PDA

Pogledaj Full Version : znanstveno dokazana moć molitve

Ante S.
26-11-2015, 11:01
evo neki ruski znanstvenici su dokazali da se mozak nalazi u posebnom stanju koje je blagotvorno za organizam dok se čovjek moli: https://www.facebook.com/100008805369478/videos/1495110254125806/

sagitarius
26-11-2015, 14:19
Osobno mi nisu trebali i ne trebaju mi nikakvi znanstveni dokazi da mi dokažu blagotvorno djelovanje molitve.
I bez tih "saznanja" znam kako se blaženo osjećam nakon mog povjeravanja Gospodinu, koji se nekako uvijek lijepo završi osjećanjem velikog zadovoljstva, sreće i duševnog mira ispunjenosti i nekakvog očiglednog ojačavanja svih čovjekovih psihofizičkih resursa iz kojih će crpsti snagu za nove životne izazove, kao i za one koji su u tijeku...

Interesantno je dakako, pogledati predloženi prilog štovanog Ante oruskim znanstvenicima, koji nastoje objektivizirati stanje molitve kao neko "četvrto stanje" ljudske psihe iz kojeg proistiće duševna ravnoteža i koja je čovjeku nužna radi balansa osobnosti...

Grunf
26-11-2015, 15:41
Pa te znanstvene dokaze traže ateisti i slični, to je njima bitno. :D

Ante S.
26-11-2015, 15:51
video je zanimljiv i za vjernike i za ateiste.
za vjernike da im učvrsti vjeru u moć molitve a za ateiste da im proradi đigerica i žuč.:vidiga

Inkvizitor
26-11-2015, 18:54
Ne spašava molitva nego vjera..nije li napisano.

ne mrmljajte kao pogani..reče Isus..koji misle da ako više izbrbljaju riječi da će to biti uslišaniji..

na osobnom iskustvu..kad sam molio iz srca i vjerovao..dobio sam

kad sam sumnjao i samo ponavljao riječi ..nisam

Vjerujte i dat će vam se...

Ante S.
26-11-2015, 21:21
Ne spašava molitva nego vjera..nije li napisano.

ne mrmljajte kao pogani..reče Isus..koji misle da ako više izbrbljaju riječi da će to biti uslišaniji..

na osobnom iskustvu..kad sam molio iz srca i vjerovao..dobio sam

kad sam sumnjao i samo ponavljao riječi ..nisam

Vjerujte i dat će vam se...

istina katolički brate, istina!
pa sam Krist je rekao da imamo vjere kao zrno gorušićino planine bi mogli micat!
samo treba pripazit tanka je linija između iskušavanja Boga i čiste vjere.
poznat je onaj slučaj protenstanskog pastora kojeg je ugrizla otrovna zmija koju je ovaj provocirao da ga ugrize ali je vjerovao da mu ništa neće bit obzirom da piše u Bibliji da vjernicima ni zmije ni otrovi ništa neće moć...očito je iskušavao Boga...