PDA

Pogledaj Full Version : istočni grijeh prenosi se tjelesnom požudom

Ante S.
04-01-2016, 15:53
ovu je teološku misao razrađivao veliki crkveni otac sv. augustin.
zanimljiv isječak ima i u objavama sv. brigite gdje Bog objašnjava kako bi se djeca začimala i rađala da prvi čovjek nije sagriješio:

..."Ali sada, Moja nevjesto, radi koje se sve ove stvari govore i pokazuju, mogla bi
upitati kako bi djeca bila rađana od njih da nisu zgriješili? Ja ću ti odgovoriti: U
istini, po ljubavi Božjoj i međusobnoj odanosti i uniji tijela, u čemu bi oboje bili
zapaljeni iznutra, krv ljubavi posijala bi svoje sjeme u ženino tijelo bez ikakve
sramotne požude, i tako bi žena postala plodna. Nakon što je dijete začeto bez
grijeha i putene požude, Ja bih poslao dušu u dijete iz Mojega Božanstva i žena bi
nosila dijete i rodila ga bez boli. Kada je dijete rođeno, bilo bi savršeno poput
Adama kada je stvoren u početku. Ali ova je čast prezrena od čovjeka kada je
poslušao đavla i poželio veću čast od one koju sam mu Ja dao. Nakon što je
neposluh počinjen, Moj anđeo došao je nad njih i oni su se posramili svoje golotinje,
i smjesta su iskusili požude i želje tijela, i otrpješe glad i žeđ. Tada su Me također
izgubili, jer kada su Me imali, oni nisu osjećali nikakvu glad niti grešnu tjelesnu
požudu ili sram, nego sam Ja sam bio sve njihovo dobro, i zadovoljstvo, i savršen
užitak.
Ali kada se đavao radovao nad njihovom propasti i padom, bio sam dirnut
suosjećanjem prema njima i nisam ih napustio, nego im pokazao trostruku milost:
Ja sam ih odjenuo kada su bili goli i dao im kruh iz zemlje. A za senzualnost koju je
đavao u njima izazvao nakon njihova neposluha, dao sam i stvorio duše u njihovu
sjemenu kroz Moje Božanstvo. I sve zlo kojim ih je đavao dovodio u iskušenje ,
okrenuo sam u dobro za njih u cijelosti.
Nakon toga pokazao sam im kako živjeti i štovati Me, i dao sam im dopuštenje
da imaju odnose, jer su prije Moje dozvole i proglasa Moje volje bili pogođeni
strahom i bojali se ujediniti i imati odnose. Jednako tako, kada je Abel ubijen i
bijahu u žalosti dugo vremena, promatrajući suzdržljivost, bio sam dirnut
suosjećanjem i tješio ih. A kada su shvatili Moju volju, počeli su ponovno imati
odnose i rađati djecu od koje Ja, njihov Stvoritelj, obećah da će obitelj biti rođena." http://www.prophecyfilm.com/croatian/objave/svete-brigite-svedske-prorocanstva-i-otkrivenja.pdf"

izrugivači će sada reći, ali kako onda umjetna oplodnja, onda djeca začeta umjetnom oplodnjom nemaju istočni grijeh?? e pa imaju jer otac prvo mora izdrkat spermu u nekom laboratoriju.
osim ako mu je ne vade iglom direktno iz testisa, onda već imamo teološki problem i postavlja se pitanje duševne i duhovne konstrukcije takve djece (?)