PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Jeb'o sad Zvonu Bobana ( ili šutnja je zlato)

Inkvizitor
01-07-2015, 09:54
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3726-%C2%8Autnja-je-zlato

sagitarius
01-07-2015, 14:22
Generalno solidan tekst, iz kojeg se da iščitati dosta stvari koje su na sjajan način opservirane.No imam malu primjedbu na dio gdje se autor teksta pita što je Tin Ujević imao sa Sarajevom...
Imao je dosta, dapače i previše.
Kafe-restoran "Dva Ribara" je mjesto gdje je Ujević proveo mnoge dane pa i večeri do kasno u noć pišući mnoge besmrtne stihove i predstavljajući jednog od najvećih boema ovog grada, u kojem jedna ulica nosi njegvo ime, čak i danas kad su se "vremena promijenula", a i pod Bistrikom je imao svoj birc i pojedine dame su uzdisale za ovom književnom gromadom.
Imam inetersantnu poveznicu pa je zgodno u potkrijepi mojih navoda i nju pogledati:
http://www.vecernji.ba/kavana-samek-srusena-ali-jos-nosi-uspomene-na-tina-243232

Inkvizitor
01-07-2015, 14:26
Pa bio je Ujević i u Beogradu i pisao na ekavici ali po tome određivati Ujevića..mislim..

Grunf
01-07-2015, 15:07
Koji tekst je povod ovak ostrom i prijekom tekstu o Zvoni?

Meni je on kao klincu bil idol, stalno sam trazil da imam frizuru ko Boban. :D

Inkvizitor
01-07-2015, 15:14
http://www.dnevno.hr/sport/nogomet/ne-srami-se-zvonimir-boban-uputio-dirljivo-pismo-mariju-stanicu-i-sarajevu-812051

Grunf
01-07-2015, 16:04
Prvi dio Zvoninog teksta je necitljiv i zbrkan za razliku od drugog. Mislim da si prebrzo.i preolako osudio Zvonu. Prijeki sud. :D

Moras biti malo tolerantniji. Zvone je neupucen i poznaje ondasnje i ovdasnje prilike samo povrsno i zato je takav i tekst napisao. Ne treba odmah drvlje i kamenje na njega jer da ga netko upozna s prilikama drugacije bi rezonirao. Uostalom, upoznat je sa situacijom u nogometu pa izbjegava HNS i kritizira ga.

Inkvizitor
01-07-2015, 22:39
Jergović, Dežulović, Kusta šega ba..

Ako nije informiran nek se informira.

crni bombarder
01-07-2015, 22:58
Malo si zabrijao na osnovu Bobanovog teksta, Stanic je veliki Hrvat bio i ostao. Za Bobana ne znam, on je meni sav nekakav pickast, uvijek bio.
Za sarajevo i sarajlije Zabranjeno Pusenje i sav taj predratni milje, uvijek ce biti nesto pozitivno. Jer nicega slicnog vise nema. Ne mozes o tom vremenu, govoriti sa danasnjih pozicija, kao ni Boban uostalom. Zackoljica.

Grunf
01-07-2015, 23:48
Jergović, Dežulović, Kusta šega ba..

Ako nije informiran nek se informira.

Tko zna, mozda se i bude sad nakon kritika.

Inkvizitor
02-07-2015, 08:33
Malo si zabrijao na osnovu Bobanovog teksta, Stanic je veliki Hrvat bio i ostao. Za Bobana ne znam, on je meni sav nekakav pickast, uvijek bio.
Za sarajevo i sarajlije Zabranjeno Pusenje i sav taj predratni milje, uvijek ce biti nesto pozitivno. Jer nicega slicnog vise nema. Ne mozes o tom vremenu, govoriti sa danasnjih pozicija, kao ni Boban uostalom. Zackoljica.

meni je osobno Stanić prototip Bosančine ( iako je rodom Hercegovac rođen u Sarajevu). Kad kažem Bosančine ne mislim tu na nacionalnu odrednicu i Hrvate iz Bosne nego onaj mentalni sklop kod sva tri naroda to ima, mi raja ba a ostalo su papci.., i da je on igrao za Hrvatsku samo zato jer nije imao tada druge opcije.

Uostalom čega se on to srami, kad mu Boban govori da nema čega'

Moje mišljenje, svatko ima pravo na pluralizam mišljenja u našoj maloj zajednici..