68 razvoda manje)

RUJAN 2016. JE POZITIVNIJI U SVAKOM POGLEDU OD RUJNA 2015- OD ROĐENIH I UMRLIH DO VJENČANJA PA ČAK I RAZVODA!

I.-IX. 2016/ I.-IX 2015.

ROĐENI: 28 797/ 28473( IMAMO ČAK 324 ROĐENA VIŠE U 2016. ZA SADA ZAHVALJUJUĆI RUJNU I LISTOPADU!)
UMRLI: 39 070/42 760( 3690 manje umrlih)
RAZLIKA: -10 273/ -14287( razlika između rođenih i umrlih smanjena za 4014!)

VJENČANJA: 15 418/ 14 730( 688 vjenčanja više )
RAZVODI: 4895/ 4129( 766 RASTAVA VIŠE )

Grunf
09-11-2016, 22:06
Bravo nasi. :cheer

Ovaj rast je posljedica poboljsanja materijalnih prilika naroda, ali vise od toga je posljedica poboljsanja duhovnog stanja naroda i micanje orjunasa s vlasti koji su sustavno ubijali duh naseg naroda. 8 mjeseci reza, bez orjunaske vladavine i orjunaske propagande kojom se ubijal duh naroda i eto plodova. Sustavna pozitivna propaganda na podizanju duha naseg naroda bi kroz par godina napravila cuda. Drago mi je da ide na bolje. :cheer

Inkvizitor
09-11-2016, 22:16
Točno tako. Već nekoliko puta potvrđivano. Brojevi ne lažu.

I mislim da je od materijalnih prilika puuuno važnije stanje duha naroda. Ništa to ne može nadomjestit.

A što bi tek bilo da se napravi prava pozitivna, nacionalna klima u društvu.

Grunf
09-11-2016, 22:22
Točno tako. Već nekoliko puta potvrđivano. Brojevi ne lažu.

I mislim da je od materijalnih prilika puuuno važnije stanje duha naroda. Ništa to ne može nadomjestit.

A što bi tek bilo da se napravi prava pozitivna, nacionalna klima u društvu.

Dogodilo bi se ono kaj se dogada u Izraelu, +30.000 godisnjeg prirasta stanovnistva prirodnim putem.

Inkvizitor
09-11-2016, 22:37
Po ovom primjeru se vidi koliko je malo potrebno Hrvatima, samo da se maknu totalni destruktivci i uništivači nacije, promoteri kulture smrti da se Hrvatska demografski krene oporavljat iako je to još daleko od idelanih uvjeta ( iseljavanja koje sigurno postoji ali ne u tolikoj mjeri koliko trube jugomediji koji ga i potiču oduševljenim pismima osoba koje pišu kako se neće nikad više vratit i kako im je tamo vani superička). Ti mediji rade to i danas ali bilo je dovoljno da se samo jedan segment, promjena vlasti, kako god da je šepava..da se u samo dva mjeseca ( koji se unazad zbrajano poklapaju sa odlaskom protuhrvata s vlasti) preokrene trend i iz velikog minusa uđe u kakav takav plus.

Kako bi stanje bilo da se donesu zakoni o lakšem vraćanju dijaspore, poticanje njihovog dolaska, realnim i brzim mjerama, plus demografska poltika, kultura promicanja života, afirmiranje nacionalnih prioriteta, ne ubijati duh narodu..

franjevac
09-11-2016, 23:06
ubijanje duha i morala i jest najpogubnije za opstanak naroda
pa nije se onoliki broj branitelja ubio iz neimaštine ili samo zbog nje
ti ljudi se sustavno degradiraju kroz novine,filmove itd
zato i jest licemjerno od plenkovića i medveda što je prihvatio ministarstvo branitelja a na mjesto kulture postavili obuljen
dakle jedan je tu da se tobož brine o njihovom statusu a druga bi trebala da ih kroz kulturu ubija simbolički i bukvalno

Inkvizitor
10-11-2016, 12:08
Naravno. Nikad egzistencijalne stvari ili manjak toga ne ubijaju kao kad se ubija duh čovjeka ili naroda. Time ne želim reći da nisu potrebne i materijalne stvari, što se kaže ..kruh naš svagdašnji daj nam gospodine.

Ali ovi su prvenstveno udarili na duh naroda, duh čovjeka, duh branitelja. Zato i toliko sucida. Izrugivani, ponižavani, oklevetani..što su doživjeli umjesto zahvale..Porugu, pljuvačke, poniženje i progon. Od onih koje su branili, čije su guzice spašavali. Nema nezahvalnijeg naroda od hrvatskog naroda. Svaki narod je na neki naći nezahvalan ali hrvatski narod nosi krunu u tome. Već danas će zaboraviti što je jučer bilo, danas će te slavit, sutra ćete pljunut, jučer zahvaljivat, danas će reć..uhitiga, zatvori ga, sudi mu.

Koliko se samo zla, mržnje stuštilo na glave branitelja pa onda plus toga kad vide da su se njihovi neki ratni drugovi prodali za novce..tisuću udruga..svaka na svoju stranu vuče..to su strašne stvari..

I onda dođe neki briselski seronja..neki što je fini mirišljavim maramicama uvijek brisao guzu..i stavi onu koja se rugala hrvatskim braniteljima za ministricu kulture. Da im se dodatno naruga, da im zabije nož u srce, ali čak ne s leđa..jer on se i ne krije.

Pa sad ide na tzv. HTV reklama za film "Ministarstvo ljubavi" o udovicama hrvatskih branitelja koje imaju ljubavnike, što se reklo,,žele ih prikazati kurvama..i to ljudi koji zagovaraju slobodan odnos bez obaveza, seks kao zabavu, kojima je brak primitivna kategorija..i onda pročitaš..status jedne udovice palog ratnika..kad je pogledala film ili pročitala scenarij..osjećala sam se tako bjedno, tako jadno, tako poniženo, tako neljudski.

Na to oni i ciljaju, da ubiju duh u čovjeku i nije mi jasno..da je Tomo Medved pristao bit dio tog odvratnog plana, ove odurne vlade..u kojoj sjedi osoba koja podupire stvari koje se čak na mjesečnoj bazi produciraju i gdje se kao na traci štancaju uradci koje ne bi bolje smislio ni SANU ni svi velikosrbi- Branitelji su ubojice, zločinci, mračnjaci, sociopati, narkomani, kockari a žene poginulih branitelja su kurve.

I nikakva priča , kako to treba polako, kako treba zakone donijeti, kako mora biti kompromisa, kako ćemo mi prvo svoj plan ostvarit, eto samo što nismo, onda ćemo mi njih..ma pusti to to je nebitno..i takve šarene laže, dok se branitelji ubijaju ili umiru na dnevnoj bazi..poniženi ubijeni u pojam..osramoćeni, poniženi..i nikakav zakon, niti materijalni status tu ne može ništa promjenit jer ne kaže se džabe da je pero ubojitije od mača.

Grunf
10-11-2016, 13:51
Da je materijalno najbitnije, ne bi Indija imala milijardu i pol ljudi i natalitet od 20 promila nego bi to imala Njemačka. Na Indiji se može vidjeti da je najbolja demografska mjera manjak kondoma ili drugačijim rječnikom, forsiranje kulture života. Zabrana kondoma i zabrana abortusa , to je mjera koja bi nas u par godina uvela u pozitivni prirodni priraštaj. :D

Komari
10-11-2016, 13:55
Da je materijalno najbitnije, ne bi Indija imala milijardu i pol ljudi i natalitet od 20 promila nego bi to imala Njemačka. Na Indiji se može vidjeti da je najbolja demografska mjera manjak kondoma ili drugačijim rječnikom, forsiranje kulture života. Zabrana kondoma i zabrana abortusa , to je mjera koja bi nas u par godina uvela u pozitivni prirodni priraštaj. :D

Baš si naša primjer za promicanje kulture života. Indiju
Pa nema mračnjačkije kuture nigdi na svitu.

kiša
10-11-2016, 14:01

od mog frenda mama je imala još jedanaest braće i sestara a živili su u Sarajevu u trosobnom stanu, kreveti i na dva kata . Svi završili barem višu školu, ima ih i liječnika i arhitekata i umjetnika.

Nervozni listonoša
29-11-2016, 22:00
http://www.24sata.hr/sport/kcer-americkog-glumca-igra-za-nasu-nogometnu-reprezentaciju-501199

Kći holivudske zvijezde igra za našu nogometnu reprezentaciju

- Prvi put u ovom dresu. Tako sam uzbuđena zbog svoje prve internacionalne utakmice i ponosna što nosim ovaj dres - napisala je Emily na Instagramu navevši kako je posjetila zemlju odakle vuče korijene.

Inkvizitor
29-11-2016, 22:36
Kakve to veze ima sa demografijom Hrvatske.

Grunf
29-11-2016, 23:56
160 milijuna kuna vise ce vlada dati za pronatalitetne mjere ove godine. Korak u pravom smjeru. :cheer

Nervozni listonoša
30-11-2016, 00:59
Kakve to veze ima sa demografijom Hrvatske.

Curi se možda svidi, pa ostane. Nađe i nekog Hrvata...... sama je navela da ima hrvatske korijene.......Neće njoj trebati nikakva potpora od tisuću eura.......

I sitno je bitno, a i Hrvat/ica je Hrvat/ica ma gdje god bio/la!

PS: A i ovo mi se svidjelo i nisam znao gdje da stavim, pa sam stavio ovdje.

Treba nam više pozitive.

Nas se svaki dan doslovce bombardira svakojakom negativom.

Nismo mi tako loši kao što se nekad sami sebi činimo.

Dapače.

Ali oni koji nas žele ubiti u pojam - još nam tamo od ''Oluje'' i 1995., sve boje crnim - a toliko crni nismo.

Da su nam ovi političari bar upola domoljubi kao recimo sportaši.........

Nervozni listonoša
30-11-2016, 20:19
http://www.vecernji.hr/svedska-pilotkinja-boeinga-737-u-zadru-je-nasla-i-ljubav-1132324

SVJETSKA SENZACIJA

Švedska pilotkinja Boeinga 737 u Zadru je našla i ljubav

Osim što leti za Hrvatsku, Malin Rydqvist zaručena je za Hrvata, a njezine joga-vratolomije hit su društvenih mreža

Evo Inkvi! Pa ti vidi ima li to veze sa demografijom?

franjevac
30-11-2016, 21:15
nervozni stavi pilotkinju malin i njene slike na gentlemans club :shlag :shlag

Grunf
04-01-2017, 00:15
U varazdinskoj bolnici je rodeno 23 ili 25 djece vise nego 2015. Nije neko povecanje, ali ipak je poboljsanje.

teenager
04-01-2017, 00:32
Bit će novih glasača kukuriku koalicije za 18 godina, jupi :cheer

Grunf
04-01-2017, 01:31
Bude ih mlada generacija predvodena tobom izvela na put svjetla tak da se ne bojimo.

Humphrey
04-01-2017, 12:25
U varazdinskoj bolnici je rodeno 23 ili 25 djece vise nego 2015. Nije neko povecanje, ali ipak je poboljsanje.

Ti bi koji vikend mogao ostati i doma.

Inkvizitor
04-01-2017, 12:54

Preciznije 27.

Ali to je sve premalo i na razini Varaždina i cijele Hrvatske.

Inače negdje sam čitao da je Sjeverni kraj Hrvatske, znači Varaždin i cijela okolica dugo vremena bio demografski najjači dio Europe.

što se dogodilo sa Zagorskim mužima.

Grunf
04-01-2017, 13:36
Grad Zagreb, Međimurska pa Varaždinska županija, to je poredak najnapučenijih županija u Hrvatskoj. Mi smo svoje napravili, sad vi ostali dostignite. :D

Koliko vidim po objavama, u Splitsko-dalmatinskoj bude preko 200 rođenih više, u Zagrebu preko 300...

Inkvizitor
04-01-2017, 14:05
Statistika župe Imotski
Župna statistika za 2016. godinu
Kategorija: Župna statistika

75 krštenja
96 prvopričesnika
89 krizmanika
37 vjenčanja
42 sprovoda (5 sprovođenih nije živjelo u Imotskom) i 8 sprovođenih izvan Imotskog
Tijekom 2016. podijeljeno je na svetim misama 72.000 pričesti

skater
04-01-2017, 20:25
- Prvi put u ovom dresu. Tako sam uzbuđena zbog svoje prve internacionalne utakmice i ponosna što nosim ovaj dres - napisala je Emily na Instagramu navevši kako je posjetila zemlju odakle vuče korijene.

S obzirom na etničko podrijetlo oca (izgled sve govori) i koliko je to u SAD-u unosno biti u određenim krugovima, od politike, medija, financija, čudno da se ne identificira sa Židovima ili Izraelcima.

šanta85
04-01-2017, 21:15
Statistika župe Imotski
Župna statistika za 2016. godinu
Kategorija: Župna statistika

75 krštenja
96 prvopričesnika
89 krizmanika
37 vjenčanja
42 sprovoda (5 sprovođenih nije živjelo u Imotskom) i 8 sprovođenih izvan Imotskog
Tijekom 2016. podijeljeno je na svetim misama 72.000 pričesti

Moje selo je na nuli,prvi put možda i u svojoj povijesti.

Inkvizitor
04-01-2017, 21:28
Koja župa..Zmijavci?

šanta85
04-01-2017, 22:23
Koja župa..Zmijavci?

Jep,župa Zmijavci.

Cid-xp
04-01-2017, 22:25
Ako je suditi prema ovoj stranici http://stanovnistvo.population.city/hrvatska/ u prošloj godini u RH je bilo cca 15k više umrlih nego rođenih. Ovo je ako je istinito i više nego demografska katastrofa. Mogu zamislit kako je situacija među Hrvatima u BiH još i gora jer ne postoji izrađen sustav skrbi za trudnice kakav postoji u RH.

Inkvizitor
04-01-2017, 22:26
Jep,župa Zmijavci.

Lani je župa Zmijavci imala 34 rođena i 23 umrla. Za ovu godinu ne znam.

šanta85
04-01-2017, 22:27
Lani je župa Zmijvaci imala 34 rođena i 23 umrla. Za ovu godinu ne znam.

Mislim da je 27 rođenih i 27 umrlih.
To ne pamtim,mogli bi dogodine u minus.

Inkvizitor
04-01-2017, 23:07
To je dosta veliki pad ali postoje i oscilirajuće godine tako da ne mora značit.

teenager
04-01-2017, 23:09
Šta se to događa doli Šanto??

šanta85
05-01-2017, 06:33
A šta će se događat...
Ode dosta njih u Njemačku,a i ovo mladosti šta je ostalo neće da se ženi/udaje.

Grunf
13-01-2017, 11:47
Međimurci u plusu prošle godine, Ličani se bude, skoro anulirali cijeli minus. :naklon

Međimurska županija:

rođeni 2016. - 1142
umrli 2016. - 1132

rođeni 2015. - 1141
umrli 2015. - 1203

Ličko-senjska županija:

rođeni 2016. - 678
umrli 2016. - 797

rođeni 2015. - 614
umrli 2015. - 942

Izvor: Večernji list

Grunf
13-01-2017, 23:30
Koprivnicko-krizevacka zupanija: 881 rodenih, 1672 umrlih. :shock Opci potop. Izvor je vecernji, moguce da su zamijenili godine i podatke. Broj brakova veci za 60.

Inkvizitor
14-01-2017, 10:52
U Međimurju Romi čine trećinu rođenih. jel u Međimurju oni čine i trećinu stanovništva. Nastavi li se ovim tempom dobit ćemo prvu Romsku županiju u Hrvatskoj.

Grunf
14-01-2017, 11:35
Otkud ti takvi podaci?

Inkvizitor
14-01-2017, 12:31
Pa tamo s večernjeg..negdje oko 280 rođenih Roma. Ok, nije trećina nego četvrtina..

Grunf
14-01-2017, 13:42
Pa tamo s večernjeg..negdje oko 280 rođenih Roma. Ok, nije trećina nego četvrtina..

Za potpunu sliku treba vidjeti koliko imaju i umrlih. Mozda imaju i cetvrtinu umrlih, tko zna. :nezna

Romi su inace u Medimurju integrirani kao rijetko gdje u Hrvatskoj, naselja su im uredena, imaju zajednicke razrede s Hrvatima u skoli iako su tu stalne napetosti i roditelji cesto ispisuju hrvatsku djecu iz takvih razreda, ali puno se ulaze u ukljucenje Roma u uobicajene tokove zivota od skolovanja do rada. Zanimljivo kak ima puno vise Roma u Medimurju nego u Varazdinskoj zupaniji, ne znam zbog cega.

Inkvizitor
14-01-2017, 13:45
Za potpunu sliku treba vidjeti koliko imaju i umrlih. Mozda imaju i cetvrtinu umrlih, tko zna. :nezna

Romi su inace u Medimurju integrirani kao rijetko gdje u Hrvatskoj, naselja su im uredena, imaju zajednicke razrede s Hrvatima u skoli iako su tu stalne napetosti i roditelji cesto ispisuju hrvatsku djecu iz takvih razreda, ali puno se ulaze u ukljucenje Roma u uobicajene tokove zivota od skolovanja do rada. Zanimljivo kak ima puno vise Roma u Medimurju nego u Varazdinskoj zupaniji, ne znam zbog cega.

Da ali ima i puno problema. Gledao sam na HTv priče kako Romi jednostavno dođu na njivu i ladno pokupe urod. Seljaci očajni al ne mogu ništa, jer policija ne smije nikaj.

A zašto Roma ima puno više u Međimurskoj nego Varaždinskoj županiji, jendostavno je jer je međimurje bilo pod Mađarskom a Romi u nekim Mađarskim županijama, što je mene zaprepastilo imaju skoro pola udjela u stanovništvu.

Grunf
14-01-2017, 13:46
Karlovacka zupanija:

rodeni 2016. - 1042
rodeni 2015. - 985

umrli 2016. - 2176
umrli 2015. - 2426

Smanjili minus za 300 u godini dana, jos takve 3 godine i na konju su. :D

Grunf
14-01-2017, 13:52
Da ali ima i puno problema. Gledao sam na HTv priče kako Romi jednostavno dođu na njivu i ladno pokupe urod. Seljaci očajni al ne mogu ništa, jer policija ne smije nikaj.

A zašto Roma ima puno više u Međimurskoj nego Varaždinskoj županiji, jendostavno je jer je međimurje bilo pod Mađarskom a Romi u nekim Mađarskim županijama, što je mene zaprepastilo imaju skoro pola udjela u stanovništvu.

Pokupe i bicikle cesto, ali polako ide to na bolje. :)

Dobro, moguce, ali zasto su Romi naseljavali Madarsku, a ne i Hrvatsku? Tak isto i Srbiju, Bugarsku, Rumunjsku i Slovacku; tam ih je bas puno za razliku od Hrvatske. Mozda zato jer su Madari prije imali puno vise love od nas ili kaj pa su naselili sve dijelove Ugarske di su Madari drmali, a time i ulagali puno vise love? :nezna Ili im pase nizinski dio?

skater
14-01-2017, 19:06

Je, integrirani su kao Arapi, Marokanci, Alžirci, Tunižani, Somalijci po Francuskoj, Belgiji, Njemačkoj, Švedskoj.

Tako su integrirani da i dalje rade kriminalna sranja i nitko im se ne usudi stati na kraj. Ali vrč ide na vodu dok se ne razbije.

A ovo o uređenosti, kladim se da su to financirale hrvatske institucije i EU.

Zašto Gradišćanske Hrvate nitko nije imao potrebe integrirati u Austriji? Jesu li Hrvati imali posebne povlastice u Sjevernoj i Južnoj Americi?
Valjda sve što su stvorili je bilo zahvaljujući "bijeloj privilegiji" a Cigane svi mrze zbog boje kože a ne radi sranja koja rade svuda gdje dođu.
Svaka čast Ciganima koji žive pošteno, civilizirano ali takvi su manjina, ostali su bagra koju bi trebalo protjerati u njihovu pradomovinu Indiju.

Kada neki bijeli SJW leftard počinje srati o bijeloj privilegiji onda bi mu sa guštom razbio lažljivu pokvarenu gubicu.

Hrvati su u Čileu ugledni članovi društva, doprinose razvitku zemlje a sve što su stvorili bilo je rezultat teškog rada i rada njihovih predaka, nitko im nije dao posebne povlastice samo radi boje kože ili zbog pripadnosti etničkoj manjini koja ima posebne bodove na leftardskoj skali ugnjetavanih manjina.

imaju zajednicke razrede s Hrvatima u skoli iako su tu stalne napetosti i roditelji cesto ispisuju hrvatsku djecu iz takvih razreda

Zato jer su roditelji rasisti i ksenofobi koji mrze druge i drugačije.

Naravno da ih ispisuju jer ne žele djetetu ugrožavati život u ciganskom okruženju i žele mu omogućiti da može pratiti nastavu bez da Cigani ometaju nastavu.

skater
14-01-2017, 19:12

Kada odgovorne institucije ne rade svoj posao, onda je čovjek osuđen uzeti pravdu u svoje ruke. Ili zakoni vrijede jednako za sve ili anarhija.

Puntar2.0
15-01-2017, 16:40
Neznan jel' ovo vec diskutirano, valjda je, ali meni je bas cudno kako ko fol konzervativni mediji poput vecernnjeg lista lansiraju price o raju u Irskoj i Njemackoj, oni najnezadovoljniji odu, rijesena dva problema za etablirane, mozes se hvaliti kako je niza nezaposlenost, stize kakav takav kapital u Hrvatsku, evo trentutacno ne lansiraju te price, cekaj kad zagori opet na poslovnon trzistu, bit ce svakog drugog dana reportaza iz Australije i Kanade.

Zaboravise dodati, etablirani se tako rijese potencijalnih biraca tvrdje desice, ili istinte lijevice (da postoji u Hrvatskoj), jer, kako vec spomenuto, najnezadovoljniji idu.

Titina skola je Titina skola.

skater
15-01-2017, 22:58
Neznan jel' ovo vec diskutirano, valjda je, ali meni je bas cudno kako ko fol konzervativni mediji poput vecernnjeg lista lansiraju price o raju u Irskoj i Njemackoj, oni najnezadovoljniji odu, rijesena dva problema za etablirane, mozes se hvaliti kako je niza nezaposlenost, stize kakav takav kapital u Hrvatsku, evo trentutacno ne lansiraju te price, cekaj kad zagori opet na poslovnon trzistu, bit ce svakog drugog dana reportaza iz Australije i Kanade.

Zaboravise dodati, etablirani se tako rijese potencijalnih biraca tvrdje desice, ili istinte lijevice (da postoji u Hrvatskoj), jer, kako vec spomenuto, najnezadovoljniji idu.

Pitanje je samo na koliko dugo je takvo stanje održivo.

Negativna demografija, zaduživanje, odljev mozgova.

Grunf
15-01-2017, 23:12
Nemamo svoje medije pa nam strani potkopavaju drustvo tako da propagandom poticu nase mlade na odlazak u njihove drzave. To treba zaustaviti i krenuti s planom povratka cijele nase dijaspore od 5 milijuna ljudi.

philly
16-01-2017, 02:02

Ne znam baš, ekonomski uzroci su prvi i osnovni razlog kod onih koje ja znam, nema tu nekih tvrdih svjetonazorskih pogleda i razloga.
Naravno nije to ogromni uzorak od par iljada al čini mi se najčešća pojava... Poglavito ljevica osim ako su u pitanju fanatici spremni za sj. koreju...

Grunf
17-01-2017, 11:01
Ljuforumaš stavio podatke. studeni podigao godišnji plus rođenih prek 600 :naklon

ROĐENI: 3.374 (2015. 3.047) +327 rođenih
UMRLI: 4.497 (2015. 4.045) +452 umrlih
RAZLIKA: -1.123 (2015. -998)

REPUBLIKA HRVATSKA
I.-XI. 2016

ROĐENI: 35.585 (2015. 34.977) +608 rođenih
UMRLI: 47.788 (2015. 51.145) -3.357 umrlih
RAZLIKA: -12.203 (2015. -16.168) razlika između rođenih i umrlih za 3.965 manja!

VJENČANJA: 19.042 (2015. 18.333) +709 vjenčanja

Inkvizitor
17-01-2017, 22:12
Vidjet ćemo konačan rezultat jer uvijek na kraju godine umanje broj rođenih za 500+.

No i stagancija bi bila dobra jer smo strmoglavo išli prema dole. A svaki rast bi bilo malo čudo.

Puntar2.0
18-01-2017, 20:06
Ne znam baš, ekonomski uzroci su prvi i osnovni razlog kod onih koje ja znam, nema tu nekih tvrdih svjetonazorskih pogleda i razloga.
Naravno nije to ogromni uzorak od par iljada al čini mi se najčešća pojava... Poglavito ljevica osim ako su u pitanju fanatici spremni za sj. koreju...

Jasno, ekonomski razlozi su primarni, ali brzo nastane bunt kod onih za koje se neces i neznas pobrinuti, da ih dovedes u kruv i posa.

Ta nije Castro dzaba dozvoljava izljev onih koji bi ga najradije obisili za neku palmu.

Ovo je light verzija, saljes one u emigraciju za koje se neznas pobrinuti, i dobijes win win situaciju, A)nece ti prigovarat, birati stranke suprotstavljene tebi, B)snizis stopu nezaposlenosti i prodajes to kao tvoj uspjeh.

Tu ce se i ova i sve buduce vlade RH morati okrenuti od doktrine Tito, i biranja najbezbolnijeg puta.

Grunf
18-01-2017, 21:43
Vidjet ćemo konačan rezultat jer uvijek na kraju godine umanje broj rođenih za 500+.

No i stagancija bi bila dobra jer smo strmoglavo išli prema dole. A svaki rast bi bilo malo čudo.

Zaboravil sam na odbitak, bumo vidli kolko bu onda plus na kraju. Rast broja rodenih prati rast gospodarstva i broja zaposlenih s vremenskim odmakom. Rast gospodarstva prosle godine je dosta prikocio iseljavanje iz Hrvatske, a jos jedna takva godina bi mogla pokrenuti postupak vracanja odredenog broja ljudi iz inozemstva sto ce uz neminovan unutarnji rast sigurno doprinijeti dodatnom rastu broja rodenih. Nadam se da bumo se do 2019. vratili iznad 40.000 rodenih.

Inkvizitor
28-01-2017, 13:31
Lani rođena 36.372 djeteta, a umrle 52.034 osobe i iselilo ih se 53.529

http://www.vecernji.hr/hrvatska/moze-li-gore-lani-rodena-36372-djeteta-a-umrle-52034-osobe-i-iselilo-ih-se-53529-1145522?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=1145522&utm_campaign=FB+page+statusi

Odkud sad ovo...jesu li podaci mjesečni krivi ili što..

franjevac
28-01-2017, 14:00
36 000 ih se rodilo samo do kraja 11 to bi značilo da hrvatice nisu rađale u 12-om tako da ne vjerujem u ovaj podatak
treba sačekat službene podatke

Inkvizitor
28-01-2017, 14:02
Pa to su bili kao službeni od Ministarstva uprave..sad ne znam jesu li oni nadležni za to.

Ali članak je maknut brzo koliko ja vidim..možda je ipak neka greška..

Ali koliko sam ja gledao po župama 2016-te, koje su objavile podatke..ne znam jesam našao jednu da ima više rođenih nego lani, neke čak imaju velike padove ...je to mali uzorak ali indikativan

Grunf
31-01-2017, 10:55
Strani mediji koji djeluju u Hrvatskoj i dalje šire protuhrvatsku propagandu. Dezinformacija je ciljano plasirana. Pričekajmo podatke DZS-a, nema šanse da broj rođenih bude ispod 38.000 jer je u prvih 11 mjeseci rođeno 35.500 djece, a mjesečni broj rođenih nije manji od 2.500.

bucko
01-02-2017, 14:36
prosek broja rodjenih na mesecnom nivou je 3.235 tako da ce za 2016 biti oko 39.000 rodjenih a broj umrlih oko 52.000.

kiša
01-02-2017, 15:00
evo recepta za baby boom :P
Umro u 93. godini: Imao 130 žena, a neke su još trudne
Nigerijac Mohammed Bello Abubakar, poznat u svojoj zemlji kao muslimanski iscjelitelj, je umro u 93. godini života. Za sobom je ostavio ogromnu obitelj – 130 žena i više 200 djece, a neke supruge tvrde da su i sada trudne s njegovim djetetom.

Iako je za života tvrdio da ima mnogo žena jer mu je Alah dao snagu, to mu nije pomoglo kod svih. Od njih 10 se razveo.

“Ovo što radim je božanski. Imam zadatak i izvršavat ću ga do kraja. Namjeravam oženiti još koju. Nastavit ću se ženiti dok sam živ. Kada bi ovisilo o meni, oženio bih vjerojatno dvije žene”, govorio je Abubakar.

“Čovjek koji oženi 10 žena pao bi mrtav, ali meni je snagu dao Alah. Zbog toga sam svih sposoban kontrolirati”, ponosno je izjavio tada.

Iscjelitelj je pokopan u Nigeriji prošle nedjelje. Njegove žene ga opisuju kao dobrog supruga i oca. Jedna od njih je komentirala kako nije mogla odbiti njegovu prosidbu jer je naredba došla od Boga. - See more at: http://www.pogled.ba/clanak/umro-u-93-godini-imao-130-zena-a-neke-su-jos-trudne/107440#sthash.etFGuphM.dpuf

mirv
01-02-2017, 15:21
Novinari i njihove laži su osnovna zaprjeka demokratizaciji Hrvatske. Da nema tog ološa ova država bi bila znatno uspješnija na svim poljima. To su krvopije koje od samog početka vode specijalni rat protiv Hrvatske, žele demoralizirati narod i ustvari su otvorena peta kolona u državi. Ne treba kupovati nijedno njihovo tiskano izdanje i davati im novac a ono što pišu na internetu ne treba shvaćati ozbiljnije od črčkarija trogodišnjeg djeteta. Sva sreća da se pojavio internet pa više nemaju monopol na informacije a i ono što naseru može se razvaliti za pola minute. Trump im je bio prvi jaki svjetski poraz a nadam se da će za 10 godina novinarstvo općenito biti svedeno na utjecaj nekakvog zabačenog azerbajdžanskog bloga iz današnje perspektive.

Inkvizitor
01-02-2017, 15:31
Sve je to to točno a tome u prilog ide i ovaj tekst o rođenima u 2016-toj.

nije mi odpočetka bilo janso zašto bi se rođeni u prosincu jedne godine upisivali u rođene slijedeće godine. Mogu razumit za one koji se rađaju s prijelaza iz godine u godinu ali cijeli mjesec???

Dakle, hrvatski mediji su ustvari protuhrvatski meidji koji potiču crnilo defetizam, antihrvastvo, potiču ljude na iseljavanje, a mržnju prema domovini..što je valjda jedinstven slučaj u svijetu.

Zato ih ja ne kupujem godinama, par puta sam u zadnje vrijeme kupio Večernji zbog Nine i Ivkošića ali i to maksimalno izbjegavam.

Većina hrvatskih medija i novinara bi bili sretni da se Hrvatska sutra propunta u zemlju. To su otvoreni neprijatelji Hrvatske i hrvatskog naroda. A ni tzv HTV nije puno bolji, čast izuzecima koji tamo rade.

skater
01-02-2017, 23:47
Sve je to to točno a tome u prilog ide i ovaj tekst o rođenima u 2016-toj.

nije mi odpočetka bilo janso zašto bi se rođeni u prosincu jedne godine upisivali u rođene slijedeće godine. Mogu razumit za one koji se rađaju s prijelaza iz godine u godinu ali cijeli mjesec???

Dakle, hrvatski mediji su ustvari protuhrvatski meidji koji potiču crnilo defetizam, antihrvastvo, potiču ljude na iseljavanje, a mržnju prema domovini..što je valjda jedinstven slučaj u svijetu.

Zato ih ja ne kupujem godinama, par puta sam u zadnje vrijeme kupio Večernji zbog Nine i Ivkošića ali i to maksimalno izbjegavam.

Većina hrvatskih medija i novinara bi bili sretni da se Hrvatska sutra propunta u zemlju. To su otvoreni neprijatelji Hrvatske i hrvatskog naroda. A ni tzv HTV nije puno bolji, čast izuzecima koji tamo rade.

Jesu li plaćeni da to rade ili su stvarno etnomazohisti ili kombinacija jednog i drugog?

mirv
02-02-2017, 14:12
Evo još jedne laži, novinarska glupa gamad tvrdi da se je svaki peti stanovnik Hrvatske odselio u 2015. godini

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/svijet/2587535/dramaticni-podaci-za-hrvatsku-karta-za-migracijska-kretanja-europljanja-navodi-da-je-iz-drzave-iselila-petina-stanovnistva/

a radi se zapravo o tome da je 2015. godine u inozemstvu živjelo 20% stanovnika rođenih u Hrvatskoj u svim godinama do 2015. - i to uključujući iseljene SAO kvajinaše jer se jasno vidi na prvoj karti koju su postavili gdje je najveći broj takvih iseljenika iz Hrvatske - u Srbiji. Novinarski zločinci još jednom šire defetizam, crnilo i čemer. Nema većeg šljama i nižeg oblika ljudskog postojanja od te gamadi. Valjda ih je uznemirilo to što je objavljeno da smo imali najveći porast potrošnje u prosincu u 10 godina (http://direktno.hr/en/2014/domovina/75293/Slu%C5%BEbeni-podaci-potro%C5%A1nja-u-prosincu-porasla-58-posto.htm) pa to treba brže-bolje zatrti s novom dozom umjetno proizvedenog očaja i katastrofičnosti.

Grunf
02-02-2017, 14:23
Na sve moguce nacine strani mediji u Hrvatskoj zele potaknuti masovno iseljavanje Hrvata, dezinformacijama, poluinformacijama, lazima...

Treba RTL-u, Stiriji i svim Sorosevskim medijima oduzeti licencu jer bezobrazno vode rat protiv naseg naroda i drzave.

Inkvizitor
02-02-2017, 15:12
Jesu li plaćeni da to rade ili su stvarno etnomazohisti ili kombinacija jednog i drugog?

Kombinacija i jednog i drugog. To kuri, plaćeno je a i u najmanju ruku Hrvatsku ne vole. Možda je svi ne mrze ali je isplativo pisat kontra nje a naravno ima ih puno što su spojili ugodno s korsinim. Mržnju prema Hrvatskoj i još su plaćeni za to.

teenager
02-02-2017, 15:29
Glupost od članka, u ovu statistiku su uračunati apsolutno svi sudionici "traktorijade" iz kolovoza 95.
Čak su i stavili sliku na kojoj se vidi da je iz Hrvatske najviše stanovnika emigriralo u Srbiju...
Zbroji još i neke od naših izbjeglica i prognanika koji su ostali živjeti po Austrijama, Njemačkima i Amerikama, i shvatiš da je max 8-10% emigriralo, što nimalo ne odskače od prosjeka zemalja s kojima se možemo uspoređivati poput Poljske i Češke...
Puno veći problem su Hrvati iz BiH, jer osim što je najviše stanovnika iz BiH emigriralo u Hrvatsku (dakle Hrvati), najvećio udio od svih Hrvata u emigraciji po europi isto čine Hrvati iz BiH, pa kad razmisliš na taj način, da nije bilo svog tog iseljavanja, mi bi u BiH danas bili na 30-35% udjela po broju stanovništva...

bucko
03-02-2017, 13:57
obrni okreni sve vas je manje

Grunf
03-02-2017, 14:08
obrni okreni sve vas je manje

A vas je sve više bucko. -40.000 u prirodnom priraštaju i -50.000 u migrantskim tokovima. Ne zna se tko je jači, vi ili Bugarska. :D

bucko
03-02-2017, 14:10
hehe znam nije ni kod nas bolje...ali kad vidim da je i vas sve manje bude mi lakse

Grunf
03-02-2017, 14:11
hehe znam nije ni kod nas bolje...ali kad vidim da je i vas sve manje bude mi lakse

Kad si pakostan. :vidiga

west
03-02-2017, 19:15
nema oporavka...kao narod prezivis rat..i onda te rasceraju "tvoji" po bijelom svijetu...

Grunf
04-02-2017, 00:28
Ne rastjeruju nas nasi nego tudi mediji i domaci sluge stranih gospodara.

Inkvizitor
06-02-2017, 10:52
Neku je večer NOVA TV napravila reportažu iz Splita i tvrde da se u splitskom rodilištu rodilo 4100 djece. 400 manje nego godinu prije. To je potvrdio i župan Ževrnja.

Sad il je to istina il je to nastavak one priče koje objavio Večernji o nepotpunim podacima jer je u istom prilogu navedeno da je pozitivno što je lanjske godine sklopljeno 800 vjenčanja više i to za prvih 11 mjeseci.

mislim ako imaju statistiku za splitsko rodilište za cijelu godinu, navodno, zašto imaju za vjenčanja samo za prvih 11 mjeseci. Nelogično. Sad ili župan stvarno ima te podatke ili je samo prenio priču NOVE tv.

Grunf
06-02-2017, 10:57
Neku je večer NOVA TV napravila reportažu iz Splita i tvrde da se u splitskom rodilištu rodilo 4100 djece. 400 manje nego godinu prije. To je potvrdio i župan Ževrnja.

Sad il je to istina il je to nastavak one priče koje objavio Večernji o nepotpunim podacima jer je u istom prilogu navedeno da je pozitivno što je lanjske godine sklopljeno 800 vjenčanja više i to za prvih 11 mjeseci.

mislim ako imaju statistiku za splitsko rodilište za cijelu godinu, navodno, zašto imaju za vjenčanja samo za prvih 11 mjeseci. Nelogično. Sad ili župan stvarno ima te podatke ili je samo prenio priču NOVE tv.

arizin s forum.hr-a

Ja sam našao za Splitsku županiju do 20.12.2016 godine rođeno je 4213 djece, a umrlo je 4908 osoba...
Znači još 12 dana je ostalo dok je 2015 godine izgledalo ovako, bilo je 4127 rođenih i 5152 umrlih na kraju godine..
Već je sada na +86

Inkvizitor
06-02-2017, 11:04
To je za sd-županiju..ovo je valjda za splitsko rodilište..mada ne bi moglo bit tolika diskrepancija svjedno ako ovaj daje točne podatke..

Grunf
08-02-2017, 12:29
38.489 rođenih u 2016. godini, povećanje rođenih za 347, rast od nekih 1% kao što je bio i rast BDP-a za 2015. godinu. Znači da moremo očekivati rast broja rođenih u ovoj godini oko 3% jer rast broja rođenih korelira s rastom bdp-a, ali s odmakom od godine dana.

ljuforumaš:

2016. zaključno s prosincem

ROĐENI: 38.489(2015. 38.142) +347
UMRLI: 52.454(2015. 55.651) -3.197
RAZLIKA: -13.965 (2015. -17.509) razlika smanjena za 3.544 ljudi

VJENČANJA: 20.219(2015. 19.567) +652 vjenčanja- dobra podloga
RASTAVA: 6.771(2015. 5725) +1.046 rastava- europski trendovi(za sada je 2014. bila rekorder sa oko 6.570 rastava u 21. st.)

Prošle godine su od prvotne brojke oduzeli 500 rođenih, tako će vjerojatno i ove godine.

Grunf
08-02-2017, 12:30
Zadnja godina SDP-ovog mandata, prirodni priraštaj -17.509; prva godina HDZ-ovog mandata, prirodni priraštaj -13.965. :silud

Inkvizitor
08-02-2017, 13:27
Jučer bilo u Slobodnoj u vezi veliokg broja umrlih u Splitu. pa napislai da su u splitskom rodilišu u siječnju 2017-te rodilo 354 djece. To rodilište pokriva cijelu splitsko-dalmtainsku županiju osim cetinskog kraja. Vele, tu se rađaju i iz Hercegovine i iz dubrovačko-neretvanske županije.

2011-te godine splitsko dalmatinska županija je imala 454 000 stanovnika. kad dodaš na ovu cifru još sinjsko porodilište, i odbiješ taman toliko otprilke Hrvata iz BiH koji se rađaju u Splitu neću sad uzimat u obzir da oni pišu da se i jedan dio iz DN županije rađa u Splitu što mi nema neke logike....to je ta brojka..i to je loše..bar ovaj siječanj..to je loše..nije potpuna katastrofa ali je loše..

Jakov
08-02-2017, 13:46
to je zbog toga jer su ta dica začeta travanj - lipanj. budući su tad pripreme za sezonu ljudi nimaju baš puno vrimena za bračene dužnosti.

mirv
08-02-2017, 14:56
Prve godine nakon odlaska jugokomunističkog zločinca Ivice Račana i njegove bande imali smo povećanje od 639 rođenih a slično je i sada. Nadam se da je pad trajno zaustavljen i da se u ovoj i u nadolazećim godinama sprema neprestani rast broja rođenih jer gospodarstvo raste, useljavanje u Hrvatsku je solidno a počelo se i s novom poreznom politikom koja donosi više novca te s povećanjem porodiljnih naknada. Isto tako očekuje se povratak određenog dijela iseljenih u zemlje EU a niti odlazak više ne bi trebao biti toliko velik. Svi uvjeti za boljitak su tu i ako ovaj narod više ne će glasovati za komuniste imat će lijepu i osiguranu budućnost.

skater
08-02-2017, 18:26
N1 Pressing: Stjepan Sterc (6.2.2017.)

http://www.youtube.com/watch?v=hL38kRq9shw

http://www.sloboda.hr/demograf-sterc-protivim-se-financiranju-anacionalnih-udruga-video/

Demograf Šterc: “Protivim se financiranju anacionalnih udruga!”

Gostujući u emisiji Pressing na N1 televiziji, demograf Stjepan Šterc pojasnio je u kojim područjima treba pronaći novčana sredstva za financiranje demografske politike i mjera. Kazao je kako priča o iseljavanju stanovništva iz Hrvatske nije nikakva novost.

“Priča o iseljavanju se pojavila 60-ih godina prošlog stoljeća, to nije bilo samo gospodarsko, nego i političko iseljavanje. Oko 450.000 ljudi napustilo je Hrvatsku tada. Pozitivna priča za to iseljavanje jest da je bio povratak novčanih sredstava u Hrvatsku. To su tzv. doznake. To su bila primanje od turizma. Veliki dio iseljavanja bio je vezan uz pojedinačna iseljavanja. Tek kasnije je počelo spajanje obitelji. Te obitelji su ostajale tu, a otac je slao novac i slao djecu na školovanje. To i danas može biti pozitivna priča”, kazao je.

“Ako Svjetska banka potvrđuje da u Hrvatsku godišnje ulazi 2,6 milijardi dolara, od toga 800.000 gotovinskih, kakav je to novac? Je li to može biti investicijski novac koji stoji u hrvatskim bankama za hrvatske poduzetnike, je li to novac za kojeg se nismo oznojili? Drugo, po kojoj logici ne bi mi mogli u Hrvatskoj razvijati djelatnosti komplementarne razvijenim djelatnostima naših iseljanika koji su svoje proizvode i usluge podignuli na svjetsko tržište? To je napravila Irska. Procjenjuje se da je oko 100.000 porijeklom Hrvata koji su na svjetsko tržište podigli svoje proizvode i usluge. Nismo povezani s njima”, dodao je kako Hrvatska ne iskorištava potencijal svog iseljenog stanovništva.

Upitan kome bi uzeo novac kako bi financirao demografske mjere, odgovorio je: “Uzeo bi novce političkom sustavu, to znači racionalizirati administrativno -teritorijalne podjele, različite institucije, agencije, institute… Hrvatskoj ovakva politička infrastruktura stvarno ne treba na 4,5 mil stanovnika. Pogotovo ako se to smanji na 3,5 milijuna stanovnika za 20 godina. Nama ne treba toliko administrat teritorijalnih jedinica, kojim imamo danas otprilike 600. Napravio bih reviziju svih poticaja. Imamo nakaradni sustav poticaja koji podupire površinu, a ne proizvodnju, prodaju i izvoz. Treba sve racionalno svesti naprosto na razinu izvoza”.

O udrugama

“Mi imamo nevjerojatnih gotovo 2.000 udruga. Recite mi, čime su one popravile društvo? Sporene su kakti civilne udruge. Više-manje su one političke udruge. One politički reagiraju na javnoj hrvatskoj sceni”, nastavio je.

Na komentar da tom izjavom zvuči poput bivšeg ministra kulture Hasanbegovića, Šterc je odgovorio: “Ja bih bio radikalniji od Hasanbegovića. Ja bih ukinuo sve udruge”.

“Te udruge potroše otprilike oko milijardu i pol kuna. Veliki dio njih se bavi različitim djelatnostima, neke od njih su potrebne. Neke se bave civilnim društvom. Ajte vi meni recite je li to društvo popravljeno u ijednom segmentu. Ne možete financirati anacionalne udruge. To nitko ne financira. Te neke koje hoće djelovati na nekoj globalnoj svemirskom sceni, neka ih financira netko drugi, a ne da se financiraju iz državnog proračuna”, istaknuo je.

Šterc je zatim kazao kako se protivi i financiranju ‘projekata koji ne pridonose razvoju hrvatskog društva’.

“Ne možemo iz proračuna financirati projekte koje ne pridonose razvoju hrvatskog društva”, rekao je.

Upitan po kojim kategorijama bi se trebalo mjeriti koje udruge doprinose koliko i kako doprinose hrvatskom društvu: “To je mjerljivo po projektima – pristupu, sadržaju, rezultatima, itd. Primjerice, mi se bavimo migracijama. Na primjer, onda se netko bavi migracijama u Indiji. Zašto mi to trebamo financirati? iz proračuna možemo financirati samo naše migracije. Ukinuo bih sve znanstvene projekte i programe koji ne koriste razvoju hrvatskog društva”.

Šterc smatra kako bi se tako uštedjelo između 8 i 9 milijardi kuna.

Izrael kao uzor

Komentirajući kako je Izrael uspješno implementirao obavezu vojnog roka u društvo, rekao je: “To je koncept koji veži cjelokupni sustav – ulaska mladih u zrelu dob. Oni su pomakli obrazovni sustav radi vojnog sustava. Njihovi psiholozi su pretpostavili da prilogadba mladih ljudi odgovornom sustavu je najjednostavnost kroz vojni sustav. Postoje istraživanja da je to za mlade poprilično dobar ulazak u život. Mladi ljudi moraju se naučiti u životu na neke okolnosti koje im nisu racionalne. Mladi na iracionalno reagiraju buntom, pobunom. Ulazak u vojsku za svakog intelektualca je desant na mozak. Ali ulazite u vojni sustav ulazite i izdaje vam zapovjedi osoba koja je i možda ispod vas po obrazovanju, ali vi to morate poslušati. Kada gledate mlađu populaciju, koja nije naviknuta na nikakav oblik stege, Izrael je odlučio da to moraju napraviti. I još ih k tome obrazuju”.

“Obzirom na geopolitičku situaciju, na vrijeme u kojem živimo, na pripremanje mladih za život, ja sam za vojni rok, ali ne ovaj turistički od mjesec dana”, komentirao je najavu kako će se uvesti vojna obuka u Hrvatskoj.

Inkvizitor
15-02-2017, 18:54
Ako je točna ova brojka iz DZS-a o 38.489 rođene djece u 2016-toj a ne ona koju je objavilo ministarstvo za upravu s onim kemijanjem oko 12-og mjeseca..jel potpun ili nije a koji su izbacili broj za 1800 manji...dakle ako je brojka sa DZS točna onda je to veliki uspjeh, iako je 12 mjesec bio ispod 3 000 rođenih no sveukupno , ako se zna da je za prvih 6 mjeseci 2016-te bilo cca 18 000 rođenih što bi značilo oko 36 000 na razini cijele godine onda je broj od više od 38 000 plus odličan. Zaustavljen je strmoglavi pad i može se reći da su ostali rashrvati na vlasti da bi brzo klizili prema 30 000 rođenih što bi bila prava katastrofa. Jer sjetimo se, prvi odlični mjesec, 8-mi rekord je sa skoro 4 000 rođenih a to je točno 9 mjeseci nakon pada rashrvata s vlasti. Tu će se naravno na kraju oduzeti broj Hrvata iz BIH rođenih u Hrvatskoj cc 500-600 ako je gledati u nekom prosjeku.

Ako se nastavi ovaj trend iz druge polovine 2016-te može se ići na 40 000 i više rođenih, naravno moguće su oscilacije ali ako gledamo trendove. S političkom pobjedom nad rashrvatima siguran sam da se brzo ide do 50 000 a s privlačenjem dijaspore koja se još gleda kao nepriajteljska, siguran sam i do 60 000 rođenih što je još uvijek dovoljno samo za održavanje stanovništva.

Naravno ako je točan broj od ministarstva uprave onda je jaki pad nastavljen.

skater
28-02-2017, 20:41
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_population_growth_ra te#cite_note-1

https://s2.postimg.org/6hryj3ut5/List_of_European_countries_by_population_growth.jp g

Republikanac
02-03-2017, 20:14
Zanimljiva tema.

IscoAlarcoN
02-03-2017, 20:58
Napisao sam na drugoj temi... Radi se samo o tome za koliko ce Hrvatska i ostale, nekad slavne kršćanske zemlje izummrijeti... Za 150, 200 ili max 300 godina... Podaci o fertilnim ratama po europskim državama to zorno i pokazuju.

Demografski rast može se u Europi ostvariti samo uvodjenjem diktature i drastičnom kresanju postojećih ljudskih prava. Nemoguće... Četiri su jahača apokalipse, kondom, pilula, abortus, eutanazija... Kad ih je naša civilizacija i Europa objeručke prihvatila, potpisala si je smrtnu presudu... To je činjenica, sve ostalo o povecanju broja rodjenih (koji apsolutno pozdravljam)u Hrvatskoj uvjetovan odlaskom neokomunističkih militantnitno ateističkih globalista u oporbu, je samo farsa...

Grunf
15-03-2017, 12:18
1. mj. 2016.:

Živorođeni - 3.075
Umrli - 4.524

1. mj. 2017.:

Živorođeni - 3.232
Umrli - 6.441

Polarne hladnoće u prvom mjesecu su nažalost uzele danak. Vjerojatno povijesno najveći broj umrlih u jednom mjesecu. S druge strane, broj rođenih se povećao kaj je dobra vijest.

Picaferaj
15-03-2017, 14:57
Napisao sam na drugoj temi... Radi se samo o tome za koliko ce Hrvatska i ostale, nekad slavne kršćanske zemlje izummrijeti... Za 150, 200 ili max 300 godina... Podaci o fertilnim ratama po europskim državama to zorno i pokazuju.

Demografski rast može se u Europi ostvariti samo uvodjenjem diktature i drastičnom kresanju postojećih ljudskih prava. Nemoguće... Četiri su jahača apokalipse, kondom, pilula, abortus, eutanazija... Kad ih je naša civilizacija i Europa objeručke prihvatila, potpisala si je smrtnu presudu... To je činjenica, sve ostalo o povecanju broja rodjenih (koji apsolutno pozdravljam)u Hrvatskoj uvjetovan odlaskom neokomunističkih militantnitno ateističkih globalista u oporbu, je samo farsa...

Ne treba nikakva diktatura nego kopija demografskih programa/zakona Hitlerovih nacional-socijalista. A to, usprkos popularnom mišljenju, nije bila diktatura.

ZGabriel
15-03-2017, 21:19
svi vi mudro zborite. ali ajmo konkretno. koliko djece imate? planirate li još? koliko vaša djeca žele djece? koliko ih imaju?
evo, ja ću prva. 0. nije da nisam htjela, tako je ispalo.
tak da...mlatimo praznu slamu.

Grunf
06-04-2017, 13:07
Vlada Republike Hrvatske u četvrtak je donijela odluku o osnivanju Vijeća za demografsku revitalizaciju Republike Hrvatske.

Vijeću predsjedava predsjednik Vlade RH Andrej Plenković, a članovi su mu ministri nadležni za poslove demografije, obitelji, mladih i socijalne politike, za poslove financija, regionalnog razvoja i fondove EU, znanosti i obrazovanja, gospodarstva, pduzetništva i obrta, državne imovine, zdravstva, graditeljstva i prostornog uređenja, te čelnik središnjeg Državnog ureda za Hrvate izvan RH i državni tajnik u ministarstvu nadležnom za poslove demografije.

Vijeće, kako se navodi, obavlja sljedeće zadaće: prati provođenje i daje preporuke za provođenje mjera demografske politike; prati učinak provedbe mjera demografske revitalizacije na sveukupni razvoj; predlaže mjere i aktivnosti za demografsku revitalizaciju; potiče međuresornu suradnju i suradnju s jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave u provedbi mjera i aktivnosti; ocjenjuje postignutu kvalitetu i dostupnost institucionalnih usluga u provedbi mjera demografske revitalizacije; potiče stručna istraživanja u području demografske politike; daje preporuke zakonskih rješenja za provedbu mjera demografske politike – kao i ostale zadaće koje se odnose na provedbu mjera demografske revitalizacije.

U Strateškom planu za razdoblje od 2017. do 2019. koji je Ministarstvo demografije, obitelji, mladih i socijalne politike ovjavilo 31. ožujka, spominju se i tri glavna smjera demografske politike, zajedno s načinima njihova ostvarenja u podtočkama:

1. Povećanje djelotvornosti i dostupnosti usluga i naknada namijenjenih obitelji te jačanje institucionalne potpore i podrške pri usklađivanju obiteljskog i poslovnog života roditelja djece

a) Unapređenje sustava obiteljskih potpora i praćenje učinaka i provedba propisa te predlaganje novih zakonskih rješenja
b) Senzibilizacija javnosti o ulozi i značaju obitelji
c) Poticanje poslodavaca na donošenje posebnih propisa koji se odnose na poslovna utanačenja i fleksibilizaciju rada i mjesta rada
d) Jačanje međuresorne suradnje na području predškolskog odgoja i radnog zakonodavstva te suradnje sa jedinicama lokalne i regionalne samouprave

2. Smanjivanje negativnog migracijskog salda

a) Jačanje statističkih kapaciteta i istraživanja u području migracija
b) Izrada Strategije povratka iseljenika

3. Stvaranje održivih uvjeta za demografski razvoj manje razvijenih područja

a) Poticanje mjera za demografsku obnovu područja posebne državne skrbi
b) Poticati nositelje gospodarskog razvoja i ukazivati na važnost zapošljavanja radnog i fertilnog stanovništva na prostorima izloženim iseljavanju, ubrzanom starenju i slabo naseljenim prostorima.

Ove najave, rezultiraju li konkretnim mjerama, mogle bi predstavljati važan prvi korak k sveobuhvatnoj obiteljskoj politici: definirao se okvirni smjer demografske politike: 1) potpora obitelji na državnoj razini, 2) zaustavljanje negativnih migracija i 3) demografska revitalizacija manje razvijenih mjesta (pogotovo hrvatskog sela).

http://narod.hr/hrvatska/vlada-ostvaren-vazan-prvi-korak-demografskoj-obiteljskoj-politici

Grunf
14-02-2018, 13:37
Novi negativni rekord je postavio protočni bojler, anemični princ Plenković. 36.700 rođenih prošle godine, pad od 1.800 rođenih prema 2016. godini iako gospodarstvo raste i bolje se živi.

To je samo dokaz da je hrvatski narod pod sve težim okovima i da nije slobodan. Osjetio je dašak slobode 2016. godine i u godinu dana smo povećali broj rođenih za preko tisuću, ali sad se opet lova dijeli gejpedereskim i četničkim i komunjarskim udrugama, a našim mladima ništa, ubija se duh naroda i rezultat je vidljiv. Čestitke Plenkoviću.

Inkvizitor
14-02-2018, 13:49
I Plenkoviću i Kolindi. Tko je sve nakon ova dana poniženja Hrvata odlučio da neće živjeti u ovoj samoponižavajućoj državici.

Sekstant
14-02-2018, 19:28
Nije mi ni najmanja namjera braniti dotične, ali negativnosti su narasle zbog iseljavanja. Po medijima se barata o različitin ciframa međutim ako se iselilo i 30000 iljada mladih (šta je najmanje i netočno, realno je bar tri puta ako ne i više moremo zaboraviti da ćemo IKAD više doseći brojku od 40000 iljada rođenih, osim ako- znate i sami kako...

Grunf
20-02-2018, 19:50
Državni tajnik Marin Strmota podnio ostavku usred press konferencije. Nazvao vladine poteze folklornim koji neće ništa promijeniti. Bravo, častan potez časnog čovjeka koji više nije htio sudjelovati u farsi HDZ-ove vlade koja na riječima podržava demografski oporavak, a na djelima uništava obitelj, djecu, mlade, društvo i državu.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRrr6CuuhI

Inkvizitor
20-02-2018, 20:17
Osobno ne vjerujem u nikakve vladine mjere tipa ovih koje su predstavljene. Dok se u državi širi negativizam, samomrzilaštvo,mračnjaštvo i njeguje kultura smrti, za što nije kriva vlast nego svi mi ( osim onih koji nisu tome podlegli) uz iseljavanje mladih kako će biti napretka.

Naravno da neke jake mjere mogu poboljšati rezultate ali ovo je sve daleko od jakih mjera.

Lanjski slučaj kratkog prestanka pada rođenih kad se u društvu pojavila nova nada govori da nije sve u mjerama tipa par stotina kuna gore dole..nego u društvenom ozračju.

Ova vlada i način na koji je formirana, kako se ponaša, ne treba tu ni predsjednicu izuzet, sve to utječe na rezignaciju ljudi.

Grunf
20-02-2018, 23:52
Slažem se, atmosfera je trula u državi jer se sve radi kontra Hrvata i nemoguće je prosperirati u takvom sustavu. 330 tisuća blokiranih čiji slučaj se ne želi riješiti. Podupiranje pederske agende, rasturanje obitelji, zatupljivanje mladih kontra ženidbe i stvaranja obitelji. Sve radimo krivo.

Puntar2.0
20-02-2018, 23:53
Državni tajnik Marin Strmota podnio ostavku usred press konferencije. Nazvao vladine poteze folklornim koji neće ništa promijeniti. Bravo, častan potez časnog čovjeka koji više nije htio sudjelovati u farsi HDZ-ove vlade koja na riječima podržava demografski oporavak, a na djelima uništava obitelj, djecu, mlade, društvo i državu.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRrr6CuuhI

Vidi mu se na licu koliko ga je kostalo to, koliko se borija sam sa sobon, a onda pogledajte facu jednog recimo Ramljaka, ili recimo Brkica, Dalicke i slicnih.

Njih ne dira ista, ne bore se, ne prozivljavaju odluke. Totalna odsutnost morala.

Grunf
21-02-2018, 00:02
Da, vjerojatno su dogovorili da će izverglati uobičajenu priču. Krivice bivših vlada, tek smo krenuli, imamo sto mjera, uskoro idu rezultati. Krenul je s tim, ali već ga je prvo pitanje hitilo iz takta i nije mogel glumatati.

Imamo 5 milijuna Hrvata izvan domovine, a ovi se pitaju kako ćemo riješiti problem nataliteta. :facepalm Maknite Pupovca iz Sabora, a stavite 12 ljudi iz dijaspore koji će srediti sve da se ti ljudi krenu vraćati.

Inkvizitor
21-02-2018, 11:09
Jel se sjećate kao je broj rođenih pri kraju mandata Račanove vlade prvi put pao ispod 40 000 rođenih. 39 tisuća i nešto. Prije 15 godina. Onda je došao HDz i Sanader pa su se ljudi ponadali pa je broj 2008-me ili 2009-te porastao na skoro 44 000 rođenih i tako se držao oko 41 000 i nešto dok nisu opet jugodesničari došli na vlast,. Onda opet strmoglavljenje. Jedna jedina godina gdje je zaustavljen pad to je bila 2016-ta gdje se ljudima pružila neka nada. Ova vlada gdje je tzv. HNS pa to je jugodesna vlada.

Po ovom primjeru se vidi da nije sve u tzv demografskim mjerama. Najbolja demografska mjera je domoljublje, normalna ne mazohistička država, gdje se ljudi osjećaju kao svoji na svome a ne prezrene mazohističke budale.

Po ovom gubitku i padu sa skoro 44 000 rođenih na skoro 36 000 rođenih znači cca 7 000 rođenih manje u 8-9 godina..to bi značilo da smo izgubili cca 700 000 stanovnika. A nismo.

naravno da i iseljavanje ima svoj udio, sve zemlje tranzicije su to prošle pri ulasku u EU ali nismo toliko izgubili.

Naravno da je dobro financijski pomagati ali to neće nikoga natjerati da ima djecu, samo pomoći onima koji ih žele. I ne može mi nitko reći dok se vuku po tri psa na lancu od kojih je jedno ko tele..da se nema financijskih uvjeta. to je jednostavno, pomodarstvo, kao nekad u Njemačkoj kad su nam naši roditelji pričali a mi nismo vjerovali.

sve one milijarde kuna koje se daju rashrvatima i zagovornicima "kulture smrti" treba usmjeriti ljudima koji žele imati djecu. To bi bilo nešto a ne ovaj sitniš. Pa kod nas je pdv na dječju hranu i kolica ..nije smanjen..kakve onda demografske mjere. Zamisli da se sve one milijarde usmjere ljudima koji žele imati djecu..uzeti onim jugodesnim parazitima i preusmjeriti ih u demografiju. A to bi još više djelovalo psihološki nego financijski. Ali dok je ovih na vlasti teško i skoro nemoguće.

A još je selo uništeno a bez jakog sela nema jakog nataliteta. Ili uvesti status majke odgajateljice što je Tuđman svojevremno predlagao a mislim sad Crna Gora uvela.

kakvo je kod nas ozračje mržnje prema vlastitom narodu i identitetu i kako se promiče kultura smrti još se mi, reklo bi se dobro i držimo..

IscoAlarcoN
21-02-2018, 12:52
Osobno ne vjerujem u nikakve vladine mjere tipa ovih koje su predstavljene. Dok se u državi širi negativizam, samomrzilaštvo,mračnjaštvo i njeguje kultura smrti, za što nije kriva vlast nego svi mi ( osim onih koji nisu tome podlegli) uz iseljavanje mladih kako će biti napretka.

Naravno da neke jake mjere mogu poboljšati rezultate ali ovo je sve daleko od jakih mjera.

Lanjski slučaj kratkog prestanka pada rođenih kad se u društvu pojavila nova nada govori da nije sve u mjerama tipa par stotina kuna gore dole..nego u društvenom ozračju.

Ova vlada i način na koji je formirana, kako se ponaša, ne treba tu ni predsjednicu izuzet, sve to utječe na rezignaciju ljudi.

Nisi u pravu...

Zene u Hravtskoj su 2016 otprilike radjale isto koliko 2017... Samo sto ih je 2017u ferttilnoj dobi bilo manje nego u 2016. Fertilna rata je ostala ista...

Nikakve mjere ne mogu dati rezultate... Jer da mogu, onda bi sve zapaddnoeuropske zemlje (koje su navedene mjere poduzele) imale fertilnu ratu dovoljnu da se stanovnistvo batrem obnavlja

Ali ne mogu... Ni jedna zapadnoeuropska zemlja vise ne moze opstati bez uvoza emigranata iz istocne Europe, Azije, Afrike...

I uz svu emigranstku populaciju (cije zene radjaju vise), njihove fertilne rate su od Francuske, i nordijskih zemalja (1,8-1,85) pa do Italije i Spanjolske koje imaju 1.3 ne mogu ni obnoviti stanovnistvo...

Covjek je oskrnavio Boziji poredak... Muskarac koji radi i hrani obitelj, zene koje odgajaju djecu, Odselio je sa sela i prirode u betonske kaveze po gradovima... Razlike izmedju muskaraca i zena nema, tu je i mirovinski sustav... Uz sve tekovine modernog drustva, pornografiju, nasilje, ljudima od 30 godina koji objavljuju svoje polugole fotke po instagramu, i jedina preokupacija im je imati što više lajkova... Uz sve navedeno nema demografske obnove

Mozes kao Bandic davati za trece dijete, mozes vrticima produziti radno vrijeme 24 sata, zenama omoguciti fleksibbilnije radne sate...

Sve je to kratkorocno... Prvotno podignes fertilnu ratu s 1,4 na 1,43 (i to je dobro) i druge godine opet po starom... Problem je u nasim glavama, i onome u sto nam se civilizacija pretvorila...

Djeca su modernom covjeku i zeni (koji crnče od pola devet do pola sedam, a posliej ih razvažaju po jezicima, sportovima, muzickim skolama, ritmikama) TERET... TO JE ČINJENICA... Kao sto se psihičkom bolesniku najteze suociti s dijagnozom, da bi uopce poceo s nekim ljecenjem. tako i mi moramo shvatiti sto je problem...

A on nije to sto imamo takav i takav standard, sto nam vrtici rade toliko i toliko i sto su skole ovakve ili onakve...

Cesto si zamisljam nase pretke od prije 130-140 godina, sto bi nam rekli kad vide sto su nam postali prioriteti u zivotu

Inkvizitor
21-02-2018, 13:02
fertilna rata se može podignuti..dok si reko keks.

Prestani širiti kulturu smrti, prestani fuinancirati kulturu smrti, što radi ova vlada, prestani financirati sve one koji su protulife raspoloženi prestani financirati i podržavati protuhrvatske organizacije..kažnjavaj one koji šire defetizam i lažne vijesti..(da da..širenje lažnih vijesti je kažnjivo) nemoj ih podupirat..pa ćeš vidjeti rezultata.

nisu Hrvati još tolikod dekadentni ali idu prema tome s ovom vladom..s pretprošlom vladom.

kakav osjećaj može imati Hrvati kad vidi da mu je u vladi HNS, kad vidi Pupovca da mu popuje..preplaši se za sebe a kamoli za djecu..

zato su sve ove mjere ove..nakaradne vlade..nula..

kad dođe hrvatska vlast koja će služiti Hrvatima a ne strancima..ne marginalnim skupinama, ne skupinama koje promiču kulturu smrti, ne protuhrvatskim skupinama..tada će se začas podići fertilitet..

IscoAlarcoN
21-02-2018, 13:31
Mozes... Ali na 1,6-1,7 max... Sto je nedovoljno...

Kulturu smrti ne mozes prestati siriti u demokraciji... Sjeti se od prije mjesec dna kad je na narodu napisala Anela Todoric tekst o kucnim ljubimcima.. Tekst, istinit 100%... Kucni ljubimci po stanovima su cista emotivna utjeha svojim vlasnicima... Odnosno vrijedi jednadzba, sto vise kucnih ljubimaca, to manje djece... Dakle cista kultura smrti...

Protiv nje, portala, Zeljek Markic su jugomediji odvalili iz svih oruzja... Ismijavali je...

Zakljucak: U danasnjoj demokraciji ne mozes pobjediti kulturu smrti... Ne mozes je zabraniti... Ne mozes zabraniti indexu, telegramu i slicnima da sire defetizam, kad to prolazi...

IscoAlarcoN
21-02-2018, 13:37
Imamo 5 milijuna Hrvata izvan domovine, a ovi se pitaju kako ćemo riješiti problem nataliteta. :facepalm Maknite Pupovca iz Sabora, a stavite 12 ljudi iz dijaspore koji će srediti sve da se ti ljudi krenu vraćati.

Ako se dijaspora u malo vecem broju nije vratila 1995, 1996, kad smo dobili suvereno rat i imali fenomenalni nacionalni zanos... Nece se vratiti ni danas, 20 i toliko godina nakon toga... Zaboravimo...

Inkvizitor
21-02-2018, 13:37
Oni su govno na kiši bez državne potpore..sve njih ova država i ova vlast godinama održavaju i podržavaju..

nabij im porez na šund..jebi ih u bolesni mozak koliko hoćeš pa ćeš vidjeti koliko će imati utjecaja.

To što im ovaj briseloid i jugodesnica ližu guzicu ..zato se čini da oni imaju utjecaj.

dao sam primjer kojeg očito nisi primio..za Račanove vlasti prije 15 godina smo prvi put ispod 40 000 rođenih 39 000 i nešto..za samo par godina i sa onakvim Sanaderom bilo smo na 44 000. Jel ti to što govori.

Plus od minimalno 4 000 rođenih za samo par godina.

A što bi bilo da dođe hrvatska vlast..prava hrvatska vlast..koja je će našu brojnu dijasporu dozivati a ne ih na svaki način priječiti da se vrate..ima naše dijaspore koja bi sutra došla ovdje da je Hrvatska uistinu Hrvatska.

više od jedne Hrvatske je vani..

ali to neće naravno sa vlasti čije poluge drže kojima je ta dijaspora neprijatelj HNS i četnici iz SDS-a..

sve se može kad se hoće..ali ovdje se neće..

Inkvizitor
21-02-2018, 13:42
Ako se dijaspora u malo vecem broju nije vratila 1995, 1996, kad smo dobili suvereno rat i imali fenomenalni nacionalni zanos... Nece se vratiti ni danas, 20 i toliko godina nakon toga... Zaboravimo...

Neće se vratiti i nije se vratila kad joj nije dano da se vrati. Kad su dolazil 90-tih i Čačić bi im govorio..vi bi ulagali u Hrvatsku..ma nemoj a što ćemo mi raditi.

Hrvatsko iseljeništvo se i dan danas ovdje gleda kao neprijateljsko a to potvrđuje i ovo slanje Blažekovića za konzula u Njujork ali ne samo njega..Sunić priča tko nam predstavlja diplomaciju..mahom jugokadrovi koji su bili suradnici i agenti UDBE. dan danas.

Hrvatska je osim djelimično u ratno vrijeme sprječavala povratak dijaspore i sprječava je dan danas.

Glasnović probi uši, čovjek priča skoro samo o tome kako se čeka po tri godine da potomak hrvatskog iseljenika dobije domovnicu. Ako je na kraju i dobije. Po tri godine.

Pa to je čista opstrukcija. Čista opstrukcija, ne postoji drugi razlog.

Ti ko da si pao s Marsa takva pitanja postavljaš i takve zaključke izvodiš..

ZGabriel
21-02-2018, 13:53
Ne mozes zabraniti indexu, telegramu i slicnima da sire defetizam, kad to prolazi...

možeš ih ne čitati. okrenuti se pozitivnim stvarima. ali to zahtijeva određeni napor, a prosječan Hrvat je gotovan koji bi rado da netko drugi napravi za njega sve, pa i da misli.

Komari
21-02-2018, 14:04
Svaka čast mladom HDZovcu na ostavci.

Ali ja njega sa sobom u rat vodila ne bi, niti da mi je igdi blizu.

Iz jednostavne činjenice da ne znaš kad će ti nož u leđa doletit i kad će selu reć da se on više "ne želi igrat" s ekipom s kojom se do sad igrao, a ekipu ostavit nek se vadi i objašnjava

Vjerojatno postoji razlog zašto su imenovali njega za tajnika a ne recimo Šterca.
Šterc nema naimedlake na jeziku ima već dvadeset i kusur godina...
Ovaj je očito nečim zaradio mjesto tajnika.

I onda umjesto da kako se imenovao i riješi dužnosti ako mu ne paše.. Dakle prije presice razgovaraš s ekipom o svojoj namjeri...
on OP nožina u leđa ekipi s kojom je do jučer igrao. Drito na presici s govornice.

Nek se javi netko tko bi takvog igrača uza se?
Tko bi njega sa sobom u rat vodio?
Tko bi takvoj osobi dao da ti vodi išta u državi i da odlučuje o životima ljudi? Ono ujutro se digne na livu nogu, netko ga još malo podjari i on u afektu donosi odluku?

Uostalom tek će se vidjeti je li ovo on iz osobnih razloga ili tko zna čijih i kojih.

:)

Puntar2.0
21-02-2018, 14:11
Ja mislin da u Hrvatskoj postoje tri naroda koji su povlasteni nad jednostavnin Hrvatima, prvi su Srbi ala Pupovac, a druga dva su HDZovci i SDPovci po nacionalnosti.

IscoAlarcoN
21-02-2018, 14:23
Oni su govno na kiši bez državne potpore..sve njih ova država i ova vlast godinama održavaju i podržavaju..

nabij im porez na šund..jebi ih u bolesni mozak koliko hoćeš pa ćeš vidjeti koliko će imati utjecaja.

To što im ovaj briseloid i jugodesnica ližu guzicu ..zato se čini da oni imaju utjecaj.

dao sam primjer kojeg očito nisi primio..za Račanove vlasti prije 15 godina smo prvi put ispod 40 000 rođenih 39 000 i nešto..za samo par godina i sa onakvim Sanaderom bilo smo na 44 000. Jel ti to što govori.

Plus od minimalno 4 000 rođenih za samo par godina.

A što bi bilo da dođe hrvatska vlast..prava hrvatska vlast..koja je će našu brojnu dijasporu dozivati a ne ih na svaki način priječiti da se vrate..ima naše dijaspore koja bi sutra došla ovdje da je Hrvatska uistinu Hrvatska.

više od jedne Hrvatske je vani..

ali to neće naravno sa vlasti čije poluge drže kojima je ta dijaspora neprijatelj HNS i četnici iz SDS-a..

sve se može kad se hoće..ali ovdje se neće..

Nemoj ga sad jebat Inkvi po tavanu...

Istina je to sto pises, ali da se sve to dogodi (sto bi volio) fertilna rata bi porasla za 0,1-0,15...

Pogledaj nase sjeveroistočne susjede... Imaju suverenisticku vlast u vidu Orbana, koji se uspjesno hrve sa svim tamosnjim pandanima SDPu, HNSu, SDS(S)u, zabranio je Sorosa i slični šljam... Madjari iz okolnih zemalja dolaze u Madjarsku, ali uglavnom iz razloga sto je u Madjasrkoj veci standard nego u Rumunjskoj, Ukrajini i Srbiji (kao sto i kod nas dolaze Hrvati iz BiH, Srbije, Kosova)... Glavna opozicija mu je Jobbik. Stranke toliko desne provinjencije kod nas ne postoji otkad je ugašena Nova Hrvatska Desnica rahmetli Mladena Jovanovog Schvartza.

I sad te ja pitam kolika je fertilna rata u takvoj suverenoj, jakoj, postojanoj (i svaka im cast na tome) Madjarskoj?
Odgovor... Manja nego u Hrvatskoj...1,39 naspram nasih 1,45...

Ovo sto si napisao je slicno kao sto feministice i danasnji kulturni marksisti pisu, samo s drugim predznakom... Dajmo zenama poaao, omogucimo ima radno vrijeme od 2, 4 sata dnevno, otvorimo vrtice, skole ui kojima ce djeca provoditi i 18 sati dnevno (i slusati zdravstvene i gradjanske odgoje ako treba), novcano potpomognimo svako dijete, liberalizirajmo sto vise usvajanje djece (dajmo ih i istospolnim parovima, zasto ne), dajmo jeftinije kredite za stan mladim obiteljima...

Da takve mjere djeluju, Austrija i Njemacka, pa i sve zapadnoeuropske zemlje bi imale preko 2 fertilnu ratu. A nemaju...

Nije u tome problem...

Inkvizitor
21-02-2018, 14:34
ja to i ne predlažem..to što ti navodiš su nebitne mjere...to i vlada provodi pa nema pomaka nego nazadka.

Mjenjaj klimu u društvu..makni od sebe antihrvatske parazite..omogući da hrvatski isleljenik ili njegov potomak dobije domovnicu za 24 sata a ne za 36 mjeseci..

usput nisi pojasnio kako to ako to sve nema veze..smo sa 39 000 rođenih u zadnjoj godini račanovog mandata došli na skoro 44 000 ako to sve nema nikakve veze..

I to vjerovatnos manjom fertzilnom bazom..

jel imaš odgovor.

Nema pogubnije stvari za natalitet ako država promiče i potiče nakaradne vrijednosti. Zato imaš jednu superbogatu Njemačku sa enornim minusom u odnosu rođeni-umrli..

Zašto. zato jer promiče nakaradne kulturmarskisističke obrasce.

mađarska je se bila sunovratila i sad ćemo vidjeti hoće li je Orban izvući..

nema veće i poticajnije demografske mjere od njegovanja patriotizma, zdrvaog odnosa prema sebi, spolu, kulturi, narodu.

a nema negativnije od ovoga što ova vlada radi..služenje svim antihrvatskim pokretima od političkih preko kulturnih, do tzv nevladinih.

dok se figurativno rečeno..ne ubije kultura smrti u Hrvatskoj ne može biti ni napretka u Hrvatskoj nikakvog pa ni demografskog.

IscoAlarcoN
21-02-2018, 14:46
A sto se tice usporedbe Racanovog i Smranaderovog vremena, tu ne treba gledati broj rodjenih kao parametar, vec fertilnu ratu...

A za to je bolji primjer 90-ih...

Kad smo kos bili u ratu Hrvatska je 1994 imala fertilnu ratu 1,47 (dakle visu nego danas), 1995 zbog oslobadjanja, ioce klime u drustvu narasli smo na 1,57, da bi iduce dvije godine imali danas bajkovitih 1,67 i 1,69...

I tada je soroscad preuzela medije i pocinje negativna atmosfera u drustvu i 1998 padamo na 1,48, a 1999 uz rat u "komšiluku" cak i ispod danasnjih 1,38...

S Račanom prve dvije godije imamo rast 1,39 i 1,46, a nakon toga tijekom Račanovog mandata opet pad 1,41 te 1,41... Dolaskom Sanadera imamo konstantan rast od danasnjih 1,43 2004. do Sanaderove ostavke 2009. kad smo imali 1,58. Kad nas je pogodila kriza (i sve oko nas) i kada smo na svojoj kozi preko Kosorice osjetili kako se ispuhava umjetno napuhani balob dugobapskog kleptomana, Od tada 2009. pa do danas pad, s iznimkama koje potvrdjuju pravila

Uglavnom tesko da vise ikada mozemo postici onakav zanos kao 1995 1996 i 1997., takva vremena su danas nemoguca u Hrvatskoj...

Za Sanadera je bio nekakav rast, kako ekonomski, tako i demografski, i danas je tesko ponoviti takva vremena... Ljudi su danas pouno oprezniji.

Medjutim u demografskom smislu Hrvatska izumire i danas sa 1,43, a tek nesto sporije sa Smranaderovih rekordnih 1,58...

IscoAlarcoN
21-02-2018, 14:54
ja to i ne predlažem..to što ti navodiš su nebitne mjere...to i vlada provodi pa nema pomaka nego nazadka.

Mjenjaj klimu u društvu..makni od sebe antihrvatske parazite..omogući da hrvatski isleljenik ili njegov potomak dobije domovnicu za 24 sata a ne za 36 mjeseci..

usput nisi pojasnio kako to ako to sve nema veze..smo sa 39 000 rođenih u zadnjoj godini račanovog mandata došli na skoro 44 000 ako to sve nema nikakve veze..

I to vjerovatnos manjom fertzilnom bazom..

jel imaš odgovor.

Nema pogubnije stvari za natalitet ako država promiče i potiče nakaradne vrijednosti. Zato imaš jednu superbogatu Njemačku sa enornim minusom u odnosu rođeni-umrli..

Zašto. zato jer promiče nakaradne kulturmarskisističke obrasce.

mađarska je se bila sunovratila i sad ćemo vidjeti hoće li je Orban izvući..

nema veće i poticajnije demografske mjere od njegovanja patriotizma, zdrvaog odnosa prema sebi, spolu, kulturi, narodu.

a nema negativnije od ovoga što ova vlada radi..služenje svim antihrvatskim pokretima od političkih preko kulturnih, do tzv nevladinih.

dok se figurativno rečeno..ne ubije kultura smrti u Hrvatskoj ne može biti ni napretka u Hrvatskoj nikakvog pa ni demografskog.

Iznio sam brojke za Tudjmanizma, Racanizma i Sanaderizma...

Slazem se s tobom, i volio bih da si u pravu, volio bi da Orban uspije... Ali bojim se da nisi..

Orban je preuzeo Madjarsku 2010 (drugi put), fertilna raza je iznosila 1,25... Pa je 2011 pala na 1,23, a zatim je usljedio rast do danasnjih 1,39... Vidjet cemo kojojm ce to brzinom i u kojoj mjeri dalje rasti... Ono sto sam vidio kad sam bio nekoliko puta u Madjarskoj tijekom poslednjih par godina, prazne crkve nedjeljom, isti, ako ne i veci broj nego u Hrvatskoj, popupanih, istetoviranih, s nausnicama u nosevima i sličnih majmunsstija od muskih i zena na cestama... Ne ulijeva mi bas nadu... Ali za 5,6 godina imat cemo bolju sliku.

Grunf
21-02-2018, 14:55
Svaka čast mladom HDZovcu na ostavci.

Ali ja njega sa sobom u rat vodila ne bi, niti da mi je igdi blizu.

Iz jednostavne činjenice da ne znaš kad će ti nož u leđa doletit i kad će selu reć da se on više "ne želi igrat" s ekipom s kojom se do sad igrao, a ekipu ostavit nek se vadi i objašnjava

Vjerojatno postoji razlog zašto su imenovali njega za tajnika a ne recimo Šterca.
Šterc nema naimedlake na jeziku ima već dvadeset i kusur godina...
Ovaj je očito nečim zaradio mjesto tajnika.

I onda umjesto da kako se imenovao i riješi dužnosti ako mu ne paše.. Dakle prije presice razgovaraš s ekipom o svojoj namjeri...
on OP nožina u leđa ekipi s kojom je do jučer igrao. Drito na presici s govornice.

Nek se javi netko tko bi takvog igrača uza se?
Tko bi njega sa sobom u rat vodio?
Tko bi takvoj osobi dao da ti vodi išta u državi i da odlučuje o životima ljudi? Ono ujutro se digne na livu nogu, netko ga još malo podjari i on u afektu donosi odluku?

Uostalom tek će se vidjeti je li ovo on iz osobnih razloga ili tko zna čijih i kojih.

Mi svi bi mu dali da vodi ministarstvo demografije.

Komari
21-02-2018, 15:00

Zato nam država i je di je.. U q
Zbog vas svih takvih

Inkvizitor
21-02-2018, 15:03
Iznio sam brojke za Tudjmanizma, Racanizma i Sanaderizma...

Slazem se s tobom, i volio bih da si u pravu, volio bi da Orban uspije... Ali bojim se da nisi..

Orban je preuzeo Madjarsku 2010 (drugi put), fertilna raza je iznosila 1,25... Pa je 2011 pala na 1,23, a zatim je usljedio rast do danasnjih 1,39... Vidjet cemo kojojm ce to brzinom i u kojoj mjeri dalje rasti... Ono sto sam vidio kad sam bio nekoliko puta u Madjarskoj tijekom poslednjih par godina, prazne crkve nedjeljom, isti, ako ne i veci broj nego u Hrvatskoj, popupanih, istetoviranih, s nausnicama u nosevima i sličnih majmunsstija od muskih i zena na cestama... Ne ulijeva mi bas nadu... Ali za 5,6 godina imat cemo bolju sliku.

pa vidiš fino digao je s 1,23 na 1,39..i to nije rezultat..

naravno da je ono bilo odlični sa 1,41 na 1, 58..to je moglo ići na 1,90 začas...tu nema nikakve filozofije. Ti previše filozofiraš o nepredvidljivim stvarima kao što je pravljenje i rađenje djece što je nepredvidiv proces..

Smiješne su te tvoje projekcije..ti znaš što će biti.

Nikakva kriza nije utjecala..ljude to ne znanima..mi smo i na kraju Kosoričinog mandata imali preko 41 000 rođenih nego su ljudi vidjeli da se država i nacija raspadaju a ne gospodarstvo..i to se nastavilo naravno pod jugodesnicom..nakratko stagniralo pod Oreškovićom..još jedan dokaz koliko klima u društvu utječe na demografiju i sad opet jači pad s "čovjekom koji ne komentira tuđe izjave" i ja mislim da ti sve ovo pišeš samo da njega opravdaš..

Inkvizitor
21-02-2018, 15:05

Ja mu npr ne bi dao..Svatko tko je bio u HDZ-eu nakon one veleizdaje s Obuljenkom i Pupovcem meni je sumnjiv.

Da je on tada izišao rekao bi, čovjek je..ovako su mi svi hdz-ovci isti. Tj ne zanimaju me.

ZGabriel
21-02-2018, 15:12
Zbog vas svih takvih

a nije ni slučajno zbog politike tvoje stranke koja kumuje i sa crnim vragom samo da bude na vlasti? a na vlasti provode politiku SDP-a.

Grunf
21-02-2018, 15:15
Zbog vas svih takvih

Slažem se, zato jer se čestiti ljudi ne bave politikom nam je država tu di je.

Komari
21-02-2018, 15:19
a nije ni slučajno zbog politike tvoje stranke koja kumuje i sa crnim vragom samo da bude na vlasti? a na vlasti provode politiku SDP-a.

Moje stranke?

Ti znaš nešto što ja ne znam?

A dam se kladit da si ti i cijela tvoja femili Sanadera i ekipu pa nadalje dizala u nebesa.

Ja nisam.

Pa se zapitaj tko s kim kumuje i tko im daje priliku da sje sve. A počelo je sa Sanaderom.

Sad tražite za mladog demografa santo subito još za života

Komari
21-02-2018, 15:21
Slažem se, zato jer se čestiti ljudi ne bave politikom nam je država tu di je.

Dakle odstupi i ti i pusti čestite.

ZGabriel
21-02-2018, 15:22
Moje stranke?

Ti znaš nešto što ja ne znam?

A dam se kladit da si ti i cijela tvoja femili Sanadera i ekipu pa nadalje dizala u nebesa.

Ja nisam.

Pa se zapitaj tko s kim kumuje i tko im daje priliku da sje sve. A počelo je sa Sanaderom.

Sad tražite za mladog demografa santo subito još za života

zar ti nisi u HDZ-u? tvoji upisi ostavljaju takav dojam.
okladu bi izgubila, ali moja obitelj svejedno nije tema. a ni ne pišu na ovom forumu pa ne znam zašto ih spominješ.

Humphrey
21-02-2018, 18:13
Nitko nije vječno na ovome svijetu,ni pojedinci ni narodi.

Kao narod imali smo nekoliko dobrih desetljeća,ali je li to dovoljno i zaslužujemo li spas?

Puntar2.0
21-02-2018, 20:18
Naravno, zar sve i svasta sto puza u sujedstvu Hrvata vridnije nego Hrvati. I don't think so.

skater
25-02-2018, 13:32
Da je bolja socijalna i gospodarska politika rješenje za demografska pitanja onda bi se najrazvijenije države svijeta gušile od novorođene djece a događa se upravo suprotno, zemlje Trećeg Svijeta, pogotovo u Africi (pogledati demografsku eksploziju u Etiopiji u par desetljaća), gdje se događa maltuzijanski scenario, umnažaju se nesmiljenom brzinom, djelomično je tome kriv bijeli čovjek jer bez njegove pomoći ta društva bi bila demografski samoregulirana, ovako masovno umiru na dnevnoj bazi jer uslijed neodržive demografske eksplozije nemaju dovoljno hrane za proizvesti i ovise o stranoj pomoći a dolazi i do masovnog iseljavanja i pokušaja useljavanja u bjelačke zemlje i tako se zatvara pakleni krug koji će dovesti do novih sukoba ili ratova, pogotovo radi borbi za resurse i životni prostor što je uostalom konstanta među ljudima i česti uzrok ratova.

Inače, ljudi nisu stoka da bi se njima licitiralo i gledalo kao ekonomski resurs i brojku. Jedan od preduvjeta za poboljšanje demografije jest razvijenije gospodarstvo i bolja socijalna politika ali problem je više sociološki, politički, psihološki, da ne velim duševni nego materijalni.

Međutim dokle god se fura lijevo-liberalna i (((kultur-marx))) agenda, Hrvatima nema pomoći, idu u propast kao i većina bjelačkih zemalja.

pdv
28-02-2018, 22:15
Pa skateru sav taj bogati zapad sa svim bogatstvom uopće nije poticajan za stvaranje djece. Koliki god neka zemlja imala ok gospodarstvo to ne znači da je natalitetno poticajna. Naime, svako dijete i svi popratni sadržaji koštaju. Čovjek koji ima prosječna primanja si može "priuštiti" najviše jedno dijete. Naravno, ima tu i komoditeta i svega, ali u globalu mentalitet koji vlada u europskim zemljama nije naklonjen radanju djece.

Komari
01-03-2018, 15:43
Pa skateru sav taj bogati zapad sa svim bogatstvom uopće nije poticajan za stvaranje djece. Koliki god neka zemlja imala ok gospodarstvo to ne znači da je natalitetno poticajna. Naime, svako dijete i svi popratni sadržaji koštaju. Čovjek koji ima prosječna primanja si može "priuštiti" najviše jedno dijete. Naravno, ima tu i komoditeta i svega, ali u globalu mentalitet koji vlada u europskim zemljama nije naklonjen radanju djece.

Sve kreće iz duha i srca.
Pa tako i ova priča.

Materijalno je skoro pa nebitan pojam u priči o demografiji.
Najskuplje je u konačnici živjeti sam. Najjeftinije kad vas je u kući više. :)

Grunf
02-03-2018, 11:13

Ma da, mi si s plaćama od 800 eura nemremo priuštiti dvoje djece, a naši stari u neimaštini ili s plaćama od 200 eura su mogli imati 3, 4, 5 djece bez pol frke. Vele neki da je problem i u sustavu socijalne zaštite i mirovinskog osiguranja. Prije toga nije bilo pa su si ljudi djecom osiguravali brigu o sebi u budućnosti. Sve se izgleda svodi na sebičnost. Danas su ljudi sebični i ne žele djecu jer im je teret, a prije su bili sebični i zato su imali djecu. :D

skater
02-03-2018, 21:40
mentalitet koji vlada u europskim zemljama nije naklonjen radanju djece.

I još se ženu ismijava ili napada ako želi biti majka i ne želi ganjati karijeru jer je to nazadno i patrijahalno, rodno uvjetovano ili kakve već femtardske floskule i novogovorne gluposti izmišljaju.

[Komari]Materijalno je skoro pa nebitan pojam u priči o demografiji.Najskuplje je u konačnici živjeti sam. Najjeftinije kad vas je u kući više. :)[/QUOTE]

Materijalno je bitno u toj mjeri da se djetetu može priuštiti normalan psihofizički razvoj kakav je prikladan okolini u kojoj živimo a spada u tehnološki razvijenu. Počevši od hrane, odjeće, obuće do tehnologije. Djetetu nije ugodno biti socijalni slučaj a u Hrvatskoj se klasne razlike osjete više nego ikada.

Skupo je tamo gdje su visoki porezi za samce.

pdv
04-03-2018, 17:09
Sve kreće iz duha i srca.
Pa tako i ova priča.

Materijalno je skoro pa nebitan pojam u priči o demografiji.
Najskuplje je u konačnici živjeti sam. Najjeftinije kad vas je u kući više. :)

Naravno da sve kreće iz srca, ali ipak u svemu tome treba imati i malo razuma. Jedno ne isključuje drugo. Kada pričamo o demografiji u europskim zemljama onda je materijalno jako bitno. Gospodarski razvijenije zemlje postavljaju odredeni standard koji nije jednostavno pratiti. Ovdje ne pričam o nikakvom luksuzu već o osnovnim životnim potrebama djeteta. Uzmemo li za primjer prosječan par današnjice koji živi u podstanarstvu ili ima kredit za stan onda je lako izračunati kolika primanja moraju imati da bi djeci pružili normalan život. Mislim da se svi slažemo da su hrana, školovanje, odjeća i izvanškolske aktivnosti normalan život jednog prosječnog djeteta. I ove ogoljene stvari poprilično koštaju i mislim da je jasno zašto se parovi odlučuju na imanje jednog ili dva djeteta najviše.

Ma da, mi si s plaćama od 800 eura nemremo priuštiti dvoje djece, a naši stari u neimaštini ili s plaćama od 200 eura su mogli imati 3, 4, 5 djece bez pol frke. Vele neki da je problem i u sustavu socijalne zaštite i mirovinskog osiguranja. Prije toga nije bilo pa su si ljudi djecom osiguravali brigu o sebi u budućnosti. Sve se izgleda svodi na sebičnost. Danas su ljudi sebični i ne žele djecu jer im je teret, a prije su bili sebični i zato su imali djecu. :D

Pa, Grunfe, gledajući suhoparne brojke i život u zapadnim zemljama....da, djeca su trošak. Valjda shvaćaš da nije isto danas odgajati djecu i prije. Kužiš da postoje razlike u rađanju djecu na selu u kućama od sto kvadrata i u kulturi obradivanja zemljišta i odgajanja djece u gradu u stanovima od cetrdesetak kvadrata i prosječnim plaćama. Usporeduješ neusporedivo. Od činjenice da žena koja radi na polju može voditi svoju djecu sa sobom dok žena koja radi na blagajni baš i ne može. Često je u strahu hoće li i imati posao nakon povratka s porodiljnog. Jednostavno, današnja vremena nisu poticajna za stvaranje djece koliko god ekonomski bila bogatija od prijašnjih.

Grunf
04-03-2018, 20:57
Još bi ti taj argument stajao za Hrvatsku, ali za zapadne države gdje je prosječna plaća 2.500 eura i više to ne stoji. Njemačka i Japan imaju najmanji natalitet na svijetu, a to su druga i treća ekonomija svijeta. Nijemci imaju ogromne kuće i stanove, velike plaće i djece nema. A nema je jer se svi drmaju s kondomima, jer ih filaju propagandom da su djeca trošak, a kućni ljubimci užitak. I tako dalje. :kava Sebičnost je tu glavni problem, isprazna filozofija materijalizma također. U se, na se i poda se, ali bez ikakve odgovornosti.

pdv
05-03-2018, 00:41
Pa kakve veze ima prosječna plaća od 2500 eura ako je prati puno veći standard. Ne kažem da nema komoditeta, ali natalitet je u padu upravo zbog društvene klime koja mu nije naklonjena. Ne treba ti nikakva propaganda da bi ti rekla koliko košta dijete. Kreni samo od činjenice koliko žene moraju odgadati roditeljstvo dok dobiju stalni posao. Više djece bi zahtijevalo ostanak jednog roditelja doma, a pitanje je koliko bi takva obitelj mogla prezivjeti s jednom plaćom. Ti kao da živiš na Marsu.

Grunf
14-03-2018, 12:03
Rođeni I/2018. - 3.379
Umrli I/2018. - 5.461

Ovo je najbolji prvi mjesec s rođenima od 2012. godine. Ima nade ipak. :hrv

Izgleda da ni izdajnička vlada ne može ubiti duh naroda. Ajmo naši :hrv

Inkvizitor
14-03-2018, 12:21
gdje si našao taj podatak?

inače 3379 x 12 = 40 548 ..to bi bio već napredak.

IscoAlarcoN
14-03-2018, 16:46
Polako dečki...

Prognozirati da ce u Hrvatskoj razlika umrlih i rodjenih 2018 biti veca nego u 2017, je isto kao prognozirati da ce Man City biti prvak Engleske, Barcelona Spanjolske, a Bayern Njemacke.

Grunf
19-03-2018, 10:13
Pa kakve veze ima prosječna plaća od 2500 eura ako je prati puno veći standard. Ne kažem da nema komoditeta, ali natalitet je u padu upravo zbog društvene klime koja mu nije naklonjena. Ne treba ti nikakva propaganda da bi ti rekla koliko košta dijete. Kreni samo od činjenice koliko žene moraju odgadati roditeljstvo dok dobiju stalni posao. Više djece bi zahtijevalo ostanak jednog roditelja doma, a pitanje je koliko bi takva obitelj mogla prezivjeti s jednom plaćom. Ti kao da živiš na Marsu.

Fertilitet je povezan sa standardom, što veći standard to manje djece.

http://www.stlouisfed.org/~/media/Blog/2016/December/BlogImage_FertilityIncome_121216.jpg?la=en

Grunf
19-03-2018, 10:19
gdje si našao taj podatak?

inače 3379 x 12 = 40 548 ..to bi bio već napredak.

Na stranicama DZS-a, na kalendaru objava. :)

bandira
20-03-2018, 22:56
Siječanj u periodu 2006.-2016. sa ovogodišnjim

I. 2006. 2.832
I. 2007. 2.740
I. 2008. 3.386
I. 2009. 3.029
I. 2010. 3.073
I. 2011. 3.004
I. 2012. 3.208
I. 2013. 3.311
I. 2014. 3.176
I. 2015. 3.233
I. 2016 3.075
I. 2017 3.232

gledajući zadnjih 10 godina, ova je iznad prosjeka za nekih 150-200 rođenih. Zanimljivo je poprilično nizak broj rođenih 2006. i 2007., odnosno rekordno nizak broj rođenih 2007.

Naime, pogledamo li stanje od kolovoza 2016. do siječnja 2017.(6 mjeseci) i usporedimo ga sa istim vremenskim preiodom 2015. na 2016, uočavamo čak +1371 rođenih!!(20.555/ 19.184)

Grunf
23-03-2018, 18:48
Prosjecna dob zene pri radanju po zupanijama.

http://i.imgur.com/5FYptOh.jpg

pdv
30-03-2018, 18:47
Fertilitet je povezan sa standardom, što veći standard to manje djece.

http://www.stlouisfed.org/~/media/Blog/2016/December/BlogImage_FertilityIncome_121216.jpg?la=en

Pa dobro jel pričam ja kineski? Zar je neka novost da prosječna afrička obitelj ima više djece nego norveška? Rastom standarda raste i ona druga, troškovna strana. Što konkretno djetetu u Africi treba roditelj omogućiti, a što onom u Norveškoj? Ne znam što ti je nejasno u činjenici da obitelj prosječnih primanja teško može financirati više od dva djeteta?! Tome pridodaj općenitu situaciju na tržištu radu, komoditet, školovanje žena itd. i više je nego jasno zašto u razvijenijim zemljama ljudi nemaju u prosjeku po petero djece. Jednostavno je teško održivo i ne kužim zašto bi se netko prisiljavao na to da ima toliko i toliko djece.

Grunf
30-03-2018, 18:55
Nije standard problem nego komoditet. Sebican zivot bez djece koji tezi zadovoljenju svih svojih potreba, a djeca se gledaju kao smetnja. Zapadna civilizacija odumire u svojoj dekadenciji, odabrali su umrijeti, a ne zivjeti. Prosjecna obitelj moze financirati 2 psa, a ne moze dvoje djece. Djeca su teret u glavama prosjecnog Europljanina.

pdv
30-03-2018, 19:01
Nije standard problem nego komoditet. Sebican zivot bez djece koji tezi zadovoljenju svih svojih potreba, a djeca se gledaju kao smetnja. Zapadna civilizacija odumire u svojoj dekadenciji, odabrali su umrijeti, a ne zivjeti.

Jebate, ka da slušam nekog propovjednika iz Jehovinih svjedoka...kraj se bliži :kez

Pa naravno da ima komoditeta. Pa nije život sam zrno soli i kora kruha. Naravno da čovjek teži zadovoljenju svojih potreba u više aspekata. Ja sam se samo osvrnula na dio u kojem ti stalno tupiš po standardu, a ja ti kažem da veći standard ima i svoju drugu stranu. Nije to samo priča kako su danas ljudi komodni jer tom djetetu za početak treba osigurati adekvatne stambene uvjete i staviti hranu na stol. Dosta ljudi se bori sa tim bar do kraja dvadesetih i naravno da neće stvarati novo ljudsko biće ako ni sebi nisu omogućili osnovno.

pdv
30-03-2018, 19:02
Naravno da je lakše financirati čopor pasa nego jedno dijete. O čem ti pričaš?

Grunf
30-03-2018, 19:07
Lakse je u indoktriniranim glavama nase generacije dati 50 kuna za bestiju nego 50 kuna za svoje dijete.

pdv
30-03-2018, 19:12
Kako drobiš danas posebno. Jel' stvarno moram pisati razliku između troškova za djecu i za psa?

Grunf
30-03-2018, 19:12
Jebate, ka da slušam nekog propovjednika iz Jehovinih svjedoka...kraj se bliži :kez

Pa naravno da ima komoditeta. Pa nije život sam zrno soli i kora kruha. Naravno da čovjek teži zadovoljenju svojih potreba u više aspekata. Ja sam se samo osvrnula na dio u kojem ti stalno tupiš po standardu, a ja ti kažem da veći standard ima i svoju drugu stranu. Nije to samo priča kako su danas ljudi komodni jer tom djetetu za početak treba osigurati adekvatne stambene uvjete i staviti hranu na stol. Dosta ljudi se bori sa tim bar do kraja dvadesetih i naravno da neće stvarati novo ljudsko biće ako ni sebi nisu omogućili osnovno.

Tupim o standardu jer je kljuc problema. Poceli smo sluziti bogatstvu, a ne Bogu. Klanjamo se zlatnom teletu, a kazna nam je smrt nase civilizacije. :kava

pdv
30-03-2018, 19:19
Tupim o standardu jer je kljuc problema. Poceli smo sluziti bogatstvu, a ne Bogu. Klanjamo se zlatnom teletu, a kazna nam je smrt nase civilizacije. :kava

Pa i bolje su propale :kez to je normalni slijed u prirodi.

Grunf
30-03-2018, 19:22
Kako drobiš danas posebno. Jel' stvarno moram pisati razliku između troškova za djecu i za psa?

Moze. :kava

pdv
30-03-2018, 20:02
Moze. :kava

Ne mogu vjerovati da ovo pišem, ali što da radim kad ti je teško odoljeti :rolleyes:

Pas:
- hrana
- veterinarske potrebe

Dijete:
- odjeća
- hrana
- vrtić
- zabava
- škola
- izvanškolske aktivnosti
- ekskurzije itd.

Kako djeca odrastaju tako rastu i troškovi. Mislim, koliko je god dijete neprocjenjiva radost glupo se praviti da te njegovo odrastanje ne košta ništa.

Sekstant
31-03-2018, 12:50
A koliko si ti Grunfino sa u svojin kasnijin dvadesetin pretpostavljan napravija dice? A bogami, cini mi se i vecina foruma tu...
Mislin, moga bi hraniti i oblaciti petero pa i skolovati u povoljnin razmacima i opet ziviti solidno. Ali zasto, za koga, cemu?
Zbog statisticara, uhljeba na vlasti, "hrvatske drzave", Crkve?? Nemoj me nasmijavati..
Lipo se uvati zenske i udri :D. Prvo pocnes od sebe...

skater
31-03-2018, 14:25
A koliko si ti Grunfino sa u svojin kasnijin dvadesetin pretpostavljan napravija dice? A bogami, cini mi se i vecina foruma tu...
Mislin, moga bi hraniti i oblaciti petero pa i skolovati u povoljnin razmacima i opet ziviti solidno. Ali zasto, za koga, cemu?
Zbog statisticara, uhljeba na vlasti, "hrvatske drzave", Crkve?? Nemoj me nasmijavati..
Lipo se uvati zenske i udri :D. Prvo pocnes od sebe...

Mogu se i štancati djeca koja će završiti po domovima odnosno na teret društva.
To je posebno prisutno iz biološko-evolucijskih razloga među crncima u SAD-u.

Grunf
28-04-2018, 10:34
Baby boom u međimurskoj općini Sveti Juraj na Bregu – u samo dva tjedna kršteno čak jedanaestero djece

http://narod.hr/wp-content/uploads/2018/04/sveti-696x522.jpg

U samo dva tjedna u međimurskoj općini Sveti Juraj na Bregu kršteno je čak 11 djece, što je, kaže mladi župnik Ivica Puškadija, nesvakidašnji događaj. Prvo je u subotu 7. travnja u župnoj crkvi svetog Jurja mučenika u Lopatincu sakrament svetog kršenja primilo sedmero mališana, a tjedan dana kasnije još četvero.

https://narod.hr/dom-i-obitelj/baby-boom-medimurskoj-opcini-sveti-juraj-bregu-dva-tjedna-krsteno-cak-jedanaestero-djece

arizin
30-04-2018, 22:33
Ne znam gdje da stavim vezano za Rome...Uglavnom ništa novo :

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/skupina-agresivaca-terorizira-mirni-kraj-strah-se-uvukao-u-mjestane-provaljuju-im-u-kuce-kradu-druzili-smo-se-i-prije-ali-sada-dolaze-nepozvano/7300216/

Inače jel ima ovdje koji Međimurac ? Zanimljivo mi je kako su često izuzetno lijevo orjentirani, o fašizmu, nacionalizmu da ne govorim o ljudskim pravima. Međutim kad im spomeneš Rome vrlo brzo promjene raspoloženje i nekako nestanu prava za koja se zalažu. :018
Izgleda kada nešto osjetiš na svojoj koži onda ti nije tako svejedno iako podupiru politiku koja se zalaže za takvo stanje. Mislim o Međimurcima imam sjajno mišljenje, radi se o vrijednom i radnom kraju gdje se ljudi zaista od malena uključuju i pomažu na imanjima. Nisu previše bogati niti su tamo plaće previsoke, no imaju malu nezaposlenost i ono što imaju stekli su radom. Samo mi nisu jasni barem što se ovih stvari tiče !

Uglavnom da ne duljim demografski bude to jako loše

Rođeni u Međimurju

.........Hrvati...Romi....Ostali....
2014...842......255.....16........

2015...871......251.....19.........

2016...857......263.....22.........

2017...788......288.....18.........

Umrli

.........Hrvati...Romi....Ostali....
2014...1074......9.........21...

2015...1165.....13........25....

2016...1098.....15........18......

2017...1150......9.........26....

Skočili su 2017 na 26,32% rođenih i jednostavno će demografijom prevladati domaće stanovništvo. Usput ne moram ni reći da Hrvati imaju prirodni minus od preko 250 do 400 svake godine dok oni imaju plus od preko 240 i više. Međimurje je imalo 2011 imalo 113, 800 st.
Oni u Međumurju već sada čine minimalno 10% makar ih ima i više, a ovako će biti još veći problem.

skater
01-05-2018, 16:30
Ne znam gdje da stavim vezano za Rome...Uglavnom ništa novo :

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/skupina-agresivaca-terorizira-mirni-kraj-strah-se-uvukao-u-mjestane-provaljuju-im-u-kuce-kradu-druzili-smo-se-i-prije-ali-sada-dolaze-nepozvano/7300216/

Inače jel ima ovdje koji Međimurac ? Zanimljivo mi je kako su često izuzetno lijevo orjentirani, o fašizmu, nacionalizmu da ne govorim o ljudskim pravima. Međutim kad im spomeneš Rome vrlo brzo promjene raspoloženje i nekako nestanu prava za koja se zalažu. :018
Izgleda kada nešto osjetiš na svojoj koži onda ti nije tako svejedno iako podupiru politiku koja se zalaže za takvo stanje. Mislim o Međimurcima imam sjajno mišljenje, radi se o vrijednom i radnom kraju gdje se ljudi zaista od malena uključuju i pomažu na imanjima. Nisu previše bogati niti su tamo plaće previsoke, no imaju malu nezaposlenost i ono što imaju stekli su radom. Samo mi nisu jasni barem što se ovih stvari tiče !

Koji Romi? Navijači talijanskog nogometnog kluba Roma ili Rimljani?

Antifašisti, šampanjski socijalisti, limuzinski liberali, salonske komunjare ne zaslužuju ništa bolje nego osjetiti kulturno obogaćenje različitošću drugih i drugačijih na svojoj koži. Neka i dalje signaliziraju vrline, najvažnije da ih nitko ne nazove nacifašistima i rasistima. Različitost je naša snaga. Tolerancija iznad svega.

Skočili su 2017 na 26,32% rođenih i jednostavno će demografijom prevladati domaće stanovništvo. Usput ne moram ni reći da Hrvati imaju prirodni minus od preko 250 do 400 svake godine dok oni imaju plus od preko 240 i više. Međimurje je imalo 2011 imalo 113, 800 st.
Oni u Međumurju već sada čine minimalno 10% makar ih ima i više, a ovako će biti još veći problem.

Međimurje će polako postati trećesvjetska kozojebina, priča viđena u SAD-u u gradovima gdje su crnci većina. A međimurski tutleki neka i dalje marljivo rade (porezi, socijalna davanja) za cigansku etničku manjinu.

Grunf
28-06-2019, 12:28
Stigli podaci s dzs-a. Hrvatska na dan 31.12.2018. ima 4.076.246 stanovnika. Vanjska migracija ove godine ulazi u pozitivu izgleda, veliki rast broja doseljenih i pad broja odseljenih. :naklon

Vanjska migracija 2018.:

Doseljeni - 26.029
Odseljeni - 39.515
Saldo: - 13.486

Vanjska migracija 2017.:
Doseljeni - 15.553
Odseljeni - 47.352
Saldo: - 31.799

goran2hr
28-06-2019, 15:37
Stigli podaci s dzs-a. Hrvatska na dan 31.12.2018. ima 4.076.246 stanovnika. Vanjska migracija ove godine ulazi u pozitivu izgleda, veliki rast broja doseljenih i pad broja odseljenih. :naklon

Vanjska migracija 2018.:

Doseljeni - 26.029
Odseljeni - 39.515
Saldo: - 13.486

Vanjska migracija 2017.:
Doseljeni - 15.553
Odseljeni - 47.352
Saldo: - 31.799

Trebalo bi prvo znati tko su i odakle stižu ti useljenici? Možda bi onda bilo manje razloga sa slavlje. S tim, da i BiH Hrvati koji useljavaju u RH, za hrvatsku stvar, zapravo nisu dobra činjenica.

Grunf
01-07-2019, 12:03
Isto tako bi trebali znati tko odlazi. Možda većinom odlaze Srbi kao što se može vidjeti na ovoj analizi EU izbora:

S obzirom da je stigla naredba da Srbi ovaj put izađu na izbore i glasaju svi za SDSS, a ne za SDP, možemo to usporediti s postocima koje imaju po županijama i vidjeti trend. Ok, tu se ne zna je li izlaznost podjednaka bila po nacionalnostima ili ne, ali eto, pokušaj analize.

VS županija 15,5% popis 2011.; 12,46% EU izbori
OBŽ 7,76% popis 2011.; 4,99% EU izbori
SMŽ 12,18% popis 2011.; 5,79% EU izbori
KŽ 10,4% popis 2011.; 5,07% EU izbori
LSŽ 13,6% popis 2011.; 10% EU izbori
ZdŽ 4,81% popis 2011.; 3,56% EU izbori
ŠKŽ 10,53% popis 2011.; 10,25% EU izbori
PSŽ 6% popis 2011.; 2,38% EU izbori

Od gradova:

Vukovar 34,87% popis 2011.; 20,58% EU izbori
Knin 23,05% popis 2011.; 23,68% EU izbori

Grunf
24-07-2019, 12:51
Trebalo bi prvo znati tko su i odakle stižu ti useljenici? Možda bi onda bilo manje razloga sa slavlje. S tim, da i BiH Hrvati koji useljavaju u RH, za hrvatsku stvar, zapravo nisu dobra činjenica.

2.474 doseljenih Hrvata, 2.534 odseljenih Hrvata u BiH u 2018. iz Hrvatske.

Migracije RH 2018.

BiH - 10.348 doseljenih, 3.631 odseljenih
Srbija - 2.880 doseljenih, 1.613 odseljenih
Kosovo - 1.402 doseljenih, 98 odseljenih
Albanija - 641 doseljenih, 89 odseljenih
Sjeverna Makedonija - 844 doseljenih, 127 doseljenih
Ukrajina - 615 doseljenih, 134 odseljenih
Njemačka - 3.232 doseljenih, 21.732 odseljenih
Austrija - 501 doseljenih, 2.607 odseljenih

Inkvizitor
15-10-2019, 17:17
kolovoz 2019./2018. :

rođeni:3.096/3.463 (-367)
umrli:4.004/4.528 (-524)
razlika: (-908)/(-1.065)
brakovi:2.288/2.295 (-7)
razvodi:467/315 (+152)

I.-VIII. 2019./2018.

rođeni:23.637/24.431 (-794)
umrli:35.807/36.376 (-569)
razlika: (-12.170)/(-11.945)

I.-VIII. mjesec kroz godine

rođeni/umrli/razlika

2013.:26.481/34.879/ -8.398
2014.:25.887/34.675/ -8.788
2015.:25.133/38.440/ -13.307
2016.:25.096/35.119/ -10.023
2017.:24.195/37.733/ -13.538
2018.:24.431/36.376/ -11.945
2019.:23.637/35.807/ -12.170

evo gdje nas vodi politika ove vlade, ova rezignacija i ponižavanje.

Grunf
16-10-2019, 13:38
Nemreš forsirati pederluk, feminizam, socijalizam i četništvo i očekivati rast nataliteta.

Inkvizitor
16-10-2019, 13:40
794 manje rođenih u odnosu na prošlu godinu samo za prvih 8 mjeseci onaj kreten se još hvali kako su preokrenuli demografske trendove.

Sve na osnovu malog rasta prošle godine.

Jel ima tko debilu, četničkom sluzi reći kako ove godine stvari stoje.

Grunf
16-10-2019, 13:49
Nema očito. Istanbulska donosi plodove.

Aleksa
17-10-2019, 06:09
Kradem od kolege Lucha sa HB zanimljivu statistiku:

Zbirni broj rođenih po četvorogodišnjim periodima.

2011-2014 - 2015-18 (procentualni pad/rast)

Srbija: 264.870 - 259.160 (-2,16%)

Bosna i Hercegovina: 124.525 - 118.980 (-4,45%)
Federacija BiH: 82.456 - 77.695 (-5,77%)
RS: 38.385 - 37.716 (-1,74%)
Brčko: 3.684 - 3.569 (-3,12%)

Hrvatska: 162.473 - 148.541 (-8,58%)

Crna Gora: 29.678 - 29.651 (-0,09%)

S. Makedonija: 93.072 - 89.164 (-4,20%)

Kosovo: 110.625 - 94.282 (-14,77%)

Albanija: 141.268 - 124.251 (-12,05%)
Od najmenjeg pada rođenih ka najvećem, tabela izgleda ovako:
1. Crna Gora,
2. Srpska,
3. Srbija,
4. Brčko Distrikt,
5. S. Makedonija,
6. F BiH,
7. Hrvatska,
8. Albanija,
9. Kosovo.
Kako smo se nadali, dobro smo se udali, bolje stojimo od onih koji su nam priželjkivali propast. :D

Inkvizitor
17-10-2019, 11:16
U crnoj Gori koliko mi s ečini najbolje stoje crnogorci. Onaj sjever crne gore, tipa K0lašin, Danilovgrad, to se pretvarar u pustinju. računam d aće udio crnogoraca smo rasti i rasti. To je već gotov proces "Nikad neće crna Gora bit obala srpskog mora".

Genocidna tvorevina. Tu ne bi vjerovao da kažu dobar dan. Primjer, kad su bili izbori, ovi zadnji glasalo je u genocidnoj koliko 760 000 ljudi. I to je bilo 67% izlaznost. Jebote kad odbiješ maloljetne ispada da genocidna ima 1 300 000 punoljetnih. A nema ih ni 800-900 tisuća kapak. Ajde da sad kažemo da se taamo prijavio velik broj Muslimana. Koji nisu glasali. Tim je nevjerovatnije. onda je glasao svaki punoljetni Srbin. Te podatke kad sam vidio da genocidna ima skoro isti broj izišlih glasača ili nešto manje od federacije , a skoro duplo je manja, to je bio znak da se tamo žestoko krade.

Srbijica. Ni za nju ne bi stavio ruku u vatru da ne mulja. osim toga od 65 000 rođenih 10 000 su nesrbi. Tu vam malo Muslimani Sandžaka dižu prosjek. A i Cigani realno kojih se ne zna koliko ih uopće ima u Srbiji. Kod nas u Međimurju na malom prostoru čine 25% rođenih a nema ih trenutno 7/8 %. ne vjerujem da je drugačije u Srbiji koja ima puno više Cigana.

Hrvatska je jeidna ušla u EU i prolazi proces koji su prošle sve zemlje istočnog lagera kad su ušle u EU. Ako vi kojim slučajem uđete..auuu, a i bez ulaska otvaraju se vrata 01.01 2020-te

crni bombarder
17-10-2019, 12:15
Oni ce kao i Bosnjaci, od 1. sijecnja masovna bjezanija u EU.

Kad gledam onog Kesica i slicne koji smiju protiv Vuciceve tvornice lazi, tih kretenskih tabloida poput informera ili kurira, Pinka i ostalih tv kuca koje kjontrolira Vucic, kad vidis kako je nenormalna ta Srbija, kakve oni lazi serviraju svojim priglupim glasacima (mislim na Vuciceve glasace) koje Vucic kupuje bonovima za stocnu hranu (snimljeno) koliko lazu i petljaju, ona Brnabicka u intervjuu Pinku dva sata laze ne trepne koliko slaze, kaze njima se dive Luxemburg i Njemacka i zele biti kao Srbija :D jos slaze da je "programiranje" obavezni predmet u skolama u Srbiji, a nije... tisuce primjera koliko lazu i izmisljaju sa ciljem da Srbiju predstave boljom nego jeste.

Ovi nasi mazlumi od politicara su male mace... na Vucievim medijima se kao u najcrnjem komunizmu odstreljuju politicki protivnici, samo malo pogledas par emisija iv vidis koje je to totalno ludilo od naroda i zemlje. Pretvorili su se kolektivno u one degenericne rijalitije kojima su preplavili medijski prostor.

Inkvizitor
17-10-2019, 12:32
Kesić ih rastura. Srbi imaju bar to. kod nas nema nitko da izruguje izjave poput Plenkovićeve "ne komentiram tuđe izjave". A čije onda komentiraš majke ti. Svoje . hehehe"

Đurić spreman na tapšanje. :rofl:

http://www.youtube.com/watch?v=b8u9rCfHMmM

DzoniBG
17-10-2019, 13:08
Kesić ih rastura. Srbi imaju bar to. kod nas nema nitko da izruguje izjave poput Plenkovićeve "ne komentiram tuđe izjave". A čije onda komentiraš majke ti. Svoje . hehehe"

Đurić spreman na tapšanje. :rofl:

http://www.youtube.com/watch?v=b8u9rCfHMmM

Kesic na svoj nacin ismevanjem, a Micko glumom...

http://www.youtube.com/watch?v=yhvASfQUBdo

Treba samo da poznajes idiota Vesica, da bi znao koliko ga je dobro skinuo...

Inkvizitor
17-10-2019, 13:15
Mićko je genijalac a i cijeli Pljiž pa i Dobar, loš, zao.

Mićko imitira NJKV. Aleksa će da popizdi.

http://www.youtube.com/watch?v=ynlha1s61Uw

http://www.youtube.com/watch?v=wtQz8k2rhn8

DzoniBG
17-10-2019, 13:22
Mićko je genijalac a i cijeli Pljiž pa i Dobar, loš, zao.

Mićko imitira NJKV. Aleksa će da popizdi.

http://www.youtube.com/watch?v=ynlha1s61Uw

Patrjarhat Urineja(Irinej)...i na celu sa mene da Srbija ponovo bude anarhija :D Koga god da dohvati, to je kidanje...

http://www.youtube.com/watch?v=G6m_jGaPOYs

Direktor autoputeva, Drobnjak, imali su stvarno problema sa nekom zenom, pogledaj kako je on to docarao :D

http://www.youtube.com/watch?v=ZM_-ovorZpA

Pijani poslanici, ovde je pobedio...

Grunf
17-10-2019, 13:50
Kradem od kolege Lucha sa HB zanimljivu statistiku:

Od najmenjeg pada rođenih ka najvećem, tabela izgleda ovako:
1. Crna Gora,
2. Srpska,
3. Srbija,
4. Brčko Distrikt,
5. S. Makedonija,
6. F BiH,
7. Hrvatska,
8. Albanija,
9. Kosovo.
Kako smo se nadali, dobro smo se udali, bolje stojimo od onih koji su nam priželjkivali propast. :D

Srbija 1991. - 90.000 rođenih
Srbija 2018. - 63.000 rođenih

BiH 1991. - 64.000 rođenih
BiH 2018. - 28.000 rođenih

Hrvatska 1991. - 51.000 rođenih
Hrvatska 2018. - 36.000 rođenih

Baš ste se dobro udali.

Inkvizitor
17-10-2019, 13:57
Srbija s Kosovom ili bez 91-ve

DzoniBG
17-10-2019, 13:58
Srbija 1991. - 90.000 rođenih
Srbija 2018. - 63.000 rođenih

BiH 1991. - 64.000 rođenih
BiH 2018. - 28.000 rođenih

Hrvatska 1991. - 51.000 rođenih
Hrvatska 2018. - 36.000 rođenih

Baš ste se dobro udali.

Srbija na 6.7 miliona ima 63.000 rodjenih, Hrvatska na 4 miliona imace ove godine oko 34.000... cak i u proporciji vam je gore stanje, a tek ovi sto su vam otisli ove i prosle godine masovno...

To je vama borba za EU dala... katastrofa...

Inkvizitor
17-10-2019, 14:05
Neće imati 34 000 ali stanje je loše. I nema Hrvatska ni 4 milijuna niti se zna koliko se Srbija ima, to su sve nagađanja.

DzoniBG
17-10-2019, 14:07
Srbija s Kosovom ili bez 91-ve

Bez Kosova, na Kosovu je 1991. godine rodjeno 52.263 zivorodjenih... koja je to cifra jbt...

DzoniBG
17-10-2019, 14:11
Kosovo 2017 - 23.402 zivorodjenih, oko 1.100 Srba... da nam je natalitet Srba sa Kosova, slavili bi...

Inkvizitor
17-10-2019, 14:39
Sve to ide u prilog onoj tezi da se Slobo namjerno htio rješit Kosova al da izgleda tako da je prisiljen.

Jesi sad shvatio koliko je bedasta ona teza da je Sloba Aliji nudio vladanje i ostanak u Jugoslaviji.

Pa s Albancima bosanski Muslimani bi vas pregazili.

DzoniBG
17-10-2019, 15:39
Sve to ide u prilog onoj tezi da se Slobo namjerno htio rješit Kosova al da izgleda tako da je prisiljen.

Jesi sad shvatio koliko je bedasta ona teza da je Sloba Aliji nudio vladanje i ostanak u Jugoslaviji.

Pa s Albancima bosanski Muslimani bi vas pregazili.

To jedino ako racunamo da je Sloba vukao sve ispravne poteze... a to je daleko od istine...

Propast Bosnjaka u demografskom, a i nacionalnom smislu pocinje slomom Jugoslavije, a propast Albanaca sa Kosova pocinje odvajanjem od Srbije... pasti sa 53k rodjenih godisnje, na 23k... pa to je uzas, uskoro ce dobiti i beli sengen, tad ce tek da bude stampedo u Nemacku... samo ih treba pustiti da se uruse sami...

Koliko su samo oba naroda prosperirali u Jugi... broj rodjenih Bosnjaka i Albanaca... pa da se tako nastavilo, zgazili bi nas... ali sa tim je zavrseno...

Grunf
17-10-2019, 15:42
Srbija na 6.7 miliona ima 63.000 rodjenih, Hrvatska na 4 miliona imace ove godine oko 34.000... cak i u proporciji vam je gore stanje, a tek ovi sto su vam otisli ove i prosle godine masovno...

To je vama borba za EU dala... katastrofa...

Srbija 1991. - 9,8 milijuna ljudi
Srbija 2018. - 7 milijuna ljudi

Hrvatska 1991. - 4,8 milijuna ljudi
Hrvatska 2018. - 4,1 milijun ljudi

Jedan manji dio pada nataliteta ima veze s odlaskom ljudi u EU, a veći dio s pederizacijom, feminizacijom, ateizacijom društva. Tu moramo promijeniti stvari.

Grunf
17-10-2019, 15:45
To jedino ako racunamo da je Sloba vukao sve ispravne poteze... a to je daleko od istine...

Propast Bosnjaka u demografskom, a i nacionalnom smislu pocinje slomom Jugoslavije, a propast Albanaca sa Kosova pocinje odvajanjem od Srbije... pasti sa 53k rodjenih godisnje, na 23k... pa to je uzas, uskoro ce dobiti i beli sengen, tad ce tek da bude stampedo u Nemacku... samo ih treba pustiti da se uruse sami...

Koliko su samo oba naroda prosperirali u Jugi... broj rodjenih Bosnjaka i Albanaca... pa da se tako nastavilo, zgazili bi nas... ali sa tim je zavrseno...

Pa Bošnjaci su nastali kao nacija poslije Juge, oni su doživjeli renesansu u nacionalnom smislu nakon propasti Juge. Demografski su potonula i oni i Albanci jer sad treba raditi za pravljenje djece. Nema više uzmi lovu od Hrvata i Slovenaca, a ti se samo brini o obitelji.

Inkvizitor
17-10-2019, 15:46
Pa. Onda. Je li Sloba bio toliko glup da nudi to Aliji i sječe granu Srbiji.

Još jedan argument u toj tezi je njegova rečenica..Srbija ne može više financirati vojsku i policiju na Kosovu.

Srbija nije imperijalna sila da to može čak bez sankcija koje je imala.

Kosovari su pali ali pali su svi. Kod njih je isto došlo do emancipacije žena ali oni su još u debelom plusu.

25 000 rođenih je 10 promila na 2,5 milijuna stanovnika. A moguće je da sad kad su dobili državu "smanjili gas".

Ako bi ustrebalo oni bi opet dodali.

Grunf
17-10-2019, 15:48

Još jedan argument u toj tezi je njegova rečenica..Srbija ne može više financirati vojsku i policiju na Kosovu.

Kosovari su pali ali pali su svi. Kod njih je isto došlo do emancipacine žena ali oni su još u debelom plusu.

25 000 rođenih je 10 promila na 2,5 milijuna stanovnika. A moguće je da sad kad su dobili državu "smanjili gas".

S time da Kosovari uz svo to potonuće još uvijek imaju +15.000 prirodni priraštaj godišnje.

A otkad su se maknuli od Srbije su ekonomski procval iako ih Srbija pokušava držati u izolaciji koliko god može.

Inkvizitor
17-10-2019, 15:50
Pa Bošnjaci su nastali kao nacija poslije Juge, oni su doživjeli renesansu u nacionalnom smislu nakon propasti Juge. Demografski su potonula i oni i Albanci jer sad treba raditi za pravljenje djece. Nema više uzmi lovu od Hrvata i Slovenaca, a ti se samo brini o obitelji.

Ma nema to toliko veze s tim. Oni su bili patrijarhalna društva. Pa naši su djedovi imali po 10-12 djece, moj otac 8-ero, najstariji brat petero a više nitko više od troje a najviše dvoje. U tri generacije pad od 500%

DzoniBG
17-10-2019, 15:57

Dobili su samo novo ime, inace su postojali kao Muslimani, i u Jugi prosperirali kao niko... koliko im se samo broj uvecao, pa Srba je u Bosni do 1961 bilo relativna vecina, vecina su bili i u Sarajevu... oni su demografski eksplodirali od tada...

Sta im je doneo raspad Juge i rat... propast po svakoj osnovi, najureni su se teritorija u kojima su vekovima ziveli, nema ih u Podrinju, Posavini, Krajini, bili su vecina i u Mostaru, i to su izgubili, rasuti po svetu, pacifikovani u Sandzaku... natalitet im je kljoknuo epski, sele se na zapad...

Jedno veliko nista...

Grunf
17-10-2019, 15:58
Ma nema to toliko veze s tim. Oni su bili patrijarhalna društva. Pa naši su djedovi imali po 10-12 djece, moj otac 8-ero, najstariji brat petero a više nitko više od troje a najviše dvoje. U tri generacije pad od 500%

I zadruge su tu imale dosta učinka. Sva imovina se čuvala u obitelji i plemenu, a raspolagala je glava zadruge s njom. Danas se sve dijeli.

DzoniBG
17-10-2019, 16:02

Kosovari su pali ali pali su svi. Kod njih je isto došlo do emancipacije žena ali oni su još u debelom plusu.

NIje bio glup, nego mu je preokupacija bila da ostane na vlasti, nije razmisljao mnogo dalje od toga...

Odvajanje Kosova je nas spasilo, nije bilo voljno, niko se ne odrice svojevoljno dela svoje zemlje, ali tako se namestilo... da nije bilo toga, mi bi danas kolabirali kao drzava... to ce ti malo ko reci javno, ali to je istina, i ma koliko bilo sranja na Kosovu, sve je bolje od toga da su sastavni deo Srbije...

Grunficka spominje procvat... nezaposlenost im je 40%, uletela je neka lova koju su pokrali, vode ih ratni zlocinci, ljudi im beze trbuhom za kruhom... sad im pobedio lik koji i ne priznaje zastavu Kosova, hoce da se ujedini sa Albanijom... nek se hebu sami tamo, mi da gledamo svoja posla...