PDA

Pogledaj Full Version : televizija - sotonin izum

Ante S.
20-12-2015, 17:30
čitao sam u više Gospinih objava i ukazanja da bi kršćani trebali skroz izbacit televiziju iz domova jer ih rastresa prije molitve i unosi im nemir.
čovjek se boji izbacit televiziju jer se boji da samog sebe uskraćuje tj. da si uskraćuje zabavu i da će mu život postat dosadan.
ali zaboravlja da je Božji mir koji dolazi po sabranoj molitvi veće blago i zadovoljstvo od bilo koje isprazne svjetovne radosti i da u Božjem miru nema dosade. Božji mir je Raj. a u svakom svjetovnom zadovljstvu je klica nemira, klica sotone jer sotona je nemir.

sv. Katarina Sijenska koja je imala čudesne duhovne ekstaze je zapisala: "u Raju je stanje gladi bez muke i sitosti bez dosade." znači, u Božjem miru si gladan još toga mira ali to nije mučna glad kao npr. ona za svjetovnim zadovoljstvima i u isto vrijeme si sit toga mira bez dosade koja prije ili kasnije dođe u svjetskim ispraznostima.

NorthStand
21-12-2015, 04:48
u hrvatskoj televizija definitivno služi sotoni, u svijetu ima i pozitivnih primjera tv. ali i tamo se često manipulira i laže, preko javnog oglašavanja.

jer moć medija je upravo u tome, da se zloupotrijebi u privatne svrhe pojedinaca. koji preko medija, žele stvorit mišljenje u javnosti koje neće odudarat previše od njihovog.

a to njihovo razmišljanje često može biti kontraproduktivno za širu zajednicu, ali ako se prikaže u pozitivnom svijetlu, što najbolje oslikava tv u hrvatskoj onda i to loše postane dobro.

tako da, definitivno uloga medija je više loša nego dobra u svijetu, a u hrvatskoj je defitivno toliko loša da bi se to moglo nazvat sotonskim maslom.

Ante S.
21-12-2015, 13:49
“Tko želi osjetiti pravu radost mora se potpuno odvojiti od lažne radosti koju ovaj antikristovski svijet daje. Mi nemamo radosti sami po sebi da bi kao Bog mogli biti beskonačno sretni u spoznaji Sebe, niti nam i jedan živi stvor, a kamoli neki materijalni božićni poklon ili božićna akcijska rasprodaja može biti Išta drugo osim surogata radosti.
Na koncu, pastiri i mudraci koji su se poklonili mladome Kralju bili su siromašni duhom, što znači da su znali kako nemaju sreću u sebi, kako su potrebiti Boga, kako su siromašni dok ih Bog ne obogati.” http://krugzemaljski.blogspot.hr/

a najbliži smo svijetu preko televizije, preko televizijske zabave, filmova, utakmica, muzičkih spotova.

evo napravite jedan eksperiment na sebi. žrtvujte se tri dana. nemojte palit televiziju, nemojte ić u kafiće. izmolite barem jednu krunicu, sat vremena čitajte Bibliju.
vi ćete nakon tri dana osjećat jedan takav moćan mir koji se ne može kupit ni u jednom dućanu, koji nijedan seks ili droga ne može dat. jer kad špica seksa i droge prođe, ostaje praznina. a Božji mir kad prođe, a prođe jer mi lako padamo na niske napasti, ostaje neka čežnja i radosno sjećanje i glad da se vratimo u taj mir.

sagitarius
21-12-2015, 14:03
Papa Franjo godinama ne gleda TV, ali to nipošto nije zabranio kršćanima, ne samo on, nego niti jedan papa koji je živio u dobu TV medija i općenito u eri elektronskih medija.
Narednih dana u išćekivanju Božića, mnogi će vjernici ostati uz svoje TV prijamnike i gledati misu polnočku,sprijećeni da joj prisustvuju što zbog bolesti, što zbog starosti ili bilo kojeg drugog opravdanog razloga. Jednako tako neće se propustiti niti prigodne programe koji će pratiti predstojeće velike kršćanske blagdane...
Ničega u tome nema "sotonskog" niti pak antikršćanskog.
Izbor TV programa je izbor kao i svaki drugi kojeg imamo pred sobom.
Do nas je što ćemo gledati i do naše savjesti....
Molitva je individualna stvar, jer netko se moli ujutru, netko uveće, a netko kad god je u prilici.
TV tu nema jasnog upliva.

Ante S.
21-12-2015, 14:45
normalno da vjera ne zabranjuje tv, ja samo kažem da sam pročitao u više pobožnih tekstova da se savjetuje vjernicima da je odbace kako bi porinuli u Božji mir. normalo, ako ćeš cijeli dan gledat mise na televiziji, onda nećeš taj Mir izgubit, ali svi znamo šta je televizija i šta je čovjek kad se uhvati daljinskog.
ne kažem da će sotona uć u tebe budeš li gledao televiziju ali čovjek malo pomalo duhovno otupi, puno glupih i nepotrebnih informacija mu ulazi u glavu dok gleda tv i onda kad se ide pomolit, onda mu sotona donosi te informacije i kvari mu sabranost preko koje čovjek dolazi do Božjeg mira.

sagitarius
21-12-2015, 15:00
normalno da vjera ne zabranjuje tv, ja samo kažem da sam pročitao u više pobožnih tekstova da se savjetuje vjernicima da je odbace kako bi porinuli u Božji mir. normalo, ako ćeš cijeli dan gledat mise na televiziji, onda nećeš taj Mir izgubit, ali svi znamo šta je televizija i šta je čovjek kad se uhvati daljinskog.
ne kažem da će sotona uć u tebe budeš li gledao televiziju ali čovjek malo pomalo duhovno otupi, puno glupih i nepotrebnih informacija mu ulazi u glavu dok gleda tv i onda kad se ide pomolit, onda mu sotona donosi te informacije i kvari mu sabranost preko koje čovjek dolazi do Božjeg mira.

Amišima je zabranjena TV...
Ne može krščaninu TV biti smetnja za molitvu...
Moliš se kad se moliš i tu nema ni TV ni žene ni djece, ni crtanih romana...
Inače TV su izumili ljudi, a ne sotona ili njegovi degenerici, da bi čovjeka time sludili i odvukli ga u pakao.
U pakao te može prije odvući lajanje na Crkvu, Papu i takve stvari, a TV to je onako više vezano za sex u spavaćoj sobi nego za sotonu vječni pakao ga satrao...

Čitao sam jednu računalnu knjigu tiskanu u Bih negdje 1996, gdje se upozoravaju muslimani vjernici da se puste računala, jer je to šejtanska stvar, koja im može uzeti dušu, te se savjetuju svi vjernici da se drže što dalje od kompjutora.

Primitivluku nigdje kaja nema...

Ante S.
22-12-2015, 09:03
http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-kultura-i-znanost/gledati-ali-sto-televiziju-ili-teoviziju-sto-kazu-teoreticari-medija-i-mistici

"Što je na svojoj teoviziji vidjela sveta Elizabeta Seton?

Ova je sveta žena imala viđenje koje 150 godina prije pojave televizije nije mogla razumjeti: ‘Svaki će Amerikanac imati u kući crnu kutiju kroz koju će ulaziti đavao.’ Što li je vidjela u svom duhu? Vrlo vjerojatno baš TV prijemnik kao medij zla koji se predstavlja kao privlačan, upravo neodoljiv. Da TV ima Božje atribute tvrdi i McLuhan kojega je TV industrija svojevremeno prozvala svojim ‘velikim svećenikom’ a koji je otrijeznivši se rekao: ‘Izvucite kabel od televizora iz struje’, što i sam preporučam, ako ne baš zauvijek, onda barem vrlo često i uključite teoviziju. Bolje ćete se osjećati, bit’ ćete zadovoljniji, ispunjeniji pa čak i mnogo zdraviji. To vam crna kutija ne može dati, već često, upravo suprotno."

Grunf
22-12-2015, 09:10
Znači ti misliš da je tehnološki napredak čovječanstva od sotone, a ne od Boga?

Ante S.
22-12-2015, 09:49
Znači ti misliš da je tehnološki napredak čovječanstva od sotone, a ne od Boga?

sigurno da da. jer je po tom tehnološkom napretku čovjek umislio da mu Bog više ne treba. i što više tehnoloških spravica manje vremena za Boga.
nemoj me krivo shvatit, npr. izum penicilina sigurno nije od sotone, po tom izumu su spašene milijarde života, ali generalno gledajući tehnološki napredak je duhovno uništio čovjeka.
duševno i duhovno najzdraviji ljudi su koji svoj kruh jedu u znoju svoga lica i žive vrlo siromaški, skromno.

Grunf
22-12-2015, 10:38
sigurno da da. jer je po tom tehnološkom napretku čovjek umislio da mu Bog više ne treba. i što više tehnoloških spravica manje vremena za Boga.
nemoj me krivo shvatit, npr. izum penicilina sigurno nije od sotone, po tom izumu su spašene milijarde života, ali generalno gledajući tehnološki napredak je duhovno uništio čovjeka.
duševno i duhovno najzdraviji ljudi su koji svoj kruh jedu u znoju svoga lica i žive vrlo siromaški, skromno.

Da dragi Bog nije htio da čovjek ovlada tehnikom, sigurno mu ne bi dao razum kad ga je stvarao. Sama tehnika nije ni dobra ni zla tj. sve ovisi kako se koristi. Evo jedan dobar tekst od nekog vladike. "Tehnikom se mijenja čovjekov odnos prema prirodi, a ne prema Bogu". :naklon

Tehnika je neosjetljiva prema dobru i zlu.
Iste cijevi mogu poslužiti za vodovod i za kloaku.
Nije zlo od mrtve tehnike nego od mrtvih srca ljudskih...
Gdje god se izgubi strah od Boga i pogazi moralni zakon Božji, tu se brda od ljudske tehnike sručuju u prašinu iz koje su i podignuta.
Tako će se i Eiffelova kula i katedrale njemačke i neboderi američki - vrhovi ljudske tehnike u građevinarstvu, sručiti u bezobličnu prašinu, ako oholost ljudska - i to još kršćanska - s prkosom Bogu bude prevršila mjeru i dodijala dugotrpljivom Stvoritelju ljudi.
Zašto su pogrebene tolike blistave civilizacije duboko pod zemlju, tako da povrh njih orač ore zemlju i ne sluteći o njihovim kulama i kosturima ispod oranja?
Kako to da od svega nesravnjivog mramornog građevinarstva grčkog ne preostane ništa osim vampirnog i krezubog Akropolisa?
I kako se mogla drznuti zemlja da sakrije od sunca i od pogleda ljudskog titanske hramove u Balbeku i u Egiptu kao i sjajne gradove kao što su Egbatana, Perzepolis, Tir, Sidon i Troja, te da po njima sada mirno pasu goveda i riju svinje, a pastiri prave od razbacanog mramorja torove za stoku?
Zašto su nestali bez traga gordi gradovi i hramovi i tvrđave cara Montezume? i careva meksikanskih, i veoma kulturnih Inka i Peruanaca?
Koja je to nemilosrdna ruka navaljala brda od blata na sve te izgradnje ljudske, koje bi se po čvrstini i vještini i ljepoti mogle takmičiti sa najboljim modernim izgradnjama?
Zašto kidanje a ne nastavljanje u civilizaciji čovječanstva?
Zato što sve to nije bilo ugodno jedinome svetome Gospodu Bogu. Sve one pogrebene civilizacije nije upropastilo ni vrijeme ni nesolidnost tehničke izrade, no grijeh protiv svete vjere i svete etike. Nesolidnost etička a ne tehnička pogrebla ih je sve u bezdani mrak.
"I ti Kafarnaume koji si se do nebesa podigao, do pakla ćeš propasti!" Ovo Kristovo proročanstvo u dane kada je Kafarnaum blistao svojom tehničkom kulturom kao babilonski grad pokraj jezera, obistinilo se. Tako se strašno obistinilo, da putnik kad se nađe danas u trnjaku i zmijinjaku gdje se negda uzdizao bogati i gordi grad Kafarnaum, uplašeno pita: Da li je moguće, da je ovo gnjusno mjesto nekada bilo obitavalište ljudi?
Etika je trajna i nepromjenljiva - naša evanđeoska etika - a tehnika je promjenljiva. Etika je gospođa, tehnika njena sluškinja. Zato etika mora kontrolirati tehniku. Neprolazne vrijednosti su u području etike a ne tehnike.
Teško narodu koji gleda ciljeve ljudskog života u tehnici, i sav svoj trud i znoj žrtvuje na usavršavanje tehnike, vukući etiku za sobom kao Ahil mrtvoga Hektora privezanog za kolesnicu. Takav narod može uspjeti da sve svoje gradove sagradi od slonove kosti i zlata kao što su bili carski dvorovi u Izraelu. Ali ako u tim gradovima budu stanovali Ahabi i Izabele, psi će imati posljednju reč, psi a ne ljudi (1Kr 22, 38; 2Kr 9, 36).
Između poštenja i vještine lak je izbor. Pošten čovjek i bez vještine cijeni se i u naše vrijeme više od vještaka bez poštenja. I na istoku i na zapadu i na sjeveru i na jugu. I danas kao i u vrijeme proroka Izaije.
Tehnikom se mijenja odnos čovjeka prema prirodi, a nikako prema čovjeku i prema Bogu. Tko drukčije misli taj cijeni stvari više nego ličnosti, a prašinu više nego duh.
Jeziva tragedija našeg vremena sastoji se u ratu između ljudi i Boga. Bog hoće da uzdigne ličnosti ljudi nad nemuštim stvarima, dok ljudi hoće da utope i svoju i Božju ličnost u stvar i izjednače sa stvarima.
Mnogi duhovni moralni mališani prave od moderne tehnike idola kome se oni klanjaju, i pozivaju sve narode da tome idolu prinose žrtve, što nesretni narodi prisiljeno čine! Te kolike žrtve, te koliku krv!
Tko je gluh da ne čuje kako etika glasnije od topova viče našem pokoljenju: Ne tim putem, ljudi? Taj put vodi u Zemlju Nedođiju."
Vladika Nikolaj Velimirović

Ante S.
04-01-2016, 11:20
"… Bio sam s Padre Pijom 26 godina i sjećam se kako je bio ljut zbog izuma televizije: “Vidjet ćete što će se dogoditi” govorio je. Ona također čini dobre stvari. Ali dosta sam s ljudima i vidim koliko je ljudi uništeno zbog televizije i interneta." http://www.quovadiscroatia.com/12296-2/

sagitarius
04-01-2016, 13:53
"… Bio sam s Padre Pijom 26 godina i sjećam se kako je bio ljut zbog izuma televizije: “Vidjet ćete što će se dogoditi” govorio je. Ona također čini dobre stvari. Ali dosta sam s ljudima i vidim koliko je ljudi uništeno zbog televizije i interneta." http://www.quovadiscroatia.com/12296-2/

Misliš da će ljudi stradati ako ekspolodira TV...ili računalo...:rofl

Ante S.
04-01-2016, 13:54
Misliš da će ljudi stradati ako ekspolodira TV...ili računalo...:rofl

ha ha ha, koji komentar.:facepalm

xxxx li čovika Gospe Blažena smiluj se.:pop

sagitarius
04-01-2016, 14:32
ha ha ha, koji komentar.:facepalm

xxxx li čovika Gospe Blažena smiluj se.:pop

Bojiš li se ti "ante" telefona i to ti je oj bateee vražiji izum....:rofl

sagitarius
04-01-2016, 14:59
Ima li kakav naputak "ante" o smartfonima, daj izcitiraj nekog jeremonijastriju pa da se možemo ravnati, jer ako su i oni od vraga pobacajmo ih...i oni moj "ante" imaju i sliku ko i TV i sve na njima možeš gledati kao i na TV-u...:rofl

Ante S.
04-01-2016, 15:03
toliko si umno hendikepiran da ne shvaćaš da se ne rugaš samnom nego sa svetim Padre Piom i sa glavnim vatikanskim egzorcistom. i onda ja gubim svoje vrijeme i pokušavam s tobom vodit nekakav dijalog. ja sam zapravo hendikepiraniji od tebe.:zubo

Grunf
04-01-2016, 17:44
Ne bum ti brisal uvredu, ali te molim da vise ne vrijedas jer je to protivno pravilima foruma.

A prije svega nije krscanski, a ti ak si tolko zagrizao za vjeru onda postuj zapovijedi ljubavi.

Mislim da te malo prevec zanijelo kad si shvatio borbu protiv tehnike toliko uzvisenom da si spreman cak i ljude napadati zbog toga.

Ante S.
05-01-2016, 09:02
pa ja samog sebe vrijeđam, nazivam se hendikepiranijim od sagitariusa, zar se to ništa ne računa?:zubo

ako je jedan svetac stigmatik padre pio nazvao televiziju zlom i katastrofom za katolike, onda bi katolici trebali poslušat ne mene glupana i šupljoglavca za kojeg priznajem da jesam nego sveca padre pia!

to je sve što želim reći u ovom trenutku, hvala.

sagitarius
06-01-2016, 14:13
pa ja samog sebe vrijeđam, nazivam se hendikepiranijim od sagitariusa, zar se to ništa ne računa?:zubo

ako je jedan svetac stigmatik padre pio nazvao televiziju zlom i katastrofom za katolike, onda bi katolici trebali poslušat ne mene glupana i šupljoglavca za kojeg priznajem da jesam nego sveca padre pia!

to je sve što želim reći u ovom trenutku, hvala.

Popije li se kad što "ante" ?:smijeh