PDA

Pogledaj Full Version : Koliko ste religiozni

sagitarius
18-01-2016, 15:44
Ne ulazeći u pravo vjerskog opredijeljenja u smislu izbora između neke religije ili pak ateizma, zanimljivo bi bilo otkriti koliko smo zapravo religiozni ili ateistični.
Ako smo religiozni, onda, to se može na neki način gradirati u nekom smislu kao: vjerujem u Boga, ali nisam praktikant, nisam redovan u "bogomolji", pa se ponekad i stidim pred društvom reći da sam ipak u svojoj biti religiozan ili pak trudim se u granicama mogućnosti i vremena da povremeno obiđem bogomolju i na taj način "izmirim" svoju "obvezu" prema Bogu, ili pak redovit sam u bogomolji, prakticiram vjeru i slavim sve zapovjedne vjerske blagdane ili pak vjera mi padne na pamet samo radi posjete roditeljima na blagdane ili konačno nisam vjernik.
Naravno imamo i one koji su uistinu jako i duboko religiozni, svakodnevno se mole Bogu i kad god su u mogućnosti idu u bogomolju.Ovi potonji, oni iskreno slave blagdane.

Pitanje je i da li se povečava objektivno broj ateista na zapadu i da li je to problem potrošačkog prematerijaliziranog društva, nekakvog napredka tehnologija i nekakvih novih naučnih postulata.

Pitanje je koliko imamo vremena za religiju, koliko imamo vremena za čitanje svetih kniga, imamo li želje za tim ili je sve u biti stvar odgoja pa se tek održava forma, ali dubokog uvjerenja u čovjeku nema.

Svjedoci smo svakodnevnog napada na Crkvu i Papu, omalovažavanje katoličkih svetinja, dali je i ta vrsta crne propagande doprinijela da se broj vjernika smanji.
Da li je točno da je Islam najstabilnija religija zahvaljujući konzervatizmu odijeljenosti od europskog i američkog načina razmišljanja i poimanja i da je stoga u intenzivnoj ekspanziji.

Pitanja je mnogo a ovaj podforum upravo bi mogao da iznjedri neke odgovore, ako ne u Europi, ono aktualne kod nas.

Grunf
19-01-2016, 13:27
Jačam u vjeri svakodnevno. :mirko

Komari
19-01-2016, 18:50
Nisam uopće religiozna.

:kava

Humphrey
19-01-2016, 20:34
Loš sam katolik.