PDA

Pogledaj Full Version : Sabor vratio pokroviteljstvo nad obilježavanjem Bleiburga

Grunf
04-02-2016, 22:33
S četiri glasa za i 2 protiv, odlučeno je da će Sabor ponovno biti pokrovitelj obilježavanja tragedije Bleiburga. Povodom te odluke, u Otvorenom su gosti Markovina i Lučić, bit će zanimljivo. :D

HRVATSKI sabor ponovno će biti pokrovitelj obilježavanja Bleiburške tragedije, odlučilo je u četvrtak saborsko Predsjedništvo s četiri glasa 'za' i dva 'protiv'.

Uz predsjednika Sabora Željka Reinera (HDZ) u Predsjedništvu je i pet potpredsjednika, tri iz saborske većine (HDZ-a, Mosta i HSP-AS-a) i dva iz oporbe (SDP-a i HNS-a).

Protiv pokroviteljstva, u ime SDP-a, bila je Milanka Opačić, potpredsjednica Sabora. SDP svake godine tamo polaže vijence i odaje počast nevinim žrtvama, no ne možemo biti za pokroviteljstvo te manifestacije budući da se ona svaki put pretvori u veličanje ustaštva, objasnila je novinarima Opačić.

Četiri glasa za, dva protiv

Potpredsjednika Sabora Ivana Tepeša (HSP AS) žalosti što Predsjedništvo o vraćanju pokroviteljstva nije odlučilo jednoglasno. "Svaka žrtva je žrtva i moramo joj odati počast, a Bleiburg je mjesto i vrijeme da odamo počast svim žrtvama koje su pale nevine od svibnja 1945. na Bleiburgu, Hudoj Jami, u Teznom i na Križnom putu", izjavio je Tepeš.

Radi se, kaže, o desetcima tisuća žrtava. "Nažalost ne postoji ni jedan sudski proces, a kamo li da je netko odgovarao za te zločine. Bit ćemo u svibnju na Bleiburgu i dostojno ćemo obilježiti žrtve koje su pale nevine poslije Drugog svjetskog rata", poručio je. Naglasio je i da nikada ne treba dijeliti žrtve. "Ubojstvo jednog čovjeka je zločin i onaj tko ubije jednog čovjeka je zločinac", rekao je Tepeš.

Komentirao je izjavu čelnika SDP-a Zorana Milanovića kako Bleiburg nije odavanje počasti žrtvama nego žalovanje za propalom NDH, rekavši kako je to relativizacija i prikrivanje komunističkih zločina koji su počinjeni nad nevinim žrtvama od svibnja 1945. pa na dalje.

Višegodišnje pokroviteljstvo nad Bleiburgom ukinulo je Predsjedništvo iz bivšeg saborskog saziva u kojemu su većinu imale stranke Kukuriku koalicije.

Da bude pokrovitelj nad središnjom komemoracijom žrtava Bleiburške tragedije i Hrvatskog križnog puta, Sabor je zamolio Počasni bleiburški vod.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sabor-vratio-pokroviteljstvo-nad-bleiburgom-milanovic-tamo-idu-oni-koji-zale-za-ndh/872849.aspx

Grunf
04-02-2016, 22:59
Veca Pusić u Otvorenom. Izaći će na netu tako da možete provjeriti. Mislim da sam točno prenio citat.

Svatko tko je ubijen nije nevin, samo mu se sudskim putem nije dokazala krivnja.

šanta85
04-02-2016, 23:00
Ivo je u Otvorenom :kez
Samelji ih Ivo

Inkvizitor
04-02-2016, 23:07
To je sve ništa. Podoljnjakova ucjena, obranaški stav, traženje ustaša, tamo ovamo...pod ovakvim uvjetima poput Podolnjakovih nije ni trebalo vraćat pokroviteljstvo sabora.

Grunf
04-02-2016, 23:09
Markovina stalno o kontekstima. :D

Komari
04-02-2016, 23:15
To je sve ništa. Podoljnjakova ucjena, obranaški stav, traženje ustaša, tamo ovamo...pod ovakvim uvjetima poput Podolnjakovih nije ni trebalo vraćat pokroviteljstvo sabora.

Daj siti se bivšeg mu prezimena. :D
Nek je ono vraćeno

.

Grunf
04-02-2016, 23:17
Znači Pusićka smatra da se Ustav RH mora poštivati selektivno. Utemeljeni smo na Zavnohu, ali ne i na domovinskom ratu. Slaže se da je rat bio obrambeni, ali samo u RH, ne i u BiH. :facepalm

Grunf
04-02-2016, 23:20
Hoćete li zamoliti. Zamoli si ti doma da ne velim koga. Zašto im nitko ne odbrusi? :D

šanta85
04-02-2016, 23:25
Dajte da ja Vama objasnim ovo oko antifašizma,budući da Vama nije ništa jasno jer me peti put pitate istu stvar :rofl:

Grunf
04-02-2016, 23:33
Dajte da ja Vama objasnim ovo oko antifašizma,budući da Vama nije ništa jasno jer me peti put pitate istu stvar :rofl:

Malo popušta voditelj, želi se svidjeti novoj vlasti. :D

šanta85
04-02-2016, 23:36
Malo popušta voditelj, želi se svidjeti novoj vlasti. :D

Popustio je jer ih je Lučić pošteno išamarao,Markovina gleda ispod stola ,ne smije ni dignit glavu :rofl:

1981
05-02-2016, 00:49
Markovina se za divno čudo nije bahatija a nije puno ni filozofira.Djelova mi je ka popišan.

totalna steta
05-02-2016, 00:51
Ima li repriza otvorenog?? Ja gleda šprajca i direktno...

NorthStand
05-02-2016, 00:52
Ima li repriza otvorenog?? Ja gleda šprajca i direktno...

http://www.hrt.hr/enz/otvoreno/

NorthStand
05-02-2016, 01:42
zašto ustaše nisu antikomunisti kako su partizani samo antifašisti, zašto jasenovac nije isto što i goli otok ? zašto NDH nije isto što i SFRJ ? sve su to pitanja na koja nema odgovora, pogotov kad ih se postavlja drugovima i drugaricama iz SDP-a i narodnih osloboditelja iz onih primorskih krajeva hrvatske pa i zagorskih brega i purgerskih kozojeba koji su potamanili sve vitalno u zagrebu, da bi nam sada pričali o svom slavnom antifašizmu, ne stoko ja njemu ne dugujem ništa, jer su meni ti vaši antifašist pobili 10 članova bliže porodice, isto tako nisam živio na sisi bivšeg kounističkog sustava ko vi imbecili jugsoalvenski i mile kekin i slični, ja sam živio vrlo skromno kao i svi moji, i sve smo stekli poštenim radom, a ne otimačnom tuđih dobara u praksi antifašizma.

isto tako, mi smo bili poltiički hrvait, zato smo bili i ostali za NDH- da vam citiram NEZAVISNU DRŽAVU HRVATSKU, a ne ko vi kozojebi za SFRJugoslaviju, kao što ste danas za EU- da vam citiram EUROPSKU UNIJU, tu vas ovo U ne asocira na ustaštvo jel da ? jebem vam mater iskompleksiranu, proklet bio dan kad ste vi postali antifašisti. i proklet bio svaki onaj, koji vas nazove antifašistima. a zašto antikomunizam nema isti status ko antifašizam, zato jer u hrvatskoj i dalje cvate komunizam zamaskiran u antifašizam, eto zašto, stoka se ne miri da je popušila i ovaj narod vraća u 1941 i onda moram slušat hrvatkse kretene koji me uvjeravaju kako sam ja lud, ne nisam ja lud, već ste vi kreteni jedni ludi jer dozvoljavate da vam ova stoka koja nikad nije niti će prihvatit hrvatsku državu pod krinkom antifašizma ispire mozak, hvala bogu meni ne mogu, ja i ove godine idem na Bleiburg, i to samo zato da bi stoko pokazao da njihove zabrane u narodu više ne prolaze, i da oni neće hrvatima određivat što je dozvoljeno a što nije, to su mogli za vrijeme SFRJ, danas u vrijeme demokracije i slobodne Hrvatske to ne bi smjelo biti moguće, a moguće je zato jer se stoka nije potamanila 1990ih i jer ih je Franjo s svojom genijalnom pomirbom amnestirao zločina, kao i četnike s abolicijom, jebote svaka čast franji ali što je i taj znao zasrat znao je i to za zlatnu medalju. abolirat ove krvopije po vukovaru i partizančine smrdljive a dobro zna koliko zla su neki posijali po zagrebu i okolici od 1945 na ovamo, stvarno ga može biti sram, a da ne govorim o njegovom titovanju i štitenju tite ko da je neki sveti petar u pitanju, tuđmanov lik i djelo treba njegovat ali njegova sva sranja treba javno prokazat i reći da to nije način na koji se može tumačit povijest, ignoriranjem problema problem postaje veći nikako manji.

HR SOKOL
05-02-2016, 01:59
Ivo je u Otvorenom :kez
Samelji ih Ivo

Bio je Ivo prije toga na Z1 a sa druge strane zoran pusic. Pa su zakljucili da je zoran pusic jedini antifasist u Hrvatskoj bez profita:smijeh

Inkvizitor
05-02-2016, 12:03
Pod ovakvom vladom vraćanje pokroviteljstva nije obećavajuće. Sad će ti neki Podoljnjak ocjenjivat jel se tamo veliča NDH i ustaštvo. Svakom rječju tamo izgovorenom on i slični njemu mogu to zaključit. Kad kaže netko da je tamo izginula, pobijena hrvatska vojska, on može zaključit da je to veličanje NDH.

I jebale ih kape, sam je Puhovski, jedna notorni Puhovski izjavio da je sasvim normalno da se na Bleiburgu nose ustaške kape. A čije bi se drugo nosile. Ili domobranske zavisi tko je gdje bio.

Ovakve emisije su nepotrebne jer se samo daje prostora Pusićki da se samopromovira i kojekakvim Markovinama, čisto gubljenje vremena, s njima oko tih stvari uopće ne treba ulaziti u polemiku a kad uđeš nemoj bit obranaš ko sinoć Lučić ili Sanader. Spomeni joj djeda četnika barem.

Uglavnom očekujem ove godine još više ustaških kapa, jebalo ih obranaštvo i teza, možda ustaške kape nose "provokatori"

NorthStand
05-02-2016, 13:16
meni nije jasno ko to vidi ustaški dermek na bleiburgu, ja ga ne vidim nisam niti jednom na tv čuo nekog da glorificira NDH i Ustaše za govornicom, niti jednom.

isto tako, bio sam 2012 i mogu reći da sam tada vidio jednog i to čini mi se domobrana, a prošao sam 150 autobusa !

i cijelo bleiburško polje, nije bilo jednog jedinog ustaškog simbola, a i da je bilo jesu gore pobijene ustaše i domobrani i civili ili partizani i antifašisti ? dakle normalno je u brezovici srbu i kumrovcu slavit propalu jugoslaviju tita i komunizam, pod krinkom antifašizma i borbe protiv fašista, ali nije normalno na bleiburg doći s ustaškom kapom jer je to "fašizam" u začetku.

i dam se kladit da je godinama kad je bilo ustaških klonova gore, to bila masa ljudi koji su ubačeni provokatori da se kompromitira komemoracija, u to sam siguran, tako UDBAŠi djeluju od 1945.

isto tako ja nosim crnu boju od glave do pete, hoće li i to uskoro postati kazneno djelo, kao što je nošenje ustaške kape ili ZDSpremni ?

jel grijeh volje crnu boju, više od crvene ? izgleda da je, pogotovo u sjevernoj koreji koja se slučajno zove RHrvatska, da tu moram parafrazirat druga kozojeba iz glavica, da smo mi stvarno slučajna država kad nam ovi propaliteti komunistički danas nakon sveg zla mogu vladat istom ko da nikakvo zlo nisu napravili ovom narodu i državi.

nije mi jasno kome smeta bleiburg, nego onima koji žele zataškat taj zločin da im se ne bi kompromitirala njihova cijenjena "naordno oslobodilačka borba" od koje Hrvati su imali stotine tisuća grobova i stotine tisuća prognanih širom svijeta, stvarno je to bilo divno nešto na što trebamo gledat s nostalgijom ko vesna pusić ili boris šprem, jer eto u ustavu se spominje u jednoj rečenici ZAVNOH pa to znači da su 1990ih hr brnaitelji u borbi protiv JNA i ČETNIKA zapravo bili antifašisti i komunisti a ne hrvatski nacionalisti, uostalom što mislite zašto njima smetaju hr branitelji nego upravo zato ? jer su nacionalisti odnosno po njima "fašisti", i sada ta stoka ide meni popovat o fašizmu i antifašizmu, pričat lovačke priče o ZAVNOHu koji je bio i ostao mrtvo slovo na papiru, čista komunistička propaganda za naivne hrvatske budale. koje su se uvijek pecale na propagandu raznih neprijatelja hrvatske i hrvatstva.

jedno je sigurno pusićka niti SDP niti komunisti nikad neće zabranit Bleiburg, i sjećanje na masakr koji su njihovi drugovi napravili nad hrvatima u ime komunizma, a ne borbe protiv fašizma.

ako to nisu mogli za vrijeme SFRJ, još će teže danas kad živimo u demokraciji i kad imamo pravo komemorirat žrtve komunističkog terora. ili oni misle da mi imamo samo žrtve fašističkog terora, ili misle da Hrvati nisu bili i antikomunisti koliko su ovi po dalmaciji i istri bili antifašisti ? po čemu hrvati iz dalmacije ili istre, vrijede više ko antifašisti, nego hrvati iz like banovine ili hercetovine koji su bili antikomunisti ? to je meni zanimljivo za pratit.

Picaferaj
05-02-2016, 14:26
Pod ovakvom vladom vraćanje pokroviteljstva nije obećavajuće. Sad će ti neki Podoljnjak ocjenjivat jel se tamo veliča NDH i ustaštvo. Svakom rječju tamo izgovorenom on i slični njemu mogu to zaključit. Kad kaže netko da je tamo izginula, pobijena hrvatska vojska, on može zaključit da je to veličanje NDH.

I jebale ih kape, sam je Puhovski, jedna notorni Puhovski izjavio da je sasvim normalno da se na Bleiburgu nose ustaške kape. A čije bi se drugo nosile. Ili domobranske zavisi tko je gdje bio.

Ovakve emisije su nepotrebne jer se samo daje prostora Pusićki da se samopromovira i kojekakvim Markovinama, čisto gubljenje vremena, s njima oko tih stvari uopće ne treba ulaziti u polemiku a kad uđeš nemoj bit obranaš ko sinoć Lučić ili Sanader. Spomeni joj djeda četnika barem.

Uglavnom očekujem ove godine još više ustaških kapa, jebalo ih obranaštvo i teza, možda ustaške kape nose "provokatori"

Potpisujem svako slovo. Ali ovakvih emisija će biti sve dok se ne nogira Radman. Ja ne znam šta se čeka sa njegovom smjenom. Najbolje bi bilo da se bojkotiraju pozivi na sudjelovanje u emisijama HRT-a dok se to ne napravi. Neki dan čitam da je HRT trošila nenamjenski lovu za dijasporu i to bi bio dobar povod za Vlada napravi konačno neki kurac sa HRT-om. Što se tiče ustaških kapa, ja bia ovaj zadnji put na Bleiburgu i nisam vidio ni jednu. Caka je da oni pod "ustaške kape " misle "ustaška obilježja" a ustaška obilježja su zastave sa grbom sa prvim bijelim poljem..koje su nosili uglavnom ljudi iz Herceg-Bosne

Inkvizitor
05-02-2016, 14:48
Potpisujem svako slovo. Ali ovakvih emisija će biti sve dok se ne nogira Radman. Ja ne znam šta se čeka sa njegovom smjenom. Najbolje bi bilo da se bojkotiraju pozivi na sudjelovanje u emisijama HRT-a dok se to ne napravi. Neki dan čitam da je HRT trošila nenamjenski lovu za dijasporu i to bi bio dobar povod za Vlada napravi konačno neki kurac sa HRT-om. Što se tiče ustaških kapa, ja bia ovaj zadnji put na Bleiburgu i nisam vidio ni jednu. Caka je da oni pod "ustaške kape " misle "ustaška obilježja" a ustaška obilježja su zastave sa grbom sa prvim bijelim poljem..koje su nosili uglavnom ljudi iz Herceg-Bosne

Ma čak i da ima tamo ustaških kapa u čemu je problem. Pa tamo je pobijen dio te vojske. Ili domobranske svejedno. Pa nisu tamo pobijeni speleolozi ili članovi udruženja ljubitelja herbarija nego vojska NDH i naravno mnogi civili s njima.

I ako tamo netki stari preživjeli ustaša ili domobran ako ih ima još živih želi odati pijetet svojim pobijenim suborcima noseći tu kapu ( ili čak neki njihov potomak), to je meni sasvim normalno kao i to kad stari partizani nose kape partizanke na svojim proslavama. I nitko to ne dovodi u pitanje.

nema mi ništa jadnije nego kad ova tzv naša strana pere ruke od tih ljudi i govori možda su to provokatori.

Ni meni nije jasno zašto se čeka s nogiranjem Radmana. Očito da to neće biti tako lako. ne znam koliko tu ima odlučnosti i kako se MOST-aši postavljaju po tom pitanju.

Grunf
05-02-2016, 14:49
Mostaši su sigurno suzdržani s obzirom da ih je HRT uzdigao do Sabora.

Inkvizitor
05-02-2016, 14:52
Mostaši su sigurno suzdržani s obzirom da ih je HRT uzdigao do Sabora.

To je i meni palo napamet. MoST duguje dosta svojih mandata HTv-eu. Al nisu oni to radili, zato jer vole MOST, nego su htjeli razbiti desno biračko tijelo. I sad ja ne znam što MOST misli o svemu tome.

NorthStand
05-02-2016, 15:04

iskreno, mene savršeno boli kurac za njihove teze da je povijesni hrvatski grb s prvim poljem bijelim fašizam, a da im je zvijezda petokraka simbol antifašizma, šta ta stoka antihrvatska priča me uopće ne zanima. a mislim da bi i HDZ konačno trebao odjebat rasprave s tim kretenima, i počet provodit reviziju svih njihovih laži koja su nasrali o hrvatskom narodu i ustašama od 1941 do danas, pod krinkom te propagande su hrvate bacali u rupe, i uništavali nam državu punih 45 godina, i to rade i danas pod krinkom opet istog tog antifašizma. ne znam šta karamarku treba to da se upušta u njihove teze jesmo li mi antifašisti, jel danas u hrvatskoj u 2016 najvažnije ko je fašist a tko antifašist, jel to najveći problem u hrvatskoj ? ako je, onda se komotno možemo odreć svoje državnosti i prepustit je ovim kozojebima da i dalje nastave vašarit s četnicima iz šumadije kako su vašarili sve do 1991. naravno oni nisu osramotili hrvatski narod, kako reče Milanović za luburića i pavelića, oni su nešto najponosnije što bi mi trebali natavit slavit po kozjim putevima u srbu brezovici i kumrovcu. imaju jedan problem, većina hrvatskog naroda se ne identificira s paritzanskim kriminalcima, da dobro je da je Milanović pavelića nazvao kriminalcem jer je upravo to bio JBTito i svi njegovi sljedbenici, obični kriminalci koji su pod krinkom antifašizma legalizirali pljaču i ubijanje hrvatskog naroda, oni nas naravno nisu osramotili po mišljenju Milanovića i njegovih drugova Stazića Mesića Fumića i ostale antifa stoke.

koja se vraća na NDH samo iz jednog jedinog razloga, zato jer su taj rat nacionalisti i hr domoljubi izgubili, a oni stoka anacionalna kakva jesu dobili, i time nam žele reći možda je propala našaa SFRJ ali je i propala NDH. ali ima zato Hasanbegović što šta za reći, na tu temu...

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12661844_941739845906919_8229350626297204228_n.jpg ?oh=777f2dc96214b3cb51297393526c6352&oe=57712870

pitate se zašto im nije temelj države domovinski rat, zato jer je njihov rata i njihova pobjeda SFRJ Tito komunizam antifašizam, a to navedeno nema veze s hrvatskom i hrvatima, već s kozojebima od vardara do triglava i samo se kozojebi s time i mogu identificirat, politički Hrvati ne. politički Hrvati su genocidnu Jugoslaviju s oružjem u rukama rušili 1991, i to je ono zašto njima nije temelj hrvatske domovinski rat, već ZAVNOH. oni vode specijalni rat i vrše unutarnju agresiju protiv hrvatske dražve, i to sve uz odobrenje hrvatksih takozvanih instiucija koje kuraca ne rade svoj posao, jer da rade pola ovih smraodva iz SDP-a bi bilo pozatvarano zbog nacionalne izdaje kriminala i zločina protiv čovječnosti.

ps, 2012 nije bilo jedne ustaške kape, ja sam vidio jednog domobrana a prošo sam 150 autobusa i cijelo polje, dakle stoka sere govna, ali taman i da svi nose ustaška obilježja, to je komemoracija za žrtve NDH, sasvim je prirodno da ih netko i nosi, a to što je njima svako hrvatstvo i domoljube ustaški dermek, ti jugo tifusarima i antifašističkim kretenima, to je drugi par rukava, oni da mogu oni bi terminirali ovu državu samo zato jer je nastala na ruševinama SFRJ, to je svakom s iti malo zrna mozga u glavi jasno, zato nikad neću shvatit Tuđmana i njegovu pomirbu s tom stokom, koja se nikad nije niti će pomirit s postojanjem NDHrvatske !

Picaferaj
05-02-2016, 15:15
Ma čak i da ima tamo ustaških kapa u čemu je problem. Pa tamo je pobijen dio te vojske. Ili domobranske svejedno. Pa nisu tamo pobijeni speleolozi ili članovi udruženja ljubitelja herbarija nego vojska NDH i naravno mnogi civili s njima.

I ako tamo netki stari preživjeli ustaša ili domobran ako ih ima još živih želi odati pijetet svojim pobijenim suborcima noseći tu kapu ( ili čak neki njihov potomak), to je meni sasvim normalno kao i to kad stari partizani nose kape partizanke na svojim proslavama. I nitko to ne dovodi u pitanje.

nema mi ništa jadnije nego kad ova tzv naša strana pere ruke od tih ljudi i govori možda su to provokatori.

Ni meni nije jasno zašto se čeka s nogiranjem Radmana. Očito da to neće biti tako lako. ne znam koliko tu ima odlučnosti i kako se MOST-aši postavljaju po tom pitanju.

Problem je da je to u ovakvim okolnostima kontraproduktivno. Jer ustaške kape najviše žele naši "antifašisti" da bi mogli cinkarit "nacifašiste" raznoraznim Zurofima, austrijskim vlastima i lijevim inozemnim medijima

Inkvizitor
05-02-2016, 15:21
Problem je da je to u ovakvim okolnostima kontraproduktivno. Jer ustaške kape najviše žele naši "antifašisti" da bi mogli cinkarit "nacifašiste" raznoraznim Zurofima, austrijskim vlastima i lijevim inozemnim medijima

Zuroffu će se ionako servirati uvijek i tu obrane nema. A mislim da austrijske vlasti to malo manje briga nego se to predstavlja. Jer inače se ne bi ni valjda nosile te kape ranije možda i više, ne znam.

To šta oni cinkare za to lijevim inozemnim medijima, me baš briga, to je sve obranaški stav. Zašto se oni ne vode logikom..nećemo nosit komunistička obilježja jer će nas cinkarit "fašisti" desnim inozemnim medijima. Treba već jednom izić iz tog pravdanja i stalnog opravdavanja, kojeg sam vidio sinoć i od Lučića i od Sanadera.

NorthStand
05-02-2016, 15:22
samo za "handžar bega". :rofl

http://www.youtube.com/watch?v=0ezG5-J-_e4

a i te priče da samo saveznici i pobijednici imaju pravo odlučivat kako će se pisat povijest, mogu im samo reći da mi popuše onu stvar, povijest nije privatna prčija pobjednika, već svih onih koji su bili uključeni u nju, a boga mi i fašisti i nacisti i ustaše su dio povijesti to što oni njih žele izbaciti iz iste, i zabraniti im postojanje samo zato jer su oni gubitnici, a ovi pobjednici je drugi par rukava. povijest nije ničja privatna stvar, pa da će je oni tumačit onako kako samo njima odgovara, iako upravo to rade.

http://www.youtube.com/watch?v=_xT1aHlCXF8

uostalom, kako je nastala handžar divizija, klanjem četnika, kako je nastao ustaški pokret ? klanjem i ubijanjem hrvata u Kraljevini, zašto o tome ne pričaju vrli povijesničari tvrtko jakovina stazić mesić, možda zato da bi i dalje njegovali kult kako su partizani jedina ispravna opcija u tom ratu, i kako je jugoslavenstvo i dalje šik na spram groznog hrvatstva koje je postalo isključivo ustaštvo radi dotične gamadi.

sve ima svoj uzrok i svoju posljedicu, ustaše i handžar dizvija u bosni je POSLJEDICA, A NE UZROK SUKOBA NA OVIM PROSTORIMA U VRIJEME 2WW!

Picaferaj
05-02-2016, 15:41
Zuroffu će se ionako servirati uvijek i tu obrane nema. A mislim da austrijske vlasti to malo manje briga nego se to predstavlja. Jer inače se ne bi ni valjda nosile te kape ranije možda i više, ne znam.

To šta oni cinkare za to lijevim inozemnim medijima, me baš briga, to je sve obranaški stav. Zašto se oni ne vode logikom..nećemo nosit komunistička obilježja jer će nas cinkarit "fašisti" desnim inozemnim medijima. Treba već jednom izić iz tog pravdanja i stalnog opravdavanja, kojeg sam vidio sinoć i od Lučića i od Sanadera.

Svi svjetski mainstream mediji su lijevi. Čak i oni "desni" poput Fox-a. Al slažem se u potpunosti s tebom oko odbranaškog stila. Ali to je u ovakvim emisijama sa ovakvim voditeljima jedini mogući stil. I zato se ne bi trebalo uopće odazivati u te emisije... nego možda poslati kontra poziv u emisiju Markov Trg ili slične emisije ako je Pusićima i Markovinama već toliko stali do rasprava.

Inkvizitor
05-02-2016, 15:44
Svi svjetski mainstream mediji su lijevi. Čak i oni "desni" poput Fox-a. Al slažem se u potpunosti s tebom oko odbranaškog stila. Ali to je u ovakvim emisijama sa ovakvim voditeljima jedini mogući stil. I zato se ne bi trebalo uopće odazivati u te emisije... nego možda poslati kontra poziv u emisiju Markov Trg ili slične emisije ako je Pusićima i Markovinama već toliko stali do rasprava.

Ma znam da su emisije takve kakve su ali može se i tu prestat pravdat. Par puta su ljudi dokazali. Inače ja jesam za ignoriranje pogotovo notornih Pusićki ili tipova poput Markovine.

Inače najbolje bi bilo, ako već nema pokroviteljstva bez uvjetovanja da je ostalo kako je ostalo. 500 000 kuna mogu nać, ako to ne možemo nać., onda smo nitko i ništa..a ovakvo ucjenjivačko pokroviteljstvo je ponižavajuće.

Picaferaj
05-02-2016, 16:05
Ma znam da su emisije takve kakve su ali može se i tu prestat pravdat. Par puta su ljudi dokazali. Inače ja jesam za ignoriranje pogotovo notornih Pusićki ili tipova poput Markovine.

Inače najbolje bi bilo, ako već nema pokroviteljstva bez uvjetovanja da je ostalo kako je ostalo. 500 000 kuna mogu nać, ako to ne možemo nać., onda smo nitko i ništa..a ovakvo ucjenjivačko pokroviteljstvo je ponižavajuće.

Nije stvar u 500 000 kuna nego o principu. Hrvatski Državni Sabor mora biti službeni pokrovitelj komemoracije. To je ipak najveća tragedija u hrvatskoj povijesti i mora biti i službeno tako predstavljana. Ucjenjuju samo crvena govna..kojih se moramo otarasit za sva vremena. Prvi korak je smjena Radmana.

sagitarius
05-02-2016, 16:07
Osobno mislim da je postignut stanovit napredak vračanjem pokroviteljstva nad Bleiburgom...
OK, oko ovog pitanja lomit će se koplja: da li to treba činiti ovako ili onako, ali definitivno jedno je jasno - da u obilježavanju ovog strašnog zločina nema mjesta komunističkoj ikonografiji niti antifašističkim lamentatorumima, pošto tolike silne nevine pobiše upravo komunisti i njihova crvena slugansko parazitska gonada...

Ono što treba očekivati su aktualna obilježja Republike Hrvatske, ali ne treba se iznenaditi ili praviti od toga neko čudo i obilježja države kojoj su pogubljeni služili, među kojima čisto administrativno desetci tisuća onih koji tijekom II WW nisu imali zadužen niti najobičniji pištolj i njihove obitelji...
Istina je da je na Bleiburgu izvršen pokolj - neprimjereni zločin kojeg je Tito brižljivo krio....
Stoga ne treba čuditi i ne treba od toga praviti pitanje ako se sporadično pojave obilježja države pod kojom su nevine žrtve tog stravičnog pokolja živile...
Ljudi su i tada vjerovali u nezavisnu Hrvatsku, hrvatsku oslobođenu od tuđinske čizme, državu svih Hrvata i eto kada to danas postoji, možemo samo govoriti o povijesti i ne dozvoliti ostrašćenim komunistima i njihovim potomcima krivcima i krvnicima Bleiburga da i danas svojim stavom odobravaju jedan od najvećih pokolja suvremene povijesti u Europi.

Inkvizitor
05-02-2016, 16:09
Nije stvar u 500 000 kuna nego o principu. Hrvatski Državni Sabor mora biti službeni pokrovitelj komemoracije. To je ipak najveća tragedija u hrvatskoj povijesti i mora biti i službeno tako predstavljana. Ucjenjuju samo crvena govna..kojih se moramo otarasit za sva vremena. Prvi korak je smjena Radmana.

Što je najtragičnije, ne ucjenjuju samo oni nego i oni koji se obranaški odnose prema tom problemu. Oni su mi čak štetniji. Jer bleiburška komemoracija se održavala i bez saborskog pokroviteljstva ali ako je ovi pretvore u nezasoljenu nedefiniranu predstavu, to je meni osobno još gore.

Picaferaj
05-02-2016, 16:14
Što je najtragičnije, ne ucjenjuju samo oni nego i oni koji se obranaški odnose prema tom problemu. Oni su mi čak štetniji. Jer bleiburška komemoracija se održavala i bez saborskog pokroviteljstva ali ako je ovi pretvore u nezasoljenu nedefiniranu predstavu, to je meni osobno još gore.

ma ne postoji ni teoretska šansa da se tako nešto dogodi.

Ujkan
05-02-2016, 16:55
Pozdravljam odluku! Nadam se samo da neće ostat mrtvo slovo na papiru

Picaferaj
05-02-2016, 17:12

Primjetit ćeš da u ovoj emisiji nema obranaškog stava.

https://www.youtube.com/watch?v=nj4_VaeBbv8

Dobri Pastir
05-02-2016, 17:15
Nemam što raditi pa gledam izravan prijenos is Sabora.

K-a-t-a-s-t-r-o-f-a. :D

Inkvizitor
05-02-2016, 17:42
Primjetit ćeš da u ovoj emisiji nema odbranaškog stava.

https://www.youtube.com/watch?v=nj4_VaeBbv8

Pogledat ću svakako ali nažalost moram konstatirat da je sinoć većinu emisije nastupao obranaški, i nije mu prvi put, pogotovo u zadnje vrijeme.

P. S već drugi put ti nalazim u postu pojam "odbranaški". nećeš se ljutit ako to ispravim u "obranaški" jer su "odbrana i odbranaški" srpske inačice.

Evo pogledah i nidam zadovoljan. Lučić u zadnje vrijeme je previše pomirljiv i previše želi ostaviuti dojam kulturnog nekonfliktnog čovjeka. Ovaj što reži, ovaj Pusić s kojim ja ne bi imao živaca voditi razgovor jer je nesuvisao i nerazumljiv, stalno ga je prekidao ne dajući mu dovršiti misao. naravno to uz ovu katastrofalnu Malenicu nije bilo teško ali brate mili što imaš pričat s jednim Pusićem koji nije u stanju pola minute složiti prostu rečenicvu i da te on izdominira i ako već pričaš drekni na njega kad te stalno prekida u pola rečenice i reci d aćeš napustiti studio ako tako nastavi.

Humphrey
05-02-2016, 19:09
Ja još nisam siguran da je ova država zaslužila čast pokroviteljstva.

Picaferaj
05-02-2016, 20:09
Pogledat ću svakako ali nažalost moram konstatirat da je sinoć većinu emisije nastupao obranaški, i nije mu prvi put, pogotovo u zadnje vrijeme.

P. S već drugi put ti nalazim u postu pojam "odbranaški". nećeš se ljutit ako to ispravim u "obranaški" jer su "odbrana i odbranaški" srpske inačice.

Evo pogledah i nidam zadovoljan. Lučić u zadnje vrijeme je previše pomirljiv i previše želi ostaviuti dojam kulturnog nekonfliktnog čovjeka. Ovaj što reži, ovaj Pusić s kojim ja ne bi imao živaca voditi razgovor jer je nesuvisao i nerazumljiv, stalno ga je prekidao ne dajući mu dovršiti misao. naravno to uz ovu katastrofalnu Malenicu nije bilo teško ali brate mili što imaš pričat s jednim Pusićem koji nije u stanju pola minute složiti prostu rečenicvu i da te on izdominira i ako već pričaš drekni na njega kad te stalno prekida u pola rečenice i reci d aćeš napustiti studio ako tako nastavi.

Ostalo mi iz "odbrane i zaštite" :). Dobro da si ispravia.

Nisam dobia dojam da je Lucić bio OBRANAŠ :) i da ga je Pusić dominira. Nego upravo suprotno. Pusić je pokaza ko i kakav je. Malenica ne bi smila radit na TV..a ni na radiju. Al' je i takva kakva je milijun puta bolja od onog novogKmeta

bandira
06-02-2016, 11:46
vidim i ovde se napada most i podolnjak,može li mi neko reć koju je do sada stratešku pogrešku napravija most i koja domoljubna odluka nije prošla jer ju je most opstruirao?

bez podolnjaka se pokroviteljstvo nije moglo vratit a podolnjak je sasvim svjestan opasnosti od antifašističke hobotnica izjavio ono šta je izjavio i time im u startu oduzeo streljivo,
puno se vas ovde ponaša kao da smo mi već čvrsto uzeli vlast a da nije svjesno koliko je to još daleko,
šuti i radi to nam sad triba a ne davat neprijatelju streljiva

Inkvizitor
06-02-2016, 13:58
ne znam što misliš pod strateškim greškama ali evo recimo MOST je protiv lustracije. Meni nepojmljivo. Kažu jesu za pretvorbu i privatizaciju, da se to lustrira ali ništa prije.

Sad su na krivoj nozi oko Lozančića.

Stalno neki šumovi , mislim da stvari tako neće funkcionirati. Pa jučer onaj Bulj u raspravi opet stavlja u istu ravan i HDZ i SDP. I ovi s moje lijeve strane i ovi s moje desne strane. Kao da su oni neutralni nisu u koaliciji..da sam ja na mjestu HDZ- ea rekao bi im ma mrš...da ne kažem di, koga vi više zajebajete. To je jednostavno nefer pokvareni odnos. Po mom sudu MOSt se ponaša prosto rečeno..oni bi se j....i ali da im ne uđe. I takvi su od početka. Od tog brašna nema pogače.

NorthStand
07-02-2016, 19:52
godinama su me na onom retardiranom s pobjednicima tikve sadi forum.yu uvjeravail u svoje laži i laži saveznika, godinama su mi ispirali mozak kako je histeriziram oko partizana i antifašista i kako nisam objektivan, a danas se ostvaruju sve moje crne slutnje, ta gamad ruši državu ko četnici 1991, samo drugim sredstvima.

ali ja znate histeriziram, ne bagro ja za razliku od vas vidim kristalno jasno što ta stoka radi, i otvornoe govorim ono što mislim o toj stoki i što bi im ja radio da sam kojim slučajem na vlasti. ali pošto nisam, pošto su tuntlavi HDZovci koji nit prde nit smrde. ne čudi me da se sve odvija ovako, umjesto što hebrang cvili kod bujanca u emisjii, bili bi mu pametniji da vrši pritisak na vodstvo svoje stranke da krenu istraživat komunističke zločine, i ne samo to već i sudit, ako se mogu dovodit nacisti u poznim godinama na suđenja u njemačku izrael itd, zašto se ne bi sudilo našim antifa gromadama zar njihovo bacanje hrvata u rupe nije zločin ? a da je to napravio neki fašist ili ustaša, onda je to zločin, onda će se cvilit u jasenovcu i jadovnu jel tako ?

e pa vidite gospodo hrvatski kompleksaši, meni je pun kurac vas i vaših dvostrukih kriterija, ako bando jedna licemjerna možete cvilit za pobijenim komunjarama židovima srbima u jasenovcu, onda izvolite cvilit i za pobijenim hrvatima od strane dičnih slavnih partizanskih kozojeba i antifašista. jer žrtva je žrtva, iako vi mislite da imate monopol na povijest i žrtvu u 2ww.

i da ste samo vi i vaši četnici s bradama do pupka žrtve rata, a da ustaše nisu žrtve rata kao ni silni civili koje ste poklali u borbi za petokraku i kokardu.

isto tako, postavljam pitanje svim hrvatskim četnicima s petokrakom na glavi, tko ste vi da sudite paveliću, čime ste to vi zavrijedili moralni sud o tome time što ste se skrivali po šumama 4 godine, i onda kad ste izašli konačno iz iste te šume, iskazali se nad neviđenim klanjem nad hrvatskim narodom, a naravno klali ste i tokom 2ww, ne bih sad nabrajao sva mjesta gdje ste u nekim skupa s četnicima braćom po nožu klali i ubijali, to je onako pravo antifašistički kako vi i vaša četnička kopilad antihrvatska volite, isto tako jel vas iti malo sram bestidnici jedni bijedni što ste s milanom bastom klali hrvastku vojsku po bleiburgu, ajde stoko kad ste već otvorili rane stare 70 godina, sada ćemo pričat o svemu a ja ću vam jebati majku jednom po jednom argumentima, a ne vašim antifašističkim floskulama druga kozojeba iz kremlja odnosno kumrovca, srećom jednonogi je odavno odapeo i s njime skupa i njegova genocidna tvorevina.

naravno partizani bi se mirili ali znate na koji način, tako da opet ubijaju ustaše, a da ustaše mirno čekaju ko 1945 u redu svoj red na egzekuciju, taj film stoko više nećeš gledat. mislim da će milan basta i drugovi ovaj put dobit 1h vremena da se predaju, u protivnom mi krećemo s svom artiljerijom i na njih i njihovoe drage saveznike engleze amerikance i ruse, fala bogu 200.000 ustaša nije malo da se s time poprilično veliki nered napravit, a pavelić jer glavni krivac što se tim krvopijama za kraj nismo propisno najebali majke i oprostili se na dostojan način od svoje zemlje i svog hrvatskog imena.

no to je opomena za sva pokoljenja, nikad nikome potpisat kapitulaciju i odložit svoje oružje, engleska govna do dana današnjeg nisu odgovara za kršenje ženevskih konvencija, trebalo je stoga pucat iz svih oružja a njihove ultimatume razno raznih četnika iz istočne like ala basta odjebat i postavit njima kontra ultimatum, tako se s stokom pregovara, ne kao gubitnik već kao japanski samuraj, ako treba poginut bolje i poginut od svoje ruke nego njihove.

zašto se hrvatima stalno ponavlja povijest, zato jer ništa iz nje ne nauče, nikakve pouke ne izvuku iz tih nemilih povijesnih događaja, eto zašto. a stoka koja se naslađuje bleiburgu, a takvih u hrvatskoj ima stotine, samo se bando komunistička čudi pjevanju jasenovca i gradiške stare, ali upravo zbog vas i vašeg naslađivanja postoji ta pjesma, da vam se bar malo vaše kretenske partizanske milorad babić kretene rasturi i da vam se pokaže da i druga strana može biti primitivna ako se za to odluči. a opet postavljam pitanje, što je bilo koji Hrvat imao radit s ovakvim ko milorad babić i milan basta ili ranković u partizanima, kakve to veze ima s antifašizmom i borbmo protiv fašizma ? koja ste vi cirkusarija, i onda nam takvi počnu glumit nacionaliste 1990ih, kao oni su se preko noći promjenili i kao oni su preko noći otarasili se svog boljševizma, gori smo mi koji smo ih prihvatili nego oni koji su to radili smišljeno i planski, jer mi smo naivne budale a ne oni.

uglavnom, ako se ja kojim slučajem ikad nađem u budućnosti na "bleiburgu" biti će dvije opcije, harakiri ili posljednji juriš na neprijatelja ko nikola šubić zrinski na turke pored sigeta, to je puno ljepše nego ko ovce na klanje i poštivanje nekakvih ženevskih konvencija koje dotični englesko američki smradovi poštuju, isto koliko i ja druga Tita i njegove drugove.

ps što se tiče podolnjaka, ne treba mi njegov blagoslov za bleiburg, niti mi treba njegovo šatro osuđivanje fašizma i nacizma preko mrtvih pobijenih hrvata, bagro nabijem vas na kurac vas i vaš antifašizam i vašu usranu patetiku preko mrtvih hrvata, lešinari odjebite od bleiburga ustaša NDH i svega što ima veze s hrvatskom i hrvatima, a svog tita jugoslaviju i antifašizam si njegujte tamo gdje ste ga i začeli u mosvki i beogradu, tamo realno bagro i pripadaš, a onda se poslje opet zgražajte kako to da devize i ulov ribe ide u beograd, pa vi ste se za to borili zar ne ? pa ako je ZAVNOH temelj, što se vi bunite protiv tog temelja, kad je sve divno i krasno i to su temelji nema beda, šaljite ribu devize drva sve za beograd sve za srbistan, to je vaša borba nama i dala. eto od gorznih fašista, pobjegošte divnim srbima u zagrljaj, baš ste divni i vi i oni. uglavnom, dosta sam se živcirao s njima, neka ih neka trunu ali ovo sve što rade rade planski ovo je sve isplanirano od udbe i onih majmuna s kojima se Tuđman okružio 1990ih, to je sve njihovom maslo, a vlast u ovoj državi kako sada stvari stoje Hrvati neće imati nikad. ovo je država srba pedera partizana antifašistas muslimana židova masona amera engleza, svih, i to svih navedenih zato jer se Hrvati zapamtite to dobro s time slažu, hrvati se kao ni europljani ne slažu s nacizmom fašizmom i ustaštvom, zato ćete se slagat u bliskoj budućnosti s talibanima kada postanu većina u europi, i kada kršćane budu nabijali na kolac u ime alaha, onda ćete moći skupa s svojim antifašistima pjevat borbene na onome svijetu, a ne po šumama i gorama, jer naime ovi koji u ime alaha kolju njima su svi problematični koji ne vjeruju u alaha, i fašisti i antifašisti. tad ćete malo manje srat o fašizmu i nacizmu, jer će vas lovat po vlastitim dvorištima i kućama, s mačetama, a ja se iskreno radujem tom danu jer ova nakaradna europa i mazohistički židovski poredak koji nam nameću židovi i njihove sluge je toliko nakaradan da nam baš to i treba, da bi progledali i da bi se počeli borit za svoj opstanak.

a neki će definitivno u toj borbi za opstanak, platit visoku cijenu, francuzi prvi. onda vam neće biti problem ustaše niti jasenovac, onda će ipak biti puno važnije kako se spasit od svojih progresivnih multikultičara i njihovih dragih ljubimaca koji su iz azije došli samo s jednim ciljem, da od europe naprave muslimanski kontinent u kojem će dominirat i vladat isključivo muslimani. dal sam dobar prorok, znat ćemo vrlo brzo već za 20tak godina. nije ni to tako daleko, kako se sada čini.

Nervozni listonoša
14-02-2016, 22:48
http://www.portaloko.hr/clanak/bleiburg-je-sveto-mjesto-svih-hrvata--ocekujem--nova-uhicenja-udbasa/0/84124/

Huda jama – strogo čuvana tajna

'Bleiburg je sveto mjesto svih Hrvata – očekujem nova uhićenja udbaša!'

Na žalost, 2000 Hrvata iz Hude jame, mnogi među njima iz Hercegovine, još nisu dobili pravo na grob. To je sramota i za Sloveniju i za Hrvatsku. U Celju postoji još jedan rudnik - Pečovnik - u kojemu je okrutno ubijeno ili živo zakopano 12.000 Hrvata!

Bitno je da su antifašistički - fašisti prigrlili svoju braću po oružju i istomišljenike srpske četnike, a sunarodnjake iz BiH potpuno zaboravili.

Zaboravili su oni mnogo toga pa i ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=s5ziHLT_MDw

Sramota - a Stipe Mesić u tom dokumentarcu srmano govori o građanima. Taj antifa ne može niti izgovoriti riječ Hrvati!!