PDA

Pogledaj Full Version : nezakoniti "državni" udari na Hrvate iz BiH

caporegime
28-06-2011, 12:14
Iako je ovu temu zapravo trbalo otvoriti i ranije, nikad nije kasno.

vrijeme kad županije s hrvatskom većinom panično traže da im se više ne oduzimaju ovlasti koje im po Ustavu Federacije BiH pripadaju, nova nezakonito formirana federalna Vlada pokušava formiranjem jedne agencije za državnu službu, ukinuti sve slične agencije na županijskoj razini.

Oduzimanje ovlasti

Pravdajući ovu inicijativu racionalizacijom proračunskih troškova, platformaška stranačka struktura u federalnoj vlasti najizravnije zadire u Ustav i ruši sve prethodne odluke Ustavnog suda Federacije BiH, po kojima županije imaju zakonsko pravo na svoju agenciju za državnu službu. Spomenimo da je Vlada Zapadnohercegovačke županije, koju je tada vodio predsjednik HSP-a Zvonko Jurišić, čija stranaka danas participira u Vladi FBiH, prije skoro dvije godine na Ustavnom sudu dobila presudu u kojoj je Ustavni sud Federacije BiH proglasio neustavnim Zakon o državnoj službi FBiH, čime su županijama i na ovaj način potvrđene ovlasti kad je u pitanju ovo područje. Poslije ove odluke Ustavnog suda Federacije BiH povela se široka rasprava o ukidanju Agencije za državnu službu na razini FBiH, jer njezino konstituiranje nema zakonsko ni ustavno uporište, ali je i ovaj problem stavljen pod “tepih zaborava”. I umjesto da prizna odluke Ustavnog suda kao najvišeg entitetskog zakonodavnog tijela vlasti, nova nelegalna Vlada u FBiH želi sve agencije za državnu službu na županijskoj razini poništiti. Tradicionalno neinformirani i pasivni dužnosnici u županijama s hrvatskom većinom protiv namjere nove federalne vlasti nisu se još službeno očitovali.

Traže jednu agenciju

Na drugoj strani, aktualni direktor Agencije za državnu službu Federacije BiH Sead Maslo tvrdi da, unatoč zakonskim i ustavnim rješenjima, treba postojati samo jedna takva agencija koja će se skrbiti o zapošljavanju državnih službenika na svim raznima vlasti. On drži da bi formiranje sličnih agencija po županijama bilo bacanje novca za više milijuna KM. “Oni će”, kako je kazao Sead Maslo, “animiranjem onih koji donose odluke uvjeriti da se ne troši novac u ono što već postoji”. Prvi čovjek Agencije za državnu službu Federacije BiH želi na ovaj način, uz pomoć nove vlasti, izlobirati odluku koja je protivna Ustavu i oduzeti još jednu ovlast županijama.

zanimljiva je ta otvorenost u kršenju zakona i stvaranja terena za kompletnu kontrolu života sve radi držanja jednog cijelog političkog naroda za uzde.
kad se hrvati sjete malo radikalnije djlovati bit će kasno.
sve na dušu naših platformaških hrvata.
kako se brzo proda vlastiti narod za šaku fotelja

NorthStand
28-06-2011, 23:56
A da bude stvar gora, takva nas situacija prati već stoljećima. Generacije se smjenjuju, al priča je više manje ista. Nikako da se otarasimo budala, koje konstantno idu na ruku najvećih neprijatelja. Al nema smisla kukat, treba se borit i protiv njih i protiv onih koji koriste te idiote protiv nas. Jedno je sigurno, siguran sam da će se ovakva politika ugnjetavanja hrvata kad tad svima njima osvetit na najgori mogući način. I iskreno, kad god taj trenutak bio i došao treba ga bez milosti iskoristit na najbrutalniji način protiv onih koji su cijelo vrijeme rovarili protiv nas, i iskorištavali trenutnu slabost naše politike protiv nas. Pamti pa vrati, samo se toga treba držat.

A i ovaj HSP moga glasa vidjet više neće, živo me zanima šta onaj mamlaz Đapić ima za reć za ove svoje kretene, neš ti velikih hrvatina. Sramota kakvi se sve debili pojavljuju u nas, i tobože predstavljaju interese našeg naroda. Kako u BiH, tako i u HR.

Gala
29-06-2011, 11:34
MZ ,vrijedno radi na uništavanju svih zaštitnih mehanizama Hrvata kao naroda u BiH .
-Ukidanje HRHB
-Optužnica protiv šestorke
-Hercegovačka banka
-Petrichevi amandmani
-Biranje Komšića
-Ukidanje TV HB
-Incko i ova sada farsa ..mislim da dolazimo do kraja predstave ali i da nismo imali adekvatne predstavnike u politici koji bi znali ,koliko -toliko amortizirati sve ove radnje ....i okrenuti ih u našu korist .

caporegime
29-06-2011, 11:46
ne da nismo imali adekvatne predstavnike ne go su na razini stani pa plači.
svima su puna usta sudbinskog trenutka za hrvatski narod ali zanimljiov, nitko od njih da se ponaša u skladu sa sudbinskim trenutkom, pa da napokon počne raditi za opće dobro.
svi kukaju kako je stanje na granici nacionalne propasti a kad dobiju prilike da se omrse odmah zaborave na sudbinski moment, težak položaj naroda i ostale stvari.
ja mislim da je najveći problem općeito u današnje vrijeme to što se vlast više ne boji naroda.
nekad bi prva buna pospremila vladajuće na grane, bandere, jame ili kolce.
danas te gleda, krade, još ti priča priču u kojoj on ispada kao onaj, bez kojega da nema, sve bi propalo

NorthStand
29-06-2011, 14:42
MZ ,vrijedno radi na uništavanju svih zaštitnih mehanizama Hrvata kao naroda u BiH .
-Ukidanje HRHB
-Optužnica protiv šestorke
-Hercegovačka banka
-Petrichevi amandmani
-Biranje Komšića
-Ukidanje TV HB
-Incko i ova sada farsa ..mislim da dolazimo do kraja predstave ali i da nismo imali adekvatne predstavnike u politici koji bi znali ,koliko -toliko amortizirati sve ove radnje ....i okrenuti ih u našu korist .

Ključni je problem po meni bio, ukidanje HRHB. To je bila fatalna greška, i bez obzira šta je Tuđman pričo trebali su ga Hrvati iz BiHercegovine odjebat i reć neka se drži RH, a da njihovu sudbinu prepusti njima. I da tu odluku o tome ima li HRHB smisla ili ne, ne može donjet nitko osim hrvatskog naroda BiH. Već tu smo si potpisali, doslovce da nas muftije i vehabije pregaze. A i čede bi nas rado prcale, al nemaju potrebe pošto imaju svoju RS. Srbi su svoju poziciju dobrano zacementirali, i itekako su se oni pobrinuli iako su bili agresori da njihov položaj ostane neupita, a mi smo se doveli dotle da nas i nekakve poturice mogu podjebavat i zajebavat kako im sine u glavu. Sve je to rezultat, naivnosti i nepromišljenosti naših lidera pa i Tuđmana koji je po meni totalno zabrazdio kad je mislio da će Hrvati u BiH, moć uspostavit harmonične odnose s muslimanima, pogotovo nakon rata kojeg su inicirali. Al to je prvenstveno problem i naših ljudi u BiH, koji se nisu odmah pobunili protiv takvog čina. Jer neš ti tuđmanovih potpisa sa alijom, pa zna se da se sve što se potpiše poslje može mjenjat i prilagođavat, al kad ti imaš svoju granicu kao što je imaju Srbi u BiH onda tu i nema previše mjenjanja i nadopunjavanja. I onda bi Mesić i slični boljševici, mogli samo sanjat nekakvu jedinstvenu BiH. Jer bi bila na tri djela, i to bi joj jamčilo kakvu takvu funkcionalnost, ovo danas ne da nije funkcionalno i jedinstveno već je na rubu sloma, a taj slom jedino spriječava međunarodna zajednica koja ne shvaća da s tim statusom quo kad tad mora doć do pucanja umjetno stvaranog jedinstva. Pa svi znamo kako se jugovina raspala, koja je bila više produkt međunarodne zajednice nego tite i partizana, pa tko cijelo vrijeme nama ovdje kroji živote nego ti bjelosvijetski šupci i budale. Pa zato i ratujemo svako malo, bez njihove intervencije, jebe se njima njima čak dobro i dođe da nas lakše privatiziraj i pokupuju dok smo u sukobu. Uglavnom daleko od toga da je hrvatska pozicija uništena, al treba podhitno krenut u ofenzivu i borbu za svoja politička i društvena prava.

Gala
30-06-2011, 13:36
Ključni je problem po meni bio, ukidanje HRHB. To je bila fatalna greška, i bez obzira šta je Tuđman pričo trebali su ga Hrvati iz BiHercegovine odjebat i reć neka se drži RH, a da njihovu sudbinu prepusti njima. I da tu odluku o tome ima li HRHB smisla ili ne, ne može donjet nitko osim hrvatskog naroda BiH. Već tu smo si potpisali, doslovce da nas muftije i vehabije pregaze. A i čede bi nas rado prcale, al nemaju potrebe pošto imaju svoju RS. Srbi su svoju poziciju dobrano zacementirali, i itekako su se oni pobrinuli iako su bili agresori da njihov položaj ostane neupita, a mi smo se doveli dotle da nas i nekakve poturice mogu podjebavat i zajebavat kako im sine u glavu. Sve je to rezultat, naivnosti i nepromišljenosti naših lidera pa i Tuđmana koji je po meni totalno zabrazdio kad je mislio da će Hrvati u BiH, moć uspostavit harmonične odnose s muslimanima, pogotovo nakon rata kojeg su inicirali. Al to je prvenstveno problem i naših ljudi u BiH, koji se nisu odmah pobunili protiv takvog čina. Jer neš ti tuđmanovih potpisa sa alijom, pa zna se da se sve što se potpiše poslje može mjenjat i prilagođavat, al kad ti imaš svoju granicu kao što je imaju Srbi u BiH onda tu i nema previše mjenjanja i nadopunjavanja. I onda bi Mesić i slični boljševici, mogli samo sanjat nekakvu jedinstvenu BiH. Jer bi bila na tri djela, i to bi joj jamčilo kakvu takvu funkcionalnost, ovo danas ne da nije funkcionalno i jedinstveno već je na rubu sloma, a taj slom jedino spriječava međunarodna zajednica koja ne shvaća da s tim statusom quo kad tad mora doć do pucanja umjetno stvaranog jedinstva. Pa svi znamo kako se jugovina raspala, koja je bila više produkt međunarodne zajednice nego tite i partizana, pa tko cijelo vrijeme nama ovdje kroji živote nego ti bjelosvijetski šupci i budale. Pa zato i ratujemo svako malo, bez njihove intervencije, jebe se njima njima čak dobro i dođe da nas lakše privatiziraj i pokupuju dok smo u sukobu. Uglavnom daleko od toga da je hrvatska pozicija uništena, al treba podhitno krenut u ofenzivu i borbu za svoja politička i društvena prava.

odlično ,dobro sažeti problemi nas kao društva i naše politike ,koja jednostavno nije dozrila za bitku na političkom planu .

Geronimo
30-06-2011, 15:23
pa ja bih to rekao ovako. u želi da hrvatska zaštiti prava što više Hrvata u BiH odustalo se od HB (govorimo o '94. godini) i ušlo u federaciju sa bošnjacima. iz današnje perspektive to izgleda kao kiks, ali tada je to bio pun pogodak. I to je bilo tako. Mnogi ljudi zabravljaju Petricheve amandmane, a odatle je krenule sve nizbrdo.

mislim, političarima se prebacuje da su ovakvi i onakvi (a to posebno bošnjaci rade) dok nitko ne razmišlja jesu li ti isti ljudi imali ikakvih poluga da nešto promjene. nemojmo se zavaravati da će hrvatsku televiziju financirati FBiH. dovoljno se sjetiti samo glasanja oko toga i potezanja vitalnog nacionalnog interesa bošnjaka. a znamo kako se odvija proces glasanja u FBiH.

ma ide BiH u nepovrat nastavi li MZ i SDP raditi šta ih je volja. To treba zaustaviti pod hitno.

NorthStand
30-06-2011, 15:40
Ma BiH ima budućnost, i ja osobno želim da ona ostane ko država, al ne na ovaj način. Da srbi imaju pola BiH, da muslimani dominiraju i podjebavaju hrvate u federaciji, to jednostavno ne ide i to će morat kad tad puknut. Hrvati imaju pravo na BiH, isto koliko i Srbi i Bošnjaci, čim prije MZ i politika u BiH to shvati tim bolje za BiH kao državu TRI NARODA, A NE DVA!

Gala
30-06-2011, 15:54
pa ja bih to rekao ovako. u želi da hrvatska zaštiti prava što više Hrvata u BiH odustalo se od HB (govorimo o '94. godini) i ušlo u federaciju sa bošnjacima. iz današnje perspektive to izgleda kao kiks, ali tada je to bio pun pogodak. I to je bilo tako. Mnogi ljudi zabravljaju Petricheve amandmane, a odatle je krenule sve nizbrdo.

mislim, političarima se prebacuje da su ovakvi i onakvi (a to posebno bošnjaci rade) dok nitko ne razmišlja jesu li ti isti ljudi imali ikakvih poluga da nešto promjene. nemojmo se zavaravati da će hrvatsku televiziju financirati FBiH. dovoljno se sjetiti samo glasanja oko toga i potezanja vitalnog nacionalnog interesa bošnjaka. a znamo kako se odvija proces glasanja u FBiH.

ma ide BiH u nepovrat nastavi li MZ i SDP raditi šta ih je volja. To treba zaustaviti pod hitno.

samo jedna riječ -LOBIRANJE.
na tom smo polju za nule ,dok se iz ova dva naroda bore za svakog tko ima utjecaja na bilo kakvom planu da svoje izguraju, mi i ono što možemo ne činimo (u stvari naši političari) Da, mogli su dosta toga promijeniti ali nisu ,zato što ne shvaćaju koliko je stalno lobiranje bitno .

Geronimo
30-06-2011, 16:02
samo jedna riječ -LOBIRANJE.
na tom smo polju za nule ,dok se iz ova dva naroda bore za svakog tko ima utjecaja na bilo kakvom planu da svoje izguraju, mi i ono što možemo ne činimo (u stvari naši političari) Da, mogli su dosta toga promijeniti ali nisu ,zato što ne shvaćaju koliko je to bitno .

a kod koga će oni lobirat? kod onih koji nisu htjeli ni čut za tuđmana kad je umro 1999. a kada su doneseni petrićevi amandmani? a nemoj zaboraviti da su upravo ti ljudi u HB bili najbliži (dosta bliski) Tuđmanovi suradnici. nije to samo tako, lobiranje i eto ga.

a plus to što se u ZG promijenila vladajuća garnitura.

Gala
30-06-2011, 16:20
a kod koga će oni lobirat? kod onih koji nisu htjeli ni čut za tuđmana kad je umro 1999. a kada su doneseni petrićevi amandmani? a nemoj zaboraviti da su upravo ti ljudi u HB bili najbliži (dosta bliski) Tuđmanovi suradnici. nije to samo tako, lobiranje i eto ga.

a plus to što se u ZG promijenila vladajuća garnitura.

postavlja se pitanje :zašto nisu htjeli čut za Tuđmana ,tko je to odradio ?Imamo naših Hrvata po cijelom svijetu na važnim mjestima koje smo mogli koristiti kao lobiste a ne samo kao nekoga tko će donijeti lovu .Tko je dozvolio tom Petriću da se tako ponaša ,čije je mig poslušao?
Bili smo bahati i zatvoreni i danas smo .Znam pouzdano što se tiče lobiranja da je na jako niskoj grani .Dobro, ne poznajem baš najbolje to vrijeme Tuđmana i vanjske politike koju su vodili jer je aktivnije pročavam u zadnje dvije godine .Tako da, slobodno me ispravi ako negdje pogriješim.

caporegime
30-06-2011, 16:28
lobiranjem se teško može išta učiniti.
lobiranje je ništa drugo nego žicanje.
MZ je shvatila da je tuđman jak igrač i samo i isključivo zbog hrvatske jasne vanjske politike koja se odražavala u tome da hrvatska želi održati svoj strateški interes u bih, počela je akcija onih mračnih dijelova MZ-a u hrvatskoj od 1996-2000
medijska kampanja, priča o lopovima, radio 101, sranja o ljudskim pravima, slobodama medija...
jebalo se MZ za unutarnje stanje u hrvatskoj.
oni su posrednim putem htjeli uništiti strukturu koja je htjela održati hrvatsku kao regionalnu silu.
nije uzalud sanader na sastanku u američkoj ambasadi, (kao 6. izbor) odmah pristao na odustajanje RH od hrvata iz bih (u aktivnom planu) u zamjenu za podršku na izborima 2003. godine.
nemamo ni politički utjecaj (koji je najbitniji za ostvarenje političkih interesa) a niti čvrst i nepokolebljiv narod koji bi stao iza politike koja želi čvrst položaj hrvata u bih i hrvatske politike u tom smislu.
za sada jedino što možemo, stalno osluškivati, pipati puls, čekati eventualno neki događaj koji bi primijenio strateške interese.

ali sve to nam ništa ne znač iako nemamo čvrst i odlučan narod koji neće pušit podmetnute priče.
a mi imamo upravo to. tutlav narod kojemu jedan butković ili mesić mogu prodati što hoće.

Geronimo
30-06-2011, 16:46
postavlja se pitanje :zašto nisu htjeli čut za Tuđmana ,tko je to odradio ?Imamo naših Hrvata po cijelom svijetu na važnim mjestima koje smo mogli koristiti kao lobiste a ne samo kao nekoga tko će donijeti lovu .Tko je dozvolio tom Petriću da se tako ponaša ,čije je mig poslušao?
Bili smo bahati i zatvoreni i danas smo .Znam pouzdano što se tiče lobiranja da je na jako niskoj grani .Dobro, ne poznajem baš najbolje to vrijeme Tuđmana i vanjske politike koju su vodili jer je aktivnije pročavam u zadnje dvije godine .Tako da, slobodno me ispravi ako negdje pogriješim.

zašto nisu htjeli čut je pitanje o kojem bi se moglo napisati i napisati teksta. pa već je franjo tada znao da nas čeka jugoslavija i on se tome odupirao. čija je to zamisao ne treba previše teksta trošiti. evo baš imaš na onoj temi o ustaškim zločinima kako su se već '45. ponašali prema hrvatim i srbima. dakle, morate skupa, a vi se dogovorite kako. to što su srbi mislili da su veće mudonje nego jesu njihov peh. 3% im se smiješi.

za ovo da smo bili bahati se slažem (to je vrijeme nakon Domovinskog rata pa sve do 2000-tih). to sam već i u raspravi sa ilirkom rekao kada je bilo riječ šta nas je to koštalo države. i za mene tu nema dileme. malo su se neke stvari zanemarile ili im se jednostavno nije bilo doraslo, ali u tom slučaju teško možeš nekoga okrivit jer jednostavno nije mogao predviditi sve.

i onda imaš hrvate u BiH. jedini element koji veže RH za balkanske asocijacije. jedini jer gospodarstvo ex jugoslavije je bilo uništeno i tu nije bilo nikakvog prosperiteta za RH pa time ničega što bi nas vezalo. i tada klonovi rekao bi lošo nastupaju na dva fronta. jedan je u RH, a drugi je u BiH. jedni te omalovažavaju, a drugi te ekonomski i politički uništavaju (to si i sama napisala). vrati samo malo priču unaprijed i reci kako ćeš ti tu lobirati za nešto kad je scenarij već napisan. ništa nije slučajno u politici.

e sad, vratimo priču opet na današnji HDZ nakon petrićevih amandmana (koji su neustavni jer nigdje nisu potvrđeni). kako su oni mogli išta napraviti kad je sustav odlučivanja takav? ne ide. ja ih ne branim previše, jer su barem TV mogli financirati samostalno.

zaba1111
30-06-2011, 17:07
Što uopće znaći lobiranje? Meni to vuće na uvjeravanje novčanim podmazivanjem, a danas se tako uvijek nešto može.
Planovi su nacrtani, ali je pitanje koliko su detaljni i koliko su promjenjljivi. Sigurno nije zapisano BiH će biti 2 entiteta i 3 naroda, nego je u planu eventualno Juga(ulaskom u EU to valjda odpada) ili je u planu regionalna isprepletenost i povazenaost u nekakvom političkom i ekonomskom smislu, a planovi su općeniti i u planu možda stoji regoinalna nestabilnost kao potencijalno žarište, a možda i regionalna stabilnost kroz integraciju.

Tako da smtram da se zalaganjem na domaćem trenu, političkom zrelošću i ustrajnošću, poznavanjem globalnim silnica može uspješno plivati kroz sve te zavrzlame. Ali mi smo ipak mali, neiskusni i neznani tako da to teško ide.
Po pitanju uloge HR u BiH jedino što se može je izravna podrška ekonomiji,izgradnji institucija, povratku i demografiji i to se i radi, tako da sam po tom pitanju i pozitivno iznenađen i to mi pomalo daje nadu da sve ipak nije tako crno po pitanju HR politike u globalu kad se uzmu sve negativne okolnosti. Osobno nisam vjerovao da će HR ući skoro u EU, ali evo je (ipak još sumnjam u određenoj mjeri) i ako uzmemo da je zacrtani plan bio zapadni balkan onda vidimo da je HR morala puno učiniti i dati da se izvuče iz zadanog joj plana o Balkanu i možda ipak nije generalno gledano politika pristupa EU tako promašena kako nam se činilo.
Ali nažalost to i ostalo je dovelo do ekonomske katastrofe iz koje se teško izvući , HR je danas vrlo blizu Grčke.

Gala
04-07-2011, 11:48
Zašto postoje diplomati,ambasadori ?
-Ako je ministar Jandroković uzdanica i perjanica vanjske politike Hrvatske,sami zaključite .
-Ako predsjednik države bira osobe koje predstavljaju Hrvatsku u drugim zemljama ,sami zaključite.
-Primjer ,koliko smo mi Hrvati hendikepirani u BiH zbog Komšića koji je kao naš "predsjednik" predstavnik i koga on bira u to ime i kako ti isti lobiraju u naše ime ??
-Nesposobnost ili sposobnost određenog kadara koji bi trebao lobirati ,kao i nedostatak državotvorne politike ili neimanje strategije , je ključna.

malo sam nabacala post mogućnostima koje su u samoj državnoj strukturi, plaćene za isto -Lobiranje:014

NorthStand
04-07-2011, 17:02
lobiranjem se teško može išta učiniti.
lobiranje je ništa drugo nego žicanje.
MZ je shvatila da je tuđman jak igrač i samo i isključivo zbog hrvatske jasne vanjske politike koja se odražavala u tome da hrvatska želi održati svoj strateški interes u bih, počela je akcija onih mračnih dijelova MZ-a u hrvatskoj od 1996-2000
medijska kampanja, priča o lopovima, radio 101, sranja o ljudskim pravima, slobodama medija...
jebalo se MZ za unutarnje stanje u hrvatskoj.
oni su posrednim putem htjeli uništiti strukturu koja je htjela održati hrvatsku kao regionalnu silu.
nije uzalud sanader na sastanku u američkoj ambasadi, (kao 6. izbor) odmah pristao na odustajanje RH od hrvata iz bih (u aktivnom planu) u zamjenu za podršku na izborima 2003. godine.
nemamo ni politički utjecaj (koji je najbitniji za ostvarenje političkih interesa) a niti čvrst i nepokolebljiv narod koji bi stao iza politike koja želi čvrst položaj hrvata u bih i hrvatske politike u tom smislu.
za sada jedino što možemo, stalno osluškivati, pipati puls, čekati eventualno neki događaj koji bi primijenio strateške interese.

ali sve to nam ništa ne znač iako nemamo čvrst i odlučan narod koji neće pušit podmetnute priče.
a mi imamo upravo to. tutlav narod kojemu jedan butković ili mesić mogu prodati što hoće.

To je na žalost tako, sudbina nam je teška da ne kažem gorka.

Geronimo
05-07-2011, 11:05
Zašto postoje diplomati,ambasadori ?
-Ako je ministar Jandroković uzdanica i perjanica vanjske politike Hrvatske,sami zaključite .
-Ako predsjednik države bira osobe koje predstavljaju Hrvatsku u drugim zemljama ,sami zaključite.
-Primjer ,koliko smo mi Hrvati hendikepirani u BiH zbog Komšića koji je kao naš "predsjednik" predstavnik i koga on bira u to ime i kako ti isti lobiraju u naše ime ??
-Nesposobnost ili sposobnost određenog kadara koji bi trebao lobirati ,kao i nedostatak državotvorne politike ili neimanje strategije , je ključna.

malo sam nabacala post mogućnostima koje su u samoj državnoj strukturi, plaćene za isto -Lobiranje:014

ti skačeš iz jedne vremenske distance u drugu.

ne možeš porediti vrijeme prije i poslije alijanse za promjene 2001., odnosno vrijeme prije i poslije smrti Franje Tuđmana.

možda se moglo nešto napraviti dok je još Franjo Tuđman bio živ, ali to je pitanje jer se tadašnja hrvatska politika snažno odupirala neo-jugoslavenskim integracijama. a kome se odupirala se valjda zna. Pa i jednoj njemačkoj je interes neo-jugoslavija.

Gala
05-07-2011, 12:48
Ne skačem -
Bez obzira na sve ovo što si naveo ,nepobitna je činjenica loše kadroviranje i kroz 90-te i od Račana ,što se konkretno odrazilo i na loš položaj Hrvata u BiH .

Geronimo
05-07-2011, 14:44
Ne skačem -
Bez obzira na sve ovo što si naveo ,nepobitna je činjenica loše kadroviranje i kroz 90-te i od Račana ,što se konkretno odrazilo i na loš položaj Hrvata u BiH .

pa nije se samo odrazio konkretno na položaj hrvata iz BiH. pogleda šta se događa po hrvatakoj. branitelji se hapse, a četnici ordiniraju nakaradnom zakonom o općem oprostu.

franjo je imao 2 mogućnosti i obe su se pokazale katastrofalnim. prva je bila popunjavanje kadra starim udbašima, a druga je bila popunjavanje kadra emigracijom koja nije imala upravljačkih znanja (govorim općenito, uvijek se nađe netko tko iskače iz prosjeka).

Gala
06-07-2011, 14:08
Znači Domovinski rat i sama obrana Hrvatske i HB je izvedena savršeno ,narod je iznio sve što je mogao ,iza kulisa događaju se razne stvari na koje se moralo reagirati u roku odmah jer sve je bilo mobilizirano za ideju Samostalne Hrvatske,ali nije pogodovalo se ,Franjo nije imao dvije mogućnosti imao je samo jednu i jedne i druge i treće a treći su oni tihi koji se ne guraju u prvi plan a izvrsni ,(postaviti jednog izuzetnog između 5 lopova i muljatora ) jednostavno ne ide ..dalje pogodovalo se :
-podobnima ali ne i sposobnima
-dozvolila se pljačka
-zločine počinjene na teritoriju Hrvatske bez obzira tko je počinio ( ovde mislim na HV),procesuirati u roku odmah ,jer svaki zločin je zločin.
-lažne invalidnine i mirovine za one koji ih nisu zaslužili ,jedna od najvećih grešaka.
Sve ovo dovelo je do totalnog kaosa u sustavu moralnih vrijednosti ,vrijednosti države ,vrijednosti borbe za samostalnu Hrvatsku ..i još puno toga .

caporegime
06-07-2011, 14:12
ovo je točno.
oni najgori među nama su se uvalili u vrhušku i odmah počeli sa perušanjem što ljudi što resursa.
još u vrijeme rata se lažirao broj ljudi na terenu jer se na taj način od hrvatske tražila opskrba za veći broj ljudi, a koja opskrba je završavala u privatnim rukama.
tako je bilo i s plaćanja a i sa invalidninama jer su se sređivale naveliko i njima se kupovala naklonost ljudi a to su ovi prije nabrojani koristili da bi komotnije ostajali na pozicijama i nastavljali raditi djelatnost za svoj džep.

nije tu bilo namjere da s etakvi postave, nego u nepoznavanju ljudi i situacije vršila se slaba kontrola nad onima koji su dobili prilike vršiti više dužnosti a koji su uslijed besramnosti i ljigavosti situaciju prilagođavali samo svojim osobnim potrebama.

Geronimo
06-07-2011, 14:30
nije tu bilo namjere da s etakvi postave, nego u nepoznavanju ljudi i situacije vršila se slaba kontrola nad onima koji su dobili prilike vršiti više dužnosti a koji su uslijed besramnosti i ljigavosti situaciju prilagođavali samo svojim osobnim potrebama.

pa ovo je upravo ono što sam pisao. ljudi bez upravljačkih znanja.

Gala
06-07-2011, 14:42
pa ovo je upravo ono što sam pisao. ljudi bez upravljačkih znanja.
Što mislite da se nije tako pristupilo ,znači gledajući logički na terenu jednostavno ljudi kukavice otpadaju ,ostaju oni koji imaju srca ,znanja i hrabrosti dok oni koji su kukavice lagano iza ovih i u pljačku ,dezerterstvo i bižaniju.Dok je na političkom planu totalno suprotna slika ostaju laktaši,kriminalci (većina su) i svi oni koji će za sitnu lovu prodati snove samostalne Hrvatske.
Konačno je potrebno da se obrnu neke stvari u sustavu kadroviranja svih političkih opcija i zavesti reda u državi ,tek tada idemo dalje .

:muka
Iz ovih loših ,katastrofalnih po Hrvatsku i narod Hrvatski u BiH odluka ne može se amnestirati nitko ,niti jedna Vlada.

caporegime
06-07-2011, 14:46
hdz s tuđmanom iz tih dana snosi odgovornost prvenstveno što nisu upotrijebili dužnu pažnju i osigurali da ni je dan od tih mufljuza i mutikaša dođe do ijedne funkcije.
samo, što je takvih bilo toliko da više nisi mogao znati tko je tko.
u kojoj je to postrojbi ratovao sadašnji ideolog ivo lučić?
šta je bio u najboljim godinama dok su njegovi vršnjaci jeli blato i fasovali metke i gelere? sisovac?
u prijevodu, onaj tko se uslije političkoih veza, maknuo od fronta.
koje su to njegove stratepške zasluge iz doba rata?
izgleda samo pristup resursima i informacija na temelju kojih je dinastija lučić obrstila hercegovinu ko koza grm.

Geronimo
06-07-2011, 14:47
Što mislite da se nije tako pristupilo ,znači gledajući logički na terenu jednostavno ljudi kukavice otpadaju ,ostaju oni koji imaju srca ,znanja i hrabrosti dok oni koji su kukavice lagano iza ovih i u pljačku ,dezerterstvo i bižaniju.Dok je na političkom planu totalno suprotna slika ostaju laktaši,kriminalci (većina su) i svi oni koji će za sitnu lovu prodati snove samostalne Hrvatske.
Konačno je potrebno da se obrnu neke stvari u sustavu kadroviranja svih političkih opcija i zavesti reda u državi ,tek tada idemo dalje .

:muka
Iz ovih loših ,katastrofalnih po Hrvatsku i narod Hrvatski u BiH odluka ne može se amnestirati nitko ,niti jedna Vlada.

znači, po tebi svi koji imaju srca imaju i znanja?

Gala
06-07-2011, 14:53
znači, po tebi svi koji imaju srca imaju i znanja?

,ostaju oni koji imaju srca ,znanja i hrabrosti:evil

caporegime
06-07-2011, 14:56
tko nema srca džaba mu znanje.
na funkcije smao oni koji uz znanje imaju i srce.

Geronimo
06-07-2011, 15:21
tko nema srca džaba mu znanje.
na funkcije smao oni koji uz znanje imaju i srce.

ako ćemo govorit o bojištu džabe mu srce bez znanja. samo će zaginut uzalud.

a ako ćemo govoriti o politici džaba mu i jedno i drugo ako nisi politički podoban :)

mislim da previše pojednostavjujemo stvari.

Gala
07-07-2011, 11:46
ako ćemo govorit o bojištu džabe mu srce bez znanja. samo će zaginut uzalud.

a ako ćemo govoriti o politici džaba mu i jedno i drugo ako nisi politički podoban :)

mislim da previše pojednostavjujemo stvari.

Ne kompliciraj i ne izvrći !:014
za ,boldano nemam pojma,predpostavljam po ishodu Domovinskog rata da je bilo znanja i ima ga i sada.

caporegime
07-07-2011, 12:07
i u ratu i u politici treba važiti sveto trojstvo pameti, srca i znanja.
kome nečega fali, nema šta tu raditi.

Geronimo
07-07-2011, 13:57
Da pojednostavim... :)

Onaj tko zna da ne zna, učenik je, nauči ga.

Onaj tko ne zna da zna, u mraku je, prosvijetli ga.

Onaj tko ne zna da ne zna, opasan je, kloni ga se.

Onaj tko zna da zna, mudar je, slijedi ga.

Gala
11-07-2011, 12:26
Da pojednostavim... :)

Onaj tko zna da ne zna, učenik je, nauči ga.

Onaj tko ne zna da zna, u mraku je, prosvijetli ga.

Onaj tko ne zna da ne zna, opasan je, kloni ga se.

Onaj tko zna da zna, mudar je, slijedi ga.

Ja sam za mir u svijetu!:)

SBŽ
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=741:zavrni-politiki-udarac-bonjaka-na-hrvate-sredinje-bosne&catid=43:politika

caporegime
12-07-2011, 14:00
http://www.vecernji.ba/vijesti/vlast-fbih-ukida-ustavne-ovlasti-zupanija-clanak-309394

jesu li ovi normalni? ali stvarno. potpun osu nesposobni za riješiti bilo kakve tekuće probleme u zemlji a svo vrijeme i energiju troše na to kako minorizirati hrvate.
ako to bude duhovna hrana muslimanskim biračima koji ove platformaše drže na površini, onda je ovoj zemlji kraj došao i prije nego netko s vrha kaže da je došao kraj.

Geronimo
12-07-2011, 14:05
imam filing da se sprema svašta ovdje.

Gala
13-07-2011, 13:07
kometar

ne zivi se od samozaljubljenosti,vi zivite u oblacima lazi koje vam je plasirao i obecao HDZ,vi niste u situaciji da Bosnjacima diktirate tempo a to uporno pokusavate,u ovoj uzakmici izmedju Bosnjaka i Srba bilo bi vam najbolje da ste uzeli mjesto statiste,ali ne,vi ste zauzeli srbski stav protiv bosnjaka i cjelovitosti BiH i sad placate racune Covicevoj podrzsci velikosrbskoj politici,zato nemojte jaukati,sretan vam put u Hrvatsku ili srbski entitet u BiH

http://www.vecernji.ba/vijesti/vlast-fbih-ukida-ustavne-ovlasti-zupanija-clanak-309394

priča za HR medije ,Hrvati u BiH su podržali srpsku politiku ,Čović kao također .Dok ti bošnjak (musliman) oduzima sve ovlasti kao konstutivnom narodu trebaš statirati u kukuruzima i promatrati to kao nešto najnormalnije,pri tome od Zagreba dobivati upute da se okreneš prema Sarajevu koji ti sve oduzima ,pri tome kao jedinom logičkom u tom trenutku strateškom parteneru SNSD-u (koji btw.da se ne varamo čini to samo iz svojih interesa) tko ima pravo zamjeriti ,kada smo ostali na cjedilu od svih a sve zbog vjere u dobre bošnjačko -hrvatske odnose.
Tempo diktira kršenje svih zakona i ustava BiH muslimansko -bošnjački lobi ,kako održati tempo kada se osnovni zakoni ne poštuju .
Jaučemo za HercegBosnom i nema mira dok se ista ne uspostavi .cvjećari gonite se ...znate di .

caporegime
13-07-2011, 13:49
izgleda da je sve prisutniji stav kod bošnjaka kako hrvati nisu više nikakav politički element i da je njihova konstitutivnost tek forma bez ikakvog značaja.
da se moraju pomiriti s tim da će živjeti u zemlji koja nije njihova i da svoj položaj imaju zahvaljivati onima brojnijima te koji položaj će bit irezultat onoga što im se velikodušno da.
ista matrica kao i kod srba pred kraj jugoslavije.
a znamo što se dogodilo s planovima o velikoj srbiji.
izgleda da će za nekoga buđenje biti bolnije nego što može i zamisliti.

Graničar Jozo
13-07-2011, 13:51
čini mi se da da, capo. ali ne vidim kako će se to sprovest osim nekom silom.

caporegime
13-07-2011, 14:05
samo treba biti spreman. nije bih na okupu zato jer su progresivno-"patriotske" snage prejake, nego zato jer trenutna situacija odgovara krugovima međunarodne zajednice.
čim se taj strateški interes izmijeni, a znamo kako svaki potres na međunarodnoj sceni ima odjeka i ovdje, nastat će velike promjene.
a tada, mi moramo biti spremni i znati što ćemo i kako ćemo.
najbitnije je kod naroda postići konsenzus, i poučiti ga u vlastite mogućnosti. ako već nemamo snage ni mogućnosti sada, valja spremno čekati trenutak a dotad maksimalno raditi na insitucinalizaciji našeg naroda kao i razvijanju lokalnih institucija.
mi moramo urediti svoj život na terenu. postavljati sposobne, držati se zakona, boriti se protiv nepotizma, korupcije i kriminala i stvoriti mentalnu državu i pojam državnosti u glavi naroda.
platformaši to znaju pa zato i omogućuju ovim kokošarima iz hrvatskih platformaških strančica da se glođu oko javnih poduzeća znajući da će se oni prema općem narodnom dobru ponašati ne kao nešto za dobro i korist svih, nego kao hijene nad bivolovom lešinom.
na ovom primjeru treba jasno pokazati narodu da dosadašnji mentalni sklop koji je bio u glavama ljudi, a u kojemu se država, vlast, pozicije i zapošljavanje shvaćalo kao ostvarivanje osobnog interesa nije pravi put. odnosno da je posredno, put u propast.

Graničar Jozo
13-07-2011, 14:23
pa to se zna da nisu patriotske snage na okupu. ali se bojim da Hrvati to neće dočekati spremno baš iz razloga čerupanja javnih poduzeća.

Ilirk@
13-07-2011, 16:51
izgleda da je sve prisutniji stav kod bošnjaka kako hrvati nisu više nikakav politički element i da je njihova konstitutivnost tek forma bez ikakvog značaja.
da se moraju pomiriti s tim da će živjeti u zemlji koja nije njihova i da svoj položaj imaju zahvaljivati onima brojnijima te koji položaj će bit irezultat onoga što im se velikodušno da.
ista matrica kao i kod srba pred kraj jugoslavije.
a znamo što se dogodilo s planovima o velikoj srbiji.
izgleda da će za nekoga buđenje biti bolnije nego što može i zamisliti.

nema ti se što činit.
neki bošnjački ex-vođe kao i ovi aktualni, govorili su to odmah nakon dejtona.
oni su odmah znali unaprid najmanje 20 godina kakva će politka prema hrvatima biti jer je tomu kumovala amerika, a njihova vanjska politika se ne mijenja ko prljave gaće ko kod nas..
muslimani su se osilili davno, međutim, ne gaze nas još kako planiraju jer im trebamo da država malo financijski ojača.
onda ti iđe 'ukrupnjivanje' države, smanjenja ovlasti županijama i kao dvoentitetska federacija sa jakim sarajevom, bih pristupa pregovorima za eu.
to ti je zapisano još davno....

Gala
17-08-2011, 12:43
Bombom za Boljitak: Od seoskih prevaranata, do državnih terorista

ako bi se u najkraćem mogla opisati „blistava“ karijera širokobrijeških mesara Ivankovića koji sebe po starom Lijanu nakon rata nazvaše Lijanovići

Bio je rat. Trebalo je od srpskog agresora osloboditi Glamoč, Kupres i druga okupirana područja. A nakon Srba koji su se povlačili, ostalo je podosta stoke. Sva je, dekretom tadašnjeg vojnog i političkog čelništva HVO i Herceg-Bosne deportirana u Široki Brijeg, starom Lijanu i njegovim sinovima Mladenu i Jerki. Tada su udareni temelji Mesne industrije „Lijanovići“.

Kada nesta srpske stoke, stari Lijan i sinovi razmišljali su kako održati ničim zasluženo poslovno carstvo. Na meti seoskih prevaranata nađe se država kojoj Lijanovići odbiše uplaćivati poreze. A da bi državu prevarili trebali su im političari koji će donijeti za Lijanoviće povoljne odluke. Koje i kakve, najbolje zna Dragan Čović koji se godinama povlači po sudovima zahvaljujući upravo Lijanovićima.

Nije međutim širokobriješkim mesarima bilo dosta uništiti Čovićevu političku karijeru. Njima su stalno trebali novi političari koji će im ići „na ruku“ odnosno za njih pisati i donositi zakone i odluke jer carstvo Lijanovića nastalo na krađi srpske stoke, moglo se održati samo novim prevarama. Baš u vrijeme kad su Lijanovići bili pred osnivanjem vlastite stranke, Radom za boljitak (a zapravo bi se trebala zvati našim radom za njihov boljitak) Hercegovinom je kružio vic koji otprilike glasi ovako: „Nakon podmetanja bombe pod Lijanovićev automobil, (a nije isključeno i da su je sami podmetnuli), upitao je jedan od braće starog Lijana „tko nam ovo uradi“? „Pa, HDZ sinko“, odgovori Lijan. „Ne mislim ćaća na tvornicu već na bombu“!, odgovori sin.“

Kad konačno izgubiše potporu HDZ-a BiH i njihovih političara, Lijanovići osnovaše vlastitu stranku i okrenuše se novim prevarama. Ovog puta bi nakon nagomilanih dugovanja prema državi jednostavno gasili firme i osnivali druge. Propustili su taj recept patentirati jer bi konačno i mogli nešto zaraditi zahvaljujući vlastitoj „pameti“. Nije im ni to bilo dosta, već pokupiše poticaje za navodno domaću proizvodnju i sad već nepostojeću stoku. Lijanovići su tako dali novi smisao virtualnim farmama jer poticaje su dobili upravo za nepostojeću, virtualnu stoku.

A to kako dođoše na vlast posebna je priča. Nisu prezali ni od podmićivanja birača, svih vrsta laži i prevara. Na kraju, nađoše saveznike u strankama Platforme čiji je cilj bio eliminirati izborne pobjednike u Hrvata, a to su dva HDZ-a. Lijanovići, uvijek spremni pogaziti drugoga, pa i onoga bez kojeg nikad ne bi „izgradili“ vlastiti poslovno carstvo, postaše idealan partner SDP-u. Hoće li i ostati, pitanje je.

No, vrhunac „blistave“ karijere širokobriješkim mesara službeno je obznanjen protekloga tjedna, podizanjem optužnice protiv trojice bosanskohercegovačkih državljana koji se terete za teroristički napad autobombom na dvojicu zastupnika HDZ-a BiH u travnju ove godine u Zenici, a u što je umiješan i povjerenik vladajuće Narodne stranke Radom za boljitak u središnjoj Bosni Zijad Dervišević, kao i Amel Sefer koji je bio na listi ove stranke na posljednjim izborima.Uz Derviševića koji se tereti da je bio naručitelj podmetanja eksplozivne naprave i Sefera kao počinitelja napada, tereti se i Saša Bonić. Njih dvojica su nabavili nagaznu minu tzv. paštetu te je postavili pod kotač vozilo Pere Mamića, HDZ-ova zastupnika u Skupštini Zeničko-dobojske županije. Optuženi Zijad Dervišević, Amel Sefer i Saša Bonić terete se da su početkom travnja 2011. godine planirali teroristički čin, tako što je optuženi Zijad Dervišević prikupio novčana sredstva koja je predao Amelu Seferu, da tim novcem plati izvršenje terorističkog čina postavljanja eksplozivne naprave, koja bi bila postavljena pod vozilo Pere Mamića, zastupnika u Skupštini ZD županije. Optuženi Amel Sefer i Saša Bonić su, u dogovoru s Derviševićem, prethodno pratili Peru Mamića, a potom isplanirali teroristički čin i nabavili minsko-eksplozivnu napravu tzv. pašteta, koju su na parkingu ispred zgrade Vlade ZD županije postavili ispod kotača vozila u vlasništvu Ive Tadića, kojim se Pero Mamić dovezao.Eksplozivnu napravu su tako podesili da se aktivira u vrijeme kad se u vozilu nalaze zastupnici Iva Tadić, zastupnik u Skupštini ZD županije i izaslanik u Doma naroda FBiH, i Pero Mamić, zastupnik u županijskoj Skupštini. Ova eksplozivna naprava se aktivirala u trenutku kada su Mamić i Tadić ušli u vozilo čime su im bili ugroženi životi. Iza ovog terorističkog čina, nedvojbeno, stoje upravo Lijanovići, jer Jerko Lijanović je s Derviševićem prije aktiviranja eksplozivne naprave u više navrata razgovarao telefonom. Uostalom, teroristi su i na listi Lijanovićeve stranke.

Dovoljno dokaza da se Lijanoviće osudi za terorizam i konačno ukloni s političke scene. Jedino je tako moguće staviti točku na „blistavu“ karijeru braće Jerka i Mladena Ivankovića Lijanovića koja počinje seoskim prevarama, nastavlja prevarama na županijskoj, federalnoj i državnoj razini, a završava činom terorizma!

Evo ga ,jako dobra analiza carstva Lijanovića i njihove politike.

mardar
17-08-2011, 13:17
Svojim sam očima imao po selima u Glamočkom polju priliku vidjeti kako Lijanovi kamioni kupe stoku.A to je bio drugi ili treći dan po ulasku HVO-a u Glamoč.Poslije smo istu tu stoku dobijali upakovanu u vidu raznih proizvoda sa oznakama Lijanovići.Siguran sam da su i uredno naplatili to što su upakirali:):)Kao što sada ponovo naplaćuju "lojalnost" platformašima.A sve čine nekažnjeno.Do kada jebi ga.Pa sve do tada dok ima ljudi spremnih za jebenih 100 km prodati dostojanstvo.Ali neka, mnogi i nisu dobili ni tih 100 km.Nategao ih Lijan.

caporegime
17-08-2011, 13:29
ništa novo. naivnošću tadašnjeg vodstva očito je bio plan da se tom stokom okrupni kapital i omogući nekome da stvori industriju koja bi zapošljavala ljude i pokretala čitav kraj.
međutim, neko nije računao na iskvarenost i gramzivost gamadi koja se odmilja naziva lijanovićima i koja u očuvanju svog nagomilanog bogastva nije prezala ni od čega.
od lopovluka i prevara, malverzacija i iskorištavanja običnih ljudi koji su za mizerne plaće radili i njima omogućavali uživanje u luksuzu.
kad je 2000 godine pao hdz i nastupila ona haranga po svemu što je imalo veze s tuđmanom.
čudnolika bagra je odmah potrčala s izljevima poltronstva trećejanuarskoj bagri i pogotovo majmunu mesiću želeći poltronstvom od sebe odmaknuti biljeg hercegbosanskih tajkuna koji bi, da im naivni hdz nije dao to što je dao, i dan danas po svojim mesnicama u krvavim bijelim kombinezonima na pitanje; imate li teleću glavu?, odgovarali sa; ne, nego mi taka frizura.

svoju duhovnu bijedu i lopovluk nastavljaju i danas izdajom vlastitog naroda.
i što je najgore, gazduju a a im nitko ni hračak usmjeri u lice na cesti.

Gala
17-08-2011, 14:05
Zamjeram neodlučnost hrvatskog političkog tijela u rješavnju ovakvih problema ,jer zbog neodlučnosti problemi su se samo gomilali nisu se rješavali ,stoga smo njima zatrpani i pojavljuju se ovakvi likovi kao Jurišić i Lijanović kojima HDZ ne može ništa a birani su ,bez obzira na MZ i njihove pritiske mogli su daleko više a nisu .Iz ovog navedenog potrebno ih je podsjećati i pritiskati na kvalitetniji rad .

NorthStand
17-08-2011, 15:01
ništa novo. naivnošću tadašnjeg vodstva očito je bio plan da se tom stokom okrupni kapital i omogući nekome da stvori industriju koja bi zapošljavala ljude i pokretala čitav kraj.
međutim, neko nije računao na iskvarenost i gramzivost gamadi koja se odmilja naziva lijanovićima i koja u očuvanju svog nagomilanog bogastva nije prezala ni od čega.
od lopovluka i prevara, malverzacija i iskorištavanja običnih ljudi koji su za mizerne plaće radili i njima omogućavali uživanje u luksuzu.
kad je 2000 godine pao hdz i nastupila ona haranga po svemu što je imalo veze s tuđmanom.
čudnolika bagra je odmah potrčala s izljevima poltronstva trećejanuarskoj bagri i pogotovo majmunu mesiću želeći poltronstvom od sebe odmaknuti biljeg hercegbosanskih tajkuna koji bi, da im naivni hdz nije dao to što je dao, i dan danas po svojim mesnicama u krvavim bijelim kombinezonima na pitanje; imate li teleću glavu?, odgovarali sa; ne, nego mi taka frizura.

svoju duhovnu bijedu i lopovluk nastavljaju i danas izdajom vlastitog naroda.
i što je najgore, gazduju a a im nitko ni hračak usmjeri u lice na cesti.

Na našu žalost, hrvata kako u HR tako i u BiH ratom su mnogi dobrnao profitirali, i dok su neki ostavljali svoje kosti po razno raznim bez uvrede ikome "vukojebinama" ova "fina gospoda iz opanka" se dobrano okoristila upravo od njihove žrtve. Žalosno je samo, što nema nikog da toj bagri oduzme to što je nezakonito stekla, jer ja se ne slažem s onom "tko je jamio jamio je!". Već s onom, "tko je jamio neka sve vrati, ili će u zatvor morat da svrati!"

Inače najbolje riješenje je bojkot ove gamadi, ja ionako ne kupujem proizvode od lijanovića, i to toplo preporučam i ostalima.

mardar
17-08-2011, 15:27
Evo nešto baš što se dogodilo.Iz života je ,kako će me ko razumjeti ne znam.Poznanika sam imao (eto vidim nekako da i nismo bili prijatelji izgleda) pa nekako prije izbora kako smo se i obiteljski družili znalo se raspravljati i o politici.A jednom tema Lijanovići i ja mu ispričam baš kako sam na Širokom na poziv jednog čovjeka da sjednem za njihov stol (bili su lijanovići između ostalih) ostao da sjedim za istim stolom sa prijateljem uz riječi "ma ne sjedim ja sa svakakvim papcima i šupcima za stolom".Za tog čovjeka sam pretpostavljao da će shvatiti jer me zna.Pa eto tako i ostalo a za Lijanoviće me bolio kurac što će reči.Nije me zanimalo.A dali su mi zadovoljstvo svi da mogu baš reći što mislim mada su se i oni kiselo smijali.Ko ih jebe.Ali kada sam to ispričao poznaniku on meni reče da će glasovati za njih .Ma jebi ga mislio sam zajebaje me, no on meni ozbiljnu računicu kako je njih petero za glasovanje i da će 500 km dobro doći.U kući.Više s tim čovjekom ne sjedim, jer nešto ja na to ovako gledam ako je prodao svoje dostojanstvo za posranih 500 km u stanju je prodati i budućnost i moga djeteta za 500 km .Sada se ponekad vidimo ali ne komuniciramo posebno i on to vidi.E jedino me onako kopka da li je shvatio da je i prijateljstvo prodao za 500 km.Tako da mnogima nije jasno da će Lijanovića i Jurišića postojati do tada dok ima i onih koji ne misle svojom glavurdom.A ima ih mnogo .To je problem.A plus ne shvataju da ih Lijanović i slični opet plaćaju iz njihovih džepova jer su ruke zavukli baš i njihove džepove a ne svoje.A i dostojanstvo kada gledam je bogatstvo.Kod onoga koji ga ima.Ne bi se nama ovo dešavalo da ga imamo više .Ali nažalost nemamo.Pogubili ga negdje u utrci za nekakvim boljim životom.Za vrijednostima kojima nas bombarduju sa raznih tv kanala .Na kojima promiču baš vrijednosti Lijana i takovih krkana.Kada je vijest koliko je njihov član obitelji dao novaca pjevaljki i sa kakvom je jahtom isplovio ili doplovio na Zreče.Kakvu novu ženu vodi.Pa se u silnim Farmama i BB-ima pogubila i obitelj i čovječnost.Ma gadljivo i gotovo.A zatvor za Lijane.Ma kao kada su u vrhu vlasti federacije još gori.

Ilirk@
17-08-2011, 15:44
ovak... ja se ne sjećam da se netko omrsio o srbsku stoku. stvarno. koliko znam, stoka koja je lutala ili je ugibala ili bila ubijena, ali od domaćih gladnih usta, nije to ni bilo toliko masovno jer su oni što su ostali, uzeli stoku, a većina je odvedena zajedno sa izbjeglim srbima. tako su i oni nesretni konji završavali. zanimljivo da su konji poslastica za kobase, a opet zna se otprilike da su ih ubijali lokalni muslimani najviše, a nešto i ovi ostali. lijanoviće nije nitko spominjao.
dakle, ako netko ima dokaz o krađi srpske stoke, onda je to svojevrstan ratni zločin hvo-a, kaj ne? hm...
naime, čovjek bi mogao pomisliti da se takve informacije, onak, sve ko da i neće, proturaju na finjaka i to hrvatskim medijima... ali ako kažu svi hera, pardon, hercegovački portali da je to istina, onda mora da jest. :009
najozbiljnije, ako već pišete o tim stvarima, navedite izvor ili nekakav dokaz, mene živo zanima jel to sa stokom istina.
ako je istina, ratno profiterstvo i krađa nije mala stvar, pogotovu ako je u sve upleten hvo kako se navodi u tekstu.

za lijanoviće znam, čula sam, da se obogatili uvozom stoke za rasplod na što se dobijalo i nekakve poticaje, a stoka završavala u kobasicama. tako se pričalo na veliko prije 10-15 godina.
radi se o desetcima milijuna maraka.
naime, i u ovoj jebenoj državi nema tog boga koji će reć 'e neću plaćati porez!' i godinama raditi.
to nije uspilo ni najvećem meštru hohštaplerstva, vlasniku tvornice proizvoda za ćenife. tako je i lijanović varao državu za poticaje.
kad je država ćopila lijanovića za praznu kesu (ne onu od novca...), onda ga se ucijenilo i imamo to što imamo.

oko lijanovića se puno priča, ali nitko ne iznosi dokazive činjenice i to je žalosno.
o njemu ćete čitati na svim portalima nekakve površne kvazianalize, tekstove pisane isključivo radi klikova i bljujućih komentara, pisane od strane nedoraslih i neodraslih persona koje se nisu niti potrudile provjeriti ili istražiti istinu, ali će zato svaki seocki trač, svaku kafansku glasinu rado pretvoriti u kartice teksta kojima će plijeniti pažnju i osvajati publiku, tako prijeko potrebnu za proboj na primamljivo i financijski isplativo medijsko tržište.

zbog toga, nikad mi nećemo imati ni novinara ni medija koji bi mogli samo jednog pera odbiti izdajnicima.. na žalost.

nemojte se ljutiti na mene, evo i ja uređujem jedan portal, dva, možda i tri... pa smatram da ne mogu ništa napraviti pametno jer jednostavno, nemam gdje doći do podataka.
ali, ima onih koji mogu, to je sigurno.

NorthStand
17-08-2011, 17:24
Ilirik, sere mi se od svih tih todorića lijanovića mamića, ne zato što su uspješni već zato što su do uspjeha došli preko grbače naroda. I ne može me nitko uvjerit u suprotno, mi smo takvo društvo da svatko tko je bogat i ima nešto, možeš slobodno ruku u vatru gurnut da je to steko nekakvim mućkanjem, i mućenjem vode. Pa znam o čemu pričam, ima samo u mom kvartu 10 tak lijanovića, sere mi se od njih i njihovog načina života. Više mi vrijedi pošteni čovjek, koji se svaku jutro pošteno budi i odlazi na svoje radno mjesto, i pobere kune na jedan pošten način nego lopovi koji se obogate preko noći na račun države, i naroda. Ma sve bi ih pozatvaro, i samo je šteta što je demokracija pa ih se ne može i pobit. Sere mi se od dvije vrste ljudi, političara i biznismena, ne znam samo koji su gori.

mardar
17-08-2011, 17:49
Samo malo Ilirka osobno sam vidio utovar stoke u Lijanove kamione 1995 kod Glamoča.Ali ne ja sam,pa vidjelo je na stotine ljudi.I gdje misliš da ću to potvrditi.Pozvat će nas neko što li?A stoka je lutala puštena .Pa nisu svi odvukli stoku sa sobom.Ne znam za "ratni zločin" nad stokom ali i onako bi uginula.Stoku je svakako trebalo zbrinuti, ko će brinuti o stoci.Mislim ,nisu je morali krasti.Od koga će je ukrasti.Ali su je "zbrinuli" Lijanovići.Ko je profitirao ne zanima me ali sigurno je da to lijanovići nisu radili samo iz domoljublja.

Borna Bekijski
17-08-2011, 19:39
ovak... ja se ne sjećam da se netko omrsio o srbsku stoku. stvarno. koliko znam, stoka koja je lutala ili je ugibala ili bila ubijena, ali od domaćih gladnih usta, nije to ni bilo toliko masovno jer su oni što su ostali, uzeli stoku, a većina je odvedena zajedno sa izbjeglim srbima. tako su i oni nesretni konji završavali. zanimljivo da su konji poslastica za kobase, a opet zna se otprilike da su ih ubijali lokalni muslimani najviše, a nešto i ovi ostali. lijanoviće nije nitko spominjao.
dakle, ako netko ima dokaz o krađi srpske stoke, onda je to svojevrstan ratni zločin hvo-a, kaj ne? hm...
naime, čovjek bi mogao pomisliti da se takve informacije, onak, sve ko da i neće, proturaju na finjaka i to hrvatskim medijima... ali ako kažu svi hera, pardon, hercegovački portali da je to istina, onda mora da jest. :009
najozbiljnije, ako već pišete o tim stvarima, navedite izvor ili nekakav dokaz, mene živo zanima jel to sa stokom istina.
ako je istina, ratno profiterstvo i krađa nije mala stvar, pogotovu ako je u sve upleten hvo kako se navodi u tekstu.

za lijanoviće znam, čula sam, da se obogatili uvozom stoke za rasplod na što se dobijalo i nekakve poticaje, a stoka završavala u kobasicama. tako se pričalo na veliko prije 10-15 godina.
radi se o desetcima milijuna maraka.
naime, i u ovoj jebenoj državi nema tog boga koji će reć 'e neću plaćati porez!' i godinama raditi.
to nije uspilo ni najvećem meštru hohštaplerstva, vlasniku tvornice proizvoda za ćenife. tako je i lijanović varao državu za poticaje.
kad je država ćopila lijanovića za praznu kesu (ne onu od novca...), onda ga se ucijenilo i imamo to što imamo.

oko lijanovića se puno priča, ali nitko ne iznosi dokazive činjenice i to je žalosno.
o njemu ćete čitati na svim portalima nekakve površne kvazianalize, tekstove pisane isključivo radi klikova i bljujućih komentara, pisane od strane nedoraslih i neodraslih persona koje se nisu niti potrudile provjeriti ili istražiti istinu, ali će zato svaki seocki trač, svaku kafansku glasinu rado pretvoriti u kartice teksta kojima će plijeniti pažnju i osvajati publiku, tako prijeko potrebnu za proboj na primamljivo i financijski isplativo medijsko tržište.

zbog toga, nikad mi nećemo imati ni novinara ni medija koji bi mogli samo jednog pera odbiti izdajnicima.. na žalost.

nemojte se ljutiti na mene, evo i ja uređujem jedan portal, dva, možda i tri... pa smatram da ne mogu ništa napraviti pametno jer jednostavno, nemam gdje doći do podataka.
ali, ima onih koji mogu, to je sigurno.
Totalno si falila.
Ovako,kada je oslobođen Kupres krajem 1994 postojala je zapovijed da vojska ne smije zaklat ni jedno janje,tele,svinju i slično.Istini za volju perad se nije spominjala.Također je zapovjeđeno momcima koji su zauzeli Kupres da svu stoku prikupe na jedno mjesto,da se naprave privremeni obori.Dva dana nakon toga su došli Lijanovićevi kamioni i odvezli stoku u nepoznatom pravcu tj prema Visokoj Glavici.Isti scenario se ponavljao nakon svake akcije,znači Glamoč,Grahovo,Drvar,Šipovo itdOsobno sam o tome spreman svjedočiti bilo kad i bilo gdje.Da istina je,HVO je skupljao stoku za Lijanoviće i to zna svaki pripadnik HVO-a koji je tada bio u HVO-u. ( Pročitaj pod Mardar npr ).

caporegime
18-08-2011, 00:36
ja imam informacije od ljudi koji su bili u vrhu vlasti tih godina i istovjetne su mojem upisu.
lijanovići su na taj način odradili posao a sve što je slijedilo poklapa se sa njihovim djelovanjem kao izdajnika i prodanih duša.

Ilirk@
18-08-2011, 09:31
Totalno si falila.
Ovako,kada je oslobođen Kupres krajem 1994 postojala je zapovijed da vojska ne smije zaklat ni jedno janje,tele,svinju i slično.Istini za volju perad se nije spominjala.Također je zapovjeđeno momcima koji su zauzeli Kupres da svu stoku prikupe na jedno mjesto,da se naprave privremeni obori.Dva dana nakon toga su došli Lijanovićevi kamioni i odvezli stoku u nepoznatom pravcu tj prema Visokoj Glavici.Isti scenario se ponavljao nakon svake akcije,znači Glamoč,Grahovo,Drvar,Šipovo itdOsobno sam o tome spreman svjedočiti bilo kad i bilo gdje.Da istina je,HVO je skupljao stoku za Lijanoviće i to zna svaki pripadnik HVO-a koji je tada bio u HVO-u. ( Pročitaj pod Mardar npr ).

što sam falila?
napisala neku neistinu? prešutila jesam onu istinu o lažnim firmama i pranju poreza na narudžbenice, ali ne da mi se to objašnjavati, ne vjerujem da bi uopće netko ovdje i skužio o čemu ja pišem. a to se dešavalo u isto vrijeme kad se varala država.
to je veći krimen od klanja stoke za vojsku. za vojsku, da, da... nastavak slijedi, ali nije za javnost..

Ilirk@
18-08-2011, 09:39
još nešto. ako ja, na primjer, ne rigam vatru, ne povraćam, ne pišam i ne serem, ne pucam iz vatrenog oružja, ne lajem, proklinjem i pljujem u isto vrijeme dok spominjem lijanoviće, ne znači da sam njihov glasnogovornik niti da podržavam njihovu politiku.
izgleda da je kod većine internet bojovnika upravo to jedno od pravila. tako mardara optužiše da je za komšića.. ujmeoca...
zato ostajem pri svome da nemamo ni medija, a bogami ni novinara koji su u stanju nositi se sa ovim što nam se dešava.
kad ste vi vidjeli da su se ratovi dobijali tako što bi se istrčalo na teren i divljački pucalo u svim smjerovima? ratovi se dobijaju strategijom i pameću koja odlučuje o svemu, pucanje je samo mali dio svega toga.
a mi smo u ratu za samostalnost. bilo kakvu. u medijskom, političkom, ali i moralnom ratu. pa ako vi mislite da će se taj rat dobiti na način što ćemo neselektivno puštati poluinformacije u javnost, vi samo izvolite.
ja mislim da bi ovaj naš rat prije dobio prljavi harry sam nego svi hercegbosanski mediji i političari zajedno.
ne samo zbog nepostojanja strategije, nego zbog korumpiranosti u prvom redu, a gluposti, egomanije i pohlepe u drugom.

Gala
18-08-2011, 10:29
izgleda da je kod većine internet bojovnika upravo to jedno od pravila. tako mardara optužiše da je za komšića.. ujmeoca...
Evo je opet ,opet provocira !
Ja sam ga samo pitala ,zašto je napisao da je Komšić legalan htjeli mi to ili ne ,kako je napisao .
Šta ,ovdje svako pitanje se doživljava kao napad?

mardar
18-08-2011, 10:31
To je posve točno ni medija ni jake osobe koja će pokrenuti stvari na žalost zato i jesmo tu gdje smo sada .

mardar
18-08-2011, 10:41
O Gala pa kako se uvijek nađeš da na tebe neko misli.Pa evo doživio sam ih stotinu od istog Zirduma zašto uvijek misliš da se sve na tebe odnosi.Da ti postavim ovdje koji komentar recimo istog Zirduma .Za mailovima neću posezati.Nije to moj način.A i dosta drugih čim se suprostaviš njihovom mišljenju proglase te "komšićevim".Pa i jesi mi spočitnula da priznam komšića.Time što sam rekao da je Kosorica stala uz Čovića.Jer ga je i pozvala i time pokazala kao i prije izbora da poštuje izbornu volju Hrvata .A ne kao SDP HR koji je otvoreno stao uz Lagumdžiju.Ne znam kako si onda ti isčitala da ja "priznam" komšića

Hoćeš primjer.Na Poskoku pokušaj iznijeti suprotan stav par njih koji hvalospijeve pišu Dodiku i Vasiću i sačekaj reakciju.Ne moraš posebno kritikovati nego točno onako kako jeste.U startu si zeleni.Meni se to događalo više puta dok ne vide o kome se radi.

caporegime
18-08-2011, 10:44
ne treba zanemariti ni okolnost da u situaciji kad se sve zna ali nema preciznih izvještaja i činjeneica, postoji opasnost da otupi oštrica kritike baš zato jer bi takvi kao lijanovići uvijek mogli braniti da ih se napada a da nikad nema ništa konkretno.
i tu bi bili u pravu a to bi onda dovelo do razvodnjavanja ukupne kritike.
bilo bi jako dobro kad bi se na jednom mjestu pokušala skupiti dokumentacija, svjedočanstva i razni drugi dokazi s čim bi se moglo, ako već ne pred nadležna tijela koji ih očito štite a ono pred javnost.
time bi se ne samo precizno uprlo u njih kao lopove i izdajnike nego bi biljeg ostao i tijelima progona koja bi se u tom smislu pred svima pokazale zapravo kao institucije u službi politike.
odnosno sadašnje platformaške politike kojoj je cilj potpuno minirozirati hrvate u bih.
nažalost za tako nešto je potrebno malo više od tek dobre volje.

mardar
Nije napad daj mi izvadi to gdje sam ja napisao da je komšić legalan ja sam to napisao za Čovića Gala a ti isčitavaj kako god hoćeš .Očito je da površno čitaš onda komentare.

Ilirk@
Evo je opet ,opet provocira !
Ja sam ga samo pitala ,zašto je napisao da je Komšić legalan htjeli mi to ili ne ,kako je napisao .
Šta ,ovdje svako pitanje se doživljava kao napad?

ti si zadnja osoba na svijetu na koju pomislim kad nešto pišem, vjeruj mi.
a glede provokacija... znaš kako ide ona old spajs reklama?
pogeldaj svoje upise, pa moje, pa opet svoje, pa opet moje. tvoji upisi, na žalost, nisu kao moji.
toliko o tome tko MISLI da provocira po temama...

caporegime
18-08-2011, 10:48
pa formalno pravno komšić jest legalan.
ali je s druge strane nelegitiman da predstavlja hrvatski narod.

p.s. zamislite i ja sam dobio epitet balijskog guzoljuba.
ma oprostio bi i samu težinu izraza samo kad bi netko taj epitet potkrijepio konkretnim dokazima.

Ilirk@
18-08-2011, 10:53
otupljavanju oštrice uvelike doprinosi medijska lajavost, pljuc-ser-rig tekstovi i lupetanje tipa čula-rekla-kazala.
imamo mi potencijala za dobar medij koji će se izdići iz treša i postati potencijalno opasan za sve o kojima pišemo na ovoj temi.
međutim, oni koji bi htjeli nemaju love, nekima se i prijeti, a oni koji dobro započnu, podlegnu pod utjecaje lupeža, luđaka i plaćenika.
korov uvijek nađe načina posijati sime, da ga hebeš.

mardar
18-08-2011, 10:53
Eto ja sam pogrešno sročio ili napisao komentar već sam jednom rekao ma ne pada mi na pamet da priznam govno koje je pripadalo hordi koja je počinila tolike zločine nad mojim narodom .I to nekažnjeno .Horda ,gamad ne znam kako bi ja više tu formaciju nazvao .Nećemo se valjda u krug vrtiti sada.

Ilirk@
18-08-2011, 10:56
zamislite sad da se hrvatima desi čudo neviđeno pa iznjedri jednog svog simon vizentala koji bi osnovao zakladu za razotkrivanje i procesuiranje komunističkih zločinaca, ali i novih izdajica, kriminalaca i štetočina i to sve u svrhu zaštite hrvatske nacionalne časti, vrijednosti i morala.
što mislite kako bi takva inicijativa prošla kod nas?
morete pogađat od tri puta... sigurno nećete promašiti.

mardar
18-08-2011, 11:09
Jednog koji se iz dana u dan bori za kažnjavanje ratnih zločina nad Hrvatima imamo .To je Mirko Zelenika.Ali ga oni koji bi trebali činiti sve da se to i procesuira i da sve to provedu kroz institucuje ne čine ništa.Eto odgovora zar ne .Nema podrške ili je nikakva o obljetnicama samo progovore nešto u tu je kraj .

Ilirk@
18-08-2011, 11:13
čovjek se bori, ali političke volje s naše strane, nitokud.
ukucam miro zelenika u google i izbaci mi samo nekakve lijeve bosanske medije.
evo materijala za pisanje, barem ovin našim prijateljskim portalima što su još uvijek neovisni i nekorumpirani.

mardar
18-08-2011, 11:26
Ilirka radim nešto na tome osobno ga znam doprijet ću do njega sigurna budi.A treba pokušati ukucati pod nazivom udruge čiji je predsjednik.Par dana u doći ću do njega Ilirka sigurno.

Gala
18-08-2011, 11:31
ti si zadnja osoba na svijetu na koju pomislim kad nešto pišem, vjeruj mi.
a glede provokacija... znaš kako ide ona old spajs reklama?
pogeldaj svoje upise, pa moje, pa opet svoje, pa opet moje. tvoji upisi, na žalost, nisu kao moji.
toliko o tome tko MISLI da provocira po temama...
Ne gledam reklame ,ne zanimaju me :)
Tvoji upisi,duboko im se klanjam vaša visosti i ništa više po tom pitanju ,na ovakvoj važnoj temi .
Tražiš dokaze ,dokaza ima po sudovima ali skupljaju prašinu jer sudstvo je korumpirano do srži ,tko bi ih to sudio .(ti pričaš kao da je BiH sređena država ).
Dalje pričaš o dokazima -
Kada logori u kojima su mučeni Hrvati postaju zakonski zatvori ,kada hrpe i hrpe dokaza protiv Lijanovića ,Jurišića o lopovluku i kriminalu skupljaju prašinu u sudskim laticama(znam),draga gospođo politički kriminal je uvezana stvar na koju mi možemo samo puhati ovako iz daljine s dokazima ili bez njih .
Što je od ovih postanih članaka na ovoj temi rekla -kazala ?
Šta hoćeš dokaze ?

ps.Mardar je jedino upitan od mene što se tiče Komšića na ovom forumu ,znači javno .
Što i kada mu je rekao Zirdum ili netko drugi i kako, kao svom moderatoru apsolutno me ne zanima jer to je vjerovatno privatna stvar .

mardar
18-08-2011, 11:32
čovjek se bori, ali političke volje s naše strane, nitokud.
ukucam miro zelenika u google i izbaci mi samo nekakve lijeve bosanske medije.
evo materijala za pisanje, barem ovin našim prijateljskim portalima što su još uvijek neovisni i nekorumpirani.

http://www.hrlog.ba/

mardar
18-08-2011, 11:35
Ma ne odustaješ zar ne je li ti odgovoreno javno Gala.Ja ti nisam slao pp nego ovdje odgovorio.A što tebe zanima ili ne ne interesira me .Pa preskači ako ti se nešto ne dopada .Ili bi određivala što će ko pisati.

Gala
18-08-2011, 11:41
Ma ne odustaješ zar ne je li ti odgovoreno javno Gala.Ja ti nisam slao pp nego ovdje odgovorio.A što tebe zanima ili ne ne interesira me .Pa preskači ako ti se nešto ne dopada .Ili bi određivala što će ko pisati.

SVAŠTA !slušaj ti nikada nebih određivala tko će i što će pisati ,kao što ne dozvoljavam da se meni određuje što i kako da preskačem i što da pišem.

budite pozdravljeni ..:)

mardar
18-08-2011, 11:52
I ti budi pozdravljena uz jednu malenu ispravku ali ipak jako važnu.Ja ovdje nikada ništa nisam postavio iz osobne prijepiske niti bi to učinio.Sve što sam postavio može se naći i sada na portalu što znači da nisam zloupotrijebio nešto osobno.

Ilirk@
18-08-2011, 13:11
ne trebaju meni dokazi nego relevantne činjenice. na primjer, ima li tko mogućnosti ispitati što je bilo sa utajom carina i pdv-a pri uvozu mesa preko onih lijanovićevih surogat firmi?
postojale su nekakve optužnice, ali izgleda da je ujeo vuk kenjca.
recimo, lijanovići d.o.o. ispuni kvotu uvoza, a ostalo za njega uvezu njegove druge dvije firme i... gdje je otišlo to meso? valjda prodano lijanovićima za preradu?
dalje, zanima me kako uopće netko može nabirikati milijune carina i pdv-a kad moja firma i sve firme koje znam, ne mogu uvesti ništa ako samo jednom nisu izmirile carinu i pdv pri uvozu?
dakle, nije lijanović sam u tome. netko mu je to omogućio. carina, regionalni centar porezne ispostave u mostaru, vrhuška u banjaluci... tko?
kako je moguće zatvoriti firmu nakon što ne platiš milijune carine i poreza i poslije toga kao "pošten čovjek" otići za nekakvog ministra oko poljoprivrede i šta ti ja znam?
zato se ja pitam što bi bilo kad bi postojala nekakva organizacija koja bi javno uputila apele državnom odvjetništvu i tražila odgovore za to. o tome treba što više pisati u medijima. problem lijanovića i njegovog nečasnog bogaćenja prelazi i u hrvatsku, od lažnih deklaracija pa do onog što sam prije pisala.
i ništa njemu, alo?!
zar mislite da bi on sam mogao sve to raditi da iza njega ne stoji mafija?
eto zašto ja volim gole činjenice i pristupanje tom problemu ozbiljnije od ovog sad.
ma meni rođak koji godinama radi na mjestu gdje puno toga može vidjeti i čuti, da se lijanovići smiju na članke i ruganja, a na prigovore što kupuje glasove, kaže da je kod nas baš sve na prodaju.
vjerojatno je u pravu, na žalost.

Borna Bekijski
18-08-2011, 13:20
još nešto. ako ja, na primjer, ne rigam vatru, ne povraćam, ne pišam i ne serem, ne pucam iz vatrenog oružja, ne lajem, proklinjem i pljujem u isto vrijeme dok spominjem lijanoviće, ne znači da sam njihov glasnogovornik niti da podržavam njihovu politiku.
zato ostajem pri svome da nemamo ni medija, a bogami ni novinara koji su u stanju nositi se sa ovim što nam se dešava.
kad ste vi vidjeli da su se ratovi dobijali tako što bi se istrčalo na teren i divljački pucalo u svim smjerovima? ratovi se dobijaju strategijom i pameću koja odlučuje o svemu, pucanje je samo mali dio svega toga.
a mi smo u ratu za samostalnost. bilo kakvu. u medijskom, političkom, ali i moralnom ratu. pa ako vi mislite da će se taj rat dobiti na način što ćemo neselektivno puštati poluinformacije u javnost, vi samo izvolite.
ja mislim da bi ovaj naš rat prije dobio prljavi harry sam nego svi hercegbosanski mediji i političari zajedno.
ne samo zbog nepostojanja strategije, nego zbog korumpiranosti u prvom redu, a gluposti, egomanije i pohlepe u drugom.

Neke stvari se ne mogu i ne smiju prešutati.
Činjenica jeste da je HDZ stvorio Lijanoviće.Činjenica jeste da se krv hrvatskih bojovnika prolivala između ostalog i za to da Lijanović pokupi srpsku stoku.Pare od iste su uzeli Lijanovići ,HDZ-ovci i visokorangirani zapovjednici HVO-a.Poslije se Lijanovićima nije više dalo djeliti sa gladnim HDZ-ovim ustima pa krenuli svojim putom.Činjenica jeste i da je HDZ stvorio Jurišića.Trebalo je izmisliti kakvu takvu pravašku opciju među 20-ak HSP-a pa zvali Sanadera da kaže Đapiću pa nastade HSP Đapić-YUrišić.HDZ postavi Zvonku za ravnatelja Doma zdravlja i nakon toga ovaj pođe u politiku.Kada mu je dodijalo hraniti gladnaa HDZ-ovska usta otišao svojim putom.
Put Lijanovića i Jurišića jeste put izdaje svoga naroda kao što je bio i put Krešimira Zubaka koga je stvorio opet HDZ ali ta izdaja svoga naroda i Zubaka i Lijanovića i HSP-a ni u kom slučaju ne može i ne smije opravdati sav kriminal koji je HDZ uradio "U ime naroda" niti može i smije navesti puk da zaboravi svo zlo koje mu je HDZ nanio u ovih dvadeset godina.
To što je HDZ apsolutni pobjednik izbora među Hrvatima možemo zahvaliti tome što se do jedan "vođa"oporbe prodao HDZ-u prije nego je napravio jaku stranku i što ovaj narod uistinu nema nikakvog izbora.

Ilirk@
18-08-2011, 13:24
sve stoji, samo nitko nije napustio hadeze zbog hadezeovih gladnih usta nego zato što je zaključio da će bolje proći ako s nikim ne dijeli.
jednostavno. korupcija, pohlepa i osobni interesi.
zato imamo 12 stranaka na 10 stanovnika.

Borna Bekijski
18-08-2011, 13:41
Nije problem u tome koliko imamo stranaka nego nepostojanje nacionalne politike i strategije te cilja te iste politike.Srbi u RS-u imaju 10X više stranaka od Hrvata Herceg-Bosne ali su svi kao jedan kada su interesi Srba i RS-a u pitanju.Kod muslimana je slično,između sebe se kolju ali dirni u Jednu i jedinu svi su zajedno.Kod nas uvijek ima par likova koji bi za sto ili tisuću maraka prodali rođenu mater a kamo li ne prava naroda.Znakovita je Radončićeva izjava "Ja neću biti bošnjački Jurišić" govori više nego sve analize izbornih rezultata.A barem Jurišića Hrvati imaju za izvoz

mery
18-08-2011, 13:53
Zašto se HDZ ne obračuna s ovakvim likovim ranije ili kada je vrijeme, ipak imaju kakvu takvu političku moć u županijama ali ništa sve mlako i u rukavicama,jesu li samo šupci ostali u foteljama?

Ilirk@
18-08-2011, 13:56
to je istina, o tome stalno pišemo, ali ne možemo imati nacionalne i političke strategije kad nacionalne interese pretpostavljamo osobnim.
ili nemamo to u krvi ili smo prokleti. ja se godinama mučim s dijagnozom, a godina i iskustva imam dovoljno.
imamo pametne ljude koji nam poručuju da svatko može dati svoj doprinos u borbi za prava i da je svaki napor jednako vrijedan, svatko u okviru svojih mogućnosti.
i to je ok.
a onda vidiš te iste kako sami ne poštivaju ono za što se zalažu i deklarativno promiču, dok za novce, mogu i hoće baš sve.
eto, samo jedan primjer iz ove svakodnevnice, a koji me prije par dana dobro protresao i urušio i zadnju nadu da puki entuzijazam može nešto promijeniti, a samo njega za sad imamo.

Borna Bekijski
18-08-2011, 14:20
Nemoj mi malodušnosti,ima u Istri jedna lijepa izreka "Krepat , ma ne molat" , to je to.

caporegime
18-08-2011, 14:33
mi hrvati smo u najnepovoljnijoj poziciji ne samo jer smo najmalobrojniji i jer se ne uklapamo u interese velikih igrača nego jer jedini imamo platformaške izdajice a još k tome i ovi što su kao na pravoj strani su sumnjivi i skloni sličnom ponašanju u svoju korist a kontra interesu naroda za svoj vlastiti interes.
izgleda da je najbolje da krenemo iz početka, od samog dna.

mardar
18-08-2011, 14:53
Ma Borna dokurči baš dokurči.Ako i nije tema sada evo baš za Zeleniku ma čovjek se godinama bori ne znam od kuda mu toliko više snage i kakvi su rezultati?Nokakvi sramne osude ništa .Tako i za kriminal izdaje i prevare.A običnim ljudima sve teže i teže.I dok su mogli podići narod da se stane u kraj preglasavanjima i pizdarijama niko ništa, mlaka neka priopćenja.Pizde sve .Je li strah ili interesi da se sačuva guzica.Ali što je najžalosnije nigdje i ne vidim ja recimo nekoga ko bi pošteno nešto pokrenuo i išao do kraja .

NorthStand
18-08-2011, 23:56
otupljavanju oštrice uvelike doprinosi medijska lajavost, pljuc-ser-rig tekstovi i lupetanje tipa čula-rekla-kazala.
imamo mi potencijala za dobar medij koji će se izdići iz treša i postati potencijalno opasan za sve o kojima pišemo na ovoj temi.
međutim, oni koji bi htjeli nemaju love, nekima se i prijeti, a oni koji dobro započnu, podlegnu pod utjecaje lupeža, luđaka i plaćenika.
korov uvijek nađe načina posijati sime, da ga hebeš.

Samo zato jer ljudi ne čine dovoljno, opravdanja me ne zanimaju, naše društvo je letargično pasivno i ne voli se zamarat s problemima, zato nam kolo vode propaliteti, kako u politici tako i na svim ostalim poljima. I zato i živimo bolje nego za vrijeme juge, al daleko lošije nego što bi trebali i morali, kad se pogleda kakve potencijale nudi naša zemlja!

Gala
22-08-2011, 14:51
JEDNAKOPRAVNOST!!! Ravnateljica Agencije za javne nabave BiH hrvatski navela kao strani jezik

http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=941:jednakopravnost-ravnateljica-agencije-za-javne-nabave-bih-hrvatski-navela-kao-strani-jezik&catid=34:drutvo&Itemid=54

caporegime
22-08-2011, 15:44
krajnje je vrijeme da se hrvatski krajevi počnu i ponašat kao strana država.
počev od postavljanja ploča sa natpisom Hrvatska republika HercegBosna, pa do neprimanja KM kao sredstva plaćanja.
neplaćanja poreza i neplaćanja tv pretplate.

mardar
22-08-2011, 18:09
Jedina šansa Hrvata da povrate svoju konstitutivnost u BiH je da stanu iza dva HDZ-a jer i sami nastojimo čitavo vrijeme dokazati da su oni jedini legitimni da Hrvate i zastupaju.Jedina šansa Hrvata u BiH je i da te dvije stranke pritisnu da kroz institucije Federacije zatraže Ustavne promjene.A to ne možemo samo podržavajući Dodika .I misleći da će nam on donijeti treći.Neće on samo učvrćuje RS ništa više njega ni najmanje ne zanimaju Hrvati.Sve drugo su tlapnje.Ako je RS po Dodiku neupitna u Daytonskim granicama zašto se vrše konstatni pritisci na Hrvate Drvara .Za deset godina ili dvadeset Srbi će ponovo tražiti autonomiju ovaj put u Drvaru Glamoču Grahovu jer će se vračati i tražiti ona prava koja Hrvati u RS-u nemaju.A mi nikakve druge snage ili političara nemamo trenutno da bi ga podržali.Možemo tek podržati ove koje imamo.Tek tada kada ih podržimo ako treba i izlaskom na ulice,ili referendumom onda možemo tražiti i podršku Hrvatske i Hrvata širom svijeta da nam pritiscima i lobiranjima pomognu.Sve dok mi i me znamo koga da podržimo neće nam niko ni moći pomoći.A ovako izgleda da ni sami ne znamo koga ćeno podržati.A ne zaboravimo da smo sve do alijanse imali i svoju vojnu komponentu svoju policiju svoj proračun za branitelje i invalide svoju financijsku instituciju -Hercegovačku banku .Ako će Srbi tražiti da se poštuje Dayton i neupitnost RS nemam ništa protiv ali neka se poštuje jednako i kada su u pitanju Hrvati, a točno se zna što su Hrvati u Federaciju i u BiH unijeli Daytonom.I kuda si ošle granice Herceg -Bosne.

NorthStand
23-08-2011, 01:56
krajnje je vrijeme da se hrvatski krajevi počnu i ponašat kao strana država.
počev od postavljanja ploča sa natpisom Hrvatska republika HercegBosna, pa do neprimanja KM kao sredstva plaćanja.
neplaćanja poreza i neplaćanja tv pretplate.

Podržavam ovo, mislim da je ovih mirnodopskih metoda bilo i previše, i da se s njima realno gledano ništa neće postić. Al isto tako, realno mi smo narod kojeg dok netko toljagom ne počne lupat po glavi, ništa ne poduzima, pa neće ni ovaj put bit puno drugačija priča. Teško je za očekivat, da će ljudi ustat na noge, kao npr Libijci protiv Gadafija. Tako bi i naš narod u BiH trebao, jasno i nedvosmisleno reći da ne podržava zemlju u kojoj živi i da se želi van nje, kad se već ne poštuje prava ljudi koja su im zajamčena Daytonom i ostalim "mirovnim sporazumima".

Tada bi neki, zasigurno promjenili retoriku, ako ne i politiku. A pomak bilo kakve vrste je bolji, od prcanja u zdrav mozak.

NorthStand
23-08-2011, 02:07
Meni je položaj Hrvata u BiH, jako jako sličan s položajem dinamovih navijača. Traži se preustroj kluba, uvođenje noviteta u klub, i ravnopravnost svih članova kluba u klubu. Al ne, ne može jer tako kaže Mamić. E pa ovdje je vrlo slična situacija, samo što nije u pitanju Mamić već Bakir Izetbegović, Zlatko Lagumdžija i njegova desna ruka Željko Komšić, da Bog da ih voda sve odnjela prvom prilikom. Al ovdje više čovjek nije pametan, što bi bilo najbolje da se napravi, al jedno je sigurno preko "institucija tzv BiH" se neće ništa postić, to je jasno ko dan. Ravnopravnost se po meni može postić, samo s ignoriranjem sarajeva i svega što je vezano za tzv BiH, i uprijet sve svoje snage na diplomatskom području, jer realno jedino diplomacija i rat u inozemstvu, prije svega u SAD, jer su one uvelike i odgovorne za sve ovo, može doć do promjena u našu korist. Al mi smo diplomatski gledano, invalidi. Ništa ne radimo, i očekujemo da će netko shvatit i riješit naše probleme. Treba se angažirat po tom pitanju, jednako kao i muftije iz sarajeva, oni po cijelom svijetu priče priče o velikoj žrtvi u ratu koju su podnjeli, i sve zasluge opstanka BiH pripisuju sebi, al to nije tako i treba se baš zbog tih i ostalih razloga maksimalno aktivirat da ih se suzbije i da se naš narod konačno kad je BiH u pitanju, dočepa toliko željene ravnopravnosti. Najsmiješnije mi je kad netko spominje švicarsku, jer i tamo su tri naroda. Da, samo tamo su civilizirani ljudi, i oni znaju da samo u slučaju kad su svi zadovoljni mogu naprijed. E al u tzv BiH vladaju neki malo drugi parametri, točnije tko jači taj tlači! Zato prognoziram dugi niz godina, propadanja BiH, kako kao države, tako i kao nekakvog političkog čimbenika ne u europi već i na području ove naše regije! Nitko živ, ne dolazi u posjet sarajevu, svi normalni bježe od njih jer vide kakve probleme rade i kuhaju, i da ne žele nać riješenja za opće dobro, već samo svoje dok je tako BiH će postojat samo u smislu da ima svoje granice, policiju, i građane tri nacionalnosti koji se ne mogu vidjet ni nacrtani, jedno pored drugog. Mislim da samo budala ne može shvatit, kud to sve vodi, al očito mnogi nisu naučili ništa iz prošlosti, pa će vrlo vjerojatno u budućnosti morat ponavljat gradivo, uvjeren sam na svoju štetu.

caporegime
23-08-2011, 16:07
http://www.vecernji.ba/vijesti/spreman-novi-udar-hrvate-fbih-clanak-320600

rade li ovi naši, uvjetno rečeno, pšravi predstavnici ikakvu galamu povodom ovoga ili se zadovoljavaju ponekim standardiziranim priopćenjem?
jesu li i njima iz nekih tajnih razloga jaja u škripcu pa umjesto da dižu galamu, oni zapravo drže galamu pod kontrolom. to jest ne daju da se do kraja zagalami?

Inkvizitor
24-08-2011, 13:46
Šta ćeš ti tu kad vlada izdaja i sebičnost kod hrvatskih predstavnika.

Onaj gmaz Perić se pobunio tek kad je ostao dijela kolača.

Boli njih neka stvar za nacionalnim interesima, to je samo grabež.

Čovjek nepismen skoro iako je doktor, ne zna rečenicu sastavit ali glad za lovom nevjerovatna.

Čoviću su jaja u škripcu i odkad se on nije oglasio.

A i bolje da se ne oglašava.

nema tu čovjeka, nema ličnosti, to je samo ucjenjena i pohlepna gamad.

crni bombarder
25-08-2011, 16:31
Mah, nebi Bosnjaci nista mogli, da nema hrvatskih juda, provjerenih.

Samo primjer SA zracne luke, na celo te ustanove nedavno dolazi covjek koji je Hrvat, covjek koji vec 15-ak godina vodi poslovnicu hrvatske drzavne avio-tvrtke CA i to tako sto je usko vezan sa "hercegovacko/kamenjarskom linijom" koja kontrolira tu kompaniju od rata na ovamo (Misetic, Zuzul i ostali) dakle covjek je 15 godina tvrdokorni kakti HDZ-ovac, veliki Hrvat, katolik, pizda materina, da bi zadnjih mjeseci vise vremena proveo u kavani sa Sejdom i Lagumdzijom, trpajuci im koverte u djepove, i danas je kao SDP kadar postavljen za VD ravnatelja sarajevske zracne luke, cak su i statut tvrtke promijenili jer doticni nema zavrsen fakultet, po ranijem pravilniku ravnatelj zracne luke je morao imati VSS.

Dakle, jurisamo na vjetrenjace, dojucerasnja HDZ udarna pesnica obitelj Lijanovici, danas je u koaliciji sa onima koji batinaju hrvatske navijace zbog hrvatske zastave, o HSP sramoti da ne govorim, ali oni su male mace za HDZ jude i izdajice. Pa oni su u intimnoj ljubavnoj vezi sa onima koji kaznjavaju NK Siroki Brijeg zbog transaprenta podrske Anti Gotovini i Oluji. Pa nisam ja izglasao kaznu, vec sigurno predstavnici Republike Srpske u NS BiH.

Jurisamo na vjetrenjace, zato mi se vise i neda pisati i raspravljati na tu temu, Hrvatima neprijatelji ne trebaju, Hrvati su sebi najveci neprijatelji. Narod koji je zasluzio da mu se i onaj jad od perec drzave, rasformira. A i to ce jednog dana doci na tapet.

Jad od naroda.