PDA

Pogledaj Full Version : Bleiburg i masakri nakon njega.

Inkvizitor
11-05-2015, 10:38
vrlo čudno, intervju sa grofom Nikolajem Tolstojem u Jutarnjem a koji je već davno "zatalaso" priču oko Bleiburga i imao velike probleme u Britaniji radi toga pa i sudske tužbe

http://www.jutarnji.hr/-britanski-ministar-harold-macmillan--seksualni-pervertit-koji-je-poslije-postao-premijer--naredio-je-da-se-hrvati-na-bleiburgu-moraju-izruciti-partizanima-/1346058/

Jedan Rus se usuđuje reći ono što se ne kraju krajeva ne usude reći čak ni naši najtvrđi desničari i analitičari a to je da je Titova uloga u ratu minorna a poratna monstruozna.

Picaferaj
11-05-2015, 11:23
vrlo čudno, intervju sa grofom Nikolajem Tolstojem u Jutarnjem a koji je već davno "zatalaso" priču oko Bleiburga i imao velike probleme u Britaniji radi toga pa i sudske tužbe

http://www.jutarnji.hr/-britanski-ministar-harold-macmillan--seksualni-pervertit-koji-je-poslije-postao-premijer--naredio-je-da-se-hrvati-na-bleiburgu-moraju-izruciti-partizanima-/1346058/

Jedan Rus se usuđuje reći ono što se ne kraju krajeva ne usude reći čak ni naši najtvrđi desničari i analitičari a to je da je Titova uloga u ratu minorna a poratna monstruozna.

Ja sam prvi put čuo za Bleiburg od grofa Tolstoja. On je zapravo bio tužitelj. Tužio je Macmillan-a čini mi se za ratni zločin protiv Hrvata i Kozaka koje su britanci isporučili Titu i Staljinu znajući da će svi biti pobijeni ali Englezi ne daju svoje tek tako pa su ga uništili financijski nakon što mu tužba nije prošla na britanskom sudu.

Inkvizitor
11-05-2015, 11:42
Tad si prvi put čuo :facepalm

Nije financijski uništen. Piše u tekstu. Sud ga jest kaznio s koliko, dva miliona funti po privatnoj tužbi ali je to poništeno..

crni bombarder
11-05-2015, 12:31
Ja sam prvi put cuo za taj famozni Blajburg u kruigu obitelji, kao i vecina Hrvata... zapravo, za Dravograd ali usput i za Blajburg, jer mi je tamo djedov brat zauvijek ostao/nestao.

Sjecam se bakinih prica kako se o tome nije smjelo ni govoriti, niti raspitivati o sudbini najblizih. Nekako mi je to sve, cudno... volio bih da je ziva, da je pitam je li djed ikada trazio brata, je li smio. Mama mi je nesto pricala o tome, ali ni nje vise nema pa nema vise ni svjedoka vremena.
Kako im je u kucu, u djedovoj kuci u donjem dijelu je bila kavana koju je drzala moja prabaka, u tu kavanu je OZNA smjestila nekog agenta sa suprugom. Ne znam ime, nikada mi mama nije znala reci, ali je bio krupna riba jer mu je par puta u goste dolazio licno Rankovic. Mama ga se sjecala likom. Taj je OZNA-s bio navodno nelos covjek, pa je stosta govorio baki, neke stvari koje mozda nebi smio, sprijateljili se jebiga ko kad zive u istoj kuci... kasnije je odselio, baka umrla, mama umrla, pa ne bih znao reci sta je to on konkretno njoj govorio.

Iz danasnje perspektive, mogu samo reci da je tada postojao takav strah u ljudima, moj dojam... da ni nakon pada komunizma, nisu smjeli govoriti o tome. Sjecam se kako je baka uvijek govorila mami "necemo o tome". Neki strah, ne znam.

Inace, djedov brat nije bio ustasa, domobranski casnik kao i djed. Djed bio satnik ako se ne varam, ovaj neki nizi cin. Djeda uhvatili u kokosinjcu, hrabar covjek bio :D sakrio se u kokosinjac, dosli partizani, izlazi napolje... odveli ga na razgovor u stab, i rekli mrs kuci. Baka mi je opisivala te partizane, puske vezane konopom, prljavi, nikakvi, nisu imali ni uniforme nego obicnu deku nabiju na sebe i probuse rupe za ruke, kao neki ponco.
Prakticno su mogli ubiti koga pozele, eto njega su postedili. I mnoge druge, zahvaljujuci komesarima koji su furali tu neku pricu o narodnoj vojsci pa kao ne treba previse ubijati da se stekne povjerenje naroda... ovi u dekama, oni bi vjerojatno pobili sve redom. Sta je ono neuko znalo o politici.

Da, prica, jedan dan su zasli po varosici i zapovjedili svima da istaknu zastave, kao nekakav njihov praznik, sta li vec... prabaka, tada jos ziva, stavila crne dimije na stap i objesila na kucu. Pravac u OZNU, zasto, zbog cega :D valjda rekla ja nemam zastavu, osim dimija nemam sta drugo staviti, partizani to shvatili kao provokaciju. Ipak su je pustili na miru.

Inkvizitor
11-05-2015, 12:54
Iz mog sela su dvojica ljudi preživjeli križni put. To sam saznao tek 90-tih. Tko je o tome prije smio pričati.

jednog od njih sam poznavao, on nam je i ispričao kako je to bilo.

Uglavnom vodili su ih kroz Sloveniju šumetinama do jedno od tih bezbroj stratišta, uglavnom rekao je da nisu bili vezani ili ako su bili, bili su vezani nekim konopom samo preko članaka ili nisu uopće, ne sjećam se tog detalja, nisu bili vezani jedan za drugoga kad nemožeš ustvari pobjeći.

I on je valjda čuo rafale, znao je da ide u smrt i odlučio se da proba pobjeć. Pošto su šume obično isprepletene padinama i usjecima on je jednostavno u jednom trenutku iskočio iz kolone i počeo bježat. Tako je pričao. Veli pucali su za njim normalno, ali je valjda gustiš učinio svoje i strugnuo im je. Nisu ga valjda puno ni tražili, opalili par rafala za njim i nastavili vodit kolonu. Isto je to učinio i taj drugi iz sela.

Na kraju su se oni našli i krenuli put kuće. Dakle od Slovenije do Duvna..to je ono 500 km najmanje. Išli su mjesecima, kako su se orjentirali tko zna, uglavnom zaobilazili su sela i kuće osim po noći kad bi možda i maznuli nešto hrane ako bi mogli, uglavnom su se hranili travom ljutikom, peti mjesec pa sve raste, korom s drveća..isl.

Išli su do kuće mjesec dana. Kad je došao kući nitko ga nije ni prepouznao, svalio se na pod, i onda se krio, nije izlazio, u međuvremenu je proglašena abolicija i tako je preživio. Inače bio je ustaša. On nam je pred rat rekao onu koju ja često ponavljam.."šta se plašite četnika, od četnika bržeg konja nema". Inače je bio prijek čovjek, sklon svađama i tučama, bio je zajeban tip, i tada onako star bio je visok, koščat, bez grama sala, i vitalan.

ovog drugog nisam nikad upoznao.

I uvijek se pitam, pa zašto i drugi nisu pokušali bježat, pa ionako ideš u smrt, pa ako zbrišeš zbrišeš ionako nemaš što izgubit.

Sličnu je priču ispričao tj opisao Anto Baković u svojoj knjizi "Dječak sa Drine" koji je kao dijete gledao kako četnici, pretežno po noći u Goraždu kolju muslimane na drinskom mostu. Njega su Srbi koji su ga spasili i skrili u svoju kuću, predstavili kao Srbina a bio je jedan od rijetkih Hrvata koji su živjeli tamo jer mu je otac tamo službovao a isto je bio iz Duvna..pa su ga četnici vodili sa sobom i on veli..ide kolona muslimana prema mostu, tamo čeka par četnika i kolju, i bacaju u Drinu. nešto sitno četnika ide uz kolonu i on se pita zašto ti muslimani ne navale na četnike, pa i povuku sa sobom u Drinu ako ništa, ima ih 50 puta više a oni idu mirno i pokorno na klanje bez riječi ili protesta.

što se u ljudskoj psihi tad odvija, to je misterij.

crni bombarder
11-05-2015, 13:48
Od cetnika brzeg konja nema, cuo sam tu recenicu vec.

Baka u onom ratu radila kao uciteljica u jednom muslimanskom selu kod Bradine prema Konjicu, uglavnom po noci su cetnici u okolnim sumama urlikali, plasili ljude, kao vukovi zavijali. Ali ne smiju uci u selo, iako selo brani tek par muskaraca sa puskicama. Tad se kaze uvjerila kolike su kukavice i uvijek bi reci tu recenicu, citavo vrijeme su virili iz sume, ali ne smiju sici u selo. Kolju samo tamo gdje nema naoruzanog neprijatelja.

Ali dobro, to se i u ovom ratu vidjelo, vole se junaciti na rijecima a u praksi skoro pa nista.

Mene zanima, ko je vise ubijao na Blajburgu i kriznim putevima, sta mislite, srbi partizani, hrvati partizani, slovenci? ili je to svejedno.

Imaju i one price partizanskih svjedoka, da su ubice listom ludili nakon likvidacija... treba pobiti tolike ljude.

Jedino ne mogu vjerovati kako netko moze danas tu i takvu vojsku nazivati temeljem Hrvatske, a nama odnosno hrvatskim vojnicima traziti dlaku u jajetu, kakvi su to licemjerni umovi.
Jesu li to udbaska djeca, sta je to, sto im toliko smeta obiljezavanje Blajburga. Sto je najsmjesnije, oni se predstavljaju tom nekom dobrom stranom, kao oni su humanisti, covjekoljupci, za razliku od "fasistickih sluga".

NorthStand
11-05-2015, 14:18
i prije sam čuo i čitao malo ovog rusa, i sad nek netko kaže, da rusi nisu bolji i povjerljiviji od bilo koga na "zapadu" u kojem se sad mi nalazimo. ako mene netko pita, s kime bi ja tikve sadio, sigurno da ne bi ni s britancima francuzima talijanima već rusima. problem je što oni geopolitički teže srbiji, i što su bili komunisti. to je veliki problem, koji će sigurno još dugo rusko hrvatske odnose držat po strani, ali generalno Rusi su nama manji problem nego navedeni "zapadnjaci". amerikanci su isto licemjeri, ali kod amera cijenim to što su ipak imali odlučujuću ulogu u padu komunizma u istočnoj i JI europi, iako ono što im ne opraštam je to da su SFRJ podržavali do samog kraja, sve dok nisu shvatili da je odnjeo vrag i da više nema šanse opstat. dok su Rusi ipak slali i oružje, a i priznali su nas usprkos tijesnim odnosima s srboslavcima.

dakle, poanta je da se rusu može više vjerovat nego ovim licemjerima i pokvarenjacima s zapada, zato i nisam da se Rusija uništi. jer koliko god Rusija sad maltretirala tamo baltičke narode, i ukrajinu, dobro je zbog političke ravnoteže u svijetu i europi da postoji stabilna Rusija koju neće moći ovi s zapada razjebat, a potom i cijelu europu pretvorit u svoju piš oazu kako su pretvorili veći dio iste u sklopu EU.

ja ne znam šta se ti inkvizitore čudiš, pa tko u hrvatskoj priča uopće o bleiburgu na ovako adekvatan način ko Tolstoj ? kakva smo mi sprdačina od naroda i države, pokazatelj je to da se o tome šuti, i da se o tome jako stidljivo i u crticama priča, a u isto vrijeme o Titu se priča ko velikome vođi koji nas je "nemjerljivo" zadužio ko naciju, tako da nam je unišitio državu i pobio 100tisuća ljudi, i protjero toliko u 35 godina svoje vladavine. taj manijak je po svemu, bio identičan staljinu, a oni od njega rade sveca. hitlera nema šta tko uspoređivat s staljinom i titom, jer Hitler nije pobio 10 posto nijemaca, kako su ovi pobili 10 posto rusa i hrvata nakon rata! dakle pričamo o mirnom vremenu nakon rata, kad je ta stoka boljševička ubijala godinama nakon kraja istog. to nije nikako za usporedbu, stalno seru o jasenovcu a prave se ludi da je bio rat, normalno da se ubija u ratu, da nije bilo jasenovca ubijalo bi se negdje drugdje, nemoguće je izbjeć civilne žrtve u ratu. kao da amerikanci britanci rusi nisu ubijali civile, koji su to propaliteti. a da ne govorim o tzv antifašistima na ovim prostorima, ti su kad su konačno skupili muda i izašli iz svoje šume 1944, počeli ubijat sve redom. to nije bila klasična odmazda, već klasični masakr koga uhvatiš ubiješ ne pitaš ga ni tko je ni otkud je, već samo rafaliraš. i to je bila direktna zapovijed Tita, bez njegovo odobrenja tih masakra i genocida ne bi bilo. ako je Srebrenica genocid, šta je onda Bleiburg, Bleiburg je genocid na kubik !

i tog smrada kojeg Hrvati imaju najmanje razloga slavit netko veliča, i titom se tobože bore da se hrvatskoj ne imputira fašizam, ma šta se mi ko narod i država iammo bilo kome pravdat zbog toga što smo htjeli svoju državu, jel se mađari možda pravdaju ikome a bili su jedan od najvjernijih saveznika hitlera ? NE, a zašto ne, zato jer mađari nisu izdajice i zato jer mađari vole svoju državu, za razliuk od ovih partizanskih ovcojeba ovdje koji su si umislili da se oni moraju nekome ispričavat za NDH, a ne moraju za SFRJ i Tita kojim se kite i diče .

to je ta dvolična licemjerna politika tih kvazi ljevičara u hrvatskoj, te gamadi ala Duda i slični koji si umišljaju kako svi moraju djelit njihove retardirane svijetonazore i zalagat se protiv vlastite države, pogledajte tko je od tih govnjara nosio pušku u ratu i shvatit ćete zašto ta govna to pričaju što pričaju, 90 posto njih domovinskog rata nije vidjelo, ali zato su im partizani i Tito heroji nema većih. toliko o tome koliko je njima stalo do hrvata, i hrvatske države, ja opet ponavljam i bolim me kurac šta će netko o tome mislit, da nije bilo djece ustaša i domobrana mi ovaj zadnji rat sigurno ne bi dobili, niti bi granice hrvatske izgledalo ovako kako danas izgledaju, da se pitalo ove partizane i antifašiste 1990ih hrvatska bi glatko izgubila rat, s obzirom na njihov odaziv u isti. a sad im smeta, ZA DOM SPREMNI s kojim smo stvorili ovu državu, i taj pozdrav je temelj ove države a ne usrani ZAVNOH od 100 partizanskih ovcojeba iz topuskog. end of story!

NorthStand
11-05-2015, 14:20
“Tito je bio u jednakoj mjeri loš kao Hitler ili Staljin. Proporcionalno gledano, s obzirom na veličinu zemlje, ubio je jednak broj svojih ljudi poput njih. Sve njegove zasluge su preuveličane. Doprinos partizana u Drugom svjetskom ratu bio je neznatan, oni zasigurno nisu porazili stotine tisuća njemačkih trupa. Prikazivati Tita kao osloboditelja ili heroja je preuveličano ili krivo”, inzistira.

“Tita bi se moglo usporediti s Francom, s tim da je u njegovo vrijeme Španjolska postala prosperitetna, dok Titova Jugoslavija uopće nije bila prosperitetna. Tito je bio prosperitetan sa svojom jahtom i dvorcima, ali samo on”, dodaje.

to je to, još samo da netko to objasni našem premjeru i bivšem predsjedniku, samo njima i njihovim biračima titićima mislim da ni dragi Bog s nebesa da se spusti ne bi bio od pomoći. mentalno stanje bolesnika je preteško, da bi se mogli izlječit.

NorthStand
11-05-2015, 14:28
Život na krivoj povijesti se u komunističkim državama koristio kako bi se manipuliralo sadašnjošću. Ne znati istinu je grozna uvreda ljudima koji su izgubili živote, ljude poput dobrih, poštenih, nevinih žrtava Bleiburga na koje prvenstveno mislim kada radim na svojoj knjizi. Moja empatija vjerojatno proizlazi iz činjenice da sam ja osobno imao sreće”.

:naklon

dakle da zaključimo, Hrvatska je definitivno komunistička država. eto, ako je itko to smogao snage javno reći, onda je to ruski grof Tolstoj, kad neće Hrvati hoće Rus. svaka mu čast, vidim po komentarima ispod članka, da je "titiće" pogodio u sridu, i sad pišu sebi svojstvene komentare, tito partizani, ma bit će da bez tita i partizana hrvatski narod ne bi postojao, kao što nije postojao ni prije jel tako idioti ? bit će da hrvatska država ne bi postojala, kao što nije postojala i prije, mlečani su i prije uzimali dalmaciju istru senj i šta sve ne, pa smo ih i prije bez Tita i partizana istjerali iz tih krajeva, e drugovi drugovi, ne ide vam više cenzuriranje povijesti, raskrinkana ste govna i gamad.

Bobani
11-05-2015, 14:46
Jedan vrlo važan dokaz titinih zločina u Bleiburgu i Križnim putevima opisuje grof Tolstoj. Pogledajte priloženi link.

http://kamenjar.com/povijesno-otkrice-grofa-tolstoja-znam-tko-je-naredio-da-se-hrvati-na-bleiburgu-moraju-izruciti-partizanima-imam-za-to-i-dokaz/

Picaferaj
11-05-2015, 14:51
Tad si prvi put čuo :facepalm

Nije financijski uništen. Piše u tekstu. Sud ga jest kaznio s koliko, dva miliona funti po privatnoj tužbi ali je to poništeno..

Da, u Australiji. Gdje je Tolstoj bio po mainstream medijima. Čuo sam i prije o križnom putu jer mi je muž od materine sestre to preživio i ostao sjeban do kraja života (bia je u domobranima) ali dok nisam čitao Tolstoja nisam imao blage veze što je to točno bilo. Nakon što je Tolstojeva tužba protiv Mcmillana propala, morao je platiti astronomske sudske troškove..a sada prvi put čujem da je poništena "odšteta" od 2 milijuna funti onom drugom britanskom pedofilu.

Picaferaj
11-05-2015, 14:54
Iz mog sela su dvojica ljudi preživjeli križni put. To sam saznao tek 90-tih. .

Al' ipak sam doznao prije tebe

Komari
11-05-2015, 15:08
Ovo je bio maskar skoro godinu ranije. U lipnju 1944.

Tu je ubijena i mamina tetka. Pokojni djed je išao po ostatke. Kažu da takvu stravičnu sliku ni zamislit ne možeš koliko su ih mučili i kaskva su im tijela zatekli

U lipnju ove godine navršava se 71. obljetnica od stravičnog pokolja nad žiteljima Vedašića i Letke u Paklinama, na planini Ljubuši.
Imena ovih žrtava, prema Duvanjskom žrtvoslovu:

Ivan Miškić Križanac zv. Milan, sin Ivana i Ruže r. Šteko, rođen 2. veljače 1886. Oženjen (žena Janja r. Gudelj). Civil. Ubijen od partizana na planini Ljubuši 15. lipnja 1944. Pokopan u Vedašiću 24. lipnja 1944. Sprovod vodio fra Teofil Leko (MU, V, 184, 99). U ratu su mu stradali i sinovi Ivan i Mirko.

Mirko Miškić, sin Ivana i Janje r. Gudelj,rođen 5. listopada 1929. Neoženjen. Civil.

Ilija Miškić, sin Pere i Matije r. Letica, rođen 23. srpnja 1923. Neoženjen. Civil. Ubijen od partizana na planini Ljubuši 15. lipnja 1944. Pokopan u Vedašiću 24. lipnja 1944. Sprovod vodio fra Teofil Leko.

Jozo Gudelj zv. Jozip, sin Ivana i Magdalene r. Križanac, rođen 3. prosinca 1891. Oženjen (žena Anđar. Perković). Civil. Ubijen od partizana na planini Ljubuši 15. lipnja 1944. Pokopan u Vedašiću 24. lipnja 1944. Sprovod vodio fra Teofil Leko.

Anica Gudelj, kći Ivana zv. Ivić i Ive r. Žilić,rođena 23. siječnja 1914. na Blažuju. Udana (muž Ante Gudelj). Civil. Ubijena od partizana na planini Ljubuši 15. lipnja 1944. Pokopana u Vedašiću 24. lipnja 1944. Sprovod vodio fra Teofil Leko.

Jakov Bokanović, sin Mate i Mare r. Čolak, rođen 15. ožujka 1889. Oženjen (žena Anđa r. Jurič). Civil. Ubijen od partizana na planini Ljubuši 15. lipnja 1944.56 Pokopan u Vedašiću 24. lipnja 1944. Sprovod vodio fra Teofil Leko.

Jozo Bokanović, sin Bože zv. Boško i Mare r. Mamić, rođen 30. studenog 1910. Oženjen (žena Luca r. Križanac). Civil. Ubijen od partizana na planini Ljubuši 15. lipnja 1944.

Ante Bokanović zv. Antuka, sin Joze i Matije r. Mamić, rođen 3. srpnja 1903. Oženjen (žena Iva r. Ćurić zv. Ćuruša). Civil, soski glavar. Ubijen od partizana na planini Ljubuši 15. lipnja 1944. Pokopan u Vedašiću 24. lipnja 1944. Sprovod vodio fra Teofil Leko. Braća su mu bila Bože i Karlo.

Ruža Bokanović, kći Marka Krište i Jake r. Lučić, rođena 28. svibnja 1910. na Eminovu Selu. Udana (muž Tadija Bokanović). Civil. Ubili je partizani na planini Ljubuši 15. lipnja 1944.

Iva Šteko r. Ećimović, kći Mate Ećimovića i Ruže r. Perić, rođena 10. kolovoza 1892. na Kolu. Udana (muž Andrija Šteko). Civil. Nađena mrtva na Ljubuši 14. lipnja 1944., a po svoj prilici su je ubili partizani. Pokopana 24. lipnja 1944. u Vedašiću, a sprovod je vodio fra Teofil Leko.

Jozo Papić zv. Jokica, sin Bože i Stane r. Ljubičić, rođen 14. ožujka 1917. Oženjen (žena Dragica r. Škegro). Domobran. Ubijen od partizana na planini Ljubuši 15. lipnja 1944. Pokopan u Vedašiću 24. lipnja 1944. Sprovod vodio fra Teofil Leko.

Bože Papić zv. Boko, sin Ivana i Mande r. Kovačević, rođen 22. studenog 1907. Oženjen (žena Kata r. Križanac). Civil. Ubijen od partizana na planini Ljubuši 15. lipnja 1944. Pokopan u Vedašiću 24. lipnja 1944. Sprovod vodio fra Teofil Leko.

Bože Papić zv. Boškica, sin Ivana i Ruže r. Romić, rođen 29. prosinca 1899. Oženjen (žena Ruža r. Letica). Civil. Ubijen od partizana na planini Ljubuši 15. lipnja 1944. Pokopan u Vedašiću 24. lipnja 1944. Sprovod vodio fra Teofil Leko (MU, V, 185, 105). U ratu mu je stradalo dvoje djece: Ela zv. Fela i Ivan.

Jozo Papić, sin Andrije i Anđe r. Keškić, rođen 13. veljače 1922. Civil. Ubijen od partizana na planini Ljubuši 15. lipnja 1944. Pokopan u Vedašiću 24. lipnja 1944. Sprovod vodio fra Teofil Leko.

Stojan Papić zv. Stole, sin Ivana i Luce r. Radoš, rođen 22. listopada 1904. Oženjen (žena Ruža r. Karačić). Civil. Ubili ga partizani 23. lipnja 1944. Pokopala ga rodbina na mjesnom groblju.

Blaž Bilić, sin Ivana i Ruže r. Krstanović, rođen 29. siječnja 1926. Neoženjen. Civil. Ubili ga partizani u Paklinama 1944. godine.

Andrija Radoš zv. Jandre, sin Ivana i Ive r. Letica, rođen 4. prosinca 1931. Dijete. Ubili ga partizani na planini Ljubuši 15. lipnja 1944.

Mijo Ljubičić zv. Miško, sin Ilije i Anice r. Protuđer, rođen 8. srpnja 1924. Neoženjen. Ustaša. Ubijen od partizana na planini Ljubuši 15. lipnja 1944. Pokopan u Vedašiću 24. lipnja 1944. Sprovod vodio fra Teofil Leko, priopćeno je iz Općine.

.

NorthStand
11-05-2015, 15:31

ti si u australiji za razliku od nas iz "SFRJ", imao priliku učit "zabranjenu povijest". :D

Picaferaj
11-05-2015, 15:36
ti si u australiji za razliku od nas iz "SFRJ", imao priliku učit "zabranjenu povijest". :D

Ali danas to može svako. Pa mi ne ide u glavu koliko imbecila ispranog mozga danas ima..koji uporno odbijaju pogledati svima dostupne činjenično točne informacije i drže se svojih crvenih uvjerenja ko pijan plota.

NorthStand
11-05-2015, 16:12
Ali danas to može svako. Pa mi ne ide u glavu koliko imbecila ispranog mozga danas ima..koji uporno odbijaju pogledati svima dostupne činjenično točne informacije i drže se svojih crvenih uvjerenja ko pijan plota.

http://www.vecernji.hr/media/cache/12/68/1268c890294dfb4c55f3f71fa8bb44e5.jpg

vidiš ovo je "demonstracija sile", dakle zamisli sad da Karamarko kad psotane premijer, digne desnicu u zrak i salutira ko Hitler zamisli molim te reakcije Milanovića i njegovih drugova, i "drugova" iz zapadne europe na taj "neviđeni fašizam". a u isto vrijeme, svi šute ko zalivene pičke na ovako kurčenje ovog majmuna sinjskog koji si je umislio valjda da je novi Che gevara, stvarno kad sam pomislio da ovaj imbecil ne može past niže, on me demantiro. još samo fali da petokraku stavi na glavu, pa da i službeno potvrdi činjenicu da je i on "Hrvat" na papiru. nigdje se ovo ne događa u EU, samo kod nas, nema zemlje koja nije s ovim komunističkim idiotima raskrstila a kod nas vode glavnu riječ i pokazuju ko Milanović na ovoj slici, da je ova država njihova privatna prčija i da što je dozvoljeno njima, nije narodu. dakle mi smo definitivno u 1945, i ako sada HDZ i Karamarko jednom za svagad ne detroniziraju taj komunistički smrad u državi, i ne naprave jasne zakone koji će nakon ovakvih "gestikulacija" i premijera države moći uhapsit ako ga netko uhvati da ovako ritualno pozdravlja komunističkim pozdravom, čvrsto stisnutom šakom onda se nadam da će HDZ djelit sudbinu laburista i sličnih propalica koji su od ove države, napravili cirkus za budale!

NorthStand
11-05-2015, 16:25
http://i.imgur.com/26CoCQ9.jpg

vratite ih italiji, ako Boga poznajte. :facepalm

Inkvizitor
11-05-2015, 16:44

Ne:D

Nismo se razuzmjeli.

tad sam saznao da su ova dva preživjela. Za pokolje sam naravno ranije znao iako naravno, ne detalje.

NorthStand
11-05-2015, 16:44
http://www.youtube.com/watch?v=b83nOfZwj9Y

crni bombarder
11-05-2015, 19:41

O c emu je rijec, IDS? sta?

skater
12-05-2015, 00:07
http://www.vecernji.hr/media/cache/12/68/1268c890294dfb4c55f3f71fa8bb44e5.jpg

http://sadf.info/Communism/Books%20and%20Articles/winnie-mandela-slovo_flag.jpg

http://s15.postimg.org/olnf1j9u3/1_213942.jpg (http://postimage.org/)

Bukowski
12-05-2015, 12:36

Ovo je slikano kad nisan bija doma,evo friška
http://s18.postimg.org/yyw4psvs9/26_Co_CQ9.jpg

NorthStand
12-05-2015, 17:16
O c emu je rijec, IDS? sta?

a ono kad je bio referendum o pederima, pa su oni ispali kao "tolerantni" u odnosu na nas "druge" koji smo valjda krajnje netolerantni kad smo za brak muškarca i žene, a protiv pederskih brakova. dakle, ako nisi idiot, nisi poželjan u njihovmo društvu tako bi ja to rezimirao, srećom ta istra i taj sjeverni jadran je jedini dio hrvatske uz možda međimurje i zagorje koji se furaju na tu nekakvu umišljenu "toleranciju". i hvala bogu da je tako, ovo je balkan i to će i ostat, ne trebaju nam nikakve zapadne a još manje istočne vrijednosti, nabijem ih sve na kurac, ja sam da budemo nesvrstani ali ne u smislu da glumimo Titu i partizane ovdje, već da imamo svoju politiku i svoje ja, imaju i švicarci pa šta im fali i oni su "nesvrstani" neka nam oni budu primjer, kod njih nema referenduma koji nije legalan i nikome ne pada na pamet vlastitom narodu zabranit referendum kako je to u hrvatskoj slučaj, a tobože se SDP i ovaj Kreten Milanović stalno pozivaju na nekakvu demorkaciju i ljudska manjinska prava, dok u isto vrijeme krše prava većini građana vlastitie države, i Ustav te države na koji se često pozivaju kada je u pitanju ZAVNOH, a kada je u pitanju pravo na referendum ili primjena dvojezičnosti članak 8 o pravima nacionalnih manjina, onda se prave ludi, i sad još jedan idiot na forum.hr kaže da tko ne poštuje Ustav da je zadnje smeće, a ja sam mu replicirao i rekao to znači da si i ti smeće kad glasaš za one(SDP) koji krše taj Ustav RH, a on me pita kako znam da glasa za SDP, a ju mu replicirao vrlo jednostavno tako što se i ti ko i SDP pozivate na tekovine "ZAVNOH-a", niti jedan desničar i Hrvat u hrvatskoj se ne poziva i neće se pozivat na tekovine ZAVNOH-a jer to nema veze s borbom za hrvatsku državu a još manje s hrvatima, to ima veze samo i jedino s komunističkom revolucijom koju smo mi kao i ostatak istočne i JI europe ispratili u povijest i to oružjem u rukama, nisu se branitelji 1990ih borili samo protiv četnika već i komunista i njihovog političkog projekta SFRJ i SRH koja je rezultat tog ZAVNOH-a, ZAVNOH je imao za cilj obmanut ljude i mobilizirat ih u partizane na suprot NDH, i u tome je i uspio, a kada je koncem rata Tito došao u priliku preuzet vlast nasilno on je to i napravio i uveo diktaturu, prema tome nikakav ZAVNOH nije temelj ničega osim komunističke mitomanije i nikad prežaljene ljubavi za propalom državom i propalim komunizmom. i stavljat to govno u Ustav RH, samo govori da su neki komunisti i 1991 bili u stanju kreirat sadašanjost ove države iako im se cijeli sustav i država raspala ko kula od karata. nijedan Šeks nije mjerodvan niti će biti, kad je u pitanju pisanje Ustava RH, kad sam vidio da ga je on pisao sve mi je postalo jasno u trenu. iako nema dileme da bez odobrenja Tuđmana, to govno se sigurno ne bi našlo u ustavu i sigurno ne na način da se poziva da se hrvatska državnost temelji nasuprot proglašenu NDH, dakle vidi se taj boljševički partizanski kretenizam u tom djelu Ustava RH, i vidi se da su ga pisali ni manje ni više već bivši a ja bih rekao i sadašni i budući komunisti, ti idioti se nikad neće odreć komunizma a sole nam pamet stalno o "toleranciji" dok se kunu u Tita i likove koji su u svoje vrijeme sijali smrt na svakom koraku, toliko o njihovoj "toleranciji". ta govna treba počistiti jednom za svagda, ja da sam na mjestu karamarka ne bi traga ostalo od njih. ali nisam, tako da se bojim šta će biti nakon što on i HDZ preuzmu vlast.

NorthStand
12-05-2015, 18:30
http://sadf.info/Communism/Books%20and%20Articles/winnie-mandela-slovo_flag.jpg

http://s15.postimg.org/olnf1j9u3/1_213942.jpg (http://postimage.org/)

evo ti, pa ti odi sad u partizane, ružnijih prljavijih odvratnijih imbecilnijih stvorova povijest nije vidjela, kud sreće da su ih nijemci sve spepelili i poravnali. nije ni čudo da su kad su iz svoje šume konačno izašli, počeli svoje iživljavanje, kad su ih nijemci i ustaše 3 od 4 godine rata tamburali nemilice, jadni su bježali s brda na brdo, i nikad preuzeli inicijativu, do 1944 su puzali ko miševi i molili milost, a onda kad su došli u priliku da se svete i iživljavaju znamo što su radili. zato kad čujem HDZ da priča o pomirbi, dođem u napast da streljam sve te koji je zagovaraju, vi i vaša pomirba. umjesto da se svetite bagri kako su se oni svetili nama, vi s njima šurujete mirite se i podilazite, e ja vam se kunem šupci iz HDZ-a ako se i ovaj put budete mirili umjesto svetili, svetit ću se ja vama i to gore nego ovim partizančinama iz SDP-a. neka im to dobro uđe u uši, prije nego preuzmu vlast u državi. jer ih neće više ni dragi Bog spasit batina ovog naroda, ako opet zajebu, beskičmenjaci i izdajnici.

Bukowski
12-05-2015, 21:08
ZAVNOH je imao za cilj obmanut ljude i mobilizirat ih u partizane na suprot NDH, i u tome je i uspio

Iskreno,i nisu se slomili od posla.Dobru ruku in je da sam Pavelić.On je itekako zaslužan za masu Hrvata koji su ošli u šumu.
Prvo rasni zakoni,pa logori,pa kap koja je prelila čašu-predaja obale Talijanima.

I onda za žuntu još ponudi Zvonimirovu krunu onom incestuoznom talijanskom degeneriku,princu Aimoneu od Savoye. :skartoc

Eeeej,Talijanu,isto ka da je ponudija Srbinu da ga okruni hrvatskim kraljem.Isto,potpuno.Oboje su nam vjekovni neprijatelji koji oće našu zemlju.
Na kraju krajeva,šta ja pričam,pa Talijani su bili najveći saveznici četnika,koji su klali i palili po hrvatskim selima,oni su in držali leđa kroz čitav rat,hranili ih oružjem,logistikom.
To je u biti ka da je popu Đujiću da krunu :mad:

Da ne ulazim kako je vodija državu,skida i postavlja ljude,(mada kako su kuloari šaptali nije za to kriv,bar ne po zapovjednoj odgovornosti :kez,to je pravi poglavnik radio,odnosno poglavnica Mara)

Sve su te stvari natjerale masu Hrvata da se pridruže partizanima,a samim time i komunističkoj gamadi,Titinoj bandi.
Nije se Tile mora puno trgat oko propagande.

On topic,oće li znat iko od vas jel istinita ona priča da je Tuđman početkom 90-ih okupio najbolje povjesničare sa zadatkom da se jednom za svagda razriješi to pitanje Bleiburga?

Sad,ne znam odakle mi to,gleda negdi na YT-u,al jedan od tih povjesničara kaže da je,nakon šta su mu na pitanje o broju žrtava odgovorili sa "ne zna se predsjedniče,možda i preko 200 tisuća,u svakom slučaju ne ispod 80 tisuća" Tuđman ljutito odbrusija nešto u stilu "ma kakvih 80 tisuća,na Križnom putu ubijeno je 20 tisuća ljudi,većinom vojske"?

Humphrey
12-05-2015, 21:14
Iskreno,i nisu se slomili od posla.Dobru ruku in je da sam Pavelić.On je itekako zaslužan za masu Hrvata koji su ošli u šumu.

Uvijek je dobro imati nekoga za okriviti.Tako je lakše živjeti sa samim sobom.

Valjda je i Pavelić imao nekoga za okriviti za sve svoje postupke.

Najteže je onima koji traže nekoga za okriviti,a ne mogu naći nikoga.

Komari
13-05-2015, 02:06
Nazočih večeras okruglom stolu na kojem su govorili biskup Košić, dr.Šterc, dr.Banac, dr. Hasanbegović, Dežman (slovenskoa komisija za grobišta) i grof Tolstoy.

Štercovo izlaganje o demografskim učincima Bleiburga i Križnoga puta te o tome gdje je nestalo 300 i nešto tisuća Hrvata od popisa 1931 do popisa 1948...bi trebalo napamet naučit. (Koliko sam saznala objavit će transkript Okruglog stola sutra na direktno.hr)

A Dežmanove karte grobišta bi trebalo štancat i dilat (nadam se da će i njih objavit)

A kroz izlaganje grofa Tolstoya se lipo da vidit kako funkcionira VB kad su njezini interesi u pitanju

Kao komičnu sličicu s događaja istaknula bih sadašnjeg ministra obrane (koji je nekidan ustvrdio da su partizani jedina hrvatska vojska) na fotografiji uz grobno mjesto generala Tomislava Rolfa koja datira iz cca 2005/6 :kez

Komari
13-05-2015, 02:38
Evo za sada kratki izvještaj

Jedini je hrvatski narod, naime, imao 1948. godine negativnu demografsku bilancu (http://direktno.hr/en/2014/direkt/14863/Tolstoj-Ne-postoji-dokaz-da-je-među-žrtvama-bio-i-jedan-ratni-zločinac.htm)

.

Komari
13-05-2015, 13:29
"Po pitanju Bleiburga i Križnog puta da bi došlo do nacionalnog pomirenja prvo je potrebno inzistirati na istini. Jer istina treba biti temelj dobrih odnosa, a ne lažnih gluma"

https://www.youtube.com/watch?v=cWgOEJIcXls

.

NorthStand
14-05-2015, 16:56
Prvo rasni zakoni,pa logori,pa kap koja je prelila čašu-predaja obale Talijanima.

I onda za žuntu još ponudi Zvonimirovu krunu onom incestuoznom talijanskom degeneriku,princu Aimoneu od Savoye. :skartoc

Eeeej,Talijanu,isto ka da je ponudija Srbinu da ga okruni hrvatskim kraljem.Isto,potpuno.Oboje su nam vjekovni neprijatelji koji oće našu zemlju.
Na kraju krajeva,šta ja pričam,pa Talijani su bili najveći saveznici četnika,koji su klali i palili po hrvatskim selima,oni su in držali leđa kroz čitav rat,hranili ih oružjem,logistikom.

Da ne ulazim kako je vodija državu,skida i postavlja ljude,(mada kako su kuloari šaptali nije za to kriv,bar ne po zapovjednoj odgovornosti :kez,to je pravi poglavnik radio,odnosno poglavnica Mara)

Sve su te stvari natjerale masu Hrvata da se pridruže partizanima,a samim time i komunističkoj gamadi,Titinoj bandi.

On topic,oće li znat iko od vas jel istinita ona priča da je Tuđman početkom 90-ih okupio najbolje povjesničare sa zadatkom da se jednom za svagda razriješi to pitanje Bleiburga?

Sad,ne znam odakle mi to,gleda negdi na YT-u,al jedan od tih povjesničara kaže da je,nakon šta su mu na pitanje o broju žrtava odgovorili sa "ne zna se predsjedniče,možda i preko 200 tisuća,u svakom slučaju ne ispod 80 tisuća" Tuđman ljutito odbrusija nešto u stilu "ma kakvih 80 tisuća,na Križnom putu ubijeno je 20 tisuća ljudi,većinom vojske"?

e ali zato su nas partizani i Tito svojom jugoslavijom i bratstvom jedinstvom baš usrećili, ma šta bi mi bez njih, oni eto nisu davali krunu talijanu ali su zato propisno dali srbima da nam pišaju i seru po državi uz duž i poprijeko, kao što kreten Milanović i dan danas blagonaklono gleda na srpčad, njemu oni ne bi smrdili ni da njemu granatu grunu na kuću.

što se tiče pavelića bukowski, da se mi savršeno razumjemom, ovom krtenskom narodu bi smetao bilo tko tko je na čelu hrvatske države, ali mu ne smeta nitko tko je na čelu nekakve jugoslavije austro ugarske ilirije itd. mi smo kmetovi i konjušari to smo mi, Pavelić kakav god da je bio bio je bolji od svih ostalih vladara na ovim prostorima u 20 stoljeću koji su vladali hrvatima, dakle Tito Karađorđević sigurno ne mogu za hrvatski narod biti bolji izbor od Pavelića, o tome se radi, a glupi Hrvati su eto mislili da jesu jer da nisu ne bi išli u partizane jel to neka logika ? i iskreno ću ti reći da meni osobno samo degenrik može opravdavat idiote koji su išli u partizane, i to nakon prve kraljevine jugoslavije za koju jako dobro svi koji žele znati osim komunista i jugoslavenčina znaju kako je ta država funkcionirala, da bi oni opet otišli u šumu kako kažeš i borba za novu još goru komunističku SFRJ.

Pavelić nije bio najsretnije riješenje, ali od njega bolje nismo imali. o tome se radi.

isto tako da te u startu ispravim, i bez rasnih zakona i bez logora i bez obale talijanima, i bez zvonimirove krune Hrvati bi bili partizani, nemoj biti naivan i sumnjat iti sekunde u kretenizam ovog naroda kojem također pripadaš. pogledaj da se dive štimcu i mamiću, kao što su se divili i titu, i ostalim idiotima koji su nam uništavali državu i sve što je prosperitetno i dobro u njoj. mene nitko više neče prevariti oko hrvata, sve što smo kusali kusali smo zasluženo, jer smo sami sebi najveća govna. izdajice i beskičmenjaci, koji su spremni uzet oružje protiv vlastite države. i onda živjet u SRBOSLAVIJI 45 godina, pod paskom komunista i četnika.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/kolinda-grabar-kitarovic-neugodno-sam-iznenadena-rehabilitacijom-draze-mihailovica-1005514

kad smo kod četnika, evo ti ovdje rehabilitacija draže, joj što mi je drago. drago mi je zbog Kolinde i gamadi iz HDZ-a i SDP-a, drago mi je da su ga rehabilitirali, tako da svi ovi naricatelji fašizma i fašizacije hrvatske dobiju jedan topli vrući kurac u usta i dupe.

dok se oni stalno bave ustaštvom i NDH, u susjednim državama se glorificira najveće krvnike hrvata, dal je o tome ovaj gnjus Milanović što gore salutira komunističkom šakom ikad išta rekao, i dal se protiv toga bunio kako se buni protiv Ustaša i NDH ?

ne moraš odgovarat, ovo je retoričko pitanje.

a što se tiče Bleiburga, ako je vojska NDH imala blizu 200.000 vojnika krajem rata, na koju foru su žrtve moguće od 20.000 ? budimo iskreni, Tuđman je minimalizirao i žrtve jasenovca i žrtve bleiburga, niti on zna išta o tome niti ima informacije u detalje, a ako i ima ja mu ko partizanu bivšem ništa ne vjerujem po tom pitanju, ne možeš ti biti partizanski vojnik i onda objektivno pričat o žrtvama Bleiburg, zajebi objektivnost u tom slučaju.

ja opet ponavljam, ako bi morao birat znam da je s odmakom ali te pitam, dal ćeš Pavelića ili Tita i Karađorđevića za svog vladara i državnika, koga bi izabrao ?

ja znam koga bi, a ti si sam odgovori na ovo pitanje jer me iskreno ne zanima odgovor.

NorthStand
14-05-2015, 17:01
Uvijek je dobro imati nekoga za okriviti.Tako je lakše živjeti sa samim sobom.

Valjda je i Pavelić imao nekoga za okriviti za sve svoje postupke.

Najteže je onima koji traže nekoga za okriviti,a ne mogu naći nikoga.

upravo tako, pazi oni pravdaju svoju borbu za komunizam i Tita i Jugoslaviju tako što su ih okupirali talijani, pa tako i Pavelić može opravdavat svoju borbu protiv komunista i četnika, s onim što je prethodilo 1941, i pozivat se na rapalkse ugovore koje je potpisala ista ta Jugoslavija za koju su se borili isti ti dalmatinci istrani zagrepčani zagorci međimurci itd, tko je dao Međimurje Mađarskoj, pa upravo je Slavko Kvaternik u 1 svijetskom ratu pripojio istok, dakle vidi se da su Ustaše htjele obujmit sve hrvatske krajeve u sastav hrvatske države, ali zbog jačih predatora u susjednim državama, to tada nije bilo moguće, ljudi moji mi smo jedva izašli iz SFRJ, a da bi se ravnopravno u isto vrijeme tukli s talijanima mađarima i kim sve ne oko tih teritorija, u jeku najvećeg globalnog sukoba, gdje Nijemci više drže ljestvu navedenima nego nama. a alternativa NDH je doakzano za hrvate bila daleko daleko gora, i zato ja ne pušim opravdanja partizanlukom da bi se riješio tih nametnika i okupatora, i to samo pojedinih djelova teritorija, a u titinoj SFRJ smo svi bili okupirani i ovi iz dalmacije i ovi iz međimurja i ovi iz like i banovine i slavonije koji uopće nisu bili pod okupacijom, sad su bili pod okupacijom Tite i komunista i SFRJ. kao da SFRJ nije okupacija jednaka, okupaciji fašista na jadranu. ma nema tu smisla uopće raspravljat na tu temu, svatko nateže na svoju strani i drži je se ko pijan plota.

Picaferaj
14-05-2015, 17:06

Izgleda da je izvor cijelog tvog znanja o Paveliću "antifašistička" literatura. Budući da izvor mog znanja nije isti kao tvoj usudit ću se reć da je Pavelić napravio dvije greške. Prva što nije pokušao preć na stranu saveznika kad se vidilo da Hićo gubi rat i druga što je dopustio predaju vojske britancima bez iscrpnih pregovora i čvrstih garancija sa britanske strane da će se poštivat ženevska konvencja.
Al' naravno, lako je sad (meni) mudrovat.

nego..ne znam jesi li znao za ovu liju. Kladim se da će ti se svidit ako je poslušaš.
https://www.youtube.com/watch?v=ZvH_6VD57Zw&list=PLzuSKGxbQ_dknexOEAVo21YaX3ImepX2H&index=15

NorthStand
14-05-2015, 17:17
ako ćemo realno, ja jesam subjektivan i ne mogu biti nesubjektivan moji su većinski bili ustaše, imao sam jednog partizana u porodici od babe brat. ali to ne umanjuje moj uvid u to, kakvo je zlo bila Jugoslavija komunizam i Tito za hrvatsku i hrvate.

i nema te sile koja u mojim očima može njihovu borbu za SFRJ opravdat okupacijom fašista, mi nismo bili u situaciji slovenije da im je doslovce pola države pripalo italiji pola njemačkoj. na koncu konca, sve te granice su se čitavu povijest čovječanstva mjenjale, nikakva talijanizacija u slučaju da su i ostali ti krajevi pod okupacijom italije ne bi uspjela, naši ljudi su kroz stoljeća prkosili raznim osvajačima, sigurno da bi i u slučaju pobjede fašista prije se povukli fašisti nego Hrvati s svoje zemlje. nije to zasluga partizana i Tita, i totalno neopradano se daje značaj toj komunističkoj bagri, bez koje bi hrvatske granice gotovo sigurno izgledale vrlo slično kako izgledaju danas, s time da bi možda i hercegovina i posavina bile dio iste, kao onomad za vrijeme Banovine hrvatske.

ali da budemo na čisto, kriminaliziranje borbe za našu vlastitu državu u hrvatksoj nije od jučer, svi Hrvati koji su se borili za hrvatsku nevezano za Ustaše, su nazivani izdajnicima a redovno oni Hrvati koji su služili stranim interesima prije svega velikoj britaniji su nazivani nekakvim spasiteljima i osloboditeljima, što je u ovom slučaju bio partizanski pokret, sad ja vas pitam kako nekome Churchil i Tito mogu biti bolje riješenje od Hitlera i Pavelića ? koji rasni zakoni bukowski, cijela povijest čovječanstva je rasistička, i ako ćemo iskreno i ja sam rasist jer ne želim ovdje crnce arape i ostala govna gledat po svojoj državi, i to jasno dajem do znanja s svima s kojima pričam. kome treba afrika, ili saudijska arabija, neka si kupi avionsku kartu i neka putuje kod njih kad su im tako mili, ali da mi ova govna SDPovska pod krinkom nekakve vladavine prava dovlače gladež i kriminal u moj kvart, da gledam tamnopute kako kradu i ubijaju po mom kvartu, to mogu samo reći da sam na istom "rasističkom pravcu" ko i Hitler.

na koncu konca, šta misliš dal bi se u Hitlerovoj europi moglo dogodit, da mu upadnu teroristi i čamuge i pale po Berlinu ? šta misliš koliko bi u toj i takvoj hitlerovoj europi, prolazila spika o toleranciji i multikulturalnosti, daj zajebite tu političku korektnost, ljudi su rasisti naša priroda je rasistička i okanite se licemjerja.

da rasni zakoni, logori nisu smetali gospodi englezima kad su ih oni otvarali, nije im smetao rasizam kad su kolonizirali pola svijeta, da bi svojoj kraljici stavili dragulje na krunu. :)

Inkvizitor
14-05-2015, 17:24
Izgleda da je izvor cijelog tvog znanja o Paveliću "antifašistička" literatura. Budući da izvor mog znanja nije isti kao tvoj usudit ću se reć da je Pavelić napravio dvije greške. Prva što nije pokušao preć na stranu saveznika kad se vidilo da Hićo gubi rat i druga što je dopustio predaju vojske britancima bez iscrpnih pregovora i čvrstih garancija sa britanske strane da će se poštivat ženevska konvencja.

nego..ne znam jesi li znao za ovu liju. Kladim se da će ti se svidit ako je poslušaš.
https://www.youtube.com/watch?v=ZvH_6VD57Zw&list=PLzuSKGxbQ_dknexOEAVo21YaX3ImepX2H&index=15

Nije bilo nikakve šanse da NDH pređe na stranu saveznika.

U Jalti je dogovoreno da će se države koje je Hitler uništio obnovit a sve koje je Hitler uspostavio poništit.

Nije bilo nikakve šanse da NDH pređe na stranu saveznika, s tim treba biti načisto.

Ujkan
14-05-2015, 17:40
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/kao-i-jasenovac-predsjednica-grabar-kitarovic-sama-stigla-na-bleiburg---385143.html

Bravo Kolinda! plus od mene

Inkvizitor
14-05-2015, 17:44
Heee...nastavak HDZ-ove jadne politike.

uvijek budi onako da ne smrdiš nit mirišeš a Kolinda je oživotvorenje toga.

da joj slučajno "antifašisti" ne bi prigovorili što, mora njima "niz dlaku".

čak se nije usudila tamo otić na komemoraciju i šutjet.

Ujkan
14-05-2015, 17:58
Heee...nastavak HDZ-ove jadne politike.

uvijek budi onako da ne smrdiš nit mirišeš a Kolinda je oživotvorenje toga.

da joj slučajno "antifašisti" ne bi prigovorili što, mora njima "niz dlaku".

čak se nije usudila tamo otić na komemoraciju i šutjet.
a čuj barem je bila, za razliku od prijašnjih predsjednika

NorthStand
14-05-2015, 18:20

U Jalti je dogovoreno da će se države koje je Hitler uništio obnovit a sve koje je Hitler uspostavio poništit.

Nije bilo nikakve šanse da NDH pređe na stranu saveznika, s tim treba biti načisto.

"Rehabilitacija Draže Mihailovića nije dobra, četnički pokret ostavio je krvav trag u Hrvatskoj i to će sigurno uticati na odnose dve zemlje", rekao je Karamarko.

i partizanski pokret je ostavio krvave tragove, i SFRJ je ostavila krvave tragove, zašto nema osude zašto nema zabrane ? ah, da oni su "pobjedili", pa to znači njihovom logikom i da je Hitler pobjedio, on bi bio sveti petar jel tako ?

koji idioti nama vode državu, koji idioti nama kroje sudbinu, jadan ovaj narod s ovakvim kvazi političarima.

Komari
14-05-2015, 19:58
On je te rezultate uspoređivao sa Srbijom. U istom razdoblju, 17 godina od popisa stanovništva od 1931. do 1948. godine, Hrvatska je izravno ili neizravno izgubila 639 tisuća ljudi, a Srbija je imala ukupni porast od 802 tisuće stanovnika ili ukupnu stopu od 14 posto.

https://www.youtube.com/watch?v=iOPpL0BCFGM

.

Humphrey
14-05-2015, 21:09
Antifašizam se širi regionom, dobili su novog člana antifašističke lige,ali kako je dragoljub tjelesno nedostupan, on će biti u duhu sa borcima na prvoj liniji.

tko je po vama veći antifašist tito ili dragoljub?

Inkvizitor
14-05-2015, 22:11
Srbi rehabilitiraju Dražu a naša predsjednica ne smije otići u Bleiburg na komemoraciju nego maže svom glasačkom tijelu oči inkognito odlaskom.

Humphrey
14-05-2015, 22:16
Srbi rehabilitiraju Dražu a naša predsjednica ne smije otići u Bleiburg na komemoraciju nego maže svom glasačkom tijelu oči inkognito odlaskom.

smije ona ići,ali ne želi, ona želi "pomirenje,zajedništvo" i ostale "vrijednosti" hdz-a koje su i dovele do stanja danas.

NorthStand
14-05-2015, 22:22
ništa čudno, kad vidim ovakve kvazi desničare u hrvatskoj, sve mi je jasno zašto ovi majmuni boljševički iz SDP-a rade sve ovo što rade, i što nam se udbaši i mafijaši postavljaju iznad države.

ali nije ni narod ništa bolji, da je narod iti malo briga, odavno bi se on pobunio protiv ovoga, ali njima je debilima važnije slušat cecu ili lepu brenu lokat po bircevima i pit kavicu i glumit elitu u podne.

ovaj narod je pun mediokriteta, to je ključni problem hrvatske nacije.

Inkvizitor
14-05-2015, 22:49
smije ona ići,ali ne želi, ona želi "pomirenje,zajedništvo" i ostale "vrijednosti" hdz-a koje su i dovele do stanja danas.

Znamo sve o HDZ-eu ali ovo je stvarno bilo jadno.

Picaferaj
14-05-2015, 22:51

Dvije godine prije Jalte Paveliću je moralo biti jasno da Njemačka ne može dobiti rat. A godina dana kasnije, godinu prije Jalte, svakome je bilo jasno da je Njemačka popušila.

NorthStand
14-05-2015, 23:35
ma mislim da pavelića i NDH nitko ne bi prihvatio, da su ne znam šta napravili. po meni, ja ni nisam ljubitelj onih koji se odriču svojih saveznika. ako smo bili s nijemcima saveznici na početku rata, onda ćemo biti i na kraju rata, i djelit sudbinu kakvu smo sami izabrali početkom istog. nisam ljubitelj ljudi, koji u sred rata mjenjaju ratne strane. npr talijani su primjer ciganske i pičkarske nacije, koja je to u stanju napravit, ne bih volio da se na njih ugledamo.

i zato mi je drago da smo se držali nijemaca do kraja, jer smo tako odlučili i prije nego je rat krenuo u punom zamahu.

nije bitno samo pobjedit, ala Tito, bitno je i kako se pobjedi, ili izgubi. barem je meni bitno.

a što se tiče Kolinde, od nje više ništa ne očekujem, sve sam vidio već do sad.

http://www.24sata.hr/news/japanac-ljubi-hrvaticu-djeci-zelim-usaditi-strogocu-istoka-419313?utm_campaign=Partnerski+portali&utm_source=Vecernji&utm_medium=Blok

ono što nama treba, treba nam plus 1 milion japanaca, a minus 1 miliona jugoslavena u državi.

Picaferaj
15-05-2015, 00:44
ma mislim da pavelića i NDH nitko ne bi prihvatio, da su ne znam šta napravili. po meni, ja ni nisam ljubitelj onih koji se odriču svojih saveznika. ako smo bili s nijemcima saveznici na početku rata, onda ćemo biti i na kraju rata, i djelit sudbinu kakvu smo sami izabrali početkom istog. nisam ljubitelj ljudi, koji u sred rata mjenjaju ratne strane. npr talijani su primjer ciganske i pičkarske nacije, koja je to u stanju napravit, ne bih volio da se na njih ugledamo.

i zato mi je drago da smo se držali nijemaca do kraja, jer smo tako odlučili i prije nego je rat krenuo u punom zamahu.

nije bitno samo pobjedit, ala Tito, bitno je i kako se pobjedi, ili izgubi. barem je meni bitno.

a što se tiče Kolinde, od nje više ništa ne očekujem, sve sam vidio već do sad.

http://www.24sata.hr/news/japanac-ljubi-hrvaticu-djeci-zelim-usaditi-strogocu-istoka-419313?utm_campaign=Partnerski+portali&utm_source=Vecernji&utm_medium=Blok

ono što nama treba, treba nam plus 1 milion japanaca, a minus 1 miliona jugoslavena u državi.

U jednu ruku se slažem s tebom da je važno ne samo pobijediti nego i način kako se pobijedilo i da nije dobro mijenjat saveznike/strane ka Talijani ali....na drugu bandu, Jugoslavija bi bila njemački saveznik a ne NDH da britanski agenti nisu izorkestrirali raskid trojnog pakta koji je bio iznimno povoljan za kraljevinu Jugoslaviju. U međunarodnoj politici nema principa a pogotovo ne ovih uzvišenih o kojima ti govoriš. Interesi su jedino što se računa. A Pavelićev, kao i hrvatski, primarni interes je bio osnivanje i odbrana Hrvatske Države. NDH je propala i to ne bilo kako nego katastrofalno i normalno je da se Pavelićeve postupke stavlja pod povećalo i špekulira "šta bi bilo da je bilo".
A to da Pavelića niko ne bi prihvatio, možda si u pravu. Ali Pavelić nije ni pokušao. Štoviše dao je ubiti one koji su pokušali. A Pavelić je mogao i predati vlast nekome ko bi bio prihvatljiviji za saveznike. Moja poanta je da je Pavelić, i Hrvatska s njim, stavio sva jaja u jednu košaru. Dok su Srbi naprimjer raspodijeli svoja jaja u tri košare i tako osigurali da se na kraju nađu na pobjedničkoj strani bez obzira ko je pobjednik WW2.

interceptor
15-05-2015, 01:04
Prvo,kad su već četnici javno i inkognito "preobukli" dres, teško da bi to moglo poći za rukom hrvatskoj vojsci u 2. svj.ratu. Naša je sudbina da znamo sami sebe izdati... Onaj hohštapler Tito u Srbima je vidio one kojih ima više, i koji će braniti i biti čvrst oslonac njegovoj vladavini.Lako je onda svu krivnju svaliti na nemušte,neorganizirane i brojčano manje Hrvate.

Nešto sam pročitao Šakićevu S Poglavnikom u Alpama gdje je čovjek lijepo opisao i taj puč Vokić-Lorković,pa se sjećam da je rečeno da to nikad ne bi palo napamet Lorkoviću ali je bio pod utjecajem svoje žene ili ljubavnice koja nije bila baš jaka po moralnim principima. Evo sam zaboravio da li je uopće i bila Hrvatica. Lako je sad iz ove perspektive,pogotovu ovog vremena kad informacija putem interneta stiže u sekund biti "general poslije bitke" ali ono je bilo vrijeme kad si se oslanjao na tu Njemačku.I taj puč su im odmah stavljali pod nos...Vjerovalo se onda da Nijemci kao "asa u rukavu" drže jedno strašno oružje koje može uništiti cijeli svijet i da će se oni lako obračunat s komunistima.Hitler koliko je bio lud ipak je ostalo i čovjeka u njemu i nije to uradio.Zato jesu sad Amerikanci zaslugom Nijemaca postali nuklearna sila.Nesretne okolnosti i nesretna sudbina stvaranja naše države.Što treba zamjerit? Nemamo li i danas sofisticirane fašističke velesile kojima se povinjavamo i radimo za njihove interese a svoje gubimo?

Dobro reče nedavno Višnja Pavelić,Poglavnikova kćer:ti ljudi(aluzija na one koji govore kako je Poglavnik svoju obitelj smjestio na sigurno) bi više voljeli da su i nas ubili i mrcvarili.Drugo nas nije ništa čekalo.Tako je to. Kad imaš u svom narodu više onih koji bi iskopali sebi oba oka a da se iskopa svom susjedu barem jedno oko,onda teško možemo naprijed.Kamo sreće da su se spasili i pobjegli Mile Budak i njegova kći Grozda i da nisu vjerovali da u onim partizanskim životinjama ima trunke ljudskosti....
Sam Poglavnik je isto bio skoro uhvaćen u Austriji ali ga je samo puka sreća spasila da nije pao u njihove ruke....

NorthStand
15-05-2015, 03:50
U jednu ruku se slažem s tebom da je važno ne samo pobijediti nego i način kako se pobijedilo i da nije dobro mijenjat saveznike/strane ka Talijani ali....na drugu bandu, Jugoslavija bi bila njemački saveznik a ne NDH da britanski agenti nisu izorkestrirali raskid trojnog pakta koji je bio iznimno povoljan za kraljevinu Jugoslaviju. U međunarodnoj politici nema principa a pogotovo ne ovih uzvišenih o kojima ti govoriš. Interesi su jedino što se računa. A Pavelićev, kao i hrvatski, primarni interes je bio osnivanje i odbrana Hrvatske Države. NDH je propala i to ne bilo kako nego katastrofalno i normalno je da se Pavelićeve postupke stavlja pod povećalo i špekulira "šta bi bilo da je bilo".
A to da Pavelića niko ne bi prihvatio, možda si u pravu. Ali Pavelić nije ni pokušao. Štoviše dao je ubiti one koji su pokušali. A Pavelić je mogao i predati vlast nekome ko bi bio prihvatljiviji za saveznike. Moja poanta je da je Pavelić, i Hrvatska s njim, stavio sva jaja u jednu košaru. Dok su Srbi naprimjer raspodijeli svoja jaja u tri košare i tako osigurali da se na kraju nađu na pobjedničkoj strani bez obzira ko je pobjednik WW2.

ma što se mene tiče ustaški pokret i Pavelić su završili svoje 1945, danas se pozivat na ustaštvo ima smisla samo u toliko da ovim komunjarama dižem tlak i poručim ako možete vi Titu mogu i ja Antu. eto samo to, čisti neki inat revolt bijes na spram njihovog glumatanja i pravljenja ludim, oko žrtava komunizma, dok su jako osjetljivi na spram žrtava ustaškog režima i NDH.

a kako misliš na tri košare, partizani četnici i koja je treća ? misliš na kralja karađorđevića u londonu, ili ?

Pavelić je sjebo po meni najviše kad je pristao na rimske ugovore, u startu se srozao tu iako shvaćam da nije imao baš nekog prostora za uspjeh i da se otvoreno suprostavio čak i gubitkom vlasti i borbom vojske mislim da ništa ne bi postigao, ali bi dobio kredibilitet kod naroda pogotovo u dalmaciji i tim okupiranim krajevima. a što se tiče Tita, ja i dalje mislim da se samo idioti mogu borit za lika koji je bio sudionih boljševičke revolucije. na prosto je nevjerojatno da su toliki Hrvati podržali borbu za boljševizam, na suprot vlastite države, kakva god ona bila bila je država, nefunkcionalna doduše pod patronatom nijemaca i talijana, ali ipak država. naša država. nije ta i takva država bila ništa više ovisna nego što je današnja RH ovisna o EU, na žalost ima previše idiota u hrvatskoj koji misle da smo mi danas slobodni. a po ovisnosti o vanjskim utjecajima, danas smo daleko manje slobodni nego tada. ako se izuzme prisutnost vojnih snaga, pa nije to vojne snage su prisutne pa si okupiran, danas se okupacija provodi suptilno preko medija i političarskih izdajnika i uhljeba, pogledaj primjer mesića račana sanadera pa i sad milanovića, pogledaj medije na što nam liče, ništa nije slučajno, sve je to dio smišljenog scenarija kako da se od našeg naroda radi roblje i praznoglavce koji će kimat glavom na mig izvana. kad vidim da mišljenje o titu i komunizmu većini hrvata kreira to šta je netko o njemu mislio van naših granica, znam koliko smo mi politički glup narod. pa ne može tebi netko izvana pričat, kakav je tebi bio komunistički režim i Tito kad on nije bio u americi ili nizozemskoj, već ovdje kod nas mi smo ga osjetili i mi smo prolazili njegovu torturu.

http://kamenjar.com/wp-content/uploads/2013/08/kraljevina-jugoslavija-1929.jpg

da ne duljim više, mislim da Hrvati da su imali pameti su mogli pobjedit i bez partizana i dobit svoju državu već 1945, na žalost i danas nas uče kako su nas partizani oslobodili titom komunizmom i jugoslavijom, i nekakvim zavnoh avnoj gluparijama koje su mrtvo slovo na papiru. i koje nisu ni na koji način utjecale na formiranje granica na ovim prostorima, već su takve granice odredili pobjednici u ratu kako to obično i biva, a s titom i bez tita one bi bile ovakve, pogledaj kako su izgledale granice AU, pa su oni od tih granicu uspjeli sklepat ovakve granice Kraljevine Jugoslavije, jer im je to upravo tako igralo ulogu. dakle i prije Tita, su postojale gotovo identične njegovim jugoslavenske granice. a on je došao ovdje valjda da ponovi gradivo iz kretenizma, jugoslovenima nije bila dovoljna jedna, pa čak nekima ni dvije, već neki priželjkuju i treću jugoslaviju srećom mislim da se u nikakvim obratim u svijetskoj politici takav idiotizam više ne može ponovit, ne samo zbog klanja hrvata i srba u prošlom ratu, već zato jer su velike sile odustale od takvih scenarija na ovim prostorima na duže vrijeme. i to je jedina sreća, u našoj nesreći da imamo hrpe političkih degenerika koji bi objeručke ne samo prihvatili takva nastojanja, već bi opet ubijali vlastiti narod i borili se za BG konjušarstvo.

http://www.youtube.com/watch?t=44&v=qUj4avPCQ8Y

NorthStand
15-05-2015, 04:12
Prvo,kad su već četnici javno i inkognito "preobukli" dres, teško da bi to moglo poći za rukom hrvatskoj vojsci u 2. svj.ratu. Naša je sudbina da znamo sami sebe izdati... Onaj hohštapler Tito u Srbima je vidio one kojih ima više, i koji će braniti i biti čvrst oslonac njegovoj vladavini.Lako je onda svu krivnju svaliti na nemušte,neorganizirane i brojčano manje Hrvate.

Nešto sam pročitao Šakićevu S Poglavnikom u Alpama gdje je čovjek lijepo opisao i taj puč Vokić-Lorković,pa se sjećam da je rečeno da to nikad ne bi palo napamet Lorkoviću ali je bio pod utjecajem svoje žene ili ljubavnice koja nije bila baš jaka po moralnim principima. Evo sam zaboravio da li je uopće i bila Hrvatica. Lako je sad iz ove perspektive,pogotovu ovog vremena kad informacija putem interneta stiže u sekund biti "general poslije bitke" ali ono je bilo vrijeme kad si se oslanjao na tu Njemačku.I taj puč su im odmah stavljali pod nos...Vjerovalo se onda da Nijemci kao "asa u rukavu" drže jedno strašno oružje koje može uništiti cijeli svijet i da će se oni lako obračunat s komunistima.Hitler koliko je bio lud ipak je ostalo i čovjeka u njemu i nije to uradio.Zato jesu sad Amerikanci zaslugom Nijemaca postali nuklearna sila.Nesretne okolnosti i nesretna sudbina stvaranja naše države.Što treba zamjerit? Nemamo li i danas sofisticirane fašističke velesile kojima se povinjavamo i radimo za njihove interese a svoje gubimo?

Dobro reče nedavno Višnja Pavelić,Poglavnikova kćer:ti ljudi(aluzija na one koji govore kako je Poglavnik svoju obitelj smjestio na sigurno) bi više voljeli da su i nas ubili i mrcvarili.Drugo nas nije ništa čekalo.Tako je to. Kad imaš u svom narodu više onih koji bi iskopali sebi oba oka a da se iskopa svom susjedu barem jedno oko,onda teško možemo naprijed.Kamo sreće da su se spasili i pobjegli Mile Budak i njegova kći Grozda i da nisu vjerovali da u onim partizanskim životinjama ima trunke ljudskosti....
Sam Poglavnik je isto bio skoro uhvaćen u Austriji ali ga je samo puka sreća spasila da nije pao u njihove ruke....

by markov trg.

Živjela sloboda govora i liberalni, moderan, europski suživot političke različitosti!
Ali ne u Hrvatskoj.
U Hrvatskoj se u takvoj situaciji niotkuda pojavi policajac s blok notesom i mumljajući trčkara za tim različitim pokušavajući saznati ime oca. Nakon toga agresivna većina urlanjem ispolji svoju staljinističku narav, dok nekakvi sitni žbirevi trčkaraju i dave snimatelja.
Ali kad se vidi plejada narodnih heroja na pozornici ondak sve postaje jasno:
Dobrodošli na jugoslavenski eksteritorij zone sumraka. Jurski park koji političkim inženjeringom pokušava reanimirati ideološku lešinu njihove prohujale mladosti. Video tužan jer je stvaran, komičan jer su svi ti zabranjivači s jadnim policijotom na čelu doista tragični likovi…

:D

http://www.youtube.com/watch?v=CbpDwAH5Q7A

NorthStand
15-05-2015, 05:19
http://youtu.be/2xqa2m-0-vQ?t=326

Inkvizitor
15-05-2015, 09:47

Puč je rađen s poglavnikovim znanjem. Možda je on i poslao onog zrakoplovnog časnika Babića da pregovara sa saveznicima pa kad ga ovi nisu htjeli ni primit a Nijemci saznali onda je Pavelić oprao ruke i dao ove pogubiti.

Ništa nije moglo spasiti NDH od propasti porazom Nijemaca.

Postoji neka priča da je Staljin nudio priznanje NDH ako se dopusti prijelaz CA slobodan prijelaz preko teritorije NDH jer im se žurilo u Mađarsku. To zvuči kao SF ali za razliku od zapadnjaka on je bio elastičniji. Njega je baš brigalo za Jugoslaviju koji su u Moskvi smatrali imperijalističkom tvorevinom i zato je sugerirano da se osnivaju nacionalne partije.

Jugoslavija je trebala zapadu, SSSR-u ne. To se najbolje vidjelo 1948-me kad je izbacio Tita i Jugoslaviju iz istočnog bloka.

Taj podatak je nedavno isplivao, ne znam koliko je realan i naravno nije se Staljin plašio NDH i njezine vojne snage nego mu se žurilo i imali su kasnije dosta teške bitke do prelaska u Mađarsku.

Komari
15-05-2015, 11:07
Priopćenje za medije u povodu održavanja središnje komemoracije Bleiburškim žrtvama i žrtvama Križnoga puta

Zagreb, 15. svibnja 2015.

Poštovani,

prigodom priopćenja Ureda Predsjednice RH da je Predsjednica RH gospođa Kolinda Grabar Kitarović u četvrtak 14. svibnja 2015. posjetila Bleiburško polje položivši cvijeće i zapalivši svijeću pred spomenikom Bleiburškim žrtvama, te medijskim napisima da stoga neće prisustvovati središnjoj komemoraciji na Bleiburškom polju 16. svibnja 2015., Počasni bleiburški vod, kao glavni organizator spomenute komemoracije objavljuje sljedeće priopćenje.

Vladajuća većina u Hrvatskom saboru 2012. godine ukinula je dugogodišnje pokroviteljstvo nad komemoracijom bleiburškim žrtvama i žrtvama Križnoga puta, kao i materijalna sredstva potrebna za njezino organiziranje. Na taj način nanesena je iznimna nepravda hrvatskom narodu, simbolici njegova stradanja i sjećanju na sve žrtve jugokomunističkog totalitarnog sustava.

Istodobno, na najvećoj nacionalnoj razini i s materijalnom potporom nastavile su se održavati komemoracije žrtvama drugog totalitarnog sustava, čime je vladajuća većina pokazala da nema političku volju provesti svoju civilizacijsku i međunarodnu obvezu o osudi svih totalitarnih sustava, bez razlika.

Nakon izbora Predsjednice RH gđe. Kolinde Grabar Kitarović, Počasni bleiburški vod obratio joj se sa zamolbom da preuzme visoko pokroviteljstvo nad komemoracijom na Bleiburškom polju, što je spremno i prihvatila. Tako je ispravljena spomenuta nepravda počinjena 2012. godine. U zamolbi PBV-a nije se spominjalo i njezino prisustvo na komemoraciji.

Treba napomenuti da se Predsjednica RH jednako spremno poklonila i žrtvama Jasenovca. Klanjajući se žrtvama svih totalitarnih sustava pokazala je iznimnu državničku vrlinu te je potvrdila da je stvarna Predsjednica svih građana Republike Hrvatske.

Počasni bleiburški vod, neovisno o bilo čijim očekivanjima, koja su ljudska i razumljiva, želi istaknuti da je ponosan na Predsjednicu koja svoje odluke donosi mudro i odmjereno, razmišljajući o boljoj budućnosti zemlje temeljene na svenacionalnom zajedništvu. Čvrsto vjerujemo u ispravnost njezinih odluka, poštujemo njezin najviši državni autoritet i osobni moralni integritet.

Zbog svega navedenoga molimo sve građane Republike Hrvatske, uključujući medije, da državničke odluke Predsjednice RH Kolinde Grabar Kitrarović pokušaju razmatrati izvan vlastitih osobnih očekivanja i osjećaja ili parcijalnih interesa.

Počasni bleiburški vod

Inkvizitor
15-05-2015, 11:16
nema u njoj ništa državničko a Počasni bleiburški vod je ovim priopćenjem debelo fulao.

ona među njih ne smije doći jer je ona nit smrdi nit miriše.

jedna dobra kolumna na dnevno Hr

PREDSJEDNICE ŠUTNJE NAM JE BILO I PREVIŠE! Hrvati kao narod iznova zakazuju u ključnim trenutcima svjetske povijesti
Autor: Zoran Meter
Četvrtak, 14. Svibanj 2015. u 19:14

Predsjednica bi, za razliku od jasenovačke komemoracije, u Bleiburgu 16. svibnja morala iz svega glasa vikati jer šutnje nam je bilo i previše... Ali Grabar Kitarović odlučila je šutjeti.

U povijesti svakog naroda postoje razdoblja ugroza koje za nj predstavljaju sudbonosnu prekretnicu i u kojima se u pravilu uvijek iznjedri velikan, karizmatični vođa, koji onda na sebe preuzima golemu odgovornost i vuče političke ili vojne poteze za koje drugi ne bi imali dovoljno hrabrosti, ili dovoljno mudrosti.

I hrvatski je narod u trenutcima najveće ugroze po svoju fizičku opstojnost aktiviziranjem velikosrpskog projekta, iznjedrio svoga velikana i utemeljitelja hrvatske države dr. Franju Tuđmana.

Čini se kako nas je toga puta uistinu blagoslovio dragi Bog jer Hrvati kroz čitavu svoju povijest pa tako niti početkom 90-ih godina prošlog stoljeća nisu znali niti htjeli kalkulirati oko načina kako do svoje države doći. Ideja stvaranja vlastite države u hrvatskom je narodu uvijek bila prožeta kršćanskim i tradicionalnim vrjednotama koje su predstavljale nit vodilju prema tome cilju. Nije bilo alternativnih varijanti, ideologija i političkih pokreta izvan navedenih odrednica, a koje bi za cilj imale stvaranje hrvatske nacionalne države. Sve ostale političke snage ili ideologije (uključno, i prije svega, i onu komunističku!) bile su protiv stvaranja neovisne Hrvatske, a u smislu masovnosti bile su minorne.

S ljudske, vjerske i moralne strane ta je činjenica nedvojbeno hvale vrijedna i ukazuje na zdravu jezgru jednog naroda koji vjeruje u svoje ideale i za njih je spreman ginuti, a s gnušanjem odbaciti bilo kakve kalkulacije.

Međutim, s političke strane gledano, u kontekstu tog i takvog svijeta u kojem živimo i koji je daleko od idealnog i moralnog, takva “jednostrana” državotvorna pozicija u sebi je nosila i brojne rizike u slučaju neuspjeha. U takvim bi situacijama posljedice po narod bile katastrofalne, sljedile bi odmazde i teror ovog ili onog tuđinskog režima, masovna iseljavanja pučanstva diljem bijeloga svijeta, strah i osjećaj nemoći kod onih koji su ostajali na svojim ognjištima.

Jedna državotvorna opcija nije dovoljna

Jedna od najboljih ali i najbolnijih primjera je hrvatska politika iz vremena Nezavisne države Hrvatske, u kojoj političke i društvene elite u sebi nisu pronašle snage za diversifikaciju političkih opcija, pače i ideologija, a koje bi u suštini jednako tako vodile do uspostave neovisne hrvatske države pod ovim ili onim svjetskim okolnostima tj. bez obzira na pobjedu ovih ili onih globalnih sila. Zbog krute nepopustljivosti lidera ustaškog pokreta i ne snalaženja u mjenama tadašnjih geopolitičkih odnosa, na kraju je najveću žrtvu podnio upravo hrvatski narod kojemu je režim ponudio stoljećima sanjanu državotvornost a bez da je u sebi imao dovoljno političke mudrosti i intelektualne supstance da taj narod zaštiti u slučaju da stvari krenu drukčijim putom od onog zacrtanog. Državne vođe NDH do kraja su ostale vjerne nacističkom režimu u Berlinu čija se konačna propast nazirala već poćetkom 1943. godine kroz teške poraze u odlučujućim bitkama Istočnoga bojišta. Posljedice tog političkog nesnalaženja i neoprostive tvrdoglavosti svima su dobro znane. Komunističko i velikosrpsko iživljavanje i masakr nad nedužnim hrvatskim civilima i vojnicima bez ikakvog ili, u „najboljem“ slučaju samo grotesknog prijekog suda „u ime naroda“, desetkovale su biološku i intelektualnu supstancu hrvatskog naroda do te mjere da se on od toga do danas nije oporavio. Simboličnu obljetnicu tog najvećeg stradanja Hrvata u čitavoj njegovoj povjesti komemorirat ćemo za nepuna dva tjedna u Bleiburgu.

Srbijanska intelektualna i politička elita pokazala je više povijesne zrelosti

Potpuno suprotna stvar dogodila se u Srbiji. Nakon višestoljetnog ugnjetavanja od strane Osmanlija, srpski je narod kroz dva ustanka u prvoj polovici 19. st. uspio steći svoju neovisnost i, ono što je još važnije, slobodarski duh i izgrađen nacionalni ponos. Srbijanske intelektualne elite iz kojih su se onda formirale i političke ideje, bez obzira na znatno nižu kulturološku razinu u odnosu na onu u Hrvatskoj zbog povjesnih okolnosti života u turskom carstvu, pokazale su iznenađujuću inteligenciju i političku zrelost kada je bilo u pitanju definiranje i zaštita srbijanskih nacionalnih interesa. Ti „čarapani“ (kako smo ih prečesto s visine znali oslovljavati), u vidu arhaičnog lika Vuka Karadžića, Ilije Garašanina i drugih tvoraca (veliko)srpske političke misli 19. i 20. stoljeća, utrli su put svim nadolazećim generacijama srpskih političara te su ih, pored usađenog velikosrpstva, naučili političkoj i životnoj lukavosti i intrigama koje su nerijetko bile na razini vodećih europskih dvorova.

Zahvaljujući tome, srbijanska intelektualna elita je u osvit drugog svjetskog rata razvila tri strateške političke opcije od kojih je svaka za nju bila potencijalno pobjednička i spremna zauzeti svoje mjesto s obzirom na konačni ishod europskog i svjetskog ratnog vihora.

Odmah po njemačkoj okupaciji zemlje stvorena je tzv. Nedićeva Srbija koja je spremno u djelo provodila nacističku politiku i, primjerice, prva u Europi rješila tzv. židovsko pitanje stvorivši od Srbije prvu „jugen frei“ državu na tlu Europe. Nesumnjivo kako bi se Srbija i u slučaju Njemačke pobjede u Drugom svjetskom ratu našla na pobjedničkoj strani.

Druga strateška politička opcija u Srbiji bio je četnički pokret pod vodstvom Draže Mihajlovića. Isti je formalno bio vezan za London i monarhističke krugove koji su se borili protiv Njemačke, ali je na terenu s njemačkim vojnim snagama itekako surađivao. Četnički pokret bio bi srbijanski alibi za pobjedničku stranu u slučaju da su na ex jugoslavenskim prostorima pobjedile snage zapadne demokracije.

I treća strateška politička opcija Srbije bio je komunistički partizanski pokret. Neovisno što je on u Srbiji „plesao“ vrlo kratko, do sloma Užičke republike 1941. od kada na teritoriju Srbije više nije bilo vojnih operacija sve do 1945. g. i ulaska Crvene armije, upravo je taj pokret na ovim prostorima na kraju izvojevao pobjedu. A Srbija, ikako gotovo prožeta četništvom i monarhizmom, opet se našla na strani pobjednica zahvaljujući pronicljivosti svojih političara i intelektualne elite zemlje. Štoviše, Srbija je očuvala svoj biološki potencijal i spriječila materjalna razaranja zemlje, a što je bila čista suprotnost stanju u posljeratnoj Hrvatskoj ali i diljem Europe. Od srbijanskog kolaboriranja s poraženim snagama osovine, do nepostojanja čvrste komunističke baze u samoj zemlji, Srbija se svejedno umijećem vođenja politike iznova našla u poziciji hegemona južnoslavenskih naroda i ostvarivanja punine svojih nacionalnih interesa kroz njoj skroz stranu komunističku ideologiju.

Hrvatski narod ni do danas nije izvukao pouku

Izvojevavši vojničku pobjedu 1995. g. nad višestruko moćnijim neprijateljem uz rjetko viđeno nacionalno jedinstvo, Hrvati su konačno stekli svoju slobodu i vlastitu državu. Ali kako smo je na čuđenje svijeta izborili, tako smo je na to isto takvo čuđenje svijeta iznova izgubili bez ispaljenog metka.

Za razliku od srbijanskih intelektualnih, političkih i vjerskih elita, one hrvatske u potpunosti su zakazale. Velika manjina jugonostalgičara, uvijena u lažni antifašizam, privid demokratičnosti i ljevičarsku ideologiju, uspjela se nametnuti većinskim domoljubnim opcijama uljuljkanim u prividnu sigurnost novouspostavljene hrvatske države koja se valjda trebala sama braniti od svih nasrtaja njenih protivnika. Ta protuhrvatska glasna manjina je gotovo bez otpora pobjedila istinske hrvatske junake s bojnog polja koji su od svojih elita ostavljeni na vjetrometini bjelosvjetske pokvarene politike i njihovih vjernih domaćih slugu. Zato i imadosmo Mesića, Sanadera, Josipovića, a danas Milanovića, Pusiće, Radmana, (protu)hrvatsko novinarsko društvo, kulturološki nacionalni krah i još previše toga.

Prestanimo mrmljati u bradu i nazovimo stvari svojim imenom

Velika većina Hrvata državotvorne svijesti svoju posljednju nadu polagale su upravo u novu hrvatsku predsjednicu Grabar-Kitarović i u eventualnu izglednu pobjedu HDZ-a na predstojećim parlamentarnim izborima.

Međutim, treba reći potpuno otvoreno i slijedeće: Hrvatski neojugoslaveni u vidu detroniziranog Josipovića i današnje Vlade, kao i svi njihovi simpatizeri diljem zemlje ipak imaju jednu pozitivnu vrlinu. Oni svoju ideologiju ne skrivaju i nje se ne stide. Oni i danas, kao i ranije, otvoreno žale za Jugoslavijom, Titom, partizanima. Oni i danas hrvatsku državu javno izvrgavaju ruglu i smatraju je neželjenim djetetom koje nema šansu za preživljavanje. Njihovi su potezi i retorika usmjereni k regionalnom povezivanju i rastakanju svega nacionalnog. U njihovim redovima za domoljubno orjentirane pojedince nema mjesta. Takve njihove stavove, koliko nam god odurni bili, traba uvažavati jer nisu licemjerni. Štoviše, oni predstavljaju načela njihovog političkog djelovanja od kojih ovi ne odstupaju. Njihov birač točno zna što može očekivati dolaskom takvih snaga na vlast.

Naša domoljubna scena čista je suprotnost. Njihovi čelnici kao i politički programi najčešće „nit smrde, nit miriše“. Lideri stranaka jalni su jedni na druge. Svi će se redom rado busati u prsa i pozivati na Domovinski rat, prvog hrvatskog predsjednika, katoličku vjeru, ali će zato isto tako olako izručiti hrvatske junake-generale Haškom tribunalu, nedvojbeni državni teritorij dati na međunarodnu arbitražu, odreći se isključivog gospodarskog pojasa na moru, suditi i moralno diskreditirati hrvatske branitelje, kada treba potpisati referendumsku inicijativu protiv ćirilice u Vukovaru u strahu će odstupiti, olako će prelaziti preko „gej-izacije“ hrvatskoga društva kroz „parade ponosa“ i, što je još strašnije, olako će prijeći i preko vjerojatne skore (14. svibnja) srbijanske rehabilitacije četničkog vojvode i hrvatskog krvnika Draže Mihajlovića. I kao da se ništa nije dogodilo, sutra će se i naši domoljubni čelnici, poput ovih neojugoslaveniziranih, družiti i ljubiti sa srbijanskim liderima gutajući nacionalni ponos svoga naroda.

Ono još opasnije, ti domoljubni političari iznova će govoriti o potrebi za nacionalnim jedinstvom s onim snagama koje to jedinstvo, hrvatsku naciju i državu niti ne prihvaćaju. Naša predsjednica će olako reći kako pozdrav „za dom spremni“ nije hrvatski već ustaški (a tko su onda bile ustaše? Možda Kinezi?) ali će isto tako lako za svoje savjetnike „u ime nacionalne pomirbe i jedinstva“ uzeti u Vijeće za domovinsku sigurnost „čudne“ osobe poput Vlatka Cvrtile i još nekih pojedinaca iz tima poraženog Ive Josipovića. A Josipović u svoj tim ne da nije birao hrvatske domoljube, već je nerjetko k sebi uzimao prave mrzitelje Hrvatske i Hrvata poput Dejana Jovića, Sinišu Tatalovića, udbaške sinove poput Saše Perkovića i td.

Hrvatska domoljubna politička i intelektualna elita niti danas, u ovim složenim vremenima preslagivanja odnosa u svijetu, golemih migracijskih procesa i opasnosti od terorizma, nema snage i hrabrosti stvari nazvati svojim imenom. Ona ne zna ili se boji reći kako hrvatsku budućnost ne možemo i ne smijemo graditi s onim političkim snagama i pojedincima koji su se opirali, ili to još uvijek čine, hrvatskoj samobitnosti i njenom svekolikom napretku.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/cetvrtak-petak-hrvati-kao-narod-iznova-zakazuju-u-kljucnim-trenutcima-svjetske-povijesti-800506

Ima tu teza koje kao da su prepisane iz naših priča ovdje s portala.

jadno je i bijedno to što je napravila al ako se PBV s tim zadovoljava neka im bude.

žao mi je što to moram reći, iako sam glasao za nju da ona izaziva neku vrstu odbojnosti u meni iz dana u dan sve više..i gledam je kao običnog apartčika koja nema ništa suštinski u sebi..a samim time to mi se proteže na cijeli HDZ.

ovim igrokazom i bjednim nedržavničkim, kukavičkim neodlaskom na komemoraciju ( nakon što je bilo rečeno da će ići ali pazi sad..šutjeti jer ne želi..pazi ovo..politizirati je najbjedniji izgovor koji sam ikad čuo. Nigdje kao tamo treba politizirati i tamo samo i treba politizirati i ništa drugo) iz dana u dan sve više dokazuje da je nitko i ništa.

Mislio sam da bar taj PBV ima malo dostojanstva a oni su krenuli politizirati i zadovoljavati se mrvicama. Od tih mrvica nema pogače.

P:S vidim naknadno da i oni pričaju o svenacionalnim zajedništvu kao i gospođa. Ja ne znam di oni žive ali zbog tog "zajedništva" razjedinjeniji smo nego ikad. Ja stvarno ne znam kako mogu više vrtit tu izlizanu ploču o nekom imaginarnom i "samo eto što nije"hrvatskom "zajedništvu". To je kao da pričaju o drvenoj peći.

kako njima nije jasno da u Hrvatskoj postoje toliko svjetonazorski suprostavljene strane koje ne veže ni jedna nit a kamoli neke opipljive veze potrebne za svenacionalno jedinstvo

Komari
15-05-2015, 11:55
O zajedništvu i pomirbi je dobro elaborirao biskup Košić. Što je preduvjet za to.
Toga jednostavno tu nema. Nema istinskog pokajanja. "Osloboditelji" lupaju po svome da su čak otvoreno i Domovinski rat praktički nazvali fašističkim.

Ali polako će sve doć na svoje.

Inkvizitor
15-05-2015, 11:58
Pa što onda Kolinda i PBV lupetaju o svenacionalnom zajedništvu.

To njihovo priopćenje je samo kontrola štete. Prvo su se slavodobitno busali u prsa da Kolinda neće doći u Bleiburg inkognito nego na komemoraciju. Sad govore drugačije. Sami sebe difamiraju i daju povoda ljevičarama da se sprdaju s njima.

Nema kontrole štete i sve ovo što se može pročitati po portalima kako je eto predsjednica pokazala dosljednost je samo prikrivanje razočarenja.

Možda će jednom doć sve na svoje ali bez Kolinde i sličnih njoj.

Bio je i Josipović incognito na Bleiburgu pa što.

NorthStand
15-05-2015, 17:25
Puč je rađen s poglavnikovim znanjem. Možda je on i poslao onog zrakoplovnog časnika Babića da pregovara sa saveznicima pa kad ga ovi nisu htjeli ni primit a Nijemci saznali onda je Pavelić oprao ruke i dao ove pogubiti.

Ništa nije moglo spasiti NDH od propasti porazom Nijemaca.

Postoji neka priča da je Staljin nudio priznanje NDH ako se dopusti prijelaz CA slobodan prijelaz preko teritorije NDH jer im se žurilo u Mađarsku. To zvuči kao SF ali za razliku od zapadnjaka on je bio elastičniji. Njega je baš brigalo za Jugoslaviju koji su u Moskvi smatrali imperijalističkom tvorevinom i zato je sugerirano da se osnivaju nacionalne partije.

Jugoslavija je trebala zapadu, SSSR-u ne. To se najbolje vidjelo 1948-me kad je izbacio Tita i Jugoslaviju iz istočnog bloka.

Taj podatak je nedavno isplivao, ne znam koliko je realan i naravno nije se Staljin plašio NDH i njezine vojne snage nego mu se žurilo i imali su kasnije dosta teške bitke do prelaska u Mađarsku.

da, ali to je isto odbio, po meni logično ipak smo se borili na istočnom frontu i sad da s njima šurujem meni nema smisla. ako si antikomunist, onda ne možeš biti za puštanje njihovih vojnih snaga koje su od početka rata podržavale partizane ovdje, pa makar ti to i spasilo vlastitu kožu.

Bukowski
16-05-2015, 17:10

Na temelju čega si ovo zaključija?

Nisan posluša nikad ovu,poslušat ću,pa ti javim.
A za ostalo,usudi se ti,ko ti brani :rofl
Ja ću se usudit reć da ga iznimno blago gledaš,ako su samo to njegove greške,onda je on bija odličan državnik.
Ja bi mu pobroija malo više toga.Iznad svega to sa predajom vojske,druga najveća taj odnos s Talijanima (znan da nije ima izbora,al ne vidin zašto se iša uguzit još s tom krunom),pa premekan odnos naspram četnika,pretjerano rokanje po Srbima,u smislu da je sve to preočito radio,pa općenit odnos naspram ljudi u svojoj vladi.I na kraju papučarstvo.

Nakon rata mu je ogromna greška šta je pokušava i dalje sebe stavit na čelo hrvatske emigracije.Da je ima imalo mozga,ili da je moga sabit ego,maka bi se u stranu,shvatija bi da sa njim kao čelnim čovikom Hrvati nemaju nikakvu šansu za pridobit ičije simpatije.

Dapače,jedini neki plus koji mu ja dajem je da je po svemu sudeći zna hendlat Hitlera.Jer ovaj mu je drža leđa,uprkos Horstenau i Lehru.Pa i Talijanima.

Pavelić je,bar se meni čini,bija naivac.Neki njegovi potezi,tipa "hrvatske pravoslavne crkve" to pokazuju.Politički diletant.
Al dobro,i ne triba ga uzimat preozbiljno,niti je neki kurac značija,niti je moga značit.Ima je ko fol državu,neovisna je bila toliko da 10 km od Zagreba nije moga izać a da se ne osvrće ko će mu iz busije iskočit.

@north
Slažen se,i ja bi izabra Pavelića od trojice ponuđenih.Nije ti baš ni težak izbor,s obzirom da je to jedina opcija hrvatske (mada upitne) nezavisnosti.

skater
16-05-2015, 19:11
by markov trg.

Živjela sloboda govora i liberalni, moderan, europski suživot političke različitosti!
Ali ne u Hrvatskoj.
U Hrvatskoj se u takvoj situaciji niotkuda pojavi policajac s blok notesom i mumljajući trčkara za tim različitim pokušavajući saznati ime oca. Nakon toga agresivna većina urlanjem ispolji svoju staljinističku narav, dok nekakvi sitni žbirevi trčkaraju i dave snimatelja.
Ali kad se vidi plejada narodnih heroja na pozornici ondak sve postaje jasno:
Dobrodošli na jugoslavenski eksteritorij zone sumraka. Jurski park koji političkim inženjeringom pokušava reanimirati ideološku lešinu njihove prohujale mladosti. Video tužan jer je stvaran, komičan jer su svi ti zabranjivači s jadnim policijotom na čelu doista tragični likovi…

:D

http://www.youtube.com/watch?v=CbpDwAH5Q7A

Lalić, Buda, Markovina, pravo antifašističko to jest jugokomunističko društvance.

A tek onaj u majici s natpisom "Subversive festival"...

Međutim, treba reći potpuno otvoreno i slijedeće: Hrvatski neojugoslaveni u vidu detroniziranog Josipovića i današnje Vlade, kao i svi njihovi simpatizeri diljem zemlje ipak imaju jednu pozitivnu vrlinu. Oni svoju ideologiju ne skrivaju i nje se ne stide. Oni i danas, kao i ranije, otvoreno žale za Jugoslavijom, Titom, partizanima. Oni i danas hrvatsku državu javno izvrgavaju ruglu i smatraju je neželjenim djetetom koje nema šansu za preživljavanje. Njihovi su potezi i retorika usmjereni k regionalnom povezivanju i rastakanju svega nacionalnog. U njihovim redovima za domoljubno orjentirane pojedince nema mjesta. Takve njihove stavove, koliko nam god odurni bili, traba uvažavati jer nisu licemjerni. Štoviše, oni predstavljaju načela njihovog političkog djelovanja od kojih ovi ne odstupaju. Njihov birač točno zna što može očekivati dolaskom takvih snaga na vlast.

Do nekog novog klanja. Tim jugokomunističkim leftardima nije jasno da multikulti nije održiv i bolje im je da se ostave tih ljevičarskih fiks ideja o bratstvu i jedinstvu.

skater
16-05-2015, 19:13
da, ali to je isto odbio, po meni logično ipak smo se borili na istočnom frontu i sad da s njima šurujem meni nema smisla. ako si antikomunist, onda ne možeš biti za puštanje njihovih vojnih snaga koje su od početka rata podržavale partizane ovdje, pa makar ti to i spasilo vlastitu kožu.

Vjekoslav Luburić kao "desničar", "fašist", je razmišljao o suradnji sa Sovjetima, dakle komunistima, boljševicima ukoliko bi to garantiralo stvaranje hrvatske države.

Grunf
16-05-2015, 20:08
Haha, koja ekipa. Baš mi je drago da su im htjeli rasturiti skup. Nešto kao Raos. :D

Orgasmatron
16-05-2015, 20:57
I uvijek se pitam, pa zašto i drugi nisu pokušali bježat, pa ionako ideš u smrt, pa ako zbrišeš zbrišeš ionako nemaš što izgubit.

teško je to za dokučiti
Moj djed je stigao do Dravograda, bio je nešto u domobranstvui i gradskim vlastima, brat mu je bio zapovjednik ustaške vojnice u Sremskoj Mitrovici (cijela njihova životna priča je priča o preživljavanju ovo je bio samo nastavak)
na križnom putu je proveo godinu i pol, tri puta je preživio grupna streljanja. Kad je ostao stajati na zadnjem neka četnikuša ga je "prokazivala" kao koljača dok je neka partizančina ustanovila da je toliko bolestan (vratio sa sa nekih 40 kg) da će ionako umrjet pa neka pati još. Kad je konačno došao kući baka ga nije prepoznala, doslovno.Nakon par mjeseci po povratku odrćžani su famozni izbori kad si mogao glasati ta Tita ili Vladu Šubašića, ista stvar.. djed pita a gdje su treći.. komisija mu pokaže pljucu (kanta za pljuvanje u gostionicama) a o pljune u nju.. naravno da su pokupili iste večeri pa je odležao, no ne znam koliko. Brat mu nije bježao.
Ostao je u križarima do 1947 a onda je pošao za Kanadu kad je jedan rođak čuo u općini kako netko prijavljuje gdje se krije ustaša Milan Y. U kanadi je bio predan državi do kraja života 1990.

Ljudi kažu kako je netko završio u ovoj ili onoj vojsci ovisi koja ih je prva pokupula. Moje nitko nije pokupio.

Picaferaj
17-05-2015, 11:18
Bio jučer. Bilo veličanstveno. Jedan drnišanin, koji pobjegao nakon 1971. u Austriju, mi govori da kad je prvi put bio bilo je stotinjak ljudi, pola od toga udbaši.

https://www.facebook.com/dugi.stefanic/videos/1587168334867296/?pnref=story

moonlight
17-05-2015, 11:48
Umjesto priče o lustraciji i pomirbi...

http://youtu.be/4pgchEmasRA

skater
17-05-2015, 13:08
Bio jučer. Bilo veličanstveno. Jedan drnišanin, koji pobjegao nakon 1971. u Austriju, mi govori da kad je prvi put bio bilo je stotinjak ljudi, pola od toga udbaši.

Drugovi iz toga nisu ništa naučili, da osim Sjeverne Koreje, ne možeš vječno tlačiti narod.

Grunf
17-05-2015, 13:15
Čovječe kolko ljudi.

Inkvizitor
17-05-2015, 13:34
Sinoć se tzv HTv pobrinuo da se naruga žrtvama. odmah nakon priloga iz Bleiburga išao je prilog o tome kako na Petrovoj gori mladi srpski i srpkinje plešu kolce.

na glavi šubare od pola metra, jesul bile i kokarde na njima nije se vidjelo.

Iz pubilike se smiješi Pupovac baš kako se smješakao kad je komentirao Dražinu rehabilitaciju.

Siguran sam da su plesali kolce baš zato i na taj dan da se narugaju hrvatskim žrtvama tj da to proslave i da je tzv HTV baš zato tja prilog tutnio odmah iza priloga o komemoraciji na Bleiburgu.

Humphrey
17-05-2015, 14:13

Udbaši su se tada plašili hrvatskih interesa,danas udbaši imaju svoju državu za koju se ne moraju brinuti,ona je njihova 100%,ona nije u opasnosti kao juga.

Picaferaj
17-05-2015, 15:12
Čovječe kolko ljudi.

Ne znam točno kolko ali bilo ih je nekoliko puta više nego na skupu u Zagrebu 2. Svibnja.

Picaferaj
17-05-2015, 15:14
Udbaši su se tada plašili hrvatskih interesa,danas udbaši imaju svoju državu za koju se ne moraju brinuti,ona je njihova 100%,ona nije u opasnosti kao juga.

Kužim šta o'š reć al' si to reka na malo glupav način. Jer ispada da
A - Jugoslavija nije bila udbaška država
2 - da se sada ne boje hrvatskih interesa

Inkvizitor
17-05-2015, 17:06
http://www.hrt.hr/enz/dnevnik/

Odmah nakon priloga s Bleiburga i komemoracije koja se tamo odvijala HTV nije iznevjerio. Pustio je priilog s Petrove gore gdje se održao skup gdje se slavio proboj obruča. U kadru se vide mladići i djevojke kako plešu kolce. Momci sa visokim šubarama na glavama veselo poskakuju a iz publike se smješka Milorad Pupovac, s nešto slabije ironičnim i trijumfirajućim smješkom na licu, nego kad je komentirao rehabilitaciju Draže Mihajlovića.

Teško se oteti dojmu da je ta smotra napravljena baš na dan kad se komemoriraju bleiburške žrtve, da bi se baš taj dan zaigralo kolce. Ne znam je li dio nošnje tog kraja velika šubara na glavi, na kojoj se nije vidjelo ima li na njoj kokarda ili ne. A ako ju je bilo ne bi to bilo neko iznenađenje a ako nije bila prikačena, ona je svejedno tamo. Nije ni slučajno da su Stipe Alfier i Marta Šimić- Mrzlečki pustili taj prilog odmah nakon komemoracije na Bleiburgu. Cilj je bio da se žrtvama Bleiburga narugaju i da pošalju poruku svima onima koji i danas žale i oplakuju svoje mrtve.

Portali i forumi vrve veličanjem Bleiburškog pokolja, antifa orgija i pravda taj monstruozni zločin na sve moguće načine. I to rade isti oni koji prebrajaju svaku srpsku žrtvu iz zadnjeg rata. Osnovna njihova postavka glasi, ta vojska i taj narod su krivi jer su bili na tzv zločinačkoj strani i krivnja je isključivo na ustaškom vodstvu, koje je sobom, oni kažu čak i prisilno, kao živi štit poveli te civile. Čak i kad bi bilo tako, zar je to razlog da ih partizani pobiju. Po tom istom kriteriju svi stanovnici tzv RSK su krivi a pogotovo oni koje je Martić poveo sa osobom u bježaniju. Po tom kriteriju HV je imao pravo pobiti cijeli kordunaški korpus koji se predao HV-u i sve civile s njima koji su spremali na bijeg nakon što je propala zločinačka tzv RSK. HV to nije uradio i hvala Bogu da nije uradio jer tako rade samo barbari i zločinci. Iako je u sklopu tog kordunaškog korpusa sigurno bilo zločinaca jer su njegovi pripadnici spalili i spepeljali sve hrvatsko u tim krajevima. Palež, pljačke, protjerivanja, masakri pratili su djelovanje kordunaškog korpusa. Što je po tim dvoličnim i licemjernim perjanicama tzv hrvatskog novinarstva trebalo uraditi sa srpskom vojskom i narodom koji se povlačio nakon Oluje.?

Naravno svi znamo odgovor. Da je hrvatska vojska učinila i stoti dio onoga a kamoli isto što je uradila Titova armada nakon predaje hrvatske vojske i civila u Bleiburškom polju, ti isti koji pokolje s križnog puta nazivaju osvetom zločincima drečali bi o nevjerovatnom zločinu. To njihovo licemjerje, dvoličnost i neimanje kriterija Hrvatska može zaštititi kao morbidni endem.

Ali što im tko može. Narod je dezorjentiran, sluđen lažima i propagandom i ne opire se. Trenutno vladajuća kasta je ideološki nasljednik KP koja je počinila taj grozomorni zločin. Njihov lažni pijetet, kojeg na kraju uvijek moraju izrelativizirati, izgleda više kao pritajeno likovanje nego kao stvarni izraz sućuti. A kako će je i biti kad vidimo kako se odnose prema hrvatskim vojnicima iz zadnjeg rata. Kao prema neprijateljskoj vojsci čija je sreća samo što nije poražena, pa su tako izbjegli sudbinu patnika i stradalnika sa križnog puta. Jer nema nikakve dvojbe, da je Hrvatska izgubila ovaj rat, ista sudbina koja je zadesila hrvatski narod ( možda još i strašnija, sa istim ili sličnim opavdanjima zločina) nakon 45-te, zadesila bi hrvatsku vojsku i civile i nakon 95-te. Samo činjenica da su pobijedili u ratu spasila ih je grozomornih smaknuća. Ali ih nije spasila difamacije, izrugivanja, laži, objeda, konstrukcija, montiranih suđenja i svega onoga što im rade oni koji su mentalno izgubili rat, pa se sad svete onoliko i kako mogu.

Bleiburg na dan komemoracije nije pohodila Kolinda Grabar Kitarović. Otišla je tamo skrivećki i kompromiserski. Imala je priliku da iskorači i dadne zadovoljštinu oklevetanim hrvatskim žrtvama. Ali nije. Da je otišla tamo bilo koji drugi dan u godini, to ne bi bila poruka kakva je sad. Otići tamo par dana prije komemoracije znači samo jedno. Strah od reakcije antife koja bi joj to jako zamjerila i neimanje želje da se bude sa svim onim narodom tamo. Jel se gđa Kolinda srami tih ljudi tamo. Jel ih se odriče. Jel misli da njoj nije mjesto među njima. Samo pokroviteljstvo u tom smislu ne znači puno. Jača je ovo i glasnija poruka koju je odaslala ne odlazeći među narod koji ište i vapije nekoga tko će stati uz njega. Ni njezina izaslanica ne znači puno. To su sve trikovi. Ne znači puno ni dolazak tamo izaslanstva HDZ-ea i samog Karamarka jer su oni oporba. Ako osvoje vlast vidjet ćemo hoće li onda biti tamo. Ili će biti neki izaslanik.

Iako je antifa uzdrmana u političkom i svakom drugom smislu, malobrojnija i intelektualno inferiornija ona se ne da. I dalje se bori i dalje napada. A hrvatstvo je u defanzivi, opravdava se i brani. Simbol toga hrvatskog obranaštva je trenutna predsjednica. Koja hoće i tamo i 'vamo. I s ovim i s onim. Ali budimo realni, ženi koja mirno sjedi loži HNK dok joj s desne strane sjede dva rashrvata a s lijeve pojač četničkih pjesama, a iza leđa sve budno naziru "oslobodilac zadnjeg ustaškog uporišta-vukovarske bolnice" Vojislav Stanimirović, član zadnje vlade tzv. RSK, kojega stradalnici i žene hrvatskog podunavlja teško optužuju i "žuta traka u hrvatskom saboru" neproglašeni gubernator Hrvatske, čovjek koji sa smješkom komentira rehabilitaciju Draže Mihajlovića, frontmen HTV-ea i cijele antife Milorad Pupovac, i nije mjesto među pukom na Bleiburškom polju.

Kad sve sagledamo, ponašanje mentalnih komunista iz 45-te koji sad vladaju Hrvatskom a i ponašanje oporbe koja im se ne smije suprostaviti ne čudi da na dan komemoracije bleiburškim žrtvama tzv. HTV pušta trijumfalno srpsko kolce.

http://www.hrhb.info/content.php?r=3712-HTV-Bleiburg-i-srpsko-kolce

interceptor
18-05-2015, 01:04
Moraju oni obranit smrdljivu "čast" svojih očeva i na ovaj način oprat njihove krvave ruke, pa sve to strpat u isti koš i četnike i ustaše. Samo su partizani "zeleni jablani" bili ispravni. To se mora slikom potkrijepiti hrvatskom naivnom puku.Ali krv nevinih uvijek viče sa zemlje...

Komari
19-05-2015, 17:15
Ja sam na slici, s dekom preko ramena (http://vojnapovijest.vecernji.hr/ja-sam-na-slici-s-dekom-preko-ramena-1006319)

http://vojnapovijest.vecernji.hr/media/cache/90/41/9041cb703bad5fb3fbd69077f9335db3.jpg
.

NorthStand
24-06-2015, 04:34
http://www.youtube.com/watch?v=9fbKxyV2xiI

briga antifašiste za bleiburg i hudine jame, da ti debili mogu, još bi jednom pobili te naše ljude. kao da su ti ljudi išli u ustaše i domobrane, da bi ubijali i progonili židove i koga već ne, zna se dobro da je jedan manji dio i to onih najradikalnijih ustaša sudjelovao u takvim progonima i ubijanjima, i da čak ni mnogi visoko pozicionirani ustaški generali kao francetić i boban npr nisu sudjelovali u takvim zločinima. ali generaliziranje po pitanju 2 svijetskog rata, je nemoguće izbjeć, pogotovo kad "antifašisti" otvore svoja "blažena usta". a ponavljam da mogu, opet bi pobili i one nevine kakvi su bili većina na bleiburgu i križnom putu, jer nije moguće nekome utvrdit fašizam i zločin, samo na konto toga što je bio za NDH, to nije zločin niti borba za tu državu i da je zločinačka samo po sebi može biti zločin. već zločin mora osobno učinit, da bi ga se teretilo za neki konkretni zločin, tako pravo i pravda u cijelom svijetu funkcionira, čudno da to ne zna diplomirani pravnik ZORAN orangutan Milanović. a hvali se da je vrsni pravnik, i da pravo ima u malom prstu, meni je stari pravnik pa ipak znam koliko toliko neke osnove prava iz priče s njim.
ne šire nekakvu komunističku propagandu pošto zapadnjaci više manje nisu komunjare, ali i oni polako dobivaju sve više uljeza u svojim redovima, pa uskoro očekujem socijalističke američke države ! :D

bilo kako bilo, smrt antifašizmu sloboda narodu, no poserem se ja. :de

NorthStand
24-06-2015, 05:37
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ponovo-osramoceni-pred-svijetom-hrvatska-ne-moze-pobjeci-od-nacisticke-proslosti/827027.aspx

http://www.index.hr/images2/bujaneckolinda.jpg

i dida i tata i ja, ah miline, sve jasno ko dan, a partizani i četnici u problemima. :de

baš prosiječnog amera boli kurac za ustaše i fašiste, njih koji su imali i imaju ku kux klanove, i koji su napušeni tri četvrtine dana, jako brine "ustaštvo" u hrvatskoj, to jedino brine ove partizanske majmune koji nemaju pametnijeg posla nego s četnicima orgijat protiv vlastite države, i inkriminirat vlastiti narod, od toliko pozitivnih stvari koje bi ti idioti mogli reći o hrvatskoj, i hrvatima, oni u svijet šalju stalno sliku o ustašma ndh i nacistima,

NorthStand
25-06-2015, 09:06
na radmanoviziji, partizanija i udbašija dobila kurac u dupe, potučeni do nogu. sad zamislite da netko napravi referendum na tu temu, i da se konačno okonča ova sranja jednim demokratskim referendumom, jeste li za to da se zabrani partizane tita komunizam i spominjanje SFRJ u javnom životu ? DA, NE. pa da vidimo kozojebe na djelu, oni se stalno hvale kako su brojiniji kako su jači, kako njihov Tito plovi na valovima antifašizma, pa u čemu je problem izađite na referendum i zaokružite jednu od opcija, Da ili Ne. ili se ipak po dobrom starom običaju bojite naroda, "narodna" i "oslobodilačka" vlast i ekipa iz brezovice, a boje se naroda tj. mišljenja naroda, i boje se slobode tj. demokratskih referenduma, što reći nego da toga ima samo kod nas. ali oni su znate, "narodni" i posebice moram naglasit "osloboditelji", kao što sam već reko dok ih pola države slavi druga polovica i to najmanje polovica im jebe mater, sad vi zaključite koliko je to normalna situacija, i šta ne bi bilo normalno i prirodno da narod o tome presudi na jednom referendumu ? zbog čega ne bi na tu temu napravili referendum, i ako bude protiv zabrane, što se mene tiče možemo i grb RH službeno nakačit petokraku, jer je očito da je ova šahovnica sasvim slučajno zalutala tu. pošto su Hrvati zapravo sjevernoj korejci, pa im treba priuštit pravi prirodni grb jugoslavije s što većom petokrakom na njemu. ja sam uvijek bio za demokraciju, ako oni pobjede, neka im petokrake ako mi pobjedimo i zgazimo ih ko mrave, vraćamo "ustaški grb" s prvim poljem bijelim. dakle, sve jasno ko dan, ali jbg nije moguće to u hrvatskoj, ustavni sud bi to već nekako proglasio šovinizmom i zadiranjem u "ljudska prava". :rofl

NorthStand
25-06-2015, 09:27
http://www.lupiga.com/vijesti/ustase-pozitivnije-od-partizana

73 posto, stari moj mislim da bi ih pomeli ko bugarsku skupštinu, na svim referendumima smo te kozojebe uništili, sad zamislite da ih ne bi sad uništili po najvažnijem pitanju koje bi mobiliziralo znatno više ljudi nego možda i neka važnija pitanja za referendum, jer je ljudima pun kurac ovog jednoumlja i nametanje te gamadi, ljudima je odavno ovaj indoktrinirani komunizam koji se provlači kroz antifašizam odavno dopizdio, a ne može nitko reći da je pitanje nebitno jer je itekako bitno jer nas stoka sustavno omalovažava i ponižava ignorirajući ustav i zakone RH, nigdje ne piše da je dozvoljeno slavit partizane i komuniste, piše o ZAVNOH-u ali ne piše da se itko smije javno pozivat na partizane i komuniste kako to oni rade stalno, to je jedan orkestrirani debilizam, i onda se još imaju obraza čudit što netko crta kukaste križeve, a zbog koga se crtaju ti kukasti križevi, ako ne zbog vas stoko ? sigurno se ne crtaju zbog mene, i mog domoljublja, već vašeg komunjariziranja države koje onda ko kontraefekt povlačit svastiku. mislim ovo na poljudu može biit maslo udbe, to je isto jasno, ali ne bih se začudio da je riječ o nekom revoltiranom čovjeku ala onaj što je Tomića zalio govnima, to je jednostavno ekipa koju narod počinje otvoreno i javno mrzit zbog njihovog protuhrvatskog partizansko i četničkog djelovanja koje je usmjereno protiv same hrvatske države i naroda, kažu oni Hrvati su bili partizani, boli me kurac šta su bili i tko je bio, ako se nisu borili za hrvatsku, šta vama tu nije jasno idioti jedni ? nevjerojatno šta ti likovi izvode po državi, i kako su samo uporni u tom svom komunjarluku, koliko sustavno to nameću većini i kako ignoriraju negodovanje većine, zato i kažem jedini način da se to riješi treba skupit potpise i pravac referendum po tom pitanju, da se govna jednom za svagda voljom naroda osude i zabrane !!!!!