PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Ivana Simić-Bodrožić i govor mržnje

Inkvizitor
07-02-2016, 21:46
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3762-Ivana-Simi%C4%87-Bodro%C2%9Ei%C4%87-i-govor-mr%C2%9Enje

Inkvizitor
07-02-2016, 22:42
P. S sad saznadoh da je Ivana udana za brata od Mime Simić pa su riješene moje dvojbe, te je kolumna samim time suvišna ali eto..))

Komari
07-02-2016, 23:21
P. S sad saznadoh da je Ivana udana za brata od Mime Simić pa su riješene moje dvojbe, te je kolumna samim time suvišna ali eto..))

Tek sad?
Ja sam mislila da je to stvar opće kulture :D
Familija se dobro umrežila i prodaje priču.

.

Humphrey
07-02-2016, 23:27
Možda nemam pravo pisati u ime cijelog grada,ali evo ga, ispričavam se Hrvatskoj u ime Vukovara.

Grunf
08-02-2016, 09:35

Haha, nisam znao. :D A zanimljiva mi je biografija Mime. Odmor od poslijeratne situacije, otkrivanje seksualne orijentacije u liberalnijoj i tolerantnijoj sredini i na koncu magisterij na rodnim studijima iako nije diplomirala. :D

Mima Simić, pravim imenom Anamarija, rodila se 4. veljače 1976. godine. Završivši srednju školu u Zadru, a prije upisa na Filozofski fakultet, odlučila je uzeti pauzu od tri godine kako bi se odmorila od škole i poslijeratne situacije, te se zaputila na putovanje brojnim europskim zemljama. U malom mjestu pokraj Londona radila je kao babysitterica. Svoju seksualnu orijentaciju, odnosno sklonost ženskom spolu, osvijestila je upravo u Londonu, sredini liberalnijoj i tolerantnijoj nego što je to Hrvatska. Na Filozofskom fakultetu upisala je engleski jezik i komparativnu književnost, no još nije diplomirala, iako to planira u bližoj budućnosti. Usprkos tome, može se pohvaliti magisterijem koji je zaslužila na postdiplomskom studiju na Rodnim studijima u Budimpešti, u okviru Centralnog europskog sveučilišta, zamišljenom kao kombinacija sociologije te feminističkih i kulturalnih studija. Ta je činjenica vjerojatno bila presudna za njen aktivistički rad na području borbe za prava gay, biseksualne, transrodne i transseksualne populacije.

Na bavljenje pisanjem potaknuo ju je stariji brat, Roman Simić, široj javnosti poznat kao autor zbirki priča Mjesto na kojem ćemo provesti noć i U što se zaljubljujemo. Mima sama navodi kako je počela pisati jer se htjela natjecati s bratom - tko će postati popularniji i tako uloviti više cura.

http://booksa.hr/dossier/mima-simic

Inkvizitor
08-02-2016, 09:57
Ako se ne varam Bodrožići su iz Sviba. Imotska krajina

Grunf
08-02-2016, 10:09
Da, ak je brat od Mime potical Mimu na pisanje, sigurno je i ženu doma tjeral bičem. Ajmo napiši roman, bit će uspješan. :D

HR SOKOL
08-02-2016, 21:32
Da, ak je brat od Mime potical Mimu na pisanje, sigurno je i ženu doma tjeral bičem. Ajmo napiši roman, bit će uspješan. :D

Neka brat cuva zenu jel kad dodje mima pijana sa mitinga ...:liza