PDA

Pogledaj Full Version : Tihomir "Tim" Orešković

Inkvizitor
04-03-2016, 18:00
Mislim da i predsjednik hrvatske vlade zaslužuje svoju temu. Ipak je on nominalno prvi čovjek države sa najvećim ovlastima.

Što reći o Tihomiru "Timu" Oreškoviću.

1. Katastrofalan hrvatski, što je čudno jer nije došao jučer u Hrvatsku. Bio je tu u Plivi i stvarno je čudno da tako loše govori hrvatski. A to i govori kako mu obitelj baš i nije marila za jezik domovine. Veliki minus. I za ovih par mjeseci mogao je uz dodatne sate naučiti osnove hrvatskog jezika a valjda i komunicira na hrvatskom s nekim. Njegovo vođenje vlade na "hrvatskom" ne da se slušat.

2. Želi se svidjeti lijevim medijima, spominje neki antifašizam, nije svjestan ili se pravi blesav, nazivajući ideološke teme nezanimljivim. Itekako su zanimljive a to će i osjetiti na vlastitoj koži.

3. Nakon smjene Crnoje rekao je da mu je to ministarstvo vrlo bitno i da će se novi ministar znati za dva tri dana. Prođe i mjesec dana od te njegove izjave i mi još nemamo ministra branitelja. Epska sramota ove vlade. Nevjerodostojan.

4. Imam dojam da se želi svidjeti jugomedijima i da zbog toga ne želi još smjeniti Lozančića iako je svjestan da ne može ostati i time državu dovodi u konfuziju kao i građanstvo. Produbljuje krizu i neodlučan je. Ono malo što vlada hrvatskim izgovara čiste floskule.

5. Čini se da je stao na stranu MOST-a u smislu opstruiranja i kočenja ikakvih promjena, čime je sam sebe demantirao, kako se meni čini u onoj izjavi s početka mandata koja je dobro zvučala "budi miran i vladaj". On je možda miran ali nit on ičim vlada nit vlada kojom on vlada.

franjevac
04-03-2016, 18:07
meni se ne sviđa ni njegovo hvaljenje merkeličine politike u vezi imigrantske krize
kao ni kovačevo pristajanje na prihvat 1500 imigranata
ali to je valjda politzika gdje se ne smije priko kolina
pa nam je šutit i neimat stava jedina opcija
bit će interesantna njihova pozicija ako zaživi ruta albanija jug hrvatske
zanima me koliko nisko naši mogu pasti

Picaferaj
04-03-2016, 18:10
Mislim da i predsjednik hrvatske vlade zaslužuje svoju temu. Ipak je on nominalno prvi čovjek države sa najvećim ovlastima.

Što reći o Tihomiru "Timu" Oreškoviću.

1. Katastrofalan hrvatski, što je čudno jer nije došao jučer u Hrvatsku. Bio je tu u Plivi i stvarno je čudno da tako loše govori hrvatski. A to i govori kako mu obitelj baš i nije marila za jezik domovine. Veliki minus. I za ovih par mjeseci mogao je uz dodatne sate naučiti osnove hrvatskog jezika a valjda i komunicira na hrvatskom s nekim. Njegovo vođenje vlade na "hrvatskom" ne da se slušat.

2. Želi se svidjeti lijevim medijima, spominje neki antifašizam, nije svjestan ili se pravi blesav, nazivajući ideološke teme nezanimljivim. Itekako su zanimljive a to će i osjetiti na vlastitoj koži.

3. Nakon smjene Crnoje rekao je da mu je to ministarstvo vrlo bitno i da će se novi ministar znati za dva tri dana. Prođe i mjesec dana od te njegove izjave i mi još nemamo ministra branitelja. Epska sramota ove vlade. Nevjerodostojan.

4. Imam dojam da se želi svidjeti jugomedijima i da zbog toga ne želi još smjeniti Lozančića iako je svjestan da ne može ostati i time državu dovodi u konfuziju kao i građanstvo. Produbljuje krizu i neodlučan je. Ono malo što vlada hrvatskim izgovara čiste floskule.

5. Čini se da je stao na stranu MOST-a u smislu opstruiranja i kočenja ikakvih promjena, čime je sam sebe demantirao, kako se meni čini u onoj izjavi s početka mandata koja je dobro zvučala "budi miran i vladaj". On je možda miran ali nit on ičim vlada nit vlada kojom on vlada.

Bio bi možda dobar ministar financija ili gospodarstva. A ni ovako nije pravi Premijer jer ga i Petrov i Karamarko mogu maknut kad god hoće. Pa zbog toga i odugovlači sa ministrom branitelja, Lozančićem i sl.

Inkvizitor
04-03-2016, 18:17
Bio bi možda dobar ministar financija ili gospodarstva. A ni ovako nije pravi Premijer jer ga i Petrov i Karamarko mogu maknut kad god hoće. Pa zbog toga i odugovlači sa ministrom branitelja, Lozančićem i sl.

Znači da je MOstu u šaci. HDZ ignorira a MOSTU je u šaci i opstruira vlastitu vladu. Popušta pred nebuloznim zahtjevima MOST-a i želi podilaziti lijevim medijima. To je moj dojam.

NorthStand
04-03-2016, 18:31
da, izgleda da je i Tim zalutao u ovu hrvatsku kaljužu, je da je moj likota ali briga me možeš biti sto puta "moj" ako ne igraš utakmicu kako treba, ja te stavljam na klupu. pa cvili brate do iznemoglosti.

uglavnom, start njega i nove vlade ne da mi se ne sviđa, već mi je katastrofalan, da ne govorim da je najavio porez na nekretnine u režiji židova koji nam opet žele popalit pare.

kao što nam je već muljanović popalio s svim onim svojim porezima, u stilu parole "uvođenje reda u financije" a red je uvodio najveći kriminalac u povijesti RHrvatske Slavko Linić, Rijeka je danas tu gdje je upravo zbog njega i njegovih mafijaša.

Rijeka bi mogla biti jedna od vodećih luka europe, a gdje je ? Koper ima daleko jaču luku od rijeke, to se sve glupi kretenski jugovići iz rijeke mogu zahvalit svome glasanju za SDP i Linića.

naravno sada linića nema, ali SDP je desetljećima svoju lovu muzo upravo iz rijeke i okolice jugo primorja. tu im je bila najveća kasica prasica uz grad zagreb dok je bandić bio u SDPu, sada više ni to nemaju, zato su se "antife" unezvijerile i prijete fašistima i ustašama da će nas opet doći glave, a ja sam poprilično siguran da će oni svi biti deportirani u italiju neka se ne umire.

pa će tamo moći ratovat protiv talijanskih fašista do sudnjeg dana, tamo za razliku od hrvatske imaju fašiste jer ustaše i naiconalsocijalisti nisu fašisti niti im je doktrina politike bila fašistička, to što je tim krelcima to jedno te isto je drugi par rukava.

isto tako moje je mišljenje da ova vlada treba se jasno distancirat od antifašizma i antifašističkih vrijednosti koje su nam unakazile narod, namjerno kažem antifašističkih a ne komunističkih jer se preko antifašizma danas glorificira propala jugoslavija tito partizan i taj usrani komunizam.

a nama svi novi dužnosici nove vlade ko papagaji ponavljaju da su antifašisti, time su prihvatili mantru komunjara i ispadaju isti ko komunjare barem u verbalnom shvaćanju politike i interpretaciji ideoloških tema.

ja ideološki nikad nisam niti ću biti antifašist, ali to ne znači da sam fašist i da podržavam fašiste napr ja sam otvoreno za NDH i ustaše kad je u pitanju 2ww, ali nisam za fašiste niti bi ikada s fašistima šurovao, fašisti su bili i ostali najveći neprijatelj NDH i ustaša, rimskim ugovorima su u startu sjebali nastanak NDH i omogućili nastanak i jačanje partizanskog pokreta posebice u dalmaciji.

dakle kako bi ja to onda bio za fašiste, ali biti za ustaše i fašiste nije jedno te isto bez obzira što su ustaše bili savzenici fašisti ali su to bili s ciljem stvaranja NDH. dakle sve ima svoju cijenu, pa tako i to. ugalvnom ova vlada neka se ne distancira od usranog antifašizam koji je ništa drugo nego komunizam koji se preimenovo za dnevno političke potrebe u antifašizam, nema više moju potporu, ne moram ja niti ova vlast biti antifašistička da bi bila protiv musolinija i njegovih sljedbenika u italiji kojih i dan danas ima i koji i dan danas crtaju karte s istrom i dalmacijom u sastavu italije. ja mogu biti zagriženi nacionalist i ustaša, a da nisam za fašiste i upravo sam takav, nikad talijane nisam volio čak ni ko navijače ih ne cijenim iako znam da je cijela jugo tifo scena svršavala na talijane, nikad nisam volio talijane u nijednom segmentu. tako da ne znam kako onda meni netko ima obraza predbacivat da sam fašist i da sam uz fašiste ,zato jer sam za NDH i ustaše, pa se kao po dekretu tko je ustaša izjednačava to s fašizmom jer su ustaše bile uz fašiste. tako se sve može izvlačit iz konteksta, ali tito recimo on ne samo da je bio uz komuniste on je bio komunisti i bio je NKVDov plaćenik. dakle on je bio točno to simbioza dušom i tijelom, za većinu ustaša se ne može reći da su bili simbotički povezani s fašistima kako je to bio slučaj s titom i partizanima i njihovim komunizmom, nisu oni slučajno staljina ljutili i dovodili u napast da ih pobije zato jer su isticali petokrake i srpove i čekiće kad je to čak i staljinu bilo mrsko jer se bojao da tito i njegovi titići na ovim prostorima ne prestaše zapadne saveznike i da im ovi ne otkažu poslušnost i pomoć u sred rata a onda bi ovi bili na giljotini od nacista. koje su jedva i ovako uz njihovu potporu porazili.

dakle kome treba antifašizam, i borba protiv fašista neka ode u italiju. to je ono što želim reći, jer ih u hrvatksoj nema i u hrvatskoj nitko ne želi da talijani dobiju mm našeg mora otoka i kopna, neka mi jedan ovaj partizanski idiot iz istre navede tko to u hrvatskoj od desničarskih stranaka propagira savezništvo s talijanima u bilo kojem smislu i želi sn jima djelit naše teritorije ? nema nijednog niti stranke takve, ali zato se viđalo neke istaknute "antifašiste" ne samo iz istre već i drugih krajeva hrvatske kako se druže s dokazanim fašistima iz istalije, naranvo to mediji nisu prenosili jer im to nije bilo napeto kao recimo druženje HČSP-a s mađarskim Jobikom.

uglavnom, ova vlada me totalno razočaral prije svega ideološki, a onda i s svojim najavljenim prvim gospodarskim i strogo političkim potezima, mislim da su nedostojni vlasti i ako nešto bitno ne promjene neće dugo potrajati na vlasti.

Picaferaj
04-03-2016, 18:38
Znači da je MOstu u šaci. HDZ ignorira a MOSTU je u šaci i opstruira vlastitu vladu. Popušta pred nebuloznim zahtjevima MOST-a i želi podilaziti lijevim medijima. To je moj dojam.

Da. Jedino je pitanje radi li on to zato jer želi il' zato jer mora. Moguće..a i vjerojatno je da je Tim puno bliži HDZ-u koji sada hoda po jajima dok se ne zauzmu najbitnije poluge vlasti s kojima se onda može na nove izbore. Prerano je donositi zaključke o tome kako on stvarno diše.

Azzurri
04-03-2016, 18:39
Za jednog ličanina s prezimenom Orešković je mekana tetkica. Sve Oreškoviće koje ja znan su ljudine samo takve.

franjevac
04-03-2016, 18:59
Za jednog ličanina s prezimenom Orešković je mekana tetkica. Sve Oreškoviće koje ja znan su ljudine samo takve.

kanada ga iskvarila
općenito u zapadnom svijetu vlada posvemašnja feminizacija muškaraca
pa pogledaj ti te političare iz zapadnog svijeta na šta to liči
žene su muški a muški su žene
bolest

NorthStand
13-03-2016, 19:37
usrao motku, Tiho